PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PFDK'nın Başkan'a Verdiği Cezaya Tepkimizi Koyalım!

Onur Muhcu
17.08.2006, 17:05
'Çete' suçlamasının cezası ağır oldu!
(Flaş!) PFDK, Trabzonspor'un Vestel Manisaspor ile oynadığı karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, hakemler ile ilgili olarak 'çete' suçlaması yapan Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak'a 1 ay hak mahrumiyeti cezası verdi.

Arkadaşlar basit gelmesin bize PFDK'nın sergilediği bu tutum, Doğru konusanı 9 köyden kovarlar misali bir anlayış oldu bu! Düşünüyorum da şimdi Cem DEDA acaba kaç puan aldı bu hafta bilen var mı ? Penaltımızı yedi 2 puanımızı alıp götürdü bu adam, asıl madur durumda TRABZONSPOR olurken yine TRABZONSPOR ceza alıyor, çok yanlış! Cem DEDA ya bir kaç hafta maç verilmemesi gerekirdi ancak bu hafta bu şahıs yineSivasspor-Sakaryaspor maçını yönetecek, ben diyorum kı bu konuya sessiz kalmayalım işte iletişim adresi : tff@tff.org.tr herkes buraya maduruyetimizi ve maduruyetımız karşılığında yine takımımızın ceza aldıgını ama asıl suçlunun yine maç yönettiğini belirten bir iki cümle yazsın ve PFDK yı kınıyalım. .

TSelif
17.08.2006, 17:07
Dertlerimiz bi tane değil ki arkadaş. Hangi biriyle uğraşacağız bilmem.:mad:

Burçak
17.08.2006, 17:08
tepkimizi koyalımda başkanımız o hakemleri yenecek bi kadro kurmuşmu benim kafam ona takılıyor asıl.

Muhammet_61
17.08.2006, 17:10
Rezalet. Acaba aynı açıklamayı Azize yapsaydı aynı cezayı alabilirmiydi. 1 ay çok fazla. İtiraz edilir yönetim kurulumuz tarafından ve ceza düşer.

UğuR
17.08.2006, 17:11
tepkimizi koyalımda başkanımız o hakemleri yenecek bi kadro kurmuşmu benim kafam ona takılıyor asıl.

Ne olursa olsun biz tepkimizi vererek taraftarlık görevimizi yapalım hadi arkadaşlar görev başına.

kudu_61
17.08.2006, 17:16
Bence vesteli pozisyonu penaltı yattaranın pozisyonu penaltı değildi ama hakem faullerde ve avantaj kuralında doğru kararlar verdi diyemem ki kendisine avantaj kuralını öğreten şimeke sarı kart gösterdi ama benim anlayamadığım Trabzonspor gibi bir kulübün başkanı maçtan hemen sonra gazetecilerin oyununa bu şekilde nasıl düşer (Çete suçlaması ağırdır ve hakemler bir çete kurmuştur bu da doğrudur ama bu maçın hakemi için bence ağırdı) öyle ise başkanımızı brezilyaya gönderelim transfer olaylarını takip etsin...

Çetin
17.08.2006, 17:16
hemen yolladım bir mail.

Ali İhsan
17.08.2006, 17:18

Bu maçın kadrosu ve futbolu Vesteli yenecek güçteydi en azından. Hadi yönetim istediklerimizi yapmadı. Transferler gecikti, Fatih kötü bir zamanlamayla satıldı ama amacı üzüm yemek değil bağcı dövmek olan arkadaşlar bu maçı biz hakettik ve hakem elimizden aldı. Hakemin verdiği veya vermediği penaltıları hesaba dahi katmadan tutumunundan özellikle beni bütün maç boyunca, Szymeki de son dakkalarda çıldırtan aptal hareketleriyle... Olayın bu boyutu önemli bu maça Trabzon'u katletmeye gelmiş bir hakem vardı bence....

saglam
Cem Deda'nın bizim maçtaki notunu bilmiyorum ancak bu haftasonu Sivasspor-Sakaryaspor maçını yönetecek. Yani düşük bir not almamış.

Nuri Albayrak halen Trabzonspor başkanı olduğunun farkında değil, konuştuklarının cezası varsa elbet çekecek. O kadar konuştu ne oldu? Kocaman bir hiç...

Onur Muhcu
Arkadaşlar ben bu mesajı gönderdim isterseniz hepiniz aynısını kopyalayıp yolalyın.

PFDK, Trabzonspor'un Vestel Manisaspor ile oynadığı karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, hakemler ile ilgili olarak 'çete' suçlaması yapan Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak'a 1 ay hak mahrumiyeti cezası verdi.

Penaltımızı yedi 2 puanımızı alıp götürdü bu adam, asıl madur durumda TRABZONSPOR olurken yine TRABZONSPOR ceza alıyor, çok yanlış! Cem DEDA ya bir kaç hafta maç verilmemesi gerekirdi ancak bu hafta bu şahıs yine Sivasspor-Sakaryaspor maçını yönetecek, Oysa suçlu olan CEM DEDA! demek ki hukuk sitemi değişti, madur olan ceza alıyor suçu yapan beraat ediyor. Siz PFDK 'yı şiddetle kınıyoruz, ve bu cezanın altında ezilmeyeceğiz ..

Burçak
17.08.2006, 17:23
bence herkesin aynı mesajı atmak yerine kısa da olsa faklı farklı şeylerin yazılması daha iyi gibi geliyo bana. bende gönderdim.

tsakrep61
17.08.2006, 17:28
valla hocam ben de gonderdım ama bu nurı albayrak ıcın degıl sadece trabzonspor adı ıcın yoksa nurı albayragın yaptıgı yanlıs .
sen lıge hazır bır kadro kurma bos vaadlerle taraftarı avut paralı baskan sıfatıyla koltuga otur fatıh tekke yı ıyı bır kar anlayısıyla sat
sonra vestel manısayı evınde teknık dırektorunun hataları yuzunden yeneme hakemlere yuklen bıze yakısmaz bız gerekırse hakemıde yenerız yenmelıyız .. daha oncelerı bır cok kerede yendık...

Külünkoğlu
17.08.2006, 17:29
Başkan haklı veya haksız bu konuya takılmamak lazım. Geçmişte hak mahrumiyeti alıpda kimseyi takmayan meydan okuyan İstanbul takımlarının yöneticilerini gördük. O zamanlar onlar dile getirdiği tek şey vardı " biz camiamıza güveniyoruz"

Yani eğer biz camia isek, kayıtsız kalmak işin en kötü tarafı olur. Diğer sorunları kendi içimizde hallederiz ama dışarıya karşı kale gibi durmalıyız.

eren_61
17.08.2006, 17:37
ben yolladım vede yollamaya devam ediyorum.en az 15 20 tane ben atarım.

saglam
17.08.2006, 17:37
Başkan haklı veya haksız bu konuya takılmamak lazım. Geçmişte hak mahrumiyeti alıpda kimseyi takmayan meydan okuyan İstanbul takımlarının yöneticilerini gördük. O zamanlar onlar dile getirdiği tek şey vardı " biz camiamıza güveniyoruz"

Yani eğer biz camia isek, kayıtsız kalmak işin en kötü tarafı olur. Diğer sorunları kendi içimizde hallederiz ama dışarıya karşı kale gibi durmalıyız.

Bazıları kendisine ya da amiyane tabiriyle "arkalarına" güvendiklerinden olacak, istedikleri gibi at koşturdular. Bizim başkan hala şirket yönettiğini sandığından ağzına ne geldiyse söyledi.

Masaya yumruğunu vur başkan iyi güzel de herşeyin bir yolu yordamı var.

Nytre
17.08.2006, 17:39
abi en güzel tepkimiz şu olur... "doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar!" pankartı...

Onur Muhcu
ben yolladım vede yollamaya devam ediyorum.en az 15 20 tane ben atarım.

Saol kardeşim. Ne kadar çok mail okadar çok ses eder ama taraftarın tribünde çekirdek yediğini savunan arkadaşlarımızın bazıları ne yazık kı burada yetersiz kalıyor, acaba diyorum bilgisayar başında çekirdek yiyenler mi var ? Yada bu yaptıgımız taraftarlık görevi değil mi ? ben cevabını bulamadım :)

schumi
doğru söze ne denir..

TameRHan
17.08.2006, 18:48
ulusoy yonetımı yıne ısbasında. onceden beri sureklı zararı olan herıfın yonetımı yıne ısbasında.
baskan ne demıs kı ceza alıyor? aılecek cete olmuslar demesı 1 ay ceza alacak bır soz degıl. onceden oldugu gıbı yıne ezılen trabzonspor oluyor maalesef

keles76
17.08.2006, 19:19
bakın arkadaşlar bunlar bizi ve yönetimimizi küçük gördükleri için yapılan olaylardır.Bu şer...siz Haluk geyse yalakalığını bırakmalıdır çünkü bu geyse yalakası ve fbdende çekiniyor bundan bu kararlar çıkıyor konyaya 250 euro bize bu ceza bakın artık trabzonspor bu ikinci takımı trabzonspor olanları uzaklaştırmalı bunlar hep böyle zarar veriyor. Nuri başkanın konuşmasının içeriğine hiç katılmıyorum ama tepkisi haklıdır.

keles76
17.08.2006, 19:21
ben tff mesaj attım ama sonucu değiştirirmi bilemiyorum ama ben rahatladım

nemo_61
17.08.2006, 19:30
abi tepki koysak ne olacak ..bi taen doğru adam yokki bunlar ligin ilk maçına inadına cem papilayı verdiler...

Ali Özcan
17.08.2006, 21:25
abi başkan çok ağır konuştu...daha ilk haftalardan germeye gerek yok ama başkan bizim başkanımız koruyacaz tabi...federasyona mail ler uçuşsun derim ben...

Altan 61
17.08.2006, 21:34
Arkadaslar ligin daha ilk haftasina bize Cem Papila koyup bize hemen mesaj verdiler sizi asla sampiyon etirmicez diye .
Ikinci haftada gorundu cem dedanin ettiklerini ,adam resmen herseyi manisaya caldi ,rezilik be,yeter artik.
Nedur su cektimiz su hakemlerlen,caldiklari sampiyonlumuz yetmedi yine caliyorlar...

lazutlarlivera
17.08.2006, 23:40
eee boşuna dememişler "doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar."Ben olsam dümdüz giderdim başkan yine seviyeli konuştu.Cem deda gibi hakemler olduğu sürece bu ülkede sahaya pet yağar,bozuk para yağar hatta tribünden insan bile yağar.Ben iyiki manisa maçında değildim wallah ALLAH biliyo kesin atlardım sahaya.Böyle hakem olmaz.Şe...siz

Kadir Aydın
17.08.2006, 23:46
Tepkiyi ortaya koymak güzelde, bu mesajlar gittikleri yerde daha açılmadan çöp kutusuna gönderiliyor. Sayın başkan kendi yanlışlarını örtpas etmek için hakemi ortaya attı maç sonrası. Artık bunları yemiyoruz. Çok eskide kaldı o günler. Sen işini doğru dürüst yapma sonra hakemi suçla. Bende gelip senin arkanda durup seni savunmaya çalışayım. Yok öyle yağma, işte böyle alırsın cezayı... Gerçi ceza da anlayana ya neyse.

Emiroğlu
18.08.2006, 01:17
Tepki koyma olayı tamam doğrudur kale gibi durmalıyız.Ama bencede Cem deda öyle abartılacak kadar kötü bir maç yönetmedi...

DeAgLeMaNyAq
18.08.2006, 03:16
Kötü maç yönetmiş olsa bile başkan ona mal etmemeliydi. Sanki o gün Trabonspor sahada fırtına gibi esti, bir sağdan bir soldan rakibi bunalttı da bir hakem kalmıştı galibiyetimizi engelleyen...

Kasım Hilal
18.08.2006, 03:24
Zamanın birinde bir iş için bir müddet hapishaneye girmek üzre kafa yorarmış.
Sonunda aklına güzel bir fikir gelmiş.
Kral konuşma yaparken meydanın ortasında başlamış bağırmaya;
-İ.ne kral, i.ne kral.. diye..
Sonunda yakalamışlar ve ömür boyu zindana atmışlar.
-Yahu ben bu büyük cezayı hakedecek ne yaptım? diyecek olmuş da almış cevabını hemen..
-Devlet sırlarını açığa vurdun!

Fıkra mıkra, tam da olayın üzerine cuk diye oturmuş hani..
Korkarım yarın bizim başkan "Allah birdir!" dese ondan da ceza alır..

Ama yine de o sözü söylemeliydi o başka; Her sözün doğru olsun; lakin, her doğruyu her yerde söylemek doğru değildir..

Mehmet
18.08.2006, 08:03
Cezada alsa Başkanı böyle haklı tesbitlerinden ve verdiği cesaretli demeçlerinden dolayı kutluyorum.

sarman61
18.08.2006, 08:30
Bende kutluyorum başkanımız ve arkasındayım. Hakemleri inceleyin kimin babası hakem ise oğluda hakem oluyor. Bu işte var bir gariplik serdar çakırın oğlu cüneyt çakır bu hafta maçımızı yönetecek. İlginç değilmi. Devleti göreve çağırıyorum. Hakem kurumunu incelemeye alsın.

Emin
18.08.2006, 08:50
Takipçisi olalım arkadaşlar. Herkes şunu unutmasın sezonun ikinci haftası hakem hakkındaki küfür içermeyen yorumu nedeniyle Trabzonspor başkanı bir ay hak mahrumiyeti aldı. Bu sezon daha çok şeylere gebe. Yarın birgün, Özhan Canaydın, Aziz Yıldırım veya Demirören'de hakemler hakkında bundan daha ağır ithamlarda bulunacak. Bu PFDK'nın o zaman vereceği karar ne kadar samimi olduklarını gösterecek.

Öte yandan taraftarının, futbolcusnun, camiasının hakkını koruyamayan yönetimimizin kendi şahsi haklarının takipçisi olabileceğinden de şüphelerim var.

Naim
18.08.2006, 09:10
Trabzonsporda Şeref Tribünü Trabzonspor Başkanının Oturduğu Tribündür
Başkanı severiz sevmeyiz ayrı konu ama bu konuda sonuna kadar arkasındayız
gelsin başkan ve yönetim otursun kapalıya delikanlı GSGM de çıkarsın oradan da görelim

kuzey_lee
18.08.2006, 09:14
şunu söyliyim öncelikle;

o yazdığınız tff@tff.org.tr adresi çalışmıyor.ya da çalışıyor da bakmıyorlar oraya.zira federasyonun sınavlarıyla ilgili (menajerlik sınavı,antrenörlük semineri vs vs) attığım onlarca maile hala cevap gelecek..

bilginize :)

kolombo
18.08.2006, 09:23
neye tepki koyulacak? kim diyebilirki verilen ceza haksız?biz burada adam diye hitap eddiğimiz başkanımıza üslubumuzdan dolayı ceza alıyoruz sebebi de klübümüzü temsil eden başkanlağını yapan kişi ye karşı böyle konuşamazmışım ama gelin görün ki başkanımız trabzonsporu temsil eden başkanımız çok fütursuzca konuşabiliyor ve taraftar olarak kimsenin sesi çıkmıyor şimdi soruyorum başkanın üslubu ve konuşma da seçtiği sözcükler bu camia ya ne kadar yakışıyor?

28TS61
18.08.2006, 09:24
abi en güzel tepkimiz şu olur... "doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar!" pankartı...

katiliyorum bu pankart olayina bidahaki maca stadta omasi lazim bu pankart ve daha degisikleri

Sevgi
18.08.2006, 09:24
teşekkürler Albayrak.

Sevgi
18.08.2006, 09:26
neye tepki koyulacak? kim diyebilirki verilen ceza haksız?biz burada adam diye hitap eddiğimiz başkanımıza üslubumuzdan dolayı ceza alıyoruz sebebi de klübümüzü temsil eden başkanlağını yapan kişi ye karşı böyle konuşamazmışım ama gelin görün ki başkanımız trabzonsporu temsil eden başkanımız çok fütursuzca konuşabiliyor ve taraftar olarak kimsenin sesi çıkmıyor şimdi soruyorum başkanın üslubu ve konuşma da seçtiği sözcükler bu camia ya ne kadar yakışıyor?

camiaya yakışan boynunu büküp evet hakem hatalarıda vardı demek mi yoksa hakemlere hiç dokunmadan geçmek mi?

evet Albayrak doğru olanı yaptı.

Nytre
18.08.2006, 09:38
albayrak dedi diyeceğini...

yıllardan beri hakemlerden çekiyoruz...

kolombo
18.08.2006, 09:45
bu ülkede hakemi eleştirene ceza yok hakeme hakaret edene var başkan da bunu yaptı ve ceza aldı bu kadar basit

kolombo
18.08.2006, 09:46
hakemin yapmış olduğu yanlı yönetim bir klüb başkanının bu şekilde konuşmasını gerektirmez

Oğuuz
18.08.2006, 09:50
yazık be .kayseri yeniliyor suçlu hakem fenerin şampiyonluk gidiyor suçlu hakem,malatya ligden düşüyor suçlu hakem,sivasım 10 kişi kalıyor suçlu hakem,trabzon gool atamıyor suçlu hakem, beşiktaş 4 yıldır şampiyon olamıyor suçlu samsun maçının hakemi, galatasaray avrupadan eleniyor suçlu hakem, bizim sınıf halısaha turnuvasından eleniyor suçlu hakem... ulan şu ligde hiç bi takım kendi beceriksizliğinen yenilmiyor be tüm suç hakemlerde..! yazık be başkan sende uydun ya şu modaya, neymiş başkan haklıymış iyi her yenilen takım hakemlere ana-avrat dümdüz gitsin ne olacak yani..

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=4337&PN=1&FID=3&PR=3) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

ahmetansu61
18.08.2006, 09:57
2sene önce beşiktaş la yaptıgımız maç sonrasında beşiktaşın başkan yardımcısı maçtan sonra bundan boyle mhk yı tanımıyoruz demişti. hemde maçta bizim penaltımız verilmemiş süreklide beşiktaşın lehine kararlar vermişti hakem.
bence bi hakeme cete demekten daha buyuk bi suc olması lazım. sen mhk yı nasıl tanımam diyosun. ozaman buna hiç bi ceza verilmemişti. takıma bile ceza verilmemişti.

mhk nın işi gücü bizle. trabzonla ugraşıp diğerlerine göz dağı vermeyi calışıyolar güya. yani vestel maçından sonra ben başkan olsam cok daha ağır konuşmuştum. yani faul oluyo top bize geçiyo sen devam ettirecek yerde faulu veriyosun. oyunu durduruyosun. hemde bunu 3 kere yapıyosun. ben şimekin yerinde olcam o topu kafasına fırlatmıstım hakemin. hakemin bu kasıtlı hareketleritek başına yapması imkansız. mhk bizi baştan sarmsmaya kalkıyo. geçen seneki anartosis olayını biliyolar. trabzon baştan yara aldımı toparlanamıyo biliyolar. bizi ligden elemek için baştan öldüücü darbelerini geçiriyolar.
ama biz hala olabilir hata yapmış olabiller diye geçiştiriyoruz. başkan durcaktı lafının arkasında. 1ay sonrada bi hakemin topuguna sıktıracaksın. sonra bak herşey ne güzel oluyo. malesef bu ilkede dayak cennetten cıkma. herkesin anladıgı ortak dil bu.

Külünkoğlu
18.08.2006, 10:01
Jakobien biz seni Sivasınla baş başa bırakalım o zaman ne dersin ?

Gürkan
18.08.2006, 10:07
yazık be .kayseri yeniliyor suçlu hakem fenerin şampiyonluk gidiyor suçlu hakem,malatya ligden düşüyor suçlu hakem,sivasım 10 kişi kalıyor suçlu hakem,trabzon gool atamıyor suçlu hakem, beşiktaş 4 yıldır şampiyon olamıyor suçlu samsun maçının hakemi, galatasaray avrupadan eleniyor suçlu hakem, bizim sınıf halısaha turnuvasından eleniyor suçlu hakem... ulan şu ligde hiç bi takım kendi beceriksizliğinen yenilmiyor be tüm suç hakemlerde..! yazık be başkan sende uydun ya şu modaya, neymiş başkan haklıymış iyi her yenilen takım hakemlere ana-avrat dümdüz gitsin ne olacak yani..

sen zorluklarla takım kuracaksın, para zaman emek harcayacak stres yasayacaksın, maca cıkacaksın sonra hakem denen kendını bılmez laubalı laubalı mac yonetecek sen yenılec ek yada puan kaybedeceksın amaaaa tek kelıme etmeyeceksın,neymıs hakemler ınsanmıs hata yaparmıs, ama hep ıst takımlarılehıne oluyo neden se hatalar.

kardesım benım takımım transferde yapmasa o gun 100 tane penaltıda kacırsa tarıhının en kotu futbolunuda oynasa yanlıs taktıklede oynasa

tum bunlar hakem hatasını haklı kılmaz hıcbır hakem barız hata yapamaz.
sen kısınkı benım takımımın puanını gasp edeceksın.

baskan az bıle dedı.azız yıldırımın demedıgı kalmadı yada dıgerlerının onlara gelınce laf yok.

bu haftada cuneyt cakır hakem.yanı lıgı baslamadan bıze bıtırtecekler.
:mad:

kuzey_lee
18.08.2006, 10:18
bu federasyonun en büyük destekçisi sayın albayrak değilmiydi?

o zaman sorsun hesabını...bana ne?

kudu_61
18.08.2006, 10:29
MAY olsa idi böyle mi olurdu hayır (kimse maycı olduğumu düşünmesin) çünkü adamın bir otoritesi bir lobisi vardı sayın başkanım albayrak şu an senin için erken daha ikinci haftadan hakemlere çete dersen hak maduriyeti alırsın takım oynayacak kazanaçak başkan da otoritesini sarsmadan maçtan sonra başı dik bir şekilde evine gidecek bu işler böyledir basının oyunununa gelir önüne uzatılan mikrofona cevap verirsen böyle olur neyse şimdi brezilyaya git de bir ay tatilin var futbolcu izle istersen...
Haklıya hakkını vereceksiniz arkadaşlar bence o maçtan sonra başkanımız haksızdı hakettiği cezayı aldı...

Külünkoğlu
18.08.2006, 10:40
bu federasyonun en büyük destekçisi sayın albayrak değilmiydi?

o zaman sorsun hesabını...bana ne?

Doğru siyasi bütün baskılara ekonomik bütün vaatlere rağmen mevcut federasyonu destekledi.
Peki bundan önceki yönetim Bıçakcı'yı destekledi de ne oldu ? sonuç ?

"o zaman sorsun hesabını...bana ne?" nası sana ne, hangi camia'nın mensubusun ?

Burçak
18.08.2006, 10:44
kardeşim bugüne kadar gelen bütün yönetimlerin eksikliğ olmuştur. MAY ında Özkan Sümerinde Atay Aktuğunda Nuri Albayrağında Faruk Özakında...

öyle yada böyle demekki bi yerlerde bi eksiklikler yapılıyorki haala seneler olmuş şampiyonluk göremedik. hangisinin nerede yanlış yaptığını tek tek yazmaya gerek yok .
en önemli yanlış nerede biliyomusunuz. bu saydığım bütün isimlerin bi araya gelipte kapalı kapılar ardında Trabzonsporu nasıl eskisi gibi yaparız diye fikir alış verişinde olmamalarında.
MAY ın herzaman yumruğunu masaya vuran kimseden çekinmeyen dediğini yaptıran biri olarak biliyoruz . MAY dan o şekilde faydalanalım ozaman. Özkan Sümer diyoruz gerekirse alt Yapı ona teslime edilsin Transfer komitesinde bulunsun ekibiyle. gidip yine bedava fiyata yattaralar aurellolar bulup getirsin.. Ekranlara çıkıp Trabzonsporu tartışanlara güzel bi üslupla cevap verecek biri diyoruz işte Ağaoğlu.. ve diğerleri..

niye bu değerler bi araya gelmez niye herkes ben olmak peşinde sanki.:(

kuzey_lee
18.08.2006, 10:59
Doğru siyasi bütün baskılara ekonomik bütün vaatlere rağmen mevcut federasyonu destekledi.
Peki bundan önceki yönetim Bıçakcı'yı destekledi de ne oldu ? sonuç ?

"o zaman sorsun hesabını...bana ne?" nası sana ne, hangi camia'nın mensubusun ?

düzeltelim..bundan önceki yönetim levent bıçakçıyı desteklemedi.bundan önceki seçimde hatırlarsanız may ve levent bıçakçı yarıştı ve eski yönetimimiz may'ı desteklemişti...

hangi camianın mensubu olduğumu gayet iyi biliyorum,demek istediğim destek verdiği,seçilmesinde en büyük etken olduğu adama hesabı kendi sorsun,böyle ota b.ka mail atmakla bi yere varılmaz.bkz ülker mevzusu.. (zaten o maillere bakılmadığını daha once söylemiştim)

ayrıca siyasi baskı dediğiniz olay da tamamen yanlış yansıtılmadır.federasyon seçimlerinde topyekün siyasi baskı olmamıştır.tamam etki altına almaya çalışma olmuştur ama topyekün baskı olmamıştır.misal akpnin trabzon asıllı milletvekillerinden haluk ulusoy'a destek verilmiştir.misal bakan faruk özak haluk ulusoy'a destek verilmesini el altından sağlamıştır..misal istanbulda belediyenin yönettiği bir 3.lig kulubunde siyasi baskıya rağmen oylar haluk ulusoy'a gitmiştir..bu misaller çoğaltılabilir.

edit..

@jakobien

külünkoğlu da senin gibi trabzonlu olmayan trabzonsporlulardan.olayı ''arkadaşlar bana söylemişti trabzonlular şöyledir diye'' şekline sokman çok ama çok yanlış..kendisi rizelidir ama ben hiç ''rizesporum'' diye yazdığı bir yazı görmedim.burda biraz kendinde de hata ara

edit 2..

metin abi eksik kalmasın diye düzeltiyorum..haluk ulusoy'un seçilmesini tabii ki ben de istemiştim.hatta hatta yönetimin koşulsuz haluk ulusoy desteğini de yaptıkları en doğru hareket olarak nitelendiriyorum.demek istediğim en büyük destekçisi olduğun adama yeri geldiğinde hesabı sen soracaksın..tribundeki taraftar değil

Ali İhsan
18.08.2006, 11:01
bazı arkadaşlarım derdi de inanmazdım trabzonlular senin sandığın gibi değiller diye, senin gibileri gördükçe onlara hak verir gibi oluyorum ama sonra tüm trabzon değil ya böyle düşünen diyerek kendimi avutuyorum.. ne demek şimdi seni sivasınla bırakalım demek, ben trabzonlu olmayan bir trabzonsporlu olarak burda saygı beklerken sen beni kovuyon resmen,sen kendini benden daha iyi bi trabzonsporlu mu zannediyon, senin yaptığın büyük ayıp bi sivaslı trabzonsporu destekliyor diye gurur duyman gerekirken senin yazdığın yazıya bak be, sen trabzonsporun büyüklüğünü kavrayamamışsın henüz.. ben bu forumda herkesin özgür düşüncelerini yazabileceğini sanıyordum, herkes aynı şeyi yazacaksa buraya yazı yazmanın ne anlamı var ki, lütfen düşüncelerime saygı gösterin... yazdığınız yazılara dikkat edin... saygılar..

Arkadaş sen de öyle bi yazmışsın ki resmen Trabzon düşmanı gibi millet zaten burnundan soluyo. İlk mesajında yazsaydın ya bunları. Ben de Trabzonlu değilim ama doğuştan Trabzonsporluyum. Bu maç hakkında hakemlere suçlamada bulunmak öyle sıradan diğer yenilgiler gibi değil. Ya ben yıllardır futbolu boşuna seyretmişim ya da bir katliam gördüm. Özellikle ciddi pozisyonlarda aleyhimize verip de bizim kalenin orda bize yapılan faulleri hemen çalması, tüm ortasaha oyuncularına rakibin sarı gösterip sonra gösterdiği oyuncuları bi daha görmemesi yani hakemin planları daha o penaltıyı çalarken başladı. Mantıken penaltılar haricinde bariz hatası yok ama çok meşhur bir kelime var ya "takdir hakları" işte onu öylesine zekice kullandı ki aleyhimize... Zaten anlayan anlamıştır...

Murat Hızal
18.08.2006, 11:06
Albayrak cezayı hak etmiştir.Eğer herkese eşit muamele yapacaklarsa cezanın sonuna kadar arkasındayım.Daha ikinci hafta ve bana göre çok bariz hakem hatalarının olmadığı bir maçda büyük kulübün başkanı bu kadar amatörce açıklamalar yapamaz.

Sivaslı arkadaşımada katılıyorum,maalesef her takım aldığı başarısız sonuçlarda hemen hakemi hedef gösteriyor.Bunu aşmamız gerekiyor takım saha içinde hiç mücadele etmez oynamazsa hakem ne yapsın.

Külünkoğlu
18.08.2006, 11:07
düzeltelim..bundan önceki yönetim levent bıçakçıyı desteklemedi.bundan önceki seçimde hatırlarsanız may ve levent bıçakçı yarıştı ve eski yönetimimiz may'ı desteklemişti...

Fatih şaşırma, 17 delegeden 3 oy aldı Mehmet Ali Yılmaz. günlerce yazıldı çizildi. Bıcakçıyı seçtirenler daha sonra bıcakçı'dan ağladılar.

kuzey_lee
18.08.2006, 11:09
abi yanlış yazıyorsun..trabzonsporun hiç bir federasyon seçimlerinde 17 delege hakkı olmadı..hatta hatta hiç bir kurumun bu kadarlık bir hakkı olmadı.trabzonspor dahil 4 büyüklerin oy hakkı 7dir..ve o seçimlerde trabzonspor 5-2 olarak oylarını kullanmıştır..çok ama çok net hatırladığım bir olaydır bu.

kolombo
18.08.2006, 11:12
Albayrak cezayı hak etmiştir.Eğer herkese eşit muamele yapacaklarsa cezanın sonuna kadar arkasındayım.Daha ikinci hafta ve bana göre çok bariz hakem hatalarının olmadığı bir maçda büyük kulübün başkanı bu kadar amatörce açıklamalar yapamaz.

Sivaslı arkadaşımada katılıyorum,maalesef her takım aldığı başarısız sonuçlarda hemen hakemi hedef gösteriyor.Bunu aşmamız gerekiyor takım saha içinde hiç mücadele etmez oynamazsa hakem ne yapsın.
beim acizane fikrim başkanın açıklamalarının sebebi tribünlerden gelen tepkidir.

kolombo
18.08.2006, 11:19
Arkadaş sen de öyle bi yazmışsın ki resmen Trabzon düşmanı gibi millet zaten burnundan soluyo. İlk mesajında yazsaydın ya bunları. Ben de Trabzonlu değilim ama doğuştan Trabzonsporluyum. Bu maç hakkında hakemlere suçlamada bulunmak öyle sıradan diğer yenilgiler gibi değil. Ya ben yıllardır futbolu boşuna seyretmişim ya da bir katliam gördüm. Özellikle ciddi pozisyonlarda aleyhimize verip de bizim kalenin orda bize yapılan faulleri hemen çalması, tüm ortasaha oyuncularına rakibin sarı gösterip sonra gösterdiği oyuncuları bi daha görmemesi yani hakemin planları daha o penaltıyı çalarken başladı. Mantıken penaltılar haricinde bariz hatası yok ama çok meşhur bir kelime var ya "takdir hakları" işte onu öylesine zekice kullandı ki aleyhimize... Zaten anlayan anlamıştır...ali ihsan kardeşim arkadaşın avukatlığını yapmış gibi olmuyayım ama karşı olunan yapılan yanlışların yapılmadğı değil başkanın sokak ağızı ile konuşması yoksa hakem hatası kesinlikle var kör bile görür fakat yapılan açıklama şekli çok yanlış

Külünkoğlu
18.08.2006, 11:20
abi yanlış yazıyorsun..trabzonsporun hiç bir federasyon seçimlerinde 17 delege hakkı olmadı..hatta hatta hiç bir kurumun bu kadarlık bir hakkı olmadı.trabzonspor dahil 4 büyüklerin oy hakkı 7dir..ve o seçimlerde trabzonspor 5-2 olarak oylarını kullanmıştır..çok ama çok net hatırladığım bir olaydır bu.

Fatih Hangi kulübün ne kadar oy hakkı olduğunu iyi biliyorum. Trabzonlu ve Trabzonspor'a göre hareket edecek delegelerden bahsediyordu M.Ali Yılmaz. Oy sayısını da bir kaç röportajında aynen dediğim gibi söyledi.

kuzey_lee
18.08.2006, 11:28
may roportajlarını bilemem de o dönem federasyon seçimlerinde neler olduğunu iyi hatırlıyorum.

hatta hatta 23/07/2004 tarihli milliyet gazetesinin internetteki sayısına bakarsan levent bıçakçı'nın trabzonsporun da aralarında bulunduğu bir kaç kulubun organizasyonu ile kendi istediği oğuz sarvan değil de sabri çelikle çalışmaya mahkum bırakıldığı notu da var..

bkz http://http://www.milliyet.com.tr/2004/07/23/spor/axspo05.html

bir önceki günkü gazetede levent bıçakçının destek aldığı kulupler de yazılmış http://www.milliyet.com.tr/2004/07/21/spor/spo10.html

Külünkoğlu
18.08.2006, 11:39
Kongre günü o desteklerin ne hallere geldiğini nasıl değiştiğini kongrelere bir şekilde dahil olanlar iyi bilir. Gazeteler yazdı mı futbol federasyonu seçimlerinde futbol'dan başka herşeyin konuşulduğunu tamamen İş adamı- ihale- liste üçgeninde olayların döndüğünü. Herneyse senin eşeğin beyaz olsun.

Onur Muhcu
18.08.2006, 11:45
Bazı arkadaşlar burada farklı açıklamalar yapmış, başkan haksız cezayı haketti demiş. Ya bakın güzel kardeşlerim. Burada başkanın haklı olum olmadığını tartışmıyoruz, Tamam başkan haksız ceza aldı, Cem DEDA kötü maç yönetti neden ara verilmedi yine hemen Sakaryaspor maçına atandı, enden o suçsuz kaldı ? Bırakın böyle ordan burdan kapma düşünceleri, TRABZONSPPOR için savaş verin herşey laf deildir, icraat önemlidir. .

kuzey_lee
18.08.2006, 11:46
:D boz eşek tercihimdir ama neyse..

abi konu nerden nereye geldi.demek istediğim şuydu ki bbu cezanın hesabını biz değil sayın ulusoy'u göreve getirenler sormalıdır..seçim zamanı enseye tokat ... parmak olduğun adamla seçimden sonra da ilişkilerini iyi tutacaksın.ha eğer ki sayın başkan sayın ulusoydan bu cezanın hesabını sormuyor ya da soramıyorsa kimsenin boşu boşuna mail atmasına gerek yok....

saygılarımla

zisinoli
18.08.2006, 11:52
Trabzonsporun başkanı ne konuştuğunu bilmeli,dikkat etmeli, haklı iken Trabnzonsporu haksız duruma düşürecek söylemlerde bulunmamalaı. Yani akıllı olmalı. Aldığı ceza yerindedir. Ama tüm herkes aynı muameleyi görmeli. Bunun takipçisi olmalıyız. Diğer başkan ve yöneticilerin de söylemlerini ve alacağı yaptırımların takipçisiyiz.

Bu arada albayrak bizi kandırmaktan ve oyalamaktan en az 10 yıl yemeli ama...

Murat Hızal
18.08.2006, 11:54
@respect_zephyr@
''Bırakın böyle ordan burdan kapma düşünceleri''demişsin

hangi ordan burdan kapma düşünceler,biraz izah etsene.

Onur Muhcu
18.08.2006, 12:01
@respect_zephyr@
''Bırakın böyle ordan burdan kapma düşünceleri''demişsin

hangi ordan burdan kapma düşünceler,biraz izah etsene.

mr_chatlax@hotmail.com msn ye bekliyorum arkadaşım online olarak daha iyi tartışırız bu konuyu

Onur Muhcu
18.08.2006, 12:11
Eklemeyeceksin herhalde ben söyliyim sana ozaman buradan ne anlatmak istediğimi, çıkmıs bir kaç kişi yok efendim beşiktaş yenilir hakem, trabzon yenilir hakem, gs yenilir hakem herkes hakeme yuklenıyor diye atmıs ortaya sende buna katılanların arasındasın, neymış olay size göre takımlar oynamıyor, hakemler naapsın mantalitesi!! Efendi, biz Cem PAPİLA için 30.000 kişi sokaklara döküldük, haksızmıydık kavgamızda, şampiyonlugu o kaybettirmedi mi bize ,neden hakemleri melake ilan ediyorsunuz ? Yattarnın düşürlme pozisyonunu Cem DEDA görmedide yan hakem de mi görmedi ? Onlar değil mi bu maçı katleden ? ceza sahasına yakın yerde kaç defa darbe yedi futbolcularımız ? Hiç birine düdük çalmazken, neden v.manisa nın tüm ceza sahasına yakın yerlerindekilere faul düdüğü çaldı, yoksa Trabzonspor'un oynadığı yer karanlıkda diğer taraf aydınlıkmıydı da daha net görünüyordu ? Arkadaşımızın biri dedi ki içimizde kavga etsek de dışarıya karşı kala gibi olacağız. . Sizler hala takımı eleştirip hakemı çıkarmanın peşindesiniz, yazık bu olay bu şekilde olmaz bak ne güzel özetlemiş kardeşimin biri olayı fıkrasıyla ..

Zamanın birinde bir iş için bir müddet hapishaneye girmek üzre kafa yorarmış.
Sonunda aklına güzel bir fikir gelmiş.
Kral konuşma yaparken meydanın ortasında başlamış bağırmaya;
-İ.ne kral, i.ne kral.. diye..
Sonunda yakalamışlar ve ömür boyu zindana atmışlar.
-Yahu ben bu büyük cezayı hakedecek ne yaptım? diyecek olmuş da almış cevabını hemen..
-Devlet sırlarını açığa vurdun!

Fıkra mıkra, tam da olayın üzerine cuk diye oturmuş hani..
Korkarım yarın bizim başkan "Allah birdir!" dese ondan da ceza alır..

Murat Hızal
18.08.2006, 12:38
Kardeşim ben hakemi melaike ilan etmiyorum.Haklı, haksız kaybettiği zaman herkes hakeme yükleniyor benim anlatmak istediğim bu.

Sahada hak eden bir takım olsa o zaman albayrağı sonuna kadar desteklerim.Aynen cem papila olayında olduğu gibi.Hala iddia ediyorum hakem çok iyi maç yönetmeyebilir,evet cem deda çok iyi değildi ama maçın skoruna etki etmedi,ama sen koca trabzonsporun başkanısın kahvehane ağzıyla,sokaktaki adam mantığıyla konuşamazsın.

Ne demişim diğer mesajımda,albayrak bence ceza almakda hakldır,tek bir şartla diğer kulüp yöneticileride benzer açıklamalarında aynı cezayı almalıdır.Bize düşen bunun takipcisi olmakdır.

Bunlar benim düşüncelerim ordan burdan düşünceler değil.

yusuf atalay
18.08.2006, 12:57
Trabzonsporun başkanı ne konuştuğunu bilmeli,dikkat etmeli, haklı iken Trabnzonsporu haksız duruma düşürecek söylemlerde bulunmamalaı. Yani akıllı olmalı. Aldığı ceza yerindedir. Ama tüm herkes aynı muameleyi görmeli. Bunun takipçisi olmalıyız. Diğer başkan ve yöneticilerin de söylemlerini ve alacağı yaptırımların takipçisiyiz.

Bu arada albayrak bizi kandırmaktan ve oyalamaktan en az 10 yıl yemeli ama...
arkadaşlar adam konuşsa bir dert konuşmasa bir dert. bence iyi etti.bu konuşması güzel oldu.karar verenler düşünerek verirler bundan sonra.ayrıca tepkinizi federasyon ve hakeme verilecek cezaya verecekken başkana sallıyorsunuz.uyanın adamlar tatlı dilden anlamıyor..... kardeş yazım sadece sana değil senin gibi yazanlarada.......

poetricus
18.08.2006, 13:12
Başkan haklı veya haksız bu konuya takılmamak lazım. Geçmişte hak mahrumiyeti alıp da kimseyi takmayan meydan okuyan İstanbul takımlarının yöneticilerini gördük. O zamanlar onlar dile getirdiği tek şey vardı: "Biz camiamıza güveniyoruz".

Yani, eğer biz camia isek, kayıtsız kalmak işin en kötü tarafı olur. Diğer sorunları kendi içimizde hallederiz ama dışarıya karşı kale gibi durmalıyız.

Sözün doğrusu ve özü bu.
Bazı arkadaşlar "mal bulmuş mağribî gibi" başkana yükleniyor. Efendim, "hakemleri yenecek kadro kurmamış", "vaktinde transfer yapmamış", "taraftarla dalga geçmiş", "konuştuğuna dikkat etmemiş de Trabzonspor'u küçük düşürmüş"...vs. Arkadaşlar elmalarla armutları karıştırmayalım. Bu nasıl bir mantıktır Allah aşkına?
Başkan'ın transferde, stat projesinde, hâsılı bizimle alaklı işlerdeki yanlışları yüzünden değil, Vestel Manisa maçında sahaya tamamen art niyetle çıkmış bir hakeme, benim kıymet hükümlerime göre de biraz ağır olan ifadelerinden dolayı ceza alıyor. Biz kendisini ne kadar sevmesek de vaatlerini sözlerine yerine getirmemiş olsa da başkanımızdır ve onun şahsında birileri Trabzonspor'u cezalandırarak güç ve gövde gösterisi yapıyor. Eğer taraftarsak bize Başkan'a ve onun şahsında kulübe sahip çıkmak düşer. Bize karşı günahları varsa -ki bence vardır- onun hesabını biz sorarız. başkalarının zulmünden teselli bulacak kadar adalet duygumuzu kaybetmediysek eğer. Bir şeyi unutmayın: Mazlumun günâhları hiçbir zaman zâlimi haklı çıkarmaz. . Ayrıca Vestel Manisa maçını seyreden biri olarak Başkan'ın pek de haksız olmadığını düşünüyorum. Belki üslûbu problemliydi.

Külünkoğlu
18.08.2006, 13:21
Konuyu "önemli olan şahıslar değil" "işgal edilen makamlardır kulvarına" çekmeye çalışıyoruz ama ne hikmetse bazı arkadaşların anlamsız ısrarı neticesinde başaramıyoruz. "Trabzonspor Kulübü Başkanlığı" makamının ne olduğunu tekrar tekrar anlatacağız heralde ve yine yüz kere söylüyeceğiz bu arena böyle bir arena.

3 maç ceza alıp itiraz sonucunda 1 maç bile ceza almayan oyuncular gördük, cips poşeti atıldığında da kapandı, 7-8 kişi sahaya inip hakeme saldırıldığında da kapandı sahalar,

Eller, ayaklar, verilmeyen verilen penaltılar, çalınan şampiyonluklar, satılan şampiyonluklar gördük.

Ve Yöneticiler,

"Artık sahada kazanılmayacağını öğrendim" diyenleri, "şampiyonluklta hiç mi katkımız yok sinaaan", "ne demek abi" diyenleri " başbakan'ı jandarmayı herkesi aradım o ortamı el birliği ile oluşturduk" diyenleri, " parayla yönetici tutup sanki gizli kamera çekimiymiş gibi yapanları da gördük. Hak mahrumiyeti alıp da yasalara uymayanları daha sonra da cumhuriyet ilan edenleri de gördük.

Şimdi siz söyleyin bu arena'da, "bakalım onlar da ceza alacak mı ?" almazsa konuşuruz demek ne kadar samimi ?

61viya
18.08.2006, 13:31
Verilen tepkiyi ne kadar doğru buluyorsam,tepkinin verilişini de o kadar yanlış buluyorum...

Trabzonspor başkanı sıfatıyla konuşuluyorsa eğer,üsluba daha dikkat edilmeli..

Onur Muhcu
18.08.2006, 13:41
Konuyu "önemli olan şahıslar değil" "işgal edilen makamlardır kulvarına" çekmeye çalışıyoruz ama ne hikmetse bazı arkadaşların anlamsız ısrarı neticesinde başaramıyoruz.

İşte Külünkoğlu arkadaşımızın bu Cümlesini anlatmak için saatlerimi ayırsam yine anlamsız gelecek bazılarına, çünkü kalıplaşmış düşünceler hakimleşmeye başlıyor bir noktadan sonra!

Arkadaşlar, yer, mekan, zaman ,başkan pek önemli değil

Başkanın adı Atay'da olabilir, yada Nuri, Özkan veya Mehmet bir çok isim.
Ama bir isim varki hiç değişmeyecek, işte biz o isim aşkına savaşıyoruz ''TRABZONSPOR'', onun için kişileri boşverin TRABZONSPOR'a yapılanı baz alın, neden Cem PAPİLA Ceza almadı şampiyonluğu kaybettiğimz yıl ? Neden Cem DEDA'ya hatasının hesabı sorulmadıda formu düşük diye maç verilmemezlik yapılmadı ! Hem ununutulmaması gerek ayrı bir konu varki Başkanın yaptığı açıklamadaki uslubu kötü olabilir ancak cümlenin özünde yatan kesinlikle doğrudur.

Külünkoğlu
18.08.2006, 14:42
Ayrıca tepkiye gerek yok diyenlerde bir bakıma cem deda'nın adil maç yönettiğini savunmuş olurlar, bu yüzden tepki vermeyenler biz zahmet cem deda'nın yönetimi için ilgili kurumlara teşekkür mesajı göndermeyi ihmal etmesinler.

kuzey_lee
18.08.2006, 14:52
Ayrıca tepkiye gerek yok diyenlerde bir bakıma cem deda'nın adil maç yönettiğini savunmuş olurlar, bu yüzden tepki vermeyenler biz zahmet cem deda'nın yönetimi için ilgili kurumlara teşekkür mesajı göndermeyi ihmal etmesinler.

:D :D :D nereden nereye geldi konu..yani bizim tarafımızda değilseniz karşı taraftasınız mı diyorsun?

valla mesajlara bakıldığını bilsem neler söyliycem de yok diyorum yok..o mesajlara bakılmıyor..

saglam
18.08.2006, 15:06
Cem Deda'yı, MHK'yı protesto için varım.

Ama başkan beyler iki transferi becerip halledemeyecek, geliriyle stad yapıcaz diye Fatih'i satacak ve sonra da egosunu tatmin etmek için düşünmeden konuşacaksa benden destek beklemesin.

Hani nerde "hakemleri bile yenecek bir Trabzonspor???" 2 haftada 5 puan kaybeden, Rum takımına karşı 90. dk.da kaleyi tutan tek şutuyla berabere kalan Trabzonspor'umu kastetti kendileri!

Hata bende... Neyi düzgün yaptı ki, kendilerinden düzgün yorum bekliyorum? Burnu sürtsün de görsün Trabzonspor başkanlığı ne demek. Trabzonspor başkanının nasıl davranması gerek...

Hani olurda bir hata yapar da; kendisi de Özkan Sümer gibi dağa küsmeye kalkışırsa, kimsenin birşeyden haberi olacağını da sanmıyorum.

Saygılar

Emre B.
18.08.2006, 15:09
Aziz Yıldırma aynı ceza verilebilir miydi?Tepkimizi ortaya koyalım

Külünkoğlu
18.08.2006, 15:16
Fatih,
O taraf, bu taraf da nerden çıktı ? aynı gemide değilmiyiz ?
Sağlam
Başkan burnunu bir kaç hafta daha sürtse bundan haz alacak mazoşist bir tavrın kime ne yararı olacak ? Bir türlü olayı ayırt edememek neyin nesidir.Kasden mi yapıyorsunuz ?

Sanki biz yapılan transferlerden ve gelinen noktadan çok mu memnunuz ? bu nasıl bir yaklaşımdır ? iki olayı ayırabilmeniz için 50 mesaj daha yazmamız mı gerekiyor. Tövbe tövbe..

Telha TANYILDIZI
18.08.2006, 15:17
ne tepki koyacan söylediğin kelimelere dikkat edecen bence hakketti cezayı

saglam
18.08.2006, 15:18
Aziz Yıldırma aynı ceza verilebilir miydi?Tepkimizi ortaya koyalım

:) Cevabını bildiğin soruyu niye sorarsın ki?
Aziz ile Nuri başkanı kıyaslamak bize birşey kazandırmaz.

TSigalko
18.08.2006, 15:25
Albayrak: "Ceza önemli değil"
Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, Vestel Manisaspor maçından sonra hakem Cem Deda'yla ilgili açıklamaları nedeniyle kendisine verilen 1 aylık cezanın önemli olmadığını söyledi, "Kulübün menfaatleri için her türlü cezaya razıyız" dedi.

1-1 berabere biten Vestel Manisaspor karşılaşmasının bitiminde hakem Cem Deda'nın kötü yönetim gösterdiğini belirtirken, "Babası hakem, dedesi hakem, kendisi hakem. Çete olmuş bunlar" açıklamasında bulunan Başkan Nuri Albayrak, Fpofesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun verdiği 1 ay hak mahrumiyeti, 10 bin YTL'de para cezasını değerlendirirken şunları söyledi:

"Trabzonspor'un menfaatlerini korumak için ceza almam önemli değil. Kulübün hakkını kimseye yedirmeyeceğiz. Biz, yönetim olarak Trabzonspor'un menfaatlerini korumak için bu göreve talip olduk ve kulüp üyelerinin onayıyla yönetime geldik. Kulübün çıkarları için her türlü çabayı, her zaman ve her platformda göstereceğiz. Kulübün menfaatleri korunduğu ve biz haklı olduğumuzu bildiğimiz sürece alacağımız cezasının hiçbir önemi yok."

kolombo
18.08.2006, 15:30
Ayrıca tepkiye gerek yok diyenlerde bir bakıma cem deda'nın adil maç yönettiğini savunmuş olurlar, bu yüzden tepki vermeyenler biz zahmet cem deda'nın yönetimi için ilgili kurumlara teşekkür mesajı göndermeyi ihmal etmesinler.tepkiye gerek var ama başkanın verdiği gibi tepki değil haklı iken haksız duruma düşmüceksin ayıp bulunduğu konum itibarı ilede şahsına yakışmadı.

saglam
18.08.2006, 15:30
Fatih,
O taraf, bu taraf da nerden çıktı ? aynı gemide değilmiyiz ?
Sağlam
Başkan burnunu bir kaç hafta daha sürtse bundan haz alacak mazoşist bir tavrın kime ne yararı olacak ? Bir türlü olayı ayırt edememek neyin nesidir.Kasden mi yapıyorsunuz ?

Sanki biz yapılan transferlerden ve gelinen noktadan çok mu memnunuz ? bu nasıl bir yaklaşımdır ? iki olayı ayırabilmeniz için 50 mesaj daha yazmamız mı gerekiyor. Tövbe tövbe..

Metin abi, kasti olarak birşey yazmadım. Niyetim kimseyi karalamak, kışkırtmak da değil. Tabii ki hepimiz aynı gemideyiz. Dışarıya karşı farklı bir tutum gösteririz, -o ayrı konu- fakat şu anda bunu içimizde tartışıyoruz.

Olayı düşünelim; hakemin kritik hatası sonucu bir penaltı golü yiyoruz. Ve bu hakem -iyi not almış olacak ki- bir sonraki hafta da maç yönetiyor.

Bunu nasıl protesto edebiliriz? Haklı durumdayken "beceripte" nasıl ceza alırız. Nuri başkan bize onu gösterdi sağolsunlar. Karşı tarafı sıkıştırmak yerine hakaret ederek yapılan bir protesto biçimi...

Ben de isterim ki; başkanımız öyle sözler söylesin, öyle girişimler yapsın, "Cem Deda bir kaç hafta maç yönetemesin", MHK "aman başımıza iş açmayalım" düşüncesiyle maçımıza gönderdiği hakemlere dikkat etsin. Ama bunları olmadı maalesef. İki kuru lakırdı ve sonunda haksız duruma düştük.

Şimdi de onu savunmamız bekleniyor. Kusura bakmayın ama gücümüzü daha kesin sonuç alabileceğimiz yerlere yönlendirmemiz kanaatindeyim.

Bu biçimde bir davranış ise, sizin üzerinde durduğunuz; Trabzonspor taraftarının başkanını savunmadığı anlamına gelebilir ancak buna mukabil "başkan Trabzonspor'un haklarını doğru savunabilmiş mi?" diye taraftar da soru sorabilir.

Saygılar

Külünkoğlu
18.08.2006, 15:38
Serkan, Yok abisi ben anlatamıyorum, Avrupa liglerinde değiliz ki sağa sola bakıp değerlendirmeler yapıp karar verelim. Türkiye'de malesef bu işler böyle yürüyor. Geçmişte hakemler hakkında konuşmama kararı alan yöneticiler gördük, sonuç ? en krıtik maçlarda yada önemli maçların kırılma anlarını nasıl yönettiklerine şahit olduk. Haklı veya haksızlığı sorgulaya kadar verdiğimiz enerjiyi çok daha değişik kullanabilirdik. İsmini yazmaktan haz etmediğim takımın, hazetmediğim taraftarı stadında ne yapıyor ? haklı veya haksız hakemin bütün aleyhteki kararlarında uğultuyu koparıyor. Sonuç ? orda maç kazanmak çok zormuş'a gidiyor. Aynı şey bu Trük futbolunun her kesimi için (Malesef) geçerli.
Şimdi sesimizi çıkarmazsak geleceğe de hazırlıklı olun kardeşim benden bu kadar.

teona
18.08.2006, 15:39
takım, taraftar, yönetim birlik içinde olmamız hem çok güzel hem de çok önemli. ama birliktelik adına bazı gerçekleri görmezden gelirsek, kendi içimizde yapmamız gerekn eleştiriyi yapmazsak, yarın başkaları bizim adımıza konuşmaya başlar. ben başkanın görüşünde haklılığı yada haksızlığından çok, bu çıkışın zamanlamasıyla ilgileniyorum. oyunculara yabancı bi lazaroni var ortada. kim nerde nasıl oynar, hala oturtamadı. ilk iki haftada kaybedilen bi 5 puan var. bu hafta başkanın çıkışı olmasaydı gözler bu konuya çevrilecekti. bence hakemler işin magazinel kısmı, takımın oynadığı futbol çok daha önemli. bu hafta da kötü oynarsak bahanemiz ne olacak? nazar değdi mi dicez?

teona
18.08.2006, 15:46
hakem sorunu diğer liglerde olmadığı kadar gündemde oluyo bizde. neden iyi hakem yetişmiyo sorusuna verilecek cevap, takımların hakemlerle çok uğraşması değildir. bu koca bi yalandır. hakem seçiminden tutun da eğitimlerine kadar pek çok konuda titizlik gösterilmiyo. vaktinde bülent yavuz un seminerlerde düştüğü gülünç durumları hepimiz gördük. hakemlerimizi neyin zedelediğini pazartesi gecesi şeref tribünü nde gördüm ben. merkez hakem kurulu başkanı mustafa çulcu, fatih terim in o hiç kaale almadığım kabadayı tavırları karşısında önce kem küm etti, sonra diğerlerinden güç aldı bişiler söyledi. ama ne tavrı netti ne de kameralara başı dik bakabildi. yazık, üzüldüm. fatih terim açtı adama hesap sordu, adamın verdiği cevap duyulmadı bile. başkanı böyle olan kurumdan kime ne hayır gelir? gerekirse yumruğunu masaya vuracaksın, hakemini savunacaksın. taraftarı da böyle, kim haklı kim haksız muhabbetiyle oyalamayacaksın. biz aptal değiliz!

saglam
18.08.2006, 15:50
Metin abi, olay stadımızda oldu ve taraftarın 5-10 dk.lık bir tepkisini duyabildik. İşi orada büyük oranda bitirmeliydik dediğiniz gibi;)

ts_fan
18.08.2006, 16:12
Albayrak;

"Trabzonspor'un menfaatlerini korumak için ceza almam önemli değil. Kulübün hakkını kimseye yedirmeyeceğiz. Biz, yönetim olarak Trabzonspor'un menfaatlerini korumak için bu göreve talip olduk ve kulüp üyelerinin onayıyla yönetime geldik. Kulübün çıkarları için her türlü çabayı, her zaman ve her platformda göstereceğiz. Kulübün menfaatleri korunduğu ve biz haklı olduğumuzu bildiğimiz sürece alacağımız cezasının hiçbir önemi yok."
------------------------------------------------------------------------------

Albayrak'a şimdiye kadar yapmadığı veya geç yaptığı çoğu şeyden (bunları daha başka bir yerde konuşmak üzere) dolayı kızgınım.Bu işin bir boyutu ama bunu pas geçip asıl konuya gelmek istiyorum.

Geçtiğimiz hafta oynadığımız Manisa maçının ardından Başkan'ın yapmış olduğu açıklamaları çok yerinde buldum ve o anda ki çıkışını takdir ettim.Hepimiz çok iyi biliyoruz; Trabzonspor yönetimi, Başkanı ve camiası sustukça bu kan emiciler sürekli hakkımızı yiyorlar.Nasıl şerefsiz bir çark döndüğü ortada, maçımızı katleden Cem Deda bu hafta yeniden maç almış.

Albayrak seçimlerde Ulusoy'u hemde iktidara rağmen destekledi, sırf o dönemdeki bu dik tavrından dolayı tüm Trabzonspor'lular tarafından olumlu da puan aldı.Son maçımızdaki haksızlıkları; Albayrak, Ulusoy'a (ki Ulusoy'un kazanmasında %100 etkendik) söyleyecektir, ki belkide söylemiştir. (söylemediğini bilemeyiz, Ulusoy'un seçilmesine direkt etki eden taraf olarak bunu basının önünde söylemesi hem bizi hem Ulusoy'u rencide ederdi)

Albayrak'ın yukarıdaki açıklamasında altı çizilecek yer var mı diye iki-üç kere baktım ve açıklamanın tamamının çok yerinde olduğunu gördüm.Albayrak bir şekilde medya yoluyla (belki sert oldu ama öyle gerektiğine inanıyorum) Trabzonspor'a yapılmış haksızlığı gündeme taşımıştır.Sırf bu haklı isyanından dolayı ceza alıyorsa, bizler bu kulübün birer ferdi olarak bu karara tepki göstermeliyiz.Banane kardeşim dememeliyiz, diyemeyiz.Bu arada Nuri Albayrak ilerde benzer durum yaşadığımızda aynı tepkisini ortaya koymalı, bizde yine Başkan'ın bu olası çıkışının arkasında durmalıyız.Kronik hale gelmiş Trabzonspor'un hakkını gasp edebilme alışkanlığını verilecek tepkilerle asgariye indirmek, hatta yok etmek bizim elimizde.Bu tek başına Nuri Albayrak'ın yapacağı bir iş değil.

Zaman birlik olup, gücümüzü gösterebilme zamanıdır, BMN yönetiminin ve site ahalisinin konsensüs sağlayabileceği ortak bir kınama metninin hazırlanabilmesi mümkün olursa daha etkili bir protesto yapmış oluruz.Böylece daha fazla sesimizi duyururuz.

Sevgi
18.08.2006, 16:18
Hani nerde[B] "hakemleri bile yenecek bir Trabzonspor???" 2Saygılar

Serkan bir yanlışın olmasın.Ben Albayrak yada yönetiminden böyle bir açıklama duymadım kimsenin çıkıp ''hakmeleride yenecek bir kadro oluşturacağız'' dediğini hatırlamıyorum.Hatta hafızam beni yanıltmıyorsa-ki genellikle yanıltmaz- bu söylem sizin her zaman taktir ettiğiniz Aktuğ yönetimine ait.Sonuçlarınıda hepimiz biliyoruz zaten.

Ben başkanı sevmiyorum.Taraftara verdiği sözleri tuttudamı ben onu savunayım mantığınıda nasıl kendinize yakıştırıyorsunuz bunada bir anlam veremiyorum.Savunulan Nuri Albayrak değil TRABZONSPOR.Anlamak istemiyormusunuz ?

Başımıza ne geldiyse efendi olma çabası yüzünden geldi.Trabzonspor'u zorba göstererek sindirme çalışması içine girenler bu amaçlarına maalesef ulaştılar.Bir yandan Trabzonspor karalanırken diğer taraftan kendileri hertürlü pisliği yaptı.Buna kimsenin itirazı olmadı.Bugün Trabzonspor başkanı hakemler için çete dedi diye kendi taraftarı tarafından eleştiriliyor.Neden ? çünkü Trabzonspor başkanı efendi olmalı !!! Atay Aktuğ Trabzonspor efendi bir başkandı fakat kafamıza vurula vurula elimizden alınan şampiyonluğa maalesef engel olamadı.

saglam
18.08.2006, 16:29
Serkan bir yanlışın olmasın.Ben Albayrak yada yönetiminden böyle bir açıklama duymadım kimsenin çıkıp ''hakmeleride yenecek bir kadro oluşturacağız'' dediğini hatırlamıyorum.Hatta hafızam beni yanıltmıyorsa-ki genellikle yanıltmaz- bu söylem sizin her zaman taktir ettiğiniz Aktuğ yönetimine ait.Sonuçlarınıda hepimiz biliyoruz zaten.

Ben başkanı sevmiyorum.Taraftara verdiği sözleri tuttudamı ben onu savunayım mantığınıda nasıl kendinize yakıştırıyorsunuz bunada bir anlam veremiyorum.Savunulan Nuri Albayrak değil TRABZONSPOR.Anlamak istemiyormusunuz ?

Başımıza ne geldiyse efendi olma çabası yüzünden geldi.Trabzonspor'u zorba göstererek sindirme çalışması içine girenler bu amaçlarına maalesef ulaştılar.Bir yandan Trabzonspor karalanırken diğer taraftan kendileri hertürlü pisliği yaptı.Buna kimsenin itirazı olmadı.Bugün Trabzonspor başkanı hakemler için çete dedi diye kendi taraftarı tarafından eleştiriliyor.Neden ? çünkü Trabzonspor başkanı efendi olmalı !!! Atay Aktuğ Trabzonspor efendi bir başkandı fakat kafamıza vurula vurula elimizden alınan şampiyonluğa maalesef engel olamadı.

:) Taraftar olarak daha katedecek çok yolumuz var Sevgi. Önce fazla birşey beklememek (yönetim açısından da, fazla şey vaad etmemek), sonra ise sabredip desteklemek. Sabredebilsek, eminim hakemleri yenecek takımı da kurarız, şampiyonluğa da uzanırız.

Harun
18.08.2006, 18:44
Arkadaşlar bilirsiniz ki ligin ilk maçında atanan bir çok hakem kulublerin istemediği ve sorunlu bulduğu hakemlerdi.Bu doğrultuda Ulusoy ve Mhk nın ortak bir kararla bu sezon hakemleri daha çok koruyacağı ve kulublerin hakemler üzerindeki baskıyı kaldırıp onlarara güven aşılacağı apaçık ortadadır.Bazı arkadaşlar Cem Deda'nın gösterdiği başarısız yönetimden sonra bu hafta maç yönetmemesi gerektiğini savunuyorlar.Başarısız bir maç yönetse dahi onu dinlendirmek yerine üstüne oynarak yukarıda söylemiş olduğum güveni aşılamaya çalışacaklardır.Bu nereye kadar devam eder bilinmez.Fakat bu sistem çiftte standarta dönerse işte o zamn işler fena karışır.

Benim üzerinde durmak istediğim başka bir konu ise Başkanın maç sonu yaptığı açıklamaların bilinçli mi? yoksa maç sonrası taraftarın yönetim alehine yaptığı protestoların bir çıkışı mı? olduğudur.Şayet bilinçli ve kulub menfaatlari gereği yaptığını söylemesi gerçekten doğruysa herzaman destek olurum.Fakat tersi olup o anlık bir gaz ise ise o zamn eleştireya açıktır derim.
Temennimiz tabiki gerçekci olup sivri dillide olsa hakkımızın sonuna kadar aranmasıdır.

marcelinhots
18.08.2006, 18:51
ne tepkisi ya bir hakemin sülalesine kadar laf söylersen 1 aylık hak mahrumiyeti az bile gelir.

Kadir Aydın
18.08.2006, 18:57
ne tepkisi ya bir hakemin sülalesine kadar laf söylersen 1 aylık hak mahrumiyeti az bile gelir.

Aynen öyle, başka söze gerek var mı?

hayat61
18.08.2006, 19:10
Başkanımızın açıklaması neydi;
Nuri Albayrak, maçın ardından yaptığı açıklamada, hakem Cem Deda'nın çok kötü bir yönetim sergilediğini, Trabzonspor aleyhine haksız bir penaltı verdiğini, Trabsonspor'un bir penaltısını ise çalmadığını iddia etti.

Albayrak, ''Geçen hafta yenildik hiç hakemi tartışmadık. Tebrik ettik. Temiz bir maç yönetti, ama bu farklı. Adamın babası hakem, oğlu hakem, torunu hakem, kardeşi hakem, çete olmuş bunlar. Söylenecek başka bir şey yok.'' dedi.

Başkan Albayrak: "Zamana ihtiyacımız var"
Başkanımız Nuri Albayrak Vestel Manisaspor maçı sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada Trabzonspor’un yeni bir yapılanma içinde olduğunu vurgulayarak, “Biz başarılı olacağımıza inanıyoruz ama zamana ihtiyacımız var” dedi. Hakemin yönetimini de yorumlayan Albayrak, “Bugün karşılaşmayı yöneten hakemle galip gelme şansımız sıfırdı. Yine de bir puan aldık. Buna da şükrediyoruz” görüşünü seslendirdi.

Bu haber Trabzonspor.org.dan Başkanımızın hakem hakkında söyledikleri sansürlenmiş.Çünkü yanlış kelimeler kullanarak hakem hakkında eleştirilerde bulundu.Hakemin kötü yönetimi maçı etkilediği noktasında haklıyken çete suçlaması nedeniyle bu nokta unutuldu.
Benim tepkim Başkanımıza ceza verilmesi değil;Başkanımıza ceza verenlerin daha önce bu beyanattan daha ağırlarına hiç bir işlem yapmamaları olacaktır.

Ali Özcan
18.08.2006, 19:34
işe bak yaaa...daha başkanımızı dışarıya karşı koruyalım mı korumayalım mı bunu tartışıyoruz...Bu başkan kardeşlerim bizim trabzonspor kulübünün başkanı ve adı hiç önemli deil...ceza şahıslar bazında trabzonspora kesilmiştir...Neden ? hakemin katlettiği bi maçtan sonra tekrarının yaşanmaması için biraz sert bir üslup kullandığından...Kol kırılmalı yen içinde kalmalı...Başkan bizim başkanımız,tabiri caizse at bizim atımız...Tabi koruyacağız ve elimizden geleni yapacağız...

invisibleman
18.08.2006, 19:40
Söylediklerine göre aldığı ceza az bile...Ama öyle bi hakemden sonra yapıldıgı düşünülünce biraz daha insaflı olunabilirdi...

golebshera
19.08.2006, 04:30
Başkanımızın önümüzdeki sezon yapacağı işleri vereceği demeçleri bütün hareketlerini çok merak ediyorum. İlginç bir adam..

U.Sadıkoğlu
19.08.2006, 08:56
Koyalım da nası koyucaz cempapilaya yaptıgımız gibi mail mi oLucak ?

Nytre
19.08.2006, 09:13
bu ceza aklımızda olsun...
daha 32 hafta var...
bakalım kim neyi hak edecek ve ne ceza alacak.

kaleönü
19.08.2006, 22:25
arkadaşlar PFDK yı eleştirmemeliyiz bana göre biz TRABZONSPOR olarak şuana kadar hakemlere karşı kaba söylevlerde bulunmadık ancak şimdiki başkanımız televizyon başkanlıığ yaparak ilgiyi ya da diğer değişle suçu kendilerinde değilde başkalarında göstermek istiyor. burada eleştirilecek biri varsa kendi başkanımızdır...

Mustafa Ayazoğlu
20.08.2006, 03:55
Bence Hak Ettİ Cezayi.. Nesİnİ Savunucan Kİ..

Hem Asil Cete İÇİmİzde Yahu..

poetricus
20.08.2006, 05:27
Ne kadar anlatmaya çalışırsak çalışalım bazı şeyleri ya biz anlatamıyoruz ya da insanlar anlamak istemiyor. Üçüncü ihtimali aklıma bile getirmek istemiyorum.

1. Başkanın üslûbunu tasvip etmiyorum. Adlî takibat yapıldığı takdirde kişilik haklarına saldırı olduğuna bile hükmedilebilir. Yalnız bazı şeyler görmezlikten geliniyor. Hukuk herkese uygulandığı takdirde adalet tecelli eder. Emsal teşkil eden onca beyan ve olay varken, üstelik bu olayların cereyanı sırasında aynı federasyon iş başındayken neler yapılmıştır hatırlamak lazım. Eğer hatırlamakta güçlük çeken varsa ben söyleyeyim: Hiçbir şey!

2. Başkanın söyledikleri tamamen doğrudur; sadece söyleyiş biçimi yanlıştır.. İyi anlaşılması için vurgulamak istedim. Bu forumun benim yaşımdaki müdavimleri Sadık Deda'nın yönettiği maçları, özellikle de Trabzonspor maçlarını çok iyi hatırlarlar. -Bağlantı kurmakta güçlük çekenler için kısa bir açıklama: Cem Deda, Sadık Deda'nın oğludur.-Baba ve veledin maçlarımızda yaptıkları hatırlanınca N. Albayrak'ın söylediklerinin eksiği var, fazlası yok.

3. Daha önce de söyledim, yine söylüyorum: Mazlumun günahları zalimi hiçbir zaman haklı çıkarmaz.. Başkan, sık sık ağır bir dille eleştirdiğim ve böyle devam ettiği sürece de eleştireceğim yönetim ya da transfer fiyaskoları yüzünden bu cezayı almamıştır. Takımını sahada katletmeye ahdetmiş bir hakem hakkında yaptığı açıklamalar yüzünden almıştır.

4. Eğer camiam, kulübüm veya takımım o hakem ve sülalesinden zarar görmüşse ben o hakemin büyük tufanı müteakip Nuh'un Gemisi'nden karaya ilk ayak basan atasına kadar bütün gelmişine geçmişine barometre takarım..

5. Destek olmak isteyen olur, istemeyen olmaz. Sahip çıkılması, destek olunması gerektiğine inan da, cezayı hak ettiğini düşünen de saygıyı hak ediyor. Ama haklı çıkmak için dayanılan mesnetler o kadar komik ve çürük ki çok defa arkadaşların şaka yaptığına inanmak istiyorum. İşte birkaç numûne:

Başkan hakemleri de yenecek kadro kurmamış: Arkadaşlar bunu vaad eden kimdi? El insaf. Ortada ya ciddi bir unutkanlık var ya da çok daha ciddi bir göz ve kulak bozukluğu. Üçüncü ihtimali yine düşünmek istemiyorum. Taraftar olarak başkandan hesabını sorma hakkına sahip olduğumuz pekçok şey var. Geciken transferler, Fatih'in yerine adam alınmaması, Kanca'nın Brezilya seferi vb... Ama başkalarının yerine getirmedikleri vaadleri yüzünden adamı infaz edeceksek adalet anlayışımızda çok ciddi bir problem var demektir.

Başkan, seçimlerde bu federasyonu desteklemiş: Benzetme biraz kaba olacak ama bir köpek sahibini ısırırsa onu beslediği için suç sahibinin mi olur?

Başkan tribünlerden gelen tepki yüzünden böyle konuşmuş: Yani ortada bir hedef saptırma var. Allah şakına Vestel Manisaspor maçını kimse seyretmedi mi? Dikkat ediyorum kimse hakemin neler yaptığından bahsetmiyor. Lehine düdük çalınan bir futbolcunun niye çıldırmanın eşiğine gelip kart gördüğünü kimse merak etmiyor mu? Yoksa öyle bir futbolcu yok mu? Yoksa bizim sahada hakemlik namına şahit olduğumuz rezaletler gerçekte olmadı da algılarımız bize oyun mu oynadı? Sakın olup bitenleri görmeyenler çekirdek yemekten sahaya bakmaya fırsat bulamayanlar ya da bu yönetime zarar verecek her şeyi destekleyebilecek tıynette insanlar olmasınlar!

İçimizde çete varmış: Bunu hissî bir ifade olarak kabul etmek istiyorum. Müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Aksi halde hükmü müfteri olur. Yani iddia sahibi iddiasını ispat etmek mecburiyetindedir. Aksi takdirde iftiracı durumuna düşer. Eğer bu iddiayı ortaya atan arkadaşımız ciddi ise bunu bize ispatlasın ve biz de kulübümüzü bu çeteden kurtarmak için ne gerekiyorsa yapalım. Aksi taktirde ortada Başkan'ın ceza almasına sebebiyet veren ifadelerden çok daha ağır bir suç var demektir.

Muhtemel Kafa Karışıklıkları İçin Dipnotlar:

■ 4. Maddedeki “barometre takmak” ifadesi mecazî anlamda kullanılmıştır. Her önüme gelene barometre takmak gibi bir hobim yoktur. Beni tanıyan herkes bilir.
■ Bu yazıda kimsenin şahsiyeti hedef alınmamış, sadece fikirlerin eleştirisi yapılmıştır. Makul dayanaklarınızla karşı çıkabilirsiniz.
■ Bütün bu açıklamalara rağmen anlaşılmayan yerler olursa gerek bu başlık altında gerekse özel mesaj yoluyla, medeni ölçüler içinde olmak kaydıyla sorulabilir. Kimsenin, nasırına basılmış gibi feryat figan etmemesi rica olunur.

Punisher-61
20.08.2006, 09:57
arkadaslar ne tepkisi koyacaksiniz??? Ceza yerinde bence..Trabzonsporun Baskani böyle konusmamali o kadar..

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, Vestel Manisaspor maçından sonra hakem Cem Deda'yla ilgili açıklamaları nedeniyle kendisine verilen 1 aylık cezanın önemli olmadığını söyledi, "Kulübün menfaatleri için her türlü cezaya razıyız"dedi.

Vaybee Baskan sen kulübün menfaatlerini düsünüyor musun?? Bos lafa Karnimiz tok..Hakemlere Hakaret ederek kulüb menfaati düsünülmüyor

Mustafa Ayazoğlu
20.08.2006, 13:47
Başkanımızın dili maşallah konuşunca mangalda köz bırakmayanlardan..
Ahhh birde verdiği sözleri tutabilseydi ya zamanında..

trapesus
20.08.2006, 19:33
bir yıl hak mahrumiyeti verseydi keşke federasyon da bu şovmenler en azından maçlarda görünüp sinirlerimizi bozmasalardı...

kuzey_lee
20.08.2006, 22:15
başkan bey itiraza gerk duymamışken ne tepkisi?sukut ikrardandır derler,sayın başkan kabul etmiş cezanın haklı olduğunu ne diye çene yoruyoruz....

topic kapatılsın

Mehmet
20.08.2006, 22:22
Ben başkana şu anda destek olmam:
Ne ya komik duruma düşmeyelim:
bU DURUMLARA KALMAMAK İÇİN VAKTİNDEN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLERİ YAPMALI ÖNCE:

BOZOHAN
20.08.2006, 22:30
satılmış bir hakemi dahi alt edemeyen bir yönetim kurulu. ve o yönetimin başkanı. yazık çok yazık.

zafer6161
20.08.2006, 22:33
federasyon az verdiğine üzülüyorum teşke şöle 1 sene verseydide istifa ederdi

kudu_61
20.08.2006, 22:45
Herzaman haklı çıkıyorum nuri bey bu cezayı hak etmişti keşke fenerasyonun elinde olsa da başkana trabzona girmeme cezası verse...

Nytre
20.08.2006, 22:48
tüm yönetimimize ceza versinler bu maçtan sonra..

Ozan
21.08.2006, 11:26
valla tepki koyacağım varsada koyasım gelmiyor bu başkandan dolayı . tmm oyuncu aldı yapıyor birşeyler ama hep geç yapıyor . geç yapıncada işe yaramıyor büyük kayıplar veriyoruz . onun için tepki konusuna sıcak bakmıyorum

Atalay
21.08.2006, 12:11
ne tepkisi kardeşim müracaat edelim cezayı 3 yıla uzatsınlarda en azından bu başkanı ekranlarda görmeyelim!!trabzonspora başkan olmadan önce soruyorum kaç trabzonsporlu nuri albayragın ismini simasını biliyordu şimdi trabzonspor sayesinde bedavadan reklam yaparak tüm türkiyede tanınıyor!!yazıklar olsun trabzonsporumuzu kendi reklamları için kullanan zihniyete........şimdi orda sivri beyan burda sivri beyan niçin çünkü kendi başarısızlıgını birilerine fatura etmek için!!