PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lüksemburg - Türkiye 16\08\06

61-POWER-2
12.08.2006, 12:42
carsamba aksami a-milli futbol takimimiz deplasmanda lüksemburgla karsi karsiya gelecek.milli takim aday kadrosuna marco aurelio de cagirildi.bu macla ilgili yorumlar buraya.

Orhan_Gazi
12.08.2006, 14:52
TV verecekmi maci? Eger verecekse hangi kanal? cevaplar icin tesekkürler...

Colakoglu
12.08.2006, 15:26
Gökdeniz neden yok ????????????????????????

Oğuzhan Görkan
12.08.2006, 15:31
Gökdeniz neden yok ????????????????????????

bu sorunun cevabını bende istiyorum

Colakoglu
12.08.2006, 15:53
Aurelio nun takima girmesinlen alakali olabilirmi acaba ? eger öyleyse yaziklar olsun.....

Murat Hızal
12.08.2006, 16:58
Neden bu kadar güçsüz takımlarla hazırlık maçı yaparlar hiç anlamıyorum.

invisibleman
14.08.2006, 11:07
Neden bu kadar güçsüz takımlarla hazırlık maçı yaparlar hiç anlamıyorum.
Bunda sasıracak bişi yokmuş aslında...Gayet mantıklı sebepleri var...

TS-Karadeniz
14.08.2006, 18:16
yunanistan ingiltere ile hazirlik maci yapiyo bizde luksemburg denen takimla... ise bak..

Erkin
14.08.2006, 18:57
Sorma ya idmandaki maç daha iyiydi.. Bu Lüksemburg, Liechtenstein'dan bile kötü yav.

Remzi
14.08.2006, 19:08
eğer yattara Türk olursa, kii öyle görünüyor bakalım çok bilmiş fatih terim onuda alırmı MİLLİ takıma.

61-POWER-2
15.08.2006, 14:42
eğer yattara Türk olursa, kii öyle görünüyor bakalım çok bilmiş fatih terim onuda alırmı MİLLİ takıma.

almaz cünkü yattara gine milli takiminda oynamis bir futbolcu.

Burçak
16.08.2006, 15:19
Milli Takım Lüksemburg’da Çalıştı
A Milli Takımımız Dün özel uçakla Lüksemburg’a gitti. Milli Takım yarın yerel saatle 20.00’de Lüksemburg Milli Takımı ile özel bir maç yapacak. A Milli Takım akşam saatlerinde karşılaşmanın oynanacağı Josy Barthel Stadyumu’nda bir taktik çalışma yaptı.

Bugün akşam TSİ 21.00’de başlayacak maçı ATV naklen verecek. Almanya Futbol Federasyonu’ndan Michael Weiner yönetecek. Weiner’in yardımcılıklarını Sönke Glindemann ve Detlef Scheppe yapacak. Karşılaşmanın dördüncü hakemi Lüksemburg Futbol Federasyonu’ndan Romain Sales.
A Milli Takım karşılaşma sonrası özel uçakla Türkiye’ye dönecek.

İslam Sezer
16.08.2006, 15:29
gökdenizi ve murat ocağı neden almadı bu fatoş.onda hep bir ts düşmanlığı vardı zaten.milli takımı 1996 da avrupa kupasına götüren eleme maçlarında hami her maç mükemmel oynamış birçok asist yapmıştı.ama ne hikmetse gs ile anlaşan fatoş ona avrupa kupasında 3 5 dakkayı cok görmüş ama yaşlı saffeti oynatmakta bir behis görmemişti.adam resmen gs amigosu.onu beğenip şenol güneşi yerin dibine sokanların ..........................
milli takıma başarılar....

immortal_TS
16.08.2006, 17:01
Luksemburg'a başarılar dilerim!!!

ts_fan
16.08.2006, 17:21
Hasan gardaşım çok darlanmışsın:)

immortal_TS
16.08.2006, 17:25
Yesss abi aynen öyle dardan bir gün olsun kurtulamadıkki gelen darlatıyo giden darlatıyo!!!

halil ibo
16.08.2006, 17:31
Gökdeniz'i formsuz bulmuş olabilir.Fakat dünya kupası öncesi milli maçlarda geleceğin takımında düşünülen Murat Ocak,acaba Trabzonspor'lu olduğu için mi alınmadı ? Bende bu düşünceden kendimi alamıyorum.

ts_fan
16.08.2006, 17:32
Yesss abi aynen öyle dardan bir gün olsun kurtulamadıkki gelen darlatıyo giden darlatıyo!!!

Saki ol gardaşım, bak bu akşam MİLLİ!!! takımımızın maçı var, Fener Rum Patrikanesi'nden Marco Paşa'mızda takımda, desteklemek lazım:D

canh55
16.08.2006, 20:58
abi bu kadro dağıtır benden söylemesi. halil nihat fatih forvette

canh55
16.08.2006, 21:00
hamitmiş halil değil:))

tunganyan
16.08.2006, 21:22
Abİ Valla Trabzonspor Gİbİ Oynuyo Mİllİ Takimda Öyle Defansta Falan Pas Yapiyolar İÇerİ Gİremİyolar:):):)

tunganyan
16.08.2006, 21:27
Gooooooooooollllllll..Kral attıııııııııı...Fatih TEKKE ATTIIIIIIIII:D :D :D

Punisher-61
16.08.2006, 21:28
KRAL KONUSTUUUU
Fatih 1-0

canh55
16.08.2006, 21:44
nihat lüksembur defansından bi oyuncu buldu habire dövüyor sonra özür diliyor:D

Punisher-61
16.08.2006, 21:46
ne bu beee...az sonra ilk yari bitiyor ve durum sadece 1-0..

Harun
16.08.2006, 21:55
Tunganyan'ın da dediği gibi aynı Trabzonspor gibi oynur milli takım.Gol pozisyonuna girmekte zorlanıyor.Mehmet şuana kadar kusursuz oynadı.Hüseyi^n'in tahtı sallanıyor:)

immortal_TS
16.08.2006, 21:58
Luksemburg kötüydü çıkarken zorlanıyorlar, Kralımız herzamanki gibi gene gösterdi krallığını büyüksün sultan!

ts_fan
16.08.2006, 22:07
Terim ikinci yarı alır Tekke'yi oyundan, Hakan Şükür milli olsun daa:)

Punisher-61
16.08.2006, 22:24
hakan sükür hani milli takimdan geri cekildi

Harun-61
16.08.2006, 22:43
tekke'nin golünü upload yapiiiiiiiin ;)

Remzi
16.08.2006, 22:56
Fatih SULTAN TEKKE KRAL olmasa yarınki medya haberlerinden başı ağrıyacaktı Fatih terimin..

subay
16.08.2006, 23:01
Saki ol gardaşım, bak bu akşam MİLLİ!!! takımımızın maçı var, Fener Rum Patrikanesi'nden Marco Paşa'mızda takımda, desteklemek lazım:D

Vallahi kardes ne dersen de aurelio bugün cok güzel oynadi. Böyle oynarsa her macta oynasin aurelio.

Berat
16.08.2006, 23:05
Ay-yıldızlı armanın üzerinde haç işareti..içine sindirebilen var mı?

immortal_TS
16.08.2006, 23:06

Yada bunun üzerine başka bir yorum yapmaya gerek var mı??

bordox
16.08.2006, 23:25
Hüseyin'in tahtı sallanıyormuş,Lüksemburg gibi dünya yıldızlarının doluştuğu takımı 1-0 yendik diye mi?
Allahım sen sen sabır ver.

Harun-61
16.08.2006, 23:27

var berat karde$ var, malesef var......... :(

invisibleman
16.08.2006, 23:27

Arkadasım su an sacmaladıgının farkındasındır umarım...

İlk olarak sunu söyleyeyim büyük bir cogunlugu müslüman olan bi ülkeyiz...Tamam ama sen milli formayla dini nasıl birleştirirsin...Ben şimdi aslen Türk'üm...Milli formayı giymem için müslüman mı olmalıyım illa...

Senden bu yazdıgın yazı için özür bekliyorum...

selcuk
17.08.2006, 00:15
en azindan türk olman gerek
müslüman olmasida benim icin ikinci sirada
bu takimda benim icin en önemli 2 sikta %100 yoktu ve 1.kere bi milli takim macinda icimde 0 heyecan hissettim fatihin golüne bile sevinemedim bunun nedeni olanlarin cani cehenneme

ts_fan
17.08.2006, 00:18
@invesibleman
Kardeş ne alaka şimdi?Sen hangi sıfatla özür bekliyorsun, önce bi onu açıklar mısın?;)

Berat
17.08.2006, 00:22
Arkadasım su an sacmaladıgının farkındasındır umarım...

İlk olarak sunu söyleyeyim büyük bir cogunlugu müslüman olan bi ülkeyiz...Tamam ama sen milli formayla dini nasıl birleştirirsin...Ben şimdi aslen Türk'üm...Milli formayı giymem için müslüman mı olmalıyım illa...

Senden bu yazdıgın yazı için özür bekliyorum...

farkında değilim.. Müslümalık = Türklük olmadığını ben de biliyorum.. ama üzerinde haç işareti yaptığı ay yıldızın hikayesini biliyosundur heralde di mi? o kırmızı nerden geldi falan?? Ben bunu içime sindiremiyorum..

Din kısmını bir kenara bırakıp Türklük kısmına baktığımızda da; Aurelio
'ya milli forma giydirilmesi bana göre tam anlamıyla bir saçmalıktır..

Yani olaya hangi açıdan bakarsak bakalım elimizde kalıyor..(bana göre)

Özür dileyecek bir durum da yok..

KeLLoO
17.08.2006, 00:29
gol yok mu gol?

TSigalko
17.08.2006, 00:38
Türkler yüzyıllarca Müslümanlığın kalesi olmuş İslam dininin savunucusu olmuştur.Ayrıca yaptıkları seferlerle birçok yerin islamlaşmasını sağlamıştır.Yani Müslüman-Türk kelimeleri bu anlamda ayrılmaz bir bütündür.Milli formayı giymen için Müslüman olmana gerek yok hatta bu ülkede 2 yıl kalman bile yetiyor.Ama ahlaki değerler,etik denilen birşey var.Diğer ülkeler bizi bağlamaz bizim kültürümüz farklı, yapımız farklı..Biz onurlu bir ulusun torunlarıyız brezilya gibi bir sömürgenin değil.Biz TÜRKÜZ.Biz herkes değiliz.

Murat Hızal
17.08.2006, 01:39
Bence;aurelio o forma için ter döküyorsa,bu vakitten sonra kndisini desteklemeliyiz.Bizim coğrafyamızda asırlardır,müslümanlar ve gayri müslümler birlikte yaşamışlar.Bu ülkenin vatandaşı olup müslümanlık dışında bir çok dine mensup insanımız var.Bu yüzden bırakalım artık bu tartışmaları.Evet al yıldız bizim için çok kutsaldır ama sonuçta bir futbol mücadalesine böyle anlamlar yüklemenin gereği yok diye düşünüyorum

Sefaenes
17.08.2006, 01:48
Vallah isterse aurelio 100 gol atsin gözümde bir türk olamaz ya yakinda bunlar bütün yapancilarin ismini degistirip milli yaparlar Nuri Sahinin Aurelio dan neyi eksik
Allah askina. Genc millilerden bari oraya hazirla. Takimda yapanciya birsey demem ama milli takim oldumu ben karsiyim isterse dünya yildizi olsun. Kimi gazetelerde aurelio ugurlu gelmis diye yaziyor ya bu maci 1:0 almamiz utanc verici adamlar amator bizimkiler 1 milyon aliyor yanlarinda ama oynadiklari berbat.

Mehmet
17.08.2006, 07:50
Fatih Terim'in kriteri bu olsa gerek;
Lüksemburg gibi dandikten bir takımla özel maç yap.
Sonra bu milli takımdan hayır bekle.
Her şeye rağmen Kral Fatih Sultan Tekke yazdı yine golünü.
Fatih Tekke için içimiz gidiyor. Başarısı için tebrik ediyorum

invisibleman
17.08.2006, 08:03
farkında değilim.. Müslümalık = Türklük olmadığını ben de biliyorum.. ama üzerinde haç işareti yaptığı ay yıldızın hikayesini biliyosundur heralde di mi? o kırmızı nerden geldi falan?? Ben bunu içime sindiremiyorum..

Din kısmını bir kenara bırakıp Türklük kısmına baktığımızda da; Aurelio
'ya milli forma giydirilmesi bana göre tam anlamıyla bir saçmalıktır..

Yani olaya hangi açıdan bakarsak bakalım elimizde kalıyor..(bana göre)

Özür dileyecek bir durum da yok..

__________________________________________________ _______

Arkadasım öncelikle özür dilemen gereken kesim bu ülkenin vatandası olup (yani en az senin kadar türk) dini tercihleri farklı olan insanlar...

Sen aslında benle aynı fikirlere sahipsin ama olaya farklı bi açıdan yaklaşmışsın...Tabii ki elin Brezilyalısı gelip benim milli takımımda beni temsil ediyorsa bu bana da dokunur...Ama sen olaya din açısından bakıp ta "kafatası avcılığı" yaparsan ben sana tepkimi koyarım...
Sonuçta eğer bu adamı Türk vatandaşlığına kabul ettiysek (ki bence bu kadara basit vatandaşlık verilmemeli) bu adamın da herhangi bi türk futbolcusu gibi milli takıma seçilme hakkı vardır...

invisibleman
17.08.2006, 08:07
...Lüksemburg gibi dandikten bir takımla özel maç yap.
Sonra bu milli takımdan hayır bekle...

Sayın abicim;

Eğer hafta içi Fatih Terim'in basın toplantısını izleseydin,böyle bi söylemde bulunmazdın...Bari ben sana açıklayayım durumu...Bizim ilk olarak Malta'yla maçımız oldugundan dolayı onun gücüne denk bi takımla oynayıp ona göre hazırlık yapmak istemiş kendisi...Bence de cok iyi yapmış...

Mert67
17.08.2006, 08:33
şu hakan şükürün milli takıma girmesini anlamıyorum,geldi en az 33 yaşına hayla alıyolar. bırak şunu ya sinir oluyorum fatih terim ve hakan şükür e.

halil ibo
17.08.2006, 10:05
Kalede neden Rüştü vardı ? Yada en azından Tolga 1 devre kaleyi koruyamazmıydı ?
Orhan Ak,Arda,Hakan,Necati'nin sadece geyseli oldukları için milli formayı giymeleri en az elin Bi REZİL yalısının forma giymesi kadar iğrençti.
İlk kez milli takımımdan utanç duydum,tiksindim.
fatih terim İSTİFA.HEMDE MİLYON KERE İSTİFA.İSVİÇRE maçından sonra her erdemli insan gibi istifa etmen gerekirken hala orada durduğun için İSTİFA.Oyuncu seçimlerinde diyet borcu öder gibi seçimler yaptığın için İSTİFA.DEFOL! yakışmıyorsun milli takımı yönetmeye ve yakışanlarıda oynatamadığın için DEFOL...

invisibleman
17.08.2006, 10:17
şu hakan şükürün milli takıma girmesini anlamıyorum,geldi en az 33 yaşına hayla alıyolar. bırak şunu ya sinir oluyorum fatih terim ve hakan şükür e.

Arkadasım neyini anlamıyorsun...Eğer sadece Trabzonspor maçlarını değil diğer macları da izliyorsan su anda en formda olan oyunculardan biri oldugunu rahatlıkla anlarsın...

invisibleman
17.08.2006, 10:20
Kalede neden Rüştü vardı ? Yada en azından Tolga 1 devre kaleyi koruyamazmıydı ?
Orhan Ak,Arda,Hakan,Necati'nin sadece geyseli oldukları için milli formayı giymeleri en az elin Bi REZİL yalısının forma giymesi kadar iğrençti.
İlk kez milli takımımdan utanç duydum,tiksindim.
fatih terim İSTİFA.HEMDE MİLYON KERE İSTİFA.İSVİÇRE maçından sonra her erdemli insan gibi istifa etmen gerekirken hala orada durduğun için İSTİFA.Oyuncu seçimlerinde diyet borcu öder gibi seçimler yaptığın için İSTİFA.DEFOL! yakışmıyorsun milli takımı yönetmeye ve yakışanlarıda oynatamadığın için DEFOL...

Abicim biz bu kafayla gidersek daha cok dünya kupalarından uzak kalırız...Ne demek istifa ya...Tolga yı maçta oynatmadı diye mi istifa eetsin. Bence onun milli takıma secilmesi bile mucize..Arkadasşlar milli takım konusunda lütfen takımcılık yapmayalım...
Sana kalsa takıma bütün ts lileri alırsın heralde...
Kafaları deiştirmemiz lazım..

ts_fan
17.08.2006, 10:24
Terim'in şu yaptıklarının onda birini Şenol Güneş yapsaydı; ki yapmayı bıraktım girişimde bulunsaydı şerefsiz İstanbul medyası tarafından anında linç edilirdi.Çok bilmiş İstanbul medyası, futbol cahili Terim'in (yakaladı bir jenerasyon çıktı zirveye) hatalarını görmüyor (kör olmak) mu, görmek istemiyor (işine gelmek) mu, göremiyor (korkmak) mu?YETER BEEEA!!!:mad:

invisibleman
17.08.2006, 10:33
.... futbol cahili Terim'in (yakaladı bir jenerasyon çıktı zirveye) hatalarını görmüyor ...[/B][/COLOR]

Arkadasım o yakaladı bi jenerasyon...Dogrudur ama o jenerasyonu kendi kurdu ...Hatırlasana kilimli bldspor gibi takımlardan aldıgı oyuncuları...O oyuncular türk futbol tarihinde ki en büyük basarıya imza attı...Ayrıca Fatih Terim e futbol cahili demen için önce bi onun yaptıklarını yapabilmen lazım...Ne biliyim hiç bişi yapamıyorsan maç izlemeye başlayabilşirsin mesela...

Murat Acar
17.08.2006, 10:36
Mehmet Aurelio bir ilki yaşadı, Milliler tek golle yetindi

2008 Avrupa Şampiyonası elemelerine yeni bir kadroyla çıkmaya hazırlanan Türkiye, eylülde başlayacak grup maçları öncesinde oynadığı özel maçta Lüksemburg’u 1-0 yenerken fazla göz doldurmadı.

Maçın en büyük özelliği Türk vatandaşlığına yeni geçen Fenerbahçe’nin Brezilyalı oyuncusu Mehmet Aurelio’nun ilk milli maçı olmasıydı. Ayrıca, 2006 Almanya finallerine gidemeyişimizin ardından, “Artık devri kapandı” denen Hakan Şükür’ün de maçın ikinci yarısında görev yapması dikkat çekti. Hakan, milli forma altında 103. maçını oynarken, 50. golünü atmak için yakaladığı üç pozisyonda, son vuruşları iyi yapamadı. Fenerbahçe ve Galatasaray’da yıldızları parlayan iki genç oyuncu; Can Arat ile Arda Turan’ın da forma giyerek geçer not almaları da teknik heyeti sevindirdi. Avrupa’nın en zayıf milli takımları arasında yer alan Lüksemburg karşısında ortaya koyduğumuz futbol hiç kuşkusuz doyurucu değildi. Bir hazırlık maçı olması sebebiyle, fazla oyuncu değiştirilmesinin yanı sıra futbolcuların motivasyon eksikliği, oyun kalitemizin düşük kalmasında başrolü oynadı. Trabzonspor’dan Rusya’nın Zenit takımına gittikten sonra, orada oynadığı ilk iki maçta da birer gol atan Fatih Tekke’nin, Lüksemburg filelerini de havalandırması takdire değerdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısında, Hakan Şükür oyuna girince, milliler daha fazla pozisyon bulmaya başladı. Ancak, bu pozisyonları başta Hakan olmak üzere, Tümer Metin ve Necati Ateş gibi isimler de değerlendiremeyince karşılaşma ilk yarıda atılan tek golle sonuçlandı: 1-0. Spor Servisi

Terim oyundan memnun
Milli Takımlar Sorumlusu Fatih Terim, oyundan memnun olduğunu söyledi. Terim, “Özellikle ikinci devre çok pozisyon bulduk. Mühim olan o pozisyonlara girebilmek. Bugün atamayabilirsiniz ama yarın atarsınız. Oyuncularım skoru garantiye alma adına fazla strese girmediler. Oyunu sürekli forse ettiler. Mehmet Aruleio’dan çok memnunum. Şutu gol olsaydı çok da güzel olurdu.” dedi.

Aurelio 87 dakika oynadı
Yeni Türk vatandaşı Mehmet Aurelio, ilk milli maçında, otoritelerden geçer not aldı. Oyunun genelinde önlibero görevinin yanı sıra, oyun kurucu görevini de sık sık üstlenen Aurelio, ilk milli maçı olmasına rağmen son derece sakin ve zaman zaman teknik becerisini önplana çıkardığı oyun stiliyle, milli takımdaki diğer futbolcular arasında hiç yabancı çekmedi. Aurelio, 87 dakikada görev yaptı.

Arda ve Can güven verdi
Milli Takımlar Sorumlusu Fatih Terim'in, dün gece A Milli Takım formasıyla ilk kez görev verdiği Fenerbahçeli Can Arat ile Galatasaraylı Arda Turan, oynadıkları futbolla güven verdiler. İki genç oyuncudan Can, defansın sağında görev yaparken, Arda orta sahanın solunda oynadı. Gurbetçilerden Yıldıray Baştürk ise tıpkı Nihat ile Tuncay gibi vasatın üzerine çıkamadı.

Hakan 103. milli maçta
Türk futbol tarihinin en büyük golcüsü olan Hakan Şükür, dün gece 103. milli maçına çıktı. A Milli formayı ilk kez Bursaspor'da oynarken, 25 Mart 1992'de 3-2 kazandığımız Lüksemburg maçında giyen Hakan Şükür, o maçta gol atamamıştı. Ay-Yıldızlı forma altında erişilmesi güç bir rekora imza atarak 49 gole ulaşan Hakan, dün ikinci yarıda görev aldı ama 50. golünü atamadı.

Mert67
17.08.2006, 10:49
Arkadasım neyini anlamıyorsun...Eğer sadece Trabzonspor maçlarını değil diğer macları da izliyorsan su anda en formda olan oyunculardan biri oldugunu rahatlıkla anlarsın...
bırak ne formda olması onun yerine hiç sevmediğm gayseriden gökhan oynasa daha yararlı olur bence.

invisibleman
17.08.2006, 11:02
bırak ne formda olması onun yerine hiç sevmediğm gayseriden gökhan oynasa daha yararlı olur bence.

Kardesim Hakan ın formda olup olmadıgı konusunda senle tartısmaya girecek değilim...Bunu anlamak için futboldan anlamaya bile gerek yok..Sadece maçları izlesen yeter..Ama sen heralde sadece ts maçlarını bi de özetleri izliyosun heralde..
Bu milli takımoyuncuları senin sevdiğin ya da sevmediğin oyuncular olabilir...Ama formda olanlar bu takımda oynar...

ts_fan
17.08.2006, 11:22
Arkadasım o yakaladı bi jenerasyon...Dogrudur ama o jenerasyonu kendi kurdu ...Hatırlasana kilimli bldspor gibi takımlardan aldıgı oyuncuları...O oyuncular türk futbol tarihinde ki en büyük basarıya imza attı...Ayrıca Fatih Terim e futbol cahili demen için önce bi onun yaptıklarını yapabilmen lazım...Ne biliyim hiç bişi yapamıyorsan maç izlemeye başlayabilşirsin mesela...

Fatih Terim'in hâmiliğini yapabilmen için en azından bir avukatlık sertifikan olmalı.Bana burda Fatih Terim'i anlatma, ne yapacağım hakkında da direktif verme, bu senin haddine değil, Terim'i öveceğin site burası değil.Terim'in ne mââl!!! bir adam olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz.Avni Aker'de bir maç sonrası tribünlere yaptığı el kol hareketleri, futbolculuğunda hakemlere tükürmesi, küfür etmesi, ekmek yediği meslektaşlarına attığı dirsekler, çok büyük başarılar elde ettiği Galatasaray'ı ile bir kötü sonuçta verdiği beyanatlar, hazır tutmak için milli takımı sırf Galatasaray'ın hizmetine yönelik kurmalar, ... uzar gider bu liste.

Madem Terim senin dediğin gibi kilimli belspor'dan aldığı adamlarla büyük başarılar elde etti (Aslında doğru diyorsun; Taffarel, Popescu, Hagi, İllie jenerasyonunu da O çıkardı:rolleyes:) neden Özhan Canaydın'la beraber ikinci dönüşünde yaptığı 25 transferden biri (Hani çok iyi jenerasyon yakalıyor yaa) tutmadı, neden Galatasaray'ı batağa sapladı (gerçi iyi oldu:))?Çok iyi jenerasyon yakalayan bir futbol adamıydı neden Marco Paşa'ya Milli!!! takım kapısını açtı?Artık oyuncu arayıp bulacak zamanı mı yok, yoksa Terim İmparatorluğu!!! en şaşalı dönemine mi girdi?(Bu işler artık O'na göre değil di mi?Çünkü alçak dağları O yarattı:mad:)

Kimse bana burda Terim'cilik propagandası yapmasın.Terim'e kadar Şenol Güneş gerçeği var, 2 haftada gündemimizden düşen Dünya 3.'lüğü var.Şu anda Türkiye'nin dünya sıralamasında 28. olduğu gerçeği var:confused:Trabzonspor camiasının laf ebeliklerine karnı tok.

Saygılar...

invisibleman
17.08.2006, 11:40
Fatih Terim'in hâmiliğini yapabilmen için en azından bir avukatlık sertifikan olmalı.Bana burda Fatih Terim'i anlatma, ne yapacağım hakkında da direktif verme, bu senin haddine değil, Terim'i öveceğin site burası değil.Terim'in ne mââl!!! bir adam olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz.Avni Aker'de bir maç sonrası tribünlere yaptığı el kol hareketleri, futbolculuğunda hakemlere tükürmesi, küfür etmesi, ekmek yediği meslektaşlarına attığı dirsekler, çok büyük başarılar elde ettiği Galatasaray'ı ile bir kötü sonuçta verdiği beyanatlar, hazır tutmak için milli takımı sırf Galatasaray'ın hizmetine yönelik kurmalar, ... uzar gider bu liste.

Madem Terim senin dediğin gibi kilimli belspor'dan aldığı adamlarla büyük başarılar elde etti (Aslında doğru diyorsun; Taffarel, Popescu, Hagi, İllie jenerasyonunu da O çıkardı:rolleyes:) neden Özhan Canaydın'la beraber ikinci dönüşünde yaptığı 25 transferden biri (Hani çok iyi jenerasyon yakalıyor yaa) tutmadı, neden Galatasaray'ı batağa sapladı (gerçi iyi oldu:))?Çok iyi jenerasyon yakalayan bir futbol adamıydı neden Marco Paşa'ya Milli!!! takım kapısını açtı?Artık oyuncu arayıp bulacak zamanı mı yok, yoksa Terim İmparatorluğu!!! en şaşalı dönemine mi girdi?(Bu işler artık O'na göre değil di mi?Çünkü alçak dağları O yarattı:mad:)

Kimse bana burda Terim'cilik propagandası yapmasın.Terim'e kadar Şenol Güneş gerçeği var, 2 haftada gündemimizden düşen Dünya 3.'lüğü var.Şu anda Türkiye'nin dünya sıralamasında 28. olduğu gerçeği var:confused:Trabzonspor camiasının laf ebeliklerine karnı tok.

Saygılar...

Sıra Takım O G B M A Y Puan AV
1 Beşiktaş 34 26 7 1 63 21 85 42
2 Galatasaray 34 24 5 5 61 27 77 34
Öncelikle ikinci dönemde basarısız dediğin Fatih TerimLi gs ye bakalım...Bizim ligi 7.bitirdiğimiz sezon sondan bi hafta önceki maçta bjk ya yenilerek şampiyonluğu kacırdılar...Ve o sezon bjk nın şampiyonluğu nasıl kazandığını biliyosundur...Herseye ragmen o sezon ikinci olmalarına ragmen iyi futbol oynayamadılar bizim kadar...Ama yine de ligi basarılı diyebileceğimiz yerde bitirdiler...Arkadasım burda uzun uzun fatih terimden bahseymek istemiyorum...Sen bi trabzonsporlu olarak sana yanlış gelen hareketlerine göre degerlendiriyorsun...Beni onun adamlığı falan ilgilendirmez..Burda söz konusu olan onun futbol bilgi ve becerileridir...Fanatizmin luzumu yok bence...

Burda terim propogandası yapmıyorum...Fatih Terim'in de senol Güneş'in de yeri ayrı...Ama şunu da söylemek lazım gelir ki Şenol Güneş'in Dünya 3.lüğünden önce veya sonra hiçbir başarısı yok...Burda Şenol Güneşi eleştirmiyorum sadece istikrarsız oldugunu söylüyorum...

Marco konusuna gelince aklı başında olan her teknik adam gibi Senol Güneş te onu milli takıma alırdı..Doğru olan da bu zaten

ts_fan
17.08.2006, 11:46
Allah'tan Fatih Terim propogandası yapmadın!!!Sana somut şeyleri yazdım, bir Trabzonspor'lu olarak bana yanlış gelen şeyleri yazmadım.Ha yukarıda yazdıklarım sana yanlış gelmediyse PES!!! diyorum.Sen senin doğrularınla devam et.Gerçi senin şu son yazdıklarından sonra baya bi kafam karıştı ama neyse, herkes bu yazıları görüyordur, fazla konuşmak (yorum yapmak) yersiz;)

invisibleman
17.08.2006, 11:53
Allah'tan Fatih Terim propogandası yapmadın!!!Sana somut şeyleri yazdım, bir Trabzonspor'lu olarak bana yanlış gelen şeyleri yazmadım.Ha yukarıda yazdıklarım sana yanlış gelmediyse PES!!! diyorum.Sen senin doğrularınla devam et.Gerçi senin şu son yazdıklarından sonra baya bi kafam karıştı ama neyse, herkes bu yazıları görüyordur, fazla konuşmak (yorum yapmak) yersiz;)

Arkadasım konuyu ne zaman buraya tasıyacaksın diye bekliyordum...
İma da bulunma niye kafan karıstıysa direk sor...Sen sormadan ben cevap vereyim..Emin ol en az senin kadar trabzonluyum ve trabonsporluyum....Ve bunu sen sorgulayamazsın...Sırf senden farklı düşündüğüm için bunu yaptığının farkındayım...

halil ibo
17.08.2006, 11:58
Abicim biz bu kafayla gidersek daha cok dünya kupalarından uzak kalırız...Ne demek istifa ya...Tolga yı maçta oynatmadı diye mi istifa eetsin. Bence onun milli takıma secilmesi bile mucize..Arkadasşlar milli takım konusunda lütfen takımcılık yapmayalım...
Sana kalsa takıma bütün ts lileri alırsın heralde...
Kafaları deiştirmemiz lazım..

Bana kalsa tüm takımı Trabzonsporlulardan oluşturacağıma nereden kanaat getirdin anlayamadım sevgili kardeşim.Sadece 2 maçlık performansla 19 yaşındaki Arda oynatılabiliyorsa ve o muhteşem oyununu! dün izledik.Tolga'da 2 maçlık performansıyla pekala en az 1 devre kaleyi koruyabilirdi emekliliği gelmiş olan Rüştü'nün yerine.Tolga dışında hiçbir Trabzonspor'lunun adını zikretmedim.Ama mesela Mehmet Topuz 3-5 dakika yerine tek devre oynamalıydı.Ya da büyük taktisyen ve futbolcu sarrafı ! Fatih Terim Soma Linyitspor'dan birilerini oynatabilirdi.
Fatih Terim Tafarel-Popescu-Hagi gibi tecrübelilerle birlikte yetenekli bir jenerasyona denk geldiği için çok şanslıdır.İtalya ve sonrasında futbol bilgiside T.D.'lüğüde tartışılır hale gelmiştir.
Ersun YALAN'sa Fatih Terim KUYRUKLU YALAN'dır.

ts_fan
17.08.2006, 11:58
@invisibleman
Ben sorgu mercii değilim.Senin, benim Terim hakkındaki düşüncelerimi sorguladığın kadar seni sorgulamadım, zaten işim olmaz.Forumun diğer kısımlarıda çok güzel, geziniz, takılmayın bu Terim mevzusuna artık.Zaten bu konu hakkında daha fazla konuşmak yersiz;)

invisibleman
17.08.2006, 12:21
Bana kalsa tüm takımı Trabzonsporlulardan oluşturacağıma nereden kanaat getirdin anlayamadım sevgili kardeşim.Sadece 2 maçlık performansla 19 yaşındaki Arda oynatılabiliyorsa ve o muhteşem oyununu! dün izledik.Tolga'da 2 maçlık performansıyla pekala en az 1 devre kaleyi koruyabilirdi emekliliği gelmiş olan Rüştü'nün yerine.Tolga dışında hiçbir Trabzonspor'lunun adını zikretmedim.Ama mesela Mehmet Topuz 3-5 dakika yerine tek devre oynamalıydı.Ya da büyük taktisyen ve futbolcu sarrafı ! Fatih Terim Soma Linyitspor'dan birilerini oynatabilirdi.
Fatih Terim Tafarel-Popescu-Hagi gibi tecrübelilerle birlikte yetenekli bir jenerasyona denk geldiği için çok şanslıdır.İtalya ve sonrasında futbol bilgiside T.D.'lüğüde tartışılır hale gelmiştir.
Ersun YALAN'sa Fatih Terim KUYRUKLU YALAN'dır.

Bi kere arda nın iki maçlık performansında 3 gol ve iki asist var...Tol ga nın ise yediği iki gol ve hala kendine güvensizliği var...Ben burada tolga ya karsı cephe almadım yanlış anlaşılmasın ama sırf trabzonlu olduğu için oynamasın istiyorsun...Bunu senin kadar ben de istiyorum ama sırf bu yüzden fatih terim i eleştirmem...Tolga yı da oynatabilirdi oynatmadı ya da topuz a az süre verdi...Bu gibi şeyler olur Sonuçta kadroda bi sürü oyuncu var ve onların bi iki dakika oynaması bile uyum acısından çok önemli...

Ben fatih terimin yaptıgı herseyin kusursuz oldugunu söylemiyorum ama hergecen gün biraz daha iyiye gidiyor...Zamanında Senol Güneşe sırf trabzonlu oldugu içim yapılan haksızlıklar bugun burada sırf gs li oldugu için fatih terime yapılıyor..Ama yanlış yapılıyor...

halil ibo
17.08.2006, 12:27
Hayır hayır sırf geyseli olduğu için ona haksızlık yapıldığı falan yok.Bizans basını ''dibek dövücünün hınk deyicileri'' gibi arkasında.Sadece burada bizler kendi aramızda eleştiriyoruz im-PARA-törü.Bunlar eğer sana ağır geliyorsa forumu takip etmek zorunda değilsin yada avukatlık yapmak zorunda değilsin.Bu geyse sempatizanlığın ve fatih terim hayranlığın çok can sıkıcı onuda belirteyim.Bu arada ultra geyselilerle daha iyi anlaşacağına eminim.Bu arada 3 maçta Rüştü kaç gol yedi ? İnsaf yada ya SABIR...

invisibleman
17.08.2006, 12:36
Hayır hayır sırf geyseli olduğu için ona haksızlık yapıldığı falan yok.Bizans basını ''dibek dövücünün hınk deyicileri'' gibi arkasında.Sadece burada bizler kendi aramızda eleştiriyoruz im-PARA-törü.Bunlar eğer sana ağır geliyorsa forumu takip etmek zorunda değilsin yada avukatlık yapmak zorunda değilsin.Bu geyse sempatizanlığın ve fatih terim hayranlığın çok can sıkıcı onuda belirteyim.Bu arada ultra geyselilerle daha iyi anlaşacağına eminim.Bu arada 3 maçta Rüştü kaç gol yedi ? İnsaf yada ya SABIR...

Arkadsım benim hiç bi şekilde gs ye sempatizanlıgım yok.Ve bunu söylemen ve beni ultra alana yönlendirmeni bi hakaret olara k algılıyorum ve seni kınıyorum bu tutumundan dolayı..Eleştirmek en dogal hakkınız fakat kantarın topuzu bazen kacıyo hakaretlere baslıyosunuz..Bu yanlış...Sırf yediği gollere göre degerlendirme yapmak yanlış ... Dikkat ettiysen orada tolga nın hala kalede güven vermediğini söyledim...

ts_fan
17.08.2006, 13:30
Galatasaray'ında, Fatih Terim'inde ............................

Mert67
17.08.2006, 15:45
Kardesim Hakan ın formda olup olmadıgı konusunda senle tartısmaya girecek değilim...Bunu anlamak için futboldan anlamaya bile gerek yok..Sadece maçları izlesen yeter..Ama sen heralde sadece ts maçlarını bi de özetleri izliyosun heralde..
Bu milli takımoyuncuları senin sevdiğin ya da sevmediğin oyuncular olabilir...Ama formda olanlar bu takımda oynar...
hakan formda olabilir fakat ben onun artık yaşlandığını düşünüyorum onun yerine forvet mi yok Türkiyede.
biraz da sende fatih terim sempatisi var heralde.

61-POWER-2
17.08.2006, 15:52
artik kesin olarak söyleyebiliriz,bu milli takimin banko oyuncularindan birisi fatih tekkedir.cünkü hakan saban sükür ikikere bombos kaleye atamadi.fatih olsaydi banko gol olurdu.bakalim fatif adanali terim bunlari görecekmi.

Mert67
17.08.2006, 16:02
artik kesin olarak söyleyebiliriz,bu milli takimin banko oyuncularindan birisi fatih tekkedir.cünkü hakan saban sükür ikikere bombos kaleye atamadi.fatih olsaydi banko gol olurdu.bakalim fatif adanali terim bunlari görecekmi.
kesin görmeyecek yada görmezden gelcek.
hakan şükür yine 90 dk oynyacak fatih yedekte bekleyecek yada sonradan girecek.

61-POWER-2
17.08.2006, 16:06
kesin görmeyecek yada görmezden gelcek.
hakan şükür yine 90 dk oynyacak fatih yedekte bekleyecek yada sonradan girecek.

o zaman fatih terimin agzina ederiz!!!!:D :D

TameRHan
17.08.2006, 16:10
güzel bir galibiyetti insallah milli takımımız hep başarılı olur.
ayrıca necati gibi bir sürü gereksiz gslinin milli takıma resmen doldurulmuş olmasını da, aurelionun milli takımımızda oynamasınıda rezillik olarak görüyorum

invisibleman
17.08.2006, 16:31
hakan formda olabilir fakat ben onun artık yaşlandığını düşünüyorum onun yerine forvet mi yok Türkiyede.
biraz da sende fatih terim sempatisi var heralde.

Dogrudur ben de öyle düşünüyorum...Onun yerine ilerde kullanacağı oyuncuları oynatması daha iyi olur ama yine de kendi tercihidir...

frango
17.08.2006, 17:03
bu takımdan ozellıkle avrupa sampıyonası elemelerınden umutlı deyılım ama umarım yanılırım bu maçtada ben begenmedım takımı

invisibleman
17.08.2006, 17:11
bu takımdan ozellıkle avrupa sampıyonası elemelerınden umutlı deyılım ama umarım yanılırım bu maçtada ben begenmedım takımı

Dünkü maca aldanmayalım hiç bi hazırlık macın da istediğimiz gibi oynayamıyoruz..Zaten sürekli değişiklik falan oluyo...

Orhan_Gazi
17.08.2006, 18:51
bu maci 5-0 veya 6-0 yenmeliydik, 1-0 oldu. Umarim elemelerde daha iyi oynariz. Artik büyük turnuvalara katilmak istiyoruz. Grubumuz kolay. Insallah yapariz bu isi.

chota
17.08.2006, 21:49
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=4194

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2603

Yukarıdaki topikleri ve de bu topikleri görünce resmen kanım dondu.Trabzonspor forumunda resmen gayse ve fatoş terim yaltaklığı yapılıyor.Gayseli arkadaşa (bakın diğer 3 sülükleri tutanlarada arkadaş diye seslenebiliyoruz.Bu kadarda insancılız yani)kızmıyorum.onu bu kadar konuşturan adminlere sesleniyorum.Adam resmen rehin almış buraları.NERELERDESİNİZ EYYYYY ADMİNLER.bordomavi.net artık bordosarımavikırmızı.net oldu...

immortal_TS
17.08.2006, 23:48
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=4194

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2603

Yukarıdaki topikleri ve de bu topikleri görünce resmen kanım dondu.Trabzonspor forumunda resmen gayse ve fatoş terim yaltaklığı yapılıyor.Gayseli arkadaşa (bakın diğer 3 sülükleri tutanlarada arkadaş diye seslenebiliyoruz.Bu kadarda insancılız yani)kızmıyorum.onu bu kadar konuşturan adminlere sesleniyorum.Adam resmen rehin almış buraları.NERELERDESİNİZ EYYYYY ADMİNLER.bordomavi.net artık bordosarımavikırmızı.net oldu...

Adam ısrarcı işte bunlar yüzüne ts taraftarı gs ye sempatizanlık yapıyor deniliyor!!!!!

chota
18.08.2006, 00:07
Cinconlulara bu sitede aman yok, go to ultravesti.Adminler 2 dakkalığına adminlik istiyorum, ayar oldum şurda, ya gerekeni yapın ya da yapın.

Beytullah
18.08.2006, 00:33
türkiye su takıma ata ata 1 tane attı walla nedim bide bizgö neleri hedefliyoruz ..gorunen köy kılavuz istemez bole giderse biz 2008 dede olmayız malesef

Oğuzhan Görkan
18.08.2006, 00:38
hala neyi savunuyor anlamış değilim...

TS-Karadeniz
18.08.2006, 16:50
golun video'su varmi?

trapesus
21.08.2006, 05:02
1 gol attık bakkala manava:)