PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mustafa Reşit Akçay

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22

bordoylamavi
07.10.2013, 13:49
yapabilceği fazla bişi yok kadro beli yine de beklediğimden daha iyi sonuçlar alıyoruz. ligde zor gol yiyoruz

DEEP BLUE
07.10.2013, 15:18
Fenerin gardı düşmek üzereyken, en süratli forvetini çıkarıp, yerine ülkenin en ağır oyuncusunu koyan adamdan hoca filan olmaz. Acz ve ihanet içindesin... Seni ve oynattığın çağ dışı, korkak, sünepe ve zavallı futbolu sevmiyorum. Defolup gittiğin gün bayramım olacak.

Mustafa YILMAZ
07.10.2013, 15:26
en başta çok ümitliydim sonra fena kırılmıştı o ümit ama volkan şen belasından taraftar sayesinde kurtulunca doğru yola geldik nihayetinde şuanda memnunum ben hocadan sonuçta ilk haftadaki "bence" yanlışları yapmıyor ona göre doğru olabilirdi tabi ama bencesi yanlıştı şimdi kadro oturdu en önemli nokta kötü oynasakta kaybetmiyoruz geçiş dönemi için iyidir bu ki lazio maçında en iyi oyunumuzu oynamıştık daha da iyi olacaktır ilerleyen haftalarda birde yok defans yapıyor yok hücum oynamıyoruz falan filan bi durunda düşünün da şuan ki kadro ile ne yapılabilir ? ne real'iz ne barça elde ki kadroyla bu olur en fazla.

unique
07.10.2013, 16:21
Seçimleri önceye göre daha iyi gibi, eldeki malzemeden en iyisini çıkarmaya başladı sanki.

Salih Edip
07.10.2013, 16:50
Fenerin gardı düşmek üzereyken, en süratli forvetini çıkarıp, yerine ülkenin en ağır oyuncusunu koyan adamdan hoca filan olmaz. Acz ve ihanet içindesin... Seni ve oynattığın çağ dışı, korkak, sünepe ve zavallı futbolu sevmiyorum. Defolup gittiğin gün bayramım olacak.

Bayrama daha çok var o zaman haberin olsun.

ensar_61
07.10.2013, 19:12
fenerin gardı düşmek üzereyken, en süratli forvetini çıkarıp, yerine ülkenin en ağır oyuncusunu koyan adamdan hoca filan olmaz. Acz ve ihanet içindesin... Seni ve oynattığın çağ dışı, korkak, sünepe ve zavallı futbolu sevmiyorum. Defolup gittiğin gün bayramım olacak.

trabzonspor bu zihniyetteki taraftardan kurtulduğu zaman bayram edecek

Samet Yildirim
07.10.2013, 19:51
Mactan öncede twitter da yazdim kadroyu begendigim yenilsekde itiraz etmeyecegimi..

Belli bir stratejik plan vardi buda isledi keske Adrian formda olsaydida maci alsaydik...

Oyuncu degesiklikleride iyidi...

ibrahim
07.10.2013, 20:06
Raaakip demekten ne zaman vazgeçeceksin? Söyle!!!

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

ihsan candas
07.10.2013, 20:16

ihanet ha ! http://www.youtube.com/watch?v=RV0KnSvg7xs

DEEP BLUE
07.10.2013, 20:43
trabzonspor bu zihniyetteki taraftardan kurtulduğu zaman bayram edecek

Zor olur o dediğin. Senin altın bezleniyorken, biz Norveç'ten, Kopenhag'a, Kiev'den Barcelona'ya koşturuyorduk yok canımızla... Haddini bil.

Antonio
07.10.2013, 20:49
Bizim fergusonumuz ol. Kal mustafa hocam forever...

DEEP BLUE
07.10.2013, 20:54
Skor taraftarları için biçilmiş kaftan... Bizden biri o... Yüzükleri ve üçüncü sınıf felsefi doktrinleri yutturmak için şahane bir profil... Yiyin efendiler yiyin... Çatlayıncaya kadar yiyin...

ensar_61
07.10.2013, 21:57
zor olur o dediğin. Senin altın bezleniyorken, biz norveç'ten, kopenhag'a, kiev'den barcelona'ya koşturuyorduk yok canımızla... Haddini bil.

ben haddimi biliyorum abicim de sen futbolun o dönemden çok daha farklı olduğunu ve kendi takımının hocasını sevmesen de saygı duyman gerektiğini bilmiyorsun galiba

DEEP BLUE
07.10.2013, 22:09
ben haddimi biliyorum abicim de sen futbolun o dönemden çok daha farklı olduğunu ve kendi takımının hocasını sevmesen de saygı duyman gerektiğini bilmiyorsun galiba

Sloganlar sloganlar... Hep sloganlar, hep deyimler, hep psikoloji seansları, hep yalanlar, dolanlar, palavralar, işkembe-i kübradan sallamalar...

Sen bunları bil yeter Ensar kardeşim... Değişen futbolu bir tek hoca iyidir diyenler anlayabiliyor nasılsa... Biz emekliliğimizi isteyip, bir sahil kasabasında balık tutalım artık... Gerçi balık için oralara gitmeye gerek var mı, o da başka konu tabi...

İ. SARAL
07.10.2013, 22:12
Skor taraftarları için biçilmiş kaftan... Bizden biri o... Yüzükleri ve üçüncü sınıf felsefi doktrinleri yutturmak için şahane bir profil... Yiyin efendiler yiyin... Çatlayıncaya kadar yiyin...

Skor taraftarı olsak 8jk ve Akhisar maç sonraları sizin yaptıklarınızı yapardık. Asıl sizin yaptığınız nasıl taraftarlık çözemedim. Her gelene kulp takmak, tepeden bakmak, beğenmemek.

DEEP BLUE
07.10.2013, 22:18
Skor taraftarı olsak 8jk ve Akhisar maç sonraları sizin yaptıklarınızı yapardık. Asıl sizin yaptığınız nasıl taraftarlık çözemedim. Her gelene kulp takmak, tepeden bakmak, beğenmemek.

Anlamanızı asla beklemedim...

1 kilo süt ile 400 gram ayranı karıştırıp sirkeli suya boca ettikten sonra, 1 kilo sütü yeniden ayrıştırmayı başarabildiğiniz gün, bunu da anlarsınız... Heyecana gerek yok...

Heisenberg
07.10.2013, 22:21

Becerip top süremedikten sonra Bolt'tan daha hızlı olsa ne yazar? Rahat 3 kere önü bomboşken topu gereksiz yere ayağından açıp atakları öldürdü. Janko da pek verimli olmadı ama Henrique etkisizken, mecbur değişiklik yapması lazımdı. Elindeki tek forveti aldı oyuna haliyle. Eleştirin tabi ki yanlışları ama sırf eleştirmiş olmak için eleştirmeye gerek yok. Zeki'yi niye aldığı eleştirebilir veya Malouda'yı niye kendi mevkisinde oynatmadığı eleştirilebilir ama becerip top süremeyen adamı çıkarttığı için eleştirmek pek doğru değil.

ensar_61
07.10.2013, 22:28
sloganlar sloganlar... Hep sloganlar, hep deyimler, hep psikoloji seansları, hep yalanlar, dolanlar, palavralar, işkembe-i kübradan sallamalar...

Sen bunları bil yeter ensar kardeşim... Değişen futbolu bir tek hoca iyidir diyenler anlayabiliyor nasılsa... Biz emekliliğimizi isteyip, bir sahil kasabasında balık tutalım artık... Gerçi balık için oralara gitmeye gerek var mı, o da başka konu tabi...

bak abi sana yaşına ve her ne kadar haketmese de düşüncelerine saygı duyuyorum.ama ben hiçbir zaman skora odaklı taraftarlık yapmadım yapmam da.trabzonspora zarar verdiğini düşündüğüm bir fikri sonuna kadar çürütmek için uğraşırım bu kime ait olursa olsun.ben genel görüşten bahsediyorum.şahsına hakaret etmedim haddim de değil zaten.ama sen imalarınla durmak yok saygısızlığa devam

Mustafa Hazıroğlu
07.10.2013, 23:09
Daha doğru oynayamazdık herhalde.

Mra'nın da dediği gibi ''Adrian ile Henrique formunda olsaydı'' maçı kazanırdık bence.

Mra'ya sonuna kadar güveniyorum.

Vkgz
07.10.2013, 23:13
akhisar maçına kadar rezildik ama şu an kazanıyor birşey diyemeyiz.

Ergin Varlibas
07.10.2013, 23:13
Çok akıllı bir teknik direktör. Takımın kapasitesini bilip ona göre oynatıyor. İstediklerini elde ediyor. Eleştirmek için sene sonunu beklememiz lazım bence. Sanırım yeni bir efsane doğuyor. Kendisine başarılar diliyorum. Kredisini çok yükselti şu son 3 maç. Tebrikler

Mert'
07.10.2013, 23:16
Bu kadro ile ben 7 haftada max 8 puan diyordum ama adam elindeki kotu kadro ile iyi iş yapıyor

Mustafa Hazıroğlu
07.10.2013, 23:21
Rakibi bence çok iyi okuyan bir teknik direktör. Lazio'yu deplasmanda yeneceğiz, göreceksiniz.

Çağatay_
07.10.2013, 23:27
Rakibe göre taktiksel ve oyuncu tercihlerindeki değişiklikler pek göremediğimiz şeylerdi. Bu taktiksel hamleler her zaman doğru sonuç vermeyebilir ama hoca şu ana kadar grnelde doğru yaptı bunları. Son maç ise bu durum doruk yaptı.

Eğer orta sahada topları doğru kullanabilsek skor farklı olabilirdi.

Böyle devam hocam, her gün daha iyi oluyoruz...

deadpool
07.10.2013, 23:43
Takımın gücünü bilerek oynatıyor iddiasının doğruluğu ne kadar katılmasam bile tartışılabilir ama rakibe göre taktik belirlemek iddiası tam bir safsata. Her maç geri çekilip rakibin gelmesini bekliyoruz; Konya Torku bize karşı %57 ile topa sahip oldu, Kayseri'ye karşı maç 0-0 iken forvetsiz oynamaya karar verdik. İçerde dışarda taktik hep sabit yani. Takımın organize bir atağı yok, rakip kaleciler nasıl çıkardı lan bunu dediğimiz bir tane kurtarış yapmadı.

O yok, bu yok belki ama en kötüsü sahada futbol yok. Oyunu çirkinleştiren bir takım ve onun tek özelliği şanslı olması olan teknik direktörü var. Gerçi bu gözler hiçbir özelliği olmayan teknik direktörler de gördü, Reşit Akçay'ın en azından bir özelliği var.

İsa
07.10.2013, 23:51
Akhisar- Bjk mağlubiyetlerinin temel sebebi Volkan,Alanzinho,Zeki ve Aykut Akgün gibi oyuncuların işe yaramaz olduklarını henüz farketmemiş olmasından kaynaklanıyordu.

Eldeki kadroyu yeterince tanımamış olması sezona kötü başlangıç yapmasına sebep oldu.

Geldiği nokta müthiş.

Yabancı oyunculardan aldığı verim müthiş.

Doğruyu bulma ve öğrenme hızı müthiş.

Öve öve biteremediğiniz Mourinho'nun oyun anlayışıda bundan çok farklı değil.

Bu hücum hattıyla Barcelona gibi futbol oynayabileceğimizi sananlar az kenara gelin lütfen...

İsa
07.10.2013, 23:55
Elinde topu rakip yarısahada 10 saniyeden fazla ayağında tutacak futbolcun yok oyunu rakip yarısahaya yıkmaktan bahsediyosun...

Mert'
07.10.2013, 23:58
Akhisar- Bjk mağlubiyetlerinin temel sebebi Volkan,Alanzinho,Zeki ve Aykut Akgün gibi oyuncuların işe yaramaz olduklarını henüz farketmemiş olmasından kaynaklanıyordu.

Eldeki kadroyu yeterince tanımamış olması sezona kötü başlangıç yapmasına sebep oldu.

Geldiği nokta müthiş.

Yabancı oyunculardan aldığı verim müthiş.

Doğruyu bulma ve öğrenme hızı müthiş.

Öve öve biteremediğiniz Mourinho'nun oyun anlayışıda bundan çok farklı değil.

Bu hücum hattıyla Barcelona gibi futbol oynayabileceğimizi sananlar az kenara gelin lütfen...

Mourinhonun İnter- Barcelona eşleşmesini izleyip mi buldu acaba taktiği :)

ağasarlı
07.10.2013, 23:59
Türkiye liginin şifresi; defansı sağlam tutarsan, golü bir şekilde atarsın.. (bkz,bursa şampiyonluğu) sanırım mra bu taktiği kullanıyor. Bazen kızsak bile şu anki kadromuzla ancak bu olur..

Ceyhun Dündar
08.10.2013, 00:12
Ne kadar teknik direktör var memlekette masallah.
Takımı mourınhoya versen ılk 5 e sokamaz o kadar ıddaalıyım.
Atanı yok ortası yok stoperler laylaylom adam gazlayıp bı sekıl oynatıyor yıne begenilmiyor.

ibrahim
08.10.2013, 00:18
Ne kadar teknik direktör var memlekette masallah.
Takımı mourınhoya versen ılk 5 e sokamaz o kadar ıddaalıyım.
Atanı yok ortası yok stoperler laylaylom adam gazlayıp bı sekıl oynatıyor yıne begenilmiyor.

İçlerinden biride Ajaxta staj yapmış olsa bari gam yemeyeceğim. Doğal yetenek onlar. Allah vergisi hepsi. :)

Fatih Özkan
08.10.2013, 00:48
Öyle ya da böyle...
Geçen sezon sonunda ön elemeleri geçip de Avrupa'da gruplara kalacağımıza ihtimal dahi vermiyordum...
Ligden ise bahsetmiyorum bile...
Geçen sezon neler yaşadık hepimiz biliyoruz...
Kadroda geçen sezondan bu yana değişen fazla bişey yok...
Ama geçen sezona nazaran çok daha iyiyiz...
İnşallah daha iyi şekilde devam eder.

Oğuzhan
08.10.2013, 01:00
Hoca Trabzonspor kolay kolay yenilmeyecek dediğinde bunu kastediyordu sene başında. Bazıları o demeci bile eleştirmişti.

Ben çok memnunum hocanın oynatmak istediği sistemden. Takımın kapasitesini biliyor, kimden ne kadar verim alabileceğini biliyor, maça göre kadro çıkarıyor sahaya. Fenerbahçe maçında çıkardığı kadro, taktik anlayışı, savunma anlayışımız her şey muazzamdı. Net pozisyon vermeden maçı tamamladık sayılır 2. dakikadaki kaza pozisyonunu saymazsak. Hocaya çok güveniyorum, ilk üç içerisinde bitiririz bu sene ligi tahminim.

Çağatay_
08.10.2013, 02:24
Takımın gücünü bilerek oynatıyor iddiasının doğruluğu ne kadar katılmasam bile tartışılabilir ama rakibe göre taktik belirlemek iddiası tam bir safsata. Her maç geri çekilip rakibin gelmesini bekliyoruz; Konya Torku bize karşı %57 ile topa sahip oldu, Kayseri'ye karşı maç 0-0 iken forvetsiz oynamaya karar verdik. İçerde dışarda taktik hep sabit yani. Takımın organize bir atağı yok, rakip kaleciler nasıl çıkardı lan bunu dediğimiz bir tane kurtarış yapmadı.

O yok, bu yok belki ama en kötüsü sahada futbol yok. Oyunu çirkinleştiren bir takım ve onun tek özelliği şanslı olması olan teknik direktörü var. Gerçi bu gözler hiçbir özelliği olmayan teknik direktörler de gördü, Reşit Akçay'ın en azından bir özelliği var.

Sol bekte Kuyt karşısında Aykut'un sağlam oyunu, Kuyt'ın içeri girişlerinde Aykut'un onu takip ederek stoperi 3'lemesi ve Olcan'ın sağ beki karşılaması, kenar oyuncularına müsaade etmeden rakibi kaos futboluna mahkum etmemiz ve bu sayede bir çok top kazanmamız, gereken maçlardan gereken puanları almamız ... Bunların hiçbir önemi yok mu ?

Lazio maçında 3 golü bulmayı başardık, ama skoru koruyamadık... Bu maçta ise Adrian'ın bekleneni verememesi ve onun alternatifi olmaması skoru bulmamıza engel oldu. Belki orada bir değişiklik yapabilecek durumumuz olsa maçı farklı bile alabilirdik.

Orta sahada Malouda'nın kullanılması da topun öne doğru şekilde aktarılması adına doğru bir hamleydi diye düşünüyorum.

poetricus
08.10.2013, 06:09
Günümüzde salt savunmaya dayalı futbol anlayışının getirisi anlık ve sınırlı başarılardır. Bu anlayışla bir kez Avrupa şampiyonu olan Yunanistan nerelerde? İtalyan futbolunun istisnai durumunu ısıtıp ortaya sürmek pek inandırıcı değil. felsefesi hücum üzerine kurulu Brezilya ve Arjantin gibi ülkeler ortada duruyor.

Başımıza gelen teknik direktörler üç maçtan üç beraberlik almakla bir galibiyet iki mağlubiyet almanın aynı puana tekâbül ettiğini anlayıp hücum oynatmaya başladıkları an çağ atlamış olacağız. Gerisi fasa fiso. Mustafa reşit Akçay'ın bazı mazeretleri var şüphesiz. Ama bu FB orta sahayı boş bırakıp dört forvetle üzerimize gelirken en etkili kontratak oyuncumuzu oyundan almasını makul göstermiyor, özellikle de yerine alınan Marc Janko ise.

Hoca'nın yanlışını aklamak için Yusuf'a da kulp takılmaya başlandı ya bu camiadan korkulur.

"Hoca'nın vardır bir bildiği" sözüne itirazım yok. Zaten bir bildiği var, onu da yapıyor. Bir bildiğine karşın sayısız bilmediğinden bahsediyorum ben.

Bahadır Şimşek
08.10.2013, 09:16
Günümüzde salt savunmaya dayalı futbol anlayışının getirisi anlık ve sınırlı başarılardır. Bu anlayışla bir kez Avrupa şampiyonu olan Yunanistan nerelerde? İtalyan futbolunun istisnai durumunu ısıtıp ortaya sürmek pek inandırıcı değil. felsefesi hücum üzerine kurulu Brezilya ve Arjantin gibi ülkeler ortada duruyor.

Başımıza gelen teknik direktörler üç maçtan üç beraberlik almakla bir galibiyet iki mağlubiyet almanın aynı puana tekâbül ettiğini anlayıp hücum oynatmaya başladıkları an çağ atlamış olacağız. Gerisi fasa fiso. Mustafa reşit Akçay'ın bazı mazeretleri var şüphesiz. Ama bu FB orta sahayı boş bırakıp dört forvetle üzerimize gelirken en etkili kontratak oyuncumuzu oyundan almasını makul göstermiyor, özellikle de yerine alınan Marc Janko ise.

Hoca'nın yanlışını aklamak için Yusuf'a da kulp takılmaya başlandı ya bu camiadan korkulur.

"Hoca'nın vardır bir bildiği" sözüne itirazım yok. Zaten bir bildiği var, onu da yapıyor. Bir bildiğine karşın sayısız bilmediğinden bahsediyorum ben.

Bu cümleye nacizane bir yanıt vermek istiyorum.

Birinde rakiplerinize 1er puandan toplamda 3 puan dağıtırken, diğerinde 3er puandan 6 puan dağıtırsınız.

Sizce bu önemli değil midir?

Ayrıca sürekli sorulan soruya da cevap vereyim. Neden rakip 4-2-4'e döndüğünde Yusuf değerlendirilmedi diye soruluyor.

Rakip 4-2-4'e kaçıncı dakikada dönmüş 62. dakikada, Yusuf ne zaman çıkmış 72. dakikada. Sizce 10 dakika yeterli değil midir gerekli pozisyonu bulabilmek için?

Yusuf varken 10 dakika bahsettiğiniz 4-2-4'lü sisteme karşı oynadık hiç pozisyon bulabildik mi? Hatta ilerde top tutamamaya başladık ve daha çok yüklendi adamlar, işte bahsedilen Bekir'in stoperlerimizin arasına girdiği anlar da oralarda oldu.

Janko girdikten sonra ne oldu? Egemen'le çıktığı her kafa topunu aldı, gerekirse faul aldı oyunu soğuttu. Paslarını biraz daha iyi verebilseydi Olcan boş pozisyonlar yakalıcaktı zaten. Olcan da en az Yusuf kadar hızlı bir oyuncudur kimse aksini iddia edemez.

Lütfen artık bir değişiklik yüzünden hocaya yüklenmeyi bırakalım. Maçtan önce 1 puan verelim oynamayın deseler burdakilerin %90'ı kabul ederdi ve etmelidir de.

Rakip kendi sahasında çok kuvvetli bunu görmemek için olaya farklı boyutlardan bakmak gerekir.

Bahadır Şimşek
08.10.2013, 09:18
Elinde topu rakip yarısahada 10 saniyeden fazla ayağında tutacak futbolcun yok oyunu rakip yarısahaya yıkmaktan bahsediyosun...

Bu cümleye katılmamak elde değil.

Bizim takımın komple rakip sahaya yüklenerek oynama şansı eldeki forvet oyuncusuyla mümkün değildir.

Ama ne yalan söyleyim, Semih Şentürk gibi bir forvet bize bu anlamda çok güç katardı.

Keşke Batuhan yerine Semih kumarını oynasaydık.

poetricus
08.10.2013, 09:52
Son 30 saniye oyuna alınan oyuncuları görünce Yusuf'a apaçık torpil yapıldığı bile düşünülebilir.
Mesele Yusuf'tan ibaret görülmeye başlandı. Halbuki o değişiklik sadece bir örnekti.

Olcan da en az Yusuf kadar hızlı bir oyuncudur kimse aksini iddia edemez.
Ben ederim.

Haklısınız farklı bakmak gerek hem de çok farklı. Bizler de öyle yapıyoruz zaten.

FB'yi İstanbul'da neredeyse yirmi yıldır yenemiyoruz. Kimse bunun hesabını sormuyor, sadece Trabzonspor'un futbol namına ne üretebildiği ve bunda Mustafa reşit Akçay'ın dahli sorgulanıyor. Bunu da kamyoncular Odası'ndan soracak değiliz.

Belki de Trabzonspor'un Lig'de neyi hedeflediğini net olarak bilemediğimiz için anlaşamıyoruz. Bazılarımız Trabzonspor'un hep büyük takım gibi mücadale etmesini isterken bazılarımız küçük takım gibi oynayıp vasat takım kadar puan toplamasının kâfi olduğunu düşünüyor. Herkes kendince haklı şüphesiz. Farklı dillerde de olsa aynı şarkıyı söylediğimiz sürece bu realitenin başımın üzerinde yeri var...

Hoca'nın kendimce doğru ve yanlış bulduğum yönlerine ilişkin bir inceleme yazısı yazacağım yakında. Şimdilik bu kadarla iktifa ediyorum. Muhabbetle.

Emrah Akcagöz
08.10.2013, 11:01
Maalesef hocam Trabzonspor taraftarı böyle. İnsan yerine koyulmayan Henrique'yi oyundan çıkarırsın takımın tek forveti oyundan mı çıkar olur. Oyundan düşen Yusuf'u çıkarıp yerine forvet alırsın rakip 4-2-4'e dönmüş Yusuf oyundan mı çıkar olur. Hayır sanki 4-2-4'e değil de 0-0-10'a döndü adamlar.

Sen bildiğini oku taraftar herşeyi bildiğini zanneder halbuki öyle birşey yok.

demir
08.10.2013, 11:13
ula bukadar bu ıslerde tecrubelısınızde trabzon futbolu neden kan aglıyor ??? gıdın bıraz futbolcu yetıstırın amator lıglerde hocalık yapın bısey yapın ama burada bos konusmayın.. bu malzemeden cıkacak en ıyı sonucu alıyor hocamız zaten goruluyorkı dahada ıyısınıde alacak sız neyın pesındesınız ?? bır kerede kendınızı elestırın ..

20 senedır yenemıyormusuz fenerı hesabını hocaya soracakmısız ??? neden yenemıyor TARAFTARINDAN.. hakemler karar bıle veremıyor taraftardan dolayı ya bız ??? cekırdek cıtleyıp hoca ve futbolcuları elestırıyoruz.. kafamızda hep bır kurtarıcı beklemek var ya baskan gelıp duzeltecek ya baska bır teknık direktor.. az kendınıze gelın yaa aramızda kac kardesım kac marsımızı ezbere bılıyor ??? soyleyın bana mac boyunca bordomavı sampıyon trabzon dıye dıye macı bıtırıyoruz ?? bu nasıl taraftarlık ???

ıdman ocagı ve ıdman yurdu bırlestı efsane dogdu su taraftar akıllanıp bır bırlesse vallaha sampıyonlar lıgı kupası bızımdır en azda 6 sene ...

alper*
08.10.2013, 11:15
En sevdiğim skor 1-0. Her maçı 1-0 alalım hiç sesim çıkmaz.

Bahadır Şimşek
08.10.2013, 11:30
Adamlar atak sonucunda gol bulamadığında atağı geliştiren oyuncularını alkışlayıp motive ederken,

bizim taraftarımız gol kaçıran oyuncusuna küfrediyor.

Aradaki fark bu.

poetricus
08.10.2013, 11:37
Hocam,
Eğer bu sayfaları okuyorsan seni övenlere dikkat et. Pek çoğu dostun değil. Yine pek çoğu eleştirinin ne olduğunu bilmediği için her eleştiri de sana sahip çıkılması gerektiğini tekrarlayıp duruyor.

Hüseyin Başoğlu
08.10.2013, 11:53
Oyuncuları maça hazırlaman çok güzel ama oyunu okuyamıyorsun maalesef :(

Ha elindeki kadro oyunu okumaya pekte müsait değil maalesef ama var olanı bile kullanamıyor hoca..

Alper Beyazay
08.10.2013, 13:49
Rakip 4 forvet oynamaya başlamışken en hızlı oyuncunu oyundan çıkarmak.. Aynı Lazio maçında defansa çekilmişken Bamba yerine nerdeyse 1 yıldır oynamamış Alanzinho'yu almak.. Hatalarını düzeltmen dileğiyle.

İ. SARAL
08.10.2013, 14:11
Hocam sende şu ana kadar Trabzonspora gelmiş hocalar gibi hiçbir şey bilmiyorsun. Bizim taraftardan ders alman lazım. Bu işin piri bizim taraftar. Lütfen hocam taraftarın çok bildiği şeylere kulak ver.

cem1990
08.10.2013, 14:23
Hocam bence ekibin yanlış
BMN üye ol burdan yardımcı antrenör al kendine,bizde herkes hoca maşşallahımız var.

DEEP BLUE
08.10.2013, 16:10
bak abi sana yaşına ve her ne kadar haketmese de düşüncelerine saygı duyuyorum.ama ben hiçbir zaman skora odaklı taraftarlık yapmadım yapmam da.trabzonspora zarar verdiğini düşündüğüm bir fikri sonuna kadar çürütmek için uğraşırım bu kime ait olursa olsun.ben genel görüşten bahsediyorum.şahsına hakaret etmedim haddim de değil zaten.ama sen imalarınla durmak yok saygısızlığa devam

Hakaretin, saygı ve saygısızlığın ne olduğunu öğrendiğin gün, belki futbolu da konuşabiliriz. Görüyorum ki henüz çok erken... Lütfen bana saygı gösterme... Kendine saygı duy önce... Ve ''öğrenmeye'' başla...

Defalarca sorduğum ve bir çok arkadaşımızın da sorduğu basit bir oyuncu değişikliği sorusuna cevap veremeyip, bunun üzerinden futbolu bilmemekle suçlanıp, utanacağımızı zanneden tüm zeka küplerinedir sözüm...

demir
08.10.2013, 16:16
GENCLER FIKIRLER DAİMA CAKISABILIR AMA SEBEP NE OLURSA OLSUN BUYUKLERINIZE SAYGISIZLIK NE ORF ADETLERIMIZE NEDE FORUMDAKI ADETLERIMIZE Yakısır SIZLERIN YASINIZDAN COK BURADA BU TAKIMIN MACLARINA GITMIS DEPLASMANCILESI CEKMIS ABILERINIZ VAR VE BUTUN FORUMDAKI ES DOST VE KARDESLERE SOYLUYORUM UNUTMAYIN HERSEYIN EN IYISINI HER ZAMAN KANDIMIZIN BILME SANSI YOK...

AMA MALESEFKI BİZ HERSEYİ PİLURUK

İ. SARAL
08.10.2013, 16:21
Hakaretin, saygı ve saygısızlığın ne olduğunu öğrendiğin gün, belki futbolu da konuşabiliriz. Görüyorum ki henüz çok erken... Lütfen bana saygı gösterme... Kendine saygı duy önce... Ve ''öğrenmeye'' başla...

Defalarca sorduğum ve bir çok arkadaşımızın da sorduğu basit bir oyuncu değişikliği sorusuna cevap veremeyip, bunun üzerinden futbolu bilmemekle suçlanıp, utanacağımızı zanneden tüm zeka küplerinedir sözüm...

Defalarca sorduğunuz o soruya defalarca cevap verildi. Ama kendi doğrularınıza o kadar inanmışsınız ki göremiyorsunuz.

canna52
08.10.2013, 16:22
Oyuncuları maça hazırlaman çok güzel ama oyunu okuyamıyorsun maalesef :(

Ha elindeki kadro oyunu okumaya pekte müsait değil maalesef ama var olanı bile kullanamıyor hoca..

anlayan da yorum yapıyor anlamayan da

Emrah Akcagöz
08.10.2013, 16:25
Maçın başında rakip 3 forvetle oynuyordu kenarda tazı (!) gibi oyuncuların var neden oynatmadın bre insan.

ensar_61
08.10.2013, 17:46
Yaşından dolayı saygı duymamız gereken kişileri yaşına uygun konuşmaya ve davranmaya davet ediyorum...kimse trabzonspor teknik direktörüne hakaret edemez.ettikten sonra da gelip burda sevgi saygı dersi vermeye kalkmasın

halil ibo
08.10.2013, 17:54
Hocam bence ekibin yanlış
BMN üye ol burdan yardımcı antrenör al kendine,bizde herkes hoca maşşallahımız var.

Ama sonra hocanın ayağını kaydırıp yerine geçerler maazallah.Hocamız o kadar da güngörmemiş değil !

deadpool
08.10.2013, 18:46
Sol bekte Kuyt karşısında Aykut'un sağlam oyunu, Kuyt'ın içeri girişlerinde Aykut'un onu takip ederek stoperi 3'lemesi ve Olcan'ın sağ beki karşılaması, kenar oyuncularına müsaade etmeden rakibi kaos futboluna mahkum etmemiz ve bu sayede bir çok top kazanmamız, gereken maçlardan gereken puanları almamız ... Bunların hiçbir önemi yok mu ?

Lazio maçında 3 golü bulmayı başardık, ama skoru koruyamadık... Bu maçta ise Adrian'ın bekleneni verememesi ve onun alternatifi olmaması skoru bulmamıza engel oldu. Belki orada bir değişiklik yapabilecek durumumuz olsa maçı farklı bile alabilirdik.

Orta sahada Malouda'nın kullanılması da topun öne doğru şekilde aktarılması adına doğru bir hamleydi diye düşünüyorum.

Öncelikle Ajax'ta staj mı yaptın, dünya üçüncüsü mü oldun sorularını sormak ya da boş konuşma git o zaman hocalık yap demek yerine karşı bir argümanla cevap verdiğin için teşekkür ederim ama katılmıyorum.

Taktikten kastım açıkçası diziliş ve oyun anlayışı idi. Fener maçında Aykut'u solbeke çekmeyi ilk düşünecek futbol adamı Ziya Doğan'dır. Hatta Anadolu takımlarında şu an pek takip etmesemde zamanında stoperi beke kaydıran birçok hoca gördüm. Hocanın kendi ifadeleriyle ben bunu bir sihirli dokunuş olarak görmüyorum.

Başka bir konu da orta sahamız. Aykut-Zokora ikilisinin verim vermediğini hocanın idrak etmesi 7 hafta sürdü. Hala şüphelerim var ama bu ikiliden vazgeçmiş gibi duruyor şimdilik.

Bir de sonuç alıyor ya ona bakın lafı var. Üstte de yazılmış en sevdiğim skor 1-0'dır diye. Benim de en sevdiğim olmasa bile kesinlikle itiraz etmeyeceğim bir skor ama soru şu, biz bu skorları tesadüfen mi aldık yoksa disiplinli, kompakt:) bir yapımız vardı da mı aldık?

Benim sahada gördüğüm kontra atak oynayan ama 8 maçta tek eli ayağı düzgün kontra atağı Akhisar maçında Malouda'nın kaçırdığı pozisyon olan bir takım. Defanstan aldığı iki toptan birini rakip takım kalecisine iade eden bir takım, öne geçince bu sayıyı ikide ikiye çıkaran bir takım.

Takım puan olarak başarılı, bunu inkar etmiyorum. Anlatmak istediğim şey ortaya koyduğumuz futbolla ileride o puanları alamayacağımız. İnşallah yanılırım. O ilk mesajı yazmamın asıl sebebi de takımın kötü gitmesi durumda yazdığımda iki mağlubiyette üşüşen akbaba olmamak. Takımdan memnun değilim ama inşallah gidişatımız sürer, ben de akbaba olmak zorunda kalmam.

AyhanPe
08.10.2013, 18:57
... :)

MRA utanacak yüzü olanlari utandiracak..

Hacipsilo
08.10.2013, 19:21
Mustafa!!!
Sen beni tanımazsın, bu benim forumdaki ilk yazım. Yıllardır üye olduğum, internet bağlantımın olduğu her gün ziyaret ettiğim bu mekanda ilk kez konuşacağım.

Sen bilmezsin Mustafa, biz biliriz. Senin teknik direktörlük konusunda aldığın eğitim, iki takımı lig yükseltirken edindiğin tecrübe, geçen sene Süper Lig'e çıkartılmayan 1461 ile ipe dizdiğin İstanbul takımları bize sökmez!!! Sen bize soracaksın...

Sen hem defansı sağlam tutup hem 11 forvetle oynayacaksın. Kaleci hatası yoktur Mustafa, oyunu okuyamayan teknik direktör vardır; ki o da sensin. Yabancı çöplüğüne dönmüş bir takım da yok aslında, kurguda hata yapan hocanın suçudur hepsi. 3 puan varsa kötü oyundan şikayetçi oluruz, iyi oyun varken kaybedilen puanlardan. Eğer hem oyun hem de puan istediğimiz gibiyse durum zaten muğdeşem Drapzonspor taraftarının gazıdır...

Bize soracaksın Mustafa, biz biliriz... Biz her şeyi biliriz. Biz stada yarım yamalak gelip çekirdek çitlemeyi de en iyi biliriz. Bizim çitlediğimiz çekirdeğin kabuğu bile seni ateşleyemiyorsa hatayı kendinde ara Mustafa...

Biz futbolcumuza küfrederiz, en doğal hakkımız. Ama futbolcunun ağlaması olmaz Mustafa, hele ağlayan futbolcuya sahip çıkmak kabul edilemez! Biz bir şey biliyoruz ki küfrediyoruz. Biz 1-0 önde olduğumuz maçta sahaya inmeyi de iyi biliriz, unuttuysan hatırlatmayı da biliriz.

Biz stadımıza gelen kaleciye çakı da atarız Mustafa. Eğer ceza alırsak sensin suçlu Mustafa. Ceza aldırmayacaksın takıma Mustafa, eğer bu kadarını beceremiyorsan şapkanı as Mustafa...

Kitap okuyormuşsun Mustafa, kitap okuma gazel oku bize Mustafa. Burası Trabzon, burası racon mekanı Mustafa... Ayağını denk al...

Mustafa, ah Mustafa. Biz biliriz Mustafa, bize soracaksın!!!

(Affet hocam, anladığını biliyorum ama yine de affına sığınarak...)

Tuğrul
08.10.2013, 19:46
Öyle akıllı bir futbol oynadık ki sahamızdan çıkamaya fırsat bulamadık.

Girdikleri pozisyonların haddi hesabı yok. 7 tane pozisyonları. 25'e yakın da gol girişimleri oldu.

Maçın berabere bitmesi taktik stratejimizin başarısına değil. fenerli oyuncuların beceriksizliğine bağlıydı.

Oyun planında pozitif, risk alan futbolun yeri yok. Anladıkta bari rakibin bu denli oyuna hükmetmesine izin verme.

Sahamızda rakibi karşılarken doğru, bilinçli paslarla niye çıkamıyorsun.

Akhisar bile oyunun her bölümünde pas yapmaya çalışırken senin oyuncuların neden kollektif bir futbol oynamıyor.

Oyun sistemindeki ana hücum silahın olan.

Rakibe tehdit yaratacak pas kombinasyonları ve ani atakları neden yapamıyorsun.

Hocam topsuz alandaki yardımlaşmayı mahalleden bir takım çıkarsan onlar da yapar. Benim için önemli olan toplu oyundaki yardımlaşmadır.

bjk, kayseri son olarak fener maçındaki ezik futbolla nereye kadar gideceğini ilgi ve merak ile bekliyorum.

ibrahim
08.10.2013, 19:54
Ligde tepedeyiz, hoca maç alıyor. Bu saatten sonrası rivriv. :)

İ. SARAL
08.10.2013, 20:03
Öyle akıllı bir futbol oynadık ki sahamızdan çıkamaya fırsat bulamadık.

Girdikleri pozisyonların haddi hesabı yok. 7 tane pozisyonları. 25'e yakın da gol girişimleri oldu.

Maçın berabere bitmesi taktik stratejimizin başarısına değil. fenerli oyuncuların beceriksizliğine bağlıydı.

Oyun planında pozitif, risk alan futbolun yeri yok. Anladıkta bari rakibin bu denli oyuna hükmetmesine izin verme.

Sahamızda rakibi karşılarken doğru, bilinçli paslarla niye çıkamıyorsun.

Akhisar bile oyunun her bölümünde pas yapmaya çalışırken senin oyuncuların neden kollektif bir futbol oynamıyor.

Oyun sistemindeki ana hücum silahın olan.

Rakibe tehdit yaratacak pas kombinasyonları ve ani atakları neden yapamıyorsun.

Hocam topsuz alandaki yardımlaşmayı mahalleden bir takım çıkarsan onlar da yapar. Benim için önemli olan toplu oyundaki yardımlaşmadır.

bjk, kayseri son olarak fener maçındaki ezik futbolla nereye kadar gideceğini ilgi ve merak ile bekliyorum.

25 gol girişimi mi ? Lig tv'nin saçma istatistiklerinden biri daha mı ? şikeciler yarım sezon boyunca o kadar gol girişimi yapamaz :) Hayatımda rahat izlediğim 3-5 maçtan biridir. Genelde hasta eder bizi takım ama bu maçta çok rahattım. Ne yaptığını bilen bir takım vardı sahada.

Tuğrul
08.10.2013, 20:10

Bu sene şampiyon barajı yükselecek.

Oynadığımız akıllı (!) futbola binaen sportif başarı sağlamada bir süreklilik ve istikrar sağlayacağına inanıyor musun

2-3 maç sonunda tepetaklak gidersek rivriv'i göreceğiz.

Geriye düştüğümüz maçlarda hücumda B planı yok.

Öyleki skor olarak geriye düştüğümüz 2 maçta. bjk ve akhisar karşılaşmalarında maçı çevirmek için hiçbirşey yapılamadı.

Tuğrul
08.10.2013, 20:19
25 gol girişimi mi ? Lig tv'nin saçma istatistiklerinden biri daha mı ? şikeciler yarım sezon boyunca o kadar gol girişimi yapamaz :) Hayatımda rahat izlediğim 3-5 maçtan biridir. Genelde hasta eder bizi takım ama bu maçta çok rahattım. Ne yaptığını bilen bir takım vardı sahada.

Gol girişimi gol pozisyonu anlamına gelmez.

Mesela Yusuf'un, Henrique'nin cılız şutu gol girişimidir.

Ancak maçta gol pozisyonumuz var mıydı dersen.

Yoktu.

Olaya duygusal bakarsan rasyonel yorumlar yapamazsın.

Ben sana ne oynadığımızı söyleyeyim mi.

Rakibin 18'imize kadar istediği gibi gelmesine müsade eden. Topu karşılamaktan öte birşey yapmayan. Hücuma çıkmayı uzun toplarla yapmak isteyen korkak bir takım vardı. Gerçek budur.

ibrahim
08.10.2013, 20:33

Oynadığımız akıllı (!) futbola binaen sportif başarı sağlamada bir süreklilik ve istikrar sağlayacağına inanıyor musun

Öyleki skor olarak geriye düştüğümüz 2 maçta. bjk ve akhisar karşılaşmalarında maçı çevirmek için hiçbirşey yapılamadı.

Zaman yerinde durmuyor veya teknik ekip ve takım antrenman yapmayı falan bırakmadı. Sezonun başındaki maçlardaki kopukluk kalmadı artık takımda. Takımdaki yardımlaşmanın son iki üç maçta ne kadar yükseldiğini görüyoruz. Ayriyetten futbolcuların takıma olan aidiyet duygusu yükselmeye başladı. Hocamızında takıntılı biri olmadığını ilk onbirde yaptığı değişikliklere bakınca görebilirsiniz. Her geçen gün daha iyiye gitmememiz için hiç bir sebep yok.

kopeli
08.10.2013, 20:40
Fizik Gücümüz kötü Hocam.Bunun faturasıda maalesef size çıkar.

Ergin Varlibas
08.10.2013, 20:54
Mustafa!!!
Sen beni tanımazsın, bu benim forumdaki ilk yazım. Yıllardır üye olduğum, internet bağlantımın olduğu her gün ziyaret ettiğim bu mekanda ilk kez konuşacağım.

Sen bilmezsin Mustafa, biz biliriz. Senin teknik direktörlük konusunda aldığın eğitim, iki takımı lig yükseltirken edindiğin tecrübe, geçen sene Süper Lig'e çıkartılmayan 1461 ile ipe dizdiğin İstanbul takımları bize sökmez!!! Sen bize soracaksın...

Sen hem defansı sağlam tutup hem 11 forvetle oynayacaksın. Kaleci hatası yoktur Mustafa, oyunu okuyamayan teknik direktör vardır; ki o da sensin. Yabancı çöplüğüne dönmüş bir takım da yok aslında, kurguda hata yapan hocanın suçudur hepsi. 3 puan varsa kötü oyundan şikayetçi oluruz, iyi oyun varken kaybedilen puanlardan. Eğer hem oyun hem de puan istediğimiz gibiyse durum zaten muğdeşem Drapzonspor taraftarının gazıdır...

Bize soracaksın Mustafa, biz biliriz... Biz her şeyi biliriz. Biz stada yarım yamalak gelip çekirdek çitlemeyi de en iyi biliriz. Bizim çitlediğimiz çekirdeğin kabuğu bile seni ateşleyemiyorsa hatayı kendinde ara Mustafa...

Biz futbolcumuza küfrederiz, en doğal hakkımız. Ama futbolcunun ağlaması olmaz Mustafa, hele ağlayan futbolcuya sahip çıkmak kabul edilemez! Biz bir şey biliyoruz ki küfrediyoruz. Biz 1-0 önde olduğumuz maçta sahaya inmeyi de iyi biliriz, unuttuysan hatırlatmayı da biliriz.

Biz stadımıza gelen kaleciye çakı da atarız Mustafa. Eğer ceza alırsak sensin suçlu Mustafa. Ceza aldırmayacaksın takıma Mustafa, eğer bu kadarını beceremiyorsan şapkanı as Mustafa...

Kitap okuyormuşsun Mustafa, kitap okuma gazel oku bize Mustafa. Burası Trabzon, burası racon mekanı Mustafa... Ayağını denk al...

Mustafa, ah Mustafa. Biz biliriz Mustafa, bize soracaksın!!!

(Affet hocam, anladığını biliyorum ama yine de affına sığınarak...)

Sen daha fazla yaz bence dostum :)

Bahadır Şimşek
08.10.2013, 22:23
Fenerbahçe'nin son ma.ta bir sürü gol pozisyonuna falan girdiği yok.

Adam akıllı 2 pozisyon var ikisi de Webo'nun şutu. Birini Onur harika çıkardı diğeri direkten auta çıktı.

Onun dışında ben pozisyon falan hatırlamıyorum, ilk yarıdaki Sow'un pozisyonunu da yarım sayabiliriz çünkü çok çaprazdı ve yeseydi Onur'un büyük hatası olurdu yememesi olağan bir durum.

Bunlardan başka pozisyon var mı? Ben hatırlamıyorum.

Salih Edip
08.10.2013, 22:38
Fenerbahçe'nin son ma.ta bir sürü gol pozisyonuna falan girdiği yok.

Adam akıllı 2 pozisyon var ikisi de Webo'nun şutu. Birini Onur harika çıkardı diğeri direkten auta çıktı.

Onun dışında ben pozisyon falan hatırlamıyorum, ilk yarıdaki Sow'un pozisyonunu da yarım sayabiliriz çünkü çok çaprazdı ve yeseydi Onur'un büyük hatası olurdu yememesi olağan bir durum.

Bunlardan başka pozisyon var mı? Ben hatırlamıyorum.

Ya hocam bırakın Allah askına cıddeye alıp cevap vermeyın lıgtvnın abuk subuk ıstatıstıkerını okuyup oynadıgımız futbola laf edıyolar. Tamam savunma yaptık dogru da güzel yaptık savunmayı pozisyon vermedık dogru durust.

2. yarının başında 55 dkda heralde şut çekiyoruz lıgtv spıkerının yorumuna bak. Trabzonun ilk sut girişimi. Sormak lazım lan dıngıl sutun gırısımımı olur ya cekmıssındır ya cekmemıssındır desene Trabzonun ılk sutu dıye aklı sıra gırısım mırısım ıyıce dalgaya alıyo beyınsız.Anlayın ne mal olduklarını.

Enisc
08.10.2013, 22:46
Yenilmeyen bir takım yaratıyor. Kızdığımız korkak futbolu bize 15 maçta 10 galibiyet 3 beraberlik 2 yenilgi aldırdı. Fark yeriz dediğimiz maçlardan puanla döndük. Eleştirirdim oynattığı futbolu, ama artık destekliyorum. Bunca maç şans olamaz herhalde ?

cakalkerem
08.10.2013, 22:50
gol atamadığımız sürece sıkıntı devam edecektir...

Gol yediğimiz maçları çevirmekte zorlanırız hatta çeviremeyiz......Takım biraz daha hızlanmalı....

Konya maçı ile şikecilerin maçlarının futbolcu km lerine baktım ...takım şikecilerin maçında neredeyse tamamına yakını 10km civarı koşmuş.....

worldmaster
08.10.2013, 23:14
Kazanani kimse elestirmez. Ama kendi kendini elestirmeli dozunda. İnsaniz hic rehavete gelemiyoruz. Bu nasihati aslinda kendime veriyorum ben. Surekli uyanik ve tetikte olmaliyiz her alanda. Biraz rahatlik biraz civiklik bir cok seyi yerle bir edebiliyor.

Samet Yildirim
08.10.2013, 23:15
Lazio maci ve okadar hucumcu olmasina ragmen karambol disinda 1-2 pozisyon verdik...ve hakem okadar ezmesine ragmen bizi...

Mac önceside yazdim kadro güzeldi...

Düzelme var insallah daha da iyi olur...

not: Mustafa Hocayi cok agir elestiren biri olarak :)

Çağdaş DENİZ
08.10.2013, 23:28

Bayıldım bu söze rivriv de rivriv:alkış::D

omondoles
08.10.2013, 23:31
Zokora fener maçının ilk yarısındaki oyununu oynasın takım 1,5 kat level atlar.

Loading %61..

Niçin mi fikir değiştiriyorum? Çünkü ben fikirlerimin sahibiyim; kölesi değil! Cenap Şahabettin

Çağdaş DENİZ
08.10.2013, 23:37
Evet fenerliler de söyledi zokora çok iyiydidiye

Mert Acar
08.10.2013, 23:54
Zokorayı geri kazandırdı darısı Colman'a :)

Heisenberg
09.10.2013, 00:23

Kim yükseltecek ki barajı? Fener'in bizden pek farkı yok açıkçası. Galatasaray'ın durumu ortada. Beşiktaş, iyi başladı ama başlangıçtaki gibi değiller. Şu an ligde, şampiyonluk adayı olan takımlardan hiçbiri öyle üstün bir top oynamıyor. Tamam biz de futbol kalitesi olarak falan iyi değiliz ama rakiplerimiz de iyi değil. Takım öyle veya böyle kazanıyor. MRA'nın en büyük sıkıntısı, oyuncuları verimsiz yerlerinde oynatması ve Volkan'dı. Şükürler olsun ki Volkan'dan kurtulduk, oyuncuları da verimli yerlerinde oynatıyor genellikle. Geçen sene de 1461'de sanırım ya 7 ya da 8. haftadan sonra çıkışa geçmişti. Eğer aksilik olmazsa MRA bu saatten sonra hep yükselen grafik çizdirecektir bence takıma. Bugüne kadar yanlış görünen hatalarının hepsinden döndü nerdeyse. En azından eleştiri yapmak için birkaç hafta daha beklemek lazım. Çünkü hem elindeki futbolcular geçen sene nerdeyse küme düşen bir takımdı, hem de MRA ilk 7-8 hafta sonra etkisini gösteren bir hoca. Öyle geldiği gibi takımı uçurması biraz hayalcilik olur.

Mert'
09.10.2013, 00:26
MRA bizim Kloop umuz olacak :) :p

İsa
09.10.2013, 01:00
Yusuf'un henüz 90 dakikayı kaldıracak fizik kapasiteye sahip olmadığını göremeyen arkadaşlar.

90 dakika oynadığı Kayseri,Karabük ve Konya maçlarının son yirmi dakikalarını biraz incelesin lütfen.

Henrique,Yusuf ve Adrian'ın oyunun son bölümünde ayağına gelen her topu ezdiğini bir tek Hoca mı gördü Allah aşkına.

Oyuncu değişikliklerini eleştirecek bir yedek kulübesine sahip değiliz.

Fener maçında yoğun baskıda ileriye şişirilen toplarda Janko'nun oyuna girdikten sonra yaptığı katkıyı görmezden gelmeyelim lütfen.

Hesap bir puandı.

Hedefe ulaşıldı...

Anıl C
09.10.2013, 04:18
Yorumlara bakiyorum fb macinda yusufun oyundan alinmasiyla ilgili.
Hoca sanki oyundan yusufu degil c. ronaldoyu almis.
Cocuk daha hayatindaki ilk derbisini oynamisken daha ilk süper lig maclarini oynuyoken üstüne daha 90 dakikayi cikaramiyoken o dakikadan sonra maci cevirmesi mi bekleniyodu?
Birde forumda bazi uyeler -ki aralarinda yaşi büyük, ilkokulu disaridan bitirmis, ortaokul terk biri vardi(!)- neden defansif oynuyoruzun derdinde.
Zannediyolar ki bu takim atak oynasa başarili olacak.
Ha bide saldirsin ama yenilse de olur diyenler var.
Reşit hocam sen bildiğin yoldan şaşma.
Tarih senin başarilarini yazacak...

Colakoglu
09.10.2013, 11:20
Benimde cok elestirdigim oldu, ancak bu hafta itibari ile ortada istifasini gerektirecek bir durumun söz konusu olmadigini düsünüyorum. Zaman ne gösterir bilemem.
Ayrica takim cok tuhaf ve güzel bi hal aldi: yenilmiyoruz, evimizde mac kaybetmiyoruz.
Ah birde su zeki yavru sevdandan vazgecsen!

Oğuz B.
09.10.2013, 12:28
Bence, pozisyona giremememizin temel sebebi;

Zokora ==> Adrian, Malouda, Yusuf, Henriq. Bu aradaki bağlantı kanalını sağlayamamamız.

Bu işi yapabilecek iki isim var kadroda. Colman ve Soner.

Bu iki ismin oynaması, oynatılması -sağlıklı kalmaları- şart. Ya da transfer yapacağız o bölgeye.

Birkaç hafta sonra çok daha sert bir takım olacak sahada.

ibrahim
09.10.2013, 12:48
Benimde cok elestirdigim oldu, ancak bu hafta itibari ile ortada istifasini gerektirecek bir durumun söz konusu olmadigini düsünüyorum. Zaman ne gösterir bilemem.
Ayrica takim cok tuhaf ve güzel bi hal aldi: yenilmiyoruz, evimizde mac kaybetmiyoruz.
Ah birde su zeki yavru sevdandan vazgecsen!

Daha 21 yaşında. Vazgeçilecek bir sebep göremiyorum ben ortada. İlk ilk onbir tecrübesini bu maçlarda aldı çocuk. Yusuf direkt parladı, Zeki beceremedi. Onuda Yusufun bir sezonluk ikinci lig ve Türkiye kupası deneyimlerinr bağlıyorum ben. Kolay değil üçüncü ligden gelip birinci lige öyle iki maçta alışmak. Daha zamanı var bu çocuğun.

Ilelioglu
09.10.2013, 13:07
Bu seneyi gecis dönemi olarak görüyorum. Seneye Transferde daha aktif olup kendi belirledigi isimleri aldirmasini bekliyorum. Ama bu sene icin sabretmek lazim, hatalarindan dersler cikaran bir Hoca var elimizde.

..

İ. SARAL
09.10.2013, 13:24
İleriki haftalarda düşüş olsa bile hoca ile devam edilmeli.

Ergin Varlibas
09.10.2013, 14:39
Daha 21 yaşında. Vazgeçilecek bir sebep göremiyorum ben ortada. İlk ilk onbir tecrübesini bu maçlarda aldı çocuk. Yusuf direkt parladı, Zeki beceremedi. Onuda Yusufun bir sezonluk ikinci lig ve Türkiye kupası deneyimlerinr bağlıyorum ben. Kolay değil üçüncü ligden gelip birinci lige öyle iki maçta alışmak. Daha zamanı var bu çocuğun.

yok abi bu zeki öyle bir oyuncu değil. izleyince anlıyorsun bişey olmuyacagını. 21 yaşında evet ama bir adam girdiği 10 maçta yaptıgı olumlu hareket 5 i geçmiosa o oyuncuda sorun var demektir. Bu adam futbolcu olamaz

Ergin Varlibas
09.10.2013, 14:40

Zokora ==> Adrian, Malouda, Yusuf, Henriq. Bu aradaki bağlantı kanalını sağlayamamamız.

Bu iki ismin oynaması, oynatılması -sağlıklı kalmaları- şart. Ya da transfer yapacağız o bölgeye.

Bence eğer zokoray tek defansif ortasaha olarak bağlantıcı oynatıp önündeki ikili ortasahayı daha ilerde kurarsak başarılı olur ve pozisyonlara gireriz. Önemli olan baskıyı ve oyunu ilerde kurmak.

İsa
09.10.2013, 20:00
Elinde 2 tane hücumcu bek var.

2 hücum kanat.

1 forvet.

1 forvet arkası.

1 Merkez ortasaha.

Yani sahada hücum aksiyonlarında aktif rol alabilecek 7 oyuncun var.

Yani bu yedi adam fazlaca pozisyona girmek için sayılsal olarak yeterli değil her şey Zokora'nın yüzünden öyle mi?

alper*
09.10.2013, 21:16
10 senedir Fenerbahçe'den 2 maçta 4 puan alan teknik direktör göremedim ben. Tebrik ederim bu açıdan hocamızı.

Ogün YAZICI
09.10.2013, 21:18
hoca üzerindeki olumsuz eleştiriler azalmış durumda...bunun meyvesini sivas maçında güzel futbolla verecektir MRA inanıyorum...

Fatih
09.10.2013, 22:15

2 hücum kanat.

1 forvet.

1 forvet arkası.

1 Merkez ortasaha.

Yani bu yedi adam fazlaca pozisyona girmek için sayılsal olarak yeterli değil her şey Zokora'nın yüzünden öyle mi?

Deli saçması :)

Oğuz B.
09.10.2013, 22:28
Eğer benim mesajıma yönelikse mesajınız. Ben sorun Zokora demiyorum. Sorun Zokora ile öndeki grup arasındaki bağlantı kopukluğu diyorum. Çok farklı şeyler. Zokora reyiz görevini fazlası ile yapıyor. Ancak arada ki boşluğu doldurmak gerek. Aykut bunu yapamıyor. Colman ile Soner yapabilir. Ancak ikisi de ya formsuz ya da sakat. Sizin de dediğiniz gibi o yedi oyuncuyu kullanmak için bir lidere ihtiyaç var. Takımı yönlendirecek.

2 hücum kanat.

1 forvet.

1 forvet arkası.

1 Merkez ortasaha.

Mert'
09.10.2013, 22:35
Soner monte edilebilse takıma keşke

cem1990
10.10.2013, 08:30
Hala şampiyonluk mu bekliyorsunuz
Siz yokta yok arkadaş.

ONUR BEKAR
11.10.2013, 22:04
mra ya uzun süre şans verilmesi taraftarıyım. bence her şey çok güzel olacak. her ne kadar yanlış yaptığını düşünsek de, vardır bir bildiği.

Naci Karakol
11.10.2013, 22:27
;1919372193']Soner monte edilebilse takıma keşke

Aynen, katılıyorum.
Ama Soner'de çok bahtsız yahu.
Adam oyuna girdi daha terlemeden sakatlandı.

serdar
11.10.2013, 23:19
Hocam acilen bir kondisyoner ve oyuncularimizin güclenmesi icin bir uzman iste... Tamam alman kondisyoner olmadi anladik, ama dünyada baska kondisyoner yokmu?

se_mah
12.10.2013, 01:01
vay be bu başlığı okudukça Mustafa Hoca ile ilgili müthiş gerçekleri öğrenmiş oluyoruz. Yazılanlara bakılırsa Mustafa Hoca bizim içimize gönderilmiş truva atıymışta haberimiz yokmuş, yüzüklerle, felsefe ile filan bizi kandırıp oyalamak için filan ordaymış. Her şeyi bilen bazı üstün ırk forumdaşlar tarafından bu da bize öğretilmiş oldu bu başlıkta sağolsunlar. Bunlar nasıl komiklikler yahu. Yok Mustafa Hocaya saygı duymuyormuşta, saygı duymak zorunda değilmişte. Şu yazılanlara bakıp Mustafa Hocayı bu kadar aşağılayan adamların bildiği tek şey vardır o da en iyisini ben bilirim Mustafa Hocada kim yahu derler. Geçenlerde de yazmıştım, kadrodaki futbolcuları aşağılayıp yerden yere vuran, sonrada yahu neden rakibi ezmiyoruz, neden sahasına hapsetmiyoruz diye dert yanan garip bir kitle var bu forumda. Ne istediklerini onlarda bilmiyorlar aslında

ibrahim
12.10.2013, 01:19
Hocam acilen bir kondisyoner ve oyuncularimizin güclenmesi icin bir uzman iste... Tamam alman kondisyoner olmadi anladik, ama dünyada baska kondisyoner yokmu?

O konuda güveniyorlar kendilerine. Geçen sene 90'a kadar sahada koşan, ısıran 1461'i kendileri yaratmışlardı (başka kelime bulamadım pardon :) ). Devre arasına kadar zaman var bence bunu ne kadar başardıklarını görebilmemiz için.

Yaşar
12.10.2013, 01:42

Katılıyorum.
Takım 5-1-5 şeklinde diziliyor sahaya ve koskoca orta saha o 1 ile gösterilen yerdeki adama kalıyor.
Fb maçında Malouda o bölgede fena oynadı, defansif anlamda çok katkı yaptı.
Ama fiziksel durumu o bölgeyi kaldırabilir mi onu bilmiyorum?

se_mah
12.10.2013, 11:34
Mustafa Hocayı eleştirenlere bakıyorumda;

Lazio maçında Aykutu alınca defansa yattık diye eleştirenler,

maç sonu Alanzinhoyu neden oyuna aldı ki girdikten sonra takım savunmasına hiç katkısı olmadı diye eleştiri getiriyor

Yani kısacası aynı maçta Aykutu alıp defansif bir hamle yapsanda eleştirilirsin hocam

Alanzinhoyu alıp ofansif bir hamle yapsanda eleştirilirsin hocam...(birde sanki dışarıdan içeri girecek sayısız adam seçeneğimiz varmış gibi)

Asıl garip olanda bu iki hamleyi de eleştirenlerin aynı kişiler olması

Onun için sen işine bak hocam biz çok şey biliyoruz ama aslında hiçbir şey bilmiyoruz

Vkgz
12.10.2013, 12:44
hocayı bende eleştirdim hatta imzamda hala istifa yazıyor ancak, şu an kazanıyor ve eleştirmek mantıklı değil, kazanan takım desteklenmeli-kabullenilmeli- hangi mantalitede olursa olsun.

cakalkerem
12.10.2013, 12:58
kazananı eleştirmek olmaz diye birşey duymadım nedir bu imparatorluk mu?

Kazanırken yanlış yapılmaz mı?

Takım savunma yapıpı 1-0 larla maçlar gidiyor şu an...

Aynen Yunanistan'ın şampiyon olduğu gibi...Atmak kadar yememekte önemli....Yemesek ne de olsa 1 gol atabiliyoruz...

Zamanla daha iyi olur ama 2-3 transfer şart arada....

asilhamsi
12.10.2013, 16:19
3 nokta transferle takımı şampiyonluga oynatacagından eminim.

serdar
13.10.2013, 01:33
O konuda güveniyorlar kendilerine. Geçen sene 90'a kadar sahada koşan, ısıran 1461'i kendileri yaratmışlardı (başka kelime bulamadım pardon :) ). Devre arasına kadar zaman var bence bunu ne kadar başardıklarını görebilmemiz için.

Takim 70 dk sonra bitiyor sanki. Bence Trabzonspora yakisacak bir kondisyona sahip degil takim. Devre arasina kadar beklemeye gerek yok bence... Paralari varsa su Drogba ve Maloudayi calistiran kondisyoneri getirsinler veya onun ayarinda birini.

unaLhso
14.10.2013, 22:56
Trabzonspor'u şampiyon yapacak kapasiteye sahip.Ancak Zeki'ye zorla para kazandırtacak Aykut'u zorla futbolcu yapacaksa çok zor.

ANIL
15.10.2013, 14:21
scoott piri gsden gönderilsdi diye biliyorum. Bize gelsin takımı çalıştırsın...

Ali Can
15.10.2013, 15:45
scoott piri gsden gönderilsdi diye biliyorum. Bize gelsin takımı çalıştırsın...

Bizim hala kondisyonerimiz yok mu?

Mert Oğuzlu61
15.10.2013, 15:45
Aykut Demir'in sol bekteki performansından memnun olan Mustafa Akçay'ın, başarılı oyuncuyu bu mevkii de kullanmayı planladığı; savunmanın ortasını ise Mustafa Yumlu ve Giray'a emanet edeceği belirtildi. Bu karar sonrasında bir süredir sol bekte oynamak zorunda kalan Olcan'ın da yeniden sol önde görev alacağı öğrenildi.

Olcan'ın orta alanın sol tarafında görev alması sonrasında Malouda'ya ilk onbirde yer arayan Mustafa Akçay'ın, Fransız yıldızı serbest oynatmayı düşündüğü gelen haberler arasında

LİG TV

_____bosigwa_____giray_____yumlu_____aykut demir

_________________Xxxxx____Xxxx

___________Xxxx_______xxxxx________olcan

_____________________Xxxxxxx

şunu yapacak hoca, benim gözümde hoca felan değildir.

umarım böyle bir saçmalığa imza atıp millete bizi rezil etmeye kalkmaz. elinde kadir keleş var, önde kullanacağın yusuf var. olcan sol bekte kalacaksa kalsın, öne aldığımız zaman yusuf ne olacak ?!

hadi tüm bunları geçtim malouda yı adrian ın bölgesine çekip, adrian ı nereye kaydırmayı planlıyor acaba ? bide o var tabi, adrian zokora nın yanında selçuk inan görevi üstlenirse şaşırmam oraya doğru emin adım bir gidişat var zaten.

_________________onur__________________

___bosigwa____aykut_____yumlu______kadir(olcan)

______________colman____zokora

_______yusuf________adrian_______malouda

___________________henrigol

bu takımın çıkacağı en iyi 11 budur, neden macera arıyorsunki ? olcan ı öne kaydır, ligin en iyi stoperlerinden birini küfür eder gibi sol beke kaydır, malouda yı serbest adam yapıp adrian ında malouda nın da kimyasıyla oyna, yusuf yedek kalsın ? eeee daha ne olacaktı ?

bırak saçmalamayı...

thehell61
16.10.2013, 13:12
http://www.goal.com/tr/slideshow/5274/4/title/stslde-yeni-teknik-direkt%C3%B6rlerin-%C5%9Fu-ana-kadarki?ICID=OP

Takım iyi oynamıyor ama hoca takımın başında 15 resmi maçta 10 galibiyet 3 beraberlik almış bu 15 maçtada 2 maç kaybetmişiz. Aslında takım biraz daha iyi oynasa çokdaha iyi yerlerde olabilirz.

61_Hasan_69
16.10.2013, 14:48
Sabredilirse bizi çok büyük başarılara götürecek bir hoca tam destek

Oğuzhan
16.10.2013, 15:08
http://www.goal.com/tr/slideshow/5274/4/title/stslde-yeni-teknik-direkt%C3%B6rlerin-%C5%9Fu-ana-kadarki?ICID=OP

Takım iyi oynamıyor ama hoca takımın başında 15 resmi maçta 10 galibiyet 3 beraberlik almış bu 15 maçtada 2 maç kaybetmişiz. Aslında takım biraz daha iyi oynasa çokdaha iyi yerlerde olabilirz.

Yabancı bir hoca bu istatistiği yakalasa adamı baş tacı etmiştik ama şimdi gel gör ki :)

Hoca çok akıllı kadrolar, maça göre oyuncu tercihleriyle çıkıyor sahaya çok memnunum ben. Kadromuz daha iyi olsa, daha ofansif futbol oynarız. Bu kadro nasıl oynaması gerekiyorsa öyle oynatıyor takımı.

Antonio
16.10.2013, 15:47
Bizim hala kondisyonerimiz yok mu?

bildiğim kadarıyla yok...

Mert'
16.10.2013, 16:00
Colman Mra icin çalıstıgım en iyi t.d demiş

Antonio
16.10.2013, 16:09
;1919376072']Colman Mra icin çalıstıgım en iyi t.d demiş

tamamen politik bir söylem...

İ. SARAL
16.10.2013, 17:15
Hoca işini bilir.

poetricus
16.10.2013, 22:32
Şu forum ahalisi eleştirmenin destek olmamak anlamına gelmediğini ne zaman öğreneccek?
Eleştirenler takımı sabote mi ediyor?

Cafer Bulur
16.10.2013, 22:35
Şu forum ahalisi eleştirmenin destek olmamak anlamına geldiğini ne zaman öğreneccek?

Yanlis yazdin herhalde,elestirmek destek olmamak anlamina gelmiyor demek istedin sanirim.:)

Tuğrul
16.10.2013, 22:35
Hocam kendine örnek olacağın, ikon olarak göreceğin antrenörler şunlar.

Paco Jemez'in Rayo Vallaceno'su, Marcelo Bielsa'nın Athletic Bilbao'su, Louis Van gaal'ın Hollandası, Guardiola'nın Bayern'i.

Ne yaptığını bilinmeyen, doğaçlama oynayan ve rakibi durdurma temelli futbol anlayışını istemiyorum.

Sadece bu problemi sana yıkmak da doğru değil. Türk antrenörlerinin çoğu böyle. Ama artık kendinizi değiştirin.

poetricus
16.10.2013, 22:38
Yanlis yazdin herhalde,elestirmek destek olmamak anlamina gelmiyor demek istedin sanirim.:)
İkazınız için teşekkür ederim, hemen düzeltiyorum.

se_mah
16.10.2013, 23:12
Başımıza gelen teknik direktörler üç maçtan üç beraberlik almakla bir galibiyet iki mağlubiyet almanın aynı puana tekâbül ettiğini anlayıp hücum oynatmaya başladıkları an çağ atlamış olacağız.

Bu cümleye nacizane bir yanıt vermek istiyorum.

Birinde rakiplerinize 1er puandan toplamda 3 puan dağıtırken, diğerinde 3er puandan 6 puan dağıtırsınız.

Sizce bu önemli değil midir?

Ayrıca sürekli sorulan soruya da cevap vereyim. Neden rakip 4-2-4'e döndüğünde Yusuf değerlendirilmedi diye soruluyor.

Rakip 4-2-4'e kaçıncı dakikada dönmüş 62. dakikada, Yusuf ne zaman çıkmış 72. dakikada. Sizce 10 dakika yeterli değil midir gerekli pozisyonu bulabilmek için?

Yusuf varken 10 dakika bahsettiğiniz 4-2-4'lü sisteme karşı oynadık hiç pozisyon bulabildik mi? Hatta ilerde top tutamamaya başladık ve daha çok yüklendi adamlar, işte bahsedilen Bekir'in stoperlerimizin arasına girdiği anlar da oralarda oldu.

Janko girdikten sonra ne oldu? Egemen'le çıktığı her kafa topunu aldı, gerekirse faul aldı oyunu soğuttu. Paslarını biraz daha iyi verebilseydi Olcan boş pozisyonlar yakalıcaktı zaten. Olcan da en az Yusuf kadar hızlı bir oyuncudur kimse aksini iddia edemez.

Lütfen artık bir değişiklik yüzünden hocaya yüklenmeyi bırakalım. Maçtan önce 1 puan verelim oynamayın deseler burdakilerin %90'ı kabul ederdi ve etmelidir de.

Rakip kendi sahasında çok kuvvetli bunu görmemek için olaya farklı boyutlardan bakmak gerekir.

Bu sadece poetricus kardeşimize değil yukarıda yazılan bir çok şeye cevap oldu. Poetricus kardeşime katılmamakla birlikte Mustafa Hocanın salt savunmaya dayalı bir futbol felsefesi olduğunu düşünmüyorum. Bir takım savunurkende oyunun kontrolünü elinde tutabilir. 1461 de bunun örneklerini gördük geçen yıl, Trabzonsporda da bunu başarabileceği konusunda ümitliyim.

ibrahim
16.10.2013, 23:24
Şu forum ahalisi eleştirmenin destek olmamak anlamına gelmediğini ne zaman öğreneccek?
Eleştirenler takımı sabote mi ediyor?

"Hoca değil" cümlesini haftada bir farklı kombinasyonlarla yazmak ne zamandan beri eleştiri oldu abi? Kusura bakmada bana göre bu yaptığın (yada bir kaçınızın yaptığı ) şey düpe düz hocanın eğitimine ve tecrübelerine saygısızlıktır

Muhteva
17.10.2013, 00:51
Eğer Trabzonsporu şampiyon yaparsa Mustafa Hoca yapar başkasına boşuna Ümit bağlamayın..

Yasin Altuntas
17.10.2013, 01:23
Simdiye kadar bizi Sampiyon yapabilecek tek Antrenör oldugunu düsünürdüm. Yavastab bu düsünceyi yikmaya basladi Mustafa Hoca.

pazarkapılı
17.10.2013, 11:31
türkiyede birseyleri temsilen bazı koltuklarda olması gerekn birkac isimden biridir....

savunma futbolunu hucum anlayısını vs vs....hersey düzeltilebilir....hersey yoluna girebilir....girmeyebilirde....

yazımı onu sevdigim yada destekledigim anlamında degil;sadece bazı seylerin türkiyede olur olabilcegini görmekten mutluluk duydugumu paylasmak için yazdım....

demir
17.10.2013, 11:45
trabzon sporun tek secenegı senol gunes degılmıs ki ?? biz ondan baskasına sans vermemısız hıc ? ornek ortada.. mustafa hoca senol gunesın butun td surecınde yaptıklarını onumuzdekı 3 yıl ıcınde yapacak bakın gorun ... dunmılı takım basarılarını saymıyorum gondermıyoruz hocamızı mıllı takıma cunkı.. :)

Samet Yildirim
17.10.2013, 23:27
Eskiye nazaran iyiye dogru gidis var kanimca...insallah dahada iyi olur...

poetricus
18.10.2013, 01:19
Defansif futbol anlayışından hiç hoşlanmasam da güzel işler yapıyor. Henrique'de bile müspet gelişmeler sağladı. İnşallah bu defansif futbol kadro yetersizliğinin getirdiği mecburiyettendir. taktik ve oyun kurgulama konusunda ciddi şüphelerim var.

poetricus
18.10.2013, 01:20
"Hoca değil" cümlesini haftada bir farklı kombinasyonlarla yazmak ne zamandan beri eleştiri oldu abi? Kusura bakmada bana göre bu yaptığın (yada bir kaçınızın yaptığı ) şey düpe düz hocanın eğitimine ve tecrübelerine saygısızlıktır.
İyi bir antrenör olduğuna inanıyorum, hocalığı konusunda ciddi şüphlerim var. Bazı hamleleri beni o cümleyi sarf edecek kadar kızdırıyor.

Yaşar
18.10.2013, 01:27
Aykut'u zor maçlar dışında sol bekte göreceğimizi sanmıyorum.
UEFA deplasmanları ve derbilerde sol bek oynatılır, bunun dışındaki maçlarda Olcan sol bek oynar.
Ayrıca Konya maçının 2. yarısında görüldüğü gibi açmakta zorlandığımız takımlara karşı kullanmak için Janko'nun bir şekilde kadroda olması gerekiyor.
Bu durumda tribüne çıkacak yabancı kim olacak merak ediyorum?
Ya da Janko'yu tribüne gönderip kulübede sadece forvet Emre ergenine mi muhtaç kalacağız?

ergin cesit
18.10.2013, 07:44
kendisi geçen bir ropörtajda belirtti.oynanan futbol kendiside pek beğenmiyor.takımın şu anki futbolcu karosu böyle oynamamızı gerektiriyor dedi

DEEP BLUE
18.10.2013, 11:11
Yorumlara bakiyorum fb macinda yusufun oyundan alinmasiyla ilgili.
Hoca sanki oyundan yusufu degil c. ronaldoyu almis.
Cocuk daha hayatindaki ilk derbisini oynamisken daha ilk süper lig maclarini oynuyoken üstüne daha 90 dakikayi cikaramiyoken o dakikadan sonra maci cevirmesi mi bekleniyodu?
Birde forumda bazi uyeler -ki aralarinda yaşi büyük, ilkokulu disaridan bitirmis, ortaokul terk biri vardi(!)- neden defansif oynuyoruzun derdinde.
Zannediyolar ki bu takim atak oynasa başarili olacak.

Yavrum sen, motor yağında marine edilmiş civanperçemli panda yanağı çorbası içtin mi hiç?

Önce ne dediğimi anla... Beni itibarsızlaştırmak adına, söylemediğim şeyleri müstesna yerlerinden uydurup üstümüze yamamaya kalkma, fabrika ayarlarına geri dönersin...

Yusuf-Janko değişikliği konusunda ise ikna olmam imkansız... Kendiniz söylemişsiniz; 72. dakikada oyundan alınmış Yusuf... Sistem değişikliğine giderek 4-2-4'e dönen rakip karşısında sadece 10 dakika şans bulmuş... İtirazım ve isyanım tam da burada başlıyor zaten...

Maçın normal süresine 4 dakika uzatma eklendi hakem tarafından... Yani bitime 22 net dakika kala oyundan alındı Yusuf... Yani maçın neredeyse dörtte birinde oynamamış... Hangi dakikalarda oynamamış; rakibin mutlak gol bulmak adına deli gibi saldırıp arkada büyük boşluklar bıraktığı dakikalarda... Daha da önemlisi, dakikalar ilerledikçe gol atma hırsıyla rakibin daha da açılacağını hesaba katmalıydı teknik direktör...

Şimdi, bu pozisyonda oynadığı 10 dakikayı emsal gösterip, oynamadığı 22 dakikayı es geçmek yanlış bir analiz olur görüşündeyim. Bu pozisyonu son saniyeye kadar koruyup, sabırla aynı şeyi denemeliydik... Janko hava topu aldı demişsiniz... Vallahi ben böyle bir şey görmedim. Hatta ''yer çekiminden kurtulamıyor o boyla'' diye hayıflanıyorduk maç esnasında... Daha da önemlisi, Janko'nun etkili olabileceği pozisyonlar bellidir. Kanatlardan gelir ve yan ortalarla beslersiniz... Allahına kadar defans anlayışına bürünmüş ve kanatları işlemeyen bir oyun formatında, neyin ve kimin aklıdır bu adamdan medet ummak akıl alır gibi değil... Sağ açık Zeki hamlesine girmiyorum. O başka bir alem zaten... Olcan en az Yusuf kadar hızlıdır teziniz doğru olabilir. Bunu tartışmam...Ancak Olcan, maçın mesela 88.dakikasında Yusuf kadar diri olabilir derseniz, bunu tartışırım...

Maruzatım budur... Hep söylerim... Futbol 8 bilinmeyenli denklem değildir. Basit bir oyundur. En basitini yapan kazanır zaten...

Saygılar...

Bu da başka bir yazımdan alıntı...

Basitlik ile tekdüzeliğin farkı buradadır zaten... Yani yorulduk geri çekildik. Güzel... Peki yine de pozisyon verdik mi, evet... O pozisyonların biri gol olsa ne diyecektik? Kumar oynadık tuttu... Hepsi bu...

Asıl problem şu ki, forumda bir anlama problemi var. Kaç defa yazdım hatırlamıyorum; itirazım geri yaslanmaya değil, geri yaslanırken asla golü düşünmeyen sünepeliğe... Bunu da anlamazsanız, yapacak bir şeyim yok...

Bu da bir başkası...

İsyan ettiğim şeyin, defansif kurgu değil, o malum defansif kurgunun içinde zavallıca debelenirken asla gol atmayı düşünmemek olduğu gerçeğini daha ne kadar net anlatabilirim.

Defansif kurguyla oynamak ve araya bir gol sıkıştırabilme ihtimaline yatırım yapmak bir stildir. İtirazım yok. Ama pekala gol bulma ihtimalimiz olan tek hücum varyasyonunu anında elemine etmenin açıklamasını biri yapsın lütfen... Özellikle futbol dâhileri, pro lisans sahipleri filan...

Anlatabildim mi?

Sevgili Fatih,

Buradaki insanlara anlatamıyorum. Defansif kurgu çirkinlik değildir. Savunma da bir sanattır. Herkes savunmadan farklı bir şey de anlayabilir, bunu anlarım. Mesela bir arkadaşımız ''çok bilinçli savunma yaptık'' demiş... Görüştür saygı duyarım...

Mesele, ''savunma kurgusuyla maç kazanma stratejisi'' ile ''savunmayı yaşam biçimi haline getirerek ona tapmak'' arasındaki ince çizgide... 10 kişi savunurken, bir adamını da önde bırak be adam... 20 yaşında tay gibi çocuk var elinde... Önüne atılan her topta rakibe 5 metre fark atan gencecik fidanı, o anda kullanmayıp nerede kullanacaksın...

Allah aşkına yalvarıyorum... Futbol dâhilerinden biri, Yusuf-Janko değişikliğinin sırrını açıklasın da öğreneyim... Sağdan soldan bindirme yaparsın, rakip defans orta manyağı olur anlarım... Elinde tek hücum alternatifin kalmış, rakip bindirirken kapacağın bir topu Yusuf'un önüne at ve gol ara... Zokora'nın bu kadar üst düzey maç oynadığı, bu kadar top çaldığı ve dikine bindirdiği bir oyunda, hangi akla hizmet Janko alınmıştır biri anlatsın...

En Trabzonspor'lu geçinenlerin derdi, alınan bir puan... Uçuyorlar mutluluktan... Soruyorum: kazara bir gol yeseydik ve maçı kaybetseydik, ne diyecekti bu en Trabzonspor'lular? Kabul edelim şansımız vardı... Ya da kendi şansımızı kendimiz minimize ettik...

Ben bu tarz oyundan nefret ediyorum. Bu tarz oynatan futbol katillerinden nefret ediyorum. Ben futbol izlemek istiyorum. Defansif bile olsa, içinde bir teknik adamın dokunuşunu izlemek istiyorum. Nedir bu yani? Futbol mu bu... Yatalım, 1 puan alalım ve bizden iyisi yok... Trabzonspor genetiğine aykırı bir defa...

Hala anlamadıysan, haftada üç defa Bülbülderesi mezarlığından ıslık çalarak geç, iyi gelir...

se_mah
18.10.2013, 13:35
fb maçında egemenin Henrique ye yaptığı faulleri Janko için denediğ her pozisyonu hakem çaldı, Henrique de göze batmayan fauller Janko da kabak gibi ortaya çıktı. Açın fb maçını izleyin Jankonun girişinden sonra mı daha çok baskı yedik yoksa Yusuf oynarken mi? Kaldı ki Jankonun oyuna girmesiyle takımın boy ortalaması da arttı ki burada son dakikalarda hem bizim hem fb nin deneyeceği yüksek topları alma düşüncesi vardı. Daha önce Jankonun oynadığı maçları izlersen özellikle bize karşı atılan kornerlerde ceza sahasından çok top çıkardığını görürsünüz.
O dakikadan sonra Yusuf oyunda kalsaydı bence gol yeme ihitmalimiz çok daha fazla idi. Jankonun girmesiylede önemli bir deplsamandan 1 puan aldık, hatta iyi bir Henrique ortasıyla 3 de alabilirdik.
Bu kadar göreceli bir tercih için hocayı yerden yere vuran arkadaşlara "Yusufla beraber çıkacağımız bir kontratak sonrası golü yer ve 18-12 gibi bir puan tablosuyla milli maç arasına girerdik" gibi ironik bir şekilde cevap vermek yerinde olur. Çünkü Mustafa Reşit Akçay başlığını baştan sona okudum, MRA ne yaparsa yapsın olumsuz eleştiri yapan arkadaşların fikirleri hiç bir şekilde değişmiyor. Dün ki bayramlaşma töreninden sonra bu eleştirilerin bilinç altında yatan nedeninin coşması ile dozunun artarak devam edeceği bir gerçek

bahadır2561
18.10.2013, 13:58
Yusuf-Janko degisikliginin neyini savunuyorsunuz?
DEEP BLUE abimiz gayet guzelce cevap vermis ilk mesajinda

61_Hasan_69
18.10.2013, 14:32
Meyve veren ağaç taşlanır

se_mah
18.10.2013, 14:36
savunduğumuz ya da karşı durduğumuz şey Yusuf-Janko değişikliği değil aslında. Saha kenarında Yusuf-Janko değişiklğini düşünenlerinde saygı duyulması gereken bir planı olduğudur. Karşı durduğumuz şey bir hocanın yaptığı ya da yapmadığı bir değişikle "bu hoca değil" kıvamında bir eleştiriye maruz kalması.

Not; maçı izlerken Yusuf-Janko değişkliğini gördüğümde "yapmaa be Mustafa Hoca, yapılır mı şimdi bu" diye tepki gösteren birisi olarak...

Mert Acar
18.10.2013, 14:52
seviyorum seni hırt adam :)

ibrahim
18.10.2013, 15:33
İŞTE AKÇAY'IN AÇIKLAMALARI

Bordo-Mavililer, pazar günü ligde oynayacakları Sivas karşılaşmasının hazırlıklarını Trabzon’un 3. lig temsilcisi Düzyurt ile oynadığı maçla sürdürdü. 90 dakika 3-3 beraberlikle sonuçlanırken, teknik direktör Mustafa Akçay zayıf rakip karşısında alınan skor ve oynanan futbol karşısında küplere bindi. Oyuncularını teker teker azarlayan Akçay, “Gördünüz mü işte rehavetin sonu budur... Biz rakip kim olursa olsun küçük görmeyeceğiz demedik mi? Bakın bir amatör takım bize kök söktürdü. Demek ki; işimizi ciddiye almadığımızda başımız belayı giriyor. Bu hepinize ders” diyerek fırça attı.

"Batuhan ve Volkan ile alınmış olan karar futbol literatüründe verilmiş kararla aynıdır. Aynısını biz de yaptık kadronun dışında bıraktık. Amacımız oyuncuların iyileşerek gelmesini düşünerek hareket ettik. Ancak gelinen noktada arkadaşlarımızın geri dönüş noktasında tavırları yok. Bizim şu andaki önceliğimiz onların geriye yönelik hareketlerinin olup olmadığıdır. Şu anda Batuhan Karadeniz bunu gösteremiyor. Şu anda koyulmuş olan bir antrenman devamlılığı var. Ama şu anda aldığımız raporlara göre antrenman eksiklikleri var."

"Bizim oyuncularımızın karakterleri uygulamalarımıza yaklaşımlarıyla ortaya çıkıyor. Milli takımlara daha çok oyuncu vereceğiz. Fiziksel ve taktiksel olarak yüzde 30'luk bir gelişme bekliyoruz. Bu gelişmeyle milli takıma 3-4 oyuncu vereceğimizi düşünüyorum."

"Trabzonspor'un kadrosuyla ilgili algıda geçen yıldan kalma bir güven sorunu var. Oysa ben birazda daha tersinden bakarak bizim kadromuzun da hiç de küçümsenecekgibi durmadığını düşünüyorum. Taktik,fiziksel,moral ve motivasyon olarak bu kadroyu geliştirmek için uğraşıyoruz. Siz ne kadar plan yaparsanız yapın karşınızdaki insanın sizi nasıl algıladığı önemlidir. Bugün Olcan aşama kaydettiyse bunda Olcan'ın büyük katkısı var. Olcan'a sol bek oynayacaksın dediğimde, "Hocam takım için bu gerekliyse ben buna hazırım" dedi. Neden olcan büyüyor. Çünkü güzel düşündüğü için. Kendini büyüp geliştirmek ve mevcut durumdan daha iyi bir duruma gelmek isteyen çok sayıda oyuncumuz var. Fatih hocadan sonra milli takımımızın yüzü değişecek. "

"Bugün takımın psikoloğumuzla toplantısı var. Milli takım arasında uzun süre oyuncularla birlikte olamayışımız bizi organizasyon anlamında rahatsız edebilir. Bunu Sivasspor maçında da görebiliriz. Saha içerisinde grubu bir arada tutabilecek uygulamalar yapıyoruz. Bir de uzmanlarla yardım alarak bu sorunu çözmeye çalışıyoruz. Psikoloğumuzla birazdan istişare edeceğim. Kaygıların var mı derseniz evet. Ama bu tüm takımlarda böyledir. Oyuncularımızın karakterlerine güveniyorum. Bunu aşacağız."

"Soner için Trabzonspor önemli bir yatırım yaptı. Soner'in bu sezon çalışması direk oynayabilecek seviyede değil. Ama Soner'i kaybetme lüksümüz yok. Soner'in tekrar geriye dönüşü kendi çalışmasına bağlı."

"Transfer tek başına teknik adama ve tek başına bir yönetime bırakılamaz. Transferler bir kulübün yüzde 60-70'ini buluyor. Bu konuda o kadar ince hesap yapacaksınız ki gece uyumadan bu sorumluluğu taşımak zorundasınız. Transferi kulübün yapısına göre mi yoksa gelen antrenörün kişisel görüşlerine göre mi yapacaksınız. Bence transferlerde izlenecek olan yol istişareye dayanmalı. Bu zor bir iştir. Eğer siz komplekslerinizden arınmış bir yapıda yaklaşıyorsanız olaya bence ortak bir noktada buluşabiliriz. İsimler üzerinde, ihtiyaçlarımız konusunda çalışıyoruz ve bunları yönetime bildiriyoruz. Onlardan bize bir geri dönüş oluyor. Yabancı oyuncumuz çok fazla ve bundan dolayı yerli oyunculara yöneliyoruz. Çalışmalarımız gayet iyi sürüyor."

"Benim geleişim de kurumun isteği ile olmuştur. Gidişim de istifa etmediğim müddetçe yönetim kurulunun kararıyla olacaktır. ALınan kararlara saygı duymak gerekir. Ünal hocayla bir sıkıntım olmadı."

DEEP BLUE
18.10.2013, 15:38
savunduğumuz ya da karşı durduğumuz şey Yusuf-Janko değişikliği değil aslında. Saha kenarında Yusuf-Janko değişiklğini düşünenlerinde saygı duyulması gereken bir planı olduğudur. Karşı durduğumuz şey bir hocanın yaptığı ya da yapmadığı bir değişikle "bu hoca değil" kıvamında bir eleştiriye maruz kalması.

Not; maçı izlerken Yusuf-Janko değişkliğini gördüğümde "yapmaa be Mustafa Hoca, yapılır mı şimdi bu" diye tepki gösteren birisi olarak...

Daha önceden vermişim cevabını... Yorulmamak için alıntı yapayım...

Kendi sahasında deli gibi saldırıp, arkayı boş bırakan bir rakibe karşı, en süratli adamını çıkarıp en yavaşını sahaya sürmenin neresinde zeka, öngörü ve yorum var sorarım... Varsa bir bildiğiniz yazın... Yoksa, hocanın bir bildiği vardır martavalını bırakın... Hocanın bir bildiği filan yok... Tek bildiği, bilmediğini bilmiyor oluşu... Ha, bir de ''rakibe saygı duymak '' palavrası var... Ne demek olduğunu kimsenin bilmediği, futbol literatürünün en aciz ve boş deyimidir bu... Hani haddimizi bilerek oynadık demenin filozofik ve sosyolojik olanı... Yazık be çok yazık... Yiye yiye bitmedi Trabzonspor...

bahadır2561
18.10.2013, 16:21

Bu hoca degil sozunu soyleyenler bir degisiklik sonucu bunu soylemiyorlardir
Yaklasik 15 mactir izliyoruz takimi damlaya damlaya göl olur hesabi

Emrah Akcagöz
18.10.2013, 16:30
Fb maçında Emenike'nin oyuna girişi 63. dakikada oldu.

Bizde ise Yusuf'un oyundan çıkışı 73. dakikada oldu.

Ayrıca atlanan birşey daha var fbde 83. dakika Kuyt-Topuz değişikliği yapıldı.

Bütün 4-2-4 tantanası 10 dakika için mi ?

Mert'
18.10.2013, 16:37
Şampiyon yapar MRA bizi ama zamanı var o günler için.

se_mah
18.10.2013, 18:54
Daha önceden vermişim cevabını... Yorulmamak için alıntı yapayım...

Kendi sahasında deli gibi saldırıp, arkayı boş bırakan bir rakibe karşı, en süratli adamını çıkarıp en yavaşını sahaya sürmenin neresinde zeka, öngörü ve yorum var sorarım... Varsa bir bildiğiniz yazın... Yoksa, hocanın bir bildiği vardır martavalını bırakın... Hocanın bir bildiği filan yok... Tek bildiği, bilmediğini bilmiyor oluşu... Ha, bir de ''rakibe saygı duymak '' palavrası var... Ne demek olduğunu kimsenin bilmediği, futbol literatürünün en aciz ve boş deyimidir bu... Hani haddimizi bilerek oynadık demenin filozofik ve sosyolojik olanı... Yazık be çok yazık... Yiye yiye bitmedi Trabzonspor...

Yukarıdaki yorumum buna cevaptı zaten bende kopyala yapıştır yapayım bari

Karşı durduğumuz şey bir hocanın yaptığı ya da yapmadığı bir değişiklikle "bu hoca değil" kıvamında bir eleştiriye maruz kalması.

yorumsuz6117
18.10.2013, 22:24
Toplumun popülist beklentilerine cevap vermeyen ya da o yönde düşünmeyen çoğu adam, geçmişe bakıldığında sosyal toplumsal olaylarda hepsi asılmıştır. Ama futbolun kalitesi yüksek beklenti içerisinde olmanızı çok doğru buluyorum. Toplumdan gelen mesajı bana aktarıyorsunuz. Ama dediğim gibi şu anda Trabzonspor, geldiği nokta itibariyle rakibine üçüncü bölgede baskı yapan onu her alanda sıkıştıran sonra üçüncü bölgede kazandığı toplar ile sonuca giden oyun anlayışına şu anda dönüşemez. Böyle bir oyun anlayışıyla ben takımı sahaya sürmeyeceğim. Ben yine savunma anlayışıyla devam edeceğim, bu sabrı göstereceğiz” diye konuştu.

Mert'
18.10.2013, 22:35
Toplumun popülist beklentilerine cevap vermeyen ya da o yönde düşünmeyen çoğu adam, geçmişe bakıldığında sosyal toplumsal olaylarda hepsi asılmıştır. Ama futbolun kalitesi yüksek beklenti içerisinde olmanızı çok doğru buluyorum. Toplumdan gelen mesajı bana aktarıyorsunuz. Ama dediğim gibi şu anda Trabzonspor, geldiği nokta itibariyle rakibine üçüncü bölgede baskı yapan onu her alanda sıkıştıran sonra üçüncü bölgede kazandığı toplar ile sonuca giden oyun anlayışına şu anda dönüşemez. Böyle bir oyun anlayışıyla ben takımı sahaya sürmeyeceğim. Ben yine savunma anlayışıyla devam edeceğim, bu sabrı göstereceğiz” diye konuştu.
Adam haklı elindeki bu oyuncularla öyle oynamamızı beklemek hayalcilik olur.

cakalkerem
18.10.2013, 22:43
2 forvet çık sahaya bu hafta sesimiz çıkmayacak

macuka
18.10.2013, 22:47
Hocanin soyledigine sonuna kadar katiliyorum... 3.bolgede top kapma ve kaptigi topu iyi kullanma olayi Barselona da vardir. Top kapma olayi icin kimi kullanacagiz, aykutumu adrian i mi...? Kolman zaten kendi kaptirdigi toplarin pesinden kosarak 5 km bedavadan istatistik yapiyor...
Bizim takim icin en uygun sistem su anda, geride bekleyip, rakibin hata yapmasini bekleyerek, onlari hucuma cikarken eksik yakalayip avlamaktir. Trabzonsporun su anki takiminin set hucumu yaparak kapali defansi acacak oyuncusu (ne yazik ki) yoktur.

cakalkerem
18.10.2013, 22:49
adam aldırsın ozaman

macuka
18.10.2013, 23:06
adam aldırsın ozaman

Adam aldiracak ta kulup tamtakir. Kulubu yoneten baskan degil Erdogan Bayraktar (benim sahsi fikrim).

O ne zaman laz muteahitlerden birini arayip "para gonderin de topcu alalim" derse, iyi bir oyuncu daha alinabilir...

Bir duyumuma gore de "Basbakanin bizim baskani cok sevdigi"... Kiyak bekliyoruz yane:)

Uzucu bir durum ama durum da bu yapacak bir sey yok. Bekleyip gorelim...

TS-FAN
18.10.2013, 23:19
Hayal satmamak güzel..
Popülist olmamak -moda deyimle- güzel..
Transferde yerliye yönelik plânlama güzel..

Ama ben altyapıyla ilgili bir şeyler bekliyorum be hocam..
Bundan bahsetmemeniz hoşuma gitmiyor..
Biz altyapıyla büyüyebilecek bir kulübüz..
Sürekli transferle yürümüyor..

Samet Yildirim
18.10.2013, 23:43
Hoca iyi yolda...Görüsüm olumlu tarafa gidiyor...

Biz zaten 3.bölgede baski yapip rakip alanda oynama sansimiz yok hocanin dedigi gibi eldeki savunma oyunculari buna müsayit degiler Olcan hucumcu arkasi cok bos kalirsa sikinti...Mustafa Yumlu ve Giray Kacar zaten belli...Elde Birtek Bosingwa ve biraz Aykut Demir uygun Musti ve Giraya görede Bamba uygun oda yabanci sikinti oynayamiyor...

Hoca sunu becerebilirse iyi olur oda sudur, top rakipteyken orta saha ya cekiliyor ve kompakt duruyoruz zaten ama top bizde oldugunda rakipte geri cekildigi zaman topu daha fazla cevirip oyunu biz yönlendirmeliyiz buna sahip oyuncularimiz var hernekadar süper yapamayabilsekde belli seviyede yapabiliriz bunu.

Samet Yildirim
18.10.2013, 23:46

Paolo egemenin karsisinda cok eziyet cekti hakem yüzünden hava toplarini felan cok top kaybetti...

Janko girince dikkat et hep faul aldirdi 1-2 top gecseydi pozisyon yaratacaktik..Yusuf icin ise Hoca yorgunluk belirtileri basladi demisti...

Henrique de egemenden kurtuldu daha serbest kaldi.

Cok mantiksiz bulmadim.

Samet Yildirim
19.10.2013, 00:03
Trabzonspor teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, Zokora ile ilgili merak edilenleri yanıtladı.

Akçay, basın toplantısında Zokora'nın yükselen performansına değindi. Akçay'ın açıklaması şu şekilde oldu:

"Zokora ilk geldiğinde Zokora'yı takımın dışında antre etmeye başladım. Bu dışlama bizim yapımız gereği tamamen kopacak bir tavır değildi. Bugün okora Trabzonspor'un en yüksek para ödediği futbolcumuz. Siz bu oyuncu için bana ne diyemezsiniz. Zokora bir süre sonra tavır ve davranışlarını değiştirdi. Buna Bamba da dahil. Zokora'ya git dedim kulüple bütün sorunlarını çöz bana öyle gel dedm. Sonra gitti bu sorunlarını çözdü. Gelip bana oynamak istediğini söyledi. Saygı duyup kulüp kapılarını ona açtık."

se_mah
19.10.2013, 00:48
Hoca resmen burada yazılanlara cevap vermiş basın toplantısında

Android Mobil Cihazdan Tapatalk ile gönderildi

Fatih
19.10.2013, 01:38
2 forvet çık sahaya bu hafta sesimiz çıkmayacak

Tek forvete razıyım ben 4-6-0'a dönmesin de gerisi çok önemli değil.:)

Yaşar
19.10.2013, 01:49
Elindeki oyuncu kadrosundan maksimum olmasa da verim almayı başarabilen, oyuncuya göre sistem kuran, rakibe göre kadroda ve dizilişte değişikler yapabilen,halk dilinde geniş mezhepli ve kaşarlanmış tabirlerine uygun bir teknik direktör.
Bu oyuncu kadrosu geçen seneden daha zayıf ve daha dar bir kadro bence.
Ve gećen yılki takımın bize çektirdiği saha sonućları kapsamındaki eziyeti de düsündükçe, futbol olarak tatmin etmese de gayet başarılı gidiyor.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

poetricus
19.10.2013, 02:06
Taktisyenliği oldukça zayıf ve şabloncu bir teknik adam. Ancak bir yerde de hakkını teslim etmek lazım: Bu kadro yapısıyla neler yapılabilir?

Ertan1982
19.10.2013, 09:29
MRA oyun stili begenmiyorum ama su na kaar bjk maci ve akhisar maci haric ondan bekledim hedefleri tuturdu.Eksikleri var.Ama kredisi galibiyetler ile yükseltiyor.Polaklara karsi 4 Puan alsin ligte devre arasina kadar 35-37 puan olursa sezonu bizde bitirir.

3. Bölge eksikligi kismen keni hatasi istedi ama aldiramadi yönetime cünkü yöneim kendi ne halt yiyecegini bilmiyordu transfer zamani.Sanirim düsüncesi yerimi saglama aliyim elimi yönetime karsi güclendiriyim ondan sonra konusurum.Kondisyoner srt bu tkima.Devre arsina kadar yunanistan modunda devam.

bos islerlen e cok ugrasiyor.Bunlari birakmali.

bahadır2561
19.10.2013, 09:52
Paolo egemenin karsisinda cok eziyet cekti hakem yüzünden hava toplarini felan cok top kaybetti...

Janko girince dikkat et hep faul aldirdi 1-2 top gecseydi pozisyon yaratacaktik..Yusuf icin ise Hoca yorgunluk belirtileri basladi demisti...

Henrique de egemenden kurtuldu daha serbest kaldi.

Cok mantiksiz bulmadim.

Janko'nun girmesine lafim yok Yusuf'un cikisina sitemim

Oğuzhan
19.10.2013, 13:01
Hoca çok doğru yapıyor. Bu kadro yapısıyla önde basan, hücumu düşünen bir sistemle oynayamayız, her maç hezimetle sonuçlanır. Bu sistemle en azından gol yemiyoruz, yetenekli adamlarımızla skor üretirsek de maçı kazanıyoruz. Ben bu sistemin bizi ilk üçe sokacağını düşünüyorum bu sene.

Samet Yildirim
19.10.2013, 13:27
Janko'nun girmesine lafim yok Yusuf'un cikisina sitemim

Yusufu bende cikarmazdim.

Ali İhsan
19.10.2013, 13:57
Hocaya olan negatif tutumum kötü oyun veya sonuçlarla değil maçlardan sonra saçmasapan "süper oynadık" demeçleriyle büyümüştü.

Fakat son bir aydır ısrarla gerçekçi konuşması ve taraftarı sakinleştirmesiyle tekrardan eski bildiğimiz Mustafa hoca oldu. Özellikle fb maçından önce dediklerinin yüzde seksenin sahada görmek, elinde manyak bir kadrosu olan Ersun'u Adrian az oynasa yenecek olması ile beraber Mustafa hocanın bişeyleri doğru yaptığına kanaat getirdim.

Mustafa Hazıroğlu
19.10.2013, 19:55
MRA'ya güvenin...

se_mah
19.10.2013, 21:51
Hocaya olan negatif tutumum kötü oyun veya sonuçlarla değil maçlardan sonra saçmasapan "süper oynadık" demeçleriyle büyümüştü.

Fakat son bir aydır ısrarla gerçekçi konuşması ve taraftarı sakinleştirmesiyle tekrardan eski bildiğimiz Mustafa hoca oldu. Özellikle fb maçından önce dediklerinin yüzde seksenin sahada görmek, elinde manyak bir kadrosu olan Ersun'u Adrian az oynasa yenecek olması ile beraber Mustafa hocanın bişeyleri doğru yaptığına kanaat getirdim.
Bence hoca o kadar aptal değil. O dönemde o açıklamaları yaparken oda farkındaydı takımın sahadaki kötü halinin ama takım psikolojisi için öyle açıklama yapmak zorundaydı.

"Bu maç çok kötüydük, istediğimiz oyunu oynayamadık, rakip bizden çok iyiydi ve maçı kazandılar" gibi kulağa hoş gelen ve helal olsun Mustafa Hocaya çok doğru söyledi gibi övgüler alan açıklamalar da yapabilirdi. Böyle yapıp herkese şirin görünmedi. Orada bile psikolojik bir savaş verdi. Önemli olan o röportajlarda hataları söylemesi değil, hataları görmesiydi.

Her maçtan sonrada hataları görüp futbolcular ile paylaşıyor.
(Ben futbolcuların yalancısıyım :))

61trabzonomer
20.10.2013, 12:20
sonuna kadar destekçisiyim.

seyduna_efil
20.10.2013, 17:32
Maç 0-0,evinde oynuyorsun.

Ve hoca forvet çıkarıp defansif ön libero alıyor.

Süper ligde bunu MRA dışında kimse yapmaz.

Rezil oluyoruz.

Fatih
20.10.2013, 17:32
Tam dedim gelişme var gene döndü 4-6-0'a bırak bu işleri Hoca.

seyduna_efil
20.10.2013, 17:35
MRA şov devam ediyor

Erdem Koltuk
20.10.2013, 17:37
şu takımdan acilen defol git

Ogün'
20.10.2013, 17:40
Sen oyuncu değişikliği yapma nolursun.

Colakoglu
20.10.2013, 17:43
Maci kazanmamak icin herseyi yaptin !!!

GencZonguldak
20.10.2013, 17:47
İlla zekiyi oynatacaksan bari ilk 11 koy da saçma sapan değişikliklerle zekiyi oyuna alıp takımın kimyasını bozma.

Adrian'ı çıkarıp zekiyi almak nedir ya.

nchls
20.10.2013, 17:50
ya töbe estagfurullah ya Allahım çıldırtmak için mi yapıyosun hoca adamı. O değişiklikler nedir Allah aşkına. zeki kimdir nedir ki oyuna alıyosun üstelik adrianı çıkarıp

Colakoglu
20.10.2013, 17:52
Cikanlar: Henrique, Adrian, Malouda
Girenler: Abdulkadir, Zeki, Emre Güral

Allah akil fikir versin MRA.

Samet Türkmen
20.10.2013, 17:54
Yanlış terihlere tamam ama korkaklara yer yok.

Vkgz
20.10.2013, 17:55
berbat seviyelerde olan yedek kulübemizi, 10 kat daha berbat kullandı hoca bugün.

zeki niye oyuna girer anlamış değilim.

Mert'
20.10.2013, 17:57
Zeki Yavru torpilli hoca tarafından bilmiyormuydunuz..

Mesut
20.10.2013, 17:58
Takım 11 kişi iken forvet çıkarıp orta sahaya oyuncu alan hoca
Takım 10 kişi olunca orta saha çıkarıp forvet alıyor.
Aptallık

MuratJ
20.10.2013, 17:59
maçın başından sonuna kadar 0-0 için oynattı takımı. hiçbir an kazanmak istemedi. Trabzonspor'un kazanmaması için alenen çalıştı bugün bu adam. inşallah en kısa zamanda 1461 denen bela yok edilir de bunun gibi yetersiz Trabzon sevicileri Trabzonspor formasını zeki gibi abdülkadir gibi hatta mustafa gibi ne olduğu belirsiz tuhaf tiplere giydirmez. ulan klübünde soner ve emre varken bu gidişatta abdülkadir ve zekiyi oyuna alıyorsan ben senin düşmanınım. lanet olsun bu zihniyete. Trabzonspor'un kazanmasını isteseydin soner ve emre girerdi oyuna. takımda mevkisinde oynayan oyuncu sayısı da bi elin parmağını geçmiyor ayrıca.

DeAgLeMaNyAq
20.10.2013, 18:00
Soner gitmek falan istiyor herhalde idmanlarda hiç kendisini kasmıyor. Diğer türlü aklıma başka bir şey gelmiyor. Kaç maçtır oyuna ne yaptığı belli olmayan Abdulkadir girip duruyor...

TSemih61
20.10.2013, 18:01
Zeki değişikliği ne alakaydı anlayamadım. Hocanın değişikliklerinin hiç biri yaramadı takıma.

Hüseyin Başoğlu
20.10.2013, 18:03
Dünya yıldızı sol açığımız var sol iç oynatıyoruz...

Resmen görmemişin futbolcusu olmuş tutmuş çükünü koparmış durumu bu :)

Değişiklikler rezalet...Oyunu okuyamıyor hoca..

Defansif futbol oynatmasını eleştirmem ama değişiklik yapıp takımı katletti resmen..Böyle saçmalık olurmu..

Henriqie kötü bile olsa rakibi orda tutuyor rahat çıkarttırmıyor...Çıkarıyorsan forvet koy yada söyle takıma pres yapsın...

4-6-0 oynatmak istiyorsan yoğun pres yapmak zorundasın..Yapmazsan rakip böyle çok hızlı bir şekilde gelir kalene...

bordomavi1
20.10.2013, 18:06
bence tek yanlışı adrıanı çıkarmasıydı

Ali İhsan
20.10.2013, 18:06
Henri-Abdülkadir değişikliği bence çok anlamlıydı. Ortasaha full düşmüştü.

Adrian-Zeki değişikliği ise rezaletti, 0-0'a duacı olmaktı...

Ogün YAZICI
20.10.2013, 18:07
çok zorladım limitlerimi sana güvenmek için ama artık yok.bugün kaybedilen puanlar aydınus ve senin yüzünden...ilk yarı defanssız oynayan sivasa sadece böyle bir takım gol atamazdı...

Mert'
Adrianı çıkarmasına hala sinirliyim..

Erbay
Hocam, tamam önde basamayız dedin... Öyle fazla şey beklemeyin dedin tamam dedim. Bu kadar da değil ama. Bu kadar değil. Böyle mahkum futbol oynayacak kadar kötü bir kadromuz yok. Bu maç yenemedik diye demiyorum. Belki bu maç yendiğimiz maçlardan iyi oynadık.

Zeki nedir. Abdülkadir nedir. Bunlar nasıl değişiklikler ya.

Senin elinde Malouda var, Adrian var, ne olursa olsun Olcan var, uçurtma Yusuf var ama takım iki pas yapamıyor be.

nchls
kaç hafta oldu kaç. Hala ne oynadığımızı anlamadım. Tırsak futbolunu izliyoruz en başından bugünkü maçta dahil. Hiç bir maçta değişikliğinin olumlu etki yaptığını görmedim. Yedek kulubesi kötü eyvallah ama sen kullanabileceğin en kötü şekilde kullanıyosun. iyice batırıyosun bari değişiklik yapma. Öyle ve ya böyle attığımız gollerin tümünde adrian varken sen nasıl oyundan çıkarırda zekiyi sokarsın. Akıl işi değil.

nchls
20.10.2013, 18:08
Henri-Abdülkadir değişikliği bence çok anlamlıydı. Ortasaha full düşmüştü.

Adrian-Zeki değişikliği ise rezaletti, 0-0'a duacı olmaktı...

henri-abdülkadir değişikliğini anlamlı kılan nedir acaba sorabilir miyim ?

MuratJ
20.10.2013, 18:09
Bi kere adam Trabzonspor'un kazanmasını istemiyor. Kazanmasını engellemek için herşeyi yapıyor. Ötesi var mı ? Adam bu maçı hiçbir zaman kazanmak istemedi.

He bide bu takıma şu dönemde gelipte golcü almayan ekip toptan HAİNDİR. Herşeyi geçtim bunu yapmayan HAİNDİR. Tekrar gördük.

Tuğrul
20.10.2013, 18:10
Giren, çıkan oyunculara takılacağınıza kırmızı kart'tan sonra oynadığımız oyun anlayışını sorgulasanız iyi olacak.

Bu kadar durağan, yavaş oynayan. 1 puana razı görüntü verilmesi bizim gibi takıma yakışıyor mu.

Ne yazık ki büyük takım gibi oynamıyoruz.

Ayrıca kompakt oyun anlayışı mı dedi hocamız.

Gerideki 5 oyuncu ile ilerideki 5 oyuncu niye birbirinden uzak hocam.

Bu hoca ile ben takımda gelecek göremiyorum

dağlıca61
20.10.2013, 18:10
santraforsuz oynayan takımın niyeti bellidir, yenemiyorsan yenilme, zaten maç başlamadan MRA ın açıklamalarıda bu yönde bir açıklama.

AYYILDIZ
20.10.2013, 18:12
Desteğimi çektim. Böyle teknik direktörlük olmaz.

poetricus
20.10.2013, 18:20
Birkaç mesaj önce, "Teknik direktörlüğü hakkında ciddi şüphelerim var." demiştim ya;
Artık hiç şüphem kalmadı.

kopeli
20.10.2013, 18:21
Adrian'ı oyundan alıp,Yusuf gibi etkisiz bir adamı 90 dakika oyunda tutması bende sok etkisi yarattı.

Uğur Ö.
20.10.2013, 18:21
Takıma gol yememeyi öğrettin şimdide gol atmayı öğret.

DEEP BLUE
20.10.2013, 18:23
Gülüyorum artık...

Fatih
Birkaç mesaj önce, "Teknik direktörlüğü hakkında ciddi şüphelerim var." demiştim ya;
Artık hiç şüphem kalmadı.

Bence de değil daha önce yazmıştım.

nchls
buraya gelip eldeki malzeme kötü felan demesin kimse. Akhisarın kadro bizden üstün mü. Ama adamlar bizden 10 gömlek üstün top oynuyor. imreniyorum. Hocanın nasıl etkisi oluyor ben onu hamza hamzaoğlu ile görüyorum. Mra eksik kalsın

MDanışmaz
20.10.2013, 18:24
Oyuncu değişiklikleri skandal her hafta aynı isimler oyuna giriyor ne amaçladığını anlamış değilim..

Mert'
20.10.2013, 18:27
İyi yoldasın hocam. 5 maç üst üste gol yemedik sayende.

Bartuğ13
20.10.2013, 18:32
forvetsiz oynatmak ne demek?

10 kişi kalan takımlar forvet alır ki top tutsun ilerde diye. bizim hoca 11 kişi ve 0-0ken inatla forvetsiz oynatıp topu rakibe veriyor.

art niyetli mi yapıyor acaba. iyi oynayan takıma neşter vuruyor.

omondoles
20.10.2013, 18:34
Emre Güral iyi demiyorum ama henriyi çıkarınca bu adamı koysan ne kaybedersin?

Loading %61..

Niçin mi fikir değiştiriyorum? Çünkü ben fikirlerimin sahibiyim; kölesi değil! Cenap Şahabettin

Soner Albayrak
20.10.2013, 18:40
Takımda ekstra işler yapacak olan Adrian'ın yerine Zeki'yi oyuna alıyorsun. Bunun doğru bir tarafı yok hocam kusura bakma.

poetricus
20.10.2013, 18:48
-Şenol Güneş neredesin, Şenol Güneş?
...
-Efendim? Anladım.

Ali İhsan
20.10.2013, 18:51
Henri-A.Kadir değişikliğinde ileri yönlü bir hamle vardı aslında (İleriyi Yusuf-Adrian-Malouda ile üçledi)

Fekat, Zeki-Adrian değişikliği maç 0-0 bitsin Allah'ım nolur demekti adeta... Aslında o açıdan bile anlamsızdı çünkü Adrian'ın yapamadığı hiçbir şeyi yapabilecek bir adam değil Zeki...

yorumsuz6117
20.10.2013, 18:56
Hoca moca değilsin..

Mert'
20.10.2013, 18:56
Oyuncu değişiklikleri fiyasko bu adamın.

DEEP BLUE
20.10.2013, 19:04
Hoca moca değilsin..

Üç hafta önce bunu yazdığımda, ta Almanya'lardan biri, futbol-sosyoloji-terminoloji-psikoloji seanslarına ücretsiz davet etmişti beni... Bir diğeri, çocukluğumun irdelenmesi gerektiğini ifşaa ederek, gizli gerçeklerle yüzleşmemi sağlamıştı... Yaşlı ve ortaokul terk olduğumu hemen anlayan da çıktı, pro lisans diplomam olmadığı için eleştiri hakkım olmadığını ifade eden de...

O nedenle, metin ol kardeşim... Bir kaç saat içinde başlayacak olan saldırılara iyi hazırlan...

erenslash
20.10.2013, 19:13
Hala forvetsiz oynuyoruz bana göre tolunay ve şenol hoca mustafa hocadan daha iyi a takım bazında.fakat bu kadroyla hangi hoca gelirse gelsin iş yapamaz benden söylemesi.cidden kadromuz çok dandik

Hamza Yilmaz
20.10.2013, 19:22
-Bamba tercihi nereden cikti? Tamam iyi oynadi ama Bamba ugruna Janko kontenjana takildi. Sonra Henrique kötü oynayinca alternatif olmuyor. Bence Giray ilk onbir ve Janko kadroya girmeliydi.

-Forvetsiz oyundan vazgec. Hic bir ise yaramiyor. Henrique kötüyse Janko girer ama kadroda yok. Ayrica Soner varken Abdülkadir girmez.

-Adrian-Zeki degisikligi ezbere bir degisiklik. Her mac yapiyor zaten.

-Ilk yarida mac 3-0 olmamasinin sebebi oyuncularin lakayt ve beceriksizligi.

alper*
20.10.2013, 19:25
Gol yemediğimiz sürece sıkıntı yok.

Fenerbahçe ile 0-0 berabere kalınca helal olsun; Sivas'la berabere kalınca olmuyor.

Fenerbahçe beraberliğine 2 puan mı veriyorlar?

vendercan
20.10.2013, 19:28
MRA'nın gerçekten hocalık vasıfları varsa; ineklerinde uçma yeteneği hakikaten vardır!..

Yaşar
20.10.2013, 19:38
Gol yemediğimiz sürece sıkıntı yok.

Fenerbahçe ile 0-0 berabere kalınca helal olsun; Sivas'la berabere kalınca olmuyor.

Fenerbahçe beraberliğine 2 puan mı veriyorlar?

Fb den deplasmanda alınan 1 puan aynı zamanda rakibinin kaybettiği 2 puan oluyor.
Ama Sivas'ı sahanda yenmek zorundasın Alper.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

erenslash
20.10.2013, 19:40
MRA'nın gerçekten hocalık vasıfları varsa; ineklerinde uçma yeteneği hakikaten vardır!..

Yalnız unutttuğumuz hala şu : Bu kadroyla en üst seviyede bir hoca bile başarılı olamaz.Lazio maçındaki değişiklik çok hatalı da olsa adamın elindeki alternatif kadro belli çok kötü. forvetsiz oynayan bir takım ve defans ve ortasaha ne bekliyoruz?düşünün kadromuzda eksik mevkiler yüzünden ana kadroda asıl mevkisi dışında oyuncuları farklı bölgelerde oynatıyor.ne yapsınlar şimdi hocalar da?

Salih Edip
20.10.2013, 19:56
10 kişi kalana kadar gayet iyi oynadık ilk yarıdaki 3-4 net pozisyonu değerlendiremedik. Doğru yoldasın hocam.

dimsag
20.10.2013, 19:58
mac berabereyken forveti cikaran hoca ligde bir bize nasip olurdu, bu korkaklıkla mra fazla tutunamaz
Stadı dolduramayan hoca hocalıgını sorgulasın, futbol skor oyunu olsada heyecan vermedigi sürece anlamı olmaz kazanmak için savasan bir takımdan ziyade yenilmemek icin cabalayan bir takım görüntüsündeyiz

zafer6161
20.10.2013, 20:03
ziyo doğan bile bunun yanında pelegnini yada morinho kalırdı...

bangkook_61
20.10.2013, 20:04
Kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin benim de taraftarı olduğum bir anlayıştır. Şu an elimizde bulunan oyuncu grubu kolay demoralize olan kırılgan bir topluluk. Kaybettiğimiz maç psikolojimizi iyice dibe vurdurur. Bugün yine facia değişiklikler yapsan da ilk 20 dakikada bitebilecek bir maç oynadık. Her şeye rağmen son dakikalarda yine pozisyon bulduk. Takım olarak yenilmemeyi öğrenelim ve devre arasına kadar bunu yerleştirelim bu yeterlidir. Forvet alındıktan sonra benim nazarımda nasıl Hoca olduğun cevap bulacak.

İ. SARAL
20.10.2013, 20:04
Hocam arkandayız.

Bera B.
20.10.2013, 20:27
Bugünkü puan kaybını toplamda 3 faktöre bağlarım,

1. Henri
2. Mustafa'nın kırmızı görmesi
3. Hoca

Bunların arasında sorumluluk sahibi en az olan kişi de hocadır bana kalırsa. Hala değişikliklerine anlam veremesem de bir şey yapmak istediğini anlıyor (çok desteklemesem de) ve bir süre rahat bir şekilde çalışması gerektiğini düşünüyorum.

cakalkerem
20.10.2013, 20:42
bu kadar korkak oynatılmaz...1 puanlar bizi belki ligde tutar ama kafaya oynatmaz.......bunu biri hocaya anlatsın burası bank asya değil bu takımda 1461 değil...farkına var artık...forvetsiz oynamak sana mı kaldı.......

f1bekir
20.10.2013, 20:42
Hocam emre gürala bi 7.5 dakka ver Allah aşkına, para mı istiyor bu çocuk senden dakka başına?

Bedri Sertkaya
20.10.2013, 20:45
Hocada abdülkadir,zeki'den yol olmayacağını anlayacak yakında.Hala ümit edip şans veriyor.Zeki bekde berbattı.Öndede berbat.Emre Güral'ın henriqueu'nin yerine girmesi gerekirdi.Zaten şu yabancı kontenjanı yüzünden yedekte yabancı bile bulunduramıyoruz.Federasyon gitse de gelecek olan yine aynı olur.Bu kadar saçma kurallar olmaz...Yedekte asların yerine girecek adamlarda yok zaten.

cakalkerem
20.10.2013, 20:46
şikecilere bak neredeyse 3 forvet oynuyor güya ondada bir cacık yok ama

Samet Yildirim
20.10.2013, 20:51
Ilk 11 begendim..Ama oyuncu degesiklikleri begenmedim..

Maci izlemeyen biri olarak.

Gökhan Topsakal
20.10.2013, 21:02
hiç açıklama yapmasa keşke maç sonu.... pisledin ortalığa, bari sıvamayı deneme...

Sibel
20.10.2013, 21:05
Hocam kaybetmiyoruz eyvallah ama bu oyun beni felç ediyor.
Bu beraberliğe razı olmalar, geri yaslanıp durmalar hiç hoş değil.
Sahada zaten işe yarar bir forvet yokken Henrique'yi çıkarıp takımı forvetsiz bırakmak hiç olmadı. Yine gole en yakın isim o beceriksiz haliyle Henrique.
Keşke Emre Güral'ı çok daha erken dakikalarda kullansak.

poetricus
20.10.2013, 21:07
Hocam emre gürala bi 7.5 dakka ver Allah aşkına, para mı istiyor bu çocuk senden dakka başına?
Haksızlık etmeyelim; her oyuna almada kendisine tanıdığı süreyi artırıyor. Bir öncekinde bitime 46 saniye kala almıştı oyuna.

se_mah
20.10.2013, 21:33
yine şenlenmiş buralar :)

ibrahim
20.10.2013, 21:42
Sen bu kulüpte şeyinin keyfi istedi diye kapıları sana kitleyen dinazorları bile devirerek geldin takımın başına hocam. 2-3 kişinin ağlamasıylada indirilemezsin o koltuktan. Rahat ol sen. :)

se_mah
20.10.2013, 21:49
Kırmızı karttan önceki değişikliği beğendim. Forvet çıkardık ama Malouda-Yusuf-Adrian üçlüsünü öne sürdük tam da bu değişikliğin sonuçlarını görecekken Mustafanın kırmızısı planı bozdu. Zeki-Adrian değişikliği yerine ise Emre Güral-Adrian ya da Emre Güral-Malouda değilikliği olabilirdi, ama Zeki değişikliği takım 10 kişi iken yapıldığı için kabul edilebilir.

Samet Türkmen
20.10.2013, 22:01
Belkide Trabzonspor'u yönetecek kapasitesi yoktur heh ? Trabzonspor'a kadarmış demekki yetenekleri. Umarım başka yerde başarılı olur.

MaEsTrO
20.10.2013, 22:07
Sen bu kulüpte şeyinin keyfi istedi diye kapıları sana kitleyen dinazorları bile devirerek geldin takımın başına hocam. 2-3 kişinin ağlamasıylada indirilemezsin o koltuktan. Rahat ol sen. :)

Yeri geliyor senin gibi 1 milyon kisi olsa dahi gecemiyor o aglayan 2-3 kisinin önüne.

Sen daha taraftarı oldugun camiayı tam özümseyememissin. Burda basarısızlık halinde insanları ne hale getiriyorlar bilmiyorsun.

Sent from my iPad using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

cakalkerem
20.10.2013, 22:14
jankoyu koy be hoca...en azından evimizde ki maçlarda....2 forvet oyna be...molouda yerine janko yu koysana

İbrahim CİHAN
20.10.2013, 22:16
Trabzonspor gibi bir takım bırakın evindeki deplasmandaki maçta bile 0-0a yatmaz yatmamalı. ne demek forvetsiz oynamak? yeter artık !!

cakalkerem
20.10.2013, 22:19
hoca yatırıyor ne hikmetse....

ensar_61
20.10.2013, 22:20
Yorum yaparken biraz daha insaflı olun ya.hakaret ettiğiniz kişi trabzonsporun teknik direktörü.kim olursa olsun orda olan kişi saygıyı hakeder.hocayı sevmeyebilirsiniz ve tabiki eleştirebilirsiniz ama yok hoca değil kapasitesi yok vs tarzı söylemler hiç hoş değil.

Samet Türkmen
20.10.2013, 22:22
Yorum yaparken biraz daha insaflı olun ya.hakaret ettiğiniz kişi trabzonsporun teknik direktörü.kim olursa olsun orda olan kişi saygıyı hakeder.hocayı sevmeyebilirsiniz ve tabiki eleştirebilirsiniz ama yok hoca değil kapasitesi yok vs tarzı söylemler hiç hoş değil.

Kapasitesi olmadığını söylemek hakarete girmez.

İbrahim CİHAN
20.10.2013, 22:26
Bugünkü puan kaybını toplamda 3 faktöre bağlarım,

1. Henri
2. Mustafa'nın kırmızı görmesi
3. Hoca

Bunların arasında sorumluluk sahibi en az olan kişi de hocadır bana kalırsa. Hala değişikliklerine anlam veremesem de bir şey yapmak istediğini anlıyor (çok desteklemesem de) ve bir süre rahat bir şekilde çalışması gerektiğini düşünüyorum.

hocam gözünüzü seveyim biraz objektif olun. henrique'ye olan tavrınız nedir? henrique mi yani puan kaybının 1.faktörü? ya malouda? yapmayın etmeyin bugün messi bile karşı karşıya kaçırıyo. henrique en azından vuruş yapabildi girmedi. ya malouda ? yıldız dediğimiz çok şey beklediğimiz malouda naptı? 20metre geriden geldi rakip. eyvallah henrique'yi beğenmiyosunuz tamam da her şey de onun suçu değil.

ibrahim
20.10.2013, 22:27
Yeri geliyor senin gibi 1 milyon kisi olsa dahi gecemiyor o aglayan 2-3 kisinin önüne.

Sen daha taraftarı oldugun camiayı tam özümseyememissin. Burda basarısızlık halinde insanları ne hale getiriyorlar bilmiyorsun.

Sent from my iPad using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

E hayden ozaman yapın bişeyler, indirin hocayı oradan. Bakalım nasıl yapıyorsunuz. Hodri meydan. :)

cakalkerem
20.10.2013, 22:27

aynı şeyleri keşke Trabzonspor'un başkanı için de kullansanız......

ensar_61
20.10.2013, 22:29
kapasitesi olmadığını söylemek hakarete girmez.

benim sana kapasitesiz demem durumunda bunu hakaret olarak algılamayacağını iddia ediyorsan bütün söylediklerimi geri alıyorum

ensar_61
20.10.2013, 22:32
aynı şeyleri keşke trabzonspor'un başkanı için de kullansanız......

trabzonsporun başkanına hakaret ettiğim tek bir yazı bulursanız paylaşın görelim

objek
20.10.2013, 22:33
Hocanin 4-5 oyuncuyu kendi mevkilerinde oynatmamanin epirisi ne olabilir? eger rakipleri sasirtmak icin boyle yapiliyorsa yararini gordukmu? bence yedek koymakta zorlandigi bazi oyuncular oldugu icin sisteme gore degilde adama gore bir oyun yapisi deniyor bu arada hem kendisi hem biz hemde oyuncular zorlanmaya devam ediyor
Diyer taraftan bugun santraforumuz yok diyoruz ama henrique o pasi verse ve gol atsak veya malouda golleri kacirmasa bunlari konusmayacak olacaktik gs,da zorlaniyor onlarinda sorunu santrafor sorunumu !..

Mert Oğuzlu61
20.10.2013, 22:48
_________________onur__________________

___bosigwa____aykut____yumlu______kadir

_______________zokora___soner(colman)

________yusuf_______adrian_______malouda

____________________janko(emre)

şunu yapmak çok mu zor ?

her oyuncuyu kendi bölgesinde oynatmak çok mu zor ? neden maç içinde kafamda şu adam şurda oynuyor, şu adam burda oynuyor diye bir ilk 11 yapamıyorum ?

gs, fb, bjk nin ilk 11 ini ve taktiğini kafama save yaptım, adamların herşeyini ezberledim ama şu son 2 senedir kendi takımımın olayını valla çözemedim.

yok yani kafayı geçtim elime kağıt kalem alıyorum üniversitede hoca ders anlatıyor ben arka sıradayım canım sıkılmış, alıyorum elime kağıdı kalemi, diyorum bu hafta onur kalede, bosingwa sağda, aykut u stopere yazıyorum. eee ? gerisi gelmiyor :D:D:D aykut u bile nereye koyacağımı şaşırdım adam bu gidişle sol açığa ordan forvete felan kayacak gidişat o yönde :D

ağlanacak halimize gülüyorum :) hocam futbol basit bir oyun, etme eyleme benim antrenörlük lisansım yok fm 2008 ile birlikte antrenörlük kariyerimi sonlandırdım emekliye ayrıldım ama bizde biliyoruz az çok birşeyler, böyle olmaz :D

Samet Türkmen
20.10.2013, 22:54
benim sana kapasitesiz demem durumunda bunu hakaret olarak algılamayacağını iddia ediyorsan bütün söylediklerimi geri alıyorum

Tercihleri yanlış demekle mi yetinelim ? Kapasitesi olmaması lafı normal bir eleştridir. Burada Reşit Akçay'ın adamlık kapasitesini değil, futbol yönünü eleştiriyoruz.Başka yerlere çekmenin lüzumu yok.

Sinan Ayaz
20.10.2013, 22:57
Bu sezonu MRA'yı çözmekle geçireceğiz belli

omondoles
20.10.2013, 23:02
Yani bunu hakaret olsun diye söylemiyorum ama ciddi manada konuşma sorunu var. Bir ton laf ediyor ne dediğini kimse anlamıyor. Nasıl desem erkek sevdiği kızla konuşurken güzel konuşacam, afilli, derin sözler sözler söyleyeceğim diye saçmalar ya aynısı.

Loading %61..

Lazman
20.10.2013, 23:07
herkesi cozdumdfe bizim hocanin futbol anlayisini hala cozemedim. bilinmeyen bi sistemde bilinmeyen bi sistemle oynamaktayiz.

se_mah
20.10.2013, 23:08
jankoyu koy be hoca...en azından evimizde ki maçlarda....2 forvet oyna be...molouda yerine janko yu koysana

o senin dediğini yapabilmesi için Maloudayı tribüne yollaması lazım ya da Jankoyu tribünden çağıracak. 6+4+0 diye bir şey var