PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mustafa Reşit Akçay

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22]

endlessdeath
09.02.2014, 21:03
Durup dururken

önliberodan stoper
stoperden solbek

yapmaya kalkarsan

o iki oyuncunun hatalarıyla üç gol yiyip Akhisar'dan iki maçta 6lık olursun...

Oyunculara torpil yaptığın için bugün gideceksin...

Oynayan Janko yerine takımı batıran Henrique hala sahadaysa bugün son günün...

kalın olarak çizdiğim yer çok doğru

poetricus
09.02.2014, 21:04
İstifa falan etmedi, arkasında birilerini görmek için istifa dedikoduları yaydı. Yine aynısını bekliyorum.
Henrique hasretin bitti mi?
Kompakt futboldan örnekler gördük yine.
Gurur duy kendinle ve birileri seninle duysun.

Murat'
09.02.2014, 21:05
Hocam yolun açık olsun, seninle olmadı, olmayacak.

Emrah Akcagöz
09.02.2014, 21:07
Acaba devre arasında büyük golcü Henrique' yi alkışlattı mı ?

Öznur61
09.02.2014, 21:10
Bi hışımla girdim foruma hala istifa etmedimi !

endlessdeath
09.02.2014, 21:12
kadromuzda bulundurduğumuz tüm oyuncularımıza inandığımız için buırdadır hamza hoca böyle diyor acaba bizim mra ne diyor merak ediyorum.

İsmail ALİOĞLU
09.02.2014, 21:13
Siteleri tek tek yokluyorum hayırlı bir istifa haberi varmı diye.. Şimdilik ses yok..

Ömer Aydın
09.02.2014, 21:16
Allah seni bildigi gibi etsin emi. Futbol anlayisi sifir. Henrique vasatin vasatini oynarken Jankoyu cikarmak hangi mantiga uyar? Zokoradan stoper, aykutdan solbek yapmak ne mantiga uyuyor? Yok yok ben en iyisi devam etmiyeyim yoksa bascam küfürü sana. Henriqueyi oynatma sevdan neden kaynaklaniyor acikla

Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Ali İhsan
09.02.2014, 21:17
Etmeyecek galiba, hala çıkmadı röportaja... Yüzsüzlüğü Aziz Yıldırım'ı geçecek...

Erdinho_61
09.02.2014, 21:19
hala istifa etmedinmi sen???

Mert'
09.02.2014, 21:21
Defolmalı bir an önce.

Fatih Birinci
09.02.2014, 21:23
Futbol fakiri utanmaz adam öz evladin henrique yi al tavsanli ya git

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

Ali İhsan
09.02.2014, 21:25
İstifa etmedi, hala kıvırıyor...

poetricus
09.02.2014, 21:26
Hiçbir takım teknik direktörünün kaybettiği maçı kazanacak kadar güçlü değildir.
MRA diyorum, başka bir şey demiyorum...

Ali İhsan
09.02.2014, 21:29
Bardağın dolu tarafı var mı?

Misal bu maçta sığınabileceğimiz bir hakem hatası vs var mı?

Bu maç için de Aziz'e mi sövelim...

Bardağın boş tarafını bırak, bardak kırıldı bugün, bakacak bir bardak yok...

endlessdeath
09.02.2014, 21:30
yarına kaldı istifa açıklaması

nchls
09.02.2014, 21:31
istifa etmiştir diye geldim ama hala duruyor mu ?

DeAgLeMaNyAq
09.02.2014, 21:32
Son 7 maçta 1 galibiyet alıyorsun ondan sonra da yarın olsun bakalım diyorsun. İyi güzel ama sene başında da neler diyordun hocam...

http://s14.directupload.net/images/130902/vmx87uin.swf

Oğuz ZEYTİN
09.02.2014, 21:39
Yaziklar olsun.

erenslash
09.02.2014, 21:41
hocanın kabahatı yok kabahat tolunayı gönderip ,sonra takımı babasının çifliği gibi kullanan yönetimde. asıl ağır eleştiri hedefi yönetim olmalıdır hoca değil

Antonio
09.02.2014, 21:45
Artık niestcheden örnekler vereceğim sana mra: Bana yalan söylediğine üzülmedim, bundan sonra sana inanamayacağıma üzüldüm. son olarak o koltukta fazla kalamayacaksın. dünyanın en yüksek tahtına dahi çıksan sen hala ezik mra olarak kalacaksın...

ibrahim
09.02.2014, 21:46
hocanın kabahatı yok kabahat tolunayı gönderip ,sonra takımı babasının çifliği gibi kullanan yönetimde. asıl ağır eleştiri hedefi yönetim olmalıdır hoca değil

Son iki yönetimi falakaya yatırıp uçan milyonları söke söke almadığımız sürece ne yapsak boş...

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Ali İhsan
09.02.2014, 21:46
Juventus maçı benim hakkım diyor olabilir...

Tabi o maçlarda bile bu kadar rezil olmayacaktır, bugünkü rezalet ancak o turu geçilerek temizlenebilir...

Yaşar
09.02.2014, 21:48
Bugün oynadığımız futbol sene başından beri izlediğim en kompakt futboldu.
Bir kere sahada çok iyi durduk, öyle bir durduk ki bir anda maç 4-1 oluverdi. Sahada iyi durmayan 2 adamı(Özer ve Bourceanu) da oyundan alarak takımı bütün gücüyle durur vaziyete getirmek inanılmaz bir kompaktivite gerektiriyordu. Bu kompaktiviteyi de en iyi yapabilecek hocanın M:R:A olduğunu biliyorduk zaten.
Ayrıca incir olgunlaşmadan yendiğinde başımıza neler gelebileceğini de görmüş olduk. Olgunlaşmamış incir ile o incirin bulunduğu ağaç ile oluşturduğu uyum gibi bir kompakt yapıyı ve uyumu da sayenizde görmüş olduk.
Teşekkürler.

Fatih Özkan
09.02.2014, 21:53
Bırak git artık!
Arkana bile bakma!

erenslash
09.02.2014, 21:53
Son iki yönetimi falakaya yatırıp uçan milyonları söke söke almadığımız sürece ne yapsak boş...

Malesef kaybettik yıllarımızı. Haklısın sinirlenmekte.İş işten geçti kardeş.Bu sene de kayıp geçti.Yönetim anlayışını ve cimri yönetici krizini aşamadığımız sürece Trabzonsporda başarı çok zor. Sadri de kötüydü açıkcası.Bu daha beter ama sadri kalsaydı keşke demem.Hepsi kötü benim gözümde.

Berkedogan
09.02.2014, 21:54
mevki peşindeymiş hoca koltuğu bırakıp gidemedi.

Sefaenes
09.02.2014, 22:15
Henri kazanmak icin yenilgiyi kabul eden Hoca asla Trabzonsporu hocasi olamaz eger bir kol kangrense kesip atacaksin yoksa ölürsün Yol yakinken Hoca gitmeli yoksa bizi daha cok rezillikler bekliyor. Sen oyuncuyu yolliyamazsan o oyuncu diger Hocalari harcadigi gibi harcar

Ali Tunahan Güllü
09.02.2014, 22:19
Ne olur git artık.

esra61
09.02.2014, 22:21
Yenilgiyi kabul ederiz lakin ruhsuz bir futbol anlayışı ortaya koyup sahada gezinen futbolcuları (Onur hariç)görmeye tahammül edemeyiz,bunun hiçbir izahı o-l-a-m-a-z...!!!

Serkan Miletli
09.02.2014, 22:31
ilk geldiğindede dedim şimdide diyorum sen hocalık sıfatını üzerinde taşımıyorsun. her maçta farklı 11 deniyorsun farklı taktikler deniyorsun.. o evladın henrigeyi nasıl oynatıyorsun onuda aklım almıyor sen teknik adamsan taktik teknik bilgin varsa ben birşey bilmiyorum nerden getiriyorlar böyle adamları anlamıyorum adam 1 yıl hollandada kursa gitti diye adama kalkmışsın tarihi büyük bir takımı teslim ediyorsun. yazık ya istifa et hatta .... git

DEEP BLUE
09.02.2014, 22:32
Sen ''limon işine giriyorum'' de, sana altın kaplama limon tezgahı alır bu taraftar... Denemesi bedava...

Serkan Miletli
09.02.2014, 22:36
inşallah bu forumda bu hocayı destekleyen futbol bilgisinden uzak insanlar yoktur. adam her maçta farklı taktik deniyor :D ya senin futbol bilginmi var ya... çalıştırdığın takım 1461 değil TRABZONSPOR ... sen ilk önce bu takımın tarihini geçmişini bir öğren sonra gel takımı çalıştır rezil ettin bizi be sana dicek kelime değil küfür bulamıyorum....senin yüzünden günaha giriyorum yazık ya...

DEEP BLUE
09.02.2014, 22:42
inşallah bu forumda bu hocayı destekleyen futbol bilgisinden uzak insanlar yoktur. adam her maçta farklı taktik deniyor :D ya senin futbol bilginmi var ya... çalıştırdığın takım 1461 değil TRABZONSPOR ... sen ilk önce bu takımın tarihini geçmişini bir öğren sonra gel takımı çalıştır rezil ettin bizi be sana dicek kelime değil küfür bulamıyorum....senin yüzünden günaha giriyorum yazık ya...

Olur mu kardeşim... Bu MRA abimiz bu işi yapamaz dedik diye, bizi ezik psikopat, dinazor ilan eden mi ararsın, futboldan anlamadığımızı iddia eden mi, aslında Trabzonspor teknik direktörlüğü hedefimiz olduğunu ve MRA'yı kıskandığımızı şıp diye anlayan mı... Neler gördük biz burada neler... İki gün sonra damlayıp, kafa bulmaya devam edeceklerdir... Bekle gör...

Sibel
09.02.2014, 22:45
Sana inanmıştım. Güvenmiştim. Trabzonspor'u sevdiğine inanmıştım.
Ümit etmiş hayaller kurmuştum.
Azminle mücadele ederek takımı küme düşürsen gık etmeyecektir.
Saflığıma ver hoca! Çok safım!
Oyun adına hiçbir şey vermeyen, yenilgiyi umursamayan, hiçbir vizyonu olmayan, aciz tavırlardan hiç çekinmeyen bu hocaya inanmışım.
Yazıklar olsun.
Ama merak ediyorum. Hem de çok!
Neden?
Neden bizimle dalga geçtin ve geçmeye devam ediyorsun?
Neden bilerek ve isteyerek bunları yapıyorsun?
Neyin intikamı, neyin bedeli bu? Trabzonspor sana ne yaptı? Bu taraftar sana ne yaptı? Neyin tatmini peşindesin?
Yazıklar olsun...

inception61
09.02.2014, 23:22
Hoca bu yenilgi aşırı gompakt oldu ben olsam senin yerinde bir hint tapınağında turuncu kıyafetimi giyip kafamı sıfıra vurup kesiş olurum ve bol bol felsefe yaparım
asyalı gardaşlarımla:D

Oğuz ZEYTİN
09.02.2014, 23:33
Kimin sorduğunu bilmediğim güzel soru: Sahadaki oyuncuların samimiyetine, yüreğiyle oynadıklarına inanıyor musunuz?

Eşofmanlı çakma filozof: Kitabın ortasından sordunuz. Ama oraya hiç çalışmadık. Dolayısıyla yanıtlanacak bir soru gibi gözükmüyor. Çıkış yolu farklılaşabilir. Bir şey söylerim üzerine farklı şeyler eklenebilir. Şunu söyleyebilirim. İyi bir kadroya sahibiz. Samimi oyuncularımız var. Hepsi için söylenmese de var. Tecrübeli oyuncular süreci çözebilir. Siyasi konuştum ama konumum gereği bunları söylemem gerekiyor.

Ben: Samimi olmadığını düşündüğü oyuncularla çalışan, onları oynatan hoca ne kadar samimidir?

Başka sorum yok sayın yargıç...

Fatih Öztürk
09.02.2014, 23:43
Hocam olmuyor.Janko ve Henrique ile maça baslamak, Aykutu sola almak hastalikmi?

endlessdeath
09.02.2014, 23:44
teknik adam gitmeli abdullah avcı göreve getirilmeli

ibrahim
09.02.2014, 23:44
Kimin sorduğunu bilmediğim güzel soru: Sahadaki oyuncuların samimiyetine, yüreğiyle oynadıklarına inanıyor musunuz?

Eşofmanlı çakma filozof: Kitabın ortasından sordunuz. Ama oraya hiç çalışmadık. Dolayısıyla yanıtlanacak bir soru gibi gözükmüyor. Çıkış yolu farklılaşabilir. Bir şey söylerim üzerine farklı şeyler eklenebilir. Şunu söyleyebilirim. İyi bir kadroya sahibiz. Samimi oyuncularımız var. Hepsi için söylenmese de var. Tecrübeli oyuncular süreci çözebilir. Siyasi konuştum ama konumum gereği bunları söylemem gerekiyor.

Ben: Samimi olmadığını düşündüğü oyuncularla çalışan, onları oynatan hoca ne kadar samimidir?

Başka sorum yok sayın yargıç...

Peki sözleşme fesih bedelleri 20 milyon euronun üzerinde olan bir futbolcu grubunu oynatmak zorunda bırakılan hocanın samimiyetini tartışan birinin samimiyetine nasıl inanabilirim?

Yavuz Bektaş
09.02.2014, 23:52
Geldiginde sevinmistim ama futbol bilgisi ve hocaligini gördükten sonra lisansi nasıl almış diye soruyorum su an

a.fındıkoğlu
09.02.2014, 23:54
Para birakilir mi kolay mi?

MuratJ
09.02.2014, 23:56
Bu yetersiz sene başında yalakalık için kadroyu tüm yabancıları övüyordu adama gerek yok takım çok yeterli süper diyordu. Böyle yalakalıklar yapıyordu yönetime. Şimdi futbolcuya mahkum ne yapsın muhabbeti yapmayın masal sıkmayın. Bu amatörü yerden yere vurmayacaklar yazmasın artık. Defolup gidecek. Kariyerinde ilk ve son işi bu teknik direktörlükte.

Oğuz ZEYTİN
10.02.2014, 00:06
Peki sözleşme fesih bedelleri 20 milyon euronun üzerinde olan bir futbolcu grubunu oynatmak zorunda bırakılan hocanın samimiyetini tartışan birinin samimiyetine nasıl inanabilirim?

Alakaya maydanoz...

O zaman samimiyetten bahsetmeyecek. Öyle bilmiş bilmiş konuşmayacaks. Ya tükürmeyecek ya da tükürdüğünü yalamayacak. Yalarken de b.ku başkasına atmayacak.

*

Sen benim samimiyetime inanma. Sezon başladığından beri sen bu hoca sandığın kişiyi övdün, bense karşısında durdum. Geldiğimiz nokta ortada. Hiçbir zaman en küçük umut ışığı göstermedi. Körü körüne savunduğunuz adamın yaşattığı hüsranları kabullenmişe benziyorsunuz. "Öğrenilmiş çaresizlik" deniliyor ilmi dilde. Acil şifalar dilerim.

http://www.biltek.tubitak.gov.tr/gelisim/psikoloji/depresyon.htm

Bedri Sertkaya
10.02.2014, 00:11
Konuşmalarına göre aldığı parayı kaybetmek ve işsiz kalmak istemiyor.Verise istifası hemen kabul edilmeli.Yönetimi seçenler utansın.

Ali İhsan
10.02.2014, 00:22
Üzerinde hakimiyet kurabildiği, yönlendirebildiği oyuncularla başarısını gördük (1461)

Bu takımdaki oyuncuları yönetici gibi yönlendiremedi, takımdaki oyuncuların 1461'den gelenler haricinden hepsinden daha az maaşı olan, kariyeri olmayan bir adamı oyuncular da saymadı, o da otorite yapamadı ve ezildi...

Bu takıma kariyerli bir hoca lazım...

Fatih Öztürk
10.02.2014, 00:25
Hocanın aldigi ücreti tartismak ayiptir.Senol hocanin beşte biri kadar ucret aliyor napsin bedavaya mi dursun.

ibrahim
10.02.2014, 00:45
Alakaya maydanoz...

O zaman samimiyetten bahsetmeyecek. Öyle bilmiş bilmiş konuşmayacaks. Ya tükürmeyecek ya da tükürdüğünü yalamayacak. Yalarken de b.ku başkasına atmayacak.

*

Sen benim samimiyetime inanma. Sezon başladığından beri sen bu hoca sandığın kişiyi övdün, bense karşısında durdum. Geldiğimiz nokta ortada. Hiçbir zaman en küçük umut ışığı göstermedi. Körü körüne savunduğunuz adamın yaşattığı hüsranları kabullenmişe benziyorsunuz. "Öğrenilmiş çaresizlik" deniliyor ilmi dilde. Acil şifalar dilerim.

http://www.biltek.tubitak.gov.tr/gelisim/psikoloji/depresyon.htm

Ben en başından beri faruk özak, sadri şener, nevzat şakar, boşnak ali, mithat halis, giray bulak, şenol güneş, ibrahim usta, iho gibi isimlerin hatalarının günahını bu adamdan çıkarmanın yanlış olduğunu, Mustafa hocaya gelene kadar hesap sorulacak onlarca başka ismin olduğunu söyledim. Sen ise bunların hiç birini hesaba katmadan, hiç bir şey yaşamamışız gibi, kendi egonu tatmin etmek için sırf dediğim dedik olsun diye sadece masum bir adama sardın yarım sene boyunca. Az biraz vicdanda lazım insan oğluna. İnsanları sadece senin gönlünü hoş edecek objeler olarak görmekten vazgeç.

MuratJ
10.02.2014, 00:49
Ben en başından beri faruk özak, sadri şener, nevzat şakar, boşnak ali, mithat halis, giray bulak, şenol güneş, ibrahim usta, iho gibi isimlerin hatalarının günahını bu adamdan çıkarmanın yanlış olduğunu, Mustafa hocaya gelene kadar hesap sorulacak onlarca başka ismin olduğunu söyledim. Sen ise bunların hiç birini hesaba katmadan, hiç bir şey yaşamamışız gibi, kendi egonu tatmin etmek için sırf dediğim dedik olsun diye sadece masum bir adama sardın yarım sene boyunca. Az biraz vicdanda lazım insan oğluna. İnsanları sadece senin gönlünü hoş edecek objeler olarak görmekten vazgeç.

Akçay fetişizmin artık sinir bozuyor. Bu yazdığın cevap adamın yazdıklarına karşılık gelmiyor. Alaka yok. Akçaya çok kaptırdın kendini onun gibi alakasız konuşuyorsun öyle geldi bana.

Sen berşeyi geç koca Trabzonsporun teknik direktörü bu yetersiz limoncu mu olmalı ? Trabzonspor şuan antipatik ligin en iğrenç futbol takımı. Bırakın şu masalları. Tek tük kaldınız artık zaten.

Kadir
10.02.2014, 01:07
Ben koyu bir Akçay destekçisiydim ama artık geçti o hikâye.
Bilgi birikimi elbette vardır bunları alt yapılar sorumlusu olarak falan yansıtabilir kulübe ama hoca olarak imkansız, bu açık ve net .

Vkgz
10.02.2014, 01:43
hala istifa etmedimi bu beceriksiz. 20 haftada kimin nerde oynadığı belli değil hala. defol git simit sat.

SEDAT
10.02.2014, 01:57
* Ulan ezik yine yanıltmadın beni aferin sana, ince ince çok güzel sabote ediyorsun takımı :)

must61
10.02.2014, 02:02
Oynattığı ezik ve rezil futboldan geçtim, maç sonu açıklamaları tam anlamıyla utanç verici.

GULER
10.02.2014, 02:08
Yarin istifani bekliyoruz. Bugun yani.

Sefa
10.02.2014, 02:21
Limon alıp tesislere mi götürsek ne yapsak bilemedim ki.. Adamda ne vizyon var ne bir şey..

Emre'yi kesip Henrique denen adamı 90 dakika oynattın ya sen futbolun f'sinden anlıyorsan ne olayım.. Limon işine de başlama sakın..

Hayır ben bu hocaların da ajitasyonuna hastayım Yılmaz Vural da çok diyor ben ekmeğimi bundan yiyorum ne yapayım diye.

Adamlar sanki hamal asgari ücretle çalışıyor aç kalma korkusu yaşıyor arkadaş işe bak..

DeAgLeMaNyAq
10.02.2014, 04:24
Sizin baskınız yüzünden bu kadroyu sürdüm demekle amatörlüğün dibine vurmuş resmen. Biz niye çift forvet oynamıyoruz diye yırtınmıyoruz ki? Oyuncular niye koşmuyor, neden tekmeye kafa uzatmıyor ve hiç dikine oynamıyor diye isyan ediyoruz...

poetricus
10.02.2014, 04:34
Emre'nin neden 11'de olmadığı sorusuna; "Üç forvetimiz var, üçünü de hazır tutmalıyız, takım için önemli olduklarını hissettirmeliyiz." mealinde cevap veren biri oyuncu psikolojisinden ne kadar anlıyordur. Futboldan ne kadar anladığını sormadım.

Bakın sayın MRA, yukarıda bir arkadaşım neredeyse bütün semavi ve çok politeist dinlerin tanrıları adına seni istifaya davet etmiş, ne olur onu ciddiye al da sayende bu şehirde metrekareye bir akıl hastası, bir buçuk potansiyel seri katil düşmeden git.

Seçtiğin on biri gördüğümde hafakanlar basıyor,
Oyuncu değişikliklerinde iyi saatte olsunlar kolbastı oynamaya başlıyor;
Hele o maç sonu konuşmalarını dinlerken inan bana cinler tepemde grup s... yapıyor.
Her maç sonrası kendimi potansiyel ve her an harekete geçmeye hazır Jigsaw olarak görmeye başladım.
Rüyalarımda Ziya Doğan'dan af dilemeye, Şenol Güneş'e tazime secdeye başlayıp hem aklımdan hem dinimden olmak üzereyim ne olur git.
İnan bana totalde kompakt bir cinnet cinayet çemberinin ortasında kalmış durumdayım, ne olur git.
Git,
Git,
Git,
...
Hoca bak git!
Henrique'ni de al da git.

Oğuz ZEYTİN
10.02.2014, 10:14

Ooo vicdan diyorsun ;)

Artistiliğin sınırlarını aştın aslanım. Hangi egodan dem vuruyorsun? Ben yazdım diye mi bu adam başarısız oldu? Egomu tatminmiş... Trabzonlu olması dışında hiçbir vasfı ve başarısı olmayan adamı filozof diye yutturmaya kalktınız. Gördük filozofunuzu. Saçma sapan manasız açıklamalarla uyuttu hepinizi. Gelene gidene yenildik. Avrupa'da beşinci sınıf takımları yenip destan yazdığını savundunuz.

Ben somut verilerle yazdım. Rakibin olmnayan oyuncusuna önlem alan adamı ilah yaptınız. Egoymuş... Ulan Trabzonspor dibe vurdu, görmüyor musun?

Benim gönlümün hoşluğu Trabzonspor'un başarısı ve başının dik durmasından geçer. Boynu büküklüğe, çaresizliğe, ezikliğe, pes etmişliğe karşı duruyorum. Sen buna ego tatmini diyorsun, çünkü öyle görmek işine geliyor.

Neyse, hoca görevde kalsın, 4-5 yemeye devam edelim, bari senin egon tatmin olur. :)

NOT: Senin "hesaba katmadığın" dediğin adamlara istifa başlığını açan benim forumda. Kongre öncesi yorumlarımı öğren gel, sonra tartışalım yiğidim.

Hadi selametle...

GULER
10.02.2014, 10:16
Istıfa!

Adem Erdoğan
10.02.2014, 10:24
ALLAH kimseyi bu takıma hoca olarak düşürmesin.

Beypba
10.02.2014, 10:40
MRA ya Kızmıyorum sonuç olarak adamın kapasitesi belliydi, Maliyetsiz,özevlat,transfer de ısrar edemeyen bir adamdı,sonuçta trabzonsporu kendi kariyerinin üstünde tuttu..olmadı onun en büyük şansızlığı İHO denen adamla çalışmak zorunda kalması :( yoksa muharrem usta ona dolgun bir maaşla 1461 ve Altyapı koordinatörlüğü teklif etmiş ve bu da mra tarafından kabul edilmişti

cem1990
10.02.2014, 10:45
Çok destekledim hocam seni ama benden de bu kadar
Hataları görmeme konusunda inat ettin hep hocam
İstifanı bekleyenlerdenim artık.

DEEP BLUE
10.02.2014, 10:53
Allah, futboldan zerre kadar anlamayan, 120 kelimelik lugatıyla, 5 bin kelimelik felsefi derinlik yaratabileceğine ve bununla yerini sağlama alabileceğine inanan kimseyi bu takıma hoca olarak düşürmesin... Yarattıkları sahte kahramanların, dökülen sırmaları ile mayıs kabağı gibi dımdızlak ortaya çıkan zavallılık fotoğrafına bile methiyeler düzmeyi ''taraftarlık'' zanneden marjinal erkekler anlar mı, sanmam...

Tatar Kemal
10.02.2014, 10:53
ligin ilk yarısı bittiğinde o kadar söyledik "bu takımın iyi bir hocaya ihtiyacı var acilen iyi bir teknik direktör getirilsin". dilimizde tüy bitti. görünen köy kılavuz istemez diye kendimizi yırttık. artık çok geç. bu takım bu sene çok ağır tarihi bir hezimet yaşayacak. herkes herşeye hazırlıklı olsun. bu saatten sonra alınacak hiçbir tedbir bu takımı kurtaramaz.

Harun-61
10.02.2014, 11:27
Hangi akil ve mantik ile Aykut Demir'i sol bek'de oynatiyorsun ?

Akbas ve Caner'i oynatmayacaktin niye aldin A Takim'a.

Kadir'i, Emre'yi bi anda neden siliyorsun ve demotive ediyorsun ?

Ahhhh hoca ah, o kadar büyük beklentimiz vardi, resmen soguttun bizi takim'dan.
Tavsanli seni bekliyor...!

.

poetricus
10.02.2014, 11:33
Bu zât-ı muhterem Hollanda'da felsefe eğitimi mi almış? Futbol eğitimi almadığı kesin.

Fatih
10.02.2014, 11:36
Yazılması gerekenleri aylar önceden yazdık sahne cansiperane savunanların.

Nazim Can
10.02.2014, 11:44
Ya kafandaki sisteme göre bir kadro kurarsin ki 2 transfer dönemi gecirdin, yada eldeki oyunculara göre en iyi sistemi arar bulursun ki yine 2 tane kamp dönemi gecirdin sayisiz hazirlik maci yaptin, hadi 1. secenegi yönetim yüzünden beceremedin, yahu canim kardesim sen elindeki kadroya göre neden bir sistem uyduramiyorsun, bence sen istifa ettikden sonra Ukrayna ya Lucescu reyizin yanina git 1-2 yil yaninda karin tokluguna futbol adina 3-5 birseyler ögren, sonra tavsanli linyite geri dönüp bunlara uygulamayi dene, bir daha da hicbir süper ligi takimini calistirma.

ibrahim
10.02.2014, 12:47
Ooo vicdan diyorsun ;)

Artistiliğin sınırlarını aştın aslanım. Hangi egodan dem vuruyorsun? Ben yazdım diye mi bu adam başarısız oldu? Egomu tatminmiş... Trabzonlu olması dışında hiçbir vasfı ve başarısı olmayan adamı filozof diye yutturmaya kalktınız. Gördük filozofunuzu. Saçma sapan manasız açıklamalarla uyuttu hepinizi. Gelene gidene yenildik. Avrupa'da beşinci sınıf takımları yenip destan yazdığını savundunuz.

Ben somut verilerle yazdım. Rakibin olmnayan oyuncusuna önlem alan adamı ilah yaptınız. Egoymuş... Ulan Trabzonspor dibe vurdu, görmüyor musun?

Benim gönlümün hoşluğu Trabzonspor'un başarısı ve başının dik durmasından geçer. Boynu büküklüğe, çaresizliğe, ezikliğe, pes etmişliğe karşı duruyorum. Sen buna ego tatmini diyorsun, çünkü öyle görmek işine geliyor.

Neyse, hoca görevde kalsın, 4-5 yemeye devam edelim, bari senin egon tatmin olur. :)

NOT: Senin "hesaba katmadığın" dediğin adamlara istifa başlığını açan benim forumda. Kongre öncesi yorumlarımı öğren gel, sonra tartışalım yiğidim.

Hadi selametle...

Yahu kulüpte maddi yönden küçülmeye gideceğini açıkça belirterek seçilen bir yönetim tam bu söylemine uygun, görev aldığı takımlarda bir sonraki transfer dönemlerinde kulübün bütçesine göre yaptığı köklü değişikliklerle takımını başka bir kimliğe getirmesiyle tanınan bir hocayı getirip hemen yolun başında şımarık bakan çocuklarının laflarına uyarak birden yön değiştiriyor. Zaten bozuk olan finansal yapıyı alakasız transferlerle dahada içinden çıkılmaz hake sokuyor. Akabinde bankalar tüm gelirlerine neredeyse el koyduğu için sahadaki eksikliklerin hiç birine çözüm bulamıyor (teknik ekip tarafından istenmesine rağmen). Yönetimin tüm bu iş bilmezliklerine rağmen ilk hedef olarak hocayı gösteriyorsun. Bu yaptığınız Trabzonsporun değil, bu durumdan menfaat sağlayacak olanların işine gelir. sadri şener üç kere yapıp başarılı olduğu gibi onlarda aynı yolla başarılı olacaktır. Bunu görmek bu kadar zormu? Adamların işine geldiğini yaptığın sürece ne kadar başlık açarsan aç nafile...

Turgay Atalay
10.02.2014, 12:48
Özevlat da özevlat diye tutturanlari bundan böyle özevlatlari kovalasin.Bu nedir ya,başkanindan tut tenik direktörü ve futbolcusuna kadar nerde niteliksiz adam var Trabzonspor etiketiyle ortada dolasiyor...Reva mi bu Trabzonspor taraftarina

Fatih Öztürk
10.02.2014, 12:55
Başından beri bir taraftar olarak güvendim sana.Yolun açık olsun hocam.herşey için sağolasın.

Turgay Atalay
10.02.2014, 12:56
Sözlesmesi karsilikli feshedilmis ntvspora göre. Yerinde olmus.

Necmettin ALTUNTAŞ
10.02.2014, 13:06
Güle güle sana yolun açık olsun.Bakalım bu enkazı kim nasıl kaldıracak.Gelecek olan inşallah Hami Mandıralı olmaz.

Oğuz B.
10.02.2014, 13:07
Yolun açık olsun hocam. Allah bundan sonraki hayatında yardımcın olsun.

Tayfun
10.02.2014, 13:12
Yolun açık olsun hocam. Seni hep o 1461 Trabzon'un " Hırt " hocası olarak hatırlayacağım .

oflubektas
10.02.2014, 13:15
Başarısız olsa da verdiği hizmetler için teşekkür ederiz, yolu açık olsun.

Ne istediklerini yapabildi, ne de yaptırabildi. Risk almaktan korktu, son hafta risk almaya karar verdi ama bu sefer de kantarın topuzunu fena kaçırdı. Üstüne üstlük maç sonrası "bak hücum takımı istiyordunuz, alın size hücum takımı" mealindeki açıklamaları ise bırak Trabzonspor Teknik Direktörü sıfatını, o yaştaki bir insana hiç yakışmadı.

Öznur61
10.02.2014, 13:17
Sonunda be !
Her ne kadar bizi çileden çıkartsanda hocam yolun açık olsun.
Teşekkürler.

Adem Erdoğan
10.02.2014, 13:18
Yolun açık olsun hocam, inşallah birgün daha deneyimli olarak tekrar dönersin bu takıma.

cakalkerem
10.02.2014, 13:22
Cok sukur

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Faik Yılmaz
10.02.2014, 13:42
Hocamız istifa etmiş....

Yeni Teknik Direktör büyük ihtimalle Vahid Hoca olucak....

Çünkü Haıosmanoğlunun göz ağrısıydı bugün olmasa yarın getirtecekti....

Bakalım Vahid Hocayı arkasına teneke bağlayıp göndermek için kaç hafta bekleyeceğiz çok merak ediyorum....

Arif Timurcioğlu
10.02.2014, 13:46
Valla yönetim istifa etmeli bence hocaya gelene kadar gitmesi gereken çok kişi var. Mustafa Akçay içinse Anadolu takımlarında başarılı olabilir ama büyük takımda şu aşamada başarılı olamayacağını gördük.

canna52
10.02.2014, 13:54
Hocamız istifa etmiş....

Yeni Teknik Direktör büyük ihtimalle Vahid Hoca olucak....

Çünkü Haıosmanoğlunun göz ağrısıydı bugün olmasa yarın getirtecekti....

Bakalım Vahid Hocayı arkasına teneke bağlayıp göndermek için kaç hafta bekleyeceğiz çok merak ediyorum....

vahid gelir mi bilmem ama trabzonda vahid gibi dobra, gerçekleri söyleyen adamların işi zor.

trabzonda tutunabilmek için konuştuğundan kimse birşey anlamayacak, suya sabuna dokunmayacak, transferlere karışmayacaksın.

menajer listesinden seçmece yapabilirsin onda sıkıntı yok.

DeAgLeMaNyAq
10.02.2014, 14:19
Geç de olsa doğru bir karar emekleri için teşekkürler...

cakalkerem
10.02.2014, 14:21
Vahid hoca milli takimda dolayisi ile gelmesi cok zor

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bud Spencer
10.02.2014, 14:27
teknik direktörlügü icin birey demek istemiyorum, yanliz bir gercek var: MRA adam gibi adamdir!

Sibel
10.02.2014, 14:28
Yolun açık olsun Mustafa hocam.
Hep merak edeceğim bir şeyleri.

uemit
10.02.2014, 14:54
Yolun açık olsun Mustafa hocam.
Hep merak edeceğim bir şeyleri.

siz trabzonda yasiynlar su topculari antr yöneticleri filan görmüyrmusunuz? hani trabzon kücükdü :) ben olsam direk evine giderdim :)

slmn
10.02.2014, 15:11
Hayal kirikligi bir performans sergilese de avrupada ki basari icin tesekkur ederiz hocam, istifayla hem kendini yipratmaktan kurtardin hem de takimin onunu actin, emeklerin icin tesekkurler...

Salih Edip
10.02.2014, 15:21
Senın de yolun açık olsun hocam...

Sefaenes
10.02.2014, 15:37
verdigi emekler icin tsk ederiz ama bunun böyle olacagi bastan belliydi bu oyuncular 2 hoca harcadi sen 2 period transfer sezonu gecirdin bir forvet aldiramadin cöplere güvendin güvendigin oyuncular diger Hocalara ne yaptisa sanada yapti. Bu takimda asla Bosi disindaki yapancilarin yeri yok hepse kazma bunlarin sahet istedigin transferi yaptirmadinsa bunu basinin karsinia cikip anlatip estirmeden istifa edecektin bizde senin ayakda alkisliyacaktik. Henri inatin bitirdi seni

Muhammet YILMAZ
10.02.2014, 15:42
Hep 1461'e oynattığı oyunu bekledim,güvendim ama son maçlar ve açıklamaları güvenimi bitirdi.Belki sebepleri vardı o oyunu oynatamamak için ama ışık bile göremedik. Yolun açık olsun Mustafa Hocam,emeklerin için teşekkürler...

Oğuz ZEYTİN
10.02.2014, 16:08
Yahu kulüpte maddi yönden küçülmeye gideceğini açıkça belirterek seçilen bir yönetim tam bu söylemine uygun, görev aldığı takımlarda bir sonraki transfer dönemlerinde kulübün bütçesine göre yaptığı köklü değişikliklerle takımını başka bir kimliğe getirmesiyle tanınan bir hocayı getirip hemen yolun başında şımarık bakan çocuklarının laflarına uyarak birden yön değiştiriyor. Zaten bozuk olan finansal yapıyı alakasız transferlerle dahada içinden çıkılmaz hake sokuyor. Akabinde bankalar tüm gelirlerine neredeyse el koyduğu için sahadaki eksikliklerin hiç birine çözüm bulamıyor (teknik ekip tarafından istenmesine rağmen). Yönetimin tüm bu iş bilmezliklerine rağmen ilk hedef olarak hocayı gösteriyorsun. Bu yaptığınız Trabzonsporun değil, bu durumdan menfaat sağlayacak olanların işine gelir. sadri şener üç kere yapıp başarılı olduğu gibi onlarda aynı yolla başarılı olacaktır. Bunu görmek bu kadar zormu? Adamların işine geldiğini yaptığın sürece ne kadar başlık açarsan aç nafile...

Bütün bu anlattıklarınla sahadaki rezil oyun arasında bağ kurduğunda seni alkışlayacağım.

Cafer Bulur
10.02.2014, 16:17
Simdiye kadarki emekleri icin tesekkürler,özellikle avrupada gruptan cikacarak bir basariya imza atti.

Ama lig ve kupada alinan basarisiz sonuclar bir tarafa oynattigi skandal futbolla gitmeyi haketti.

Fb ve gs ile yarismayi zaten beklemiyorduk ama akhisar ve karabükle yarisacak bir takim degiliz biz.

Yeni hoca ayni durumda olsa onunda istifasini isterim.

Basarisiz olan gidecek kimse kusura bakmasin,buna yakinda iho da eklenecek insallah.

jpositve
12.07.2022, 14:41
https://twitter.com/NortheLighTS/status/1275886604608065538?s=20&t=rtMGbH7B2O0tEpXY6XbyvQ
kendisine hem akaragücünde hem de kocaeli de çok büyük ayıp edildi.

https://eksisozluk.com/entry/136696294

MetehanS
14.07.2022, 00:36
https://twitter.com/NortheLighTS/status/1275886604608065538?s=20&t=rtMGbH7B2O0tEpXY6XbyvQ
kendisine hem akaragücünde hem de kocaeli de çok büyük ayıp edildi.

kocaelide sistem kurmuştu
ama malum yönetim aptal aptal transferlerle sistemi batırdı

kötü oyunu teknik direktörden zannediyorlardı yanıldılar ve kümeye düştüler

jpositve
14.07.2022, 14:23
kocaelide sistem kurmuştu ama malum yönetim aptal aptal transferlerle sistemi batırdı kötü oyunu teknik direktörden zannediyorlardı yanıldılar ve kümeye düştüler ankaragucunde iken devre arasi gelir gelmez yaptirdigi transferler ilac olmustu. Dinamo kievden gerson rodruguezi kiraladilar adam 11 macta 976 dakika oynadi. 6 gol 2 asisit yapti. Danimarka liginden gurcu lobjanidze yi aldilar o sezon iyiydi ama fazla skora etki yapamadi. Hatta o sezon televiizyon programlarinda fenere karsi iyi oynadigi bir mactan sonra konusuluyordu. Neyse ertesi sezon super ligde ankaragucu ile ligde 37 macta 2729 dakika oynadi bu da 30 - 31 tane 90 dakika yapiyor 3 gol 8 asist yapti ama ankaragucunun dusmesini engelleyemedi. Sonraki sezon hataya transfer oldu. Ligde 37 macta 2447 dakika oynadi bu da 26 - 27 tane 90 dakika yapiyor 8 gol 8 asist yapti. Michalak var yine o sezon devre arasinda alinan polonyali kanat oyuncusu rusya liginden alindi bu da ilk sezonuda 14 macta 3 asist yapti skora fazla katki yapamadi. Sonraki sezon rizeye transfer oldu. Ligde 31 macta 1359 dakika oynadi bu da 15 - 16 tane 90 dakika yapiyor. 2 gol 6 asist yapti. Bu sezon da rizede 35 macta 1477 dakika oynadi bu da 15 - 16 tane 90 dakika yapiyor 4 gol 3 asist yapti. Aldirdigi oyuncular tam fiyat performans oyunculariydi.

Kocaeliye gittiginde ise takim 2. ligde idi kendisi takimi 1. lige cikardi. Aonra da o yaz koronadan doalyi yogun bakima alindi adam olumden dondu. O yaz hoca yogun bakimda iken transferler gerceklestirildi. Lige de aslinda iyi baslamislardi. 12. hafta sonunda liderle aralarinda 5 puan fark varken birden dususe gectiler. Artik oyuncular mac mi satmaya baslaidlar yoksa kulupten paralarini alamiyorladi bileiyorum.

https://www.tff.org/Default.aspx?pageID=1580&hafta=12#grp

https://www.transfermarkt.com.tr/kocaelispor/spielplan/verein/120/saison_id/2021/plus/1#TRP

https://www.transfermarkt.com.tr/mke-ankaragucu/transfers/verein/868/saison_id/2019/pos//detailpos/0/w_s/w/plus/1#zugaenge

jpositve
20.10.2022, 01:15
haber61 den turgay beşyıldızın 30 haziran 2021 deki yazısı

Anarşist ruhlu bir adamın direnişi!

Trabzon’un deniz gören Çömlekçi Mahallesi’ndeki evlerinde, 1958 yılının soğuk bir aralık günü dünyaya geldi.

Lokantacılık yapan babasını, 13 yaşında bir trafik kazasında kaybetti.

Hayriye annesi, 85 yılı aşkın bir süre kapı gibi arkasında durmaya devam ettikten sonra onu da kaybetti.

İkisi kız, 7 kardeşin 5 numaralı oyuncusu, İskenderpaşa İlkokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu’nda okudu. Affan Lisesi’nden sonra, KTÜ Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler Bölümü’nden mezun oldu.
https://i.hizliresim.com/7ts0pjq.webp

O Sosyal Bilgiler yada Tarih öğretmeni olma yerine futbol dünyasına girmeyi tercih etti.

Futbolla tanışmadan Tekirdağ’da kısa dönem olarak selam çaktı bayrağımıza, vatana…

Kışlada silah tesisatını depocuya teslim etmesinin ardından, Trabzon’a yeniden geri adım attı.

Bu dönemlerde kitaplarla haşır, neşir oldu. Kitap okumaktan gözlük takmaya başladı.

Özelikle fanatik ve radikal bir anlayış olmayan bir düşünceyi ve tasavvuf’u öne çıkarın Mevlana’nın eserlerine çok takıldı. Mustafa kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını inceledi okudu. Mevlana ile Atatürk’ün kendi alanlarında çok ama çok önemli şahsiyetler olduğunu önemle hep vurguladı.

Tüm evrensel dinlere bir bakış attı. Bluss, caz müziğini çok seviyor. Gitar ve piyano vazgeçilmez enstrümanları. Bu dalda isim yapmış sanatçıları dinlemek, sıra dağlardaki rüzgarın ve kıyıya vuran dalgaların sesini dinlemek gibi onun için. Kilise müziğini farklı bir tarz olduğu için, benim gibi oda seviyor. Aynen Ney müziğine bayıldığımız gibi… Belgesel yapımlara ve western filmlerine hayran.

TRT-1’de pazar sabahları western filmi seyrederken, ekran karşısında ailece kıymalı, peynirli yiyenlerden oda. Nilüfer Cansu ve İrem Tuba isminde iki yetişkin kız babası.
https://i.hizliresim.com/11br1py.webp

İlk olarak, alt yapılarda meşin yuvarlağı tanıdı.

Futbolla asıl tanışması ise vatani görevinden sonra oldu. Trabzon’un o zamanlardaki futbol ve oyuncu kalitesi yüksek amatör kümesinde, Necmiati ve Erdoğduspor’da forma giydi. Amasyaspor’da çok kısa bir dönem profesyonel futbol oynadı. Ailesinde kendisi gibi futbola bulaşan kardeşi sadece Halil İbrahim oldu. Bu isim sırasıyla Trabzonspor, Galatasaray, Antalyaspor ve Malatyaspor’da forma giymişti.

Kendisi ise Kısa süren Amasyaspor macerasından sonra 23 yaşında aktif futbol oynamayı bırakıp, genç yaşta antrenörlüğe soyundu. “Ben bu işi biliyorum ama oynayamıyorum, o zaman oynatayım” düşüncesiyle, Trabzon İdmangücü’nde İlk antrenörlük deneyimine başladı.

Bütün kategorilerde Trabzon şampiyonluğunu yakaladı. İdmangücü’nde 3.lige çıkmayı elde etti ama yönetimi amatör kalmakta karar kıldı. Aynen o yıllarda İdmanocağı’nın yaptığı gibi, doğru da karar verdiler hani.

Trabzonspor’un alt yapısında değişik kategorilerde görev yaptı. İlerleyen yılarda alt yapının başına da geçti. Trabzonspor tesislerine ilk adım attığında 30 yaşındaydı. Özkan Sümer koordinatörlüğünde alt yapıda oyuncu izleme bölümünde göreve başladı. Minik, Yıldız, A ve B Genç Takım seviyelerinde görev aldı, tam 5 yıl. Ayrılırken kendi deyimiyle “ İçimdeki enerjinin bana yapmış olduğu bir baskıyla, düşüncelerimi ve felsefemi uygulayabileceğim yeni bir dünya aradık ve riske girdik ” görüşü hakimdi.

Giray Bulak’ın asistanı olarak profesyonel teknik adam dünyasıyla 1977’de tanıştı. Göztepe, Sakarya, Antalya ve Elazığspor’da, asistan, yardımcı antrenör olarak görev yaptı.

Bu ara Ahmet Suat Özyazıcı, Vanspor’u çalıştırırken, onun denetiminde Vanspor’da Altyapı Koordinatörlüğü’ne soyundu. İzmir Aliağa GSK kulübünde görev yaptı.

Sakaryaspor ve Bulancakspor’da eşofmanlarını yine giydi. En son Elazığspor’da Giray Bulak’ın yardımcıları olarak, Mehmet Birinci ile beraber çalıştıktan sonra, Trabzonspor’un Alt yapı Koordinatörlüğü’ne getirildi kısa bir dönem.

İki kez çağrılmış, koltuğuna tam oturmadan her nedense kovulmuştu.

İlk kez tek yetkili olarak Gümüşhanespor’un başına geçti. Ardından 3.lig de Pazarspor’da aynı yetkilerle devam etti ve ilk yılında 3.ligde takımını şampiyon yaptı. Sezonun bitimine üç maç kala, şampiyonluğu garantilemiş bir takımın başına Hasan Vezir’i getirmelerini, hayatında kendisine atılan en büyük kazıklardan biri olarak niteledi. Zamanın Pazarspor Kulüp Başkanı ve yönetimi tarafından şampiyonluk primi olarak gönderilen 2004 yılında ki, o günkü rakamla 7 milyarı almayarak “Kendisine şovenist’lik yapıldı.“ fikriyle geri iade etti, üstelik paraya en çok ihtiyacı olduğu zamanda.
https://i.hizliresim.com/mkrg9oe.webp

Genelde “İnsanın karakteri, kaderidir” diyen bu adam, Ofspor’u devir alıp onu da şampiyon yaparak 3.ligden 2.lige çıkardı. Kendisine söz verilen 50 bin lirayı alamadı, daha doğrusu Ofspor’un, o dönemdeki başkan ve yönetimi tarafından söz verilen şampiyonluk priminin verilmediğini, üzerine basa basa söyledi. Ardından Arsinspor’u 2.ligde şampiyon yaparak play-off oynattı. İstanbul’un 2.lig ekiplerinden Beylerbeyi’nde 6 aylık bir süre yaşadı.

…Ve İstanbul Beylerbeyispor’dan sonra, hayatında önemli bir iz bırakan Kütahya’da, 2008 yılında kendini Tavşanlı Linyitspor’da buldu. 73 bin nüfuslu bu şirin ilçe halkı ve taraftarı ile kenetlendi.

Trabzonspor’un, Süper Ligde resmen şampiyonluğunun gasp edildiği 2010-2011 sezonunda, Tavşanlı Linyit takımını da tarihinde ilk kez şampiyon yaparak, Bank Asya 1.Ligi’ne çıkarttı. Şampiyonluk primi 30 bin TL’yi aylar sonrada olsa, iki çek olarak aldı.

Bu takımda görev yaptığı sırada bıraktığı uzun sakallarıyla dikkat çekti. Sakal bırakma nedenini, ülkemiz futbolundaki yabancı antrenör ve futbolcu hayranlığına bir tepki ve bir isyan olarak vurguladı. Ruhunu hep bir anarşiste benzetti.

Sezon sonu aynı takım haricinde, Ç.K Rizespor ve Boluspor’dan teklif aldı.

15 yıldır neredeyse hep şehir dışında olduğu ve Trabzon’a gelip gitmekten artık yorulduğu gerekçesiyle ve de kızları üniversite çağına gelmesi, 1461 Trabzon takımının teklifini düşünmeden kabul etmesi, en büyük etkenleri oldu.

Trabzonspor’un Teknik Direktörlüğü’nü zamanı geldiğinde yapmayı hayal edenlerden biri olduğu düşüncesine hep yer verdi. Bu takımın Şenol Güneş gibi çok yetenekli ve çalışkan bir teknik adamının var olduğunu hatırlatarak, kendi stilim olmakla beraber, Şenol Güneş gibi bir değerin, şu an ayak izlerini takip etmeliyim ve ediyorum, felsefesini hep önde tuttu.

Trabzonspor’un kendisine bir kimlik verdiğini ve bunu unutmadığını söyledi.
https://i.hizliresim.com/56lohmc.webp

Bazı yöneticilerin zor zamanlarda teknik adamları toplumun önüne atmalarını, o teknik adamların daha önce oluşturdukları davranışlarının geri dönüş refleksleri olarak açıkladı.

Şu sıralar Türkiye profesyonel futbol liglerinde 3.ligler, 2.ligler, 1.lig ve Süper Lig dahil olmak üzere haftalarca mağlubiyet yüzü görmeyen tek takım olarak, Bank Asya 1.Ligi’ne çıkan 1461 Trabzon takımının o zamanda tam yetkilisi olduğunu hatırlattı.

Sezon başı takımın başına geldiğinde, lige iki mağlubiyet ve bir beraberlikle başlarken, tereddüt ve stres içinde kalanların yüreğine haftalar geçtikçe su serpti. Kırmız grupta ligin bitimine 9 maç kala, lig lideri Bandırmaspor’un ardından 1 puan farkla averajla 3.sıraya yerleşti ve şampiyonluğun en büyük adaylarından biri durumuna gelmişti.

İbrahim Hacıosmanoğlu’nun başkan olmasıyla, beklenmeyen bir günün sonrasında sürpriz bir şekilde Trabzonspor A Takımının başına geçti. Özellikle UEFA Avrupa Lig’in de bordo mavili ekiple önemli başarılar elde etti. Ardından yine Süper Lig’de Akhisarspor, Osmanlıspor, Konyaspor ve Ankaragücü’nde idman sahasında düdüğünü boynuna astı.

Futbolda verilen sözlerin yerine getirilip, getirilmemesiyle ilgili olarak bu çerçevede Mevlana’nın bir sözünü hatırlattı “İnsanoğlu yüce bir ağaca benzer, kökü ahdinde durmaktır.“

"Sanatçı olmadan dükkan açma, önce bir ustaya hizmet et sıkılma.” sözünü baz alarak, yanlarında yardımcı antrenörlük yaptığı teknik adamların hepsine teşekkür etmeden geçmedi.
https://i.hizliresim.com/7p1bixe.webp

Yakıtını kendi koyduğu, Trabzonspor kulübünün kendisine tahsis ettiği bir otomobili kullandı. En az iki daire alabileceği birikmelerini, birinci derecede yakın akrabalarıyla olan iş dünyasındaki faaliyetlerinde, o an yapması gerektiğini yaptığı için tüm birikimlerini o dönemde kaybetmişti. 4 kişilik ailesiyle babadan kalma, sobalı 60 metre karelik bir evde oturmaya uzun süre devam ettikten sonra, Trabzon’un 1 No’lu Beşirli Mahallesinde ve Şana mevkiinde aldığı yeni evlerle ile yaşama yeni bir sayfa açtı.

Bu sezon bittiğinde yani bir ay önce şampiyonluğa hasret Kocaelispor’u, play-off maçlarının ardından PTT 1.Ligi’ne çıkarmayı başardı. “Belli bir döneme kadar, kendime ait bir evim yoktu ama ailemdekilere karşı yapmam gerekeni hep yaptım, maddi ve manevi kaybettiğim çok oldu ama mutluyum.“ demeyi, bir hümanist gibi hiç bir zaman ihmal etmedi .

Kocaelispor ile sözleşmesi devam ederken, geçtiğimiz haftalarda maçlar devam ederken, ağır bir covid süreci yaşadı. Toparlanıyorum derken ikinci kez yine yakalanınca, KTÜ Farabi Hastanesi’nde yoğun bakıma kaldırıldı. Yapay akciğer makinesi ECMO’ya bağlı nefes alabildiği günlerden sonra, güzel bir haber geldi. Dün itibarıyla artık makineden bağımsız olarak, tedavisi devam etmeye, normal nefes almaya, yarım kalan işlerini tamamlamak için haklı direnişini sürdürmeye başladı.

Kim mi ? Mustafanoviç Akçaytiç değil.

Bizim Mustafa Akçay.

https://www.haber61.net/anarsist-ruhlu-bir-adamin-direnisi

jpositve
28.10.2022, 00:01
Mustafa resit akcay kocaelispordan istifa etmis. Cuma gunku deplasmandaki samsunspor macinda mac 1-0 iken ilkyarida stoperlerden biri kirmizi kart gordu ve dogal olarak maci 3-0 kaybettiler. Bu mactan sonrada mustafa hoca basti istifayi. Zaten mustafa hoca daha onceden de istifa etmisti. Kulup baskani ikna ederek goreve devam etmesini saglamisti.

Göreve gecen sezon devre arasinda gelmisti mustafa hoca. O zaman kocaelispor 2 ligde idi ve mustafa hoca kocaeliyi tff 1.lige cikardi. Tff 1.lige iyi baslamislardi bu sezon 12.haftada 7 kasim 2021 de bursasporu deplasmanda 2-1 yenmislerdi. Ve ligde averajla 6.siraya gelmislerdi. O zamanlarda ligde 22 puanlari vardi. Ilk siradaki ankaragucu ile aralarinda sadece 5 puan vardi. Bursa macindan sonra bu zamana kadar 10 macta sadece 1 galibiyet 1 beraberlikle sadece 4 puan toplayabildiler. O 1 beraberligi de 5 hafta once almislardi. Samsun maciyla beraber son 4 maci kaybetti kocaelispor.

Kocaelispor 12.haftadan sonra inanilmaz bir dususe gecti 6.siradan 13. siraya kadar geriledi takim. Bi ara cok eksikleri vardi. Ozellikle aralik ayi basinda 4 tane kadro disi 5 tane sakat 1 tane cezali olmak uzere 10 tane eksik oyunculari vardi. Kadrolarinda bi ara bizde oynayan semih karadeniz ve musa nizam ile eski sivasspor lu şikeci kaleci korcan celikay ile atilla turan gibi isimler var.

Kocaelispor kotu sonuclar alininca kasim ayi sonlarinda oyuncularini kadro disi birakmaya basladi. Ama bu hareket takima olumlu bi katki yapamadi. Kocaeli yerel haber sitelerinin alitndaki yorum kisminda yazan yorumlarda cok ilginc. Taraftarlarin cogunlugu ligin en iyi kadrosunun kendilerinde oldugu ve mustafa hocanin takimi mahvettigi gorusunde.

Birde kadro disi birakilan oyunculardan bahattin kose bir alt lige 2.ligde ankaraspora 930 bin tl ye transfer oluyor. Taraftarlar vay efendim ankaraspor un acliktan nefesi kokuyor 930 bin tl para veremez. Kesin bahattin kose alacagi parayi kulupte birakip belese gitmistir. Yonetim bizi kandirmaya calisiyor seklinde yorumlari var.

Hersey bir tarafa sunu belirtmekte fayda var. Mustafa koca kocaelisporu 2.ligden 1.lige cikardiktan sonra tff 1.lig icin hazirlanilir iken haziran ayinda korona virusune yakalandi ve hastanaede yogun bakima alinmisti. Kendisi hastanede entube edilmisti ve de olumden donmustu orada. Mustafa hoca korona surecini cok agir bir sekilde atlatmisti. Adam hastanede hasta yataginda yatarken kulup transfer yapmisti. Adam hastaneden ciltiktan sonra herseye ragmen gorevine devam etti. Birkac mac kaybetti diye taraftarlar stadda adama kufretmesi kabul edilebilir degil hakkatten. Adam sirf bu konudaki rahatsizligindan dolayi aciklama yapmak zorunda kaldi. Ya neyse ben ne diyeyim. Hakkatten bizim milletten bi cacik olmaz.

01 https://www.aspor.com.tr/tff-birinci-lig/2022/01/21/mustafa-resit-akcay-gorevimden-ayriliyorum

02 https://www.fanatik.com.tr/amp/mustafa-resit-akcay-bana-niye-kufur-ediyorsun-oglum-2256931

03 https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/9113018/akcay-yonetim-bugun-git-desin-giderim

04 https://m.sporx.com/akcay-taraftar-haklidir-istifayi-dusunecegim-SXHBQ950816SXQ

05 https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/8884136/mustafa-resit-akcay-bana-niye-kufrediyorsun-oglum

06 https://www.cagdaskocaeli.com.tr/haber/9210402/eksik-ve-sakatliklarla-bogustuk

07 https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/8808519/eksik-sayisi-10a-ulasti

08 https://www.ntvspor.net/futbol/kocaelispor-da-3-kadro-disi-61a52b1411a58f07007d968f

09 https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/9098799/iste-bahattin-koseden-kazandigimiz-para

10 https://www.tff.org/Default.aspx?pageID=142&hafta=12#grp

11 https://www.transfermarkt.com.tr/kocaelispor/kader/verein/120/saison_id/2021/plus/1

12 https://www.mackolik.com/takim/kocaelispor/ma%C3%A7lar/b703zecenioz21dnj3p63v3f7/tff-1-lig/2021-2022/4bjy1nv7r830w1rkai5h5w7bo
2. Ligden eaenler erokspor ile anlasti. Herhalde daha once 1461 ve kocaelide yaptigi gibi takimi tff 1. lige cikarip oradan super lig kovalayacak

Doğukan Uçan
28.11.2023, 22:37
alt ligler için iyi hoca her takımda iş yapar.