PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aralık Ayında Yeniden Seçim Yapılmalı mı?

bkandil
24.05.2013, 21:01
Genel Kurulun ilk gününde "Tüzüğün 68. maddesine dayalı geçici bir maddenin oylamaya sunulması" söz konusu. Yani Aralık ayındaki olağan genel kurulda yapılması gereken seçimin bir kereye mahsus iptal edilerek, 25-26 Mayısta yapılan olağanüstü kongrede seçilen yönetimin yaklaşık 2,5 yıl görevde kalması hususu oylanacak.

Sizce tüzük değişikliği kabul edilmeli mi, edilmemeli mi?

Not: Yöneticiler isterse anket ekleyebilir.

Samet Yildirim
24.05.2013, 21:12
6 ay sonra neden Kongre olsun yine ? cocuk oyuncuga mi bu ? 6 ay sonra kongre oldugu zaman gelecek su anki yönetim sadece o kongre icin yatirim yapar...bu zarar verir bize

2,5 sene daha dogru.

Sefa Murat Dokuz
24.05.2013, 21:16
6 ay çok kısa bir dönem gibi gözüksede yeni yönetimi denetleme gibi birşey olabilir delegeler istemeyebilir ama bir denetim gibi yeni yönetimi ilk 6 ay daha iyi çalışmaya bile yönlendirebilir. Türkiye'de her zaman koltuk korkusu daha iyi çalıştırır.

Deniz Tosunoğlu
24.05.2013, 21:17
6 ay sonra neden Kongre olsun yine ? cocuk oyuncuga mi bu ? 6 ay sonra kongre oldugu zaman gelecek su anki yönetim sadece o kongre icin yatirim yapar...bu zarar verir bize

2,5 sene daha dogru.

Cok dogru bir argüman. Ben evet'e basacaktim, okuduktan sonra hak verdim sana ve hayir'a bastim :)

DeAgLeMaNyAq
24.05.2013, 21:18
Normalde Hacıosmanoğlu falan seçilse ne olduğunu bildiğimiz biri olduğundan yapılmasa da olur derdim ama Usta seçileçekse kesinlikle Aralık'ta da seçim yapılmalı. Böylelikle 6 ay içerisinde camiaya uzak biri olan Muharrem Usta'yı tanımış olur ve kuru sıkı sallayıp sallamadığını anlamış oluruz. İcraatlarını birbir gerçekleştiriyorsa zaten Aralık'ta da yeniden seçilir. Ama söylenen o ki bütün başkan adayları görev sürelerinin uzatılmasını istiyor. Hacıosmanoğlu diyor ki başarısız olan zaten olağanüstü kongre düzenleyip görevinden ayrılır. İyi de kendisinin de yer aldığı Nuri Albayrak yönetimi başarısız olmasına rağmen 2 sene boyunca görevde kalmadı mı?

bkandil
24.05.2013, 21:22
Adaylardan Usta ve Hacıosmanoğlu adına telefonuma mesaj geldi. Her ikisi de "tüzük değişikliğine evet oyu kullanın" diyor.

Seçimin bu iki aday arasında geçeceği garanti, süre istiyorlar...

Emrah Akcagöz
24.05.2013, 21:45
Şimdi seçilecek başkan yatırımlarını 6 ay sonrakine göre ayarlayabilir. Yani yerini sağlamlaştırmak için ciddi atılımlar yapabilir. Öteki türlü ha babam de babam.

omondoles
24.05.2013, 21:48
Muharrem Usta'yı destekliyorum fakat şüphelerim olduğundan evet diyorum.

%61 Loading...

Hüseyin Başoğlu
24.05.2013, 21:50
Hiçbir aday bana tam güven vermiyor...Oyüzden evet yapılmalı diyorum....

Aralık ayındaki kongredede olağan kongre tarihi mayıs ayına alınmalı ama :)

alper*
24.05.2013, 21:51
Muharrem Usta yönetimi istifa etmelidir.

Travelair
24.05.2013, 22:22
İlk mesajın sorusu: Sizce tüzük değişikliği kabul edilmeli mi, edilmemeli mi?

Anket sorusu: Aralık'ta Olağan Kongre Yapılmalı mı?

İkisinin evetleri ayrı kapılara çıkıyor. Akıl karışıklığı yapabilir

Bence değişiklik kabul edilmeli, hatta seçim hep Mayıs'ta yapılmalı

memozcan
24.05.2013, 23:26
Genel Kurulun ilk gününde "Tüzüğün 68. maddesine dayalı geçici bir maddenin oylamaya sunulması" söz konusu. Yani Aralık ayındaki olağan genel kurulda yapılması gereken seçimin bir kereye mahsus iptal edilerek, 25-26 Mayısta yapılan olağanüstü kongrede seçilen yönetimin yaklaşık 2,5 yıl görevde kalması hususu oylanacak.

Sizce tüzük değişikliği kabul edilmeli mi, edilmemeli mi?

Not: Yöneticiler isterse anket ekleyebilir.

neden böyle saçma bi değişiklik yapılıyor anlamak mümkün değil.. olması gereken olağan konrge tarihini mayıs sonu yapmaktır.. tüzük değişikliği bunun için yapılmalı bundan sonra seçimler mayıs sıonunda yapılmalıdır ..

Cafer KILIÇSOY
24.05.2013, 23:29
Sen işini doğru yaparsan Aralık'ta ki kongre senin için sadece güvenoyu olur. Aralık'ta ki kongre yeni gelecek yönetimi doğru işler yapmaya iter. Rahat olamazlar, yan gelip yatamazlar!

zafercalikoglu
24.05.2013, 23:46
zırt pırta secimmi olur tüzük değişmeli bundan sonra secimler mayısta olmalı,herkes gider düzine biz gideriz tersine ,ne alaka aralık

Yiğit Gayretli
24.05.2013, 23:55
Aralıktaki kongre gereklidir.

Art niyetli yönetimi göndermek, iyi yönetim için de tekrar güven tazelemek adına bir fırsattır.

Sefa
25.05.2013, 01:01
İlk mesajın sorusu: Sizce tüzük değişikliği kabul edilmeli mi, edilmemeli mi?

Anket sorusu: Aralık'ta Olağan Kongre Yapılmalı mı?

İkisinin evetleri ayrı kapılara çıkıyor. Akıl karışıklığı yapabilir

Bence değişiklik kabul edilmeli, hatta seçim hep Mayıs'ta yapılmalı

Tüzük değişikliğinde sadece Aralık'ta seçim olup olmayacağı oylanacak ayrı bir durum yok..

alper*
25.05.2013, 01:25
Aralıkta kongre saçma gelmişti ama Cafer abiyle Yiğit'in mesajlarını okuduktan sonra ben de öyle olması gerektiğini düşünüyorum artık.

Şenol Altunsoy
25.05.2013, 01:39
Eğer bu değişiklik kabul edilirse dahi 1 üye bile mahkemeye başvursa bu kararı iptal ettirir olağanüstü genel kurulda tüzük değişikliği yapılamaz

Cafer KILIÇSOY
25.05.2013, 01:45
Eğer bu değişiklik kabul edilirse dahi 1 üye bile mahkemeye başvursa bu kararı iptal ettirir olağanüstü genel kurulda tüzük değişikliği yapılamaz

Öyle bir durumda ilk ben başvururum abi.

DeAgLeMaNyAq
25.05.2013, 01:54

Valla adayların konuşmalarına bakılırsa büyük ihtimalle kabul edilecek gözüküyor Şenol abi. Peki adaylar olağanüstü genel kurulda tüzük değişikliği yapılamayacağını bilmiyor mu yoksa bilmemezlikten mi geliyorlar?

Sefer A.
25.05.2013, 02:29
evet

Şenol Altunsoy
25.05.2013, 02:37
Valla adayların konuşmalarına bakılırsa büyük ihtimalle kabul edilecek gözüküyor Şenol abi. Peki adaylar olağanüstü genel kurulda tüzük değişikliği yapılamayacağını bilmiyor mu yoksa bilmemezlikten mi geliyorlar?

Biliyorlar tabii gündem belirlenmiş önceden bu normal genel kurul değil istediğin zaman önerge veremezsin

Bana hem İHO dan hem MU dan evet diyin diye sms geliyor herkese de gönderiyorlar bunu yani zımni bir kabulle kendilerini bağlıyorlar

Ama dediğim gibi 1 kişi dahi itiraz etse mahkeme iptal eder o kararı

Şenol Altunsoy
25.05.2013, 02:40
Alın size bununla ilgili bir yazı http://www.takaonline.com/kongrede-tuzuk-degismeli-mi.html

ilhan
25.05.2013, 02:54
O kadar vaat veriyorlar, şike ile mücadele edeceğiz diyorlar, şöyle böyle yapacağız diyorlar iyi ya işte 6 ayda görürüz ne kadar çalışıyorlar. Tabii ki Aralık ayında yeniden seçime gidilmeli. Eğer işleri doğru yapıyorsan zaten güvenoyu alırsın, yoksa hadi yoluna demeli delegeler.

semih YETİM
25.05.2013, 03:06
bence yapılmalı kesinlikle..ben açıkcası kimseye güvenmiyorum hiçbir adaya. he seçilen adayı kesinlikle desteklerim o ayrı. ama şurası açık ustadan başka Trabzonspora ivme kazandıracak projesi olan yok. atasoyun tek projesi zaten kupayı geri almak. hacıosmanoğlu keza aynen kupadan başka bir şey anlatmadı fatih tekke sportif drektör olacakmış. bence yeterli değil o mevki için henüz. aksoyun oy alacağını zaten sanmıyorum. kulaçoğlu kendi donanımı en yüksek adaylardan biri fakat transferlerimiz 750bin euro yu geçmeyecek, 3 sene bir şey beklemeyin, bu sene daha çok satış odaklı olacaz belki 1 veya 2 transfer yapacaz dedi. bunlara karşı proje bazında usta tüm adayları ezgi geçti bence ama onun da projelerinden çok kendi konuşuluyor şaibeli durumundan dolayı ki insanı düşündürmüyo da değil. bu 6 aylık süreç seçilecek olan başkanın sınavı. 6 ayda ne transfer yaptı 1461 ve altyapı ne durumda ekonomik yapı nispeten daha mı iyi daha mı kötü verilecek çok hesap var burda başkanların demo sürümü olacak neler yapabiliyorlar görecez ve eğer bir hata yaptısyak istifa etmelerini beklemeden biletlerini kesebilecez. bu zor günlerde kimseye yüzde yüz güven beslememekten yanayım bu nedenle 6 ay sonra seçimin olmasını isterim

Sefa
25.05.2013, 03:08
Biliyorlar tabii gündem belirlenmiş önceden bu normal genel kurul değil istediğin zaman önerge veremezsin

Bana hem İHO dan hem MU dan evet diyin diye sms geliyor herkese de gönderiyorlar bunu yani zımni bir kabulle kendilerini bağlıyorlar

Ama dediğim gibi 1 kişi dahi itiraz etse mahkeme iptal eder o kararı

Adaylar mesaj atıyor ama seçimi kaybeden ilk mahkemeye koşan olacaktır..

Arrive
25.05.2013, 03:35
İyi bir yönetim sadece güvenoyu tazelemeye ihtiyaç duyacağı için bence de Aralıkta da yapılmasında sıkıntı yok.

Ahmet Kuru
25.05.2013, 03:39
olmadı 6 ayda bir kongre yapalım.:)

DeAgLeMaNyAq
25.05.2013, 03:40
Biz de tek kıstas sportif başarı olduğundan başkanlar kendilerine güvenmiyor. Mesela Aralık ayında olağan genel kurul olursa, takımda orta sıralarda gezinirse ister istemez seçilecek başkanın koltuğunu kaybetme riski bulunuyor. GS mesela buna hiç bakmıyor. Faruk Süren istifa edince Mehmet Cansun olağanüstü kongreyle gelmişti adam 8 ay başkan kaldı takım da liderdi ve sonra şampiyon da oldu ama ona rağmen olağan kongrede seçimi kaybetti...

bkandil
25.05.2013, 09:12
Ben aralık ayında seçim yapılmasını doğru buluyorum, çünkü mevcut adayların hiçbirisinin Trabzonspor'u taşıyabileceğine inancım yok. İnşallah seçilen yönetim beni yanıltır, zaten bu durumda Aralık ayında büyük ihtimalle tek liste ile seçime gidilir...

anth
25.05.2013, 10:39
Bugün 2 aday öne çıktı, Usta ve Hacıosmanoğlu...

Usta, söylemleriyle, vizyonuyla ön planda ama herkes gibi benim de maşa olma konusunda kaygıları var.

Hacıosmanoğlu ise agresif ve samimi tavırlarıyla tam bir Trabzonlu, ama onunda söylemlerini yapabilecek gücü var mı diye kaygılar var. (Kendisini İbrahim Usta da destekliyor.)

Bu nedenle Aralıkta tekrar seçim olmasını istiyorum, kim seçilirse seçilsin, 6 ayda kendini belli eder... Ya güven tazeler ya gider...

Çağatay_
25.05.2013, 11:35
Olağanüstü genel kurul yapılsa bile, olağan genel kurul varsa oradaki seçim maddesi benim bildiğim çıkarılamıyor.

Bu dernekler kanunu ile ilgili diye biliyorum sadece bizim tüzük değil.

Yanlış varsa düzeltin lütfen.

Ayrıca olağan genel kurul olduğunda, madem herkes bu konuda hemfikir orada bu tüzük değişikliği yapılır ve seçimler her zaman yazın yapılmak üzere düzenleme yapılır.

61trabzonomer
25.05.2013, 11:36
evet çünkü bu arada biraz anlarız m.ustayı ona göre 2.seçim güzel olur.baktın olmadı kov gitsin :))

Adnan Mollasalihoğlu
25.05.2013, 12:04
Yapılsın tabi ne var bunda...

salihismet
25.05.2013, 12:19
Bence her 2 ayda bir secim yapilmali. Sizin baska isiniz yok galiba.

Mustafa ÖZDEMİR
25.05.2013, 12:46
kaç kişi oy kullanma yetkisine sahip...

Fatih Özkan
25.05.2013, 12:48
Zırt pırt seçim yapılmasına karşıyım.

Süleyman Eruyar
25.05.2013, 14:16
Bence yapılmasın

İşi gucu biraktik kongreye odaklandik

Gucumuzu buralarda harcamamak lazim

kazanamayacağını bilenler kongre olsun diyor ayrica.

Oğuzhan Fidan
25.05.2013, 14:17
derin trabzon iş başında. yazıklar olsun işleri güçleri bu kulübü baltalamak. şu serdar bali denen şahsiyet pişkin pişkin açıklamada yapıyorya !

Doğukan Uçan
25.05.2013, 14:27
bune ya aha da başka biri seçildi adamın 7 ay içinde yaptıkları ne olacak çok saçma sanki sınıf başkanı seçiyoruz

Samet Yildirim
25.05.2013, 19:58
Gelecek yönetimler 6 ay icin mi yoksa 2 sene 7 ay icin mi plan proram yapacak ?

Zirt birt kongre havasi vb dogru degil..

Gelecek yönetim zaten 6 ay da ne yapabilir ? Yapsa yapsa transfer felan eee kasada para yok ama mecbur yapacak cünkü saha sonuclari mühim eger iyi olmazsa yine kongre havasina erkenden gireriz.
Gelecek yönetim yine bol keseden para harcamis olacak.

Dogru olmaz.

Ama avantajlarida var, Sike süreci kararlar cikacak ve yönetim nasil ve nereye yönelicek bakabiliriz ona göre begenmezsek aralikta giderler...

salihismet
25.05.2013, 20:02
Artik bu basligi kaldirin insanlarin kafasini karistirmayin, 2 sene 7 ay sonra yapilacak secim.

DeAgLeMaNyAq
25.05.2013, 20:04
Artik bu basligi kaldirin insanlarin kafasini karistirmayin, 2 sene 7 ay sonra yapilacak secim.

Tüzük çiğnendi. Daha son sözümüzü söylemedik... :)

Sefa
25.05.2013, 20:32

Alakası yok seçimi kaybeden mahkemeye koşacak.. :)

Bu seçim her türlü yapılacak.. :)

ATSIZ
26.05.2013, 01:20
hayır dedim....
hayırlı olsun....

Ilelioglu
26.05.2013, 01:23
Evet, cünkü gelecek olan hicbir Baskan ve Yönetim Kuruluna güvenim yok maalesef.

Bu yüzden secim olmalidir.

..