PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Allah Şahidimdir ki Vazgeçmeyeceğim

Gamze
24.05.2013, 13:15
İlk maçıma babamın elinden tutarak gitmiştim. Formamı, biletimi, atkımı o almış, arabaya bindirmiş, elimden tutmuş ve maça götürmüştü. Hayatımın en önemli günlerinden biriydi. Aradan 10 seneden fazla zaman geçti. Bu kez ben babamın elinden tuttum. Bu kez bilet, atkı evlattandı… Bu kez ben onu arabaya bindirdim, bu kez ben onu maça götürdüm. Hayatımın en önemli 24 saatinden biriydi… Dönüş yolunda gözlerimin dolu dolu olduğunu çaktırmamaya çalışarak yaslandım omzuna. Skor tabelası kaybettiniz diyordu, ama yalandı bu. Biz kazanmıştık…

Sadece kaybedenler ağlamazdı…

Ömrüm olursa çocuklarıma, torunlarıma anlatacağım bir 24 saatim daha var artık… Fanatik, belki de yarı deli kabul edecekleri anneleri, nineleri onları uyuturken masal yerine bugünleri anlatacak.

Sene 2013… Trabzonspor kupa finalinde soyguncuyla karşılaşıyor. Babamla Ankara’ya gitmeye karar verdik. Sabah 06:00’da uyandık ve başladı tam 24 saatlik seyahatimiz. Marşlarla, şarkılarla, alkışlarla, şakalarla, kahkahalarla kat ettik kilometreleri. Polisin muamelesi bile sıkamadı canımızı. Kendisi de polis olan babam bile isyan ediyordu meslektaşlarına…

Belki çoğumuz içten içe kupayı alamayacağını biliyordu ama biz zaten kupasız şampiyonluğu da tatmıştık. Ne olursa olsun, kazanan biz olacaktık…

20 senedir deplasmana gitmemişti babam. Arabada ara ara coştu çocuklar gibi. Bazen sustu, yolu izledi, konuşmadı… Bilmiyorum ne düşünüyordu. Ama biliyorum ki mutluydu…

Ankara’da onlarca kardeşimi gördüm. Koca parkta yeşilden çok bordo mavi vardı. Çoluk çocuk, yaşlı genç, kadın erkek binlerce kişi dakikaları sayıyordu. Kayserililer, Ankaralılar vardı aramızda. Koca bir aileydik orada…

Nihayet tribüne girme zamanı geldi çattı. Yaklaşık 10 bin kişi, doldurduk statta bize ayrılan kısmı. O zamana kadar tanık olduğum en iyi tribündü. İçimiz öyle doluydu ki… Belki de çoğumuz sırf bunun için yüzlerce kilometreyi aşıp gelmiştik. Sırf orada olmak, içimizi boşaltmak, sesimizin yettiği kadar bağırmak, gücümüzün yettiği kadar sıkmak istiyorduk yumruklarımızı. İçimizde öldürülmüş adamlar, öldürülmüş kadınlar vardı. İçimizde katledilmiş insanlar vardı ve katilleri sahadaydı. Dirildiler birer birer ve çığlıklarla, tezahüratlarla, isyanlarla kalktılar ayağa. Skor tabelası kaybettiniz dedi… Ama dedim ya, kazanmıştık biz oysa…

Kazananlar da ağlardı…

“Sen şampiyon olmasan da…” diyorduk tek bir ağız. Dakikalarca… “Seviyoruz işte, var mı diyeceğin” diye kafa tutuyorduk… Sevdik ulan işte, oldu bir kere… Var mıydı ötesi… Seviyoruz ölümüne… Skora göre kazansan ne, kaybetsen ne?

Sevmek ve kaybetmek yan yana durabilir mi ki…

Ağladık hepimiz o gece. Çoğumuz içten içe… 51 yaşında, babam gibi sevdiğim Şenol abim ağladı. Ben onu gördüm, daha çok ağladım içime… 19 yaşındaki güzel kardeşim Adil ağladı, ben onu duydum, daha çok ağladım içime… Ellerinden, alınlarından öpesim geldi. Sıkı sıkı sarılmak istedim hepsine…

Biz ruhumuzu, kendimizi, birbirimizi kazanmıştık. Kazananlar da ağlardı çocuklar, inan olsun ağlardı…

Bir ara oturdum tribünde yerime. Herkes ayaktaydı. Maçın bitimine 10 dakika ya vardı ya yoktu. Birkaç dakika oturdum. Bir film karesinde gibiydim. Bedenim oradaydı, söylenenleri duyuyor, havayı tenimde hissediyor, başımdaki korkunç ağrıyı duyumsuyordum. Ama soyutlanmıştım sanki birkaç dakikalığına. 10 bin kişi, bir arada, iki renk uğruna, tek ses olmuştu. Senelerdir uğradıkları haksızlıklar en sakin olanında bile küfürlerle çıkıyordu dışarıya. Yapabileceğimiz çok az şey vardı zira. Çaresizlikti bunun adı olsa olsa. Dedim ya, içimizde öldürülmüş insanlar vardı. Onları yaşatamamıştık, çaresizlik hissi en ağır küfürlere dönüşmüştü. Bir dakika önce elinde ne varsa sahaya atanları sakinleştirmeye çalışan biri, bir dakika sonra sabrının sınırını aşmış olacak ki insanların adeta üstünden atlayarak futbolcusunu itip kakan oyuncuya doğru koşmaya başlıyordu. Yüreğimizde biriken isyan bağımsızlığını ilan ediyordu… Bu insanlar çok daha fazlasını hak ediyordu…

Bembeyaz formalarla doluydu tribün. Birinin sırtında Tertemiz 82 yazıyordu, diğerinde 61 Temiz. Birinde Paraya Karşı Emeğin Savaşı, diğerinde Emek 61…

Siz sırtında Emek yazan başka bir taraftar gördünüz mü hiç?

Bıktım nutuklar atmaktan aslında. Aynı şeyleri anlatmaktan. Kendimi tekrarlamaktan. Ama ne kadar tekrar etsem de sönmüyor içimdeki ateş. Daha çok bağırmak istiyorum. Sesimi, gücümü kaybedene kadar haykırmak istiyorum.

Nietzsche boşa dememişti “Eğer kimse sizi dinlemiyorsa, bağırmak en doğal şeydir” diye…

“Hırsızlık yapmadık biz. Kimsenin köpeği olmadık. Sistem fahişelerine eyvallah etmedik. Sevinmek için sevmedik. Canın sağ olsun Trabzonspor, helali hoş olsun” diyebildim maç bitiminde sadece… Boğazımda düğümler. Gözlerimde akmasını engellemeye çalıştığım yaşlar. Hemen yanımdan bir genç kız geçti. Hüngür hüngür ağlıyordu. Bir adam formasını çıkarmış, çıplak bedeniyle bir kenara çökmüştü. Babam sigarasını yakmıştı. Bir diğeri sövüyordu olan bitene. Öbürleri polis terörüne maruz kalıyor, kendi güvenliğini sağlaması gerekenlerden hayvan muamelesi görüyordu adeta. İkinci sınıf insandık, devlet bizden intikam alıyordu. Bu ülkenin kurumları sırf Trabzonsporlu olduğumuz için üvey evlat kabul etmişti bizi, yok sayıyordu haklarımızı, varlığımızı. Öteleniyorduk yine. Şaşırmamış, ama alışmamıştık da. Kale arkasındaki cesur yürekler gibi, bertaraf edecektik hepsini… Bir gün muhakkak…

İçimizde insanlar öldürüldü 96’da… İçimizde insanlar öldürüldü 2005’te… İçimizde insanlar öldürüldü 2011’de… İçimizde insanlar öldürüldü 2013’te…

Öldük yollarda… 2 can düşürdük bu kez asfalta… 23 yaşında… Öldürüldük.

Bize reva görülenlere bir ad koymak istiyorum şimdi.

Çok şey geliyor dilime, ama söyleyemiyorum.

Ar ediyorum…

Sevmekten başka hiçbir günahı olmayan,

hor görülen,

hak ettiklerini alamayan,

devlet eliyle gasp edilen,

öldürülen bu insanlara yapılanlar orospu çocukluğudur demek istiyorum.

Demiyorum!

Ben bu takımı, bu insanları, bu renkleri çok seviyorum…

Ne yaparsa yapsınlar, vazgeçmeyeceğim…

Trabzonsporlu olmanın gururunu kimseye teslim etmeyeceğim…

Allah şahidimdir ki bu mücadeleyi terk etmeyeceğim…

Erdem Keser
24.05.2013, 13:21
Ellerine sağlık.

Orhan_AYGÜN
24.05.2013, 13:28
Yüreğine sağlık,yüreğimizdekilere tercüme olmuş yazdıklarınız.

S.ÖZKAN
24.05.2013, 13:34
Oldu mu şimdi Gamze Hanım ağlattın beni hemde işyerinde

Gökhan Koç
24.05.2013, 13:34
Fikrine kalemine sağlık,

Yukarıda anlattığın dakikaları sizlerle birlikte geçirdiğim için çok mutluyum.

Eğer yalnız olsaydım ne yapardım ne kadar kötü hissederdim bilmiyorum.

Şenol Abi, Adil, Yiğit ve daha birçoğunun ağladığını gördüm,

Taraftarımıza yapılan zulmü gördüm,

İçim parçalandı ve çok çaresiz hissettim.

Ama kafamı kaldırdığımda sizleri görünce içimi gene bir umut kapladı.

"Bir yolunu bulacağız"

Her ne olursa olsun, bu kalleşlikleri ortadan kaldırmanın "bir yolunu bulacağız" dedim.

Bu dedikten sonra ancak kendimi sakinleştirdim.

İyiki varsınız,

Kaya
24.05.2013, 13:35
Gamze :)

beitar
24.05.2013, 13:37
...........

Şenol Altunsoy
24.05.2013, 13:38
Koluma girişin otobüste yanıma gelişin hiç unutmayacam eline yüreğine sağlık güzel kız.

Kaya
24.05.2013, 13:39
Yazar var, yazan var...

Gamze var, yazan var...

:)

Fark var, fark var...

Bravo!

Kaya
24.05.2013, 13:40
Tunga Liman ve Gamze Bal kalitesi muazzam...

Yiğit Gayretli
24.05.2013, 13:44
Herkes söverken sustuğunu ve gözlerindeki küfrü görmüştüm Gamze. Kelime kelime yazmışsın gözlerinde gördüklerimi.

Bir ölür, bin diriliriz...

peker61
24.05.2013, 13:49
Eline sağlık gamze hanım ordaymış gibi yaşadım herşeyi biz asla bu davadan vaz geçmeyeceğiz

enesco
24.05.2013, 13:50
Tüylerim diken diken oldu. Eline, yüreğine sağlık.

Sibel
24.05.2013, 13:51
Baba ile başlamak.
Tribünde herkes ayakta iken oturup soyutlaşmak...
Dönüp "biz hakediyoruz, bu taraftar mutluluğu dibine kadar hakediyor" demek...
İsyanı anlamak.
Bizi anlamak...
Acıyı dibine kadar hissetmek.
Orda bulunmuş kadar oldum. Ancak bu kadar çakışır duygular.
Var ol sen Gamze. Hep var ol. Yüreğine sağlık...
Eline sağlık.
Bize bunu yapanlara lanet olsun!

Mollasalihoğlu
24.05.2013, 14:02
"Senelerdir uğradıkları haksızlıklar en sakin olanında bile küfürlerle çıkıyordu dışarıya."

Ağlamayacağım zorlama boşuna..

Zafer Keskin
24.05.2013, 14:03
Gamzecannnnnn, Canımsın.

Bizim ailemizde ne kadar büyük yürekler var böyle... İçime akıttıklarımızın hesabını elbet birgün haklı gururla Mıhlayacağız akıllara...

ysfemr
24.05.2013, 14:12
İşteyiz etmeyin,ağlatmayın bizi ama hep yazın inşallah.Elinize yüreginize sağlık...

İsmailKemaloğlu
24.05.2013, 14:14
kalemine yüreğine sağlık gamze...

Necmettin ALTUNTAŞ
24.05.2013, 14:15
Ne diyim çocuk.Sözün bittiği yer.Bu sevda asla bitmez.Yüreğine sağlık.

Yalçın Sefa Akyıldız
24.05.2013, 14:16
Oysa Ne mutlu açmıştım bu sayfayı..
En çokta Şenol Abimin ağlayışını bende unutmayacağım,gözlerinin içi gülen yüz, o yaşları hiç haketmemişti.Hayatımın en güzel deplasmanını yaşadım,bir daha olsa yine giderim.ama şimdi izninizle bende biraz ağlayacağım.

Yunus Danışmaz
24.05.2013, 14:17
Helal olsun... Sadece Şenol Abi ağlamadı.. Belki gözümüzden yaş gelmedi ama herkes ağladı.... Ellerine sağık...

Fatih
24.05.2013, 14:19
Son tezahüratta az kalsın ben de ağlıyordum eline sağlık Gamzecan.

Özge
24.05.2013, 14:23
O günü tekrar yaşadım sayende , eline sağlık Gamzecim.

Cengiz
24.05.2013, 14:30
Belki çoğumuz içten içe kupayı alamayacağını biliyordu ama biz zaten kupasız şampiyonluğu da tatmıştık. Ne olursa olsun, kazanan biz olacaktık

Yok bundan daha ötesi

Hüseyin Bağdat
24.05.2013, 14:41
Ellerine yüreğine sağlık Gamze...

Gözlerim nemlendi...

Bu sevdayı ömrümün sonuna kadar bırakmayacağım...

Dört yaşında bir kızım var. Hayalım onunla birlikte bu sevdanın peşinde gitmek. Şimdiden formasını giyip hadi maça gidelim diyor...

Babaları şikeci taraftarı iki yeğenim de bu sevdaya tutuldular...
BU SEVDA YÜREĞİMİZDEN HİÇ SÖNMEYECEK...

melekcilingir
24.05.2013, 14:43
Beni oturduğum yere mıhladın Gamze'cim.
O tribünü asla unutmayacağım. Ankara o kadar yürekli insanı birarada görmemiştir. Hepiniz ayrı ayrı çok güzelsiniz. BMN çok zengin bir aile. Ben sizlerle olmaktan gurur duyuyorum.

Resul
24.05.2013, 14:47
Tolga ile Mustafa'nın cenazedeki resimlerini gördükten sonra açtım bu yazıyı,duygularım birikmiş olsa gerek,tutamadım gözyaşlarımı...

Yüreğine sağlık Gamze, and olsun ki ; bende vazgeçmeyeceğim.

Gökhan Koç
24.05.2013, 14:47
Beni oturduğum yere mıhladın Gamze'cim.
O tribünü asla unutmayacağım. Ankara o kadar yürekli insanı birarada görmemiştir. Hepiniz ayrı ayrı çok güzelsiniz. BMN çok zengin bir aile. Ben sizlerle olmaktan gurur duyuyorum.

Melek seninle de görüşemedik maçtan sonra kusura bakma kafa gitti ya,

melekcilingir
24.05.2013, 14:54
Melek seninle de görüşemedik maçtan sonra kusura bakma kafa gitti ya,

Yok ya asıl siz kusura bakmayın. Kimseyle görüşemeden hemen atlayıp taksiye eve döndüm.

ilhan
24.05.2013, 14:58
Gamze biz, biz de Gamze'yiz.
Yazının her virgülünde kendimizi bulduk.
*
Sen çok yaşa Gamze, iyi ki varsın.

53karakan53
24.05.2013, 15:15
Ellerine , yüreğine sağlık ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi ...

ofluakrep
24.05.2013, 15:20
Ellerine, yüreğine sağlık....ancak bu kadar güzel anlatılırdı.....aartıkk yeter ama şikeclerden de onu koruyanlardan da onlara sahip çıkanlardan da bıktım usandımmm....yeteeerrrrrr.Biz ne zaman tek ses olursak , biz nezaman tek vücut olursak işte ozaman maskeleri düşecek şerreffsizlerin....Rabbim bildiği gibi yapsın hepsiniiii
BİR SEVDADIR TRABZONSPORUMMMM

KadirHekimoğlu
24.05.2013, 15:36
duygulanmamak elde değil... harika.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
24.05.2013, 15:38
Tepemiz vurdukları her darbe;
Attıkları her gaz bombası, biber spreyi,
Salladıkları her cop, çıkardıkları her çirkef yasa, her alçak yönetici, her hain...

Ancak bu iradeyi güçlendirir!

Kuzeyin çocuklarının inadı dillere destan..
Sen bir gazla, bir kupa çalarak, tepemize vurarak bizi vazgeçirebileceğini mi sanıyorsun gafil!..

Her hain darbeniz çeliği güçlendiren balyozun örse indiği darbedir unutma
ve bu çocuklar kazandıkları gün nereye kaçacağını, nerede saklanacağını düşün şimdiden!..

Öfkemizi ve nefretimizi söndürecek su Karadenizde bile yok!..
Kazanmadan durmyacağız, yılmayacağız!.
Biz işte buradayız...

Varın elinizden geleni ardınıza koymayın,
Yiğitseniz uslandırın bizi de görelim!..

Yüreğine kalemine sağlık Gamze!
İyi ki varsın...

Emirhan Makul
24.05.2013, 15:42
Sonsuza dek direneceğiz. Eline, yüreğine sağlık Gamze.

Meriç Kurt
24.05.2013, 15:47
Ben yaşlandım galiba :) çok ama çok güzel bir yazı,seninle tanıştığım ve aynı ortamda olduğum için kendimle gurur duydum.....Bunun içinde çok teşekkür ederim.Eline sağlık

mavikan
24.05.2013, 15:57
tebrikler.. tebrikler.. eline , diline , yüreğine sağlık!!!

Gamze
24.05.2013, 16:00
Herkesten Allah razı olsun...

Biriz, beraberiz...

Eksik olmayın...

BulentOzkul
24.05.2013, 16:02
Gözlerim doldu, kalemize sağlık..

:alkış::alkış:

Boşuna demiyoruz;

Zordur Bataklık İçinde Temiz Kalmak,Yalanın İhanetin Ortasında Dimdik Durmak.Ama Hayatın Koşuludur Onurlu,Sabırlı,Vicdanlı Olmak.Zordur TRABZONSPOR'lu Olmak..

Sefa Çelebi
24.05.2013, 16:07
Helal olsun diyorum. Vazgeçen olmayacak bizde...

toksoy61
24.05.2013, 16:11
sözcükler usta kalemlerde çok daha farklı anlamlar kazanıyor ve insanı çok daha derinden etkiliyor

Burçin Aydoğdu
24.05.2013, 16:11
Eline sağlık. Aynen anlattığın gibi, bizim tribün maçın yıldızıydı.

Fakat şeref tribününün Fenerbahçe'ye ayrılan kısmın içinde olması da gayet manidardı.

Allah hepsinin belasını versin.

Kadir
24.05.2013, 16:14
Ben bir Trabzonlu olmamama rağmen hatta karadenizle bile alakam yok kendimi bildim bileli bu renklere aşığım babamda öyle.. Ondan kaptım herhalde..

İnadına sonuna kadar bu renklere aşk devam edecek, bu bir isyan bi savaş, vazgeçen haindir.

Enaldo61
24.05.2013, 16:18
Ağladım yazıyı okurken diyecek söz yok valla, ama Allah büyük, and olsun ki vazgeçmeyeceğiz, biz kazanacağız!

Tayfun Aydın
24.05.2013, 16:22
Ben de babamla beraber gitti maça maç bittiğinde gülüyordu adam üzülmedi bile ne büyük taraftarımız varmış dedi.

Ilelioglu
24.05.2013, 16:26
Bizde bu yazilar ile agliyoruz, eline yüregine saglik.

..

zekeriyya
24.05.2013, 16:27
yine sevinçleri paylaştık , yine hüzünlendik ve yine ayaktayız

DİNÇ
24.05.2013, 16:36
Maç sonunda oturup Tribünde etrafıma bakarken...

Kimi yakmıştı cigarasını...

Kimi söverek kendini avutuyordu...

Kimi yanındakine derdini anlatıyordu...

Ben tektim...

Sigara kullanmıyorum...Sövme nedir bilmiyorum...

Yanımda kimse yok...

Bir teselli arıyorsun, üzüntünü paylaşacak bir insan...

Ama yok...

Oturup seyrettim insanları...

İçindeki hüznü gördüm taraftarımızın...

Yılların biriktirdiği...

Teşekkürler kardeşim...Çok özel bir yazı...

polatmu
24.05.2013, 17:19
çok güzel bir yazı olmuş insana dokunuyor hele orada o atmosferi yaşadıysanız daha bir koyuyor... o maçta skor da bizden yana olsaydı ne gece olurdu diye düşünmekten alamıyorum kendimi.... çıktığımda buruk olsamda çok üzülmemiştim hatta hafif gülümsüyordum da bu takımın taraftarı olmanın gururuyla....

Alper Calik
24.05.2013, 17:23
Sevgili Dinç.,

Biz şampiyon olduk ! Hem de her damlasına kadar helaliyle. Bakma sen boynu bükük olduğumuza !

Asıl ezik olanlar o şikebahçelilerdir. Herşeyleri varken bile, ÜSTÜNE HEM KENDİ MAÇLARINA HEM BİZİM MAÇLARA ŞİKE YAPIP bizi 1 puan geçemeyen o şikecilerdir.

Emin ol bunu onlar da çok iyi biliyor ve içten içe çok ezik hissediyorlar.

Siz gönlünüzü ferah tutun.

Bize kimse şikeci diyemiyor ya, işte olay budur.

kayseriliyiz
24.05.2013, 17:30
Yüreginize saglik

HANCER
24.05.2013, 17:42
Yüreğine sağlık...

Gökhan ARSLAN
24.05.2013, 20:43
O maçtan sonraki ''seviyoruz işte varmı diyeceğin'' diye haykırırken hıçkırıklarla bağırdığımı farkettim kendime engel olamadım resmen
Allah bize bunları yaşatanlardan ve yaşatmaya devam edenlerden bir bir hesabını soracaktır
Eline, yüreğine sağlık Gamze..

Mustafa Ayazoğlu
24.05.2013, 20:44
Vazgeçmeyeceğiz

Furkan Özdem
24.05.2013, 21:19
Eline sağlık...

Trabzonsporlu olmak başka bir şey.. Çok başka, tarif edilemez. Çok şükür böyle insanlara sahip bir camianın parçasıyız...

zafercalikoglu
24.05.2013, 23:56
kalemine yüreğine sağlık bacım,artık senden tribünde söylenebilecek,bizimle özdeşecek bir beste,bir dize ,herneyse beklemek hakkımız oldu sanırım :)

Emre EFENDİOGLU
24.05.2013, 23:56
Keşke gelip sizinle beraber saatlerce sövseydim bu dürzülere ve düzene. Protokole doğru avazım çıktığı kadar en ağır küfürleri etseydim.
Kimse ayıplamasın bizi, çok dolu ve haklıyız.

UğurB
25.05.2013, 07:50
Lanet olsun gurbete... Lanet olsun sizlerle beraber olup ayni sevinci, ayni huzunu yasayamamaya...
Biliyorum gonuller, kalpler bir, duygular bir, acilar, sevincler bir...
Ama soz, vazgecmek yok... Soz ayrilmak yok bu sevgiden, mucadeleden...
Tesekkurler Gamze... Eline, kalemine, yuregine saglik...
Bu yazilarin soyunma odasina asilmasi lazim, futbolcularin nasil bir forma, nasil bir taraftar icin oynadigini anlamasi icin...

Sercan Keleş
25.05.2013, 08:24
Orda olmayı çok isterdim sınavların Allah belasını versin.

Berat
25.05.2013, 12:29
Yüreğine sağlık Gamze.

salihismet
25.05.2013, 13:00
Bu yazi icin ne söylense yinede eksik kalir, keske buralarin disinada cikabilse bu yazi,
SIKISIp kalmasa buralarda. Ben Gamzenin yazilarini devamli okumaya calisiyorum, o bambaska
bir Trabzonsporludur, Trabzonsporda göremedigimiz bazi yönleri onun yazilarinda okuyup
görüyoruz. Yazmaya devam edin lütfen.

Fatih Özkan
25.05.2013, 13:24
Trabzon'dan kalktık gitti...
Hayatımın en güzel günlerinden biri,
Ama şüphesiz ki hayatımın en güzel tribünüydü...
Orda olan herkesten Allah razı olsun!
Armanın peşinden bir ömür boyu!

Mehmet DİLEK
25.05.2013, 18:49
40 yaşındayım hayatımda ağladığım günlerin sayısı ya 2 ya 3 tür.bugün 4.sü oldu.Ellerine yüreğine sağlık gamze hanım.

cemka
25.05.2013, 20:35
Yüreğine, diline, kalemine sağlık Gamze.
Senelerdir tribünlere bu sevda uğruna koştuk. Ankara 19 Mayıstaki duyguları en son 1996 yılında son Eskişehir maçında tatmıştım. ''Sen şampiyon olmasan da....'' dizelerini hep bir ağızdan söylerken gözlerimden yaşlar süzülüyordu... Bugünde aynı duyguları bana tattıran siz BÜYÜK TRABZONSPOR sevdalılarına ne söylesem azdır... İyi ki varsınız...

İleli
26.05.2013, 05:26
muthis bir yazi olmus yuregine saglik...

MUSTAFA K.
26.05.2013, 10:02
Bu sevdayı ömrümün sonuna kadar bırakmayacağım...

Gamze
15.06.2013, 10:34
Herkese çok teşekkür ederim yorumları için.

Bir mail gelmişti yazıyı yayınladığım gün. O maili yayınlama iznini anca aldığım için burada paylaşmak istiyorum. Çok duygulanmıştım okuduğumda. Üstünden vakit geçse de yine de etkiliyor:

Merhaba:

Ben Erzurum dan Muhsin Macit.

Yazınızı göz yaşlarıyla okudum.yaş 30 Erzurumluyum.Yaşım daha 12 iken aile büyüklerimizden 2 abimiz bu sevdaya başkoymuşlardı.Ailelerini karşılarına alıp Trabzona maça kaçardı abilerimiz.taa çocukluktan bu sevda içimize düştü bizim de içimize benliğimize.Trabzon sporla yatıp Trabzon spormuzla kalkar olduk.Belki bizi trabzonlu trabzonsporlular bilmez yaşadıklarımızı anlamazlar.Ben sınavları asar maça kaçardım 17 yaşımın olgunluğuyla!!! bi kızım oldu ertesi günü kızımın tulumu ts cluptan olcak dedim de o heyecanla sabahın 8inde işyeri yerine atladım otobüse kaçarmısın trabzona:)neler neler.Ama emin olun 3 ezik takımın sevdalılarının arasında bi çınar gibi büyüdük etrafımıza saçıldık.çevremiz arkadaşlarımız çocuklarımız artık bi baş kaldırış gibi her ortamda Trabzonsporluluk duruşumuzu gösterdik.Trabzon sporla birlikte Trabzon sevdamızda baş gösterdi.Trabzon bir sevda Trabzonspor bir destan sözü adeta bizim için yazıldı bildik.İçimde birikenleri yazsam inanın harbi bi kitap olurdu bu sevda için yaşadıklarımız. yazınızı okudum içim burkuldu o sızlayan çarpan yüreğinize ortak oldu yüreğim.göz yaşlarıyla böyle iç mi dökülür deyip okurken satırlarınızı ,akıttım bende klavye ye o içinize döktüğünüz göz yaşlarından.rahatladım.en az sizin kadar.kalkıp haykırdım Seviyorum lan diye seviyorum Trabzonuda Trabzon sporumuda.Yapılanlar rmin olun bizi daha bağlıyo sevdamıza.Ne kadar temiz bi aşk yaşadığımızzın farkında oluyoruz.Vakurluluğunuzdan dik duruşunuzdan ödün vermeyin.Sizler ayakta durdukça bizler duracağız.biz biriz biz biziz biz trabzonsporluyuz.Belki okumayacaksınız yazdıklarımı ama içimi bi nevi döktüm haykırdım da rahatladım:)
Ellerinize sağlık iyi günler dilerim...