PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nobre de Türk Vatandaşı Oldu

Kemençeci
15.08.2006, 19:06
Aurelio'nun milli takımda oynamasını destekleyen arkadaşlar şimdi ne diyecek acaba? İşte bugün alınan kararla Trabzonspor maçlarında yapmadığı pislik kalmayan Nobre de Türk statüsünde oynayacakmış artık, milli takım yolu açıldı kendisine. Büyük ihtimalle bir dahaki maça giyer milli takım formasını. İşin iyice suyu çıktı.:mad:

tamuğ yamtar
15.08.2006, 19:16
Nobre de Türk statüsünde oynamak için başvuruyormuş.

Hayırlı olsun "Milli Takım"ımıza yeni bir forvet geliyor.

Fatih Tekke kenarda oturur artık.

Forvet ihtiyacını da kapattık.

Defansımızda kötü. Lucianoyu da vatandaşlığa alalım.

O açığıda kapattık.

Bu böyle uzar gider.

5-10 sene sonra 11 brezilyalı(örnektir) çıkar bizi temsil eder artık.

Dünya kupasını da alırız, Avrupa şampiyonuda oluruz.

Gerçi ben alacağımız öyle Dünya Kupasınında, Avrupa Şampiyonluğununda .........

Anlayan anlamıştır.

"Marco Aurelio Milli Takıma" başlığında yazdığım yazıdır.

Olacağı budur arkadaşım.

Kemençeci
15.08.2006, 19:20
Sadece başvurma değil arkadaşım.

Karar resmi olarak onaylanmış cumhurbaşkanı tarafından herif artık Türk ve milli takıma girmeye hazır.

tamuğ yamtar
15.08.2006, 19:23
Kardeş önceden yazdığım bir yazıydı zaten.

Olacakları söyledik.

İlk aşamayı aşmış demek ki.

Vatandaşlığa kabul edilmiş.

Devamı da gelir işte.

Punisher-61
15.08.2006, 19:26
daha yabanci var mi??? milli takim degil..yabanci karmasi türkiyeyi temsil etsin..
aman allahim ben ne yazdim..görmesinler yoksa yaparlar valla

TSigalko
15.08.2006, 19:40
Yok kadroya alınmaz bence.Yeterince forvet var.

Kemençeci
15.08.2006, 19:51
Süresini doldursun oynatırlar.

"Hayır"sız federasyon varken.

Remzi
15.08.2006, 19:58
şimdi eğer yattara Türk olursa bu spor yazarları kimbilir ne derler.
Tabiiki doğal olarak üç eziklerdeki yabancıların Türk olmasına evet Bizim Yattaraya Hayır diyeceklerdir.Bu onların huyu bunu bilmeyen birini tanımıyorum ben.

ts_fan
15.08.2006, 21:14
''Bu kadar kolay mı Türk olmak?'' dediğimizde; insanlar, ''bırakınız bu lafları ne olmuş yani, dünya globalleşiyor, Almanya bile Hitler gibi tarihi ırkçı bir lider!!!'ine (kemikleri sızlamıştır:)) rağmen siyah tenli oyuncu oynattı, ihtiyaçlar doğrultusunda ne olmuş Marco Türk olmuşta, işi milliyetçi söylemlere dökmek yersiz, ...'' şeklinde uzatılabilecek yığınla tepki verdiler.Barajın duvarı delinmeye görsün, işte böyle su şiddetini her an artırarak devam ettirir.Var mı başka Türk olacak?Sıradaki gelsin...:mad:

TSigalko
15.08.2006, 22:18
Kendi milli takımına alınmayan 2. sınıf oyuncu çöplüğüne dönüşecez bu gidişle.

Tansu Onur Erdoğan
15.08.2006, 22:58
ingilterede milli olmamıs hiç bi futbolcu transfer edilemiyo bizim ligimizdeki kalitesiz adamlar transfer ediliyo 1 ikinciside türkl vatandaslıgına alınıp türk milli takımına çağrılıyo
kısaca ohaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Mert67
16.08.2006, 12:26
böyle şerefsiz bir oyuncunun TÜRK milli takımı kadro suna alınmasını asla istemem.

halil ibo
16.08.2006, 12:31
Sadece Trabzonspor değil diğer maçlardaki ahlaksızlıklarıda ortada.Daha çok yeni;dirsek olayından 2 maç ceza aldı.Ama tekme-tokat işleri sorumlusu Fatih Terim'in bunun gibi insanlıktan nasibini almamış birinede milli formayı vermesi yadırganamaz.

28TS61
16.08.2006, 13:33
aurelio ve nobre

ben aurelio´nun ilk geldigi sezon arkadaslar arasinda diyordum aurelio ayarinda bir futbolcunun milli takima lazim oldugunu ama milli milli takimda oynamasina karsiydim ve halen karsiyim cünki hakiki türk degildir

ve kafamda olusan bir kac soruyu sizlerle paylasmak istedim:

1- acaba ne kadar para aldilar tc vatandasi olmak icin ben sanmiyorum kendi istekleriyle tc vatandasi oldular

2- askerliklerini yapacaklarmi her tc vatandasi gibi

3-hadi diyelim aurelio 5senedir tr de ve tc vatandaslik hakki tanindi ona ama nobre icin nedemeliyiz neymis efendim nobre tr icin üstün hizmet saglamis ve hemen tc vatandasi olacakmis.
bana biri söylesin nobre yurt disinda bizi nerde basari ile temsil etmis

4- herhangi bir x futbolcu ts´de yada 3 kücükler harici bir baska külüpte oynamis durumda olsaydi ve bu takimlar o x futbolcuyu tc vatandasi yapmak isteseler ve sonrada milli takimda oynatilmasini isteselerdi eger ne cevap verilirdi bu külüplere

5- aurelio ts de oynar durumda olsaydi suan bence böyle bir olay asla olmicakti cünki aurelio ozaman ts nin futbolcusu oldugu icin

6- yakinda artik her külüpte oynayan her yabanci futbolcu helede genclerbirligi külübü takimi gibi afrikadan 17 yasindan futbolcu alip tr ye getirenler bundan sonra 22 yasinda tc vatandasi olur

amma sormusum ha

Can basten
16.08.2006, 19:02
http://img73.imageshack.us/img73/6660/ifb3wf1ls2.jpg

Geçen senenin 10 Kasım'ında Fenerbahçeliler'in büyük bir ciddiyetle(!) yerine getirdiği Atatürk anmasında vatandaşımız Nobre de resimde görüldüğü gibi arkada soytarılık edip duruyordu.

Bu herifi de Milli Takıma alırlarsa yuh derim artık başka da bişey demem.

TSigalko
16.08.2006, 19:18

Geçen senenin 10 Kasım'ında Fenerbahçeliler'in büyük bir ciddiyetle(!) yerine getirdiği Atatürk anmasında vatandaşımız Nobre de resimde görüldüğü gibi arkada soytarılık edip duruyordu.

öbür zibidide Luciano değilmi.

Semih GÜL
16.08.2006, 19:36
Milli forma 2 - 3 senedir zaten artık millli kelimesini kaldırabilecek yapıda değil ve gün geçtikçe kirleniyor malesef futbol kirleniyor olan bizim masum hayallerimize ve umutlarıza oluyor .

Böyle bir milli takımdan oolmayan TS li ve diğer anadolu klüpleride oyuncularını çıksin 3 kız kardeşle domuzların çamur banyosu gibi milli bir eğlence halinde yaşasalar.Bizde seyrederiz.

Örnekle günaha giriyorum ama cukk oturdu.

Kemençeci
16.08.2006, 20:46
Adını da Mert koymuşlar. Nur topu gibi bir vatandaşımız oldu.

invisibleman
17.08.2006, 10:27
Evet arkadaslar şimdi nobre ye eleştiriler başlar..Ancak size şunu söyleyim burda hedef nobre olmamalı.Burdaki hedefiniz bu futbolcuları bu kadar kolay vatandaslığa kabul edenler olmalı...Eğer bu nobre vatandaslığa gectiyse yine söylüyorum her türk futbolcusu gibi en doğal hakkı milli takımda oynamak...Burda suçlu futbolu ve ülkeyi yönetenler..

Dip Not:Ayrıca nobre nin milli takımda oynayacak kapasite de bi oyuncu olduunu düşünmüyorum..Ve Fatih Terim in onu kadroya alacağına da ihtimal vermiyorum...

Ozan
17.08.2006, 13:24

bu 10 kasım resmi olamaz . herkess gülümsüyo şebeklik yapıyo nasıl işdir bu yaa :mad:

bide nobre nin adı mert olmuş . o adamın adı mert olabilir mi en zıt alakasız ismi vermişler onada .

Tansu Onur Erdoğan
17.08.2006, 13:47
sizde iyi kulp buluyosunuz suclu warsa bu nobrede değil senin cumhurbaskanın onaylamıs adamın ne sucu war gidin sezer topic i acın sayın adama ağzınıza geleni

bende birezilyada olsam banada sao palulo yönetimi mesela sölüyorum sen yabancı statüsündesin brezilya vatandası ol dese bende olurum sizde olursunuz
sora brezilya önderiyle ilgili bi ortamda olsam bende nobre gibi davranırım alala taraflı olmayın empati yapın biraz

Kemençeci
17.08.2006, 19:34
Hedef zaten Nobre değil bu çarpık sistem. Bak ne demişiz:

Süresini doldursun oynatırlar.

"Hayır"sız federasyon varken.

Ama bu soytarının Milli Takım'da oynaması da olabilecekler arasında en kötüsü onu da görmek lazım.

Barış
17.08.2006, 19:38
nobre de milli takıma alınırsa futbol okullarını kapatalım altyapıya yatırımı keselim bu ülkede. böyle saçmalık olmaz,b.ku çıktı bu işin.

trapesus
21.08.2006, 05:10
Bula bula benim ismimi bulmuşlar adama kafayı yiyorum iki gündür evde!