PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mustafa Reşit Akçay

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22

dimsag
01.12.2013, 17:35
hoca ve takıma tbrkler futbol adına birşey olmasada galibiyet için....

DeAgLeMaNyAq
01.12.2013, 17:39
Rakiplerin kaleye attıkları şutu geçtim ama Erciyes'in Avni Aker'de 11 korner kullanmasının pek izahı yok...

Hunk
01.12.2013, 18:11
Gercek bir teknik direktor.

Kadir
01.12.2013, 18:20
Rakiplerin kaleye attıkları şutu geçtim ama Erciyes'in Avni Aker'de 11 korner kullanmasının pek izahı yok...

Sonuç olarak bu haftayı 23 puanla en kötü 4. ya da 5. kapatacağız.

Avrupa Liginde 11 maçtır yenilgi yok ve grupta 13 puanla ilk sıradayız.

Bazen iş kazaları olsa da hocanın eldeki oyuncu yapısıyla oynattığı futbol negatif ama sonuca dönük bir futbol.

İ. SARAL
01.12.2013, 18:25
Colman'ı çıkarmaması hata idi.

endlessdeath
01.12.2013, 18:27
adrian oyuna girdikten sonra oyun da sistem diye birşey kalmadı top çeviremez hale geldik hoş adriandan öncede çok süper top çeviremiyorduk ancak bi hoca bu kadar sahada olanlar dan bir haber olamaz neyse ki k.erciyesli oyuncuların yeteneksizlikleri olmasa yenemiyecektik bir posizyon var k.erciyesin bambanın eline mi çarptı olayı penaltı olsa takım toparlanamayacak pozisyona gelecekti biz şöyle bir trabzonspor ne zaman izliyeceğiz merak ediyorum baskı altına alan ve iyi top çevirip rakibi yıpratan öldürücü press yapan bu gidişle biraz zor görünüyor daha oyunu çok geç okuyan bir teknik adam varken.Takıma iyi bir santrafor,ortasaha,teknik direktör şart sözleri bir birini tutsun takıma bir taktik oturtsun yeterlidir.Herkes yerini amacını bilsin yeter

Tuğrul
01.12.2013, 18:37
Defanstan pas yaparak çıkamazsan derli toplu görüntü çizemezsin.

Onur'ın ileriye yaptığı degajların anlamı olması için 3.bölgede rakibe agresif bir pres yapmalısın. Ne var ki baskı yapmak bir yana bütün topları Erciyesli oyuncular alıp sürekli üzerimize geldi.

Stoper oyuncuları çizgiye açılıp top alacak, verecek yapıya gelmediğimiz takdirde sen '' korkak, pısırık, ürkek '' bir hocasın. Bu zihniyetini değiştirmelisin.

Sibel
01.12.2013, 20:46
Tebrikler hocam.

cakalkerem
01.12.2013, 20:55
tebrik tutmasam da idare ediyor

Sefa
01.12.2013, 21:38
Olcan'ın neden sevinmediği sorulmuş sanırım açıklamasında bilmiyorum rakibe saygı duyuyordur dedi. Bu kadar saçma bir açıklama olur mu arkadaş..

Oyuncunun sorunundan haberin yok rakibe saygı diye saçma bir şey söylüyorsun.. :)

FC-ST-PAULI-61
01.12.2013, 21:41
Kendi sahamizda Erciyesspora karsi bile bukadar igrenc top oynuyoruz ayip be sanki rakip barca.

Heisenberg
01.12.2013, 22:22
Tamam takım iyi top oynamıyor ama iç sahada 7 maçta 6 galibiyet 1 beraberlik almışız. 13 gol atıp 2 gol yemişiz. Bunun neresi şanstır? Hoca demek ki bir şeyleri doğru yapıyor. Bu kadro belki başka bir hocanın elinde futbol kalitesi olarak daha iyi olabilir ama puan olarak şimdikinden iyi olabilirdi diyen kendini kandırır. Evimizde bu kadar iyi olmayıp, deplasmanda daha iyi olurduk ama puan olarak daha iyi durumda olamazdık muhtemelen. Devre arasında 1-2 transferle bu takım daha da iyi olacaktır. Sene sonunda Avrupa Kupalarına gidemeyecek bir derece alındığında hiç kimse güzel futbol oynuyordun, hadi sen Avrupa'ya git demez. Şu dönemde bizim için puan, güzel futboldan daha gerekli. Bekleyin, transferlerden sonra da takım kötüyse ondan sonra ne diyorsanız deyin.

cakalkerem
01.12.2013, 22:23
Kendi sahamizda Erciyesspora karsi bile bukadar igrenc top oynuyoruz ayip be sanki rakip barca.

aynen....

se_mah
01.12.2013, 23:45
teşekkürler Mustafa Hocam

atomantcum
01.12.2013, 23:50
Tamam takım iyi top oynamıyor ama iç sahada 7 maçta 6 galibiyet 1 beraberlik almışız. 13 gol atıp 2 gol yemişiz. Bunun neresi şanstır? Hoca demek ki bir şeyleri doğru yapıyor. Bu kadro belki başka bir hocanın elinde futbol kalitesi olarak daha iyi olabilir ama puan olarak şimdikinden iyi olabilirdi diyen kendini kandırır. Evimizde bu kadar iyi olmayıp, deplasmanda daha iyi olurduk ama puan olarak daha iyi durumda olamazdık muhtemelen. Devre arasında 1-2 transferle bu takım daha da iyi olacaktır. Sene sonunda Avrupa Kupalarına gidemeyecek bir derece alındığında hiç kimse güzel futbol oynuyordun, hadi sen Avrupa'ya git demez. Şu dönemde bizim için puan, güzel futboldan daha gerekli. Bekleyin, transferlerden sonra da takım kötüyse ondan sonra ne diyorsanız deyin.

Evet şanstır, fikstür şansı. O maçları yazalım birlikte:
Rize, Karabük, Konya, Sivas, Elazığ, Eskişehir ve Erciyes'le oynadık. Bu takımlardan sadece lig sonuncusu Elazığ'ı rahat bir şekilde yendiğimizi söyleyebiliriz. Kaldı ki yazdığım takımların Sivas ve Eskişehir hariç hiçbiri bizi zorlayacak kapasitede değil zaten. Eskişehir karşısında güç bela bir golle 3 puan aldık, yoksa bariz beraberliğe oynuyorduk. Sivas'a da yine beraberliğe oynayıp o şekilde bitirdik. Yani yendiğimiz maçlar zaten en kötü halimizle bile yenmemiz gereken maçlardır. Avrupa'da da aynı şekilde rakipler hep çok zayıf kaldı. Bir tek Lazio maçında iyi oynadık, sonradan ikinci yarı normal halimize döndük onu da batırdık.

Aynı mantıkla düşünürsek geçen sezon da benzer bir kadroyla ligde benzer sonuçlar alırken kupada final oynamıştık. Yarı final ilk maçında Sapara'nın attığı bir gol bütün kaderimizi değiştirdi. Skora baksan Sivas'a 6 attık ama takımın halini hepimiz biliyoruz. Videoton'a iki maçta 0 gol atmakla Dinamo Minsk'e iki maçta 1 gol atmak arasında ne fark görüyorsunuz? O bir gol olmasaydı geçen seneden hiçbir fark olmayacaktı, belki yine aynı şekilde elenmiştik. Bu kadar pamuk ipliğine bağlı, bu kadar şansla yürüyen bir takımız işte.

Değişen hiçbir şey yok, ite kaka ilerleyen bir futbol. Öyle çok iyi kapandığımız filan da pek yok, genelde Onur'a ve rakiplerin beceriksizliğine duacıyız. Hücum organizasyonu, taktik anlayış, paslaşma denen şeyin zerresi yok. Yani şunu söylüyoruz, "Hoca defansif futbol oynatıyor ama puan da alıyor" demek pek geçerli değil. Defansif bir takımız güya ama 2-0'dan Gençlerbirliğine maçı veriyoruz, Lazio'ya 3-1'den 3-3'e geliyoruz. Hatta bunları bırakın, Derry City, Apollon gibi takımlara bile rahat bir şekilde öndeyken art arda goller yiyip üç buçuk attığımız zamanlar oldu. Biz defansı iyi falan yapmıyoruz. Maç boyu kendimiz uyuyup rakibi de uyutmaya çalışıyoruz. Baskı yapan takımlar bize golü atıyor işte, ya da Onur maçın kahramanı oluyor. Baskı yerken gidip kontradan gol attığımız da görülmemiş zaten. Uf yazdıkça içim daraldı.

Sözün özü, geçen senenin aynısı gidiyor. Neden tebrik edeyim ki ben hocayı?

Ogün YAZICI
02.12.2013, 00:01
olcan'ın gollere az reaksiyon vermesnin sebebi heyecanını kaybetmesi olabilir, oynanan sistemden memnun olmaması olabilir, hangi amaca hizmet ettiğini bilmemesi olabilir...rakibe saygı duyması falan filan geç bunları.

mustafakaya
02.12.2013, 00:01
tamam kabul ettim hoca şanslı. e şanslı olmak suç mu? güzel kadroyu ver eline, şansının da katkısı ile işler güzele gitsin.

mustafakaya
02.12.2013, 00:20
üstelik kompakt yapımızı koruyup, kaymaları iyi yapabiliyoruz:)

DeAgLeMaNyAq
02.12.2013, 00:54
Olcan'ın neden sevinmediği sorulmuş sanırım açıklamasında bilmiyorum rakibe saygı duyuyordur dedi. Bu kadar saçma bir açıklama olur mu arkadaş..

Oyuncunun sorunundan haberin yok rakibe saygı diye saçma bir şey söylüyorsun.. :)

Olcan başlığında yazdım ilk bakışta kendi ezbere konuşmuş gibi duruyor ama açıklamaın devamında Olcan'a bir sorun olup olmadığını soracağım dedi. Her fırsatta oyuncularımız psikoloğumuzla sürekli toplantı yapıyor diyor da Olcan sıkıntısını hiç anlatmamış mı acaba...

İ. SARAL
02.12.2013, 09:55
Dönüşüm...

Evet kabul, sezon başından itibaren ortada güzel bir futbol yok...
Ama hangi sezon başından itibarendir bu yaşanan kötü hâl? Bu sezon başı mı, önceki sezon başı mı? Kaç sezonluktur bu kötü oyun? Çok iyi futbol oynanıyordu da ben mi hatırlamıyorum!
Kolay unutuyoruz, kolay tüketiyoruz bu takımı... Haliyle takım olunmasını, dönüşmesini geciktiriyoruz bu söylemlerle, öteliyoruz bilinmeyen bir çözümün, bilinmeyen yılına... Geçtim hepsini, ben asıl şu tatminsizliği anlamış değilim...
Avrupa dönüşleri sonrası, hele de tarihinde bu kadar ilke, bu kadar kısıtlı-özel durumlu oyuncu kadrosuyla imza atıyorken; Galibiyeti geçtim, bir de iyi futbol bekleyenlerin bu alışkanlıkları hangi dönemlerden geliyor?
Bu kadronun geçmişi ve yapısı baz alındığında; bundan daha iyisinin yapıldığı ve yaşandığı çok sık karşılaşılan bir durum ya da alışkanlık mıdır?
Son üç yılını düşünün bu takımın, yaşadığı erozyonu ve camianın bu takıma verdiği(!) desteği bir hayal edin!

Gerçeklerin var senin, kolay unutuyorsun!
Bitmiş ama gitmemiş, gidememiş oyuncuların var elinde... Sezona onlarla başlamak zorundaydın ve başladın da!
Onlarla takım olmaya, onlarla hedef belirlemeye ve o hedeflere de onlarla koşmaya çalışıyorsun şimdi!
Ve sen onlara çaktırmadan aslında "ben sana mecburum" diyordun sezon başında!
Bu ne kadar zordur bilir misin?
Ama şu an geldiğin nokta; maç sonunda birlikte kolbastı oynayacak düzeyde bir takımdaşlık... Dönüşümde katettiğin yolun farkında mısın?
Bu oyuncularla şimdi Avrupa ve ligde müthiş puanlar topluyorsun...
Kıymet üretiyor, kıymetleniyorsun...
Futbol kötüymüş!
Hoca oyunu okuyamıyormuş!
Şöyle düşün: "Biz bu takımı daha evvel ne hocalara gösterdik" olmadı, değil mi?

Olcay ÇAKIR

Bu yazı her şeyi özetliyor. Bir kere de sabredin bir kere de bir hocanın arkasında durun. 1 seneyi tamamlasın sonra bakılır değerlendirilir başarılı mı başarısız mı diye. Hiç ders almıyoruz maalesef. Aynı tas aynı hamam.

cakalkerem
02.12.2013, 09:59
Kalan maclardanda alabildigimiz kdr puan almaliyiz.canakkale gecilmez

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilhan
02.12.2013, 10:26
Maç öncesi yaptığı konuşmaların totem olduğuna inanmaya başladım.

Mehdi
02.12.2013, 10:30
Adamdır adam.:)

alper*
02.12.2013, 10:41
Son maçta, kadrodaki 18 oyuncudan 7'si altyapıdan çıkan oyunculardı. Tebrikler :alkış:

mustafakaya
02.12.2013, 11:01
Dönüşüm...

Ama hangi sezon başından itibarendir bu yaşanan kötü hâl? Bu sezon başı mı, önceki sezon başı mı? Kaç sezonluktur bu kötü oyun? Çok iyi futbol oynanıyordu da ben mi hatırlamıyorum!
Kolay unutuyoruz, kolay tüketiyoruz bu takımı... Haliyle takım olunmasını, dönüşmesini geciktiriyoruz bu söylemlerle, öteliyoruz bilinmeyen bir çözümün, bilinmeyen yılına... Geçtim hepsini, ben asıl şu tatminsizliği anlamış değilim...
Avrupa dönüşleri sonrası, hele de tarihinde bu kadar ilke, bu kadar kısıtlı-özel durumlu oyuncu kadrosuyla imza atıyorken; Galibiyeti geçtim, bir de iyi futbol bekleyenlerin bu alışkanlıkları hangi dönemlerden geliyor?
Bu kadronun geçmişi ve yapısı baz alındığında; bundan daha iyisinin yapıldığı ve yaşandığı çok sık karşılaşılan bir durum ya da alışkanlık mıdır?
Son üç yılını düşünün bu takımın, yaşadığı erozyonu ve camianın bu takıma verdiği(!) desteği bir hayal edin!

Bitmiş ama gitmemiş, gidememiş oyuncuların var elinde... Sezona onlarla başlamak zorundaydın ve başladın da!
Onlarla takım olmaya, onlarla hedef belirlemeye ve o hedeflere de onlarla koşmaya çalışıyorsun şimdi!
Ama şu an geldiğin nokta; maç sonunda birlikte kolbastı oynayacak düzeyde bir takımdaşlık... Dönüşümde katettiğin yolun farkında mısın?
Futbol kötüymüş!

Olcay ÇAKIR

Bu yazı her şeyi özetliyor. Bir kere de sabredin bir kere de bir hocanın arkasında durun. 1 seneyi tamamlasın sonra bakılır değerlendirilir başarılı mı başarısız mı diye. Hiç ders almıyoruz maalesef. Aynı tas aynı hamam.

nereyi imzalıyorum?

alper*
02.12.2013, 11:05
Olcay Çakır çok güzel bir yazı yazmış :alkış:

Adem Erdoğan
02.12.2013, 11:09
Olcay reyizin askerleriyiz.

Travelair
02.12.2013, 11:14
Bu altyapının başarılı olduğunu göstermez. Aldanmayalım. Çünkü biliyoruz ki çoğu Trabzonspor'u taşıyacak kapasitede değiller

alper*
02.12.2013, 11:48
Altyapıdan gelen oyuncular gayet güzel bir şekilde taşıyorlar Trabzonspor'u.

Şu aşamada ne yapabilirlerdi daha?

Milyon euroluk transferler yatırımlar yapan takımlarla puan puanayız.

Bahadır Şimşek
02.12.2013, 12:31
Dönüşüm...

Futbol kötüymüş!

Olcay ÇAKIR

Malesef biz bunları söylediğimizde Trabzonspor'un tarihini unutmuşlukla suçlanıyoruz. Ama işte tam da budur ortadaki durum.

DEEP BLUE
02.12.2013, 12:36
Ne anzer balıymış hocam, bitmiyor... Bittiği gün, senin de bittiğin gündür zaten...

Yiğit Gayretli
02.12.2013, 13:03
Spor Toto Süper Lig ve UEFA Avrupa Ligi'nde başarılı sonuçlar alan ancak oynadığı oyun zaman zaman eleştirilen Trabzonspor'da, teknik direktör Mustafa Akçay, "Bir dönem Yunanistan, Avrupa şampiyonu oldu ama hiç kimse onların oyununu beğenmedi. Biz sonuç üreterek puan almak gibi bir misyonumuz var" dedi.

Akçay, yaptığı açıklamada, Ziraat Türkiye Kupası'nda 37 yıl sonra karşılaşacakları Balıkerispor ile zorlu bir karşılaşma oynayacaklarını belirtti.

Balıkesirspor'un şu anda kendi liginin flaş takımı ve çok hızlı, oyunu değiştirebilecek oyunculara sahip olduğunu söyleyen Akçay, "Bizim açımızdan çok kolay olmayacak. Bizim de bazı oyuncularımızı dinlendireceğimiz, bazı oyunculara şans vermek istediğimiz bir müsabaka. Umarım düşüncelerimizi orada maç sonuna yansıtmış oluruz. Bu riskleri alacağız almak zorundayız. Umarım doğru sonuç olarak almak adına yaptığımız hamleler yerinde olur" dedi.

Akçay, rakip takımın teknik adamlarının Trabzonspor'a karşı iyi oynadıklarını ancak kazanamadıkları yönünde yaptığı açıklamaları da değerlendiren Akçay, şunları söyledi:

"Sedefin kırılması inciye zarar vermez. Bunlar oyuncusunu motive etmek için yapılmış bir stratejik konuşma da olabilir. Bizim eylem ve organizasyonlarımızın sonuçlanması onların organizasyonlarının sonuçlanmamasıyla ilgili yapmış olduğu bir hamle de olabilir. Oyun oynanıyor, bitiyor. Kazananı tebrik etmek gerekir. Bu açıklamaları çok fazla sorun etmiyorum. Bir dönem Yunanistan Avrupa şampiyonu oldu ama hiç kimse onların oyununu beğenmedi ama Yunanistan şampiyon oldu. Bizim sonuç üreterek puan almak gibi bir misyonumuz var ama mümkün oldukça oda oyunu kaliteli hale getirmek görevlerimiz arasında ama önemli olan puan alıp şehri iyi temsil etmek."

KATILACAK VE GİDECEK OYUNCULAR AÇIKLANACAK

Akçay, kulüplerde her sezon başı veya devre arasında transferde hareketlilikler olduğunu dile getirerek, "Trabzonspor’da da bu olacak, kaçınılmaz. Bu transferleri iki yere dayandıracaksınız, bir kulüp menfaatine iki oyuncu menfaatine. Oyuncuların da aileleri, gelecekle ilgili idealleri var. Oymayan oyuncuları da düşünüyoruz onlara da uygun hareketler yapmak zorundasınız. Birkaç hafta içerisinde katılacak ve gidecek olanlarla ilgili kulüp yetkileleri ve yetkili organlar tarafından açıklama yapılacaktır" diye konuştu.

Bazı stratejileri oyuncu karakteri ve yapısı ile değiştirmenin mümkün oluduğunu söyleyen Akçay, "Trabzonspor’un şu andaki yapısına üç oyuncu katıldığı zaman takımın sahadaki duruşu, oyun yapısı, işleyişi değişebilir. Bugün Ronaldo tek başına Real Madrid’in işleyişini değiştirebiliyor. Messi, takımının kaleye gidişini, oyun yapısını değiştirebiliyor. Sahadaki stratejilerimiz değiştirecek oyuncular kattığımızda tabiki bizim de oyun yapımız değişecektir" dedi.

Son cümle benim için sabretmek adına yeterlidir. Bu üzerimize yakışmayan oyunu terk edeceğimizi söylüyorsa Hoca, becerebilmesi için fırsat vermeliyiz.

Anıl C
02.12.2013, 13:34
Olcay çakir ibretlik bir yazi yazmis

Mehmet BAŞ
02.12.2013, 15:14
Bırakın Allah aşkına...

''Alt yapıdan gelen oyuncular takımı taşıyacak kapasitede değilmiş...''

Peeeehhhhh...

Oynatmazsan, üzerinde durmazsan, kazanmaya çalışmazsan tabi ki o kapasiteye erişemezler!

Sonuna kadar alt yapı!!!!

Bir Mustafa YUMLU'nun nerden nereye geldiğini hepimiz izledik gördük...

1461'den gelen ve gelecek olan çoğu oyuncu Trabzonspor'u taşıyacak yeterliliktedir.

Sen yeter ki oyuncuna sahip çık, oynat!

Bu ülkede Burak YILMAZ bile arkasında durulduğunda neler yapabileceğini gösterdi.

Kimse Kadir'in, Zeki'nin, Caner'in, Gökhan'ın, Abdulkadir'in, Barış'ın, Yusuf'un bunları yapamayacağını iddia etmesin...

Sen oyuncuna sahip çık oynat...

2-3 yıl içinde görürsün taşır mı taşımaz mı...

poetricus
02.12.2013, 18:21
Mevcut durumda iyi futbol beklemiyorum, daha sonra da...
Bu arada Yunanistan'ın futbol oynamadan kazandığı bir şampiyonluk dillere dolanıyor da Almanya, Brezilya gibi ülkelerin oynayarak kazandığı sayısız kupa nereye gidiyor?

Emrah Akcagöz
02.12.2013, 21:21
Büyüklük tevazuda gizli ..

Samet Yildirim
02.12.2013, 22:12
Cok cakili kaliyoruz hocam savunmada...

Bukadari abartili...

Mert Acar
02.12.2013, 22:26
Olcay Çakır mükemmel yazmış,bazıları gerçekleri görmekten kaçıyor.

Hunk
03.12.2013, 00:39
Trabzonsporun Fergusonu olucak insallah

Veysel
03.12.2013, 00:43
Saygılar

artvints
03.12.2013, 00:52
kazanmanın da ayrı bir karizması var.her 3 puandan sonra hoca nın karizması artıyor.sezon başında saçma sapan, köye imam bile olmaz tarzında rencide edici yorumlar vardı.hadi onu geç, çirkin diye eleştireni bile gördü bu gözler.tövbe yarabbim.

Tayfun
03.12.2013, 09:40
Mustafa Akçay; " Yunanistan, Avrupa şampiyonu oldu ama hiç kimse onların oyununu beğenmedi ."

Kıssadan hisse

Anıl C
03.12.2013, 09:41
550 hocanın en iyisi O

Trabzon'un hocası, 11 maçtaki 2.63'lük puan ortalaması ile Avrupa Ligi'nin zirvesine çıktı.

Kariyerinde ilk kez Avrupa'da mücadele veren Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, rekor üstüne rekor kırıyor... Akçay Avrupa Ligi'nde mücadele etmiş ve 10 maçın üzerinde sahaya çıkan 550 teknik adam içerisinde en yüksek puan ortalaması yakalayan isim oldu. Akçay, 2,47 ortalamalı ünlü teknik adam Diego Simeone'nin önünde yer aldı. Daha önce PTT 1., 2. ve 3. Lig'lerde takım çalıştıran Akçay en yüksek puan başarısına Avrupa Ligi'nde ulaştı.

figirm
03.12.2013, 10:05
Olcay Çakır çok güzel bir yazı yazmış :alkış:
Ben hiç beğenmedim,tam bir güneşi balçıkla sıvama yazısı.Dün ligtvde kaleci performansları açıklandı.Listenin tepesinde kalesine gelen(çerçeveyi bulan) altmış küsur topta 13 gol yiyen Onur var.Listenin son sırasında ise kaleye gelen yirmi küsur topta on küsur gol yiyen Volkan var.Yani FB tam 31 gol atarken kalesine ancak bu kadar şut çekilmesine izin vermiş.Biz ise 18 gol atıp,Çanakkale geçilmezi oynayıp,tam altmış küsur kez işi Onurun becerisine bırakmışız.İtalyanların dediği gibi,Onur olmasa kesinlikle düşme potasında olacak bu takımın durumunu kadro ile falan açıklamak mümkün değil. 1461in kadrosu daha mı iyiydi de her yerde Onuru ile oynadı.Kendi sahasında bile ezilen,deplasmanlarda neredeyse hiç gol bile atamayan Erciyese karşı bile mahkum oynayan bu kadronun savunulacak bir tarafı yok.Sonunda büyük hataları ile boş kaleye bir gol attık,sonra ofsayttan bir gol daha ve maçı aldık.Beleş beleş maçları alıp,bir de ah o Gençler maçı,Sivas maçı diye ağıt yakıyoruz. Antifutbolun kalesi olduk. Bizi sertlikle yıldıran,Çanakkale geçilmez oynayan hiçbir takıma artık laf söyleme hakkına sahip değiliz.

Anıl C
03.12.2013, 10:37
Ben hiç beğenmedim,tam bir güneşi balçıkla sıvama yazısı.Dün ligtvde kaleci performansları açıklandı.Listenin tepesinde kalesine gelen(çerçeveyi bulan) altmış küsur topta 13 gol yiyen Onur var.Listenin son sırasında ise kaleye gelen yirmi küsur topta on küsur gol yiyen Volkan var.Yani FB tam 31 gol atarken kalesine ancak bu kadar şut çekilmesine izin vermiş.Biz ise 18 gol atıp,Çanakkale geçilmezi oynayıp,tam altmış küsur kez işi Onurun becerisine bırakmışız.İtalyanların dediği gibi,Onur olmasa kesinlikle düşme potasında olacak bu takımın durumunu kadro ile falan açıklamak mümkün değil. 1461in kadrosu daha mı iyiydi de her yerde Onuru ile oynadı.Kendi sahasında bile ezilen,deplasmanlarda neredeyse hiç gol bile atamayan Erciyese karşı bile mahkum oynayan bu kadronun savunulacak bir tarafı yok.Sonunda büyük hataları ile boş kaleye bir gol attık,sonra ofsayttan bir gol daha ve maçı aldık.Beleş beleş maçları alıp,bir de ah o Gençler maçı,Sivas maçı diye ağıt yakıyoruz. Antifutbolun kalesi olduk. Bizi sertlikle yıldıran,Çanakkale geçilmez oynayan hiçbir takıma artık laf söyleme hakkına sahip değiliz.

Bizle şbnin kalecilerini karsilastiracagina iki takimin defansini, orta sahasini karsilastir bide.

Faik Yılmaz
03.12.2013, 10:47
Sevgili Dostlar....

Kaleci Onur'un inanılmaz kurtarışları galibiyetlerimizde önemli bir etkendir ancak tek etken değildir....

Geçen yıl Türkiye'nin en iyi kalecilerine sahipken ( Onur ve Tolga ) ilk 19 maç sonunda 6 galibiyet 7 mağlubiyetle ve -1 averajla küme düşme hattının hemen üzerinde küme düşmemeye oynar hale gelmiştik...

kadro aşağı yukarı aynı idi......

yani başarıyı sırf Onura yüklemek yanlış....

defansif anlamda bazı şeyleride daha güzel yapıyoruz....

figirm
03.12.2013, 11:05
Bizle şbnin kalecilerini karsilastiracagina iki takimin defansini, orta sahasini karsilastir bide.

Bu karşılaştırmaya gerek bile yok.Dün ligtvde verilen örnek olduğu için,bir de bazı arkadaşların kaybettiğimiz maçlara hayıflanmasına anlam veremediğim için kaleci performanslarını kıyasladım,adamlar kalecilerine rağmen liderler,bizse kalecimiz sayesinde küme düşme hattında değiliz.Bu asla MRA başarısı değildir,bizden aşağıdaki takımlarla aramızdaki fark Onurun inanılmaz performansı ve Trabzonun anormal kısmetidir. Hadi büyük şikecileri geçelim,küçüklerine gelelim.Bugün Sivasın ya da Esklşehirin kadrosu bizden çok mu iyi.Çıkıp takır takır top oynuyorlar.Kimse kalecilerinin inanılmaz performansından sözetmiyor.Bu ligde takımları kadrolarına göre teraziye koyarsan FB,GS,Kasımpaşa dışında her takımdan ağır çekeriz.Ama sahada sergilediğimiz DURUŞ,benim zoruma gidiyor.Yunanistan örneği arkadaşlara haklı geliyorsa futbola bakışımız farklı demektir.Sadece skor almayı yeterli görmek,Trabzonspor duruşu değildir,olmamalıdır.

Terzioğlu
03.12.2013, 11:29
Mustafa Reşit Akçay, yoksul bir evin annesi gibi hamarat. Son kalan birkaç yiyecekle en az dört çeşit yemek çıkaracak kadar hünerli. Şükür gibi iyi niyetiyle.
Bayat ekmekleri tatlıya dönüştürecek kadar ince fikirli. Biz de isterdik çoktan seçmeli bir menü ile donatılmış bir sofrada doymayı. Lakin eldeki bu. Doyduk mu? Doyuyoruz çok şükür...
Yarın ne mi olur? Gün doğmadan neler doğar...

Joganita.net

mustafakaya
03.12.2013, 11:52
hocaya rotasyon yapmıyor diye kızanlar Allah hayrını versin şenol hocayı hatırlasın, yedek kulubesinin ismini unutmuştuk o zaman.

mustafakaya
03.12.2013, 11:54
mustafa hoca iyi kötü rotasyon yapıyor, yani yanlış rotasyon da yapıyor olabilir ama yapıyor.

Faik Yılmaz
03.12.2013, 11:57
hocaya rotasyon yapmıyor diye kızanlar Allah hayrını versin şenol hocayı hatırlasın, yedek kulubesinin ismini unutmuştuk o zaman.

Şenol Hoca şu anda hocamız olsaydı muhtemelen Yusufu Bursaporda ya da Galatasarayda izliyor olucaktık...

Ha kadroya altyapıdan oyuncu koymadığımız için her maç vereceğimiz 50 bin tlyide unutmayalım....

Kadir Keleş Madir Keleş top toplayıcı bile olamazdı.... Yerine Serkan Balcı ayağı kırılana kadar oynardı...

dakika 85 te ilk değişikliğimizi yapardık....

birde 1-0 öne geçersek Aykut Demir ısındığı yerden depar atar oyuna girerdi....

Yiğit Gayretli
03.12.2013, 12:01
Yine geldi konu Şenol Güneş'e :) Vallahi bravo :)

poetricus
03.12.2013, 12:06
III. Ramses şu anda hocamız olsaydı muhtemelen Yusufu Bursaporda ya da Galatasarayda izliyor olucaktık...

Ha kadroya altyapıdan oyuncu koymadığımız için her maç vereceğimiz 50 bin tlyide unutmayalım....

Kadir Keleş Madir Keleş top toplayıcı bile olamazdı.... Yerine Serkan Balcı ayağı kırılana kadar oynardı...

dakika 85 te ilk değişikliğimizi yapardık....

birde 1-0 öne geçersek Aykut Demir ısındığı yerden depar atar oyuna girerdi....
III. Ramses demek istemiştin değil mi Faik?
Doğruya doğru, haksızlık etmeyelim; III. Ramses'in oynatmaya çalıştığı futbol çok daha müspetti. Hocamız olsaydı daha pozitif futbol oynayacaktık, ama muhtemelen bu kadar puan toplayamayacaktık.

canna52
03.12.2013, 12:13
başarıyı onura bağlayanlar; geçen sene onur yok muydu kalede?

efsaneler uydurup sonra buna inanan bir taraftarımız var.

mustafakaya
03.12.2013, 12:18
Yine geldi konu Şenol Güneş'e :) Vallahi bravo :)

Allah selamet versin, Şenol hocayı severim. Ama şenol hoca iyi kadro ile iyi top oynatabilen iyi bir hocaydı, ama bazı sezonlar elindeki vasat kadro yahut içi geçmiş oyuncular ile boyumuzu aşan işler yapmaya kalkıyor ve çuvallıyorduk.

Anıl C
03.12.2013, 12:26
başarıyı onura bağlayanlar; geçen sene onur yok muydu kalede?

efsaneler uydurup sonra buna inanan bir taraftarımız var.

Bence de artik işin suyu çikmaya başladi herşeyi onura bağlamakla.
Tamam onurun yeri her daim başka ancak hem teknik kadroya hem diğer oyunculara haksizlik yapiliyo

Faik Yılmaz
03.12.2013, 12:36
III. Ramses demek istemiştin değil mi Faik?
Doğruya doğru, haksızlık etmeyelim; III. Ramses'in oynatmaya çalıştığı futbol çok daha müspetti. Hocamız olsaydı daha pozitif futbol oynayacaktık, ama muhtemelen bu kadar puan toplayamayacaktık muhtemelen.

Çok güzel bir noktaya değinmişsin Hocam.....

3.mü bilmiyorum ama Ramseslerden biri Kadeş Savaşında Hititlerden okkalı bir darbe almış. Hitilerdende çok ölen olduğu için Mısır ordusu tamamıyla yokedilememiş...Ancak onu yeryüzünün tek hakimi olarak gören zihniyet bu başarısızlığı allyıp pullamış ilahi güçlerle donatılan Ramsesin bir başarısı olarak yansıtmış....

tabi bu konuda Mısırlı tarihçilerin yazdıkları gerçeklerle pek ilgisi olmadığı için efsane ve mitoloji olmuş her şeyi doğrusuyla yazmaya çalışan Hitilti tarihçiler ise tarihe katkıda bulunmuşlar...

O şekliyle Ramses olarakta söylemiş olabilirim.....:rolleyes:

haklısınız...

oflubektas
03.12.2013, 13:01
Çok güzel bir noktaya değinmişsin Hocam.....

3.mü bilmiyorum ama Ramseslerden biri Kadeş Savaşında Hititlerden okkalı bir darbe almış. Hitilerdende çok ölen olduğu için Mısır ordusu tamamıyla yokedilememiş...Ancak onu yeryüzünün tek hakimi olarak gören zihniyet bu başarısızlığı allyıp pullamış ilahi güçlerle donatılan Ramsesin bir başarısı olarak yansıtmış....

tabi bu konuda Mısırlı tarihçilerin yazdıkları gerçeklerle pek ilgisi olmadığı için efsane ve mitoloji olmuş her şeyi doğrusuyla yazmaya çalışan Hitilti tarihçiler ise tarihe katkıda bulunmuşlar...

O şekliyle Ramses olarakta söylemiş olabilirim.....:rolleyes:

haklısınız...

Yok o dediğiniz ikincisiydi :)

3. Ramses, yakınlarının ihanetine uğrayarak öldürülmüştü. O şekliyle "Poetricus-Faik Yılmaz ortaklığı" olan 3. Ramses örneği cuk oturmuştur.

Haklısınız...

Faik Yılmaz
03.12.2013, 13:13
Yok o dediğiniz ikincisiydi :)

3. Ramses, yakınlarının ihanetine uğrayarak öldürülmüştü. O şekliyle "Poetricus-Faik Yılmaz ortaklığı" olan 3. Ramses örneği cuk oturmuştur.

Haklısınız...

3.Ramseste Allahın kuludur sonuçta.... Ölebilirdi öldürülebilirde..... :)

Bir insanı öldürmek bir insana tapmaktan çok daha daha iyidir.... En azından öbür tarafta şirke girmeden affedilme umudumuz var...... :D

not: Bu arada senede 1 kere zor gördüğüm Poetricus Hocamızla ortaklığımızda çıkmış hayırlı olsun..... :) :)

Tayfun
03.12.2013, 13:23
http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/14897-4E1P0O4B.jpg

:)

Onur Akyüz
03.12.2013, 13:28
Ligde kalesine en çok isabetli şut atılan takımız.

G.Birliği maçı hariç 63 şut gelmiş kalemize ve 10 gol yemiş Onur. Bu anlamda da ligin en iyi kalecisine sahibiz. Şb kalesine ise 29 şut gelmiş Volkan 12 tane yemiş.

Savunma ciddi alarm veriyor Hoca.

oflubektas
03.12.2013, 13:33
Yuh yani Faik bey, altta kalmamak için zırvalamak zorunda kalmasaydınız keşke, "ben onu firavun için söyledim, sen niye üstüne alınıyorsun" kıvırmalarına da girmeyin lütfen.

Nükte ile karşı fikirdekine takılmaya çalışan ellerimi de eşek arısı soksun.

Hadi kalın sağlıcakla,

Anıl C
03.12.2013, 13:45
Ligde kalesine en çok isabetli şut atılan takımız.

G.Birliği maçı hariç 63 şut gelmiş kalemize ve 10 gol yemiş Onur. Bu anlamda da ligin en iyi kalecisine sahibiz. Şb kalesine ise 29 şut gelmiş Volkan 12 tane yemiş.

Savunma ciddi alarm veriyor Hoca.

Bunun sebebi hocanin da dediği gibi 2. ve 3. bölgedeki yetersizliğimiz.
Defanstan verim aliyoruz bence

Heisenberg
04.12.2013, 10:04
Evet şanstır, fikstür şansı. O maçları yazalım birlikte:
Rize, Karabük, Konya, Sivas, Elazığ, Eskişehir ve Erciyes'le oynadık. Bu takımlardan sadece lig sonuncusu Elazığ'ı rahat bir şekilde yendiğimizi söyleyebiliriz. Kaldı ki yazdığım takımların Sivas ve Eskişehir hariç hiçbiri bizi zorlayacak kapasitede değil zaten. Eskişehir karşısında güç bela bir golle 3 puan aldık, yoksa bariz beraberliğe oynuyorduk. Sivas'a da yine beraberliğe oynayıp o şekilde bitirdik. Yani yendiğimiz maçlar zaten en kötü halimizle bile yenmemiz gereken maçlardır. Avrupa'da da aynı şekilde rakipler hep çok zayıf kaldı. Bir tek Lazio maçında iyi oynadık, sonradan ikinci yarı normal halimize döndük onu da batırdık.

Aynı mantıkla düşünürsek geçen sezon da benzer bir kadroyla ligde benzer sonuçlar alırken kupada final oynamıştık. Yarı final ilk maçında Sapara'nın attığı bir gol bütün kaderimizi değiştirdi. Skora baksan Sivas'a 6 attık ama takımın halini hepimiz biliyoruz. Videoton'a iki maçta 0 gol atmakla Dinamo Minsk'e iki maçta 1 gol atmak arasında ne fark görüyorsunuz? O bir gol olmasaydı geçen seneden hiçbir fark olmayacaktı, belki yine aynı şekilde elenmiştik. Bu kadar pamuk ipliğine bağlı, bu kadar şansla yürüyen bir takımız işte.

Değişen hiçbir şey yok, ite kaka ilerleyen bir futbol. Öyle çok iyi kapandığımız filan da pek yok, genelde Onur'a ve rakiplerin beceriksizliğine duacıyız. Hücum organizasyonu, taktik anlayış, paslaşma denen şeyin zerresi yok. Yani şunu söylüyoruz, "Hoca defansif futbol oynatıyor ama puan da alıyor" demek pek geçerli değil. Defansif bir takımız güya ama 2-0'dan Gençlerbirliğine maçı veriyoruz, Lazio'ya 3-1'den 3-3'e geliyoruz. Hatta bunları bırakın, Derry City, Apollon gibi takımlara bile rahat bir şekilde öndeyken art arda goller yiyip üç buçuk attığımız zamanlar oldu. Biz defansı iyi falan yapmıyoruz. Maç boyu kendimiz uyuyup rakibi de uyutmaya çalışıyoruz. Baskı yapan takımlar bize golü atıyor işte, ya da Onur maçın kahramanı oluyor. Baskı yerken gidip kontradan gol attığımız da görülmemiş zaten. Uf yazdıkça içim daraldı.

Sözün özü, geçen senenin aynısı gidiyor. Neden tebrik edeyim ki ben hocayı?

Geçen gün uzun uzun yazmıştım cevap ama ne yazık ki o ara sitede sıkıntı olduğu için mesajı gönder dediğimde hepsi boşa gitti, o yüzden bir daha uzun uzun uğraşamayacağım. İlk olarak ben size tebrik edin demiş miyim? Hocanın elindeki kadro belli, elinden geleni yapıyor, transfer döneminde transferler yapılsın ondan sonra bakalım ne olacak diyorum.
İkinci olarak Videoton'a atılan 0 golle, Minsk'e atılan 1 gol arasındaki farkı tur olarak görüyorum ben. Olmuş bitmiş bir şey üstüne ya olmasaydı diye konuşmak gibi saçma bir şey olamaz. En kötü halimizle bile yenmemiz takımları yendik diyorsunuz da bu takım her sene Avrupa Kupası elemelerinde dünyanın en iyi 10 takımından birine mi eleniyordu? Yine bu seviye takımlarla maç oynayıp eleniyorduk. E o zaman nasıl en kötü bile halimizde bile elememiz lazım deyip, hocanın emeğini hiçe sayabiliyorsunuz? Bu takım kaç kere Avrupa'da gruplara kalıp 5'te 4 yaptı söyler misiniz bana? Hem de geçen sene nerdeyse küme düşecek olan kadroyla bu sene Avrupa'da yapıyoruz bunları. Yani hiç Trabzonspor'dan haberi olmayan biri olarak okusam şu yorumunuzu her sene Şampiyonlar Ligi'nde final oynuyoruz sanırım.
Madem bu kadar meraklısınız varsayımlara ben de derim ki Şikebahçe 4 maçını son dakikalarda kazanmış. Eğer bu maçlar olmasaydı biz bugün liderin 3 puan gerisinde olacaktık ve bu başarıdır. Eğer Kasımpaşa ve Gençlerbirliği maçlarında azıcık şanslı olsaydık bugün lig 2. olacaktık. Eğer hocaya, uzun süredir kendini belli eden forvet ve orta saha sorununu çözecek adam alsalardı bu oyun böyle olmazdı. O zaman da hoca başarılıdır derim. Gördünüz mü varsayımların ne kadar gereksiz ve saçma olduğunu?
Fikstür şansı dediğiniz şeyi de anlamak zor ligde 17 tane iç saha maçı oynayacağız, bunlardan 3 tanesi diğerlerine göre çok zor, 3-4 tanesi de orta derece, geri kalanları kolay maçlar. Haliyle iki yarıda da fikstür olarak dengeli bir dağılım oluyor. Ne demek istediğinizi anlayamadım bu yüzden. Bu takım iç sahada 17'de 14 yapsa siz yine fikstür şansı diyeceksiniz belli ki :)
Yani demem o ki, her ne kadar zaten belli bir kısım kafasında her şeyi belirlemiş olup, değişmeyeceğini ısrarla gösterse de hocaya bir müddet daha şans verilmeli. Bu ölü kadroyla herkesin beklediğinden daha iyi performans gösteriyor puan olarak. Eğer merak ediyorsanız açıp http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=43672 bu konuya bakabilirsiniz beklentilerin nerden nereye geldiğine :) İyi günler dilerim.

atomantcum
04.12.2013, 11:57
Geçen gün uzun uzun yazmıştım cevap ama ne yazık ki o ara sitede sıkıntı olduğu için mesajı gönder dediğimde hepsi boşa gitti, o yüzden bir daha uzun uzun uğraşamayacağım. İlk olarak ben size tebrik edin demiş miyim? Hocanın elindeki kadro belli, elinden geleni yapıyor, transfer döneminde transferler yapılsın ondan sonra bakalım ne olacak diyorum.
İkinci olarak Videoton'a atılan 0 golle, Minsk'e atılan 1 gol arasındaki farkı tur olarak görüyorum ben. Olmuş bitmiş bir şey üstüne ya olmasaydı diye konuşmak gibi saçma bir şey olamaz. En kötü halimizle bile yenmemiz takımları yendik diyorsunuz da bu takım her sene Avrupa Kupası elemelerinde dünyanın en iyi 10 takımından birine mi eleniyordu? Yine bu seviye takımlarla maç oynayıp eleniyorduk. E o zaman nasıl en kötü bile halimizde bile elememiz lazım deyip, hocanın emeğini hiçe sayabiliyorsunuz? Bu takım kaç kere Avrupa'da gruplara kalıp 5'te 4 yaptı söyler misiniz bana? Hem de geçen sene nerdeyse küme düşecek olan kadroyla bu sene Avrupa'da yapıyoruz bunları. Yani hiç Trabzonspor'dan haberi olmayan biri olarak okusam şu yorumunuzu her sene Şampiyonlar Ligi'nde final oynuyoruz sanırım.
Madem bu kadar meraklısınız varsayımlara ben de derim ki Şikebahçe 4 maçını son dakikalarda kazanmış. Eğer bu maçlar olmasaydı biz bugün liderin 3 puan gerisinde olacaktık ve bu başarıdır. Eğer Kasımpaşa ve Gençlerbirliği maçlarında azıcık şanslı olsaydık bugün lig 2. olacaktık. Eğer hocaya, uzun süredir kendini belli eden forvet ve orta saha sorununu çözecek adam alsalardı bu oyun böyle olmazdı. O zaman da hoca başarılıdır derim. Gördünüz mü varsayımların ne kadar gereksiz ve saçma olduğunu?
Fikstür şansı dediğiniz şeyi de anlamak zor ligde 17 tane iç saha maçı oynayacağız, bunlardan 3 tanesi diğerlerine göre çok zor, 3-4 tanesi de orta derece, geri kalanları kolay maçlar. Haliyle iki yarıda da fikstür olarak dengeli bir dağılım oluyor. Ne demek istediğinizi anlayamadım bu yüzden. Bu takım iç sahada 17'de 14 yapsa siz yine fikstür şansı diyeceksiniz belli ki :)
Yani demem o ki, her ne kadar zaten belli bir kısım kafasında her şeyi belirlemiş olup, değişmeyeceğini ısrarla gösterse de hocaya bir müddet daha şans verilmeli. Bu ölü kadroyla herkesin beklediğinden daha iyi performans gösteriyor puan olarak. Eğer merak ediyorsanız açıp http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=43672 bu konuya bakabilirsiniz beklentilerin nerden nereye geldiğine :) İyi günler dilerim.

Maçlarda rakiplerin seviyesini düşünüp istatistiklere aldanmamak gerektiğini, yoksa takımın kalitesinin geçen senekinden hiçbir farkı olmadığını söylemeye çalışıyordum. İç saha maçlarının başarısından bahsetmiştiniz, ben de bu zamana kadar oynadıklarımızın hepsinin kalite olarak bizden düşük takımlar olduğunu söyledim. İlerde de o istatistiklerden eser kalmayacağını söyledim. O yüzden 17 maçtan filan bahsetmek çok saçma. Ayrıca iç sahadan bu kadar bahsedip de deplasmanda alınan 4 mağlubiyetten neden hiç bahsedilmiyor? (Ayrıca gençler maçı da iç saha sayılır ya neyse).

Sözün özü şu, ben sahada oynanılan bütün maçları izliyor ve neredeyse her maç rakibimize ezildiğimizi görüyorsam, o alınan puanların nasıl olduğunu biliyorsam, ilerde duvara nasıl toslayacağımızı da öngörüyorum ve yorumlarımı bu yönde yapıyorum. Zayıf rakiplere karşı güç bela alınan puanların bizi aldatmaması gerektiğini söylüyorum. Grup aşamasından sonra kaliteli bir takım gelirse bu futbolla tur geçme ihtimalimizin olmadığını, lig maratonu kızıştıkça bizim bu berbat futbolumuzun nasıl hiçbir işe yaramayacağını görmek hiç de zor değil. Geçen yıldan istatistik olarak pek farkımız olmadığını söyledim size. O zaman da alınan galibiyetler sonrası forumlarda herkes şampiyonluk marşları söylüyordu, o zaman da aynı yorumları yapmıştım ve sizin gibi tepkilerle karşılaşmıştım. Sahada gördüğüm ortada, takımdaki durumlar ortada bana neyin istatistiğini veriyorsunuz? Ayrıca istatistiğe bile baksanız, çok farklı bir şey olmadığını söyledim. O dinamo minsk'e atılan bir gol sayesinde oluştu o bütün övdüğünüz avrupa istatistikleri. Legia'yı, Apollon'u yenmeyecektik de ne yapacaktık, takımların değerleri arasındaki farka hiç baktınız mı acaba? Lig kaliteleri arasındaki farka baktınız mı acaba? Bizim zaten bu grubun 2. torba takımı olduğumuza baktınız mı acaba? Sanki avrupa liginin 4 yıllık mazisi olduğunu bilmiyormuş gibi bunun istatistiğini veriyorsunuz bir de. E o zaman şenol güneş zamanında bizim takım şampiyon oldu, şampiyonlar liginde 7 puan topladı, hem de 4. torba takımı olarak? Aynı şenol güneş bir sene sonra üçüncü oldu, ama bir sonraki sene de takım rezil hallerdeydi. Geçen yıl takım kupada finale yükselmişti? Bu sene yapılan transferlere bakıyoruz Bosingwa, Malouda, Yusuf, Kadir, Abdülkadir, Caner, Aykut,Batuhan. Geçen seneki transferlere bakalım: Janko, Emerson, Bamba, Soner, Emre, Yasin, Zeki. Hangileri daha iyi? Bunlara da bakalım bir zahmet. Şimdi hangi istatistiği değerlendireceğiz de bizim takımın geçen seneye göre iyi durumda olduğunu söyleyeceğiz açıklar mısınız? Daha ligin yarısına bile gelmeden bi 5.liğe yükseldik diye ne övgüler ne övgüler!

Ayrıca bütün bunlara rağmen, ben hiçbir zaman Mustafa hocanın gönderilmesi gerektiğini düşünmedim, söylemedim. Benim beklediğimden daha iyi performans göstermiyor, olacağı buydu ve bu oluyor aynen. Başarılı bulmuyorum ama şu anda gitmesinin hayırlı olacağını da düşünmüyorum, sene sonuna kadar görevde kalması taraftarıyım. Kafanızdaki sabit fikirler üzerinden yorum yapmayı bırakın lütfen.

atomantcum
04.12.2013, 14:20
İstatistikçiler, geçen seneye göre iyi olduğumuzu düşünenler, takımı başarılı bulanlar 4 Aralık 2013 Balıkesirspor-Trabzonspor maçını izliyorlardır umarım, bunu da eklesinler istatistiklerine.

Murat'
04.12.2013, 14:28
Zeki'nin topuk pası muhteşemdi. :D

MuratJ
04.12.2013, 14:38
Hayatımda bu yetersiz boş adama ettiğim küfrü kimseye etmedim. Sen teknik direktör değilsin futbolun daha temelini bilmiyorsun yetersiz akçay. Ortasahasız maça çıkıyor kalede hamsi kafalı zekisi sağ açıkta piç zekisi. Yetersiz Trabzonluların bu boş adam akçay önderliğinde koca Tranzonsporu yerin dibine sokmasını izledik izliyoruz izleyeceğiz. Senin hoca olduğun takıma o avni akerde ki seyirci bile fazla.

iPhone 'den Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

ANIL
04.12.2013, 14:46
sen hocaysan ben mourinhoyum. takımın içine ettin. sezon başından bu yana bir tane iyi futbol oynadığımız maç yok.

gabriel omar
04.12.2013, 14:55
Kadro kötü
Oyuncularımız yorgundu.
Balıkesir yolculuğu uzundu.
Bu kadroyla bu kadar olur daha ne bekliyorsunuz.
Sonuna kadar MRA.

Evet arkadaşlar ,ben bütün bahaneleri yazdım ,hocayı savunacak arkadaşlar burdan kopyala yapıştır yapabilirler.

hyasin61
04.12.2013, 15:01
skor taraftarlarını gorelım acaba savunacak ne bulacaklar :)

nchls
04.12.2013, 15:04
şimdiye kadar orada oturabildiysen yat kalk onura dua et

mustafakaya
maçı seyretmedim, takip ettiklerime göre hoca saçmasapan da olsa bir rotasyon yapmaya çalışmış ve çuvallamış. hayırlısı. hoca ile devam.

GÖKDENİZ61
Kadro kötü
Oyuncularımız yorgundu.
Sonuna kadar MRA.

Evet arkadaşlar ,ben bütün bahaneleri yazdım ,hocayı savunacak arkadaşlar burdan kopyala yapıştır yapabilirler.
izninizle şenol güneş'i de ekleyelim listeye de arkadaşların elleri dert görmesin:)

Anıl C
04.12.2013, 15:09
Bence tartismamiz gereken diğer bir konu üyelerin hirslarinin kurbani olmasi.
Karsisindakini sindirebilmek, ezebilmek icin gozu baska bisey gormuyo.
Şansla buralara geldigimizi dusunenler 4 gözle takimin maglubiyetini bekliyo.
Mesela skor taraftari olanlar nerde, ben biliyodum, insallah bizi yenerlerde eleniriz, defolun gidin gibi mesajlari gormek taraftarimizdan uzucu bisey. Ki artik taraftar gozuyle de bakmiyorum onlara.
Takimi, teknik kadroyu, yonetimi saygi sinirlari icinde tabiki elestirebilirsin. Ancak yol gostererek, cozum ureterek.
O gitsin, bu gelsin kafasiyla degil.
Gidisati degistirmek mi istiyosun once git kulubune uye ol!

canna52
04.12.2013, 15:15
90 dk. boyunca sahaya karakter koyabilen bir tane oyuncu yok takımda(tipik şenol güneş takımı vurdumduymazlığı)

bu oyuncu grubunun ligde ve avrupada gösterdiği performans mra nın başarısıdır.

bugünkü oyun ise kadronun asıl performansıdır.

Murat'
04.12.2013, 15:19
Beyler hoca star tembelliği ve rötasyon dedi. Felsefe yaptı galiba, ben hiçbir şey anlamadım.

Zeki yıldızmış da bizim haberimiz yokmuş.

hyasin61
04.12.2013, 15:21
90 dk. boyunca sahaya karakter koyabilen bir tane oyuncu yok takımda(tipik şenol güneş takımı vurdumduymazlığı)

bu oyuncu grubunun ligde ve avrupada gösterdiği performans mra nın başarısıdır.

bugünkü oyun ise kadronun asıl performansıdır.

:) Balıkesirın performansı ne oluyor o zaman

Mra'nın basarısından ziyade Onur'un basarısı ama bu oyun anlayısı Mra'nın basarısı

hyasin61
04.12.2013, 15:22
Bu kadro kotu dıyenler bu kadro gecen sezonun kupa fınalıstı degılmıydı hatta sıkecılere karsı oynadıgımız oyun kupayı getırıyordu ama sansızlık yuzunden kactı

TSemih61
04.12.2013, 15:25
Maç sonu ne dediğini anlayan var mı? Olcan haklı hiçbir bahanesi olamaz bu yenilginin. Hoca boşuna konuşuyor motivasyon falan filan.

sifuni
04.12.2013, 15:29
Futbolda büyük takim alt lig ekiplerine yenilir bu dogaldir gatta kupayi güzel yapan bu ihtimaldir ancak bu kadar rezil bir oyunla rakibe üstünlük kurmadan yenilmek ezilmek kabul edilemez. MRA ISTIFA !!!

Ömer Öztürk
04.12.2013, 15:29
hocayı takımda başkan değil onur tutuyor dikkatinizi çekerim
hoca bugun bındıgı dalı kesti

DeAgLeMaNyAq
04.12.2013, 15:36
Trabzonspor tarihinde ikinci kez Türkiye Kupası'nda bir alt ligin takımına elendi. Daha önce 1981 yılında Samsunspor bunu başarmıştı...

Adem Erdoğan
04.12.2013, 15:36
Kadro kötü
Oyuncularımız yorgundu.
Sonuna kadar MRA.

canna52
04.12.2013, 15:43
Bu kadro kotu dıyenler bu kadro gecen sezonun kupa fınalıstı degılmıydı hatta sıkecılere karsı oynadıgımız oyun kupayı getırıyordu ama sansızlık yuzunden kactı

geçen sene benim bildiğim küme düşme hattında bir trabzonspor vardı.

bu kadronun ideali, normali bu sıralar zaten.

mra küme düşme potasının üstüne çıkarttığı için başarılıdır.

en azından diğer bazı efsane hocalar gibi ortasahasız pas oyunu oynamıyoruz, haddimizi biliyoruz. bunun sonucunda puan topluyoruz.

diğer bazı efsane hocamız bugün takımın başında olsaydı 2. ligde küme düşmeme mücadelesi veriyor olurduk, olmayan ortasahamızla pas oyunu oynayarak.

freedomforever
04.12.2013, 15:45
Oyuncu yorgun, bitkin, rotar, kalitesizlik.. Hepsine eyvallah da adamlarin yerinde oynat be hoca ! Birak oyle yenilelim.

GT-S5830 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

GÖKDENİZ61
04.12.2013, 15:46
benim gördüğüm tek şampiyonluğumuzu gösteren efsane hocamızdan ALLAH razı olsun...

Oğuz ZEYTİN
04.12.2013, 15:46
Bir de bu adama devrimci filan diyip yuceltenler vardi. Statukocunun krali cikti. Oyuncu degisikligi yapamayan hoca mi takimin kaderini degistirecek?

seyduna_efil
04.12.2013, 16:13
skor taraftarlarını gorelım acaba savunacak ne bulacaklar :)

Yensekte yenilsekte her maç rezil futbol oynuyoruz.

Yendiğimiz maçlarda dahi skor üstünlüğü dışında rakibe karşı oyunda ve hiç bir istatistikte üstünlük kuramıyoruz..

Hani futbol yorumcuları hep soruyor ya "Takım Avrupa'da gruptan çıktı,13 maçtır yenilmiyor",taraftar neden hala stadı boş bırakıyor?

Heh işte onun cevabı MRA'nın rezil ötesi futbol mantalitesi ve onun sahaya yansımasıdır..

Bu futbolla takım şampiyonda olsa o tribünler dolmaz..

Çünkü tarftar skordan çok oyuna bakar..

seyduna_efil
04.12.2013, 16:14
geçen sene benim bildiğim küme düşme hattında bir trabzonspor vardı.

bu kadronun ideali, normali bu sıralar zaten.

mra küme düşme potasının üstüne çıkarttığı için başarılıdır.

en azından diğer bazı efsane hocalar gibi ortasahasız pas oyunu oynamıyoruz, haddimizi biliyoruz. bunun sonucunda puan topluyoruz.

diğer bazı efsane hocamız bugün takımın başında olsaydı 2. ligde küme düşmeme mücadelesi veriyor olurduk, olmayan ortasahamızla pas oyunu oynayarak.

MRA'yı savunabilmek için klavyeni baya zorlamışsın..

Ha gayret..

FC-ST-PAULI-61
04.12.2013, 16:18
Motisvasyonmu ?
Türkiye Kupasiydi bu Danone Kupasi degil.

Emrah Akcagöz
04.12.2013, 16:33

Yendiğimiz maçlarda dahi skor üstünlüğü dışında rakibe karşı oyunda ve hiç bir istatistikte üstünlük kuramıyoruz..

Hani futbol yorumcuları hep soruyor ya "Takım Avrupa'da gruptan çıktı,13 maçtır yenilmiyor",taraftar neden hala stadı boş bırakıyor?

Heh işte onun cevabı MRA'nın rezil ötesi futbol mantalitesi ve onun sahaya yansımasıdır..

Kazanamadıktan sonra yuhalayan, hocanın kellesini isteyen, futbolculara hakaret eden nerenin taraftarı oluyor ?

Cafer Bulur
04.12.2013, 16:35
Pilini pirtini topla ve defol git Trabzonspora yakismiyorsun,oynattigin futbolla bize iskence cektirdigin yeter.

Takimi bir balikesir macina motive edemiyorsan o koltukta oturmaya hakkin yok,hadi güle güle...

Anıl C
04.12.2013, 16:41
Pilini pirtini topla ve defol git Trabzonspora yakismiyorsun,oynattigin futbolla bize iskence cektirdigin yeter.

Takimi bir balikesir macina motive edemiyorsan o koltukta oturmaya hakkin yok,hadi güle güle...

:)

Alika87
04.12.2013, 16:47

En önemli kategoride üstünlük kurmusuz, gerisi faso fiso.

grigandalf1967
04.12.2013, 17:25
Bu takıma revizyon şart...

Cafer Bulur
04.12.2013, 17:37

Kupada 1.turda ezilerek elendik ya,gerisi fasa fiso.:)

sechquin
04.12.2013, 17:38
TEŞEKKÜRLER engin futbol bilginiz ' STARTTA YAŞADIĞIMIZ TEMBELLİK ...!! ' tarzındaki muhteşem derin felsefik söylemleriniz , MİKSER özelliğiniz ile bu takımın içine ettiğiniz için TEŞEKKÜRLER

poetricus
04.12.2013, 17:39
Of, ne diyeyim yahu?!
Vatan, Millet, Kompak Futbol!

Ogün YAZICI
04.12.2013, 17:43
adam gibi revizyon bile yapamıyorsun.yeniliyorsan bir bahanen olsun o bile yok.ne utanmaz adamsın...

Ogün YAZICI
04.12.2013, 17:52
bir de avni aker neden dolmuyor dimi ?

Yaşar
04.12.2013, 18:36
Maćı izlemedim ama Balıkeair maglubiyetinin çok abartildıginı dusünüyorum.

Koray
04.12.2013, 18:46
Bosingwayi orta sahanin gobeginde oynatti resmen yahu.

Alay mi ediyorsun bizle.

volkan_627
04.12.2013, 18:48
la sen naber heeeeeeeee!!!!!!!!!!11

Mert Oğuzlu61
04.12.2013, 18:58
van gaal 1994 lü yıllarda ajax ta nasıl bir futbol oynatıyordu acaba ? bu adamın yanına arabayı satıp çıraklık yapmaya gidiyorsunda, aldığın eğitimi sana ''rakip ne kadar güçsüz olursa olsun, kontra atak futbol oynayacaksın, kendi sahana gömüleceksin'' şeklinde anlatan adam gerçekten van gaal miydi ? :)

1- onur
2- uefa kupası

MRA bugün takımın başındaysa ve hala istifa sesleri yükselmiyorsa, en önemli etkenler işte bunlar. kim ne derse desin... :)

Samet Yildirim
04.12.2013, 20:59
Kötü mac sonrasi yerden yere vurmak anlamsiz.

4 ay önce söyledik, söyledim, iskence futbolu...Böyle futbol zihniyeti olmaz diye ama ozamanlar anlamayanlar coktu...

Sefa
04.12.2013, 21:21
Kötü mac sonrasi yerden yere vurmak anlamsiz.

4 ay söyledik söyledim iskence futbolu...Böyle futbol zihniyeti olmaz diye ama ozamanlar anlamayanlar coktu...

İyi maç vardı da biz mi kaçırdık ? :)

Heisenberg
04.12.2013, 21:26
Maçlarda rakiplerin seviyesini düşünüp istatistiklere aldanmamak gerektiğini, yoksa takımın kalitesinin geçen senekinden hiçbir farkı olmadığını söylemeye çalışıyordum. İç saha maçlarının başarısından bahsetmiştiniz, ben de bu zamana kadar oynadıklarımızın hepsinin kalite olarak bizden düşük takımlar olduğunu söyledim. İlerde de o istatistiklerden eser kalmayacağını söyledim. O yüzden 17 maçtan filan bahsetmek çok saçma. Ayrıca iç sahadan bu kadar bahsedip de deplasmanda alınan 4 mağlubiyetten neden hiç bahsedilmiyor? (Ayrıca gençler maçı da iç saha sayılır ya neyse).

Sözün özü şu, ben sahada oynanılan bütün maçları izliyor ve neredeyse her maç rakibimize ezildiğimizi görüyorsam, o alınan puanların nasıl olduğunu biliyorsam, ilerde duvara nasıl toslayacağımızı da öngörüyorum ve yorumlarımı bu yönde yapıyorum. Zayıf rakiplere karşı güç bela alınan puanların bizi aldatmaması gerektiğini söylüyorum. Grup aşamasından sonra kaliteli bir takım gelirse bu futbolla tur geçme ihtimalimizin olmadığını, lig maratonu kızıştıkça bizim bu berbat futbolumuzun nasıl hiçbir işe yaramayacağını görmek hiç de zor değil. Geçen yıldan istatistik olarak pek farkımız olmadığını söyledim size. O zaman da alınan galibiyetler sonrası forumlarda herkes şampiyonluk marşları söylüyordu, o zaman da aynı yorumları yapmıştım ve sizin gibi tepkilerle karşılaşmıştım. Sahada gördüğüm ortada, takımdaki durumlar ortada bana neyin istatistiğini veriyorsunuz? Ayrıca istatistiğe bile baksanız, çok farklı bir şey olmadığını söyledim. O dinamo minsk'e atılan bir gol sayesinde oluştu o bütün övdüğünüz avrupa istatistikleri. Legia'yı, Apollon'u yenmeyecektik de ne yapacaktık, takımların değerleri arasındaki farka hiç baktınız mı acaba? Lig kaliteleri arasındaki farka baktınız mı acaba? Bizim zaten bu grubun 2. torba takımı olduğumuza baktınız mı acaba? Sanki avrupa liginin 4 yıllık mazisi olduğunu bilmiyormuş gibi bunun istatistiğini veriyorsunuz bir de. E o zaman şenol güneş zamanında bizim takım şampiyon oldu, şampiyonlar liginde 7 puan topladı, hem de 4. torba takımı olarak? Aynı şenol güneş bir sene sonra üçüncü oldu, ama bir sonraki sene de takım rezil hallerdeydi. Geçen yıl takım kupada finale yükselmişti? Bu sene yapılan transferlere bakıyoruz Bosingwa, Malouda, Yusuf, Kadir, Abdülkadir, Caner, Aykut,Batuhan. Geçen seneki transferlere bakalım: Janko, Emerson, Bamba, Soner, Emre, Yasin, Zeki. Hangileri daha iyi? Bunlara da bakalım bir zahmet. Şimdi hangi istatistiği değerlendireceğiz de bizim takımın geçen seneye göre iyi durumda olduğunu söyleyeceğiz açıklar mısınız? Daha ligin yarısına bile gelmeden bi 5.liğe yükseldik diye ne övgüler ne övgüler!

Ayrıca bütün bunlara rağmen, ben hiçbir zaman Mustafa hocanın gönderilmesi gerektiğini düşünmedim, söylemedim. Benim beklediğimden daha iyi performans göstermiyor, olacağı buydu ve bu oluyor aynen. Başarılı bulmuyorum ama şu anda gitmesinin hayırlı olacağını da düşünmüyorum, sene sonuna kadar görevde kalması taraftarıyım. Kafanızdaki sabit fikirler üzerinden yorum yapmayı bırakın lütfen.

Siz bana sabit fikirli diyorsunuz, kendiniz yazıp kendiniz oynuyorsunuz. Eğer önceki yorumlarıma bakmak gibi bir şansınız varsa ilk döneminde hocayı ne kadar sert şekilde eleştirdiğimi görebilirsiniz, daha sonradan hatalarından yavaş yavaş dönmesiyle biraz daha sabredilmesi gerektiğini düşünmeye başladım. Yani sabit fikirli olmam gibi bir durum yok ortada :) Siz hocanın görevde kalması taraftarıyım diyorsunuz ama yorumunuz hiç onu göstermiyor. Belki biraz daha açık yazarsanız mesajlarınızı insanlar da yanlış anlamazlar. İstatistik olayına gelirsek, diyorum ki ikinci yarıda da oynayacağımız rakiplerde 3 takım dışında geri kalanlar öyle aman aman takımlar değil. Siz öyle bir diyorsunuz ki sanki 17 takımın en berbatlarıyla ilk yarı maçları yaptık, ikinci yarıda da Real Madrid, Bayern'le falan maç yapacağız. İkinci yarı oynayacağımız takımlar da bu seviyede takımlar olacak. Deplasman olayına gelirsek, ben zaten deplasman konusundan kaçmıyorum ki. İlk yorumumu okursanız, iç saha maçlarını örnek göstererek şans faktörünün öne çıkarılmasının gereksizliğini belirtmek istedim. Eğer direkt olarak MRA değerlendirmesi yapıyor olsaydım, oyunun ne kadar kötü olduğunu belirttiğim gibi deplasmandaki vasat görüntüyü de belirtirdim.
Avrupa Ligi konusundaysa, 4 yıl için konuşmuyorum ben. Adı Avrupa Ligi oldu ama prestij olarak hepimiz eski UEFA kupası olduğunu biliyoruz. Zaten dikkatli okursanız Avrupa Ligi demiyorum yorumumda. "Avrupa Kupaları" diye ısrarla belirtiyorum. Bundan önce de oynadığımız takımlar hep vasat takımlardı. Ama takımın başında kim olursa olsun yeniliyorduk. Ne hikmetse MRA'yla geçiyoruz. Bu sefer de beğenilmiyor.
Bu sene yapılan transferlere gelirsek Bosingwa geldi, sakatlandı. Sonra biraz oynadı kırmızı kart yedi.
Malouda'yı ben beğeniyorum ama 33 yaşında 1 yıl futbola ara vermiş adam sonuçta.
Yusuf sakat.
Abdulkadir'i bugün gördük herhalde :)
Batuhan'ı konuşmaya bile gerek yok.
Kaldı ki bu takımın en büyük sorunu forvette. Orta saha çok çıtkırıldım bir orta saha. Siz elinizde forvet yokken, orta saha bu kadar zayıfken, gidip Onur-Thiago Silva-Ramos-Alves-Lahm-Ribery-Robben şeklinde kadro kursanız ne işe yarar? Orta sahanın yol geçen hanına döndüğü bir takım ne yapabilir? Veya forvetiniz önüne gelen topu bile kalecinin üstüne vuruyorsa? Ortada elimizdeki bütün alternatifleri gördük. Zokora ve Colman'ın parladığı birkaç maç dışında hangisi için bu oyuncular şampiyonluğa oynar diyebilirsiniz?
Ayrıca ben hocayı övmüyorum. Bu şans faktörünün bu kadar dile getirilmesine gerek olmadığını ve hocanın biraz daha süreyi hak ettiğini anlatmaya çalışıyorum. Yoksa ben de görüyorum vasat futbolu.
Bundan bir sonraki mesajınızda da Balıkesir maçını söylemişsiniz. Az önce de Şikebahçe, liginde sonuncu Fethiyespor'a yenildi. Olabilecek şeyler bunlar. Şimdi Ersun Yanal kötü hoca mı? Ligde aldığı başarılı sonuçlar şans mı onun da? Fethiye'ye yenildiler diye bundan sonra şampiyonluktan mı olacaklar? Bu kadar fevri davranmaya gerek yok. Hocanın oynattığı futbol aşırı derecede kötü, buna herhangi bir lafım yok. Ama böyle yerden yere vurmaya da gerek yok. Devre arası istediği futbolcuları alsın, yine bu kadar kötü gidiyorsa zaten gitmesi gerektiğini kendisi de anlar artık.

Samet Yildirim
04.12.2013, 21:37
İyi maç vardı da biz mi kaçırdık ? :)

Daha dogrusu rezil bir skor sonrasi demek istedim :)

Yoksa futbol hep kötü ztn :)

cakalkerem
04.12.2013, 22:21
yalvarıyorum şapkanıda al ve git artık yeter be...

Alper Beyazay
04.12.2013, 23:00
Haftalar öncesinden istifa deyip duruyorduk. Hala diyoruz.

SALDIRAY
04.12.2013, 23:10
Bu hocada bir numara yok. Neden gönderilip adam akıllı bir hoca alın mıyor ? Al şotayı takıma gör bak

Hunk
05.12.2013, 01:18

Aynen

ibrahim
05.12.2013, 01:36
Son maçı oynayalı daha 70 saat bile olmadı, üç günde bir oynadığımız yetmezmiş gibi üstüne o kadarda yol yaptık. Bu kadar şey yaşadık insan bi rotasyona girerdi beaa. Niye yapmadın hocam ya. Hemde o kadar zengin bi yedek kulübemiz varken. Gerekirse mahalleden adam bile toplayabilirdik. Resmen ihonet ettin takıma. Hemen istifa et!

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

İ. SARAL
05.12.2013, 08:52
Hoca ile devam taraftar anca konuşur başka icraat yok.

Anıl C
05.12.2013, 09:02
Son maçı oynayalı daha 70 saat bile olmadı, üç günde bir oynadığımız yetmezmiş gibi üstüne o kadarda yol yaptık. Bu kadar şey yaşadık insan bi rotasyona girerdi beaa. Niye yapmadın hocam ya. Hemde o kadar zengin bi yedek kulübemiz varken. Gerekirse mahalleden adam bile toplayabilirdik. Resmen ihonet ettin takıma. Hemen istifa et!

Ibrahim ben maçın şöyle 60. dakikası istifa eder dedim de yapmadı. Nalet olsun!

serdar
05.12.2013, 09:06
IHO tamamda, seninde aklina hic "Scout ekibi kuralim" demesi gelmedimi?

Nazim Can
05.12.2013, 09:10
Bir elinde 1, diger elinde 2 yüzük toplamda 3 yüzük olacak, yenildigimiz maclarda genelde 3 gol yenecek, duruma göre 1 yada 2 gol atilacak.(Yuhanna3:13)

Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Ibrahim Gaygusuz
05.12.2013, 10:07
Umarim ligin ikinci yarisinda bu oyun planini degisirsin.

Tr kupasida yok, devre arasi uzun olacak.

unaLhso
05.12.2013, 10:35
Sende düzene uydun

ANIL
05.12.2013, 13:46
zekileri de al GİT!

poetricus
05.12.2013, 13:53
Bir elinde 1, diger elinde 2 yüzük toplamda 3 yüzük olacak, yenildigimiz maclarda genelde 3 gol yenecek, duruma göre 1 yada 2 gol atilacak.(Yuhanna3:13)
Âmen....

Kadir
05.12.2013, 14:24
Trabzonspor tarihinde ilk defa yerel kupada elenmedi ama tarihinde ilk defa Avrupa Ligi gruplarından çıktı hemde rahat rahat.

Doğru mudur??

Mert Oğuzlu61
05.12.2013, 19:06
Trabzonspor tarihinde ilk defa yerel kupada elenmedi ama tarihinde ilk defa Avrupa Ligi gruplarından çıktı hemde rahat rahat.

Doğru mudur??

her defasında MRA yı savunmak için uefadaki gidişatımızı örnek gösteriyorsunuz ama anlamamakta ısrar ettiğiniz bir konu var, derry city ile başlayıp apollon maçına kadarki avrupa maceramızda TS nin forması rakiplerine ne yapması gerekiyorsa, çıktı ve onu yaptı. normal olan zaten gruplara kalmamız ve çıkmamızdı, anormal olansa gruplara kalamamak veya gruplardan çıkamamaktı.

biz daha önce adı sanı duyulmamış takımlara elendik evet, yine elenebilirdik, günümüz futbolunda herşey olabiliyor ama tekrarlıyorum, TS nin forması bu arenada her türlü gruplara kalır ve o gruptanda çıkar. bu normal bir durumdur burada teknik adamlık bir durum yok. asıl mesele gruplardan çıktıktan sonra başlayacak... yani MRA yı göklere çıkarabileceğimiz bir durum söz konusu değil, bunu yılmaz vural da yapardı, hemde çok daha fazlasını yapardı, en azından futbol izlerdik. lazio maçının ilk yarısı dışında takım hiçbir maçta top oynamadı.

Togrul
05.12.2013, 19:51
Mustafa Reşit Akçayı destekliyorum.
Bu adamın iki önemli özelliyi var.
1. Doğulu insanların çoğuna has olan duygusal bir psikolojik yapıya sahip değil, rasyönel düşünür.
2. Etki altında kalmadan inandığı doğruları yapıyor.
Şu 2. özellik Trabzonspor için çok önemlidir. Trabzonsporda başarılı olmanın asgari ve olmazsa olmaz şartıdır. İyi teknik direktör olma kriteri bunlardan sonra aranması gereken bir özelliktir.
Hocanın süperlig tecrübesi az. Bazen doğru işler yapmadığı da olabilir.
Fakat ben kendisine inanıyorum. Eleştireceğim tek nokta Volkan Şende ısrar etmesiydi.
Hocamız bu sene süperlig stajını başarıyla tamaladıktan sonra gelecek sene takımı şampiyonluğa oynatacağına inancım tamdır.

Kadir
05.12.2013, 20:14
her defasında MRA yı savunmak için uefadaki gidişatımızı örnek gösteriyorsunuz ama anlamamakta ısrar ettiğiniz bir konu var, derry city ile başlayıp apollon maçına kadarki avrupa maceramızda TS nin forması rakiplerine ne yapması gerekiyorsa, çıktı ve onu yaptı. normal olan zaten gruplara kalmamız ve çıkmamızdı, anormal olansa gruplara kalamamak veya gruplardan çıkamamaktı.

biz daha önce adı sanı duyulmamış takımlara elendik evet, yine elenebilirdik, günümüz futbolunda herşey olabiliyor ama tekrarlıyorum, TS nin forması bu arenada her türlü gruplara kalır ve o gruptanda çıkar. bu normal bir durumdur burada teknik adamlık bir durum yok. asıl mesele gruplardan çıktıktan sonra başlayacak... yani MRA yı göklere çıkarabileceğimiz bir durum söz konusu değil, bunu yılmaz vural da yapardı, hemde çok daha fazlasını yapardı, en azından futbol izlerdik. lazio maçının ilk yarısı dışında takım hiçbir maçta top oynamadı.

TS forması gruplara her türlü kalır ve her türlü çıkar he? Ortada bir başarı var bari bunu görelim.

Koray
05.12.2013, 20:18
Bu adam Hoca filan degil.

Bosungwayi on liberi oynatir Maloudayi orta saha oynatir Zekiyi sag acik oynatir.

Sinaniyoruz resmen.

Bakalim Onur seni daha nereye kadar tasiyacak by mandira filozofu.

Mert Oğuzlu61
05.12.2013, 20:22
TS forması gruplara her türlü kalır ve her türlü çıkar he? Ortada bir başarı var bari bunu görelim.

evet öyle. dandirik polonya takımı mı çıkacaktı, rum takımı mı çıkacaktı ? yada önceki turlarda derry mi eleyecekti, minsk veya kukuleta ya mı elenecektik ? tabiki TS çıkacak, tabiki alayını eleyeceğiz. ben burda anormal bir durum göremiyorum. o kadar uzak kaldıkki avrupa kupalarından, şu uefa kupasında gruplara kalmak bile bize büyük bir olaymış gibi geldi.

mesele sonraki turlarda ne olacağı. şu gruptan 1. çıkalım ve sonraki turuda geçelim, evet başarılı olduk derim. sonra elensekte mühim değil, en azından biraz tat almış olacağız. yıllardır seri başı olamamanın ezikliğini yaşadık.

Alper Beyazay
05.12.2013, 20:37
Bamba'yı forvette dener misin MRA bey, aradığımız yisyiri siyahi golcüyü bulmuş oluruz belki.

bahadır2561
05.12.2013, 21:01

Renktaş, gruptan cıkmamız tamamen seribaşı olmamızla alakalı dandik dandik takımları cekip durduk
Bundan öncesini hatırkayın Liverpool-Bilbao filan cıkıyordu elesin bakalım da görelim sör MRA bu takımları
Seribaşı olmamızda da CL'de aldıgımız puanlar etkili oldu

Samet Yildirim
05.12.2013, 21:24
Bucaspor bile bizim kadar gömülü oynamiyor...Erciyesporda öyle...Kasimpasa 4 lü savunma facia onlarda hucum oynuyor...

Mustafa Hoca allah rizasi icin abartma...Tamam fb nin bjk ya karsi yaptigi gibi abartili gerek yok ama biraz cikar takimi hocam biraz ya...

ibrahim
05.12.2013, 23:32
Mithat-Sadri-Şenol üçülüsünün kurduğu bu dandik kadroya rağmen hala dimdik ayaktasın hocam. Kendi kurduğun kadro ile daha büyük başarılara ulaşacağız. Bundan adım gibi eminim. Allah yar ve yardımcın olsun.

Koray
05.12.2013, 23:55
Bu kadroya dandik diyen adam ya futbolu bilmiyor yada hic dayak yememistir.

TSemih61
06.12.2013, 00:19
Şuana kadar gördüğüm en berbat futbolu oynatıyor. Bir an önce vazgeçmeli bu oyun yapısından. Eğer elinden gelenin en iyisi buysa istifa etmeli tabii eğer gerçekten Trabzonspor'u seviyorsa.

ibrahim
06.12.2013, 01:22

Doğru dürüst kanat futbolcusu olmayan takıma hava topu kabiliyeti yüksek, top tutma becerisi sıfır pivot santrfor getiren, oyunu çift yönlü oynayabilen orta saha futbolcusunun yanında tamamen tek taraflı defansif orta saha alan, tek hamleli panikatak stoper bolluğu yaşayan takıma pasör lider bi stoper almak yerine aynı karakterde futbolcu getiren, yaşı ilerlemiş solbeki olmasına rağmen tıpkısının aynısının daha az zekalısını getiren kafayı çözemedim. Üst düzey mimari zekanın ürünü bi kadromuz var sanıyorsunuz galiba. Siz futbol profesörleri çok dayak yediniz herhalde, ne dediğiniz anlaşılmıyor...

Sefa
06.12.2013, 01:24
1461 Trabzon'un hala bir Hocası yok..

Hunk
06.12.2013, 01:40
Ne cok biliosunuz hepiniz, aranizdan bi kacinizi teknik direktor yapsak. Senol Gunese de aynisi yapildi. MRA yi seviyorum nedenmi?

1) Bir felsefesi var ve onu sonuna kadar kovaliyor.
2) Baskasinin dediklerini dinleyemeyip dogru bildigini yapiyor.
3) Isine inanilmaz onem veriyor, paragoz degil, takimla yatip kalkiyor
4) Takimin kapasitesini biliyor ve ona gore oynatiyor
5) Futbolcu psikolojisinden cok iyi anliyor
6) Taktik bilgisi de bence cok iyi.

Takimla yatip kalkmasi, sahiplenmesi cok iyi bir ozellik

seviyoruz seni MRA.

Nazim Can
06.12.2013, 05:42
Bildigin her hocanin, ne yaparsa yapsin arkasindayiz fanlari var, bir Trabzonsporun dogru dürüst yok.

SiNo
06.12.2013, 08:38
Zamanında elinde suanki kadromuZun 5 kat daha üstünu olan ziya ya sabır edildi hüsran ama bu hoca bu kötü kadro ile bunu yapıyor daha ne yapsın evdeki takıma adam gibi adamlar gelir ama oyun felsefesi kötü olursa hoca gitsin ama suanda hocayı eleştirmek çamur atmaktan başka hiç birşey degil

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fatih Öztürk
06.12.2013, 08:52

Şenol Güneş'imizle Fransa'nın 3.sınıf takımı Toulouse,Macar salamı 15.sınıf Videoton takımlarına elenmek anormaldir. Mustafa hocanın 3.sınıf avrupa takımlarını elemesi normaldir.yani Mustafa hoca işini normal olarak layıkıyla yapmıştır yapmaya devam ediyor.bu çöp yığını kadroyla bunları başarmak pek normal değil bence buda benim fikrim.

Fatih Öztürk
06.12.2013, 09:00
Trabzonsporda oynama kapasitesi olan kaç oyuncu sayabiliriz?kendimce sayayım.Onur,Mustafa,Aykut Demir,Bosingwa,Yusuf,Malouda,Olcan,Biraz Kadir Keleş birazda Henrique ........? ben gerisini getiremedim.Zokora'yı, Bamba'yı,Colmanı falan saymıyorum bunlar takımı sürekli sabote eden oyuncular bunların yeri Trabzonspor değil.sil baştan en az 7-8 oyuncuya ihtiyacımız var.Mustafa hocaya hak veriyorum bu kadroyla bu kadar işler çıkarmak iyidir.

Bedri Sertkaya
06.12.2013, 09:29
Onur,Yusuf,Bosingwa haricinde yok şu oyun düzeylerinde.

Trabzonsporda oynama kapasitesi olan kaç oyuncu sayabiliriz?kendimce sayayım.Onur,Mustafa,Aykut Demir,Bosingwa,Yusuf,Malouda,Olcan,Biraz Kadir Keleş birazda Henrique ........? ben gerisini getiremedim.Zokora'yı, Bamba'yı,Colmanı falan saymıyorum bunlar takımı sürekli sabote eden oyuncular bunların yeri Trabzonspor değil.sil baştan en az 7-8 oyuncuya ihtiyacımız var.Mustafa hocaya hak veriyorum bu kadroyla bu kadar işler çıkarmak iyidir.

Adem Erdoğan
06.12.2013, 09:33
Ne cok biliosunuz hepiniz, aranizdan bi kacinizi teknik direktor yapsak. Senol Gunese de aynisi yapildi. MRA yi seviyorum nedenmi?

1) Bir felsefesi var ve onu sonuna kadar kovaliyor.
2) Baskasinin dediklerini dinleyemeyip dogru bildigini yapiyor.
3) Isine inanilmaz onem veriyor, paragoz degil, takimla yatip kalkiyor
4) Takimin kapasitesini biliyor ve ona gore oynatiyor
5) Futbolcu psikolojisinden cok iyi anliyor
6) Taktik bilgisi de bence cok iyi.

Takimla yatip kalkmasi, sahiplenmesi cok iyi bir ozellik

seviyoruz seni MRA.

Arkada kalmasın.

Mert Oğuzlu61
06.12.2013, 09:41
Şenol Güneş'imizle Fransa'nın 3.sınıf takımı Toulouse,Macar salamı 15.sınıf Videoton takımlarına elenmek anormaldir. Mustafa hocanın 3.sınıf avrupa takımlarını elemesi normaldir.yani Mustafa hoca işini normal olarak layıkıyla yapmıştır yapmaya devam ediyor.bu çöp yığını kadroyla bunları başarmak pek normal değil bence buda benim fikrim.

gerisini okumadım.

Fatih Öztürk
06.12.2013, 09:43
Onur,Yusuf,Bosingwa haricinde yok şu oyun düzeylerinde.

Sezon başında Aykut Demir Mustafa Yumlu tandemi çok iyi tutmuştu.burada Mustafa ve Aykut'a dizilen mezhiyetler bir hayli fazlaydı.nolduysa Aykut sol bekte mecburiyetten oynamaya başlayınca oldu.bence Aykut süper ligin en iyi yerli stoperi.Mustafa Yumlu'da çok iyi form tutmuştu,son Balıkesir maçında kötü olsada Trabzonsporun en iyi oynayan 4-5 adamından biri.Malouda'nın katkısı hiç bir şekilde yadsınamaz.gol atıyor,attırıyor,atak başlangıçlarında hep o var.Olcan geçtiğimiz senelerdeki Olcan değil.canla başla mücadele veriyor.Kadir Keleş'ten faydalanmaya başladık.bu kadroyla tabiki bir hedef koymak zor iş.en az 7 oyuncu lazım.

Fatih Öztürk
06.12.2013, 09:47
gerisini okumadım.

Fransa'da 5 sene önce 3.lük dışında hiç bir başarısı,kupası olmayan sıradan bir takım.bizdeki Sivassspor ayarında falan.göz var nizam var.

Mert Oğuzlu61
06.12.2013, 10:08
Fransa'da 5 sene önce 3.lük dışında hiç bir başarısı,kupası olmayan sıradan bir takım.bizdeki Sivassspor ayarında falan.göz var nizam var.

toulouse o sene ligde çatır çatır oynuyordu en iyi kadrolardan birine sahipti, fizik gücü olarak takımları karşılaştırmak hata olurdu resmen ezmişlerdi bizi, 3 adamlarının bonservis toplamı bizim takıma eşitti, fransa milli takımına kaç tane adam gönderdiler.

gignac, sissoko, didot, machado, capaoue ilk aklıma gelenler. fode mansare bile vardı eski göz ağrımız, fişimizi çeken 3. golü atan adam, çok saçma bir iş yapıp erkenden pes etmiştik, o maç 2-1 bitse belki yine bir şansımız olabilirdi.

m bengue vardı sol bekti sanırım, yanlış hatırlıyor olabilirim bek oyuncusuydu zenci, adam akıyordu resmen at gibi otobana çevirmişti kanadımızı.

ama sadece gignac ve sissoko diyorum, forvet budur. orta sahada budur, sissoko nun değeri 20 milyon euro civarıydı müthiş bir defansif orta sahaydı ama 2.5 milyon euroya newcastle a satmışlar sebebini bilmiyorum, çok ucuza kapmış ingilizler. hayran kalmıştım keşke bizde bulsak böyle birşey.

Fatih Öztürk
06.12.2013, 10:24
toulouse o sene ligde çatır çatır oynuyordu en iyi kadrolardan birine sahipti, fizik gücü olarak takımları karşılaştırmak hata olurdu resmen ezmişlerdi bizi, 3 adamlarının bonservis toplamı bizim takıma eşitti, fransa milli takımına kaç tane adam gönderdiler.

gignac, sissoko, didot, machado, capaoue ilk aklıma gelenler. fode mansare bile vardı eski göz ağrımız, fişimizi çeken 3. golü atan adam, çok saçma bir iş yapıp erkenden pes etmiştik, o maç 2-1 bitse belki yine bir şansımız olabilirdi.

m bengue vardı sol bekti sanırım, yanlış hatırlıyor olabilirim bek oyuncusuydu zenci, adam akıyordu resmen at gibi otobana çevirmişti kanadımızı.

ama sadece gignac ve sissoko diyorum, forvet budur. orta sahada budur, sissoko nun değeri 20 milyon euro civarıydı müthiş bir defansif orta sahaydı ama 2.5 milyon euroya newcastle a satmışlar sebebini bilmiyorum, çok ucuza kapmış ingilizler. hayran kalmıştım keşke bizde bulsak böyle birşey.

Bizde o sene Ersun Yanal'la çatır çatır top oynuyorduk.kaç tane maçı geriden gelip çevirmiştik.bizimde kadromuz süperdi Selçuk,Egemen,Song,Gökhan,Colman gibi yıldızlara sahiptik.ama akıllı değildik.akıllı olsaydık Toulouse'yi Trabzona gömerdik.Fransadaki maçta bir çok pozisyona girdik ama akılsız olduğumuz için yenmemize rağmen turu geçmesini bilemedik.bir Gignac'ı tutamadık.ertesi sene Liverpool'lu Babel'i tutamadığımız gibi.bizim artık Toulouse gibi takımları çatır çatır yememiz lazım.onun için Mustafa hocaya çok güveniyorum.kendi denginde yada alt kademendeki takımlara karşı haddini bilerek oynatmaya çalışıyor takımı.Burak gibi iş bitirici golcümüz olsa bu sistemde bu ligin altını üstüne getirirdik buda su götürmez bir gerçek.ama yok.adamın elinde kazmalar kürekler kulübün maddi durumu herkesin malumuyken birşeyleri başarmaya çalışıyor.

Ömer SEVİNÇ
06.12.2013, 10:34
Onur şampiyon takım oyuncusu. Malouda ve Bosingwa da öyle. Olcan da Türk olduğu ve daha iyisini bulamayacağımız için idare eder.

Gerisi çöp.

Yusuf hariç tabi. O daha genç oyuncu yolun çok başında.

Yani demem odur ki takımda diğer 7 adamın hepsinin değişmesi gerekiyor aslında. Buna da gücümüz olmadığı için yavaş yavaş değiştirmeliyiz.

artvints
06.12.2013, 11:25
Bizde o sene Ersun Yanal'la çatır çatır top oynuyorduk.kaç tane maçı geriden gelip çevirmiştik.bizimde kadromuz süperdi Selçuk,Egemen,Song,Gökhan,Colman gibi yıldızlara sahiptik.ama akıllı değildik.akıllı olsaydık Toulouse'yi Trabzona gömerdik.Fransadaki maçta bir çok pozisyona girdik ama akılsız olduğumuz için yenmemize rağmen turu geçmesini bilemedik.bir Gignac'ı tutamadık.ertesi sene Liverpool'lu Babel'i tutamadığımız gibi.bizim artık Toulouse gibi takımları çatır çatır yememiz lazım.onun için Mustafa hocaya çok güveniyorum.kendi denginde yada alt kademendeki takımlara karşı haddini bilerek oynatmaya çalışıyor takımı.Burak gibi iş bitirici golcümüz olsa bu sistemde bu ligin altını üstüne getirirdik buda su götürmez bir gerçek.ama yok.adamın elinde kazmalar kürekler kulübün maddi durumu herkesin malumuyken birşeyleri başarmaya çalışıyor.

hugo broos vardı takımın başında o maçta.toulouse güçlü takımdı o zaman, en azından bizden daha iyiydi.

İ. SARAL
06.12.2013, 13:37
Hoca ile devam.

Emrah Akcagöz
06.12.2013, 14:10
En azından Videoton, Otelul Galati, A. Famagusta gibi takımlara elenmiyoruz. UEFA' daki en büyük başarımız 3. tur. Bilmeyen her yıl kupa getiriyoruz zanneder.

Samet Yildirim
06.12.2013, 14:19

Aynen.

Belki derinlik acisindan dar ama ilk 11-12-13 kisi olarak kesinlikle kötü degil.
Kötüdiyen salliyordur yada bilmiyordur.

Emrah Akcagöz
06.12.2013, 14:23
Aynen.

Belki derinlik acisindan dar ama ilk 11-12-13 kisi olarak kesinlikle kötü degil.
Kötüdiyen salliyordur yada bilmiyordur.
İsim olarak belki iyi gözükebilir ancak futbolu isimler oynamıyor. Ayrıca birbirini tamamlayan futbolcular değiller. Sahada kopuk bir futbolcu yığını var. Sonuçta gerçek hayattaki futbol PES veya FİFA oyunu gibi değil.

Samet Yildirim
06.12.2013, 14:29
İsim olarak belki iyi gözükebilir ancak futbolu isimler oynamıyor. Ayrıca birbirini tamamlayan futbolcular değiller. Sahada kopuk bir futbolcu yığını var. Sonuçta gerçek hayattaki futbol PES veya FİFA oyunu gibi değil.

Onur hatta fatih Öztürk
Bosingwa-Aykut(Mustafa)-Bamba-Kadir 4 lüsünü kötü mü ?
Zokora-Colman kötü mü ?
Olcan-Adrian-Yusuf-Malouda kötü mü ? (Adrian son 5-6 haftasindan öncesine bakmak lazim)
Paolo-Janko rezil mi ? Bukadar abartmayin...

Taraftar futbolu bilmiyor...

Halil kötü dediler...Almanyada augsburg taraftarin sevgilisi...
Emerson fransada..
Celustka ingilterede...
Cech italyada...

Hic birisini begenmedi taraftar cünkü futbolu bilmiyorlar...

Kimse demiyorki bu 11 ligin en iyisi ama kusura bakmayin Erciyese, Balikesire, Genclerbirligine, Akhisara, vb vb gibi takimlar hepsi biribirini tamamlayan oyncularda mi ki biz hep mahkum oynuyoruz ? okadar da kötü degil haaa eger okadar kötü diyorsan ozaman senin görüsüne saygi duyarim ama daha fazla tartismam...

hoca taktigi bu ve kocaman bir sacmaliktir...

Asla ve asla bukadar rezil top oynayacak bir takim degil bu takim...

Antonio
06.12.2013, 15:44
Bir teknik direktör istiyorum. bize ter gözyaşı ve acı vaat etsin. Desin ki bu sene ligi belki 13.sırada dahi bitirebiliriz. Ama sonraki seneler gözyaşı ve terin karşılığı olarak kupaları biz kazanacağız. böyle teknik direktör istiyorum. Her maç üstüne koyarak giden kaybederken karşı taraftan parça alan, karşı takımın burnundan getiren. Biz böyle kaybetsek kimse ağzını açıp bir şey demez.

Emrah Akcagöz
06.12.2013, 15:46
Valla Samet sen bir şey tutturmuşsun gidiyorsun. Bence de tartışmanın lüzumu yok şunu bilmende fayda var bu futbolcular 2 tane hocanın başını yedi.

Faik Yılmaz
06.12.2013, 16:06
Ben kadromuzun iyi olduğuna inanmıyorum...

Şöyleki kadroda 1 tane forvetimiz yok...... Henry forvet değil mesela ama bütün gol yükümüzü o çekiyor maalesef... Janko desen her maç 10-15 tane orta yapılacakki gol atsın.... Üstelik gol atmak haricinde hiç bir meziyeti yok maalesef...

Emre Güralı saymıyorum..Çünkü şenol Güneşte, Tolunayda, Mustafa Hocada şans vermedğine göre demekki forma giymeyi haketmiyor....

Orta sahada Colmanın yanında oyuncumuz yok.. Soner hala emekliyor,Zokora daha geride, topa basan trakibi rahatsız eden sadece tek oyuncumuz var.... Oda Colman her zaman formda olmuyor o da...

defans daha kötü Mustafa Yumlunun sakatlığında bile aksayan bir defans bloğundan bahsediyoruz.... sizce yeterli mi ?

Kalede ise yatıp kalkıp Onurun parmağına dilken batmasın diye dua ediyoruz.....

böyle bir kadro nasıl yeterli olur analamıyorum...

Üstelik bu kadronun %90ı geçen yıl heyecanını kaybetmiş takımı hedeflerinden saptırmış olan garanti paralarını alırken ses çıkartmayn ama iş sahada hakkını vermeye gelince yatan kadro....

Yani kadronun devre arasında güzel bir elden geçeceğini biliyorum.... inşallah yerlerine daha iyi kaliteli ve oyuna etki eden isimler alınır....

İ. SARAL
06.12.2013, 21:43
Gölge etmeyin de adam iş yapsın.

ibrahim
07.12.2013, 01:09
Gölgelerin tüm manipülasyonlarına rağmen şapkadan tavşan çıkarmaya devam. Tamamen rastgele, iş ahlakından yoksun adamlar tarafından kurulan kadroyu yoluna oturtmaya devam.

Alika87
07.12.2013, 01:45
Bir teknik direktör istiyorum. bize ter gözyaşı ve acı vaat etsin. Desin ki bu sene ligi belki 13.sırada dahi bitirebiliriz. Ama sonraki seneler gözyaşı ve terin karşılığı olarak kupaları biz kazanacağız. böyle teknik direktör istiyorum. Her maç üstüne koyarak giden kaybederken karşı taraftan parça alan, karşı takımın burnundan getiren. Biz böyle kaybetsek kimse ağzını açıp bir şey demez.

Dedigin lafa bak. Öyle birsey söyleyen hocayi Trabzon sinir disi yaparlar. Trabzonda yönetici yada hoca olmak istiyorsan, süslü cümlülerle kocaman vaadler edeceksin, ancak böyle millet sever seni.

Alika87
07.12.2013, 01:49
Mustafa Hoca buralara kadar gelmek icin, az emek sarfetmedi. Torpilsiz, hak yemeden, zekasini kullanarak hayallerini kovaladi ve uzun bir maraton sonunda hayal ettigi yere gelmeyi basardi. Sirf bu azmi yüzünden seviyorum onu. Takim hocanin yarisi kadar azimli olsaydi, kimse bizi bu ligde kolay kolay yenemezdi.

Bedri Sertkaya
07.12.2013, 01:54
hoca iyidir kalacak da arkadaş şu ziya doğan gibi bosingwa'yı önliberoya koyması beni deli etti

Mustafa Hoca buralara kadar gelmek icin, az emek sarfetmedi. Torpilsiz, hak yemeden, zekasini kullanarak hayallerini kovaladi ve uzun bir maraton sonunda hayal ettigi yere gelmeyi basardi. Sirf bu azmi yüzünden seviyorum onu. Takim hocanin yarisi kadar azimli olsaydi, kimse bizi bu ligde kolay kolay yenemezdi.

Anıl C
07.12.2013, 02:05

+1967
Duygularimin tercümani oldun ali :)

İ. SARAL
07.12.2013, 09:52

Hoca gerçekçi diye zaten bazı taraftarlar sevmiyor adam şu maçta beraberlik iyidir diyor mesela vay efendim sen misin öyle diyen. Tabi taraftar haklı her sene şampiyon olan mükemmel oynayan bir takım vardı hoca geldi içine etti. Hoca'nın sene sonuna kadar devam etmesi gerek sonra değerlendirilir. Hatta bana kalsa seneye de devam edilmeli her sene hoca değiştirmekten bıktık.

Ogün YAZICI
07.12.2013, 12:41
ünal karaman gitti, alper hoca gitti...hamiyi de yollarsın yakında...

gabriel omar
07.12.2013, 12:47
ünal karaman gitti, alper hoca gitti...hamiyi de yollarsın yakında...

Valla bu konuda Mustafa hoca haklı eğer söylenilenler doğruysa.Alper hoca teknik direktörün otoritesini kabul etmek mecburiyetinde.

Veysel
07.12.2013, 12:50
Saygılar hocam arkandayız

Ogün YAZICI
07.12.2013, 12:59
Valla bu konuda Mustafa hoca haklı eğer söylenilenler doğruysa.Alper hoca teknik direktörün otoritesini kabul etmek mecburiyetinde.

alper hoca mra'nın otoritesine mi karşı çıkmış.bir otorite sorunu varsa mra'nın alper hoca'nın kaleciler üzrindeki otoritesine saygı duymamasından kaynaklanmış...

gabriel omar
07.12.2013, 13:14
alper hoca mra'nın otoritesine mi karşı çıkmış.bir otorite sorunu varsa mra'nın alper hoca'nın kaleciler üzrindeki otoritesine saygı duymamasından kaynaklanmış...

Kaleye kimin geçeceğine karar vermek antrenörün değil,teknik direktörün iradesidir.Antrenörün görevi kalecileri hazır tutmaktır sadece.

İşler yetenekle değil,devrecilikle yürürse saygı duymam kendisine.

canna52
07.12.2013, 15:04
Bucaspor bile bizim kadar gömülü oynamiyor...Erciyesporda öyle...Kasimpasa 4 lü savunma facia onlarda hucum oynuyor...

Mustafa Hoca allah rizasi icin abartma...Tamam fb nin bjk ya karsi yaptigi gibi abartili gerek yok ama biraz cikar takimi hocam biraz ya...

abi siz anlamamakta niye ısrar ediyorsunuz yahu.

bu takımın 2011 den sonra ortasaha üstünlüğü kurduğu, oyunu domine ettiği tek maç yok.

bu takımın ortasahası yok!

ortasahalarımızın biri stoperlerin arasından çıkmaz, diğeri tenezzül edip geri gelmez.

hala daha hoca takımı çıkar..

şenol çıkarmaya çalıştı, küme düşüyorduk.

TSemih61
07.12.2013, 15:37
abi siz anlamamakta niye ısrar ediyorsunuz yahu.

bu takımın 2011 den sonra ortasaha üstünlüğü kurduğu, oyunu domine ettiği tek maç yok.

bu takımın ortasahası yok!

ortasahalarımızın biri stoperlerin arasından çıkmaz, diğeri tenezzül edip geri gelmez.

hala daha hoca takımı çıkar..

şenol çıkarmaya çalıştı, küme düşüyorduk.

Yapmayın yahu biz geçen seneden daha kötü futbol oynuyoruz transferlere rağmen. Şimdi sanki durum çok farklı. Onur'u çıkart kaleden küme düşmeye bir numaralı adayız.

Yavuz Hasan
08.12.2013, 18:58
Malzeme ortada mra bu malzemeyle yapılabileceklerın sınırlarını zorluyor

Kimse kusurabakmasın. Kalıteelı bir kadroya sahip falan değiliz futbolu isimler oynamıyor

6-7 oyuncu harici 18 ın geri kalanı en iyi ihtimal Sivas Karabük futbolcusu

Erdem Koltuk
08.12.2013, 19:18
Bildiğin aval

endlessdeath
08.12.2013, 19:22
şu maludaya söylede arada press yapsın kardeşim birde şut çalıştır doğru dürüst vursun artis artis geziyor sahada

endlessdeath
08.12.2013, 19:31
maludayı oyundan al artık

ferhaTS87
08.12.2013, 19:35
Allah belani versin.seni bu takimin basinda tutaninda allah belasini versin

endlessdeath
08.12.2013, 19:39
bir traure ve cenktosunu turgutu markaja alamadınız yazıklar olsun bişe demiyorum

Erdem Koltuk
08.12.2013, 19:39
Rakip takımın transfer olan futbolcusuna önlem alan zavallı teknik direktör müsveddesi

ferhaTS87
08.12.2013, 19:45
Takim oynadigi futbol hocanin capinin en buyuk gostergesi.ziya dogan doneminde bile bubkadar kotu fotbol oynamiyoduk.

Bartuğ13
08.12.2013, 19:51
Yenikken Oyun disiplininden kopmuyoruz mra ile. Cok iyiyiz. Her dakika 0-0 gibi oynuyoruz. Ne kadar akillica. 5 yesen de savun ve gol atmak icin riske girme.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Joacivil
08.12.2013, 19:59
Hocam büyük umutlarla istedik seni
ama senden yedek klübesine koltuk bile olmaz
sende aynı yolun yolcususun takımın iyiliği için bırak git

ferhaTS87
08.12.2013, 20:05
Ikinci yari basliyo abdulkadir yine oyunda mra 2 0 korumaya calisiyor.adamin beyni calismiyo yada sadece hayati fonksiyonlarini idare edecek kadar .bu calisiyo bu adamla bukadar.haci da takim yerine partiyle ilgileniyodur secim yaklasiyor.

DeAgLeMaNyAq
08.12.2013, 20:57
Hocamız çok gerçekçi ama biz hep ironi yapıyor zannediyoruz. Hedefi zaten 22-25 puan arasıydı. Kaldı ki her maça 1 puan parolasıyla çıkıyoruz bu da Trabzonspor'un büyüklüğü olsa gerek...

Ali İhsan
08.12.2013, 21:00
Şu takım 70'den sonra oynanmayan futbola isyan etmiyor

Hocası etmiyor

Maç 20 dk duruyor hakeme kimse isyan etmiyor

Çünkü bu takım sahipsiz, hocası yok, başkanı yok, oyuncuları da bankamatik topçuları...

Bu takımın hocasıyım demeye utanırım ben...

Samet Türkmen
Mustafa Ergen Akçay.

endlessdeath
soner gibi kondisyonsuz formsuz adamı oynatmak yerine abdülkadirle oynuyor ancak emre güralı almakta geciktin hocam maludayı 90 dakka oyunda tutuyorsun adaletin yok senin hocam

Mert'
08.12.2013, 21:01
Seni hoca yapanın ben.. Colman'ı oyundan alıyor Zokorayı tutuyor hoca falan değilsin.

Ogün YAZICI
08.12.2013, 21:05
aldığın para da benim bilete formaya verdiğim paralar da varsa haram olsun ! rezil herif...

İ. SARAL
08.12.2013, 21:06
Kadir sakatlanıyor maç 2-0 hala Aykut'u alıyor. Al Olcan'ı sol beke ilerde top ezmekten başka bir şey yapmadı bu maçta sol bekten bindirsin.

Full HD
08.12.2013, 21:12
Al sana SAKIZ :D

Mert Oğuzlu61
08.12.2013, 21:12
git sergen den hocalık öğren. sen süper ligde takım çalıştıracak bir antrenör değilsin.

Full HD
08.12.2013, 21:13
Amcaaaa bak,bak,bak baksana amaaaaaa

SpOtLesS
08.12.2013, 21:18
oyundan memnunmuş... hangi oyundan memnunsun bu kadar ruhsuzluk olmaz yaa aldığınız paralarda hakkım varsa haramda kan olsun

Hürgün Aygün
08.12.2013, 21:23
Lütfen mesajlarımızı yazarken hakaret ve küfür içermemesine dikkat edelim. Hakaret ve küfür içeren mesajlar cezalandırılacaktır.

Alper Beyazay
08.12.2013, 21:24
İstifa. İstifa. İstifa.

endlessdeath
08.12.2013, 21:28
topuın arkasına geçip defasns yapmayı beceremiyoruz bu yüzden emre güral ve henriqe ile başlamalıydık sürekli defansif anlamda oyun oynarsan böyle hezimete uğrarız artık saldırgan ısıran olmallı takım senin oyunmantığınla rezil oluyor.takımda sıfır konsantrasyon var akılları nerede bir öğrenmek gerekir takıma hakimiyetin yok bu açık belli oluyor

nchls
08.12.2013, 21:32
maçları izlerken eziyet çekiyorum resmen. Allah aşkına bırak nolursun ya.

Emre İskender
08.12.2013, 21:34
Hocam sen sakin sakin saha kenarında duruyorsun ya o bize göre değil..

Hani biz HIRT adamlardık...

Ne değişti be hocam?

Samet Türkmen
08.12.2013, 21:48
"Genel anlamda mağlup olduk,2.yarıdan memnunum,telafi edecek maçlarımız var" Bu açıklamalarından dolayı Mustafa Reşit Akçay'a futbol cahili,boş beleş,moron ve benzeri denmesini tasvip edemem ama içimden onaylıyorum.

Saçma açıklamalarını sürdürüp bizi aptal yerine koyarsa buraya da yazabilirim,sıkıntı değil.

UğuR
08.12.2013, 21:52
Dediğim gibi !!! ... daha ilk cümle dediğim gibi genel olarak mağlup olduk !!!

TSemih61
08.12.2013, 21:53
Hocanın maç sonu açıklamaları taraftarı aptal yerine koyduğunu gösteriyor.

sedatalis82
08.12.2013, 21:55
Dediğim gibi !!! ... daha ilk cümle dediğim gibi genel olarak mağlup olduk !!!

iyi hoca kötü hoca bu ayrı mesele ama ilk cümleden dediğim gibi diyerek söze başlaması ilginç doğrusu

gabriel omar
08.12.2013, 22:17
Hiç değilse şu adamlara mücadele etmeyi öğretmeni beklerdim,teknik taktikten geçtim.

Hürgün Aygün
08.12.2013, 22:21
Olmuyor hocam...

Antonio
08.12.2013, 23:02
Mranın kişiliğne bir şey diyemem ama gözlemim odur ki teknik direktörlük vasfında zafiyetler var. Vahit hocayı istiyorum.

gabriel omar
08.12.2013, 23:06
Bir de şu maç sonu saçmasapan açıklamalar yapmaktan vazgeç.Yok yenildik ama mağlup olmadık,yok oyunu forse ettik vsvs...Taraftara saygın olsun hiç değilse,dalga geçmeyi bırak.

muhammed bilgin
08.12.2013, 23:15
atari oynatsam senden iyi oynatırım şu takımı....

sechquin
08.12.2013, 23:21
Zorlama olmuyor .... !!!!! Sen bu işi burada bu oyun mantığı ile ASLA VE ASLA başaramazsın , senin takımın futbol adına KAZANMAK için hiçbir şey yapmıyor, KOŞMUYOR , MÜCADELE ETMİYOR , ö rakip takımın oyununu bozmak için hiçbir ÇABA SARF ETMİYOR , ÖLÜ gibi sahada gezinen bu formayı taşımayı HAKETMEYEN bir sürü OYUNCU , TEKNİK EKİP elemanı ve REZİL YÖNETİCELER var bu KORKAKLIĞIN seni bu takımda daha fazla BARINDIRMAZ

Hüseyin Başoğlu
08.12.2013, 23:27
Teknik Direktörlük lisansı olmayan Sergen Yalçına yenilerek kalitesini gösterdi kurt hocamız

Serkan Miletli
08.12.2013, 23:34
Sen varya reşit hoca hiç bir futbol bilgisine sahip değilsin. Kazandığın maçlarıda senin taktiklerin değil trabzonspor' un şanlı tarihi sayesinde kazanmıştır. Daha fazla ismimizi lekelemeden şu takımdan gitmeni rica ediyorum..(çok küfür ettim gitmedin belki rica edince gidersin..)

Nazim Can
08.12.2013, 23:58
Henriquenin asisti sana insallah, bazi oyuncularin illaki kendi mevkileri disinda aslinda pekde yararli olmadigini göstermistir dicem ama anlamazsin ki.

poetricus
09.12.2013, 00:01
"Genel anlamda mağlup olduk,2.yarıdan memnunum,telafi edecek maçlarımız var".
sadece genel anlamda değil, özel anlamda da mağlup olduk. Bu arada telafi edeceğimiz maçlar hangileri?
Ya Sabûr Allah! Sayende tasavvufla hemhal oldum Hoca(!).

ophius
09.12.2013, 00:19
adam yensek de yenilsek de oyundan genel anlamda memnun şaka gibi
dalga geçiyor bence
şimdi gideriz kötü formsuz lazio yu yeneriz gene herşey unutulur ne güzel

Nazim Can
09.12.2013, 00:42
Mac esnasinda durmadan kulagini karistirdi, sanirim iyi cinlattik kulaklarini, herseyden ziyade piskinlik yapip, oyundan memnunum terbiyesizligi, kendisine olan 1461 den kalma saygiyi, biran önce bitiriverdi, yeni bir hoca atanana kadar bununla idare et diyor bize sistem.

Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

İbrahim CİHAN
09.12.2013, 01:15
hedefine ulaştı hocamız. değmeyin keyfine. hatta 24 puanı bulcaz gibi ilk yarı bitmeden. fazlasıyla yeter bize bu.

tristram
09.12.2013, 01:52
heyy gidi akcay insani heyy.ikinci yari oyunu forse ettik diyen diline esek arisi soksun..

poetricus
09.12.2013, 02:46
Bu tip başarısızlıklara imza atan adamlar Avrupa'da istifa, Japonya'da intihar eder. Bizde ise pişkin pişkin felsefe yapar.

Seppuku geleneklerimizde ve dinimizde yeri olan bir davranış değil, ama karşındaki kitleyi aptal yerine koymaktan daha onurlu olduğu kesin.

mehmet83
09.12.2013, 03:33
Mactan sonra ne diyecek diye merak ediyordum. Ben bir umut ozur diler falan diye beklerken beyimizin oyundan memnun oldugunu ogrendim. Dalga gectigini saniyor ama kendini kucuk dusuruyor haberi yok.

61Cem61
09.12.2013, 03:38
Sen nasıl bir insansın beyninin içinde ne düşünüpte böyle konuşuyorsun çok merak ediyorum?

Onur Akyüz
09.12.2013, 03:48
Colman<<
Soner>>

?????

erenslash
09.12.2013, 04:04
bence alper boğuşlu hoca bu tarz mantıksız insanlar yüzünden gitti klüpten. ben sölim hocanın açıklamadan belli ya nasıl kalsın takımda alper boğuşlu ? mantıksız cahil kişilerle çalışır mı adam haklı! nasıl pot kırıyor mra takım iyi oynadı diyerek :)) alper hoca bu tarz kişilerle çalışmaz evet işte ha bizim yönetim ha bizim mra hoca aynı kafa

DeAgLeMaNyAq
09.12.2013, 04:47
3-0'lık Akhisar maçından memun olan da hocamızdı o yüzden açıklamasında şaşılacak bir şey yok...

Mesut
09.12.2013, 08:03
Hoca sen bize göre değilsin.Umarım en kısa zamanda

cem1990
09.12.2013, 08:40
Hocam pas trafiğinde problemlerimiz var.Büyük maçlar haricinde zokorayı kesmelisin diyeceğim ama düşününce de yerine monte edecek adam yok.
Orta saha oyuncuları ilerdeki 3'lü yanlız bırakıyorlar ve ilerde ki 3'lü birbirinden kopuk oynuyorlar.Böylece her gelen topu kaptırmış oluyoruz. Senin tek ilacın zokoranın yerine holmen tarzı bir orta saha oyuncusudur,umarım devre arasında iyi bir yabancı oyuncu ile anlaşırız.
En çok dikkat çeken adam bamba. Adam zokoradan daha fazla atağa kalkıyor hocam zokoraya bir çare bulmalısın.Oyun sistemimiz %100 değişecektir.

Ibrahim Gaygusuz
09.12.2013, 09:19
Bu futbol mentalitesini degismemiz lazim, boyle olmayacak. Defans cizgisini altipasin uzerine kuruyoruz, yinede gol yiyoruz. Cek sunu orta sahayada bir daha ileriye cikarken bosuna okadar mesafe kat etmiyelim, oyle daha fazla yorulur futbolcular.

nbay
09.12.2013, 09:26
serdar balinin son yazısının giriş bölümü. durumu özetliyor resmen

"Spor servisindeki arkadaşlar öğlen 13.00’de aradı; “Serdar yazını maç biter bitmez gönderirsin” dediler. Dedim ki; “istiyorsanız maç yazısını şimdi yazayım, akşam göndermeme gerek yok!” Gülüştük. Aslında ben çok ciddiydim!"

seyduna_efil
09.12.2013, 09:32
Dış Saha Performansımız:

7 maçta 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 5 yenilgi.. 7 gol atmışız,14 gol yemişiz..

MRA, memnunsa sıkıntı yok..

Rezilliği midesi kaldırıyor demek ki..

Birde 22-25 paun aralığında hedefi vardı..

Şaka yaptığını sanmıştım,meğer adam ciddiymiş..

O hedefini kesin tutturur bu gidişle..

Anıl C
09.12.2013, 09:54
Hocaya bi ana avrat sövmediğiniz kaldi...
Onu da yaparsiniz yakinda...

Yiğit Gayretli
09.12.2013, 10:00
Takım kulak memesi kıvamında Hoca'm. Dün Antep hücum oyuncuları sayısız kez defans oyuncularımızın içinden geçti. Bu kadar kapanıp, bu kadar basit çalım yiyen bir takım olamaz, olmamalı. Yediğimiz iki golü de defans adamlarımız rakibini olması gerekenden uzakta savunduğu için yedik.

Faik Yılmaz
09.12.2013, 10:32
Son 20 yılda gördüğüm bazı kötü hocalar.....

Ersun Yanal kötü hoca...
Şenol Güneş kötü hoca...
Ziya Doğan kötü hoca...
Lazaroni kötü hoca....
Özkan Sümer kötü hoca...
Yılmaz Vural kötü hoca....
Özyazıcı kötü hoca...
Briegel kötü hoca...
Gordon Milne kötü hoca...
Breams kötü hoca....
Leekens kötü hoca....
Broos kötü hoca....
Tolunay Kafkas kötü hoca....
Sadi Tekelioğlu kötü hoca....

ve son olarak Mustafa Reşit AKÇAY kötü hoca...

peki iyi hoca kim....

Henüz bize teknik direktör olmayanlar....
Henüz başını yemediklerimiz ise iyi hoca....

İ. SARAL
09.12.2013, 10:40

Ersun Yanal kötü hoca...
Şenol Güneş kötü hoca...
Ziya Doğan kötü hoca...
Lazaroni kötü hoca....
Özkan Sümer kötü hoca...
Özyazıcı kötü hoca...
Briegel kötü hoca...
Breams kötü hoca....
Leekens kötü hoca....
Broos kötü hoca....

peki iyi hoca kim....

Aynen öyle. O hocalar gelsin onları da yiyip rahat edecekler.

Adem Erdoğan
09.12.2013, 10:50
Bu taraftara bir adet SKIBBE lazım. Çare SKIBBE.

Koray
09.12.2013, 11:17
İsminin yaninda ki Teknik Direktor yazisi kaldirilmali.

İsa
09.12.2013, 12:02
Teknik adam olmadan Onur takımı yönetse daha kötü olmaz heralde...

iPhone 'den Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

Ogün YAZICI
09.12.2013, 12:29

Ersun Yanal kötü hoca...
Şenol Güneş kötü hoca...
Ziya Doğan kötü hoca...
Lazaroni kötü hoca....
Özkan Sümer kötü hoca...
Özyazıcı kötü hoca...
Briegel kötü hoca...
Breams kötü hoca....
Leekens kötü hoca....
Broos kötü hoca....

peki iyi hoca kim....

listeye bakarsanız ya iş arayan yabancı hocaları ya da taktik bilgisi olmayan yerli hocaları getirmişiz.bunların arasından sıyrılan tek hoca var o isimlerin arasında ersun yanal...

Anıl C
09.12.2013, 12:35
Bu taraftara bir adet SKIBBE lazım. Çare SKIBBE.

Fotomacin meshur basligi geldi aklima

Taner Gündoğdu
09.12.2013, 12:58
teknik direktörümüzü eleştirmek için başlığa geldim ama teknik direktör bulamadım!

Hunk
09.12.2013, 12:59
Bu sene boyle gecicek bunu anlamak cok zor olmasa gerek. Ligde boyle arada yenip arada yenilecegiz. Kendi kadrosu degil sonucta, durun bakalim. Bizim bu seneki amacimiz ligde ilk 5 te olup, Uefa da gidebildigimiz kadar gitmek olacaktir. Bu takimdan bu kadar olur. Takimin icindeki viruslerden kurtuldugumuzda bu takim yukari tirmanicaktir. Hocada farkinda iyi futbol oynanmadigindan, gormemek icin kor olmak lazim. Ama sonucta hoca o, taraftar diil. Taraftar gibi aciklama yapmasini beklemek futboldan anlamamaktir. Bu kadar acik ve net!

Once ne istediginizi kararlastirin ondan sonra birilerine suc yukleyin. 2 senedir yoklari oynayan takimin oyuncularindan, cok guzel futbol beklemeyin. Bu bir gecis surecidir.

canna52
09.12.2013, 14:02

Ersun Yanal kötü hoca...
Şenol Güneş kötü hoca...
Ziya Doğan kötü hoca...
Lazaroni kötü hoca....
Özkan Sümer kötü hoca...
Özyazıcı kötü hoca...
Briegel kötü hoca...
Breams kötü hoca....
Leekens kötü hoca....
Broos kötü hoca....

peki iyi hoca kim....

şu anda yapılması gereken kadro, sistem, organizasyon oluşturabilen bir hocanın belli bir maddi kaynakla yeniden iyi bir kadro kurmasıdır.

bunu yapacak hoca yukarıdakilerden ersundur. daha önce yaptı çünkü.

ama mra bunu yapabilir mi bilmiyorum. transfer döneminde görürüz kendi transferlerini yaptırabiliyor mu yoksa menajerlerin listesinden seçmece usulü transfer mi yaptıracak.

bu yüzden transfer sezonunu bekliyorum.

Harun-61
09.12.2013, 14:24
oyunu ikinci yarida "Forse" etmisiz :) :)

.

Ahmet Kuru
09.12.2013, 16:12
Hocam Colman ı iyi oynadığı zamanda oyundan çıkararak maçın kaderine etki ettiğiniz için teşekkür ederim. (!)
ikinci yarı oyunu beğendiniz... onun için de teşekkürler.. (!)
Zevklerimiz uyuşmuyormuş. onu anladık...(!)

irfanb
09.12.2013, 16:13
7 deplasman maçında 5 mağlubiyet alan Trabzonspor'da birileri Mustafa Reşit hocaya 10 deplasmanımızın daha var olduğunu hatırlatsın !

poetricus
09.12.2013, 16:45
7 deplasman maçında 5 mağlubiyet alan Trabzonspor'da birileri Mustafa Reşit hocaya 10 deplasmanımızın daha var olduğunu hatırlatsın!
Abi bu hoca sen şiir yazmadan gitmez.

Mustafa Gegüç
09.12.2013, 18:50
sana hocalık lisansı verenin...... seni bu takımın başına getirenin...... kanser ettin bizi

Steril61
09.12.2013, 19:21
Lazio maçından sonra inşallah bavulunu toplayıp gözden uzak bir yere gidersin. Kompakt dedin tutturdun ortada ne takım oyunu var ne mücadele. Tam anlamıyla rezilsin. Bizi de boynu bükük koydun ele güne. Daha fazla kötü olmadan bırak Allah aşkına!

Cafer Bulur
09.12.2013, 20:18
Artik bu takimi bir yere götüremeyecegini kabul edip,ceketini alip gitmelisin.

Trabzonlusun,özevladimizsin ama Trabzonsporu tasiyamiyorsun bu yük sana agir geldi.

En kisa zamanda gitmen dilegiyle,istifani bekliyoruz.....

Samet Yildirim
09.12.2013, 21:19
Iskence...

seyduna_efil
09.12.2013, 21:21

Ersun Yanal kötü hoca...
Şenol Güneş kötü hoca...
Ziya Doğan kötü hoca...
Lazaroni kötü hoca....
Özkan Sümer kötü hoca...
Özyazıcı kötü hoca...
Briegel kötü hoca...
Breams kötü hoca....
Leekens kötü hoca....
Broos kötü hoca....

peki iyi hoca kim....

Benim gördüklerim arasında Şenol Güneş, Ersun Yanal, Tolunay Kafkas gayet iyi hocalardı.

Emre ÖZTÜRK
09.12.2013, 21:24
Artık bende kesinlikle gitmesi gerektiğini düşünenlerdenim.