PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yönetim, Teknik kadro, Futbolcular ve Taraftarı inceleyelim !

Onur Muhcu
14.08.2006, 10:59
Neden 1983'deki o ruh artık yok ?

Yanıtı belli bence, Trabzonspor bir istikrar yakalayamadı, Gelin şuandaki konumumuzu yönetimden, futolculara kadar inceleyelim.

Yönetim ; Büyük vaatlerle seçime girdi ve kazandı. Sayın Nuri ALBAYRAK, bugün Trabzonspor resmi sitesinde okuduğum habere göre hala taraftardan sabırlı olmasını istiyor. Oysa bu taraftar 23 yıldır sabrediyor ve artık sabıra tahammülü kalmadı, bunların hepsi bir kenara şimdi soruyorum ben sana,

1- Neden Dış Tranzsfer izleme politikasında görevlendirilmiş kişilere maaş veriyosun ?
2- Diyelim ki çalışıyorlar bende maaş veriyorum diyorsun, Nasıl çalışmak bu, Kaç kişi Söylediler kaç kişi aldılar ?
3- Hazır değiliz diyorsun, sabır istiyorsun, Neden 2005-2006 sezonu bitmesine az kala transfer edeceğin kişileri önceden belirleyip, hazırlık kampına yetiştirmedin ?
4- Turkcell Süper lig 3. haftaya girerken sen değil misin hala transfer yapacağız ama sabırlı olun diyen ?
5- Peki Sabırlı olduğumuzu düşünelim, 6 hafta sabretsek bu 6 haftada şuan olduğu gibi hep puan kaybetsek, Bu sezon ki hedefimizin adını kim koyacak ? Şampiyonluk mu acaba ? Bence Değil . .

Yönetim Sonuç olarak ; Transfer politikasında yanlış yapmış, belirleyeceği kişileri önceden belirlememiş, organize çalışamamış ve yapılacak olan transferleri bırakın hazırlık kampını lige bile yetiştirememiş ve hala sabır istemektedir. Yanlışlarını düzelt ALBAYRAK, boş şeyleri dinlemekten sıkıldı bu taraftar İCRAAT lazım artık, laf değil İCRAAT .

Lazaroni ; Kadroyu hala şekillendiremedi, Haklı yanları var, transfer istedi ama yapılmadı o yuzden suan için Lazaroniyi eleştirmek erken diyorum ama yerinde olsaydım Vestel Manisaspor maçının devre arasında futbolculara sadece bu formanın hakkını vermeyen bu takımdan gider derdim ve çıkıp adam gibi oynamalarını isterdim.

Futbolcular : Sadece şunu söylüyorum, Kişiler formadan ağır basmamalıdır. Her ne isim her ne yıldız olursa olsun, bordo mavi renklerden daha ağır bastığını zannediyorsa bu takımda yeri yoktur. Bence çıkıp kendilerini tartsınlar, Bakalım Forma mı daha ağır basacak yoksa isimler mi ?

Taraftar : 23 yıl şampiyon olamamıza rağmen bu kadar stad dolduysa yönetimin bu taraftara teşşekkür borcu vardır.

Sonuç olarak ; Bu yıl yine TARAFTAR şampiyon ..

Külünkoğlu
14.08.2006, 11:06
Yazıyı okudum okudum son cümle'de birde ne göreyim, "Bu yıl yine taraftar Şampiyon" Allah Allah dedim ya başta ki cümle ne ? sondaki cümle ne ? Yada nerdeyse 20 yıldır dahil olduğum tribunlerde ben neyi görememişim. Tribunlerde biz hangi sezon şampiyon olduk da yine tekrarlıyoruz ?

Taraftar 'dan kasıt nedir ? Taraftar demek bir şeyin tarafı olmak demektir, gönül vermektir, inanmaktır, desteklemektir. stadda dün akşam klasik kalearkası hariç taraftar göremedim. Öküz tren, tren öküz bağlamında galega gibi seyreden ve üzerinde Trabzonsporla alakalı hiçbir emare bulunmayan seyirci gördüm. onlarda zaten gereğini yerine getirip sadece seyrettiler.

Bu taraftar mı şampiyon ? şampuan olmasın sakın.

Selman
14.08.2006, 11:10
Stadı doldurmak marifet değildir zannımca.Kimse kusura bakmasın Trabzon'daki taraftar takımını desteklemiyor.En az 1 sene takımımızın maçlarını İstanbul'da oynaması gerektiğini düşünüyorum.Bizler takımımıza gerektiği kadar sahip çıkarız gurbet ellerde.Örnekleride mevcuttur.

Onur Muhcu
14.08.2006, 11:13
Yazıyı okudum okudum son cümle'de birde ne göreyim, "Bu yıl yine taraftar Şampiyon" Allah Allah dedim ya başta ki cümle ne ? sondaki cümle ne ? Yada nerdeyse 20 yıldır dahil olduğum tribunlerde ben neyi görememişim. Tribunlerde biz hangi sezon şampiyon olduk da yine tekrarlıyoruz ?

Taraftar 'dan kasıt nedir ? Taraftar demek bir şeyin tarafı olmak demektir, gönül vermektir, inanmaktır, desteklemektir. stadda dün akşam klasik kalearkası hariç taraftar göremedim. Öküz tren, tren öküz bağlamında galega gibi seyreden ve üzerinde Trabzonsporla alakalı hiçbir emare bulunmayan seyirci gördüm. onlarda zaten gereğini yerine getirip sadece seyrettiler.

Külünkoğlu arkadaşım, bir bakıma haklısın evet tezahurat yönümüzün eksik olduğu doğru, ama sen kastettiğim konuyu farklı anladın, ben diyorum ki Galatasaray geçen sezonun başında 1 kez berabere kaldı diye, taraftar yönetimi istifaya çağırdı, bizler 23 yıldır şampiyonluk görmüyoruz. Neredeyse sıradan bir takım gözüyle bakmaya başladılar bize, o eski ruhu kaybetti takım, bu 23 yılın ezikliğini kalbimizde yaşarken o stad yine tıklım tıklım doluyor. Bir kez şampiyon olsak ozaman avni akerden çıkacak olan sesi kulaklarında hisset. Acaba 23 yıl Gs-Fb-Bjk şampiyon olamasaydı neler olurdu ? Onuda bir düşün ona göre hareket edelim. Ona göre Taraftarı yargılayalım . .

DİNÇ
14.08.2006, 11:21
Stadı doldurmak marifet değildir zannımca.Kimse kusura bakmasın Trabzon'daki taraftar takımını desteklemiyor.En az 1 sene takımımızın maçlarını İstanbul'da oynaması gerektiğini düşünüyorum.Bizler takımımıza gerektiği kadar sahip çıkarız gurbet ellerde.Örnekleride mevcuttur.

Çooook Haklısın....
Anadolunun her yerinde Trabzonsporun maçını izledim...Bir Trabzonda gördüm ayağa kalkıp taraftarlık yapacaklara ''Oturun maç seyredemiyoruz'' diyenlere...

Hatta çok ağız dalaşına girdik ama sonuç yok...Bizden büyükler ve maçı sadece seyretmeye gelmişler...

Anadoluda destek daha farklı oluyor...Özellikle de İstanbulda...

''Elindekinin değerini kaybedince anlıyorsun''

Erbay
14.08.2006, 11:22
Evimizdeki ilk maçta bile stad tam dolmamış.Maç sonu görüntülerde taraftar artık çıldırmıştı.Sonuna kadar haklılar.Bir gol yediğimiz gibi ben de bitiyorum staddaki taraftarda.Aklıma hemen geçmişteki maçlarımız(yenildiğimiz maçlar)geliyor,takıma bakıyorum hiçbir şey yok.Böyle oynarsak stada taraftar-seyirci falan gelmez.

Hekimoğlu
14.08.2006, 11:23
sorulması gereken soru bir zamanlar rakip takımlar için cehennem olan bir stadın neden bu hale geldiğidir.bu stadda son yıllarda büyük acılar yaşadık ve şampiyonluğa inanç kalmadı ayrıca maratonun ortasındaki grubu etkisiz hale getirmek için de her şey yapıldı.

Külünkoğlu
14.08.2006, 11:24
Ben de bu mantığı anlamıyorum "23 yıl onlar şampiyon olmasaydı ne olurdu ?" Ya banane kardeşim, banane... bu cümleyi düşünerek mi teselli olacağım? bu mudur benim kriterim kıstasım ?

Taraftarlık zor zaman işidir, kültürdür, aidiyet hissidir, inançdır defalarca söyletmeyin da kardaşım, bizim milyonlarca seyircimize karşılık o kadar çok az taraftarımız var ki... Bu etkisizlik neticesinde durum bu haldedir, tam tersi olsa çok daha farklı olacağından şüphemiz mi var ? varsa atalım kendimize deniz'e. Tribun desteğinden bi haber olan bu güruh'un Trabzonspor'u bir iki yıl özlemesi gerekiyor. Belki o zaman iki elden bir ses çıkabiliyormuş'u keşfederler.

Onur Muhcu
14.08.2006, 11:29
Ya bırakın Allah aşkına ya, tarftarlık kültürdür, 96 dan beri bir çok kişi maça gitmemeye başladı taraftarın hatasımı bu ? Benim doğum yerime : Avni Aker yazıyor, o tribunde doğdum büyüdüm, heves mi bıraktılar. Ruh mu bıraktılar ? Hangisi top oynuyor adam akıllı, herkes taraftara yükleniyor. Hedefimizde ne var bu yıl Şampiyonluk mu ? neyi desteklesin bu adamlar, bunca yıl herkesin canı çıktı ya, hala taraftara küsüyoruz. Yönetimin her yaptığı iş hata, Dün polislerle kavga ediyodum, kapıyı bile açmadılar resmen eziyet çekiyoruz bumudur yönetim bu mudur futbol ? Organize olamayan onlar, başka kimsenin suçu yok . .

Hekimoğlu
14.08.2006, 11:33
sizin tek derdiniz trabzonspor'u istanbul'a taşımak.bunun düşüncesi bile korkunç.olimpiyattaki sivas maçınıda unutmadık daha.o kadar havaya girmeyin stadı doldurduğunuz maçlar türkiye kupası finali ve ikincilik maçı.takım üst üste mağlubiyetler alsa acaba kaç kişi gidersiniz.kaçınız taraftarlık(!) yapar?

Külünkoğlu
14.08.2006, 11:44
Hekimoğlu konuyu saptırma biraz düşünmeyi denesen yazarken daha iyi olacak.

yusuf atalay
14.08.2006, 11:45
bu hoca bizi kıl etmeden defedin gitsin . yanlışlıkla sahanın yanından geçsem.kadroyla oynamayı çok sevdiği için benide maça çıkaracak.sırf szymk kesmek için. ayrıca misinanın alacağı futbolcuyu iste

yusuf atalay
14.08.2006, 11:46
istemiyorum.

Mustafa YILMAZ
14.08.2006, 11:48

+1967 sadece kale arkasi geri yalan ne olduysa 96'dan sonra oldu eski atmosfer yok artık öncede maraton maçın gidişatına göre ses çıkarırdı rakibi bozardı ıslıklama sesi taa istanbuldan duyulurdu şimdi çekirdek çıtlatıp maç izliyorlar benimde burdan (Trabzon dışından) tv başında içim gidiyor!! hatta bi bjk li "nasıl stat burası ses çıkmıyor" dediği zaman kendimi zor tutuyorum:mad:

Başka hiç bir taraftar bu kadar bölünmüş değil biri tezahurata başlıyor öbürü sesi bastırmak için davul çalıyor! bumu taraftarlık birleşme olmadan hiç bir şey olmaz...şöle tek çatı altında stadın bir yerinde 4000-5000 kişi bir araya gelse tek amaç olsa Trabzonspor'un başarısı için kendimizi yırtsak bağarsak hep bir ağızdan ne olur? o zaman biz kazanırız işte ama ne yazıkki senelerdir hem Trabzonspor yönetimlerindeki hemde tribündeki bölünmüşlük başarıya engel aslında olay bu kadar basit..

Aslıhan
14.08.2006, 11:50
Neden bütün konular dönüp dolaşıp Trabzon daki taraftarlara geliyor anlamış değilim.Yok efendim taraftarlık mı yapıyosunuz , yok efendim stadı mı dolduruyorsunuz ? bu ne yaaaa.Yani trabzon daki taraftarlar beceriksiz, sessiz ,pısırık, taraftarlığın ne olduğunu bilmeyen insanlar topluluğu(!) :mad: öle ya takım mükemmel oynuyo , transfer bitmiş , yönetim üzerine düşenleri fazlasıyla yapmış, tek suçlu taraftar .

Kabul ediyorum öle ahım şahım bir taraftar değiliz ama bu sadece bizim suçumuz değil !!

23 yıldır aynı senaryolar yazılıyo sadece farklı olan oyuncu ve yönetmenler

Selman
14.08.2006, 11:54
sizin tek derdiniz trabzonspor'u istanbul'a taşımak.bunun düşüncesi bile korkunç.olimpiyattaki sivas maçınıda unutmadık daha.o kadar havaya girmeyin stadı doldurduğunuz maçlar türkiye kupası finali ve ikincilik maçı.takım üst üste mağlubiyetler alsa acaba kaç kişi gidersiniz.kaçınız taraftarlık(!) yapar?

Niyetimiz takımı İstanbul'a taşımak değildir.Takımı layıkiyle desteklemektir.Artık çevremizdeki rakip taraftarların ağzından bile duyar olduk tribünlerimizdeki sessizliği.

Takım her ne kadar kötü olursa olsun sen takımını destekleyeceksin.Belli bir grup dışında kim bağırıyor stadda?Hiç kimse.Ben ekran başından deli oluyorum.Kamera bizim tribünleri çekiyor herkezin elinde çekirdek.Yemin ediyorum bu adam evde çekirdek yemiyordur.Stada çekirdek yemek için gelmiş sanki.

Heybetli bir çıkış yaptığına göre Trabzon'da oturuyor olmalısın renkdaş.Takımını destekleyenlere sözüm yok.Ama şunu da belirtmeden geçemeyeceğim.Maç bittikten sonra eve geldiğimde yazılanları bir okuyayayım dedim.Takım orda maç oynarken aynı saatlerde avatarının altında yaşadığı yer "Trabzon" yazan bazı arkadaşlarımız burada yorum yapıyordu.

kml61ts
14.08.2006, 12:07
Neden bütün konular dönüp dolaşıp Trabzon daki taraftarlara geliyor anlamış değilim.Yok efendim taraftarlık mı yapıyosunuz , yok efendim stadı mı dolduruyorsunuz ? bu ne yaaaa.Yani trabzon daki taraftarlar beceriksiz, sessiz ,pısırık, taraftarlığın ne olduğunu bilmeyen insanlar topluluğu(!) :mad: öle ya takım mükemmel oynuyo , transfer bitmiş , yönetim üzerine düşenleri fazlasıyla yapmış, tek suçlu taraftar .

Kabul ediyorum öle ahım şahım bir taraftar değiliz ama bu sadece bizim suçumuz değil !!

23 yıldır aynı senaryolar yazılıyo sadece farklı olan oyuncu ve yönetmenler

Tabii ki tek suçlu taraftar değil ama bir düşünün dakika 80 civarı (belki yanlış olabilir dakika) durum 1-1 ve sen taraftar olarak ne kadar kötü olursa olsun takımını saha içinde oynayan oyuncuları ateşlemen gerekirken başlıyosun FATİH TEKKE lehine tezahürat yapmaya bu ne kadar saçma bir davranıştır kimse farkında mıdır? Taraftar olarak o ana kadar doğru düzgün tezahürat yapma ondan sonra 80. dakika başla "Lay lay lay Fatih TEkke." demeye bu sahada yırtınan Hasan'a birşeyler yapmak için kendini paralayan MArcelinho'ya, takımının gol ataması için belki de tek başına çabalayan Umut'a ne büyük saygısızlıktır farkında mısınız ? AYIPTIR AYIP...
Kimse unutmasın şunu bu takımdan Fatih'i kimse zorla kovmadı kendisi istedi ve gitti bu kadar.

kudu_61
14.08.2006, 12:54
Yönetim : Çok Çok Suçlu
Teknik Direktör : Çok Suçlu
Futbolcular : Çok çok Suçlu
Taraftar : En az suçlu

Külünkoğlu
14.08.2006, 13:29
1) Formasını alıp maça gelen taraftarımız var mı ? (bir kısmından değil bütünlükden bahsediyorum)
2) Kombinelerimiz yok mu satıyor ?
3) Dergi Abonesi olan taraftar sayımız ? geçtim yüzbini bir stadı dolduran taraftar sayımız kadar oldu mu ?
4) Yurt genelinde bütün Ts Clup'ların ürün satışı x takımın x şube satışını geçti mi ?

Vahid Halilhodzic "Trabzonspor taraftarı kulübünü dünyanın en iyi kulübü taraftarı da dünyanın en iyi taraftarı sanıyor" demişti zannedersem. Pek haksız da sayılmaz.
Şimdi birileri yönetim diyecek, transfer diyecek, Bu iki olgunun kombine,forma, taraftar sayısına etki etmeyecek olduğunu idda etmek adaletle bağdaşmaz, İşte tam bu nokta da gerçek "taraftar" ortaya çıkıyor. Gerçek taraftar için bunlar teferruat kalıyor, sahipleniyor asla yanlız bırakmıyor, eleştirisini yapıyor, bağırıyor çağırıyor nefesi kesilene kadar tezahuratını yapıyor, olumsuzlukları kabullenmiyor ama asla yalnız bırakmıyor. Bu klüp ve takım "benim, bizim" diyor. Ama kaçı bunu yapıyor ? Bilmem anlatabildim mi ?

zafercalikoglu
14.08.2006, 13:43
bende yıllardır taraftarı eleştirenler arasındaydım ,ama onlara hak veriyorum artık ,hep kandırılmış,her sezon şampiyonluk umudiyle başlanmış ve bitmiş,yonetimler en buyuk suclu,taraftarı organize edememesinden dolayı ,stadın en guzel yerini sen git VIp yap(affetmezlerin yeri) ondan sonrada gel destek yap,,zaten stadda ambians yok gibi,ondan sonra taraftar bağırmıyor,bu stada ne zaman direkler kondu bilinçis ve stadın gorunumu bozacak şekilde ozaman zaten taraftar desteğide azaldı,yıllardır hep yazdık çizdik kale arkalarını yukseltin diye,o da yok ,

yok kardeşim yok
taraftar suclu falan degil ,en kotu stad bizde en kotu yonetim bizde ,25 sende şampiyon olmayan biz,hala taraftar ,yazık şu anda 23 sende 3 defa şamyon olmuş olasydık şimdi taraftarımız %100 yüz artmıştı bunuda mı göremiyoruz,

bende istanbuldayım ve istanbulda takım yılda 2-3 kere geliyor ve kupa maçları ve istanbul spor maçları taraftar desteği açısından mukemmeldi,herzman o destek olurmu ,bence olmaz ,neden ist ezikleri bile kotu oynadıukları halde 15 milyona yakın bir sehirde 20-30 binlik stadı dolduramıyorlar
artık kimse kimse ye taraftar yaramaz falan gibi laflar etmesin ,
benden bu kadar,

Onur Muhcu
14.08.2006, 13:48
bende yıllardır taraftarı eleştirenler arasındaydım ,ama onlara hak veriyorum artık ,hep kandırılmış,her sezon şampiyonluk umudiyle başlanmış ve bitmiş,yonetimler en buyuk suclu,taraftarı organize edememesinden dolayı ,stadın en guzel yerini sen git VIp yap(affetmezlerin yeri) ondan sonrada gel destek yap,,zaten stadda ambians yok gibi,ondan sonra taraftar bağırmıyor,bu stada ne zaman direkler kondu bilinçis ve stadın gorunumu bozacak şekilde ozaman zaten taraftar desteğide azaldı,yıllardır hep yazdık çizdik kale arkalarını yukseltin diye,o da yok ,

yok kardeşim yok
taraftar suclu falan degil ,en kotu stad bizde en kotu yonetim bizde ,25 sende şampiyon olmayan biz,hala taraftar ,yazık şu anda 23 sende 3 defa şamyon olmuş olasydık şimdi taraftarımız %100 yüz artmıştı bunuda mı göremiyoruz,

bende istanbuldayım ve istanbulda takım yılda 2-3 kere geliyor ve kupa maçları ve istanbul spor maçları taraftar desteği açısından mukemmeldi,herzman o destek olurmu ,bence olmaz ,neden ist ezikleri bile kotu oynadıukları halde 15 milyona yakın bir sehirde 20-30 binlik stadı dolduramıyorlar
artık kimse kimse ye taraftar yaramaz falan gibi laflar etmesin ,
benden bu kadar,

Herşeyi Sade bir dille anlatmışsın ve olaylara hep objektif yaklaşmıssın, Yazından dolayı teşşekür ederim, eline sağlık ..

Çebi
14.08.2006, 15:59
Taraftarı sadece "Trabzon'daki taraftar" diye ele almanız çok ama çok yanlış...Şüphesiz çok büyük bir eksiklik bu takımımız için, taraftar yeterli desteği vermiyor ama bunu sadece Trabzon'daki taraftarla sınırlı bişeymiş gibi göstermek inandırıcı değil. Bunu söyleyenler en azından kendilerini ne yaptıkları konusunda değerlendirirlerse objektif biçimde gerçeği görmek zor olmayacak...

Trabzon'daki taraftar tezahürat yapamıyormuş...Bunun Trabzon'u İstanbul'u Ankara'sı mı var...Nedir bu saçmalık...İstanbul'da 60.000 kişiye oynadığımız maçta kaçtane organize tezahürat yapıldı en basit örnek?

Bu bizim gerçeğimiz...Bu kadar bölünmüşlükle bundan fazlasını beklemek de imkansız..

Trabzonspor başkanı, asbaşkanı, 2.başkanı herneyse istese tüm taraftar gruplarını tek çatı altında toplayacak bir çalışma yapamazlar mı?...Yapabilir de de yapmazlar...Organize güçlü tepkiden her zaman çekinilir çünkü. Muhalefet olmazsa olmaz bizim taraftarımızda...x e karşı olana, y karşı durur...Mavi boncuk kimden geliyorsa onun tarafında olunur...Tek başına iktidar olmadıkça, Trabzonspor'un "tek" taraftar grubu olmadıkça hadi en fazla 2 diyelim şuna dünyanın hiçbiryerinde Trabzonspor taraftarı bu görüntüsünün çok fazla üzerine çıkamaz...

Kimse kendini soyutlamasın...Trabzon, İstanbul, Ankara..ayrımı yapmasın..İstanbul'da da Ts maçı izledim, Bursa'da da, Ankara'da da, İzmit'de de, Gaziantep'te de...Fark görmedim hiçbiryerde...

Külünkoğlu
14.08.2006, 16:17
Ahmet coşmuşsunda boşa coşmuşsun be kardeşim. Ben "Trabzon'daki taraftar" diye ayrım yapmadım. sonuçta oradaki taraftar kimi temsil ediyor ? İl hatta ülke ayrımı yapılmaksınız bütün Trabzonspor taraftarlarını temsil etmiyor mu ? Yani kimi kimle eleştireceksiniz. Taraftarlığa vurgu yapmak seyirciliği eleştirmek kimsenin zoruna gitmemeli. Bahsettiğin 60.000 kişilik maçta organize bir biçimde tezahurat olmadı olamazdı da dünya yüzeyinde o stadda tek tezahurat yapacak taraftar grubu (Liverpool) Şampiyonlar ligi finalinde geldi ve yaptı. Ama o gün kimse şu il bu il şudur budur demedi. Trabzonsporlulara helal olsun geldiler ve doldurdular dendi. Başarı da başarısızlıkda hepimizin. "Bunu söyleyenler en azından kendilerini ne yaptıkları konusunda değerlendirirlerse objektif biçimde gerçeği görmek zor olmayacak." asıl tehlikeli yön budur Ahmet, yanlış yoldasın bu çıkmaz sokağa girmesen iyi olur. Hepimiz biriz nerden bakarsak bakalım biriz. Aksini düşünenin ocağına incir ağacı dikilir, dikilmiştir de.

Yazılarımdaki serzenişimi ne için ve neye göre yaptığımı, hangi amaç için yaptığımı biraz anlamaya çalışmanın kime ne zararı var. Anlayın da.

Çebi
14.08.2006, 16:29
Boşa coştuğumu düşünmüyorumMetin abi! Şöyle ki; bu başlık içersinde yazılanlara karşılık değil özellikle Manisa maçı başlığında sıkça dillendirilen görüşlere karşı yazdım bunu...Konu için ayrı başlık açıldığını görünce maç başlığıyla karışmasın diye buraya aktardım görüşlerimi. Senin yazılarına karşılık yazılmış bir düşünce yok mesajımda.

Dilersen kastettiğim türde onlarca mesajdan bir kaçını alıntıyla yapıştırırım hani nerede diyecek olursan...

"Bunu söyleyenler en azından kendilerini ne yaptıkları konusunda değerlendirirlerse objektif biçimde, gerçeği görmek zor olmayacak." lafımın hala arkasındayım.yanlış olduğumu, en azından Taraftarı x şehir y şehir z şehir diye sınıflandıran ve hatta takımı İstanbula taşımaya kalkan zihniyet kadar yanlış yolda olduğumu da ayrıca düşünmüyorum

Saygılar..

attagümüshane
14.08.2006, 16:31
kusura bakmasın trabzonda olup da taraftarı organize etmeye çalışan..deplasmanlara gelen arkadaşlar...
ben ne vakit ankarada maça gitsem..bir avuç, yanındakini (ki bunlar trabzon şehrinden gelmiş birbiriyle arkadaş insanlar..) kollayan, ts liliği öne çıkarmak yerine, zaman zaman millete bulaşan..veeee..bordoooo-maviiii..şapmiyoooo..trabzoooooon...demekten başka hiçbirşey bilmeyen insanlar görüyorum..
ondan sonrada ateşli trabzonspor taraftarından sözedlir..ben de gülerim..!!!
yazık...çok yazık...biz bunları duyup büyümedik oysa!!

corleone
14.08.2006, 16:42
Tabii ki tek suçlu taraftar değil ama bir düşünün dakika 80 civarı (belki yanlış olabilir dakika) durum 1-1 ve sen taraftar olarak ne kadar kötü olursa olsun takımını saha içinde oynayan oyuncuları ateşlemen gerekirken başlıyosun FATİH TEKKE lehine tezahürat yapmaya bu ne kadar saçma bir davranıştır kimse farkında mıdır? Taraftar olarak o ana kadar doğru düzgün tezahürat yapma ondan sonra 80. dakika başla "Lay lay lay Fatih TEkke." demeye bu sahada yırtınan Hasan'a birşeyler yapmak için kendini paralayan MArcelinho'ya, takımının gol ataması için belki de tek başına çabalayan Umut'a ne büyük saygısızlıktır farkında mısınız ? AYIPTIR AYIP...
Kimse unutmasın şunu bu takımdan Fatih'i kimse zorla kovmadı kendisi istedi ve gitti bu kadar.
hay Allah razı olsun, bitmemişiz demek ki senin gibi düşünenler de var, söylediklerinin her kelimesine katılıyorum, maç sonuna bakıyorum, lazaroni kendisini yuhalayan kapalıdaki taraftarları alkışlıyor, ya kardeşim daha evindeki ilk maç, yuhalayarak neyi amaçlıyorsun, wallahi billahi bıktım artık, nasıl bir anlayıştır anlayamıyorum, birçok kişinin dediği gibi taraftar 95 ten sonra değil kendi topçusuna söven taraftarlar çoğaldığı için tribünden çekiliyor...

mahmuter61
14.08.2006, 16:53
Maçın sonunda Fatih Tekke lehine tezahürat yapanların yüzde sekseni geçen sezon ona küfür edenlerdir!!!Fatihbu kadar seviliyorsa neden geçen sene arabası kurşunlandığında kimse olaya tepki koyup Fatihe sahip çıkmadı?Gittikten sonramı bu sevgi seli?İsim önemli değil takımı ateşlemeli buaradada yönetim üstüne düşeni adam gibi yapmalı amatörce değil!Biz taraftarlığı bilmiyoruz-yönetim yöneticiliği bilmiyor-hoca hocalığı ya öyle denk gelmişiz ki Allah sonumuzu hayır eylesin!

kudu_61
14.08.2006, 17:16
1) Formasını alıp maça gelen taraftarımız var mı ? (bir kısmından değil bütünlükden bahsediyorum)
2) Kombinelerimiz yok mu satıyor ?
3) Dergi Abonesi olan taraftar sayımız ? geçtim yüzbini bir stadı dolduran taraftar sayımız kadar oldu mu ?
4) Yurt genelinde bütün Ts Clup'ların ürün satışı x takımın x şube satışını geçti mi ?

Vahid Halilhodzic "Trabzonspor taraftarı kulübünü dünyanın en iyi kulübü taraftarı da dünyanın en iyi taraftarı sanıyor" demişti zannedersem. Pek haksız da sayılmaz.
Şimdi birileri yönetim diyecek, transfer diyecek, Bu iki olgunun kombine,forma, taraftar sayısına etki etmeyecek olduğunu idda etmek adaletle bağdaşmaz, İşte tam bu nokta da gerçek "taraftar" ortaya çıkıyor. Gerçek taraftar için bunlar teferruat kalıyor, sahipleniyor asla yanlız bırakmıyor, eleştirisini yapıyor, bağırıyor çağırıyor nefesi kesilene kadar tezahuratını yapıyor, olumsuzlukları kabullenmiyor ama asla yalnız bırakmıyor. Bu klüp ve takım "benim, bizim" diyor. Ama kaçı bunu yapıyor ? Bilmem anlatabildim mi ?

Trabzonda kaç tane fabrika var, kaç tane taraftarımız köylerden maça geliyor, halil hoca trabzon hakkında ne biliyordu kappa formasının fiyatı kaç paraydı, tsclup kaç paraydı, puma kaç para Trabzonun köyden inen taraftarı sence hersene bir forma alabilir mi ? Bağıran taraftarımızın da ağzına sağlık gene bağırıyorlar ama 23 sene olmuş sabır taşı olsa çatlardı yönetim geldi de taraftara sol açık aldı da ön libero aldı da taraftar mı istemem dedi...

TSigalko
14.08.2006, 17:39
Neden o eski ruh yok? Cevabı çok basit: Paranın olduğu yerde ruh kaybolur.Eğer futbolcularımız herşeyin para olmadığını,Avni Aker stadyumunda Trabzonspor için top koşturmanın bir bedeli olmadığını,O forma için canını bile verecek olan kişilerin olduğunu, ve ne kadar şanslı olduklarını anladıkları zaman şampiyon oluruz.Tabi bunları anlamaları için yürekten trabzonlu ve trabzonsporlu olmaları gerekir.(Bkz:Trabzonspor'un şampiyonluk yılları)

Nytre
14.08.2006, 17:54
manisa maçında stad haparöründen şu anons yapıldı: şu anda stadyumda 13.499 kişi bulunmaktadır... 21.700 kişilik statta 14,000 kişi var...

Jade
14.08.2006, 18:15
taraftarı suçlayan, tribündeki halini tavrını beğenmeyenlere şaşırıyorum doğrusu.

3-5 kuruşluk paralarıyla bilet alıp yağmur çamur demeden stadyuma giden asgari ücretle çalışan ya da öğrenci, hayatları boyunca şampiyonluk görememiş (görememesi de pek muhtemel)-ya da hatırlamayan , yine de küçücük umutlar peşinde koşan, her sezon başı umutları onun bunun elinde çarçur edilen 15-35 yaş arası YENİ JENERASYON.

futbolcusunda, başkanında, yöneticisinde, malzemecisinde, t.d.ünde, yeni nesil taraftarda bırakın şampiyonluk kupasını, inancı bile göremeyen, bağırmak isteyen ama kendinde bağıracak gücü bulamayan, belki de sağlığını riske atıp herşeye rağmen efsanesini izlemek için stadyuma koşan 40 - 65 yaş arası ESKİ JENERASYON..

bu takım 20 küsür yıldır şampiyon olamıyorsa bunda en son suçlu (ki kanımca sıralamada bile olmaması gerek) taraftardır.. kimse kusura bakmasın ama kimsenin bu taraftara yok çekirdek yiyor, yok trene bakıyor gibi suçlama yapmaya hakkı yoktur.. trabzonspor taraftar için var... bu insanlar onu kendisi için bu seviyeye çıkardı.. eğer biz ona maddi manevi destek oluyorsak -ki bugün bu sitede onun için bir arada olmamız bunun göstergesi-, trabzonspor bize hizmet etmek zorunda biz ona değil..

SKOR :
TARAFTAR : 22 TRABZONSPO :0

aklıma da bi şarkı geldi bu arada:) ne verdin ki bana ne istiyorsun?

ErayAkyüz
14.08.2006, 18:21

sana %100 katılıyorum belki trabzon da ozlerler de stad bitince bagrına basarlar takımı 70. dakikadan sonra fatihtekke die bagırmazlar oyuncuların moralini bozmazlar başka trabzon yok iiyi gunde de kotu gunde de yanındayız trabzon bize kötu gun taraftarı lazım

Ali Özcan
14.08.2006, 18:23
trabzon da taraftar maraftar yok...o şehir o takımı haketmiyor bence...olay bu...

Gürkan
14.08.2006, 18:38
işi sonunda ist. - trabzon olayına sokacaksınız.

taraftar maclarda daha etkılı olmalı buda lafı ozu gecen tribun lıderınden gecıyo. bırlık olmöadıktabn sonra hıcbır sonuc alınamaz.bence taraftar bagırıyo ama 100-150 kısılık gruplar halınde o zamanda cılız bır vızıltı oluyo.

Cabri61
14.08.2006, 18:42
manisa maçında stad haparöründen şu anons yapıldı: şu anda stadyumda 13.499 kişi bulunmaktadır... 21.700 kişilik statta 14,000 kişi var...

stadda daha fazla kişi vardı..boşluk çok azdı belki 1500 ...

Onur Muhcu
14.08.2006, 19:01
Arkadaşlar konuyu saptırmayalım, Trabzonspor için burdayız birbirimizi kırmak için değil

Adnan Mollasalihoğlu
14.08.2006, 19:25
hay Allah razı olsun, bitmemişiz demek ki senin gibi düşünenler de var, söylediklerinin her kelimesine katılıyorum, maç sonuna bakıyorum, lazaroni kendisini yuhalayan kapalıdaki taraftarları alkışlıyor, ya kardeşim daha evindeki ilk maç, yuhalayarak neyi amaçlıyorsun, wallahi billahi bıktım artık, nasıl bir anlayıştır anlayamıyorum, birçok kişinin dediği gibi taraftar 95 ten sonra değil kendi topçusuna söven taraftarlar çoğaldığı için tribünden çekiliyor...

+1967

Fatih'in gölgesini çekin şu takımın üzerinden...

Adnan Mollasalihoğlu
14.08.2006, 19:31
Herkes istediğini demekte hürdür...Beğenirsin beğenmezsin.
Gerek yok polemiğe

oflu_61_ts
14.08.2006, 19:35
bence sorun traftar yapımızda dün dk 85 uzamalarla birlite 10 dk var ve traftar fatih tekke diye bağrıyoo daha 2 .hafta daha her şey yeni başlamış yönetim istifa diye bağrıyorlar ee marcelinho farması kaçtane sattı kombine kaçtane sattı bu mu taraftarlık bjk ricardinho yu aldı için traftar kızıyoo biz almadık diye kızıyoo biz büyük külübüz tartışılmaz ama finasal olarak istanbul eziklerinin yarısı kadar degiliz gs dünya borcu var ama ist. da dünya para eden arazileri var bjk delgado yu ülkere aldırdı sonrada kendi parasıyla ricardinho yu aldı malesef bizim öyle para harcama lüks müz yok onların borçlarını bir şekilde öderler trabzonda başkana kızıyoo lar adam kendi parasıyla topçu aldı albayrak dışında sadri şener dışında başka kimin yardımı oldu olmadı gelen hep yedi istanbul eziklerinin sponsorları varken biz napıyoruz yönetimi istifaya çağrıyoruz olmaz arakadaşlar bizim çözüm bulmamız şart trabzonun büyük iş adamlarının takıma yardım etme zamanı geldi

Adnan Mollasalihoğlu
14.08.2006, 19:41
bence sorun traftar yapımızda dün dk 85 uzamalarla birlite 10 dk var ve traftar fatih tekke diye bağrıyoo daha 2 .hafta daha her şey yeni başlamış yönetim istifa diye bağrıyorlar ee marcelinho farması kaçtane sattı kombine kaçtane sattı bu mu taraftarlık bjk ricardinho yu aldı için traftar kızıyoo biz almadık diye kızıyoo biz büyük külübüz tartışılmaz ama finasal olarak istanbul eziklerinin yarısı kadar degiliz gs dünya borcu var ama ist. da dünya para eden arazileri var bjk delgado yu ülkere aldırdı sonrada kendi parasıyla ricardinho yu aldı malesef bizim öyle para harcama lüks müz yok onların borçlarını bir şekilde öderler trabzonda başkana kızıyoo lar adam kendi parasıyla topçu aldı albayrak dışında sadri şener dışında başka kimin yardımı oldu olmadı gelen hep yedi istanbul eziklerinin sponsorları varken biz napıyoruz yönetimi istifaya çağrıyoruz olmaz arakadaşlar bizim çözüm bulmamız şart trabzonun büyük iş adamlarının takıma yardım etme zamanı geldi

Doğru düşünüyorsun kardeşim de o dediğin büyük iş adamları stadda anasına avradına sövmeleri içiin mi futbolcu alacak bu takıma???

Çakır
14.08.2006, 19:53
Kişisel tartışma içeren mesajlar silinmiştir. Bunun son olması yönünde iki tarafa da son uyarımızı yapıyoruz. Bu forum fikirlerin tartışması için vardır, kişilerin değil.

Cabri61
14.08.2006, 23:17
trabzonspor klübü ve trabzonsporu destekleyenler kenetlenmediğimiz sürece
şampiyonluğa ulaşamayacağız.trabzonspordan küsen bir sürü kişi var...
manisa maçında desteklenyenlere teşekkür ediyorum.ama benim anlamadığım
neden maratonun b bloğundaki taraftarlar ayrı
a bloğundaki taraftarlar ayrı
çılgınlar ayrı bağırıyor
her taraftar topluluğu kendi sesini duyuyor.her grupran ayrı sloganlar çıkıyor.
yani iş birbirimizin bağırışlarını engellemeye kadar gidiyor.
beraber taraftarlar olarak yaptığımız tek şey
bordo-mavi-şampiyon-trabzon
bi de ıslık çalmak ve gol sonrası sevinmek

Thedoors
15.08.2006, 00:11
Açılması ve tartışılması gereken bi konuş başlığı gerçekten.Genel bölümüne girdiğimde bazen o kadar gereksiz başlıklar görüyorum ki...Konuyu açan arkadaşımı duyarlılığından dolayı kutluyorum.

Taraftar konusundaysa hala ikilemdeym.Fakat geçen gün ki farklı bi başlık altında küçükte olsa değinmiştim;trabzondaki taraftar kitlesinin gerçek anlamda eskisi gibi tribün varyasyonunu yaratamadığına ve bunu televizyondan gördüğümde ben ve benim gibilere bunun çok dokunduğuna..bu bağlamda taraftarın bi şekilde eksik yönüne vurgu yapılabilir.Ama trabzon ilinin ekonomik kalkınma ve kişi başı milli gelir olarak türkiyede kaçıncı sırada oldugunu,işsizlik faktörünü,ulaşım konusunu düşündüğümde çokda fazla yüklenmek mantıksız geliyo bana..

Ali Özcan
15.08.2006, 00:30
Taraftarımız yeterli desteği vermiyor arkadaşlar...maçlar çok sakin geçiyor...hakem katletti manisa maçını ama ben 10. dakikada atılan bi şişeden başka (ben bu protesto biçimini asla onaylamıyorum) bir tepki göremedik...eskiden böylemiydi yaw hakemler de titreyerek çıkardı sahaya...

TSelif
15.08.2006, 00:41
Manisa maçında bir an kulaklarım ın patlayacağını hissettim ..Islık sesinden (protesto )

@FLU
15.08.2006, 00:50
taraftarın bu kadar zayıf düşmesinin tek sebebi yaş ortalamasının (stattaki) çok yüksek olması artık bizim gibi yeni nesil trabzonlu deli dolu takımını her zaman her yerde destekliycek trabzonlu kalmadı statta o çekirdek yiyen vatandaşlar bizim gibi şampiyonluk görmemiş insanlar değil 6 şampiyonluğu da görmüş geçirmiş gençliğinde bu takımla mutlu olmuş bi bakıma doymuş insanlar o yüzden artık gelip sadece izlemekle yetiniyorlar ve ne yazıkki bizim arkamızdan yetişen bir nesil de yok allah sonumuzu hayır etsin yavaş yavaş yok oluyoruz ...

hakanhan
15.08.2006, 08:33
bu taraftarlik olayi benimde canimi sıkıyor. yokmu trabzonun tribün lideri!!!!!!!!!!! tribün lideri olmadan hangi taraftar bagirir. bu bölünmüşlük nedirki onuda anlamiş degilim. rantmi var bu işde.

zafercalikoglu
15.08.2006, 12:32
bu taraftarlik olayi benimde canimi sıkıyor. yokmu trabzonun tribün lideri!!!!!!!!!!! tribün lideri olmadan hangi taraftar bagirir. bu bölünmüşlük nedirki onuda anlamiş degilim. rantmi var bu işde.

HAKİKATEN KŞİM TRABZONUN TRİBÜN LİDERİ ÇIKSIN ORTAYA DA ŞURAYA İKİ KELAM ETSİN

Mustafa YILMAZ
15.08.2006, 13:55
Taraftarı sadece "Trabzon'daki taraftar" diye ele almanız çok ama çok yanlış...Şüphesiz çok büyük bir eksiklik bu takımımız için, taraftar yeterli desteği vermiyor ama bunu sadece Trabzon'daki taraftarla sınırlı bişeymiş gibi göstermek inandırıcı değil. Bunu söyleyenler en azından kendilerini ne yaptıkları konusunda değerlendirirlerse objektif biçimde gerçeği görmek zor olmayacak...

Trabzon'daki taraftar tezahürat yapamıyormuş...Bunun Trabzon'u İstanbul'u Ankara'sı mı var...Nedir bu saçmalık...İstanbul'da 60.000 kişiye oynadığımız maçta kaçtane organize tezahürat yapıldı en basit örnek?

Bu bizim gerçeğimiz...Bu kadar bölünmüşlükle bundan fazlasını beklemek de imkansız..

Trabzonspor başkanı, asbaşkanı, 2.başkanı herneyse istese tüm taraftar gruplarını tek çatı altında toplayacak bir çalışma yapamazlar mı?...Yapabilir de de yapmazlar...Organize güçlü tepkiden her zaman çekinilir çünkü. Muhalefet olmazsa olmaz bizim taraftarımızda...x e karşı olana, y karşı durur...Mavi boncuk kimden geliyorsa onun tarafında olunur...Tek başına iktidar olmadıkça, Trabzonspor'un "tek" taraftar grubu olmadıkça hadi en fazla 2 diyelim şuna dünyanın hiçbiryerinde Trabzonspor taraftarı bu görüntüsünün çok fazla üzerine çıkamaz...

Kimse kendini soyutlamasın...Trabzon, İstanbul, Ankara..ayrımı yapmasın..İstanbul'da da Ts maçı izledim, Bursa'da da, Ankara'da da, İzmit'de de, Gaziantep'te de...Fark görmedim hiçbiryerde...

Bir çok konuda haklısın ama ilk önce Trabzon'daki taraftar" kendini tamamlayacak ki ondan sonra diğer kentlerdeki taraftar buna uyum sağlayacak maçlar Trabzonda oynanıyor taraftarımız büyük çoğunluğu orda yani merkez orası, merkez kendini tamamlamadığı zaman kenardakileri nasıl tamamlasın? Trabzondan tek ses çıktığı zaman diğer kentler buna uyum sağlar..

ama ne yazıkki herkezin bildiği şey olan bölünmüşlük ortadan kalkmadıkça hiç bir şey yapamayız, bunu sende söylemişsin ve bizim gerçeğimiz demişsin yönetim istemdiği için demişsin.. iyide neden yönetimden bekliyoruz Trabzondaki Taraftar grupları kendi arasında bir araya gelip yönetimin karşısına çıkamıyor mu? karşısına çıkmak derken ona karşı olmak değil yalnış anlaşılmasın yani biz x taraftar grubuyuz sayımız şu kadar tribünün şu yerinde olacağız destek istiyoruz gibi... ne yalan söylim ben ist kulüplerini taraftar gruplarına bakınca tek çatı altında hep beraber bağırmalarına hatta bursanın texasına,sakaryanın tatangasına bakınca iç geçiriyorum.. her şey Trabzonspor içinse daha iyi bir tribün için birleşme olmalı...

corleone
15.08.2006, 14:10
dün gece televizyon izlerken yerli kanalların birinde denk geldim, takım soyunma odasından çıkmış otobüse gidiyor, hepsinin suratı asık, üzgünler, bizim de 50 tane taraftar diyemeyeceğim, artık diyecek kelime de bulamıyorum, kişiler tutmuş takıma lay lay lay fatih tekke diye bapğırıyor, ulan orada takıma yeni gelmiş adamlar var, canını dişine takıp oynamış hasan var tolga var, yeni gelmiş özveriyle oynayan umut var marce var, sen geçmiş karşılarına fatih tekke diye bağırıyorsun, yani adamları mal yerine koyuyorsun, yazıktır günahtır ben izlerken utandım, onlar bağırırken utanmadılar, bugün yarın o oyuncular ulan koyarım böyle işe nedir bu fatih tekke bağımılılığı derse, ne yapacak bu kendini bilmez taraftar topluluğu, ayrıca bu fatih tekke kendisi gitmek istemedi mi? gidin bulun tekkeyi onun yüzüne bağırın laylaylay fatih tekke diye, başkana yüz kere sordular o da yüz kere cevapladı, biz ona sözleşme uzatma teklifi yaptık kabul etmedi dedi başkan ne yapsın, adam cebinden milyonlarca dolar çıkardı topçuya verdi, sen adama istifa diyorsun, kaç tanesi milyon doları yanyana gördü milyon doların nasıl kazanıldığını biliyor, istifa neyi çözecek???? sorularım devam edecek, ama bu sorulara mantıklı bir cevap gelemiyor maalesef. şu takıma destek verin, yuhalamayın, fatih tekke diye bağırmayın, fatih bu takımdan zorla kovmadılar bunu da unutmayın...

@FLU
15.08.2006, 14:14
taraftarın bu kadar zayıf düşmesinin tek sebebi yaş ortalamasının (stattaki) çok yüksek olması artık bizim gibi yeni nesil trabzonlu deli dolu takımını her zaman her yerde destekliycek trabzonlu kalmadı statta o çekirdek yiyen vatandaşlar bizim gibi şampiyonluk görmemiş insanlar değil 6 şampiyonluğu da görmüş geçirmiş gençliğinde bu takımla mutlu olmuş bi bakıma doymuş insanlar o yüzden artık gelip sadece izlemekle yetiniyorlar ve ne yazıkki bizim arkamızdan yetişen bir nesil de yok allah sonumuzu hayır etsin yavaş yavaş yok oluyoruz ...

atlantis
15.08.2006, 14:46
Yani maçı izlerken 3 tane stres yaşatıyorlar bana
futbolcular,hakem,taraftar ekran başında televizyonu kırıcam nerdeyse
avni akerde ses yok olmaz ki böle yani trabzonda ki taraftarlar organize olamıyorlar heralde..
bir sezon ist de maçlar oynansa mükemmel olurdu.
bizde hasret giderirdik

Burçak
15.08.2006, 14:51
@FLU
özetlemiş durumu . gerçekten kabul etmek istemesekde durum bunu gösteriyor. burda önemli suçta takımı kendi çıkarları için kullananlar. vurdum duymaz davrananlar. takımı hedefsiz bırakanlardır. şimdiki yönetim için demiyorum. 20 küsür yıldır şampiyon olamadıysak bu suça son 20 yıldır yöneticilik yapan herkes ortakdır. takımı hedefsiz bırakıp sıradan takımı yönetir gibi yönetirlerse taraftarda bu şekilde erimeye devam eder. bunlar gerçekler.

bu yıllarda iyi dönemlerimizde olmuştur ama sonuçta şampiyonluk gelmemiştir. demekki o iyi dönemlerde bile bi eksiklikler vardı.

laz_hayri_61
15.08.2006, 15:36
futboldan anlamayan teknik kadro, futboldan anlamayan yönetim ve stadta sadece sinema filmi izler gibi maç izlemeye gelen taraftar( kale arkası hariç)..benim çevremdede var böyle taraftarlar ist da..adam TRABZON luyum diyor, takımı eleştiriyor, bu takımdan bir şey olmaz diyor...soruyorum sonra bu lafları diyen sözde Trabzonlu kardeşlerime kaç kere maça gidip bağırdın, kaç kere yenildiğimizde ağladın. kaç kere lisanslı ürün aldın..cevaplarımı koca bir 000000(sıfır)..böyle taraftar ben istemiyorum kardeş, zaten böyle taraftarlıkta olmaz..yönetimi, teknik kadroyu tabiki eleştireceğiz fakat önce taraftar olarak bize düşen görevleri yerine getirmeliyiz...lafta değil icraatta TRABZONSPOR lu olacağız.

erdal6167
15.08.2006, 18:32
yönetim inanılmaz hata yaptı, hemde daha önceden yaotığımız hatanın aynısını. bir insan siz ikl defa kandırısa hata onundur ama ikinci kez kandırırsa hata kendindedir derler. fatihin parası nerede, ne bekleniyor. daha 2. hafata 5 puan geride kaldık yazıktır.

futbolcularda RUH YOK, HIRS YOK, başkaları gol attı mı adamların 35 ayakları bile nasıl seviniyor haurda bile ruhsuzluk ortaya cıkıyor bizde.

kardeşim hırlı oynayın yenilin öçnemli değil AMA GÖRELİM DAAAA!

TARAFTAR ne yapsın gariban ezilmeye mahkum, neye bağırsın bağıracam diye ağzını acsa hemen kursağına takılıyor olanlar.
YAZIK BİZE YAZIK GERCEKTEN YAZIK

Cengiz Çubukcu
15.08.2006, 19:13
Yanlış Felsefe!"
Vestel Manisaspor maçının 18 kişilik kadrosunu gördüğümde, ‘yazık’ dedim kendi kendime… ‘Trabzonspor’u yine kendine ‘yabancı’laştıracak bir teknik direktörle yola çıkmış’ diye hayıflandım ve Lazaroni’yi göreve getirenler, O’nu ‘büyük deha’ diye bize yutturmaya kalkanlara üzüldüm. Çünkü onların Trabzonspor’u tanımadıklarını biliyordum ama bu kadar da ‘kendi kültürüne’ yabancılaşabileceklerine ihtimal vermemiştim. Ama onlar yazık ki yabancının da yabancısıydı bu kulübe demek ki…

Lazaroni sadece çalıştırdığı kulüplerdeki ömrü 6 ayı geçmeyen bir isim değilmiş anlaşılan! O yaşı 30’a merdiven dayamışlarla yoluna devam etmeyi planlayan, korku yüreğine saplanmış bir insandı. Çünkü daha bir maç önce ‘kurtarıcı’ diye sahaya sürülen Cem’den eser yoktu. Kayserispor maçında 11’de oynayan Ufukhan da kulübedeydi. Feridun, Ergin, Enis, Ufuk Bayraktar gibi gençlerin esamesi okunmuyordu bile…

Lazaroni bilmeyebilir ama Trabzonspor’u yönetenlerin hatırlaması gerekir. Çünkü her birinin yaşı bana yakın. Bu kulüp dışardan gelen, ‘yıldız’ diye topluma sunulan ve en küçük bir tepkide tası tarağı toplayıp kaçan oyuncularla bugüne ulaşmadı. Dinamik ruhlarıyla, akıl ve yüreklerini birleştiren başarıya ve paraya aç, kalbi Trabzonspor sevgisiyle dolu gençler Lazaroni’ye gururla gezdirdiğiniz müzeyi kupalarla doldurmuştu.

Ancak bu yönetimin asbaşkanı olan ve en kıdemli isim olarak kabul edilen Haşim Sayitoğlu, Trabzonspor borç batağının içine sürüklendiği politikaların üretildiği dönemde yöneticiyken sessizdi. Şimdi Asbaşkan! Ne bekliyoruz ki? Onun itirazının olmadığı yerde, kulüple yeni bağ kuranların tavır almasını mı? Yazık engebeli bir yolda yürüyoruz. Yolun sonu uçurum da olabilir… Belki gerçeği görür birileri de, ‘flu’ bir havanın estiği Trabzonspor’u karanlık dehlizlere girmeden çıkarır kuyunun dibine inmeden. Yoksa birkaç yıl sonra yeni kurtarıcı aramamız gerekebilir!

Unutulmasın! Trabzonspor kendiyle barışık olduğunda zirveye tırmanmış, yabancılaştığında ise hayal kırıklığına uğramış… Trabzon’lu futbolcusunun sayısı ne zaman fazlaysa, o kadar başarılı olmuş bu kulüp… Ne yazık ki yönetim bu gerçeği bildiği halde toplumsal baskının yarattığı etkiyle her geçen gün biraz daha kayboluyor sorunların içinde…

Yazıya Lazaroni’nin kurduğu takımla ve bunun getirebileceği olumsuzluklarla başladık. İsterseniz bir kez daha sözü Brezilyalıya getirelim.

Trabzonspor kendi sahasında oynuyor ve rakibi Vestel Manisaspor. Bu takıma sayısız fırsat veriyor. Takım kurgusu yok. Yardımlaşma, dayanışma, kolektif anlayışı ara ki bulasın… Skor 1-1 ve Lazaroni Yattara ile Umut’u çıkarıyor. Sanki beraberliği başarı görüyor. Sahada bir şey üretmeyen Gökdeniz, Marcelinho duruyor. 18 kurarken gençleri harcamakla ve oyuncu değiştirirken, dişlerinin geçmeyecekleri sahada tutarsan bu takıma yazık edersin Hocam!

Ve gelelim asıl soruna… Trabzonspor bir yandan kaleci arıyor, diğer yandan sol dış için dünyayı dolaşıyor. Bırakın kaleciyi, sol dışı… Trabzonspor’a orta sahayı çekip çevirecek ve aynı zamanda top kazanma becerisi yüksek bir oyuncunun yanında, Fatih Tekke’den çok daha iyi son vuruşları olan bir forvet yerleştirin bu takıma… Yoksa bu sezon başlamadan bitmiş demektir. Sezon bu kadar erken biterse ve tribün tepkisi daha ilk günden başlarsa fırtına büyük demektir. Bunun önünde hiç kimse duramaz. Haberiniz ola…!

Cengiz Çubukcu
15.08.2006, 19:14
bunu yazan adnan sungur

Tansu Onur Erdoğan
15.08.2006, 23:08
walla trabzonspor kötü ise bunda %30 pay taraftarındır yok kardesim bu taraftara bişi beğendiremezsin ziya doğan gelir süper bi takım kurar süper sonuclar alır ama bu taraftar beğenmez

niye?
YA derler takımı defansif oynatıyo
yok derler yattarayı ilk yarı oynatması gerekirdi
bi kötü sonuc olur ya işte oyunu okuyamıyo gitsin diye topicler acılır

diğeri gelir
basarılı olur iyi baslar sonra yine iş bilir taraftar cıkar

-yok derler takımda otoritesi yok
-iki mac kaybeder az coğunluk cıkar bunla bu iş olmuyo der
-biraz zaman gecer yine bi kötü sonuc gitsinnnnnn diye yükseltirler sesini

hadi oda gitti biri gelir
*yok iyi hocaydıda psg neden gönderdi
*yok futbolculara suc atıyo onları küstürüyo
*yok her maca baska taktik uyguluyo*
*yok her mac baska oyuncu oynatıyo oyuncuları küstürürüyoo

yani öle taraftarımız warki dünyanın en iyi teknik direktörleri aynı
ve bu taraftar oldukca her yıl tekni kadam gider

soruyorum hangi hocaya sabır ettiniz destek werdiniZ????

crow61
16.08.2006, 08:58
malesef taraftarımız trübünde organize olamıyor bir slogan atılacak ortalık öyle karışıyorki ve kendini Trabzonlu olarak gören bir kaç zibidinin yaptığı tek şey sağındaki solundaki insanlara bulaşmak tek acı yaşayan bizim Trabzon'unmuz değil başka takımlarda var istanbul takımları içinde de var acı yaşayan ama bir bakın nasıl organize oluyorlar tekbaşına bir emeni alen yetiyor inönüyü kabusa çevirmeye ve emin olun çoğu trabzonlu aleni tanır bırakın trabzonluyu Türkiyede aleni tanımayan kaç kişi var oysa birçok Trabzonlu kendi amigosunu bile tanımaz bilmez

Hasan Cubukcu
16.08.2006, 10:40
Bu antrenörin cok hatalari var ama en büyük hatasida genc futbolculari ilk 18 almamasi , bunun sonu hic de iyi gözükmüyor . Feridun , Ufuk, ferhat, enis böyle genc ve yetenekli futbolculari Trabzonspordan uzaklastirmamamiz lazim .
Yönetim uyuma

corleone
16.08.2006, 14:23
herşeyi her eleştiriyi anlıyorum da, soyunma odasından takım otobüsüne suratları asık şekilde giden oyunculara fatih tekke diye bağırılmasını anlayamıyorum kabullenemiyorum, dün necmi perekli de aynısını söyledi, buna devam edersek elimizdekileri de kaybedeceğiz dedi, git başkana bağır git yönetime bağır git( onları da yapma ama ) gidip de hiç suçu olmayan futbolculara fatih tekke diye bağırma onları da mal yerine koyma...

chota
16.08.2006, 14:42
herşeyi her eleştiriyi anlıyorum da, soyunma odasından takım otobüsüne suratları asık şekilde giden oyunculara fatih tekke diye bağırılmasını anlayamıyorum kabullenemiyorum, dün necmi perekli de aynısını söyledi, buna devam edersek elimizdekileri de kaybedeceğiz dedi, git başkana bağır git yönetime bağır git( onları da yapma ama ) gidip de hiç suçu olmayan futbolculara fatih tekke diye bağırma onları da mal yerine koyma...

Taraftarımız takımı gaza getirecek bir şey bağırılacağı zaman sadece izlemekle yetiniyor.Ama takımı demoralize edecek moralleri bozacak bir şey olduğu zaman tribünlerde katılım %90 lara varıyor.
Söyleyin bana Fatih Tekke tezahuratına kadar tribünden kulaklarınıza hiç bir ses geldimi...

sanatik
16.08.2006, 14:50
Nedense biz hep birileri gidince desteklere basliyoruz ?

İslam Sezer
16.08.2006, 15:03
bu kötü yönetime bu ruhsuz futbolculara böyle taraftar veya tam tersi...

golebshera
19.08.2006, 05:00

Takım top oynayacak kardeşim. Top yoksa millet çekirdek çitler, taktik konuşur, küfreder falan.. Maça gidenlerde birazda öylesine gider maça. Takım coşacakki taraftar bir güruh oluştursun. Öyle zoraki destek en fazla 20 dakika sürer. İki üçyüz kökten fanatiğin 90 dakika boğaz patlatmasınında bir anlamı kalmaz. Onlarada acıyorum. (zamanında bizde çok yaptık.)

Şimdi iyi oku,
Avni Akerde takımı gelen geçen silkeleyecek, en sıradan takımlar 3 puan için gelecek, en çoban topçular "galibiyete inanmıştık" diyecek, kanatlı takımlardan 3 - 5 yiyecez, belediye takımlarına cebimizdeki maçı verecez, arka arkaya 3 pas göremeyecez, topu alan arkaya veya yana dönecek, şut denen olayı zaten geçtim, en net pozisyonların acemice yok edildiğini görecez,

Ve bu yıllarca devam edecek. Yazarken darlandım yaw! Peki hala neden maça gidiyorum? Vefasızmıyım? Değilim. Enayimiyim? Belki.

Ve sen o tribünü dolduran, bilete para veren, beleşçi olmayan ama beklediğini bulamayıp belki o üzgünlükten dolayı sessiz kalan binlerce trabzonluya deyim yerindeyse ÖKÜZ diyorsun.

Ağzını topla aklını başına al. Sen kimsin? Böyle konuşma hakkını nerden alıyorsun?

golebshera
19.08.2006, 05:02
Yıllardır tek şampiyon var, oda taraftar, o kadar...

golebshera
19.08.2006, 06:26
96 dan beri.

Artık takımın taraftarın gönlünü alması gerekir. Taraftar kırgındır, küskündür, haklıdır.
O 96da hepimizin içinden bişeyler kopup gitti. Hiçbişey eskisi gibi olamadı. Heyecanımız, ışığımız söndü. İhanete uğramış gibi olduk, aldatıldık, madara olduk, rezil olduk, aşağılandık adeta.

Futbol adama bunları yaparmı demeyin, burası Trabzon unutmayın. Eskiden konvoylarla deplasmana giden yeni yetme olmayan yaş gurubu susuyorsa saygı duyun, ibret alın. Bizim taraftar bu işte.
Bizim taraftarı hiçbir ayyaş amigo ateşleyemez. Hiçbir yapmacık tezahürat dilimize dolanamaz. Nezamanki Trabzon aslına döner, kendi gibi oynar, ozaman belki taraftarın gönlünü alır. Alacaklı olan taraftar, borçlu olan kulüptür.

Bu şehir bu takımı haketmiyormuş, bak sen adama.. Önce insan gelir, sonra kurumlar. Devletler insan için vardır, ordular, sivil toplum örgütleri, spor kulüpleri.. Hibir kurum insandan önemli olamaz.

Trabzonspor bizi temsil eder, bizim duygularımızı, özlemlerimizi, heyecanımızı, kimliğimizi. Bizim için vardır yani. Böyle bir takımı bu şehir herzaman bağrına basar. Zaten efsane kadromuz hep bu ruhun temsilcisiydi.

Eğer takımda bu yoksa, böyle oynamıyor, oynatılmıyor veya yönetilmiyorsa, misyonu başarısız demektir. Bizimle örtüşmüyor demektir.

İlk maçtaki erken protestolara anlam veremeyen arkadaşlar varmış.. Onlar erken değil, bastırılmış sitemlerdir.
Hani transfer hazırlıkları geçen sene başlayacaktı? Hani sezon bittiğinde belirlenmiş transferler gerçekleşecekti? Hani Trabzonu şampiyon yapacak kadro kurulmuş vaziyette kampa gidilecekti? Takım hazır ve uyum sorununu aşmış halde lige başlayacaktı? Yapıldımı bunlar? Nokta transferler yapıldımı? Sorunlar çözüldümü? Şehre güven veremediler malesef.

Sen kayseriye giderken yenemeyeceğini ima et, çulsuz rumlarla beraberliği son dakkalarda kurtar, vestele evinde ilk maçında şeklini yapma, ondan sonra protestolara bozul. Bak bak bak...

Arkadaşlar kendinizi kandırmayın. Tek çiçekle bahar gelmez. Taşıma suyla değirmen dönmez. Sat Fatihi, sonra büyüğüm de. Paraya ihtiyacım yok de. Şampiyon olacaaaam de. Tolgayı satarkende şampiyon olacaktık. Seyredin bakın Fatihin parasıyla ilerde ne junlar ne djokajlar eller meller gelecek. Keşke haksız çıksam..

İşte tribündeki o beğenmediğiniz sessiz çoğunluk var ya, işte onlar bu gerçekleri çok iyi biliyorlar. Bu psikolojiyle insanlardan birde lay lay lay diye bağırmasını bekliyorsunuz. O insanlar peki neden orda?

Çünkü onlar takımın gerçek sahipleri. Trabzon onların gözbebeği, sevgilisi. Yetim koyamıyor, acemi ellerde mahvoluşuna dayanamıyor. Protestoyla sahip çıkıyor. Ya kimse umursamasaydı?

Bu takımı istanbula götürmekten bahsedenler oraya bizzat kendileri gitsin. Hatta gitmişken orda taraftarı amigosu bol olan bir takım tutsunlar.

Burda menajerlik oynamıyoruz arkadaşlar, Trabzonspordan bahsediyoruz.
Dünyada bir tane var, başka yok. Hakikatleri iyi idrak edelim.

Öyle yeni yetme gençlik heyecanıyla zıpzıpla laylayla bu takım kurtulmaz. Bizim taraftarımız gerçek taraftardır. Beyinsiz kitleler ayyaş amigolar Trabzona yakışmaz zaten. İsterse 190 dakika tezahürat etsinler, bize gerekmez.

Çünkü bizim coşkumuz hapla alkolle değil, özümüzdeki duygulardan gelir. Özgün Trabzonlu karakterinden gelir. Karadenizin dalgalarından gelir, Trabzon rakibinin üstüne karayel gibi eserken gelir, denizin dalga dalga yüklenip limanın mendireklerini yıkması gibi rakibini yıkarsa gelir. İstanbul saltanatı başka nasıl yıkılır? Biz onlarla mücadele ediyoruz ama onlardan çok eksiğimiz var. Ne firavun gibi bir başkanımız, ne mafyada adamımız, ne şikede hakemimiz nede isviçrede paramız, nede koyun gibi her maç meleyen taraftarımız var.

Ama yozlaşmakta olan ve acilen kurtarılması gereken Trabzon ruhumuz var.

Biz dünyanın en özel taraftarıyız. Çünkü Trabzonluyuz. Bu futbolla sınırlandırılamayacak bir mücadeleyi temsil etme onurudur.

Aslını bilmeyenlere ithaf olunur.

Gürkan
19.08.2006, 08:50
bakıyorumda bır bjk taraftarı sevdası dır gıdıyor.tamam adamlar ıyı bagırıyor bırlıktelık var. pekı bjk en son ne zaman sampıyon oldu.30 sene yı gecmıstır herhalde bu kadar ovuldugune gore. onları bu kadarda buyutmeyın.serdar bılgılı neden ıstıfa ettı.ya da tumer neden fenere gıttı.neyse bırakalım bjk yı.

taraftarımız ınancını kaybettı yada kaybettırıldı. yapılamayan transferler,3 takımın golgesınde kalan basarılar. ıst takımları taraftarları maca gıderken medyanın gazını ole bır alıyorkı kızlar bıle 30 dakka gol gelmeyınce aglıyor. bız ıse samspıyonluk macına cıksak sankı normal bır macmıs gıb haberler. artı taraftarın kafasında hep su var "gıder gıder sonunda kacırır sampıyonlugu" yada "trabzonsporu sampıyon yapmazlar" soyleyın bana kacınız bunlardan bırını dusunmedınız alın 2 sezon oncesı noldu.bılınc altına bu yerlesıyo.mac a gıdenler desteklemeye degıl ızlemeye gıtmeye baslıyo.zaten tum stadın desteklemesı beklenemez ama destekleyenlerde bırlesemeyınce araya "cekırdek cıtlatanlar denılenler"gırınce 100 orda 150 dıger tarafta 50 sagda 50 solda herkes bır kafadan bagırıyo. cunku hepsının lıderı farklı dıgerıne uymuyo.topla bu grupları bır yere yap soyle 2000-2500 kısılık bır aktıf grup bak o zaman neler oluyo o 2000 kısının sesı hem satadı hem futbolcuları costurur.cevresındekı taraftarda onlara bır sure sonra uyar.

ama yok bılmemnerelıler pankart asıp bıryere konuslanırsa.yok bılmem kımlerbıryere konuslanırsa kadınlar matınesı olur cıkar stad.

ornek verılen bjk alen dıye bır adam var.hepsı o....

Nytre
19.08.2006, 09:16
bjkliyi örnek alalım alalım diyorsunuz da adamlar süleyman seba için neler yaptılar sonra özür dilediler... bir çok futbolcu "anamıza sövüyorlar" diye terk etti takımı... takımı destekledikleri kadar sövüyorlar ama bunları görmüyoruz...

burada sadece trabzonspor taraftarı için bir şeyler söyleyelim..

Nytre
19.08.2006, 09:16
serdar bilgilide aynı dertten gitmemiş miydi?

erdal6167
17.10.2006, 18:13
---------jeferson--------

musa--fatih--stapenov--kecel

---smek-------marcelinho

yattara---gökdeniz---musampa

--------ersen martin--------

haylimdeki kadro. şu takım bir form tutsun öttürür. . .

bordoylamavi
21.10.2006, 21:53
kimse seyirciye laf etmesin arkadaş.yok bağıramıyormuş yok çekirdek çıtlıyormuş. iyi millet soyunma odasında sigara içsin paraları cebine indirsin sahada ruh gibi dolaşsın sonra da suçlusu seyirci olsun. ben de seyirciyim burada yazı yazan herkes de seyirci bunu unutmayalım. gençler maçından sonra yıllar önce fenerin ankarada süper kadroyla gençlere yenildiği bir maç sonrası geldi aklıma. o maçta 19 mayıs stadında 25 bin kişi milyarlık eşşekler diye bağırıyordu. neyse anlayan anladı

space
22.10.2006, 03:39
yönetim çayı dökmüştür. taraftar hep aynı. maça bedava gidenler en çok konuşanlar. böleee yüz değil 500 sene geçse şampiyon olunmaz... ali kemal denizciyi dinledim keşke bugun 60 yaşında olsaydım dedim...
kandırılan hep taraftar onlar ne yapsın. gitsin parası olana oy atsın. para her şeyin ilacı çünkü. hanii bi laf vardır ter toplum laik oldugu şekilde yönetilir. dogru yanlış bilinmez ama tartışılabilir.

erdal6167
22.10.2006, 17:07
zayıfız zayıf, maalesf öyle ama!!!!!!!!!!

coolank
22.10.2006, 17:21
bütün bu konudaki yazıları teket teket okudum şu ana kadar ... ve şunu gördüm kimse kusura bakmasın ama ne okudugunu anlamayan o kadar çok arkadaş var ki ... birisi mersin i anlatmış o arkadaş gidip van ı anlamış bir de yorum yapmış ... hayret ya hayret bu kadar zor demek ki okudugunu anlayabilmek ... ve konu saptırma konusunda pek bir yetenekli arkadaşlar var .... son olarak şunu yazacagım trabzonsporun iyi bir taraftarı yoktur kimse kendini kandırmasın .. ama şu konuda müthiş bir taraftar var ... seri halde söven .. müthiş bir akıla sahip ki hatta o kadar sürekli akıl verir halde ama cebinden parası olsa dahi 1 kuruş harcamaz ... arkadaşlar bırakın ya ne taraftarı .???? kandırmayın kendinizi ... milleti de kıskanmayı bırakın ... samimi olmak gerek ... allah için bjk nın var mı tafartarı gibi taraftar ... o kadar bagırmak kolay mı..? hayatınızda bir şeyleri de begenin yahu ... göbek adınız muhalefet olmasın ...trabzonsporun gerçek taraftarı trabzon dışındaki taraftarlardır özellikle de istanbul taraftarı .....trabzondaki arkadaşlar kızmasın burada genellleme yapıyorum kişisel değil ama 10 milyon verip maça gidemiyorsa o taraftar o takım o taraftara lüks arkadaşlar ...aynı adamların % 90 nı bir rus kadın için 50 milyon lazım olsun bulurlar ... bırakın ya bu işleri ...traş bunlar traş ...

coolank
22.10.2006, 17:26
erdal61 67 QQQQ

arkadaşım sen iyi güzel hoş kadro yazıyorsun da ... sen inanıyormusun ziya dogan ın o kadroyu sahaya çıkaracagını ... inanıyorsan çok iyi niyetlisin demektir.. kendini öldürür gene o kadroyu çıkarmaz ... bu kadar korkak kişiliksiz futbol oynatan nadir hocalardan biri o senin hayal ettiğin kadronun sadece hayallerinde kalmasını saglar gerçekleşmesini değil ...bu arada şu ziya dogan cılar nerede ..)))))))))))))))))))))))))))))bazıları pişmanım demeye başlamış .. bazıları hatalı demeye başlamış .))) takdir ettim hatayı kabul etmek erdemdir .. ama sezon sonuna kadar malesef bu korkak adamla beraberiz .. yönetim 3 defa hoca değişmez... neyse şampiyon yapsın da KORKAKLIGI KİŞİLİKSİZLİĞİ buna da razıyım

Şentürk
22.10.2006, 19:28
---------jeferson--------

musa--fatih--stapenov--kecel

---smek-------marcelinho

yattara---gökdeniz---musampa

--------ersen martin--------

haylimdeki kadro. şu takım bir form tutsun öttürür. . .

Ziya Doğan bu onbirle paf takımla yapılan hazırlık maçına bile çıkmaz!