PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ünal Karaman

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Jackdaniels
04.01.2019, 22:25
Trabzonun Alex Fergusonu ol boşverin şenolu ziyayı...

KARAGOZLUM
05.01.2019, 12:41
Söze gerek yok durusu yeter
cok guzel bir insan
ne olursa olsun arkasinda durulmasi lazim
boyle bir deger kolay kolay bir daha gelmez
zamanla teknik direktorlugunu insallah gelistirecektir
daha yolun basinda bizde temennim 10 yil bizde kalmasi

geldiginde ve sezon icinde bende cok elestirdim fakat su an ki durum ve onur burak hamleleri ile dogru kisi oldu hasikar net
Allah biz biz sana Unal hocam 100% arkandayiz sampiyon olmasakta

antakya111
05.01.2019, 16:44
teşekkürler bilgi için

Sefa
06.01.2019, 03:53
Genç kalecilere kale emanet edilmişken kaleciliği bile vasatı aşamamış bir insana bu kalecileri emanet etmek büyük hata.. Kulübeye takviye yapılmalı Hoca..

Oğuzhan Fidan
08.01.2019, 22:02
https://www.youtube.com/watch?v=GY1xLkvoeVk

sen bu kurtlar sofrasından çıkamazsan ona yanarımm,
şerefli bayrağı burca dikemezsen ona yanarımm...

10-61
09.01.2019, 00:26
Bakma hocam burada şimdi seni övdüklerine! yarın öbürgün futbolcun boş kaleye golü atamadığında ya da basit bir hata ile maç verdiğimizde ya da en kötüsü sahada formasını terletmeyenlerden ötürü işler ters gittiğinde yine sana kesecekler faturayı,geldiğin zaman daha bir maç bile oynamamışken neler neler dediler ama Allah doğruların yardımcısıdır iyi ki başarılı oldun çocukluğumun efsanesi,hatrın daim olsun.

Yiğit Gayretli
09.01.2019, 08:46
Sistem nedir?

Takımın 11'inden eksikler var. Hem de temel eksik, 2 orta saha... Oyunu üstüne kurduğun iki adam yok! Takım yine aynı topu oynuyor...

Sahadaki 11 komple değişiyor, içerisi 17-18 yaşında uşak dolu, takım yine aynı topu oynuyor...

Hay Allah senden razı olsun.

Harun-61
09.01.2019, 13:07
Sistem nedir?

Takımın 11'inden eksikler var. Hem de temel eksik, 2 orta saha... Oyunu üstüne kurduğun iki adam yok! Takım yine aynı topu oynuyor...

Sahadaki 11 komple değişiyor, içerisi 17-18 yaşında uşak dolu, takım yine aynı topu oynuyor...

MasaAllah Hoca'ya, nazar degmesin :)

Onur Erçetin
09.01.2019, 15:30
Sistem nedir?

Adam demek ki antrenmanlarda bu konu üzerinde aşırı derecede duruyor.Resmen pas oyununu herkese benimsetti.Tiki-Takanın Trabzon temsilcisi oldu hocamız :)

Yiğit Gayretli
09.01.2019, 15:37
Adam demek ki antrenmanlarda bu konu üzerinde aşırı derecede duruyor.Resmen pas oyununu herkese benimsetti.Tiki-Takanın Trabzon temsilcisi oldu hocamız :)

Ya bu sadece "Hadi çıkın bol pas yapın" demekle olacak iş değil.

Sahayı paylaşmamız, oyunun sıkıştığı anlardaki üçgenler. Top ayağında olmayan oyuncuların attığı boş koşular ve pası veren oyuncunun yaptığı koşular falan hepsi belli bir sistem ve çalışma gerektiren olaylar. Bu işin içinde matematik de var yani.

Hoca ne zaman mikrofona konuşsa hep işin ruhsal ve duygusal tarafından ve soyut kavramlardan bahsediyor ama sahada gördüğümüz ilim ve bilim kısmında da yetkinliği var.

Transfer manyaklığı yapmayacağım. En çok da Ünal hocaya güveniyorum bu konuda. Bence bir oduna bile pas yaptırabilir.

Arda'
09.01.2019, 17:25
selcuk reis haklıydı, come back to forum üstad.

artvints
09.01.2019, 17:57
Bir ünal'in yetişmesi için 10 yıllık başarılı bir süreç gerekiyor. Günümüzde çok daha zor böyle insanlar yakalamak. Parayla satın alınabilecek birşey değil. O yüzden kolay harcamamak gerekiyordu, nasıl hocalarla çalışmamız gerektiğini gösterdi.

Bugün r. madrid bile böyle bir aidiyetin peşinden koşuyorsa bizim zaten başka şansımız yok.

Alphan Altun
09.01.2019, 21:50
Kredisini artırdı falan diyorlar ne kredisi, süresiz teminat mektubu var bu takımda. Bu takım seneyi kaçıncı sırada bitirirse bitirsin, çoluk çocuk denecek yaşta futbolcularla öyle veya böyle bir mücadele verebilen takımı kurma iradesini gösterebildi her şeyden önce. Sahada bir ekip var bunu herkes görebiliyor.Ve bu ekibin mimarıdır ta kendisi.

Laziobass
10.01.2019, 01:06
Trabzonlu olmayıp Trabzonsporlu olmayı milyonlar almadan, hatta para konuşmadan da başarabilen,
İşinin hakkını vermek için sahaiçi çok çalışan ama sahadışını da çok iyi analiz edebilen,
Şimdiki neslin yaptıklarını anlamakta zorlandığı kıymetli adam.

İlk geldiğin gün takımın sorununun teknik olmadığını söylemiştin ve haklı çıktın.
İlk idmanlarından itibaren pas oyunu için çabalıyordun.
Bugün takımın geldiği nokta tesadüf değil, hepsi senin bilinçli emeklerin sonucu geldi.
Beklediğinden daha çabuk bir zamanda beklediğinden daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum.
Yolun hep açık olsun..

U.Sadıkoğlu
10.01.2019, 08:26
Trabzonspor'u krallar değil kahramanlar kurtaracak...

Selim Çoban
10.01.2019, 08:58
Ünal hoca hep söylüyor futbol basit bir oyun, önemli olan bu oyunu basit oynamak. Hocanın en büyük katkısı ; adaleti. Herkes hocanın forma adaletine güveniyor. Yabancılara bakın mutsuz olan yok.(Kadroda düşünülmeyen yabancılar bile hocayı seviyor) Ben uzun zamandır yabancılarla böyle bütünleşen hoca görmedim. Yerlilerde öğütlerini zaten almayacak olan yoktur

İlker Yazıcıoğlu
10.01.2019, 09:03
Umarım işler ters gittiğinde şu son sayfalardaki söylemler tersine dönmez...

Antrenör istikrarına çok ihtiyacımız var...

Şu yaşıma geldim, şöyle bir altyapı-üstyapı uyum süreci ve ilk yarıda da olsa istikrarı görmedim...

Her şey toz pembe değil tabi, finansal kriz ciddi boyutlarda...

Umarım her şey başta Trabzonspor olmak üzere, Ünal hoca lehine gider...

Sessiz ve derinden ilerliyor Ünal hoca...

İlerletiyor da...

Mehmet Fatih Yavuz
10.01.2019, 09:15
Hoca'm ne yaparsan yap, eksik mevkiler için rotasyon, takım içi bölge değişikliği vs. kanat 4 lüsüne elleme.
Pereira-Abdülkadir, Novak-Nwakaeme 4 lüsü şu anda ligin kanatta en verimli ikilileri.
Bunları takım içi rotasyona katmadan devam etmek lazım.

~UniCef~
10.01.2019, 17:36
https://www.youtube.com/watch?v=VsuaCMjN-LE

Su videonun altina yazilanlara bir bakin. Insan kendi taraftarindan igrenmiyor degil

Oğuz B.
10.01.2019, 20:15
10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla Antalya’da devam eden kampımızı takip eden basın mensuplarıyla bir araya gelen Ünal Karaman, gazetecilerle sohbet gerçekleştirdi.

‘’UMARIM GENÇLER FARK YARATIR’’

Futbol şube sorumlularımız Haluk Şahin, Özer Bayraktar ve yönetim kurulu üyemiz Tuncay Uzunal’ın da katıldığı sohbette genç oyuncuları yakından takip ettiklerini belirten Ünal Karaman, ‘’Konu, insanların çaresizlik veya kriz ortamlarında gençlere yönelmesi değil, bu işe yön verebilecek insanların ne derece sportif manada düşünüp, ne derece aklını, yüreğini, duygularını spora ve sporun getirdiklerine ayırdıklarıyla alakalı. Bazen insanların kafasında ve yüreğinde bin bir tilki gezerse önündeki genci görmez. Konu transferden ibaret değerlendirilebilir ama sen önündekini görürsen, alırsın. Bunlar çok da genç diyeceğimiz yaşta değiller, bu yaştaki çocuklar vatan bekliyorlar. Bundan daha güzel bir yaş var mı? Biz bazen öteliyor olabiliriz, ama kriz ortamı gibi değerlendirmedik. Transfer yapmış olsaydık da bu genç oyuncularımızı yine getirecektik. En azından takibini yakından görme anlamında. Bazen içinde bulunduğunuz şartlar, sakatlıklar veya farklı zorluklar sizi düşüncelerinizi hızlandırmaya itiyor olabilir. Bizim getirdiğimiz 10 tane oyuncu da umarım fark yaratır. Ben 18-19 yaşında A Milli takım forması giydim. Ben bakmayacağım da genç oyunculara kim bakacak? Artık onlar ana kuzusu değiller. Biraz daha erken acıyla yüzleşmeleri gerekiyor. Daha sosyolojik değerlendirecek olursak, ülke şartları biraz daha öteliyor. Sen gençsin, biraz dur bakalım deniyor. O çocuklar da samimiyetle kendilerini geliştirecek insanlar yerine, kendilerini başka yönlere çekecek insanların etkisine giriyor. Ardından da zaman kaybı ve insan israfı oluyor. Bu da bizim sevdiğimi bir şey değil’’ dedi.

‘’FİNALDE ELBETTE BAYRAĞI BEN SALLAMAK İSTERİM!’’

Uzun vadeli planlarla değil; maç maç, gün gün hazırlandıklarını belirten Karaman, ‘’Ben hayatımın hiçbir evresinde ayak izlerine basmadım. Hayatımızın her evresi bize bir şeyler öğretti. Sokaktaki çocuktan da dağdaki neneden de dededen de bir şeyler öğrenmeye çalışan bir insanım. Aklım ve yüreğim çapraz atmaz, dümdüz bakarız, dümdüz yaşarız. Bu da sonuçta uzayı keşif değil, futbol oynuyoruz. Biz güzel top oynamaya çalışıyoruz. Oyuncularımızı bozan değil de yapan olarak hazırlıyoruz. Bizim en çok önemsediğimiz nokta, iyi futbolla birlikte ‘fair play’de de zirvede olan bir takım hedefliyoruz. Adil bakıp, adil görebilmek ve adil yargılanmayı beklemek bizim için aslolan. Bizim sezon başından beri koyduğumuz tüm hedefler de ileriye dönük bir hedef değildi. Hep maç maç düşünerek gittik. Bugün antrenman yapacağız, inanın maç kadar önemsiyorum. Koordinasyonlarını geliştirmeliler, süratlerine katkıda bulunmalıyım. Sezonun sonunu düşünüp de yorumlamak zor, kâhin değiliz. Ama genel bakışımda şu var; kaybetmeyi sevmiyorum. Hiçbir oyuncum da kaybetmeyi sevmez. Ama bu şu demek değil; sonuca gitmek için her şey mübah değil. Ben, oyuncularım ve yöneticilerimiz yapabileceklerini maksimum yapar ve ondan sonra getirisine bakıp değerlendirebiliriz. Ama finalde bayrağı kim sallasın derseniz, elbette ben sallamak isterim. Bizim için uzun vadede öyle bir planımız yok. Önümüzde Balıkesirspor maçı, o maç bittikten sonra Başakşehir maçı var. Maç maç gideceğiz, sonra oyuncularımız bizi nereye taşırsa, bize inananlar nereye taşırsa inşallah orada olacağız. Ama futbolda da biliyorsunuz sezon sonu çok uzun bir süre. Takımla yaptığımız hiçbir toplantı tek başına teknik bir toplantı değildir. Bunun minimum yarısından fazlası hayata bakış, sosyolojik gelişime katkısı ve tek başına sporcu gelişimi değil, bir aidiyet gösterebilecek tavırla ilgilidir. İşin teknik boyutu sonra gelir. Federasyon bununla birlikte pek çok konuyu mecburi tutuyor. Şu oyuncuyu almak zorundasın, şu hocayı bulundurmak zorundasın, şu diyetisyeni almalısın diye. Böyle kâğıt üzerinde değil de ruhu, özü yakalayarak onların hayata bakışlarına ve sportif gelişimlerine katkı sağlayabilecek dokunuşlar bizim en önemli silahımız. Biz bunu her daim yapmaya çalışıyoruz‘’ şeklinde konuştu.

‘’SOSA İYİ İNSAN, İYİ KAPTAN, SORUMLULUKLARININ DA FARKINDA!’’

Ben ‘3-4 tane oyumcum antrenmansız oynuyor’ dedim. Belki Beşiktaş karşılaşmasında 3-4 dakika daha olsaydı mağlup bitirecektik. Ama belki 3-4 oyuncum sezon başındaki tempoyla devam etmiş olsaydı 2-0’dan sonra çok daha başka olacaktı maç. Başka bir tempoyla içeriye girecektik. Ben antrenmanın gücüne inanan bir insanım. Yaşadığımız sakatlıklar da bu antrenmansızlığın bize getirdiği rahatsızlıklar. Burada oyuncularımın özel bir alkışı hak ettiğini düşünüyorum. Özel bir duruş gösterdiler, asla kaçmadılar. Takımın ihtiyacı olduğu bir dönemde sakatlıklarına rağmen mücadele ettiler. Sosa’nın sakatlık yaşaması da bizi kısmen etkiledi. Ama öyle bir geriye yaslanmamız, taktiksel manada söz konusu değil. Bu güç meselesidir, sahada güçlü kalabilirseniz bir anlam ifade eder. Bana göre en büyük kaybımız yaşadığımız sakatlıklar oldu. Sonrasında Onazi’nin yaşadığı sakatlık, Sosa’nın sakatlığı, Allah’a şükürler olsun, Allah inşallah daha başka sakatlıklar yaşatmaz. Sosa çok iyi çalışıyor, inanılmaz iyi çalışıyor. İyi bir kaptan, iyi bir insan, iyi bir lider ve sorumluluklarının da farkında. Sabah bakıyoruz inanılmaz çalışıyor, her geçen gün de üzerine koyduğunu görüyoruz. Ama bu sakatlık işi öyle riskli bir iştir ki o bölgelerde yaşanan sakatlıklar, ‘’Tamam iyiyim’’ dediğin anda başlarsın ama Allah korusun daha kötüsü olabilir. Tarih veremiyoruz ama daha iyiye gidiyor. İyileşirse oynar, iyileşemezse iyileşene kadar bekleriz iyileşince oynar. Oyuncu sağlığı bizim için çok değerli. Oyunculara çok ısrar ettim ama niyetini görüyorsun, o niyete de hayır diyemiyorsun. Haince bir niyet değil, takımın ihtiyacı var tarzında bir tavırları var. Sosa iyi çalışıyor, profesyonellerimize, kulüp çalışanlarımıza teşekkür etmemiz gerekiyor. İyi bir kamp dönemi geçiriyoruz, inşallah bunun sonuçlarını da oynayacağımız maçlarda önünüze koyarız‘’ dedi.

‘’ŞAMPİYONLUK BİR PLANLAMA İŞİ’’

Şampiyonluğun uzun ve planlanarak ilerleyebilecek bir süreç olduğunu belirten Karaman, ‘’Bir şeylerin hazırlıklı olmasını beklemekte fayda var. Evet, Trabzonspor belki hor kullanıldı, belki sağlam bir yapılanmanın üzerine oturtulmadı. Burada bir suçlama yapmıyorum ama bakış açısı farklı olabilir, çözüm farklı düşünülebilir. Ortaya çıkan sonuçlara baktığın zaman bu bizi tatmin eden bir sonuç değildir. Ben Sportif Direktör olarak bıraktığım zaman 180 milyon TL civarında borcu vardı. O yönetimin devrettiği dönemde de 430 milyon TL bir borçtan bahsediliyordu. Şu an gelinen son noktaya baktığın anda 1.2 milyar TL’lerden geriye sayım başladı borcu düşürmede. Aynı zamanda da yarışıyorsunuz, borç eritiyorsunuz. O yüzden doğru bir planlamayla bunlar olur. Önce insan olarak şampiyon olacaksınız, yönetecek beyinler haddi bilen beyinler olacak, yapılanmayı ve sistematiği oturtan insanlar doğru insanlar olacak. O çalışma belli bir zaman içerisinde meyvesini vererek bir yere taşıyacak. Ama siz hiçbir hazırlığın içerisinde olmadan ‘’Biz şampiyon olacağız’’ dediğiniz anda ancak kendini bilmeyen, pozisyonunu bilmeyen, haddini bilmeyen, gideceği son noktayı bilmeyen, sınırı bilmeyen insanların sığ düşünceleri olarak kalır. O da bizim ne hayata bakışımızla örtüşür, ne de spora bakışımızla örtüşür. Tek başına oyun oynamak değil oyuncuyu, topluma her anlamda hazır bir birey olarak yetiştirmelisiniz. Madem önemli bir sivil örgütsünüz, binlere, on binlere, milyonlara yön veren bir örgütsünüz, işinizin gereğini yapmak zorundasınız. Doğru ve akılcı yönetimlerle beraber, daha çok aidiyet duygusu hisseden oyuncularla birlikte, acıyla yüzleşen açıdan değil de acıyla yoğrulan insanların oluşturduğu bir camia ve onun yetiştirdiği bireyler olarak daha güvenle bakıp planları daha sağlıklı yapabilirsiniz. İnşallah elimizde var olan oyuncuların üst düzey yetenekleri ile beraber kulübümüzün geleceğe daha güzel bakabileceği bir yerde ligi sonlandıracağız. Bu da bazı şeylerin biraz daha hız kazanarak yapılmasına vesile olacaktır. Umarım bunu başarabiliriz, umarım yönetimimiz bunu başarabilir, umarım siz basın mensupları buna vesile olursunuz. Ali mi oynar, Veli mi oynar, o mu çıkar, bu mu çıkar dediğiniz anda daha çok beklersiniz şampiyonluğu. Konu ondan daha derin’’ dedi.

‘’GENÇLER ZAMANLA DAHA DA GÜÇLENECEK!’’

Genç oyuncuların takıma adapte olmaya başladığını belirten Karaman, ‘’Benim oyuncularım insandır, insan. Önce insanın gözüne bakarlar. Öyle yalandan tokalaşırken de böyle yürekleri çapraz atmaz. Dimdik bakarlar, dümdüz yaşarlar, arkadan vurmazlar, hainlik yapmazlar. Çalışacaklar, acıyla yüzleşecekler, daha çok çalışacaklar, iki idman, üç idman daha çok çalışacaklar, yüzleşecekler, güçlenecekler, alacaklar formayı ve gidecekler. Kişi kendi yüreğine mağlupsa söyleyecek bir şey yok. Biz insanları bize gösterdikleri yüzle tanıyoruz. Genç oyuncularımız yaptıkları idmanlarla bir yere kadar geldiler, zamanla daha da güçlenecekler, moralleri de yerine gelecek. En azından bir profesyonel kadro içerisinde, üst düzey yarışan takımın neler yaşayabileceğini, neler hissedebileceğini yaşadılar’’ diyerek sözlerini noktaladı.

‘’BURADA BİR SİSTEM BIRAKACAĞIZ!’’

Futbol Şubesinden sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Haluk Şahin ise yaptığı açıklamada, ‘’Biz Özer Bey’le birlikte futbola bakıyoruz. Altyapıda Hamit hocamız, 1461 Trabzon’da da Hamdi hocamız futbolla ilgileniyorlar. Hami hoca, aşağıda dershaneler yaptı. Çocukların boş zamanında üniversiteden hocalar, profesörler geliyor ve özel ders veriyor. İki grupta da psikologlarımız var, psikologlarımız çocuklarla birebir ilgileniyor. 1461 Trabzon’da şu anda burada olan futbolcularımız boş zamanlarında İngilizce kursu alıyorlar. Onları yarına hazırlıyoruz. Yarın sizin karşınıza çıktıklarında en azından o dili de konuşabilsinler diye. Onlar istiyor bizden, biz de dediklerini yapıyoruz. Hepsiyle birebir ilgileniyoruz. Biz yönetime geldikten sonra birebir her toplantıda, her idmanda onlarla beraberiz. Bir baba oğul ilişkisi kurmuş durumdayız. Bekleyip göreceğiz. Üç yıllık bir yönetimiz ama 5 yıllık planlarımız var. Burada bir sistem bırakacağız’’ dedi.

Mustafa YILMAZ
10.01.2019, 21:24
. Sen gençsin, biraz dur bakalım deniyor. O çocuklar da samimiyetle kendilerini geliştirecek insanlar yerine, kendilerini başka yönlere çekecek insanların etkisine giriyor. Ardından da zaman kaybı ve insan israfı oluyor. Bu da bizim sevdiğimi bir şey değil’’ dedi.
.

Bir çok satır başı var ama bu fevkalâde kitap okuyor gibi hissettirdi.

artvints
10.01.2019, 22:47
yeni antrenman setleri bulmak gibi bir uğraşı var mı acaba hocanın. yoksa hep eğitimde öğrendiklerini mi uyguluyorlar? antrenman setlerini yenilemek, geliştirmek oyuncuların reflekslerini kuvvetlendirir. oyun kalitesi antrenmanların temposuna ve yaratıcılığına bağlı. fark yaratmak için farklı şeyler denemek gerekiyor.

Uğur Ö.
10.01.2019, 23:31
yeni antrenman setleri bulmak gibi bir uğraşı var mı acaba hocanın. yoksa hep eğitimde öğrendiklerini mi uyguluyorlar? antrenman setlerini yenilemek, geliştirmek oyuncuların reflekslerini kuvvetlendirir. oyun kalitesi antrenmanların temposuna ve yaratıcılığına bağlı. fark yaratmak için farklı şeyler denemek gerekiyor.

Ersun Yalan nasıl bir etki yarattıysa bende artık hiç kaale almıyorum şu mevzuları. Eskiden deli gibi araştırırdım. Öncelik daha çok takım olabilmek ve o takımı birşeylere inandırabilmek. 2011 de belkide en vasat antreman tiplerini yapıyorduk ama takım inanmıştı. Şuanki takımda öyle.

artvints
11.01.2019, 00:07
Ersun Yalan nasıl bir etki yarattıysa bende artık hiç kaale almıyorum şu mevzuları. Eskiden deli gibi araştırırdım. Öncelik daha çok takım olabilmek ve o takımı birşeylere inandırabilmek. 2011 de belkide en vasat antreman tiplerini yapıyorduk ama takım inanmıştı. Şuanki takımda öyle.
en azından altyapı oyuncuları için önemli.

Teoman Karadeniz
11.01.2019, 00:38
Kitap okuyan her insan bu röportajın her cümlesinde ne denli ilim yattığını çok net görebilir. Antrenman biliminden tut da, insan & sporcu ve genç psikolojisine, hedef planlama stratejilerinden tut da karakter eğitimine kadar onlarca bilim dalından faydalanılarak kurulmuş cümleler bunlar. Ve cümleyi kuran kişi de bilgisiyle böbürlenmiyor. Ayakları yere basıyor.

Hayatım boyunca trabzonsporda gördüğüm en ağır başlı futbolcu kara boğaydı. En ağır başlı ve ilim sahibi teknik direktör de o oldu. Bu ve tüm röportajlarından sonra ben artık kendisinden tamamen eminim.
Varsın oyuncu değişikliğini geç yapsın, varsın maç kurtarsın diye batuhanı oyuna alsın. Sorun etmeyeceğim. Hoca, doğru yolu da biliyor; doğru bir yol çizmeyi de. Ve benim gibi hissediyor, benim gibi seviniyor, benim gibi hayal kuruyor, benim gibi üzülüyor, öfkesi benim gibi.

3 yıllık görev süresi boyunca ne olursa olsun bu takımdan ayrılmasın. Ne yaşayacaksak beraber yaşayalım.

trbzonsporlu
11.01.2019, 00:49
Ünal hocam aldıracağın 6 numaranın kalitesi takımın sıralamasında inanılmaz etkili olacak. batuhanla filan orası olmaz takimin merkezinde takimin en iyi iki oyuncusu oynamalı. zamanının selçuk colmanı gibi
bizde sosanın yaninda onun dilinden anlayacak pas kalitesi iyi stoperlerin arasına girecek, önaziye nispeten hava toplarındada iyi bir adam mutlaka o bölgeye alınmalıdır.

Tuğrul
11.01.2019, 21:26
Lig öncesi prova kadro içi tercihlerden ötürü iyi geçmedi.

- Sosa ve Onazi'siz bir takım'ın çift forveti kaldıracak oyuniçi organizasyonu ve dinazmi yok

- 6 numarada IQ-teknik becerisi zayıf olan Kucka ve Batuhan oynatılamaz

- Ekuban'ı 11'e ısındırması lazım. Burak gibi şimdi de Rodallega'dan vazgeçemiyor.

Başakşehir maçına K.Ahmet veya Murat Cem'in ön liberoda başlatıldığı.

Onları Yusuf ve Berkay Sefa'nın tamamladığı kalabalık orta saha ile çıkmamız elzem

Sosa'yı riske edeceksek Emre gibi 6 numarada kullanmalıyız.

jairzinho
11.01.2019, 22:45
bence transfere ihtiyaç yok.

neden?

sosa yakın dönemde zaten geri dönecek.ünal hoca sosa nın yanına yazıcıyı monte etmeye çalışıyor.acayip bir hücum planı var kafasında.bu sayede hügo ve ekuban ı aynı anda ilk 11 de oynatabilecek.bir taşla iki kuş.

ünal hocanın hücum futbolu konusunda sınırları yok.haliyle yazıcı sosa ikilisi yaratırsa orta sahada şaşırmam.net

yani

uğurcan

perera türkmen--zargo--novak
----------yazıcı--sosa---------
ömür-------ekuban-----envekame
--------------hügo--------------

artvints
11.01.2019, 22:46

neden?

sosa yakın dönemde zaten geri dönecek.ünal hoca sosa nın yanına yazıcıyı monte etmeye çalışıyor.acayip bir hücum planı var kafasında.bu sayede hügo ve ekuban ı aynı anda ilk 11 de oynatabilecek.bir taşla iki kuş.

ünal hocanın hücum futbolu konusunda sınırları yok.haliyle yazıcı sosa ikilisi yaratırsa orta sahada şaşırmam.net
olmaz o iş.

jairzinho
11.01.2019, 22:57
olmaz o iş.

hem hazırlık maçlarında hemde son maçta yazıcı orta ikiliden biri oldu.ve hazırlık maçlarında ekuban hügo birlikte oynadılar.

ünal hocanın istediği özellikte 6 numara yoksa bence 6 numarasız ilk 11 ile sahaya çıkar

emre6117
11.01.2019, 23:19

neden?

yani

uğurcan

Burada savunma işini kim yapacak.90 dakika hücum mu yapacağız sadece.sosa ve Yusuf orta sahası savunma açısından çok ama çok zayıf.o bölgeye transfersiz asla bir çözüm bulunamaz.zorlamayı gerek yok.

jairzinho
11.01.2019, 23:37
Burada savunma işini kim yapacak.90 dakika hücum mu yapacağız sadece.sosa ve Yusuf orta sahası savunma açısından çok ama çok zayıf.o bölgeye transfersiz asla bir çözüm bulunamaz.zorlamayı gerek yok.

bu takımda herkes savunmacı herkes hücumcu.ben koşmuyorum diyen godoman yok.herkes asker.

savunma, hücum takımlarında alan daraltarak yapılır.yani fiziksel güçten çok rakip pas hatasına zorlanır.

jairzinho
17.01.2019, 18:17
hoca sanırım ilk kez ön liberolu sistem arayışında ve kamil batuhan gibi isimleri deniyor.umarım bundan vazgeçer.

bence ofansif yetenekli bir ayağı 8 numaraya evriltmek daha mantıklı.çok iyi bir 6 numaran yoksa.misal abdulkadir parmak.

yazıcı ve parmak ikilisi neden olmasın?orta sahada

Ömrüm Can SEZER
18.01.2019, 17:39

neden?

yani

uğurcan

1 taşla 2 kuş diyonda kulubede etkı edecek oyuncu kalmıyor nolacak peki ekubanın yedekten girmesi daha iyi bana göre berkay batuhan deme loser daha onlar.

Ozan Yılmaz
19.01.2019, 18:17
Ünal Karaman: "Kulübün evladı, camianın çocuğu falan bu laflar kulübü maddi anlamda batıran sözlerdir. İşe yaramaz adam kulübün çocuğu diye 15 yıl ona mı bakacağız?"

murmut
20.01.2019, 20:07
Birak artik inadi hocam, al Olcayi yeniden kadroya. Görüyorsun en iyi yedegimiz Parmak...

omondoles
20.01.2019, 20:55
Yapacağın bir şey yoktu. Kötü de oynamadık. Yanlız parmak bu takımın oyuncusu değil. Ayrıca her zaman yaptığım eleştiriyi yine yapacağım. Neden son oyuncu değişikliğini yapmadın? Sefa’yı oyuna alabilirdin.

artvints
20.01.2019, 21:00
çok ağır eleştirilir de gerek yok. oyun prensiplerden tamamen kopuk bir maç geçirdik. o kadar önemli maça yaptığımız hazırlık bu muydu yani? hoca dokunuşu gerekiyordu kurbanlık koyun gibi çıktık sahaya, neyse hocanın istediği oldu orta sıralara oynarız.

pazarkapılı
20.01.2019, 21:07
Klube geldgnden beri sergiledigi nezaketiyle yenilmis olmayi dis guclere baglamayacagina inancim tam....cikarsin kaybedersin esasinda kim kaybediyor bunu zaman icerisinde gorecegiz....

endlessdeath
20.01.2019, 21:39
bugünkü başakşehir maçında 2 ortasaha eksik defansif ve ofansif artık birisini defansif olarak ayarlamak senin işin olacak gibi oyuncu alamıyor takım Allah yardımcımız olsun.inşallah başarırsın hocam takımda inanç var sen sadece doğru bir şekilde defansifortasaha evireceksin yusufta ofansif ortasaha oyun kurucu olacak tek çaremiz bu

DeAgLeMaNyAq
20.01.2019, 22:04
Hoca'nın kısıtlı imkanlarla takıma seviye atlattığı bir gerçek. Ve üstelik gelinen şartlarla birlikte, bunu eli kolu bağlı şekilde yapmak durumunda. Onazi'nin ardından Pereira'yı da kaybedince, kalan maçlarda Kamil'e kaldık. Dolayısıyla Kamil'in Onazi'nin yerini doldurma düşüncesi de rafa kalkmış oldu. Sosa en iyi ihtimalle Ankaragücü maçına yetişecek. Fakat kalan maçlarda Sosa'nın yanında Batuhan'ı izlersek her şey bir anda terse dönebilir. O yüzden artık Amiri mi oraya kaydırılır yoksa Olcay mı affedilir bilemem. Bu maç özelinde Hoca'yı eleştirirken de, rakibin yedek kulübesindeki bütün oyuncuların bizde direkt 11'de oynayacağını görebilmek gerekiyor. Başakşehir maçında puan kaybıyla birlikte 5.liğe gerileceğimiz az çok belliydi. Fakat asıl sınav Sivas deplasmanı olacak. Allah korusun orda da bir puan kaybı yaşarsak ilk yarıyı 2.bitiren takım bir anda 8.liğe kadar gelebilir. Bu da ister istemez tartışmaları yeniden gündeme getirecektir...

David_LuiZ4
20.01.2019, 22:15
Maçtan önce Sir Avcı ne dediyse hepsi tuttu...Ligin en iyi paslaşan takımına pas yüzdesi yuksek ve baskıdan en iyi çıkan takımına 80 dakika önde basmaya çalışırsan yorulursun kardeşim oyuncuların tabiri caizse dili dışarda gezer...Nitekim maçi dikkatle takip edenler görmüştür Yusuf'un Abdülkadir'in Kamil'in yüzünde yorgunluk emareleri vardı yüzlerinden yoruldukları okunuyordu..

Bırak adama topu kendi kendine oynasın set hücumu yapsın geç topun arkasına 10 kişi mantaliteni böyle kur...Set hücumuyla değil tam tersi kontra eksik yakalayarak gol bulan bir takım Başakşehir nitekim 4 golde de aynı şekilde az adamla yakalanarak golleri yedik...İlk yarı 0-2 değil daha farklı bile bitebilirdi...

Bu maçtan epey ders çıkarması gerekiyor...

Tuğrul
20.01.2019, 22:28
Oyun organizasyonu, pas temposu ve sürekliliği iyi olan Başakşehir önüne.

Çift forvetle çıkmasını açıklamak, izah etmek imkansız.

Ünal'ın iş bilmezliği, taktiksel ve teknik hatası yüzünden mağlup olduk.

Onazi ve Sosa forvet ağırlıklı olan Nwakaeme, Rodallega ve Ekuban(Burak) taşıyamıyordu.

K.Ahmet ve Yusuf ile oyun direncini sahaya yansıtmak mümkün mü ?

Maçtan önce de bundan bahsettim maalesef Ünal'ın oyun bilgisi, analiz yeteneği kötü olduğundan müşkil duruma düştük.

Rakibin 4-6-0 taktiği ile çıktı.

6 tane orta saha oyuncusu ile pas bağlantısını iyi kurdu, topsuz oyunda defekt göstermedi.

Halihazır yediğimiz gollerde basit pozisyon hataları olsa da kalabalık değildik nihayetinde demarke pozisyonda yakalanarak kalede golü gördük.

Çift forvetle oynadığımızdan pas devamlılığında ve fizik direncinde zayıf kaldık.

Rodallega yerine Berkay Sefa veya Abdülkadir Parmak oynasaydı şu anda başka şeyler konuşuyor olurduk.

Ozan Yılmaz
20.01.2019, 22:31
Malzemesi olmayan aşçıyı eleştirmek ayıp olur.

Mustafa YILMAZ
20.01.2019, 22:38
Helal olsun sana hocam dünya eksige rağmen hakem yüzünden kaybettin bu akşam ama oynattığın sistemle yarın daha güçlü olacagiz aynen devam

Tayfun
20.01.2019, 22:44
Ünal hocalık bir durum yok.

Takımdaki çoğu oyuncu yorgunluktan dili dışarıda oynuyor, hoca kulübeye dönüyor kimse yok.

Yapacak birşey yok

Tuğrul
20.01.2019, 22:45
Malzemesi olmayan aşçıyı eleştirmek ayıp olur.
Erol Bulut'un elinde malzeme bile yok.

2-3 tane de önemli oyuncusunu kaybetti.

Buna rağmen 32 puan almasını geçtim, iyi de futbol oynuyorlar.

Ünal'ın taktiksel hatası ile maçı kaybettik. Abdullah Avcı kalabalık orta saha ile alt etti.

4-3-3 sistemi ile oynasaydık bu maçı dengede götürme, kazanma şansımız daha yüksek olacaktı.

Klopp bile rekabet düzeyi fazla olan maçlarda tek forvetle oynatıyor.

Niye ? Geri dönüşlerde, ikili mücadelelerde handikap yaşamamak ve topu 1.bölgeden 3.bölgeye hızlı taşımak için bunu yapıyor.

Şayet Salah-Firmino yapsa dağılacak. Bu yüzden 3 orta saha oyuncusu ile oynuyor.

Ünal maç oynanmadan 3 puanı altın tepsi ile Abdullah Avcı'ya verdi

fernandez
20.01.2019, 22:50
hocam elindekinin en iyisini sahaya sürdün, maalesef bu kadarına yetti. sonuna kadar senciyiz. burda inanılmaz yorumlar görüyorum elde adam kalmamış eleştirmek için berkay sefa & abdülkadir parmak ı tutunacak dal olarak görmüşler bu kadar vicdansız olmayın !!!
bir düşünüyorum da şu eldeki kadroyla maça bu kadar umutlu çıkmamızı kim sağlayabilirdi, hiç kimse sağlayamazdı. 4-2 yenilmesine rağmen taraftar takımı sahipleniyorsa bunda en büyük katkı ünal karamanındır, lamı cimi yok.

Ozan Yılmaz
20.01.2019, 22:50
Erol Bulut'un elinde malzeme bile yok.

2-3 tane de önemli oyuncusunu kaybetti.

Buna rağmen 32 puan almasını geçtim, iyi de futbol oynuyorlar.

Ünal'ın taktiksel hatası ile maçı kaybettik. Abdullah Avcı kalabalık orta saha ile alt etti.

4-3-3 sistemi ile oynasaydık bu maçı dengede götürme, kazanma şansımız daha yüksek olacaktı.

Klopp bile rekabet düzeyi fazla olan maçlarda tek forvetle oynatıyor.

Niye ? Geri dönüşlerde, ikili mücadelelerde handikap yaşamamak ve topu 1.bölgeden 3.bölgeye hızlı taşımak için bunu yapıyor.

Şayet Salah-Firmino yapsa dağılacak. Bu yüzden 3 orta saha oyuncusu ile oynuyor.

Ünal maç oynanmadan 3 puanı altın tepsi ile Abdullah Avcı'ya verdi
"Ünal" dediğin adam sizin askerlik arkadaşınız mı, önce hitabınızı düzeltin. 1

Orta sahasında oynayacak adamı kalmamış takım B.Şehir'le mi yoksa hakemle mi mücadele edecek, ezberlenmiş şekilde, eleştiri olsun da taştan olsun. 2

Saldırın bakalım gün doğdu nasılsa. 3

Sefa
20.01.2019, 22:52
Yetersiz bir Hoca olduğunu düşünüyorum oyun okuma konusu sıkıntılı..
Şu maçta çok kızamam belki eksik fazlaydı ancak sağ kanat çökmüşken Nwakaeme solda estiriyoken hala ısrarla sağdan oynanmasına müdahale edemedin.

Hata kovalayan ve bunu iyi yapan takıma deli gibi basmak sabırsız oynamak baştan yanlıştı..

Doğru taktikle en azından 1 puan alınabilirdi ancak yine de bu kadro ile kolay değildi Hoca da oyun okuyamadığı ve iyi bir taktisyen olmadığı için sonuç normal..

Hem takımı hem Hocayı geliştireceğiz artık yapacak bişey yok umarım hayalardan ders alıyordur..

Tuğrul
20.01.2019, 22:59
"Ünal" dediğin adam sizin askerlik arkadaşınız mı, önce hitabınızı düzeltin. 1

Orta sahasında oynayacak adamı kalmamış takım B.Şehir'le mi yoksa hakemle mi mücadele edecek, ezberlenmiş şekilde, eleştiri olsun da taştan olsun. 2

Saldırın bakalım gün doğdu nasılsa. 3
Kime, nasıl hitap edeceğimi sana mı soracağım.

Kaldı ki hakaret, küfür, argo olmadığı sürece Ünal'a ismi ile telaffuz edilebilir.

Dahası hoca camide önüne ünvanını getirmek zorunda değiliz.

Forum yöneticisinin sana verdiği nezakat ve mütavazilikte bir üslup-dil kullan tatava yapma.

Ozan Yılmaz
20.01.2019, 23:04
Kime, nasıl hitap edeceğimi sana mı soracağım.

Kaldı ki hakaret, küfür, argo olmadığı sürece Ünal'a ismi ile telaffuz edilebilir.

Dahası hoca camide önüne ünvanını getirmek zorunda değiliz.

Forum yöneticisinin sana verdiği nezakat ve mütavazilikte bir üslup-dil kullan tatava yapma.
Kastını anlıyoruz boş yapma!

Diğerlerine gelince ad-soyad kullanımı, bizimkine gelince, Ünal aşağı-Ünal yukarı sürekli, küçük görme - horlama çabaları da cabası...

Tuğrul
20.01.2019, 23:12
Kastını anlıyoruz boş yapma!

Diğerlerine gelince ad-soyad kullanımı, bizimkine gelince, Ünal aşağı-Ünal yukarı sürekli, küçük görme - horlama çabaları da cabası...
Ünal Karaman'a ne kastım olacak.

Bazen adı ile bazen de soyadı ile hitap ederim.

Çok meraklıysan eski mesajlarıma gözatabilirsin.

Biliçaltında oluşturduğun sanrılarla eyleme geçme. Önce bir düşün, tart. Ondan sonra ifadeni anlat.

Ünal'ın yetersiz olduğu aşikar kadronun daralması bunun mazur göstermez.

Keza pek hoşuna gitmiyor anlaşılan eski futbolcumuz Erol sınırlı bütçe-sınırlı oyuncularla Malatya'da fırtına gibi esiyor.

Onur ve Burak'ı dogmalaştırdığınız gibi Ünal'ı sorgusuz sualsiz kabul etme, eleştirmeme anlayışınız var.

Bu olmayacak, olmamalı yanlışları söylenecek. Bu maçta olduğu gibi.

3'lü orta saha ile çıksaydı bu maçı alma ihtimalimiz Halil Umut Meler'e rağmen 55-45'di.

Ozan Yılmaz
20.01.2019, 23:20
Tuğrul

Bu şekilde görmüş olduğum ilk mesaj olsa bunları yazmazdım, süreklilik halini almış ki bu uyarıyı yazdım, uzatmaya gerek yok.

Ayrıca "3'lü orta saha"da kimi oynatacaktı mesela ve ne fark edecekti?

Kimi oynatsa olmayacaktı, mevcut alternatiflerimiz berbat, orta saha rotasyonumuz yetersiz açık bir şekilde gözüküyor bu.
Sosa ve Onazi aynı anda kayboldu gitti yetmedi üzerine alternatifleri de yok oldu.

pazarkapılı
20.01.2019, 23:22
"unal" in cikardigi takim yerindeydi....kaybettik, ligin gercek anlamda en iyisine kaybettik....

Jackdaniels
20.01.2019, 23:24
Ünal hocalık bi durum olduğunu düşünmüyorum , yönetimin beceriksizliği diyelim.

Isko6161
20.01.2019, 23:25
Ünal hocalık bi durum olduğunu düşünmüyorum , yönetimin beceriksizliği diyelim.

Transfer yasagi bu yonetimin hatasimi sence?

artvints
20.01.2019, 23:25
Bu maça üçlü orta saha çıkmamak orta sahada birebir oynamamak falan büyük yanlışlar. Üç ortasahayi bırak arkadan mahmut önden robinho da ortasaha. Karşılarına bir sağbek bir de ilk kez 8 oynayacak yusuf ile çikiyorsun.

Ya defans arkadan alan daraltir, kontra falan düşünmeden onde basar alan vermez. Ya da orta sahayı doldurur alan birkmazsin, kontra ararsin. Yapısal hatalar daha çok eleştirilmelidir ama şunu sokmuş bunu çikarmişa kafayı takıyor millet, Ünal hoca da belli ki etkileniyor bunlardan.

Jackdaniels
20.01.2019, 23:28
Transfer yasagi bu yonetimin hatasimi sence?

Elbette yönetimin hatası ve bu hata koca bir sezona maloldu ne yazıkki.

fernandez
20.01.2019, 23:29
Bu maça üçlü orta saha çıkmamak orta sahada birebir oynamamak falan büyük yanlışlar. Üç ortasahayi bırak arkadan mahmut önden robinho da ortasaha. Karşılarına bir sağbek bir de ilk kez 8 oynayacak yusuf ile çikiyorsun.

Ya defans arkadan alan daraltir, kontra falan düşünmeden onde basar alan vermez. Ya da orta sahayı doldurur alan birkmazsin, kontra ararsin. Yapısal hatalar daha çok eleştirilmelidir ama şunu sokmuş bunu çikarmişa kafayı takıyor millet, Ünal hoca da belli ki etkileniyor bunlardan.
kimle çıkmasını arzu ederdin ?

artvints
20.01.2019, 23:30
kimle çıkmasını arzu ederdin ?
Üç tane orta saha ile.

Tuğrul
20.01.2019, 23:34
@Tuğrul (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=44153)

Bu şekilde görmüş olduğum ilk mesaj olsa bunları yazmazdım, süreklilik halini almış ki bu uyarıyı yazdım, uzatmaya gerek yok.

Ayrıca "3'lü orta saha"da kimi oynatacaktı mesela ve ne fark edecekti?

Kimi oynatsa olmayacaktı, mevcut alternatiflerimiz berbat, orta saha rotasyonumuz yetersiz açık bir şekilde gözüküyor bu.
Sosa ve Onazi aynı anda kayboldu gitti yetmedi üzerine alternatifleri de yok oldu.

Önyargılı, tezcanlı yaklaştığını düşünüyorum geçmiş mesajları aratarak görebilirsin.

______Berkay(A.Parmak)__K.Ahmet____Yusuf________

Hem topsuz hem de toplu oyunda dinamik kalacak bir takım yapmalıydı.

Çift forvet oynattığından takımın bloklar arası hattı kızıldeniz gibi ortadan ikiye ayrıldı.

Yenilen gollerde ilk topa baskı süresi arttı gibi İrfan'ın sürpriz koşularını marke edecek 3.adam olmadı.

Oyun zekası iyi olan hiçbir antrenör Başakşehir'e karşı çift santraforla oynamaz.

Fatih Terim bile Başakşehir'e karşı pas koridorunu yıkmak için Onyekuru'yu santraforda oynatmış, kalabalık orta saha ile çıkmıştı.

Ünal duygusal bir kişiliği var, oyunculara hakim değil. Burak'ı olduğu gibi Rodallega'yı da kesemiyor.

Çift forvetin deneneceği son takım olan Başakşehir'e karşı bunu yaparak mağlubiyeti hızlandırdı.

fernandez
20.01.2019, 23:35
Üç tane orta saha ile.
kim onlar isim?

Ozan Yılmaz
20.01.2019, 23:41
Orta sahada kullanılabilecek olan oyuncuların hepsi denendi ve tamamından olumsuz geri dönüş alındı ne yazık ki kağıt üstüne isim yazmakla olmuyor sahada alınan sonuçlar.

https://pbs.twimg.com/media/DxbUpDjXgAAV-ly.jpg

Tuğrul
20.01.2019, 23:42

Modern futbol oyunun iki yönünü oynayabilen 3'lü orta saha

Skorer yönü iyi olan kanat oyununa döndü.

Bütün dünya bunu uygularken. Ünal Karaman Nasrettin hoca gibi eşeğe tersten binmiş gibi

artvints
20.01.2019, 23:47
kim onlar isim?
batuhan yusuf abdülkadir başlamalıydı bana göre. üçünün mevkisi de orta saha en azından. kamil'i sonradan enerji için alabilirdi. isimler tabi ki yetersiz gözüküyor ama oyunu doğru kurgulayabilirdi. yenilgiye birşey demiyorum da rakip takım hatay'a bile birden fazla atmıyor. durup dururken şans vermeye gerek yoktu. yerleşik savunmaya atsalardı golleri.

fernandez
20.01.2019, 23:52
batuhan yusuf abdülkadir başlamalıydı bana göre. üçünün mevkisi de orta saha en azından. kamil'i sonradan enerji için alabilirdi. isimler tabi ki yetersiz gözüküyor ama oyunu doğru kurgulayabilirdi. yenilgiye birşey demiyorum da rakip takım hatay'a bile birden fazla atmıyor. durup dururken şans vermeye gerek yoktu. yerleşik savunmaya atsalardı golleri.
benim de batuhandan medet umsak mı diye düşünecek kadar çaresiz hissettiğim anlar oldu ama batuhan ın oynamamasını kesinlikle hata olarak görmüyorum. batuhan ın kendisinin ve onun gibilerin sahada başımıza neler açtığını çokça kez gördük. hep batuhan gibilere çaresizçe sarılarak sonucunu bilerek kaybettik, bu sefer ise farklı bir şey denedik. şahsen batuhan gibiler yüzünden kaybetmekten bıkmıştım...

artvints
20.01.2019, 23:58
benim de batuhandan medet umsak mı diye düşünecek kadar çaresiz hissettiğim anlar oldu ama batuhan ın oynamamasını kesinlikle hata olarak görmüyorum. batuhan ın kendisinin ve onun gibilerin sahada başımıza neler açtığını çokça kez gördük. hep batuhan gibilere çaresizçe sarılarak sonucunu bilerek kaybettik, bu sefer ise farklı bir şey denedik. şahsen batuhan gibiler yüzünden kaybetmekten bıkmıştım...

hoca isme gelecek eleştirilerden çekinip taktiğini bozuyor ama. kamil de kante değil ki. onu oynatıyorsan batuhan da oynar yani. hocanın bildiği var diye başladık maça ama yokmuş malesef. sistem eleştirisi yapıyoruz gitsin yetersiz falan dediğim yok. aksine uzun dönem kalmalı. ama eleştiriler sert yapılmalı, çok faydalı oluyor.

İ. SARAL
21.01.2019, 00:08
Burak ve Hugo lu kaos futboluna geri dönüyoruz gibi. Ekuban veya Hugo hangisi iyiyse o oynamali. 2 sini de üzmemek için takimi uzmeye gerek yok.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fernandez
21.01.2019, 00:08
hoca isme gelecek eleştirilerden çekinip taktiğini bozuyor ama. kamil de kante değil ki. onu oynatıyorsan batuhan da oynar yani. hocanın bildiği var diye başladık maça ama yokmuş malesef. sistem eleştirisi yapıyoruz gitsin yetersiz falan dediğim yok. aksine uzun dönem kalmalı. ama eleştiriler sert yapılmalı, çok faydalı oluyor.
batuhan performansının yanında gördüğüm kadarıyla psikolojik olarak da bitmiş. bazıları zor zamanda da olsa elinden geleni yapar ama batuhan maalesef öyle bir profil çizmiyor, bitmiş adam korkuyor. elde gerçekten adam yok ve gerçekten yapılabilecek bir şey yok. rakibin kalitesi belli burda oyunculardan artık sonuna kadar savaşmasını beklersin, kalite olarak fark var arada eksiklerden dolayı. bitik bir batuhanla ortayı üçleyerek çaresizce gol yemeyi beklerdik fazlası değil. rıza çalımbay kafası falan yani. eski trabzonspor kadroları olsaydı böyle eksiklerle bu maç 4-2 değil 4-0 biterdi o da en iyi ihtimalle :)
bugün hakemler şerefsiz olmasa ve pereira düşmese farklı şeyler konuşuyor olabilirdik. yenildik diye illaki bir şeyler eleştirilsin zihniyetini doğru bulmuyorum.
eleştireceksek trabzonspor neden transfer yasağı aldı nasıl bugünlere geldik bunun köküne gitmemiz lazım bunda da hepimizin payı var.

artvints
21.01.2019, 00:12
batuhan performansının yanında gördüğüm kadarıyla psikolojik olarak da bitmiş. bazıları zor zamanda da olsa elinden geleni yapar ama batuhan maalesef öyle bir profil çizmiyor, bitmiş adam korkuyor. elde gerçekten adam yok ve gerçekten yapılabilecek bir şey yok. rakibin kalitesi belli burda oyunculardan artık sonuna kadar savaşmasını beklersin, kalite olarak fark var arada eksiklerden dolayı. bitik bir batuhanla ortayı üçleyerek çaresizce gol yemeyi beklerdik fazlası değil. rıza çalımbay kafası falan yani. eski trabzonspor kadroları olsaydı böyle eksiklerle bu maç 4-2 değil 4-0 biterdi o da en iyi ihtimalle :)
bugün hakemler şerefsiz olmasa ve pereira düşmese farklı şeyler konuşuyor olabilirdik. yenildik diye illaki bir şeyler eleştirilsin zihniyetini doğru bulmuyorum.
eleştireceksek trabzonspor neden transfer yasağı aldı nasıl bugünlere geldik bunun köküne gitmemiz lazım bunda da hepimizin payı var.
yok canım rızay'la alakası yok. o üç önlibero oynuyordu. orta sahada üçlü birbirine yakın dizilmek ve kısa pas yapmaya çalışmak başka, kamil bir yerde yusuf başka yerde çırpınmak başka. takım görüntüsü yoktu.

neyse mücadele hakem falan geçiştireceğiz artık.

fernandez
21.01.2019, 00:24
yok canım rızay'la alakası yok. o üç önlibero oynuyordu. orta sahada üçlü birbirine yakın dizilmek ve kısa pas yapmaya çalışmak başka, kamil bir yerde yusuf başka yerde çırpınmak başka. takım görüntüsü yoktu.

neyse mücadele hakem falan geçiştireceğiz artık.
rıza çalımbay kafası derken çaresizce aynı şeyleri deneyip kazanamamaktan bahsediyordum. diziliş falan değil yani.
hakem diye geçiştirmek istemezdim ama maalesef hakemlerin şerefsiz olduğunu belirtmekten başka elimden bir şey gelmiyor? hakemlerin önüne geçmek mümkün değil, adamlar istediğini takır takır harcıyor diğer takımlarda da dönem dönem gördük bunu. koca koca yöneticilerin camiaların bir şey yapamadığı noktada sıradan bir futbol seyircisi olarak keşke elimden bir şey gelseydi diyebilirim ancak :)
mücadele diye de geçiştirmiyorum, bu mücadeleye saygı duyarım kesinlikle geçiştirmem. bu seviyeyi haketmeyen batuhan gibi oyunculara ise saygı da duymam, onlardan medet ummak zorunda kaldığımız için üzülürüm. yıllardır onun gibiler yüzünden gol yiyeceğimiz dakikaları beklemekten sıkıldım. insanlar trabzonsporu gönülden seviyor ve karşılığında böyle kalitesiz futbolcular sebebiyle 1 hafta maç bekleyip kahrolmayı haketmiyor. şöyle bir ortamda oynayamayacak kadar kötüyse batuhan düşünecek bunu.

Uğur Kalyoncu
21.01.2019, 00:36
Hoca bugün Batuhan ile çıksa ve kaybetsek muhtemelen Batuhan ağlayarak ya oyundan çıkar ya da maç sonuna kadar ıslıklanırdı.

Hoca bugün cesaret gösterip Berkayı oynatsa ve Berkay kötü oynasa ligin en iyi top oynayan takımına karşı bu çocuğu niye sahaya sürdün denilirdi.

Bjk ve fb maçında niye Olcayı değilde Ekubanı aldın dedik eleştirdik gördük ki Ekuban aslında öne geçtiğin maçlarda doğru kullanılırsa çok büyük silah ve hoca da bunu görmüştü demek ki..

Ben Ünal hocayı çok eleştirdim hala daha eleştiriyorum ama bazen de biraz tercihlere saygı duymak ve eleştiriyi tadında yapmak lazım.

zafer6161
21.01.2019, 00:47
bu maçın en suçsuz adam hocadır. yedekte düşünün en tecrübeli isim ibanez. oda kadronun en kötü futbolcusu

Adem Akyüz'
21.01.2019, 00:54
Tel tel dökülen Abdülkadir yerine Berkay girerdi bence be hocam. Denemeye değerdi en azından

artvints
21.01.2019, 00:55
ben oyun şekli üzerinden yaptım ısrarla eleştirilerimi. o yüzden şunu oynatsa bunu derdiniz kısımlarını üzerime almıyorum. ayrıca bir oyuncu üzerine inanılmaz algılar yapıp hocayı zor durumda bırakacak eleştiriler yapmadığım için rahatım. böyle düşünürse hata yapar ki yaptı. tutarlı bir iş yapmadı malesef yönetemedi süreci.

beşiktaş maçından önce kayseri maçında batuhan'ı düşünmedi, sonraki maçta stoper sokup toure'yi orta sahaya aldı. sonra bir anda beşiktaş maçında sosa yerine sahaya soktu yarım saat kala. maç sonunda oyuncusunu çok ağır eleştirdi. döndü rize maçında yine oynatmadı. devre arasında hazırlık maçlarını batuhan üzerinden kurguladı. balıkesir maçında yine defans önünde batuhan'ı kullandı. sonra bir maçlık karşımıza çıkan kamil ahmet en önemli maçta orta saha oynadı. bir kere fizik olarak hazır değil. kusura bakmasın ne yaptığı belli değil. tutarlı bir duruş görmedim.

Sefer A.
21.01.2019, 05:23
Ünal Karaman: "Kulübün evladı, camianın çocuğu falan bu laflar kulübü maddi anlamda batıran sözlerdir. İşe yaramaz adam kulübün çocuğu diye 15 yıl ona mı bakacağız?"
dogru evet ama
"bu kulübün mayasinda varim, 15 sene bekçilik yaptim" diyen de kendisiydi

Sefer A.
21.01.2019, 05:45
birçok seyi tartisirim ama üseniyorum simdi...
ama su Rodallega'da israr etmesin yaa
yeter be yaa
burak'tan bir farki yok
bu maçta roda yedekteki kozumuz olsaydi daha iyiydi
Ekuban ileri uçta oynardi
orta sahada da Berkay olurdu baskasi olurdu ne bileyim
su Roda takimi asiri bozuyor kimse kusura bakmasin
sene sonu 1600/2'ye oynarsa oynasin 1 sene daha, yoksa güle güle

İlker Yazıcıoğlu
21.01.2019, 09:33
dogru evet ama

Tamam da futbolcu Ünal Karaman işe yaramaz değildi. Trabzonlu olup da işe yaramayanlardan bahsediyor...

Ozan Yılmaz
21.01.2019, 10:12
dogru evet ama

Fayda-maliyet oranıyla değerlendirmek lazım bu sözleri herkes için geçerli.

Koray
21.01.2019, 10:16
Ligin en gariban teknik direktörü.

Transfer yasağına sevinen yöneticilerle çalışıyor maalesef.

Adem Erdoğan
21.01.2019, 10:27
Her geçen gün üstüne koyuyor, eldeki malzemeyi iyi kullanıyor.

reisoğlu61
21.01.2019, 11:27
21 kisilik kadronda eger ön libero sifati olan oyuncun varsa o orda oynar Ünal hocam.
kamil veya yusuf ön libero oynamaz, hele hele abdülkadir hic oynamaz. batuhani ne kadar elestirsek bile baska alternatif yoksa o bölgede o oynar, bilemedin muratcem! baska bölgenin oyuncusundan ön libero yapmak hayalcilik olur, helede basaksehir gibi bir takima karsi

Harun-61
21.01.2019, 14:16
Acaba diyorum, geriye yaslanip ilk 20 dakka hic baski yapmadan onlarin gelmesini bekleseydik ?

Gökhan Balcı
21.01.2019, 15:08
Yaslandığın anda yersin yedik de rakip başakşehir de olsa Bursa da olsa fark etmez. Baskı yapmak pas yaptırmamak doğru olan ve hoca da bunu yapıyor. Şimdi de batuhan oynasa daha iyi olurdu deniyor. Olmaz arkadaş. Olmadı olmuyor da kaç defa görmemiz lazım. Tamamen beklenen kadro sahadaydı yedekten girecek oyuncu da yok ne yapsın kendisi. Takımda Yusufu on numaraya geçirebilecek 8 numara yok altı numara yok adam her yerde olmaya çalışıyor. Abdül de öyle. Tükendi adamlar. Hocaya şunu diyebilirim belki parmak değil de Berkay denenebilirdi. Sağ tarafı kullanamadık doğru düzgün. Bunun aksine Anthony dün harikaydı. Kendisine düşeni yapmaya çalıştı. Bir hoca her maçı kazanmak kazandırmak zorunda değildir ama takımın ben maçı kazanmak için uğraştığını gördüm. Demek ki o motivasyon verilmiş. Dahası pereria da gitti. Belki ekuban da gitti. Benim açımdan sağlam olduğu takdirde ekuban on bir oynar artık. Oynamalıdır da. Bu ligin üstünde bir forvet. İnşallah sosa bir an önce döner de Yusufun abdülün yükü azalır hoca da rahat eder

uğurkurt
21.01.2019, 15:12
dünkü maçta ünal karamana kızacak onu eleştirecek bir durum yok malzeme belli siz ünal hocaya 1 kilo kıyma verip 2 kilo köfte isteyemessiniz

emre6117
21.01.2019, 15:26
Bu savunma hattı ile bu takım yaslanamaz. Çok kademe hatası yapılıyor. Mecburen arkada bosluklar bırakacagız. Baskıyla maç başı golü bulduk bulduk yoksa geçmiş oşsun. Ama seneye lider ve ayağı iyi bir stoperle bazen savunma oyunu da oynayabiliriz.

jairzinho
21.01.2019, 17:59
kamil ahmet yerine illa bir ön libero koyacaksa bu perera olabilirdi.pırpır çok koşan ve basan bir yapısı var.ayağıda fena değil.

ünal hocamı eleştirebileceğim tek nokta bu olurdu.

yada daha fazla risk alıp parmak ı yazıcı nın yanına monte edebilirdi.

sifuni
21.01.2019, 18:42
3-0 sonrası bu takım bu maçı çevirebilir düşüncesi vardı bende. Bu özgüveni geri getirdiğin için çok sağol Hocam.

Ama bu düzen bizim sevinmemizi istemiyor en azından samimi ve güzel bir takım olduk. Trabzonspor olduğumuzu hatırladık.

worldmaster
21.01.2019, 18:56
Abdulkadir'i ve Pereira'yı uyar hocam.

Abdulkadir topu kaptirinca cok cabuk yere yigiliyor
Pereria gereksiz yere rakip ve hakemle ugrasiyor.

Bu iki durum ileride daha da basimiza is acar.

Oğuz B.
21.01.2019, 20:24
Kariyerinin en kritik maçını kaybetti. Bir daha böyle bir fırsat gelir mi? Bakacağız.

Mehmet Sarigül
21.01.2019, 21:40
Ünal Karaman'nin bu kaos ortaminda başardiklarina saygim sonsuz...böyle devam et hocam, yanindayiz.

Dawsofield
22.01.2019, 18:10
Acaba diyorum, geriye yaslanip ilk 20 dakka hic baski yapmadan onlarin gelmesini bekleseydik ?

ön libero mevkiinde adam olmamasını geçtim net stoper eksiği var bu takımın, özellikle hosseini'nin yokluğunda. hüseyin-toure öyle yaslanıp gol yememeyi umabileceğin bir tandem değil.

kadronun şu haliyle başakşehir gibi organize gelen bir takımdan gol yememe şansımız yok gibi bir şeydi. başakşehirin panik yaptığı ilk 15 dakikadan bir gol çıkarabilsek belki bir şansımız olabilirdi ama sakinleştikleri anda tak-tak gelip attılar zaten. ya herro ya merro demeyi tercih etti bana kalırsa hoca, daha ağır bir mağlubiyet de olabilirdi, 3-2'den sonra biraz şansla oyunu soğutmalarına izin vermeyebilsek daha farklı bir maç da olabilirdi, enteresan oldu.

bence eleştirilebilecek tek nokta 3-0 dan sonra maçtan kopan abdülkadir'i çıkarmaması hocanın. h e r h a n g i bir oyuncu daha iyi olurdu ibanez dahil.

artvints
22.01.2019, 22:39
Basaksehir'in nasıl duran top savunması yaptığını incelenmiştir umarım. Bir kere bütün oyuncular geliyor savunma yapmaya. Yarisi çizgiye dizilip alan savunuyor, yarisi da adam adama oynuyor.

Biz sadece adam adama yapıyoruz. Yusuf abdülkadir dışarda bekliyor. Oyuncu hata yaptığında golü yiyorsun.

jairzinho
22.01.2019, 22:44
ünal karamanı biraz samet aybaba ya benzetiyorum.bir geçiş ve temelleri atma dönemi teknik direktörü.beşiktaş samet aybaba ile başladı sonrasında biliç ve şenol güneş

bizde hücum futbolu oynatan teknik adamlara yöneleceğiz bundan sonra.ünal karaman sonrası sistem devam edecek ama ince teknik detaylar getirecek yeni gelen hoca.

pReN@_61
22.01.2019, 23:38
Şöyle bir bakıyorum da Ünal Hocanın da işi zor be...Allah yardımcısı olsun.

jairzinho
23.01.2019, 01:11
ünal hoca takımında henüz bir ünal karamanı bulmuş değil.

güçlü teknik ve driplingçi bir 8 numara

yazıcı da tek eksik bence güçünün biraz düşük kalması.dripling ve tekniği gayet iyi.haliyle ünal karaman sosa ve onazi yokluğunda ilk yazıcıyı 8 numaraya evriltti.net

TSemih61
23.01.2019, 08:29
Başakşehir maçını kaybetmemiz elbette olasılıklardan biriydi ama kesinlikle yüksel ihtimal değildi. Avcı'nın takımı coşkulu oynayan ve bire bir iyi savunma yapan veya alanı iyi savunan her takıma karşı zorlanıyor istisnasız bir şekilde.

Oyuncuları eskisi gibi pas oyununu beceremiyor ve 90 dakika domine edebilen bir oyun oynayamıyorlar. Tek olayları 30-40 metrede birbirine çok yakın oynayıp savunma yapmak bu takımın. Bu yüzden fazla gol yemiyorlar e haliyle bu rölanti futboluyla gol de atamıyorlar. Hakem desteği ve bedavadan buldukları duran top golleri olmasaydı şuan ligin çok daha aşağılarındaydılar. Kesinlikle ligin en çok kollanan takımı Beşiktaş ile birlikte. Senelerdir hakemin sırtlamasıyla işi götürüyorlar.

Şimdi ligde bu kadar kolay kitlenebilen bir takım bu Başakşehir. Biz bir şeyleri yanlış yaptık ki böyle dağıldık bu çok net. Elbette bunun sorumluları da var.

Mesela ligin gedikli hocalarına bakın hepsi Başakşehir'den rahat puan alıyor, özellikle Samet Aybaba ve Mesut Bakkal. Bunlar rakibi iyi analiz eden hocalar. Ek olarak Fatih Terim, Mehmet Özdilek gibi hocalar da eklenebilir onlar da Başakşehir'in anti-futboluna iyi yanıt veriyorlar açın bakın hep puan almışlardır. Yine belli bir seviyede takım oyunu oynatıp savunma yaptırabilen hocalar da Başakşehir'e karşı başarılı oluyorlar. Çünkü inanın balon bir takım Başakşehir, kesinlikle bir öyle abartıldığı gibi bir olayları yok son 2 yıldır.

Haliyle maçı kafamızda canladırdığımızda takımın maç başından beri dağınık görüntüsü bize burada asıl hata payının hocada olduğunu gösteriyor. Elbette çok fazla eksik vardı ama ben hocadan yeterli taktiksel dönüşümü göremedim. Ben bildiğimi okurum, coşkulu baskılı futbolla sonuç alırım demenin en başından böyle bir sonuca davetiye çıkaracağı belliydi ki birçoğumuz da yazdık bunları. Açıkcası ben yaptığımız top kayıplarını görmeye başladığımda Başakşehir'in çok rahat gol pozisyonlarına gireceğini hissettim çünkü bu senaryo defalarca görüldü bu ligde. Karşısında pas oyununu yeterince iyi yapamayan ama yürek yemiş gibi savunmaya da önem vermeyen her takımı Başakşehir çok rahat geçti.

Velhasıl hocanın sonuna kadar arkasındayım ama eksikliklerini de söylemek farz. Bu ortamı kendi yarattı, bu takımı kendi motive edip buralara kadar getirdi. Kendi inşa ettiği şeyi geliştirmesi gerekiyor ki emekleri heba olmasın. Neyse ki önümüzün daha aydınlık olduğunu görebiliyoruz, hoca bu güveni veriyor. Kendi de dersler çıkarıyordur bu sezondan. Bu takım bir şeye benziyorsa Ünal Hoca sayesinde beklentilerin çok çok üzerindeyiz şuan, yeterince destek verilirse önümüzdeki senelerin sistemini inşa edecek yetkinlikte. İnşallah da başarılı olacak.

gabriel omar
23.01.2019, 17:57
Bir altyapı oyuncusunu daha ilk 11’e monte edebilirse şahane olur.

murmut
23.01.2019, 22:23
Roda ve Nwakaemeyi 2-1 üstünken oyuna aldigina göre, genclerden pek umutlu degilsin.

Harun-61
24.01.2019, 11:20
Roda ve Nwakaemeyi 2-1 üstünken oyuna aldigina göre, genclerden pek umutlu degilsin.
Ne alakasi var güzel kardesim.

5 yildir kupa'da beles takimlara eleniyorsun. Balikesir oyundan düsmedi orada 1 gol atsalar takim problem yasayacak.
Elensek, Gencler o travmadan nasil kurtulacak ?

murmut
24.01.2019, 11:40

5 yildir kupa'da beles takimlara eleniyorsun. Balikesir oyundan düsmedi orada 1 gol atsalar takim problem yasayacak.
Ben buna karsi cikmadim ki. Dedigim, skoru koruyabilecek potansiyeli simdilik genclerde görmedi.

Uğur Kalyoncu
24.01.2019, 13:08
Ben buna karsi cikmadim ki. Dedigim, skoru koruyabilecek potansiyeli simdilik genclerde görmedi.

Maça Berkay ile başlaması skoru koruma olmuyor mu..Sonuçta 1-0 yenilgide tur gidecek iken adam genç bir oyuncu ile maça başladı..İlla güvendiğini göstermek için çocuğu ile 90 dk sahada mı tutması gerekiyordu..75 dk oynadı çocuk daha ne olacaktı ki..

MİSSE_MİSSE
24.01.2019, 13:48
ibanezin sol acik performansindan memnun kalinca, nwakameyi forvet arkasinda denemek icin oyuna soktu. aslinda ibanezin hizi, dinamizmi ve ortalari isimize yarayabilir. sag kanatta abdus, solda da toni iceri katederek oynuyorlar. parera ve novak in ortalari ise ceza sahasinin uzak koselerinden oluyor ve genelde etkisiz kaliyorlar. bu acidan ibanez varyasyonumuzu arttirir.
------eku------
ibanez---toni---abdus--
-----sosa----yusuf----

Sefer A.
25.01.2019, 05:32

2-1 iken 3 gole ihtiyaçlari vardi, sorun olmazdi... 2-2 olsa bile

Doğukan Uçan
25.01.2019, 18:54
hocaya haksızlık ettik ilk geldiğinde ben şahsen yazdıklarımdan özür dilerim

AYYILDIZ
26.01.2019, 12:13
Saha sonucu hiç önemli değil yarın akşam basın mensupları Şenol Güneş’in beyanlarına karşı fikirlerini sordukların da gerekli cevabı en sert biçimde vermeni bekliyorum.

worldmaster
26.01.2019, 12:25
Ilk geldiginde kume dusmemeye oynariz diye yazmistim. Kendisinden özür diliyorum.

Oldum dedigi anda dibe vurusu baslar insanin. Insallah oldum demez uzunca bir sure ve surekli gelisime ve olgunlasmaya devam eder.

Bu soylediklerimi saha sonuclsrindan bagimsiz yazdim. Zira oncesindeki riza doneminde futbol diye yutturulan sacma sapan birsey vardi sahada.

Defansif yonunu gelistirmesi gerekiyor onu da eklemek elzem.

Ozan Yılmaz
26.01.2019, 13:18
hocaya haksızlık ettik ilk geldiğinde ben şahsen yazdıklarımdan özür dilerimKeşke herkes sizin gibi hatasının farkına varıp bu büyüklüğü gösterebilse fakat çoğu hâlâ yanlışında ısrar etmeye devam ediyor, sırf başarısız olsun da ben demiştim diyebilmek için fırsat kollayanlar var, imzaladığı tarihteki sayfalarda daha neler var neler.

Saha sonucu hiç önemli değil yarın akşam basın mensupları Şenol Güneş’in beyanlarına karşı fikirlerini sordukların da gerekli cevabı en sert biçimde vermeni bekliyorum.Böyle bir şey yapmaz-yapamaz Şenol hocaya, o her ne yaparsa yapsın saygı göstermeye devam eder Ünal hoca, karakter ve yapı meselesi bu.

Vkgz
26.01.2019, 15:23
Haketmeyenleri ne olursa olsun oynatma hoca

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Soner Albayrak
26.01.2019, 18:03
Çoğu kişi Ünal Hoca ile uzun süreli bir birliktelik istiyor ama Hoca'nın bu duygusallıkla takımın başında yıllarca kalması zor gözüküyor.

İşin içine duygularını fazla karıştırmadan ortaya akıl koyması gerekiyor.

Yaşına göre teknik direktörlük tecrübesi az, çok çalışması gerekiyor.

İstanbul takımlarına karşı biz her her zaman ortaya en iyi aklı koymalıyız çünkü onlar kadar zengin değiliz, olamayacağız da.

İşin özeti: Teknik ekibin çok çok çalışması gerekiyor.

endlessdeath
26.01.2019, 20:51
Uğurcan- Kamil Ahmet, Hüseyin, Toure, Novak, Yusuf, Batuhan, Abdülkadir Ömür, Ekuban, Nwakaeme, Rodallega muhtemel kadromuz böyle olabilir. vahid amiri en azından 2 yarı oynatırsan iyi olur diye düşünüyorum Allah yardımcımız olsun

Emre Veli
27.01.2019, 20:52
muhteşem bir insansın hocam. senin özverine cevap vermeyenler utansın.

omondoles
27.01.2019, 20:54
Hocam bu maç için sana kızmam ama ufak bir sitemim olacak. Allah aşkına şu rodayı ya kes ya da erken çıkar. Roda yüzünden takım hem eksik oynuyor hemde ekuban ileride oynayamıyor.

Uğur Ö.
27.01.2019, 20:55
Hocam oyun için teşekkürler. Bukadar kalitesiz adamlara rağmen hala aynı oyun devam ediyor. Ama Hugo kazmasını lütfen koyma. Yusuf'a da erken top atmıyorsa gönder kulübüye. Şu iki topçu yüzünden maçlar gidiyor.

Emre Veli
27.01.2019, 21:09
Sosa dönsün daha neler yapacak, Amiri-Sosa-Hosseini hele bi dönsün.

İbrahim CİHAN
27.01.2019, 21:10
Hocam Rodallega nin biletinin kesilme zamanı geldi sanki. Sosa döndüğünde senden beklentim Ekuban i ileri atıp Roda yi yedek bırakman.

Uğur Ö.
27.01.2019, 21:10
Sosa dönsün daha neler yapacak, Amiri-Sosa-Hosseini hele bi dönsün.

Üçüde oynayacak muhtemelen. Rodellaga-Ömür-Toure çıkan isimler olur.

Kadir
27.01.2019, 21:16
Malatyaspor hezimeti sonrası ortaya çatır çatır bir futbol çıktı, haksızlık ettiysek affola hocam, bu kadar eksiğe rağmen ezilmeyen bir Trabzonspor, dik oynamak için çaba gösteren bir Trabzonspor.. SAĞOLASIN.

TSemih61
27.01.2019, 21:28
Parmak'ı ortaya çekmesi maçı eşit düzeye getirdi.

Hocamın taktik portföyü pek geniş değil. Bu yüzden keskin geçişler yapmayı sevmiyor, ne biliyorsa onu oynatıyor. Katı defans yaptırmayı sevmiyor ya da bunu uygulatabileceğini düşünmüyor. Başakşehir ve bu maçta daha farklı formatlarda sahaya çıkabilirdi ama tercih etmedi veya cesaret edemedi. Yine aynı şekilde ligin ilk yarısında kötü giderken de taktiğini değiştirmedi, ısrar etti sonuçlarını aldı aslında, takım üst üste galibiyetler aldı o süreçten sonra.

Neyse eldeki kadroyla bu kadar oluyor, böyle kafadan eleştirmek kolay. Uğurcan sakatlansa kale 2000'lilere kalacak, o kadar kötü durumdayız.

hay1699
27.01.2019, 21:38
Yedek kulübesinde Sivas gibi bir takımdan bile kötüyüz, bir iki hamle oyuncusu olsaydı demek neler yapacak adam.

Tuğrul
27.01.2019, 21:46
Teknik adam olarak çok eksikleri var.

Atıyorum duran top akabinde karşılamada hala nasıl pozisyon alınacağını oyuncularına öğretemedi.

Her duran top dönüşü pozisyon mu verilir.

Duran top savunmamız zaten evlere şenlik alan savunması yerine demode olan adam adama savunma yaptırıyor.

Takım boyu çok uzun olduğu gibi, dönen topları alacak bir anlayış geliştiremedi.

Bu maçta 70-90 arası top bir o kalede, bir bizim kaledeydi atak sürekliliği sağlasaydık golü atma şansımız daha yüksekti.

Kaleden kısa pas ile çıkma prensibi de yok gerçi Uğurcan'dan ötürü onu suçlamıyorum.

Bu dönemi belli bahanelere sığınarak atlatabilir. Lige renk katmak gibi.

Fakat önümüzdeki sezon hatanın telafisi yok onun için de önemli kıstas olacak.

Ecthelion
27.01.2019, 21:46
https://pbs.twimg.com/media/Dx8CDMyWoAIgdw4.jpg

Premier league hocalarından neyi eksik hocamın karizmaya bak :)

mustafa08
27.01.2019, 21:48
Ünal hoca ile kesinlikle en az 3 senelik sözlesme imzalanmasi lazim... Bunu fazlasyla hak ediyor. Kredisi cok cok yüksek olmazi lazim

artvints
27.01.2019, 21:51
Devre arasında ne düşündü, neye hazırlık yapti çözemedim bir türlü. hücum oyuncularıyla çıkacağım diye herkesin performansını düşürüyor. Sen sistemini oturtmuşsun zaten. Niye takimi çorbaya çeviriyorsun.

Mustafa YILMAZ
27.01.2019, 21:55
İstiklal marşinda bayrağa dönme fikri senin mis galiba hocam helalin var hep istediğim bir şeydi bu.

Onca eksige rağmen yinede dik tutuyorsun takımı bazı konularda katilmasamda en azından deniyorsun.

Bu karakterde devam et hep yanindayim

Uğur Kalyoncu
27.01.2019, 22:40
Batuhan Yusuf
Ömür Parmak Nwakame
Ekuban

Ben bunu denemesini isterdim..

Bu sistemde Ekuban ile gole daha yakın olurduk hem de daha dengeli takım olurduk.

Batuhana takılmamak lazım dikilsin orada kalabalık oluştursun yeter hem böylece Ömür de sağ tarafta alışık olduğu bölgede oynardı..

Eksikler var tamam ağır eleştiri olmasın ama daha iyisi olabilir miydi diye düşünüyor insan..

Bugün çıkart Rodellegayı al Berkayı at Ekubanı ileri yani ne kaybederdin ki..

jairzinho
27.01.2019, 22:48
tebrikler hocam.oldukça cesur kararlar verdin.oyuna müdahaleleri on numara beş yıldız.

sözleşmesi uzatılmalı.net

Vkgz
27.01.2019, 23:00
Abdulkadir hala sahayı çalım atarak geçmeye çalışıyorsa Yusuf hala kornerden şut çekiyorsa ben bunu birazda hocaya yazarım . Demekki saha içi görev disiplini sağlayamıyor .

Hunk
27.01.2019, 23:04
Insallah bagiriyordur bu oyunculara, bu kadar bencil olunmaz. Takimin en buyuk sorunu yarattigimiz pozisyonlardaki yanlis kararlar! bunu calistirmasi lazim. Ayrica oyuncular disiplinden kopabiliyor birden amatorlesebiliyor herkes.

jairzinho
27.01.2019, 23:08
ünal hoca dan gelecek hafta bazı radikal kararlar bekleyebiliriz.özellikle hügo konusunda.

uğurcan

kamil--türkmen-zargo-novak
-------batuhan-parmak------
ömür-----yazıcı---envekame
-----------ekuban----------

yazıcı nın skor katkısına ve şutlarına inanıyorum.haliyle ceza alanına daha yakın olmasında fayda var

batuhan sayesinde parmak ın daha fazla ceza alanına topsuz koşular yapacağını düşünüyorum.

hügo nun hem sözleşmesi bitiyor hemde yaşı 34 oldu.artık yedekten oyuna dahil olması gerekiyor.net

Sadettin_
27.01.2019, 23:25
https://www.youtube.com/watch?v=Av2oAlAlIgs

Hunk
27.01.2019, 23:27
hocam takima 4 tane daha ekuban lazim

Gurpas
27.01.2019, 23:29
Adam.

jairzinho
27.01.2019, 23:42
macid ve sosa döndüğünde ön liberosuz oynadıığımız için 3-4-3 gibi bir taktikle sahaya çıkabiliriz.

uğurcan

-------türkmen--zargo-macid-------
ömür----sosa--parmak----novak
-------yazıcı---ekuban-envekame

türkmen zaten maç içinde sürekli kanata açılıyor.statik bir stoper değil.

macid novak ın ileri çıkışlarında sol a kayarak oynar

ömür den conte nin çelsi sinde oynayan victor moses olur mu bilemiyorum.denemek lazım.

göbekten çok deliniyoruz.haliyle 3 stoperli bir sisteme dönüş olabilir.

Oğuz ZEYTİN
27.01.2019, 23:52
Şikeci Mecnun'la özlem giderdi mi?

Kemal Öztel
27.01.2019, 23:54
Şenol Güneş'ten sonra gelenlerden Tolunay, Şota, Reşit Akçay, Hami hangisine bu kadroyu verirsen Ünal Karaman kadar başarılı olamaz. Tamam Hami ve Şota da büyük efsaneydi ama Ünal'daki liderlik vasıfları onlarda yok. Bu adama sabretmemiz ve süre tanımamız gerek..

tsukru61
28.01.2019, 00:41
İyi şeyler olduğunda herkes hemfikir; fakat Hakan Keleş kadar bile iyi değil.

hay1699
28.01.2019, 00:53
Abdulkadir hala sahayı çalım atarak geçmeye çalışıyorsa Yusuf hala kornerden şut çekiyorsa ben bunu birazda hocaya yazarım . Demekki saha içi görev disiplini sağlayamıyor .

Tüm katkılarını bir yana koyarsak böyle bir durum var. Abdülkadir, yusuf ve rodellega... Fantazi deniyor adamlar.. O kadar kelleyi boşuna almadık. Herkesin keyfine göre takılması yeni Burak, Onurlar yaratabilir. Bu konuda katılıyorum.

sechquin
28.01.2019, 00:54
Hocam seni gerçekten gönülden seviyoruz ve çok başarılı olmanı istiyoruz, İnşallah şu hırsının ve gayretinin karşılığını alırsın.

emre6117
28.01.2019, 01:04
Bu takıma sen nice başarılar kazandıracaksın. Yeterki arkanda duralum. Geçen sene ersun la rızayı da görmüştük. Belki puan olarak bnzer durumdayız ama futbol ve kazanma azmi olarak uçurum var hem de yarım maaliyete.

DeAgLeMaNyAq
28.01.2019, 01:23
İlk yarıdaki 3 kilit oyuncusunun kaybıyla zirve yarışına havlu atacağımız az çok belliydi. Bu anlamda Hoca en az kusuru olan insanlardan. İki maçtır sadece bir oyuncu değiştirebilen başka Süper Lig takımı yok. İnşallah Sosa ve Amiri'nin dönüşüyle hiç değilse hamle şansı doğmuş olacak...

Mehmet Fatih Silik
28.01.2019, 01:53
Gençlere daha çok güvenmeli. Geriden gelen kardeşlerimizi bunca sakatın olduğu yerde oynatmayacak da ne zaman oynatacak? Çok saçma değil mi? Hem Akbil hemde Sixvas maçında tek oyuncu değiştiriyor.
Hugo artık dinlenmeli. Tek forvet Eku olmalı.

Fatih Öztürk
28.01.2019, 02:24
İlk haftalar oyuncu tercihleri ve hizipçilerin sürekli takımı sabote etmesi hoca hakkında hep olumsuz düşünmeme sebep oldu. İmkanlar sürekli kısıtlanırken olgun oyundan taviz vermeden devam ediyorsak bunu hocanın prensiplerine borçluyuz. Umarım hep birlikte gelişerek güzel günler görürüz.

artvints
28.01.2019, 02:33
Kendimizi hızlı oyuna kaptırıp hata yapıyoruz, kontrolü kaybediyoruz. Bizim takimin sürekli hareketli pas alis verişi yapması gerekiyor.

Sefer A.
28.01.2019, 05:34
Şikeci Mecnun'la özlem giderdi mi?
ah bu mesele ah
rezillikti o ya

İyi şeyler olduğunda herkes hemfikir; fakat Hakan Keleş kadar bile iyi değil.
o kadar da degil yau, ama HakanKeles de fenâ degil ha.. kesin aslen bizim oralidir

Kendimizi hızlı oyuna kaptırıp hata yapıyoruz, kontrolü kaybediyoruz. Bizim takimin sürekli hareketli pas alis verişi yapması gerekiyor.
Sosa olmadan zor o yaa.. hizli oynamasak rakip yerlesiyor, yerlesik savunmayi da su an delmemiz çok zor gibime geliyor... he dün attigimiz gol biraz öyleydi gerçi ama.....

hocayi dün aksam Berkay konusunda elestiririm, golü yedikten sonra epey kizdim da zâten kendisine.. dk 73 olmus 1 puana râzi olmaman gerek hoca..
1-1 oldu Roda'yi çikar Berkay'i al... âni çikislarda is yapardi, hiz katardi takima, Ekuban Nwakaeme yeterdi zâten, Yusuf da var, Batuhan'i da koymussun, daha ne ?

Adem Erdoğan
28.01.2019, 10:43
Abdülkadir yerine Rode'yi çıkarıp, Ekuban'ı en uca, Berkay'ı da oyuna sokabilirdi Batuhan yerine.

Bunun dışında imkansızlıklar içinde son saniyeye kadar galibiyet kovalayan takım için minnet duyuyorum.

Gökhan Uzun
28.01.2019, 11:32
Sana hoca değil diyenlerin ağzına mumbar sokmak istiyorum.

İlker Yazıcıoğlu
28.01.2019, 11:36
Bu yoklukta müthiş idare ediyoruz aslına bakarsanız...
Resmen boş yedek kulübesiyle oynuyoruz sezon başından beri...

Hocayı taktiksel açıdan eleştirmek mümkün ama elde de bu var arkadaş...

Ne yapsın adam?

artvints
28.01.2019, 11:50
Şu iki maça tekrar bakınca merkezde batuhan ve parmak'la maçları gecebilirmis. çok tecrübesiz oyuncular değiller, sezon başından beri takımla çalışıyorlar kondisyon sorunu olmazdı fazla. En önemlisi devşirme oyuncular değil ikisi de ortasaha ve pasa yatkinlar.

Devre arasında iyi karar verip daha dengeli bir takımla iki maçi gecebilirdi. bir anda ortaya kamil çıktı. Yusuf geri geldi abdülkadir'in oyunu bozuldu. Takım düzeni sarsıldı. Pas oyunundan çıktık. Hiç alternatif yok gibi gözüküyor ama daha iyisi vardı bana göre. bu devre arasi iyi gecirilmedi, eleştirisinin yapılması lazım. Ben yaptım oldu diye gecistirilmez.

Vkgz
28.01.2019, 16:35
Hocayı genel olarak seviyorum ancak şu röportajları geliştirmeli sadece mazeret sunup gidiyor

Faruk BERBER
28.01.2019, 16:36
Hocayı genel olarak seviyorum ancak şu röportajları geliştirmeli sadece mazeret sunup gidiyor

Mazeret sunulmayacak gibi mi peki sizce :)

Tayfun
28.01.2019, 16:43

Şekil itibariyle Şırdan olarak güncelleyebiliriz bunu aslında

:)

Gökhan Uzun
28.01.2019, 17:07
Şekil itibariyle Şırdan olarak güncelleyebiliriz bunu aslında

:)
Henüz o seviyeye gelmedik :)

İlker Yazıcıoğlu
28.01.2019, 17:21

Ben hoca diyorum ama mumbarı ben de isterim:)

jairzinho
28.01.2019, 18:01
yaz transfer dönemine geri dönelim ve uygun maliyetli bir kadro mühendisliği yapalım ne dersiniz ?

kadromuz dengeli bir kadro olacak.ful hücumcu değil ama hücum futbolu da oynayabilir.

taktiğimiz 3-4-2-1
enteresan bir diziliş.

--------------uğurcan----------------
-----türkmen--merihd.-marcao-----
perera-----batuhan-parmak-envekame
-------------yazıcı--ömür------------
---------------ekuban-----------------

stoperler oldukça agresif görüyorsunuz.anlatmaya gerek yok.

önlerinde beğenilmeyen ama bence gayet akıllı ve pozisyon oyunu oynayan batuhan
yanında ideal 8 numara.parmak. golü koklayan topsuz ve topla oyunu iyi olan ayrıca tekniğide fena olmayan bir oyuncu.düşük bütçeli bir takım yapıyoruz bu arada.haliyle sosa ya veda edildi :D

perera ve envekame kanat koridorunu kullanıyorlar.bu ikisi ileri çıktığında arkalarında kanatlara kayan ve hızlı olan emniyet sübabları türkmen ve marcao var.
(bu arada iyi bir scout eşliğinde marcao ve merih demiral ı alabilirdik misal)

yazıcı ve ömür serbest oyuncular.kanatlara açılır ortaya gelir ve ceza alanına girerler.

ileride ise drogba nın genci olan ekuban.bonservisi ile alınmış ve ilk 11 de oynuyordur.

zamanı geriye yani 2018 temmuz ayına geri döndürsek ve düşük maliyetli dengeli ve genç bir kadro kur deseler muhtemelen bunu kurardım.net

not:bu diziliş ve ilk 11 sayesinde rakiplerin kolay kolay bomboş pozisyonda kaleci uğurcan ile karşı karşıya kalacağını hiç sanmıyorum.

Vkgz
28.01.2019, 22:21
Mazeret sunulmayacak gibi mi peki sizce :)Bunları bilerek görevi kabul etti . Sürekli aynı şeyleri söylemesine gerek yok . Taktik teknik açıklamalar yapmalı .

Faruk BERBER
28.01.2019, 22:32
Bunları bilerek görevi kabul etti . Sürekli aynı şeyleri söylemesine gerek yok . Taktik teknik açıklamalar yapmalı .

Neyi bilerek görevi kabul etti ? Adam geldikten sonra absürt olabilecek ne varsa başına geldi resmen :)

Bence harika işler yapıyor mevcut koşullarda. Alkışlamak gerek.

Gökhan Uzun
28.01.2019, 23:38
Ben hoca diyorum ama mumbarı ben de isterim:)

O zaman sana tabakta ikram edeyim :)

jairzinho
29.01.2019, 03:08
yaz transfer dönemine geri dönelim ve uygun maliyetli bir kadro mühendisliği yapalım ne dersiniz ?

kadromuz dengeli bir kadro olacak.ful hücumcu değil ama hücum futbolu da oynayabilir.

taktiğimiz 3-4-2-1
enteresan bir diziliş.

perera-----batuhan-parmak-envekame

stoperler oldukça agresif görüyorsunuz.anlatmaya gerek yok.

önlerinde beğenilmeyen ama bence gayet akıllı ve pozisyon oyunu oynayan batuhan
yanında ideal 8 numara.parmak. golü koklayan topsuz ve topla oyunu iyi olan ayrıca tekniğide fena olmayan bir oyuncu.düşük bütçeli bir takım yapıyoruz bu arada.haliyle sosa ya veda edildi :D

perera ve envekame kanat koridorunu kullanıyorlar.bu ikisi ileri çıktığında arkalarında kanatlara kayan ve hızlı olan emniyet sübabları türkmen ve marcao var.
(bu arada iyi bir scout eşliğinde marcao ve merih demiral ı alabilirdik misal)

yazıcı ve ömür serbest oyuncular.kanatlara açılır ortaya gelir ve ceza alanına girerler.

ileride ise drogba nın genci olan ekuban.bonservisi ile alınmış ve ilk 11 de oynuyordur.

zamanı geriye yani 2018 temmuz ayına geri döndürsek ve düşük maliyetli dengeli ve genç bir kadro kur deseler muhtemelen bunu kurardım.net

not:bu diziliş ve ilk 11 sayesinde rakiplerin kolay kolay bomboş pozisyonda kaleci uğurcan ile karşı karşıya kalacağını hiç sanmıyorum.

edit:

dehşetengiz kadroma bakarken novakı unutmuşum aga.çoh enteresan.düzelteyim dedim ve envekame yi sildim

perera-----batuhan-parmak--novak

Harun-61
29.01.2019, 17:10
O bizden biri...

16675

Vkgz
29.01.2019, 21:16
Neyi bilerek görevi kabul etti ? Adam geldikten sonra absürt olabilecek ne varsa başına geldi resmen :)

Bence harika işler yapıyor mevcut koşullarda. Alkışlamak gerek.Alkışlıyoruz zaten ince bir nuansa dikkat çektik.

serdaracıl
31.01.2019, 21:48
Gençlere daha çok güvenmeli. Geriden gelen kardeşlerimizi bunca sakatın olduğu yerde oynatmayacak da ne zaman oynatacak? Çok saçma değil mi? Hem Akbil hemde Sixvas maçında tek oyuncu değiştiriyor.
Hugo artık dinlenmeli. Tek forvet Eku olmalı.

Aynen

alper*
01.02.2019, 10:09
Bu şartlarda da başarılı olursa, şapkadan tavşan çıkarmış demektir.

Jackdaniels
01.02.2019, 11:01
Hocam demek elinde malzeme olsa neler yapacaksın , Adamsın seviyoruz seni.

serdaracıl
01.02.2019, 14:07
Haftasonu stoperlerden birini önliberoya çekmek gibi bir hata yapmayacağını umuyorum

jairzinho
01.02.2019, 16:17
toplama takım ankaragücü bile kalecimizle bomboş karşı karşıya kalırsa artık oturup ben nerede yanlış yaptım diye düşünmesi lazım.

yada bir çözüm üretmeye bu maçtan sonra mı başlayacak bu maçla mı başlayacak göreceğiz.bizim için kırılma maçlarından biri .net

Tayfun
01.02.2019, 16:29
toplama takım ankaragücü bile kalecimizle bomboş karşı karşıya kalırsa artık oturup ben nerede yanlış yaptım diye düşünmesi lazım.

yada bir çözüm üretmeye bu maçtan sonra mı başlayacak bu maçla mı başlayacak göreceğiz.bizim için kırılma maçlarından biri .net

Batuhan Artarslan'ın saha dışı versiyonusun

Ben de diyorum neden profil fotoğrafı yapmış onu .

Vkgz
02.02.2019, 17:56
Hoca bu nasıl bir oyun . Sosa onazi yoksa sende yoksun hiç kimse yok resmen takımda . Lakaytlik diz boyu. ...

Jackdaniels
02.02.2019, 17:58
Hocam seviliyorsun lakin hatalar artıyor şu çift forvet saçmalığından vazgeç artık ve en büyük sorunumuz olan bencillik ve laubailik takımda almış yürümüş maşallah ya uyarını yap yada işin sonu kötü.

riv riv riv
02.02.2019, 17:58
Bugün en formsuzu sendin Ünal hocam. Artık şu oyuncu değişikliklerini zamanında yap lütfen. Hugo da Burak Yılmaz gibi hareket ediyor. Önlem al ki kelle almak zorunda kalmayasın.

Mert Acar
02.02.2019, 18:01
Kazanınca tebrik yanlış yapınca da eleştiri hakkımız.
Oyunu hiç okuyamadın ve çok geç kaldın hocam.Ayrıca futbolculara bu maçın ciddiyeti geçmemiş.Bu vurdumduymazlık pahalıya mal olabilirdi.

DeAgLeMaNyAq
02.02.2019, 18:02
Ankaragücü maçındaki dengesiz oyun, Ünal Hoca'nın geçmiş haftalarda oynattığı futboldan çok uzaktı. Ne yazık ki ikinci yarı başından itibaren zorunluluktan bir arada oynayan Ekuban ve Rodallega hattı tıpkı ilk yarıda Burak ve Rodallega ikilisinde olduğu gibi oyun açısından takıma zarar veriyor. Ha yine de çok net pozisyonlara girdiğimizden maç 5-0 bitseydi de ilerisi adına aldatıcı olacaktı...

tsukru61
02.02.2019, 18:10
Faul almak yerine topu boştaki adama geçirip gol pozisyonuna girmeyi top cambazlarına anlatman gerekiyor.

artvints
02.02.2019, 18:12
Gs macina ne yapacaksin hic bir fikrim yok. Bu mac prova olmasi gerekiyordu en azindan dizilis olarak.

Tuğrul
02.02.2019, 18:19
Oyuncu değişikliğini doğru, zamanında yapamadığı için zor anlar yaşıyoruz.

Çift forvetli sistemi taşımak dünya futbolunda hayli çetrefilli.

Hani bunu yapıyorsun bari 90 dakikaya yayma.

60 ve 75. dakikaları arası 2 oyuncu değişikliği hakkını kullan.

Rodallega/Berkay Sefa oyunu daha çok rölantide götürme, soğutmada etkili olabilirdik.

Hele ki sakat olan, yere basmakta problem yaşayan Uğurcan'ı oyundan almaman inanılır gibi değil.

Sırf bu sebepten Abdülkadir Parmak kaleciye dönemediği için gol yiyebilirdik.

Pozisyon ofsayt olmasa VAR ile penaltı kazanacaktılar.

Sefer A.
02.02.2019, 21:18
Faul almak yerine topu boştaki adama geçirip gol pozisyonuna girmeyi top cambazlarına anlatman gerekiyor.
bizimkiler taç almayi bile basari saniyor etrafta bos oyuncu olmasina ragmen

Sadettin_
02.02.2019, 21:43
Takımın ataklarının buyuk bir bolumunu olusturan kanat organızasyonlarının mimarları olan
pereira ve novak sakat. (kollar gitti)
Takımın beynı dedıgımız sosa sakat . (kafa gitti)
orta sahanın yukunu cekıyor dedıgımız onazi sakat . (gövde de sizlere ömür)
Uğurcan ın adelesinde yırtık şüpesi varmıs (kalede şüpheli hale geldi)
yedek kuluben 1461 e yollasan yedek kalacak oyuncularla dolu . (elde avuctada bişey yok)

Normalde boyle durumlarda hocalar rahattır . Cunku taraftarın ortak bir yorumu vardır . Takımda oyuncu yok hoca ne yapsın derler .
Ama burda oyle değil hocam . Seni yiyecekler . Dik dur .

şarkımızı atalım yine ...

Sadettin_
02.02.2019, 21:52
Hoca bu nasıl bir oyun . Sosa onazi yoksa sende yoksun hiç kimse yok resmen takımda . Lakaytlik diz boyu. ...

acımasız bir eleştiri .
sosa onazi yoksa niye bu kadar kotu oynuyoruz demişsin .
sanki Toure yokmus ta yerıne majid huseyi oynamıs da kötü oynamısız gibi basıtestırıyorsunuz mevzuyu .
ilk yarıdaki o takımdan sosa + onaziyi çıkarıp
sıfır transferle ıkıncı yarıya baslayıp
üstüne bide "bu takım niye ilk yarıdaki gibi oynayamıyo" diye hocaya kızmak boş yorumların zirvesidir .
Diyorsunuzki "ben anlamam sosa, onazi, pereira, novak, ugurcan vs. vs. hepsi sezonu kaptsada bu takım ligi domine edecek kadar iyi oynayacak"

Bu adam olaganustu gucleri olan birisi değil .
Bunu kafanıza sokun

zaqua
02.02.2019, 22:37
Takımın ataklarının buyuk bir bolumunu olusturan kanat organızasyonlarının mimarları olan
pereira ve novak sakat. (kollar gitti)
Takımın beynı dedıgımız sosa sakat . (kafa gitti)
orta sahanın yukunu cekıyor dedıgımız onazi sakat . (gövde de sizlere ömür)
Uğurcan ın adelesinde yırtık şüpesi varmıs (kalede şüpheli hale geldi)
yedek kuluben 1461 e yollasan yedek kalacak oyuncularla dolu . (elde avuctada bişey yok)

Normalde boyle durumlarda hocalar rahattır . Cunku taraftarın ortak bir yorumu vardır . Takımda oyuncu yok hoca ne yapsın derler .
Ama burda oyle değil hocam . Seni yiyecekler . Dik dur .

şarkımızı atalım yine ...

Hocaya laf eden adam kötü niyetlidir, başka bir şey değil.

Adem Akyüz'
02.02.2019, 22:43
Bugünkü laubali oyunu umarım bir daha görmeyiz hocam. Takımdaki bencillik de biraz artmaya başladı. Buna da önlem alınması gerekiyor.

jairzinho
02.02.2019, 22:45
https://www.youtube.com/watch?v=v8g1CH4E3DA

hocama gelsin

:D

jairzinho
02.02.2019, 23:11
sergen yalçının alanyasporunu izledikten sonra bizim sezon sonunda bazı şeyleri değiştirmemiz lazım .

doğaçlama bir oyun oynuyoruz.alan parselizasyonu yok.defans yok. 90 dakika taraftar acı çekiyor hocam.

bu yokluk içinde puan olarak gayet başarılı bir tablo.asıl sorun varlık olsa bile gene 90 dakika acı çekecek bu sistemde taraftar

özetle teknik ekip olarak amatörüz.bu çok açık.kondüsyoner den rakip analizine kadar.

oyuncular bir bir sakatlanıyor.bu normal değil .net

en çok üzüldüğüm olay ise uğurcanın sakatlanması.rakip gene saçma sapan şekilde kalecimizle burun buruna geldi ve o pozisyonda sakatlandı.bu nedir abi.rakipler sürekli kaleci ile karşı karşıya kalıyor.

ankaragücü maçını izlerken herhalde ligin en kötü iki takımı karşı karşıya geliyor diye düşündüm.iki takımda ne yaptığını bilmiyordu.

yazıcı ve ömürün istatistiklerine bakın.bu iki yeteneği bu istatistiklerde bırakan bir taktikle oynuyoruz maalesef.bonservis kaybı demek bu.oynamaları gereken yerde değiller.net

bir çözüm üretir diye düşündüm hocanın ama yok abi.kafasında ezber bir şablon var.değiştirmiyor.

özetle sezon sonu teşekkür plaketi verilip bence u21 takımının başına geçebilir.

TSemih61
03.02.2019, 00:07
@jairzinho (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=35855)

Takımın amatör görüntüsü konusunda haklısın ve evet hoca ezber şablonda oynatıyor ama bunun sebepleri var herkesin bildiği gibi.

Takdir edersiniz ki dünyada birden fazla oyun sistemini iyi oynatan hoca bir elin parmağını geçmez. Hem de kısıtlı bir kadrosu varsa imkansız. Bu kadar eksik oyuncuyla farklı bir formata geçmek daha kötü sonuçlara sebep olabilirdi. Sonuçta takım kötü giderken aynı oyun planında sabredip herkesin hayran olduğu oyunu ortaya çıkaran da Ünal Hoca.

Hem de bunu yaparken herkesin kötülediği ve gerçekten de kötü olan kadroyla yaptı. Sosa-Onazi-Novak-Yusuf geçen senenin verimsiz oyuncuları, bunların üstüne seviyesi görüntü itibariyla düşük transferler yapıldı. Açıkcası Nwakaeme'yi oynatmak kolay değil, garip bir tarzı var. Kanat oyuncunun hızından vazgeçmek zor bir şey, ne kontra yapabilirsin ne düzgün kanat organizasyonu. Sağ kanat da kör topal çalışıyor Pereira sayesinde. Rodallega ve Abdülkadir Ömür de sürekli inişleri çıkışları olan oyuncular. Keza Sosa da geçen seneye oranla fizik gücü düşük, Malatya maçından sonra açıldı orası ayrı konu. Onazi de öyle deli gibi pasör sayılmaz ama bu sene iyi bir seviyede. Stoperler tamamen ayrı olay zaten. Tüm bu sorunlu oyuncu topluluğunu göz önüne alırsak hoca iyi iş çıkarıyor.

Herhangi bir hocanın bundan daha iyisini yapabileceğini düşünmüyorum ben. Şuan eldeki kadro ligin en zayıf kadrolarından biri ama takım halinde iyi bir görüntü veriyor. Bunun da sebebi kesinlikle hoca.

Başka bir hoca olsaydı şuan çoktan dağılmış gitmiştik. Hocanın takımı motive etme yeteneği çok küçümseniyor değerini bilmek lazım. Ünal Hoca daha iyi bir kadroyla 2-3 sene bu takımın başında kalmayı hak ediyor.

jairzinho
03.02.2019, 00:23

Takımın amatör görüntüsü konusunda haklısın ve evet hoca ezber şablonda oynatıyor ama bunun sebepleri var herkesin bildiği gibi.

Bu kadar eksik oyuncuyla farklı bir formata geçmek daha kötü sonuçlara sebep olabilirdi. Sonuçta takım kötü giderken aynı oyun planında sabredip herkesin hayran olduğu oyunu ortaya çıkaran da Ünal Hoca. Takdir edersiniz ki dünyada birden fazla oyun sistemini iyi oynatan hoca bir elin parmağını geçmez. Hem de bu kadar kısıtlı bir kadrosu varsa imkansız.

Hem de bunu yaparken herkesin kötülediği ve gerçekten de kötü olan kadroyla yaptı bunları. Sosa-Onazi-Novak-Yusuf geçen senenin verimsiz oyuncuları, bunların üstüne seviyesi görüntü itibariyla düşük transferler yapıldı. Açıkcası Nwakaeme'yi oynatmak kolay değil, garip bir tarzı var. Kanat oyuncunun hızından vazgeçmek zor bir şey, ne kontra yapabilirsin ne düzgün kanat organizasyonu. Sağ kanat da kör topal çalışıyor Pereira sayesinde. Rodallega ve Abdülkadir Ömür de sürekli inişleri çıkışları olan oyuncular. Keza Sosa da geçen seneye oranla fizik gücü düşük, Malatya maçından sonra açıldı orası ayrı konu. Onazi de öyle deli gibi pasör sayılmaz ama bu sene iyi bir seviyede. Stoperler tamamen ayrı olay zaten. Tüm bu sorunlu oyuncu topluluğunu göz önüne alırsak hoca iyi iş çıkarıyor.

Herhangi bir hocanın bundan daha iyisini yapabileceğini düşünmüyorum ben. Şuan eldeki kadro ligin en zayıf kadrolarından biri ama takım halinde iyi bir görüntü veriyor. Bunun da sebebi kesinlikle hoca.

Başka bir hoca olsaydı şuan başta çoktan dağılmış gitmiştik. Hocanın takımı motive etme yeteneği çok küçümseniyor değerini bilmek lazım. Ünal Hoca daha iyi bir kadroyla 2-3 sene bu takımın başında kalmayı hak ediyor.

ben puandan bahsetmiyorum hafız.puan gayet iyi.ama oyunda sıkıntı var

ünal hoca nın eline harika bir kadro versen güçlü sağlam bir takım yaratabileceğine inanıyormusun?misal alanyasporun güçlü oyununu biz oynadık mı?

onazi ve sosa varkende hunharca rakiplere pozisyon veriyorduk aga.

söylediğinin aksine bizim çok yetenekli bir kadromuz var aslında.ömür yazıcı ve ekuban. aga bu üçlüyü efektif kullanacak bir sistem yaratman lazım.

istatistiklere bak.resmen çöktü bu oyuncular.

adamın eline top değmese ligin en vasat takımı ile berabere kalıyorduk neredeyse.6 pasta kaleci ile karşı karşıya kalıyor.oraya kadar geliyor top.

al ceyhun gülselam.alanyanın süper oynadığı maçta orta sahada idi.efecan da yanında.yap batuhan parmak ikilisi.yazıcı ömür rahatlasın biraz.

pazarkapılı
03.02.2019, 00:46
Alinan puanlar bazi seyleri golgeliyot olabilir; olmayadabilir....her sey icin cok daha erken oldugu bir gercek bunu inkar edemeyiz....

Bir defa, olay orgusu ve baglantilari, kademe kademe ilmik ilmik islenen derinlikte degil ( bunun en onemli ornegi abdulkadir parmak hadisesidir).yokluk savunmasi bu surede elle tutulanilir gorunsede; yokluk savunmasi aliskanliktir; gerci bunu unal hocadan cok unal hoca yi savunma argumani olarak kullaniyorlar...

Hersey icin daha cok erken dedik; cunku planlama yapilmis ama bu kisa doneme mi yoksa uzun donememi yayilacak gorecegiz....bende suanki takimda trabzonlu sayisinin fazlaligindan oldukca memnun olanlardanim lakin bu bir zorunluluk mu yoksa uzun vadeli bir stratejimi bilemiyorum cunku adim adim sunulmus bir proje yok bunu anlayabilmek adina....

Unal hoca ya donersek tekrardan;hersey skor tabelasina dayalidir bu unutulmamali 60 yillik bu gelenegi tek sezonla degistrmek mumkun degil; sonuclar olumsuz geldiginde ne yazikki unal hocaya sirtini doneceklerin sayisi da artacak...kendisini savunmasi yoklukla bile aciklanamayacak duruma gelecegi anlar olabilir...bu raconu biz koymadik ne yazikki:)

Son olarak; herseyi tabiiki bireysel olarak unal hocadan beklemek olmaz, saha icinde taktik dogrulariniz olabilir ama iyi bir programlayicinizin eksikligini uzun donemde hisserdersiniz...saha ici dogrulari onemli ama saha disi kurgusu antreman programlamasi ve asiri sakatlik gibi durumlar bir teknik adamin gorev ve sorumlulugunun bir parcasidir bunu atlamayalim

TSemih61
03.02.2019, 01:05
jairzinho

Ben inanıyorum. Ünal Hoca bu işin altından kalkabileceğini gösterdi. Hem hocaya inanmayıp da ne yapacağız? Süper Ligde bir ton takım çalıştırmış Rıza'yı, Ersun'u da gördük. Şenol Güneş'in 2 senedir doğru dürüst top oynattığı yok, hakemler desteklemese dibi görürlerdi.

Alanya demişsin, ilk yarısını izledim sadece bir şey oynamadılar. İkinci yarı ne yaptılar bilmiyorum ama bizim bu sene iyi oynadığımız bir sürü maç var yani olay buysa. Son 2 maçta bile dünyaları kaçırdık mesele eğer gol pozisyonuna girmekse.

Onazi ve Sosa ile rakibe pozisyon vermek gayet normal. Sosa'nın çift yönlü oynaması sıkıntı yaşından dolayı. Süper Ligde çoğu takım iki ön libero ile oynuyor, 3'lü ortasaha yapıyorlar. Bizde Yusuf, Abdülkadir ve Nwakaeme önde oynadıklarında savunmaya yeterince yardım etmiyorlar işte kadromuz sıkıntılı dediğim kısım bu. Bir arada oynatması sorunlu oyunculardan oluşuyor kadromuz. Abdülkadir ve Yusuf iyi oyuncular ama onları belli bir sistemde bir arada oynatmak da bir o kadar zor. Genç oyuncular bir şey demiyorum ama arkalarını toplayacak hamal oyunculara ihtiyaç var.

Parmak, Batuhan, Hüseyin, Toure, Kamil gibi Süper Ligde forma bile giymemiş genç oyuncular ile vasat seviyede oyuncuları başka hocanın eline versen sabah akşam yönetimi ve oyuncuları eleştirir daha maça çıkmadan -3 puanı yazdırırdı haneye. Geçen sene Rıza çok iyi bir örnek oldu mesela, adam tecrübeli oyuncularla 9-10 maç üst üste kazanamadı sinir harbi şeklinde geçti haftalar. Sabah akşam oyuncuları eleştirdi, elimde kadro yok deyip durdu, şuanki oyunun çeyreğini bile oynatamadı.

Ünal Hoca'yı değerlendirme kriteri kadrodan beklentilerle alakalı. Sen aşırı beklentiye girmişsin bence. Ben kadroyu yetersiz bulduğum için hem oyundan hem de puandan memnunum. Özellikle oyuncuların motivasyonu ve sahadaki mücadeleleri başlı başına hocanın eseri, bu hiç küçümsenecek bir şey değil FB'nin hali ortada. Son 5 yıldır takımımızın durumu da belli. Konuyla alakası yok ama ciddi hakem hataları da var, puanımız daha yüksek olabilirdi böylece kötü oyun gözardı edilirdi. Sonuçta bu iş başarıya endeksli, Başakşehir birçok maçta zerre top oynamadan şampiyonluğa gidiyor. Hem göze hoş gelen futbol olsun hem de başarılı olalım olayını başaran takım çok çok az Süper Lig'de.

Velhasıl oyun olarak süperiz demiyorum ama kesinlikle gelecek vadediyor hoca. 2. yarıya kötü başlamamız bunu değiştirmez. Bugün hoca şu oyuncuya oynatsa takım daha iyi oynar diyorsak bu Ünal Hoca'nın sayesinde, başka bir hocayla ligi ilk 10'da bitirme planları yapardık.

Kemal Öztel
03.02.2019, 01:07
Bugün Abdülkadir Ömür'ü oyundan alması müthiş hoşuma gitti. Aman gençtir sabredeyim ya da tepki gelir yetenekli oyuncu falan demeden sahada yoktun kenara aldım dedi. Biraz daha da erken yapsaydı daha da güzel olacaktı hatta..

jairzinho
03.02.2019, 02:37

Ben inanıyorum. Ünal Hoca bu işin altından kalkabileceğini gösterdi. Hem hocaya inanmayıp da ne yapacağız? Süper Ligde bir ton takım çalıştırmış Rıza'yı, Ersun'u da gördük. Şenol Güneş'in 2 senedir doğru dürüst top oynattığı yok, hakemler desteklemese dibi görürlerdi.

Alanya demişsin, ilk yarısını izledim sadece bir şey oynamadılar. İkinci yarı ne yaptılar bilmiyorum ama bizim bu sene iyi oynadığımız bir sürü maç var yani olay buysa. Son 2 maçta bile dünyaları kaçırdık mesele eğer gol pozisyonuna girmekse.

Onazi ve Sosa ile rakibe pozisyon vermek gayet normal. Sosa'nın çift yönlü oynaması sıkıntı yaşından dolayı. Süper Ligde çoğu takım iki ön libero ile oynuyor, 3'lü ortasaha yapıyorlar. Bizde Yusuf, Abdülkadir ve Nwakaeme önde oynadıklarında savunmaya yeterince yardım etmiyorlar işte kadromuz sıkıntılı dediğim kısım bu. Bir arada oynatması sorunlu oyunculardan oluşuyor kadromuz. Abdülkadir ve Yusuf iyi oyuncular ama onları belli bir sistemde bir arada oynatmak da bir o kadar zor. Genç oyuncular bir şey demiyorum ama arkalarını toplayacak hamal oyunculara ihtiyaç var.

Parmak, Batuhan, Hüseyin, Toure, Kamil gibi Süper Ligde forma bile giymemiş genç oyuncular ile vasat seviyede oyuncuları başka hocanın eline versen sabah akşam yönetimi ve oyuncuları eleştirir daha maça çıkmadan -3 puanı yazdırırdı haneye. Geçen sene Rıza çok iyi bir örnek oldu mesela, adam tecrübeli oyuncularla 9-10 maç üst üste kazanamadı sinir harbi şeklinde geçti haftalar. Sabah akşam oyuncuları eleştirdi, elimde kadro yok deyip durdu, şuanki oyunun çeyreğini bile oynatamadı.

Ünal Hoca'yı değerlendirme kriteri kadrodan beklentilerle alakalı. Sen aşırı beklentiye girmişsin bence. Ben kadroyu yetersiz bulduğum için hem oyundan hem de puandan memnunum. Özellikle oyuncuların motivasyonu ve sahadaki mücadeleleri başlı başına hocanın eseri, bu hiç küçümsenecek bir şey değil FB'nin hali ortada. Son 5 yıldır takımımızın durumu da belli. Konuyla alakası yok ama ciddi hakem hataları da var, puanımız daha yüksek olabilirdi böylece kötü oyun gözardı edilirdi. Sonuçta bu iş başarıya endeksli, Başakşehir birçok maçta zerre top oynamadan şampiyonluğa gidiyor. Hem göze hoş gelen futbol olsun hem de başarılı olalım olayını başaran takım çok çok az Süper Lig'de.

Velhasıl oyun olarak süperiz demiyorum ama kesinlikle gelecek vadediyor hoca. 2. yarıya kötü başlamamız bunu değiştirmez. Bugün hoca şu oyuncuya oynatsa takım daha iyi oynar diyorsak bu Ünal Hoca'nın sayesinde, başka bir hocayla ligi ilk 10'da bitirme planları yapardık.

alanyaspor da şunu gördüm ve bu bizde yok

20-30 metrede oynuyor takım.hem enlemesine hem boylamasına.rakibe nefes aldırmıyorlar.olay budur .zor oyunu bozar demişler.

bizde taktiksel alan parselizasyonu yok.aslında başından beri yoktu.iyi oyun izledik pas oyunu.lakin rakipler çok rahat kalemize geldiler.

yazıcı geriye gelip pas veriyor.sanki ileride daha yetenekli oyuncu varmış gibi.ileride yazıcıdan daha yetenkli olur o zaman yazıcının verdiği pas bir işe yarar.yazıcı ve ömürün topla buluşma yerleri daha ileride 3. bölgede olacak olmalı.

sivas maçı adeta bir rus ruletine döndü.son 20 dakikada batuhan ve parmak orta sahaya gelince dönen topları toplamaya başladık ve yetenekli ayaklar topla hücum bölgesinde buluşmaya başladı.

mesele gol pozisyonuna girmek değil.maçı izlerken bu takım rakibe pozisyon vermez diyemiyoruz.alanyaspor nefes aldırmadı .juve atalanta kupa maçını izlemiştim .benzer bir vakıa oldu.bakın atalantada 3 tane yetenekli ayak var.diğerlerinin tamamı işci arı.hunharca pres yapıyorlar ve fizikliler bunlar.ve bu takım italya liginin en çok gol atan takımı an itibariyle.öyle sadece defans değil.3 yetenekli ayak ile fişi çekiyorlar.papu gomez ,ilicic ve zapata.

2 stoperle oynuyoruz değil mi.türkmen doğal olarak sürekli kenarlara açılıyor.novak stoperleşebiliyor mu?yok.yediğimiz çoğu gol böyle.türkmen açılıyor zargo ceza alanında tek.bunun tek çözümü üçlü stoper dir.misal.kanatları kapatmaya çalışıyorsun göbek açılıyor.

yazıcı ve ömür bu sezon istatistik olarak geriye gitti.bunun tek açıklaması sistemin yanlış kurgulanmasıdır.

baktın olmuyor değiştireceksin .yetenekli oyuncularla iyi defans yaparım iyide hücum yaparım olmadı bizde hafız.izledik destekledik.fakat olmadı.bu çok açık.felaket gelmeden önlem almakta fayda var.yoksa alanyaspor gibi sert rakipler karşısında perişan olmamız işten bile olmaz.

jairzinho
03.02.2019, 04:31
bu arada yaz transfer döneminde ikinci bir operasyon bekliyorum kadroda:

ünal karaman ---- gençleri oynatma ve kazanma misyonunu başarıyla tamamladı.teknik adam seçiminde sonraki tercih taktik deha olmalı.(ayrıca komple profesyonel bir ekip gelmeli.kaleci antrenörü kondüsyoner,fitness antrenörü ,sağlıkçı,analizci vs )

filip novak----- golcü bir bek ama oldukça yumuşak kalıyor defansif anlamda.nsıkala marçal tarzı daha agresif bekleri tercih ederim

luis ibanez----sözleşmesi bitiyor.giderayak kupada defansın arkasına sarkan oyuncu olarak akıllarda kalacak bide asistleri ile :D

kamil ahmet---olsa da olur olmasada olur .haliyle perera kalacağı için perera nın gencini bulmakta fayda var

ogenyi onazi----orta sahada fizik olarak düşük kalıyor.bize 1.80 ve üzerine merkez orta sahalar lazım.

jose sosa----yaşı 34 oldu. bu kadro mühendisliğinde ve toplam maaşta 3,5 milyon avroyu bünye kaldırmaz.vede ideal orta saha tiplemesi değil.biz barça olursak o zaman geride 8 numara oynar.ama barça değiliz aga :D

envekame-----bal yapmayan arı kıvamında.top ayağına gelince diğer oyuncuların sadece onu seyretmesi gerekiyor.bu sorunsal querasma ya benzer.

olcay şahan---yolcudur abbas.kaynak israfı .net

hügo rodellega---güzel şekilde vedalaşılmalı.yaşı kemale erdi

ömür yada yazıcı ---- yeni kadro yapılanmasında birinden biri satılarak elde edilecek gelir ile transferler yapılır.başka seçenek yok.

gelelim kadro mühendisliğine...

3-4-2-1 e göre

kaleciler: uğurcan banko .yedek olarak muzaffer ve arda görünüyor.henüz ikisinide izlemedim.orta düzeyde olsalar bile bu bölge için transfere ihtiyaç yok.düşük seviyede iseler bir transfer yedek için düşünülebilir.

stoper: macid zargo türkmen hali hazırda var.1 alt yapıdan daha gelir buraya.vede 2 stoper transferi daha.toplam 6 adeta olmalı

sağbek: perera ve 1 transfer. perera tarzı agresif ve ileri geri çalışan.biraz esnekte olabilir.sivassporlu daglıs gibi

solbek : ya 2 transfer yada 1 transfer + 1 de alt yapıdan.nskala marçal tarzı solbekler

merkez orta saha: batuhan + 1 alt yapı oyuncusu+ 2 transfer (1.80 ve üzeri boy ayağı iyi ve agresif.alt yapıdan oyuncu yoksa 3 transfer gerekiyor.2 merkez orta saha için 4 oyuncu mantık olarak.merkez orta sahalar rakibe basacak aga.

forvet arkası : yazıcı yada ömürden biri. elde 1 ,parmak,kerem baykuş,aşı tutarsa berkay sefa (2 forvet arkası için 4 oyuncu)ömür satılırsa muhtemelen yazıcı ve parmak olur forvet arkasında.parmak ın gelecek sezonda banko 11 oynayacağını düşünüyorum.çift haneli gol ve asist sayılarına ulaşması işten bile olmaz.

forvet : ekuban amiri vede koray kılınç

görüyorsunuz kanat açık oyuncusu yok :D

şekilde görüldüğü üzere:

https://www.transfermarkt.de/atalanta-bergamo/startseite/verein/800

bu sezon kayıp bir sezon olmadı.daha şimdiden 6 oyuncu geniş kadroya dahil edildi.5 i ilk 11 e .gelecek sezon bu sayının 8-9 lara çıkacağını tahmin ediyorum.koray kılınç,kerem baykuş ilk girenler olabilir.bu yapının üzerine teknik adam tercihi ile taktik bir düşünce işlenebilir.doğaçlama oyundan disiplinli bir taktiğe evrilmek gerekiyor sonraki aşamada.

yeni kadro mühendislikleri ve yeni sistemleri denemekte fayda var.hala açık oyuncusu arıyoruz değil mi?ömür yazıcı ne orta sahada ne de açıkta olmadı.yetenekli oyuncuyu özgür ve serbest kılacak bir sistem olmalı.bu sistem bunu sağlar.istatistik olarak düştüler ömür ve yazıcı.
ekuban yazıcı ve ömür ileride pres yaparlar bu fazla yormaz.ama ileri geri git gel dediğinde son vuruşlarda isabet bekleyemezsin hocam

ömür parmak ve hatta yazıcı fizik mücadeleye girdiklerinde fiziklerini kullanamadıkları için vücudu kullanarak topu saklama olayı olmuyor.haliyle fizikli oyuncu çok rahat top kapıyor.top kayıpları kalende pozisyona dönüşüyor.ayrıca bunların defansta nasıl hareket edilmesi gerektiği sezileri düşük.nasıl hücum oyuncusu faul yapmasını bilmiyorsa defans bölgesinde hücum oyuncusu bazen saçmalıyor.defans bölgesinde kafalar başka çalışması lazım.hücum oyuncusu defans bölgesinde son adam olduğunu bile unutabilir.

özetle yeni dönemde zor bir takım yaratabilmek için ikinci bir operasyona ihtiyaç var

tsukru61
03.02.2019, 18:28
Okan Buruk, Sergen Yalçın, Erol Bulut hatta Hakan Keleş Ünal Hocadan daha iyi hocalar...

Kurucu hoca olarak beklentinin üstünde işler yapıyor; fakat ilerisi için yeterli değil.

hay1699
03.02.2019, 18:33
Taraftarlarımızdan sıkça bencil oyuna müdahale etmediği eleştirileri duymaya başladık, umarım tedbirini alır.

jairzinho
03.02.2019, 18:43
Okan Buruk, Sergen Yalçın, Erol Bulut hatta Hakan Keleş Ünal Hocadan daha iyi hocalar...

Kurucu hoca olarak beklentinin üstünde işler yapıyor; fakat ilerisi için yeterli değil.

erol bulut un iyi hoca olduğunu sanmıyorum.hakan keleş ise henüz kendini ispatlamadı.

sergen ve okan gayet iyi teknik direktörler

Ozan Yılmaz
03.02.2019, 19:23
Uzun süreli yeni bir kontrat imzalanmalı (5+5)

alone_6161
03.02.2019, 21:41
Eksik olmadığında, kadro ritmini bulduğunda bize tiki-taka futbolu izletiyor Ünal Hoca. Ben özellikle taktik anlamda beğeniyorum kendisini. Hele hele burak, Kucka gibi yükleri sırtından atınca hoca da takım da bir tık yukarı çıktı. Seneye İbanez, Olcay yerine daha yararlı olacak 2-3 oyuncu ile takım daha da iyi olur. Yönetim acilen 3 yıllık sözleşmeyi önüne koymalı.

redbul
03.02.2019, 22:54
Eksik olmadığında, kadro ritmini bulduğunda bize tiki-taka futbolu izletiyor Ünal Hoca. Ben özellikle taktik anlamda beğeniyorum kendisini. Hele hele burak, Kucka gibi yükleri sırtından atınca hoca da takım da bir tık yukarı çıktı. Seneye İbanez, Olcay yerine daha yararlı olacak 2-3 oyuncu ile takım daha da iyi olur. Yönetim acilen 3 yıllık sözleşmeyi önüne koymalı.

zaten bu pinti yönetim ünal karamandan daha ucuz bir hoca bulamayacağı için maddi anlamda söylüyorum gelecek sezonda ünal karamanla devam edecektir

tristram
04.02.2019, 10:51
elinde malzeme olunca gayet guzel futbol oynatiyor ama hicbir seyden memnun olmayan kitle yine de memnun degil..herhangi bir takimin en onemli 4-5 ismini cikarin bakalim ne oynayacaklar.unal hoca 2011den bu yana ilk defa bize futbol oynatan hocadir..sakatlar donene kadar alinacak sonuclari ben sayet cok fazla dikkate almiyorum..
zaten eksik-alternatifsiz olan orta sahada onazi-sosa gibi iki tane as oyuncun yok, neredeyse her mac skora direkt etki eden novak-pereira gibi iki tane bek yok,ustune amiri-huseyni asya kupasindaydi daha yeni donduler..geri kalan mevcut 11de oynayanlarin neredeyse hic alternatifi yok,bazilari zaten 11 icin yetersiz.kendilerine cok guvendigimiz abdulkadir,yusuf,tony gibi adamlar gununde olmayinca iyice kitleniyoruz ki bugun tony-yusuf-abdulkadir sakatlansa yerlerine gencler oynayacak.hal boyle iken bu kadar kisitli imkanlarla onu niye yapmadin sunu niye oynatmadin elestirileri gercekten yersiz..

kendisini elestirecegim tek nokta bazen tamamen goze batan bireysel bencilliklerin onune gecememesi.bu konuda topculari uyariyor mu bilmiyorum ama sirf bu bencillikler yuzunden sivas macinda 2 puan biraktik.dun keza ayni sekilde az kalsin mac gidiyordu..

Harun-61
04.02.2019, 11:48
Mesela Abdulkadirin kendini gelistirmesi icin ek olarak hangi idmanlar yaptiriliyor ?
Sutlari cok cok ciliz, merak ediyorum Ünal hoca bu konuda insiyatif aliyormu ?

Vkgz
04.02.2019, 14:00
Hocam antrenmanlarda sikintimi var ekip kuvvetli değilmi . Bu kadar sakat nedir. Normalmidir

annttiigs
04.02.2019, 14:41
Hocam antrenmanlarda sikintimi var ekip kuvvetli değilmi . Bu kadar sakat nedir. Normalmidir

hayir sorun kadro darliginda. 14 15 kisi ile oynuyorlar ve surekli azaliyorlar. ayrica kirik bir uzuvun antreman bilimi ile cok ilgisi yoktur :) yani cok kotu yuklemeler nedeni ile basparmaginiz kirilmaz diye dusunuyorum :)

alone_6161
04.02.2019, 20:58
zaten bu pinti yönetim ünal karamandan daha ucuz bir hoca bulamayacağı için maddi anlamda söylüyorum gelecek sezonda ünal karamanla devam edecektir

Taktik anlamda başarılı, saha dışı idaresinde başarılı, kalpten Trabzonsporlu, klübün derdini kendisine dert eden, bizim gibi düşünen, hisseden, hem düşük maliyetli hem klübe alacakları geç ödense bile sorun çıkarmayacak biri Ünal Hoca. Öpelim başımıza koyalım. Hiç ama hiç macera aramaya gerek yok.

redbul
04.02.2019, 22:57
Taktik anlamda başarılı, saha dışı idaresinde başarılı, kalpten Trabzonsporlu, klübün derdini kendisine dert eden, bizim gibi düşünen, hisseden, hem düşük maliyetli hem klübü alacakları geç ödense bile sorun çıkarmayacak biri Ünal Hoca. Öpelim başımıza koyalım. Hiç ama hiç macera aramaya gerek yok.
reis görüşüne saygı duyarım ama ben hala ünal karamanın oyunu okumada rakibi analiz etmekte oyuncu değiştirme zamanları ve tercihlerinde hala eksik ve yetersiz olduğunu düşünüyorum.

alone_6161
05.02.2019, 01:02
reis görüşüne saygı duyarım ama ben hala ünal karamanın oyunu okumada rakibi analiz etmekte oyuncu değiştirme zamanları ve tercihlerinde hala eksik ve yetersiz olduğunu düşünüyorum.

Ben de sizin görüşlerinize saygı duyuyorum ama oyuncu değişikliği konusunda ben hoca eleştirmeyi, kendi sahamızda 1-0 mağlup acil gol atmamız gerekirken, Şota sahada Arçil yedekte beklerken tüm tribün Arçil Arçil tezahuratı yapıp, Şenol hocanın Şota'yı çıkarıp Arçil'i oyuna sokmasıyla bıraktım:).

Emre Çömez
05.02.2019, 01:11
Ben de sizin görüşlerinize saygı duyuyorum ama oyuncu değişikliği konusunda ben hoca eleştirmeyi, kendi sahamızda 1-0 mağlup acil gol atmamız gerekirken, Şota sahada Arçil yedekte beklerken tüm tribün Arçil Arçil tezahuratı yapıp, Şenol hocanın Şota'yı çıkarıp Arçil'i oyuna sokmasıyla bıraktım:).

attık mı bari? :D

alone_6161
05.02.2019, 01:42

Maalesef:). 1-0 yenilmiştik:)

Sefer A.
05.02.2019, 07:18
seninki de soru mu simdi aga, öyle saçma salak rezil bir degisiklikten gol mü çikar :D

Vkgz
05.02.2019, 15:37
Hocam sosa geldiyse tek forvete dön...

jairzinho
05.02.2019, 17:59
hocam sistem değiştirme vakti geldi.

her takımın bize gol yada goller atmasının, rakiplerin ligin en iyi kalecisi uğurcan ile sürekli bomboş karşı karşıya kalmasının önüne geçmen lazım.

kalecimiz harika olduğu için aslında maça başlarken 1 puan cepte hocam.biz bi şekilde gol buluruz.ama rakibe çok pozisyon veriyoruz .net

Jackdaniels
05.02.2019, 22:14
Ünal hocanın maç sonu açıklamaları ; Bu çocuklar büyük özveriyle oynuyor gerçekten birçok sıkıntıyla boğuşuyoruz Abdülkadir 8 maçtır ağrılarıyla oynuyor biz savaşmaya devam edicez , Ümraniyesporu tebrik ederim.

Ufuk
05.02.2019, 22:33
Münih ile City ile mi oynuyoruz, Hüseyin Van Dijkda biz mi bilmiyoruz hoca? Adam maça bacağı bandajlı çıkıyor ya, kenarda Toure var koysana onu o oynasın bu ısrar niye. Her maç sonrası şu sakattı oynadı, bu sakattı oynamak istiyorum dedi diyorsun. Kadroyu sen mi yapıyorsun topçular mi? Abdusun ağrısını da geçtim adam zaten kötü oynuyor, bu ısrar niye anlamak mümkün değil. Çocuk iki şut attı ikisinden sonra da baldırı yokladı.

A. Aydın
05.02.2019, 23:27
Elestirilcek son insan.
Elestirebilecegim tek konu bu kadar sakatlik yasaniyorsa antreman sisteminde sorun vardir.

jairzinho
05.02.2019, 23:46
hocam giderayak yazıcı ve ömürün ofansif kariyerleri ile oynuyorsun farkındamısın ?

bırak envekame yi amiriyi hocam.sal yazıcı ve ömürü forvet arkasına.bırak serbest takılsınlar.

Sefa
06.02.2019, 03:27
Takımın kondisyonu bitik pul pul dökülüyor sakatlıktan geçilmiyor ekibin acilen değişmesi gerekiyor..

Sefer A.
06.02.2019, 04:54
Münih ile City ile mi oynuyoruz, Hüseyin Van Dijkda biz mi bilmiyoruz hoca? Adam maça bacağı bandajlı çıkıyor ya, kenarda Toure var koysana onu o oynasın bu ısrar niye. Her maç sonrası şu sakattı oynadı, bu sakattı oynamak istiyorum dedi diyorsun. Kadroyu sen mi yapıyorsun topçular mi? Abdusun ağrısını da geçtim adam zaten kötü oynuyor, bu ısrar niye anlamak mümkün değil. Çocuk iki şut attı ikisinden sonra da baldırı yokladı.
gel de anlat
Berkay baslasin, tutmazsa Abdülkadir girsin Berkay'in yiprattigi rakibe karsi daha kolay oynasin... Hüseyin hadi neyse gol yeriz diye korktugu için Toure'yi oynatmak istemedi belki... ama bence gidip AliOsman'i koysa bile olurdu,, fuzuli yere zorluyor topçulari sonra "iyi oldu kendimizi büyütmüsüz yanildik" gibi seyler diyor, ya prak yaa

Sefer A.
06.02.2019, 05:01
________________________________Arda

_________________Hüseyin_______Hosseyni_______Tour e

Kamil_____________________________________________ __________Novak

_______________________Parmak___Amiri____Yusuf

_______________________________________Nwakaeme

_____________________________Ekuban

anca böyle gicik, savunma ve orta alani kalabalik, ileride 1 top tutabilen Nwakaeme ve 1 kontra topçusu Ekuban ile rakibi sasirtabiliriz...

Fatih ÖZDEMİR
06.02.2019, 10:22
alfa.

Vkgz
06.02.2019, 11:29
Dün amiri solda Anthony ortada Anthony 1. Forvet olmalıydı ..

Harun-61
06.02.2019, 15:52
Ünal Hocayi'da anlamiyorum.

Nwakame sahada yok, Ömür saha da yok. son 10 dakika koysana Berkay'i.
En azindan deliler gibi kosar, birseyler yapmaya calisir.

omondoles
06.02.2019, 18:59
Ünal Hocayi'da anlamiyorum.

Nwakame sahada yok, Ömür saha da yok. son 10 dakika koysana Berkay'i.
En azindan deliler gibi kosar, birseyler yapmaya calisir.

Benim asıl anlamadığım konu sürekli geç oyuncu değiştirmesi.

Tuğrul
06.02.2019, 19:15
Ümraniye maçında sakatlıklar mazeret olarak öne sürülemez.

Full konsantre ve motivasyon ile çıktığın maçta.

Oyuncu kalitesi olarak da iki gömlek üstün olmana karşın oyuna bir irade ve direnç koyamadın.

Amiri ve Batuhan bu seviyelerde değil ısrarla onları oynatman kupadan elenmemize yol açtı.

Rotasyonu genişletmek, oyuncu kazamak için Berkay Sefa'yı vitrinine sunman lazım.

Bu krizi fırsata çevirmemiz için biraz cesur ve adil kararlara ihtiyacımız var

Arda'
06.02.2019, 19:31
Hocam seni seviyoruz ama hem Abdülkadir ve Hüseyin’n ağrıları var diyosun hem adamları 90 dk oynatiyorsun ne olurdu Zargo ve Berkay oynasaydi ki Abdüş haftalardır felaket oynuyor. Keza Yusuf’a da aşırı yük biniyor haftalardir Parmak yedek başlayacağına Yusuf dinlenebilirdi.

jairzinho
06.02.2019, 19:32
bizim yanılgımız acaba barça mı oluyoruz şeklinde idi.bir heyecan yarattık.ama sonra rüyadan uyandık.

çoğu takımda bu barça m.city olma rüyası vardır.taraftarda da teknik adamda da.haliyle bende dahil orta sahada sosa yazıcı ikilisi hayalleri kurduk.sonra baktık ki bu olmuyor ve olmayacak.fiziksel direncimiz ve takım defansımız yerlerde.

gerçekçi ol imkansızı iste diye bir söz vardır.biz sanırım gerçekçi ol kısmını biraz unuttuk.haliyle bizim barça değil atalanta olarak başarıya ulaşacağımızı düşünüyorum.bu daha gerçekçi.yani zor takım yaratmak.bunun için çok fazla bütçeye gerek yok.en büyük avantajımız kalecimiz.bunun altını ısrarla çiziyorum.yani uğurcan.eğer sağlam bir takım defansı yaratabilirsek kalecimizin maç başı gol yeme ortalaması 0.5 falan olacak.buda sezonda 17-20 gol demek.şu anda bu yerlerde olan takım savunmasına rağmen 1 gol yeme ortalaması ile oynuyor uğurcan.

geçen cagliari atalanta maçını izliyorum.öyle bir savunma yapıyorlarki 90 dakikada 1-2 pozisyon veriyorlar rakibe ve onuda vasat olan kalecileri kurtarıyor.

gelecek sezonun kadro planlaması umarım buna göre yapılır.ve teknik adam tercihi de önemli.kondüsyoner sağlıkçı fitness antrenörü . takımın arkasında 20-30 kişilik bir profesyonel ekip oluyor genelde.psikoloğundan tut scout şefine kadar.hepsi önemli.

alanyaspor gibi dar alanda agresif pres yapan takımlar karşısında durumumuzu daha net görebiliriz.

Dawsofield
06.02.2019, 21:20
hocam giderayak yazıcı ve ömürün ofansif kariyerleri ile oynuyorsun farkındamısın ?

bırak envekame yi amiriyi hocam.sal yazıcı ve ömürü forvet arkasına.bırak serbest takılsınlar.

ya bu nasıl bir futbol anlayışı hahaha :dansmuz:

Ufuk
06.02.2019, 21:39
gel de anlat
Berkay baslasin, tutmazsa Abdülkadir girsin Berkay'in yiprattigi rakibe karsi daha kolay oynasin... Hüseyin hadi neyse gol yeriz diye korktugu için Toure'yi oynatmak istemedi belki... ama bence gidip AliOsman'i koysa bile olurdu,, fuzuli yere zorluyor topçulari sonra "iyi oldu kendimizi büyütmüsüz yanildik" gibi seyler diyor, ya prak yaa

https://www.trabzonspor.org.tr/download/images/12_7281847297.jpg

Hüseyin maç başında bandajlı çıkıyor sahaya. Çocuğun bacağında problem var belli ki. En basiti gerilme falan vardır. 90 dk oynayacağı da kesin. Alternatifi de ligde çoğu maça as başlayan Toure. Sen niye zorluyorsun bu adamı. Daha önce kariyerinde bu seviye top oynamamış adam, oynamaya başladığı sezon sürekli 90 dk. Malatya maçından sonra bütün maçlarda 90 dk oynadı yanlış hatırlamıyorsam kupa dahil.

Maçtan sonrada çıkıp iyi oldu kendilerini dev aynası falan filan diyor dediğin gibi. Oynatma olsun bitsin. Kötü oynadığın için bu maç yerini Berkay'a, Ahmet'e, Mehmet'e kaptırdın de hem dinlensin hem kendine çeki düzen versin. Hem 90 dk oynatıp hemde ders nasıl veriliyor anlamıyorum.

Parmak'a yaptığı mesela.. Adam kendi mevkisi dışında oynuyor iyi kötü orasını tartışmıyorum. Ankaragücü zencileri salmış oyuna, orta sahayı kontrol altına alalı asırlar geçmiş. Hoca orta sahaya takviye yapmıyor, Parmak oyundan düşüp saçma bir hata yapınca hemen değiştiriyor, kupa maçında da forma vermiyor. Zaten dar kadromuz var bari görece zengin mevkileri dönüşmeli kullanalım.

Gökhan Balcı
06.02.2019, 22:29
Hocaya bazı konularda kızmamak elde değil. Herkes de farkında ki bazı oyuncular lig başladığından beri sürekli oynuyor. Bu maç bence en azından sakatlık durumu olanların dinlenmesi için fırsattı. Abdülün de Hüseyinin de illa novak gibi olmasını mı beklemeliyiz? Dahası biri saklanacaksa o kişi Hüseyindir toure değil. Pekala toure oynayabilirdi bu maçta. Berkay şu anda abdülkadir kadar katkı verebilir. Yeni gelen arkadaşlar içerisinde en çok göze batan isim. Böyle bir maçta hem de sakatlar varken oynamayacak da ne zaman oynayacak? Ne yazık ki bazı şeylerin eleştirisi haklı olarak yapılır. Örneğin parmak madem bu bölgenin oyuncusuydu neden devamlı kanatta denendi? Onazi hatta sosa belki de böyle sakatlık yaşamayacaktı zamanında dinlendirilselerdi. Eğer bir oyuncunun yedeği varsa ve sakat oyuncu ısrarla oynuyorsa orada bir problem vardır. Bugün görüyoruz ki parmak o kadar da kötü bir oyuncu değilmiş. Ha keza amiri de destek olabilirdi. Biz bu arkadaşları birkaç maç dinlendirsek şimdikinden daha mı kötü olurdu? Hadi şimdi bekara karı boşamak kolay diyeceksin geçmiş için. Daha bu maç gözümüzün önünde hocam. Bu adamların dinlenme şansı olduğu halde dinlenmiyorlarsa burada ihale sana kalır kusura bakma. Ki seni en çok savunanlardan biriyim ama bir bu konu bir de değişiklik zamanlaman çok yanlış. Her maç üç oyuncu değiştirmek zorunda değilsin elbette ama madem bu kadar sağlığı sıkıntılı oyuncumuz var lütfen biraz dikkat et. Çünkü belki dikkat edersen fedakarlık yapmak zorunda kalmazlar.

jairzinho
06.02.2019, 22:33
https://www.transfermarkt.de/kubilay-sonmez/detaillierteleistungsdaten/spieler/160512

hataysporda kubilay sönmez oldukça dikkat çekti.

Sefa
07.02.2019, 01:39
2 oyuncuyu ağrılı oynatmak ki alternatifleri mevcutken akıl işi değil.. Duygusallık nereye kadar gidecek bakalım akıl işi değil bu takımın başında olman..

Yiğit Gayretli
07.02.2019, 09:15

O bandaj değil, Kinesiotape.

Kullanım alanı çok geniş. Bir sporcu kinesiotape kullanıyor diye kesin sakat denemez. Eklem ve kas hareketlerini kolaylaştırır, ağrı hissedilen bölgedeki ağrıyı bastırır, yumuşak doku zedelenmelerinde tedaviye yardımcı olur, anlık oluşan kas spazmlarını çözer, dolaşımı hızlandırır vs...

Ufuk
07.02.2019, 10:59
O bandaj değil, Kinesiotape.

Kullanım alanı çok geniş. Bir sporcu kinesiotape kullanıyor diye kesin sakat denemez. Eklem ve kas hareketlerini kolaylaştırır, ağrı hissedilen bölgedeki ağrıyı bastırır, yumuşak doku zedelenmelerinde tedaviye yardımcı olur, anlık oluşan kas spazmlarını çözer, dolaşımı hızlandırır vs...

Sonuçta çocukta bir problem var. Herhangi bir sakatlığı, ağrısı, gerilmesi olmasa takmaz. Ciddi bir şey olmayabilir ama böyle ufak şeyler üst üste gelerek Onazide olduğu gibi ciddi sorunlar doğurabilir.

Yiğit Gayretli
07.02.2019, 11:07
Sonuçta çocukta bir problem var. Herhangi bir sakatlığı, ağrısı, gerilmesi olmasa takmaz. Ciddi bir şey olmayabilir ama böyle ufak şeyler üst üste gelerek Onazide olduğu gibi ciddi sorunlar doğurabilir.

İlgisi yok yahu. Hüseyin üst baldırına yapıştırmış bandı. Sorunu kasıkta hissetti. Muhtemelen anlık bir zorlanma yaşadı sadece...

Bu bantları bir sorunu olsun olmasın, her müsabakada takan sporcular var.

Ufuk
07.02.2019, 11:22
İlgisi yok yahu. Hüseyin üst baldırına yapıştırmış bandı. Sorunu kasıkta hissetti. Muhtemelen anlık bir zorlanma yaşadı sadece...

Bu bantları bir sorunu olsun olmasın, her müsabakada takan sporcular var.

Zaten ben oynattı sakatlığı nüksetti demedim. Çocuk oynamaya başladı her maç 90 dk oynuyor. Daha önce bu seviyede maç yapmamış, Toure mesela Fransada falan bu tempoya alışmış olabilir. Bacağında ufak bir gerilme de olsa Hüseyini riske atmaya, zorlamaya gerek yok onu söylüyorum. Orta sahada alternatif yok ama savunmada iyi kötü Toure var. 40 maç 90 dk oynayabilen kaç tane sporcu var, bir yerde rotasyon yapmak sart.

Kısıtlı kadromuz olduğunun herkes farkında zaten hocaya bu konuda kızamayız ama değişiklik ve rotasyon konusunda Umraniyenin hocası kadar etkili değil.

Yiğit Gayretli
07.02.2019, 11:44
Zaten ben oynattı sakatlığı nüksetti demedim. Çocuk oynamaya başladı her maç 90 dk oynuyor. Daha önce bu seviyede maç yapmamış, Toure mesela Fransada falan bu tempoya alışmış olabilir. Bacağında ufak bir gerilme de olsa Hüseyini riske atmaya, zorlamaya gerek yok onu söylüyorum. Orta sahada alternatif yok ama savunmada iyi kötü Toure var. 40 maç 90 dk oynayabilen kaç tane sporcu var, bir yerde rotasyon yapmak sart.

Kısıtlı kadromuz olduğunun herkes farkında zaten hocaya bu konuda kızamayız ama değişiklik ve rotasyon konusunda Umraniyenin hocası kadar etkili değil.

Böyle şeyleri konuşuyorlar. Belki Zargo'nun riske edilmemesi gereken daha önemli bir sıkıntısı vardı. Bilemiyoruz...

Hüseyin muhakkak ki denemiştir kendini. Nasıl ki Batuhan çıkmak mecburiyetinde kaldı, o da çıkardı. Bunlar çok fazla özel konular.

Anlık konuşmalar... Yani maç içinde sahanın içi, kenarı sandığımız kadar kolay değil.

riv riv riv
07.02.2019, 13:15
https://www.transfermarkt.de/kubilay-sonmez/detaillierteleistungsdaten/spieler/160512

Sol beklerinde bir adam vardı inanılmaz orta kesiyor. Bindiriyor filan bayağı beğendim.

Faruk BERBER
07.02.2019, 13:20

Yıllardır izlerim, bizim seviyelerin adamı değil.

jairzinho
07.02.2019, 16:43
Yıllardır izlerim, bizim seviyelerin adamı değil.

evet barça sistemine uymayan bir oyuncu :D

ben atalanta sisteminde gayet başarılı olacağını düşünmüştüm

Faruk BERBER
07.02.2019, 16:49
evet barça sistemine uymayan bir oyuncu :D

ben atalanta sisteminde gayet başarılı olacağını düşünmüştüm

Kusura bakmayın, mesajınızı anlayamadım.

jairzinho
07.02.2019, 17:09
bu arada gelecek sezon için 1 numaralı teknik direktör adayım kesinlikle hataysporu çalıştıran ve hataylı olsan ilhan palut hoca

https://www.transfermarkt.de/ilhan-palut/profil/trainer/41916

transfer için tek negatif durum kendisini hatay ile özdeşleştirmesi sadece 1 sezon ümraniyesporda ahmet taşyürek in yardımcılığını yapması.yani ikna etmek oldukça zor olabilir.süper lige çıkarlarsa zaten devam.çıkamazlarsa hatayspor projesi devam eder mi bilinmez.gerçi ümraniyespor bu sezon çıkamazsa hazır hataylı bir teknik adamları mevcut .ahmet taşyürek.

efenim kendileri 1 şubatta hataysporun teknik direktörü oluyor ve hikaye burada başlıyor.

https://www.transfermarkt.de/hatayspor/spielplan/verein/7775/plus/0?saison_id=2016

kırklarelispor maçı ile başlayan bir macera.görüyorsunuz anlatmaya gerek yok.o sezon playoff ta kastamonuspora penaltılarla kaybediyor.

macera devam ediyor.geçen sezon kırmızı grup u lider bitirip 1. lige çıkartıyor takımı.uzun yıllar beklenilen hasret bitiyor.

puan tablosu şurada

https://www.transfermarkt.de/2-lig-kirmizi/tabelle/wettbewerb/TR3B/saison_id/2017

63 gol atıp sadece 15 yiyor takımı. bu yediği gol sayısı avrupanın en iyi istatistiklerinden 2. cisi imiş.

bu teknik adam aynı zamanda pas oyunu oynatan bir yapıda.yani çift yönlü teknik adamlardan diyebiliriz.hem rakibi oynatmıyor hemde kendisi oynuyor.

bu sezon 1 ligde bakıyorum gene ligin en az gol yiyen takımı altınordu ile birlikte.

https://www.transfermarkt.de/jumplist/tabelle/wettbewerb/TR2

ve bunu dar bütçelerle yapıyor.youtube da birkaç videosunu izledim.gayet iddialı ve mantıklı konuşuyor.

başakşehir ve galatasaray maçlarına ligi düşünüp rotasyonlu kadrolarla çıkıyor.öyle şov peşinde değil.

abdullah avcı nın ilk maçtan sonraki açıklamalarına bakın.şaşırmış hataysporun oynadığı futbola.takdir ediyor tabi.

ilhan palut ve ahmet taşyürek iki hataylı teknik direktör.güzel işler yapıyorlar.an itibariyle 1. ligde 4 ve 5. sıradalar.bunlar tesadüf olamaz.

hataysporda ilhan hoca 1.99 puan ortalaması tutturmuş.bu muazzam o şartlarda.

özetle tam bi sistem hocası.zor takım yaratıyor ki bizim şu anda en çok ihtiyaç duyulan konu bu.leblebi gibi kalemzide pozisyonlar veriyoruz.

kendisine hatayda yediği az gol nedeniyle diego simione diyorlarmış :D

özetle sistem takımı yaratmak istiyorsak sistem takımı hocalarına gitmekte fayda var.benim kafamda 1 numaralı aday ise ilhan palut .net

jairzinho
07.02.2019, 17:12
Kusura bakmayın, mesajınızı anlayamadım.

sağlam bir merkez orta saha yaratmak istiyorsak diyorum kubilay sönmez gayet iyi oyuncudur.ama bir omuz darbesi ile yere düşüp sonra hakeme bakan bir takım olmak istiyorsak böyle devam.

Faruk BERBER
07.02.2019, 17:22
sağlam bir merkez orta saha yaratmak istiyorsak diyorum kubilay sönmez gayet iyi oyuncudur.ama bir omuz darbesi ile yere düşüp sonra hakeme bakan bir takım olmak istiyorsak böyle devam.

Anladım :)

jairzinho
07.02.2019, 17:50
Anladım :)

ayrıca dediğinde haklı olabilirsin tabi. bu oyuncuyu ne zaman izlediğinle bağlantılı.son dönemde en çok dikkatimi çeken olay futbolcuların 25-26 yaşlarında kıvama gelmesi ve oturmasıdır.ben kuibilay sönmezi gs hatay maçında izledim.3 yıl önceki durumunu bilmiyorum tabi.

özellikle türkiyede yerli oyuncuların gelişimi ve kendi oyun stillerinde kıvama ulaşması biraz geç oluyor.parmak ekuban 25 yaşındalar.avrupada da benzer.

haliyle 25-26 yaşındaki oyuncu transferlerine öncelik verilebilir.daha olmuş (pişmiş) şekilde sana geliyor.

jairzinho
07.02.2019, 19:53
bu arada abdullah avcının hatayspor yorumu

https://www.youtube.com/watch?v=QPFmZ18BJrM

TSKara61
09.02.2019, 00:13
Hocaya bazı konularda kızmamak elde değil. Herkes de farkında ki bazı oyuncular lig başladığından beri sürekli oynuyor. Bu maç bence en azından sakatlık durumu olanların dinlenmesi için fırsattı. Abdülün de Hüseyinin de illa novak gibi olmasını mı beklemeliyiz? Dahası biri saklanacaksa o kişi Hüseyindir toure değil. Pekala toure oynayabilirdi bu maçta. Berkay şu anda abdülkadir kadar katkı verebilir. Yeni gelen arkadaşlar içerisinde en çok göze batan isim. Böyle bir maçta hem de sakatlar varken oynamayacak da ne zaman oynayacak? Ne yazık ki bazı şeylerin eleştirisi haklı olarak yapılır. Örneğin parmak madem bu bölgenin oyuncusuydu neden devamlı kanatta denendi? Onazi hatta sosa belki de böyle sakatlık yaşamayacaktı zamanında dinlendirilselerdi. Eğer bir oyuncunun yedeği varsa ve sakat oyuncu ısrarla oynuyorsa orada bir problem vardır. Bugün görüyoruz ki parmak o kadar da kötü bir oyuncu değilmiş. Ha keza amiri de destek olabilirdi. Biz bu arkadaşları birkaç maç dinlendirsek şimdikinden daha mı kötü olurdu? Hadi şimdi bekara karı boşamak kolay diyeceksin geçmiş için. Daha bu maç gözümüzün önünde hocam. Bu adamların dinlenme şansı olduğu halde dinlenmiyorlarsa burada ihale sana kalır kusura bakma. Ki seni en çok savunanlardan biriyim ama bir bu konu bir de değişiklik zamanlaman çok yanlış. Her maç üç oyuncu değiştirmek zorunda değilsin elbette ama madem bu kadar sağlığı sıkıntılı oyuncumuz var lütfen biraz dikkat et. Çünkü belki dikkat edersen fedakarlık yapmak zorunda kalmazlar.

Unal Hoca'yi destekledim, destekliyorum, ve destekledim de. Bazi yerlerde ben de elestirdim. Ama genel kanaatim gayet basarili oldugu.

Fakat burda yazdigin elestiriler tamamen hakli.

artvints
09.02.2019, 00:28
ünal hoca başımızın tacı. uzun süre kalsın takımın başında. zaten hocanın sürekli değişmesinden hoşlanmam. aksine yapı güçlendirilebilir. hüseyin düzeyinde bir yardımcı antrenör daha gelebilir. daha iyi analizciler, yabancı antrenörler, savunma antrenörü, sportif direktör(şota) eklenebilir.

bunları her seferde tekrarlamaya gerek yok. haftalık eleştiri antrenör ekibini dinç tutar. medyada trabzonspor ile ilgili en büyük eksik bu. klişeler tekrarlanıp duruyor ama en ince ayrıntısına varan eleştirilere ihtiyacı var takımın. boş laflar işe yaramıyor. hoca forumu takip etse daha çok beslenir.

artvints
09.02.2019, 21:41
Erzurum'un puan aldigi basaksehir'e yarim saat onde baski yaptik diye tatmin olduk. Bir kere uzun vurdular gol yedik. İyi savunma yapmadan, topu rakibe verdigimizde surekli pozisyon hatasi yaparak bir yere varamayiz. Tam kadroyken de son dakikalari rakibe verip oyundan tamamen dusuyorduk. Savunma uzerine daha cok dusulmesi gerekiyor.

Jackdaniels
10.02.2019, 15:46
Hocam akşam rezil bir futboldan sonra hiç müdahale etmeyip 88-89 da falan 1 oyuncu değişikliğiyle maçı tamamlayacağını düşğnüyorum. Ama yinede seviliyorsun :)

Vkgz
10.02.2019, 16:10
Dirençli oyun... Ciddi oyun .. başıboş oto ncuları istemiyoruz...

Ekuban yedek olmalı tek forvet yeter

Ufuk
10.02.2019, 18:38
Ah hocam ah. Madem Toure'yi orta sahada deneme fikrin vardı Ümraniye maçında görseydik ya. Amiri sol bekte ne yapacak deneseydik mesela.

Faruk BERBER
10.02.2019, 18:47
Ah hocam ah. Madem Toure'yi orta sahada deneme fikrin vardı Ümraniye maçında görseydik ya. Amiri sol bekte ne yapacak deneseydik mesela.

Oyunular sahaya gösterildiği şekilde yansımayacak bence direkt.

Mesela Amiri safkan sol bek gibi takılmayacak. 3-5-2'ye döneceğiz sık sık, takım karşılarken ve hücum ederken farklı dizilecek.

O yüzden bence hemen hocaya sallamayalım, hafta boyu takımı o çalıştırdı. Mutlaka vardır bir hesabı.

Ufuk
10.02.2019, 18:57
Oyunular sahaya gösterildiği şekilde yansımayacak bence direkt.

Mesela Amiri safkan sol bek gibi takılmayacak. 3-5-2'ye döneceğiz sık sık, takım karşılarken ve hücum ederken farklı dizilecek.

O yüzden bence hemen hocaya sallamayalım, hafta boyu takımı o çalıştırdı. Mutlaka vardır bir hesabı.Sık sık 3luye dönsek bile savunmada hangi topçu 3lu oynamış daha önce, Ümraniye maçında test etseydik. Boşa geçen 90 dk oldu bizim için Ümraniye maçı. Üstüne çoğu as oyuncumuz oynamıştı.

Hocaya sallamıyorum ama bir yandan da hayıflanıyor insan. Elindeki kadro ile bende bu şekil çıkardım.

tsukru61
10.02.2019, 20:00
Maçı alsak da bu kadro ve dizilimle ağır saçmaladı.