PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ünal Karaman

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Toraman
26.08.2018, 23:31
Hocam bilmiyorum buraları okuyor musun ama sana tek bir tavsiyem var Kucka ve Sosa'dan vazgeç. Bu adamlarla şampiyon olabilir misin? Hayır. Bu adamlarla bir gelecek inşa edebilir misin? Hayır. Tam tersi bu adamlar senin bugün inşa edeceğin geleceği karartırlar mı? Evet. Boşver bu adamları, Cafer'i dene Murat'ı dene. Bak Pareira'dır, Onazi'dir, Novak'tır belki bunlar da ideal bir Trabzonspor'un oyuncuları değil. Ama bunlar en azından negatif enerji salgılayan adamlar değil. Kimse Onazi'nin torpili var oynuyor da demez ama Sosa'nın seyirciye, tribüne en önemlisi takım arkadaşlarına verdiği intiba bu. Bir de şunu söyliyeyim bir şeyler denemeden, risk almadan netice alamazsın. Risk almazsan Rıza'ya dönersin durumu idare ettim sanırsın aslında durum seni idare eder, durum değişince de kapı önüne konursun. Sana verilen bu şansı iyi değerlendirmeni emin ol çok istiyorum. BJK taraftarı kovmadan bir yere gitmem diyen efsane (!) Şenol Güneş haricinde bir teknik direktör çıkarsak ne güzel olur.

Mert Acar
27.08.2018, 02:02
Hocam müdahale için çok bekliyorsun...Ankaragücü maçında takım bas bas bağırıyor ama çok geç değişiklik yaptın.

artvints
27.08.2018, 07:18
Böyle ayağa pas oynayacaksak dizilişle biraz daha oynamak lazım. Üçlü ortasaha ve kanatlarda birebir zorlayabilen hızlı oyuncuları tercih etmek çok daha doğru.

Bence onazi ve sosa'yi takıma doğru yerleştirdi pas yaparken eskisi gibi sıkışmıyoruz, top dönmeye başladı ama kanatlar ideal olmadığı için gol girişimi düşük kalıyor.

öndeki dörtlüyü atlatan takım savunmamizi zorluyor. Onazi ve Sosa'li bir geri 6'li bu atakları savuşturmak için yeterli olmuyor. Üçlü ortasaha daha iyi. Abdülkadir sağ iç oynasın. Ceza sahasını zorlamiyor zaten. 4 2 3 1 dizilmeye gerek yok. oyun kurulurken üçlü olsun pasla girerler o bölgeye daha değişken olur.

ilelebeTS
28.08.2018, 19:27
Hoca sürekli pas çalıştırıyor, inşallah bunların meyvelerini toplarız.

Uğur Kalyoncu
29.08.2018, 19:22
Hocam Onyekuru ve duran toplara önlem al ve bu maçı bize al sana güvenmek istiyorum.

Sadettin_
29.08.2018, 19:59
tekrar efsane olarak anılmak istiyorsa kendisine şampiyonluk dışında daha basit bir yol söyleyeyim .
onur u kadro dışı bıraksın .

Vkgz
29.08.2018, 21:47
Sayın hoca 1- Oyuncu değişikliği teşhislerinin hepsi doğru ama 15-20 dakika geç kalıyorsun

2- Dizilişi oturtamadın orta saha oyuncularından istediğin verimi alamıyorsun belli. Artık oturması lazım. İsme kamuoyuna bakmadan hamleler netleşmeli.

Şu 4 hafta önemli ligin yönünü belli edecek, Skorlar kötü olursa Büyük kulüplerde tutunmak zor, o yüzden dikkat.

Performansımız büyük olmasa da adımız hala büyük ...

alptug_kd
01.09.2018, 23:42
Hocam en çok senin adına sevindim. İnşaallah bu başarının devamı gelir.

Ünal Hoca bu maçla büyük kredi kazanmıştır. Hocamız desteği hak ediyor. Bundan sonra sonuna kadar arkasında olmalıyız. Kısaca:

Ünal Hoca Trabzon'un sefiridir. Biat edin!

zaqua
01.09.2018, 23:45
her hafta üzerine koyarak gidiyoruz. bu bizim alışık olduğumuz bir şey değil, bu müthiş bir şey Allah razı olsun hocam.

lütfen burak'ın bu gidişatı bozmasına izin verme.

Hakan
01.09.2018, 23:45
Muazzam zafer,tebrikler hocam.

Kadir
01.09.2018, 23:46
Olacak olacak inşallah, senin de bizim de yüzümüz gülecek hocam.

TSemih61
01.09.2018, 23:50
Hocam tebrikler ama şu değişiklikleri lütfen erken yap, yedekte bekleyen oyuncunun da oynaması lazım, bu adamları 10 dakika oynatarak kazanamazsın. Ayrıca büyük haksızlık oluyor, tüm hafta çalışıyorlar oynayabilmek için.

Emre Çömez
01.09.2018, 23:54
hocaaaaaam :)

DeAgLeMaNyAq
01.09.2018, 23:54
Belki yine galip gelebilirdik ama böylesine bir skoru kimse bekliyordum diyemez. Bu tür skorlar taraftarın da beklentilerini büyültür dolayısıyla işi daha da zorlaşmaya başladı. Burak'ın dönmesiyle nasıl bir oyun düzeni oturtturacak o da ayrı merak konusu...

artvints
02.09.2018, 00:02
Sakatlıklar işimize geldi. Taktik mükemmel , fazla zorlamadik pas alacak adamları kapattık. Maicon ve Ahmet de topu bize attı sağolsunlar. Aynı taktiği bize yapacaklar ona göre sağlam oynamak lazım.

Reha Asan
02.09.2018, 00:05
Tebrikler Hocam.

Güvenimiz inşallah boşa çıkmayacak.

Takımdaki kıpırdanmanın sahibi sensin.

Sosayı bu hale getirende sensin.

Dawsofield
02.09.2018, 00:14
aklı başında hocanın futbolunu özlemişim. doğru taktikle başladı, ama ikinci yarıdaki oyun özellikle mest etti.

gelebiliyorsan gel 6-7 yapayım, gelmiyorsan bak bakalım topu alabiliyor musun. fm de az yapmamışımdır :)

must61
02.09.2018, 00:14
İkinci yari neden durdu takim? Ayni durumda olsak gs durur muydu. Uyuttunuz adeta. Bu elestri bi kenarda dursun.

Sonuc ve ilk yaridaki oyun icin sukranlarimi sunuyorum. Performansimiz daim olsun.

Nazim Can
02.09.2018, 00:20
Mac basligina da yazdim, ilk dakikalarda tüm kafa toplarini rakibe verdik, buna bir cözüm bulunmali.

artvints
02.09.2018, 00:26
Rakip gelmedi ne yapalım. Üzerilerine gidip top kaybederek geri dönüp yorulmak var. Gereksiz kartlar görmek var. Henüz özgüvenli değiliz hataya açık oynuyoruz. O yüzden aklı kenara atmamak gerek.

İ. SARAL
02.09.2018, 00:31
Helal olsun. Takimda gözle görülür ilerleme var.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emrah KabuL
02.09.2018, 00:33
5.haftayı göremez djsmwhdkfksh
Hep böyle devam hocam.. başarılı olmanı çok istiyorum.

Ali İhsan
02.09.2018, 00:47
Onazi-Sosa ortasahası ile bir anda çehresi değişti takımın

Kötü oynayanda asla ısrar etmiyor

İlk sınavlardan geçer not alıyor

Her yazdığımda yazıyorum, bu adam çağının TRdeki en iyi beyinlerinden biriydi, futbolu bilmiyor olmasının imkanı yok, futbolu bıraktığı dönem sonrası düşük profilli takılmış(yardımcı, emanatçi vs) olması kendisinin genç nesil için sıradan bir futbol neferi olarak gözükmesine sebep olmuş olabilir

Misal Hami, çok iyi golcüydü ama bam güm vururdu bacağı iyiydi, başka bir olayını görmezdin, Ünal ise teknik, klas bir futbolcuydu, bu adamın Sosa'nın kalitesinden veya taktikten anlamayacağını düşünmek abes olur.

Sercan Keleş
02.09.2018, 00:50
Tebrikler hocam. Takım pas oynunu oynamaya çalışıyor. Normalde seni çok ağır eleştirdim ama bu maç beğendim.

mustafakaya
02.09.2018, 00:51
Gençler futbolculuğunu pek hatırlamaz ama benim bilebildiğim trabzonspor tarihinin en iyi orta saha oyuncusuydu, diğer büyük artısı da oldukça büyük tekliflere rağmen kendisi istanbul takımlarına gitmemiş ve trabzonsporda oynamaya devam etmişti, umarım futbolcu iken yaşayamadığın şampiyonluğu teknik direktörlüğünde yaşarsın.

Ozan Yılmaz
02.09.2018, 00:52
Güvenelim ve destek olalım, takımdaki tek otorite olursa çok daha iyi sonuçlar alırız. Yeter ki bunu hissettirelim, en iyisini isteyecek ve uygulayacaktır.

Vkgz
02.09.2018, 00:53
olmsı gereken dizilişti tebrik ederim. fiziken hala eksikleri olan oyuncularımızda var hala, gözardı edilmemeli tabi.

tebrikler

artvints
02.09.2018, 00:54
Başakşehir maçının tekrarını izlerken bile farkı hissediyorsun aslında. Temiz top oynuyoruz. O maçta ufak bir teknik hata oldu, hemen düzeltti.

bordoylamavi
02.09.2018, 01:53
sürekli bi arayış içiersinde fakat gün geçtikçe güzel hamleler yapıyor. pas yapan bi takım hedefliyor bakalım

U.Sadıkoğlu
02.09.2018, 01:54
Hocam sana güveniyoruz. Takıma aşıladığın bu disiplini, sahip olduğun motivasyonu hiç kaybetmemek dileğiyle.

omondoles
02.09.2018, 02:04
Ben utandım, utandırdın.

Ogün YAZICI
02.09.2018, 02:08
Hocam hep dedik yine diyelim
Bu takım geçen sene de kaliteliydi bu sene de

Başarı formayı hakedene vermekten geçiyor
Yabancıyı yerliye vurdurmamaktan geçiyor

Bugüne kadar bu işi çok iyi yaptın

Sosa'yı kazandın
Hugo'yu kazandın

Aman hocam çok büyük bir tehlike var
Sen işini bilirsin
Büyükbaşı kes

champions
02.09.2018, 02:10
Bir hafta iyi, bir hafta kötü, iyi olunca kazanıyoruz, kötü olunca kaybediyoruz. Amiri dışında hatası yoktu bu maç, onu da sakatlık yüzünden kenarda başlatmış olabilir. Değişikliklerde yine gecikti, 10-15 dk daha erken yapmalıydı, maç zaten bitmişti. Duran top şansı tanımamamız en önemli gelişmeydi.
Burak ve Abdülkadir de dönünce, Alanya maçında neler yapacağını merakla bekliyorum. Kadroda yeterince defo var, hocanın hata şansı yok.

Sefa
02.09.2018, 02:20
Hem kendi gelişiyor hem takımı geliştiriyor.. Elbet kötü günler de olacaktır ders çıkartabildiğini görebiliyoruz misal Sivas maçındaki gibi hurra saldırmadı bugün takım. Orta saha düştüğünde merkeze adam toplama işini de kaldırmış oldu..

Kucka biraz tatlı bela olacak gibi.. Şu an oturtamıyor Hoca takıma Kuco da arıza çıkartacak gibi duruyor bu sorunu da aşar umarım..

Yusuf ile birebir ilgilenmeli mental problemlerini mevkisinin en iyilerinden biri olarak kendisi çözebilir..

61_Hasan_69
02.09.2018, 02:32
Allah yukarda bu takımın başına gelmeni hiç istemiyordum.
Bu maç ozelinde söylemiyorum 4 haftadır yıllardır bu takımda görmediğim birsey var resmen birsey oynamaya çalışıyoruz. Bir taktığımız var ve bunu uygulamaya çalışıyor oyuncular.
Inşallah böyle devam eder arkandayız hocam

tsukru61
02.09.2018, 02:34
Maçtan önce forumda da yazılan benim de beklediğim kadro ile başladı. Garip gelebilir maçtan önce Abdülkadir'in sakatlanmasına sevinmiştim. Abdülkadir sakat olmasa oynatır mıydı bilmiyorum. Ben olsam 11 başlatmaz yine bu oyuncular ile başlardım.

Oyuncu değişiklikleri zamanlı ve gerekli olan oyuncular ile yapıldı. Değişikliklerde gecikti denebilir de böyle güzel oyunda oyuncuları biraz daha sahada tutmasını normal karşılıyorum.

Ünal Hoca'yı eleştirdiğim her maçın sonrasında yanlışından döndüğünü gördüm. Çok zor beğenen biriyim. Ünal Karaman çok uzun zamandır aradığımız hoca olabilir.

Royal Heart
02.09.2018, 02:47
İstanbul takımlarıyla oynanan maçlarda futbolcuların motivasyonu ve konsantrasyonu yüksek oluyor, futbolcuların bu takıma ve taktiğe bağlılığını tüm diğer rakiplerle oynanan maçlarda sağlayabilecek mi, Trabzonspor 'daki teknik direktörlük kariyeri için asıl mihenk taşı bu olacak. Başarılar.

Hami_41
02.09.2018, 03:18
Maçın gizli yıldızıdır kendisi...

Gökhan Balcı
02.09.2018, 03:23
haftalardır söylediğimiz gibi hep hatalarından dönüyor doğruyu görüyor. üç oyuncu değişikliği de doğruydu biraz daha erken bekliyorduk sadece. hocam gerçekten güzel bir insansın hak edene formayı veriyorsun. lütfen yusufla bizzat ilgilen bazı tavırları sorunlu bu çocuğun. bugün a spor da hugo yu takımın birinci forvetin olduğunu söylediğini duydum ve çok hoşuma gitti. inşallah böyle gider de başımızın tacı olursun yıllarca

Arif Timurcioğlu
02.09.2018, 08:35
Lütfen kazanmayı aşıla böyle bir hucüm zenginliği yok tökezlemeden gidelim.

Uğur Kalyoncu
02.09.2018, 08:43
Hocam devre arası için şimdiden lider bir stoper bak olurda yarıştan kopmazsak şansımız olsun..

2.hafta yaptığın Sosa hamlesi ile takdir kazandın öyle de gidiyorsun..

Burak efendiye de yüz vermez hakettiği kadar oynatıp hakettiği şekilde kulübeye oturtursan seninle uzun seneler çalışabiliriz..

muratt
02.09.2018, 10:13
Ünal Hoca futbolculuğu zamanında "kara boğa" lakabının hakkını veren ürkütücü bir görünüşü ve duruşu vardı. Şimdi sanki biraz durulmuş, sakinleşmiş böyle naif bir insan olmuş gibi. Kriz zamanlarında A.Demirspor'daki meşhur basın toplantısı ortaya çıkacak gibi. İnsanların kişilikleri doğal halleri karakterleri değişmez tabi ama ne bileyim, biraz daha böyle sert biraz daha kendine güven veren ne bileyim böyle Klopp veya Guardiola vari bir havaya bürünmesi lazım bence. Şu anda böyle gidiyor, belli bir kredisi de var, ama kötü günlerde olacaktır elbet. O kötü günlerde Ünal Hoca ayakta kalsın istiyorum, naif bir Ünal Hoca baskılara dayanamayıp istifa eder, ama ben güçlü bir hoca her türlü baskının ve krizin üzerinden gelsin ve yıllarca takımın başında kalsın istiyroum. Bunun için de biraz daha güçlü ve sert olması lazım, en azından o imajı vermesi lazım Günümüz futbolunda imaj önemli. Birçok futbolcuyu ve hocayı imajı bitirebiliyor yeri geldiğinde.
Belki biraz alakasız bir bakış açısı oldu ama böyle de düşünmek de fayda olabilir diye yazayım dedim.

Uğur Kalyoncu
02.09.2018, 10:24
Ünal Hoca futbolculuğu zamanında "kara boğa" lakabının hakkını veren ürkütücü bir görünüşü ve duruşu vardı. Şimdi sanki biraz durulmuş, sakinleşmiş böyle naif bir insan olmuş gibi. Kriz zamanlarında A.Demirspor'daki meşhur basın toplantısı ortaya çıkacak gibi. İnsanların kişilikleri doğal halleri karakterleri değişmez tabi ama ne bileyim, biraz daha böyle sert biraz daha kendine güven veren ne bileyim böyle Klopp veya Guardiola vari bir havaya bürünmesi lazım bence. Şu anda böyle gidiyor, belli bir kredisi de var, ama kötü günlerde olacaktır elbet. O kötü günlerde Ünal Hoca ayakta kalsın istiyorum, naif bir Ünal Hoca baskılara dayanamayıp istifa eder, ama ben güçlü bir hoca her türlü baskının ve krizin üzerinden gelsin ve yıllarca takımın başında kalsın istiyroum. Bunun için de biraz daha güçlü ve sert olması lazım, en azından o imajı vermesi lazım Günümüz futbolunda imaj önemli. Birçok futbolcuyu ve hocayı imajı bitirebiliyor yeri geldiğinde.
Belki biraz alakasız bir bakış açısı oldu ama böyle de düşünmek de fayda olabilir diye yazayım dedim.

Yok yok abicim doğru söylüyorsun..O hırçın agresif Ünal'ı biz de görmek istiyoruz ..Tavırlarında olmazsa da tercihlerinde bu hissiyatı verirse de yeter bana..Mesala Burakı hemen oynatmasın veya kötü oynadığında çıkarsın taviz vermesin yeter bana..

Muhammet_61
02.09.2018, 12:15
Yorum için erken olsa da,

İlk defa;

- Doğru dizilim sunan,
- Formada adaletli davranan,
- Hatalarından ders alıp sonrasında telafi eden,
- Oyunu okuyup akla ve mantığa uygun değişiklikler yapan bir hocamız var.

Allah bozmasın.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fatih Çelik
02.09.2018, 12:18
Başakşehir maçındaki rezillikten bu maça gerçekten önemli bir gelişim sağladı. Deplasman oyununu çözmemiz lazım kesinlikle.

Özellikle maç sonu aciklamalarini beğendim.

Muhammet_61
02.09.2018, 12:20
Siyah gömlek ne de güzel yakışmış Kara Boğa'ya... [emoji4]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180902/31172d0d07855f38862ec27a0f7adb09.jpg

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Reha Asan
02.09.2018, 12:23
Siyasi olarak algılanmasın da Hocam bırak şu gençliğindeki gibi bıyığını.

Laziobass
02.09.2018, 13:19
Daha birkaç gün önce gelen adamı sahaya süren yürekli hoca..
Başkaları gibi 'bize alışması için 4-5 hafta geçsin hele' demedi ve meyvesini de aldı..

Söylendiği gibi Ünal hoca bu işi gerçekten bilen, eğitimi tam olan adamlardan olduğunu gösteriyor..

Oruç
02.09.2018, 13:28
Dün iyiydi. Kötüyken eleştiri, iyiyken tebrik. Böyle devam etmeli.

Özkan Şentürk
02.09.2018, 13:55
İlk maçtan bu yana her maç bir öncekinden daha iyi.

Ondan daha önemlisi oyuncuların da hocaya inanması. Yoksa sosa dan falan verim alabilmesi imkansızdı.

Şimdiki yeni sınavı Burak ile olan ilişkisi, kucka yi hep hazır tutabilmesi, yusuf u ve Abdülkadir i nasıl kullanacağı.

Sezgin Öztürk
02.09.2018, 14:01
Tebrikler Ünal hocam... Sezona sıkıntılı bir Başakşehir maçıyla başlamış olsak da hatada ısrar etmeyip Kucka ve İbanez'i kızağa çekmen Sosa'yı takımın en çok ihtiyaç duyduğu mevkide kullanarak muazzam bir geri bildirim alman büyük ustalık hocam. Üzerine koyarak devam ederiz inşAllah hocam doğrularla devam etmen dileğiyle.

Onur Erçetin
02.09.2018, 15:22
Yaptığı hiçbir hatada ısrar etmeyen,Sosayı takıma kazandırarak tek önlibero ile Gs maçına çıkma cesareti gösterebilen,saha içi performansının yetersiz olduğunu düşündüğü bir oyuncuyu gereksiz yere sahada tutmayarak başarılı bir antrenör profili çiziyor.

Başakşehir maçında çok kötü oynamadık ama hava toplarında etkisiz kaldık,hocanın burada yapabileceği hiçbir şey kalmadı.Novakın sakatlığı vardı o yüzden İbanez oynadı dedi.

Sivas maçında ilk yarı çok iyi tempo yaptık ikinci yarı skoru koruma yoluna gittik ki bu önemli çünkü Alanya faciası örneği hala aklımızda var.

Ankaragücü maçında da çok güzel bir pas oyunu oynamamız ve öne geçmemize rağmen hakem faciası ve yine bir duran toptan son dakikada golü yedik,hoca Kucka ve Batuhanı alarak hava toplarında ve savunmada etkili olmak istedi ama olmadı yapabileceği başka birşey de yoktu.

Onur Erçetin
02.09.2018, 15:26
Klopp ve Guardiola kimi isterse alıyorlar adamların hiçbir eksiği yok.Bizim ise önemli eksiklerimiz var,her hafta duran toptan basit bir gol yiyoruz.Ünal Hocanın tedirgin olması çok normal.

ilelebeTS
02.09.2018, 16:07
Hocaya tebrikler. Dersine iyi çalışmış. Böyle devam inşallah. Zaman geçtikçe hem biz gelişeceğiz hem de hoca gelişecek.

Emre Veli
02.09.2018, 16:43
ilk haftadan bu yana yaptıkları, çıkardığı dersler. vallahi bravo ya.

emrahtuna
02.09.2018, 16:49
başakşehir maçında nasıl eleştirdiysek şimdi de tebrik etmesini bilmeliyiz..yaptığı hatalardan ders çıkardığı sürece kendisine desteğimiz sürer arkasında dururuz..tebrikler kara boğa..

Nazim Can
02.09.2018, 17:41
Utandirdi en azindan beni:) tbrkler, birde su mac sonu röportajlarinda mütavaziligi birakip daha marjinal seyler söylesen hic fena olmaz.

Tuğrul
02.09.2018, 17:53
Bu sonuç ve oyun sürpriz değildi.

Nihayetinde 3 maçtır oynadığımız güzel oyunun semeresini aldık.

Şampiyonluk sezonu da dahil son 10 sezondur.

Büyük takım gibi total biçimde hareket eden, pas temposunun hızlı olduğu üç maç izlememiştim.

Ünal Karaman kadro ölçüsünde savunmadan hücuma geçişlerde etkin takım yarattığı gibi ( Savunmadan ileriye pasla çıkıyoruz )

Önde yapılan şok preslerle ve pas oyunu ile dinamik bir takım olduk.

Elbette bu oyunu oynamamızı Sivas maçındaki dönüşüm mihenk taşı olmuştur ( Kucka kütüğü yerine 8 numaraya Sosa geçti)

Oyun mantalitesine kadroiçi dizilişteki doğru tercihler ve seçimler de eklenice görece iyi takım olduk(Abdülkadir 10 numara, Rodallega forvet, Onazi önlibero, Novak sol bek, Yusuf sağ açık, Nwakaeme sol açık)

Bu ivmeyi yakaladık ama rekabetçi takım özelliğini sürdürmek için daha çok pozisyon yaratan, üretken olan takım olmak için çalışılmalı.

Deplasmanlarda kazanmak için baskı karşısında direncimiz ve konsantrasyonumuz yüksek olmalı

Mustafa YILMAZ
02.09.2018, 21:28
ünal hocamı çok severim oynadığı zamanlarıda izledik başarılı olmasınıda çok isterim ki şuana kadar çok iyi gidiyor.

aman hocam burak iyileştiği zaman direk 11'e koyup bitirme bizi ve takımı. antremanlarda çalışsın, maça sonradan girsin formayı adı ile değil formu ile alsın alabiliyorsa.

Isko6161
02.09.2018, 23:19
Basarili olmani okadar cok istiyorumki hocam be... allah yardimcin olsun karaboga

Sercan Keleş
02.09.2018, 23:30
Ünal hocaya nacizane bir tavsiyem var. Kötü şartları ve durumları görmezden gelerek iyi niyet ile kulübü yönetmek kendinden ödün verdirir.

Ligden düşmesi kesin olan Karabük ile anlaşarak kariyerine olumsuz bir basamak eklemek.

Lige çıkma parolası ile başlamayan Adanademirspor ile lige girmek. Ve önüne hocam şartlarımız bunlar biz bunları yapabiliriz dediklerinde sineye çekmemek gerekir.

Gerçekten bu pas futbolunu, teknik futbolu bu denli iyi biliyorsan, bunun için ne eksikse ölümüne dile getir. Dünkü Trabzonspor'un oynamaya çalıştığı futbol pozitif. Topa sahip olamıyorduk biz yıllardır. Öncelikle topu alıp, kaliteli hücum yapmaya yönelmiş. Senin taktiğin varsa ve bu işi bu taktik ile çözeceğim diyorsan, kendi taktiğine en uygun olan futbolcuyu istemelisin. Araştırmalısın, takip etmelisin. Kanat oyuncuların ceza sahasına giren tipte mi olmalı, yoksa çizgiye inen tipte mi bunu bir kere belirledikten sonra atıyorum bu yetenekte olmayan insanları o mevkilere devşirmeye çalışma. Çizgin olursa, karizman olur. Karizman olursa kredin.

Saint Castillo
02.09.2018, 23:49
hugo sosa onaziyi kazanmak çok büyük iş tebrikler hocam. bir de bıyığı bıraksanız tam olurdu.

esra61
03.09.2018, 00:34
Maç sonu soyunma odasındaki mutluluk pozunda ki kameraya bakamaması,işte bu bizim uşak.Bu sevgi bu naiflik bu sadâkat ne biliyim çok hoş bir his.Sadece bu samimiyet için bile çok teşekkür ederim hocam,Özlemişiz bu duyguları...

hay1699
03.09.2018, 01:50
Her yerde bir bahar havası esiyor... Sapına kadar bizden bir hocanın başarısı gurur verici... Birkaç mağlubiyette teneke bağlanması ise kaçınılmaz. Yüreğimiz seninle hocam! Yusuf’la, Abdülkadir’le ve seninle gelecek bir şampiyonluk 4 yıldıza bedeldir!

Onur Akyüz
03.09.2018, 02:14
Başakşehir maçında tedirgin ettin ama sonrası harika.

Bravo kara boğa!

Yiğit Gayretli
03.09.2018, 09:18
Yazılacak çok çok fazla şey var ama şimdi yeri değil.

Başakşehir maçının ilk yarısı dahil; teşekkürler hocam. Sen bu teşekkürü geride bıraktığımız 1 ayda sonuna kadar hak ettin.

İlker Yazıcıoğlu
03.09.2018, 09:21
Hoca güven ve kredi kazandı ciddi anlamda...

Traftarda, bende de dahil, çok 'Acaba' vardı, belki hala da var...

Ama bütün bunları erteledi Ünal hoca...

Ciddi güvenimi kazandı...

Aman bozma hocam...

Çok şeye hasretiz...

murmut
03.09.2018, 10:18
Senelerce Senol Günes ile calismasi, takimi oynatis stilini etkilemis bence.

bingolts
03.09.2018, 11:47
Bence kendisi de Şenol güneşe çok katkı sundu yanındayken

ilelebeTS
03.09.2018, 11:59
Hoca sürekli pas çalıştırıyor, inşallah bunların meyvelerini toplarız.
Toplamaya başladık.

hay1699
03.09.2018, 12:06
hugo sosa onaziyi kazanmak çok büyük iş tebrikler hocam. bir de bıyığı bıraksanız tam olurdu.

Bıyığın tam zamanı bence de. Konjonktür de çok müsait, rüzgar olur.

My
03.09.2018, 12:51
Fubol nankör bir oyun :) Bugün ağamızsın paşamızsın diyoruz hocam ama aslına kredin fazla yok. Maalesef yok çünkü bu tarafatar baştan beri sana hep soğuk bakıyor. İlk tökezlenmende yine homurdanmaya başlayıp bu iş Ünal'la olmazcılar ortaya çıkacak. Allah yardımcın olsun. İnşallah bu şekilde devam edersin. Taraftar da en azından Ersun'a Güneş'e gösterdiği sabrı sana gösterir.

tristram
03.09.2018, 12:52
bu mac oncesinde de transfer basligina yazmistim, su ana kadar gayet iyi gidiyor diye..cincon galibiyetiyle kendisine olan onyargilari kismen kirdigini dusunuyorum,taraftar nezdinde kredibilitesi yukseldi..ersun ve riza ile de mac kazandigimizda mutlu oluyorduk ama kendi cocukluk kahramanimiz unal hoca ile boyle galibiyetler daha anlamli oluyor..biliyorsun ki kenarda duran adamda sen ben gibi trabzonspor'lu, kazaninca-kaybedince sen ben gibi sevinecek,uzulecek..
simdi hocanin onunde duran en buyuk sinav burak'la olacak sinavidir..sayet ersun ve riza gavatlari gibi hataya dusup takimi burak'in ciftligi statusune sokarsa omru uzun olmaz ama simdiki gibi ilerlerse yolu aciktir.orta sahada hatta bu sene tony'nin gelmesiyle kanatlarda bu kadar kaliteli topcunun oldugu yerde surekli burak'a uzun top atmak salakliktir..ileride bir adet odun yutmus gibi bekleyen adama gol attirmak icin takim kuran hoca net gerizekalidir,haindir,fetocudur..

unal hoca'nin takiminda gordugum en buyuk degisiklik takimin surekli pas yapmaya calismasi..yani bakiyorsun herkes bir sekilde paslasmaya calisiyor.onazi'nin arada uzun top denemeleri de olmasa takim bildigin kolay kolay top kaybetmiyor..oyun kurma sorumlulugunuda sosa'ya verip o da kendi ismi gibi oynayinca ister istemez sonuclar geliyor..bir diger degisiklikte herkes mucadele ediyor,kosuyor,birakmiyor.bu ligin en buyuk olayi 90 dakika mucadele etmektir,kosmaktir aga.sosa-hugo gibi isimler bile bakiyorsun macin sonlarina adam kovaliyor.mucadele edince de takimdaki kaliteli ayaklar bir sekilde agirligini ortaya koyuyor.ayni zamanda mevcut takimda herkese kazanma hirsini asiladi,herkes takim kazansin diye ugrasiyor kimse bireysel oynamiyor..idman fotolarina bakinca bile arkadasligin ne seviyeye geldigini gorebiliyorsun.cunku topcularda hocanin forma adaletine guveniyor..mesela gecen sene hem ersun hem rizanin en cok yakindigi sey kadroya giremeyenler takima kusuyor biz ne yapalim diyorlardi.aidiyet olayi yoktu.cunku gecen sene bazi topculara ozellikle hugo ve castillo'ya bildigin mobbing uygulanmisti,kusturulmustu.ustune odemelerde yapilmayinca bildigin dagilmistik..

bu sene unal hoca bu sekilde devam ettirebilirse takimi ilk uce sokma sansi var.kendisinden tek beklentim avrupa'ya gitme biletini almasi.yillardir yokuz ve artik kabak tadi vermeye basladi.bu takim kotu oldugunda dahi bir sekilde avrupa'da olmali,bu gelenek haline gelmeli ki buyuk takim unvanimizi kaybetmeyelim.

posul61
03.09.2018, 19:32
Ünal hocam bu işi başarıcak yürekten inanıyorum
Hata da yapıcaktır ancak inatlaşarak değil çalışarak devam et Kara Boğa

Özkan Şentürk
03.09.2018, 20:04
Takımın başında babam olsa bu kadar isterdim başarılı olmasını.

O kadar kötü hocalar (!) geldiki takimin başına, kötü niyetli, kaprisli, egolu ve Trabzonspor u zerre önemsemeyen, onlardan sonra Ünal hoca yi görmek çok güzel.

10-61
03.09.2018, 20:16
Sana ilk geldiğin günden itibaren inandım ,hakkında en ufak bir eleştirim olmadı çünkü biliyordum ki sen de bu takımı en az benim kadar çok seviyorsun.Çocukluğumuzun kahramanıydın ,takım kazandığında aldığımız 3 puan kadar senin için de seviniyorum çünkü sen bu memlekette az bulunan temiz bir insansın ...yolun da bahtın da açık olsun reis.

sasone
03.09.2018, 21:11
Bence elinde iyi bir kadro var,bugüne kadar hiç olmamış zenginlikte hücum hattı,bol alternatifli bir ortasaha ve hızlı ve diri iki stoper.
Tam rakip sahada set oyunu oynamaya müsait bir kadro.

Ben başarılı olmasını beklemiyordum ama tahmin ettiğimden iyi bir başlangıç yaptı,bu konuda @Selçuk umutluydu ama gs'yi her maç yeniyor olduğumuz için pek de bir şey demiyorum.Ersun da ,Rıza da yendi.

Ibanez takımda tutması,Akbaş'ı birden kesmesi,Kucka-Onazi olmayacağını bildiği halde bu şekilde başlaması,iki gol atmış ve havasını bulan Rode'yi 60.dakikada Burak için oyundan alması.

Bundan sonra her şey elinde,taraftar nezdinde çok iyi bir kredisi oldu.

Gökhan Balcı
03.09.2018, 21:41
Serdar ali çelikler tevazusundan dem vurdu aman hocam sen şunlara bakma. Tevazu ise tevazu bahsedeceğin şey yalnızca mücadele ise mücadele. Geçen sene bu son röportajım deyip habire basın toplantısı yapıp sürekli aynı şeylerden bahsedip bizi hayattan soğutan bi olumsuz vardı düşününce delirecek gibi oluyorum. Sen ne güzel geldin iyi ki de geldin Allah yolunu açık etsin hocam

Emre Çömez
03.09.2018, 21:47
https://twitter.com/_maradona10/status/893448687610990593

ne çekmişiz arkadaş.

Gökhan Balcı
03.09.2018, 22:08

ne çekmişiz arkadaş.

İnsanın ruhu daralıyor yav bu ne arkadaş

A. Aydın
03.09.2018, 22:10

ne çekmişiz arkadaş.
Gs maci bizi fazla aldatiyor gibi goruyorum.
Bu sorunumuzda hicbir duzelme yok.
Ilk 3 macta gorduk zaten.

Tuğrul
03.09.2018, 22:49
Gs maci bizi fazla aldatiyor gibi goruyorum.
Bu sorunumuzda hicbir duzelme yok.
Ilk 3 macta gorduk zaten.
Nasıl düzelme yok Sivas-Agücü-GS maçlarını bir daha izle idrak edeceksin.

Mübalağa yapmıyorum öyle futbolsuzluğa alıştırıldık ki belki de TS'de gördüğüm en iyi 3 maçı geride bıraktık.

10-11 sezonunda bile bu futbolu oynamamıştık, sonuç odaklı ve sıkıcı oyun vardı.

İşin ayrıntısına girdiğimizde topa sahip olduğumuzda bütün hatları ile fişek gibi ileri çıkan, topu kaybettiğimizde şok presle rakibi rahatsız eden futbolumuz var.

Bu minvalde savunmadan hücuma geçişlerde pas yapmaya, tempo yapmaya özen gösteriyoruz.

Savunmadan topu karşılamada, pas yardımlaşmasında eksiklikler elbette oluyor ama direkt ataklarda çok etkili oluyoruz.

Bunun da sebebi Ünal Karaman'ın anlayışı olduğu kadar Sosa'nın merkeze, 8 numaraya çekilmesi oldu.

Dolayısı ile gegenpresing dediğimiz sistemi kadro ölçüsünde çok iyi yansıtıyor.

Sağ çizgiye yine hızlı-penetre-yaratıcı yönü güçlü Yusuf-Amiri ve 8-10 numaraya Abdülkadir adepte edildiğinde daha korkutucu takım olabiliriz.

Saint Castillo
03.09.2018, 23:01
Bıyığın tam zamanı bence de. Konjonktür de çok müsait, rüzgar olur.

ideolojik olarak desteklediğimi söyleyemem ama imaj için önemli.
mesajlarımda sık sık değinirim, son yıllarda içerden ve dışardan sistematik bir şekilde ayarlarımızla oynayarak üstümüze çok fazla antipati toplanmasına neden vicdansızlar.
bu algının tekrar eski haline dönmesinde hocanın da büyük katkısı olacak.

Jackdaniels
03.09.2018, 23:09
Başımızda futbolu çok iyi bilen ve en önemlisi hatalarından hemen ders çıkarıp düzeltmeye çalışan bir hocanın olması üstelik bu ismin Ünal Karaman olması gurur verici. Kötü sonuçlarda alabiliriz hatalarda yapılabilir evet ama Ünal hocaya fazlasıyla güven duyulmalı ve uzun yıllar sabredilmelidir bırakalım bizimle pişsin ve Türkiyenin en iyi teknik adamı olsun.

Enes Başkaya60
04.09.2018, 09:39
Hocam Sana sonuna kadar güveniyorum kimler geldi geçti bu takımın başına neler yediler neler sen bizden birisin arkandayiz Reis...

Harun-61
04.09.2018, 10:24
https://twitter.com/mef_ties/status/1036616005181755392

Harun-61
04.09.2018, 11:34
Trabzon'un Cocugu Ünal Karaman

16182

gurelalp
04.09.2018, 11:44
Elinde malzemeler çoğalınca oynatmak istediği futbolu daha rahat oynatmaya başladı hocamız. Abdulkadir - Yısuf ikilisini ayni anda sahada oynatmak gibi bir ısrara girmemesi lazım kanatları olcay anthony ve amiri ye bırakıp o ikisine 10 numaralı pozisyonu vermeli rekabet yaratıp iyi olanı sahaya koynalı yedek kalan kalır dünyanın sonu değil ki...
Bu arada Alanya ve Göztepe maçlarını kazandığımız takdirde bambaşka bir hedefe yürüyüş başlamış olur bence

Onur Akyüz
04.09.2018, 22:42

16182
Ben de bu fotoğrafı koyacaktım.

’işte bizim hocamız karaboğa’

artvints
04.09.2018, 23:30
Sosa bir maç olmadığında ortaya yusuf ve abdülkadir'i koyacak aynen top oynamaya devam edecek.

yasinylmz
05.09.2018, 11:34
Sosa bir maç olmadığında ortaya yusuf ve abdülkadir'i koyacak aynen top oynamaya devam edecek.
Bende bunu düşünüyorum ünal hocanın kafasında da bu var muhtemelen. Abduşu merkez olarak düşünüyor bunu belli etti. Kendi evimizde ki anadolu maçlarında onazi yerine abduş sosa da yapabilir.

Oğuz ZEYTİN
05.09.2018, 15:17
Ibanez - Novak değişikliği
Hosseini'yi monte etmesi
Onazi tercihi (Bu konuda kendisini eleştirmiştim)
Yusuf'u son maçta forvet gibi oynatması ( Yiğit Gayretli bunu sıkça dillendirmişti)
Olcay'a yer bulması
Çoğu oyuncu değişikliği (Nwakaeme'yi çıkarıp alkışlatır diyordum, adam uzatmada asist yaptı)

Açıkçası ilk dört maçta, doğruları yanlışlarından daha fazla. İnşallah performansı artarak devam eder Ünal Hoca'nın.

jairzinho
05.09.2018, 20:20
galatasaray maçı fazla abartılmaması lazım.rakip sahada yoktu.fernando belhanda akbaba üçlüsüne karşı bir üstünlük kuruldu.

ünal hoca nın 4 haftalık kısa maratonda olumlu tarafları...

hatalardan ders çıkarıp kararlarında ısrar etmemesi.misal ibanez ve kucka yı kesmesi başakşehir maçından sonra.

yıldız oyuncularla iyi geçinmesi.ego yapmaması.misal sosa. bazı teknik adamlar deli danalar gibi pres yapmasını isteyip ya bu koşmuyor bunu yedeğe çekeyim diyebilirler.ünal karamanda şimdilik bunu görmedik.

ünal hocanın yüreğini sahaya koy mantığı ile hareket edeceğini düşünürken aklını sahaya koyan sosa yı keşfetmesi önemli bir gelişme.beni dahil birçok kişiyi yanıltmıştır herhalde bu gelişme.

ünal karamanın çıkardığı ve oturttuğu bu ilk 11 hücum futbolu teknik direktörü olduğunu gösterdi.tabi ilk mağlubiyette gene kucko onazi ikilisine dönermi bilinmez.

Toraman
07.09.2018, 16:19
Evet çok erken yazmak istemiyorum. Temkinli olmak istiyorum. Ama bir taraftan da yazmadan duramıyorum. Ünal Hoca'da Dozer Cemil'in ruhunu görüyorum. Ve ancak Dozer Cemil'in ruhunun bizi tekrar şampiyon yapacağına inanıyorum. Birileri tarafından bu sefer şikeyle şaibeyle gaspedilemeyen şampiyonluğu...

Harvelli61
07.09.2018, 17:32
Hocam lütfen rehavete kapılma,çok çalış ve çalıştır,formayı hakedene ver, bunları yapıcağından eminim ama seni gerçekten çok seviyorum ve bunu senin başarmanı istiyorum.Ben kendi adıma her zaman yanındayım umarım uzun yıllar bu kulüpte çalışma fırsatın olur.

Özkan Şentürk
07.09.2018, 22:10
Lucescu bile milli takımda okay- topal ile çift ön libero kullanırken, Ünal hocamın onazi-sosa ile oynaması ne kadar modern bir hoca olduğunun kanıtıdır.

Yönetim mevcut sıkıntıların takıma yansımasına izin vermezse başarısız olma ihtimali yok.

artvints
08.09.2018, 12:30
Daha ayrıntılı bakınca büyük bir savaş verdigini soyleyebiliriz. 4 haftada ortaya net bir takım görüntüsü çıkararak kulübün elini güçlendirdi. Takıma girmek için savaşmak gerektiğine dair bir görüntü oluştu. Yerli lobisine ipleri kaptırıp ömrünü uzattığını dusunebilirdi.

Son maç öncesine dönelim. Toure oynamak istiyorum dedi iyileş gel cevabini aldı. Abdülkadir de öyle. Bunların kime cevap niteliğinde olacağı açık. Sakat adamı oynatacak kadar aciz bir görüntüye izin vermedi.

İnşallah bu uygulamalar artarak devam eder. Kimseye yer açmak zorunda kalmayacagini herkes kabul ederse, kimse mevkisi dışında da oynamaz, abuk subuk dengesiz kadrolar görmeyiz.

bingolts
08.09.2018, 13:15
Adam adam

Enaldo61
08.09.2018, 13:40
Bir maç için söylemiyorum ama ben 3-4 sene Ünal Hoca'yla devam edildiği taktirde başarının geleceğine inanıyorum.

Gökhan Balcı
08.09.2018, 14:48
Adam bu takıma her şeyden önce bir kimlik kattı. Trabzonun en çok ihtiyacı olan şeyi yani. Yıllar sonra kendi evi beraberliğin bile kolay olmayacağı bir yere dönüştü. Bu takım evinde leş gibiyken deplasman şampiyonu olmuştu her şey yeniden rayına giriyor ve bu hocanın sayesinde. Çok samimi ve işine kıymet veren bir adam. Biz genelde iyi takımlarımızı Şenol Güneş dışında kendi içimizdekilere vermiyorduk sonunda bu hatadan dönülmesi bize gereken şeyi verdi. Abdül konusuna bir şey demiyorum ama Burak'ı kesmeye kimse cesaret edemiyordu ama hoca kimsenin hakkını kimseye yedirmedi ve takımda ciddi bir olumlu ortam oluştu. Artık herkes yeterince iyi olursa formayı alabileceğini biliyor. İnşallah çok uzun yıllar kendisiyle çalışırız Allah seni başımızdan eksik etmesin hocam

Uğur Kalyoncu
08.09.2018, 15:13
Ünal Karaman masaya yumruğunu vurdu demek için daha erken .

Sivas maçında 2 gol atan adamı 60 da çıkararak Burakı oyuna alması ile diğerlerinden bir farkı olmadığını gösterdi.

Ankaragücü ve Gs maçlarında oynamama sebebi hocanın kendi kararı mı gerçekten sakat mı veya Burak mı tavırlı orası muamma.

Burakı ne zaman 80 de sokar veya ne zaman 60 da oyundan alır o zaman bu konudaki fikrim daha net oluşur..

Tüm taraftarlar şu olaylardan sonra bu konuda hocanın arkasında..

Efsane olayına gelirsek de Ünalın yanında Burak'ın esamesi okunmaz.

O sebepten kes şunun nefesini hocam acıma..

Ahmet Kara
08.09.2018, 15:54
burak'a haddini bildirirse kredisi iyice artar. bunu fırsata çevirmeli.

artvints
09.09.2018, 12:56
Kuzey ülkelerinden bir yardımcı alıp, yerleşik savunma konusunda takımı geliştirebilir, ayıp değil. Top rakipteyken yaşanan tedirginlik deplasman maçlarında zorluk yaşatir.

MİSSE_MİSSE
09.09.2018, 13:33
Kuzey ülkelerinden bir yardımcı alıp, yerleşik savunma konusunda takımı geliştirebilir, ayıp değil. Top rakipteyken yaşanan tedirginlik deplasman maçlarında zorluk yaşatir.

haklisin yardimci konusunda teknik kadromuz biraz zayif.
aslinda kulup yurtdisindan egiticiler getirip, bolgedeki tum teknik direktorlerin ve oyuncularin katilacagi kurslar duzenlemeli. teknik adamlarin ve oyuncularin gelisimleri adim adim izlenmeli ve istatistikleri tutulmali. ben sadece altyapidan sadece oyuncu degil, teknik adam yetistirilmesi gerektigine inaniyorum. umut vaadeden genc isimlerin ust duzey kuluplerde egitimlerine devam etmeleri saglanmali vs vs...

Berke6198
09.09.2018, 14:31
haklisin yardimci konusunda teknik kadromuz biraz zayif.
aslinda kulup yurtdisindan egiticiler getirip, bolgedeki tum teknik direktorlerin ve oyuncularin katilacagi kurslar duzenlemeli. teknik adamlarin ve oyuncularin gelisimleri adim adim izlenmeli ve istatistikleri tutulmali. ben sadece altyapidan sadece oyuncu degil, teknik adam yetistirilmesi gerektigine inaniyorum. umut vaadeden genc isimlerin ust duzey kuluplerde egitimlerine devam etmeleri saglanmali vs vs...
Kulübün mevcut ekonomik koşulları içerisinde imkansız bir proje çünkü gözlemci ağları, teknik analiz kursları ve nitelikli yardımcılarla anlaşmak gibi konular kasadan ciddi çıktılara sebep olabiliyor.

Özkan Şentürk
09.09.2018, 16:46
Ünal Karaman masaya yumruğunu vurdu demek için daha erken .

Sivas maçında 2 gol atan adamı 60 da çıkararak Burakı oyuna alması ile diğerlerinden bir farkı olmadığını gösterdi.

Ankaragücü ve Gs maçlarında oynamama sebebi hocanın kendi kararı mı gerçekten sakat mı veya Burak mı tavırlı orası muamma.

Burakı ne zaman 80 de sokar veya ne zaman 60 da oyundan alır o zaman bu konudaki fikrim daha net oluşur..

Tüm taraftarlar şu olaylardan sonra bu konuda hocanın arkasında..

Efsane olayına gelirsek de Ünalın yanında Burak'ın esamesi okunmaz.

O sebepten kes şunun nefesini hocam acıma..

Sence burak efendi 80 de oyuna girer mi? Bence girmez ve 11 başlamadığı maça sakatim diyip cikmaz. Tam da şimdi yaptığı gibi.

Ünal hoca benim forvetim Roda dedi zaten.

Uğur Kalyoncu
09.09.2018, 17:11
Sence burak efendi 80 de oyuna girer mi? Bence girmez ve 11 başlamadığı maça sakatim diyip cikmaz. Tam da şimdi yaptığı gibi.

Ünal hoca benim forvetim Roda dedi zaten.

Katılmıyorum maalesef..

Hoca 60 ta iki gol atan Rodellegayı çıkarıp Burakı aldığı an benim 1.forvetim Burak dedi .

Sonrasında dediğim gibi neden oynamadığını bilmiyorum..

Benim sadece görmek istediğim Burak'ın bir kaç maç arda arda oyuna girmesi veya erkenden oyundan alması o zaman hocaya bu konuda inanırım yoksa bu konu hep muamma kalacak benim için.

Özkan Şentürk
09.09.2018, 17:50
Katılmıyorum maalesef..

Hoca 60 ta iki gol atan Rodellegayı çıkarıp Burakı aldığı an benim 1.forvetim Burak dedi .

Sonrasında dediğim gibi neden oynamadığını bilmiyorum..

Benim sadece görmek istediğim Burak'ın bir kaç maç arda arda oyuna girmesi veya erkenden oyundan alması o zaman hocaya bu konuda inanırım yoksa bu konu hep muamma kalacak benim için.

Tamam işte, ben de diyorum ki burak kendini o duruma sokmaz. Sokmadiğı için de ne idman ne maçlara çıkıyor.

İskender Çakmak
09.09.2018, 18:14
İyiler bu sefer kazansın da

Harun-61
10.09.2018, 10:07
Burak beyin yaptiklarindan sonra bakalim Hoca nasil davranacak.

Koray
10.09.2018, 11:07
Gs maçında Husseini'den daha süratli Akbaş'ı sağ stoper olarak başlatması güvenimi yükseltti.

Çünkü Akbaş Husseini'den daha hızlı ve Onyekuru'nun oynadığı koridora bu şekilde önlem aldı, bunu yapmak için kafa yormak lazım.

Ünal Hoca belli ki kafa yoruyor.

annttiigs
10.09.2018, 16:24
sanirim cok deginen yok ama ben antreman videolarina bakiyorum surekli. antremanlarda surekli yardimli, hareketli pas calismasi yaptiriyor hoca. ayrica kurdugu istasyonlar da gayet modern gorunuyor. allah nazardan saklasin insallah mahcup olmaz. cunku biliyorum ki bizden cok o uzulur bu durumda.

Mehmet Fatih Silik
11.09.2018, 13:40
ALLAH yardımcın olsun Hocam

İlker Yazıcıoğlu
12.09.2018, 09:35
Zaman zaman dile getiriliyor bu düşünce ama hakikaten, takım içinde(futbolcular arasında), artık hiç kimse kendi borusunu öttüremeyecek hissi verdiriyor Ünal hoca...

Sırf bu yüzden bile önemli biridir beniim gözümde...

Umarım sportif anlamda da başarılı olur, hem onun hem de camianın buna çok ihtiyacı var...

İlker Yazıcıoğlu
12.09.2018, 09:36
sanirim cok deginen yok ama ben antreman videolarina bakiyorum surekli. antremanlarda surekli yardimli, hareketli pas calismasi yaptiriyor hoca. ayrica kurdugu istasyonlar da gayet modern gorunuyor. allah nazardan saklasin insallah mahcup olmaz. cunku biliyorum ki bizden cok o uzulur bu durumda.

Aslında kamp döneminde zaman zaman paylaşımlar yapıldı burada, farklı şeyler denendi kamplarda, s,nyallerini vermişti daha önceden...

Harun-61
12.09.2018, 11:44
Burak meselesi elbet takimi etkilemistir. Hocam takimi 4*4 lük maca konstantre etmeli. Güveniyoruz sana.

Berke6198
13.09.2018, 02:28
Hasret duyduğumuz en güzel duyguların fitilini sen ateşleyeceksin hocam...

Güzel günleri geri getirecek "bir çocuk gördüm uzaklarda" :)

https://www.youtube.com/watch?v=qvFKMfXJ-t4

emrahtuna
13.09.2018, 18:48
şu masaya yumruğunu vurduğu video yu tesislerde futbolculara devamlı izletmeleri lazım aslında..acayip gaza getiriyo beni yahu :)

esra61
13.09.2018, 23:27
İnanıyoruz hocam...

Onur Akyüz
13.09.2018, 23:33
Olamayabiliriz..

olacaz da..!

:)

pReN@_61
13.09.2018, 23:37
Allah yardımcın olsun Ünal hoca

Özgür KARADENİZ
14.09.2018, 08:10
Hocam sen basarili ol ya, senin kulube ,formaya,armaya bakisin,bizim kutsal gördügümüz Trabzonspora ait ne varsa,bizden daha fazla sahip cikman,milyonlarin emanetinin sorumlulugunu ,seve seve tasiman cok degerli be hocam.sen basarili ol.bizim de senin gibi bir degere,yeni güzel hikayeler yazabilecek,kendi icimizden yeni bir yüze ihtiyacimiz var.

TSelif
14.09.2018, 08:16
Hesapsız, içten pazarlıksız, saf ve tertemiz bir sevgisi var Trabzonspor'a karşı...
Biz şampiyon olacaksak seninle olmalıyız Kara Boğa..
ALLAH yar ve yardımcın olsun .

murmut
14.09.2018, 17:02
Umarim Alanya macina Burak ile baslamak gibi bir hata yapmazsin hocam...

Faruk BERBER
14.09.2018, 17:03
Umarim Alanya macina Burak ile baslamak gibi bir hata yapmazsin hocam...

Hiç sanmıyorum, işleyen takımı bozmayacaktır. Başka bir hoca olsa şüphelerim olurdu ama Ünal hocanın en güvendiğim yanı bu. Adalet.

Ogün YAZICI
14.09.2018, 17:20
Hocam hakkını vermeye devam ediyorsun
Helal olsun
Allah yardımcın olsun

Yabancı oyuncuları kazanmaya devam

Cemzirih
15.09.2018, 09:55

16182

Sen ne guzel bi ADAMSIN be Unal Karaman Allah'im hakettigin yerlere gelmeni nasip etsin insallah . Gulen yuzun solmasin.

Salih Kara
15.09.2018, 20:36
Şampiyonluk özlemini geçtim inan o sevinci yaşamaktan ziyade senin başarılı olman için şampiyonluk istiyorum. Bu memlekette ruhu güzel, ahlaklı, iyi insanların da zaferler kazandığını görmek için istiyorum. Ahlak erozyonuna uğrayan Türk futbolunda geleceğe dair içimde bir umut yeşertmek için senin başarılı olmanı istiyorum hocam. Allah yar ve yardımcın olsun seni utandırmasın hocam.

bingolts
16.09.2018, 11:45
karaboğa sen sen sen

Harvelli61
16.09.2018, 14:24
Sen bu işi başaracaksın karaboğa. OLACAĞIZ DA!

artvints
16.09.2018, 14:51
Ünal karaman hakkında bizi tercih etmese çok daha parlak ve rahat kariyeri olurdu diye düşünmüşümdür hep. O dönemde fener'e veya gs'ye gitse hem daha çok tanınırdı hem de hocalık döneminde daha rahat iş bulurdu. Çok farklı bir futbolcu olduğu için daha çok bilinmesi, taninmasi gerekirdi.

İşler döndü dolaştı eline iyi bir takım geçti. Sene sonunda o tercihe değecek bir başarı yakalaması 96'dan, 2011'den sonra nihayet şampiyonluk kupasını kaldirmasi dileğiyle, inşallah çok başarılı olur.

Sercan Keleş
16.09.2018, 15:01
Seni ağır kalemimle ağır eleştiriyorum. Ben hep yanılırım umarım, sen kazanırsın. Seni seviyorum ama güvenmek çok farklı bir olgu.

Takımı, tüm istatistik verilerini kağıda döküp kimin görevini yapmadığını görmek gibi bir takıntım var. Topa sahip olup, kaos futbolunu görmediğim sürece sana destekte olurum. Son haftalarda inanılmaz pozitif istatistik mevcut. Galatasaray'ın 10 kişi kalması ile alakalı mı bu durum bir soru işareti. Alanya maçı ve sonrası için kriz yönetimini merak ediyorum.

Yiğit Gayretli
17.09.2018, 08:47
Gegenpress nedir? İmpact passing nedir? Ham veri nedir? İstatistik nedir?

Hocam ders veriyor sezon başından bu yana... Beni ikna etti aktüeli takip eden ve bu işi bilimsel olarak yapan bir hoca olduğuna. Umuyorum futbolculuk yılları dolayısıyla "vasat" olarak yorumladığımız ekip arkadaşları da öyledir.

Çok istiyorum başarılı olmasını. Çok çok fazla.

Harun-61
17.09.2018, 09:54
3 Ist. takimlarinin halini gördükten sonra diyorum ki Ünal Hoca bu isi cidden yapacak.

Allah yardimcisi olsun

İlker Yazıcıoğlu
17.09.2018, 10:03
Amin, inşallah...

batuhanTs
17.09.2018, 21:52
Yetersiz olduğu belli de bu kadarina da pes 10 hafta daha dayanirsa büyük başarı

Ogün YAZICI
17.09.2018, 22:10
Son resmi maç 16 gün önceydi
Millet zafer sarhoşu iken duran top diye bas bas bağırdık
16 günde yenilmez içilmez duran top çalışılır hocam
Bak Mesut Bakkal Trabzonspor'un zaafı duran top dedi attı bitirdi maçı

DeAgLeMaNyAq
17.09.2018, 22:16
Bu maç hocanın eleştiriye tutulacağı bir karşılaşma değildi. Doğru 11'le başladı, giren oyuncular açısından da doğru değişiklikleri doğru zamanda yaptı. Bu takımım içerideki ve dışarıdaki oyun farkı Ünal Hoca kaynaklı değil özellikle 11-12 sezonundan beri böyle. Zaten onu halletiniz mi şampiyonluğa oynuyorsunuz...

artvints
17.09.2018, 22:42
Kazanan takım bozulmaz denir de adamlar iki hafta onbiri belli takıma önlem alip çalışıyorlar. Önde prese gelecekleri kesin. Daha çok top tutan adamla kanatlardan atak yapmak gerekirdi.

...............onazi
..........sosa......Vahid
Ömür.....Rodallega......nwakaeme

gibi birşey olabilirdi.

Hem sol taraftaki defansif zaaf giderilirdi, hem de ömür ve Vahid ile daha çok pas opsiyonu yaratarak baskıyı kirabilirdik. Nwakaeme de daha çok forvete yakın oynayıp etkili olabilirdi. Her maç zor çok sıkı oynamak gerekiyor. Kimse ofansif takımlarla rahat rahat çıkıp oynayamiyor deplasmanda.

Numan Yerlikaya
17.09.2018, 22:45
Valla kusura bakmayın. Mesut Bakkal duran topa çalıştık zaaflarını biliyoruz diyip de gol yiyosan hocalık durum vardır. Değişiklikler iyiydi ancak yusuf gibi balonu 90 dk sahada tutmak olmadı hocam

Fatih Çelik
17.09.2018, 22:47
Bu maç hocanın eleştiriye tutulacağı bir karşılaşma değildi. Doğru 11'le başladı, giren oyuncular açısından da doğru değişiklikleri doğru zamanda yaptı. Bu takımım içerideki ve dışarıdaki oyun farkı Ünal Hoca kaynaklı değil özellikle 11-12 sezonundan beri böyle. Zaten onu halletiniz mi şampiyonluğa oynuyorsunuz...

Değişiklikleri doğru değildi. Yusuf çok kilit bir mevkide kötü oyununa rağmrn ısrar etmenin manası yoktu. Zaten değişiklikler anlamını yitirdi bu yüzden. Kapanan takimlar için süre çok önemli en gec 55'te tüm değişiklik hakkını bitirmeliydik.

Tuğrul
17.09.2018, 22:55
Ünal Karaman'ın geliştirmesi gereken hususlar

- Duran top zaafı ( Kalemizde gördüğümüz 5 golün, 4'ü ölü toplardan geldi. Akan oyunda puanı etkileyecek gol yemedik )

- Dönen topları alamıyor ( Önde bastığımız anlarda takımı geri çektiğinden atak sürekliliği sağlanmıyor )

- Set oyununda pas oyunu yok ( Bilhassa skor dezavantajına düştüğümüzde hücumlar etkisiz kalıyor, uzun top atılmaya başlanıyor )

- Ceza alanı ve çevresinde çoğalamıyoruz ( Oyunu kanatlara açtığımızda tehdit yaratamıyoruz, ribauntları alamıyoruz )

- Toure, Akbaş ve Novak hücuma katılmıyor ( Bu oyuncular oyuna katılmadığı için Sosa, Onazi, Abdülkadir markajdan kurtulamıyor )

- Oyun temposu daha hızlı olmalı ( Oyunu genişletmede, kısa pas ile ceza sahasına girmede eksikliklerimiz var )

- 2.yarıda fizik olarak düşüyoruz ( Başakşehir, Ankaragücü ve Alanya maçının 2.yarılarında tanınmayacak bir takım oluyoruz )

Velhasıl kelam doğru oyunu, doğru futbolu oynuyoruz buna sevinebiliriz.

Fakat büyük takım gibi oynamak, deplasmanda psikolojik olarak ivme yakalamak için hala katetmemiz gereken çok yol var.

DeAgLeMaNyAq
17.09.2018, 23:06
Değişiklikleri doğru değildi. Yusuf çok kilit bir mevkide kötü oyununa rağmrn ısrar etmenin manası yoktu. Zaten değişiklikler anlamını yitirdi bu yüzden. Kapanan takimlar için süre çok önemli en gec 55'te tüm değişiklik hakkını bitirmeliydik.

Zaten giren oyuncular doğruydu dedim çıkan oyuncular doğruydu demedim. Lâkin 2 farklı geride değilseniz, ne kadar etkisiz de kalsanız hiçbir hoca 55.dakikada 3 değişiklik hakkını kullanmaz...

Fatih Çelik
17.09.2018, 23:08
Zaten giren oyuncular doğruydu dedim çıkan oyuncular doğruydu demedim. Lâkin 2 farklı geride değilseniz, ne kadar etkisiz de kalsanız hiçbir hoca 55.dakikada 3 değişiklik hakkını kullanmaz...

Bazen cesur olmak lazım. Bu oyun devam etseydi kimse itiraz etmezdi

Tuğrul
17.09.2018, 23:31
Kazanan takım bozulmaz denir de adamlar iki hafta onbire belli takıma önlem alip çalışıyorlar. Önde prese gelecekleri kesin. Daha çok top tutan adamla kanatlardan atak yapmak gerekirdi.

...............onazi
..........sosa......Vahid
Ömür.....Rodallega......nwakaeme

gibi birşey olabilirdi.

Hem sol taraftaki defansif zaaf giderilirdi, hem de ömür ve Vahid ile daha çok pas opsiyonu yaratarak baskıyı kirabilirdik. Nwakaeme de daha çok forvete yakın oynayıp etkili olabilirdi. Her maç zor çok sıkı oynamak gerekiyor. Kimse ofansif takımlarla rahat rahat çıkıp oynayamiyor deplasmanda.
Takımın en baştaki sorunu savunma oyuncularının top kullanmaması, oyuna katılmaması.

Akbaş, Toure ve Novak alanı driplingle-al-verle açacak, önündeki oyuncuları demarke pozisyonuna ulaştıracak aksiyonlara girmiyor.

Halihazır dikkat ederseniz Sosa topu aldığında pas opsiyonu, kanalları daralıyor.

Amiri merkezde oynayacak kabiliyeti yok sağ açık yahut sol bekte oynamalı. Novak'ın yerinde daha etkili olacak, sağlı-sollu atak yapma imkanı kazanacağız.

Stoper ikilisinden biri Novak veya Kucka-Batuhan olmalı.

Ünal Karaman bir Klopp-Pep gibi yaratıcı olmalı hani onları da geçtim Bilic gibi ayağı iyi olan Necip'i stoperde kullanmalı.

Ozan Yılmaz
17.09.2018, 23:35
Sonuna kadar inanacağız da!

Tuğrul
17.09.2018, 23:41
- 45'de Abdülkadir-Olcay ile doğru değişiklik geldi.

- 55'e kadar tek forvetli sistemin işlemediği, Sosa/Onazi/Abdülkadir'in olmadığı bariz belliydi. Nwakaeme'yi Rodallega'nın yanına getirmeliydi

- 55'de Mustafa Akbaş-Amiri değişikliği gelmeliydi. Onazi stopere çekilmeliydi.

- 70'de de Ekuban-Nwakame değişikliğini yapmalıydı.

Sonuç - Ünal Karaman sadece oyuncu değiştirerek değil oyuncu dizilişi anlamında da pekala takımın gücünü artırabilirdi, yapmadı.

TSemih61
17.09.2018, 23:42
Maç sonu açıklamaları çok güzel. Kafasını kuma gömmüyor. Topu ayağında tutmak iyi oynadık demek değil minvalinde bir şeyler söylemiş çok doğru. Başka hoca olsa top bizdeydi şöyleydi böyleydi diye bir sürü bahane uydurur, hem de bu maçta oynadığımızın yarısını oynamadan. Mesela Rıza Hoca.

Hocanın her şeyin farkında olması beni sevindiriyor ve gönülden destekliyorum başarı için.

Haftaya şöyle bir kadro çıkarmalı:

Pereira___Toure___Akbaş___Novak

Parmak___Sosa___Onazi____Amiri
______Ekuban___Rodellega______

Mevcut form durumlarına göre böyle bir kadro isabetli olur. Forma şansı bulamamış isimlere de hakkı verilmiş olur, tüm takım rekabet içinde olur. Kendi evimizde oynayacağımız için ilk 11'de oynama yapmak daha kolay bu fırsatı tepmemesi lazım hocanın, bu kadroya güvenmesi lazım.

Sefa Murat Dokuz
18.09.2018, 00:37
Hiç vazgeçmeyeceğim Ünal Hoca’yı desteklemekten.
Hocam Akbaş ve Yusuf’u kes lütfen.

Sefa
18.09.2018, 02:08
Hoca'nın da belirttiği gibi takım da kendisi de gelişim sürecinde.. Hatalar olacaktır elbet ders çıkarmasını umuyoruz.. Bugün yapılan değişikliklerde herkesin dediği gibi çıkan isimler yanlıştı..

Yusuf'un bu maçı tamamlaması önemli bir hata oyuncuyu kazanacağım derken maç da gitti oyuncu da..

Takım bugün olağanüstü durağanlıktaydı kimse pas almak için enerji sarfetmedi..

Kazanan takım bozulmaz mantığını ve bu mantığa uyanları oldum olası sevmem aman şu huyu edinme Hocam..

Harun-61
18.09.2018, 10:15
Ah be Hocam, keske oyuncularda senin kadar isteseydi...

Mert Oğuzlu61
18.09.2018, 13:34
Mactan maca niye farklilik oluyor anlamiyorum. Yusuf Gs macinda geriye gelip Sosa ya, Onazi ye yardim etti, kac kez top cikartti oyun kurdu, 8.5 no gibi oynadi. Sosa maestro oldu, Onazi emniyet sibobuydu. Nweuke kanat forvet, Olcay oyun kuran kanatti. Resmen 4-3-3 oynadik. Herkesin gorevi belliydi.

Bu maca bakiyorsun, klasik 4-2-3-1 duzeni. Kanatlar cizgide, Yusuf 10 numarada eli belinde top bekliyor, orta sahada butun yuk gariban Sosa ya binmiş, Onazi de kitlenince Riza Calimbay in oynattigi futbolun aynisini izledik. Ne var bu 4-2-3-1 de ?

sasone
18.09.2018, 13:41
Kusura bakma Ünal Karaman ama dün en büyük zaafımız olan duran toptan gol yiyorsak ve rakibin yaptığı baskıyı kıramıyorsak bu sana yazar.
Takımı motive ve maça hazır göremedik.Acil çözüm üretmen gerekirdi.
Bunları yazalım.

redbul
18.09.2018, 16:00
dünkü maçta bence gözle görünen 2 hatası vardı 1-duran topalara çözüm bulamaması 2-yusufu 90 daikka sahada tutması hocanın tecrübesizliği oyunu okuyamamasından da anlaşılıyor sadece oyuncu değiştirerek oyun planı değişmez maç için de bir satranç misali mevcut oyuncularlada hamle yapılabilir örnek novak stopere çekersin 3 lü savunmaya döner sağdan perreria soldan amiri ile yüklenirsin yusufu arkaya çekip sossayı önde kullanabilirsin nakayemeyi rodelleganın yanına çekip çift forvete dönebilirsin ve bunun gibi br sürü varyasyon deneyebilirsin.

Oğuz ZEYTİN
19.09.2018, 12:34
Duyguya yer vermesi, teknik detayları önemsemesi, sonuç için beklenmedik hamlelerde bulunması, takım savunmasını sevmesi ve genelde deplasmanda zorlanmasıyla İtalyan teknik direktörlere benziyor. Eski bir Prandelli ve Spalletti hayranı olarak (Gerçi şimdi hangi takımı çalıştırdıklarını bile bilmiyorum) Ünal Hoca'da böyle bir etki sezdim.

(Yergi veya övgü değildir.)

Oğuz B.
19.09.2018, 14:44
Kazanan takım da bozulur. Bozulmalı.

shagrath61
19.09.2018, 15:50
Kazanan takım bozulmamalı, sözüne kesinlikle katılmıyorum.

Deplasmanda oynuyorsanız, kanat oyuncunuz olcay değil abdülkadir ömür gibi olmalı. Adam eksilte bilmeli, gerektiği zaman çalım atıp çizgiden içeri girebilmeli defans hattının duruşunu boza bilmeli.

Bunu alanya'nın kanat oyuncuları gerçekleştirebiliyorsa, sizin kanat oyuncularınız da yapabilmeli. Tony çok vasattı katılıyorum ancak , adam topu ayağına aldığında minimum 2 kişi basıyordu. ( bunu herkes fark etmiştir diye düşünüyorum )

Ünal hoca' nın yaptığı değişiklikler hemen hemen yerinde sayılırdı ancak, 1- 0 gerideyken dakika 70 olmuş hocam 2. forveti almak için neyi bekledin Allah aşkına ? 90 dakika boyunca aldığımız kafa topu sınırlıdır, soksaydın kuckayı da her orta pozisyonunda gerilmeseydik boşuna.

Birde , Yusuf kazanacağız diye maçları kaybetme durumuna aşırı sinir olmaya başladım. Bu çocuk geçen senede kızağa çekilip, sonrasında kadroya alındığında gayet yeterli bir performans vermişti. Şu çocuğu alın oyundan o da rahat etsin bizde.

Bir daha ki hafta ;

---------------------------Onur--------------------------

Pereira---------Zargo-----------Hosseini-----------Novak

-------------------------Onazi------------------------------

----------------------------------Sosa----------------------

Abdülkadir Ömür------- Amiri---------------------Tony

--------------------Rodallega---------------------------

Gibi bir takım bekliyorum.. Duruma göre amiri ile Abdülkadir yer de değişebilir.

muratt
20.09.2018, 08:03
Şimdi hocam sana güveniyoruz. Fena da başlamadın.
Burada ismini ilk telafuz edenlerden biri olarak söyleyebilirim ki benim beklentimin de üzerinde gidiyorsun şimdilik.

Belki birinci adam olarak deneyimin azdı ama Şenol Güneş ile geçirdiğin yılların sana gerekli donanımı kazandırdığından şüphemiz yok. Sonuçta, dünya kupasından tut da, lig yarışına Avrupa kupalarına kadar birçok alanda ikinci adam olarak yaşadın bu süreçleri.
Ve bu süreçlerde de çok şeyler öğrendin.
Ve artık öğrendiklerini uyguluyorsun.

Buraya kadar sorun yok. Bence güzel de gidiyor.

Takımın oyunu, pres şekli, sahaya yayılışı, takım boyu, taktik anlayış, oyun içi yardımlaşma vs. birçok konuda senin müdahalen hissediliyor. Ben kendi adıma olumlu buluyorum gidişi.

Belki biraz daha sert bir duruş da gösterebilirsin, Türkiye şartlarında bu kadar naif olmak çok da iyi birşey değil aslında.

Ama asıl söyelemek istediğim şey bunlar değil.

Hocam, bu hayatında belki yakalayabileceğin tek fırsat. Bu fırsatı değerlendirmek için biraz ezberleri bozman gerekiyor. Biraz kalıpların dışına çıkman gerekiyor. Daha önce yapılanların aynısını yapmak değil, onların üzerine birşeyler koymak gerekiyor.

Kazanan takım bozulmaz diye bir kalıp var. Neden bunun dışına çıkmıyorsun. Evinde gs ile oynamak ile, deplasmanda alanya ile oynamak aynı şey mi ? Hele 4-0 dan sonra bilmiyor musun o maçın defalarca analiz edilmiş olacağını. Son anda farklı bir diziliş ortaya koysan, rakibi de şaşırtsan mesela olmaz mıydı ? Yani radikal bir değişiklikten bahsetmiyorum ama Kucka ve Amiri ile başlasan mesela en azından rakipe karşı daha dirençli olmaz mıydık. Hadi kadroyu değişmedin, oyun mantalitesini değiştiremez miydin ? Yani pas, pres ve tempo yerine komptakt bir yapıyla kontra atak ilk yarısı ile başlasan ve rakibin planları boşa çıksa olmaz mıydı.

Bu yazdıklarım şimdi aklıma gelen basit örnekler. Eminim çok daha komplike analizler üzerinden çalışmalar yapılıyordur. Ama söylemek istediğim beklenenin dışına çıkmak, rakibi şaşırtmak.

Evet kolay şeyler değil bu söylediklerim ama, kalıpların dışına çıkmadığımız sürece bu kadronun ilk 4 içine girmesi mümkün değil. Oysa biraz fark yaratabilsek, hele de rakiplerin çok kötü olduğu şöyle bir sezonda ilk 2 çok da zor değil.

Ama fark yaratmak lazım. Neredeyse ligdeki tüm takımların benzer dizilişlerle ve benzer şablonlarla oynadığı bir ortamda biraz farklılık göstersek aslında hiç de zor şey değil...

muratt
20.09.2018, 08:23
Geçenlerde bir yerde okudum. Liverpool teknik kadrosuna bir de "taç" antrenörü almış. Artık futbol öyle bir yere geldi ki detaylar bile fark yaratmaya başladı. Ama bu taç meselesi çok ilginç. Konu burada "nasıl taş atılır" değil. Aslında bu antrenör uzun taş atışlarıyla meşhur eski bir futbolcu ama burada konu daha çok "taç" meselesine "duran top organizasyonu" gözüyle bakmak.

Şimdi günümüz futbolunda duran top organizasyonu ne kadar önemli biliyorsunuz. Artık gollerin ciddi kısmı bu şekilde geliyor. Duran top derken bahsettiğim sadece frikik veya orta yapılan kornerler değil. Duran topun özelliği aslında oyunun durmuş olması ve bir "set hücumu" nun organize edilmiş olması. Şimdi taç da öyle. Oyun duruyor. Set hücumu organize edilebilir. Sahaya yerleşim tekrar kurgulanır, gerekirse hatta stoperler ileri çıkar ve daha önceden planlanmış, çalışılmış bir set hücumu uygulanır. Korner gibi, yan top gibi.

Düşünün maç içinde kaç tane taç oluyor rakip yarı alanda. Ne yapıyoruz bu taç atışlarında ? 2-3 tane oyuncu taç atan adama yaklaşıyor, bunlardan birine taç gönderiliyor, bu da indirip taç atışı yapan adama geri kazandırıyor topu, böylece oyun top ayağınızda olarak devam ediyor. Karşınızda da yerleşmiş bir ve baskı kuran bir savunma olmuş oluyor tabi. Genelde de oyun sıkışıyor ve top kaybı oluyor sonunda. Hatta bir ara fenerin öyle bir taktiği bile vardı. Topu rakip sahada taça atıp orada baskı kuruyordu. Bilerek yapıyorlardı bunu ve rakip takımlar bu yılların ezberi taç atışıyla oradan çıkmaya çalışıyorlardı. Birçok defa da bu tuzağa düşüyorlardı ve kendilerini kendi sahalarında baskı altında buluyorlardı.

Bakın bu tariflediğim taç kullanma methodu belki 50-60 yıldır futbolun içinde olan, artık demode bile diyemeyeceğim çağ dışı ötesi bir yöntem. Ve futbolda herşey değişmişken, kurallar, taktikler vs. ne varsa değişmişken bu taç atışı ne hikmetse değişmiyor. Sanki gizli bir el, bir taç lobisi varda bu taç işine kimse dokunamıyor. İlla taç böyle kullanılacak. Perreira taçı atcak Olcaya, Olcay baldıyla yumuşatıp, arkasındaki adama kaptırmadan Perreira'ya geri vercek, o da Olcay'la verkaç yapmaya çalışacak, orada sıkışacak top, hop bir taç daha.. Böyle kısır döngü şeklinde gidiyor sonra. Ben anlamıyorum teknik heyette kimse düşünmüyor mu buraya bir plan geliştirmek.

Peki ne yapılabilir. Korner gibi uzun taç atışlarından bahsetmiyorum. Ama bir set hücumu neden olmasın ? Basket gibi düşünün. Kornerde hani oyuncu elini kaldırır ya nasıl orta yapacağını gösterecek şekilde, taç da da öyle işaret eder, 3 numaralı oyun felan diye. Önceden çalışılmış olan birçok varyasyon ile, rakibin beklemediği bir organizasyonla hop bir anda kaleci ile karşı karşıya veya net bir orta pozisyonu yakalanabilir. Bu organizasyon direk ara top atmaya yönelik bir kontra olabileceği gibi, orta açmaya yönelik bir varyasyon da olabilir. Düşünsenize taç atışı oluyor ve stoperleriniz ileri çıkıyor korner gibi. İşte yaratıcılık böyle birşey.

Şimdi bakın Liverpool böyle bir işe girmiş. Biz neden yapmıyoruz. Her maç 5-10 tane taç kullanılan bir ortamda, her maç taçtan 2-3 pozisyon yaratabilsek (bu belki senede 10 gol demek olabilir), çok büyük bir fark yaratmış olmaz mıyız ?

Ünal Hocam.. Bir üstteki postta da yazdım. Fark yaratman lazım. Ezberlerin dışına çıkman lazım. Ezberleri bozamadığın sürece bu takım ilk dörde giremez. Fark yaratmanı bekliyoruz. Böyle küçük dokunuşlar, beklenmeyen şeyler. Ömrünü futbola verdin, bunları en iyi sen bulabilirsin. Trendleri takip eden değil, trendleri belirleyen isim olabilirsin Türkiye'de... Yoksa ligdeki her hoca zaten üç aşağı beş yukarı aynı taktikleri uygulayıp aynı antremanları yaptırıyor. Bunların üzerine bir fark yaratabilsen işte o zaman sıyrılırsın. Bu taç meselesi bence güzel örnek... Çok da olmayacak birşey değil gibi, siz ne dersiniz arkadaşlar ? Ünal Hoca'nın böyle yeniliklere yaklaşımı nasıl olur acaba ?

İlker Yazıcıoğlu
20.09.2018, 09:21
Bu sabah okudum, şu ana kadarki istatistiklerde, en az faul yapan takımız ve de kalesine en çok şut gönderilen ikinci takımız.
Şu iki istatistik, kırılgan bir takım olduğumuz gerçeğini ispatlıyor.
Özellikle defansta ve orta saha -defans arasındaki gölgede, agresif olmamız lazım.
Agresiflikten kastım, daha fazla faullü oynama değil aslında...
Ama defans oyuncularımız, bu agresiflikte değil.
Özellikle Akbaş ve Novak..

Akbaş'a agresif ol desen, her maç 3 tane penaltı yaptırır...

Ünal hoca, oyuncu değişikliklerinde eleştirilebilir, geçen maçta Yusuf'u ben de tutmazdım oyunda mesela, Yusuf'u beğenen biri olarak...

Devre arası ciddi bir stoper alması lazım başkanın...

Ünal hoca, takımı bence gayet iyi bir hale getirdi, bunu da beklemiyordum açık konuşmak gerekirse...

Arkandayız hocam...

Arif Timurcioğlu
20.09.2018, 23:41
Duran toplardan gol yeme hastalığımız var, bunu çözmeli.

Ozan Yılmaz
20.09.2018, 23:47
Duran toplardan gol yeme hastalığımız var, bunu çözmeli.Genel kadro oyuncu profili yapısından kaynaklı bir problem, çözümü kolay değil maalesef. Okay ile Uğur-Durica-Hubocan çıktı yerlerine girenler bunların çeyreği kadar hava topu alamıyor. Bu acziyeti hava hakimi bir stoper alamayan yönetim yüzünden yaşıyoruz.

mmert
21.09.2018, 00:19
Genel kadro oyuncu profili yapısından kaynaklı bir problem, çözümü kolay değil maalesef. Okay ile Uğur-Durica-Hubocan çıktı yerlerine girenler bunların çeyreği kadar hava topu alamıyor. Bu acziyeti hava hakimi bir stoper alamayan yönetim yüzünden yaşıyoruz.

Gereksiz faulden kaçınıp, deplasmanda Kucka ile oynayarak bunu azaltabiliriz. Alanya maçında gereksiz bir şekilde faul oldu. Novak’ın faul yapması ve pozisyonda faul yapma durumunda kalması gereksiz.

İç sahada önde baskıyla oynadığımız ve direncimiz daha fazla olduğu için yan top tehlikesi bir nebze saha az. Deplasmanda baskı yememiz kırılmamıza daha çok neden oluyor. Bu yğzden daha temkinli bir düzende ve oyun içinde daha çok kalan oyuncularla oynarsak daha verimli olur.

.........Sosa.........
....Kucka-Abdüş...
Olcay...........Amiri

Kucka ile yan toplara, Abdüş ile Kucka’nın statikliğine çözüm bulmuş oluruz. Amiri ve Olcay da hem pas oyununda hem arkadan gelen oyunculara koridor yaratarak çoğalmada daha faydalı olurlar. Burak/Roda , Yusuf ve Nwaekeme de hamle oyuncuların olur skor için.

İç sahada Gs,Alanya maçları gibi başlarız. Onazi’nin dinamizminden, Nwaekeme’nin 3. Bölge oyunundan, Roda’nın hırsından faydalanırız. Yusuf da hızlı oynayıp takımın hızını kesmezse çok verim alırız.

Ancak bu hafta ve bir dahaki hafta oturacak takım. Burak’tan da faydalanmamız lazım madem kaldı. Ekuban da dönem dönem faydalı olacaktır. Top tutan forvet olarak.

Amiri ve Abdüş sakat, Yusuf formsuzdu şimdi eli rahatlayacak hocanın. Takım disiplinini kaybetmediğimiz sürece iyi işler yapacaktır Ünal hoca.

reisoğlu61
21.09.2018, 10:36
hocam ne yap et hava topu kazanmayi ögret oyunculara. ne ofans nede defansta hava toplarini alamiyoruz.

Uğur Kalyoncu
21.09.2018, 10:36
Takımı ısrarla top oynatmaya çalışması ve maç sonunda yaptığı özeleştirede ki samimiyet benim için yeterli..

Geçen senelerde hocalara oyun kötü ve müdahale etmiyor diye kızıyorum ..Ünal hoca bazen geç kalsa da gerekli müdahaleleri yapmaya çalışıyor..Geç kalma sebebi de rezil bir oyun Başakşehir maçı ve Ankaragücü maçının 2.yarısı dışında olmadı..Takım top oynamaya çalışıyor o sebeple o gecikmeleri biraz anlayışla karşılayabiliriz.

Bana hocanın iyi futbol oynatma isteği ve samimiyeti yeterli.. İnşallah ligi iyi bir yerde tamamlar ve istediği hamleler ile takımı kafaya oynatma şansını elde eder.

murmut
22.09.2018, 18:37
forma adaleti?

Uğur Ö.
22.09.2018, 19:09
Lanet olsun ya, hiç mi kafan yok şu Akbaşı oynatacağına eksik çık daha iyi

alper*
22.09.2018, 19:13
Akbaş yerine birini bulamadınız mı sayın Hocam?

Vkgz
22.09.2018, 19:42
abdulkadir ve yusuf hala nasıl ilkbirde. takıma hiçmi kondisyon yüklemedin.

riv riv riv
22.09.2018, 19:45
Ünal senden hoca olmaz, Akbaş Burak Yusuf kendi sonunu kendin hazırladın inşallah tez vakit kurtuluruZ senden, yallah

Uğur Ö.
22.09.2018, 19:47
Güzel olan herşeyin içine edebileceğini kanıtladın. Hadi hakketiğin yer olan 2.lige.

Samet Berber
22.09.2018, 19:49
Haftaya gider gibisin hoca, veremediklerin için teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

CaptanBarbosa
22.09.2018, 19:50
Bir kadro bir hafta içinde bu kadar bozulmaz hoca(!)..

SM-A730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa YILMAZ
22.09.2018, 19:51
korktuğum başıma geldi sende diğerleri gibisin hocam eğer burak'ın sözleşmesinde isterse ilk 11 oynar maddesi yoksa şu maç bu adamı oynatmanın izahı yok. maç eksiği olan ve kulüple yakın zamanda ağır sorun yaşamış yani hem bedensel hem zihinsel olarak uzak olana forma verdin.

takımın kimyası bozulmuş net belli.

bu saatten sonra ne yaparsan yap değerin azaldı bende.

Cem Balcı
22.09.2018, 20:14
Formdaki adamları kesip sakatlıktan dönenleri ilk 11 başlatan zihniyetin batsın.

mmert
22.09.2018, 20:24
Kafana silah mı dayıyorlar da ilk 11 kuramıyorsun hocam. Puan kayıplarının en önemli nedeni sendin hocam. Göztepe maçında zirve yaptı.

Emre Veli
22.09.2018, 20:39
darmadağın etti her şeyi. hem de kendi elleriyle.

Samet Berber
22.09.2018, 20:51
Yazık gerçekten şu yerli çeteye ayak uydurdun ya yazıklar olsun

Vkgz
22.09.2018, 20:55
hoca istifa vakti geldi...

Uğur Ö.
22.09.2018, 20:58
Hatalarından zerre ders almamışsın. Bırak git bugün

batuhanTs
22.09.2018, 21:01
Kötü hocasin o tamam da adaletli ol formayi kim hakediyorsa ona ver

btnyldz
22.09.2018, 21:04
Öğrendim diyosun başak maçı kadrosu gibi çıkıyosun. Yine doldurdun ortayı 3 aynı tip oyuncuyla.

Fatih Çelik
Yerlicilik hastalıktır. Git Karabük'te söyle şarkını hoca bu ne hal

Manu61
Kusura bakma hocam ama korkak ve beceriksizsin.

Samet Berber
22.09.2018, 21:05
Kötü hoca olup olmadığını bilmiyorum ama iyi niyetli biri olmadığını anladım bugün, istifa etmeli.

İbrahim CİHAN
22.09.2018, 21:10
Ünal hoca bugün bizdeki sert ve cesur izlenimini yerle bir etti. Taktik ve teknik becerin için değildi sana olan destek hoca. Seni sen yapan özellikleri de bir kenara bırakırsan arkanda kimseyi bulamayacaksın

DeAgLeMaNyAq
22.09.2018, 21:11
Yönetimin Hoca'yı değiştireceğini sanmıyorum ama Kasımpaşa maçını da kaybedersek Hoca bırakma niyetinde olabilir...

Ahmet Kara
22.09.2018, 21:12
yerli fetişi.

Uğur Ö.
22.09.2018, 21:12
Yönetimin Hoca'yı değiştireceğini sanmıyorum ama Kasımpaşa maçını da kaybedersek Hoca bırakma niyetinde olabilir...

Trabzonsporu biraz seviyorsa bırakır zaten Ünal hoca

Dawsofield
22.09.2018, 21:14
seyirlik bir futbol oynatıyor, taraftar olmasan da trabzon maçlarından keyif alırsın bu sezon.

kadro olarak lig ortalamasının üstünde olduğumuzu düşünmüyorum, böyle olunca daha da çekişmeli oluyor maçlar. özellikle stoper bölgesinde bu gözler daha kötüsünü görmedi. hava hakimiyeti olmayan stoper tandemi olur mu? gs maçında bile eren her topa dokundu. stoper oyuncuları açısından ligde bizden kötüsü yok, varsa bile son 3'teyiz bu bir gerçek.

buna karşın kısa pasla çıkan, topa sahip olan bi takım var. tekniği yüksek oyuncular var, sonuca götürecek organizasyonlara alışırsa takım galibiyet sayısı artar, belki formadan seri yakalayabiliriz o kadar.

onun haricinde lige renk katan takım konumunda trabzonspor. hocalık pek bir durum yok.

mmert
22.09.2018, 21:15
Çoluğunu çocuğunu kaçırıp tehdit mi ettiler de bu kadar aptal işler yapıyor. Rüzgarı arkamıza almışken 2 haftada her şeyi yerle bir ettin Ünal hoca. Ebemizi belledin ünal hoca. Yıktın hayallerimizi. Sattın takımı. Yaktın ulan bizi yaktın. BUNU ERSUN RIZA YAPSA HAİN DERDİK. NE FARKIN KALDI HOCA.

Ufuk
22.09.2018, 21:19
seyirlik bir futbol oynatıyor, taraftar olmasan da trabzon maçlarından keyif alırsın bu sezon.

kadro olarak lig ortalamasının üstünde olduğumuzu düşünmüyorum, böyle olunca daha da çekişmeli oluyor maçlar. özellikle stoper bölgesinde bu gözler daha kötüsünü görmedi. hava hakimiyeti olmayan stoper tandemi olur mu? gs maçında bile eren her topa dokundu. stoper oyuncuları açısından ligde bizden kötüsü yok, varsa bile son 3'teyiz bu bir gerçek.

buna karşın kısa pasla çıkan, topa sahip olan bi takım var. tekniği yüksek oyuncular var, sonuca götürecek organizasyonlara alışırsa takım galibiyet sayısı artar, belki formadan seri yakalayabiliriz o kadar.

onun haricinde lige renk katan takım konumunda trabzonspor. hocalık pek bir durum yok.

Ben izlerken sinir krizi geçiriyorum kim keyif alıyor bu maçlardan? Topa sahip olma, pas oyunu falan sürekli yan pas.

sasone
22.09.2018, 21:20
Bu kadar rotasyon için açıklama bekliyoruz.Burak ve Amiri hiç hazır değiller,30 dakikalık halleri var.

Ahmet Kara
22.09.2018, 21:28
biz de sanıyoruz ki hoca adaletli. yerli dinozorlar çoktan kandırmış hocayı.

Uğur Ö.
22.09.2018, 21:37
Gelen her hocanın aynı şekilde yönetmesini aklım almıyor. İyi giden takımı hepsi bozuyor.

Vkgz
22.09.2018, 21:38
ve istifa ederek klasik ders çıkaracağız konuşmasını yaptı ve ligde 6. hafta bitti bu arada. komedi resmen.

jairzinho
22.09.2018, 21:38
ünal hoca dan özür dilemek istiyorum.göztepe maçından sonra.bazı önyargılarım vardı ama yanıldım.

hücum ve pas futbolu konusunda bence gayet iyi bir teknik adam ilk 6 haftada bunu gördük.değişiklikler gayet yerinde.

önyargılarımın nedeni biraz saha dışıydı diyebiliriz.oldukça sinirli bir yapısı vardı.adanademirspor daki basın toplantısında lider özellikleri göstermemişti.saha dışı nedenler bunlar.

saha içine gelirsek.bol gollü bir anlayışı aslında adanademirspor da göstermiş.bunu biraz es geçmişiz.ilk geldiği zamanki yorumlarda.

skorlara bakın.

http://www.mackolik.com/Team/Default.aspx?id=454&season=2014/2015

buda 6-5 lik karşıyaka maçı

http://www.mackolik.com/Mac/1358265/Karsiyaka-Adana-Demirspor

ünal karamanın şenol güneşten etkilendiğini düşünüyorum.yardımcılığını yapmıştı.

ünal karamanın daha önceki açıklamalarına baktığımızda sadece koşan ve pres yapan ama pas özürlü bir takım ortaya çıkaracağı ön yargısı oluşmuştu bende.bunu tamamen yıktı.

yıldız oyuncuları oynatan ve yıldız oyunculardan verim alan bir profil gördük ilk 6 hafta.

2. hafta ile birlikte tek ön liberoya geçmesi muazzam.

envekame nin geçen haftaki bireysel oyunundan sonra onu yedeğe çekmeside doğru bir karardı bence.

gelecek hafta adanademirspor daki gibi çift forvete döneceğini tahmin ediyorum.çünkü amiri den istediğini alamadı.

mustafa akbaşa da bir çözüm üretmeli kesinlikle.zargo stoperde 1 numara şu anda.yanına birini kadro içinden bulmalı.akbaş olmayacak.

Soner Albayrak
22.09.2018, 21:40
Çok yanlış kadro.

TSemih61
22.09.2018, 21:42
Bugün Yusuf ve Burak sahada olmamalıydı. Abdülkadir de ikinci yarı girmeliydi, zaten 60'dan sonra ancak kendini bulabildi sahada. Kucka ve Rodellega oynamalıydı. Burak'ın gelmesi hemen takımı negatif etkiledi.

Çabalarını takdir ediyorum hocam ama bugün biraz kötüydün.

İ. SARAL
22.09.2018, 21:52
Genel olarak beğeniyorum ama bugün 11 seçimi çok kötüydü, işleyen düzeni bozdu.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TSemih61
22.09.2018, 22:03
Takımda gözle görülür bir ciddiyetsizlik de var. Bazı futbolcular kısıtlı ve kafasına göre bir futbol oynamak istiyor. Duran toplarda da bu yüzden gol yiyoruz. Bunları bu kadar disipline ediyorsun. Büyük takımda hiçbir futbolcu böyle oynamaz, takım arkadaşının hatasını telafi eder onun yerine koşar gerekirse. Oyuncular takım olma birlik olma, birbiri için mücadele etme olgunluğundan uzaklar. En ufacık olumsuzlukta su koyveriyorlar. GS maçı bu olumsuzlukları kaldırmak için birebirdi, bunu başardık da fakat bir sonraki maç daha oyunun başında duran top golü yedik ve takım hemen kabullendi yenilgiyi. Bu maçta da öyle, ilk 55 dakikayı çöpe attık sonra oyunu dengeledik, Sosa biraz ağırlığını koydu filan ama geç kaldık işte.

Ünal Hoca bayağı bir mesafe kat etti bu sene, şuana kadar başarılı. Yukarıdaki durumu göz önüne alırsak. Taktiğe sıkı sıkıya bağlı kalan oyuncu topluluğunu bir araya getirmediğimiz sürece bu takım 1 ileri 2 geri gider. Ünal Hoca'ya sabretmeliyiz.

Hocam haftaya Ekuban ve Rodellega ikilisiyle çık lütfen. Kasımpaşa sadece kontra takımı, defansa gömülüyor. İleride çoğunluğu ve fizik gücünü yakalarsak rahat yeneriz. Koşmaya niyeti olmayan oyuncuyu oynatma. Burak karaktersizi kasti olarak oynamıyor takımı sabote ediyor, pas atıyorsun o tarafa bile bakmıyor. Kafa topuna çıkmıyor bilerek.. Bu adamı oynatmak çok büyük hataydı bu maç. Mümkünse yedeğe bile alma.

ccd6167
22.09.2018, 22:20
Hoca liverpool 1 hafta da 2 si üst düzey 3 maç yapıyor

3 nüde elini kolunu sallaya sallaya alıyor

aç izle bir bak allahını seversen nasıl pres yapılır nasıl dikine oynanır kanatlar nasıl kullanılır bir bak

270 dk da bek oyuncuları hariç akan oyunda orta açan adam yok.. salah mane kanat dersin ama 1 kere orta açmazlar

çok cahilsiniz hocam kusura bakamayın. Dünya futbolundan bi habersin

Ogün YAZICI
22.09.2018, 22:24
Seni farklı sanmıştım
Egoları kalitelerini aşmış yerli oyunculara babalık mı yaptığını düşündün
Ilk 5 hafta kompakt bir ruhla oynayan takımın ileri hattını bir anda değiştirip Burak Abdülkadir ile başlamanın bedelini ödettin bize

ccd6167
22.09.2018, 22:25
Barça
real
atletico
liverpool
chelsea
psg
City(bazı maçlar silva serbest 10 )
Juventus
napoli

hiçbirisi 4231 sisteminde oynamıyor hocam. Dünya futbolundan bi habersin bilgilendireyim dedim

aç bak kendine örnek hoca al

yazık size

Fatih Öztürk
22.09.2018, 22:28
Kendisine olan tüm güvenimi kaybettim.

mmert
22.09.2018, 22:29
Goyayım o külek külek kafaya. Az akıllan yav. Yaptığın iş akıl işi değil. İzaha gerek yok. Taraftarın bu kadar apaçık gördüğü şeyleri göremiyorsan ya art niyet ararım ya da süzme salaklık.

Ogün YAZICI
22.09.2018, 22:40
Onur
Semih Hüseyin Mustafa xxx
Batuhan Yusuf
Olcay Ömur Parmak
Burak

Haftaya bu kadro ile çıkmalısın
Yüzde yüz yerli
Yüzde yüz Burak Yılmaz onaylı futbolcular

Daha çok yerli
Daha çok

Türk oyuncular işsiz kalmasın

Burak has ediyor hepinize

Burak Abdülkadir Yusuf ileri üçlüsü ile maça çıkıyorsun
Şu 3'lü koy Yeni Malatyaspor'a düşmemeye oynamazsa namerdim

Ama biz sırf altyapınızdan çıkıyor diye krediyi arsa çıkardık

Alanzinho kadar bal yapamayan Abdulkadir'i Messi yaptık

2 metre top sürmeyen Yusuf'u ıstatistik yaptı diye futbolcu ilan ettik.
Trabzonspor'un 10 numara mevkine direk diksen o kadar hücum aksiyonunda 5 gol 5 asist ile oynar

Burak zaten iyi etti bizi değinmeyeceğim bile

2 yıldır bu yerli sevdası hiç etti bizi hiç

O zaman alma kardeşim yabancı.
Ben yerli oynatacağım hedefi zirve değil diyorsan 14 yabancıyla sözleşme yapma

Türk futbolunun hali ortadayken ben kendi yağımla kavrulurum diyorsan açık konuş biz de peşinden gitmeyelim bu şımarıkların

Ogün YAZICI
22.09.2018, 22:57
Bir teknik adam hamle hatası yapabilir
Bir teknik adam yanlış taktik verebilir
Ama bir teknik adam adaletsiz forma dağıtımı yapamaz .

Yahu bu Rodallega da peygamber sabrı var.
2 yıldır bana bu kadar haksızlık yapılsa paranın ödenmediği her gün ihtarname çekerim

Sezona bu kadar çalışkan ve formda başliyorsun yine aynı senaryo yine aynı senaryo

Bu sefer Rıza değil Ünal Karaman başrolde.

Ya Olcay'ın kesilmesi.

Ya Nwakaeme
Bir haftada sildik mı adamı

Ya bu nasıl olur ya
Bir takımın ileri üçlüsü bir haftada değişiyorsa daha vahim sebepler olmalı

esra61
22.09.2018, 23:14
Adalet her zaman en temel taştır.
Hocam sende onlar gibi olma,güvenimizi boşa çıkartıp inancımızı yitirtme ne olur!
Çok şey drğil sadece adaletli forma dağıtımı istiyoruz geri mühim değil.

Mert Oğuzlu61
22.09.2018, 23:15
Defansi düzelt dedik adam gitti hücum hattini katletti. Gs macinda ilk kez tam istedigim oyun sistemi vardi, mevkiler çok netti. O mactan sonra yine garip garip arayislar, sacma sapan tercihler...

Şu kadroyla lige ilk haftalarda havlu attirmayi nasil beceriyorsun Ünal hoca ?

Ogün YAZICI
22.09.2018, 23:25
Defansi düzelt dedik adam gitti hücum hattini katletti. Gs macinda ilk kez tam istedigim oyun sistemi vardi, mevkiler çok netti. O mactan sonra yine garip garip arayislar, sacma sapan tercihler...

Şu kadroyla lige ilk haftalarda havlu attirmayi nasil beceriyorsun Ünal hoca ?

Gerçekten tam olarak bu oldu
Maç öncesi de taraftarın da modunu düşürdü bu hamleler
Maç oynanırken herkes hesap sormak için barut gibiydi

Biz acaba Mustafa-Kucka
Yusuf-Amiri değişiklikleriyle maça başlar mı derken geçen haftanın kötüsü bu iki isim dışında herşeyi degistirdi

Sefa
22.09.2018, 23:33
Hocalık vasfı maalesef yok hava söndü iş bilgiye geldi oyun bitti..

Ogün YAZICI
22.09.2018, 23:37
Bu geceye son yorumum :
Burak Yılmaz'ı kazanayım derken her röportajında kendilerine verdiğin güvenden bahseden Rodallega'yı Olcay'ı Sosa'yı belki Perreira'yı belki A'yı B'yi kaybettin

O güven ortamını zor oluşturursun artık

Dediğim gibi yaptığı hatalı degisikliklerin dışında takımın geri kalanının da bir tepkisi oldu hocaya
En başta Sosa'nın

Kendisine istasyon olan ,mücadele eden,organize oynayan Hugo bir anda kesilince o tepki oluşuyor.
Olcay kesilince o tepki oluşuyor
Gs maçı sonrası orta yuvarlakta alnından öptüğü Nwakaeme kesilince oluşuyor
Futbolun dili var

artvints
22.09.2018, 23:41
Rakipler önlem alarak oynuyor, baya ciddi hazırlanıyor eksiklerimizi değerlendiriyorlar. Karşilik veremedik iki maçtir. Göztepe Alanya demeden rakibin eksiklerine çalışarak daha ciddi ve sert oynamamiz gerekiyor.

En kral hocalar pep klopp, en iyi oyuncularla istediklerini ilk sene uygulatamadilar. Ama ikinci sene şansını almak için takımın havlu atmaması lazım.

Tuğrul
22.09.2018, 23:49
50-60 metre'de oynayabilen takım yaratamayacağı üç aşağı, beş yukarı ortaya çıktı.

Halihazır forvet ve savunma arasındaki mesafe 80 metre.

Ne yazık ki 2-0 geride olduğumuz dakikalarda bile atak futbol, riskli anlayışı benimsemedi.

Ön tarafta topu kaybettiğimizde sırt dönük topu alacak, kalemize yaklaşacak adamlara yapışmamız, topu kazanmamız gerekirken.

Tırstığı, ürkek davrandığı için rakibi geride karşılamakla birlikte dönen topları alamadığımız için boşuna efor sarfetmek zorunda kalıyoruz.

Dolayısı ile hcüumda atak sürekliliği sağlanamıyor.

Yani Fatih Terim'in coşkulu, ısrarla önde oynama isteğini bu takıma oturtamayacaksa orada olmasının pek anlamı yok.

Kadro'da Rodallega ve Nwakaeme'nin yedek kalması kabul edilemez.

Burak ve Amiri'nin neyini gördü de bu ikisine alternatif oluşturma, kesme gereksinimi duydu ?

Mustafa Akbaş ve Novak'a da fazla tölerans gösterdi. İkisinin yerine Kucka/Batuhan ve Amiri oynasa değişik senaryolar da görebilirdik.

David_LuiZ4
22.09.2018, 23:54
1-Top rakibe geçince alan daraltmayı bu takıma çalıştırmalısın..

2-Oyunu rakip alana yıktığımızda pas hatalarından kaynaklanan ikinci topları toplamayı rakibi çıkartmamayı doğru yerleşmeyi çaıştırmalısın..

3-Kazanılan ikinci topları kanat açıklarına değil beklere aktarmayı çalıştırmalısın..

4-Iki beke de statik oynamamayı hareketli olmalarını topu ayağından çıkarır çıkarmaz çizgiye inmelerini çalıştırmalısın...

5-Beklere fake bindirme yapmayı Abdülkadir ile Nwakaeme'nin rakiple birebir kalacak ortamı hazırlamalı çalıştırmalısın..

6-Önde baskıda Onazi yerine Kucka'yı fizik güç icabı kullanmalısın..

7-Olcay'ı 10 numara mevkisine sabitleyip pres yeteneğinden faydalanmalısın..

8-Kanat organizasyonlarını çalıştırırken ceza sahasında çoğalmanın hesaplarını yapmalısın bunum önemini idmanlarda vurgulamalısın..

Bütün bunları 1. maddeyi iyi uygularsan bir şeyler becerebilirsin...Yoksa geniş alanda oynayarak hiçbir şey katamazsın takıma...

Haftanın 11'i...

Onur
Pereira Toure Hosseini Novak
Sosa Kucka
Abdülkadir Olcay Nwakaeme
Hugo/Burak

Bu 11'e kadro istikrarı yakalatıp insanların ezbere sayacağı bir 11 oluşturur yukarıda sıraladıklarımı da çalıştırırsan detone olmaktan kurtulacaksın..

Kucka Olcay ikilisi dar alanda pres yapabilecek dönen topları toplayabileek adamlar..Topu çabuk kazanıp kanatlara ulaştırmak ikisinin görevi...Kucka'yı asla geniş alanda oynatmayacaksın akan oyunda pas oyununa katılmayacak top kazanıp dağitacak..Bu adam top oynadıği zaman dağılıyor bozmaya oynadığında önde baskıda ise başarılı oynuyor..

İşin özeti bu takıma yerden oynamayı ikinci topları toplamayı önde baskıyı alanı daraltarak oynamayı idmanlarda bol bol çalıştırmak zorundasın ve en önemlisi hareketli oynamayı...Hareketsiz pas oyununda ne Sosa işe yarar ne Abdülkadir bunu unutmayalım..Göztepe maçında bakıyorum Pereira topu Abdülkadir'e veriyor olduğu yerde kalıyor kalmayacaksın bindireceksin arkaya..Bunlar futbolun püf noktaları detayları...

adiloş bebe
22.09.2018, 23:57
Bizim milliyetçi kesim senin bıyıklarını sevmeye devam etsin, ben sizin ve ekibinizin Trabzonspor'u çalıştıracak kapasitede olduğuna inanmıyorum. Eski günlerinin kaybolmasını istemiyorsanız görevden ayrılırsınız.

Ozan Yılmaz
23.09.2018, 00:04
Bu Akbaş'ı, Onur'u, Yazıcı'yı, Burak'ı, vs. bu formlarıyla oynatmaya devam edersen ömrümüzden yersin.

Bu Akbaş'tan daha kötü bir tek Zeki var şu kadroda, koy H.Türkmen'i oynasın o hata yapsın en azından daha genç öğrenecek falan deriz.

esra61
23.09.2018, 00:08
Hocam içimiz acıyor!

erolizmts
23.09.2018, 00:14
Son 10 yılın belkide en kalitesiz yabancı oyuncu kadrosu verildi eline. Tabi kaybedilen puanların tek sebebi bu değil ama ciddi anlamda Rıza'nın elindeki kadrodan bile daha geride bir kadro var.

Bir de "ya Burak ya Rodallega" fantezisi kurma be hocam. Kes Yusuf'u, sür bu ikiliyi sahaya. Elbet Burak-Umut etkisini yaratacaklardır.

Ogün YAZICI
23.09.2018, 00:36
Yusuf Abdülkadir Burak bu takımın hücum gücünü oluşturamaz.
Ileri dortlunun üçünde bu 3 oyuncu ile başladığımız maçlar incelensin 2 yıldır;

Akhisar 6-1 (ilk yarı pozisyonumuz yok)
Fb 1 -1 (Yusuf çıkana kadar Fb tek kale)
Trabzon 0-2 Sivas
Trabzon 0-1 Başakşehir ( 10 dakika dışında rakip kaleye gidemedik)
Karabük 1-1 Trabzon ( o kritik maçta ilk yarı pozisyona giremedik)
Alanya 3-4
Gs 2-1 ( TT arenada pozisyon bulamadığımız maç)

Bu üçlünün ileri dörtlüde ilk 11 çıktığı 13 maçın sadece 3'ünü kazanabilmişiz ve çoğunda pozisyon anlamında sıkıntılı devreler geçirmişiz

Çünkü Yusuf olsun Burak olsun yetenekli oyuncular değiller
Gol bölgelerinde bulunup istatistik yapmayı severler
İşleyen çarkın içinde bulunup konak olarak yaşamayı severler

Abdülkadir zaten bal yapmayan arı

Bu üçlü Trabzonspor'un hücum hattını oluşturamaz

Ne güzel bir hücum.duzeni oluşturmuştuk
Bunu bozup bu oyunculara dönmek intihar oldu

Harun-61
23.09.2018, 01:14
2-3 maç üst üste yenildiğimizde neler konuşulacak diyorduk...
Özeti bu sayfalar da...

Çok seviyoruz hocayı. Takımı oynatmak istiyor.
Şota gibi oda gelmeseydi keşke.

Ogün YAZICI
23.09.2018, 02:19
Geçen hafta maç sonu Ünal Karaman : Çok pas yapmak doğru oynamakla aynı manaya gelmiyor. Top bizdeymiş gibi görünüyor, top oynarmışız gibi gözüküyor ama bunlar beni tatmin eden mazeretler değil

Bu hafta Ünal Karaman : %66 top bizde kalmis.Rakiplerimizden iki kat fazla pas yapmışız. Türkiye'de futbol skor endeksli olunca...

Hayal kırıklığının dibine vurduk

jairzinho
23.09.2018, 03:56
ünal hoca nın bir sonraki ve bence son hamlesi 4-4-2 olacak.

şu ana kadar doğru analizler yaparak ilk 11 leri kurdu.ve durumu gördü.olumluya giden hamleler idi bunlar.

4-4-2 ye gelirsek

adanademirsporda bol gollü sezonda uyguladığı bir diziliş.örnek

https://www.transfermarkt.de/spielbericht/index/spielbericht/2477848

an itibariyle takımın birçok oyuncusu ve mevkisi oturmuş durumda.bazı belirsizlikler var.

onur
perera zargo kucka?-novak
ömür--onazi--sosa--yazıcı
--------hügo-burak------

hügo ve burak ın alternatifleri envekame ve ekuban olur.envekame öyle büyük takımda her topu alı çalım atmaya izin vermezler.ünal hoca da bu durumu net görüp yedek soyundurdu.envekame fizik olarakta forvet pozsiyonda oynayabilir.çift forvet oynandığında yedekte 2 alternatif oyuncu oluyor sonradan oyuna girip katkı verecek.mühendislik açısından gayet iyi

kanat açıklarında ise yazıcı ve ömürün alternatifleri amiri ve olcay olur.buda mühendislik açısından gayet yerinde.

bu arada 4-4-2 demişken bu dizilişte farklı olan şu:ömür ve yazıcı top bizde iken iç oyuncusu gibi hareket ederek onazi ve sosa ya yaklaşacaklar.bu durumda kanat beklerinin yani novak ve perera nın önü açılmış olacak.bu kadro biraz oyunu içte oynamaya çalışacak.isimler buna müsait.

sosa nın alternatif yok.zaten olmasıda biraz lüks kaçar.sosa gibi bir futbolcuyu bulmak zaten kolay değil.

onazi nin alternatifi zeki yavru olur.

31 yaşındaki kucka nın fiziği ve tecrübesi ile stoperde iyi iş çıkaracağını düşünüyorum.akbaş ve macid huseyni ile olmayacak bu anlaşıldı.zargo iyi transfer olarak notlara eklendi.

bu arada pas oyunu demişken atılan golde iç te nasıl paslaşıldığını gördük.barca golü oldu.haliyle bu 4-4-2 de yazıcı ve ömürü top bizde iken iç olarak düşünmek lazım klasik kanat oyuncusundan çok

jairzinho
23.09.2018, 04:14
bu arada ünal hoca nın her oyuncu değişikliğinde acaba işleyen düzeni bozacak mı diye baktım.bozmadı ve her hamlesi doğru sinyanller verdi.

amiri çıktı hügo girdi kim itiraz edebilir.

o sıralarda oyundan düşen yazıcı çıktı ve envekame girdi.gole ihtiyac var.

son olarak onazi çıktı dinamik olcay girdi.düzeni bozmadan yaptı bunu.burakın direkte patlayan kafa vuruşu gol olsa farklı şeyler konuşulurdu.

sosa yı çıkarmaması da hocanın artı hanesine yazar.biz son 5-10 dakika hariç pas oyunu oynayarak maçı bitirdik ve bu arada birde barça golü bulduk.

oysa hatalı değişiklikler olsa idi muhtemelen pas yapamaz ve doldur boşalta dönerdi takım.

ünal hocanın asıl sınavı sanırım bundan sonra başlayacak.skorun olumsuzluğuna aldanıp hücum futbolu sisteminden vaz mı geçecek?yoksa ikinci yarıdaki pas oyunu ve çift forvetli düzeni devam mı ettirecek.bunu gelecek hafta göreceğiz.

saha dışında oyuncuların motivasyonunu sağlayacak mı?şu anda gayet iştahlı bir takım görüyoruz.bu maçtan sonra ben teknik direktör olsam oyuncuları tebrik ederdim.umarım ünal hoca negatif yaklaşmamıştır.negatif yaklaşmak iyi oynanan oyundan sonra oyuncuların motivasyonu bitirir ve gelecek hafta sıkıntı yaratır mücadele anlamında.

Oğuz ZEYTİN
23.09.2018, 09:59
Dünkü kadroyu o kurduysa, onu; başkaları dayattıysa topunu Allah ıslah etsin. Büyük hayal kırıklığı... Kazanan takım bozulmuyormuş da, iyi oynayanlar niye kesiliyor? Daha da önemlisi, sahada dökülenler neden ısrarla oynatılyor?

Adem Akyüz'
23.09.2018, 12:04
Dünkü kadroyu sen kurmuşsan hatalısın hocam. Yok başkası kurmuşsa suçlusun.

bingolts
23.09.2018, 12:11
kendi kredini kendin sağlarsın. unutma böyle giderse sonunu hazırlarsın yazık etme kendine. sende gördüğüm en büyük eksik ne kadar kendin olabildin. ne kadar kendin tek başına karar alabiliyorsun. futbolcu transferinde yoktun takım secimde ne kadarı senin kararın bilemiyorum.

bingolts
23.09.2018, 12:12
yanina gökdenizi al en azından futbolu biliyor.

bingolts
23.09.2018, 12:13
Metin Aktaş ve çimşir'in sana faydası olmaz.

Ahmet Kara
23.09.2018, 12:26
boşuna umutlandık.

tsukru61
23.09.2018, 12:29
Kandırıldık.

Vkgz
23.09.2018, 12:44
Abdulkadir ve Yusuf bu formla nasıl Hala ilk 11'de. Trabzonlu olmak ilk 11 garantili ediyor.. altyapı kulübümüyüz biz. Orta saha berbat.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tristram
23.09.2018, 16:08
kendisine olan saygim bitmis durumda.hic elestirmedim ama burak denen zibidinin yalakasi oldugunu gostererek kendisini elestirenleri hakli cikardi..bundan sonra ne halin varsa gor unal karaman..dedikleri gibi hoca falan degilsin..

İskender Çakmak
23.09.2018, 18:30
Eğer kadro senin kadron değilse ağırlığını koy ve kendi kadronu kur.
Eğer yapamıyorsan istifa et ve bunları açıkla.

alper*
23.09.2018, 18:31
İstifa.

artvints
23.09.2018, 18:57
İkinci yarı eski alişkanliklar devreye girdi, sadece sağ kanattan zorladık, takim boyunu da uzatarak defans önlemi aldık ve tam anlamıyla bir baskı oluşmadı.

Oyunu iki kanattan oynayip enine açarak boyuna kısaltarak oynamamiz gerekiyor inatla. Çok kolay değil hemen yapmak ama kaytaranlar, kafasına göre oynayanlar var. Yeterince yardimlaşmayip erkenden final pasları atmaya başladı futbolcular. Önlem almak gerekiyor.

Tuğrul
23.09.2018, 20:07
İkinci yarı eski alişkanliklar devreye girdi, sadece sağ kanattan zorladık, takim boyunu da uzatarak defans önlemi aldık ve tam anlamıyla bir baskı oluşmadı.

Oyunu iki kanattan oynayip enine açarak boyuna kısaltarak oynamamiz gerekiyor inatla. Çok kolay değil hemen yapmak ama kaytaranlar, kafasına göre oynayanlar var. Yeterince yardimlaşmayip erkenden final pasları atmaya başladı futbolcular. Önlem almak gerekiyor.
Takım boyunun azalması için savunmayı orta alana çekmek, alanı daraltmak, ribauntları toplamak lazım.

Ünal bey korktuğundan ilk toplara basamıyor, rakibi önde karşılamıyoruz.

Savunma'nın geriye kaçması, rakibin de sahamıza yerleşmesiyle ;

1- Atak devamlılığı sağlanamıyor

2- Geriye döndüğümüzden boşuna enerji tüketiyoruz hali ile hücumu tazeleyecek fırsattan alıkoyuluyoruz.

- Tabi bu oyunun pratikte olması için top tekniği yetersiz olan şişman kalecimiz Onur'un libero gibi topları karşılaması, topu olumlu kullanması elzem.

- Sol bekte Amiri ve stoperde Kucka/Batuhan/Onazi'den biri oynamalı.

Ne yazık ki Ünal Karaman da pert çıktı bu mantalite ile toparlanması zor gözüküyor.

Vkgz
23.09.2018, 20:52
6. hafta sonunda 11.yiz... tebrikler.

DeAgLeMaNyAq
23.09.2018, 21:27
Cagliari maçında sahadaki penaltıcı Rodallega olmasına karşılık, Sosa'nın penaltıyı atıp kaçırmasından sonra "Ünal Hoca'yı futbolcular takmıyor Fatih Terim olsa böyle mi olurdu" şeklinde yorum yapanlar çıkmıştı. Bugün Akhisar maçında görüyoruz ki, Fatih Terim bile çiğnenerek penaltıcı değişebiliyormuş...

6. hafta sonunda 11.yiz... tebrikler.

Hocam böyle şeylere takılmak anlamsız. Ligin ikinci yarısına kadar bütün liglerde sıralamalar çok inişli çıkışlı olur. Geçen sene 9.haftada 9 puanla 12. sıradaydık. Sosa'nın Karabük'te attığı frikik çizgide dönmese 6'da 6 yapıp ligin ilk yarısını 4.tamamlıyorduk. Bizi ilgilendiren skordan ziyade oynanan oyunda ışık olup olmaması. Ha Alanya ve Göztepe'yi 2 farkla yenmiş olsaydık 2011'den sonra ilk defa haftayı lider kapatacaktık. Bu bir motivasyon unsuru olabilirdi ama emin ol devamlılığı olmazdı. Mevcut takım savunmasıyla hangi hoca gelirse gelsin zirve mücadelesi yapmak imkansız...

Cagdas Topal
23.09.2018, 21:34
Senden önceki teknik direktörlerin yaptığı yanlışları yapmayacağını söyledin. Yüreği bizimle olanlarla devam edeceğim dedin. Ne oldu? Lige iyi olmasa da iyiye yakın başladın. Sonra ne oldu? Kaos ortamı yaratanlar 11 e döndü takım dibe vurdu aynı geçen sezonki hocaların yaptığı gibi. Ozaman sen niye geldin? Onlardan farkın ne hoca? Korkaksın !

Ozan Yılmaz
23.09.2018, 22:40
https://pbs.twimg.com/media/DnyKVDJW0AA-W8p.jpg

Dikkat et, yanındalar mı, yoksa...

Bu kadar gülünecek ne vardı?

DeAgLeMaNyAq
23.09.2018, 22:59
Fotoğrafla ilgili açıklama yaptı bence gereksiz şeylere takılıyoruz...

Harun-61
24.09.2018, 10:31
Ünal Hoca'Ya basit bir soru soruyorum.

gs macinda cok iyi oynayan Nwakame niye oynamadi ? Alanya maci baz aliniyorsa o zaman Yusuf niye oynadi ?

Perreira & Olcay ikilisi özellikle ic saha maclarinda cok iyi anlasiyorken neden sans verilmedi ???

omondoles
24.09.2018, 12:03
Beyninin bir köşesinde öz evlatçılık (Türk) varsa, sıkıntı büyük demektir.

Ogün YAZICI
24.09.2018, 12:31
Ünal Hoca'Ya basit bir soru soruyorum.

gs macinda cok iyi oynayan Nwakame niye oynamadi ? Alanya maci baz aliniyorsa o zaman Yusuf niye oynadi ?

Perreira & Olcay ikilisi özellikle ic saha maclarinda cok iyi anlasiyorken neden sans verilmedi ???

Çünkü yabancı oyuncular kesilmek için fırsat kıllanıyor yerli oyuncuların kredisi sonsuz .
Bu 2 yıldır tavan yapmış durumda
Ve taraftarı bu yozlaşmış camiadan koparacak olan şey bu

artvints
24.09.2018, 14:35
Çünkü yabancı oyuncular kesilmek için fırsat kıllanıyor yerli oyuncuların kredisi sonsuz .
Bu 2 yıldır tavan yapmış durumda
Ve taraftarı bu yozlaşmış camiadan koparacak olan şey bu
Peki niye olcay değil de Vahid?

Ogün YAZICI
24.09.2018, 15:06
Peki niye olcay değil de Vahid?

Güzel soru bunu ben de düşündüm
Ama Alanya maçında anlamsız şekilde Olcay'ın biletini 45.dakikada kesti
Birseye takılmış olmalı hoca
Yoksa Göztepe maçına ileride 4 yerli ile çıkacaktı muhtemelen

artvints
24.09.2018, 16:23
Güzel soru bunu ben de düşündüm
Ama Alanya maçında anlamsız şekilde Olcay'ın biletini 45.dakikada kesti
Birseye takılmış olmalı hoca
Yoksa Göztepe maçına ileride 4 yerli ile çıkacaktı muhtemelen

Daha erken bence bunları söylemek için. Bizim takımda en iyi onbiri diye birşey yok. Birbirine yakın oyuncular var ve istikrarsizlar. Form durumu ve sahaya göre iyi bir onbiri ve o onbire uygun doğru oyun şeklini bulmak zorunda.

Bir onbirle maç kazanıp doğruyu buldum diyorsun, diğer maçta tamamen çöküyor takım. Rakibin alacağı önlemleri düşünüp karşı hamleler geliştirmesi gerekiyor. Bu da oyuncudan çok oyun stratejisi ile ilgili geliyor bana. Önce strateji belirleyip ona göre oyuncu seçmek işi düzeltir. Hangi oyuncuya formayı vereyim diye düşünürse şaşırmaya devam eder. Çünkü oyuncular yarım, her şartta çıkıp belli seviye performans gösteren güvenilir oyuncu yok gibi birşey.
Gs maçı onbiri sakatliklardan sonra kendiliğinden oluştu mesela.

Samet Berber
24.09.2018, 20:52
Biraz olsun şu forma adaletini görelim hoca.