PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ünal Karaman

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

simenli-54
30.05.2018, 00:16
hepsi boş beyler, bıkmadan sıkılmadan ısrarla yazıyorum. trabzonsporun %51 hissesine sahip ayrıcalıklı ve sayıca azınlık bir grup var. bu küçük kitle alınmadıkça koca bünye sıhhate kavuşamaz.

Sefer A.
30.05.2018, 00:17
daha demin kendin bu konuyu bir nevi yalanladigi haberi paylasmisdin, simdi tekrar sakizin üstünde cigniyorsun
o haberin yalanlamayla ilgisi yok ki, bir sey sormuslar o da kivirmis, neyi yalanlamis ?
hem, canli yayinda söyledigi herkesin gördügü "mecnun baskan özlendi" lafi montaj falan miydi ? neyi yalanlayacak...
yalanlasa bile, selçuk inan'in "kimseyle görüsmedim, görüsmeyecegim" demesinden sonra "ben öyle bir sey demedim" kivirmasiyla ayni olur

jairzinho
30.05.2018, 00:19
avrupada teknik adam tercihleri genelde altta başarılı olmuş kendi çapında bişeyler üretebilmiş olanlara yönelmek.bunu yakın zamanda sevillada gördük.

girona yı ikinci ligden la ligaya çıkartan oradada orta sıralarda kendine yer edinen 43 yaşında pablo machin i sevillaya şak diye getirdiler.tutmayabilirde.ama bir kriter gözetiyorlar aga.allegri de cagliari den bu şekilde milana geldi.

https://www.transfermarkt.de/pablo-machin/profil/trainer/6386

selcuk
30.05.2018, 00:24
o haberin yalanlamayla ilgisi yok ki, bir sey sormuslar o da kivirmis, neyi yalanlamis ?
hem, canli yayinda söyledigi herkesin gördügü "mecnun baskan özlendi" lafi montaj falan miydi ? neyi yalanlayacak...
yalanlasa bile, selçuk inan'in "kimseyle görüsmedim, görüsmeyecegim" demesinden sonra "ben öyle bir sey demedim" kivirmasiyla ayni olur

diyorsun, karismaya basladin

birak köstek olmayi, demis olsa bile her insan 1 hata yapar

https://pbs.twimg.com/media/DeYml-3XkAEz5w-.jpg

6Şafak Aydın1
30.05.2018, 00:24
kevin campbell gecen spor programinda izledim, denk geldi. tam bir arsenal fanatigi.

jairzinho
30.05.2018, 00:26
Gs’ye 5 çektiğimiz maçın kahramanı Kevin Campbell;

15623

Zokora;

15624

bize great man değil great teknik adam lazım aga.bu arkadaşlar bundan bi haber ler sanırım.

Onur Akyüz
30.05.2018, 00:30
kevin campbell gecen spor programinda izledim, denk geldi. tam bir arsenal fanatigi.

Arsenal alt yapısından yetişmiş, normal.

Bizi yakından takip ediyor. Ünal Hoca Campbell’ın da kaptanıydı, lider bi karakter olduğunu Campbell da söylüyor.

15625

Mehmet Fatih Silik
30.05.2018, 00:31
Ibo adamsin be...
Hayir yâni Ünal'a ezelden beri ön yargiyla bakanlarin onu sevmeyenlerin istemeyenlerin kopkoyu solcu solun solunda olan kisiler oldugu gibi, su mecnun rezilligi sonrasi ona sicak bakanlarin da alayi ona yakin görüste olan kisiler... rezillik, baska bir sey degil...
bu mecnun olayi öncesi Ünal'i sevmeyenlere az sövmemisimdir, simdi bile sövmesem de gicik olurum, ama o baska bu baska, o açiklamalar sonrasi bitti arkadas...
Haciosmanoglu baskani mitinge gitti diye silmedik mi, bu ne rezilliktir demedik mi, aradaki fark ne ? hiç, hiçbir fark yok...
haaa var, Ünal eski topçumuzdu, 30 sene önce muazzam top oynuyordu...

Sefer bu laflari Ersun Yanal icin de beklerdik senden :) Hani sike olduguna inanmayan kari kizla yatlarda fingirdeyen

sifuni
30.05.2018, 00:31
Hayırlı olsun Allah utandırmasın

Sefer A.
30.05.2018, 00:32
diyorsun, karismaya basladin

birak köstek olmayi, demis olsa bile her insan 1 hata yapar
karismaya mi ?

sanirim ayni zamanda everton delisi, tam bir liverpool düsmani herif

Sefer A.
30.05.2018, 00:35
Sefer bu laflari Ersun Yanal icin de beklerdik senden :) Hani sike olduguna inanmayan kari kizla yatlarda fingirdeyen
ersun'un gelisini hiçbir zaman istemedim ki... bir de ersun hakkinda birçok iddia vardi gelmeden önce, asporda bi programda o senenin sampiyonunun biz oldugunu söylemis falan diye.. bir de bu bizden gitmedenki son konusmasi hâriç o konu hakkinda net bir sey dememisti ki, sâdece fazla kurcalamadi, ona bakarsak bizim burda herkesin istedigi Gökdeniz bile ayni sekilde o konu hakkinda kiviriyor, utanmasa fb hakli diyecek hey gidi hey...
sikeciye kefil olan "özlendi diyen" bir tek ünal'i bilirim ben, belki bir de angut ve mamaci semih, ve volkan demirel

ibrahim
30.05.2018, 00:35

Ünal sözde bizden biri, o yüzden dostunu arkadaşını Trabzonspordan üstün tutup kayıramaz.

Ersun'un bizle tek bağı paralı sözleşmeli işçimiz olması sadece.

Mehmet Fatih Silik
30.05.2018, 00:36
Hadi Rıza Çalımbay o takımın teknik direktörüydü, futbolcusunun ve başkanının maç alıp satacağına duygusal olarak inanmayabilir.

Ama buna ne oluyor? Neden sahiplenme gereksinimi duygu bu iğrençliği hırsızlığı puştluğu yapan hıyarı? O siyasi liderlere atkı takan adamlardan ne farkı kaldı bunun?

Şikecilere karşı savaş veren o bir kaç taraftar bile şıp diye kabul etti bu meseleyi. Aklım fikrim almıyor arkadaş...

Ersun Yanal basliginda yazdigin güzellemeleri geciyorum ama su alttaki yorumuna istinaden seni samimiyetlige davet ediyorum Ibrahim. Umarim ne demek istedigimi anlamissindir.

https://forum.bordomavi.net/showthread.php/7555-Ersun-Yanal-Teknik-Direkt%C3%B6r?p=1919983647&viewfull=1#post1919983647

Mehmet Fatih Silik
30.05.2018, 00:40
ersun'un gelisini hiçbir zaman istemedim ki... bir de ersun hakkinda birçok iddia vardi gelmeden önce, asporda bi programda o senenin sampiyonunun biz oldugunu söylemis falan diye.. bir de bu bizden gitmedenki son konusmasi hâriç o konu hakkinda net bir sey dememisti ki, sâdece fazla kurcalamadi, ona bakarsak bizim burda herkesin istedigi Gökdeniz bile ayni sekilde o konu hakkinda kiviriyor, utanmasa fb hakli diyecek hey gidi hey...
sikeciye kefil olan "özlendi diyen" bir tek ünal'i bilirim ben, belki bir de angut ve mamaci semih, ve volkan demirel

Kivirma Sefer...Herkes Ersun'un bize ikinci ve ücüncü gelisinden önce ne oldugunu biliyordu. Bak ben kivirmiyorum. Ben onu öyle oldugunu bildigim halde Teknik Direktörümüz oldugunda kabullendim. Ersun Yanal hakkinda senin olumsuz yorumunu hicbir yerde rast gelmedim. Yazdiysan bir zahmet buraya koyu ver de samimiyetine güvenelim.

Cok keskin laflar etmemek gerek. Seni severim ama bazen cok keskin ve yanlis yorumlar yapiyorsun. Birgün o laflar altina kalirsin. Selcuk'un da dedigi gibi bir refleksten yola cikarak hata yapti. Kimse tasvip etmedi bu yorumunu ama kalkipta 2010-2011 senesinin sampiyonu Fener demedi. Calinan emeklere laf etmedi. Bagi oldugu birisi icin talihsiz bir aciklama yapti.

angraf
30.05.2018, 00:42
Hayırlısı olsun. Umarım başarılı olur ünal karaman trabzonspor değerlerindendir. Başarılı olur umarım

Faruk BERBER
30.05.2018, 00:43
Sonuna kadar destek. Umarım başarılı olursun Ünal hocam.

Onur Akyüz
30.05.2018, 00:47
Bu arada Bein de Trabzonspor-Konyaspor maçını veriyor. Son dakika golü ve o heyecanı yaşamak isteyen izlesin.

Gitmeyip en çok üzüldüğüm maçlardan biridir.

Sefer A.
30.05.2018, 00:52
Kivirma Sefer...Herkes Ersun'un bize ikinci ve ücüncü gelisinden önce ne oldugunu biliyordu. Bak ben kivirmiyorum. Ben onu öyle oldugunu bildigim halde Teknik Direktörümüz oldugunda kabullendim. Ersun Yanal hakkinda senin olumsuz yorumunu hicbir yerde rast gelmedim. Yazdiysan bir zahmet buraya koyu ver de samimiyetine güvenelim.

Cok keskin laflar etmemek gerek. Seni severim ama bazen cok keskin ve yanlis yorumlar yapiyorsun. Birgün o laflar altina kalirsin. Selcuk'un da dedigi gibi bir refleksten yola cikarak hata yapti. Kimse tasvip etmedi bu yorumunu ama kalkipta 2010-2011 senesinin sampiyonu Fener demedi. Calinan emeklere laf etmedi. Bagi oldugu birisi icin talihsiz bir aciklama yapti.
valla açikçasi anti ersun o kadar yazan vardi ki bana gerek bile kalmadi, simdi ünal konusunda o kadar yorum içerisinde bir tâne mecnun olayini yazan olmayinca sert bir giris yaptim ve yazmaya da devâm ediyorum... yoksa ersun hakkinda olumlu yazim da yoktur, 1 olumlu yazim varsa 3 olumsuz yazim vardir...
herkes ne oldugunu biliyordu konusunu anlamadim, benim tek bildigim o net olmayan söylentiler, bir de bizim staddan kaçmasi, sirf o yüzden bile gelisine soguk bakmistim zâten...

bunlarin hâricinde, Ibo'nun yazdigi gibi, biri bizimle bagi olan birisi, digeri parali asker gibi bir sey... insan sevdiginin yanlisina daha fazla üzülmez mi ? he iste bizim de durumumuz o...
bir de fb sampiyon deseydi, yok daha neler... çalinan emeklere bir kere laf etti mi ? adana'da falan masaya yumruk vuruyor, 2010-2011 konusuna bir kere atifta bulundu mu, hayir, peki niye ? o da sedat pekergillerden, o da olgun pekergillerden, sike süreci de ne tesâdüf ki olgun peker'den sebep baslamis a aaa ne kadar ilginç,, mecnun falan da ayni çeteden...

hayir yâni, milletin "ünal adamdir" lafindan keskin degil ki benim laflarim, https://www.haber61.net/spor/unal-mecnun-baskan-ozlendi-h99593.html bundan sonra ünal hâla adam olarak görülüyorsa, Burak da sonraki süreçler kenara atilip "Trabzonspor için ölürüm" lafiyla adam olarak sayilsin, kabul mü ?

selcuk
30.05.2018, 00:53
son vedasi

“Yıllarca formasını şeref ve gururla taşıdığım son iki yılda da teknik kadroda hizmet etmeye gayret ettiğim Trabzonspor’daki görevimden ayrılıyorum. Öncelikle ifade etmek isterim ki, içim acıyarak aldığım bu kararın nedenleri arasında maddi hiçbir gerekçe yoktur. İnsanların yuvaları söz konusu olduğunda maddi değerler anlamsızlaşır. Esasen hayatının hiçbir evresinde parayı öne çıkaran biri olmadığımı ve olmayacağımı yöneticiliğimi yapan yöneticilerimiz başta olmak üzere beni az çok tanıyan herkesin bildiğine inanıyorum. Trabzonspor’la Ünal Karaman arasında fiyatı olan değerler açısından herhangi bir sorun çıkma ihtimali yoktur, olamaz.

Temmuz 2009 ‘da Trabzonspor’da Sportif Direktör sıfatıyla görev alma onuruna sahip olduğumda da doğal olarak hedeflerim vardı. Yılların birikimi ve tecrübesini, günün futboluyla harmanlayarak ortaya bir model çıkarmayı ve Trabzonspor’u hem oyuncu bazında tercih edilen hem de kurumsal olarak örnek gösterilen başarıların adresi haline getirmek ana hedefimdi.

Saygıdeğer ve Trabzon için bulunmaz bir “değer” olarak gördüğüm sevgili Şenol Güneş’in göreve gelmesini de hiçbir komplekse kapılmadan hem şahsım hem de şehir için büyük bir şans olarak gördüm ve hocamızdan çok şeyler öğrendim. Tüm kamuoyu önünde kendisine bir kez daha teşekkürü borç bilirim.

Sayın Güneş’le geçirdiğimiz iki yılda, tam bir uyum içinde çalıştık. Her zaman çözümün parçası oldum. Ama teknik anlamda yapmak istediklerimi tam olarak hayata geçirebilmem için uygun ortamı maalesef yaratamadık ya da şartlar bu noktaya gelmemize izin vermedi.

Mensubu olmaktan büyük onur duyduğum Trabzonspor’da yardımcı teknik adam olarak verebileceğim her şeyi verdiğime inandığım ve sadece maddi bir karşılık almak üzere bir “kadro”işgalini ahlaki bulmadığımdan , hocamızın da onayıyla görevimden ayrılmaya karar verdiğimi kamuoyuna saygıyla ilan ediyorum.

Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum.”

Ünal Karaman

hocam artik sen söylüyorsun biz dinliyoruz sarkiyi

6Şafak Aydın1
30.05.2018, 01:05
karismaya mi ?

sanirim ayni zamanda everton delisi, tam bir liverpool düsmani herif
orasini bilmiyorum sadece arsenal konusuldu. iki tane takim tuttugunu zannetmiyorum. twitter`den sor istersen.

Ogün YAZICI
30.05.2018, 01:07
selcuk
Şu açıklamayı yaptığında henüz şarkı söylememesine rağmen kariyerinin zirvesindeydi

Öyle deneyimler yaşadı ki daha sonra ister istemez ismi açıklandığında beklentileri karşılamadı

Ama neyse en azından kulübede otoriter ve aklı başında bir Trabzonsporlu olacak
Ayrıca Hüseyin Cimşir de gerçekten yardımcı ! olacaktır.

Sefer A.
30.05.2018, 01:11
orasini bilmiyorum sadece arsenal konusuldu. iki tane takim tuttugunu zannetmiyorum. twitter`den sor istersen.
everton'da da forma giydi ya, ondandir liverpool karsitligi, ama 1. takimi arsenal olabilir dogrudur

Sefer A.
30.05.2018, 01:12
selcuk
Şu açıklamayı yaptığında henüz şarkı söylememesine rağmen kariyerinin zirvesindeydi

Öyle deneyimler yaşadı ki daha sonra ister istemez ismi açıklandığında beklentileri karşılamadı

Ama neyse en azından kulübede otoriter ve aklı başında bir Trabzonsporlu olacak
Ayrıca Hüseyin Cimşir de gerçekten yardımcı ! olacaktır.
aahh reyis ah, sen de mi sîneye çektin kabullendin Ünal'i...

Sefa
Bir keresinde FM oynarken Sivasspor ile küme düştükten sonra Fenerbahçe'den teklif gelmişti. Böyle şeyler oyunlarda olur sanırdım..

special one
Hayırlı olsun inşallah..

Beni pek tatmin etmedi bu karar açıkcası

Ünal hoca 2 yıldır pek piyasada yoktu, Karabük macerası oldu son olarak

Daha önce Adana Demir ve Şanlıurfa maçları çok izledim, özellikle Adana Demir ile nasıl süper lige çıkamadı benimde aklım almış değil sezon boyu 2 gol bile zor yiyen takım 3-5 yemeye başlamıştı son haftalar

Ünal hoca genelde savunma ağırlıklı oyun oynar, genelde takımları fazla gol yemez a.demir ve Urfa da bunu gösterdi

A.demir de onca kiralık topçuyla güzel bir takım kurmuştu attamah,o.aynaoğlu,Beyhan,Özgürcan vb oyunculardan ciddi verim almıştı ama finali yapamadı,

Urfaya gitti orada da fena bir takım kurmadı mertcan, Beşir, Batuhan artarslan falan bizden kiralıktı , Burada da sistemi savunma ağırlıklı idi, En büyük hatası Trabzonspor a getirdiği Batuhan Karadeniz i Şanlıurfa’ya da getirdi ona güvendi ve lige başladı , sonuç forvetsiz bir yere kadar gidebildi ve bıraktı.

Sefer A.
bir keresinde fm oynarken sivasspor ile küme düştükten sonra fenerbahçe'den teklif gelmişti. Böyle şeyler oyunlarda olur sanırdım..
:d :d

ESER
30.05.2018, 01:17
son vedasi

“Yıllarca formasını şeref ve gururla taşıdığım son iki yılda da teknik kadroda hizmet etmeye gayret ettiğim Trabzonspor’daki görevimden ayrılıyorum. Öncelikle ifade etmek isterim ki, içim acıyarak aldığım bu kararın nedenleri arasında maddi hiçbir gerekçe yoktur. İnsanların yuvaları söz konusu olduğunda maddi değerler anlamsızlaşır. Esasen hayatının hiçbir evresinde parayı öne çıkaran biri olmadığımı ve olmayacağımı yöneticiliğimi yapan yöneticilerimiz başta olmak üzere beni az çok tanıyan herkesin bildiğine inanıyorum. Trabzonspor’la Ünal Karaman arasında fiyatı olan değerler açısından herhangi bir sorun çıkma ihtimali yoktur, olamaz.

Temmuz 2009 ‘da Trabzonspor’da Sportif Direktör sıfatıyla görev alma onuruna sahip olduğumda da doğal olarak hedeflerim vardı. Yılların birikimi ve tecrübesini, günün futboluyla harmanlayarak ortaya bir model çıkarmayı ve Trabzonspor’u hem oyuncu bazında tercih edilen hem de kurumsal olarak örnek gösterilen başarıların adresi haline getirmek ana hedefimdi.

Saygıdeğer ve Trabzon için bulunmaz bir “değer” olarak gördüğüm sevgili Şenol Güneş’in göreve gelmesini de hiçbir komplekse kapılmadan hem şahsım hem de şehir için büyük bir şans olarak gördüm ve hocamızdan çok şeyler öğrendim. Tüm kamuoyu önünde kendisine bir kez daha teşekkürü borç bilirim.

Sayın Güneş’le geçirdiğimiz iki yılda, tam bir uyum içinde çalıştık. Her zaman çözümün parçası oldum. Ama teknik anlamda yapmak istediklerimi tam olarak hayata geçirebilmem için uygun ortamı maalesef yaratamadık ya da şartlar bu noktaya gelmemize izin vermedi.

Mensubu olmaktan büyük onur duyduğum Trabzonspor’da yardımcı teknik adam olarak verebileceğim her şeyi verdiğime inandığım ve sadece maddi bir karşılık almak üzere bir “kadro”işgalini ahlaki bulmadığımdan , hocamızın da onayıyla görevimden ayrılmaya karar verdiğimi kamuoyuna saygıyla ilan ediyorum.

Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum.”

Ünal Karaman

hocam artik sen söylüyorsun biz dinliyoruz sarkiyi

Sahneye cikip sarki soylemek icin sadece yapimciyi yada organizatoru tanimak yetmiyor ,ayni zamanda guzel sese de sahip olmak gerekiyor.

E. Okan Bülbül
30.05.2018, 01:18
Hayırlı olsun. Gelecek sezon veya devre arası için yönetim Şenol Güneş'in yolunu yapıyor bu çok belli. Hugo Bross'un gelişi, gönderilişi ve Şenol Güneş'in takımın başına geçmesi gibi bir durumla karşılaşırız muhtemelen. Gönülden destekliyorum. Rıza'dan Samet'ten kötü olmaz. Takıma biraz karakter ve duruş katsın kafi, zaten formamız ilk 6'ya oynar. Sabır arkadaşlar.

6Şafak Aydın1
30.05.2018, 01:35
karabüke ne zaman ve neden gittiki, durumlari ortadayken bana garip geliyor. süper lig olsun ne olursa olsun diyemi

Ogün YAZICI
30.05.2018, 01:35
aahh reyis ah, sen de mi sîneye çektin kabullendin Ünal'i...

Klubün sorunları şu anda çok daha ciddi
Bazı şeylerin içini deşmek klübe hiçbir fayda sağlamayacak
Ünal Karaman yetenek anlamında bence de haketmiyor bu şansı ama vefa anlamında şu anda camiada bunu hakeden belki de 1 numaralı ismi

Yönetim beklentileri zaten düşürdü
Biz de hedefe odaklanalım artık
Eleştirinin faydası yok bence şu durumda

Bir de ben son yıllarda Trabzonspor'un yavşakca ve yayıncı kuruluş yorumcusuymuscasina demeçler veren t.d'lerinden çok yoruldum

Biraz kimlik iyi gelebilir

Sefer A.
30.05.2018, 01:39
Klubün sorunları şu anda çok daha ciddi
Bazı şeylerin içini deşmek klübe hiçbir fayda sağlamayacak
Ünal Karaman yetenek anlamında bence de haketmiyor bu şansı ama vefa anlamında şu anda camiada bunu hakeden belki de 1 numaralı ismi

Yönetim beklentileri zaten düşürdü
Biz de hedefe odaklanalım artık
Eleştirinin faydası yok bence şu durumda

Bir de ben son yıllarda Trabzonspor'un yavşakca ve yayıncı kuruluş yorumcusuymuscasina demeçler veren t.d'lerinden çok yoruldum

Biraz kimlik iyi gelebilir
katilirdim ama, habu isi bozuyor habu
https://www.haber61.net/spor/unal-mecnun-baskan-ozlendi-h99593.html

sasone
30.05.2018, 01:56
Torpille geldin degil mi,yoksa hangi kariyerinle,hangi başarınla geldin?
Peki Karabuklu yöneticilere ne dedin,kusura bakmayın bana guvendiniz ve benimle bir yola çıktınız ama torpilim saglam yerden,gitmesem bir daha bu fırsat gelmez mi dedin.
Delikanlı adam lafını iki dakikada yer mi?

En kısa surede gitmeni dört gözle bekleyecegim.

yatara
30.05.2018, 02:02
Hos Geldin Hocam basarilar!

special one
30.05.2018, 02:10
Gs’ye 5 çektiğimiz maçın kahramanı Kevin Campbell;

15623

Zokora;

15624

Kevin Campbell oğlu Trabzon doğumlu mu ?

https://www.transfermarkt.com.tr/tyrese-campbell/profil/spieler/382554

Al sana özevlat :)

Hami_41
30.05.2018, 02:20
Karaboğanin karakterinin Ersunla kiyaslandiginida gördük.
Burada daha neler gorucez.
Trabzonspor taraftarindan baska kimsede yapmaz zaten boyle sacma kiyaslamalari zaten bi bu taraftar birde daha yukarda ipleri elinde tutan güruhtan kurtuldugumuzda başarı gelicek...

turgut kasap
30.05.2018, 02:21
Bu taraftarı anlamıyorum başkan bağırıyor batık furumdayıy diye peki siz ne bekliyordunuz Arsen wegnerimi biraz mantıklı olun artık yok şunu dedi yok bunu dedi bi durun da insanlar işini yapsın yok yapmazlarsa Aralıkta adaylığınızı koyar klübü en mükemmel şekilde yönetirsiniz

Faruk BERBER
30.05.2018, 02:23
Bugün saat 11.00'de imza töreni varmış.

6Şafak Aydın1
30.05.2018, 02:26
Bu taraftarı anlamıyorum başkan bağırıyor batık furumdayıy diye peki siz ne bekliyordunuz Arsen wegnerimi biraz mantıklı olun artık yok şunu dedi yok bunu dedi bi durun da insanlar işini yapsın yok yapmazlarsa Aralıkta adaylığınızı koyar klübü en mükemmel şekilde yönetirsiniz

arsene wengeri getirdik akhisardan 6 alanyadan 4 defans rekor kiriyordu. orijinalide bu yüzden kovuldu.

Oğuz B.
30.05.2018, 02:28
Ünal Karaman'ın eleştirilecek tek yanı m.o. ile ilgili söyledikleridir.

Yoksa futbol adamı kimliği gündemdeki ve gündeme zorla sokulmaya çalışılanlardan yetersiz değildir. Futbol bu vezir de olabilir rezil de. Göreceğiz.

Ahmet Kara
30.05.2018, 02:33
mecnun odyakmaz meselesi sıkıntı, büyük bir hata. neyse bu ayrı bir konu. teknik anlamda baktığımızda neden ünal karaman sorusunun cevabını bulamıyorum.

her şeye rağmen hayırlı olsun. umarım başarılı olur.

Enaldo61
30.05.2018, 03:55
Medyada adı geçmemesine rağmen açıklanması güzel oldu.

TSemih61
30.05.2018, 03:59
Ünal Karaman tercihi çok ilginç oldu. İyi bir 2. adam olabilirdi yabancı bir hocanın yanında. Açıkcası hala konduramıyorum 1. hocalığa ama bu desteklemeyeceğimiz anlamına gelmez.

Kendini aşmasını bekleyeceğiz yapacak bir şey yok. Kariyerinde görebileceği en üst nokta elinden gelenin de fazlasını yapacaktır.

İnşallah adamın önüne Akbaş'ı veya genç oyuncuları atıp buradan iyi bir yemek çıkar demeyiz. Buna ihtimal vermiyordum ama madem hocayı düşük profilli tuttuk oyuncu transferine gerek yok diye bir mantık yürütebilirler. Hep Ünal Hocaya yazık olur hem de bize. Kaliteli en az 6-7 transfer şart. Hatta kaleciyi de eklersek +1 yazmak lazım.

Sefer A.
30.05.2018, 04:00
Medyada adı geçmemesine rağmen açıklanması güzel oldu.
sen de içine sindirdin mejnun olayini he ? ohooooooooooo

Enaldo61
30.05.2018, 04:11
sen de içine sindirdin mejnun olayini he ? ohooooooooooo

O konuda bilgim yok açıkçası, ama yoruldum artık tepki vermekten :)

ibrahim
30.05.2018, 04:30
Ersun Yanal basliginda yazdigin güzellemeleri geciyorum ama su alttaki yorumuna istinaden seni samimiyetlige davet ediyorum Ibrahim. Umarim ne demek istedigimi anlamissindir.

https://forum.bordomavi.net/showthread.php/7555-Ersun-Yanal-Teknik-Direkt%C3%B6r?p=1919983647&viewfull=1#post1919983647

Senol Güneş başlığındaki yorumlarımı da okumanı tavsiye ediyorum. Trabzonspor'a hizmet etmiş, Trabzonspor'u sevdiğini söyleyen adamlara karşı her zaman daha dikkatli olmuşumdur. Rahatsız edici hareketleri veya lafları varsa, camiaya ait olmayan kişilerden daha çok onlara kızarım.

2011'in sonunda Trabzonspor'da sportif direktör olarak çalışan "camianın evladı" şike sanığına, bu şehir dostlarıyla beraber Mecnun başkanı çok özledi, gibi güzellemeler yapıyorsa ben o adamı özür dileyene kadar affetmem. Bir Trabzonspor efsanesi sırf arkadaşı ve siyasi görüşü aynı diye birine sahip çıkıyorsa orda dururum ben. Atkıcılardan hiç bir farkı yok Ünalın bana göre.

Sefer A.
30.05.2018, 04:30
O konuda bilgim yok açıkçası, ama yoruldum artık tepki vermekten :)

ben yorulmadim ama, biktim açikçasi,,, ooff off

Sefer A.
30.05.2018, 04:34
Senol Güneş başlığındaki yorumlarımı da okumanı tavsiye ediyorum. Trabzonspor'a hizmet etmiş, Trabzonspor'u sevdiğini söyleyen adamlara karşı her zaman daha dikkatli olmuşumdur. Rahatsız edici hareketleri veya lafları varsa, camiaya ait olmayan kişilerden daha çok onlara kızarım.

2011'in sonunda Trabzonspor'da sportif direktör olarak çalışan "camianın evladı" şike sanığına, bu şehir dostlarıyla beraber Mecnun başkanı çok özledi, gibi güzellemeler yapıyorsa ben o adamı özür dileyene kadar affetmem. Bir Trabzonspor efsanesi sırf arkadaşı ve siyasi görüşü aynı diye birine sahip çıkıyorsa orda dururum ben. Atkıcılardan hiç bir farkı yok Ünalın bana göre.
Devam devam, aynen budur... anladuyruk anlamay kimse =)
Görüsüm zit mit olsa, ben burada sike meselesi oldugunda sürekli Koray Aydin'i savunur muyum ?
Bu meselede Trabzon'da herkesten dik durus sergileyen, ünlü olarak Koray Aydin'dir, o Volkan Canalioglu falan da fos çikti, volkan konak desen o da fos çikti pustun teki o da... hey gidi hey... Ünal'a da adam gibi bir durus yakisirdi, yakisirdi ama iste kendi bunu elinin tersiyle itti... mejnun he mi, yazik yazik

İsmail Sezgin
30.05.2018, 05:34
Hayırlı olsun güveniyoruz.

Semih AYDIN
30.05.2018, 08:16
Hoş geldin kara boğa

Ertan 51
30.05.2018, 08:30
Takımın çok para alıp yatan haramzadeleri temizlenir,
3-4 tane ucuz ve kaliteli takviye yapılabilirse 4. lük 5.lik mümkün,
tabi sabır ve destek te önemli,
yani sadece teknik direktör ile düzlüğe çıkamaz Trabzonspor,
komple bir diriliş lazım ama imkansız gibi bişi,
işi çok zor yani,
Allah yardımcısı olsun,
hayırlı uğurlu olsun,

son olarak;
hocam mecnun a selam söylermisin,çok anıyoruz onu da.

Enaldo61
30.05.2018, 08:36

ben yorulmadim ama, biktim açikçasi,,, ooff off

Mecnun'un şikeciliğinden haberi yokmuş herhalde...

nbay
30.05.2018, 09:20
sakalları kesin eski efsane bıyıklara geri dönerse tamamdır bu iş :)

İlker Yazıcıoğlu
30.05.2018, 09:21
https://www.youtube.com/watch?v=hpeOFlGKDE4

bir zidanın sakinliğine bakın.birde karamanın durumuna.haksızlığa karşı kendini kaybedersen çözüm üretecek salim aklı kendinde bulamazsın.ki bulamadı ve o sezon adana demirspor 7 maçta sadece 1 kez galip gelip hedefe ulaşamamış.

https://www.transfermarkt.de/unal-karaman/leistungsdatenDetail/trainer/4776/verein_id/3840/datum_zu/2014-08-21/datum_ab/2015-06-19

3-3 lük gaziantep belediye maçından sonraki tablo.

51 yaşına kadarki kariyerinde sadece 1 sezon belli bir puan ortalaması toplamış.onda da o basın toplantısını yaşamış.sonrası malum.

https://www.transfermarkt.de/unal-karaman/profil/trainer/4776
Popülizm yapıyorsun, beğenmemene saygı duyarım o ayrı.

Ama adamı şikeyle suçlarsan böyle bir tepki vermesi normal.
Bırakın bu işleri...

Masaya yumruğunu vurmuş da...

Ben olsam ağzına sçardım onların afedersiniz, iyi sabretmiş yine...

10-61
30.05.2018, 09:24
Ne adamlarsınız yahu [emoji23][emoji23]buradaki herkes dört dörtlükmüş gibi adam beğenmiyorsunuz yok onu demiş yok bunu demiş. Herkesin kendiniz kadar bu takımı sevmesini sahiplenmesini bekliyorsunuz..onlar yolcu yolcu senin benim gibi hancı değil.burdaki profile göre gelecek olan hoca Morinho gibi başarılı olacak ama bu da yetmez bir de üstüne 2010-11 şampiyonu Trabzonspor’dur diyecek o zaman belki kabul ederiz[emoji23][emoji23]büyüyün azıcık büyüyün ...gemi karaya oturdu hala o olmasın bu olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Fatih Özkan
30.05.2018, 09:26
Kendisinin başarılı olacağını düşünmüyorum fakat destekliyorum.

jairzinho
30.05.2018, 09:36
Popülizm yapıyorsun, beğenmemene saygı duyarım o ayrı.

Ama adamı şikeyle suçlarsan böyle bir tepki vermesi normal.
Bırakın bu işleri...

Masaya yumruğunu vurmuş da...

Ben olsam ağzına sçardım onların afedersiniz, iyi sabretmiş yine...

kimseyi suçladığım yok.şair burada sorunları çözme biçiminin böyle olmaması gerektiğini söylüyor.biçim ve öz ayrılamaz.

İlker Yazıcıoğlu
30.05.2018, 09:39
kimseyi suçladığım yok.şair burada sorunları çözme biçiminin böyle olmaması gerektiğini söylüyor.biçim ve öz ayrılamaz.

Kardeşim, suçlayan sensin demedim, o basın toplantısında, o dönemki söylentilere tepkisi o...

İ. SARAL
30.05.2018, 09:47
Sonuna kadar destek. Umarım başarılı olursun Ünal hocam.

Hayret.

Travelair
30.05.2018, 09:49
Hayırlı olsun. Hoşgeldin. Başarılar dilerim

Ozan Gözaçan
30.05.2018, 09:49
Ünal Karaman desteği sonuna kadar hak eden biridir. Rıza kimdide Unaldan daha çok bu takımı hak ediyor diyorsunuz anlamış değilim 5-6 maç berabere kalmış çıkıp bu başarıdır diyen adamdan bahsediyoruz arkdaşlar geçelim lütfen .

Fatih tekke gelse yaşsın harika nidağları atacaklar Unal Karamanı hiç izlemedikleri içindir sanırım Fatihi Efsane yapıp Ünalda kim ya diyorladır galiba.

Sonuna kadar desteklemek lazım ne olursa olsun.
Sefer Asan başkan . Seninle teknik direktör anlayışımız aynı Gurban hocadan biliyorum . Ama bu Mecnun olayı konusunda haklısın söylenmemesi gereken bir şey söylemiş. Mecnun ile olan bağlantısı nedir bilmiyorum Unal Hocanın . Ama her hayırlı olsun desteklememiz lazım yazana cevap olarak aynı haber linkini paylaşıyorsun . Bence olmuyor herkes demek istediğini anladı. Eleştiri boyutunu geçmeye başladı sanki be başkan sanki artık karalama ve zayıflatma noktasına geldi. Sence de bu takımın başına kim gelirse gelsin desteklememiz gerekmezmi ?

ucurum
30.05.2018, 10:23
Ünal Karaman, 07-08 sezonunda, ilk 7 maçta 0 galibiyet 4 beraberlik 3 mağlubiyet almış Konyaspor'un başına geliyor. Takım 16. sırada. Geldikten sonra devre arasına kadar 10 maçta 7 galibiyet 3 mağlubiyet alıyor. 3 mağlubiyeti de deplasmanda almış ve bunlardan biri Fenerbahçe karşısında alınan 4-1'lik mağlubiyet. Bu 10 maçlık serüvende sadece 10 maç baz alındığında lider FB'nin 4 puan arkasında 2. Devre bittiğin de ise 16. sıradaki takımı 6. sıraya taşımayı başarıyor. Sonra ikinci yarı hazırlık kampı ile birlikte lige tekrar bir giriş yapıyor ve kendi hazırladığı takım, 10 maçta 1 galibiyet 9 mağlubiyet alıyor. Tek galibiyeti Trabzonspor'a karşı 1-0. Mağlubiyetleri arasında Gençler'e 6-1 Başakşehir'e 5-0 Fenerbahçe'ye kendi evinde 1-4 gibi skorlar var. Bu süreçte 6 gol atıp 29 gol yeyip 14. sıraya gerileyip kovuluyor. Sonrasında Raşit Çetiner 2 galibiyet 2 beraberlik ve 3 mağlubiyet alarak takımı ligte tutmayı başarıyor.

Sonrasında bir Ankaragücü muhabbeti var, sonrasında yardımcı antrenörlük sportif direkötr vs bunlar teknik adamlığını çok vurgulatmaz. Inter'i deplasmanda 0-1 yendiğimiz maçta Şenol Güneş tribündeydi. Ünal Karaman ise klübede...

Sonrasında Adana Demirspor macerası başladı. 14/15 1. Liginde ligin en pahalı 5. takımını çalıştırmaya başladı. Kayserispor ortalamanın iki katı bir değerle ligi alması beklenirken Antalya Osmanlı Şanlurfa ve Samsunspor lige çıkmayı zorlayacak takımlar olarak gözüküyordu. İlk 4 hafta 10 puan ile liderliğe ortak oldu. Sonraki 4 hafta 1 beraberlik 3 mağlubiyet aldı ki bunlardan biri evinde Kayserispor'du, 7. sıraya düşüp playoff tablosunun dışında kaldı. Sonraki 9 maçın 7'sini alarak Kayseri'nin 1 puan gerisinde ligi ikinci bitirdi. Kupa'da Slavan Bilic'in Beşiktaş'ını deplasmanda 1-2 yendiğini de belirtmeliyim.
Maçın özeti:
https://www.youtube.com/watch?v=iRPOwM9qGSs

Adanademirspor ile ikinci yarıda inişli çıkışlı bir grafik sergiledi Ünal ama bence vasaatın üstündeydi ve ligin bitmesine 6 hafta kala tablo şu şekildeydi:
Kayserispor 60
Adana Demirspor 54
Osmanlıspor 50

29. hafta ligte hiç bir beklentisi ve hedefi olmayan Gaziantep BB ile karşılaştı Ünal. Maçın 38. dakikasında tabelada 2-0 yazıyordu. Tribünde Süper Lig sesleri. Daikakalar 61'i gösterdiğinde ise 3 eski Trabzonsporlunun golüyle tabela çoktan 2-3'e dönmüştü. Ne alaka? 62'de maç 3-3 olsa da puan kayıpları bu maçla başladı.
https://www.youtube.com/watch?v=iQ5W5kujxW4

30. hafta düşmeme mücadelesi veren Manisaspor 2-0 ile geçiyordu Adana'yı. Yine de son dört haftaya girilirken ikinciliğini koruyordu Ünal.

31. hafta playoffa girmeye çalışan Samsunspor'u evinde ağırladı ve 0-0 berabere kalarak 3. sıraya düştü.

32. hafta 2. sırayı kaptırdığı Osmanlı'dan da tokadı 2-0 yiyen Adana bir anda Süper Lig kapısıyla puan farkı 4'e çıkarıyordu.

33. hafta küme düşmemeye oynayan Buca da 5 kardeş gösteriyordu derken, playofftaki avantajı da kaybetme noktasına gitti Ünal: 5-3

34. hafta, en azından bir puan alıp 6. Samsun ile eşleşelim derken, Cengiz Ünderli hedefsiz Altınordu 0-5 lik bir skorla Adana'yı taaaaaaa 4. sıraya itti.

Yani son 6 haftada Süper Lig' çıkmak için 10 puana ihtiyaç varken, 3 galibiyet 1 beraberlik yerine 2 beraberlik 4 mağlubiyet aldı. Antalya ile playoff için eşleşti.

Yarı Final ilk maçını deplasmanda 0-3 kaybetti. İkinci maçtaki 2-0'lık galibiyetin de bir anlamı olmadı ve Süper Lige el salladı Ünal.

Sonraki sene Şanlıurfa'ya Teknik Adam olarak başladı Ünal. 5. hafta sonunda 8 puan ile 6. sıradaydı. 11. hafta bu puana sadece iki beraberlik ekleyebilince de 10 puan ile 13. sırada iken görevinden ayrıldı. Şanlıurfa o sene küme düşen son takım oldu.

Karabükspor macerasını anlatmaya gerek yok. 8 maçta sadece 2 gol atmış takım.

Genel olarak klasik Türk geleneği olan bütün dünyayı 433 diye kandırdığımız 451 sistemi ile oynamış Ünal. Ama çoğunlukla 442'ler de mevcut bu beni şaşırttı açıkçası. Onun haricinde düşündüğüm kadar kötü bir tablo değil. Ama krizi yönetemediği aşikar. Eğer arkasında Özkan Hoca Yönetim ve iyi bir teknik ekip durursa, belki bir kıvılcım olabilir ama ben açıkçası oldukça ümitsizim. Hayırlısı olsun diyeceğim ama çok ama çok zor.

Reha Asan
30.05.2018, 10:24
Hışgeldin karaboğa...

bir tane hatan vardır bu hata ile de geçmişini silmem.

bize geliş sürecin biz de kalışın sonrası ve yine gelişin benim için yeterlidir.

İnşallah başarılı olursun.

reisoğlu61
30.05.2018, 10:39
suanki durumumuzda gelebilecek en ideal teknik direktör lerden biri kara boga.
Hayirlisi olsun...

Mehmet Fatih Silik
30.05.2018, 10:45
valla açikçasi anti ersun o kadar yazan vardi ki bana gerek bile kalmadi, simdi ünal konusunda o kadar yorum içerisinde bir tâne mecnun olayini yazan olmayinca sert bir giris yaptim ve yazmaya da devâm ediyorum... yoksa ersun hakkinda olumlu yazim da yoktur, 1 olumlu yazim varsa 3 olumsuz yazim vardir...
herkes ne oldugunu biliyordu konusunu anlamadim, benim tek bildigim o net olmayan söylentiler, bir de bizim staddan kaçmasi, sirf o yüzden bile gelisine soguk bakmistim zâten...

bunlarin hâricinde, Ibo'nun yazdigi gibi, biri bizimle bagi olan birisi, digeri parali asker gibi bir sey... insan sevdiginin yanlisina daha fazla üzülmez mi ? he iste bizim de durumumuz o...
bir de fb sampiyon deseydi, yok daha neler... çalinan emeklere bir kere laf etti mi ? adana'da falan masaya yumruk vuruyor, 2010-2011 konusuna bir kere atifta bulundu mu, hayir, peki niye ? o da sedat pekergillerden, o da olgun pekergillerden, sike süreci de ne tesâdüf ki olgun peker'den sebep baslamis a aaa ne kadar ilginç,, mecnun falan da ayni çeteden...

hayir yâni, milletin "ünal adamdir" lafindan keskin degil ki benim laflarim, https://www.haber61.net/spor/unal-mecnun-baskan-ozlendi-h99593.html bundan sonra ünal hâla adam olarak görülüyorsa, Burak da sonraki süreçler kenara atilip "Trabzonspor için ölürüm" lafiyla adam olarak sayilsin, kabul mü ?

Ikinizin de anlamadigi olay su. Konu TRABZONSPOR! Isimler üzerinden bir yerlere varamayiz. Ailenizde sevdiginiz birisine kirginsiniz. Bir felaket sonrasi o kirgin oldugunuz kisi sizi de aileden gördügü icin elini tasin altina koyuyor.

Ne yaparsiniz?

Kulübümüz iflasin esiginde ve gelmesi gereken insanlar belliydi. Ünal gibi ADAM'lar lazimdi bize. Onlarin icinden Ünal'da karar kilindi. Ama hayirli olsun veya ALLAH yardimcisi olsun bile demeyi cok görüyorsunuz. Ne kadar anlatsam da anlamayacaksiniz beni bu tavrinizla ama olsun.

Sadece mac basliklarinda veya baska bir yerde takimin basarisina sizi sevinirken veya alkis tutarken görürsem bu yazdiklarinizi da hatirlatirim. Madem böyle insanlara karsi affiniz yok o halde arkasinda durun bu davranisinizin.

Haydi Eyvallah!

bordoylamavi
30.05.2018, 10:54
Hayırlı olsun. Gelecek sezon veya devre arası için yönetim Şenol Güneş'in yolunu yapıyor bu çok belli. Hugo Bross'un gelişi, gönderilişi ve Şenol Güneş'in takımın başına geçmesi gibi bir durumla karşılaşırız muhtemelen. Gönülden destekliyorum. Rıza'dan Samet'ten kötü olmaz. Takıma biraz karakter ve duruş katsın kafi, zaten formamız ilk 6'ya oynar. Sabır arkadaşlar.

dediğniz bana mantıklı geldi. en azından şenol hoca gelene kadar onun bildiği birlyle gitmek mantıklı.
şahsen fatik tekkeyi terxih ederdim ama ünal da mantılı

emrahtuna
30.05.2018, 11:06
hayırlı olsun..yönetim ters köşe yaptı..bize artık desteklemek düşer..inşallah biz demiştik olmaz da vs. diyen arkadaşlar yanılır bu sefer..

Ozan Yılmaz
30.05.2018, 11:16
https://pbs.twimg.com/media/DebhYYZXkAEAWx4.jpg

Faik Yılmaz
30.05.2018, 11:18
Teknik Direktör olarak değilde Kenan İskender gibi Genel Kaptan olarak gelse daha iyi olurdu sanki.....

cewat
30.05.2018, 11:19
Sefer Asan kardeşim seni çok severim inan bana. Ancak bu konularda çok yanlışsın. Zira sende o mecnun denen karaktersize kefil olan İHO'nun yönetiminde kulüpte çalıştın değil mi?

Önemlisi şu ki;

Ünal geçmişimizin kahramanlarındandır ve söz konusu olan mevkisi hepimizin ne büyük aşkı olan Trabzonspor'u başarılı kılacak mevkidir. Onun için destek olmak her şeyden önce asli görevimizdir. Hayırlı uğurlu olsun inşAllah..

alper*
30.05.2018, 11:29
İlk yarı bitmeden istifa gelir.

Maksimum 25 puan toplanır.

pReN@_61
30.05.2018, 11:39
Hayırlı olsun, başarılar dilerim.

Adem Erdoğan
30.05.2018, 11:42
İlk yarı bitmeden istifa gelir.

Maksimum 25 puan toplanır.

İstifa edecek kadar karakterli adam en azından, bir de öyle bakalım. Az çekmedik çapsız kenelerden.

Bu arada yiyecekse de Ünallar yesin.

TolgaTopçu61
30.05.2018, 11:42
https://pbs.twimg.com/media/DebhYYZXkAEAWx4.jpg
En soldaki kim?
Sanki daha önce görev yapmisti kulüpte, tanidik geliyor..

Adem Erdoğan
30.05.2018, 11:43
En soldaki kim?

Zeyyat Kafkas.

selcuk
30.05.2018, 11:44
En soldaki kim?

zeyyat kafkas mi neydi ismi, simdi tam aklima gelmiyor

ss döneminde de yönetimin basin sözcüsüydü...

TolgaTopçu61
30.05.2018, 11:50
Zeyyat Kafkas.

zeyyat kafkas mi neydi ismi, simdi tam aklima gelmiyor

ss döneminde de yönetimin basin sözcüsüydü...

Tesekkürler :)

Pek iyi hatirlamiyorum bunu sanki, nasil bilirdiniz :D

Adem Erdoğan
30.05.2018, 11:52

Yukarıdaki fotodaki gibi, olumlu olumsuz pek birşey hatırlamıyorum açıkçası. :)

6Şafak Aydın1
30.05.2018, 11:53
demekki yerel medya o kadarda sert degilmis. mecnun konusu sorulmadi bile.

ilk 11`ler aciklandigi zaman teknik direktörlük filan kalmiyor.

umarim tayfun korkut gibi olur. iyi niyet ile yaklasmak ne kadar dogru bilmiyorum.

selcuk
30.05.2018, 12:01

3 cümle zar zor bir araya getiren basin sözcüsü

sansi varki artik prof. can karyagdi var bu islere bakan

TolgaTopçu61
30.05.2018, 12:06
Yukarıdaki fotodaki gibi, olumlu olumsuz pek birşey hatırlamıyorum açıkçası. :)

3 cümle zar zor bir araya getiren basin sözcüsü

sansi varki artik prof. can karyagdi var bu islere bakan

Demek ki dogru hatirliyorum :D

ibrahim
30.05.2018, 12:38
Ikinizin de anlamadigi olay su. Konu TRABZONSPOR! Isimler üzerinden bir yerlere varamayiz. Ailenizde sevdiginiz birisine kirginsiniz. Bir felaket sonrasi o kirgin oldugunuz kisi sizi de aileden gördügü icin elini tasin altina koyuyor.

Ne yaparsiniz?

Kulübümüz iflasin esiginde ve gelmesi gereken insanlar belliydi. Ünal gibi ADAM'lar lazimdi bize. Onlarin icinden Ünal'da karar kilindi. Ama hayirli olsun veya ALLAH yardimcisi olsun bile demeyi cok görüyorsunuz. Ne kadar anlatsam da anlamayacaksiniz beni bu tavrinizla ama olsun.

Sadece mac basliklarinda veya baska bir yerde takimin basarisina sizi sevinirken veya alkis tutarken görürsem bu yazdiklarinizi da hatirlatirim. Madem böyle insanlara karsi affiniz yok o halde arkasinda durun bu davranisinizin.

Haydi Eyvallah!

Tekrar ediyorum "2011'in sonunda Trabzonspor'da sportif direktör olarak çalışan "camianın evladı" şike sanığına, bu şehir dostlarıyla beraber Mecnun başkanı çok özledi, gibi güzellemeler yapıyor"

Konu yine TRABZONSPOR!
TRABZONSPOR'UN haklarını çalan bir ismi, TRABZONSPOR'DAN maaşını alan birisi koruması altına alıyor. Bu yanlışı TRABZONSPOR'A yapıyor!

Kiminin gençliğinde sevdiği futbolcu olabilir, kimisi vefa adı altında görevde görmek isteyebilir, kimi siyasi duruşundan dolayı taktir ediyor da olabilir. Bunların hiç biri beni ilgilendirmiyor.

ucurum
30.05.2018, 14:06
İlk kez bir basın toplantısı bitiğinde konuşmacılar arka kapıdan salonu terk etmedi, gittiler basın mensuplarının yanına inip birebir konuştular...

Yapılmaya çalışılan şeyi anlıyorum da çok zor çok...

Onur Akyüz
30.05.2018, 14:18
15630

5-1’lik Bursaspor maçında oynayamamıştı ama maç sonu Ünal’ın sevinci ve tribünleri coşturmasını hala hatırlıyorum.

15631

artvints
30.05.2018, 14:22
açıklamalar çok duygusal, bundan çok yarar geldiğini görmedim. beklentinin düşük olması iyi.

acil bıyık bıraksın, böyle çok mülayim duruyor.

Bahadır Şimşek
30.05.2018, 15:07
Hayırlı olsun dicem ama çok hayırlı olcağını sanmıyorum.

Hiçbirşey yapamıyorsan, yeni emekli olmuş eski bir futbolcuyu getir koy takımın başına.

Bu kişi Totti olur, Pirlo olur (bıraktılar mı henüz bilmiyorum ama örnek olsun diye yazıyorum), en azından İtalya, Almanya, İngiltere'de futbol nedir öğrenmiş olur.

ÖmürKaradeniz61
30.05.2018, 15:30
Şenol güneşin gelişide kesinleşti bu hamleyle.

Arda'
30.05.2018, 15:43
https://www.youtube.com/watch?v=RN30-prGNmY

Kulüp güzel bi hoşgeldin videosu yapmış

Şahin Yılmaz
30.05.2018, 17:12
Hayırlı Olsun.

Tek amacımızın bu saatten sonra iflasımızı geciktirmek olduğu gerçeğini unutmayalım. Kulüp batmış arkadaşlar. Yönetim için TD seçimi en son ayrıntı.

CEMEFKER
30.05.2018, 20:20
İstikrar varsa başarı var.
Ünal Hoca şu veya bu...
25 Kasım 2009'da Sportif Direktör (futbol) olarak başlayan, 19 Şubat 2010'da Antrenörlüğe geçiş ve 2012'de Antranör olarak biten Colman, Jaja, Buraklı, Enginli.. vs. kadronun "terbiyesinde" başarılı olmuş Ş. Güneş'li ekipde yer almış biri..
Katkısı nedir? o dönemdeki çatıda yer alan futbolcu, malzemeci, t. adan, yönetime sormak lazım.
Bazen 2.adamlar görünmeyen işlerde aktiftir diyelim ve umutvar olalım.
Bu dönemde dilediğim tek şey "meselenin farkına varmış", rant kapılarını menejer, futbolcu, yöneticilere kapandığını görmek. Adımlar o yönde....

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mithridates
30.05.2018, 20:58
Bile bile lades başka birşey değil madem bir macera olacaktı Fatih Tekke çok daha mantıklıydı en azından bir heyecan getirirdi şimdi hiçbir şey yok.

Tuğrul
30.05.2018, 21:58
Öncelikle Ünal Karaman dediğimiz kişi.

Şenol Güneş/F.Tekke/Tolunay/M.Reşit/Hami gibi isimlerden daha çok Trabzonsporludur.

Çünkü Konya'lı olup Malatyaspor'da ter dökmesi, Trabzon ile hiçbir aidiyeti olmamasına rağmen.

İstanbul takımlarının teklifini ret ederek, Trabzonspor'a gelmiş biri.

Parayı ve şöhreti bir tarafa bırakarak, zirve döneminde TS'a gelmesi onu gözümde apayrı yere koyuyor.

Teknik adamlığı döneminde ise kayda değer başarısı yok zira gereken referansı/torpili olmadığı için hep beklentisi düşük takımları çalıştırdı.

Ünal Karaman'ı hiç düşünmeyecekleri için Abdullah Avcı/F.Tekke ikileminde kalmıştım.

Bu tercih ile yönetim güvenoyu almıştır lakin Ünal hoca kendisinden istenen taleplere cevap vermeli, rüştünü ispat etmelidir.

Hayırlı olsun.

kadirgazioglu
30.05.2018, 22:08
: )
15633

Enaldo61
30.05.2018, 22:20
İlerleyen süreçte daha sakin kalmasını temenni ediyorum. Ben konuşmalarını ve tarzını beğendim açıkçası. Trabzonspor'a verdiği değer ve onun gözünden bakılınca görülen Trabzonspor çok etkileyici. Ben açıkçası farklı mağlubiyetler olmadığı sürece sezon boyunca hocaya karşı cephe almayacağım.

Soner Albayrak
30.05.2018, 22:28
Yine bir Hoca'nın futbol bilgisinden başka her şeyi konuşuyoruz taraftar olarak. Bu duygusal yaklaşım hiç yaramıyor bize.

Futbol birikimi ve hırs, duygusallık ve aidiyet duygusuyla birleştiği zaman biz biz oluruz. Bunu da zaten en son Şenol Hoca başarmıştı.

selcuk
30.05.2018, 22:36
: )
15633

süpermen kiyafetinde yaparmisin?

kadirgazioglu
30.05.2018, 22:42
selcuk abi aradım taradım özellikle eski bıyıklı fotoğraflardan baktım bulamadım kaliteli bir fotoğraf

selcuk
30.05.2018, 22:45
@selcuk (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=347) abi aradım taradım özellikle eski bıyıklı fotoğraflardan baktım bulamadım kaliteli bir fotoğraf

kaliteli olmasada olur

gencligimizin süper kahramanini süper kahraman kiyafetinde görelim yeter

kadirgazioglu
30.05.2018, 23:07
@selcuk (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=347) Kara-MAN : ) açılar olmadı tabii idarelik işte

15634
@Yiğit Gayretli (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=36328)
:/
15636

selcuk
30.05.2018, 23:09
@selcuk (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=347) Kara-MAN : ) açılar olmadı tabii idarelik işte

15634

hahaha

süper oldu
eline saglik

omondoles
31.05.2018, 02:00
Teknik direktörümüz belli oldu. Takımı çalıştıracak hocadan bahsediyoruz. Peki altına yazılan şeyler normalde ne olmalı? Teknik taktik, sistem vs.

Bizde ne yazılıyor?
Delikanlı
İyi bir trabzonsporlu
Adam gibi adam
Dürüst

Vay başımıza gelenler ..

Sefa
31.05.2018, 02:39
Tamamen şansa güveniyoruz. Karaman bir hava yakalayabilecek mi bakacağız. Zarı attık rastgele..

Ekibi, tecrübesi olmayan futbol mantalitesi mechul bir ismi takımın başına getirdik. Şunu söyleyebilirim ama küme düşmüş Karabük Rıza'nın takımından iyi oynuyordu..

Allah sonumuzu hayretsin ne diyelim..

Hoca işinde ilk baktığım şey ekiptir. Merakla bekliyorum..

Yiğit Gayretli
31.05.2018, 08:27

15634
Kadir "S" harfini de "K" yapabilir misin? :)

İlker Yazıcıoğlu
31.05.2018, 09:18
Ünal hoca için de çok iyi bir fırsat bence. Hocalık tecrübesine haklı olarak 'acabalarla' yaklaşıyoruz. Bundan daha iyi bir fırsat bulamazdı bence Ünal hoca. O da bunun farkındadır sanırım. Ama şundan eminim ki takım için de kimse kendi borusunu öttüremeyecektir. Bu durumun sportif başarıya katkısı ne kadar olur göreceğiz.

İnşallah çok başarılı olur. Bunu hem taraftar hem de Ünal hoca için çok istiyorum.
Artık olan oldu, destek vakti...
Şu lig başlasın hele...

Travelair
31.05.2018, 09:30
Avrupa'da genç, tecrübesiz teknik direktörlerin yanına tecrübeli işini bilen isimler verilir ki bocalamasın. Bizde ise Ünal gel, Çimşir gel, Aktaş gel... Eleştiri olunca da köstek olma anlayışı. Sonra neden başarılı olamıyoruz. Bilmem?

İlker Yazıcıoğlu
31.05.2018, 10:10
Akın abi haklısın ama bu düzen değişmeyecek bunu da biliyorsundur diye umuyorum.
Gönül isterdi ki, genç bir Alman gelsin, çok duyulmuş biri olmasına gerek yok(Zaten çok duyulmuş yabancı bize gelmez,biz alamayız).
Ama bu vizyon malesef camiada yok...
Özkan Sümer'in ve Ağaoğlu'nun olduğu yerde yerel değerler ön plana çıkar.
Olması gereken bu mu, bence değil ama malesef...

Keşke dediğin gibi olsa...

Travelair
31.05.2018, 10:13
İlker kardeşim sana değildi yazım, yani eğer yanlış anladıysan düzeltmek isterim ama ben bu kısır döngüden bıktım. Başkaların aptallıklarını çekmek zorunda kalmaktan bıktım

İlker Yazıcıoğlu
31.05.2018, 10:18
İlker kardeşim sana değildi yazım, yani eğer yanlış anladıysan düzeltmek isterim ama ben bu kısır döngüden bıktım. Başkaların aptallıklarını çekmek zorunda kalmaktan bıktım
Yok ben üzerime alınmadım abi, hak verdim sana sadece...

Travelair
31.05.2018, 10:26
Yok ben üzerime alınmadım abi, hak verdim sana sadece...
Eyvallah teşekkür ederim

Oruç
31.05.2018, 10:46
Tamamen günü kurtarmak adına yapılmış bir hamle. Ne oynatacak, nasıl oynatacak kimse bunu sormuyor. Hep goy goy. İyi Trabzonsporlu, kral adam vs. Bu ülkede milyon tane Trabzonsporlu var ona bakarsak.

Ozan Yılmaz
31.05.2018, 13:02
https://www.youtube.com/watch?v=M4ZLqwUm4U8

Faruk BERBER
31.05.2018, 13:14
Ümit İnal'ın ne işi var ya teknik ekipte ? Bağlantısı ne acaba merak ettim. Severim kendisini, çoktandır da görmemiştim. Şu karede görünce bir garip oldum.

selcuk
31.05.2018, 13:20
hocam adam, adam...

Travelair
31.05.2018, 13:22
hocam adam, adam...
Katılıyorum.

selcuk
31.05.2018, 13:32
bu adam icin oynasam cimleri yerim

bu motivasyon bile yetmeli

bizim zidane´imiz

İlker Yazıcıoğlu
31.05.2018, 13:35
Ünal hoca, konuşurkenki hırs ve isteğini futbolculara yansıtır ve taktik yeterlilik de sağlarsa tadından yenmez...
Kadro yapısı çok önem kazanıyor.

İnşallah güzel şeyler olur...

selcuk
31.05.2018, 13:37
timur hocanin bakislari efsane

Harvelli61
31.05.2018, 13:48
Hocam inşallah başarıcaksın bu işi, o kadar çok istiyorumki başarılı olmanı inşallah ersun itine gösterdiğimiz sabırı kendi hocamıza gösteririz.

Kaan Çetin
31.05.2018, 13:56
-Ünal Karaman hayırlı olsun, ben umutluyum.
-Neden?
-Adamdır
-Ama hocalığı?
-Belki iyi çıkar, oyuncuları toparlar.
-Ama hiç başarısı yok?
-Hami yaptı, MRA yaptı, şu yaptı bu yaptı, onun da hakkı.
-Haketmek için ne yaptı?
-Adamdır, öyle artık topçuların borusu ötmez, hoca affetmez.
....

Camianın en büyük sorunu akıl.

Oruç
31.05.2018, 14:04
10. haftadan itibaren yerine kim geçer diye düşünürüz büyük ihtimal.

selcuk
31.05.2018, 14:06
10. haftadan itibaren yerine kim geçer diye düşünürüz büyük ihtimal.

onu o zaman düsünürüz

Oruç
31.05.2018, 14:10
onu o zaman düsünürüz

Uzun süreli düşünüp hareket etmek varken 3 ayda bir TD değiştiriyoruz. İyice sıradan bir takım olduk.

selcuk
31.05.2018, 14:13
Uzun süreli düşünüp hareket etmek varken 3 ayda bir TD değiştiriyoruz. İyice sıradan bir takım olduk.

biz hic bir zaman siradan olmadik, bu is bile sira disi oldugumuzun kanitidir

Sıradan takımlar genelde kısa süreli planlar yapar. Yine sıradan takımlar 1 tam sezonu 1 hocayla kapatmazlar.

kafandaki resmi bence önce bir sorgula

bu konuda en yakin örnek gs
avrupada daha niceleri var, dortmund, bayern gibi

küme düsmemek icin degil bir arayis icinde bunlar yapildi...

Oruç
31.05.2018, 14:14
biz hic bir zaman siradan olmadik, bu is bile sira disi oldugumuzun kanitidir

Sıradan takımlar genelde kısa süreli planlar yapar. Yine sıradan takımlar 1 tam sezonu 1 hocayla kapatmazlar.

Harun-61
31.05.2018, 14:16
Metin Aktaş ı eleştirenler, Bayern Münih'in kaleci antrönerini ve oynadığı dönemde ki başarılarını araştırsınlar :)

İlker Yazıcıoğlu
31.05.2018, 14:34
Teknik ekipte, Ünal hocanın 2 yardımcısı da akademisyen. Bu iyi...
Metin Aktaş'ın cümle bile kuramaması çok sinir bozucu. Önemli mi? Bence evet...

Olumlu ve olumsuz fikirler var ama destek olmaz lazım. Şu andan itibaren başka opsiyonumuz da yok açıkçası...

Yolları açık olsun...

6Şafak Aydın1
31.05.2018, 14:34
malesef hep muhalefet hakli cikiyor. gelenek bozulsun artik.

merdeme
31.05.2018, 14:41
Ünal Karaman: Ben Bursaspor maçından 3-0 mağlup dönerken üzüntüden "Allah'ım batır bu gemiyi" diyen insanım.

Hasan Yılmaz
31.05.2018, 14:43
Ünal Karaman..
Kendisini iki gündür oldukça dikkatli dinliyorum..
İnanın bana o konuşurken sesinin titremesi o kadar derin anlam taşıyor ki,
Ben asla gitmedim diyor..
Gel dediler geldim, git dediklerinde bile gide-medim..
Umarım Allah en güzel başarıları ona nasip eder..
Samimiyetine, inanılmaz güveniyorum..

Hasan Yılmaz
31.05.2018, 14:44
Ünal Karaman kimdir?

Futbolculuk kariyerine ilk olarak Konyaspor genç takımında forma giydi. 1984'te Gaziantepspor'a transfer oldu. İlk kez bu takımda, üstelik 2. Lig'de oynarken Türkiye Millî Futbol Takımı formasını giyen Ünal Karaman, 1987'de Malatyaspor'a transfer oldu. Malatyaspor'da 1988'de bir lig üçüncülüğü yaşadı. A millî takımın orta sahasının da önemli isimlerinden biri olmayı başardı. İstanbul ekiplerinde Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın ısrarla kadrosuna katmak istediği Milli Futbolcu, 1990 yılında tercihini Trabzonspor'dan yana kullandı ve 9 sezon oynadıktan sonra 1999 yılında transfer olduğu MKE Ankaragücü'nde bir yıl futbol oynadı ve 2000 yılında futbolu bıraktı. Teknik direktörlük kariyeri Faal futbol yaşamını tamamladıktan sonra 2000-2004 yılları arasında Türkiye Millî Futbol Takımı yardımcı antrenörlüğü görevinde bulunan Karaman, 2005 yılında Ümit Millî Takım teknik direktörlüğü görevine getirildi. 26 Eylül 2007'de Konyaspor'u çalıştırmaya başlayan Karaman 24 Mart 2008 tarihinde Konyaspor'daki görevinden istifa etmiştir. 2008 yılının Kasım ayında Hakan Kutlu'nun istifası ile MKE Ankaragücü'nün başına geçmiştir. 7 Aralık 2008 tarihinde lig de Galatasaray ile oynanan ve takımının 3-0 mağlup ayrıldığı karşılaşma sonrası istifa etmiştir. 19 Mayıs 2009 günü 2008-09 sezonunun son iki haftasında tekrar Konyasporda göreve başlamıştır. 2009 Temmuz ayında Trabzonspor Sportif Direktörlük görevine getirilmiştir. 18 Şubat 2010 tarihinde Ünal Karaman, Teknik Direktör Şenol Güneş'in birinci yardımcısı olarak göreve getirilmiş, 28 Ocak 2013 tarihinde teknik direktör Şenol Güneş istifa ettiği için kendisi ve tüm teknik ekip de istifa ederek kulüpten ayrılmıştır. 2013 yılında yuvası Trabzonspor'a sportif direktör olarak geri dönmüştür ancak 4 Ekim 2013 günü görevinden istifa etmiştir. 2014-15 sezonunu 1. Lig'de mücadele eden Adana Demirspor'un başında geçirmiş, sezon sonunda mavi-lacivertli takım ligi 4. sırada tamamlamıştır. Ünal Karaman 2016 yaz sezonu döneminde 1. Lig ekiplerinden Şanlıurfaspor ile iki yıllık anlaşma imzaladı. Şanlıurfaspor’un başında 13 maça çıkan Karaman ardından bu takımdan ayrıldı. Son olarak Kardemir Karabükspor’un başında 2017/18 sezonunda 8 maça çıktı ve geçtiğimiz günlerde Trabzonspor’un yeni teknik patronu oldu.

Metin Aktaş kimdir?
Futbolculuk kariyerine 2003 yılında Trabzonspor’da başlayan Metin Aktaş Süper Ligin bir çok ekibinde forma giyindi. Kariyerinde 139 lig maçına çıkan Aktaş kalesinde 194 gol gördü 40 maçta kalesini gole kapatan tecrübeli kaleci toplamda 12.160 dakika sahada kaldı. 2011 yılında Adana Demirspor’da kaleci antrenörü olarak görev yapan Metin Aktaş, yeni sezonda Trabzonspor’da Ünal Karaman’ın yardımcılığını üstlenecek.

Hüseyin Cimşir kimdir?
Trabzonspor alt yapısında futbola başlayan ve futbolculuk kariyerinin 11 yılını Trabzonspor’da geçiren Hüseyin Cimşir, 2009-2010 sezonunda transfer olduğu Bursaspor’da Süper Lig şampiyonluğu yaşadı.Futbolculuk kariyerini 2013 yılında Adana Demirspor’da noktalayan tecrübeli isim 278 lig karşılaşmasında 4 gol 1 asistlik performansı ile 23.488 dakika sahada kaldı. Antrenörlük kariyerine Mustafa Reşit Akçay’ın yardımcısı olarak Haçka Spor alt yapısında 2013 yılında başlayan Cimşir, 2014 yılında Fatih Tekke’nin yardımcısı olarak Akhisar Belediyespor’da görev yaptı. Ardından Mustafa Reşit Akçay ile antrenörlük kariyerine Osmanlıspor ve Konyaspor ile devam eden Cimşir, yeni sezonda Ünal Karaman’ın yardımcılığını üstlenecek.

Ümit İnal kimdir?
Futbolculuk kariyerine 1991/92 sezonunda Vefaspor başlayan Ümit İnal sırasıyla Trabzonspor, İnegölspor, Karabükspor, Kocaelispor, Kuşadasıspor, Sakaryaspor, Göztepe, Dardanelspor, Yozgatspor, Altay, Elazığspor, Bucaspor ve son olarak Kartal Belediyespor’da forma giydi. 2006/07 sezonunda futbolculuk kariyerini noktaladı. Teknik direktörlük kariyerine 2013/14 sezonunda Eyüpspor’un başında 5 maça çıkarak başlayan İnal, Eyüpspor’u ligde tutmaya yetmedi. Bu beş karşılaşmada 2 galibiyet, 1 beraberlik, 2 mağlubiyet alan Eyüpspor, ligin son maçında düşme potasında ki rakibi İskenderun’a 2-1 mağlup olarak 3. Lige düştü. Ardından Tarsus İdman Yurdu’nun başında 13 maça çıkan İnal 2 galibiyet, 4 beraberlik, 7 mağlubiyet aldı ve 13. Hafta sonunda istifa etti. 2016/17 sezonunda Şanlıurfaspor’da başlayan antrenörlük hayatı son olarak Ünal Karaman’ın da başında bulunduğu Kardemir Karabükspor’da devam etti. 48 yaşında ki tecrübeli isim yeni dönemde Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman’ın yardımcılığını üstlenecek.

Yrd. Doç. Dr. A. Timur Atalay
1968 yılında Bulgaristan’da doğdu. 1972 yılında ailesi ile Türkiye'ye göç edince ilkokulu İstanbul'da, ortaokul ve liseyi Bursa'da okudu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden mezun oldu ve ODTÜ Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde Egzersiz Fizyolojisi alanında master, Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde Spor Yönetimi üzerine doktora yaptı. ODTÜ Geliştirme Vakfı okullarında Beden Eğitimi öğretmenliği (1993-1995), Ortadoğu Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde Araştırma Görevlisi (1995 - 2003) olarak görev alan Atalay, 2003 yılından bu yana profesyonel (UEFA A Lisans) olarak Türkiye Süper liginde antrenörlük yaptı. Ankaragücü, Çanakkale Dardanelspor, Gençlerbirliği, Trabzonspor, Denizlispor, Gaziantepspor, Manisaspor, Ankaraspor ve Sivasspor’da daha önce görev yapan Atalay, yeni sezonda Ünal Karaman’ın yardımcılığını üstlenecek.

Doç. Dr. Olcay Mülazımoğlu
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Spor Bilimleri Fakültesi’nde Dekan Yardımcısı olarak da görev yapan Mülazımoğlu, Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü Hareket Ve Antreman Bilimleri Anabilim Alanında uzmandır. Yüksek Lisansını Karadeniz Teknik Ünivertesi’nde 2000 yılında tamamladı. Bir çok çalıştayda söz sahibi olarak çeşitli alanlarda sunum ve makaleler yayınladı. Antrenman Bilgisi dalında uzman olarak ders veren Mülazımoğlu yeni dönemde Ünal Karaman’ın yardımcılığını üstlenecek.

Travelair
31.05.2018, 14:55
Basın toplantılarından sonra kendisine inancım arttı. Allah muvaffak etsin

Sefa
31.05.2018, 15:10
Metin Aktaş hariç ekip fena değil..

redbul
31.05.2018, 15:21
dün a sporda son sayfa parogramında uğur karakullukçu diye bir çocuk var kendsini uzun süredir de takip ederim halkın arasından gelmiş trübün çocuğudur galatasaraylıdır ama adamdır ne görürse onu söyler dün ünal karamanı sordular adamın ilk cevabı ben dedi ünal karaman tercihine nerden bakarsam bakayım bir yere koyamıyorum dedi neye göre hangi kriterlere göre trabznsoorun hocası oldu dedi adanademirsporda başarısız şanlıurfa sporda başarısız dedi asıl bomba karabükte 8 de 8 nalubiyet alması dedi hani orda 8 maçta 2 galibiye 3 beraberlik alır bişeyleri değiştiriri dedi oda yok ben kendi adıma başarılı olacağını sanmıyorum dedi yani bu adam bile dışardan gerçeği görüyorda bizim yönetim neyin peşinde ucuz olduğu içinmi yoksa boş mukavaleye imza attığı içinni ünal karaman seçildiyoksa teknik anlamda hiç bir başarısı yok inşallah yanılan ben olurum ama görünen köy de klavuz istemez ünal karaman 10. haftayı yönetimde aralık ayını göremez 2002 de özkan sümer ve ahmet ağaoğlu yapamadkalrını belki bu sezon başarırlar.

selcuk
31.05.2018, 15:22
bu 2 cv cok iyi

Yrd. Doç. Dr. A. Timur Atalay
1968 yılında Bulgaristan’da doğdu. 1972 yılında ailesi ile Türkiye'ye göç edince ilkokulu İstanbul'da, ortaokul ve liseyi Bursa'da okudu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden mezun oldu ve ODTÜ Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde Egzersiz Fizyolojisi alanında master, Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde Spor Yönetimi üzerine doktora yaptı. ODTÜ Geliştirme Vakfı okullarında Beden Eğitimi öğretmenliği (1993-1995), Ortadoğu Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde Araştırma Görevlisi (1995 - 2003) olarak görev alan Atalay, 2003 yılından bu yana profesyonel (UEFA A Lisans) olarak Türkiye Süper liginde antrenörlük yaptı. Ankaragücü, Çanakkale Dardanelspor, Gençlerbirliği, Trabzonspor, Denizlispor, Gaziantepspor, Manisaspor, Ankaraspor ve Sivasspor’da daha önce görev yapan Atalay, yeni sezonda Ünal Karaman’ın yardımcılığını üstlenecek.

Doç. Dr. Olcay Mülazımoğlu
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Spor Bilimleri Fakültesi’nde Dekan Yardımcısı olarak da görev yapan Mülazımoğlu, Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü Hareket Ve Antreman Bilimleri Anabilim Alanında uzmandır. Yüksek Lisansını Karadeniz Teknik Ünivertesi’nde 2000 yılında tamamladı. Bir çok çalıştayda söz sahibi olarak çeşitli alanlarda sunum ve makaleler yayınladı. Antrenman Bilgisi dalında uzman olarak ders veren Mülazımoğlu yeni dönemde Ünal Karaman’ın yardımcılığını üstlenecek.

Timur Bey
31.05.2018, 15:26
Fazla duygusal bakmanın anlamı yok. Şans yanımızda olmazsa 20-25 arası bir puan toplarız kongreye kadar. Yönetim de Şenol Güneş'in gelmesi için yol yapar. Zaten bir yıllık anlaşma da bunun özeti.

champions
31.05.2018, 15:28
Şöyle bir şansı var, 5. bile olsa başarılı sayılacak. Hele avrupa kupalarına katılırsak net başarılıdır. Diğer taraftan yeni yılı göremezse de sürpriz olmaz.

Emrah KabuL
31.05.2018, 15:39
Açıklamaları çok iyi.. inşallah başarılı olursun hocam.

Somers61
31.05.2018, 15:40
Gel dersin gelir git dersin gider durusuyla davranisiyla efsanemiz insallah küs ayrilmayiz

Verstuurd vanaf mijn LG-H930 met Tapatalk

nbay
31.05.2018, 15:49
Hareket Ve Antreman Bilimleri Anabilim Alanında uzman olmak iyi bişey olsa gerek , antremanlara bir faydası olacaktır inşallah.

Fatih Çelik
31.05.2018, 16:27
Alper Boğuşlu olsaydı iyiydi. Elden en iyi Şenol Güneş , Alper çıkmış , bizim kulübede Ünal ve Metin Aktaş var Trabzonspor'u çok güzel özetliyor. Yamanmaspor falan olacak kulübün ismi ileride ona yanıyorum...

kadirgazioglu
31.05.2018, 16:33
15641

Murat Engin Akyüz
31.05.2018, 16:33
https://www.youtube.com/watch?v=p8L-0lkqWJA

2013'de sportif direktörlükten istifa ettikten sonraki basın açıklaması.

TSemih61
31.05.2018, 17:01
AÇıklamaları iyi olmasına iyi de futbol kısmına daha hiç değinmedi, beni asıl ilgilendiren kısım o. Zaten yeterince destek var sana Ünal Hocam, artık bir şeyleri ispatlamana veya anlatmana gerek yok. Nasıl bir sistem kurulucağından bahset bundan sonra.

Daha fazla teknik görevli katılacakmış, bu iyiye işaret. Gerekirse her mevki için antrenör olmalı gerek oyuncu gelişimi ve performansı gerek taktik açısından katkıları olur. Takım daha çok disiplin altında olur.

sezai
31.05.2018, 17:40
Karakter ve futbolculuğuna laf diyemem ama teknik direktörlük çok başka bir kavramdır.Bunun için hazir olduğundan şüphelerim var iken yardımcı antrenörlerini gördükten sonra olamayacağı belli özellikle de metin aktaş gibi futbolculuğunda vasıfsız ve iddaa olaylarına karışmış bir kişinin bilgisinden çoooook şüpheliyim.Küçülmeye gitmek doğru gibi görünse de ekip yanlış kuruldu. hocada biraz paraya kıysalardı da alman bir hoca bulsalardı.
Malesef ki sayın ağaoğlu'nun hiç ve hiç bir planı olmadığı belli.Yazık nereden nereye düştük.

Sefer A.
31.05.2018, 17:51
https://www.youtube.com/watch?v=iIJXBQTu3jM

"hikâyeden gelmedim"
sonuç ? 8'de8 yenilgi

Gökhan Balcı
31.05.2018, 19:12
https://www.youtube.com/watch?v=iIJXBQTu3jM

"hikâyeden gelmedim"
sonuç ? 8'de8 yenilgi

Yani 8 hafta yenilmesi bence de kabul edilebilir değil ama biz bunlardan daha beterlerini yaşadık bence :D hem de bu kadroyla :D

pazarkapılı
31.05.2018, 19:41
hocanın kariyerinde basarısızlık olmadıgı icin bilemeyebilir ama; basarısızlık suc degildir, utanılacak birsey de degildir....

not: basarısız olan bir forum üyesi....

kani6161
31.05.2018, 20:54
Bugün yapılan basın toplantısından sonra Ünal KARAMAN'a güvendiğimi söylemem gerekir. Ama Ünal hocanın başarılı olması için karakteri sağlam oyuncular olmalı...

jairzinho
31.05.2018, 22:34
ünal hocanın ne oynattığına dair bir fikri olan yok sanırım.51 yaşında ve nasıl futbol anlayışı var ın cevabı yok.çoh enteresan.

ama konuşmalarından tahmin edebiliyorum.koşan mücadele eden ama 3 pası yapamayan ve organize olamayan bir takım ve sistem olacak.muhtemelen ruh ve gaz pompalayacak takıma.asıl olay skorlar kötü gittiğinde ne olacağı.adanademirspordaki gibi yumruğunu soyunma odasında da vurursa genç takım için sonun başlangıcı olur.

öyle tahmin ediyorum ki ünal karamanın teknik adamlıktaki başarısızlığının nedeni sinir sistemi yani oyuncuları yönetememek.bu bakımdan zidane ve luce nin tam tersi bir profil.(karekter yapısı bakımından)

futbol ve spor bir eğlence .bu eğlenceden bir enerji üretmek lazım.bu eğlenceye farklı anlamlar katılırsa ve bunun üzerinden yol alınmaya çalışılırsa duvara toslarsın.basın toplantılarını izliyorum sürekli bir müslüm gürses modu var.yüzlerde gerginlik ve sözlerde oyunun dışına çıkan farklı söylemler.bu oldukça negatif bir enerji yaratır .

ünal karaman 1.30 puan ortalaması tuttursun başarıdır.yani küme düşme potasından 4-5 puan üstte yer alırsa başarılıdır.gerçi benim ümidim yok.genç kadro kuruyorsan kolej havası yaratman lazım.ünal karamanla kolej havası yaratamazsın.bunu adanademirsporun başındayken ki basın toplantısında gördük.
gene boşuna zaman kaybeceğiz.ve bunu toparlamak içinde sezon içinde teknik adam değişikliği olacak.oysa şu hazırlık kampını bizim doğru bir hoca ile geçirmemiz gerekiyordu.

redbul
31.05.2018, 22:41
benim gelecekte gördüğüm şöyle bunlar yani yönetim ucuz diye ünal karamanı getirdiler şimdi sıra takımı kurmaya geldi genç ucuz yerli ve yabancılar bulup getirecekler ve bunun sonucında takım rayına oturmayacak 10 . hafta sonuda ttakımın başında ünal felan kalmayacak takımı kurtaralım derken yine transfer yapacaklar yeni hoca yeni adamlar isteyecek bir bakmışsınki öze dönüş yalan olmuş bunu defalarca yazdım burda ben bu filmi 2002 de gördüm o sezon az kalsın düşüyorduk bakalım bu sezon ne olacak.

CEMEFKER
31.05.2018, 23:01
Şurada hala sistem , taktik.. vs. den bahsediliyor...
Bu bakış ve anlayış ile asırlarca aradığını bulamayacak taraftar profili var.
Bir renk tabi onlar da...
Bu dönem ortaya karakter koyma zamanı ki "karaktersizlerin" (paracı) elenmesi için...
TS tarihine bakıldığında bu daha ii anlaşılacaktır. Ne zamanki karakter ortaya konmuş başarı gelmiş.
Hala diyorsanız ki bana somut, bilimsel şeyler den bahset o zaman noktayı koyarım. Zira dünyaya farklı pencereden bakıyoruz...

artvints
31.05.2018, 23:33
96 takımının niye şampiyonluk kaçırdığı belli oluyor. biz öyle adamız şöyle ahlaklıyız derken rakip işi götürmüş.

Hakan
31.05.2018, 23:46
Bu duygusal konuşmalar hiç hoşuma gitmiyor.Iki maç üst üste kaybedince kara boğa falan kalmaz açıkçası.
Abdullah Avcı çıkıp 1 saat analiz yapıyor,biz Trabzonsporluluk adamlık takılıyoruz.

jairzinho
31.05.2018, 23:49
benim gelecekte gördüğüm şöyle bunlar yani yönetim ucuz diye ünal karamanı getirdiler şimdi sıra takımı kurmaya geldi genç ucuz yerli ve yabancılar bulup getirecekler ve bunun sonucında takım rayına oturmayacak 10 . hafta sonuda ttakımın başında ünal felan kalmayacak takımı kurtaralım derken yine transfer yapacaklar yeni hoca yeni adamlar isteyecek bir bakmışsınki öze dönüş yalan olmuş bunu defalarca yazdım burda ben bu filmi 2002 de gördüm o sezon az kalsın düşüyorduk bakalım bu sezon ne olacak.

öze dönüş genç kadro kurma fikri doğru idi fakat genç kadro kuruyorsan eğitici yapıcı rahat bir teknik ekiple anlaşman lazımdı.

olayın en kötü yanı şu.hazırlık kampı çok önemli.kolej havası yaratmak için.fakat biz bunu iyi değerlendiremeyeceğiz.ve 10 hafta teknik ekip kovulduğunda yeni gelenin toparlaması neredeyse imkansız olacak.çünkü rıza çalımbay gelir gelmez toparladı .neden? elinde belli bir seviye kadro vardı.oysa bu yıl sezon içinde gelecek yeni teknik adamın elinde o seviye bir kadro olmayacak.
onunçün bu hazırlık kampı bizim için hayati önem kazanmalı idi.

redbul
31.05.2018, 23:53
öze dönüş genç kadro kurma fikri doğru idi fakat genç kadro kuruyorsan eğitici yapıcı rahat bir teknik ekiple anlaşman lazımdı.

olayın en kötü yanı şu.hazırlık kampı çok önemli.kolej havası yaratmak için.fakat biz bunu iyi değerlendiremeyeceğiz.ve 10 hafta teknik ekip kovulduğunda yeni gelenin toparlaması neredeyse imkansız olacak.çünkü rıza çalımbay gelir gelmez toparladı .neden? elinde belli bir seviye kadro vardı.oysa bu yıl sezon içinde gelecek yeni teknik adamın elinde o seviye bir kadro olmayacak.
onunçün bu hazırlık kampı bizim için hayati önem kazanmalı idi.

kardeşim ben cümlenin sonunda da bunu yazmak istedim ben bu filmi 2002 de gördüm az kalsın düşüyorduk ve tek korkum gene aynı şeyin olması ve malesef görünen köyde klavuz istemiyor.

selcuk
01.06.2018, 00:15
96 takımının niye şampiyonluk kaçırdığı belli oluyor. biz öyle adamız şöyle ahlaklıyız derken rakip işi götürmüş.
evet, antalyada son dakikada ellen gol atarak, kendi oyuncusunun kafasina kül tablasi vurup Trabzon terrörist diyerek o ahlakli ve adam takimin hakki yendi...

TSemih61
01.06.2018, 01:22
Daha şimdiden negatif şeyler yazıp olumlu havayı dağıtmak olmaz ama gerçekten de çok duygusal konuşuyor, futbolculara sökmez bu. Her konuşmasına "acılar acılar acılar" deyip duruyor. Bırak eskileri Ünal Hocam, şimdi ne yapacağından bahset. İnşallah saha içi ile ilgili planları vardır, kendini aşması lazım.

Gökhan Balcı
01.06.2018, 02:19
kendisine güvenmeyip ne yapalım. beni de tatmin etmiyor ama karabükte olan olayı büyütmek yerine kendimize bakalım. karabük maçından sonra oynadığımız süreçte 6 beraberlik iki mağlubiyet almışız. üstelik üç maç aynı takımla oynayıp galip gelememişiz. ve o takım 3 puanla kümede tutundu. hangisi başarı diye sorulacak olursa ben bizimkini tercih ederim. bu kadroya bunu yaptırabilmek ancak başarıdır.

Jackdaniels
01.06.2018, 02:21
Hocaya genel bölümde bir hoşgeldin başlığı bile açılmamış (göremediysem özür dilerim) ayrıca yorumları okuyorum hep felaket senaryoları , ne oluyoruz arkadaşlar kendi değerlerimizi neden bu kadar küçümser olduk Ünal hocayı bu takımın başında görüp gözleri dolan birtek benmiyim nedir bu başkalarını yüceltme sevdamız anlayamadım nerde kaldı bizim gerçek sevdamız, hikayemiz bu insanlar (Ünal,Hami,Tolunay,Şota vs..) bizi biz yapan çocukluğumuzun kahramanları değilmi ne çabuk vazgeçer olduk hepsinden Ünal hocada pek ala bir aykut bir abdullah avcı bir fatih terim kadar futboldan anlar üstelik alasını yapar onlar başüstündeyken Ünal hoca değil demekte neyin nesi bırakalım adam işini yapsın destek olalım başarılıda olabilir başarısızda ama bizim efsanemiz canımız ciğerimiz olduğu gerçeğini asla değiştirmez unutmayınız ki mensubu olduğunuz camia Trabzonspor camiasıdır ve her daim gönlümüzdeki yeri en derinlerdedir saygılar...

Mehmet Fatih Silik
01.06.2018, 02:33
Hocaya genel bölümde bir hoşgeldin başlığı bile açılmamış (göremediysem özür dilerim) ayrıca yorumları okuyorum hep felaket senaryoları , ne oluyoruz arkadaşlar kendi değerlerimizi neden bu kadar küçümser olduk Ünal hocayı bu takımın başında görüp gözleri dolan birtek benmiyim nedir bu başkalarını yüceltme sevdamız anlayamadım nerde kaldı bizim gerçek sevdamız, hikayemiz bu insanlar (Ünal,Hami,Tolunay,Şota vs..) bizi biz yapan çocukluğumuzun kahramanları değilmi ne çabuk vazgeçer olduk hepsinden Ünal hocada pek ala bir aykut bir abdullah avcı bir fatih terim kadar futboldan anlar üstelik alasını yapar onlar başüstündeyken Ünal hoca değil demekte neyin nesi bırakalım adam işini yapsın destek olalım başarılıda olabilir başarısızda ama bizim efsanemiz canımız ciğerimiz olduğu gerçeğini asla değiştirmez unutmayınız ki mensubu olduğunuz camia Trabzonspor camiasıdır ve her daim gönlümüzdeki yeri en derinlerdedir saygılar...

Aaa... hiç olur mu? Sonra kim "ben demiştim!" diyecek?

Orkun 61
01.06.2018, 02:41
Hala durumu anlamakta zorluk çeken arkadaşlar var maalesef.

Başkan adayı bile çıkartamamışız siyaset gel sen geç demiş zorlamayla bir yönetim oluşturulmuş.

Bunun sonucunda plan program heves vs gibi etkenler tamamen devre dışı kalmışken :

1) Genç hırslı yabancı bir hoca gelseydi :

Sormayın hepsi sıraya girdi batmanın eşiğinde elindeki iş yapan oyuncuları da talibi çıksa da satsam diyecek yönetimle ,

Belki adam gibi transfer bile yapamayacağız sen bu bizim gençlerden az çok iş yapacak olanları oynat diyecek camiayla,

Senin benim acaba bir Abdulkadir Yusuf daha çıkar mı diye bir umut dikkat kesildiğimiz alt yapıya bel bağlanan ortamda

gelsem de çalışsam diye bekliyorlardı zaten.

2) Aybaba vs lütfen ya arkadaşlar cidden.

Ünal Hocanın ne başarısı varmış. O da olur inşaAllah. Adam hangi adam gibi kadroyla çalışmış da ne başarısı bekleniyor onu da anlamıyorum.

İnsanlar kendilerini ispat etmek için ellerini taşın altına koyuyorlar durum bu kadar basit.

En azından adamlığına kefilim ! Rıza hoca gibi aman ligi 5. bitirdi desinler, kariyerime böyle bir istatistik katayım diye hiç iddamız kalmayan maçlarda bile as kadro çıkacak kadar bencil değildir.

Tüm dualarım ve desteğimle arkandayım Kara Boğa.

omondoles
01.06.2018, 10:12
“Delilik, aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemektir.” Albert Einstein

CEMEFKER
01.06.2018, 11:52
Bu dönem kimse zannetmesin ki ilk 4-5e oynayacak bu takım aksine son 4-5'den kaçan bir takım olacak, 4.ile 16. sıra arasında puan farkının 10'u geçmediği bir ligde çok normal...
4-5 farkla kaybedilen maçlara hazır olunmalı ama bu sonuçlar sahada varını ortaya koyan bir ekipten gelmeli maç seçenlerden değil.
Saha sonuçları motivasyonu elbette etkiler ama bu tarzı, riski mevcut yönetim seçdi ve doğrusu da buydu bu mali şartlar altında.
Ve taraftar olarak da "küçük hedeflerin takımı" nı desteklemeye hazır olmalı.
70'li yıllardaki gibi şapkadan tavşan çıkar mı hep birlikte göreceğiz.

AyhanPe
01.06.2018, 12:24
Bu dönem kimse zannetmesin ki ilk 4-5e oynayacak bu takım aksine son 4-5'den kaçan bir takım olacak, 4.ile 16. sıra arasında puan farkının 10'u geçmediği bir ligde çok normal...
4-5 farkla kaybedilen maçlara hazır olunmalı ama bu sonuçlar sahada varını ortaya koyan bir ekipten gelmeli maç seçenlerden değil.
Saha sonuçları motivasyonu elbette etkiler ama bu tarzı, riski mevcut yönetim seçdi ve doğrusu da buydu bu mali şartlar altında.
Ve taraftar olarak da "küçük hedeflerin takımı" nı desteklemeye hazır olmalı.
70'li yıllardaki gibi şapkadan tavşan çıkar mı hep birlikte göreceğiz.

bu belli basli ligler icin gecerli olabilirde Türkiye ligi gibi zayif bir lig icin böyle bir öngörü pek yerinde degil..tabiki klüp iyi yönetilmedigi taktirde böyle bir sezon gecirebiliriz ama bütce olarak 3-4 klüp disinda bizim su halimizle bile ayiracagimiz bütcenin de altinda kurulacak bir cok takim..yani Türkiye liginde 3 - 4 takim disinda ,,büyük" hedefi olan klüp yok..bu yüzden sacma sapan transferlere milyonlari sacmadan da suankinden daha kötü olmamiz sart degil..son yillardaki taraftarin gazini almak icin yapilan isim yapmis futbolcu transferlerinin bizi ne hale soktugunu gördük..onca para verip verimi düsük, mücadele gücü zayif, savasmayan bir takim izlemek yerine, yerinde transferler yapip verimin daha fazla oldugu bir takim görmeyi yeglerim ben..

Travelair
01.06.2018, 12:34
Konuşma şekli Şenol hocaya benziyor. Mantığı, işini, olayları tartması da iyi gözüküyor, eğer ekibi iyiyse başarılı olabilir. Ama bu biraz da gidecek gelecek oyunculara ve idari istikrara bağlı

Ozan Gözaçan
01.06.2018, 13:26
İlginç . Unal hoca bilimden falan bahsetti geçen gün . Bildiklerimizide bilmediklerimizden sayarız dedi. Adamın beğenilmeyen kadrosunda kafadan 2 tane akademisyen var. Ama hala bu teknik kadroylamı olacak bu iş diyen var . FM oyuncusu ersuna güzellemeler dizenler 2 akademisyenle gelen adama bilgisiz hocalık vasfı yok gelişime kapalı ne yapacağı belli olmayan yakıştırmalarını yapıyorlar . Yazık valla bu takımın neden bu halde olduğu ortada bu forum bile herşeyi net olarak gösteriyor .
Yazık valla yazık ...

Ozan Yılmaz
01.06.2018, 13:58
En büyük şanssızlığı oluşturulacak olan kadronun büyük bir kısmının düşük düzeyden oyuncular olacak olması gibi gözüküyor,
Yani yeni yönetimin, adımlarını bu yönde atacağı sinyallerini sürekli veriyorlar,
Tabi bu durum da mecburiyetten, öncekiler fazlaca açılınca, gelen başarısız sonuçlar sonrası kabak fena patladı yenilerin başına.

Oğuzhan Fidan
01.06.2018, 18:51
olcay bey muğla ünvvden ekiindeki. burdaki dekan yardımcılığğını bıraktı demekki

Emre Çömez
01.06.2018, 18:57
Profesyonel Futbol Takımımız Teknik Direktörlüğü konusunda Sayın Ünal Karaman ile 1(Bir) yıl süreli anlaşma sağlanmıştır.Anlaşmaya göre, Sayın Ünal Karaman'a 2018/19 futbol sezou için aylık 150 bin TL garanti ücret ödenecektir.
Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

ucurum
01.06.2018, 19:42
Profesyonel Futbol Takımımız Teknik Direktörlüğü konusunda Sayın Ünal Karaman ile 1(Bir) yıl süreli anlaşma sağlanmıştır.Anlaşmaya göre, Sayın Ünal Karaman'a 2018/19 futbol sezou için aylık 150 bin TL garanti ücret ödenecektir.
Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Yıllık 335000 euro.

Çok uygun bir rakam.

jairzinho
01.06.2018, 19:44
çok fazla 150 bin lira aylık.net bir meslek grubunda sıfır başarı ve 150 bin lira aylık herhalde tarihte yoktur.

ağaoğlu icraatlara kötü başladı maalesef.

Gökhan Balcı
01.06.2018, 19:48
çok fazla 150 bin lira aylık.net bir meslek grubunda sıfır başarı ve 150 bin lira aylık herhalde tarihte yoktur.

Rıza Çalımbaydan daha fazla değil mi ben mi yanlış hatırlıyorum

jairzinho
01.06.2018, 19:56
bu arada teknik adamlık futbolcu gibi değildir.futbolcu yılın en az 330 günü fit olmak zorunda.yani kendine bakıp çalışmak.sadece antreman değil.diğer saatleri futbola ayarlıyorlar.ronaldo olmak kolay olmuyor bu bakımdan.fit olmak yani.onunçün bu 150 bin lira oyuncuya ödense takılmam o kadar.çünkü futbolcu hem sanatçı (yetenekli) hemde işçi (fiziki çalışma) olmak zorunda.ikisi bir arada olunca ve bu yılın 330 günü olunca vede bir değer yaratınca (ekonomik değer izlenme vs) haliyle bu değeri yani parayı değer yaratana futbolcuya veriyorsun mantık olarak.

ama teknik adamlıkta öyle değil.neye veriyorsun maaşı teknik adamlıkta?yarısını karaktere yarısınıda tecrübeye.
ünalda ise teknik adamlık yapacak yönetici becerisi yok.tecrübe ve bilgi birikimi var mı? o da yok.dünyada sıfır başarılı olmuş birine ancak bizde 150 bin lira aylık bağlanır.

Sefer A.
01.06.2018, 20:03
Karabük' 2-3 ayligina gidip para almayan Ünal'in, o kadar âidiyet duygusuyla geldigi Trabzonspor'dan bu kadar maas almasini beklemezdim açikçasi...

61KaleArkasi
01.06.2018, 20:08
Bence fiyat baya uygun Samet bursa da 5.5 Mio tl alcak ünal Hoca 1.8 tl. Riza bile yari dönem de daha Fazla Aldi.

DeAgLeMaNyAq
01.06.2018, 20:08
olcay bey muğla ünvvden ekiindeki. burdaki dekan yardımcılığğını bıraktı demekki

İmza töreninden anladığım kadarıyla belirli zamanlarda Trabzon'da olacak. Danışman olarak yer alacakmış...

Geçmiş başarılar elbette ki maaşta önemli bir kriterdir. Fakat meslek grubu kavramını diğer sektörlerle değil de futbola indirgersek, Süper Lig'de bu rakama çalışacak bir teknik direktör bulamazsınız. Hami Hoca'nın da bir başarısı yokken 2,5 sene önce aylık 100 bin liraya imza atmıştı. Zaten bu rakamları da ancak kulübün içinden çıkan kişilere verebilirsiniz...

jairzinho
01.06.2018, 20:11
Rıza Çalımbaydan daha fazla değil mi ben mi yanlış hatırlıyorum

çalımbayla kıyaslanmaz ünal karaman.

çalımbayın bu meslekte hem uzun yıllar çalışmışlığı yani tecrübesi hemde belli bir başarısı var.kriter kaç süper lig maçına çıktın. bunlarda ne yaptın olmalıdır.yani alt ligler içinde geçerli.karaman 51 yaşında ne süper ne de 2. lig deneyimi tecrübesi var.

selcuk
01.06.2018, 20:14

çalımbayın bu meslekte hem uzun yıllar çalışmışlığı yani tecrübesi hemde belli bir başarısı var.kriter kaç süper lig maçına çıktın. bunlarda ne yaptın olmalıdır.yani alt ligler içinde geçerli.karaman 51 yaşında ne süper ne de 2. lig deneyimi tecrübesi var.

trollugu yetmedi, ünalin cv sinden 0 bilgiylen birde konusuyor

Gokhlayeh
01.06.2018, 20:14
Anlaşma Euro üzerinden değil TL üzerinden, senelik 1.800.000 TL. Kıyaslamak gerekirse Ersun Yanal'la 2017-2018 sezonu için 1.800.000 Euro'ya anlaşılmıştı. Ben yine de yüksek buluyorum Ünal'a verilen parayı. jarzinho haklı.

Sefer A.
01.06.2018, 20:17
jairzinho'nun askerleriyiz, adam hakli dagilin =)

hayir bir de Ünal'iin hocalik cvsini de mi savunalim simdi, yok daha neler...
he benim için çok önemli de degil, o ayri, ama cvsini doluymus gibi de göstermeyelim, yapmacik seylere gerek yok

jairzinho
01.06.2018, 20:19
tekke ye bu para verilse itiraz edilmez .neden? tıpkı zidane gibi ya tutarsaya ve oyuncunun teknik adamlık kariyer başlangıcına hedeflerine veriyorsun.kulüp olarak senin riskin varsa karşı tarafında riski vardır.ya başarısız olursa riski.

ünalda böyle bişey yok.zaten başarısız olmuş geleceği olmayan bir isim.ünal karaman kariyerini riske mi attı bize gelerek.yok?kariyer yok ortada.gelecekte yok 51 yaşında.

haliyle normal şartlarda küme düşmüş umudu kalmamış gelecek sezon 2. ligde mücadele edecek ve çok muhtemel oradan da düşücek ve orayı çalıştıran bir hocayı alıyorsun.maaş 150 bin lira. kriter ne ? yok

selcuk
01.06.2018, 20:26

he benim için çok önemli de degil, o ayri, ama cvsini doluymus gibi de göstermeyelim, yapmacik seylere gerek yok

adam Tsli bile degil, burda sizinle böyle dalga geciyor, böyle kacinci hatasini yakaladim

ama bu yazina müstehak

Gökhan Balcı
01.06.2018, 20:49

Açıkçası Ünal hocadan pek beklentim yok inşallah ben yanılırım ama rıza hocaya tecrübenin bir şey kattığını düşünmüyorum ya da ben göremedim.

Gökhan Balcı
01.06.2018, 20:51
Bu arada rıza Çalımbayın yazacaktım yanlış olmuş şimdi fark ettim. 800 bin falandı galiba onun.

Adem Akyüz'
01.06.2018, 21:06
Ünal Hoca'nın alacağı bir galibiyet maaşından daha fazla para getirecek kulübe. Hâl böyleyken bu maaşa fazla demek bence haksızlık olur.

Sefer A.
01.06.2018, 21:24
adam Tsli bile degil, burda sizinle böyle dalga geciyor, böyle kacinci hatasini yakaladim

ama bu yazina müstehak
ALLAH ALLAH

bilmem valla, hakli oldugunu düsünürsem belirtirim, daha beterlerini gördük, "Trabzonsporlu degil" diyemiyorum su an

Ozan Yılmaz
01.06.2018, 21:40

ağaoğlu icraatlara kötü başladı maalesef.Oturduğu koltuk 1 m.€ ile açılıyor en düşük, sırf eleştiri yapmak için boş yapmayalım!

selcuk
01.06.2018, 21:42
ALLAH ALLAH

bilmem valla, hakli oldugunu düsünürsem belirtirim, daha beterlerini gördük, "Trabzonsporlu degil" diyemiyorum su an

gecmis üzerine yazilan herseyde sacmaliyor, son 5 -7 yildan fazla hic bir sey den haberi yok

Ozan Yılmaz
01.06.2018, 21:43

he benim için çok önemli de degil, o ayri, ama cvsini doluymus gibi de göstermeyelim, yapmacik seylere gerek yokÇok yanlış taraftasın o zaman.

Travelair
01.06.2018, 21:56
Normalde en yüksek paranın teknik direktöre verilmesinden yanayım. Bu durumda ise hocanın ücretinin çok yükseğinde yine istemem

Oğuz B.
01.06.2018, 22:06
Haklısınız aylık 1500 tl + SSK + Yol + Yemek olmalıydı.

Bu ülkede İstanbul takımlarında çalışmayıp kariyer yapan kaç tane hoca var? Rıza denen eleman 20 yıldır piyasada başarısı ne? Kaç kupa kazanmış? O hak ediyor ama Ünal hoca ha etmiyor. Yok öyle bir dünya.

Adam gayet makul bir ücret alacak piyasaya göre. Gereksiz, temelsiz eleştiriye gerek yok.

Sefer A.
01.06.2018, 22:42
Çok yanlış taraftasın o zaman.
jair konusunda mi :) o konuda biraz abartiyorum zâten ama hakli oldugu konular yok degil bence...
bu maas konusunda ise çok fazla aliyor falan da demedim, ama beklentim daha düsük maasi kabul etmesi yönündeydi...
o kadar damardan konus, karabük'ten para alma, bizden aylik 150bin Tl ... biraz garip geldi...
he ayrica isimize geldigi gibi yapmayalim lütfen, €'ya çeviren eski baskani elestirip de "hocamiz 330bin€ alacak" gibi çakallik yakismiyor

selcuk
01.06.2018, 22:46
jair konusunda mi :) o konuda biraz abartiyorum zâten ama hakli oldugu konular yok degil bence...
bu maas konusunda ise çok fazla aliyor falan da demedim, ama beklentim daha düsük maasi kabul etmesi yönündeydi...
o kadar damardan konus, karabük'ten para alma, bizden aylik 150bin Tl ... biraz garip geldi...
he ayrica isimize geldigi gibi yapmayalim lütfen, €'ya çeviren eski baskani elestirip de "hocamiz 330bin€ alacak" gibi çakallik yakismiyor

ünal hoca senin gibi bugün kap aciklamasindan ögrendi maasini, adam bos mukaveleye imzayi basti

jairzinho
01.06.2018, 23:40
Açıkçası Ünal hocadan pek beklentim yok inşallah ben yanılırım ama rıza hocaya tecrübenin bir şey kattığını düşünmüyorum ya da ben göremedim.

geldiğinde düşmeme mücadelesi içinde idik.ve sonuçta 5. olduk. zaten para etmesinin nedeni bu.belli bir seviye.çok üst düzey değil tabi ama rıza hoca gelip seni düşmemeye oynatmaz.haliyle rıza hocaya verilen 900 bin avro nun bir geri dönüşü var.nedir o? ligde garanti kalıyorsun.bu yıl 28 milyon dolar kazanılmış naklen yayından.

http://www.futbolakademi.net/2018/05/2017-2018-sezonu-super-lig-yayin-gelirleri.html

jairzinho
01.06.2018, 23:56
beni asıl şaşırtan olay ise gelmeden önce para konuşulmadı sözleri ve geldikten sonra ise teknik taktikten çok manevi değerlerin öne çıkarılması.

bunun üzerine aylık 150 bin lira maaş açıklandığında insan biraz şaşırıyor.normalde talibi yok ünal hocanın.yani biz istemesek işsiz kalacak.ama bir anda 150 bin lira aylık maaşa bağlanıyor.enteresan gelişmeler.bu devirde kim buna hayır diyebilir.memleketin ekonomik durumu ortada.başarısız olsa (ki yüksek ihtimal)ünal hocanın kaybedeceği bişey yok.zaten kariyeri yok teknik adamlıkta.

150 bin aylık maaş ünal hoca için aşırı fazla.çünkü geri dönüşü olmayacağı gibi zararda edebiliriz.ligdeki skorlara göre.ama misal rıza hoca nın aylık 400 bin lira maaşı fazla olmaz.çünkü geri dönüşü var ve zaman içinde ispatlamış bunu.haliyle futbolda 2 kere 2 dört etmiyor yada dört ikiden pahalı demek değil.hatta bazen iki dörtten pahalı oluyor.

jairzinho
02.06.2018, 00:06
Haklısınız aylık 1500 tl + SSK + Yol + Yemek olmalıydı.

Bu ülkede İstanbul takımlarında çalışmayıp kariyer yapan kaç tane hoca var? Rıza denen eleman 20 yıldır piyasada başarısı ne? Kaç kupa kazanmış? O hak ediyor ama Ünal hoca ha etmiyor. Yok öyle bir dünya.

Adam gayet makul bir ücret alacak piyasaya göre. Gereksiz, temelsiz eleştiriye gerek yok.

süper ligde anadolu takımlarında 5. lik 6 . lık bir başarıdır.bu belli bir seviye.bunun bir altı orta sıra takımı olmak.misal yeni malatya.onun bir altı ise ligde kalmak.çünkü ligde kaldığında 17 milyon dolar ı da garantilemiş oluyorsun.ünal karamanın seviyesi an itibariyle ligde kalıp kalmamaktır.rıza hoca ile karşılaştırılması bile yanlış.

1500 lira değilde aylık en fazla 10 bin lira verilebilir. o da manevi değerlerden ve eski futbolcu olmasından dolayı.teknik açıdan bakarsak zaten gelmemesi gerekiyordu.kimsenin talep etmediği bir hoca sonuçta ünal karaman.haliyle piyasa şu bu diyenler normal piyasaya göre onların dediğine göre yani ünal karamanın işsiz olması gerekiyordu.piyasaya bakarsak.piyasaya göre hareket edilmemiş anlaşılan.

Tuğrul
02.06.2018, 00:07
1.8 MT piyasadaki teknik adamları, muadillerini irdelediğimizde gayet düşük ve komik bir rakam.

Kaldı ki her galibiyet başına 640 BD alıyorsun. Ünal hoca kazandıracağı tek galibiyetle yıllık maaşını karşılabiliyorsun.

TS için esas problemi fiyat/performans olarak bekleneni veremeyen '' Onur, Sosa, Kucka, Burak '' gibi hakettiğinden fazla kazanan oyuncular var.

Bunların kazançlarını törpülemek yahut tasfiye etmek lazım

Manu61
02.06.2018, 00:18
Jairzinho'ya gel takıma hoca ol deseler daha fazla para isteyebilir. Maaş konusunda yapılan eleştirilere katılmam mümkün değil.

Gökhan Balcı
02.06.2018, 00:18
geldiğinde düşmeme mücadelesi içinde idik.ve sonuçta 5. olduk. zaten para etmesinin nedeni bu.belli bir seviye.çok üst düzey değil tabi ama rıza hoca gelip seni düşmemeye oynatmaz.haliyle rıza hocaya verilen 900 bin avro nun bir geri dönüşü var.nedir o? ligde garanti kalıyorsun.bu yıl 28 milyon dolar kazanılmış naklen yayından.

http://www.futbolakademi.net/2018/05/2017-2018-sezonu-super-lig-yayin-gelirleri.html

Bu kadronun beşinci olmasına sevinemeyeceğim doğrusu. Dahası benim kızdığım şey kendisinin problemlere farklı çözümler üretememesi aynı şeyde ısrar etmesi. Rıza hoca elinden geleni yapmıştır çünkü elinden geleni budur. Farklı bir yanını gösterseydi yeni sezonda değişim yerine kendisinin kalmasını isterdim. Yoksa 300 veya 900 bir hoca için büyük para değil.

Oğuz B.
02.06.2018, 01:02
jairzinho

Yanıldığın iki temel nokta var.

1- Rıza hoca falan değil.
2- Söz konusu kulüp Trabzonspor.

Ayrıca eğer temelsiz yorumlarına son vereceksen forumca aylık 10 bin lira verelim sana.

Kemence_61
02.06.2018, 01:14
Bu kadar ünlü teknik adamlar Anadan doğma mı Ünlü olarak Teknik Direktör oldular. Allah aşkına Zidane Real Madride gelmeden hangi klübü çalıştırdı, aynı klüpte yardımcılıktan bir yerlere geldi. Bir başlasın bakalım ne yapacak.

jairzinho
02.06.2018, 01:25
1.8 MT piyasadaki teknik adamları, muadillerini irdelediğimizde gayet düşük ve komik bir rakam.

Kaldı ki her galibiyet başına 640 BD alıyorsun. Ünal hoca kazandıracağı tek galibiyetle yıllık maaşını karşılabiliyorsun.

TS için esas problemi fiyat/performans olarak bekleneni veremeyen '' Onur, Sosa, Kucka, Burak '' gibi hakettiğinden fazla kazanan oyuncular var.

1- ünal karaman piyasadaki teknik adamlardan değil.haliyle muadilleri ile karşılaştırmak mantıksız.piyasanın dışından teknik adam aldık.ve haliyle herkes şaşırdı açıklandığında.

2- kazandıracağı tek galibiyetle parasını çıkartır hesabı yanlış.ligde 5. olduk bu sezon.sadece bu 2,5 milyon dolar demek.

15 . sıra ile 5. sıra arasında 4 milyon dolarlık performans farkı var. toplarsak 6,5 milyon dolar yapar.bunları yapamazsan zarardasın.oyuncu gelişimi diye bişey var.ünal karaman ne kadar bunu yapabilir.oyuncular geri mi gidecek?piyasaları mı düşecek.kabul edelim ki bu sezon okay yazıcı ve ömür piyasalarını artırdı.ve rıza çalımbay vardı.ligde kalmak 15 milyon dolar demek.
bütün bunları hesapladığımızda teknik adamlık sadece bir galibiyet aldı parasını çıkarır olayı değil.çok daha önemli ve riskli bir tercih.

ünal hoca şimdiye kadar ne kazandırmış kariyerinde.genç oyuncu mu? oynattığı futbol ile zihinlerde yer mi edindi ?hadi bunları yapmadı skor tabelasında başarı mı kazandı? hiç biri yok. yönetim adeta ateşle oynadı.
ben geliş sebebini maddi durum olarak algıladım.lakin 150 bin lira aylık verebiliyorsak mra ya neden bunu vermedik diye sormak lazım.hem süper ligde hemde alt liglerde uzun yıllar çalışmış belli başarıları olan bir isim.ülkenin ortalama maaşı 2-3 bin lira seviyelerinde aga.aylık 150 bin liraya kariyerinde az çok bişeyler başarmış ismi getirmek zor olmasa gerek.

jairzinho
02.06.2018, 01:28
Bu kadar ünlü teknik adamlar Anadan doğma mı Ünlü olarak Teknik Direktör oldular. Allah aşkına Zidane Real Madride gelmeden hangi klübü çalıştırdı, aynı klüpte yardımcılıktan bir yerlere geldi. Bir başlasın bakalım ne yapacak.

51 yaşında bir başlasın diyoruz.millet 38-40 yaşındakilere hele bir başlasın diyor.dünyada 51 yaşındaki teknik adam demek ne olduğu iyi kötü belli olan biri demektir.ne vereceği bellidir bu yaşlarda.

Sefer A.
02.06.2018, 02:09
ünal hoca senin gibi bugün kap aciklamasindan ögrendi maasini, adam bos mukaveleye imzayi basti
kesin yasanmistir bu :D yardimcilari da mi bos kagida imzâ atti acabâ ??
Baskan biraz popülizmi seviyor, Ünal ise daha da çok seviyor... yok "ALLAH'im batir bu gemiyi" demis falan filan... batirsaydi da 5-1'lik târihi sonuç ortaya çikmasaydi he mi... saçma sapan laflar kimse kusura bakmasin... "ya ben anlatmayacaktim ama bilin diye söylüyorum" deyip Adana Urfa Konya mâcerâlarini çok büyük is basarmis gibi anlatmasi da mi çok dogaldi ? birbirimizi kandirmayalim...

O zaman ben de derim ki hocasiz sahaya çikalim, 1 gâlibiyet bize net kâr olarak döner, olur mu, olmaz...
topçu için dersin, golcü için dersin, kaleci için dersin, kurtarir ya da gol atar puan getirirler, ama hoca için "1 gâlibiyetle parasini çikarir" mantigi bana saçma geliyor...

hee ama bunlar çok önemli degil, hocalik ya da gâlibiyetler hocanin aldigi parayla olmuyor gelmiyor, belese çalisip takimi sampiyon da yapabilir, o ayri mesele tabi, ona bir sey dedigimiz yok...

Colakoglu
02.06.2018, 02:13
Ünal hocanin maasini elestirenler art niyetlidir, NET. baska aciklamasi yok.

Saint Castillo
02.06.2018, 02:35
Oyuncu geliştirici bir profil çizsin yeter, yarışmaya kalkmak bizi hep yordu. Hocayı oyuncuları baskı altına sokmadan takımın değerinin artması sağlansın yeter.

Semih GÜL
02.06.2018, 02:43
Maaşına çok diyen arkadaşlar 150 x12 =1,8 milyon tl eder. Samet aybaba bursaspor ile 5 milyon tl ye anlaştı. daha yorum yapmaya gerek yok herjalde Ts den bahsediyoruz.

Şenol güneş vizyonun da anlaşamayım kendi yoluna gitmiş birisi ama aynı vizyon ile hareket ederse bence çok başarılı olabilir tabiki eldeki kadro yetenekleri dahilinde...

TSezgin61
02.06.2018, 04:25
Ünalin gelmesine sevinenlerden biri olarak, burdaki bazi yorumlara katiliyorum.

Evet, Trabzonsporu cok seviyorsun. Evet, bu kulübün hamurunda mayasinda varsin... Ama stratejin ne, planlamalarin ne? Nasil bir yol izleyeceksin. Nasil bir takim düsünüyorsun... her aciklamasinda hurraaa ask tutkuya gerek yok...

Efsane kadrolardan her „ben daha cok seviyorum“ diyen, teknik direktörmü olacak...

Senol Günes‘ten birseyler kaptigini umut ediyorum. Zaten seri pas, baskili oyun, sagli sollu ataklardan baska birsey istemiyoruz... bari bunu deseydin :)

U.Sadıkoğlu
02.06.2018, 05:11
Elalemin hocasıyla yapılanmaya gideceğimize kendi çocuğumuzla ayağa kalkmaya çalışalım. Ünal Karaman'ın Trabzonspor'a olan aidiyetinden şüphe hisseden var mı?

Sözleşme bir yıllık yapılmış maaş olarak gayet makul bu şartlarda aldığı parayı İngiltere de amatör takım çalıştıran hocalar almıyor. Bizler feda diyeceksek eğer, acı çekeceksek, sürüneceksek bu Ünal ile olsun en azından kulübede bizden biri olduğunu biliyoruz. O koltuğu Rıza dan, Ersun dan daha fazla hakediyordu en azından bir şansı net şekilde hakediyordu ve oldu. Ben şahsen mutluyum ilaveten umutluyum bakalım neler yapacak hoca.

Sefer A.
02.06.2018, 07:40
Yaylanun çimenine
Otlayi koyun keçi
Ünal Karaman dedi
"mecnun degil sikeci"

Herkes dedi Ünal'a
"Garaboga hos geldun"
Ama kimse sormayi
"o lafi niye dedun?"

:p

ucurum
02.06.2018, 13:02
Aşağıdaki açıklamadan sonra 5 maçta 4 mağlubiyet 1 beraberlik alarak şampiyon olamadığını altını çizerek şu videoyu gönderiyorum:

https://www.youtube.com/watch?v=xIi0uAkCgtY

nbay
02.06.2018, 13:23
hoca tesislere kapanmış çalışıyormuş

ÜNAL KARAMAN’I ŞAŞIRTAN GELİŞME Aslında bu konunun başlığını ürküten gelişme olarak yazardık ama Karaboğa’nın böyle daha henüz yolun başındayken ürkeceğine inanmadığımız için şaşırtan gelişme dedi. Ünal Karaman, Trabzonspor’daki mesaisine başladı. Yardımcı teknik adamları arasında görev bölümü yaptı. Bu görev bölümünden gelen ilk rapora göre, Ersun Yanal tarafından hem Hacıosmanoğlu hem de Usta’nın başkanlığında kondisyon merkezine ABD’den yüksek bedellerle getirilen bazı aletlerin hiç kullanılmadığı,kullanılanın ise amacına uygun bir şekilde kullanılmadığı ortaya çıktı. Tabi bu durum Ünal Karaman’ı şaşkına çevirdi. Kondisyon aletleri yeniden gözden geçirilecek. Konu ile ilgili sorumlu yardımcı teknik adamın raporu doğrultusunda aletler ile ilgili karar verilecek. Hele, futbolcu sakatlıklarını önleyecek ultra lüks aletin hiç kullanılmaması ve sakatlıkların Yanal dönemi ile Rıza Hoca döneminde artması, vah yazık dedirtiyor insana.

TRABZONSPOR’U MERCEK ALTINA ALDI
Dedik ya Ünal Karaman mesaisine başladı. Tesislerdeki odasına kapanan Karaman, Trabzonspor’un bu sezon oynadığı bazı maçları CD’ren takip ediyor. Ve ettikçe de notlar alıyor. Karaman’ın takip ettiği maçlar ilginçtin farklı mağlubiyetlerin alındığı maçlar. Bu maçlar ile ilgili ciddi notlar alan Ünal Karaman’ın Trabzonspor’da; -Mücadele azmi -Maça motivasyon -İkili mücadelelerde güçsüzlük -Takım oyununda eksiklik -Yardımlaşmada ciddi sorunlar gibi önemli eksiklikleri not aldığı öğrenildi. Ünal Karaman’ın ajandasında Trabzonspor ile ilgili olarak ilk not şu… Kardeşlik,birlikte hissetme, dayanışla ve bütünlük.. Karaman önce Trabzonspor’da bunu tesis etmeye çalışacak gibi görülüyor.

İDMAN KASETLERİNİ DE İSTEDİ Ünal Karaman mesaisine hakikatten çok ciddi başladı. Karaman Trabzonspor’un maçlarını izlerken medya departmanından idman kasetlerini de izledi. Bilindiği gibi özellikle Ersun Yanal döneminde Trabzonspor idmanları ve futbolcular ile taktik toplantıları da kayda alınıyordu. Rıza hoca döneminde Ersun Yanal dönemine nazaran bu anlamda çok kayıt yapılmadı. Ancak yapıldığı kadarı ile de Ünal Karaman kayıtları incelemeye alacak. Bu kayıtlardan Ünal Karaman, Trabzonspor idmanları ile ilgili olarak da bilgi sahibi olacağı gibi futbolcuların idmanlardaki eforu ve ciddiyeti konusunda da bir bilgiye sahip olacak.

AYRINTILAR >>>https://www.61saat.com/politik-gugum/politik-gugum-3-haziran-2018-h546708.html

61SAAT.COM

Travelair
02.06.2018, 13:24
ucurum 2 gün önceki imza töreninde Adana Demirspor yöneticilerinin kendisine küme düşmeyelim yeter dediğini belirtmek gerek

Sercan Keleş
02.06.2018, 13:29
Bende çok mutluyum ve Ünal Karaman'ı canı gönülden destekliyorum.

nbay
02.06.2018, 13:33
inşallah maç sonu konuşmalrında nasıl trabzonsporlu olduğunu , bu takım için neler yaptığını yapabileceğini açıklamak durumunda kalmaz sürekli .
bu zorundalık takımın kötü gitmesi işlerin düzelmemesiyle ortaya çıkacaktır . aynı rıza hocanın abartısız her maçtan sonra bu takımı ben kurmadım söylemi gibi.

Emrah KabuL
02.06.2018, 14:33
Boş boş konuşmayın da biraz araştırın.
Adana Demirspor o sezon son 6 maçta süper lige çıkma biletini kaptırıp play-off oynamak zorunda kaldı.
O sezon süper lige çıkan takımlar Kayseri,Osmanlı ve Antalya hatta play-off da Antalya'ya kaybetti.

Hoca o kadroyla ve rakiplerini de göz önüne alındığında başarılı olmuştur.

AyhanPe
02.06.2018, 16:16
alt lig de olsa en azindan hicten var edilen bir takimi zirveye cikarmis birisi..F. Tekke takimin basina getirilseydi teknik direktörlük hayatindaki ne tür deneyimlerini konusacakti ?!

Trabzonspor un bu noktaya gelmesinde ki en büyük etken bilincsiz taraftari ve haliyle de delegeleridir..

önceliklerimizi belirleyim..önceligimiz karekter gösteren, kazanmayi arzulayan, zevk veren bir takim izleyebilmek olmali..eger 2011 den sonra bu anlayisla destek verseydik suan cok farkli yerlerde olurduk..

Numan Yerlikaya
02.06.2018, 17:51
O konuşmayı yapıyosan şampiyon da olacaksın. Elini masaya vurmalar felan çok yanlış. Trabzonspor'da aynı hatayı yapsa kilosu kadar küfür yer. Hoca Trabzonspor aşığı bu belli inşallah zarar verdiği anda çıkıp gider. Daha öncekiler yapmadı hiç

Emre Veli
03.06.2018, 00:09
Basın toplantilarinda "o dönemde çalışanlara sorabilirsiniz, arastirabilirsiniz, o kisiye sorabilirsiniz" tarzinda cevaplar vermemeli. Bu kişiye ve bulunduğu makamı küçük düşürür. Net ve kendine güvenli ama dokunsalar çıldıracak gibi olmamali. Ayrıca su zamanda şu kulüp şu kadar verdi de gitmedim gibi laflar da hiç yakışmıyor. Yeri ve sırası değil.

Kendisinden şahsen bi beklentim yok ve teknik ekipte Metin Aktaş ve Hüseyin Cimsirin olmasi hayal kırıklığı yarattı. Bu kadar basit mi bu ekibin içinde olmak? Bir dönem forma giymek yetiyor mu?

Gokhlayeh
03.06.2018, 11:56
Çok konuşuyor, çok edebiyat yapıyor. Lafla peynir gemisi yürümez, işine odaklansın.

DNA-TS
03.06.2018, 12:46
Yönetimin düşüncesi takım ligden düşmesin bu arada da ekonomiyi düzenleme olduğu için ünal karaman gelmiş yada fabio capello gelmiş değişen bişe yok.
Oyunculuk kariyerinde değişik bir karizması vardı kendisini oynadığı oyunla gösteriyordu hocalık için aynı şeyi söyleyemiyoruz çünkü basın toplantılarında ki epik konuşmaları şimdilik iyi ama ligde her maçtan sonra böyle devam ederse rıza ç gibi çekilmez olur.
kendisini seviyor, başarılı olmasını diliyorum.

falcon_61
03.06.2018, 12:51
Her açıklamasında ne kadar Trabzonsporlu olduğundan bahsediyor. Tamam da konu bu değil ki. Aksini iddia eden olmadı. Teknik taktik olarak ne yapacaksın ondan bahset. İstersen Çemişgezeksporlu ol bana ne bize ne.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selcuk
03.06.2018, 13:03
Her açıklamasında ne kadar Trabzonsporlu olduğundan bahsediyor. Tamam da konu bu değil ki. Aksini iddia eden olmadı. Teknik taktik olarak ne yapacaksın ondan bahset. İstersen Çemişgezeksporlu ol bana ne bize ne.

hangi hoca yapmadan teknik, taktik ne yapacagini anlatmis

sadece 1 örnek verin

hangi hoca simdiden takiminin nasil cözülecegine dair ip uclarini verir

hangi dünyada var bu

Ege Kum
03.06.2018, 13:13

sadece 1 örnek verin

hangi dünyada var bu

Arkadaşın hayal dünyasında

falcon_61
03.06.2018, 13:16

sadece 1 örnek verin

hangi dünyada var buHangi hoca her mikrofona x takimliyim, oyuncuyken şöyle yaptım, bu takımı öyle seviyorum ki anlatamam minvalinde açıklama yapar. Bunlar kendine olan güvensizliginin göstergesi gibi geliyor bana. Bakın işler kötü gidersenin şimdiden yol yapması gibi. Yanılmayi çok isterim , inşallah başarılı olur ama hiçbir beklentim yok

selcuk
03.06.2018, 13:20
Hangi hoca her mikrofona x takimliyim, oyuncuyken şöyle yaptım, bu takımı öyle seviyorum ki anlatamam minvalinde açıklama yapar. Bunlar kendine olan güvensizliginin göstergesi gibi geliyor bana. Bakın işler kötü gidersenin şimdiden yol yapması gibi. Yanılmayi çok isterim , inşallah başarılı olur ama hiçbir beklentim yok

51 yasina geldi

bu hak ettigi göreve en cok bekletilen kisi

bunun patlamasini yasiyor, büyük ihtimallen icinde bu seref ona verilmeyecegini düsünmeye baslamisti

benim tanidigim ünal karaman bahane üretmez, kullanmazda. göreceksin

jairzinho
03.06.2018, 13:37
benim teknik adamlıkta dikkat ettiğim ve farkettiğim husus insan ilişkilerinin takıma etkisidir.bu teknik taktik kadar önemli bir vakıa.

çok örnek verebilirim.sergen yalçının gittiği kulüplerde hemen etki yaratmasının nedeni muhtemelen oyuncular üzerindeki baskıyı alması.

zidane nın saha kenarındaki rahat tavrı ve duruşu.başarısının sırlarından biri bu.yeni nesil gençlerin ruh durumu ve dili oldukça farklı.haliyle teknik adamlarda günümüzde değişiyor.değişmeli

lucescu nun sergen yalçından en çok verimi alması tesadüf değil.bu karakterin yanında teknik taktik te eklendi mi olay bitiyor.ama büyük top 10 kulüp için zaten üst düzey oyuncular olduğu için öncelik bu oyuncuları yönetmek oluyor.teknik taktik sonra geliyor.

mra nın sırlarından biride bence bu.yani iletişim.avrupa kupası maçlarında bilmem kaç maç yenilmez olması uefa nında dikkatini çekmişti.mra nın harika bir taktisyen olduğunu düşünmüyorum.ama oyuncu iletişimi konusunda iyi olduğunu söyleyebiliriz.buda yetiyor zaten belli seviye için

kariyerindeki şu puan ortalaması bence gayet güzel bir karne

https://www.transfermarkt.de/mustafa-resit-akcay/profil/trainer/15266

sezon başını hatırlayın.konyasporda süper kupa maçına çıktı.ilk maç.beşiktaşla.gene hatırlayan hatırlar aykut kocamanın bir önceki konyaspor macerasındaki sıkıntılı uyutan futbolunu.kupa finalinde başakşehiri bu sıkıcı futbolla adeta futbol oynamayarak penaltılarla kazandı.sonra süper kupa maçı.bu kez konyaspora bir el değmiş gibi bambaşka bir futbol.nasıl oluyor bu?bu muhtemelen oyuncuları biraz serbest bırakmakla oluşan bişey.

artı parantez ligin ilk maçında en önemli oyuncularının (traore)bizim maçta ayağının kırılması ve sezona düşük profil forvet oyuncuları ile başlaması yalpalamaya neden oldu.(böyle olunca devre arası etoo ve jahovici aldılar forvete).haliyle karnede sadece konyasporda 1.00 puan ortalaması mra nın bir başarısızlığı olarak görmüyorum.ayrıca 13 maçlık bir ortalama bu.

simione nin tarzına bakıp itiraz edilebilir.simione her ne kadar dışarıdan hareketli agresif bir görüntü verse de soyunma odasında ve basın önünde parlayan agresifleşen bir tip değil.soyunma odasında da benzerdir.ki öyle olduğu için sahada müthiş bir birliktelik elde ediyorlar.

ünal karaman hakkında fazla bişey bilmiyorum teknik adamlıkta.nasıl oynatır oyuncu ilişkileri nedir?neden 51 yaşına kadar en azından mra kadar bir kariyer yapamadı?sadece ip uçları var öngörülerde bulunmak için.

https://www.transfermarkt.de/unal-karaman/profil/trainer/4776

bu karnede dikkat çeken kısa süreli takım çalıştımak.az süreler görev almak.teknik adamlıkla yola çıkıp sonra yardımcı teknik adam ve bir ara sportif direktörlüğe evrilmek.karnede elde tutulur bişey yok.2004 te başlıyor kariyer.14 sene olmuş.
başka dikkat çeken bişey daha öncede yazdım.adanademirspordaki basın toplantısı.kriz zamanlarında sakin olamamak.ve o basın toplantısından sonra 4 mağlubiyet 1 beraberlik alınması.oyuncularda liderlerinin ne durumda olduğunu görüp etkileniyor.

imkan vermediler diye bişey yok.kısa süreli görev alsanda olumlu iz bırakmak mümkün.her ne kadar kulüpler türkiyede kötü yönetiliyor olsada en ufak olumlu bir iz bırakmak tercih nedeni oluyor.yani küme düşmemek için zorda kalındığında torpil devre dışı kaldığında kulüpler bakıyor kim ne yapmış?onun için sergen yalçın ı tercih ediyor misal konyaspor.ama sen kısa süreli gidip soyunma odasını kontrol edemiyorsan yada basın toplantısında yumruğunu masaya vuruyorsan bu senin eksi hanene yazıyor.çünkü ne kadar kötü idare edilirse edilsin kulüplerde soyunma odasında ne olduğu konusunda bir bilgi sağlanıyor.bu ise senin sonraki kariyerinde tekrar tercih edilip edilmeme durumunu ortaya çıkarıyor.skorlardan bağımsız.

misal osmanlıspor tekrar mra ile anlaşmış.

futbolda teknik adam önemli fakat başrolde futbolcular vardır.yani teknik adama oyuncuların eti senin kemiği benim diyemezsin.oyuncuları yönet dersin.sorunları çöz dersin.sorun olduğunda çelside misal conteyi postaladılar.yada postalayacaklar.teknik adamlık futbolcular üzerindeki egonu tatmin yeri değildir mantığı ile.bizde genelde yanlış yorumlanır.futbolcuya dayalı düzen olması sözü.teknik adamın yönetememe beceriksizliğinden dolayı oyuncuları harcama yoluna gidilir.bu oldukça yanlış.
şimdi biz olası ünal karaman başarısızlığında ne diyeceğiz.oyuncular ruhlarını sahaya koymuyorlar mı diyeceğiz.ünalın ruh koymasından şüphe etmediğimiz için oyunculara mı saldıracağız?yoksa oyuncuları baskı altına alıp yönetemiyor mu diyeceğiz?yada elinde genç oyuncular var ünal bişey yapamıyor bahanelerini mi üreteceğiz.onunçün geçmişte bişeyler başarmış bir isim tercih edilebilirdi.yada sırf heyecan olması enerji olması için zidane modeli fatih tekke olabilirdi .ya tutarsa ve sinerji yaratma modelidir bu.görmüş geçirmiş maddi durumları aşmış ego ları fazla olmayan isimler.

bu arada ünal hocanın malum basın toplantısı avrupada olsa çok ciddi eksi bir not dur.kariyerin biter aga.talip olunmayacağı için.bizde de işte şanlıurfa karabük gibi düşük profil seviyelerde bazen şans veriyorlar.bize gelmesi ünal karaman için kaymaklı kadayıf(adeta bir piyango) ama kulüp için aynı durum söz konusu değil.

Ozan Yılmaz
03.06.2018, 14:16
Adam 2 imza töreninde konuştu daha,
bırakın şu yıpratma politikasını henüz sahaya bile inmedi,
önyargı böyle bir şey işte.

Mustafa YILMAZ
03.06.2018, 14:59
hayırlı olsun ünal hoca inşallah başarılır olur son zamanlarda iş yüzünden takip edemiyorum olayları

Laziobass
03.06.2018, 15:51
Ünal hocanın sözlerinden şu anlam çıkamaz mı?
Bu güne kadar gelen hocalar teknikle taktikle işi çözeriz sanıyorlardı ama burada sıkıntı başka..
Aidiyet duygusu ve iyi niyet sıkıntısı çözülmeden taktikler işe yaramaz o yüzden önce aidiyet hissetmeyen adamlar kendine çeki düzen verecek,
Klübü tehdit edebileceğini düşünenler karşısında beni görecek ona göre hiza alacak!
Bu takım ancak böyle düzlüğe çıkar, taktik kısmı kolay kısım, orasını her türlü çözeriz..
Demek istiyor olamaz mı?
Açıklamaları kendini ispat değil oyunculara mesaj olarak okumak bence daha doğru olur.
Hoca inşallah imkanları ölçüsünde başarılı olacaktır.
Biz Trabzonspor isek başarı için tek yolumuzun aidiyet duygusu olan, hırsla çalışan, yetenekli gençleri sürekli takıma kazandırmak olduğunu artık görmemiz gerekli.
Yumluları değil Abdülkadirleri baz alıp her 3-4 yılda bir bu düzeyde 3-4 futbolcu ortaya çıkarmalıyız.
Etrafınıda yıllık 4-5 milyon maliyetli yıldızlarla değil en fazla 2 milyonluk kaliteli isimlerle donatıp dar kadrolarla düzlüğe çıkmalıyız.

selcuk
03.06.2018, 15:58
Bu güne kadar gelen hocalar teknikle taktikle işi çözeriz sanıyorlardı ama burada sıkıntı başka..
Aidiyet duygusu ve iyi niyet sıkıntısı çözülmeden taktikler işe yaramaz o yüzden önce aidiyet hissetmeyen adamlar kendine çeki düzen verecek,
Klübü tehdit edebileceğini düşünenler karşısında beni görecek ona göre hiza alacak!
Bu takım ancak böyle düzlüğe çıkar, taktik kısmı kolay kısım, orasını her türlü çözeriz..
Demek istiyor olamaz mı?
Açıklamaları kendini ispat değil oyunculara mesaj olarak okumak bence daha doğru olur.
Biz Trabzonspor isek başarı için tek yolumuzun aidiyet duygusu olan, hırsla çalışan, yetenekli gençleri sürekli takıma kazandırmak olduğunu artık görmemiz gerekli.
Yumluları değil Abdülkadirleri baz alıp her 3-4 yılda bir bu düzeyde 3-4 futbolcu ortaya çıkarmalıyız.
Etrafınıda yıllık 4-5 milyon maliyetli yıldızlarla değil en fazla 2 milyonluk kaliteli isimlerle donatıp dar kadrolarla düzlüğe çıkmalıyız.
vallahi riza calimbay sadece 1 teknik cözüm üretmedi

kapanip sadece bireyselikle sonuca gitti

bana teknik cözümler üretemiyorsan böyle takimda isin olmaz

ünal hoca adana ve konyada bunlari yapabildigini göstermisti, simdi elinde düsüncelerini sahaya yansitacak kalitede olacak.

tabi buna aydieti de katti mi su an thiem´in nishikori´ye yaptiklarini bizde yapariz

Sefer A.
03.06.2018, 16:08
bize Khachanov'un Zverev'e karsi direnmesini yansitacak biri de gerek =) ya da Zverev'in geri dönüsünü yapacak biri

selcuk
03.06.2018, 16:11
bize Khachanov'un Zverev'e karsi direnmesini yansitacak biri de gerek =) ya da Zverev'in geri dönüsünü yapacak biri

devam ediyor mu?

hemen acayim

Sefer A.
03.06.2018, 16:45
devam ediyor mu?

hemen acayim
yok bitti Zverev 3-2 kazandi, Thiem'den önce bitmisti, daha erken baslamisti sanirim

10-61
03.06.2018, 19:26
Demek istiyor olamaz mı?

Aynen öyle hocam,teknik taktik elbet çok önemli ama işin bir o kadar önemli olan kısmı da burası...herkes yerini de haddini de bilecek...bizim en sinir olduğumuz şey bu zaten sahada ruh gibi dolanan topçular 2 gün parasını almadı mı koşmayanlar..şahsen onu görmek istiyorum ben,sahada ölümüne koşan didinen yırtınan...teknik dediğin şey de belli zaten hiçbir şey bilmiyorsan kanatlara in orta yap..işin o kısmı bi şekilde kotarılır sanki elimizde çok kaliteli topçular mı var da taktiğe takılıyoruz

Cem Balcı
04.06.2018, 15:01
Sabırla bekleyelim bu defa.Allah utandırmasın.

Bordo141
05.06.2018, 08:12
Kara boga gercekten mukemmel oldu da bu sistem hic iyiye gitmiyor ersun kopegiyle 3 yil bekletildik tarihimizin em.kotu iki yonetimi ust uste geldi vs. simdi de apoyla yusuf mecbur satilacak bugun olmazsa yarin. Fikraya donduk ne anladim ben bu isten yillarca sabret bekle altyapi dilen sonra gonder. Basari desen yok aksine gecen yillar da heba. Sattik diyelim 25e bizim o kalitede oyuncu alma sansimiz yok 10 milyon kalibresinde topcu bize gelmez scouting desen ozkan hocaya 5 te 1 bulacak da o da olacak don baba donelim sanki okeyde tas donuyoruz. Durum buyken su takimin en guzel seyi kara boga ve su zamanlar hayallerin taze oldugu zamanlar o yuzden de size tavsiyem usaklar tadini cikaralim unal hocanin

ASUS_Z01BD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erenslash
08.06.2018, 19:34
altı ay sonra yolcudur büyü bir hata yapıldı yanlış tercih

klup batmıştır iyi bir yabancı hoca ve ekip almalıydık

geçmiş olsun herkese aynı hikaye ahmet başkanda da hiç bir şey olmaz kendinizi avutmayın

Ozan Yılmaz
11.06.2018, 16:57
Teknik Direktörlük görevine Ünal Karaman’ın getirilmesinin ardından Profesyonel Takım Menajerliği’ne Emrah Tok atanmıştır.

Teknik Direktörümüz Ünal Karaman’ın yardımcılıklarını Hüseyin Çimşir, Metin Aktaş, Yrd. Doç. Dr. Timur Atalay, Olcay Mülazımoğlu ve Ümit İnal üstlenecektir. Kondisyoner olarak ise Gökhan Kandemir görev yapacaktır.

Teknik kadromuzdaki güçlendirme devam edecek olup, Türkiye Futbol Federasyonu stanydartlarında uygun görevlendirmeler en kısa zamanda tamamlanıp kamuoyuna duyurulacaktır.

Emre Çömez
11.06.2018, 19:05
Teknik Direktörlük görevine Ünal Karaman’ın getirilmesinin ardından Profesyonel Takım Menajerliği’ne Emrah Tok atanmıştır.

Teknik Direktörümüz Ünal Karaman’ın yardımcılıklarını Hüseyin Çimşir, Metin Aktaş, Yrd. Doç. Dr. Timur Atalay, Olcay Mülazımoğlu ve Ümit İnal üstlenecektir. Kondisyoner olarak ise Gökhan Kandemir görev yapacaktır.

Teknik kadromuzdaki güçlendirme devam edecek olup, Türkiye Futbol Federasyonu stanydartlarında uygun görevlendirmeler en kısa zamanda tamamlanıp kamuoyuna duyurulacaktır.

kondisyoner nasıl?

serdar
16.06.2018, 02:09
6 ay dayanması imkansız. Çok daha erken işi bırakmak zorunda kalır. Hani beklersek tikitaka oynatabilecek kapasitede biri olsa bekleyelim ama 10 yıl beklesek bile futbol adına Trabzonspor'a bir şey katamaz diye düşünüyorum. Adamlığına ve Trabzonsporluluğuna laf yok ama kesinkes Trabzonsporun teknik direktörü olamaz. Özellikle Abdülkadir ve Yusufa acıyorum. Okadar gelişmeleri gerektiği bir süreçde teknik direktörü olarak hiç bir başarısı olmayan biri kişi sadece adamlığından dolayı Trabzonsporun başına geçti. Trabzonda bu şekilde 5 senede yapamayacakları sıçramayı Avrupada yarım senede yaparlar... Bu teknik kadro olduğu sürece gençlerimizi düşünerek bu takımdan gitsinler diyorum. Çok kara bir tablo çizdim ama yanılacağımı sanmıyorum.

Berkay Yılmaz
17.06.2018, 00:42
Yabancı bir hoca getirilebilirdi ama Samet Aybaba, Tamer Tuna vb. geleceğine Ünal Karaman gelsin Ersun'la her türlü rezilliği yaşadık daha ne kadar kötü olabilir ki bu sefer Özkan Sümer faktörü de var müdahale edebilecek karalar bağlamaya gerek yok hayırlısı olsun bizim evladımız inşallah başarılı olur.

gabriel omar
26.06.2018, 01:44
Bence kilit adam Ünal hoca.Kucka, Castillo, Sosa, Rodallega gibi adamlardan verim alabilirse takım çok farklı olur herkes şaşırır.

Hadi hocam şu adamlarla özel olarak ilgilen gerekirse futbolu baştan öğret.Biraz iyi bir sezon geçirsinler şimdi 1’e satarsak o zaman 4’e satarız.

Fatih Özkan
26.06.2018, 12:09
Acaba şu an ne yapıyor ?

redbul
26.06.2018, 12:23
Acaba şu an ne yapıyor ?

öğle yemeği yiyor olabilir

David_LuiZ4
28.06.2018, 20:47
Kulübün twitter hesabına baktım da TÜFAD Ünal'ı ziyaret etmiş...Adamlar her gelen hocaya ziyarette bulunuyorlar çok ciddi kendini işine adayan gelişime açık duayen antrenörlermiş gibi...

Bunlar Avni Aker'in maraton tribününün arkasında şube açıp sabahtan akşama kadar okey oynayan cahil adamlardır bu tipleri kulübe sokmayacaksın diyoruz ama anlatamıyoruz...

Nazim Can
28.06.2018, 22:53
Hayir Mra, Samet Aybaba falan dururken ne gerek vardi hala anlamis degilim.

Ali İhsan
28.06.2018, 22:56
Ateşten gömlek giydi, umarım başarılı olur

Kendisine futbolculuk döneminden dolayı sempati büyüktür, hocalıkta şu ana kadar hiç kendini gösteremedi

Beklentinin çok büyük olmaması şansı, elinde tek stoper Akbaş ile sezon açıyor olması gibi sorunlar da ciddi handikapı

Allah yardımcısı olsun

erenslash
28.06.2018, 23:53
başarılı olması imkansız iyi bir kadro verirsin o da hocadan değil takım oynar o da olmayacağı için imkansız başarıdan kastım dördüncü olmak değil tabi dördüncü yaparsan Ünal için başarıdır.ama yapamaz
Ateşten gömlek giydi, umarım başarılı olur

Kendisine futbolculuk döneminden dolayı sempati büyüktür, hocalıkta şu ana kadar hiç kendini gösteremedi

Beklentinin çok büyük olmaması şansı, elinde tek stoper Akbaş ile sezon açıyor olması gibi sorunlar da ciddi handikapı

Allah yardımcısı olsun

redbul
28.06.2018, 23:58
başarılı olması imkansız iyi bir kadro verirsin o da hocadan değil takım oynar o da olmayacağı için imkansız başarıdan kastım dördüncü olmak değil tabi dördüncü yaparsan Ünal için başarıdır.ama yapamaz

reis 10. haftayı göremez

omondoles
29.06.2018, 12:03
Burada Ünal hocayı savunmak için önceki gelişlerinde Trabzonspor’un durumundan bahsedilmiş de, şimdiki durumu daha mı iyi ki başarılı olabilsin?