PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sir Alex Ferguson 26 Yıllık Kariyerini Noktaladı

Serdær
08.05.2013, 12:28
71 yaşındaki Sir Alex Ferguson'un, 26 yıllık Manchester United kariyerinde kazandığı kişisel ödül sayısı: 71.

986-2013 / 13 EPL / 5 FA Cup / 4 Lig Kupası / 10 Community Shield / 2 ŞL / 1 ŞKK / 1 Intercontinental / 1 Süper Kupa / 1 DKK

Yiğit Gayretli
08.05.2013, 12:54
Faroe Adaları'na ya da Hunululu'ya yerleşmeyi düşünüyormuş.

28TS61
08.05.2013, 12:58
26 senede bizim takimda kac teknik direktör degisikligi oldu hatirlamiyorum bile.

Tayfun
08.05.2013, 13:08
Vay be bir devir sona erdi, ardında müthiş gurur verici bir tablo bıraktı şüphesiz.
Sakızları yarıya indirin bugün, yastayız :)

Sibel
08.05.2013, 13:20
Bir devrin sonu.:)

Tolga
08.05.2013, 13:32
Futbol yavaş yavaş anlamsızlaşıyor bence . . .

Öte yandan, Mourinho Real'e imza attığı gün İngiltere'ye mutlaka döneceğim dediğinde Ferguson'un bu kadar erken bırakacağını tahmin etmemiştim ne yalan söyleyeyim :) Ama o zaman ManU'ya gidecek demiştim, inşallah Chelsea'ye gider Mou :)

ilhan
08.05.2013, 13:33
Ben doğduğumda ManU'nun başına geçmiş. Şimdi bırakıyor.
Enteresan.
Bütün övgü dolu sözcükleri hak ediyor.

r9emre
08.05.2013, 13:49
Alex Ferguson'un ManU başındaki ilk 5 yılına bakın hiç başarı yok, kendi beynindeki takımı, makine şeklindeki düzeni oturtmaya çalışmış.

Sonrasında ise 21 yılda 13 şampiyonluk, 6 ikincilik, 3 üçüncülük. İşte Türk takımlarında özellikle bizim takımda neden uzun süreli başarı hayal anlayabiliyorsunuzdur. Tolunay Hoca kendi kurmadığı takımla 2-3 ay takım yönetti diye adamı hemen istifaya çağıran bir zihniyetiz biz. Yol yakınken ayrılsınmış şu gelsinmiş bu gelsinmiş.

Hayatımda gördüğüm başarıyı en az hakeden taraftar gruplarından biriyiz, takımı ve hocaya sabır konusu düşünülünce.

Doğrusunu istersen bizim taraftara göre 26 yılda 13 şampiyonlukta bir başarı sayılmaz. Yine kovarlardı Ferguson'u. Her yıl şampiyon olduğumuzdan.. :cool:

kopeli
08.05.2013, 15:51
Dünya tarihinin gelmis gecmis en büyük hocası ve bu unvanı ondan kimsenin alacagını sanmıyorum.

Erbay
08.05.2013, 18:49
Vay be. Bir devir sona erdi. Bundan 8-9 sene önce de emekli olacağını söylemiş ama vazgeçmişti. Şimdi şampiyon olduktan sonra bıraktı daha iyi oldu. Ukte kalmadı. Şampiyonlar Ligi'ni 99'dan sonra bir daha kazanması da çok güzeldi. İki kere daha kazanabilirdi ama finalde Barcelona vardı işte :) Oluşturduğu kusursuz sistem ve yetiştirdiği, parlattığı, keşfettiği onlarca futbolcu...Matt Busby'den sonra heykeli dikilecek bir adam daha.

Gol sevinçlerini hiç unutmayacağım. Aklımda olan bir sürü "kare" vardır ama... Ronaldo'nun son sezonuydu galiba. Şampiyonluk yolundaki rakip yeniliyordu. ManU da yeniliyordu. ManU beraberliği sağladı. Ferguson golden sonra hemen Ronaldo'ya döndü bir şeyler söyledi ve eliyle sahayı gösterdi oyuna gireceksin gibisinden. "Sir Alex" o karedir benim için.

Bahadır Şimşek
08.05.2013, 21:08
Güzel bir kariyeri noktalamış, helal olsun.

Ama sürekli Ferguson örneğini veren arkadaşlara katılmıyorum ben.
Ne biz, ne de dünyada hiçbir kulüp Manu dışında, bir kişiye bu kadar sabretmez günümüz futbolunda. (ilk 5 sezonu için söylüyorum)
Bunun örneklerini yine İngilterede'de sıkça görüyoruz zaten.
Bırakın Tolunay hocayı, şu anda dünyanın en iyilerinden biri olan Mourinho'ya bile tahammül etmedi Chelsea kulübü o kadar, şampiyonlar ligini 3 sene içinde alamadı diye yolladılar adamı lig şampiyonu olmalarına rağmen.
Yine Liverpool kulübü Rafa Benitez'i yolladı başarısız geçen bir sezondan sonra.

Diğer taraftan, 1985-1990 yıllarındaki endüstri ile bugünkü aynı değil.
O zamanlar 5 sene şampiyon olamasanız da, ekonomik pasta çok büyük olmadığı için fark çok açılmıyordu, bugun 5 sene şampiyon olmasın Manu bakalım tekrar toparlanabimesi o kadar kolay olacak mı? Arsenal örneği gözümüzün önünde, ilk 3 arasına girmesi bu saatten sonra mucize olur (sadece bu sezon için konuşmuyorum).
O yüzden bazı şeyleri tarihle kıyaslarken diğer değişkenleri de göz önüne almak gerekir...

gece_bekcisi
08.05.2013, 21:16
Everton'dada David Moyes ayrılack galiba. United'ın başına geçebilir.

Hürgün Aygün
08.05.2013, 21:43
Bir efsane daha bıraktı.Ferguson gibisi bir daha zor gelir...

Mert'
08.05.2013, 22:04
İlk 5 yıl kupası yok galiba. Bu herşeyi açıklıyor.

DeAgLeMaNyAq
09.05.2013, 01:32
Mourinho falan gelmesin Giggs'in hem menajer hem oyunculuk yapması lazım...

Bud Spencer
09.05.2013, 18:58
defolsun!!!

bu sene sampiyonlar liginde gaysenin cikmasi icin herseyi yapti

DeAgLeMaNyAq
09.05.2013, 19:51
Yerine Everton'ın hocası Moyes gelmiş. Everton resmi sitesinden hocamız Manchester'a gitti diye açıklama yapıp teşekkür etti. Adamlardaki medeniyete bak...

Mert'
09.05.2013, 19:53
İskoç gitti İskoç geldi sanırım Ferguson önerdi Moyes'u neyse hayırlı olsun kulüp aynı şekilde işler.

Tayfun
22.05.2013, 13:23
Manchester United'daki 27 yıllık kariyerine şampiyonlukla nokta koyan Alex Ferguson'un son maçında çiğnediği sakızın değeri, bir açık artırma sitesinde 423 bin TL'ye kadar çıktı.

http://fotocdncube.fanatik.com.tr/news/658x370/2013/5/21/fft104mm2320273.jpg

İngiltere Premier Ligi’nde şampiyonluğa ulaşan Manchester United’da teknik direktör Alex Ferguson’un son maçta çiğnediği sakız, açık artırmada satılığa çıkarıldı. 27 yıllık kariyerine geçtiğimiz hafta deplasmanda West Brom’la oynanan mücadelede son veren Ferguson, genellikle mücadeleler sırasında sakız çiğnemeyi ihmal etmezdi. 71 yaşındaki İskoç hoca, bu geleneği son karşılaşmasında da bozmazken, tecrübeli hocadan alınan çiğnenmiş sakız, açık artırmaya çıkarıldığı sitede 98 bin teklif aldı. Sakızın değerinin, 150 bin Pound’u (423.000 TL) geçtiği belirtildi. Artık ailesine ve 11 torununa vakit ayıracağı bildirilen Ferguson, veda sezonunda ödül de almayı ihmal etmedi. Kırmızı Şeytanlar’a 20. Premier Lig zaferini yaşatan Ferguson, Teknik Direktörler Birliği tarafından Yılın En İyi Teknik Direktörü seçildi. Öte yandan önceki gün Ferguson, yerine takımın başına geçecek Everton’dan David Moyes’la da bir görüşme yaptı.

6Şafak Aydın1
20.07.2013, 01:12
26 senede bizim takimda kac teknik direktör degisikligi oldu hatirlamiyorum bile.

manu first season 1986
first premier league championship 1992/93