PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egemen Bağış Ne Dedi? Ne Demek İstedi?

Berat
06.05.2013, 17:21
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın Galatasaray şampiyonluğunu ilan ettikten sonra attığı tweet hepinizin malumu. Ne yazmıştı hazret;

“Tebrikler Galatasaray Şampiyon Cimbom'luları kutluyorum. Bir İstanbul sevdalısı olarak şampiyonluğun şehrimizde kalmasına sevindim.”

Şimdi biz buzdağının (yani tweetin) görünen kısmıyla değil gözükmeyen kısmıyla ilgilenelim. Yani “Egemen Bağış ne demek istedi?” sorusuna cevap bulmaya çalışalım;

 “Ben bir oligarkım,statükocuyum. Güçlü olanın kazanmasında fayda var”

 “Türkiye’ye çok hizmet ettik, Lira’dan 6 sıfır attık ama Türk Futbolu’ndan 6-0’ı atamadık” diyecek kadar fanatik bir Fenerbahçeliyim ama ilk maddede saydıklarım Fenerbahçeliliğimden de önce gelir; güç,statüko.

 Başbakan’ın Avrupa’daki görüşmelerde kullandığı sarı-lacivert kalemi alıp Fenerbahçe Başkanı’na hediye edecek kadar fanatik bir Fenerbahçeliyim ama ilk 2 maddede saydıklarım Fenerbahçeliliğimden de önce gelir; güç,statüko.

 “İstanbul sevdalısıym” ama ben aslında Bingöl doğumluyum. Bunu pek kimse bilmez, zira utanıyorum memleketimden. Yeri geldi mi köylüleri de övüyoruz tabi ama şehirli olmak, statü sahibi olmak başka şey. O yüzden Elhamdülillah hem İstanbullu/İstanbul sevdalısı, hem de Fenerbahçeliyim. Ne yani, gidip Bingölspor’a mı destek olayım? Ya da büyüklere kafa tutan, Türk Futbolu’nda Anadolu İhtilali’ni yapan Trabzonspor ya da Bursaspor’a mı gönül vereyim? Gülerler adama.

 Zamanında 6-0 esprileri yaptık ama şimdi İBB Başkan Adayı olma durumumuz da var. O yüzden durumu toparlamak lazımdı. 6-0 esprisini de yaptık ama sonuçta “Dün dündür, bugün bugündür”. Her ağzımızdan çıkanın arkasında duracak olsaydık siyasetçi olmazdık.

 İBB Başkan Adaylığı demişken; ben de biliyorum İstanbul’da yaşayan herkesin İstanbullu ve büyük takım sempatizanı olmadığını ama biz çoğunluğa bakar ona göre konuşuruz, ona göre tweetler atarız. Aslında İslam bunun böyle olmaması gerektiğini, samimi olmamız gerektiğini, özümüzün-sözümüzün bir olması gerektiğini söylüyor ama söylemesi kolay tabi!

Berat
06.05.2013, 17:23
Egemen Bağış’ın aleni söylemeyip de aslında söylemek istedikleri bence bunlar ancak % 10’unu bile yazamadığıma eminim. Katkıları bekliyorum..

Sizce aslında ne demek istedi?

Bu arada fanatik Fenerbahçeli olduğunu bildiğimiz bakanın tweetindeki “İstanbul” vurgusu aklıma Anadolu tribünlerinde açılan bir pankartı getirdi; “Memleketsiz köpekler, İstanbul’u destekler"

Gamze
06.05.2013, 17:23
Süper Berat süper :)

Adem Erdoğan
06.05.2013, 17:28
Fenerli olduğunu da yeni öğrendim. O zaman şaşılacak bir durum yok. Bir fenerliye yakışır bir tavır sergilemiş.

Kuyruk acısı devam ediyor demek ki. Önce Bursa'dan sonra bizden yedikleri tokatların acısı hala duruyor demek ki.

irfanb
06.05.2013, 17:29
Sizce aslında ne demek istedi?

Bence demek istedi ki ; iki yıl önce Şampiyonluk Istanbul dışına çıkmasın diye kıçımızı yırttık ama yine de başaramadık.
:)

Yiğit Gayretli
06.05.2013, 17:31
"Şike de yapılır, teşvik de verilir. Bunlar olması gereken şeylerdir. Doğaldır..." demek istedi.

Gamze
06.05.2013, 17:31
Egemen Bağış'tan Berat'a yanıt:

- Başbakan’ın Avrupa’daki görüşmelerde kullandığı sarı-lacivert kalemi Fenerbahçe başkanına hediye etmem tamamen Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci sıfatımdan kaynaklanmaktadır. Şike müzakereleri de buna dahildir. MÜZAKERE DE Mİ ETMİYAH?

serturkmen
06.05.2013, 17:33
acaba bu söylemlere bizim muhteşem siyasilerimizin bir cevabı olur mu?
hani bizim ilahlaştırdığımız TSu onlar ne olarak düşünüyorlar acaba?
Bizim ki ilahlaştırmaksa E.Bağış'ın istanbul takımları için söyledikleri ne oluyor?
Muhteşem TSlu devrik bakan,padişah hz.lerinin Faruk abisi FNÖ acaba E.Bağış'ın bu açıklamalarından sonra kendinden utanıyor mudur?
İnce ayarcı bakanımız E.Bayraktar hangi bölgenin m.vekilidir acaba?
O.Saral'da E.Bağış gibi seçim bölgesi takımlarının şampiyonluğunu kutladı mı?

Hasan YAYLI
06.05.2013, 17:34
Ellerine sağlık,durum tespitleri şahane...

ilhan
06.05.2013, 17:36
Ne demek istediği gayet açık değil mi? Şenol Güneş haklı demiş. Bu ülkede hukukun gücü yok, güçlünün hukuku var demek istemiş. Bu kadar basit.

melekcilingir
06.05.2013, 17:37
''Oh aman neyse bu sene Trabzonsporlulara bizi elalemlere şikayet edecek bir şey vermedik.'' demek istemiş olabilir...

TSelif
06.05.2013, 17:37
Evet aynen bunu demek istemiş " Memleketsiz köpekler, İstanbul'u destekler "

melekcilingir
06.05.2013, 17:38
''Bu şampiyonluk, bu şehrin hudutlarından çıkmayacak. Bu böyle biline!'' de diyor olabilir.

Gamze
06.05.2013, 17:38
"Trabzonspor'un kupasının neden İstanbul'da olduğunu hala mı anlamadınız? Ahahahahdhsdagaha" demek istiyor aynı zamanda.

melekcilingir
06.05.2013, 17:39
''Al gülüm ver gülüm, böyle takılacaz keyifli keyifli'' de diyordur.

melekcilingir
06.05.2013, 17:41
''Karadenizin dağlarından bir çıban başı gibi uzanan o şehre kupa mupa yok.'' da diyor.

Fatih Öztürk
Bu olanları gör ve ona göre başkanını seç Trabzonsporlu!!!

Ahmet Kuru
demek istedi ki ; şampiyonluk uzun yıllardır uğraşlarımız sonucu istanbul dışına çıkmıyor, sizin yüzünüzden 3 sene önce çıktı ama biz o yaptığınız terbiyesizliğin cevabını sizinde şampiyonluğunuzu elinizden alarak verdik. Bundan sonra akıllı olun uslu dedi..
Bende onun o yazısında ;

- bir Trabzonlu olarak sayın bakanım sandıkta görüşürüz !. demiştim. ben mi ne demek istedim? bende dedim ki. bizim aileden size oy moy yok.!

bordo08
06.05.2013, 17:43
Şampiyonluk şehirlerinde kalmışmış sevinmişmiş...

Siz ve sizin zihniyetinizdeki insanlar izin verdilermi adaletle hakkıyla onuruyla mücadeleye..

Bunları gördükçe trabzonspora olan sevgim dahada artıyor o kirli çarkınıza çomak sokmaya sizi rahatsız etmeye devam edeceğiz..

Tüm istanbul yalakalarına selam olsun..

İlker Yazıcıoğlu
06.05.2013, 17:45
Neyse,sinirlenmemem lazım......
Diyecek o kadar çok şey var ki!!!

Benin sinirimi bozan bu adam ve türevleri değil.

Hala ve hala şu forumda bile çıkıp bu adamları savunan insan demeye bin şahit gereken adamlardır benim sinirimi bozan.
Bu açıklamaları yapanlardan çok ,bu açıklamaları yapan adamlara bok kondurmayan o maymunlara daha fazla kızıyorum.
Allah biliyor nefretimi......

Fatih
06.05.2013, 17:45
Egemen Bağış Bingöl doğumlu İstanbul milletvekili Fb kongre üyesi.Türkiye şartlarında bir Bingöllünün Fbli olması kadar doğal bir durum yok tıpkı Berat'ın Adıyamanlı olup Trabzonspor'a gönül vermesi gibi.İşin kötü tarafı devletin bakanı olan bu şahsın milyonları etkileyen bir oyunda taraf tutması.O ve onun gibiler için güç kavramı kimi arkasına alacağı kimin arkasında duracağı çok önemli malum Türkiye güçlünün her şartta haklı olduğu bir ülke o yüzden çok da kızmıyorum bakan beye sadece o zinhiyettekilere nefretim bir kat daha artıyor.

artvints
06.05.2013, 17:46
siz anadolu takımları, bizi eğlendirin arada bir güçlü takımlar da kurun iyi futbolcularda çıkarın, hep böyle olmaz arada heyecan yaratın ama şampiyonlukta gözünüz olmasın zira o bizim varoluşsal hakkımız kimseye yedirmeyiz.ayrıca ekonomiye de zararı var, gazeteler formalar satılmaz.insanlar aç mı kalsın?hem seneye iyi oyuncularınızı da alıcaz para lazım...

bilinç altında bunlar var işte.firavun soyundan bu insanlar, başka açıklama gelmiyor aklıma.

zafer6161
06.05.2013, 17:47
bide bakan olacak,,,almış eline twiti milleti galyana getiriyor :D

OFLU
06.05.2013, 17:49
Vallahi ben bir iki cümle yazıp, çok net ifade ederdim hislerimi ama ceza almak istemiyorum.

iso_4939
06.05.2013, 17:51
bizım ne oldugumuzu bıldıgınız halde bıze hala oy verıyorsunuz sıze hersey müstahak demek ıstemıs...

Yaşar
06.05.2013, 17:53
Trabzonspor'un kupasını ben ve benim gibiler çaldı...
Ya da Fb'yi ben ve benim gibiler kurtardı....

oflupisiko
06.05.2013, 17:56
mükemmel ,ince bir yazı. hayası olan utanır

cableTS
06.05.2013, 18:00
"Aziz tarlaları sürdü, Ünal Aysal DA VINCI" demek istiyor gibi geldi bana...

iso_4939
06.05.2013, 18:02
ALLAH askına konuyla alakası yok ama gecenlere sıkabahcenın bugunde gaysenın reklamları var sıtede hayırır bırı acıklarmı

Vkgz
06.05.2013, 18:03
Trabzonspor'a laf tamış bariz. istanbul dışına gitme ihtimali yoktuki zaten ortada. düşünülüp yazılmış birşey bence.

Tanju
06.05.2013, 18:04
Şampiyonluk için İst takımları çekişirken böyle mantıksız bir söz direkt bize söylenmiştir. Hadi bu adamlara her türlü oy veriyoruz, başkanımızı bunlardan seçmeyelim en azından.

Oğuzhan Fidan
06.05.2013, 18:04
senelerce şikeyle istanbulda tuttuğumuz şampiyonluğu bu sene gsye kaptırsakta trabzon olmadıya rahat uyuyabilirim demek istedi.

Samet Yildirim
06.05.2013, 19:26
Egemen Bagis bu ülkede bakan ise hersey haktir bizim Ülkemize !

İlker Yazıcıoğlu
06.05.2013, 19:39
Yalnız forumdaki bazı zihniyetlerde gelişme var.
Bazı arkadaşlar çıkıp, siyaset yapmayın demedi şimdiye kadar,başlıkla ilgili olarak....
Bu da bir gelişmedir....

Hüseyin Başoğlu
06.05.2013, 19:40
yalnız forumdaki bazı zihniyetlerde gelişme var.
Bazı arkadaşlar çıkıp, siyaset yapmayın demedi şimdiye kadar,başlıkla ilgili olarak....
Bu da bir gelişmedir....

:d:d:d

Tuğrul
06.05.2013, 19:52
Egemen bağış anadolu'ya fransız kalmış. Züğürt tesellisi bu olsa gerek

İstanbul'un demografik yapısını incelemeli.

güneyli
06.05.2013, 20:04
Tweti görünce "Damat ferit" geldi ne yalan söyleyeyim. "Birde amerikalılara başbakanı deliğe süpürmeyin" yalakalığı geldi.

Berkan
06.05.2013, 20:29
Bu dünya kimseye kalmadı sizede kalmaz. Adaleti bahane edip iktidara geldiniz ve çaldığınız emeklerin hesabını burada olmasa da diğer tarafta vereceksiniz.

Sibel
06.05.2013, 20:31
Sizi Allah alsın.
Cehennemde kalmanıza sevinelim.

DEEP BLUE
06.05.2013, 20:36
Kupa İstanbul'da kaldığı için sevinebilirsiniz sayın bakan...

Lakin biz sizler adına çok üzüldük... Eşcinsel evliliğin meşru olduğu Amsterdam'a pek de yakışacaktı renkleriniz... Yazık oldu... İ.nelik i.nelik olalı böyle fırsat kaçırmadı... Fıtratınızın başkenti de bu kadar i.neyi...

Gökhan ARSLAN
06.05.2013, 20:44
Bütün dönen dolaplara tanık ol,her türlü çirkefliği gör,haksızlığa uğra ama sus ! diyorda olabilir..

cakalkerem
06.05.2013, 20:45
İStanbul dışında şike yapılmaz...Şikenin kralı burada yapılır...Kupa da dışarıya çıkmaz....

yakın
06.05.2013, 20:51
Kardeş o kadar güzel izah etmişsin ki üstüne söylenecekler fazlalık olur. Tebrik ederim.

ilhan
06.05.2013, 20:53
"Tutmayın küçük Enişteyi.."

Mehmet Fatih Silik
06.05.2013, 21:39
Bide rahmetli Kazim Koyuncu ne demi$ ona bakalim...

"Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmişti."

-----

Köpegin i$i afkurmaktir...kemigi de agzina aldi ya $imdi bir kac zaman sesi solugu cikmaz (:

Doğukan Uçan
06.05.2013, 21:44
önce memleketinin takımını tutsun ezik

gece_bekcisi
06.05.2013, 22:57
Bide rahmetli Kazim Koyuncu ne demi$ ona bakalim...

"Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmişti."

-----

Köpegin i$i afkurmaktir...kemigi de agzina aldi ya $imdi bir kac zaman sesi solugu cikmaz (:

budur işte ne güzel söylemiş Kazım abi. Bunların hesabı sandıkta sorulacak.

zekeriyya
07.05.2013, 08:33
ne dediğini bilmez adama ne denirse herkes onu desin bu adama
kupa dışarı çıkmamış yok içeri girmemiş sana giren çıkan ne ki
sen fb li değilmisin sen nesin ki ....

Ertan 51
07.05.2013, 08:37
Riyakarlığın en iyi vücut bulduğu bir şahsiyet,ettiğinizi bulun inşallah.

Hüseyin Bağdat
07.05.2013, 08:42
Siz güçlüden yana olun. Bir gün nasıl olsa herkesin eşit olduğu yerde buluşacağız. O gün kaçacak yerinizde olmayacak,kurtaracak kimsenizde...

alone_6161
07.05.2013, 08:54
Ülkemizde şampiyonluk sevincini sadece güçlüler, güçlülere ve güce tapanlar yaşayabilir, demek istemiş olabilir.

toksoy61
07.05.2013, 08:59
bunun gibiler bu ülke için hayati kararlar alıyor ve bizi yönetiyor. sonrada buna demokrasi deniyor. yemişim böyle demokrasiyi. adamın ettiği laf resmen tüm anadoluya hakaret.

Ömer Faruk61
07.05.2013, 09:13
Tweti görünce "Damat ferit" geldi ne yalan söyleyeyim. "Birde amerikalılara başbakanı deliğe süpürmeyin" yalakalığı geldi.

En mükemmeli bu olmuş abi..Damat Ferit.....

Travelair
07.05.2013, 09:20
Benim anladığım gs'nin şampiyonluğunu kutlarken yüksek oy potansiyeli gördüğü diğer 2 camiayı kırmak istemediğinden İstanbul sevdalısı ayaklarında İstanbul'un dışına çıkmamasına sevindim demiş. Yani tipik bir politikacı davranışı. 3 ukalaları birbirinden ayırmama telaşı.

Bence burda kızacaksak biraz da kendimize kızmalıyız. Bizi neden yüksek oy potansiyeli olarak görmüyor diye. İşte önümüzdeki seçim bu açıdan çok önemli. Ya bu erozyon devam edecek, ya da karakterli bir duruş sergileyip kulüp menfaatini gözetecek bağımsız politikalar izleyeceğiz. İşte o zaman gücümüzün farkına varıp karşımızdakilere bu kadar rahat adımlar attırmayacağız

Taner Gündoğdu
07.05.2013, 12:04
düşünmeden konuşmuş, sözde oy potansiyeli yüksek olan 3 kızkardeşlere de şirin görüneyim derken ülkeyi "istanbul ve diğerleri" olarak ikiye ayırdığının bile farkında olmayan kapasitede bir insanmış!

Sefa Murat Dokuz
07.05.2013, 12:09
"Evet biz çaldık. Kupa İstanbul'da kaldı yine" demiş pişkin pişkin tabi ötekilere yani bize başka bakan ve göz boyamacı görevlendirecektir partisi. O görevlilerden birisi Usta.

bahadır2561
07.05.2013, 12:11
Ne yapsak ne etsek de adamlar kemiksiz %60 oy veriyor. Boyle enayiler varken diger tarafa sirin gorunmek istemis
Malum anayasa degisikligi, yerel secim, genel secim vb. yaklasiyor

Mehmet BAL
07.05.2013, 12:29
Bence demek istedi ki ; iki yıl önce Şampiyonluk Istanbul dışına çıkmasın diye kıçımızı yırttık ama yine de başaramadık.
:)

hatta
olayı kapatmak için çok yırtındık,uefa ile görüştük ama vatan hainleri müsade etmedi başaramadık :)

talsuv61
07.05.2013, 21:22
Memleketsiz itler İstanbulu destekler ! Güzel söz

CAFER ÖZER
08.05.2013, 10:40
Egemen Bağış Terbiyesizlik yaptı
daha sonra utanmadan milleti suçluyor
Benim laflarımı yanlış yere çekenler var diyor
Sonra İbni Sina ve mevlanadan laflar söyleyerek aklı sıra Millete hakaret edip Milleti Cahil yerine Koyuyur ve Millet anlamıyor diyor
Sanki Uefa Kupası İstanbulda oynandı kupa istanbulda kaldıda seviniyormuş
Ben Bakanın GS ın kupa almasına sevindiğine dahi inanmıyorum.
--------------------------------------
1-Egemen Bagis ‏@EgemenBagis 5 May

Tebrikler Galatasaray Şampiyon Cimbom'luları kutluyorum. Bir İstanbul sevdalısı olarak şampiyonluğun şehrimizde kalmasına sevindim.

2-Egemen Bagis ‏@EgemenBagis 5 May

İstanbul milletvekili olarak GS'ı kutlamamdan farklı manalar çıkarılmasın Ülkemin neferiyim Anadolu güç kaynağımız Türkiye ortak sevdamız
3-Egemen Bagis ‏@EgemenBagis 5 May

Herkesin anlayış derecesi farklıdır. Benim sana anlatacaklarım, ancak senin anlayacağın kadardır... Hz.Mevlana pic.twitter.com/ziuDY7LQLZ
4-Egemen Bagis ‏@EgemenBagis 6 May

Kendinin ne olduğunu bilen insan, bazı kendini bilmezlerin, onun hakkında söylediklerinden etkilenmez. İbn-i Sina pic.twitter.com/414oMaBEkH
---------------------------------------------
İşte Bu twetleri atıyor sonra Birde Utanmadan Kendine laf söyleyenlere hakaret ediyor

Mehmet Ç.
08.05.2013, 10:47
Egemen Bagis böyle aciklamalar yapacak kadar olduysa, demekki ipi cekildi..

Berat
08.05.2013, 10:52
Herkesin anlayış derecesi farklıdır. Benim sana anlatacaklarım, ancak senin anlayacağın kadardır... Hz.Mevlana pic.twitter.com/ziuDY7LQLZ
4-Egemen Bagis ‏@EgemenBagis 6 May

Kendinin ne olduğunu bilen insan, bazı kendini bilmezlerin, onun hakkında söylediklerinden etkilenmez. İbn-i Sina pic.twitter.com/414oMaBEkH
---------------------------------------------
İşte Bu twetleri atıyor sonra Birde Utanmadan Kendine laf söyleyenlere hakaret ediyor

Cafer Abi,

İşin komik tarafı şu ; Mevlana'nın sözünü yazıyor ve bir de fotoğraf ekliyor. Fotoğrafı bi açıyoruz; kendi fotoğrafı...

Bu adamlar çok tehlikeli adamlar.. Tamamen egolarından ibaretler.

KoRNea
08.05.2013, 10:55
Beş para etmez adam. Tam kullanılacak tipten, ve kullanılıyor zaten.

dead_microbe
08.05.2013, 11:06
adamın duygularına tercüman olmuşsun

kaptans
08.05.2013, 11:21
Kimse de demiyor ki bu kupanın istanbul dışına çıkma ihtimali aylar öncesinden ortadan kalkmıştı diye.....zeka seviyesi düşük adam bunu ancak anlamış sanırım...

Burçak
08.05.2013, 11:23
böyle insanlar çok tehlikeli .
memleketi emanet ediyoruz :(

Ustaalioğlu
08.05.2013, 11:27
Süper yazmışsın, bunları egemen bağış'a tweet atsana...

salihismet
08.05.2013, 11:40
Ayni seyi bir Trabzonlu Trabzonspor icin söylese helal olsun derdik, erkek adammis falan ginbi sözler mutlaka ederdik.
Adam istanbullu kupanin orada kalmasini istiyor, hanki konumda olursa olsun normal sartlarda alinan bir kupa
icin söylenmesi gereken normal sözler bunlar. Adam bakandir diye tuttugu takimi veya bir sehir icin konusmasinmi?
Asil onlar kendi islerini dogru yapsinlar, milletin onlardan bekledikleri budur.

Adamlar deniz feneri davasinda resmen hirsizlari koruyup davanin savcilarini görevlerinden aldilar bir iki ciliz ses disinda
kimse ses cikarmadi, fakat bu gibi seylerde her nedense cok hizliyiz, bana biraz tuhaf geliyor bu gibi seyler.

Bu gibi konusmalarin üzerine baliklama atlamamiz birazda dislanmislik duygusuna kapildigimizdandir gibime geliyor.
son zamanlarda bu gibi duygulari cok yogun yasiyoruz diye düsünüyorum.

zaferyıldız
08.05.2013, 11:52
gelmiş geçmiş en riyakar en yüzsüz bakanlar yarışında öndedir kendisi bence

CAFER ÖZER
08.05.2013, 11:55
Egemen Bağış Kimdir anlatayım
Kurulduğundan beri AKP ye oy vermiş Bundan sonra Hiç bir partiye oy vermeyecek birisi olarak
1 eylül 2012 yılında
http://www.tekirdagyenihaber.com/bakan-egemen-bagis-tarim-ve-teknoloji-gunleri-fuarini-gezdi/
Tekirdağda düzenlenen Fuara geldi bende ordaydım yanımızda arkadaşlar ve Köylü insanlar vardı Bakan gelecek diye heyacanlandılar ve Bakanla Tokalaşıp sohbet etmek istediler Ben Uzaktan baktım hatta arkadaşa ve köylülerine gidelim dedim ama onlar dinlemedi
Sonra Bakan İçeri girdi Yanımızdan hızla geçti gitti o bakanla tokalaşmak isteyenlerin morali bozuldu ve biz arkadaşla Çıkmak üzereydik bakan bakmayınca biz fuardan çıktık
Biz 1.5 km yolu E5 e çıkana kadar Bakan Peşimizden Bize yetişti
fuara girişi ve çıkış o kadar hızlıki adamın
ne zaman gezdin kimle görüştün ne yaptın belli değil Topu topu Fuar alanından kalışı 5 dk yı geçmiyor
Güya gezdi haber yaptılar
Adamadaki zihniyet bu mantık Bu İstanbul sevdalısı bakanın şahit olduğum olayının paylaşayım dedim
Şu Şike süreci Bana Siyasetin ne olduğunu öğretti
Bu gün yeni Çıkan haber
AKP MHP BDP CHP MİLLETVEKİLLERİNE TRAFİKTE GEÇİŞ ÜSTÜNLÜĞÜ TANIYAN
VE Vekillerin Eş Çocuklarına Diplomatik Pasaport getiren ayrıcalıklı Anayasaya aykırı yasayı meclise sunmuşlar
İTFAYE-POLİS-AMBULANS van kurtarıyor Geçiş üstünlüğü vardı
Bu Vekil Arkadaşlarda FN nin Canını Kurtardılarya Kendilerine Geçiş üstünlüğü getiriyorlar
İşte Siyaset Bu
O yüzden bundan sonra benden uzak dursun başkası beni ilgilendirmez
Asıl Olan Benim Onlar vekil Bu seçimlerde azledeceğim kendilerini
Adam Gibi Vekil Bulana kadar vekilim Olmayacak

CAFER ÖZER
08.05.2013, 11:56
Süper yazmışsın, bunları egemen bağış'a tweet atsana...

Bana dediysen Egemen Bağışı Twet Manyağı yaptım zaten

Anıl C
08.05.2013, 11:58
bizi sadece biz ciddiye alıyoruz.
bu mesajlara bile Trabzon taraftarından başka ses çıkaran olmamıştır.
BMN dışında belki de hiç olmamıştır.
bu ülkenin sözde başbakanı şikecileri akladı.
onun adamından da bu mesajların gelmesi gayet doğal
takılmamak lazım.
şayet takılan varsa Mart 2014'e az kaldı...

CAFER ÖZER
08.05.2013, 12:00
EGEMEN BAĞIŞA ATTIĞIM TWETLER
CAFER ÖZER ‏@refac52 6 May

@EgemenBagis istanbullu olarak sizi azlettim asıl olan benim siz vekilsiniz Bundan sonra halkı tanıyan anlayan kişileri vekil seçeceğim
View conversation
CAFER ÖZER CAFER ÖZER ‏@refac52 6 May

@EgemenBagis dağılın millet siz kimsinizki ist sevdalısı fb li bakanın anlattıklarını anlayabilirmisiniz Bizler cahil cühela anadoluluyuz
View conversation

@EgemenBagis şike yasasını değiştirip fb yi kurtarmak ne manaya geliyor Birbirine selam vermeyen partiler nasıl bir araya geldi şike de
View conversation

@EgemenBagis 16.ACM kararını anlayamadık sayın bakan cahiliz biz bi anlatın bi zahmet Fb şike yaptı ne demek Azize 6,3 yıl hapis ne demek
View conversation

@EgemenBagis şuan iktidarınız fb hayranları tarafından Trabzonsporlulara zulmediyorsunuz mevlandan zulümmü anlıyorsunuz
View conversation

@EgemenBagis ama bizler cahiliz mevlana Hz Ömer diyecek kadar muhataplar insanları anlamıyoruz Allah zalimleri zulmedenleri sevmez
View conversation

@EgemenBagis peygamberimiz kızım Fatıma hırsızlık yapan sende olsan elini keserim diyor muhafazakarlar hırsızlık yapan fb için yasa yapıpyor
View conversation

@EgemenBagis kupanın istanbulda kalmasına sevinmek ne demek Bahsi geçen kupa UEFA Yada süper kupamı Yada İstanbul kupasımı
View conversation

@EgemenBagis nedense hep yanlışı siyasiler yapar Ama halk cahil ya hep bu mübarek insanları yanlış anlarlar Neyi yanlış anladık bi anlatın
View conversation

@EgemenBagis bu twete yazdım bir kenara Anadolu'da herkese bu twete gösterip gücümün nefesimin yettiğince anlatmassam namerdim
View conversation

@EgemenBagis bende istanbuld oturan birisi olarak şike yapan İstanbul takımları ile şikecileri koruyan ist vekillerinden utanıyorum
View conversation

@EgemenBagis şampiyon olan Trabzonspor malesef İstanbul sevdalıları yüzünden kupa istanbulda kalsın zihniyeti yüzünden kupasını alamamıştır
View conversation

@EgemenBagis kurulduğundan beri AKP ye oy vermiş birisi olarak sizlere hakkımı helal etmiyorum 2010/11 sezonu şampiyonu Trabzonspordur
View conversation

@EgemenBagis 16.Acm kararı Fb şike yaptı Yetmedi AKP MHP CHP yasada şike yaptı ama yanlışı yine millet yaptı Siyaset hep temiz
View conversation

@EgemenBagis şike yasasını değiştirdiniz bence kupa hepistanbulda kalsın diyede yasa çıkartın Siz yanlış yapın ama biz yanlış anlamış olalım
View conversation

@EgemenBagis şampiyonluk istanbulda kaldı diye sevinmişssiniz TWETTE öyle diyorsunuz Neyi yanlış anlamış Anadolu
View conversation

@EgemenBagis yasa çıkartın sadece İstanbul takımları şampiyon olur diye Bizde futbolu bırakıp Tiyatroya yönelelim Zaten futbol tiyatrosu var
from Turkey

@EgemenBagis değiştirin yasayı Arasıra anadoludan şampiyon çıkmasında üzülmeyin şampiyonluk istanbulda kalsın
from Turkey

@EgemenBagis sayın bakan şikeyi örtecek kadar gücünüz varsa şampiyon sadece istanbuldan çıkacak diye kanun çıkartın ara sıra kaza olmasın

CAFER ÖZER ‏@refac52

@EgemenBagis fuara giriş ve çıkışınız 5 dk da bitti sizle görüşmek isteyenleri hayal kırıklığına uğrattınız Canlı şahidiyim olayların
CAFER ÖZER ‏@refac52 2h

@EgemenBagis yanımda sizinle tokalaşabilmek için can atan bekleyen insanların yüzüne bile bakmadan geçip gittiniz O insanları kırdınız

CAFER ÖZER CAFER ÖZER ‏@refac52 2h

@EgemenBagis Tekirdağ'da tarım ve hayvancılık fuarında millete ne kadar ilgi gösterdiniz fuarda ne kadar kaldınız bu millete anlatacağım
from Turkey

@EgemenBagis eskiden favorim Suat kılıçtı yeni favorim Fb li bakan Egemen Bağış Bundan sonra laflarımız size olacaktır sayın bakan
CAFER ÖZER ‏@refac52 2h

@EgemenBagis işinize geldimi AKP CHP MHP BDP öyle kanki olup yasa çıkartıyorsunuzki Şike yasası Vekil maaşı Trafikte geçiş üstünlüğü
from Turkey

@EgemenBagis sayın bakanda yanlış anlayanlara ibni sina mevlandan süslü sözlerle manalı cevaplar yazar artık
from Turkey

@EgemenBagis bu millet cahil ya şike yasasında olduğu gibi vekillerin trafikte geçiş üstünlüğünüde yanlış anlar Şikeyi yanlış anladığı gibi

Anıl C
08.05.2013, 12:01
Egemen Bağış Kimdir anlatayım
Kurulduğundan beri AKP ye oy vermiş Bundan sonra Hiç bir partiye oy vermeyecek birisi olarak
1 eylül 2012 yılında
http://www.tekirdagyenihaber.com/bakan-egemen-bagis-tarim-ve-teknoloji-gunleri-fuarini-gezdi/
Tekirdağda düzenlenen Fuara geldi bende ordaydım yanımızda arkadaşlar ve Köylü insanlar vardı Bakan gelecek diye heyacanlandılar ve Bakanla Tokalaşıp sohbet etmek istediler Ben Uzaktan baktım hatta arkadaşa ve köylülerine gidelim dedim ama onlar dinlemedi
Sonra Bakan İçeri girdi Yanımızdan hızla geçti gitti o bakanla tokalaşmak isteyenlerin morali bozuldu ve biz arkadaşla Çıkmak üzereydik bakan bakmayınca biz fuardan çıktık
Biz 1.5 km yolu E5 e çıkana kadar Bakan Peşimizden Bize yetişti
fuara girişi ve çıkış o kadar hızlıki adamın
ne zaman gezdin kimle görüştün ne yaptın belli değil Topu topu Fuar alanından kalışı 5 dk yı geçmiyor
Güya gezdi haber yaptılar
Adamadaki zihniyet bu mantık Bu İstanbul sevdalısı bakanın şahit olduğum olayının paylaşayım dedim
Şu Şike süreci Bana Siyasetin ne olduğunu öğretti
Bu gün yeni Çıkan haber
AKP MHP BDP CHP MİLLETVEKİLLERİNE TRAFİKTE GEÇİŞ ÜSTÜNLÜĞÜ TANIYAN
VE Vekillerin Eş Çocuklarına Diplomatik Pasaport getiren ayrıcalıklı Anayasaya aykırı yasayı meclise sunmuşlar
İTFAYE-POLİS-AMBULANS van kurtarıyor Geçiş üstünlüğü vardı
Bu Vekil Arkadaşlarda FN nin Canını Kurtardılarya Kendilerine Geçiş üstünlüğü getiriyorlar
İşte Siyaset Bu
O yüzden bundan sonra benden uzak dursun başkası beni ilgilendirmez
Asıl Olan Benim Onlar vekil Bu seçimlerde azledeceğim kendilerini
Adam Gibi Vekil Bulana kadar vekilim Olmayacak

abi işte oy veren sizlere güvenerek o mesajları atıyor.
adamlar memleketin %50'inin oyunu almışken 700 bin nüfuslu bi şehri mi düşünsün?
bundan önce oyuna gelmişsiniz.
bundan sonra gelmeyin.

CAFER ÖZER
08.05.2013, 12:17
abi işte oy veren sizlere güvenerek o mesajları atıyor.
adamlar memleketin %50'inin oyunu almışken 700 bin nüfuslu bi şehri mi düşünsün?
bundan önce oyuna gelmişsiniz.
bundan sonra gelmeyin.

BUNDAN SONRA
ŞİKE KARDEŞLİĞİ yapan hiç bir partiye Oy vermeyeceğim
Eğer Bağımsız aday Çıkarsa oy var yoksa Boş oy

inadina61_08
08.05.2013, 13:03
Demiş ki?şike olayından tamamen yırtarsak O kupa bir daha asla İstanbul'dan çıkmaz. Barcelona'yı getir rengi bordo mavi olduğu sürece 2. bile yapmayacağız, şikeye göz yumumup, paranın döndüğü bir şehri para döndüğü sürece baş üstünde tutacağız.
Sahi İstanbulda ne vardı TFF binası mı? birde borsayı taşıdık oraya, sıra meclise gelmiş olmalı. Durmak yok maillere devam, dediğim gibi barcelona olsan ne yazar, şike yapar, yapan göz yumarlar ve o kupa istanbuldan çıkmaz. Gücüm ve Ömrüm yettiğince Unutma UNUTTURMA..

Soner Albayrak
08.05.2013, 13:44
Bu sözün başka yerlere çekilecek bir yanı yok Egemen bey.

Biz istemedikçe nah şampiyon olursunuz demek istediniz herhalde.