PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mustafa Reşit Akçay

Sayfa : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

bitirim
30.05.2013, 01:36
Dikkatinizi çekerim o yıllar internet gibi sınırsız kaynak erişimine sahip bir mecradan değil son 2 yıldır ne bok olduğunu öğrendiğimiz (gerçi hep biliyorduk ama bu kadar tarafgir olacaklarını tahmin edememiştik) basından öğreniyorduk bu haberleri.

Ayrıca hatırlarsanız Hami'nin kardeşi vefat ettiğinde vasiyet olarak gs'de oynamasını istedi diye aylarca söylenti çıkmıştı. Hami istese giderdi bu net.Başka şeyler aramayalım bence ;)
O yıllarda gidemezdi ama şu meşhur davadan sonra (davanın adını unuttum şu bonservis ile ilgili olan) istediği gibi gidebilirdi ama o zamanda artık yaşı geçmişti diye hatırlıyorum.

Berke6198
30.05.2013, 01:45
niye ince ? hoca senin baban mi ?

Sana ne ?

Ben senin ananı, babanı sorguluyor muyum ? :) ;)

Yasin Berber
30.05.2013, 01:46
Ağzını topla da gel.

Size çok güzel bir cevap verirdim ancak yıllarca etkisinde kalırsınız...

Onun için terbiyemi ve ahlakımı koruyum. Görgürsüz insan.

Sakin ol Güzel kardeşim ...

Courage
30.05.2013, 01:52
O yıllarda gidemezdi ama şu meşhur davadan sonra (davanın adını unuttum şu bonservis ile ilgili olan) istediği gibi gidebilirdi ama o zamanda artık yaşı geçmişti diye hatırlıyorum.

Davacının adı : BOSMAN. İsmiyle müsemma olarak oyunculara serbest kalma avantajı veren kural BOSMAN KURALI.

Ali İhsan
30.05.2013, 02:08
Hayırlı olsun hocam, beş aylık bir fetretten sonra gerçekten hakeden birisi o koltuğa geldi, tırnaklarıyla kazıya kazıya haketti, değerini bilecektir.

Ergin Varlibas
30.05.2013, 02:08
Hocanin 1461.de oynattigi sistem,de bir tek sercan alex vari oynuyordu diyer tum oyuncular ileri geri topluca tam saha pres yapiyordular istah arzu ve Kondisyon!!! ust duzeydeydi simdi as takimda ayni sistemi oynatacaktir yani kim sag veya sol acik oynuyorsa ayni zamanda duruma gore kademeye girip sag ve solbek gibi hareket edebilecek oyunculara dayali bir sistem as takimda bu formata uyacak su anda kac oyuncumuz var?

Celutska

My
30.05.2013, 02:54
Hami gelirse ortamı karıştırır. Burası kesin. Futbolculuğunda da böyleydi sonrasında da. Bildim bileli bu adam hep konuşur. Maç yorumlarken devre arasından sonra fbye yalakalık yapmasını da daha unutmadık. Ben istemem Hami'nin takıma bulaştırılmasını. Ama Reşit hoca istemişse buna da ses edemeyiz. Tepeden inme değilde Reşit hoca istemişse bize de destek vermek düşer.

only ts
30.05.2013, 03:11
Sana ne ?

Ben senin ananı, babanı sorguluyor muyum ? :) ;)

ergenlesme hemen ;)

bu foruma + 21 yas siniri getirilsin. sigara alirken bile 21 yas istiyorlar...

ESER
30.05.2013, 08:13
Sadri Şenerinde var mecnunla fotoğrafı o da mı hain :)

TRABZONSPOR ~| '

hain mi degil mi orasini bilmem de sike davasini budayip kusa cevirenlerin en basinda geldigi kesin

Ertan 51
30.05.2013, 08:25
Gelmesini istemezdim ancak Mustafa hoca istediyse boynumuz kıldan ince.

niye ince ? hoca senin baban mi ?
Yahu renktaş o yoruma bu cevabı nasıl verdin Allah aşkına,
yapmayın ne olur,gerçekten ayıp ediyorsunuz,
ben yakıştıramadım sana,
14 yaşında Trabzonspor'un aşığı,senin benim de kardeşim sayılır,
sen özel mesaj yoluyla gönlünü alırsın Berke'nin,ben buna inanıyorum.

nbay
30.05.2013, 08:28
Haminin ilk parladığı yılları hatırlayanlar vardır eminim ve tabii GS ye gitmek için nasıl çırpındığınıda. O günlerde futbolcular şimdiki gibi sözleşme bitince hiç bir yere gidemiyordu neyse hayırlısı olsun
Euro 96 sonrası ciddi bir şekilde ilgilendi hamiyle gs. Hatta fatih terimin gsye geçerken yanında götüreceği o zamanki gazetelerde yazılıp çizildi. O dönem 96 tramvasıyla birlikte hamide çok zor günler yaşadı,kardeşini kaybetti, maçlarda yemediği küfür kalmadı. Seyircimiz çok büyük vefasıZlık yaptı ona. Gitmek istemekte sonuna kadar haklıydı.kimse bunları düşünerek konuşmuyor. Kimsenin beğenmediği terim her yerde hamiyi sahiplendi, milli takımlarda görevler verdi. Ama bizim şenol hocamız hamiye 50.kez milli yapıp onurlandırmak yerine milli takım kapısını kapattı. Buda br uhtedir eminimki haminin içinde hep.yine sebatın parladığı dönemler orlaarlaidmana çıkıyordu.forma giyme hazırlığındaykende buna kendisini aynı zamanda tsdende gönderen özkan sümer engel oldu. Kendi adamlarımızdan büyük vefasızlıklar gördü ne yazıkki

ESER
30.05.2013, 08:38
ergenlesme hemen ;)

daha neler.

Samet GÜVEN
30.05.2013, 09:01
Öncelikle Hami yi MRA hocanın isteyip istemediğini bilmek gerekiyor.

Ancak şöyle bir şey söyleniyor. Hacıosmanoğlunun seçilmesinde büyük pay sahibi olan İbrahim Usta ya, yaptığı bir jest olarak algılanmış. Ama doğru ama yanlış bilemiyorum.

Şahsi görüşüm, Hami nin olduğu yerde alınganlıklar, huzursuzluklar eksik olmaz. Ancak hoca istemişse başımla beraber. Yalnız başarısız sonuçlardan sonra MRA dan daha çok Haminin adını duyabilirsiniz. Büyük bir kesim tarafından kabul edilmiyor bu seçim.

Berke6198
30.05.2013, 10:06
ergenlesme hemen ;)

Terbiyeden 1 gram nasibinizi alamamışsınız.

Forumda gayet normal yorum yapan bir insana "hoca senin baban mı ?" diyebilecek kadar düşüyorsunuz ya.

Beden yaşınız 21 olabilir. Diğerinden pek emin değilim.

Normalde sizin gibilere karşı böyle yorumlar yapmayarak terbiyemi bozmamayı tecih ederim ancak siz bu cevabı hak ediyorsunuz.

bitirim
30.05.2013, 10:12
Euro 96 sonrası ciddi bir şekilde ilgilendi hamiyle gs. Hatta fatih terimin gsye geçerken yanında götüreceği o zamanki gazetelerde yazılıp çizildi. O dönem 96 tramvasıyla birlikte hamide çok zor günler yaşadı,kardeşini kaybetti, maçlarda yemediği küfür kalmadı. Seyircimiz çok büyük vefasıZlık yaptı ona. Gitmek istemekte sonuna kadar haklıydı.kimse bunları düşünerek konuşmuyor. Kimsenin beğenmediği terim her yerde hamiyi sahiplendi, milli takımlarda görevler verdi. Ama bizim şenol hocamız hamiye 50.kez milli yapıp onurlandırmak yerine milli takım kapısını kapattı. Buda br uhtedir eminimki haminin içinde hep.yine sebatın parladığı dönemler orlaarlaidmana çıkıyordu.forma giyme hazırlığındaykende buna kendisini aynı zamanda tsdende gönderen özkan sümer engel oldu. Kendi adamlarımızdan büyük vefasızlıklar gördü ne yazıkki

hocam 96 yılında hami 28 yaşındaydı ben parladığı yani henüz 22-23 yaşlarını söylüyorum. 96 yılından sonra gsnin haminin peşinde olduğunu hiç hatırlamıyorum ama taraftarın ve o dönemde (96 yılı) benimde ona kızmamın ana nedeni takımı kendi kişisel menfaatleri için bölmeleriydi. neyse hami için anlatılacak çok şey var esasında ama sadece son maç yorumları bile onun hakkında tartışmanın gereksizliğini ispatlıyor. ayrıca Şenol Güneş ve Ünal Karamanın olduğu yerde hami mandıralı olamaz her ikiside hami, ogün ve abdullahtan çok çektiler 96 yılı bunlardan sadece biriydi.

bitirim
30.05.2013, 10:14
Terbiyeden 1 gram nasibinizi alamamışsınız.

Forumda gayet normal bir yorum yapan bir insana "hoca senin baban mı ?" diyebilecek kadar düşüyorsunuz ya.

Beden yaşınız 21 olabilir. Diğerinden pek emin değilim.

Normalde sizin gibilere karşı böyle yorumlar yapmayarak terbiyemi bozmamayı tecih ederim ancak siz bu cevabı hak ediyorsunuz.

Kardeş sen bu zattan akıl yaşı olarak çok daha büyüksün bunu buradaki herkez sanırım kabul etmiştir. onun için ondan değil, senden rica ediyorum muhatap alma

delikoyun
30.05.2013, 10:23
bir pivot santrafor bir splinter santrafor birde gol makinesi yeter

Ahmet Kuru
30.05.2013, 10:27
Keşke Hami olmasaydı yardımcı...
Ben Hami nin Trabzonspor'a verebileceği birşeyinin olduğunu düşünmüyorum. Ama anlaşılmış ise, hayırlı olsun demekten başka birşey gelmez elimizden. Umarım başarılı olur

Mustafa Ayazoğlu
30.05.2013, 10:44
Hami Trabzonspor için özel bir isim

vizyonu iyi mi ? değil , deneyip göreceğiz.

faysal
30.05.2013, 10:50
Hami hayırlı olsun doğru bir tercih bence,Mustafa reşit akçayla bence çok iyi anlaşır :) Hami bu kulüpte efsane olmuş biri umarım faydalı olur..

toksoy61
30.05.2013, 10:56
hami nin efsaneleğine bir şey diyememde bu görevde başarılı olacağından baya bir şüphem var. MRA ümitlerim fazla. akıllı, zeli , disiplinli, futbolu bilen birine benziyor.

İlker Gazioğlu
30.05.2013, 10:56
Hami'in futbolculuğunda gs'ye gitmek istemesi , şike sürecinden Trabzonspor'un hakkının gasp edilmesi ile ilgili konuşmamasını bir kenara bırakıyorum. Benim Hami ve Fatih konusunda sıkıntım , iki eski futbolcumuzun davranışları. Uyumlu çalışabilecekler mi, Fatih sportif direktör, Hami yardımcı antenör ve iki kibirli insanın yanında mütevazı Mustafa hoca. Mustafa hoca bu görevi çok hak etti. Zamanında kulüpten destek göremediği için arabasını satıp Ajax'a staja gitti. Yıllardır alt liglerde olsada kendini geliştirmek için çabalayan bir hoca. Peki Fatih ve Hami ne yapıyor, 2 tane kursa gidip bir belge aldılar diye bu göreve layık mı oluyorlar.Allah Mustafa hocaya sabır versin, sadece futbolcuları değil bir de Hami ve Fatih'i idare edecek.

reisoğlu61
30.05.2013, 11:02
Hami yardimciliga geldigine göre genc oyunculara yönelecegiz demektir. en azindan tv programinda hami herzaman takimin genc oyunculara yönelmesi gerektigini savunuyordu.
buarada volkan ve zokora kesin gidicidir, hami geldigine göre

Mert Pasa
30.05.2013, 11:07
Dunya gorusu,1461 de direkt sahaya yansiyan felsefesi insana umit veriyor.

1461den gelen cocuklarin Trabzonsporda kaybolmamasi acisindan da buyuk avantaj.Taraftar da ona daha sabirli yaklasma acisindan 1996 taraftarindan ileride(bu sene Senol Hocaya tribunlerden istifaya kadar tatsiz bir tepki olmadigindan boyle dusunuyorum)

Kisacasi ciddi avantajlarimiz var,insallah basarili olur,su anda buna cok ihtiyac var

TSdepare
30.05.2013, 11:54
Hamin'in geldiği doğrumu henüz resmi bir şey yok sanırım yoksa okurduk haberini..

ARAGORN01
30.05.2013, 12:06
Çok doğru bir tespit. Hami nin ego su bu görevi kaldırmaz. Fatih Tekke nin sportif dirktör olduğu durumda , Hami bu pozisyonu içine siniremez. başlangıçta böyle başlasalar bile daha sonra sıkıntı çıkacaktır. Bu yıl böyle gerilimlerden uzak durmalıyız.

Hami'in futbolculuğunda gs'ye gitmek istemesi , şike sürecinden Trabzonspor'un hakkının gasp edilmesi ile ilgili konuşmamasını bir kenara bırakıyorum. Benim Hami ve Fatih konusunda sıkıntım , iki eski futbolcumuzun davranışları. Uyumlu çalışabilecekler mi, Fatih sportif direktör, Hami yardımcı antenör ve iki kibirli insanın yanında mütevazı Mustafa hoca. Mustafa hoca bu görevi çok hak etti. Zamanında kulüpten destek göremediği için arabasını satıp Ajax'a staja gitti. Yıllardır alt liglerde olsada kendini geliştirmek için çabalayan bir hoca. Peki Fatih ve Hami ne yapıyor, 2 tane kursa gidip bir belge aldılar diye bu göreve layık mı oluyorlar.Allah Mustafa hocaya sabır versin, sadece futbolcuları değil bir de Hami ve Fatih'i idare edecek.

Mehmet Ç.
30.05.2013, 12:11
Tolunay Kafkas 2010-2011 sampiyonu Trabzonspor diyemedi.

Hami diyebilecek mi?

Erkin
30.05.2013, 12:39
Tolunay Kafkas 2010-2011 sampiyonu Trabzonspor diyemedi.

Hami diyebilecek mi?

Sonuçta GS ve sevgili hocası, 3 Temmuz şikesinde yok, dememesi için bir neden yok :rolleyes:

favory_61
30.05.2013, 12:53
ya arkadaşlar kusura bakmayında içimizdeki insanları ne kadar kolay ötekileştiriyoruz. yok hami hap gs ye gitmek istemiş falan o kadar çok isteseydi mutlaka bi şekilde giderdi ya bu adam Trabzonspor forması altında en çok gol atan futbolcu biz küçüklüğümüzde sokakta maç yaparken faul olduğunda falan hami olurduk insanları bu kadar kolay karalamayalım.

Yiğit Gayretli
30.05.2013, 13:00
Şikeyi konuşamamış ve konuşamayacak kimseyi kulübün kapısından sokmamak lazım.

Serdar A
30.05.2013, 13:07
UfUNU6wms5E&

Hami hoca takımımıza hayırlı olsun .
Bir efsane klübüne geri döndü .

U21 takımı hocalık karnesi

18.11.2009 U21-EM-Quali -- İ -- Estland U21 -- 0:0
14.11.2009 U21-EM-Quali -- İ -- Schweiz U21 -- 1:3
13.10.2009 U21-EM-Quali -- İ -- Armenien U21 -- 1:0
09.09.2009 U21-EM-Quali -- D -- Gürcistan U21 -- 4:0
12.08.2009 Dostluk maçları -- D -- Ukraine U21 -- 1:0
11.08.2009 Dostluk maçları -- D -- Almanya U21 -- 1:3
09.06.2009 U21-EM-Quali -- D -- Armenien U21 -- 2:5
31.03.2009 U21-EM-Quali -- D -- İrlanda U21 -- 0:3
26.03.2009 Dostluk maçları -- İ -- Dänemark U21 -- 2:0
10.02.2009 Dostluk maçları -- İ -- Ukraine U21 -- 2:2
10.02.2009 Dostluk maçları -- İ -- Ukraine U21 -- 1:2

Hüseyin Başoğlu
30.05.2013, 13:10
hocanın 1461 hakkındaki düşünceleri beni sinirlendiriyor...

bahadır2561
30.05.2013, 13:18
Mustafa Resit Akcay hocamiz şikeyle ilgili hiç konustu mu?

Emirhan Makul
30.05.2013, 13:23
Sanırım herhangi bir Trabzonsporlu ya sorsak bu takım tarihinde kadrolarda kamplaşma bölünme yapan aklınıza gelen ilk futbolcular kim desek Hami ve Fatih derdi, şimdi ikisi de görev başında, ibretlik gerçekten. Umarım rezil olmayız.

İ. SARAL
30.05.2013, 13:24
hocanın 1461 hakkındaki düşünceleri beni sinirlendiriyor...

Takım hedefsiz kalmasın, futbolcular gaza gelsin diye söylemiştir merak etme.

nbay
30.05.2013, 13:32
UfUNU6wms5E&

Hami hoca takımımıza hayırlı olsun .
Bir efsane klübüne geri döndü .

şu golleri izleyen hiç laf edermi bu adama allah aşkına yaa..

The Ciks
30.05.2013, 13:46
hami alı kemal denizcı senol gunes gıbı bu klube hızme etmıs ılk 5 ın ıcınde olan bır figür...bu ligin şifrelerini...hasan şaşdan umıt davaladan taffarelden az mı bilecek yani...fatıh tekkede zıhınsel olgunluga erısmıs ıken ıyı bır uçlu olusur...mustafa hocayla...

mustafa hoca...che miz olabilir...

şenol hocanın miadı dolmamıstı ama olsun...

!!!

mustafa hoca paslı devamlılığı olan beraber hareket eden...bır ekıp olusturur...

bunu 20 yasındakı genclerle basarmıs...

sımdı daha olgun adamlarala olmayacak sey degıl...

hadi hayırlısı...

---------
başkanın öfkesini dindirecek feylesof bır hoca olması avantajımızdır...

----------
hep destek tam destek artık takıma...

Hüseyin Başoğlu
30.05.2013, 13:50
yazık oldu mustafa hocaya

Hüseyin Başoğlu
30.05.2013, 13:55
Takım hedefsiz kalmasın, futbolcular gaza gelsin diye söylemiştir merak etme.

Kalsın abi...Hedefsiz kalsın....

Dünyada altyapılarıyla meşhur takımlar bu işi bilmiyor biz biliyoruz bu işi öyle mi ??

kopuk61
30.05.2013, 13:57
Yeri geldi kasaplarda bu takima teknik hocalik yapti.Futboldan gelen camiasina hizmet etmis hami ve fatih gibi degerlerde hehalde bir sansi hakediyordur.

Mert Acar
30.05.2013, 14:00
Bence amatör ruh için çok güzel hamleler yapıyoruz. :)

Tekke'ye de güveniyorum,inşallah başarılı olacaktır.
Bize ha böyle adamlar lazumdur.
http://www.youtube.com/watch?v=j7EbnCvm6Nk

aaahmet61
30.05.2013, 14:06
transfer olmadıktan sonra gerisi hikaye .en son örnek şenol güneş.

MaEsTrO
30.05.2013, 15:13
Hami haberinin hala daha kesinligi yok.

Sahsen Hami gelirse Mustafa Hoca'nin da huzurunu bozar diye düsünüyorum.

Samet Yildirim
30.05.2013, 15:24
1 milion defa söyledik...

Hami Mandiraliyi yönetim göreve getirmedi. Mustafa Hoca kendisi getirdi.

biltrabzon
30.05.2013, 17:21
Madem degerlerimiz göreve geliyor,hakedenler gelsin.Yandaslar degil,illaki kimliginde Trabzon yazmasi mi gerekiyor?Disiyle tirnagiyla kaziyip bir yerlere gelen, Osman Özköylü,Sota Arvaledze,Tolunay KAFKAS(*M.Resit Akcay *dogru bir hamle haketti)gibiler varken,Hami Mandirali,Fatih Tekke,Hüseyin Cimsir gibi adamlarin kulüpte görev almasi ne derece dogru.Bunlarin kulübe katki yapacak,bilgi ve birikimi digerlerinden cok mu iyi?

Alper Calik
30.05.2013, 17:25
Eski efsane futbolcum iken

şike sürecindeki şikebahçeli tutumu ile gözümden düşmüştür.

şike ve şampiyonluğumuz ile ilgili tek kelime etmemiş, konuştuğunda da şikebahçeyi savunup Şenol hocayı eleştirmiştir (rıdvan gece gündüz başbakanın kapısından ayrılmazken).

Trabzonspor ile bir yere gelip, tüm dünyalığını Trabzonspor ile yaptıktan sonra, hala daha milli takım vs. den teklif alırım diye konuşamamıştır.

Emekli olduğu halde konuşamamıştır.

Yazık onun gibilere. Onun gibi daha çok var bizim camiada maalesef.

serturkmen
30.05.2013, 17:37
Eski efsane futbolcum iken

şike sürecindeki şikebahçeli tutumu ile gözümden düşmüştür.

şike ve şampiyonluğumuz ile ilgili tek kelime etmemiş, konuştuğunda da şikebahçeyi savunup Şenol hocayı eleştirmiştir (rıdvan gece gündüz başbakanın kapısından ayrılmazken).

Trabzonspor ile bir yere gelip, tüm dünyalığını Trabzonspor ile yaptıktan sonra, hala daha milli takım vs. den teklif alırım diye konuşamamıştır.

Emekli olduğu halde konuşamamıştır.

Yazık onun gibilere. Onun gibi daha çok var bizim camiada maalesef.
eski futbolcular işin sırrını çözmüşler.
TSda görev almak için yönetime saldır,görevdeki efsanelere saldır,kulübü hiç bir platformda savunma aksine aleyhine konuş...
Yönetimde rahat çalışmak için efsane niteliğindeki bu kişileri susturmak için yüksek maaşla işe alıyorlar...
hep böyle oldu maalesef bu yönetim de bu yolu seçti...
yani alan memnun satan memnun...

ibrahim
30.05.2013, 17:40
1 milion defa söyledik...

Hami Mandiraliyi yönetim göreve getirmedi. Mustafa Hoca kendisi getirdi.

Yok bizim millet inat. Mustafa hoca almadı onu, yönetim getirdi...

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Bülent AKBULUT61
30.05.2013, 18:02
bence Mustafa hoca Hami isteyerek kendi kuyusunu kazdı

blues
30.05.2013, 18:03
Akcay hoca hadi 1461 vesilesi ile kabullenilebilir. fatih Tekke baskanla iliskisinden dolayi kapasitesi olmasa dahi orada hadi bunu da anladik ancak hami!

Adam schalkede oynadi türkiyeye dönüsünde havaalaninda yaptigi ilk aciklama su:

"Bana orada bir kelime amanca ögretemediler,ögrettirmedim"

Bu lafini duydugumda utandim.gercekten onun adina da,trabzon adina da kendi adima da utantim bir insan olarak.

Budur kapasite. Büyük beklenti bünyeye öyle bir zarar verir ki toparlanmasi,tedavisi gercekten uzun sürer.

Serdar A
30.05.2013, 18:11
Türkiye'nin en iyi teknik ekibine burada edilmedik küfür hakaret kalmamamıştı .
Hami Mandıralı , M.Reşit Akçay'da daha top başı yapmadan nasibini almaya başladı .
Ulan bir şeyi de bilmeyin , diyesi geliyor insanın ...

Harun
30.05.2013, 18:15
Madem degerlerimiz göreve geliyor,hakedenler gelsin.Yandaslar degil,illaki kimliginde Trabzon yazmasi mi gerekiyor?Disiyle tirnagiyla kaziyip bir yerlere gelen, Osman Özköylü,Sota Arvaledze,Tolunay KAFKAS(*M.Resit Akcay *dogru bir hamle haketti)gibiler varken,Hami Mandirali,Fatih Tekke,Hüseyin Cimsir gibi adamlarin kulüpte görev almasi ne derece dogru.Bunlarin kulübe katki yapacak,bilgi ve birikimi digerlerinden cok mu iyi?

Mükemmel yorum.

Tuğrul
30.05.2013, 18:24
1461'in üst lige çıkması sözkonusu olmamalı. GBB nasıl 1.ligde kalıcı oluyor. Kendisini motive edebiliyorsa. 1461'de kendini o şekilde konumlandırması lazım. Üstelik bu oyuncuların önünde TS gibi büyük bir marka'da oynama hedefi var. Menajerlerin ve futbol kulüplerinin göz hapsindeler.

Dolayısı ile amaçsız ve hedefsiz olduklarını söylenemez. 1461 pilot takım olarak kalmalıdır. MRA'ın '' Real-Barca '' pilot takımlarını irdelerse doğru yolu bulacağını düşünüyorum.

nakzo
30.05.2013, 18:54
transfer olmadıktan sonra gerisi hikaye .en son örnek şenol güneş.

Milyon kere örnek mustafa hocanın elnine iyibir kadro verilmesse sonu şenol hocadan çok daha hızlı olur ;çünkü kimse ona şenol güneşe sabrettiği gibi sabretmez.Bir değeri yakmayalım zaman afra tafra zamanı değil; zaman icraat zamanı, transfer zamanı .

MuratJ
30.05.2013, 19:04
Öncelikle Akçay hoca konusunda hiç emin olamıyorum. Net olamıyorum. Hayati konu transfer konusudur şu durumda, oluşturacağı yepyeni takım konusudur. Yönetim o ne isterse onu yapacak. Şimdi net olarak Akçay ve Tekke isimleri hayati önem taşıyor. Bunun altından başarıyla kalkacaklar mı emin olamıyorum.

Akçay hoca yepyeni takım oluşturması gerektiğini biliyordur umarım. Şu takımda en fazla 7-8 futbolcunun kalması gerektiğini biliyordur umarım. 15 kadar transfer yapmasının gerektiğini biliyordur umarım. En önemlisi umarım transfer konusunda Şenol Güneş gibi değildir. Umarım dünya futbolunu, kaliteli futbolcuları tanıyordur.

Takıma yabancı yıldız stoper, yabancı yıldız ofans, yabancı yıldız golcü şeklinde 3 tane çok net yabancı transferi şart. Süper ligden falan değil. Sonra Şener, Veysel, Aykut, Serdar Aziz, Serdar Taşçı, Orhan Gülle, Tolga Ciğerci, Alparslan Öztürk, Serdar Gürler, Muhammet Demir gibi yerlilerin bir çoğunu değerlendiriyordur inşallah.

Onur kesinlikle takımda tutulmalı. Duygusal yerel takım gibi değilde profesyonel büyük klüp gibi hareket edilmeli.

Son olarak 1461 projesine amacından saptıracak şekilde fazla burnunu sokması beni rahatsız ediyor. Koca Mustafa hoca pilot takım projesini ve takıma aldığı 4-5 futbolcuyla projenin amacının çok büyük olduğunu ve fazlasıyla yerine getirdiğini göremiyor mu ??? Orada oynayanlar açısından o ligde göz önünde bulunarak üst takımların dikkatini çekmekten daha büyük nasıl amaç olabilir. En başta Trabzonspor! Bu konu kurcalanmasın daha fazla.

Kendisine büyük iş düşüyor. Öncelikle kendisine fazlasıyla destek olacağım. Umarım başarır. Başarırsa çok harika olur. Ama dediğim gibi hayati rol oluşturacağı yepyeni takım ve transferleri.

asimavi
30.05.2013, 19:16
1461 deki sistemini burada da oturtsun başka birşey istemiyorum...lakin hocaya çok iyi bir golcü şart ..şu kamerunlu eleman fena durmuyor aslında ..

cakalkerem
30.05.2013, 19:20
gekası hocamı istemiş

serdar
30.05.2013, 19:34
Transferde ne Mustafa Hocaya nede Fatih Tekkeye güveniyorum... Ikiside yetersiz kalabilir... Gidip gözümüzün önündeki cöp yabancilari alirlar... yani bana öyle geliyor... keske Tolunay hocanin listesine göre hareket etseler...

Emirhan Makul
30.05.2013, 19:37
Hayırlısı olsun şükretmek lazım daha kötüleri de olabilirdi.

Mesela Usta başkan olsa çılgınlar gibi iktidar sevdalısı ve istanbul aşığı ertuğrul'u takıma getirebilirdi. Son 1 aya kadar Ertuğrulcuydum fakat o "Beşiktaştan teklif gelmedi ki gelirse neden olmasın" cümlesinden sonra gözümde bir zerre değeri kalmadı, bitti o iş, ya bu adam başa gelseydi, ya Tolunay'la devam etseydi yada başka bir istanbul yandaşı hoca gelseydi başımıza her şey daha mide bulandırıcı olabilirdi.

Artık bundan sonrası kısmet diyelim 6 aylık sahne onların, işler iyi giderse devam ederler senelerce etmezlerse usta ele alır yönetimi, tüm teknik ekipte yollanır.

Çok fazla irdelemeden Fatih tekke ve Hami'nin yapacağı transferleri izleyeceğiz, bakalım neler yapacaklar, takımda kimleri tutacaklar, "tamam bitti lige böyle başlıyoruz" dediklerinde ki tablo onların bilgi ve karakterlerini gösterecek sanırım.

Emrah Akcagöz
30.05.2013, 19:44
Hocaya ve yönetime daha görev yapmadan saldıranların koyu bir şekilde Muharrem Usta'yı desteklediklerini biliyor muydunuz ?

ibrahim
30.05.2013, 20:17
Hocaya ve yönetime daha görev yapmadan saldıranların koyu bir şekilde Muharrem Usta'yı desteklediklerini biliyor muydunuz ?

Yine kaybedeceklerinide biliyorum. Mustafa Hoca gereken cevabi sahada verecektir. :)

DeAgLeMaNyAq
30.05.2013, 20:31
Hami'nin açıklaması: "Başkanımıza, yönetim kurulumuza ve benim orada olmamı isteyen herkese çok teşekkür ediyorum. Evime döndüm. Bütün bilgi birikimimle, duruşumla, var gücümle hizmet etmeye çalışacağım. Salı günü görkemli bir imza töreni olabilir."

bangkook_61
30.05.2013, 20:32
TRT-3'Te Hami'nin programı var şu an. Konuşuyorlar.

Özkan Şentürk
30.05.2013, 20:33
Hami şu anda TRT spor kanalında.

ESER
30.05.2013, 20:46
hami mumkunse konusma

ne demek kimse konusmayacak sadece hami atlayacak demek?

Emirhan Makul
30.05.2013, 20:50
"Bakanlar, sanatçılar konuşmadı ben ne konuşacam şikeyi" Canlı yayında söyledi, şehir efsanesi olmaktan çıktı beyimizin düşünceleri.

Hayırlı olsun. Çok büyük Trabzonsporluymuş ayrıca öyle söyledi.

DeAgLeMaNyAq
30.05.2013, 20:54
Kendisini bu görev için Fatih Tekke aramış. Hami çok iyi abi kardeşiz diyor. Aralarında problem vardı diyenlere duyurulur...

"Bakanlar, sanatçılar konuşmadı ben ne konuşacam şikeyi" Canlı yayında söyledi, şehir efsanesi olmaktan çıktı beyimizin düşünceleri.

Sultan öyle bir şey söylemedi niye lafı çarpıtıyorsun. Şenol Hoca için "edebiyat yapmasın top oynatsın" şeklinde ifade kullandığını da dillendirip duruyorsunuz. Öyle bir sözü olmadığının videosunu da paylaştım...

Arif Timurcioğlu
30.05.2013, 20:57
Hami'yi istemeyen arkadaşlar kimisi samimi başarılı olacağına inanmıyorlar kimisi zaten yönetimi eleştirmek adına istemiyorlar benim görüşüm Mustafa hocaya her anlamada saygı duyulması haminin teknik adamlık kapasitesini bilmem genç milli takımlarda çalıştığını biliyorum sadece iyidir kötüdür Mustafa hoca istemişse olay bitmiştir.

kürşat şen
30.05.2013, 21:01
hami konuşma bence sus..
ya özür dile adam gibi ya sus..
efsanelerin karnını doyuran kulüp olacağız bu gidişle..

Mustafa Çolak
30.05.2013, 21:04
Program devam ediyor mu?
Neler söyledi Efsane!

ESER
30.05.2013, 21:04
Kendisini bu görev için Fatih Tekke aramış. Hami çok iyi abi kardeşiz diyor. Aralarında problem vardı diyenlere duyurulur...

Sultan öyle bir şey söylemedi niye lafı çarpıtıyorsun. Şenol Hoca için "edebiyat yapmasın top oynatsın" şeklinde ifade kullandığını da dillendirip duruyorsunuz. Öyle bir sözü olmadığının videosunu da paylaştım...

Hami'nin soylediklerinden Emirhan'in soyledigi anlam cikiyordu. Akim derken bkum dedi resmen

DeAgLeMaNyAq
30.05.2013, 21:05
Hami'nin soylediklerinden Emirhan'in soyledigi anlam cikiyordu. Akim derken bkum dedi resmen

Adam ben her yerde konuştum diyor, Emirhan ben ne konuşacağım diye aktarıyor bu mudur yani?

Emirhan Makul
30.05.2013, 21:07

Şike ile ilgili evde mi konuştu acaba, yada lavaboda falan galiba ben bir metin bir röpörtaj bir video görmedim.

Ayrıca kusura bakma atlamış olabilirim videoyu tekrar gönderebilirsen izlemek isterim.

ESER
30.05.2013, 21:08
Adam ben her yerde konuştum diyor, Emirhan ben ne konuşacağım diye aktarıyor bu mudur yani?

heryerde konustum diyor olabilir de duyan olmadi sorun o,

kimsenin girmeyecegi topa ben niye gireyim dedi., o soylediklerinden baska bir anlam malesef cikmiyor.

sanatci , bakan da cikip Trabzonspor camiasinin duayenleri , efsane topculari cikip iki kelime etmemis ben niye konusayim dese bu durumda haksiz mi?

ibrahim
30.05.2013, 21:10

kimsenin girmeyecegi topa ben niye gireyim dedi., o soylediklerinden baska bir anlam malesef cikmiyor.

sanatci , bakan da cikip Trabzonspor camiasinin duayenleri , efsane topculari cikip iki kelime etmemis ben niye konusayim dese bu durumda haksiz mi?

Tanju duymus sahitmis. :)

kürşat şen
30.05.2013, 21:12
nemalanın Trabzonspordan..
profesyonel yapıya kavuşacağımız yerde giderek amatör yapıya ilerliyoruz..
MRA'ın bir bildiği mi var bilinmez ama bu yapı onu sürüp başarızlığa götürebilir..
bilinmezlik sıkıyor insanı..
yerele dönmek güzelde bu yerellik altyapı olgusu olarak kalsaydı keşke..
dediğim gibi efsanelerin karnını doyurma yeri değil Trabzonspor..
devir profesyonelleşme devri..

MuratJ
30.05.2013, 21:13
İnşallah klüp amatörlere bırakılmamıştır. Akçay, Hami, Tekke üçlüsüne şuan için güvenemiyorum. Bakalım icraatlar şekillenmeye başlasın belli edecekler futbol bilgilerini. Transfer konusu çok önemli. Ne kadar dünya futboluna hakimler ne kadar oyuncu listeleri var ne kadar yabancı oyuncu uzmanlıkları var göreceğiz. Şu takımdan zaten 7-8 kişiden fazlasıyla yola devam ederlerse ki Allah korusun seneye ilk 10a oynayacağız derim. Net şekilde derim. Yapılması gerekenler bellidir.

DeAgLeMaNyAq
30.05.2013, 21:13
Şike ile ilgili evde mi konuştu acaba, yada lavaboda falan galiba ben bir metin bir röpörtaj bir video görmedim.

Ayrıca kusura bakma atlamış olabilirim videoyu tekrar gönderebilirsen izlemek isterim.

Sen Hami'ye doğru düzgün şikeyi konuşmadın niye yalan söylüyorsun desen hiçbir şey demem, ama adam ben ne konuşacağım ya diye bir ifade kullanmamışken senin öyle yansıtmana üzüldüm. Yoksa ben de senden çok farklı düşünmüyorum. Hami TRT'de yaptığı programda bu konulara hiç girmedi doğrudur tabii bunda çıktığı programın konseptinde şike mevzularına hiç girilmemesi de yatıyor. Ama Meltem TV'deki programında da çok konuşmuştur. Ha yeterli mi dersen asla. Ama daha önce de söyledim eski futbolcu bazında Serdar Bali haricinde ulusal basında kimse zaten konuşmuyordu...

Bahsi geçen video: http://www.sporxtv.com/televizyon/hami-mandirali-senol-hoca-edebiyati-biraksinSXTVQ30200SXQ

Bir manşete bir de söylediğine bak. Bu tip manşetlerle insanları yok yere harcıyoruz...

Hami'ye konuşma imkanı verildi de kaçtı mı sorgulanması gereken o...

ESER
30.05.2013, 21:20
Tanju duymus sahitmis. :)

konusmustur illaki bulundugu ortamlarda. Ben konusup konusmamasina pek takilmiyorum . Benim yanlis buldugum kurdugu cumle.

bakani sanatcisi konusmamis ben niye atlayayim dedi ozetle.. ki atlama tabirini harbiden de kullandi.

Bakanin , sanatcinin takindigi tavra gore yon cizip tavir belirlemekmi midir ona gore Trabzonsporun efsane sahsiyeti olmanin geregi?

Haminin kendini ifade etmekte sorunlari var , bu acikca belli oluyor.
kimsenin girmedigi mevzuya ben niye atlayayim gibilerinden bir cumle kuracagina
sike surecinde yaptigim isin verdigi sosyal sorumluluk geregi ortami germemek icin bu konulardan kamera onunde pek bahsetmek istemedim gibilerinden birsey soyleseydi insanlar da enayi degil calistigi kurumun acikca kendisine bu topa girme dedigini anlardi . yada baska anlamlar cikarmadan bile ifade ettigi yalin haliyle bile kendisini hakli bulanlar olurdu. ama bu soyledigi cumle Hami karizmasini bende bitirdi. sanatcinin bakanin girmedigi topa o zaman girmiyorsan o topa yureklice giren adamin ekibinde ne isin var.?

Emirhan Makul
30.05.2013, 21:21
Sen Hami'ye doğru düzgün şikeyi konuşmadın niye yalan söylüyorsun desen hiçbir şey demem, ama adam ben ne konuşacağım ya diye bir ifade kullanmamışken senin öyle yansıtmana üzüldüm. Yoksa ben de senden çok farklı düşünmüyorum. Hami TRT'de yaptığı programda bu konulara hiç girmedi doğrudur tabii bunda çıktığı programın konseptinde şike mevzularına hiç girilmemesi de yatıyor. Ama Meltem TV'deki programında da çok konuşmuştur. Ha yeterli mi dersen asla. Ama daha önce de söyledim eski futbolcu bazında Serdar Bali haricinde ulusal basında kimse zaten konuşmuyordu...

Bahsi geçen video: http://www.sporxtv.com/televizyon/hami-mandirali-senol-hoca-edebiyati-biraksinSXTVQ30200SXQ

Bir manşete bir de söylediğine bak. Bu tip manşetlerle insanları yok yere harcıyoruz...

Sanırım aramızda şöyle bir problem var ben az yorumluyorum sen direk ne dediğinden yola çıkıyorsun.

"Şenol hocanın edebiyatı da sağlamdır tabi ama taraftarlar başka şeyler bekliyorlar"

Bu cevabı adam şike ile ilgili soru sorduktan sonra söylüyor, açıkça bıraksın şike edebiyatını işine baksın başarısız la işte diyor. Taraftar bunları duymak istemiyor derken o taraftar kendisi. Bizim adımıza konuşan bir adam ben istiyordum şenol güneş'in konuşmasını.

Diğer konuya gelirse oraya getirdi ben öyle yorumladım, bakanlar konuşmadı sanatçılar konuşmadı hami neden araya girsin de konuşsun dedi öyle yorumluyorum öyle düşünüyorum, ya zaten daha net şeyler söyleyecektir görevi boyunca eminim.

Courage
30.05.2013, 21:25
Hami diyor ki ; o kadar ensesi kalın varken ben kendimi niye ateşe atayım?

Aslında doğru. Milyar dolarlık para babası adamlar bile çıkıp tek kelime etmemişler birde üstüne aday olup oy alacak kadar teveccüh(!) görmüşler. Hami şehirdeki bu vurdumduymazlığa bakıp Süpermanlik yapmamakta sonuna kadar haklı.

Yürü be Hami, çok çok sende kararırsın (üzüm değilsin ama)

ESER
30.05.2013, 21:28

benim elestirim niye sustu konusmadi degil , " neden konusmadin " olayinda kendini savunma sekli..

bu isler illaki kolay degil, cikip herkes herseyi rahatca konusamayabilir, baski gormus olabilir, telkinlerle engellenmis olabilir.. bunlara bir itizarim da yok ama kendini savunmak icin argumani bakanin sanatcinin konusmadigi ortamda ben niye atlayayim olmamaliydi.

ayrica heryerde konustum diyip , kimsenin girmedigi topa ben niye gireyim demesi heryerde konustum cumlesinin icini bosaltiyor.

karaman6106
Sanırım aramızda şöyle bir problem var ben az yorumluyorum sen direk ne dediğinden yola çıkıyorsun.

"Şenol hocanın edebiyatı da sağlamdır tabi ama taraftarlar başka şeyler bekliyorlar"

Bu cevabı adam şike ile ilgili soru sorduktan sonra söylüyor, açıkça bıraksın şike edebiyatını işine baksın başarısız la işte diyor. Taraftar bunları duymak istemiyor derken o taraftar kendisi. Bizim adımıza konuşan bir adam ben istiyordum şenol güneş'in konuşmasını.

Diğer konuya gelirse oraya getirdi ben öyle yorumladım, bakanlar konuşmadı sanatçılar konuşmadı hami neden araya girsin de konuşsun dedi öyle yorumluyorum öyle düşünüyorum, ya zaten daha net şeyler söyleyecektir görevi boyunca eminim.hami şeytan rıdvanla gsbye çağrıldı. Şikeye girmedi. Samimi gördüm kendisini. Ama terim türkiyede gelmiş geçmiş en büyük hocadır sözünü duyunca başıma kaynar sular döküldü, ne gerek vardı... Fileleri delen adama bu aşağılık kompleksi yakışmadı, inşallah hayırlı olur. Bu arada tekke ile 90 yılında köprübaşı turnuvasında karşılıklı top oynadım, o da hırt adamdır inşallah hayırlı olurlar...

kürşat şen
Hami diyor ki ; o kadar ensesi kalın varken ben kendimi niye ateşe atayım?

Aslında doğru. Milyar dolarlık para babası adamlar bile çıkıp tek kelime etmemişler birde üstüne aday olup oy alacak kadar teveccüh(!) görmüşler. Hami şehirdeki bu vurdumduymazlığa bakıp Süpermanlik yapmamakta sonuna kadar haklı.

Yürü be Hami, çok çok sende kararırsın (üzüm değilsin ama)

o zaman ersun yanal cehennemin ortasına düştü..
fenerbahçe ile anlaştı anlaşacak..
bilmem kaç ay önce bilerek ve gururla 2011 şampiyonu Trabzonspor'dur dedi..
yanıyor şimdi orda desene ...

ertek_ts61
30.05.2013, 21:29
Hami nin yardımcı olmasını çok da çözemedim açıkçası. Hamiyi çok ama çok severim, şike sürecinde etkisiz ya da pasif olmasını bilemem. Ancak Hami yerine biraz daha başarıyı yakalam yüzdesi olabilecek biri olabilir miydi? Daha hırslı, hedefleri daha yüksek? Hami standart tv yorumcusu gibi geliyor biraz bana:) ne biliyim Milli takım seviyesinde değilde Mardinspor, Pazarspor, Edirnespor gibi takımlarda biraz da hırpalanarak tecrübe kazanan birileri mi gelseydi? Belki de hayat felsefesi acı çekmeden mutluluk olmaz tarzı birileri mi olsaydı? teknik Direktörlük anlamında Hami biraz el bebek modunda gibi geliyor. Bu tarz olan birilerinin de başarılı olması bana göre çok zor. Örneğin Gs deki Hasan Şaş, Ümit Davala nın ileride başarılı olabileceğini düşünmüyorum. Fatih Terim gölgesinde ukalalık dışında başka noktalarının gelişebileceğini düşünmüyorum.

Furkan S.
30.05.2013, 21:30
SON DAKİKA:Alper Boğuşlu Hocamız yeniden bizde :)

Süleyman Eruyar
30.05.2013, 21:32
Hami Trabzonspor a o kadar uzak ki bizim ne beklediğimizi bilmiyor

Bu taraftar 3 temmuzdan beri adalet bekliyor, verilmeyen kupasının konuşulmasını istiyor.

Umarım geldiğin gibi gidersin.

Oğuz ZEYTİN
30.05.2013, 21:32
Bu ekipten ya büyük bir başarı doğar ya da çokbaşlılığın neden olacağı büyük bir kriz çıkar. Temennimiz ilkidir.

Yiğit Gayretli
30.05.2013, 21:33
Gamze Bal müjdeli haberi verdi;

Alper Hoca geri döndü...

Arif Timurcioğlu
30.05.2013, 21:35
Alper Hoca ya çok sevindim hayırlı olsun.

ESER
30.05.2013, 21:35
Gamze Bal müjdeli haberi verdi;

Alper Hoca geri döndü...

hayirli ugurlu olsun ,

oflubektas
30.05.2013, 21:36
Bir tarafta Türkçe'yi 100.000 kelime ile konuşan Mustafa Reşit Akçay,

Diğer tarafta aynı dili 500 kelime ile konuşan yardımcısı Hami Mandıralı.

Şurda şunu demiş, burda bunu dememiş, şikeyi konuşmamış, galatasarayı istemiş meselelerini geçtim. Bu iki insan nasıl anlaşacak? Halil Yazıcıoğlu bir de bunlarla mı uğraşsın :)

cunguslu
30.05.2013, 21:40
hocanız hayırlı uğurlu olsun trabzon halkı ve trabzon insanı ve trabzonspor taraftarı her şeyin en güzeline laik her zaman hep en üstte olursusunuz inşallah unutmayın diyarbakır her zaman sizinle

oğ 61 efsanesi
30.05.2013, 21:40
Akçay hocamız böyle önemli isimleri kadrosuna alarak belki de sorumluluğunu hafifletmek istiyor bana göre. Sonuçta kredisi çok fazla olmadığını biliyor.

DeAgLeMaNyAq
30.05.2013, 21:41
Alper Hoca hamlesi müthiş oldu...

Diğer konuya gelirse oraya getirdi ben öyle yorumladım, bakanlar konuşmadı sanatçılar konuşmadı hami neden araya girsin de konuşsun dedi öyle yorumluyorum öyle düşünüyorum, ya zaten daha net şeyler söyleyecektir görevi boyunca eminim.

Aynen dediğin gibi sen bu söylediklerim benim yorumum desen hiçbir sorun yok herkes saygı duyar ama Hami'nin ağzından birebir o laflar çıkmış gibi söylersen o zaman kim olursa olsun hakkına girmiş olursun...

Courage
30.05.2013, 21:42
o zaman ersun yanal cehennemin ortasına düştü..
fenerbahçe ile anlaştı anlaşacak..
bilmem kaç ay önce bilerek ve gururla 2011 şampiyonu Trabzonspor'dur dedi..
yanıyor şimdi orda desene ...

O lafları edip şimdide adamlarla anlaşacaksa söylediklerinin hiçbir hükmü kalmıyor :rolleyes:

ibrahim
30.05.2013, 21:45
konusmustur illaki bulundugu ortamlarda. Ben konusup konusmamasina pek takilmiyorum . Benim yanlis buldugum kurdugu cumle.

bakani sanatcisi konusmamis ben niye atlayayim dedi ozetle.. ki atlama tabirini harbiden de kullandi.

Bakanin , sanatcinin takindigi tavra gore yon cizip tavir belirlemekmi midir ona gore Trabzonsporun efsane sahsiyeti olmanin geregi?

Haminin kendini ifade etmekte sorunlari var , bu acikca belli oluyor.
kimsenin girmedigi mevzuya ben niye atlayayim gibilerinden bir cumle kuracagina
sike surecinde yaptigim isin verdigi sosyal sorumluluk geregi ortami germemek icin bu konulardan kamera onunde pek bahsetmek istemedim gibilerinden birsey soyleseydi insanlar da enayi degil calistigi kurumun acikca kendisine bu topa girme dedigini anlardi . yada baska anlamlar cikarmadan bile ifade ettigi yalin haliyle bile kendisini hakli bulanlar olurdu. ama bu soyledigi cumle Hami karizmasini bende bitirdi. sanatcinin bakanin girmedigi topa o zaman girmiyorsan o topa yureklice giren adamin ekibinde ne isin var.?

Abi aynen su asagidaki gibi düsünüyorum bu konuda. Mustafa hocanin birikimlerinden faydalanirsa her konuda olacagi gibi kendini bu konudada gelistirebilir.

toksoy61
30.05.2013, 21:50
MRA yı anlarım ve desteklerim. Fatih tekke e hadi idare ederiz diyordum ama Hami nin getirilişinin anlamını bir türlü anlayamıyorum. acaba hangi kulüpte veya hangi kurumda ne gibi YÖNETİCİ veya ANTRENÖR olarak başarısı vardır? ayrıca şike sürecinde korkması ve şikecilere hoş görünmeye çalışması da çok büyük eksi puandır

Hüseyin Başoğlu
30.05.2013, 21:51
alper boğuşlu hamlesi çok iyi oldu....

Özellikle Onur ve Tolga için...Şenol hoca ve Alper hoca gittikten sonra 2 sindede bariz bir moral ve motivasyon düşüklüğü vardı...

Bordo_MaviM_61
30.05.2013, 21:54
hocanız hayırlı uğurlu olsun trabzon halkı ve trabzon insanı ve trabzonspor taraftarı her şeyin en güzeline laik her zaman hep en üstte olursusunuz inşallah unutmayın diyarbakır her zaman sizinle

Allah'ına kurban kardeşim..

Berat Akçay
30.05.2013, 21:56
Alper hoca haberi sevindirici

biltrabzon
30.05.2013, 22:09
Yapilan hamlelere bakinca sahada ve yönetim bazinda amatörce mücadele edecegiz.Allah sonumuzu hayir etsin.Kurumsal yapinin icinde Hami ve Fatih Tekke gibi adamlarin ne isi olur.Bunlarin egitimi gelecegin Trabzonspor markasini yaratmaya yeter mi?Dortmund modeli bu mu?Su ana kadar hoca disinda her sey amatörce.Ben isterdimki kendi kanitlamis ve sürekli bir seyler ögrenmeye ve becermeye calisan Sota Arvaledze,Osman Özköylü,Tolunay Kafkas gibi insanlara görev verilsin.Ama tam tersine birilerinin adamlari görevlere getiriliyor.Inanin Trabzonspora cok yazik olacak.

Adem Akyüz'
30.05.2013, 22:14
Alper hoca hamlesi çok iyi..

DeAgLeMaNyAq
30.05.2013, 22:14
MRA yı anlarım ve desteklerim. Fatih tekke e hadi idare ederiz diyordum ama Hami nin getirilişinin anlamını bir türlü anlayamıyorum. acaba hangi kulüpte veya hangi kurumda ne gibi YÖNETİCİ veya ANTRENÖR olarak başarısı vardır? ayrıca şike sürecinde korkması ve şikecilere hoş görünmeye çalışması da çok büyük eksi puandır

Teknik Direktörlük görevi için antrenörlük başarısı esastır ama kabul edelim ki yardımcı hocalık için hiçbir kulüpte böyle bir kıstas aranmıyor. Hasan Şaş ömründe antrenörlük yapmamışken nasıl Fatih Terim'in 1.yardımcı hocası olabiliyor? Bunu sadece Hasan Şaş veya GS'le kısıtlamayın birçok örnek verebilirim. Kaldı ki Hami'nin bu anlamda tecrübesi çok daha fazla. Hoca'lığa 2005'de başladı. Abdullah Avcı U17 takımını dünya 4.sü yaptığında yardımcısı Hami'ydi. Daha sonra sırasıyla U20 antrenörlüğü ve Ümit Milli takım teknik direktörlüğü yaptı. Yineliyorum Hami'nin gelmesini ben de hoş karşılamayanlardanım ama bazı eleştirilere de ister istemez anlam veremiyorum. Mustafa Hoca 1461'deki yardımcılarıyla geldiğinde sorun olmuyor, araya Hami gelince o da kimmiş deniyor. Adamın Trabzonspor forması altında kırdığı rekorların haddi hesabı yok...

Serdar A
30.05.2013, 22:19
Yapilan hamlelere bakinca sahada ve yönetim bazinda amatörce mücadele edecegiz.Allah sonumuzu hayir etsin.Kurumsal yapinin icinde Hami ve Fatih Tekke gibi adamlarin ne isi olur.Bunlarin egitimi gelecegin Trabzonspor markasini yaratmaya yeter mi?Dortmund modeli bu mu?Su ana kadar hoca disinda her sey amatörce.Ben isterdimki kendi kanitlamis ve sürekli bir seyler ögrenmeye ve becermeye calisan Sota Arvaledze,Osman Özköylü,Tolunay Kafkas gibi insanlara görev verilsin.Ama tam tersine birilerinin adamlari görevlere getiriliyor.Inanin Trabzonspora cok yazik olacak.

Hami Mandıralı uefa A lisans sahibi , tff bünyesinde çalıştı yaklaşık bir yıl U21 milli takım sorumluluğunu üstlendi . Profesyonel liglerde de gereken iş tecrübesini doldurunca pro lisansa geçecek . Mustafa Reşit Akçay hoca da kendisi için önemli olacak zira teknik direktörümüz ülkemizdeki az sayıda uafa pro lisansa sahip , futbolculara kazandırdığı mental gelişimleyse de özgün bir metodolojiye sahip bir spor adamı .

blues
30.05.2013, 22:19

Şurda şunu demiş, burda bunu dememiş, şikeyi konuşmamış, galatasarayı istemiş meselelerini geçtim. Bu iki insan nasıl anlaşacak? Halil Yazıcıoğlu bir de bunlarla mı uğraşsın :)

Ek bilgi: Türkce bahsedildigi üzere 100 bin kelime barindirmiyor 32-34 bin kelimelik bir di. Haminin dil hazinesinin 500 Kelimeye ulasmis olmasi beni sevinderir bile,-)

Berke6198
30.05.2013, 22:22
Onur'un Onur, Tolga'nın Tolga olma nedenidir Alper Boğuşlu.

Harika...

sasone
30.05.2013, 22:23
Akcay hoca hadi 1461 vesilesi ile kabullenilebilir. fatih Tekke baskanla iliskisinden dolayi kapasitesi olmasa dahi orada hadi bunu da anladik ancak hami!

Adam schalkede oynadi türkiyeye dönüsünde havaalaninda yaptigi ilk aciklama su:

"Bana orada bir kelime amanca ögretemediler,ögrettirmedim"

Bu lafini duydugumda utandim.gercekten onun adina da,trabzon adina da kendi adima da utantim bir insan olarak.

Budur kapasite. Büyük beklenti bünyeye öyle bir zarar verir ki toparlanmasi,tedavisi gercekten uzun sürer.

bir kelime almanca öğretemdiler ama ayın birinde paraların hesaba yattığını anlatırdı hatırladığım kadar.

bu işin sonunda Mustafa hoca kaçar,uğraşılmaz bu kafalarla.

Serdar A
30.05.2013, 22:24
Şenol Güneş'in ekibinden üç isim , belki karşılaştırmak isteyen olur

Alper Boğuşlu : Ülkenin en iyi kaleci antrenörü . Ayrıca futbol felsefesiyle , dünya görüşüyle , son derece elit bir futbol adamıdır . Efsane Trabzonspor kadrosunun kalecilerinden biriydi . Onur Recep Kıvrak , Tolga Zengin gibi iki büyük yeteneği Türk futboluna kazandırmıştır .

Şeref Çiçek : Türk futbolundaki az sayıdaki akademisyen spor adamından . 2010 yılı başında göreve geldi , Seul takımında da Şenol Güneş'in yardımcılığını yapmıştı . Onun sistemini en iyi bilen ve çalışma sistemini ona göre oluşturmuş futbol adamlarından .

Özcan Bizati : Daha önce Ankaragücü ve Gençlerbirliğinin altyapı sorumluluğunu üstlendi , pek çok futbolcuyu Türk futboluna kazandırdı . Ersun Yanal'ın milli takımda yardımcılığını yaptı . Bilinen özelliği sert antreman programlarıdır , yumuşak kırılgan futbolcuların gelişimine etki edecek bir çalışma sistemi var . Ülke genelinde Uefa pro-lisans sahibi çok az sayıda yardımcı hocalardan biri .

...

Tunç Tosun
30.05.2013, 22:26
Arkadaslar bir nokktayi kaciriyorsunuz; bizi buyuk kilan, diger takimlardan ayiran ozelligimiz basarilarla dolu tarihimiz.hadi Bursa veya Sivas getirsin bakalim eski oyuncularini takimin basina. Kimin uefa kupasi kalldirmis oyuncusu var, kimin 200 golu asmis adami var fb, bjk de bile yok bunlar. Bu bir psikolojik ustunluktur. Rakipte baski olusturur, genclerde saygi uyandirir.
Kulup zaten kisilerle degil sistem ile yonetilecek insallah. O sebeple ben kararlardan cok memnunum hatta degerlerimizin dahada ustune gitmeliyiz. Ornegin bir bayan yonetime girmeli, cunku futboldan gercekten anlayan bayanlar Trabzon dan cikar. Bunlari hatirlatmali hatta hic unutturmamaliyiz.

Hasan YAYLI
30.05.2013, 22:28
Trabzonspor unutulan bir yönünü tekrar canlandırıyor...

gabriel omar
30.05.2013, 22:29
Ben bu hamlelerin hepsini olumlu buluyorum.Şöyle 2 3 de sağlam transfer yaparsak,hem takıma hem taraftara bambaşka bir hava gelir.

Emirhan Makul
30.05.2013, 23:03
Alper boğuşlu hamlesi çok güzel ve yerinde oldu kaleci Fatih için çok sevindim, efsane kalecimiz geliyor arkadaşlar artık eminim bundan.

Aca şimdi tüm yardımcıların ismi belli mi teknik ekibin adı belli mi ?

Erkin
30.05.2013, 23:49
Daha önce değinildi mi bilmiyorum. Zira GS'da da öyle olduğu yazılmış, Fatih Terim saf değil Hasan Şaş'ı hiç hocalıkla alakası olmamasına rağmen yanına alması tesadüf değil..

Şöyle bir gerçek var ki, takımdaki bir futbolcu için, yardımcı hoca olarak akademisyen ya da çok kaliteli, eğitimli bir insanın varlığı ile eski ve herkes tarafından tanınan efsane bir oyuncunun ağırlığı çok farklıdır.. Zira Hami'nin ağırlığı da, takımda mevcut herhangi bir oyuncunun ona saygı duymasına, dediklerini uygulamasına ya da işine doğru konsantre olmasına yetecektir. Çok iyi hoca olmalarına gerek yok; ancak onları kariyeriyle döven bir yardımcı şarttır. Kaldı ki Milli takımlarda çeşitli yaş gruplarında görev almış, A lisansı (sanırım) bulunan birisinden bahsediyoruz. Hami iyi oldu ya da kötü oldu diye demiyorum; zira Ünal Hoca varken de bu böyleydi.

Tayfun
31.05.2013, 08:46
Yusuf Erdoğan: "Aşk acısı mı? o da ne, siz hiç Mustafa hoca ile kuvvet idmanı yaptınız mı? :) "

muratt
31.05.2013, 11:14
Şenol Güneş'in ekibinden üç isim , belki karşılaştırmak isteyen olur

Alper Boğuşlu : Ülkenin en iyi kaleci antrenörü . Ayrıca futbol felsefesiyle , dünya görüşüyle , son derece elit bir futbol adamıdır . Efsane Trabzonspor kadrosunun kalecilerinden biriydi . Onur Recep Kıvrak , Tolga Zengin gibi iki büyük yeteneği Türk futboluna kazandırmıştır .

Şeref Çiçek : Türk futbolundaki az sayıdaki akademisyen spor adamından . 2010 yılı başında göreve geldi , Seul takımında da Şenol Güneş'in yardımcılığını yapmıştı . Onun sistemini en iyi bilen ve çalışma sistemini ona göre oluşturmuş futbol adamlarından .

Özcan Bizati : Daha önce Ankaragücü ve Gençlerbirliğinin altyapı sorumluluğunu üstlendi , pek çok futbolcuyu Türk futboluna kazandırdı . Ersun Yanal'ın milli takımda yardımcılığını yaptı . Bilinen özelliği sert antreman programlarıdır , yumuşak kırılgan futbolcuların gelişimine etki edecek bir çalışma sistemi var . Ülke genelinde Uefa pro-lisans sahibi çok az sayıda yardımcı hocalardan biri .

...

Bu üç isim teknik ekipte yer alıyorsa bu iş tamamdır. Yönetimin ilk icraatına benden tam puan. Bir ara korkmuştum, Samet Aybaba'nın Ulvi'yi Recep'i yardımcısı yapması gibi yıllardır Trabzon kahvelerinde boş boş oturan adamların teknik ekibe girmesinden, neyseki akıllı işler yapılıyor...

carantinas
31.05.2013, 11:14
Arkadşalar hamleler yanlış sayılmaz ben özellikle Hami yi çok severdim çocukluğumun efsane oyuncusudur. Şampiyon olduğumuz yıllara dönüp bakarsak biz ne yapmışız?? Bİz İstanbulun yapmadığını yapmışız farklı şeyler yapmışız . Yıldız yoktu yabancı yoktu vs vs. Yürek vardı cesaret vardı. Ne zaman onlar gibi yapmaya çalıştık bu işler hiç olmadı tutmadı. Yıldız getirdik, efsane getirdik vs vs. Şimdi bakıyorum yine kendi içimize özümüze dönüyoruz sanki. Varsın bu sene de tutmasın çok şey kaybetmeyeceğiz zaten 30 yıldır şampiyon olamıyoruz. Bundan daha kötüsü olmaz herhalde.

Destek verelim.

blues
01.06.2013, 01:58
Yeni hocamizdan daha ne bir aciklama ne de bir beyan okuduk. duyumlar,gazete haberleri ve onun gecen yil yaptigi aciklamalari okuyunca ortaya söyle bir tablo cikiyor.
Hoca jaja gelirim derse ziya dogan taktigi uygulayacakmis gibi geliyor bana ve yabanci oyuncular hakkindaki fikrini bilmiyoruz onuny ardimcisi hami colman´ coktan yollamis ancak yerine alternatifini söylemeyi unutmus...

Hüseyin cimsir olayi bana hasan ücüncü adini da hatirlatti.bakalim belki hayal gercek olur,-)

Adamlar yönetime geldi daha dise dokunur bir icraat göremedik ancak coluk cocuk,tanidik,akraba,es dost,kanka, kim vara kulübe doluyor yavas yavas.

Ben bakislarindan ve klhanbeyi tavirlarindan degil ancak bu baskanin ve tayfasinin eylemlerinden kormaya basladim yavas yavas...

ibrahim
01.06.2013, 02:17
Yeni hocamizdan daha ne bir aciklama ne de bir beyan okuduk. duyumlar,gazete haberleri ve onun gecen yil yaptigi aciklamalari okuyunca ortaya söyle bir tablo cikiyor.
Hoca jaja gelirim derse ziya dogan taktigi uygulayacakmis gibi geliyor bana ve yabanci oyuncular hakkindaki fikrini bilmiyoruz onuny ardimcisi hami colman´ coktan yollamis ancak yerine alternatifini söylemeyi unutmus...

Hüseyin cimsir olayi bana hasan ücüncü adini da hatirlatti.bakalim belki hayal gercek olur,-)

Adamlar yönetime geldi daha dise dokunur bir icraat göremedik ancak coluk cocuk,tanidik,akraba,es dost,kanka, kim vara kulübe doluyor yavas yavas.

Ben bakislarindan ve klhanbeyi tavirlarindan degil ancak bu baskanin ve tayfasinin eylemlerinden kormaya basladim yavas yavas...

O kadarda değil. Levent Bıçakçı hamlesinin dokunmadığı yer kalmadı mesela...

memmedaga
01.06.2013, 02:28
abi ne diyelim hami hamlesi içimize sinmedi ama

İnşallah hayırlı olur

inşallah kimse ile kavga etmez egosuna yenik düşmez

Bedri Sertkaya
01.06.2013, 18:05
Eğer gekas vb. tarzda gereksiz yabancı transferleri yaptırırsa üstdüzey takım yönetmemiş olmanın verdiği tecrübesizlikle kovulabilir...Sağlam bir sözleşme yapması lazım.Kovulursa zaten Şenol Güneş geri gelir!

Tansu Onur Erdoğan
02.06.2013, 11:32
ligin en dandik takımında 12 macta 15 gol atan adama gereksiz tarzda transfer derseniz,bi tarafımla gülerim...
umut 5 sene ts de 15 golü aşamadı bir sezonda

Berkan
02.06.2013, 13:13
İçimizden birisi, güveniyorum.

Fatih Öztürk
03.06.2013, 15:20
Mustafa Reşit Akçay ;“ Özkan hocamız rüzgardan, başkanımız ise büyük Trabzonsporluluk'tan bahsetti. Bunların hepsi çok doğru. Şuan bir rüzgar esiyor. Çinlilerin güzel bir sözü var. ‘Rüzgar esmeye başlayınca aptallar duvar örer, akıllılar ise yel değirmeni yapar’. Şuan yel değirmeni yapma zamanı. Bunu yapacak enerji ve güç camianın içinde var. Umarım bunu gerçekleştirecek hevesimiz ve felsefeye sadakat devam eder. Herkese teşekkür ederiz.”

Mehmet Ç.
03.06.2013, 16:44
http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=13719#Icerik

hayirli olsun

bkandil
03.06.2013, 16:49
http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=13719#Icerik

hayirli olsun

Tazminat konusu da "ödenecek" olarak gündemden kalktı sanırım bu haberle...

Yiğit Gayretli
03.06.2013, 16:50
http://kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=287905

sessizkral_1
03.06.2013, 16:51
Yönetim Kurulumuzun kararı doğrultusunda A Takım Teknik Direktörü Tolunay Kafkas ve bağlı teknik ekibinin sözleşmeleri tek taraflı olarak feshedilmiştir.

tek taraflı dediğine göre ödenecektir.

Mehmet Ç.
03.06.2013, 16:53
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=287898

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=287904

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=287905

Murathan
03.06.2013, 16:54
Tekrar hoş geldin hocam!

hyasin61
03.06.2013, 16:58
Bari Tolunay'ı sportif direktörlüğe getirseydiler ,tek taraflı fesih demek o tazminatı ödeyeceğini kabul etmektir

Fatih Öztürk
03.06.2013, 17:01
Hayırlı olsun.hayırlısıylada herşeyi netleştirip önümüze bakalım.umarım Tolunay hoca tazminat talebinde bulunmaz.zira yeni seçilmiş yönetimin önünü açması Tolunay hocaya yakışanıdır.ilerde bir gün Tolunay hocayla yolumuz elbet kesişecektir.

MaEsTrO
03.06.2013, 17:06
Ben de Tolunay Kafkas'in yüklü bir tazminat istemeyecegini düsünüyorum.

Allah yakinda bize KAP bildirimlerinde saglam transferler görmeyi de nasip eder insallah. :)

HOPA'LI TS'Lİ
03.06.2013, 17:09
Hami çok konuşmazsa, sivrilmezse, yani MRA Hoca'yı rahat bırakırsa ve iyi transferler yaparsak 1975-84 arasındaki TS ruhunu niye yakalamayalım?

Ayrıca büyük Başkanın 2010-2011 kupasını ısrarla getireceğim demesi de beni yeni sezon öncesi heyecanlandırıyor.

Artık şu paralı Başkan olsaydı hikayelerini de bırakalım. Nuri ALBAYRAK paralıydı da noldu? Aslolan kulübü doru yönetmektir.

HOPA'lıdan sevgiler...

gabriel omar
03.06.2013, 17:10
Hayırlı olsun.hayırlısıylada herşeyi netleştirip önümüze bakalım.umarım Tolunay hoca tazminat talebinde bulunmaz.zira yeni seçilmiş yönetimin önünü açması Tolunay hocaya yakışanıdır.ilerde bir gün Tolunay hocayla yolumuz elbet kesişecektir.

Olası bir tazminat talebinden sonra o yollar bir daha kesişmemeli.Ha hocanın profesyonel hakkıdır,sözleşmesinde yazanı alır ,kızmıyorum ama eğer sen Trabzonsporluyum diyorsan ve samimi isen yönetim değişikliğinde istifanı verir ve kulübün önünü açarsın.

Fatih Öztürk
03.06.2013, 17:16
Olası bir tazminat talebinden sonra o yollar bir daha kesişmemeli.Ha hocanın profesyonel hakkıdır,sözleşmesinde yazanı alır ,kızmıyorum ama eğer sen Trabzonsporluyum diyorsan ve samimi isen yönetim değişikliğinde istifanı verir ve kulübün önünü açarsın.

Umarım kulübün çıkarları kazanır.

gabriel omar
03.06.2013, 17:20
Umarım kulübün çıkarları kazanır.

İnşallah abi.Yapılacak çok iş var,biran önce bu belirsizlikler giderilmeli.

Serdar A
03.06.2013, 17:55
Bu üç isim teknik ekipte yer alıyorsa bu iş tamamdır. Yönetimin ilk icraatına benden tam puan. Bir ara korkmuştum, Samet Aybaba'nın Ulvi'yi Recep'i yardımcısı yapması gibi yıllardır Trabzon kahvelerinde boş boş oturan adamların teknik ekibe girmesinden, neyseki akıllı işler yapılıyor...

Yalnışlık olmasın , örnekler Şenol hocanın teknik ekibindendir . O ekip bana göre Türkiyenin en kaliteli ekibiydi .
Karşılaştırma yapılabilmesi adına bir kısmından bahsetmek istemiştim . O ekipten yalnız Alper hoca mevcut ekibin içinde de yer alacak .

DeAgLeMaNyAq
03.06.2013, 20:08
Seçim öncesinde 1461 Hocası ile Trabzonspor hocası aynı maaşı alacak diyen başkan adayı kimdi?

gabriel omar
03.06.2013, 20:29
Seçim öncesinde 1461 Hocası ile Trabzonspor hocası aynı maaşı alacak diyen başkan adayı kimdi?

Muharrem Usta.

ibrahim
03.06.2013, 20:40
Muharrem Usta.

Daha doğrusu Hekimoğlu.

61trabzonomer
03.06.2013, 22:49
kimse inanmaya bilir ama hocayla çok şeyler başarız hem yönetim hemde hocanın arkasındayız yanındayız

Helvacı61
03.06.2013, 23:37
mustafa hocaya sonuna kadar güveniyorum ama işine hiçkimse karışmamalı 1461 de bulduğu rahat çalışma ortamını bulursa çok başarılı olur..

Ahmet Kuru
03.06.2013, 23:40
Resmi açıklamada yapıldı. Tekrardan hayırlı uğurlu olsun.

Mert'
03.06.2013, 23:58
Umarım başarılı olur çok istiyorum

Emirhan Makul
04.06.2013, 11:26
Ne zaman ekibi ile imza töreni yapacak çok merak ediyorum. Umarım oda görevinden istifa etmez.

Mert'
04.06.2013, 12:26
Kaçta imza töreni?

hodlu
04.06.2013, 13:17
Alper Hoca'nın takıma geri dönmesi çok iyi ve çok doğru bir karar. Teknik kadromuz gerçekten bu işi başaracak kişilerden oluşuyor. Mustafa Hoca'nın işine karışılmadan ona yardımcı olunmalı....

ensar_61
04.06.2013, 18:39
mustafa hocaya ve kuracağı kadroya güvenilir ve 3-4 yıl sabredilirse çok iyi yerlere geliriz diye düşünüyorum.trabzonsporun kurtuluşunun kendi evlatları sayesinde olacağına inanıyorum geçmişte olduğu gibi

Anıl C
04.06.2013, 20:20
bende hocaya güveniyorum ancak kaliteli transferlerde yapılmalı

sasone
04.06.2013, 20:52
imza nerde imza?Neyi bekliyoruz Salı Salı dediler,imza yok.

Emirhan Makul
05.06.2013, 10:35
Çarşamba oldu yine imza yok, MRA hoca gönderilebilir bence bu iş buna gidiyor çünkü ne transfer çalışması var ne imzalar geldi ne yönetimden ses seda var.

DEEP BLUE
05.06.2013, 10:45
Çarşamba oldu yine imza yok, MRA hoca gönderilebilir bence bu iş buna gidiyor çünkü ne transfer çalışması var ne imzalar geldi ne yönetimden ses seda var.

Bence Hacı, yakında teknik direktörlüğe kendisini atayacak. Ki bunu gayet iyi yapabilir kanaatindeyim... Koşun laaaayyynnn paydaşlar!!! Piuuvv piuuvv...

61trabzonomer
05.06.2013, 10:59
artık imza atılsın ney bekleniyor,bi tek şu ameliyat olan adam kaldı herhalde o bekleniyor.

Tayfun
05.06.2013, 13:20
'Trabzonspor ayağa kalkacak'

Fırtına'nın yeni hocası Mustafa Akçay, ilk röportajını fanatik'e verdi.

http://fotocdncube.fanatik.com.tr/news/658x370/2013/6/4/fft104mm2342665.jpg

“Bu görevin değerini çok iyi biliyorum. Başarırsak bir milat olur. Benim bağcıyla işim olmaz. Amacım üzüm yemek, o nedenle de işim toprakla”
“1461 Trabzon’un ruhu etkiledi herkesi. O ruha aç insanlara sahibiz. Trabzonspor’da da bu ruhu görecek herkes ve inanıyorum ki destek büyüyecek”
“Benim isteğim 6 ay. Bu süre içinde başaramazsam kimsenin beni görevden almasını da beklemem. Kendim teslim ederim, olmadı demesini bilirim”
Belki Trabzon değil ama Türk futbol kamuoyunun önemli bir bölümü onu 1461 Trabzon’un hocası olarak Fenerbahçe ve Galatasaray zaferleriyle tanıdı. Oyunla biraz daha ilgililer için ise bilinirliliği daha fazlaydı. Özellikle 2009’da ‘küme düşer’ denilen Tavşanlı Linyit’e Play-Off oynatmasının ardından Süper Lig’den bile teklifler aldı. Ancak ‘sıradışı’ karakteri bu dönemde devreye girdi ve 2. Lig’deki Trabzonspor’un pilot takımını çalıştırmaya ‘evet’ dedi. Ama yıldızı yükselmiş, futbol bilgisinin yanına şansı da almıştı. Pilot takımı o sezon 1. Lig’e çıkardı, 1461 Trabzon’da devam kararı aldı. Bu sezon şartlar izin verse Play-Off kesindi, hatta takımın ruh hali bozulmamış olsa direkt Süper Lig bile olabilirdi. Aslında çıktığı her basamak onu ulaşmak istediği asıl hedefe bir adım daha yaklaştırıyordu. Sokaklarda, sohbetlerde adı hep Trabzonspor ile anılıyordu ama ne zaman ve nasıl olacak merak konusuydu. O merakı yeni Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu giderdi. İlk icraatlarından biri Akçay’ı teknik direktörlük koltuğuna oturtmak oldu. Anketler de sokaklar da tam destek verdi bu hamleye. Trabzonspor’un hocası olmanın getirdiği avantajla artık daha fazla sesini duyacağız, açacağı farklı pencerelerden bambaşka manzaralara bakacağız. FANATİK, Trabzonspor’un çiçeği burnunda teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay’ın ilk röportajını sunar...

‘Yarım sezon istiyorum’
“Trabzonspor’un hocası olmak için ne kadar çalışmış olmak, kaç yaşında olmak gerekir bilmiyorum. Kimin için erken ya da geçtir onunla da ilgilenmiyorum. Ancak şunu söylemek isterim ki Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun bize sunduğu bu fırsatı hem onu hem de Trabzonspor camiasını mahcup etmemek için en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Evet, kaotik bir yapı var. Geçen sezon çok kötü geçti. Fakat biz artık bunları konuşmak değil, çözmek zorundayız. Yarım sezon sabır istiyorum. Öyle yıllar istemek pek doğru değil bence. Çünkü bir teknik adam üstelik kendi topraklarında ve benim gibi kendi evinde yapacakları neyse yarım sezonda bunun ipuçlarını verir. Hatta çok büyük bir aksilik olmazsa ideallerimiz, beklentimiz daha erken bile sahaya yansır. Yapamazsam kimsenin beni görevden almasını, daha fazlasını beklemem. O zaman gider kendi boynumu kendim teslim ederim...”

‘Bana kalsa sıfır yabancı’
“Yabancı oyuncu işinin çok ayağı var. Bana kalsa Trabzonspor’da hiç yabancı olmasın. Ama bu mümkün değil. Sayıda bir aşırılık olmuş çeşitli sebeplerden. Şimdi bizim yapmamız gereken en üst seviyede kimden nasıl yararlanabileceğimizi bulmak. Yeni bir kimya oluşturursak bu sıçramanın sadece Türk oyuncular içinde değil yabancılar arasında da olacağını tahmin ediyorum. Atalım değil, tutalım mantığıyla Trabzonspor’a ne katabiliyorsak, neyin artısını çoğaltabiliyorsak onu yapacağız. Yabancı dediğin oyuncu yabancı olmalı her şeyiyle. Bizim yabancı olduğumuz, bilmediğimiz bir şeyler katmalı. Sadece adı farklı yazılıyor, okunuyor diye yabancı futbolcu olmamalı. Fakat bu gemi dünyada da kaçtı.”

Kütüphane geliyor!
1461 Trabzon’da çalışırken kulübe kütüphane kurduran Akçay, aynı girişimi Trabzonspor’a da taşıyacak. Akçay, kişisel gelişim için oyuncularına bu tip örnekler vermekte kararlı.

Futbol zengini değil
Mustafa Akçay, futboldan kazandığını futbol birikimine harcayanlardan. Şu ana kadar büyük bir yatırımı yok. Hatta ilk evini yeni aldığını öğrendik.

‘Gençlere çok güveniyorum’
“Şöyle kağıda yazınca çok kötü bir kadromuz yok. Ama potansiyellerinin çok uzağında isimler var. Bu potansiyeli kullanmak zorundayız. Çok transfer yapmak mümkün görünmüyor şu an. Tabi ki ihtiyaçlarımızı gidereceğiz. Gidecek oyuncularımız da olabilir. Bunun kararını yönetimimiz, sportif direktörümüz ile birlikte vereceğiz. Gitmek isteyenler olursa, şartlar uygunsa değerlendiririz. Tabi ki en büyük şansımız 1461 Trabzon. Çok yetenekli, önü açık, yeteneğini geliştirmeye müsait oyuncular var. Bu futbolcuları ve aslında geleceğimizi kazanmak adına onlara güveneceğiz. İsim vermek istemiyorum, yanlış sonuçlar doğurabilir, beklentiler artar, strese girer ama birkaç oyuncu var ki aklımda, Trabzonspor için gerçekten hazır durumda. Her sezon bu katkıyı sağlamak sadece ekonomik olarak değil, ruh olarak da bambaşka bir hava getirir. Çünkü Trabzonspor’u dert edinmiş insanlarla, o ruhla başarabiliriz istediğimiz her şeyi...

‘Hep sokaklarda olacağım’
“Trabzonspor farklı bir kulüp. Meraklı, heyecanlı, tepkili insanları var. Ben hep sokaklarda olacağım. İnsanlarla iletişimde olacağım. Kazansak da kaybetsek de. Bu insanların duygusu, heyecanını hissetmeniz lazım. Bu şehrin sokaklarından kaçmak doğru olmaz. Gerçeklerden, kendi gerçekliğinizden kaçmak olur...”

‘Camiamız için sorumluluk büyük’
“Yönetimin aldığı bu kararları takdir etmek lazım. Cesur işler yaptılar bizlere güvenerek. Bu yeni ve atacağı her adımın tartışılacağı bir yönetimin kolay kolay alacağı kararlar değil. Hepimizin büyük sorumluluğu var gelecek adına. Başarılı olur iyi işler yaparsak hem kendi değerlerimizin hem de Türk futbolundaki birçok ismin önünü açabileceğimizi biliyorum.”

‘Amacımız üzüm yemek...’
“Yepyeni bir oluşum içindeyiz. Yeni isimlerle yola çıkılıyor her alanda. Ancak benim bu konuda kişisel bir endişem, kaygım, sıkıntım yok. Sonuçta ben Trabzonluyum, Trabzonsporluyum. Bu boş bir söylem değil. Tek amacım var, o da üzüm yemek. Bağcıyla değil, işleyeceğimiz toprakla işim olur. O topraktan nasıl verim alacağıma bakarım. Elbette ki bazı kötü niyetliler olacak ve sık sık kaos olsun, sıkıntı yaşayalım isteyecek. Fakat kulaklarımı tıkarım, işime bakarım. Alanımı çizer, orayı da korurum. Kimsenin alanına girmem ama alanıma girilmesine de izin vermem. Şimdi x şahısla genç ya da deneyimsiz diye sorun yaşayacağım öngörüsü doğru değil. İsmi y olur deneyimli olur, onunla sorun yaşamayacağımın garantisi mi var?”

Tayfun
05.06.2013, 13:21
'Trabzonspor ayağa kalkacak'

Fırtına'nın yeni hocası Mustafa Akçay, ilk röportajını fanatik'e verdi.

http://fotocdncube.fanatik.com.tr/news/658x370/2013/6/4/fft104mm2342665.jpg

“Bu görevin değerini çok iyi biliyorum. Başarırsak bir milat olur. Benim bağcıyla işim olmaz. Amacım üzüm yemek, o nedenle de işim toprakla”
“1461 Trabzon’un ruhu etkiledi herkesi. O ruha aç insanlara sahibiz. Trabzonspor’da da bu ruhu görecek herkes ve inanıyorum ki destek büyüyecek”
“Benim isteğim 6 ay. Bu süre içinde başaramazsam kimsenin beni görevden almasını da beklemem. Kendim teslim ederim, olmadı demesini bilirim”
Belki Trabzon değil ama Türk futbol kamuoyunun önemli bir bölümü onu 1461 Trabzon’un hocası olarak Fenerbahçe ve Galatasaray zaferleriyle tanıdı. Oyunla biraz daha ilgililer için ise bilinirliliği daha fazlaydı. Özellikle 2009’da ‘küme düşer’ denilen Tavşanlı Linyit’e Play-Off oynatmasının ardından Süper Lig’den bile teklifler aldı. Ancak ‘sıradışı’ karakteri bu dönemde devreye girdi ve 2. Lig’deki Trabzonspor’un pilot takımını çalıştırmaya ‘evet’ dedi. Ama yıldızı yükselmiş, futbol bilgisinin yanına şansı da almıştı. Pilot takımı o sezon 1. Lig’e çıkardı, 1461 Trabzon’da devam kararı aldı. Bu sezon şartlar izin verse Play-Off kesindi, hatta takımın ruh hali bozulmamış olsa direkt Süper Lig bile olabilirdi. Aslında çıktığı her basamak onu ulaşmak istediği asıl hedefe bir adım daha yaklaştırıyordu. Sokaklarda, sohbetlerde adı hep Trabzonspor ile anılıyordu ama ne zaman ve nasıl olacak merak konusuydu. O merakı yeni Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu giderdi. İlk icraatlarından biri Akçay’ı teknik direktörlük koltuğuna oturtmak oldu. Anketler de sokaklar da tam destek verdi bu hamleye. Trabzonspor’un hocası olmanın getirdiği avantajla artık daha fazla sesini duyacağız, açacağı farklı pencerelerden bambaşka manzaralara bakacağız. FANATİK, Trabzonspor’un çiçeği burnunda teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay’ın ilk röportajını sunar...

‘Yarım sezon istiyorum’
“Trabzonspor’un hocası olmak için ne kadar çalışmış olmak, kaç yaşında olmak gerekir bilmiyorum. Kimin için erken ya da geçtir onunla da ilgilenmiyorum. Ancak şunu söylemek isterim ki Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun bize sunduğu bu fırsatı hem onu hem de Trabzonspor camiasını mahcup etmemek için en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Evet, kaotik bir yapı var. Geçen sezon çok kötü geçti. Fakat biz artık bunları konuşmak değil, çözmek zorundayız. Yarım sezon sabır istiyorum. Öyle yıllar istemek pek doğru değil bence. Çünkü bir teknik adam üstelik kendi topraklarında ve benim gibi kendi evinde yapacakları neyse yarım sezonda bunun ipuçlarını verir. Hatta çok büyük bir aksilik olmazsa ideallerimiz, beklentimiz daha erken bile sahaya yansır. Yapamazsam kimsenin beni görevden almasını, daha fazlasını beklemem. O zaman gider kendi boynumu kendim teslim ederim...”

‘Bana kalsa sıfır yabancı’
“Yabancı oyuncu işinin çok ayağı var. Bana kalsa Trabzonspor’da hiç yabancı olmasın. Ama bu mümkün değil. Sayıda bir aşırılık olmuş çeşitli sebeplerden. Şimdi bizim yapmamız gereken en üst seviyede kimden nasıl yararlanabileceğimizi bulmak. Yeni bir kimya oluşturursak bu sıçramanın sadece Türk oyuncular içinde değil yabancılar arasında da olacağını tahmin ediyorum. Atalım değil, tutalım mantığıyla Trabzonspor’a ne katabiliyorsak, neyin artısını çoğaltabiliyorsak onu yapacağız. Yabancı dediğin oyuncu yabancı olmalı her şeyiyle. Bizim yabancı olduğumuz, bilmediğimiz bir şeyler katmalı. Sadece adı farklı yazılıyor, okunuyor diye yabancı futbolcu olmamalı. Fakat bu gemi dünyada da kaçtı.”

Kütüphane geliyor!
1461 Trabzon’da çalışırken kulübe kütüphane kurduran Akçay, aynı girişimi Trabzonspor’a da taşıyacak. Akçay, kişisel gelişim için oyuncularına bu tip örnekler vermekte kararlı.

Futbol zengini değil
Mustafa Akçay, futboldan kazandığını futbol birikimine harcayanlardan. Şu ana kadar büyük bir yatırımı yok. Hatta ilk evini yeni aldığını öğrendik.

‘Gençlere çok güveniyorum’
“Şöyle kağıda yazınca çok kötü bir kadromuz yok. Ama potansiyellerinin çok uzağında isimler var. Bu potansiyeli kullanmak zorundayız. Çok transfer yapmak mümkün görünmüyor şu an. Tabi ki ihtiyaçlarımızı gidereceğiz. Gidecek oyuncularımız da olabilir. Bunun kararını yönetimimiz, sportif direktörümüz ile birlikte vereceğiz. Gitmek isteyenler olursa, şartlar uygunsa değerlendiririz. Tabi ki en büyük şansımız 1461 Trabzon. Çok yetenekli, önü açık, yeteneğini geliştirmeye müsait oyuncular var. Bu futbolcuları ve aslında geleceğimizi kazanmak adına onlara güveneceğiz. İsim vermek istemiyorum, yanlış sonuçlar doğurabilir, beklentiler artar, strese girer ama birkaç oyuncu var ki aklımda, Trabzonspor için gerçekten hazır durumda. Her sezon bu katkıyı sağlamak sadece ekonomik olarak değil, ruh olarak da bambaşka bir hava getirir. Çünkü Trabzonspor’u dert edinmiş insanlarla, o ruhla başarabiliriz istediğimiz her şeyi...

‘Hep sokaklarda olacağım’
“Trabzonspor farklı bir kulüp. Meraklı, heyecanlı, tepkili insanları var. Ben hep sokaklarda olacağım. İnsanlarla iletişimde olacağım. Kazansak da kaybetsek de. Bu insanların duygusu, heyecanını hissetmeniz lazım. Bu şehrin sokaklarından kaçmak doğru olmaz. Gerçeklerden, kendi gerçekliğinizden kaçmak olur...”

‘Camiamız için sorumluluk büyük’
“Yönetimin aldığı bu kararları takdir etmek lazım. Cesur işler yaptılar bizlere güvenerek. Bu yeni ve atacağı her adımın tartışılacağı bir yönetimin kolay kolay alacağı kararlar değil. Hepimizin büyük sorumluluğu var gelecek adına. Başarılı olur iyi işler yaparsak hem kendi değerlerimizin hem de Türk futbolundaki birçok ismin önünü açabileceğimizi biliyorum.”

‘Amacımız üzüm yemek...’
“Yepyeni bir oluşum içindeyiz. Yeni isimlerle yola çıkılıyor her alanda. Ancak benim bu konuda kişisel bir endişem, kaygım, sıkıntım yok. Sonuçta ben Trabzonluyum, Trabzonsporluyum. Bu boş bir söylem değil. Tek amacım var, o da üzüm yemek. Bağcıyla değil, işleyeceğimiz toprakla işim olur. O topraktan nasıl verim alacağıma bakarım. Elbette ki bazı kötü niyetliler olacak ve sık sık kaos olsun, sıkıntı yaşayalım isteyecek. Fakat kulaklarımı tıkarım, işime bakarım. Alanımı çizer, orayı da korurum. Kimsenin alanına girmem ama alanıma girilmesine de izin vermem. Şimdi x şahısla genç ya da deneyimsiz diye sorun yaşayacağım öngörüsü doğru değil. İsmi y olur deneyimli olur, onunla sorun yaşamayacağımın garantisi mi var?”

hodlu
05.06.2013, 13:25
Adam gibi adam. Helal olsun hocam sana. Tüm camia destek olacak sen işine yoğunlaş. Allah yardımcın olsun....

Fatih Özkan
05.06.2013, 13:33
Hocam sana saygım da büyük sevgim de...
Allah yardımcın olsun.
Allah utandırmasın!
Destekçinim!

MuratJ
05.06.2013, 13:36
Hiç güvenmiyorum. En son Şenol güneş şöyle bi bakınca aslında kadro iyi demişti. Büyük revizyon planlamasıyla yola başlamazsan ders almamışsın demektir Buda sana en fazla Aralık ayını gösterir. Trabzonspor resmen küçüldüğünü kabul ederde 6. 7. 8. Sıralarda gezinmesini normal karşılarsa bilemem. Takımda 10 oyuncu kalacak 1461den geleceklerle beraber 10-12 transfer istiyorum diyerek net şekilde işbaşı yapmazsan bu planda olmazsan bu takımda ömrün uzun olmaz yönetimi de yersin. Şu takımın iğrenç ötesi bi takım olduğunu nasıl göremiyor bi insan evladı ? Ve hocam nedir dünya futbolcu listen falan acaba. Gekas umut ise Aralık'ta zor.

Tabi ki destekliyorum ama umutlu olamıyorum daha sağlam hamleler görmek istiyorum. Destekliyorum ama umutlu olamıyorum. İnşallah yanılan ben olurum çok başarılı olursun hocam. Ama çok sağlam ciddi revizyon şart bunu görmek lazım. Ersun Yanal'ın yaptığı revizyonu sen neden yapmayacaksın ? Yap hocam yap

must61
05.06.2013, 13:40
Ligde 3.lüğü başarı olarak görüyorsan kadroyu yeterli bulabilirsin.

Tabi 3'lük bu kadroyla da zor ya hadi hayırlısı

Fatih Özkan
05.06.2013, 13:41
Bu kadro ile olmayacağı aşikar.
Hocaya sevgim fazlası ile var lakin ortadaki gerçekleri de göz ardı etmemek gerek.

must61
05.06.2013, 13:46
Şu gidecek oyuncular hala değerlendirilme aşamasında ya ben buna gülüyorum.

Şenol Hoca değerlendirdi gideceğe kalacağa karar verdi.

Tolunay Hoca hakeza aynı şekilde.

Kimi Emerson'u Janko'yu kafadan sildi kimi Alanziho'yu,Colman'ı gönderdi.

Bakıyorsun şuan hepsi kadroda.Ve yeni hoca hala değerlendirme yapıyor.

MuratJ
05.06.2013, 13:52
Bu sezondan farklı bir sezon yaşayacağımıza da, hocanın başarılı olacağına da zerre inanmıyorum. Başarılı olacak adam önce bu adi, kalitesiz, ruhsuz, 5para etmez takımdan kadrodan tiksinir planlamalarıyla belli ederdi. Bu şimdi Şenol hocaya benziyor fazla ömrü olmaz Aralık en fazla. Yok mu bi Trabzonsporlu şu nefret takımı yok edip revize edecek. Bi kere bu futbolcuların Trabzonsporunu sevmiyorum nefret ediyorum. Nasıl ders almaz bu camia içinden olan bi adam. Revizyonu yapamayacak olan hoca da yönetimde uzak olmalıydı bu klüpten. Özellikle yönetim. Bekliyoruz bakalım neler olacak.

Tahminim kadro büyük ölçüde korunacak, 1461 den 5-6 takviye bide gekas Engin umut sezona başlayacağız Ekim'de falan hoca istifa edecek Aralık'ta da yönetim gidecek. Trabzonspor 1 yıl daha çöpe atmış olacak.

Sen bi kere bu takımdan 15 adam göndermeden başlarsan o 6 ayıda göremezsin.

Helvacı61
05.06.2013, 14:00
2 hafta sonra kamp başlıyor ..senin takımın ligi güç bela bitirmiş ...hocaların belli değil (ben imzaya bakarım)sportif direktörün belli değil ...takımındaki oyunculardan göndermen gereken en az 10 tane oyuncun var ...alman gereken en az 4 tane oyuncun var...seçileli 10 gün olmuş hiçbir adım atılmamış ..senin saha dışında savaşman için sahada taş gibi takımın olacak yoksa yalvarırsın beni ligde bırakın diye...hacıya olan güvenim günden güne erozyona uğruyor..tek icraatı teknik direktörün sözleşmesini fesh edip klübü tolunayın şefkatine bırakmak oldu..yani bol keseden atar yapmanın bedeli şimdilik 5 trilyon..

MuratJ
05.06.2013, 14:06
2 hafta sonra kamp başlıyor ..senin takımın ligi güç bela bitirmiş ...hocaların belli değil (ben imzaya bakarım)sportif direktörün belli değil ...takımındaki oyunculardan göndermen gereken en az 10 tane oyuncun var ...alman gereken en az 4 tane oyuncun var...seçileli 10 gün olmuş hiçbir adım atılmamış ..senin saha dışında savaşman için sahada taş gibi takımın olacak yoksa yalvarırsın beni ligde bırakın diye...hacıya olan güvenim günden güne erozyona uğruyor..tek icraatı teknik direktörün sözleşmesini fesh edip klübü tolunayın şefkatine bırakmak oldu..yani bol keseden atar yapmanın bedeli şimdilik 5 trilyon..
Biz bunları bildiğimiz icin hali hazırda Usta aslında tek adaydır o yüzden Ustayı destekliyorum dediğimizde büyük mahalle baskısına maruz kalıyorduk. Usta hayranlığıyla demiyorduk usta olsun diğer adaylar takımı Anadolu takımı yapacak Bursa dan Kayseri'den bile küçük yapacak diye düşündüğümüz için usta diyorduk. Bu korkular şuan net görünmüş durumda. Dünya futbol görüşü Şenol hocadan pek farklı olmayan son derece yanlış bir hoca seçimi de perçinliyor. Bu Adi 5 para etmezlerin oluşturduğu takımdan 15 adam göndermeyi düşünemeyen hocamız o istediği 6 ayı da göremeyecek.

artvints
05.06.2013, 14:09
Biz bunları bildiğimiz icin hali hazırda Usta aslında tek adaydır o yüzden Ustayı destekliyorum dediğimizde büyük mahalle baskısına maruz kalıyorduk. Usta hayranlığıyla demiyorduk usta olsun diğer adaylar takımı Anadolu takımı yapacak Bursa dan Kayseri'den bile küçük yapacak diye düşündüğümüz için usta diyorduk. Bu korkular şuan net görünmüş durumda. Dünya futbol görüşü Şenol hocadan pek farklı olmayan son derece yanlış bir hoca seçimi de perçinliyor. Bu Adi 5 para etmezlerin oluşturduğu takımdan 15 adam göndermeyi düşünemeyen hocamız o istediği 6 ayı da göremeyecek.

ne varmış şenol hoca nın futbol görüşünde?

Doğukan Uçan
05.06.2013, 14:12
3.bitirmek başarıdır bu sene

alone_6161
05.06.2013, 14:22
Bu Adi 5 para etmezlerin oluşturduğu takımdan

Kast ettiğin adi beş para etmez kişiler kim? İsim verebilir misin?

MuratJ
05.06.2013, 14:26
Kast ettiğin adi beş para etmez kişiler kim? İsim verebilir misin?

Serkan, zeki, Mustafa, bamba, karmil, Cech, emerson, zokora, sapara, Aykut, Volkan, Adrian, henrique, Halil, janko...

Takımın %85 %90ı

Uğur Odabaş
05.06.2013, 14:45
Serkan, zeki, Mustafa, bamba, karmil, Cech, emerson, zokora, sapara, Aykut, Volkan, Adrian, henrique, Halil, janko...

Takımın %85 %90ı

Ne bekliyorsunuz? Puyor Ramos messi ronaldo?

Bu saydıklarının yarısı Türkiye ligine yetebilecek futbolcular.

alone_6161
05.06.2013, 14:54

Takımın %85 %90ı

Ayıp ediyorsun hem de çok ayıp ediyorsun. Bir futbolcuyu beğenmeyebilirsin, gönderilmesini isteyebilirsin. Futbolunu, performansını eleştirirsin ama kişiliğine hakaret edemezsin.

MuratJ
05.06.2013, 15:03
Ayıp ediyorsun hem de çok ayıp ediyorsun. Bir futbolcuyu beğenmeyebilirsin, gönderilmesini isteyebilirsin. Futbolunu, performansını eleştirirsin ama kişiliğine hakaret edemezsin.

Bütün sene boyunca milyonları alıp, Trabzonspor forması için mücadele etmeyenlere, ruhsuz görüntü verenlere çok acaip hakaret ederim ben. Emin ol buraya yazdığımın milyon katını ettim, ediyorum da.

MuratJ
05.06.2013, 15:07
Ne bekliyorsunuz? Puyor Ramos messi ronaldo?

Bu saydıklarının yarısı Türkiye ligine yetebilecek futbolcular.

Harbiden doğru söylüyorsun acaip yettiler. Gördük hep beraber.

Dünya futbol görüşün Serkan'dan direk Ramos seviyesi mi. Ara yok mu sende ? Ya Serkan ya Ramos mu ? Serkan'ı istemiyorum ama Ramos beklemiyorum. Mesela Şener, Salih Dursun yada ne bileyim Veysel Sarı bekliyorum. Bamba istemiyorum ama mesela Glowacki kalitesinde sürekliliği olan stoper istiyorum. Onlarcası bulunur Bamba'dan çok daha az maliyetle hemde.

Yani futbol Serkan'dan direk Ramos'a zıplamıyor.

Uğur Odabaş
05.06.2013, 15:11
Harbiden doğru söylüyorsun acaip yettiler. Gördük hep beraber.

Dünya futbol görüşün Serkan'dan direk Ramos seviyesi mi. Ara yok mu sende ? Ya Serkan ya Ramos mu ? Serkan'ı istemiyorum ama Ramos beklemiyorum. Mesela Şener, Salih Dursun yada ne bileyim Veysel Sarı bekliyorum. Bamba istemiyorum ama mesela Glowacki kalitesinde sürekliliği olan stoper istiyorum. Onlarcası bulunur Bamba'dan çok daha az maliyetle hemde.

Yani futbol Serkan'dan direk Ramos'a zıplamıyor.

Futbol elbette ki Serkan'dan Ramos seviyesine zıplamak değildir. Benim söylemeye çalıştığımı sadece Serkan ve Bamba üzerinden neden vurguladın anlamak güç. Bana göre Bamba türkiye standartları üstünde bir futbolcu ama senin ve benim futbola bakış açım çok çok farklı olduğu için böyle fikir ayrılığı normaldir. Bir yuhalama yapacaksan toplu değil mantıklı yapmanı beklerim.

Umarım anlatmaya çalıştığımı anlamak istediğin gibi anlamassın.

MuratJ
05.06.2013, 15:16
Futbol elbette ki Serkan'dan Ramos seviyesine zıplamak değildir. Benim söylemeye çalıştığımı sadece Serkan ve Bamba üzerinden neden vurguladın anlamak güç. Bana göre Bamba türkiye standartları üstünde bir futbolcu ama senin ve benim futbola bakış açım çok çok farklı olduğu için böyle fikir ayrılığı normaldir. Bir yuhalama yapacaksan toplu değil mantıklı yapmanı beklerim.

Umarım anlatmaya çalıştığımı anlamak istediğin gibi anlamassın.

Sen neden benim yazdığıma Pique ve Ramos'mu bekliyorsun yazdıysan bende o sebeple mevkidaşları üzerinden yorumladım. Bamba standardı bile olmayan bir futbolcu. Bence salak bir futbolcu. Dengesiz bir futbolcu. İstikrarsız bir futbolcu. O mevkinin stoperi Glowacki profesyonelliğinde, çalışkanlığında olmalı. Mantıklı yapıyorum. Takım çok kötü bir takım olduğu için mantıklı yuhalama toplu olmak zorunda oluyor. Ben kesin başarı isteyip ona göre yorum yapıyorum. Oda bunu gerektiriyor.

Emre Bekar
05.06.2013, 15:26
Mustafa Reşit Akçay: “Trabzonspor’un hocası olmak için ne kadar çalışmış olmak, kaç yaşında olmak gerekir bilmiyorum. Kimin için erken ya da geçtir onunla da ilgilenmiyorum. Ancak şunu söylemek isterim ki Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun bize sunduğu bu fırsatı hem onu hem de Trabzonspor camiasını mahcup etmemek için en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Evet, kaotik bir yapı var. Geçen sezon çok kötü geçti. Fakat biz artık bunları konuşmak değil, çözmek zorundayız. Yarım sezon sabır istiyorum. Öyle yıllar istemek pek doğru değil bence. Çünkü bir teknik adam üstelik kendi topraklarında ve benim gibi kendi evinde yapacakları neyse yarım sezonda bunun ipuçlarını verir. Hatta çok büyük bir aksilik olmazsa ideallerimiz, beklentimiz daha erken bile sahaya yansır. Yapamazsam kimsenin beni görevden almasını, daha fazlasını beklemem. O zaman gider kendi boynumu kendim teslim ederim...”

Uğur Odabaş
05.06.2013, 15:26
Sen neden benim yazdığıma Pique ve Ramos'mu bekliyorsun yazdıysan bende o sebeple mevkidaşları üzerinden yorumladım. Bamba standardı bile olmayan bir futbolcu. Bence salak bir futbolcu. Dengesiz bir futbolcu. İstikrarsız bir futbolcu. O mevkinin stoperi Glowacki profesyonelliğinde, çalışkanlığında olmalı. Mantıklı yapıyorum. Takım çok kötü bir takım olduğu için mantıklı yuhalama toplu olmak zorunda oluyor. Ben kesin başarı isteyip ona göre yorum yapıyorum. Oda bunu gerektiriyor.

'Glowacki çalışkanlığında' saygılar usta.

İyi forumlar :)

Emre Bekar
05.06.2013, 15:27
Mustafa Reşit Akçay: “Şöyle kağıda yazınca çok kötü bir kadromuz yok. Ama potansiyellerinin çok uzağında isimler var. Bu potansiyeli kullanmak zorundayız. Çok transfer yapmak mümkün görünmüyor şu an. Tabi ki ihtiyaçlarımızı gidereceğiz. Gidecek oyuncularımız da olabilir. Bunun kararını yönetimimiz, sportif direktörümüz ile birlikte vereceğiz. Gitmek isteyenler olursa, şartlar uygunsa değerlendiririz. Tabi ki en büyük şansımız 1461 Trabzon. Çok yetenekli, önü açık, yeteneğini geliştirmeye müsait oyuncular var. Bu futbolcuları ve aslında geleceğimizi kazanmak adına onlara güveneceğiz. İsim vermek istemiyorum, yanlış sonuçlar doğurabilir, beklentiler artar, strese girer ama birkaç oyuncu var ki aklımda, Trabzonspor için gerçekten hazır durumda. Her sezon bu katkıyı sağlamak sadece ekonomik olarak değil, ruh olarak da bambaşka bir hava getirir. Çünkü Trabzonspor’u dert edinmiş insanlarla, o ruhla başarabiliriz istediğimiz her şeyi...”

omondoles
05.06.2013, 15:29
"Hocam umarım bana 6 ay verin" sözünün altında kalmazsın zira Tolunay hoca " ateş ve barut", "bana 3 ay verin" sözlerinin altında kaldı. Bu taraftar sabretmez hocam. Allah muvaffak etsin.

%61 Loading...

MuratJ
05.06.2013, 15:32
'Glowacki çalışkanlığında' saygılar usta.

İyi forumlar :)

Laf mı çaktın şimdi ne oldu komik mi ? Ne yapıyoruz şimdi anlamadım tam ?

Glowacki saygıdeğer üst düzey bir stoperdi. Yaşlı olması ve sakatlık problemleri nedeniyle çok maç kaçırıyordu, istikrar sağlayamıyordu elinde olmayan nedenlerden ötürü. Ama onların yanında çok profesyonel, futbolu mevkisini çok iyi bilen çalışkan bir stoperdi. Çok kaliteliydi. Sakatlık problemi olan hali takıma Bamba'dan çok daha fazla faydalı ve katkı veriyordu.

Güldüğün Glowacki lig standardının üzerinde dediğin ayrıldığında Leicester taraftarının bayram ettiği Bamba'dan sakatlık problemine rağmen takıma daha faydalıydı ve katkı veriyordu. :)

Sanada iyi forumlar.

MuratJ
05.06.2013, 15:33
2007-2008: Jefferson, Tolga Zengin, Onur Kıvrak, Ahmet Şahin, Ufukhan, Risp, Çağdaş, Jabi, Tayfun, Keçeli, Erdinç, Tolga Seyhan, Ferhat Ç, Celaleddin, Hüseyin, Hasan Üçüncü, Ayman, Adnan Güngör, Musa Büyük, Ceyhun Eriş, Serkan Balcı, Gökdeniz, Memiş, Yattara, Umut, Ergin Keleş, Ömer Rıza, Cem Demir

2008-2009: Tony Sylva, Tolga, Onur, Tayfun, Cale, Song, Ceyhun Gülselam, Egemen, Giray, Serkan, Hüseyin, Selçuk, Yattara, Colman, Alanzinho, Gökhan Ünal, Umut, Isaac

İşte Ersun hocanın yaptığı revizyon. Bu çapta revizyon şart. Bunun altından kalkacak adam değilsen 6 ay hayaldan öteye gitmez senin için hocam. Şimdiden söyleyelim. Korkarım ki 1 sene daha çöpe gidiyor.

İ. SARAL
05.06.2013, 15:35

Glowacki saygıdeğer üst düzey bir stoperdi. Yaşlı olması ve sakatlık problemleri nedeniyle çok maç kaçırıyordu, istikrar sağlayamıyordu elinde olmayan nedenlerden ötürü. Ama onların yanında çok profesyonel, futbolu mevkisini çok iyi bilen çalışkan bir stoperdi. Çok kaliteliydi. Sakatlık problemi olan hali takıma Bamba'dan çok daha fazla faydalı ve katkı veriyordu.

Güldüğün Glowacki lig standardının üzerinde dediğin ayrıldığında Leicester taraftarının bayram ettiği Bamba'dan sakatlık problemine rağmen takıma daha faydalıydı ve katkı veriyordu. :)

Sanada iyi forumlar.

Cevap vermeyeyim diyorum ama dayanamadım. Bamba kötü futbolcu demek, siyaha beyaz demek gibi bir şey. Bu kadar takıntılı olmayın. Mustafa'ya taktınız, Bamba'ya taktınız, Olcan'a taktınız.

İ. SARAL
05.06.2013, 15:39
2007-2008: Jefferson, Tolga Zengin, Onur Kıvrak, Ahmet Şahin, Ufukhan, Risp, Çağdaş, Jabi, Tayfun, Keçeli, Erdinç, Tolga Seyhan, Ferhat Ç, Celaleddin, Hüseyin, Hasan Üçüncü, Ayman, Adnan Güngör, Musa Büyük, Ceyhun Eriş, Serkan Balcı, Gökdeniz, Memiş, Yattara, Umut, Ergin Keleş, Ömer Rıza, Cem Demir

2008-2009: Tony Sylva, Tolga, Onur, Tayfun, Cale, Song, Ceyhun Gülselam, Egemen, Giray, Serkan, Hüseyin, Selçuk, Yattara, Colman, Alanzinho, Gökhan Ünal, Umut, Isaac

İşte Ersun hocanın yaptığı revizyon. Bu çapta revizyon şart. Bunun altından kalkacak adam değilsen 6 ay hayaldan öteye gitmez senin için hocam. Şimdiden söyleyelim. Korkarım ki 1 sene daha çöpe gidiyor.

Para yok ne revizyonu. Revizyon yapılıyor işte 1461 oyuncularıyla.

Yiğit Gayretli
05.06.2013, 15:39
Hoca'yı küçük görmek; aynaya bakmanın sonucudur.

Uğur Odabaş
05.06.2013, 15:40

Sanada iyi forumlar.

Bu kadar her şeyi bilen taraftarımız olduğu için mutlu oluyoruz renktaş..

Bir sorun yok yani :) :)

Tekrar iyi forumlar.

İlker Gazioğlu
05.06.2013, 15:49
Mustafa hocayı Trabzonspor'da görmeyi çok istiyordum ama ilk açıklamaları hiç hoşuma gitmedi. Ekonomik nedenlerle fazla transfer yapılmayacaktır belki ama eldeki bazı oyunculara güvenmek intihar etmektir. Hoca Colman, Alanzinho, Volkan , Yasin , Henrique , Cech ,Zokora , Serkan , Emerson gibi isimleri kazanmaya çalışacaksa taraftarlar yine ekran başında fıtık olacaktır. Yıld ız transferi beklemiyorum ama bu adamları da kadroda görmek istemiyorum. Genç oyuncu alsınlar, ismini duymadığımız genç yabancı oyunculara yönelsinler ama bu ruhsuz kazmaları bize izlettirmesinler. İlk yıl için hocadan tek beklentim budur.

İ. SARAL
05.06.2013, 16:10
Bamba ve Emerson'dan yararlanmalı hoca.

Emirhan Makul
05.06.2013, 18:45
Açıklamalarını okudum, imza töreninde kurmayları ile beraberken, onlar konuşurken ki yüz ifadesi, kurmaylarının ve kendisinin demeçlerini vermeden anladıklarımı yazmayacam, peşin hükümlü olmamak gerek bekleyelim bakalım.

sasone
05.06.2013, 19:28
imza atılmamasının sebebi Tolunay Kafkas'ın sözleşmesi iptal edilemediği için Mustafa Reşit Akçay'ın Tff izni çıkarılamayacağı için olabilirmi,varmı böyle bir prosodür.

bahadır2561
05.06.2013, 19:58
Şikeden bahsetti mi acaba teknik direktorumuz?

bahadır2561
05.06.2013, 20:01
Hoca şike sureciyle ilgili konustu mu?
Malum Tolunay konusmadi diye bel alti vurmalar
Şikeyi sahiplenmeyen biri bizim td'miz olamaz diyenler vardi

Helvacı61
05.06.2013, 20:07
Hoca şike sureciyle ilgili konustu mu?
Malum Tolunay konusmadi diye bel alti vurmalar
Şikeyi sahiplenmeyen biri bizim td'miz olamaz diyenler vardi

teknik direktörün başkasının hak ettiği kupa için konuşması saçma...hoca işini yapsın yeni kupalar kazansın geçmişle ilgili konuşması doğru değil..o iş yönetimin işi

bahadır2561
05.06.2013, 20:09
teknik direktörün başkasının hak ettiği kupa için konuşması saçma...hoca işini yapsın yeni kupalar kazansın geçmişle ilgili konuşması doğru değil..o iş yönetimin işi

Bende bunu soylemistim ama Tokunay'i sindiremyenler bu bahaneyi ortaya atmisti
Bakalim ayni tepkileri verecekler mi?

gabriel omar
05.06.2013, 20:10
Hocam tek güvenim sana.Kalkarsan bu işin altından sen kalkarsın.

özgür6161
05.06.2013, 21:05

Sanırım hepimiz bu düşüncedeyiz...

gabriel omar
05.06.2013, 21:09
Sanırım hepimiz bu düşüncedeyiz...

Evet,şu ana kadar ki izlenimler öyle gösteriyor ki umulan transferler yapılmayacak.Tek çaremiz 1461li futbolcuların müthiş bir performasn göstererek bizi ipten alması ki,bunu da yapsa yapsa Mustafa hoca yapar.

Ama işte daha üst seviyeye çıkmak için Mustafa hocanın yetenekleri de tek başına yeterli olmaz,kaliteli transferlere ihtiyacı var.

DeAgLeMaNyAq
05.06.2013, 22:30
Mevcut yabancı oyuncuları kullanmaya çalışacaklarını da ifade eden Akçay, "Trabzonspor'un şu anda çok kaliteli yabancıları var. Çeşitli nedenlerle belki geçen yıl randıman alınmamış olabilir ancak bu alınamayacak anlamı taşımaz. Farklı değişik stratejilerle bu elimizdeki yabancıları kullanmaya çalışacağız. Kullanamazsak ise transfer gerekiyorsa transfer yapabiliriz, gerekmiyorsa da ona göre strateji belirleyebiliriz.

"Transfer talebiniz var mı?" şeklindeki sorusuna ise, "Hiçbir talebim yok, Trabzon'un havası, enerjisi, insanının sıcaklığı her şeyi düzeltmek için yeterli" diye cevap verdi.

Eyvah eyvah...

Salih Edip
05.06.2013, 22:52
Hocanın konuşmalarını cok begendım ozellıkle 6 ay kısmını.

Fatih Özkan
05.06.2013, 22:57

İnşallah.
Allah yardımcısı olsun.
Allah utandırmasın.

MuratJ
05.06.2013, 22:59
Şimdi ki Trabzonspor'un kadrosunu kaliteli bulan bir adama güvenmem mümkün değil. Yalan olması yakındır bu mantıkla hareket ederse.

matalar
05.06.2013, 23:08
ADAMDAN HEMEN BAŞARI BEKLENİRSE hem onun hem bizim için hüsran olur.
sabır ve istikrar başarıyı getireceği kanaatindeyim.

artvints
05.06.2013, 23:22
zor yenilen bir takım yapacaktır, buna yüzde yüz eminim.iyiisinden bir stoper bir forvet bir de kanat forvet alınsın, takımın çehresi değişir.

wolf_zb
05.06.2013, 23:39
Arkadaşlar hocanın sistemi nedir?Taktiği nedir?Hücummu oynatır yoksa 1-0 a yatarmı?Bilgilendirirseniz sevinirim....

Bera B.
05.06.2013, 23:47
Şimdi ki Trabzonspor'un kadrosunu kaliteli bulan bir adama güvenmem mümkün değil. Yalan olması yakındır bu mantıkla hareket ederse.

Oyuncuları beğenmese de beğenmedim diyecek hali yok bana kalırsa. Geleceği bir şekilde onların elinde çünkü. İyi kötü motive etmeye çalışıyor olabilir. Ha kadrı çöp, orası ayrı.

SADECETRABZON61
05.06.2013, 23:48
Transfere ihtiyacımız yok buda nedemek? Hoca bunu dediyse berbat ötesi...

DJTT
05.06.2013, 23:55
TS maalesef ilerlemiyor! Böyle giderse bir kaç sene sonra Taha tuha takımlar bizi geçer. Biz çok yanlış yollara düştük ve ilerlemiyoruz

MaEsTrO
06.06.2013, 00:00
Nur topu gibi bir 'gadro yederli' cimiz daha oldu. Vatana, millete hayirli ugurlu olsun.

Helvacı61
06.06.2013, 00:27
bana desinlerki 1461 takımını olduğu gibi Trabzonspor yapacağız bir 2 tane forvet alacağız hiç itiraz etmem yani eldeki 20 oyuncu 2 forvet etmiyomu..bu takımda onur giray adrian hariç kim gitse üzülmem..hatta çoğu gitmeli..hiç değilse takas yap bişey yap..

oflukaan
06.06.2013, 00:51
yabancıları pazarlamaya mı çalışıyor yoksa oynatacak mı gerçekten ?

memozcan
06.06.2013, 01:23
hoca 6 ay süre vererek adeta kendi ayağına kurşun sıkmış oldu..

seyduna_efil
06.06.2013, 01:25
Kendisini zaten çok istemiyordum,hocamız oldu saydı duyuyorum..

Ancak takımımız 1 yıl daha kaybedecek gibi gözüküyor.

Ilelioglu
06.06.2013, 01:37
Bütün yük simdilik Hocanin omuzlarinda, böyle devam ederde Hoca basarisiz olursa sasirmamak lazim.

Halen hicbirsey netlige kavusmadi, müthis bir belirsizlik var. Yönetimde bile istifalar söz konusu daha ilk günden.

..

Berkan
06.06.2013, 01:37
Hocamızın 1461 Trabzona oynattığı futbol ortadayken ve bizden biri olduğu halde daha neyini beğenmiyorsunuz anlamıyorum. Sırf eleştiri olsun diye yazmakta çok komik duruyor.

Hoca öze dönüş yani Trabzonlu ruhunu yansıtmak istiyor. Bu konuda 1461 de gayet başarılı olmuştu , bizde de başarılı olacağına inanıyorum.

Allah utandırmasın...

61_Hasan_69
06.06.2013, 02:02
Mustafa Reşit Akçay ile istikrar. İlk 8 haftayı galibiyetsiz kapatsak bile istikrar

TSdepare
06.06.2013, 02:57
Neyin eleştirisi bu daha görmeden,etmeden üstelik başarıları ortada olan bir teknik adam için..

Borussia Dortmun'du sıkıntılı süreçte alt yapıdan gelip uçuran gençler 2 yıl önce 1461 oyuncuları gibiydi belki o gün olsa takıma bile istemezdiniz onları sonuç şimdi ortada onun için hocaya güvenip,saygı duyup beklememiz gerekiyor yapamazsam bırakırım diyor adam daha ne olacak..

Punisher-61
06.06.2013, 06:49
Sabir istikrar diyor bircok kisi.. Ama sabir diye diye birde baktin ligin dibindesin sonra kim gelip kurtaracak bu takimi??

Gecen sezonun kadrosuyla luna parkta bi paket sigara bile kazanamazsin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Punisher-61
06.06.2013, 07:00
Neyin eleştirisi bu daha görmeden,etmeden üstelik başarıları ortada olan bir teknik adam için..

Borussia Dortmun'du sıkıntılı süreçte alt yapıdan gelip uçuran gençler 2 yıl önce 1461 oyuncuları gibiydi belki o gün olsa takıma bile istemezdiniz onları sonuç şimdi ortada onun için hocaya güvenip,saygı duyup beklememiz gerekiyor yapamazsam bırakırım diyor adam daha ne olacak..

Atip tutuyorsunuz.. Söyler misin kimmis dortmundun alt yapisindan gelen topcular????

Schmelzer, götze, nuri sahin,,

Ve hic oynamayan bakalirz ve günter var...

Adamlarin scoutlari calisiyor yetenekli uygun topcular buluyorlar.. Bizimkilerde lyle düzen be gezer.. Transferden ne anlarlar?? Hersey torpil..

Iyi topculara para vermezler gider kötüsünp alir bizdr kendini bulur ve gelistirir derler..

Biz adriani polonyadan alirken afamlar lewandowski ve blascykovski yi aliyorlar.. Hepside adriandan ucuz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehteroğlu
06.06.2013, 08:13
Mra yi severim ama Trabzonun bu kadrosuna yeterli demek eyyamdir. Forvetin gol atamiyor bir kere...

Doğukan Uçan
06.06.2013, 08:27
ne sabiri ya galatasaray 15 tane adam yolladıgı senesi şampiyon oldu şampiyonlar ligine katıldı bu sene yine şampiyon oldu bırakın

Ertan 51
06.06.2013, 08:48
Şenol hocayı yedik biz,Tolunay hoca çerez bile olmadı,
hocam seni de gevmeye başladık bile,
imza atmadıysan yol yakınken keşke girmesen bu girdaba,
keşke gençlerbirliğine gitseydin de huzuru bulsaydın,
değmez bize,yemin ediyorum değmez,
çünkü biz taktiği de senden iyi biliyoruz,oyuncu seçimini de,her şeyi de.

Murat'
06.06.2013, 09:15
Gadromuz yederli miymiş?

Hüseyin Bağdat
06.06.2013, 09:24
Hocam sana güveniyorum. Zor şartlar altındasın ama inşallah başaracaksın...

Tayfun
06.06.2013, 09:24
Gadromuz yederli miymiş?

:) Barca, Bayern bile transfere ihtiyaç duyarken biz duymuyoruz. Geçen sene kupalara ambargo koyan bir kadro var ortada o yüzden olabilir.

Harun-61
06.06.2013, 13:01
Hoca aciklama yapti az evvel, Trabzonspor'un cok kaliteli yabancilari var, farkli stratejiler ile deneyecegiz gibi birsey dedi.

owwww :(

Imza Töreni Canli Yayin:

http://www.61saat.com/futbol/trabzonspor-teknik-heyet-imzalari-atiyor-canli-yayin-h52636.html
.

qlii
06.06.2013, 13:30
ben dememişmiydim deliganlı

TSelif
06.06.2013, 13:33
Hoca aciklama yapti az evvel, Trabzonspor'un cok kaliteli yabancilari var, farkli stratejiler ile deneyecegiz gibi birsey dedi.

owwww :(

Imza Töreni Canli Yayin:

http://www.61saat.com/futbol/trabzonspor-teknik-heyet-imzalari-atiyor-canli-yayin-h52636.html
.

Nasıl ya. Hani yabancımız kaliteliymiş ben göremedim de :D

melih61
06.06.2013, 13:35
sadri babayı çok ararız çooook bi tek geçen sene kötüydük valla sadri babadır baba bu adam da neyin nesi ?

Ali İhsan
06.06.2013, 13:37
Hocam kadro yeterli değil, kadroda fazlalıklar var.

O fazlalıkların verdiği ağırlıktan kurtulup iki tane nokta atışı ciddi transfer ve 1461 ruhu bize başarı getirecektir.

Umarım o fazlalıklara neşteri vurabilirsin.

poetricus
06.06.2013, 13:40
Hoca aciklama yapti az evvel; "Trabzonspor'un cok kaliteli yabancıları var, farklı stratejiler ile deneyeceğiz." gibi birsey dedi.
Allah'ım,
Sana geliyorum, pardon, şu açıklamadan sonra gelemiyorum...

Nasıl ya? Hani yabancımız kaliteliymiş ben göremedim de...
Yalnız değilsin Elif.

bangkook_61
06.06.2013, 13:41
Trabzonspor'u dert edinen insanlarla yola çıkıyoruz. Ben bu yüzden bile çok mutluyum, umutluyum. Kimseye zorla destek verin demem ama köstek olmayın. Işığı tutacaksanız önümüze tutun, gözümüze değil.

poetricus
06.06.2013, 13:42
:) Barca, Bayern bile transfere ihtiyaç duyarken biz duymuyoruz. Geçen sene kupalara ambargo koyan bir kadro var ortada o yüzden olabilir.
Onların gadrosu yederli değil.

~UniCef~
06.06.2013, 13:48
Biraz artislige kacmaya basladi .. insallah iyi gider:)

poetricus
06.06.2013, 13:50
Hayırlı olsun. Benim için yeni başlayan her hoca ve yönetimin kredisi vardır; kimi bir sezonda bitirir, kimi bir ayda. Yönetim bir haftada bitirdi ya neyse... Neler olacağını zaman gösterecek.

biltrabzon
06.06.2013, 13:51
gadromuz yederli mi?Türk futbolunun namuslu paydaslari.

Harun-61
06.06.2013, 13:54
Teknik ekip'de, Hami'nin yaninda'ki Hamdi. Kaleci Antröneri Alper.

Ayrica alman bir kondisyoner alinmis.

poetricus
06.06.2013, 13:56

Ayrıca alman bir kondisyoner alınmış. Eski futbolcularımız toplanıyor, kondisyoner; Jürgen Groh olabilir mi?

Ogün'
06.06.2013, 13:58
Hocayla tartışan kimdi?

Ali M Bölükbaşı
06.06.2013, 13:59
Kameralar olmasa yerel basın mensupları nasıl ulusal medyaya konuşursun diye üstüne yürüyecek:)

Erdinç Dilek
06.06.2013, 14:00
Karaboğam benim konuş be.

Deniz Tosunoğlu
06.06.2013, 14:00

Ayrica alman bir kondisyoner alinmis.

O Alman kondisyoncunun adi Yannick. Hoffenheim'dan alindi. Gecenlerde bir video görmüstüm. Baya BodyBuilderci :)

akin0834
06.06.2013, 14:02
yolumuz acık olsun...şu teknik kadronun basın acıklaması sonrası o sıcak kucaklaşması bile nekadar motive olduklarını gösteriyor...başarıya ac...hami ünal alper boğuşlu mustafa hoca....size güveniyoruz....

Bera B.
06.06.2013, 14:03
Hay maşallah paydaşlara bak bee.

Kazım Uzunboy
06.06.2013, 14:05
Takım savaşsın hocam, cidden çok özledik.

Harun-61
06.06.2013, 14:08
Hami'nin yaninda'ki kim ?

Hamdi ?

Hamdi Aslan degil ama ???

gabriel omar
06.06.2013, 14:09
Hocam ezdirme kendini şu denyo gazetecilere.Onlar tatlı dilden anlamazlar,ben ekran başından rahatsız oldum.

Bu arada o Hamdi,Hamdi Zıvalıoğlu.

Harun-61
06.06.2013, 14:22
Yerel Basin ilk günden basladi.

Allah yardimcin olsun.

Adem Erdoğan
06.06.2013, 14:45
Sepete 1 adet idol daha ekledim.

gece_bekcisi
06.06.2013, 14:56
Nice yabancı antronerler geldi onları gördük . Hocaya en azından destek olmalıyız. En azından içimizden biri.

Bu arada Nicklas Dietrich MRA tarafından Hoffenheim'dan getirmişler. Sana ve ekibine başarılar.

poetricus
06.06.2013, 14:58
Hayırlı olsun.
Hoca'nın bende yönetimden daha fazla kredisi var. Kendisi olup kendisi kaldığı sürece de o kredi artar, eksilmez.

Ömer SEVİNÇ
06.06.2013, 16:17
Transfere ihtiyacımız yokmuş. Şike şike diye Tolunay'ın başını yiyen tipler nerede? Ne demiş MRA şike hakkında. Konuşsanıza.

Farklı stratejiler deneyip yabancılarda iş olmadığını anlayınca kovulacak, yeni gelen hoca da oyuncularımız kaliteli farklı strateji deneyeceğiz diyecek.

Arkadaş 2 tane hoca değişti hala aslında çok kaliteli takımız diyen var. Değiliz lan. Değiliz işte kaliteli takım falan. Çocuk mu kandırıyorsunuz? Para yok transfer yapamıyoruz, bu oyuncularla devam etmek zorundayız diyin başım gözüm üstüne. Hatta bir kısmını da gönderelim gerekirse maaş bütçemiz azalsın derim. Kabul. Ama kadro kaliteli vs yalanlarla kandırmayın insanları. Kadronun gerçekten kaliteli olduğuna inanıyorsanız da bir an önce istifa edin, bu beraberlik başlamadan bitsin.