PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hırsız Turkcell!!!

Burçak
07.05.2013, 00:39
Daha yeni başıma gelen olay:

Hırsız Turkcell bana 428 TL Fatura çıkardı!
Yaklaşık 15 yıllık Turkcelliydim.
2011 mart ayında 2 sene kontratlı Iphone almıştım.
Geçtiğimiz mart ayında 24.son taksitimi ödedim.
Daha borcum kalmadığını düşünerek Operatör değişikliği için Avea ya başvurdum .
Aveaya geçiş işlemlerim 5-6 gün sürdü.
Ve bana 6 mart gece 22:00 da Avea hattımın açılacağını bildiren bir mesaj geldi.
Buraya kadar her şey normaldi bana göre.
Derken Turkcell bana tam 428 Tl fatura çıkardı. Bunun sebebi CAYMA BEDELİYMİŞ!!!!
Kontratlı telefonum için sözleşme bitim tarihi 07 Mart 2013 müş.
Ben geçisi 06.Mart saat 22:00 da yaptığım için yani sadece 2 saate sebep bu faturayı çıkardılar.
Bi çok yere bu durumu şikayet ettim. Ama değişen bir şey olmadı henüz.
Turkcelli çok defa aradım. Ben onlara bu saçma uygulamayı anlatıyorum , onlar bana hikaye anlatıyor.!!
Normal zamanda arayıp şu kampanyamız var geçmek istermisiniz diye reklam peşinde olan Turkcell, çok rahatlıkla beni arayıp böyle bir durum var.. sözleşmeniz bitmeden geçiş yaparsanız şöyle yaptırımı var diyebilirdi. Ama fırsatçılık yaptılar. İnsanlar bu paraları kolay kazanmıyor. Artık Turkcellin önünden bile geçmiyorum. Hırsızlar. Eğer bu mesajımı okuyan birileri varsa özellikle Turkcell den!!! bana özel mesajla ulaşsın telefon numaramı vereyim. Böyle saçma bir uygulamanın mantıklı açıklamasını yapsınlar bana. 2 saatten dolayı bu faturayı bana çıkaranlara hakkım haram zıkkım olsun!!
Bu şikayetimi twitterda turkcell müşteri hizmetlerinede yazdım.
''Merhaba, talebiniz 26668533 nolu form le incelenmekte. Sonuçlandığında ilgili birim tarafından bilgilendirileceksiniz. Teşekkür ederiz.'' diye mesaj attılar. ama üzerinden 20 gün geçti yine ses seda yok.!! Turkcellin bu çirkin yüzünü her yerde anlatıyorum. Anlatmayada devam edeceğim.!
Yaptıkları tek kelimeyle hırsızlık. Umarım turkcellden birileri benle iletişime geçer...

Bu konuyla alakalı bir haber çıkmış..

Numarasını Başka Operatöre Taşıyanlara İcra Şoku!
Gsm Operatörlerin Son Fatura Oyunu!Numarasını farklı bir operatöre taşıyacakları gsm operatörleri öyle bir cezalandırdı ki. Cep telefonu kullanıcılarının Şikayetvar’ın haberine göre; numara taşımak için operatörüne başvuranların talepleri fatura kesim tarihinden sonra diğer operatöre iletiliyor. Numarasını taşıdıktan sonra kesilen son faturadan haberi olmayanlar ya yüksek fatura ya da icra şoku yaşıyor.

Numarasını farklı bir operatöre taşıyanların şikayetlerine dikkat. Gsm operatörleri kendilerinden vazgeçerek farklı bir operatöre geçen abonelerine öyle bir oyun oynadı ki. Numarasını taşımak isteyenler taleplerini operatörlerine bildirdiler. Operatörleri numaranın taşınması gereken operatöre fatura kesim tarihinden sonra işlemi bildirdi. Böylece farklı operatöre geçen kullanıcı eski operatöründen aylar sonra gelen yüksek fatura hatta icra ile adeta şaşkına döndü. Uzmanlar cep telefonu kullanıcılarını uyararak “Numara taşıma azami 6 günde gerçekleştirilmelidir. Bu süreyi geçirmeden numara taşıma işleminizin yapıldığından emin olun” dedi. İşte Şikayetvar’a gönderilen şikayetlerden bazıları şöyle:

9 Ay Sonra İcra Geldi!

“9 ay önce gsm hattını başka bir operatöre taşıdım. Taşımadan önce son faturalarımı ödeyip başka borcum var mı diye sorgulattım yok dediler. Operatör geçişini yaptım 9 ay sonra yani avukatlıktan aradılar yasal işlem başlatılmış sebebi 9 ay önce olan faturamız. Operatör numara taşıma sırasında fatura kesim tarihinden sonra işlem başlatmış. Hiç bir fatura tarafıma iletilmedi şimdide yüksek bir fatura istiyorlar. Bu nasıl bir işlem dava açacağım. Borcum yok deniyor sonra borç çıkıyor nasıl bir iş bu!”

Fatura Kesim Tarihine Dikkat!

“Mart ayında hatlarımdan birini başka bir operatöre taşımaya karar verdim ve 18 martta başvurumu yaptım. 24 mart gece 23 civarlarında hattımın taşınacağı mesajı geldi. Neden bu kadar geç olduğunu anlayamamıştım. Hattımı taşımamın üzerinden 1.5 aydan fazla süre geçtikten sonra şok bir fatura ile sebebini anladım. Meğer benim fatura kesim tarihim ayın 24'ünde imiş. Operatör hattımı taşıyacağımı duyunca uyanıklık yaparak son güne kadar beni bekletmiş ve yeni fatura dönemine girdiğim ilk gün geçişimi yaparak benden 1 gün bile kullanmadığım döneme ait tam ay parası istiyor. Fatura İptal edilmezse tüketici mahkemesine gideceğim.”

Numara Taşıma Hakkında Bilinmesi Gerekenler;

-Numara taşımak için geçmek istediğiniz operatöre başvurmanız yeterlidir. Gerekli işlemleri yeni operatörünüz sizin adınıza gerçekleştirir.
-Başvuru formu ile kimlik bilgileriniz başvuru işlemi için yeterlidir.
-En fazla 6 gün içerisinde geçiş işlemi tamamlanır.
-Yeni operatörünüz size yeni bir SIM kartı verir. Ancak SIM kartınız işlemlerinizin tamamlanması ardından aktif hale gelir.
-Numara taşıma işleminizin tamamlandığı ve SIM kartınızın aktif olduğu zaman bilgisi size SMS ya da e posta ile yeni operatörünüz tarafından bildirilir.
-Faturalı hatlar ön ödemeli hatlara ya da tam tersi ön ödemeli hatlar faturalı hatlara taşınabilir.
-Eski operatörü ile taahhütnamesi olanlar da numara taşıma işlemi yapabilirler. Ancak söz konusu taahhütnamede yer alan yükümlülüklerin ayrıca yerine getirilmesi gerekebilir.

Sibel
07.05.2013, 00:41
Geçmiş olsun Burçak abi.

Mollasalihoğlu
07.05.2013, 00:51
Tüketici hakem heyetine şikayet et bence.

Hüseyin Başoğlu
07.05.2013, 00:55
abi öncelikle geçmiş olsun ...Ama kontratı imzalarken iyi okunması lazım...İmzalarken hakkında iyice bilgi alınması lazım....Sonuçta babamızın oğulları değil açık gördülermi geçirirler..Maalesef düzen bu :(

alper*
07.05.2013, 00:57
İcradan vs. bu kadar korkmaya gerek yok.
Turkcelle yaptığınız sözleşmeyi detaylı olarak tekrar inceleyin.
Bu duruma yol açacak bir madde satır aralarında varsa maalesef yapacak bir şey yok.

Ama yoksa, bu uygulama keyfi ve dayatma şeklinde bir uygulamaysa;
İcra takibini bekleyin, ödeme emri elinize ulaşınca takibe itiraz edin. Takipm durur. (itirazın belli bir süresi vardır 7-10 gün yeni kanuna göre ne oldu bilmiyorum şu an)
Onlar itirazın kaldırılmasını talep edeceklerdir. O zaman icra mahkemesinde vaziyeti detaylıca anlatırsınız.
Borcunuzun olmadığı hususunda hâkimi ikna edebilirseniz sorun yok :)
Bu arada başlığı biraz yumuşatmak yararlı olacaktır.

Gökhan Topsakal
07.05.2013, 01:18
Burçak'ın başına gelenden farklı olarak kullanmadığın ayın faturasını ödeme olayını yaşamamak için, hesap kesim tarihinden 1 gün evvel hattımı kontörleye cevirdim ve yeni operatöre geçişi bu şekilde bekledim..

aklında olan varsa,bu şekilde yapmasını tavsiye ederim..

D.Metin KULAK
07.05.2013, 01:21
Yok artık. Abartmışlar. Temmuz ayından itibaren bu uygulamayla kimse karşılaşmayacak.
Kanun tamamen senden yana olacak. Senin zamanlama biraz kötü olmuş.
Geçmiş olsun. Klasik turkcell şoku.

POYRAZ
07.05.2013, 01:43
Gecmis olsun.

Berke6198
07.05.2013, 01:45
Abi öncelikle geçmiş olsun. Evet, Türkcell bunu sürekli yapıyor. Geçen 21 liralık kontör yükledim ve sms paketi dışında benim Türkcell'e üyeliğim boyunca yapmadığım paketler yapıldı ve param alındı.

Bir de utanmadan "abonesi olduğunuz çalarken dinlet" falan diyor... terbiyesiz hırsızlar.

Özgür Öztürk
07.05.2013, 09:09
Öncelikle geçmiş olsun.
Mutlaka hakem heyetine başvuru yap.
Bu olaya benzer bir durumu Avea ile ben yaşayacak gibi oldum ama adamlar insaflı çıktı.
Taahhüt süre sonunda iptal etmeye çalıştığımda ceza yaptırımı olacağını bunun önüne geçmek için en azından 1 ay daha fazla kullanmanız sizin faydanıza olacaktır diye uyarmışlardı beni. Bende 1 ay daha fazla kullanıp geçiş yapmıştım.
Tekrar geçmiş olsun ama her operatörlde benzer sıkıntılar var. Belli bir yasa açıklığından kaynaklanıyorlar sanırım bu işler.

mustun75
07.05.2013, 09:14
Geçmiş olsun. Bunun adı resmen dolandırıcılık.

Burçak
07.05.2013, 10:18
Saolun arkadaşlar.
Hakem heyetine konuyu anlattığımda o da sözleşmeler ne yazıkki tamamen onların istediği şekilde ve altına imza attırıyorlar.
Bundan dolayı yapılabilecek bir şey yok falan dedi.
Zaten o sayfalar dolusu sözleşmeyi kimse okumuyor. mbüyüteçle okumaya kalksak tip tip size bakarlar.

Kişisel olarak onlarda kesinlikle haklısın diyor. ama sözleşme bağlayıcı oluyormuş..
Sizlerin şikayetleriyle en azından bundan sonrası için birşeyler yapılabilire getiriyorlar lafı..

Hani 2 senelik kontratım varken ben üçüncü beşinci ayda bu işi yapsam tamam adamlar haklı derler.
Akıl var mantık var.
Kim sözleşme bitim tarihinin bitimine 1 gün kala hatta benm gibi 2 saat kala bile bile böyle bişey yapar ki.
Hani bi cezası varsa da bunu göz önüne alın vijdansızlar.

alper*
07.05.2013, 10:29
Saolun arkadaşlar.
Hakem heyetine konuyu anlattığımda o da sözleşmeler ne yazıkki tamamen onların istediği şekilde ve altına imza attırıyorlar.
Bundan dolayı yapılabilecek bir şey yok falan dedi.
Zaten o sayfalar dolusu sözleşmeyi kimse okumuyor. mbüyüteçle okumaya kalksak tip tip size bakarlar.

Kişisel olarak onlarda kesinlikle haklısın diyor. ama sözleşme bağlayıcı oluyormuş..
Sizlerin şikayetleriyle en azından bundan sonrası için birşeyler yapılabilire getiriyorlar lafı..

Hani 2 senelik kontratım varken ben üçüncü beşinci ayda bu işi yapsam tamam adamlar haklı derler.
Akıl var mantık var.
Kim sözleşme bitim tarihinin bitimine 1 gün kala hatta benm gibi 2 saat kala bile bile böyle bişey yapar ki.
Hani bi cezası varsa da bunu göz önüne alın vijdansızlar.
Bu sözleşme 1 Temmuz 2012'den sonraki bir tarihte mi yapılmış?

Necmettin ALTUNTAŞ
07.05.2013, 10:33
Geçmiş olsun. Bunun adı resmen dolandırıcılık.

Bunların hepsi sahtekar.

Burçak
07.05.2013, 10:33
Hayır Alper
7 Mart 2011 tarihli

Burçak
07.05.2013, 10:38
Yanlız şunuda belirteyim.
428 TL ik faturanın yaklaşık 75 TL si benim son taksitimi ödedikten sonra normal tarifemin ücretidir.
Kamu cell kullanıyordum 32 TL lik.
internet paketini aşmıştım ve siteden sorguladığımda 70 küsür lira fatura görünüyordu o dönem.
geçiş yaptıktan sonra bu faturayı ödemeye gittiğimde süprizle karşılaştım!

Özetle CAYMA BEDELİ adı altında benden alınan ceza ücreti yaklaşık 428-75 =353 TL civarı bir şey oluyor..

Sefa Murat Dokuz
07.05.2013, 10:41
Sözleşmenin maddeleri yazılıp çizilip onlarca sayfa saçmalanıp antlına küçük yazılarla aytıntılar yazılıp müşretinin önüne getirilmesi soygunun dolandırıcılığın ta kendisidir. Arada bir sözleşme varsa bunun maddeleri müşteriye kısaca açıklanır öyle 10 sayfa sözleşme metnine de gerek yok. 10 madde kısaca yazılsa ayrıntıda bir iki sayfa bu maddeleri açıklasa yeter. Hukuk'un H'si bile olmayan bir ülkede yaşıyoruz. Özel kuruluşlar değil devlet kurumlarının bile vatandaşı düzme peşinde olduğu bir dönemde bu yaşadığın olaya hiç şaşırmadım.
Basitçe bir telefon hattı 3 sayfadan fazla sözleşmesi olana devletin direk dolandırıcı muamelesi ile ceza bile kesmesi lazım. Benim de Türk telekom'da üzerime 1 adet sabit telefon ve internet var. 2 yıl önce felan almıştım her neyse sözleşmeye gelicem abi bana bir sözleşme uzattılar imzala diye. KİTAP mübarek neyini okuyayım 9 luk times new roman günümü onamı ayıracam kaldıki şu madde bana uymuyor desen adam kalkıp o maddeyi çıkarmıyor ki o zaman o hizmeti alamıyorsun kaldıki o düzme maddelerinin %90'ı zaten çoğu özel kuruluşda aynı. Ortada aslında sözleşme diye bir şey yok sözleşmenin kelime anlamını bilmiyorlar yada. Senin almak zorunda olduğun bir özel telefon, sabit telefon yada internet hangisine ihtiyacın varsa almaya çalıştığın kurum seni dolandırmak için bir belge hazırlamış sende bu hizmeti mutlaka kullanmalıysan geçmiş olsun bu hadiseler gerçek bir Hukuk devleti olmadığı vatandaşını özel sektördeki kolpacı dolandırıcıların kucağına atan bir devlet olduğu sürece daha çok yaşanır.
Bankalar içinde aynı durum var, Daha 1 hafta önce 200 TL Akbank paramı heba etti. Kredi çekmiştik bir miktar 1 yıl vadeli. Neyse 4-5 ay ödedik elimize nakit geçince kapatalım dedik. Müşteri hizmetlerini aradık ne kadar yatırıp kapatayım elimde kredi dökümü var şu kadar borcum kalmış.Siz onu yatırın ayın başında size 200 TL hesaba geçirilecek dendi. Bugün ayın 7'si Banka diyor ki bir yanlışlık olmuş zaten o para düşmüş.Yahu benim elimde kredi dökümü var borcum belli. Ben bunu tamamen yatırdım öyle dediniz. Hangi para düştü bundan hayali olarak borcum 200 TL artıp sonra geri mi düştü. Ivır zıvır saçmalık kendi yalanlarına söylerken kendileri inanmıyor yanlışlık olmuş deniyor. Herkes bilir krediyi kapatıcaksan ileriki vaadelerin faizi düşer ana paraları yatırırsın. Müşteri temsilcisini dinleyip tüm borcu yatırıp bankadan faizlerin toplamı 200 TL yi geri yatırmasını beklemek saçma aslında adam seni dolandırmış işte. Şimdi 200 TL için dava mı açasın tükeci haklarına gidecez artık. Müşteri temsilcisi ile konuşmanın kaydı duruyordur. Hani hesabı kapattık diye biz müşteri değiliz diye bizim kayıtları silmişlermi bilemiyorum yaparlar o çakkalığı da.Sonuçta Allah belanızı versin diyebiliyorsun.

alper*
07.05.2013, 10:49
Hayır Alper
7 Mart 2011 tarihli
Soruyu sorma sebebim yeni Borçlar Kanunu (6098 sayılı) 'nun 20. ve devamı maddelerinde eski kanunda olmayan Genel İşlem Koşulları diye bir bölüm getirildi.

Bu bölümde sizin durumda olduğu gibi güçlü şirketlerin önceden hazırlayıp tüketiciye dayattığı sözleşmelerin ilgili hükümlerinin yazılmamış sayılması gibi bir yaptırım var. 1 Temmuz 2012'den sonra yapılmış olsaydı sözleşme hiç tereddütsüz cezanın dayanağı olan sözleşme maddesi yazılmamış sayılacaktı. Yanlış iş en geç icra mahkemesinden dönerdi yani.

Ama yine de sorun değil, uygulama kanunu var. 6101 sayılı öncelikle o kanunun birinci maddesi:

A. Geçmişe etkili olmama kuralı
MADDE 1- (1) Türk Borçlar Kanununun yürürlüğe girdiği tarihten önceki fiil ve işlemlere, bunların hukuken bağlayıcı olup olmadıklarına ve sonuçlarına, bu fiil ve işlemler hangi kanun yürürlükte iken gerçekleşmişse, kural olarak o kanun hükümleri uygulanır. Ancak, Türk Borçlar Kanununun yürürlüğe girmesinden sonra bu fiil ve işlemlere ilişkin olarak gerçekleşecek temerrüt, sona erme ve tasfiye, Türk Borçlar Kanunu hükümlerine tabidir.

Son cümleye dikkat ederseniz kanunun yürürlüğe girmeden önceki dönemde olsa bile sözleşme, sona erme aşamasına ilişkin olduğu için bu ceza yeni kanun uygulanabilir. Bir başka açıdan bakarsak aynı kanunun şu maddesi:

B. Geçmişe etkili olma
I. Kamu düzeni ve genel ahlâk
MADDE 2- (1) Türk Borçlar Kanununun kamu düzenine ve genel ahlâka ilişkin kuralları, gerçekleştikleri tarihe bakılmaksızın, bütün fiil ve işlemlere uygulanır.
Bu genel işlem koşulları kamu düzeni düşüncesiyle getirildiği için bu geçmişe etkili olacaktır bu açıdan yeni kanun.

Profesyonel bir destekle bu işin altından rahat kalkarsınız kanımca.
Aslında miktar 400 TL ama haksız olduktan sonra ister 1 TL olsun isten 5.000
Kaldı ki benim açıklamalarım sadece sizin durumunuz için geçerli değil; tam aksine kredi kartı olsun her türlü taahhüdü içeren sözleşmeler (TTNET vs.) olsun hepsi için geçerli.

Netice: İyi bir savunma ile düşünüyorum ki sizden 1 TL bile alamazlar.

Adem Erdoğan
07.05.2013, 10:50
Geçmiş olsun hocam.

http://www.sikayetvar.com/

Şikayetini buradan da dile getirirsen faydasını görürsün.

Burçak
07.05.2013, 10:51
Bankalar içinde aynı durum var, Daha 1 hafta önce 200 TL Akbank paramı heba etti. Kredi çekmiştik bir miktar 1 yıl vadeli. Neyse 4-5 ay ödedik elimize nakit geçince kapatalım dedik. Müşteri hizmetlerini aradık ne kadar yatırıp kapatayım elimde kredi dökümü var şu kadar borcum kalmış.Siz onu yatırın ayın başında size 200 TL hesaba geçirilecek dendi. Bugün ayın 7'si Banka diyor ki bir yanlışlık olmuş zaten o para düşmüş.Yahu benim elimde kredi dökümü var borcum belli. Ben bunu tamamen yatırdım öyle dediniz. Hangi para düştü bundan hayali olarak borcum 200 TL artıp sonra geri mi düştü. Ivır zıvır saçmalık kendi yalanlarına söylerken kendileri inanmıyor yanlışlık olmuş deniyor. Herkes bilir krediyi kapatıcaksan ileriki vaadelerin faizi düşer ana paraları yatırırsın. Müşteri temsilcisini dinleyip tüm borcu yatırıp bankadan faizlerin toplamı 200 TL yi geri yatırmasını beklemek saçma aslında adam seni dolandırmış işte. Şimdi 200 TL için dava mı açasın tükeci haklarına gidecez artık. Müşteri temsilcisi ile konuşmanın kaydı duruyordur. Hani hesabı kapattık diye biz müşteri değiliz diye bizim kayıtları silmişlermi bilemiyorum yaparlar o çakkalığı da.Sonuçta Allah belanızı versin diyebiliyorsun.

Benim olayı Tüketici hakem heyetine anlttığımda bana tıpkı senin anlattığın şekilde bir örnek verdiler.kafam o kadar dağınıktı ki o sıra bu kadar da olmaz acaba ben mi yanlış anladım diye kendimden şüphe etmiştim.

Müşterilere uzatılan o sayfalarca uzunlukta ki sözleşmelerden, okumak istersen sana tip tip bakılan suratlardan bahsetti..
Müşterinin sözleşmeye ek yapabileceği hiç bir satır yok dedi..

Sana başka bir saçmalıktan bahsedeyim dedi.
mesela bankadan 12 ay vadeli kredi çektin..
5. ayda eline toplu para geçti. krediyi kapatmaya gittin..
Normal şartlarda misal 5 bin lira borcun kalmıştı diyelim. sen erken kapatacaksın diye senden ekstra dosya masrafı alıyorlar dedi

Burçak
07.05.2013, 10:57
Geçmiş olsun hocam.

http://www.sikayetvar.com/

Şikayetini buradan da dile getirirsen faydasını görürsün.

Saol.
Aslında ilk şikayet ettiğim yer burasıydı.
bana şikayetiniz turkcelle iletilecek en kısa sürede iletişime geçilmesi sağlanacak diye geri dönüş yaptılar. ama henüz arayan soran olmadı turkcellden.

twitter da turkcellmüsterihizmetleri ve turkcell hesaplarını etiketliyerek durumdan bahsettim. . müşteri hizmetleri sayfası beni takipbe alıp DM yoluyla şikayetiniz incelenip size geri dönüş yapılacaktır dendi. 20 gün geçti bekliyorum..

facebook sayfalarında bu olayı yazdığım gibi beni banladılar.
karakterleri bu işte.

Sefa Murat Dokuz
07.05.2013, 11:19
Benim olayı Tüketici hakem heyetine anlttığımda bana tıpkı senin anlattığın şekilde bir örnek verdiler.kafam o kadar dağınıktı ki o sıra bu kadar da olmaz acaba ben mi yanlış anladım diye kendimden şüphe etmiştim.

Müşterilere uzatılan o sayfalarca uzunlukta ki sözleşmelerden, okumak istersen sana tip tip bakılan suratlardan bahsetti..
Müşterinin sözleşmeye ek yapabileceği hiç bir satır yok dedi..

Sana başka bir saçmalıktan bahsedeyim dedi.
mesela bankadan 12 ay vadeli kredi çektin..
5. ayda eline toplu para geçti. krediyi kapatmaya gittin..
Normal şartlarda misal 5 bin lira borcun kalmıştı diyelim. sen erken kapatacaksın diye senden ekstra dosya masrafı alıyorlar dedi

Sırf Annem Babam'ın git bi Tüketici haklarına dediği için gidicem ama daha öncede şu dosya masrafı olayını Finansbank'ta yaşadım. Haberlerde görmüştüm devletin bu dosya masrafı ile ilgili bir düzenleme yaptığı. Bir tüketicinin kazandığı davanın emsal olduğu ve bankaların haksız dosya masrafı alması olayı ile ilgiliydi. Banka toplu para yatırıp faizleri düşeceği bildiği için çakal Finansbank bangır bangır reklam yapıyordu o dönem %0.08 bilmem kaç faiz felan. Rakamdan tam emin değilim ama her bankadan çok çok aşağıda tabi Annemi kandırmışlar gitmiş çekmiş kredi ama Adamlar faizi düşük tutup dosya masrafına o farkı eklemişler birde ekbilmem bişey masrafı koymuşlar.Her bankanın 3 katı dosya masrafı + ek bişey daha var total 250 TL. Dosyanın masrafı nedir allah aşkına 200 TL dosya masrafı mı olur.Tüketici haklarından aldığım cevap belliydi zaten bu faiş bir bedel evet ama bunu kabul etmişsiniz siz sözleşmeyi imzalayarak.Adam 70-80 TL normal dosya masrafı bile çok fazladır 200 TL'yi görünce bir sürü saydı ama caresizliği de anlattı. Şimdi bunu niye söyledim DEVLET'te bir denetim mekanizması yok. Olsa aklı başında bir müfettiş felan görevlendirilse derki kardeşim 200 TL dosya masrafını bana açıkla, açıklayamıyorsan al sana 200 bin TL ceza hadi yap bakalım bir daha bu dolandırıcılığı bu memlekette benim vatandaşım 200 TL için 1 hafta çalışıyor sen tek kalemde alıyorsun onu.
Sanki devlet bu dolandırıcılarla işbirlik içinde adamları Türkiyeye'ye yatırım yapın diye getirir teşvik ederken vatandaşımı düzebilirsin garantisi vermiş gibi. Acı ama sıfır denetim mekanizması bunu getiriyor akla.
Benim zoruma giden şu, Telefon hattı, İnternet, Kredi her ne olursa olsun özel sektörün ihtiyaçlı insanları vatandaşları kucaklarında hissettiği için bu sözleşmeleri dayatmaları. Devletin bu konuda bir sınırlama kural felan koymaması. Hadi biz okumuş cahiliz bu sözleşmelere imza atıyoruz bile bile lades diyoruz hakediyoruz. Yahu Anadolu'da insanlarda bunları kullanma ihtiyacında doğru düzgün eğitimi olmayan insan da çok o insanlara yapacakları basit hatalar yüzünden yapılanları hayal bile edemiyorum. Adliyelerdeki dosya sayısı ben diyim 10 bin siz diyin 100 bin bu mağduriyetlerden.Ben milliyetçi bir insanım benim param bir devlet kurumuna gitseydi yine bu kadar üzülmezdim derdim yine bir memura bir vatandaşa maaşına gider yada devlette kalır yine haksızlık adaletsizlik ama en azından ülkeme heba oldu. Bundan sonra İş Bankası hariç başka bankalar ile çalışmayı düşünmüyorum. İnternet Telefon hattı için ne yapacaz ? Devletin bu konuda sağladığı bir hizmet yok artık özelleştirildi hepsi özel ve soygun ile kar etmeyi amaç güdmüş yabancı kuruluşlar.

450 lira az para değil. Küçük bir ihmal ve son borcunu ödemişsin. Turkcell ile ilişkin bitmiş. Benim anladığım zaten sen ayın 6'sında geçerken Avea'ya 7 sinde biten sözlemenin o 1 günlük borcunuda ödemişsin son borcunu ödeyerek. Kalan bir fatura borcun yok. Kalkıp'ta sözleşme bozma uygulamaya hakları felan asla olamaz. Ben size taahahüt ettiğim son ay meblamı ödeyip ayrılıyorum.Örneğin 2 yıl sözleşme yapıp 1.yılın sonunda kalan sözleşme tutarını ödeyip ben Turkcell'den ayrılamayacakmıyım yani.

Her gün başka bir benzeri olay duyuyorum yemin ederim çevremde olan bitenleri hayretle izliyorum utanıyorum.

Burçak
07.05.2013, 11:25
bende ısrarla bunu anlatmak istedim turkcell dekilerle görüştüğümde. hani borcum varken sözleşmeyi bozsam falan tamam diyeceğim.
ama ben 24. ve son taksitimi hiç aksatmadan ödemiş borcumu bitirmişim.
eğer ki onların söylediği gibi sözleşmeyi erkenden bozmuyorsam , ben hakkımdan feragat etmiş olurum. onlar diyorki 7 marta kadar bu kampanyadan faydalanabilirsin.
ben demişim ki son borcumu ödedim kalan hakkımdan feragat edip ayrılıyorum.
yaşananlardan bu çıkıyor. ama yinede ceza yiyorum.

Sefa Murat Dokuz
07.05.2013, 11:34
/-----24.Taksit-----6-7/

Ben bu taksidi ödediğimde ayın 6'sı ve 7'sinin de bedelini ödemişmiyim ödemişim. Hangi hakkını çalmışım Turkcell'in 1 gün operatörünü fazladan meşgul etmemişim hakkımdan da feragat ediyorum. Tek kuruş da borcum yok size bu faturadan.Şaka gibi. Bence 60 gün geçmeden bir avukatla görüşün. En azından hangi yollarla hak aranmalı dava açılsa kazanılması mümkün mü seyri ne olur bilgi verirler. Tekrar geçmiş olsun.

Misina
07.05.2013, 11:42
Vodafoneden Turkcele geçmiştim sabit her şey dahil 29 liralık kampanyaya dahil oldum ama limit aşımı yapmadığım halde hiçbir zaman faturam 35 liradan aşağı düşmedi, sonuç tekrar Vodafone döndüm.

Öznur61
07.05.2013, 12:36
Demek ki turkcelle sorunu olan tek ben degilim.
Benim hattim faturali degil ama 2 ay icinde en az 100 tl yuklemisimdir.
Surekli paket yaptim ama hic pakatimden gitmedi.
Sonra TIM'e gittim guya internet ayarlarini paket ayarlarini yaptilar.
Hala paket yapiyorum ve hala konturumden gidiyor.Bide arada bana 20 tl gonderiyolar.
Bu onumuzde ki hafta sonu vodafona gecmeyi dusunuyorum.

ilhan
07.05.2013, 13:05
Geçmiş olsun.
Hepsi soyguncu hepsi vurguncu. Hangisini kullanacağımızı şaşırdık.

Gökçebey
07.05.2013, 14:07
Geçmiş olsun Burçak. Benzer bir iş de benim başıma gelmişti. Turkcell'den numaramı taşıdıktan sonra arkamdan 90 liraya yakın bir borç çıkmıştı. Aynen senin dediğin gibi neden uyarmadınız dedim ama nafile.

Valilikteki Tüketici Heyetine başvursan belki bir şey çıkar.

kürşat şen
07.05.2013, 14:16
çevremde bir çok kişide böyle bir sorun çıktı..
vatandaşı yolma yoluna gittikleri belli..
planlı ve programlı yapıldı bu iş..
sonuna kadar hakkını ara..
ayrıca bankalarda son zamanlarda bilmem ne ücreti adı altında para koparmaya çalışıyor..

zafer6161
07.05.2013, 14:22
sorun türkcell avea vodafonede değil,,,
ben hem türkcell hem avea hemde vodafone ile aynı durumu yaşadım....

4 sene önce aveadan türkcelle geçtim 300 tl ödedim
türkcell den vodafone ye geçtim 250 tl ödedim,,,
en son da tekrar türcelle geçtim 400 tl fatura çıkardılar...tabi bu çıkan faturalar hemen çıkmadı,nerdeyse 2.3 ay sonra...
en sonuncuyu ödemedim,avukatlık oldum,borç şuanda 600 tl oldu...
hala daha ödemedim...bakalım ne olacak

yani bütün firmalar hepsi üçkağıtçı...

dip not,,türk telekomun da bunlardan farkı yok,,, 4 sene önce iptal ettirdiğim numaraya 2 sene sonra 300 tl fatura çıkardılar,,,

alper*
07.05.2013, 14:24
Sizden talep edilen şey illa ki sizin borcunuzdur diye bir şey yok.
Ben de söylerim yani dilin kemiği yok falancı 600 TL borçlu bana diye.
Ödemeyin itiraz edin dilekçeler yazın hakkınızı savunun kazanan siz olacaksınız.

Bu arada ben de 2 sene önce avea'ya 200 TL 4 sene önce smileadsl'e 400 TL ödedim.

:D

m@rdi
07.05.2013, 15:01
Turkcell özelinde diğer operatörler için de geçerli olabilecek bir uyarı da ben yapayım. Mutlaka gidip üzerinize kayıtlı olan numara sayısını öğrenin. Yanlışlıkla (!) üzerinize geçirilmiş bir numara yüzünden her an polis hakkınızda şikayet var diyerek kapınıza gelebilir.

Mehmet BAL
07.05.2013, 20:30
geçmiş olsun burçak

Turkcell özelinde diğer operatörler için de geçerli olabilecek bir uyarı da ben yapayım. Mutlaka gidip üzerinize kayıtlı olan numara sayısını öğrenin. Yanlışlıkla (!) üzerinize geçirilmiş bir numara yüzünden her an polis hakkınızda şikayet var diyerek kapınıza gelebilir.

evet önemli bi konuda bu. bizim arkadaşın başına geldi. (suç duyurusunda da bulundu)

oğ 61 efsanesi
07.05.2013, 21:04
benzer şeyler vodafoneda da oluyor. bence böyle kampanyalardan sözleşmelerden uzak durmak gerekiyor.sadece gsm operatörleri için değil her türlü alışverişimizde.

Erbay
07.05.2013, 21:07
Geçen ay 40 tl yükledim 5 kuruş internet vermediler şaka gibi :)

talsuv61
07.05.2013, 21:30
Geçmiş olsun, bende net faturasında aveayle böyle bi sorun yaşayacaktım fakat sağolsunlar beni uyardılar da sorun yaşamadım. Faturalı hatlar hep sıkıntı en iyisi kontürlü hatlar

Ali Sırrı
07.05.2013, 23:18
Turkcell çağrı merkezi çalışanı olarak söylüyorum; eğer 1dk öncesinde de mnt işlemi gerçekleşirse erken iptal ücreti maalesef yansır. Hoş yeni kanunla birlikte evet artık bunların önüne geçilecek ama şu an ki durum için yapabilecek bir şey yok. Eğer mevcut paketinden ki kamu ekonomik paket olduğununa göre eğer kullanım yapmadıysan (int. sms ve konuşma dakikalarından) mt'yi arayıp iade koşullarına uyuyorsan kullanmadığın paketin ücretini çıkan faturasından düşme talebinde bulunabilirsin..

Duruma üzüldüm ama inan yapabilecek bir şey yok. Burada turkcell'in bir suçu yok, btk'nın kararı böyledir ve diğer iki operatorde de bu durum böyledir.

Sevgiler.

Burçak
08.05.2013, 01:12
Kural böyle olabilir tamam .
Fakat bu durum turkcellinde diğerlerininde işine geliyor.
Turkcell iyi niyetli olsaydı beni arayıp bu durumdan haberdar edemezmiydi?
Çok rahat haberdar edebilirdi.
Örneğin geçen gün turkcellden aradılar.
efendim turkcelle geri dönmek istermisiniz.
şu bu kampanyalarımız var. şöyle tarife böyle tarife anlatmaya çalışıyor.

Demek istediğim; böyle şeyler için arayan turkcell mağdur olacağım belli olan konuda niye 15 yıllık müşterisini aramaz uyarmaz.
dedimya fırsatçılık yapıyorlar alayı aynı.

talsuv61
08.05.2013, 02:45
Turkcell çağrı merkezi çalışanı olarak söylüyorum; eğer 1dk öncesinde de mnt işlemi gerçekleşirse erken iptal ücreti maalesef yansır. Hoş yeni kanunla birlikte evet artık bunların önüne geçilecek ama şu an ki durum için yapabilecek bir şey yok. Eğer mevcut paketinden ki kamu ekonomik paket olduğununa göre eğer kullanım yapmadıysan (int. sms ve konuşma dakikalarından) mt'yi arayıp iade koşullarına uyuyorsan kullanmadığın paketin ücretini çıkan faturasından düşme talebinde bulunabilirsin..

Duruma üzüldüm ama inan yapabilecek bir şey yok. Burada turkcell'in bir suçu yok, btk'nın kararı böyledir ve diğer iki operatorde de bu durum böyledir.

Sevgiler.

İyi de şimdi iptal ederseniz taahhüttü bozmuş olursunuz demek zor mu? Avea da ben de 2 hafta kala interneti iptal ediyordum MH beni uyardı şimdi iptal ederseniz taahhüt bozulur diye.

Cengiz Çubukcu
08.05.2013, 07:12
geçmiş olsun Burçak..ben de geçen aylarda kotayı aştığım için 700 tl fazla para ödemiştim :)

Kaya
08.05.2013, 08:06
BTK ya şikayet Burçak... O zaman vurursun...

btk.gov.tr

ozturk
08.05.2013, 08:12
Öncelikle geçmiş olsun. Kaya'nın dediği gibi BTK şikayeti sonuç verebilir.

Ancak bu tip tanımlamalar program vasıtasıyla yapıldığı için 1 dk dahi erken geçsen sistem otomatik taahhütü bozmuş kabul ediyor.Ancak dediğin gibi taahhütü bozuyorsunuz diye bilgi verebilirlerdi. Hatta uygulamaiçine basit bir kontrolle bu gerçekleşebilirdi.

Burçak
08.05.2013, 08:13
btk ya da yazdım Kaya. en kısa zamanda turkcelle bildireceklerini ordan geri dönüş olacağından bahsettiler.
bekliyorum

Burçak
08.05.2013, 08:35
Turkcellin gönderdiği cevap şu şekilde

Sayın Burcak ,

05322401xxx numaralı hattınızda bulunan cihaz kampanyasının taahhüt süresinin bitiminden 1 gün önce iptal olması sonucunda faturanıza yansıtılan erken iptal ücreti hakkındaki şikayetiniz ulaşmıştır.

Hattınızda 07.03.2011 başlangıç tarihli 24 ay taahhütlü Iphone paketleri taahhütname kampanyasının bitiş tarihi 07.03.2013 ‘tür.Kampanyanız 02.03.2013 tarihinde yaptığınız başvuruya istinaden 06.03.2013 tarihinde tamamlanan farklı bir operatöre numara taşıma işlemi nedeni ile iptal olmuştur.

Kampanya taahhütnamesinde de belirtildiği gibi kampanyanın taahhüt süresinin bitiminden önce iptal olması nedeni ile ilk faturanıza kampanya erken iptal ücreti yansıtılmıştır.

Yapılan işlemler ve ücretlendirmede herhangi bir hata bulunmadığını bilgilerinize arz ederiz.

Saygılarımızla,

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

Daha önce bahsettiğim gibi işte.
Kağıt üstünde her şey kuralına uygun.
Ama o 1 gün önce geçiş yaptığınızdan dolayı diyor ama 1 gün değil 2 saat var ayrıca fark..
Ben yine diyorum. Böyle durumlarda arayıp telefonda bilgilendirmeleri gerekir.
Sadece reklam için ararlar ama. Bu durumlarda fırsatçılık yaparlar.!
Kim bile bile böyle bişe yapar.
Haram zıkkım olsun.

Burçak
08.05.2013, 08:40
TAAHHÜTLERE İLİŞKİN DÜZENLEMELER YAPILDI [GÜNCELLEME]

Taahhütlere ilişkin tüketicilerin yaşadıkları mağduriyetler dikkate alınarak 03.01.2013 tarihinde alınan 2013/DK-THD/14 sayılı Kurul Kararı'nın yürürlük tarihi, 20/03/2013 tarihli ve 2013/DK-THD/154 sayılı Kurul Kararı ile 01.07.2013 olarak belirlenmiştir.. Söz konusu Kurul Kararı ile;

Aboneler, taahhütlerini sonlandığı ay itibarı ile;
— almış oldukları indirimlerin toplam bedelleri,

— kalan ayların toplam bedelleri

seçeneklerinden hangisi abone açısından daha avantajlı ise yalnızca bu tutardan sorumlu tutulabilecektir.

İşletmeciler taahhüt süresi boyunca belirlenen tarifeler, hizmet şartları vb. tüm hususlarda “açık ve somut bir şekilde abone lehine olmayan” hiçbir değişiklik yapamayacaktır.
İşletmeciler taahhüdün ne kadarının tamamlandığına (tüketicinin taahhüdünün hangi ayında olduğuna) ve taahhüdün ne zaman biteceğine ilişkin bilgilendirmeyi faturalarda belirteceklerdir.

olan bize oldu ..
mesela aynı olay bugün başıma gelseydi 2 saat lik farkı verecektim ceza olarak.
Vijdansızlar benden 24 aylık aldılar..

ozturk
08.05.2013, 08:41
.........................

Ali Sırrı
18.07.2013, 18:59
Operatörler size tarifeli sözleşme bitişi ya da cihazlı sözleşmenin bitişiyle alakalı haber etmek durumunda değil. Ayrıca internet derken sanırım data hattından bahsediyorsun. Eğer Turkcell Çağrı merkezi aransaymış merak etmeyin mağdur durumda bırakılmaması adına bizlerinde söylemesi mecburi durumlardan bir tanesidir "eğer şimdi iptal ederseniz xxx tl erken iptal ücreti ödersiniz gibi...

Farklı operatöre geçince illa ki aranırsınız, buna bağlı olarak Churn ekibi vardır ve sizleri diğer operatörlerde olduğu gibi Turkcell'den de ayrılmamanız için ararlar. Bundan daha doğal ne var ki? Çok basit olacak ama imzaladığımız sözleşmede her şey açık ve nettir... Hoş kitap okumayan bir topluma minnacık yazılarla yazılmış ve maddeler halindeki 5 sayfalık sözleşmeyi zaten okutamazsın.

Eğer itiraz edebileceğin bir durum olduğunu düşünüyorsan turkcell hattından 532 ya da diğer hatlardan 0532 532 0000 no'yu arayabilirsin.

ccd6167
18.07.2013, 19:14
taahhüt varsa arada 10 dk bile olsa geçişte cezayı yersin..bile bile lades olmussunuz sahsen benm görüşüm..13 yıldır turkcell bayısıyız sizin gibi cok müşteriyi biz uyardık ..burada turkcellde suc yok sizi uyarmayan aveadan cunku avea da biliyor ki taahhüt dolmadan gecerseniz ceza gelir diye.istersen 1 saat olsn ama prasedür bu afedersiniz ama turkcell hiç affetmez.ama müşteri hizmetlerini arayp taksıte böldürebiliriniz

Ali Can
18.07.2013, 19:25
çok saçma 24ay ödememiş olsan, 4. ay iptal etseymişsin aynı parayımı verecektin ? çok saçma ya, burada turkcell resmen çakallık yapılmış

bu bankaların, gsm operatörlerinin hepsi milleti nasıl soyalım diye açık arıyor

Burçak
17.04.2014, 11:29
Tam 1 sene önce açmıştım bu konuyu. Bilenler hatırlar.
Bilmeyenler başlıkta yazılan mesajlara bir göz gezdirsin bence. başınıza gelebilir yada çevrenizdekiler bu olayı yaşamışlar vardır bilgilendirin. faydalı olacaktır.

Turkcell cayma bedeli adı altında aldığı ücretleri geri iade ediyor. bilginize.

Müşteri İadeleri ile ilgili Duyurular, Bilgilendirmeler ve İşlemler

http://www.turkcell.com.tr/tr/hakkimizda/duyurular/musteri-iadeleri-ile-ilgili-duyurular-bilgilendirmeler-ve-islemler
http://www.turkcell.com.tr/tr/musteri-iade-sorgulama

Burçak
17.04.2014, 11:35
Tam 1 sene önce açmıştım bu konuyu. Bilenler hatırlar.
Bilmeyenler başlıkta yazılan mesajlara bir göz gezdirsin bence. başınıza gelebilir yada çevrenizdekiler bu olayı yaşamışlar vardır bilgilendirin. faydalı olacaktır.

Turkcell cayma bedeli adı altında aldığı ücretleri geri iade ediyor. bilginize.

Müşteri İadeleri ile ilgili Duyurular, Bilgilendirmeler ve İşlemler

http://www.turkcell.com.tr/tr/hakkimizda/duyurular/musteri-iadeleri-ile-ilgili-duyurular-bilgilendirmeler-ve-islemler
http://www.turkcell.com.tr/tr/musteri-iade-sorgulama

fatura harici gelen 362,13 liramı geri alacağım.

Foto ekleyemiyorum şuan. yakın zaman sonra fotolarıda eklerim.

bu arada dün akşam bana bir zarf geldi Turkcellden.
konudan bu sayede haberdar oldum.

Burçak
17.04.2014, 12:51
https://pbs.twimg.com/media/Blai2HkCAAITcIB.jpg

61trabzonomer
17.04.2014, 16:02
uzun süren mücadelenin sonucumudur bu :) , tebrikler ve geçmiş olsun.

Burçak
17.04.2014, 20:14
Aslında bu benim kişisel itirazlarımdan dolayı değilde buna benzer çok şikayetlerden dolayı mahkemelerin aldığı bi karar sanırım.
BTK kararları doğrultusunda iadeler yapılmaya başlanmış.
Herkes yukarıda verdiğim linkten durumunu kontrol etmeli.
Turkcell bizi düşündüğünden değil eli mahkum olduğundan veriyor bu parayı şimdi geriye..
Aslında üşenmeden uğraşacaksın. 1 senelik faiziyle birlikte alacaksın ama bunlarla uğraşacak vaktim yok.
domuzdan ne koparırsan kardır.

ccd6167
17.04.2014, 22:55
Bu olay sizle değil herkes için geçerli

Herkese ödeniyor bu yani alacağı olan

Lazman
17.04.2014, 23:03
bence turkcellden daha cok aveanin hayvanligi :))

eski kontrat bitmeden yenisini baslatmak nedir? ya bilerek yaptilar yada ilk okul terk bunlar.

Burçak
18.04.2014, 09:32
Bu olay sizle değil herkes için geçerli

Herkese ödeniyor bu yani alacağı olan
bende aynı şeyi söylüyorum.
bu durumda olanlar yukarıdaki linke girerek kontrol etsin diyorum :)

bence turkcellden daha cok aveanin hayvanligi :))

eski kontrat bitmeden yenisini baslatmak nedir? ya bilerek yaptilar yada ilk okul terk bunlar.

avea bilemiyor. avea bana sormuştu hatta. sözleşmeniz bitti mi diye. orada benim de hatam var. sözleşmem bitmeden aveaya başvurdum.
ama kardeşim ben nerden bileyim. son raksitimi ödemiştim. borcum yok diye başvurmuştum. bu konuda turkcell daha açık şekilde uyarabilirdi.

bence asıl kabahat turkcellin. reklam yapmak için zırtpırt arayıp kampanyalarını tanıtan müşteri temsilcilikleri böyle durumlarda uyarmak içinde arayabilirdi.

ama ozaman cayma bedeli adı altında o paraları tahsil edemezler tabi.
ama haklı bulunduk o paraları tek tek geri ödüyorlar.

Lazman
18.04.2014, 09:54
ooooo simdi anladim. sacma sapan bi sistemin icinde hakkini araman lazim. isin zor haci :)

mesela burdan ornek vereyim.
biz 3 AY onceden kontrat uzatabilir/baska sirkete gecebiliriz. yeni sirkete basvuru yaparsin ben su aboneyi su teli sunu bunu istiyorum diye. onlarda eski sirketle kontak yapar :) bilgileri alir, islemler halledildimi bi sms gelir 18 temmuzda yeni kontratiniz baslayacak diye. eskisi biter yenisi baslar.
1 formul doldurmak yeterli.

avea,turkcell ayni isin icinde ama birbirlerinden haberleri yok,hele bide sana sormalari tam komedi. kolay gele haci :)

Mert Oğuzlu61
19.04.2014, 10:45
bıraktım turkcell i geçtim aveaya, adamlar nerden geçireceklerini şaşırdılar son faturamda işi iyice abartmışlar dedim başlarım yapacağınız işe, öğrenciyiz zaten avea nın taahütlü 42 TL ye inen olayı var, 19 TL de indirim yaptırtıyon süper woops olayı, 500+5000+2gb iyidir yaa geçtim 23 TL ye bana yetecek güzel bir kampanya... bunlarda geçirmez inşallah. turkcell den çok önce ayrılmalıydım, ayıptır yaw aveaya geçeceğimi anladılar mı ne son faturama yine geçirmişler, bide aveaya geçtiğim süreye kadarki kullanımlarımı bile ödeyecekmişim mesaj attılar, bak yine sinirlendim.

ccd6167
19.04.2014, 15:49
bıraktım turkcell i geçtim aveaya, adamlar nerden geçireceklerini şaşırdılar son faturamda işi iyice abartmışlar dedim başlarım yapacağınız işe, öğrenciyiz zaten avea nın taahütlü 42 TL ye inen olayı var, 19 TL de indirim yaptırtıyon süper woops olayı, 500+5000+2gb iyidir yaa geçtim 23 TL ye bana yetecek güzel bir kampanya... bunlarda geçirmez inşallah. turkcell den çok önce ayrılmalıydım, ayıptır yaw aveaya geçeceğimi anladılar mı ne son faturama yine geçirmişler, bide aveaya geçtiğim süreye kadarki kullanımlarımı bile ödeyecekmişim mesaj attılar, bak yine sinirlendim.

turkcell de yeni bi kampanya başladı her yone 500 dk 2 gb her yone 1000 sms 25 tl bi kontorlu faturalı değil..mesela bugun senin kullandıgın tarifeyi kullanan 3 kişi geçti üstelik de 1 aydır avealılar. çünkü aveanın ınternteti sıkıntı..

Selim Turan
19.04.2014, 18:58
TTNET aboneliğim dondurulmuştu 6 ay süresince, telefonuma mesaj geldi hattınız bu ay içinde açılacaktır diye gittim bütün borçları ödedim. hattı iptal ettirdim. İptali gerçekleştiren çalışan bir kaç günlük fatura çıkar dedi takip edersin dedi. İptal olduktan sonra 1 ayık tam fatura geldi. ondan sonraki ay içinde bir kaç günlük fatura çıktı. Hiç birini ödemedim öylece duruyorlar.

Mert Oğuzlu61
19.04.2014, 19:28
turkcell de yeni bi kampanya başladı her yone 500 dk 2 gb her yone 1000 sms 25 tl bi kontorlu faturalı değil..mesela bugun senin kullandıgın tarifeyi kullanan 3 kişi geçti üstelik de 1 aydır avealılar. çünkü aveanın ınternteti sıkıntı..

http://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/konusma/gnctrkcll-25lik-paket-kampanyasi?place=campaigns_category

dediğine benzer tek kampanya bu ? ve 500dk + 1gb internet diyor, sadece 30 günlüğüne :)

neyse bilmiyorum ben yaw faturalıyım arkadaşım memnun kalmıştı o tavsiye etti gel sende geç dedi geçtim, 23 TL avea woops olayını yaptırdım, 12 ay 23 TL ye o paket hoşuma gitti, kullanıcam valla sıkıntı yok şuan memnunum, avea çekmiyor felan diyorlardı ama istanbul un herhangi bir noktasında henüz bir sıkıntı olmadı, olmazda inşallah :D internetindede rahat rahat dolanıyom bu paketi beğendim umarım bunlarda geçirmez bana, turkcell den gerçekten bıktım milleti yoluyorlar.