PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UEFA'ya Telefon Çıkarması...

melekcilingir
06.05.2013, 21:35
Arkadaşlar şu önümüzdeki 10 gün içinde UEFA'yı yeni bir telefon dalgasıyla sallıyoruz. Yarın sabahtan itibaren UEFA'yı arayıp İngilizce, Almanca (Hoch Deutsch) ya da Fransızca mesajlarımızı bırakıyoruz.

Dile çok hakim olmadığınızı hissetseniz bile lütfen çekinmeyin. Size yine bu başlıkta kısa metinler sunacağız. Sadece okusanız bile yeter. Bu işe bütün gücümüzle asılalım.

UEFA'nın telefonu:
+41 848 002 727

Metinler birazdan gelecek...

www.nonoh.net sitesine girin.

Sağ alttaki download linkini tıklayıp işletim sisteminize uygun VoipConnect versiyonu indirin.

http://p1305.hizliresim.com/19/7/mu8sb.png (http://bit.ly/c25MCx)

ya şöyle

http://j1305.hizliresim.com/19/7/mu8fn.png (http://bit.ly/c25MCx)

ya da şöyle bir ekran gelecek

http://j1305.hizliresim.com/19/7/mu8s0.png (http://bit.ly/c25MCx)

Kendiniz de siteye üye olabilirsiniz, ama benim zaten bir hesabım var ve İsviçre için normal telefonları ücretsiz yapabiliyorum.

Gökhan Koç
06.05.2013, 21:42
Bu başlık yarın uçmalı, tüm yurt dışındaki üyeler Melek Hanımın önerilerini dikkate alarak çalışmalara destek olsun lütfen,

arifberkay
06.05.2013, 21:43
Sabah 10 da arayacağım...

melekcilingir
06.05.2013, 21:53
My name is ....... I am calling from (yaşadığınız şehir), Turkey. I would like to ask about the matchfixing scandal in Turkey.

(Size kim adına aradığınızı sorabilirler, şöyle devam edebilirsiniz)

I am just a football fan. I just want to ask why the discipline committee has not decided yet. UEFA had been forcing the Turkish Football Federation to make a decision. Now how do you explain this silence?

(büyük ihtimalle ıvır, zıvır bir şeyler diyecekler, siz devam edin)

Mr. Platini and Infantino stoped mentioning ''Zero Tolerance'' after they met the Prime Minister here 2 years ago. What has changed? Is it Yapı Kredi Bank sponsoring the Champions League?

I just would like to emphasize one thing that we will never give up! We will never stop bothering you until you fulfill the justice.
Please convey my message to your seniors.

Thank you for your time...

oflupisiko
06.05.2013, 22:25
ah ingilizceme biraz güvensem de arasam

Hüseyin Bağdat
06.05.2013, 22:31
Yabanci dil yonunden zayifim maalesef. Gecen sefer oldugu gibi esime aratacagim. Yarin hem Almanca hem de Ingilizce aranacaktir...

S.ÖZKAN
06.05.2013, 22:33
Arkadaşlar lütfen destekleyelim

Hasan YAYLI
06.05.2013, 22:36
My name is ....... I am calling from (yaşadığınız şehir), Turkey. I would like to ask about the matchfixing scandal in Turkey.

I am just a football fan. I just want to ask why the discipline committee has not decided yet. UEFA had been forcing the Turkish Football Federation to make a decision. Now how do you explain this silence?

Mr. Platini and Infantino stoped mentioning ''Zero Tolerance'' after they met the Prime Minister here 2 years ago. What has changed? Is it Yapı Kredi Bank sponsoring the Champions League?

I just would like to emphasize one thing that we will never give up! We will never stop bothering you until you fulfill the justice.

Çekinelecek bir şey yok...YEğer ingilizcemiz yeterli değil ise yukarıda ki yazılanları okuyacağız sadece...

Karşı tarafta ki bir şeyler söylüyor sözümüzü kesiyorsa

Please, listen to me. Deyip kaldığınız yerden devam edin...

melekcilingir
06.05.2013, 22:52
Metin 2:
(Kendinizi tanıtma kısmını geçtikten sonra)

I would like to learn when the discipline committee will decide about the matchfixing scandal in Turkey. It has been almost two years and UEFA did not take any action rather than letting the fixers play in the UEFA League.

You have already lost your credibility. Mr. Platini said once that ''The fixers will not touch the ball again.'' But they do! Like all the authorities covering up the fixers here, you have let the fixers play the matches again.

Fenerbahçe should have been relegated.
Fenerbahçe shoould have been withdrawn from the UEFA and CL.
The players involved in the illegal activities should have been banned immediately.
All the other actors should have been banned as well.

You MUST end this corruption!

melekcilingir
06.05.2013, 23:10
Metin3: Biraz alaycı...

(Kendinizi tanıtma kısmı geçtikten sonra)

I am sorry for bothering you, but I just cant help asking this question:
''Is matchfixing legal in Turkey?''
or it is legal only for Fenerbahçe?

Can it be about 30 million euros support coming from Yapı Kredi Bank's sponsorship?

Do not think that we forgot it.
Dont think that we accept it.

We will never give up fighting with the fixers. We will never stop bothering you. I will call you again, as the others will till you take the right action.

This game belongs to us, we are the real owners of this beautiful game and we will not let the fixers ruin it.

Thank you for listening...

Sibel
06.05.2013, 23:11
Harikasın Melek abla.

cerasus
06.05.2013, 23:33
Metinler icin tesekkürler.

Bu hafta biraz mesgul edelim onlari. Rahata alismasinlar degil mi? :)

melekcilingir
06.05.2013, 23:35
Yurtdışında yaşayan arkadaşların büyük desteğine ihtiyacımız var.

Farklı dillerde, defalarca arayalım. Ne kadar isteksiz, soğuk cevaplar alsak da vazgeçmek yok.

10 gün uyumayacağız, uyutmayacağız...

ibrahim
06.05.2013, 23:41
"Basbakanin sözlerinden ve meclisin yasa degistirmesinden sonra Alman vatandasligina gecme karari almistim. Daha adil bir ülkenin vatandasi olmak istiyordum. Ama bu sike süreci bana sunu gösterdi; siz Avrupalilarinda onlardan bir farki yokmus."

Aynen böyle baslayacagim cümlelerime. Bakalim tepkisi ne olacak karsidakinin...

Gökhan Koç
07.05.2013, 00:03
Heyttt be :))))

furkanderya61
07.05.2013, 00:07
şahsen turkceyı zor konusan ınsanım orayı arasam vereceklerı kupayıda vermezler. bu metnı fax yolu ıle yollayacagımız bır yer yokmu

Gökhan Koç
07.05.2013, 00:15
Kendiniz arayamıyorsanız almanyadaki ingilteredeki fransadaki akrabalarınıza ulaşın ve numarayı verin.

Elimizden geleni ardımıza koymamamız lazım,

Fatih Özkan
07.05.2013, 00:38
Hazır metinler var ne güzel...
Sadece okumak bile yeterli olacak...
Elimizden geldiğince, dilimizin döndüğünce...

Gökhan Koç
07.05.2013, 01:34
Yiğit Gayretli, Burak Dereli, Emirhan ve Alihan avrupadaki tüm BMN'li (1100 kişi) kardeşlerimize özel mesajlar gönderip bu kampanyaya katılmalarını rica ettiler. Sizlerde akraba eş dost kim varsa arayın ve önümüzdeki 10 gün boyunca UEFA'ya dünyayı dar edelim.

Bu kardeşlerime de teşekkür ederim, helal olsun

M. Fatih ALEMDAR
07.05.2013, 03:29
Kendim degilde ingilizcesi su gibi olan dostum aratacagim yarin benim adimdan.
Su ingilizceyi de bir sokemedik gitti yav :(

Sent from my iPhone using Tapatalk61

E. Cumur61
07.05.2013, 04:02

Bende metinleri Fransizcaya cevirdim(daha dogrusu kardesime cevirttim) Fransa,Belçika,Isvicre'de bulunanlar ve Fransizca bilenler icin.

Je m'appelle ... . J'appelle de Paris. J'aimerai vous parler à propos des matchs truqués en Turquie.

Je suis juste un fan de football et j'aimerai savoir pourquoi la commité de discipline n'a toujours pas pris de décision.
L'UEFA avait demander à la Fédération de Football Turque de faire le nécessaire. Comment expliquez vous ce silence ?

M. Platini et Infatino ont arrêté de parler de la "Tolérance Zero" après avoir rencontrer le premier ministre turc il y a deux ans.
Qu'est ce qui a causé ce changement ? Est-ce la banque turque " Yapi Kredi" qui sponsorise la Ligue des Champions ?

Je voudrais juste préciser que nous n'abandonnerons pas sur ce sujet ! et nous vous dérangerons jusqu'a ce que la justice soit faite.
Veuillez transmettre ce message à vos supérieurs.

Merci pour le temps que vous avez bien voulu me consacrer.

E. Cumur61
07.05.2013, 04:03
Metin 2:

I would like to learn when the discipline committee will decide about the matchfixing scandal in Turkey. It has been almost two years and UEFA did not take any action rather than letting the fixers play in the UEFA League.

You have already lost your credibility. Mr. Platini said once that ''The fixers will not touch the ball again.'' But they do! Like all the authorities covering up the fixers here, you have let the fixers play the matches again.

The players involved in the illegal activities should have been banned immediately.

Je voudrais savoir quand le comité de discipline se prononcera sur le scandale des matches truqués en Turquie.
Cela fait presque deux ans et l'UEFA n'a rien fait et à laissé les tricheurs jouer à la Ligue de l'UEFA

Vous avez déjà perdu votre crédibilité. M. Platini a dit une fois que'' Les fixateurs ne toucheront plus le ballon à nouveau.
Mais ils le font! Comme toutes les autorités couvrant les tricheurs ici, vous avez laissé les tricheurs jouer les matches à nouveau

Fenerbahçe aurait dû être relégué.
Fenerbahçe aurait dû être retiré de l'UEFA et CL.
Les acteurs impliqués dans les activités illégales auraient dû être sanctionné immédiatement.
Tous les autres acteurs auraient dû été sanctionné de la même manière.
Vous devez mettre fin à cette corruption!

E. Cumur61
07.05.2013, 04:04

Can it be about 30 million euros support coming from Yapı Kredi Bank's sponsorship?

We will never give up fighting with the fixers. We will never stop bothering you. I will call you again, as the others will till you take the right action.

This game belongs to us, we are the real owners of this beautiful game and we will not let the fixers ruin it.

Je suis désolé de vous déranger, mais je ne peux m'empecher de vous poser une question :
'' Est-ce que les matches truqués sont légaux en Turquie ou ils le sont juste pour fenerbahce ?
Ou peut-etre il s'agit juste des 30 millions d'euros accordés par le sponsor Yapi Kredi une banque turque.

Ne pensez pas que nous avons oublié cela.
Ne pensez pas que nous l'acceptons.

Nous ne renoncerons jamais à ce combats avec ces gens malhonnêtes. Nous ne cesserons jamais de vous déranger.
Je vous rappellerai, comme les autres, jusqu'à ce que vous prenez une décision juste.

Ce jeu appartient à nous, nous sommes les vrais propriétaires de ce beau jeu et nous ne laisserons pas les tricheurs le ruiner.

Merci de votre attention ...

İlker Yazıcıoğlu
07.05.2013, 04:41
Kendim degilde ingilizcesi su gibi olan dostum aratacagim yarin benim adimdan.
Su ingilizceyi de bir sokemedik gitti yav :(

Sent from my iPhone using Tapatalk61

Sen nasıl mühendissin anlamadım arkadaş:)

Sercan Keleş
07.05.2013, 05:22
Hiç İngilizce bilmeyen arkadaşlar varsa metinin okunuşunu da yazabilirim. Hiç İngilizce bilmediğiniz İçin aramamazlık yapmayalım Birde Rica etsem Devamlı farklı metinler verilebilir mi.

Arkadaşlar çekinmeyin Trabzonspor için. Düşünsenize bir Dortmund'lu sizi Arıyor '' Var Bayern Şike Yapmak. Şampiyon Dortmund Olmak. Hakkımızı İstemek Biz. Şampiyon B. Dortmund , Hakkımızı vermek siz '' Dese anlamayacak tek bir adam var mı ? Ne kadar bozuk olsa bile anlaşılır zaten Dil Bilmek Şu Derecede Dil Kullanmaktır dilde uzman olmaktır kurallı konuşmak.

Hiç mi diliniz dönmüyor arayın , Santral santral , Allah belanızı versin , şampiyon Trabzon diyin.

Hüseyin Bağdat
07.05.2013, 08:34
Bu gün bu görevde tamamlanacak inşALLAH. Her metin hem İngilizce hem Almanca okunacaktır...

melekcilingir
07.05.2013, 08:42
Günaydın arkadaşlar,

1 saat 20 dakika sonra UEFA'nın telefonlarını kilitlemeye başlıyoruz.

https://www.nonoh.net

Bu siteden İsviçre'deki normal telefonlara ücretsiz arama yapan bir hesabım var. Aramak isteyenler lütfen bana özelden mesaj atsın, şifremi vereyim.

melekcilingir
07.05.2013, 08:57
www.nonoh.net sitesine girin.
Sağ alttaki download linkini tıklayıp işletim sisteminize uygun VoipConnect versiyonu indirin.
http://j1305.hizliresim.com/19/7/mu8dy.png (http://bit.ly/c25MCx)

ya şöyle
http://j1305.hizliresim.com/19/7/mu8fn.png (http://bit.ly/c25MCx)

ya da şöyle bir ekran gelecek
http://j1305.hizliresim.com/19/7/mu8fk.png (http://bit.ly/c25MCx)

Kendiniz de siteye üye olabilirsiniz, ama benim zaten bir hesabım var ve İsviçre için normal telefonları ücretsiz yapabiliyorum.

melekcilingir
07.05.2013, 09:03
Ayrıca konuşmalarınızı bilgisayardan yaparsanız, kaydetmeniz de mumkun olabilir.
Dinlemek isteriz :D

Gökhan Koç
07.05.2013, 09:34
Melek, bu ücretsiz arama yapan sayfanın fotolarını ve açıklamasını birinci mesajına eklermisin,

Son yarım saat gençler, telefonu da uçurmalıyız :)))

polatmu
07.05.2013, 09:37
bu daha önemli kupa maçı için yazmıştım ama bunun daha önde olması lazım... sorry

melekcilingir
07.05.2013, 09:55
Son beş dakika.

Günaydın UEFA!

Gökhan Koç
07.05.2013, 10:06
Hayyyydeeeee, telefonlar çalmaya başlasın :)))

arifberkay
07.05.2013, 10:09
başladık

arifberkay
07.05.2013, 10:32
Aradım bayanla yaklaşık 15 dk görüştüm ısrarla mail atın diyor ısrarla beni yetkili biriyle görüştürün dedim....Bilgi veremeyiz diyor süreç hakkında çok zorladım yine zorlayacağım

Gökhan Koç
07.05.2013, 10:35
Aradım bayanla yaklaşık 15 dk görüştüm ısrarla mail atın diyor ısrarla beni yetkili biriyle görüştürün dedim....Bilgi veremeyiz diyor süreç hakkında çok zorladım yine zorlayacağım

Aynısını bende yaşadım,

Çok garip bir şekilde mail ve fax göndermeye devam edin dedi,

Çok garip,

Niye cevap vermiyorsunuz mailden faxtan ruhumuz çatladı dedim, ilgililere iletiyoruz biz bunları ama siz gene de vaz geçmemelisiniz dedi.

Çok garip oldu bu,

S.ÖZKAN
07.05.2013, 10:35
Arkadaslar burasi cok onemli deteginiz icin tesekkurler

arifberkay
07.05.2013, 10:38
Aynısını bende yaşadım,

Çok garip,

Niye cevap vermiyorsunuz mailden faxtan ruhumuz çatladı dedim, ilgililere iletiyoruz biz bunları ama siz gene de vaz geçmemelisiniz dedi.

Çok garip oldu bu,

Aynen ısrarım 15 dk sürdü kadın kapatamıyor zezaketten uflayıp puflamaya başladı peki tekrar arayacağım dedim öyle kapattım

Gökhan Koç
07.05.2013, 10:42
Aynen ısrarım 15 dk sürdü kadın kapatamıyor zezaketten uflayıp puflamaya başladı peki tekrar arayacağım dedim öyle kapattım

Benimki de kapatmıyordu :)

Ben çok yoruldum bunaldım dedikçe, kadın "ama pes etmemelisiniz" diyip durdu :)))

S.ÖZKAN
07.05.2013, 10:44
Benimki de kapatmıyordu :)

Ben çok yoruldum bunaldım dedikçe, kadın "ama pes etmemelisiniz" diyip durdu :)))

Bizde etmeyelim oyle ise :)

Gökhan Koç
07.05.2013, 10:47
Bizde etmeyelim oyle ise :)

Mail, Fax ve Telefon kampanyaları için BMN'nin facebook sayfasındaki ilanı kendi sayfalarımızda da paylaşalım,

Her boş dakikamızı bu işe ayıralım,

Bu sefer bir fark olduğu kesin,

melekcilingir
07.05.2013, 11:02
Çok uzun bir konuşma yaptım.
Kadın size sonuna kadar katılıyorum, gerçekten bütün bunlar dayanılmaz, dedi.

Neden bu kadar uzadığını sorduğumda, yargı sürecinin uzunluğundan bahsetti. Bu konuda çok konuşturmadım onu, çünkü eğer mesele bu olsaydı o zaman şikeciler yarı final oynayamazdı dedim. Her şeyi durdururdunuz. Şikecilerin yarı final oynamasına izi verdiniz. Onlar çok mutlu. Ceza olmayacaksa, şike yapmak serbest demektir. Türkiye'de şike serbest mi, diye sordum.

Çok haklısınız, size sonuna kadar katılıyorum dedi.

Sonra bizim başbakanla Platini'nin İstanbul'daki toplantısından ve Yapı Kredi Bankası'nın sponsorlugundan bahsettim. Bu sponsorluk rusvet olarak gorunuyor dedim. Eskiden ''Zero Tolerance'' lafını dilinizden düşürmezdiniz, ne oldu da artık soylemiyorsunuz, diye sordum.

Çok haklısınız, siz email atın ya da faks çekin dedi. Onları yapıyorum zaten dedim. Yine de yapacağim, ama 2 yıl oldu ve hala hiçbir aksiyon almadınız, bunu soylemek için aramaya da devam edeceğim dedim. Ben 2 yıldır sizi ariyorum, sze email atiyorum, onceleri telefonu kapattığımda ikna olup size guveniyorum, siz ne yapacağınızı bilirsiniz diyordum. Ama artık bütün inanırlığınızı kaybettiniz, dedim.

Şimdi size kişisel olarak soruyorum, bir UEFA çalışanı olarak değil, kişisel olarak soruyorum. Bana ne yapmamı onerirsiniz?

Yargı devam ediyor. Yapacak bir şey yok gibi bir şeyler söyledi. Bu çok yazık , dedim. Sizin, bir UEFA çalışanın bunu telaffuz etmesi çok yazık gerçekten dedim. Tam tersine yapılacak bir şey var ve bu sizin goreviniz. Siz bunu yapmak zorundasınız. Yoksa hiçbir şeye guvenemeyiz. Bunu soylerseniz bizim hiçbir şeye guvenmememiz gerek dedim.

Siz bana kim olduğumu, hangi kurum adına aradığımı sordunuz, ben size bir taraftar olduğumu söyledim. Ben bu güzel oyunun gerçek sahibiyim. Ben olmazsam bu oyunun bir anlamı olmaz. Ve ben artı hibir maçı izlemiyorum, çünkü her defasında bu maçı acaba kim bağlamış diye düşünüyorum, dedim.

Size katılıyorum vs.. Mesajınızı ileteceğim dedi.

Lütfen iletin dedim. Size yazmaya, faks atmaya, aramaya ve rahatsız etmeye devam edeceğim, dedim.

Zamanını ayırdığı ve dinlediği için teşekkür ettim, o da bana aradığım için teşekkür etti.

Ben konuşmayı Skype'tan yaptım ama kaydetmedim ne yazık ki. Yalnız aradığımda UEFA konuşmaların kaydedilebileceği mesajıyla santratle bağlanmıştı.

Şimdilik haberler bu kadar...

Öznur61
07.05.2013, 11:02
Ingilizcenin yetrli olup olmamasi onemli degil bence ac telefonu direk oku metni eve gidince oyle ypnmayi planliyorum :)

Gökhan Koç
07.05.2013, 11:13
Melek fırça atmış :)

Aramaya devam kençler :)))

Gamze
07.05.2013, 11:15
Ben de az önce bir görüşme yaptım. Türkiye'de insanların artık futboldan soğuduğunu ve Türk futboluna olan inancın kaybolduğunu belirttim. UEFA'nın kararını ertelemesinin onların da inandırıcılığını zedelediğini söyledim ve buradaki şike olayının gerçekten de UEFA'nın gündeminde olup olmadığını sordum.

Kadın sizi çok iyi anlıyorum, sabahtan beri telefonlar alıyoruz, konu hala gündemde merak etmeyin dedi. Maillerimizden fakslarımızdan telefon görüşmelerimizden yetkililer haberdarlar mı diye sordum. Tabii ki biz kendilerine tamamını aktarıyoruz. Bu konuyla ilgili sürekli bilgilendirme yapacağız dedi.

Adil bir karar alınana kadar hakkımızı aramaya devam edeceğimizi ve bu mücadeleyi bırakmayacağımızı, bunun artık Türkiye'de adeta bir savaş olduğunu söyleyerek teşekkür ettim ve kapattım.

Sizi sabırla dinliyor ve nezaketle karşılıyorlar.

Çekinmeden görüşün arkadaşlar.

only ts
07.05.2013, 11:20
su saat farkinin cani ciksin hemi.. 10 saat fark var. sabah olsun arayacagim insallah. ama ben ararsam o yazdiklariniz kadar nazik konusmam.

bahadır2561
07.05.2013, 12:03
Blatter : Call me maybe :)

Hüseyin Bağdat
07.05.2013, 15:59
Eşim aramış. Görevli bu gün çok arandıklarını kendisinin yapabilecek birşeyi olmadığını söylemiş. Her aranan ve gelen meiller yetkililere iletiliyormuş...

Sibel
07.05.2013, 16:34
Aynısını bende yaşadım,

Çok garip,

Çok garip oldu bu,

Geçen yıl da bu şekilde dediklerini çok iyi hatırlıyorum.

Gökhan Koç
07.05.2013, 16:44
Geçen yıl da bu şekilde dediklerini çok iyi hatırlıyorum.

Benim telefon konuşmalarımın hiç biri bu şekilde geçmemişti.

Konuşma esnasında UEFA'nın benden devam etmemi istediğini düşündüm, açık söyliim.

Hüseyin Bağdat
07.05.2013, 16:53
Benim telefon konuşmalarımın hiç biri bu şekilde geçmemişti.

Konuşma esnasında UEFA'nın benden devam etmemi istediğini düşündüm, açık söyliim.

Bizde de geçen yıl sadece görevlilere ileteceğini söylemişlerdi. Bu sefer meil yollamaya devam edin denmiş. Umarım emeklerimizin karşılığını alırız...

Mehmet Fatih Silik
07.05.2013, 18:30

Aramizda Almancasi cok iyi olmayan veya kendine güvenemiyen renkta$larimiz icin...

Almanca tercümesi:

Mein Name ist....Ich rufe aus..., Deutschland an. Ich hätte da ein paar Fragen bezüglich des Wett- und Bestechungsskandals in der Türkei.

Ich bin nur ein reiner Fußball-Fan. Ich möchte nur wissen, warum das Disziplinarkomitee immer noch keine Entscheidung getroffen hat.
Die UEFA hatte auch die Türkische Fußball Föderation dazu gezwungen schnellst möglich eine Entscheidung zu treffen. Wie beurteilen Sie dieses Schweigen?

Herr Platini und Herr Infantino haben seit ihrem Besuch mit dem Premierminister vor 2 Jahren aufgehört, die ach so sagenumwogene "Null (Keine) Toleranz" mehr
zu erwähnen. Was hat sich geändert? Ist es wegen Yapi Kredi, die den Champions League sponsern?

Ich möchte klar und deutlich eine Sache betonen, und zwar das wir niemals aufgeben werden! Wir werden niemals aufhören euch zu stören, bis die
Gerechtigkeit siegt.

Ich bitte Sie meine Nachricht an Ihre Vorgesetzten zu übermitteln.

Vielen Dank für Ihr Verständnis und Ihre Zeit.

Mehmet Fatih Silik
07.05.2013, 18:53
Metin 2:

Ich würde gerne wissen, wann das Disziplinarkomitee eine Entscheidung über das Bestechungs- und Wettskandal in der Türkei treffen wird.
Es ist jetzt schon über 2 Jahre her, dass immer noch keine Aktion stattgefunden hat, außer dass die Betrüger und Schwerverbrecher
mit Erlaubnis von der UEFA bis hin zur Halbfinale der Europäischen Liga gekommen sind.

Ihr Kredit ist aufgebraucht und sie haben Ihre Glaubwürdigkeit verloren. Herr Platini sagte einmal, dass diejenigen, die in irgendeiner Weise
den Ruf des Fußballs beflecken, nie wieder den Ball berühren werden. Aber sie haben es getan! Sie durften weiterhin spielen. Die UEFA ließ es genauso zu, wie alle Behörden hier in der Türkei, die
diese Straftat mit ihren dreckigen Händen verdeckt und es zugelassen haben.

Fenerbahce hätte verbannt werden sollen.
Fenerbahce hätte aus der Champions League und der Europäischen Liga zurückgezogen werden.
Die Spieler, die an den illegalen Aktivitäten beteiligt waren, sollten unverzüglich verbannt werden.
Sowie alle anderen Akteure.

Sie MÜSSEN dieser Korruption ein Ende setzen.

Mehmet Fatih Silik
07.05.2013, 19:06

Es tut mir Leid, dass ich Sie stören muss, aber könnten Sie mir bei den folgenden Fragen weiterhelfen:

"Ist die Spielmanipulation in der Türkei eigentlich legal"?

oder ist es nur für Fenerbahce legal?

Könnte es die rund 30 Millionen € Unterstützung seitens Yapi Kredi's Sponsoring, was damit zu tun haben ?

Glauben Sie ja nicht, dass wir es vergessen haben.
Glauben Sie ja nicht, dass wir es so akzeptieren.

Wir werden niemals den Kampf gegen die Spielmanipulatoren und gegen diese Korruption aufgeben.
Wir werden niemals aufhören Sie zu stören. Ich werde nochmal anrufen. Genauso wie die anderen, die auf eine richtige Aktion seitens UEFA warten.

Dieses Spiel gehört uns. Wir sind die wahren Besitzer dieses schönen Spiels. Und wir werden nicht zulassen, dass die Korrupten und die Spielmanipulatoren es ruinieren.

Danke, dass Sie zugehört haben.

Öznur61
07.05.2013, 20:03
programı yeni indirdim de şimdi arasam olmaz heralde :confused:

TSezgin61
08.05.2013, 02:55
bu sabah aramayi düsünüyorum... arayabilirsem buraya yazarim konusmayi...

Burak61
08.05.2013, 03:41
Hallo Mein Name ist... Ich rufe aus..... Deutschland an , ich bin ein türkischer Fußball Fan und wollte ihnen mitteilen dass unsere Geduld so langsam ihre Grenzen erreicht hat. Wir, die türkischen Fans haben komplett unseren Vertrauen in den türkischen Fußball verloren und haben keine Lust mehr dieses perfekt inszeniertes immer mit dem gleichen Ausgang endendes Theaterstück anzuschauen. Da die aktuelle Regierung der Türkei mit dem fanatischen Fenerbahce Fan als Ministerpräsident, uns jede Hoffnung auf Gerechtigkeit von Anfang an des Manipulationsskandals entnommen hat, war die UEFA als führende europäische Fußballorganisation unsere einzigste Hoffnung auf Gerechtigkeit. Doch wie die Zeit uns gezeigt hat, hat ihre Organisation seit unglaublichen 2 Jahren noch keine Entscheidungen getroffen, und hat sogar den Klub der verurteilt wurde wegen mehrfacher Manipulation in die Europe Leaugue angenommen, sehr merkwürdig ist auch dass, in diesem kritischen Zeitraum ausgerechnet Yapi Kredi der Sponsor der UEFA wurde, viele Fans glauben dass Sie sich bestechen lassen haben. Doch ich will Ihnen eins sagen wir die wahren Fans die manipulationfreien Fußball wollen werden Sie so lange stören bis wir unser Ziel erreicht haben, ich bitte Sie noch nebenbei im Namen der türkischen Fußball Fans dem Herrn Platini zu fragen was er den unter ZERO TOLERANCE versteht ?!

Gökhan Koç
08.05.2013, 11:08
Mail ve faksları gönderdim şimdi sıra telefonda,

Bakalım bugün ne söyleyecekler :)

Alp Yavuz 13
08.05.2013, 11:21
en kısa zamanda müsait olduğumda arayacağım, hatta kendime boş vakit yaratmalıyım

şöyle başlasam mı direk arog da ki gibi " hacı baba listen to me " :P

yalnız oradaki yetkililerin pes etmemelisiniz tarzındaki söylemler çok hoş ve umut verici pes etmeyeceğiz

Bundan sonrasında yapılacak organizasyon toplu mektup olmalı, herkes metninin yazsın ve bir havuzda toplansın ve ayın belli zamanlarında topluca mektup gönderimi yapılsın

arifberkay
08.05.2013, 12:10
Şimdi ben de arıyorum tekrar

arifberkay
08.05.2013, 12:18
Aradım aynı terrane bıkmış bir şekilde faks çekin mail atın diyor. yaklaşık10 dk ısrar ettim ama kimseyle görüştüremeyiz bu konuyla ilgili diyorlar.Bütün fakslarınız ve mailleriniz okunuyor diyor.Okunuyor da bize bir cevap veren yok 2 senedir dedim...Haklısınız vazgeçmeyin diyorlar

Fatih Özkan
08.05.2013, 12:38
Bundan sonrasında yapılacak organizasyon toplu mektup olmalı, herkes metninin yazsın ve bir havuzda toplansın ve ayın belli zamanlarında topluca mektup gönderimi yapılsın

Güzel fikir aslında...
Belli tarihlerde mektup gönderelim UEFA ve FIFA'ya...

atomantcum
08.05.2013, 12:48
Kaç gündür tatildeydim, şehir dışında, yeni döndüm mesajı ve başlığı gördüm. O telaşla uygulamayı filan da indirmeden burdaki vodafone hattımdan direk aradım, şimdi gelecek ayki faturayı kara kara düşünmeye başladım ama helali hoş olsun ne diyelim.

Kendimi tanıttıktan sonra şunu söyledim: "Hemen şunu belirtmek istiyorum, iki gündür size bunun gibi pek çok telefon geldi farkındayım, siz de konuyu bildiğinizi söyleyip kapatmak isteyeceksiniz, bunların hepsini biliyorum ama burada amaç da bu zaten, biz bu davanın peşindeyiz ve sizin de bunun farkında olmanızı istiyoruz. O yüzden kibarca sizden söylediklerimi dinlemenizi istiyorum. Bana bir şey söylemenize gerek yok, bu mesaj gerekli yerlere sizin kanalınızla ulaşacaktır zaten"

Bunu söyleyince kadın hafif bi güldü, sonra ben konuşurken hiçbir şey söylemedi, dinledi mi yoksa o sırada telefonu kulağından çekti mi bilmiyorum. Verilmiş metinlerden kendimce en vurucu olduğunu düşündüğüm bölümleri söyledim kısa kısa, bir özet geçtim diyebilirim. Bitince de, nezaketiniz için teşekkür ederim, bizim adalete inancımız sonsuz, bunun için 2 yıldır mücadele edebiliyoruz hala dedim, iyi günler diledim kapattım.

Gökhan ARSLAN
08.05.2013, 12:56
Şu telefon konuşma olayını da yapmayı çok istiyorum da bu ing ile nasıl olacak bilmiyorm (:
Metni okuyup telefonu kapatsam :))

atomantcum
08.05.2013, 12:58
olur ne sorun olucak, çekinmeyin bu kadar, adamlar mesajı alsın yeter. Fransızca konuşanların ingilizcesi nasıl sen biliyo musun peheey, hiç takma kafana

Gökhan ARSLAN
08.05.2013, 13:01
olur ne sorun olucak, çekinmeyin bu kadar, adamlar mesajı alsın yeter. Fransızca konuşanların ingilizcesi nasıl sen biliyo musun peheey, hiç takma kafana

Tamamdır akşam eve gidince ilk işim renktaş (:
Tek nefeste okuyup good bye derim :)

Alp Yavuz 13
08.05.2013, 13:58
Tamamdır akşam eve gidince ilk işim renktaş (:
Tek nefeste okuyup good bye derim :)

hahaha :) bence ses kaydı yapalım onu dinletelim :P

arifberkay
09.05.2013, 09:32
Birazdan yine arayıp bugunku görevimi de tamamlayacağım....

arifberkay
09.05.2013, 11:06
Aradım yine aynı kadınla konuştum.Bu hafta çok yoğun telefon aldıklarını ve yine aynı şeyleri söyledi...

melekcilingir
09.05.2013, 12:10
Ben de aynı kişiyle konuşmamak için bugünü beklemiştim. Belki öğleden sonra arar, farklı birisine rastlarım.

cerasus
09.05.2013, 16:38
Evdeyken konusayim dedim ama anlasilan Isvicre'de de tatil var. Ayin onuna kadar diyor telesekreter.

melekcilingir
10.05.2013, 10:59
Yine aynı kişiyle konuştum. Uzun uzun dertleştik. Keşke kaydetseydim, çünkü onun UEFA'ya güvensizliğini uluslararası boyutta duyurmak büyük ses getirirdi. Bir dahaki sefere...

Öncelikle bugün hiçbir toplantı olmayacağını söyleyeyim. Dün İsviçre'de tatil olduğu için bugün de kimse yokmuş. Disiplin komitesinin cuma günleri toplandığı haberi de şehir efsanesiymiş bu arada. Haftanın herhangi br günüde toplanıp karar alabiliyorlar dedi. Ama kendisinin de en az bizim kadar bu konudanbihaber olduğunu söyledi. ''Top'' bir konuymuş, bir şey sorduklarında UEFA'nın işleyişine güvenin deyip gönderiyorlarmış bunları da.

Ben, bunun samimiyetsizliğin en büyük ispatı olduğunu söyledim. TFF'ye iki yıl önce çabcak karar verin deyip TFF'nin komik bir karar vermesinden sonra bu uzun bekleyiş büyük bir çelişki dedim. Size yüzde yüz katılıyorum dedi. Ama benim de yapabileceğim bir şey yok dedi. Ama mesajınızı ileteceğim dedi.

Mesajım tahmin edebileceğiniz gibi Gökhan'ın iletmemi rica ettiği şey. Eğer 1 hafta içinde bu konuda bir karar vermezseniz sizin bütün işlerliğinizi engelleyeceğiz atacağımız fakslar, emailler ve telefonlarla diye bir açılış yapmıştım. Siz bunu asıl suçlulara da yaptınız mı diye bir tepki göstermişti başta. Ben buradaki durumu uzun uzun anlatıp konuyu Platini ile İnfantino'nun başbakanla konuşmasına getirdim. UEFA bizim için tek umut. Eğer bu umut da şikeyle bağlanmışsa o zaman her şey bitmiş demektir ve o zaman biz de bunu tüm gücümüzle protesto edeceğiz dedim.

Sonra ya zaten her konuda da böyle samimiyetsiz değil miyiz deyip dünyada aç çocukların varlığına ve kimsenin bir şey yapmamasına bile geldi. Ben de o zaman bizim Erzik'imizden bahsedip tekrar konuya çektim onu. Şenes Erzik'in TFF'yi arayıp attığımız maillerden rahatsızlığını söylediği ses kaydından bahsettim. Orada bitti zaten. Biraz üzerine çalışsak UEFA'nın içinde adamımız bile olur...

Velhasıl bugün bir ses yok. Ama maillerimiz gidiyor. 2500 tane geldi dedi yalnız. Sayarken boşluyorlar herhalde...

Gökhan Koç
10.05.2013, 11:02
Yine aynı kişiyle konuştum. Uzun uzun dertleştik. Keşke kaydetseydim, çünkü onun UEFA'ya güvensizliğini uluslararası boyutta duyurmak büyük ses getirirdi. Bir dahaki sefere...

Öncelikle bugün hiçbir toplantı olmayacağını söyleyeyim. Dün İsviçre'de tatil olduğu için bugün de kimse yokmuş. Disiplin komitesinin cuma günleri toplandığı haberi de şehir efsanesiymiş bu arada. Haftanın herhangi br günüde toplanıp karar alabiliyorlar dedi. Ama kendisinin de en az bizim kadar bu konudanbihaber olduğunu söyledi. ''Top'' bir konuymuş, bir şey sorduklarında UEFA'nın işleyişine güvenin deyip gönderiyorlarmış bunları da.

Ben, bunun samimiyetsizliğin en büyük ispatı olduğunu söyledim. TFF'ye iki yıl önce çabcak karar verin deyip TFF'nin komik bir karar vermesinden sonra bu uzun bekleyiş büyük bir çelişki dedim. Size yüzde yüz katılıyorum dedi. Ama benim de yapabileceğim bir şey yok dedi. Ama mesajınızı ileteceğim dedi.

Mesajım tahmin edebileceğiniz gibi Gökhan'ın iletmemi rica ettiği şey. Eğer 1 hafta içinde bu konuda bir karar vermezseniz sizin bütün işlerliğinizi engelleyeceğiz atacağımız fakslar, emailler ve telefonlarla diye bir açılış yapmıştım. Siz bunu asıl suçlulara da yaptınız mı diye bir tepki göstermişti başta. Ben buradaki durumu uzun uzun anlatıp konuyu Platini ile İnfantino'nun başbakanla konuşmasına getirdim. UEFA bizim için tek umut. Eğer bu umut da şikeyle bağlanmışsa o zaman her şey bitmiş demektir ve o zaman biz de bunu tüm gücümüzle protesto edeceğiz dedim.

Sonra ya zaten her konuda da böyle samimiyetsiz değil miyiz deyip dünyada aç çocukların varlığına ve kimsenin bir şey yapmamasına bile geldi. Ben de o zaman bizim Erzik'imizden bahsedip tekrar konuya çektim onu. Şenes Erzik'in TFF'yi arayıp attığımız maillerden rahatsızlığını söylediği ses kaydından bahsettim. Orada bitti zaten. Biraz üzerine çalışsak UEFA'nın içinde adamımız bile olur...

Velhasıl bugün bir ses yok. Ama maillerimiz gidiyor. 2500 tane geldi dedi yalnız. Sayarken boşluyorlar herhalde...

2500 tane bugün mü ? dün mü ? toplamda mı ?

Mesajımızı iletecek miymiş infantinoya ?

2500 yaklaşık bu gece 12'den sonra gönderdiğimiz mail sayısıdır. Öyle ise süper,

Bu arada Melek, madem sen ciddi bir samimiyet oluşturdun, bir sonraki aramanda nasıl randevu alabileceğimizi öğrenebilir misin ?

UEFA'da ki konuyla alakalı bir yetkili BMN'ye randevu versin, atlayalım uçağa gidelim.

melekcilingir
10.05.2013, 11:10
2500 tane bugün mü ? dün mü ? toplamda mı ?

Mesajımızı iletecek miymiş infantinoya ?

O rakamı bugün için söyledini sanmıyorum. Çok mesaj geldi demek için ağzından çıkan sayı bence o.

Mesajımı Platini ve Infantino'ya kesinlikle ileteceğini söyledi. Mesajlarınızı zaten iletiyoruz da dedi. Biraz Cornu'dan bahsettim. O da dayanamadı o ortamdan istifa etti dedim.

Platini email adresini değiştirdi herhalde artık ona attığımız emailler geri dönüyor dedim. Bu arada Türkiye'deki toplantıda ''kişilerle kurumlar ayrılmaz.'' dedikten sonra başbakanımızla konuşup sus pus oldular. Tam bir ''before and after'' resmi dedim. Bunun üzerine de bayağı konuştu. Eskiden Zero tolerance denirdi şimdi hiçbir şey denmiyor, size sonuna kadar katılıyorum ama ne yapabilirim ki dedi. Ben de Platini'nin telefon numarasını verebilseniz çok iyi olur mesela dedim. Güldük...

alone_6161
10.05.2013, 11:42
Az önce Andria (yazımı yalnış olabilir) adlı bir hanımefendi ile konuştum. Kadına Türkiye'den aradığımı, Trabzonspor taraftarı olduğumu belirttim ve şike davası ile bilgi almak istediğimi, neredeyse 2 yıl olduğunu ve artık bu işin sonlanması gerektiğini ifade ettim. Hanımefendi, bu konuyla ülkemizden binlerce, mail, faks, telefon aldıklarını, bizlerin UEFA'ya inanılmaz bir baskı kurduğunu anlattı. Sinirlenmekte, kızmakta çok haklı olduğumuzu, bizleri anladığını belirterek, şikenin futbolun ruhuna aykırı olduğunu belirtti. Sürecin ilk başında Platini ve Infantino'nun demeçleriyle çok umutlandığımızı ama artık onların da bu konuyla ilgili konuşmadığını, bu durumun bizleri daha da üzdüğünü belirttim. As vazgeçmeyeceğimizi, UEFA'nın fenerli eski yönetici Ali Koç'un bankası Yapı Kredi sponsorluğu ile olayı kapatmaya çalıştığına dair dedikodular olduğunu belirttim. Uefa Disiplin komitesinin toplantısının ne zaman olduğunu, kararın ne zaman açıklanacağını sordum, kendisinin de bizden farklı birşey bilmediğini, karar açıklandığında websayfasında okuyacağımızı belirtti. Son olarak kendisine şikecilerin UEFA kupasında yarı final oynadıklarını, hala futbolun içinde olduklarını ve bunun kabul edilemez olduğunu belirttim ve bu söylediklerimi yetkili kişilere aktarmasını rica ettim. Kendisi de bu bilgilendirmeleri zaten yaptıklarını belirtti, teşekkür edip kapattım.

Burçin Aydoğdu
10.05.2013, 18:42
Ben de demin aradım. Hatlar meşgul olduğu için yaklaşık 4-5 dakika bekletti. Ne diyeceğimi de tam bilemedim çünkü biliyorum ki aynı şey onlara yüzlerce defa söylenmiş. Ben de "I want to get information about prices" (Fiyatlar konusunda bilgi almak istiyorum) dedim. Anlamadı. "What prices?" diye sordu. Ben de "How much does it cost for Mr. Platini to ignore a match-fixing?" (Bay Platini'nin bir şikeyi görmezden gelmesinin maliyeti nedir?") diye sordum. Sorumu o zaman anladı hemen beni başka bir yere bağladı. Orada da başka bir hanıma aynı şeyi söyledim. Bize bu soru çok soruluyor zaten dedi. Bu da sesli olarak sorulmuş olsun dedim. Bu sorunun sorulduğunu, Türkiye'de milyonlarca insanın bu soruyu sorduğunu iletir misiniz dedim. Tabii ki dedi.

Böyleyken böyle.

melekcilingir
10.05.2013, 19:32
Ben de demin aradım. Hatlar meşgul olduğu için yaklaşık 4-5 dakika bekletti. Ne diyeceğimi de tam bilemedim çünkü biliyorum ki aynı şey onlara yüzlerce defa söylenmiş. Ben de "I want to get information about prices" (Fiyatlar konusunda bilgi almak istiyorum) dedim. Anlamadı. "What prices?" diye sordu. Ben de "How much does is cost for Mr. Platini to ignore a match-fixing?" (Bay Platini'nin bir şikeyi görmezden gelmesinin maliyeti nedir?") diye sordum. Sorumu o zaman anladı hemen beni başka bir yere bağladı. Orada da başka bir hanıma aynı şeyi söyledim. Bize bu soru çok soruluyor zaten dedi. Bu da sesli olarak sorulmuş olsun dedim. Bu sorunun sorulduğunu, Türkiye'de milyonlarca insanın bu soruyu sorduğunu iletir misiniz dedim. Tabii ki dedi.

Böyleyken böyle.

:D

İnce zeka budur işte!

Emre EFENDİOGLU
10.05.2013, 23:29
Ben de demin aradım. Hatlar meşgul olduğu için yaklaşık 4-5 dakika bekletti. Ne diyeceğimi de tam bilemedim çünkü biliyorum ki aynı şey onlara yüzlerce defa söylenmiş. Ben de "I want to get information about prices" (Fiyatlar konusunda bilgi almak istiyorum) dedim. Anlamadı. "What prices?" diye sordu. Ben de "How much does it cost for Mr. Platini to ignore a match-fixing?" (Bay Platini'nin bir şikeyi görmezden gelmesinin maliyeti nedir?") diye sordum. Sorumu o zaman anladı hemen beni başka bir yere bağladı. Orada da başka bir hanıma aynı şeyi söyledim. Bize bu soru çok soruluyor zaten dedi. Bu da sesli olarak sorulmuş olsun dedim. Bu sorunun sorulduğunu, Türkiye'de milyonlarca insanın bu soruyu sorduğunu iletir misiniz dedim. Tabii ki dedi.

Böyleyken böyle.

Aklıma TFF'yi arayıp
"Arkadaşlarla halı saha maçı yapacağız, fakat kazanmak için şike yapmayı düşünüyoruz, şike sahaya yansımazsa sorun olur mu öğrenmek istiyoruz" demiştim, onu getirdi.

Sessizlik ve telefon kapanmıştı :D

Bera B.
11.05.2013, 01:20

Böyleyken böyle.

Ben de okurken ne fiyatları be dedim :D

Çok zekice olmuş.

Gökhan Koç
13.05.2013, 11:44
Arkadaşlar,

Telefon çağrılarında disipline kurulu üyeleri ile iletişim kurmak istediğinizi söyleyin, onları biraz daha fazla taciz etmeliyiz.

Olay onların üzerinde şu an,

Gökhan Koç
15.05.2013, 09:59
Birkaç farklı kaynaktan haber teyit edildi,

Belçikalı rapörtör UEFA disiplin kuruluna suç tespit edilen maçları iletmiş.

Şimdi herşey tamamen UEFA disiplin kurulunun önünde,

Arkadaşlar,

FB'lileri uyandırmadan, atabildiğimiz kadar mail, fax atalım, telefonla arayalım.

Cezalarda en ufak bir yumuşatma yapmamaları için buna ihtiyacımız var.

Herkes parmakları parçalanana kadar göndersin lütfen,

Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik, ha gayret.

kopeli
15.05.2013, 10:09
İstanbul'dan arayın.Trabzondan ararsak Mesgule alırlar :)

Berke6198
15.05.2013, 10:23
Arayıp konuşan herkesin ağzına, emeğine sağlık :)

Koray10
16.05.2013, 22:22
arkadaslar ben almanyadan neler yapabilirim

Gökhan Koç
17.05.2013, 08:39
arkadaslar ben almanyadan neler yapabilirim

UEFA'yı sık sık telefonla arayabilirsin.