PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mustafa Reşit Akçay

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Jackal Wile
21.08.2013, 16:44
şenol güneşte mustafa hocada aynı kafa adamlar futbolcu bilgileri sıfır gerçi Türkiyede çoğu hocanın sıfır ver ellerine 100 milyon euro takım kuramazlar şenol güneşte bu konuda en başı çeker alın alın diye bi adam için kendini parçaladı oda adrian 5 milyona millet david villa alıyor biz adrian hemde polonyodan 2011 deki takımı kuranda ersun yanaldı adamın hakkını vermek lazım şenol güneş düşeşe gelen burağın patlamasında belki pay sahibidir onu bilemem ama kesinlikle bu durumdaki bir takımın başına getirilecek adamlar değil ikiside

zizu41
21.08.2013, 16:57
MRA Korkma cesur ol gençleri oynat....

DeAgLeMaNyAq
21.08.2013, 17:38
18 kişilik maç kadrosunda 3 kaleci olmasını nasıl açıklıyor hocamız...

Nazim Can
21.08.2013, 17:45
18 kişilik maç kadrosunda 3 kaleci olmasını nasıl açıklıyor hocamız...

Senol Hoca da bir ara öyle birsey yapmisti sanirim ama Senol Hoca yaparken yönetime gönderme yapiyor diye yorumlamistik.

DeAgLeMaNyAq
21.08.2013, 18:26
Senol Hoca da bir ara öyle birsey yapmisti sanirim ama Senol Hoca yaparken yönetime gönderme yapiyor diye yorumlamistik.

Şenol Hoca'nın zamanında altyapıdan 1 oyuncu bulundurma kuralı vardı. Ceza ödememek için bu yola gidiyorduk. Kaldı ki Avrupa maçlarında zaten böyle bir kural yok. Mustafa Hoca ise BJK maçı kafilesini doğrudan Kukesi maçına götürdüğü için Trabzon'da kalan oyuncuları kullanma yoluna gitmedi...

poetricus
21.08.2013, 19:31
Yeni hocamız da fos çıktı ya bit pazarına nur yağışı arttı...

Armağan Dere
21.08.2013, 19:33
umut ve tolgayı da ekleyebilirsin.ikisi de bizim tarafımızdan kalitesiz görünen adamlardı bir zamanlar...

Tolga 10 senelik Trabzonspor serüveninde 2 yıl faydalı olmuştur 8 sene yatmıştır.
Umut'u hiç karıştırmayın zaten

kürşat şen
21.08.2013, 19:34
hiç taktik maktik işine girmeden şu soruyu hocama sormak isterdim..
hocam Allah aşkına bana 227 pasın bir açıklamasını yapar mısın..
nasıl başarabildiniz bu pas adetini..
227 pası yavuz selim'de oynayan amatör takımlar yapıyo..
resmen rezillik..bu mu farkındalığın..
bu camia,taraftar şenol güneş'i yedi seni dişinin arasına kürdan yapmaz !!

Jackal Wile
21.08.2013, 20:02

Bu ortasaha ile o bile başarı

Tuğrul
21.08.2013, 20:35

Sanırım bjk maçında 227 pas yaptığımızı söylüyorsunuz. Bu acziyetin sebebinin izahını istiyorsunuz.

1- 10 kişi ile topun arkasında bekleyip ani atakla gol arayışı içinde olmamız

2- Önde baskı yapılmaması. Futbolculara korkak bir oyun anlayışı empoze edip her topu uzun oynamaları. Ayağa pas yapmak için yardımlaşma, yetenek ve özgüven gerektirir.

3- Önde oynayan futbolcuların bireysel profili ve kalitesizliği.( Atiba, Fernandez ve Olcay arasındaki pas trafiğini gördük)

Fatih Özkan
21.08.2013, 20:44
Hocam!
Allah aşkına korkak oynatma şu takımı!
Allah aşkına!

Antonio
21.08.2013, 21:13
Şuan daumu bile sana tercih ederim.

ziyaretci
21.08.2013, 21:45
---------forvet---------
-
maluda--soner--adrian
----colman--aykut----
-
kadir-aykut-bamba-bosingwa

bu kadrodan baskasi yalan. bu kadroyu bir tek
yusuf zorlar

volkanlari olcanlari takimdan kesmedikce

forvet arkasi 3 luyu elindeki en iyi olan
maluda-adrian-soner ile kurmadikca
ligin en vasat gol atan ekibi oluruz

okg_53
21.08.2013, 22:05
3. Haftada takımın başında olmazsın inşallah.

Samet Yildirim
21.08.2013, 22:41
bjk - Trabzonspor macini asla kabul etmiyorum..Ligin ilk 11 maci 11 kisi gömülü oynatilir mi ? Skandal.

Adrian felan filan saymiyorum bile...

Dip.Ing.Mag.
21.08.2013, 22:56
Vay be adamı iki günde aforoz ettik helal be. Arsen Wenger vs deyip dururuz ama yeni hocaya iki maç tahammül edemeyiz. Bu kafayla biz ilerleyemeyiz.

Ogün YAZICI
22.08.2013, 01:05
Vay be adamı iki günde aforoz ettik helal be. Arsen Wenger vs deyip dururuz ama yeni hocaya iki maç tahammül edemeyiz. Bu kafayla biz ilerleyemeyiz.

kendi kendini aforoz etti.tarihimizin en kötü en korkak maçını oynadıktan sonra "sahada duruşumuz iyiydi" demesi hoş değildi...yapıcı eleştirilere onun da ihtiyacı var burası 1461 değil.toparlayacaktır kendini...

mAz
22.08.2013, 01:39
Hocayı aforoz eden yok. Ancak geçen yıl başarısızlığı tescillenmiş takımdan medet umması, en ufak bir değişiklik bile yapmadan aynı tas aynı hamam şeklinde devam etmesi, ilk geldiği günkü kredisini aşırı şekilde azaltmıştır. Şu anki durum Tolunay'ın takıma oynattığı futboldan çok daha kötü. Umarım kendine gelir hoca.

ilhan
22.08.2013, 01:51
Şahsen ben her hafta mutlaka kazanırız diye maç izlemiyorum. Ama Mustafa Reşit Akçay'ın, geçen sezon top oynamayan topçuların kendilerine inancı yokken bir ihtimal bunları kazanırım diye o futbolculara şans verip asıl şans vermesi gereken futbolcuları kadroda değerlendirmemesine şaşırıyorum. Colman yerine Abdulkadir'i, Volkan yerine Yusuf Erdoğan'ı, Soner'i, Kadir Keleş'i izlet hocam bize. En azından hoca bir şeyler deniyor, beklemek sabretmek lazım diyelim. Geçen sezon aynı tas aynı hamamdı bu kadro ve oynanan futbol. Bu sene daha kötü oynuyorlar. Ben bu kadar inatla kötü oynayan takım görmedim.

Mustafa Reşit Akçay takımın başına geçince 1461'den takviyeler ve yerinde transferlerle karakterli oynayan, ısıran, basan, sürekli mücadele eden bir takım izleriz diye hayal kuruyorduk. O yüzden beklentiler bu kadar makul durumdayken, bence Amerika'yı bir daha keşfetmeye gerek yok.

Yaşar
22.08.2013, 02:26
Mustafa Hoca ile, Ersun Yenal aynı mantıkta ilerleyen hocalar.
Ama bu mantıkları tutmayacak gibi.
İkisi de geçen seneki kadroyu bozmamayı ve birbirini tanıyan oyuncular ile başarılı olabileceğini düşünüyorlar.
Ersun Yenal'ı bir şekilde anlayabiliriz, oynattığı oyuncular geçen yılın UEFA yarı finalisti kadrosu da, bizim geçen yılki kadro ne yaptı da hala ısrar ediliyor, anlamakta güçlük çekiyorum.
Yavaş yavaş revizyon bekliyorum, elimizde çok geniş bir kadro yok ama Colman, Zokora, Zeki Yavru, Volkan gibi oyuncuların yerine oynayacak adamlar onlar kadar kötü olamazlar diye düşünüyorum.

delikoyun
22.08.2013, 10:53
transfer önemlidir hoca başarısızlık anında ilk önce fatura hocaya kesilir sonra 2.hocaya sonra başkana çıkar yanlış oyuncuların peşinden gitme hoca ne maloudası ne bosingwası bana gekası boboyu alın de hoca ilk ceza sana çıkacak uyan uyan uyan

orhan42
22.08.2013, 11:01
Hocayı kimse afaroz etmiyor..Geçen seneki saha çıkan takımdan iğrendik..Ne farkı var bu Trabzonspor'la geçen seneki reziller sürüsünün..Zokora,Colman,Volkan vb. bizi takımdam soğuttu geçen yıl,herifler hala sahada..Hem de aynı formlarıyla (!)..MRA'nın 61'den gelen oyunculara yer vermesi,şans vermesi lazım..Sol beke Olcan'ı koyacağına Kadir'i koysa kim ne diyecek..Yazık ediyor hem kendine hem bize...

SEDAT
22.08.2013, 11:14
* Hocam yolun yol değil, 1461'deki Reşit Hoca ol kendin ol hala aynı yanlışlarda ısrar etmeni hiçmi hiç anlamıyorum !

Ali İhsan
22.08.2013, 11:52
Hocadan iki haftada vazgeçmek için miydi bir senedir herkesin dilindeki MRA övgüleri...

Hoca bu takıma henüz imzasını atamamıştır ama atması için henüz geç değildir.

Şu transferlerden dolayı hoca suçlama gereksizliğini de bırakamadık bir türlü, Trabzonspor'da hiçbir hocanın transferde sözü geçmedi bugüne kadar, Halilhodziç gibi aşırı prensipli olanlar bu sebepten gittiler, Şenol hoca gibi kol kırılır yen içinde kalır modundakiler de kabullenip elindekilerle birşeyler yapmaya çalıştılar.

Ben Mustafa hocanın Malouda istediğini sanmıyorum ama ona o verildi, takımda sol kanat ve 10 numara doluyken gidildi oraya transfer yapıldı, yıldız oyuncu etiketi ve onbir oynaması beklentisiyle... Hocayı bu duruma sokan yönetim onun yerine bir golcü alabilmiş olsaydı şimdi çoğu şey daha farklı olurdu...

1461 oyuncuları konusunda da çok romantiğiz. Evet ben de iğreniyorum geçen seneki futbolcu rezaletinden. Çoğu da duruyor, çoğu fazla ücret alan, hırsı kalmamış adamlar ama gönderemiyorsun, elinde zaten belli bir kalitede olan az sayıda oyuncu var, mecbur oynatacaksın... 1461 yıldızları Zeki ve Mustafa burada yerden yere vuruluyorken, Karmil bir çırpıda harcanmışken, hoca bir anda Yusuf-Kadir-A.Kadir'i de harcarsa ne kalacak elimizde. Ben hoca bu oyuncuları takıma monte edecektir diye umuyorum ama yavaş yavaş yapmasını da sabırla bekleyebilirim.

Bu sezon yine ölü sezon olacak, ölü sezon demek fırsat demek, ben sezon sonunda kaç tane oyuncu kazanmışız, sözleşmesi bitip gidecek paragöz yabancılardan sonra yerlerine neler gelmiş onlara bakacağım. Aykut Akgün'ü yavaş yavaş kazanıyor olmak, Aykut Demir ile yerli bir stoper daha kazanmış olmak şimdilik beni umutlandırıyor, gerisi gelmezse, gelmeyecek gibiyse hocadan ben de hesap sorarım.

atomantcum
22.08.2013, 12:11
Geçen seneki rezil kadroyu aynen korumasının hiçbir anlamı hiçbir açıklaması yok. Bu hocaya hemen hemen herkes güveniyordu. Bu güven de, onun genç yeteneklere şans vereceğine, en azından yeni bişeyler deneyeceğine dair inancımızdandı. Kimse kendisinden mucize beklemiyordu, şampiyonluk hatta 2.lik bile beklemiyordu. Beşiktaşa yenilmek değil problem olan; problem, onun hem sözleriyle hem de geçmişte yaptıklarıyla bize vaad ettiği şeyleri hiçbir şekilde uygulamamasıdır.

O yüzden, "Hocayı bi maçta harcadınız" gibi serzenişler anlamsız. Bu taraftarın beklediği gençleri oynatsın, takım bi futbol ortaya koymaya çalışsın, her maç yenilsin isterse. Zaten yeni kadrolarda böyle de olacaktır. Ama zamanla takım yeni bir çehre de kazanacaktır. Fakat geçen sene iki hoca yiyen kadroyla, rezilliği taraftarın neredeyse hepsi tarafından görülen futbolcularla devam etmesinin savunulacak bir tarafı yok. Hadi bir iki maç oynarsın, son bi şans verirsin o bile bir şeydir ama 5 maçtır ısrarla aynı şeyi yaparsan, bize her maç işkence edersen kimsenin sabrı kalmaz.

Fatih Özkan
22.08.2013, 12:21
Ruhsuzları oynatma Hocam!
Senden tek isteğim bu!

Oğuz B.
22.08.2013, 12:28
Güzel cümle "Gençleri oynatsın isterse yenilsin". Ancak gerçekle alakası olsa da Trabzonspor gerçeğiyle uzaktan yakından alakası yoktur. Biz şuanda eğer Yusuf'u, Kadir'i, Abdulkadir'i eleştirmiyorsak yüzleri henüz eskimediği içindir. Trabzonspor Yusuf'u Kadir'i oynatırsa değil, bu çocukları bugün eğer rakibini elerse kazanacak. O yüzden hoca bu çocukları yem etmiyor, bence de doğrusunu yapıyor. 4-5 hafta içinde takıma bu aslan parçalarını monte edecektir. İnşallah gruplara kalırız, takım derin bir nefes alacaktır.

demir
22.08.2013, 12:36
futbol bir takım oyunudur...! aklı basında her hoca gıbı bızım hocamızda oncelıkle eskı oyuncuların performansını arttırma ve onlara yenıden guven asılama yolunu secmıstır.. bence yapılabılecek en mantıklı ısı yapmıstır ki gozle gorulur ılerleme kaydeden oyuncularımız mevcuttur.. sızler olmus o kadrodan sampıyonluk bekleyerek bu cumlelerı sarfedıyorsanız gercekten hayal perestın onde gıdenısınız bu mumkun degıl... hocamız dahaden bır ıskelet kadro dahı kuramamısken acımasızca elestırmenıze bır mana veremıyorum her fırsatta gencler, yerlıler nıye kullanılmıyor dıye nara atan kardeslerım goruyorumkı daha ılk bjk macında yerden yere vurmaya basladılar..

futbol tecrubesı olmadıgını ıdda ettıgınız hocamız 40 yıldır alt lıglerde futbolcu yetıstırıyor genc oyuncularımızın ve tecrubelı oyuncularımızın arasındakı farkı az dusunursenız bızım kadar tercıh edebılecegı kanaatınede varırsınız hıc bır hoca hatasız degıldır bıze dusen sehrımızden ıkıncı bır senol gunes cıkmasını engellememekdır.. cunkı reşit hocamda senol guneste dahı olmayan nıtelıklerın oldugunu oturdugum yerden gorebılıyorum..

Berkan
22.08.2013, 15:20
Biz ayda bir hoca değiştirmeliyiz.

61_Hasan_69
22.08.2013, 15:21
hocam sana sonsuz güveniyorum ancak sanki biraz amatör işler yapıyosun

Y.Çuvalcı61
22.08.2013, 15:35
ne enteresan taraftar portresi var bizde argadaş,şu sayfalara bakarsın,hepimiz gençleri oynatalım ruhsuzlar oynamasın deriz,sahada bir zeki var en genç sayılacak onuda elimizde olsa canını alıcaz,herkes bıraksın öze dönelim gençler oynasın masallarını,hepimiz 90 dakika sabredecek yapıda değiliz,eminim'ki bu gün zekiye yapılan küfürler 2 maç kötü oynasın yusuf içinde yapılacaktır...

canna52
22.08.2013, 16:27
hoca elindeki bütün oyuncuları deneyecektir ve denemelidir de. biraz sabırlı olursak sistem oturmaya başlar.
ama daha ilk haftadan en rezil, en korkak futbolu biz oynuyoruz gibi mesnetsiz eleştirileri sıralamaya başlarsak 1 ay sonra yeni don kişotumuzu aramaya başlarız.

not: lucescu da türkiyedeyken korkak futbol oynatıyor diye eleştiriliyordu.

artvints
22.08.2013, 18:09
futbol bir takım oyunudur...! aklı basında her hoca gıbı bızım hocamızda oncelıkle eskı oyuncuların performansını arttırma ve onlara yenıden guven asılama yolunu secmıstır.. bence yapılabılecek en mantıklı ısı yapmıstır ki gozle gorulur ılerleme kaydeden oyuncularımız mevcuttur.. sızler olmus o kadrodan sampıyonluk bekleyerek bu cumlelerı sarfedıyorsanız gercekten hayal perestın onde gıdenısınız bu mumkun degıl... hocamız dahaden bır ıskelet kadro dahı kuramamısken acımasızca elestırmenıze bır mana veremıyorum her fırsatta gencler, yerlıler nıye kullanılmıyor dıye nara atan kardeslerım goruyorumkı daha ılk bjk macında yerden yere vurmaya basladılar..

futbol tecrubesı olmadıgını ıdda ettıgınız hocamız 40 yıldır alt lıglerde futbolcu yetıstırıyor genc oyuncularımızın ve tecrubelı oyuncularımızın arasındakı farkı az dusunursenız bızım kadar tercıh edebılecegı kanaatınede varırsınız hıc bır hoca hatasız degıldır bıze dusen sehrımızden ıkıncı bır senol gunes cıkmasını engellememekdır.. cunkı reşit hocamda senol guneste dahı olmayan nıtelıklerın oldugunu oturdugum yerden gorebılıyorum..

aynı fikirdeyim, 5 6 hafta sonra bugünleri unutacağız, daha iyi olacağız.

ama bjk maçında alanzinho yu oynatmasa dah iyi olurdu :)

Yaşar
22.08.2013, 19:10
Güzel cümle "Gençleri oynatsın isterse yenilsin". Ancak gerçekle alakası olsa da Trabzonspor gerçeğiyle uzaktan yakından alakası yoktur. Biz şuanda eğer Yusuf'u, Kadir'i, Abdulkadir'i eleştirmiyorsak yüzleri henüz eskimediği içindir. Trabzonspor Yusuf'u Kadir'i oynatırsa değil, bu çocukları bugün eğer rakibini elerse kazanacak. O yüzden hoca bu çocukları yem etmiyor, bence de doğrusunu yapıyor. 4-5 hafta içinde takıma bu aslan parçalarını monte edecektir. İnşallah gruplara kalırız, takım derin bir nefes alacaktır.

Bu çocuklar 3 hafta kötü oynasınlar, bu forumda aforoz edilmezlerse ben de bir şey bilmiyorum.
Trabzonspor taraftarı da aynı takımı, başkanı gibi ne yapacağını şaşırmış durumda.

ziyaretci
22.08.2013, 19:34
volkani da zeki nide al ve git...

bitti artik 10 mac kazansan gozume giremezsin hocam.. TOLUNAY i neden gonderdik saniyorsun....

aglamak istiyorum artik

Fatih Özkan
22.08.2013, 19:35
Hocam!
Volkan ve Zeki ısrarı neden ?
Aklım, vicdanım almıyor!

TSemih61
22.08.2013, 19:38
Taraftarın istemediği oyuncuları oynatarak kendisinden nefret ettirmeye çalışıyor. Bu çaba niye?

Mert'
22.08.2013, 19:41
Yol yakınken bırakmalı.

Fatih Özkan
22.08.2013, 19:42
Sildiğimiz Zokora'yı ilk 11'de başlatıyorsun da Hocam, Bamba'ya neden şans tanımıyorsun ?

poetricus
22.08.2013, 19:43
Başkanlar ve yönetimler fos çıkınca M. Ali Yılmaz'a,
hocaların balon olduğu anlaşılınca Şenol Güneş'e, forvetlerin halı saha topçusu bile olmadığı âyan olunca Fatih Tekke'ye hasret dolu methiyeler dizmeden başka zihnî bir mesaisi olmayan bu camia kısır döngüye mahkumdur.

Geçmişe saplananın geleceği olmaz.

Mert'
22.08.2013, 19:43
Bamba yedek bile değil..

Fatih Özkan
22.08.2013, 19:48
Başkanlar ve yönetimler fos çıkınca M. Ali Yılmaz'a,
hocaların balon olduğu anlaşılınca Şenol Güneş'e, forvetlerin halı saha topçusu bile olmadığı âyan olunca Fatih Tekke'ye hasret dolu methiyeler dizmeden başka zihnî bir mesaisi olmayan bu camia kısır döngüye mahkumdur.

Geçmişe saplananın geleceği olmaz.

Çok güzel söyledin Abi!

reisoğlu61
22.08.2013, 20:05
bize gelen kafayi buluyor nedense. Tavsanliyi calistirmiyorsun hocam, biraz kadro seciminde titiz davransanya

must61
22.08.2013, 20:24
Çıkarttığın yedek kadro da müthiş.Rakibin olmayan forvetine alınan önlem gibi.

alper*
22.08.2013, 20:57
En kısa zamanda istifa etmeniz dileğiyle...

Sefa
22.08.2013, 20:58
Hoca benim için büyük hayal kırıklığı oldun..

Antonio
22.08.2013, 21:31
hocam olcanı neden sol bekte haarcıyorsun. çeşit msin sen ya. Allahını seviyorsan emerson gitmiyorsa oynat emersonu hiç olmasın sol bek adam...

M.S.SOFU
22.08.2013, 22:05
şu kukesi maçı sayfasındaki yorumları gördükten sonra bu taraftara kimsenin yaranamayacağını anladım
o yüzden kovvulmadan git hocam
yabancı hayranı,kendi kaynaklarına güvenemeyen bu özgüvensiz insanların arasından lütfen git

bu nasıl bir hırstır ki kendi takımının maçı 2-0 yenmesine üzülmektir

alper*
22.08.2013, 22:16
Oyuna Alanzinho yerine Yusuf'u almanı isterdim hocam.

Ali İhsan
22.08.2013, 22:21
Rakip kolay olsa da galibiyet için teşekkürler hocam.

slmn
22.08.2013, 22:25
Horon gibi oyun beklerken, moron gibi oynuyoruz :/ Şu ana kadar hayal kırıklığısın hocam...

Heisenberg
22.08.2013, 22:32
Yusuf'u ne zaman oynatacak acaba? Bu maçta bile adam uzatmalarda oyuna giriyor. Volkan'a o kadar tahammül ediyor ama Yusuf'u göremiyoruz sahada. Çok ümitliydim hocadan ama ne yazık ki bu iş onla olmayacak gibi.

Berkan
22.08.2013, 22:33
Tebrikler hocam.

DeAgLeMaNyAq
22.08.2013, 22:46
Uzun zamandan beri 80'e kadar oyuncu değiştirmeyen bir hocamız olmamıştı...

Ali İhsan
22.08.2013, 22:47
Yusuf yusuf diye gereksiz yere adama yükleniyorsunuz.

Açın bakın Yusuf geçen sene Eren'in yedeğiydi, hoca 1461'de de çok yedek bıraktı bu adamı.

Daha A takımla uzun süreli sözleşme bile imzalamamış bir adama kayıtsız şartsız teslim olalım yani, her maç oynasın...

Yusuf bjk maçına girer girmez yaptığı hatayla gole sebep oldu, kimseden ses yok.

Ben de Yusuf'un bu formayla parlamasını, uzun yıllar bize fayda sağlanamasını istiyorum ama azıcık realist olun.

Bizim burada yazdıklarımızla hoca kendini düzeltmeyecek, ama kötü enerji üretmenin anlamı yok, temkinli olun ama hemen köpürmeyin.

Ben hocaya inanıyorum, bana göre de çok yanlışları var ama hocaya inandığım için yanlışlarını da kabulleniyorum, mükemmel hoca yoktur zaten sizin aradığınız herşeyi yapıp herkesi memnun edecek....

Samet Yildirim
22.08.2013, 23:01
Seviyoruz seni Hocam...Umarim basarili olursun.

Fakat bazi israrlardan vazgecmelisin. Sacmaliyorsun...

Yapma etme.

F.Tütüncü
22.08.2013, 23:11
Bundan önceki teknik direktörlerin hangisi sizin beklediğiniz genç adam oynatma adımını attı ki mustafa hocaya bu kadar sabırsızsınız? 1461'in geçen sene oynadığı futbolu görmek istiyorsanız hocaya değil yönetime kızın. takımda sercan kaya'nın yaptığı işi yapacak adam yok. mustafa tiryaki'nin rolünde oynayacak forvet yok. sercan'ın yerine adrian demeyin, çok güçsüz. m.tiryaki'nin yerine batuhan demeyin tek ortak noktaları uzun olmaları.

sessizkral_1
22.08.2013, 23:20
alanzinho ve adrianı sağ kanat oynatma ısrarını anlayamıyorum

kolay rakipleri yeniyoruz bjk maçında durum ortada

oyun anlamında gelişim gösteremezse şubatta yönetimle gider.

Yavuz Hasan
22.08.2013, 23:33
hocam sana sempatim var başarılı olmanı çok isterim

ama şuan gördüğüm tablo

trabzonspor sana bir kaç boy büyük geldi

umarım bellil bir planın vardır

Berat Akçay
22.08.2013, 23:35
Neden Volkan ? Biraz anlatsana MRA Hocam ?

ibrahim
22.08.2013, 23:38
Neden Volkan ? Biraz anlatsana MRA Hocam ?

Cevabı burada...

alanzinho ve adrianı sağ kanat oynatma ısrarını anlayamıyorum

kolay rakipleri yeniyoruz bjk maçında durum ortada

oyun anlamında gelişim gösteremezse şubatta yönetimle gider.

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Yasin Altuntas
22.08.2013, 23:48
Her ne olursa olsun gruplara kalmayi basarabilen ilk Teknik Direktörümüz (Senol Günes ile Sampiyonlar ligini bir kenara birakirsak)

Belirli seyleri insallah oda zamanla anlayacak ve basarili olacak.

Alika87
22.08.2013, 23:57
anlamiyorum arkadas, iki sifir öne gectin, neden almiyorsun Yusuf'u, A.Kadir'i, hatta Emre Gürali oyuna??? Bu konuda cok kizdim hocaya.

Oğuz B.
22.08.2013, 23:58
Futbol bu yüzden güzel.

14-15 yaşından 70-80 yaş bandına dek herkesin fikri var bu konuda.

Hoca isterse 40 yılını bu işe versin, hiç bir önemi yok bunun; 40 maç izlemiş bir futbol izleyicisinin gözünde.

Neyse, tebrikler hocam.

Ogün YAZICI
23.08.2013, 00:15
gerçekten bu sistemi mi oynamaya çalışıyoruz biz ?bu sistemi türkiye'deki sıradan anadolu takımları bile oynamıyor artık.uyumamak için zor tutuyorum kendimi maçlarda...

berezilya
23.08.2013, 01:01
takımda banko oynaması gereken oyuncular: onur -bosingwa-aykut demir- zokora-soner-mouloda-adrian

Mustafa Gegüç
23.08.2013, 01:21
senden bi cacık olmaz Mustafa hoca, bu senin başlığın altındaki ilk mesajım, bir sene sonra ahan burda görüşürüz

Oruç
23.08.2013, 01:25
Kendi düşen ağlamaz diyelim.

Bu takım iki hoca yedi. Bu 'duruş' devam ederse 3.sü MRA olacak maalesef.

Aynı takımla yola çıkmanın mantıklı açıklaması yok.

Yiğit Gayretli
23.08.2013, 01:33
Tavır olarak saçmalamadığı sürece (bkz.: Tolunay Kafkas) en az 1 sezon kredisi olmalıdır. Her gelen 3 günde ya da 3 ayda kusursuz bir takım çıkaramaz ortaya. Her teknik direktör için bu böyledir. Enkaz bir kadro devraldı ve o kadroyu baştan yapılandırmak için şartlar pek uygun değil.

Görüyoruz, yabancı oyuncuları elden çıkarmak işkence oluyor. Sabırla beklenmeli.

Berat Akçay
23.08.2013, 02:18
Cevabı burada...

Yusuf var İbrahim. Onları oynatmasına gerek yok ki

must61
23.08.2013, 03:05
Tromso maçı sonrası soruları yanıtlayan Bilic, "Goller yiyebiliriz, hatalar yapabiliriz. Gelecekte de goller yiyeceğiz. Onu kabul edebilirim; ama ikinci yarıdaki performansımız kabul edilemez" dedi.

Beşiktaş maçındaki rezil futbola rağmen ; ''oyundaki duruşumuz iyiydi'' (Reşit Akçay)

GencZonguldak
23.08.2013, 03:57
60. dakikadan itibaren tam alanzinho'luk bir maç vardı ama ilk oyuncu değişikliğini 77. dakikada yaptık.

Batuhan artık henriquenin yerine daha fazla süre almalı hatta ilk 11 çıkmalı.

yusuf erdoğan ve emre güral daha çok oynatılmalı.

sahada takıma zarar veren volkan şen, mustafa yumlu ve maximum 1 yarı çıkarabilen zokora'nın alternatifleri bulunmalı. dikkat ettim adam 55-70 dakikaları arası topa dokunmadı tam 15 dakika boyunca!

soner-aykut-zokora orta sahasından vazgeçilmeli. bu orta sahayla ancak tr 2. ligi kıvamındaki takımlarla başedebiliriz.

6Şafak Aydın1
23.08.2013, 04:07
gruplara kaldık ama bu oyunla gruplarda öyle bir geçirirler ki bize cümle aleme madara oluruz :mad:

sonra keşke gruba girmeseydik deriz :D

bir grupta hocaya cekeyim gecerken
fiorentina
ts
freiburg
liberec

berezilya
23.08.2013, 05:49
----------------onur-----------------

bosingwa--aykutD-mustafaY-olcan

-----------zokora--soner---------

henrique-----adrian-------molouda

------------batuhan?-------------

4-2-3-1

Gökhan Topsakal
23.08.2013, 08:18
maç içnde rotasyon yapması için birinin ölmesi gerek belli ki:S

Mesut
23.08.2013, 08:19
Hoca sana 18 kişilik ekip fazla anlaşılan sen maçlara 11 kişi ile git.Yedekte çocuklarıda bekletme forma giyecem diye heveslenmesin kimse.

Yiğit Gayretli
23.08.2013, 09:05
75. dakikada değişiklik hakkını bitirdiği maçlar da oldu. Bu yorumlar popülist tavırlarla yazılıyormuş gibi geliyor.

Fatih
23.08.2013, 10:37
Alanzinho'dan beklentisi nedir ciddi ciddi merak ediyorum.

reisoğlu61
23.08.2013, 11:03
bjk macinda alanzinhoyu, dünkü mactada adriani neden sag kenarda oynatti anlamiyorum

Antonio
23.08.2013, 11:14
Olcanı sol bekte adrianı kanatta ve alanzinho tercihi yapan bir hoca ya tazminatını alıp gitmek istiyordur bu yabancı hoca olsaydı geçerli olurdu. Ya da futbol bilgisi bu kadardır....

Harun-61
23.08.2013, 11:16
Alanzinho'dan beklentisi nedir ciddi ciddi merak ediyorum.

topu ileri tasi hjdbwusdjcdhskakksadnkkn Hata ...!!!! :)

Gökhan Topsakal
23.08.2013, 11:20
75. dakikada değişiklik hakkını bitirdiği maçlar da oldu. Bu yorumlar popülist tavırlarla yazılıyormuş gibi geliyor.

yiğit zaten Tolunay Kafkas'da müzadarip olduğum şey ne ise, Mustafa Hoca da da o olucak gibime geliyor..

yani onları öne çıkaran özelliklerin hepsini bırakıp geliyolar sanki..

2-0 ın ve oyundaki havanın rahatlığıyla abdülkadiri,yusufu ve halen emre güralı canı izlemek istiyo azıcık bu gözler..

volkandan bişiy çıkıcak diye beklemektense, Olcanı orjinal mevksinde izleyip, kadiri hiç degilse bi devre izlemek istiyo..

Sonra bjk maçındaki gibi, o ana dek 1 dk süre almayan adama kurtarıcı olarak sarıldıgında benim gözümde ciddi anlmda itibarı zedeleniyo..

ibrahim
23.08.2013, 11:27
Yusuf var İbrahim. Onları oynaması gerek yok ki

Sezonun başlaması ile birlikte alternatifsizlikten direkt oynamaya başlayan Zekinin "yetenekli, adam olacak çocuk" imajı 2 maçta yerle bir oldu. Yusuf bugün iki maç ilk 11 oynasın, yarın Trabzonda kaçacak delik arayacak hale gelir. Adam yemede üstümüze yok. Buluruz çocukta yine bir şeyler.

Ali İhsan
23.08.2013, 11:38
Demokrasi güzel şey, ifade özgürlüğü de...

Umarım hoca her kafadan ses çıkacağını bilerek yola çıkmıştır.

Ben hocaya güveniyorum, hatta şu an sadece hocaya güveniyorum...

Salih Edip
23.08.2013, 12:04
Daha yeni geldi adam sabır...

Yiğit Gayretli
23.08.2013, 12:08
yiğit zaten Tolunay Kafkas'da müzadarip olduğum şey ne ise, Mustafa Hoca da da o olucak gibime geliyor..

yani onları öne çıkaran özelliklerin hepsini bırakıp geliyolar sanki..

2-0 ın ve oyundaki havanın rahatlığıyla abdülkadiri,yusufu ve halen emre güralı canı izlemek istiyo azıcık bu gözler..

volkandan bişiy çıkıcak diye beklemektense, Olcanı orjinal mevksinde izleyip, kadiri hiç degilse bi devre izlemek istiyo..

Sonra bjk maçındaki gibi, o ana dek 1 dk süre almayan adama kurtarıcı olarak sarıldıgında benim gözümde ciddi anlmda itibarı zedeleniyo..

Kadro içinde mecbur alternatif üretilmek zorunda. Burada tek suçlu Hoca değil. Onu o futbolcuya mecbur bırakan sürüyle başka etken var.

Ayrıca takımın ritm tutturması adına, kemik bir kadro oluşması adına ve yeni mevkisinde konumlandırılmış adamların mevkilerini tanımaları adına bunlar normal hamleler. Takım nispeten iyi ve 2-0 önde. Yorulmuş, oyundan düşmüş değil. Sahada oynanan futbolu beğeniyor Hoca ve 77'ye kadar bekliyor. Bence gayet doğal.

Vkgz
23.08.2013, 12:12
hoca tam bir hayal kırıklığı. hala bitik adamlarla uğraşıyor.

Harun
23.08.2013, 13:20
Takımın diziliş ve oyuncu tercihlerinde çok hataları var.Oyun kurmakta o kadar zorlanıyoruz ki topu alan her oyuncu eli ile birilerini yanına çağırmak zorunda kalıyor.Oyuncuların birbirine bu kadar uzak durduğu bir sistem görmedim ben. Olcan-Volkan taktiğidir gidiyor.Sağ kanat stoper gibi oynuyor.Oyunu açacak kenar bindirmeleri sıfır.Rakip hata yapmasa gol atacağımız yok.Tabiri caiz ise takım ittire kaktıra gidiyor.Çekirgenin ömrü bir kaç sıçramaya bakar.

Harun-61
23.08.2013, 13:23
Takımın diziliş ve oyuncu tercihlerinde çok hataları var.Oyun kurmakta o kadar zorlanıyoruz ki topu alan her oyuncu eli ile birilerini yanına çağırmak zorunda kalıyor.Oyuncuların birbirine bu kadar uzak durduğu bir sistem görmedim ben. Olcan-Volkan taktiğidir gidiyor.Sağ kanat stoper gibi oynuyor.Oyunu açacak kenar bindirmeleri sıfır.Rakip hata yapmasa gol atacağımız yok.Tabiri caiz ise takım ittire kaktıra gidiyor.Çekirgenin ömrü bir kaç sıçramaya bakar.

Adasim herseyi özetlemis.

Bu sekilde cogu mac'da eziliriz biz.....

yine sinir krizleri ve kötü bir sezon :(

Gökhan Topsakal
23.08.2013, 14:05
Kadro içinde mecbur alternatif üretilmek zorunda. Burada tek suçlu Hoca değil. Onu o futbolcuya mecbur bırakan sürüyle başka etken var.

Ayrıca takımın ritm tutturması adına, kemik bir kadro oluşması adına ve yeni mevkisinde konumlandırılmış adamların mevkilerini tanımaları adına bunlar normal hamleler. Takım nispeten iyi ve 2-0 önde. Yorulmuş, oyundan düşmüş değil. Sahada oynanan futbolu beğeniyor Hoca ve 77'ye kadar bekliyor. Bence gayet doğal.

bu kemik kadroda volkanın yer alması ihtimali hiç mi ürkütmüyo seni yav=)

ayrıca gerçekten dün oynanan futboldan memnun olma ihtimalimiz var mı=s??

Sibel
23.08.2013, 14:37
Malesef yine değişik sistemler ile yola çıkıyoruz.
Akşamki gibi öne geçilen rahat maçlarda keşke yedekte şans bekleyenler, gençler oyuna alınsa.
Eh be hocam, yanıltma bizi. Güveniyorum sana.
Kaç maçtır ışık olmasa da...

omondoles
23.08.2013, 17:38
Alanzinho, colman, zokora, Volkan kovulmadığı sürece bu takımı düzeltebileceğine inanmıyorum.

Loading %61..

cakalkerem
23.08.2013, 17:50
yahu hoca madem Olcan'ı sol bek oynatmakta ısrar ediyorsun bari bir deililik daha yapta Yusuf'u önünde oynat...Ama nire de sende o cesaret....

HEr maç yenilmemek için çıkılmaz ki sahaya...ne zaman yenmek için mücadele ettireceğini merak ediyorum doğrusu....

Bu takım 2 aydır hazırlıkta ne yapıyor anlayabilmiş değilim...Takım yürüyor yahu

Emre ÖZTÜRK
23.08.2013, 17:55
Hocam çok yavaş oynuyoruz farkındasın değil mi ?

Antonio
23.08.2013, 18:26
bu kadar kolay rakiple karşılaştıysan bunu şenool hocaya borçlusun. mazallah liverpoola ve bilbaoyla karşılaşsaydın. Takım tarihi mağlubiyeti yaşardı.

cakalkerem
23.08.2013, 18:27
sanırım hoca konusunda bir çoğumuz aynı fikirleri savunuyoruz

F.Tütüncü
23.08.2013, 20:16
bu kadar kolay rakiple karşılaştıysan bunu şenool hocaya borçlusun. mazallah liverpoola ve bilbaoyla karşılaşsaydın. Takım tarihi mağlubiyeti yaşardı.

ne alaka?

Antonio
23.08.2013, 21:08
ne alaka?

şampiyonlar liginde topladığımız puanlar sayesinde arık seri başı olabiliyoruz. ;)

ibrahim
23.08.2013, 21:28
Zokora olmasaydı puan falan alamazdık...

poetricus
23.08.2013, 22:03
Allah'ın özel koruma ve kayırmasıyla - kimilerine göre Şenol Güneş sayesinde- buraya kadar geldik. Bu inayet bilmem ki gruplarda devam eder mi? Böyle takımları bir daha bulabilir miyiz?

DeAgLeMaNyAq
23.08.2013, 22:18
Hoca Janko'yu kazanacağız demiş eyvah eyvah... :)

Yaşar
23.08.2013, 22:45
Hoca Janko'yu kazanacağız demiş eyvah eyvah... :)

Yarın, öbür gün gelir forvet, belirtileri var.

DeAgLeMaNyAq
23.08.2013, 22:58
Yarın, öbür gün gelir forvet, belirtileri var.

Forvet gelse bile Janko'nun kalma ihtimali var. 1.5 milyon euro garanti ücretini hiçbir kulüp vermez o yüzden ayrılmak da istemeyebilir. Ama baktı ki devre arasına kadar hiç şans bulamıyor o vakit kariyerini düşünüp ayrılabilir...

mhs61
24.08.2013, 00:47
Öncelikle en başta belirteyim HAYAL KIRIKLIĞI oldun benim için hocam
ÇOk sevinmiştim imza haberine oradan gençleri getirecek takımdaki çöpleri atacak 1-2 yabancı 1-2 yerli kaliteli nokta transferle ve taraftarın desteği ile coşacaktık olmadı
Takımı korkak oynatıyorsun en başta beşiktaş maçında 1 net organizasyon olmadı. Oyuncu şsteyemedin çekindin heralde yerimden olurum dedin ama aldıramadın kimseyi. Hala volkan her atağın içine itina ile eden volkan çok basit bir pas yerine rakibin içinden geçmeye çalışan volkan.Satmaya çalıştığın adam ilk 11 de. Takımın mevcut durumdaki en iyisi adrin yedek.
çok kötü bir hayal kırıklığı

psikopat_hamsi
24.08.2013, 14:10
Skor olmuş 2-0 al Emre, Yusuf, Abdülkadir'i de maç eksiğini kapatsınlar. Son 15 dakika kafayı yedim resmen.

serdar
24.08.2013, 14:31
Hocam senden PSV, Ajax modeli bekliyorduk... Ama orada 18lik gencler tikir tikir oynuyorken bizim gencler 2-0 lik bir skorda bile oyunda degil, rakibinde rakip olsa bari... Kukesi mi ne...

ensar_61
24.08.2013, 15:00
Bence ortada anlaşılmayan bir durum var onu açıklığa kavuşturmak lazım.takım şu anda tam bir yabancı çöplüğüne dönmüş durumda ve kulübe maddi olarak çok büyük bir yük bu oyuncular.sözleşme fesih bedellerinden ve ödenen bonservislerinden dolayı bunlardan kurtulamıyoruz öyleyse hoca bunları kazanmak zorunda.hocanın şu anda yaptığı da bu.bunu anlayabilirsek hocanın ne yapmaya çalıştığını az çok görebiliriz

Cihan Kibar
24.08.2013, 15:42
Hoca geliyoken de 6 ay süre istemişti, hoca giderse yerine gelen kişi de bizi bu kadroyla şampiyon yapamayacağına göre sabır göstermeliyiz.

F.Tütüncü
24.08.2013, 16:02
şampiyonlar liginde topladığımız puanlar sayesinde arık seri başı olabiliyoruz. ;)

valla ben şenol güneşle mustafa akçayı karşılaştıranları anlamıyorum. amaç ne?

Harun
24.08.2013, 17:41
Hoca geliyoken de 6 ay süre istemişti, hoca giderse yerine gelen kişi de bizi bu kadroyla şampiyon yapamayacağına göre sabır göstermeliyiz.

Sıkıntı sürede değil.Gerekirse 1 yıl olur.Ama Oyuncu tercihleri ve oynanan futbol umut vermiyor ki? Bir şey denediğini görsem yine destek vereceğim.Ama oyun aynı oyuncular aynı.O zamn biz niye Şenol'u,Tolunay'ı gönderdik.Bu takım 6 resmi maç oynadı.arada yapılan hazırlık maçlarını ve antremanları saymıyorum.Bu kadar geride olmamalı bu takım.

poetricus
24.08.2013, 19:45
Bazen bir ah çekişe sığar bütün hikâye: Ah!

sessizkral_1
25.08.2013, 13:49
Hocam senle olmaz kusura bakma.

Oruç
25.08.2013, 13:53
valla ben şenol güneşle mustafa akçayı karşılaştıranları anlamıyorum. amaç ne?

Şenol Güneş görevdeyken yapılıyordu esasen bu karşılaştırmalar.

Bir çoğu, evdeki bulgurdan olmuşa benziyor şimdilik.

F.Tütüncü
25.08.2013, 15:09
Şenol Güneş görevdeyken yapılıyordu esasen bu karşılaştırmalar.

Bir çoğu, evdeki bulgurdan olmuşa benziyor şimdilik.

eldeki bulgurdan olduğumuz falan yok. şenol hocayla mustafa hocanın arasında çok büyük tecrübe farkı var. şu an karşılaştırma yapmak anlamsız. şu an ki takım ne şenol güneşin takımından ne de tolunay kafkasın takımından daha iyi oynuyor. ama onlardan kötü de değil. aynı.

Yiğit Gayretli
25.08.2013, 17:13
Volkan'a harcadığın vakti Yusuf'a harca Hoca'm. Lütfen...

poetricus
25.08.2013, 18:51
Aynı mesleği icra eden adamlar karşılaştırılır. İkisi de hoca, ikisi de filizof degil mi?

F.Tütüncü
25.08.2013, 19:01
Aynı mesleği icra eden adamlar karşılaştırılır. İkisi de hoca, ikisi de filizof degil mi?

taraftarı iyi olan hoca başarılı olur, taraftarı kötü olan hoca filozof olur.

poetricus
25.08.2013, 19:41
taraftarı iyi olan hoca başarılı olur, taraftarı kötü olan hoca filozof olur.
Şekil 1A'ya bakılırsa hacası filizof olan bazı taratarlar da folizof oluyor...

Samet Yildirim
25.08.2013, 20:08
Hocamizin yarin ki kadrosunu cok merak ediyorum.

Rizespor gibi zayif takima karsi evinde nasil bir kadro sürecegini...

Zokora-Aykut....Volkan Sen....felan korkuyorum...

F.Tütüncü
25.08.2013, 20:20
Şekil 1A'ya bakılırsa hacası filizof olan bazı taratarlar da folizof oluyor...

ben daha çok şair görüyorum.

poetricus
25.08.2013, 20:53
ben daha çok şair görüyorum.
Bakış açısı diyip geçelim.

Cafer Bulur
25.08.2013, 21:18
Simdiye kadarki performansi yeterli degil.

Bircok macta yanlis oyuncu tercihleri ve degisiklikleri ile göze batti hoca.

Ama asil hatasi bu takima güvenmesinde,transfer icin yeterince israrci olmayisinda.

sessizkral_1
26.08.2013, 11:43
dün gs ye 16 yaşında enes gol attı

bizim 1461 den aldığımız oyuncular nerde?

titanic
26.08.2013, 18:37
dün gs ye 16 yaşında enes gol attı

bizim 1461 den aldığımız oyuncular nerde?

O pozisyonda ben orda olsam 8 yaşındaki halim farklı birşey yapmazdı

Çağdaş DENİZ
26.08.2013, 18:52

katılıyorum...

TSemih61
26.08.2013, 19:05
Nereye takılmışsınız. Aynı pozisyonda gol kaçıran sürüsüyle adam var. Geçen sene Henrique daha kolaylarını kaçırmıştı. 16 yaşındaki çocuk a takıma yükselmiş ve gs gibi takıma karşı oynuyor. Siz afferin inşallah devamı gelir diyeceğinize ne var bunda ben de atarım diyorsunuz.

Mert'
26.08.2013, 19:06

Bu mudur yani? 16 yaşında o kulübede oturmak veya o çocuğu otutturmak bile büyük mesele. Hele Galatasaray'a karşı kurtarıcı diye oyuna almak.Ayrıca çok iyi pozisyon aldı o gol de boş kaleye attı belki ama defansın arkasına sarktı Henrique olsa orda duramazdı eminim.

titanic
26.08.2013, 19:16
Nereye takılmışsınız. Aynı pozisyonda gol kaçıran sürüsüyle adam var. Geçen sene Henrique daha kolaylarını kaçırmıştı. 16 yaşındaki çocuk a takıma yükselmiş ve gs gibi takıma karşı oynuyor. Siz afferin inşallah devamı gelir diyeceğinize ne var bunda ben de atarım diyorsunuz.

Niye aferin devamı gelir diyeyim ki,sonuçta bizim oyncumuz değil.Bu bir daum şovudur.İhityacı falan yok ona desinler ayağına oyuna aldı onu,genç çok koşar diye düşündü belki de.

Furkan S.
26.08.2013, 19:16
Umutlar tükeniyor..

Chovy
26.08.2013, 19:24
Senden cok umitliydim hocam ama kadro secinlerinden goruyoruz ki trabzonsporun basina gelen en capsiz hocalardansin

Mert'
26.08.2013, 19:30
Kadro seçimleri kötü.Ben bu adamı sırf gençlere şans verir diye istiyordum ama tam tersine oldu.

Ali İhsan
26.08.2013, 19:32
Kadro bence doğru ama yenemiyorsan yenilmeyeceksin cümlesi çok kötü oldu...

alper*
26.08.2013, 19:38
İnşallah en kısa zamanda Trabzonspor'da gençlere şans verecek ya da aşağıdan gelen gençleri herhangi bir şekilde teşvik edecek bir hocayla çalışırız.

Mustafa Reşit Akçay hocamız da umarım Rize maçının ardından istifa eder.

Joacivil
26.08.2013, 19:40
Benim için korkaklıgın sözlük anlamısın

Mert'
26.08.2013, 19:44
http://s7.directupload.net/images/130826/v4j7qyqe.swf

@DeAqLeMaNyAq abi sağolsun.

sessizkral_1
26.08.2013, 20:50
hocam valla utanıyomusun azcık merak ediyorum

koskoca Trabzonspor'un başındasın

1 sıfır öndesin ve karşında bizim ilk 18 imize bile giremeyen adamlarla oynayan bir takım var

ve birden kapanıyorsun

zokora ve aykutla bu rakibe karşı ortasahada başlıyorsun...

kusura bakma ama bursaı bank asyadaki o yönettiğin takımlardan değil

Gökhan Topsakal
26.08.2013, 20:52
volkan olayınınbaş sorumlusudur kanımca...olmuyo işte, neyin ısrarı bu...

biz de bekleyelim, yusufu emre güralı,kadir keleşi vs yi..

bahadır2561
26.08.2013, 20:53
Insallah onumuzdeki maclarda bizle olmazsin

sessizkral_1
26.08.2013, 21:01
adrianı kanatta oynatmak neyin kafası herşeyi geçtim

calavera
26.08.2013, 22:09
MRA, çabuk toparla kendini. Yoksa 1 ay içinde bu takımdan gidersin 2 yıl sonra kimse ismini hatırlamaz. Rize yi yememiyosak yenilmeyelim ne demek, Volkan olayında hiç bir futbolcunun seni sallamaması, olaya el koyamamak ne demek

TSemih61
26.08.2013, 22:22
Takımın oynadığı futbol hiç umut verici değil. 7-8 maç oldu ama bir milim ilerleme yok.

poetricus
26.08.2013, 22:25
Hocam,
Eğer İncil'i bitirdiysen biraz da psikoloji oku lütfen. Belki bir futbolcuyu sahada azarladığın zaman birilerine ona sövme cesareto verdiğini anlarsın.

Harun-61
26.08.2013, 22:27
Maç sonu açıklamaları gerçekten ilginç.

Taraftar'a mesajlar...
Ağlıyacak gibi oldu.

Yiğit Gayretli
26.08.2013, 22:27
Geçen sezon methiyeler düzdüğümüz adamı yerin dibine sokma yarışına girmişiz :)

must61
26.08.2013, 22:28
15 dakika alkışlanan ne idi ?

Volkan Şen'in performansı mı ?

Taraftarın ettiği küfür mü ?

Yoksa yaşanan talihsiz olay mı ?

Antremanlarda gaz vermeye çalışırken gördüğümüz gibi garip bi ortam olmuştur soyunma odasında muhtemelen.

Profesyonellik dedikçe amatörleşiyoruz.Komik komik açıklamalar ,garip tavırlar.

tristram
26.08.2013, 22:29
bugun tercih ettigi ilk 11'de iki tane fark yaratabilecek adam vardi..olcan-adrian..
birini sol bekte digerini sag acikta israrla mundar etmene anlam veremiyorum.bunu nasil
goremiyorsun hayret ediyorum arkadas.
yaa allah kitap askina biraz kendine ceki duzen ver hoca.

DeAgLeMaNyAq
26.08.2013, 22:31
15-45 arası ve 85 sonrası çok kötüydük onun haricinde ev sahibi olmanında avantajıyla çok net pozisyonlar bulduk. 3-2 de yenilebilirdik 6-1 de kazanabilirdik. Solbek, sağ açık ve forvet konusu halledilirse çok daha umutlu konuşabilirdik...

Punisher-61
26.08.2013, 22:36
Büyük takimin teknik direktörü degildir..

1461 trabzonda oynayan topculari motive hirslandirmaya gerek yok hepsi genc hirsi ve ilerde trabzonspor fitmasini giymek icin cirpiniyorlar.. O yüzden MRA bu kadar basarili oldu..

Ama trabzosporda durumlar farkli.. Sen gelde mesela zokoraya futbolu anlat bakalim yada motive et bakalim..

Sent from my iPhone using Tapatalk

ibrahim
26.08.2013, 22:47
Büyük takimin teknik direktörü degildir..

1461 trabzonda oynayan topculari motive hirslandirmaya gerek yok hepsi genc hirsi ve ilerde trabzonspor fitmasini giymek icin cirpiniyorlar.. O yüzden MRA bu kadar basarili oldu..

Ama trabzosporda durumlar farkli.. Sen gelde mesela zokoraya futbolu anlat bakalim yada motive et bakalim..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne kadar kolaymis öyle bir hocanin emeklerini silip bir köseye atmak? Hocanin futbolcular üzerinde neler yaptigi ortada. Öyle bir iki cümle ile kestirilip atilacak seyler degil bunlar...

"TAKA: 1461’li oyuncular yaşından büyük oynuyor. Bunu nasıl başardınız?

AKÇAY; Farkındalık eğitimi veriyoruz, NLP uzmanları ile çalışıyoruz, psikolog var, stresle baş etme ve yoğun baskıda nasıl davranılması gerektiği ile ilgili çalışmalar yapılıyor. Ayrılsak bile bir stil, tarz bırakıyoruz. Haftalık, aylık, yıllık programlar ve programlarda neler yaptığımız var. Bizden sonra gelip merak eden teknik adam bizim yaptıklarımıza saygı gösterip programlara bakarsa aynı sistemde devam edebilir."

must61
26.08.2013, 22:49
"TAKA: 1461’li oyuncular yaşından büyük oynuyor. Bunu nasıl başardınız?

AKÇAY; Farkındalık eğitimi veriyoruz, NLP uzmanları ile çalışıyoruz, psikolog var, stresle baş etme ve yoğun baskıda nasıl davranılması gerektiği ile ilgili çalışmalar yapılıyor. Ayrılsak bile bir stil, tarz bırakıyoruz. Haftalık, aylık, yıllık programlar ve programlarda neler yaptığımız var. Bizden sonra gelip merak eden teknik adam bizim yaptıklarımıza saygı gösterip programlara bakarsa aynı sistemde devam edebilir."

''stresle baş etme ve yoğun baskıda nasıl davranılması gerektiği ile ilgili çalışmalar yapılıyor''

Profesyonel oyuncunun taraftarla diyaloğa girerek sahayı terk etmesi gerçekten bu müthiş çalışmaların meyvesini verdiğinin bir göstergesi olsa gerek.

poetricus
26.08.2013, 22:50
NLP (Noral Programing Language) hım...
Bjr de Quantum yaşam koçu bul. Öncelikle kendin için...

bangkook_61
26.08.2013, 22:55
Bugün oyuncun sağlayarak sahayı terk etti. Herkesin suçu var ama sahada ağlayacak bir oyuncu psikolojisi senin eserin. Volkan rezalet lafım yok ama sahada olumlu hiçbir şey yok. 2 sene geçti ve her gün kötüye gidiyoruz. Biz ne kadrolar gördük ama 2 senedir sahada yaşanan rezaleti daha önce görmedim. Olacak iş değil yahu.

F.Tütüncü
26.08.2013, 22:55
bir b*k beğenmeyen taraftarımız var maalesef :) kimse kusura bakmasın. yönetimde de sizin gibi 2-3 adam varsa duvarları tuttuk demektir.

ibrahim
26.08.2013, 22:57
''stresle baş etme ve yoğun baskıda nasıl davranılması gerektiği ile ilgili çalışmalar yapılıyor''

Profesyonel oyuncunun taraftarla diyaloğa girerek sahayı terk etmesi gerçekten bu müthiş çalışmaların meyvesini verdiğinin bir göstergesi olsa gerek.

Konu iki sene calistirdigi 1461 Trabzonlu cocuklar. ;)

poetricus
26.08.2013, 22:58
B..beğenen taraftar tehlikelidir hem psikilojik hem hijyenik hem de ahlakî olarak.
Freud'un anal karakteri de beğenme mikyası oldu ya... Filizof hocalardan sonra rahip ve psikolog hocalarımız da var. Seneye haham ve antropolog istiyorum.

ibrahim
26.08.2013, 23:03
NLP (Noral Programing Language) hım...
Bjr de Quantum yaşam koçu bul. Öncelikle kendin için...

Alt yapi takimi 1461 Trabzon'un misyonuna uymuyormu sence NLP (Algisal Davranis Kontrolü)?

İ. SARAL
26.08.2013, 23:04
Adamı rahat bırakın da iş yapsın.

Recep Orhan
26.08.2013, 23:05
volkan olayında küfreden taraftar kadar suçu var, bu taraftarı mra çıldırttı

F.Tütüncü
26.08.2013, 23:05
B..beğenen taraftar tehlikelidir hem psikilojik hem hijyenik hem de ahlakî olarak.
Freud'un anal karakteri de beğenme mikyası oldu ya... Filizof hocalardan sonra rahip ve psikolog hocalarımız da var. Seneye haham ve antropolog istiyorum.

freud bilecek yaşta olduğuna göre mecazın da ne demek olduğunu biliyorsundur ;)

olaylara eleştirel gözle bakmak farklı ağlak olmak farklı. sana ne adamın okuduğu kitaptan, demek ki elinden geldiğince geliştirmeye çalışıyor.

Alt yapi takimi 1461 Trabzon'un misyonuna uymuyormu sence NLP (Algisal Davranis Kontrolü)?

kardeşim olay neyin yapıldığı değil kimin yaptığı. bu burun kıvırmanın sebebi o. hoca felseye yapiyür diye eleştirip freud'dan bahseden iki yüzlülükten başka birşey beklenmez.

poetricus
26.08.2013, 23:06
Buğun gördüklerimiz başarılı NLP uygulamalarının yansıması değildi...

OrkHun
26.08.2013, 23:41
Maç sonu açıklamaları iyi bir "insana" yakışacak cinsten. Tabi bazı taraftarlar başarı odaklı baktığından her şeye önemsemeyecek, küçümseyecek hatta tersleyecektir.

Yanlışlar yapabilir hocamız da herkes gibi ama böyle düzgün bir insanın başarılı olmasını ben yürekten isterim, ibrikçi başkana rağmen, vefasız taraftara rağmen...

Salih Edip
26.08.2013, 23:49
Hocam,
Eğer İncil'i bitirdiysen biraz da psikoloji oku lütfen. Belki bir futbolcuyu sahada azarladığın zaman birilerine ona sövme cesareto verdiğini anlarsın.

Hoca zaten bu işin uzmanlarıyla birlikte çalışıyor , kendisinin de okuduğundan şüphem yok.

poetricus
26.08.2013, 23:53
Hoca zaten bu işin uzmanlarıyla birlikte çalışıyor , kendisinin de okuduğundan şüphem yok.
Çalışmalar ve okumaları uygulamada henüz yeterli değilmiş demek ki.
Yol doğru henüz sonuç yok.

Bazı şeyler için bütün bunlara gerek yok, o da ayrı mesele...

Samet Yildirim
26.08.2013, 23:54
Tebrikler hocam.

Ilk 11 tercihleri cok sikintili.

Ömer SEVİNÇ
26.08.2013, 23:55
Filozof deniyor ama adam cümle kuramıyor?

OYılmaz
26.08.2013, 23:56
Volkan'ı neden alkışlattı diye eleştiriliyor şimdi de :) ne yapacak dövecek miydi ?

Oğuz B.
27.08.2013, 00:00
Şu paragraf çok önemli. Gençleri niye oynatmıyorsun yae diye başlayan cümlelerini korkaklığa bağlayanlar da vardı. Hoca doğru olanı yapıyor. İnşallah çok başarılı olacağız hocam.

Genç oyuncular eleştirilebilir. Trabzonspor bünyesinde yıldız adayı olan en az 10 genç böyle müsabakalar sonrasında kayboldu. Yusuf, Caner, Fatih ve Abdulkadir’in Trabzonspor’da kalan sürelerini arttırmak için her şeyi ama her şeyi yapacağım. Bu tuzağa düşmeyeceğim. Bu yönde stratejiler geliştireceğim. Burada kaldığım sürece bu böyle olacak.

F.Tütüncü
27.08.2013, 00:02
Filozof deniyor ama adam cümle kuramıyor?

konuşarak değil düşünerek filozof olunuyor :D

ibrahim
27.08.2013, 00:04
Şu paragraf çok önemli. Gençleri niye oynatmıyorsun yae diye başlayan cümlelerini korkaklığa bağlayanlar da vardı. Hoca doğru olanı yapıyor. İnşallah çok başarılı olacağız hocam.

Allah askina bunu haftada bir bu baslikta hatirlat. Benim dilimde tüy bitti. Her defasinda "Nolur yani oynatsa? Ne kaybeder kadro zaten kötü" cümlelerini duymaktan gina geldi. :)

Ufuk
27.08.2013, 00:04
Belki ben yanlış düşünüyorum ama bazı hareketleri ile fatih terimi taklit ediyor gibime geliyor. Böyle düşünen başkaları var mı onuda merak ediyorum.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 4 Beta ile gönderildi

F.Tütüncü
27.08.2013, 00:06
Belki ben yanlış düşünüyorum ama bazı hareketleri ile fatih terimi taklit ediyor gibime geliyor. Böyle düşünen başkaları var mı onuda merak ediyorum.

hangi hareketleri? şimdiye kadar öyle birşey dikkatimi çekmedi.

Ömer SEVİNÇ
27.08.2013, 00:10
Akıllı bir adamsa bugün Volkan'a edilen küfürlerin aslında Volkan'a değil kendisine edildiğini bilir. Volkan bu maç kötü oynadığı için küfür yemedi. Sene başından beri kötü oynamasına rağmen ısrarla ilk 11 çıkmaya devam ettiği için küfür yedi. Volkan yemese 15 dakika sonra Zeki yiyecekti aynı küfürleri. Belki de yedi ama Zeki daha profesyonel olduğu için kendi oyununa baktı artistik yapmadı.

Ufuk
27.08.2013, 00:11
hangi hareketleri? şimdiye kadar öyle birşey dikkatimi çekmedi.

Şu dudaklarını büzüyor ya o kısım özellikle. Belki de ben yanlış düşünüyorum.

sametaydin
27.08.2013, 00:35
Maç sonu açıklamalarını dinledim. Eksikleri gördüğünü düşünüyorum. Ama çare bulabilecek mi bilemiyorum.

Ali Can
27.08.2013, 00:48
Maç sonu açıklamaları iyi bir "insana" yakışacak cinsten. Tabi bazı taraftarlar başarı odaklı baktığından her şeye önemsemeyecek, küçümseyecek hatta tersleyecektir.

Yanlışlar yapabilir hocamız da herkes gibi ama böyle düzgün bir insanın başarılı olmasını ben yürekten isterim, ibrikçi başkana rağmen, vefasız taraftara rağmen...

....

Cihansev
27.08.2013, 00:58
Akıllı bir adamsa bugün Volkan'a edilen küfürlerin aslında Volkan'a değil kendisine edildiğini bilir. Volkan bu maç kötü oynadığı için küfür yemedi. Sene başından beri kötü oynamasına rağmen ısrarla ilk 11 çıkmaya devam ettiği için küfür yedi. Volkan yemese 15 dakika sonra Zeki yiyecekti aynı küfürleri. Belki de yedi ama Zeki daha profesyonel olduğu için kendi oyununa baktı artistik yapmadı.

Aynen. Bi futbolcu bir senedeir kötü oynuyor ise ven sen bunu gördüğün halde israr ediyorsan taraftar da elbet isyan edecek. Ne var bu adamda gecen seneden beri rezil top oynuyor nedir bu ısrar

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

DeAgLeMaNyAq
27.08.2013, 01:20
15 dakika alkışlatan bir hoca, 5 dakikada oyuncusunu kovan bir başkana karşı...

Yaşar
27.08.2013, 03:29
Volkan hakkında söylediklerin için seni tebrik ediyorum Hocam.
Ama 2. Yarıdaki futbolu beğeniyor olmak enteresan geldi bana.
Şı bir gerçek ki Rize'nin oynadığı gibi oynayacak bir takım zor buluruz, koca 40 dakika 3 pasla rakip cezasahasına girdik, böyle rakibe can kurban.

MaEsTrO
27.08.2013, 05:22
Kolej havası kolej havası dediniz, alın size kolej havası. :)

Ama sadece antrenmanda ve soyunma odasında.

Beyaz gölge style..

DeAgLeMaNyAq
27.08.2013, 07:53
Cevat Kol Hoca'ya niye 1461'den gelen oyuncuları oynatmıyorsunuz diye soru yöneltmiş hoca da bu oyuncuların kimseye yedirmeyeceğim şeklinde konuşup celallenmiş. Hoca'nın bu düşüncesine katılıyorum ama gol yollarındaki sıkıntımız ortadayken, Yusuf'un mevki ve yetenek itibari ile diğer gelenlerin dışında tutulması gerekiyor...

Cihan Kibar
27.08.2013, 08:43
Bence Volkan'ı alkışlatarak bu olaydan en güzel şekilde çıkmış.

1-)Alkışlatarak oyuncular arasında bir sıcaklık kurdu.
2-)Gerekirse ben sizin için tribünleri karşıma alırım mesajı verdi.
3-)Volkan'ın da takımdan kopmasını engelledi.

(şimdi Volkan takımdan kopsun diyenlerde olabilir, Volkan bu takımdan gidicekse de oynayamadan gidemez. Gidicek adamı oynatcaksın piyasa yapcaksın ki gitsin. Örn: Janko, Emerson)

İ. SARAL
27.08.2013, 09:08
Hoca işi bilir rahat olun.

halil ibo
27.08.2013, 10:12
Eleştirmek en güzel yaptığımız şey.Eleştirin arkadaşlar ! Ama Dünya 3.sü apoletli büyük hoca Güneş'in dediği gibi:''Eleştirirken lambayı gözümüze değil,önümüze doğru tutun ki yolumuz görelim''.
Mustafa hoca hümanisttir,diyalogdan yanadır,insan olarak her yönüyle kendini geliştirmiştir,teknik taktik konularda Süperlig'deki ilk 5 hocanın arasındadır.
Hocaya lazım olan tek şey camianın göstereceği sabırdır.Sabır yoksa daha çok hoca gelir gider bizlerde beklemeye devam ederiz...

Vkgz
27.08.2013, 11:38
felsefe yapmaya çalıştı ama beceremedi maç sonu

maxim
27.08.2013, 12:30
Şimdi cidden 15 dakika alkışlamış mı bizim topçular? Gerçek mi bu? Adamın eli yorulur :D

Onur Civelek61
27.08.2013, 12:40
Korkak oynadık geri çekildik kendi sahamızda rakip de rize...

Sefa
27.08.2013, 15:29
Dün akşam kötü top oynamadık. İlk yarının sonlarına doğru kopukluk oldu golü de yedik ama o kadar kötü bir futbol yoktu.

Beşiktaş maçında iyiydik deyip dün akşam kötüydük demesi Hoca'nın beni çok şaşırttı.

Ya Hoca'nın futboldan haberi yok ya da düşündüklerini yansıtmıyor. İkiside vahim..

Sefa
27.08.2013, 15:31
Bu arada koşu mesafelerinde ciddi bir sıkıntı var. Takım koşmuyor. En az koşan takımız resmen..

Kondisyoner olmaması bizi çok etkileyecek. Hala profesyonel bir kondisyonerimiz yok..

DeAgLeMaNyAq
27.08.2013, 15:33
Bu arada koşu mesafelerinde ciddi bir sıkıntı var. Takım koşmuyor. En az koşan takımız resmen..

Kondisyoner olmaması bizi çok etkileyecek. Hala profesyonel bir kondisyonerimiz yok..

Pas sayımız da alarm veriyor. Ligin en az pas yapan takımlarından biriyiz. 2011'deki 600 pas oranını beklemiyorum ama hiç değilse 300-400 arası pas yapalım...

Erbay
27.08.2013, 15:41
Takım hiçbir şey oynamıyor. Oyunun kontrolünü 10 dakika tutabiliyoruz en fazla. Kalemizin önüne yığılıp bekleme taktiği devam ediyor. Kontra konusunda üç yıldır rezil durumdayız. Dün 3'e 0 yakalayıp gol atamadık.

Solda Volkan, sağda Adrian düzeninden kesinlikle vazgeçilmeli. Yusuf girdi nasıl fark etti. Kalitemiz yok bari enteresan işler denemeyelim. Herkes yerinde oynasın. Adrian'dan kanat falan olmaz.

Orta sahada Zokora olmasa helva gibi takım oluruz.

Tamamen doğaçlama oynuyor oyuncular. Pas sayımız düşük olur tabi, ikinci yarı dakika periyotlu bir topla oynama istatistiği vardı. Rize %60-70 arası bir şeydi. Maçın kontrolünü elde edecek pas sayımız yok. Pas yapacak oyun düzeni ve oyuncu kalitesi hiç yok. İçeride rakibi baskı altına alacak, defansını öne çıkaracak bir takım değiliz.

Defansı öne çıkaracak bir Egemen yok. Orta sahada pas organizasyonu yapacak No 8 ve Jaja yok. Kanatlar kayıp. Forvetin kızgın tavaya atılmış tereyağı gibi. Sonuç yani takımın ortaya koyduğu şey çok normal geliyor bana.

Fatih
27.08.2013, 15:42
Gereksiz ısrar nelere yol açıyor yaşayarak öğrendi.

tsemre34
27.08.2013, 15:45
bu adam kendini filozof sanıyor

canna52
27.08.2013, 15:55
bu takım olacak arkadaşlar

zokora bitkisel hayattan çıkmış top oynamayı kafasına koymuş.

aykut bence en iyi maçlarından birini oynadı ve pek kullanmadığı fiziğini kullanmaya başlamış.

malouda gol sevincinde top oynamaya, goller atmaya geldiğini gösterdi.

colman uzun süredir beklediğimiz gibi katkı vermeye başladı.

uzun bir aradan sonra pozisyona girebilen bir takım gördük.

özellikle soner ve aykut ceza sahasına girerek pozisyon aradılar. bu uzun zamandan beri görmediğimiz birşeydi. bunun için akçayı kutluyorum.

Harun
27.08.2013, 17:33
Kurduğu cümleleri süzmekte zorlanıyorum.Net konuşamıyor.Dün yaptığı açıklamada kötü oynama hakkımızı bu hafta kullandık diyor.peki ilk hafta oynanan bjk maçında takım iyi miydi ki?

Takım orta sıra mücadelesi veren takımlardan farksız.Hiç bir ekstrası yok. Hani hep deriz ya takımın böyle oynaması için hocaya gerek kendileride çıkar bu kadar oynar diye,aynen öyle işte.
Takıma hiç bir taktik anlayış yüklememiş hoca.Kimse daha zamana ihtiyacı var demesin.Yeni bir şey görmüyorum ki hocaya zaman vereyim.

Ogün YAZICI
27.08.2013, 17:39
oynattığı futboldan sonra konuşmalarını da yapmacık bulmaya başladım.sanki yeni bir şenol güneş olmaya çalışıyor.gerek yok buna hocam.her şeyinle 1461'deki MRA ol...

Harun
27.08.2013, 17:40
Eleştirmek en güzel yaptığımız şey.Eleştirin arkadaşlar ! Ama Dünya 3.sü apoletli büyük hoca Güneş'in dediği gibi:''Eleştirirken lambayı gözümüze değil,önümüze doğru tutun ki yolumuz görelim''.
Mustafa hoca hümanisttir,diyalogdan yanadır,insan olarak her yönüyle kendini geliştirmiştir,teknik taktik konularda Süperlig'deki ilk 5 hocanın arasındadır.
Hocaya lazım olan tek şey camianın göstereceği sabırdır.Sabır yoksa daha çok hoca gelir gider bizlerde beklemeye devam ederiz...

Abicim sabır sabır.Gelen her teknik adamın transferden önce istediği şey sabır.Bu koltığa oturmadan önce bu taraftarın sabrının olmadığını artık herkes biliyor.Kaldiki söz konusu kişi camianın içinden biri,onun bilmemesinin imkanı yok.
Bu takımın eksik yanları geçen sezondan belliydi.Bu transferleri yaptıramayan hoca göreve gelmemeli zaten.Şart koşmalı.Kadro dışı bırakılan Zokora şuna takımın en verimlisi daha nediyeyim sana.Takım top oynamıyor,taktik yok,oyuncular aynı ,performansı kötü olanlar hala şans bulabiliyorken, şans bekleyenlere bir türlü sıra gelmiyor.

Recep Çaltepe
27.08.2013, 17:41
Kendisinde ısrar edilmeli.. Ligden düşme pahasına da mı..? Evet, ligden düşme pahasına da ısrar edilmeli.. Geçen sene düşmekten kıl payı kurtulduk.. Bu hızda adam yemeye devam edersek, Allah korusun bu takımın önümüzdeki 10 yılı aynı yerlerde geçmeye mahkum olur.. Şenol Güneş'i bir kez daha getiremeyeceğimize göre mutlak surette kendisinde ısrarcı olunmalı.. Bu adam da harcanırsa bundan sonra ismini harcayacağımız çok az teknik direktör kalacaktır..

Bu adam bu noktaya gelebilmek için 20 yıl bekledi.. Geçmiş dönemdeki bazı teknik direktör tercihlerimizi de düşününce kendisi belirli bir zamanı hakediyor..

surmnli
27.08.2013, 17:53
" Akçay, genç oyunculara fazla forma şansı vermemesiyle ilgili olarak ise şöyle konuştu:

"Genç oyuncuların az şans bulmasını eleştirebilirler.

Trabzonspor'un bünyesinde benim bildiğim en az 17 yıldız adayı böyle maçlar oynayarak kayboldu.

Yusuf, Caner, Kadir, Abdülkadir'in Trabzonspor bünyesindeki kalış sürelerini uzatmak için elimden geleni yapacağım.

Mümkün olduğu kadar Trabzonspor bünyesinde eğitim almalarını sağlayacağım.

Ben onların ne zaman oynaması gerektiğini biliyorum.

Onları harcatmayacağım, bu tuzağa düşmeyeceğim."

Bu verdiğiniz demecin , basın toplantısında size sorulan sadece soru cevap niteliğinde bir söz olarak kalmamasını umut ediyorum.
Dünkü maçta çok net bir şekilde görüldü ki bu takımın arkadan oyun kurma gibi bir anlayışı yok....
orta sahadaki tüm oyuncularımızın arasındaki mesafeler maç içinde bazen 25 30 metrelere çıkıyor
zokora ileriye doğru çıkışlarıyla hucuma destek vermeden kesici olarak 90 dakika oynuyor
colman sonradan oyuna girmesine rağmen pres yapıp top kapmak için hiçbir çaba göstermiyor
Bir Aykut'u birde Henrique'i sahanın içinde kondisyoner gibi koşturup duruyoruz
Şu zamana kadar oynadığımız en ciddi rakip Beşiktaş oynanan oyun ve sonuç ortada..
Dün son dakika kullanılan frikik gol olsa Rizespor da bizden puan alıp Rizeye dönerdi
!!!!!!! UNUTMAYIN
Şu taraftarın sizden istediği , özlemini çektiği , hayal ettiği tek şey CESARETLİ HIRSLI adamlardan kurulmuş savaşan bir takım kurmanız
Biz şuanda kendi evimizde dahi bunu Rizespora karşı yapamadık
Verdiğiniz demeçteki isimlerini saydığınız bu genç kardeşlerimizin oynayacak olduğu zamanı bildiğinizi söylüyorsunuz
İNŞAALLAH
Bu oyun anlayışınız , oyuncu tercihleriniz ve sonrasındaki alınan skorlarla tüm camia olarak yüzümüz güler

Ali İhsan
27.08.2013, 18:19
Hocanın Volkan ısrarı gereksiz değildi, Volkan zaten sürekli sakat, adam hazır sakatlanmıyorken ve takımda başka sağ kanat oyuncusu bulunmuyorken (gerçi maçın çoğunu solda oynuyor) Volkan gibi ciddi yatırım yapılmış bir oyuncuyu oynatmak ve kazanmak istedi ama Volkan istemedi ve hocasını da kendine yapılan yatırımı da ortada bıraktı...

Bence zamanlama açısından Yusuf'un alışma döneminin hızlandığı bir döneme gelmesi iyi oldu.

Tuğrul
27.08.2013, 19:16
Sahaiçi organizasyonumuz felaket.
Rakip risk aldığında, önde baskı yaptığında bu tablo iyot gibi açığa çıkıyor.
Dört beş pası üste üste hızlı ve seri bir şekilde yapacak kollektif bir takım hüviyetimiz yok.
Futbolcular topu önüne almayı, boşa kaçıp top almamayı ve statik kalmayı adet haline getirdiği için pas trafiği yapamıyoruz
Mesela rakip takımın ceza alanına açtığı ortaları bilinçli bir şekilde karşılamıyoruz. Bu rakibin ribauntları almasını, atakları yenilemesini sağlıyor.
Orta alanda alan paylaşımı iyi yapılmıyor. Birbirine yapışık bir şekilde oynuyorlar. Topu alıp oyunu kontrol edecek, saklayacak, soğutacak ve faul alacak '' Atiba, Fernandez '' kalibresinde oyuncumuz yok. Malouda'yı bunlardan ayrı tutuyorum. Selçuk İnan ve Jaja'yı anmadan geçemeyeceğim. Bu işin üstadıydılar.
Oyuncu kalitesinin rezalet olduğunu söylememe gerek yok. Fakat antrenörün hiçbir set oyunu olmaması, pas yapmayı teşvik etmemesi ve hücum varyasyonu olmaması ilerisi adına karamsar verici.
MRA teknik ve taktik açıdan şu ana dek ne yazıkki yetersiz kaldı.

poetricus
27.08.2013, 19:33
Her konuda yetersiz olabilir, ama Başkan'dan daha adam olduğu kesin...

ibrahim_yattara
27.08.2013, 20:33
Sahaiçi organizasyonumuz felaket.
Rakip risk aldığında, önde baskı yaptığında bu tablo iyot gibi açığa çıkıyor.
Dört beş pası üste üste hızlı ve seri bir şekilde yapacak kollektif bir takım hüviyetimiz yok.
Futbolcular topu önüne almayı, boşa kaçıp top almamayı ve statik kalmayı adet haline getirdiği için pas trafiği yapamıyoruz
Mesela rakip takımın ceza alanına açtığı ortaları bilinçli bir şekilde karşılamıyoruz. Bu rakibin ribauntları almasını, atakları yenilemesini sağlıyor.
Orta alanda alan paylaşımı iyi yapılmıyor. Birbirine yapışık bir şekilde oynuyorlar. Topu alıp oyunu kontrol edecek, saklayacak, soğutacak ve faul alacak '' Atiba, Fernandez '' kalibresinde oyuncumuz yok. Malouda'yı bunlardan ayrı tutuyorum. Selçuk İnan ve Jaja'yı anmadan geçemeyeceğim. Bu işin üstadıydılar.
Oyuncu kalitesinin rezalet olduğunu söylememe gerek yok. Fakat antrenörün hiçbir set oyunu olmaması, pas yapmayı teşvik etmemesi ve hücum varyasyonu olmaması ilerisi adına karamsar verici.
MRA teknik ve taktik açıdan şu ana dek ne yazıkki yetersiz kaldı.

içimden geçenleri yazmışsın. kontraatak için çok müsait elemanlar var elimizde baskı yerken kontralarımızla resmen rezillik yaşıyoruz..

ibrahim_yattara
27.08.2013, 20:39
ve katıldığım bir nokta daha var. 1 numaralı saha içi eksikliğimiz statik oynamak. top bizdeyken oyuncularımızın hepsi pası en zor alacakları yerdeler! bir tanesi kolay bölgeye ilerlemiyor, bunlara bol bol bundesligadan maç izletmek lazım, futbolu basit ve etkili oynamak için aslında küçük gibi gözüken önemkli etkenleri uygulamak lazım.

1 - sürekli boş alan yaratmak ve fanteziye kaçmayan risksiz hafif sert paslar yaparak rakibi bitirmek.

2 - toplu pres zamanlaması.

Oğuz B.
28.08.2013, 01:24
http://s1.directupload.net/images/130827/lp9xnctb.swf

Gol, gol öncesini gölgede bıraktı. Daha da iyi olacak bu takım.

Yavuz Bektaş
28.08.2013, 01:29
http://s1.directupload.net/images/130827/lp9xnctb.swf

Gol, gol öncesini gölgede bıraktı. Daha da iyi olacak bu takım.

Ilk defa dikkatli izledim sezon boyunca arada bi attığımız organize gollerden biriymis macta insan heyecandan dikkat edemiyor :D

DeAgLeMaNyAq
28.08.2013, 02:04
A Haber'de Kemal Belgin ve Erol Kaynar Hoca'nın dünkü konuşmalarını öve öve bitiremediler, Tayfun Bayındır ise hiçbir şey anlamadım diye dalga geçiyordu sabah...

endlessdeath
28.08.2013, 17:13
bakınız biz parasal düzeyde üst seviyede değiliz en azından mantel açıdan takım olmalıyız takım olma yolundayız bunu tam anlamıyla başarılı olunması için 1 sene daha feda gözüyle bakmalıyız mra nın 1 sene sonra oyun mantığı hala değişmemiş ise o zaman konusuruz benim diyeceğim bu ancak eleştirelim ben en azından çaba görüyorum hocada bunu taktir ediyorum

endlessdeath
28.08.2013, 17:15
bence yavaştan yusuf u alıştırıyor benim hoşum gidiyor onu tam bir maç oynatacak seviyeye gelene kadar 2. yarı oyuna alıcaktır ben bu olayı taktir ediyorum destekliyorum

endlessdeath
28.08.2013, 17:58
bamba yı oynat mustafa yumlu yerine bedavadan para almasın

Oğuz ZEYTİN
28.08.2013, 18:29
Bilmiyorum, yanılıyor muyum? Çoğu taraftarımız takıma RUH katacağından ümitliydi hocanın. Son iki sezonun silik futbolundan bıkmıştık.

Peki ruh geldi mi? Yine çoğumuza göre hayır.

Silik futbolu sildik mi? O da hayır.

Değişim, dönüşüm, devrim gibi cezbedici sözler, olduğu gibi lafta kaldı. Son derece statükocu anlayışla yola devam ediyoruz.

Ha bir de, yabancı oyuncuları kazanacağız tezi vardı. Bir kısmını gönderdi. "Adrian'ı kazandık" şeklinde bir şakayı yapmaz herhalde.

1-0 önde başladığı maçı, üstelik kendi sahasındaki ilk lig maçında, 45 dk. baskı yiyerek geçiştiren bir hocanın devre arasında 15 dk Volkan'ı alkışlamasına pek şaşırmamak gerek.

TSemih61
28.08.2013, 19:19
Allah Allah bu adamın 2-3 gün önce kovulması isteniliyordu. Şimdi ise on numara hoca olmuş. Ne değişti acaba? Oysa Rize maçında berbattık yine gidiyordu puanlar. Ayrıca bu gençleri yedirmem olayı nedir ya? Ne yani bizden takımın kötü futboluna katlanmamızı mı istiyor? Volkan haftalardır kötü oynuyordu. Yerine Yusuf'u oynatsaydı küfür olayı olmayacaktı. Henrique kaç maçtır oynamayamıyor. Oynatsana Emre'yi. Çoğu tercihi yanlış hocanın bana göre. Bakalım ilerisi ne gösterir.

must61
29.08.2013, 01:42
Hocam takımda solbek yok farkında mısın ?

Bedri Sertkaya
29.08.2013, 10:07
Olcan'ı solbek oynatıp,satılması gereken bitik alanzinho'yu sattırmayan,janko ve bamba'yı kullanamayan,orta saha da hala Aykut Akgün gibi sıradan bir adam da ısrar eden.Adrian'ı hiç oynamadığı sağ açığa mahkum eden.Henrique dışında santrafor bölgesinde oyuncu oynatmayan bir hocanın yeterliliğini bile tartışmam.Böyle devam edecekse işimiz var!

nchls
29.08.2013, 12:00
hocam Allah aşkına kadir oynasın sol bekte , adrian ortaya geçsin , sola malouda sağa da yusufu koy gözünü seveyim

Sacit
29.08.2013, 12:14
1461 Trabzon'da yaptıklarını Trabzonspor'da henüz uygulayamadı.

Mustafa Yumlu, Zeki, Aykut Akgün, Henrique, Alanzinho ile de bu sistemi hayata geçiremez.

Bu beş ismin bu zamana kadar gönderilmemesi Trabzonspor'a zarar verecektir.
Mustafa Reşit'in bunu görmemesi ya da bilerek görmemesi intihardır

Salih Edip
29.08.2013, 12:19
Hocayı tamamen destekliyorum güveniyorum.

omondoles
29.08.2013, 15:49
Hoca Volkan ve alanzinho kararları ile güvenimi sarsmıştır.

talibim
29.08.2013, 16:32
>> sezon öncesi gazetelerde demeci vardi "en cok haksizlik yapmaktan korkuyorum" diye,,oyleyse korktuğu basina geldi mra'nin

>> böyle devam ederse 1461'den gelen futbolcular takima katki sağlayamaz,,futbolcu kendini göstermek için gayret gösterir ; fakat bu gayretine cevap gelmezse birakacaktir

>> alanzinho,volkan bu performansıyla oynuyorsa oynamayanlar hâkli olarak demekki calismakla forma alinmiyormus diye dusunmeye baslar,,

>> senol gunes'in oynatamadigi (!) hücum organizasyonlari aynen devam ediyor,,spontane oyun denemeleri var,,

Ufuk
29.08.2013, 21:15
Yazık hocam yazık. Son 10 dkda Abdulkadir ne yapacak kendi kalesine 4 gol mü atacakta oynatmıyosun.

DeAgLeMaNyAq
29.08.2013, 21:34
Maç sonu röportajında Hoca baya duygusala bağladı...

Harun-61
29.08.2013, 21:34
İsterim deyişi çok güzel di :)

Volkana hediye ediyoruz maçı dedi hoca.
.

Oğuz B.
29.08.2013, 21:39
Tebrikler, teşekkürler hocam.

Futbol bilginize, bu renklere olan sevdanıza, insanlığınıza sonuna dek inanıyorum.

Alper Beyazay
29.08.2013, 21:46
Tebrikler MRA, fena gitmiyor takım..

Heisenberg
29.08.2013, 21:47
Volkan ve Olcan'ı sağ ve sol açıkta oynatmadıkça güvenim sonsuz :) Ama bu ikiliyi oynattığı sürece ne yazık ki kendi kuyusunu kazmaktan başka bir şey yapmaz. İnşallah uzun yıllar takımda kalır. Sabah akşam hoca değiştirmenin bize hiçbir yararı yok. Ben sabır gösterilirse, MRA'nın başarılı olacağını düşünüyorum. Yeter ki Volkan ve Olcan takıntısından kurtulsun.

brkylmz
29.08.2013, 21:48
takım her geçen gün iyiye gidiyor. belli bi sistemi oturttuktan sonra gençlerede yer verecektir. inşallah hocaya sabredilir, biraz sabırla başarı geleceğine inanıyorum.

Tuğrul
29.08.2013, 21:50
Rakibin zayıflığı, tecrübesizliği sözkonusu olsa da oynadığımız oyunu ümit verici buldum.
Sahaiçi organizasyonunda futbolcuların top almak için aktif olması, sabır bir şekilde pas yapması olumlu gördüğüm ayrıntılardı.
Futbolcular maçı oynarken keyif aldılar. Uzun süredir oyuna böyle hükmettiğimizi görmemiştim.
Tabi rakibin bunda katkısını gözardı etmiyorum ama oynadığımız oyunu övmemek acımasız olacaktır.
Bu arada Malouda'nın arkadaşlarına sirayet ettirdiği hava pozitif bir şekilde yansımış. Topu aldığı her anda tercihleri hep doğru oldu. Bizim için Allah'ın bir lütfu.

Olumsuz olarak sahada yaptığımız birşey söylenecekse. Defans ve forvet arasındaki mesafe'nin fazla olması. 60'dan sonra saha'nın boyu ciddi anlamda uzadı. Öndeki oyuncuların geri dönüşlerde sıkıntı yaşaması bundan etkili oldu.

Kendimizi esas test edeceğimiz maç akhisar olacak. Bakalım pres karşısında oyundaki etkinliğimiz ne ölçüde olacak.

Ali İhsan
29.08.2013, 22:19
Hala 1461, genç oyuncu mevzusuna girmeyin, bu adam olmasa 1461 tarihin tozlu raflarında olacaktı.

Oyuncu kazanma vs konularında sonuna kadar güveniyorum ama kadroda zor adam olacak çok oyuncu var.

Takımda, camiada tek güvendiğim adam, eğer Şenol hocaya yapılan gibi arkası oyulmazsa, 2010-2011deki coşkulu futbolun benzerini oynatabilir.

Kadir
29.08.2013, 22:24
Hocam inşallah başarırsın, sen Linyit'le 1461 Trabzon'la neler yapabileceğini gösterdin.. İnşallah olacak.

İ. SARAL
29.08.2013, 22:51
Güveniyorum hocaya taşlar yerine oturacak zamanla.

slmn
30.08.2013, 00:56
Senol hoca hakkindaki anlamli sozleri icin tebrikler...

omondoles
30.08.2013, 01:09
Takımda, camiada tek güvendiğim adam, eğer Şenol hocaya yapılan gibi arkası oyulmazsa, 2010-2011deki coşkulu futbolun benzerini oynatabilir.

Zannetmiyorum. Hocanın oyun sistemi daha çok defansif oyun ve hızlı oynayarak gole gitmek. bundan şikayetçi değilim. Yeter ki bir sistemimiz olsun.

Loading %61..

F.Tütüncü
30.08.2013, 02:07
İlk maçlarda "genşler niye oynamay yauu" diye hocayı eleştirenler umarım hocayı şimdi anlamıştır.
Yusuf o yaptığı hatayı ilk maçta yapsaydı ne olurdu bir düşünün. Belki de hem turu hem de Yusuf'u kaybedecektik.
Benim Mustafa hocaya güvenim sonsuz. Umarım başını yemezler. Zamanla herkesin beklediği Abdulkadirli, Yusuflu, K.Keleş'li kadroyu oturtacaktır.

berezilya
30.08.2013, 03:30
adrian ı oynatmama hatasından dönmüş durumda.

Derbeder-53
30.08.2013, 09:05
>> sezon öncesi gazetelerde demeci vardi "en cok haksizlik yapmaktan korkuyorum" diye,,oyleyse korktuğu basina geldi mra'nin

>> böyle devam ederse 1461'den gelen futbolcular takima katki sağlayamaz,,futbolcu kendini göstermek için gayret gösterir ; fakat bu gayretine cevap gelmezse birakacaktir

>> alanzinho,volkan bu performansıyla oynuyorsa oynamayanlar hâkli olarak demekki calismakla forma alinmiyormus diye dusunmeye baslar,,

>> senol gunes'in oynatamadigi (!) hücum organizasyonlari aynen devam ediyor,,spontane oyun denemeleri var,,

bırak bu şekilde eleştirmeyi, sabredin yahu. Adam daha yeni ısındı şu takıma. ne bekliyordunuz ki? öyle her maç her takıma 8 gol (kolaylıkla) atılmaz.

Ali İhsan
30.08.2013, 10:21
Zannetmiyorum. Hocanın oyun sistemi daha çok defansif oyun ve hızlı oynayarak gole gitmek. bundan şikayetçi değilim. Yeter ki bir sistemimiz olsun.

Loading %61..

Defansif oyun coşkusuz mudur :)

Benim istediğim takımın oynarken kendilerinin zevk alması, o kadro öyleydi, herkes sahada mutluydu, o sinerji sana da yansıyor zaten izlerken.

Oysa son iki sene buruşuk suratlar izledik, takati bitmiş adamlar...

Gol atarsın iki kişi sevinir, kavga çıkar kimse koşmaz...

omondoles
30.08.2013, 10:24

Benim istediğim takımın oynarken kendilerinin zevk alması, o kadro öyleydi, herkes sahada mutluydu, o sinerji sana da yansıyor zaten izlerken.

Dikkat etti isen yazından sadece 2010-2011 yılı kısmını alıntıladım. Ben zaten şikayetçi değilim ama 2010-11 sezonundaki gibi oynayacağımızı da zannetmiyorum.

Loading %61..

Oğuz B.
30.08.2013, 10:25
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=31224

Allah bu durumun sorumlularına hak ettikleri cezayı verecek inşallah.

Ertan1982
30.08.2013, 11:02
Benim kistam Avrupa ligine girmekti ilk etapta.Kura sansı vs. bu hedefi tuturdu.1-2 ay daha kazandi.Ama kafa yapisini degistirmeli.Büyük takim hocasi oldu unutmamalai ona göre oynatmali.Birde yönetime biraz dis gecirmeli.

MaEsTrO
30.08.2013, 13:08
Hoca, 60 yasina geldin. Allah askina birak su terim taklidini.

F.Tütüncü
30.08.2013, 18:56
Hoca, 60 yasina geldin. Allah askina birak su terim taklidini.

başka bir arkadaş da söylemişti f.terime benziyor diye. bi videosunu koyun da bakalım neyini benzettiniz terime?

MaEsTrO
30.08.2013, 19:14
başka bir arkadaş da söylemişti f.terime benziyor diye. bi videosunu koyun da bakalım neyini benzettiniz terime?

Basin toplantilarini izleyin. Garip garip dudak bükmeler, abidik gubidik el hareketleri. Gercekten sinir bozucu. Hikmet Karaman yolunda ilerliyor.

F.Tütüncü
30.08.2013, 19:16
Basin toplantilarini izleyin. Garip garip dudak bükmeler, abidik gubidik el hareketleri. Gercekten sinir bozucu. Hikmet Karaman yolunda ilerliyor.

illaki taklit olmak zorunda mı? herkesin farklı konuşma stili vardır. kimi takır takır konuşur kimi yavaş yavaş, düşünerek vs vs. eleştirecek yer arıyorsunuz.

edit:

MeqxbUEdriUv1IBSP7wnM0

ben benzerlik göremedim.

MaEsTrO
30.08.2013, 19:30
illaki taklit olmak zorunda mı? herkesin farklı konuşma stili vardır. kimi takır takır konuşur kimi yavaş yavaş, düşünerek vs vs. eleştirecek yer arıyorsunuz.

edit:

MeqxbUEdriUv1IBSP7wnM0

ben benzerlik göremedim.

Ne hikmetse bu stil bu sene gelismeye basladi daha fazla gözönünde olunca.

1461'in basinda iken tarzi daha da farkliydi.

Ali İhsan
30.08.2013, 19:43
Ne hikmetse bu stil bu sene gelismeye basladi daha fazla gözönünde olunca.

1461'in basinda iken tarzi daha da farkliydi.

1461'deki hatta Tavşanlı'daki stiline geçse de Terim neymiş görseniz.

Hoca bu sene daha sakin, daha oturaklı, felsefeye başlarsa Şenol hocayla filozof diye dalga geçenlerin ağzı açık kalır...

Fatih Öztürk
30.08.2013, 21:01

Şu üstteki yorumdan taraftar olarak ben utandım.adam osursa nem kaparlar.yazık vallahı yazık.adam bu ışın akademık eğıtımını almak ıçın beş parasız halde arabasını satıp parasıyla Hollandaya Van Gaal hocadan ders almaya gıtmıs,tabırı caızse tırnaklarıyla kazıya kazıya bu noktaya gelmış adama abuk sabuk eleştırı getırenlerden utanıyorum.

Antonio
30.08.2013, 21:35
Mustafa hocam bu taraftar arkanda. Sen şu çöp kadroyla avrupa ligine kaldın helal olsun. Forvet istiyorsun almıyorlar. Senden günah gitti. bu takım 10 -0 yenilse dahi susacam...

MaEsTrO
30.08.2013, 22:34
Şu üstteki yorumdan taraftar olarak ben utandım.adam osursa nem kaparlar.yazık vallahı yazık.adam bu ışın akademık eğıtımını almak ıçın beş parasız halde arabasını satıp parasıyla Hollandaya Van Gaal hocadan ders almaya gıtmıs,tabırı caızse tırnaklarıyla kazıya kazıya bu noktaya gelmış adama abuk sabuk eleştırı getırenlerden utanıyorum.

Yahu Trabzonspor burasi, Cibalispor degil. Böyle nostaljik duygusalliklarin esamesi okunmaz burda.

Hem bos yere parasini harcamis ise biz ne yapalim. Zira pek bir yarari olmamis.

Oğuz B.
30.08.2013, 22:59
Şu ifadenin ne demek olduğunu bir düşünün. Yazmak yetmez, düşünmek gerek. Mustafa hocayı küçük düşürebileceğinizi mi zannediyorsunuz? Komik duruma düşüyorsunuz.

Trabzonspor burasi

Sefa
30.08.2013, 23:02
Şenol Güneş'in karizması yok.

MaEsTrO
30.08.2013, 23:10
Şu ifadenin ne demek olduğunu bir düşünün. Yazmak yetmez, düşünmek gerek. Mustafa hocayı küçük düşürebileceğinizi mi zannediyorsunuz? Komik duruma düşüyorsunuz.

Büyük harflerle yazayim. TRABZONSPOR BURASİ

Kim nere düsüyorsa düssün.