PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Başkanı Kim Olmalı

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49

Burçak
20.05.2013, 22:45
Ustanın konuşmasının ardından yapılan bir anons ile hafta sonu oy kullanmaya gidecek delegeler için cumartesi gün İstanbul'dan özel uçak kaldırılacağını, Pazar günüde bu özel uçağın Trabzon'daki delegeleri alacağı açıklandı.

DeAgLeMaNyAq
20.05.2013, 22:46
Ustanın konuşmasının ardından yapılan bir anons ile hafta sonu oy kullanmaya gidecek delegeler için cumartesi gün İstanbul'dan özel uçak kaldırılacağını, Pazar günüde bu özel uçağın Trabzon'daki delegeleri alacağı açıklandı.

Yuh artık. Otobüs kaldıranı gördük de özel uçak kaldıranı ilk defa görüyoruz...

Anıl C
20.05.2013, 22:48
Hacıosmanoğlu: Adam olan paradan bahsetmez.

usta'nın parayı da ön planda tutan konuşmalarını eleştirenlere nacizane sözümü aktarayım:
'Parayla saadet olmaz diyenlerin bilin ki hiç parası olmamıştır'

Mert'
20.05.2013, 22:51
usta'nın parayı da ön planda tutan konuşmalarını eleştirenlere nacizane sözümü aktarayım:

Bence imzan herşeyi anlatıyor kalın yazılan :)

seyduna_efil
20.05.2013, 22:51

Ağır oldu :)

Paralı başkanımız olmadığı zaman "neden paralı başkanımız yok deriz?"

İki yıldır Ünal Aysal övgüler diziliyor burda.

Ama iş bize gelince istemezukcüler türüyor hemen

Emirhan Makul
20.05.2013, 22:52
Yuh artık. Otobüs kaldıranı gördük de özel uçak kaldıranı ilk defa görüyoruz...

Medıgıl parg'ın sahibi boru mu :) Şu üyeliğimin süresi dolsaydı da uçakla gidi bir köfte yer oyu da emre aksoya atar dönerdim.

Süleyman Baykan
20.05.2013, 22:52
Büyük bir süpriz olmazsa Muharrem Usta Trabzonspor'un 15. kulüp Başkanı olacaktır hayırlı olsun.

delicesever
20.05.2013, 22:54

Dini imanı para değilde,Trabzon aşkı herşeyden once gelir.Parası batsın be Trabzonspor ile uzaktan yakından alakası olmayan adam başkan olacak:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Haçkalı
20.05.2013, 22:54
exelans, ahokan ve anıl çelik. Aynen katılıyorum 3unuze de.. Başkan adayının paradan bahsetmesi gayet doğal, hatta gerekli.

Anıl C
20.05.2013, 22:57
;1919058957']Bence imzan herşeyi anlatıyor kalın yazılan :)

sonra da deniliyor ki niye kulube siyaset bulaşmış.

exelans_25
haciosmanoglu iyi hos ama kulubu yönetecek buyuklukte değil

Bekir
Zengin başban,zengin başkan diye tutturulmuş gidiyor.

Bu M.Usta'nın kişisel serveti ne kadar?

Nuri Albayrak'ın 10'da 1'i serveti var mı?

Bence bu adam zengin bile değil abartıldığı kadar.

kalavara
20.05.2013, 22:59
forum rezalet içinde, para muhabbetinde söylenenlere bir baktım da, paralı başkan taraftarları trabzonspor'un hangi paralı başkanla başarılı olduğunu hatırlatabilirler mi?

cyberentalpi
20.05.2013, 22:59
exelans, ahokan ve anıl çelik. Aynen katılıyorum 3unuze de.. Başkan adayının paradan bahsetmesi gayet doğal, hatta gerekli.

para yı ama sıg bir sekilde degil
bir butce dusunerek bahsetmeli.

Bekir
20.05.2013, 23:00
Bi de bu zengin başkan ne işe yararmış,açıklayacak birisi var mı?

Ne gibi avantajları varmış zengin başkanın?

delicesever
20.05.2013, 23:01
başkan dokturuyor:)

Haçkalı
20.05.2013, 23:02
Zengin başban,zengin başkan diye tutturulmuş gidiyor.

Bu M.Usta'nın kişisel serveti ne kadar?

Nuri Albayrak'ın 10'da 1'i serveti var mı?

Bence bu adam zengin bile değil abartıldığı kadar.

Aksine, abartıldığı kadar zengin bir isim. Her sene açıklanan Türkiyenin ilk 100 zengini listesini zorlayan bir isim.

http://www.patronlardunyasi.com/haber/Bu-Usta-isi-biliyor/137332

Bekir
20.05.2013, 23:02
Hacıosmanoğlu daha şike olmadan çıktı adam gibi konuştu şike yaptılar dedi,sonra davalar açıldı Hacı'ya.

Aynı durum söz konusu olsa M.Usta Trabzonspor başkanı iken bile şikeyi ağzına alamaz.

bangkook_61
20.05.2013, 23:03
Emek hırsızı Aziz Yıldırım zincirleme sıfat tamlaması deyimi bile oyumu Hacıosmanoğlu'na vermeme yeter.

Samet Yildirim
20.05.2013, 23:04
Lig bitsin dedim bitti...kupa bitsin..kongre bitsin...yine rahatlik yok..Transfer dönemi basliyor :)

Allah bize kolaylik versin.

Süleyman Baykan
20.05.2013, 23:05
Ben Hakan Kulaçoğlu diyorum normalde lakin Muharrem Usta'nın yönetimi ve çevresi çok güçlü ayrıca zaman içinde neler yapacağını göreceğiz kimse hakkında peşin hükümlü olmamak gerek banada siyaset adamı gibi geliyor ama belki değildir belki çok faydalı olacak bunu zaman gösterecek.

Her şeyden önemlisi kulübün sahibi bizleriz taraftarın istemediği bir yönetim o koltukta oturamaz eğer siyaset adamı ise zamanla ortaya çıkar zaten geldiği gibi gider böyle bir durumda.

kalavara
20.05.2013, 23:06

şu yazdığın ayıptır, daha da kötüsünü sen bul, trabzonspor bu olamaz!

exelans_25
20.05.2013, 23:07
para duzgun kullanilirsa gayet de ilerleme kaydeder kulup

delicesever
20.05.2013, 23:07
Emek hırsızı Aziz Yıldırım zincirleme sıfat tamlaması deyimi bile oyumu Hacıosmanoğlu'na vermeme yeter.

muharrem usta aziz yıldırım ısmını ağzına bıle alamaz.

Samet Yildirim
20.05.2013, 23:08
Hacıosmanoğlu daha şike olmadan çıktı adam gibi konuştu şike yaptılar dedi,sonra davalar açıldı Hacı'ya.

Aynı durum söz konusu olsa M.Usta Trabzonspor başkanı iken bile şikeyi ağzına alamaz.

Haciosmanoglu Trabzonspor sayesinde bi yerlere geldi..

Muharrem Usta ise Trabzonspor`u kullanmadan buralara geldi..

Ben kafa olarak sunu diyorum...

Adam haftada yarim gününü is yerine ayirirken diger 6,5 gün kafasina göre takilirken sokakta cocuklariyla rahat ederken...M.Ustanin degimiyle sabah 10 dan önce hic evden cikmazken...paraya ihtiyac duymazken...Reklam desen zaten Medical Park i ön plana cikarirken kendisini de ön plana cikarirdi bunuda hic yapmadi....

Eee ozaman neden Trabzonspor`u kullansin ? Cok mantiksiz.

Muharrem Usta baskan olmak istemistir aday olmustur...

AKP nin adayi olsa Faruk Özak niye desteklemiyor ?

Bekir
20.05.2013, 23:09
Aksine, abartıldığı kadar zengin bir isim. Her sene açıklanan Türkiyenin ilk 100 zengini listesini zorlayan bir isim.

http://www.patronlardunyasi.com/haber/Bu-Usta-isi-biliyor/137332

1,2 Milyar dolar piyasa değeri olduğu söyleniyor,%30'u kendisinin yani 400 Milyon dolar.

Maksimum serveti de bu kadardır,daha yüksek olsa ilk 100de olurdu zaten.

Benim dayımların da toplam serveti bunun yarısı kadar var,söyleyim başkan adayı olsunlar.

Süleyman Baykan
20.05.2013, 23:10

Parayı kullanmakta bitiyor iş eğer parayı yönetmeyi bilirsen parayla saadet olur.Eğer parayı yönetmeyi beceremezsen parayla rezil olunur.

Anıl C
20.05.2013, 23:10
Ağır oldu :)

Paralı başkanımız olmadığı zaman "neden paralı başkanımız yok deriz?"

İki yıldır Ünal Aysal övgüler diziliyor burda.

Ama iş bize gelince istemezukcüler türüyor hemen

:)
birde adam hibe edicem demiyoki
gelir için kaynak yaratıcam diyo.

Bekir
20.05.2013, 23:11
Haciosmanoglu Trabzonspor sayesinde bi yerlere geldi..

Muharrem Usta ise Trabzonspor`u kullanmadan buralara geldi..

Ben kafa olarak sunu diyorum...

Adam haftada yarim gününü is yerine ayirirken diger 6,5 gün kafasina göre takilirken sokakta cocuklariyla rahat ederken...M.Ustanin degimiyle sabah 10 dan önce hic evden cikmazken...paraya ihtiyac duymazken...Reklam desen zaten Medical Park i ön plana cikarirken kendisini de ön plana cikarirdi bunuda hic yapmadi....

Eee ozaman neden Trabzonspor`u kullansin ? Cok mantiksiz.

Muharrem Usta baskan olmak istemistir aday olmustur...

AKP nin adayi olsa Faruk Özak niye desteklemiyor ?

Ben ne diyorum sen ne diyorsun,söylediklerimle bu cevapların ne alakası var?

Haçkalı
20.05.2013, 23:13
1,2 Milyar dolar piyasa değeri olduğu söyleniyor,%30'u kendisinin yani 400 Milyon dolar.

Maksimum serveti de bu kadardır,daha yüksek olsa ilk 100de olurdu zaten.

Benim dayımların da toplam serveti bunun yarısı kadar var,söyleyim başkan adayı olsunlar.

Yanlış yorumlamışsın haberi. Yüzde 30 değil Yüzde 50 Muharrem Usta'nın. Ki bu söylediğin miktar hiçte küçümsenecek bi miktar değil (400 milyon dolar)Türkiyede ilk 100e bile girer. Ki Medical Park'taki söz hakkı Ustada, diğerlerinde değil. Ayrıca sadece tek işi Medical Park değil Usta'nın. Neyse uzatmıycam madem öyle o zaman dayınıza söyleyin o da bi el atsın Trabzonsporumuza. Ha bide dayınızın serveti 200 milyon dolar olduğuna göre Türkiyenin en zengin 100'ü listesinde adı olmalı. Çünkü zaten 100. kişinin serveti sizin küçümsediğiniz 200 milyon dolar. Bu arada bu şekilde bi para muhabbeti hiç hoş olmadı ama neyse.

exelans_25
20.05.2013, 23:14
Benim en çok önem verdiğim konulardan birisi Trabzonspor Kulübü Başkanı'nın bir ağırlığının olması. Hiçbir medya mensubunun, hiçbir gazetecinin, ve ne idüğü belirsiz insanların koskoca Trabzonspor camiası başkanı ile dalga geçer gibi konuşmasını hazmedemiyorum. Örnekler vermeme gerek yok sanırım. Rasim Ozan, Ömer Çavuşoğlu, Adnan Aybaba vb kişilerin başkanımızla olan konuşmaları hafızalarda mevcuttur. O anlarda yaşadığım siniri çoğu yerde yaşamadım. Hazmedemiyorum artık. Başkan dediğin AĞIR olacak, öyle ne idüğü belirsiz programlara katılmayacak (hatta mümkünse senede en fazla 1 programa çıksın), her gün orda burda söylemlerini okuyamayacaksın, hergün bir kanalda görmeyeceksin, öyle ha deyince ulaşamayacaksın, konuşurken lafını kesemeyeceksin, adı ile hitap etmeyeceksin sayın başkanım diyeceksin, tv lerde rahat rahat dalga geçemeyeceksin, adını duyunca bir saygı duyulacak, bir korkulacak, kiminle konuştuğunu bileceksin. Sadri Şener'in bu telefon vakaları, İbrahim Hacıosmanoğlunun Reha Muhtar'ın programındaki konuşması, vb bunlar hoşuma giden şeyler değil. Trabzonspor'a başkan olacak kişi önce bi oturduğu makamın ağırlığını ve mesuliyetini bilmeli. Gelecek olan başkanın AĞIR ve GÜÇLÜ olması dileğimle..iste bu kadar

Bekir
Mesela M.Usta emek hırsızları diye bir tamlama kullanabilir mi?

Emrah Akcagöz
birde adam hibe edicem demiyoki
gelir için kaynak yaratıcam diyo.
Nasıl yaratacakmış onu da diyor mu ?

Anıl C
şu yazdığın ayıptır, daha da kötüsünü sen bul, trabzonspor bu olamaz!

renktaş niye ayıp olsun.
parasız ne dönüyo?
söyle bakalım kim oynar, parasız hayrına?

bangkook_61
20.05.2013, 23:16
Sahte çürük raporu alan sahtekar kulüp başkanları... İbrahim Hacıosmanoğlu

Cengiz
20.05.2013, 23:16
Hacıosmanoğlu: Başbakan ülkeyi temizlemek için çok çalıştı

Anıl C
20.05.2013, 23:17
Nasıl yaratacakmış onu da diyor mu ?

bilemem aklından gecenleri?
nasılki akp hukumeti arap sermayesini memlekete cekti. yonetım kurulundaki firmalarda bunu yapabılır.
yoksa usta boyle buyuk fırma sahıplerını nıye alsın kı yonetıme?

srmnlii
Al işte yine başbakan yalakalığı.. yeter ya dik dur ula dikkkkkkkkkk.. kimse sana as kes parçala demiyor ama yalakalıkda etme daa..

Bekir
M.Usta'nın tek avantajı iş dünyasında isminin olması.

Trabzonspor'a verebileceği tek fayda normalin üstünde sponsorluk anlaşmaları olabilir.

Diğer adaylardan daha cazip hiçbir yanı yok,olan bana da anlatsın dinleyim.

Ama bir sürü dezavantajı var.

bordolumavi
20.05.2013, 23:18
Muharrem usta nın mademkı soylendıgı kadar gucu var o zaman nıye herseyde kullandıgı o parasını gucunu ben o kupayı alırım benım o gucum var demıyorda alt yapı dıye tutturmus gıdıyor,bız once gasp edılen kupamızı ıstıyoruz,muharrem ustanın bırılerı tarafından secıme sokuldugu ve bızlerın şikeye olan tepkısını unutturmak ıcın gorevlendırıldıgını anlamamak saflık hatta bırden ıcındekı trabzonspor aşkı alevlenıpte baskan adayı oldu dıye dusunmek aptallıktır...

Samet Yildirim
Secimin favorisi kim ?

Bütün Adaylarin aciklamasina bakiyorum. Hepsi 2 aciklamada bir Muharrem Ustaya salliyorlar.
Yani 4 adaya soralim favori kim ? Benim diyemezler cünkü onlara göre Favori Muharrem Usta. Ben demiyorum adaylar diyor.

Cünkü 2 aciklamada bir M.Ustaya salliyorsan onun favori oldugunu kabul ediyorsun demektir.

Ertan1982
Nasil gelir yaratacak mis??Sponsor fikri vardi burda.Ama sanmam fazla birsey olacagini.Borc felan vermesin.cok gördük öylelerini 1 ver 5 al.Kaldi reco dan örtülü ödenek.o nu da sponsor parasi storlarda eski mazeme alma gibi younlar ile kamufle edebilirler.Adam cok konusuyor ama nasil yapacagi belli degil.Politikaci gibi slogan atiyor millet ne duymak istiyorsa o.

exelans_25
buyrun tarafsiz haci baslamis basbakan yalakaligina

Anıl C
20.05.2013, 23:19
Parayı kullanmakta bitiyor iş eğer parayı yönetmeyi bilirsen parayla saadet olur.Eğer parayı yönetmeyi beceremezsen parayla rezil olunur.

aynen. parayı kullanmasını bılenler lazım bıze.
bundan once yonetenler zengın oldugu ıcın kaybetmedık; parayı dogru sekılde degerlendıremedıklerı ıcın kaybettık.

Mert'
Usta konuşacakmış bu gece?

hyasin61
Bülent Şirin ‏@Bulent_Sirin 57 dk
Muharrem Usta "para, para, para" dedi şu ana kadar. Yarım saattir konuşuyor.

Berat Bulut ‏@beratbulut 55 dk
Muharrem Usta'dan çok iyi siyasetçi olur. Çok şey söylemekle hiçbir şey söylememeyi aynı anda başarabiliyor.

alaattin hatayoğlu ‏@a_hatayoglu 49 dk
Muharrem Usta Şu An Yaptığı Konuşmasında 1 ideloji Lİderi Gibi Devrim Yapmaktan Bahsediyormuş.TS Devrim yapalı 37 Yıl Oldu Ne Diyor Bu Adam

Sultan I. Emirhan ‏@SultanEmirhan 15 dk
Muharrem Usta sanki başkanlığa değilde kızımıza talip,adam işinden,karakterinden,parasından,mülkünden bahsediyor sürekli.

Bekir
Benim desteklediğim aday Hacıosmanoğlu.

Ama bu Başbakan yalakalığı midemi bulandırıyor.

Ertan1982
20.05.2013, 23:21
Ben hicbir adayi desteklemiyorum.hepsinin bircok yönü zayif kaliyor.hepsinin iyi yanini toplasan belki bir ise yara aday cikar.

bangkook_61
Başbakana laf edebilecek adam ülkede şu an yok. Ben özellikle bu konuda kötünün iyisi olarak Hacıosmanoğlu'nu gördüğüm için destekliyorum.

Mehmet BAŞ
Eee İbrahim Hacıosmanoğlu, adalet timsali diyorsun birileri için...

Allah rızası için kupayı nasıl alacağını açıklar mısın?

Sadece alacağım demekle olmuyor ki...

Yok, program sunacaksın...

Nasıl alacağımı biliyorum demekle inandırıcı bir söylem değil...

ardasa61
Benim desteklediğim aday Hacıosmanoğlu.

Ama bu Başbakan yalakalığı midemi bulandırıyor.

şu an bir yerde mi konuşuyor

Sibel
Muharrem Usta Trabzonspor'a aykırı bir adam.
Ona sırf Trabzonspor'u zengin etsin mantığı ile destek olmak akıl almaz.
Umarım bu kişi başkan seçilmez.
Felaket...

Anıl C
20.05.2013, 23:22
bırılerı ustaya kulube sıyaset mi bulastırıyo demişti?
maşallah hacıosmanoglunun da ondan altta kalır yanı yok.
edit: ondan da betermiş

Ahmet Kuru
20.05.2013, 23:22
Bu arada Muharrem Usta nın mal varlığı nedir bilgisi olan var mı?

Anıl C
20.05.2013, 23:23
Başbakana laf edebilecek adam ülkede şu an yok. Ben özellikle bu konuda kötünün iyisi olarak Hacıosmanoğlu'nu gördüğüm için destekliyorum.

olanlarda sözde ergenekondan içerde zaten

Uğur Tüysüzoğlu
20.05.2013, 23:23
İbrahim Hacıosmanoğlu: Akp hükümeti, futbola karışmamıştır. Başbakanımız futbolumuzun iyiliği yönünde çalışmalarına devam etmektedir.

Günlerdir anlatıyorum Usta'dan daha çok bağlı siyasete diye bu kadarını Usta bile demedi.

Usta'ya siyaset ile kızan adam Hacı'ya da oy atmayacakkı samimi olacak.

Mert'
20.05.2013, 23:24
Hangi kanalda şuan Usta?

DeAgLeMaNyAq
20.05.2013, 23:24
Secimin favorisi kim ?

Bütün Adaylarin aciklamasina bakiyorum. Hepsi 2 aciklamada bir Muharrem Ustaya salliyorlar.
Yani 4 adaya soralim favori kim ? Benim diyemezler cünkü onlara göre Favori Muharrem Usta. Ben demiyorum adaylar diyor.

Cünkü 2 aciklamada bir M.Ustaya salliyorsan onun favori oldugunu kabul ediyorsun demektir.

Hakan Kulaçoğlu ve Metin Atasoy en az oy alacaklarını bildikleri halde, ikiside favori biziz kesin kazanacağız diyor. Seçimin asıl favorileri olan Muharrem Usta ve İbrahim Hacıosmanoğlu ise asla böyle bir şey demedi...

Sefa
20.05.2013, 23:25

Laf etme kimse laf etmeni beklemiyor zaten ama yaranmak için övme bari..

Fatih
20.05.2013, 23:25
İbrahim Hacıosmanoğlu: Akp hükümeti, futbola karışmamıştır. Başbakanımız futbolumuzun iyiliği yönünde çalışmalarına devam etmektedir.

Günlerdir anlatıyorum Usta'dan daha çok bağlı siyasete diye bu kadarını Usta bile demedi.

Bunu hiçbir Trabzonsporlu demezken başkan adayının demesi trajikomik.

kalavara
20.05.2013, 23:26
renktaş niye ayıp olsun.
parasız ne dönüyo?
söyle bakalım kim oynar, parasız hayrına?

ben nerdeyim sen nerdesin, trabzonspor'a para mı verecek muharrem usta? trabzonspor bu para işinin kölesi midir?

Cemal Sağlam
20.05.2013, 23:27
Hacıosmanoğlundan başbakan ve akpnin iyiliklerini dinleyeceğime

Sabaha kadar Ustanın borçlar muhabbetini dinlerim

Açık ve net !

MuratJ
20.05.2013, 23:28
Küçük takım avutmalarından, yıllardır kendini kandırmalardan kaçınamayanlar ne oldu Hacıosmanoğlu'nuz tertemiz safiyane duygularla başbakan aşığıdır. Usta ve listesinin karşısında adamın dudağı uçuklar. Haftalardır mahalle baskısı almış başını gidiyor. Şikeyi örtecekmiş, para para paraymış, başbakanın adamıymış... Hepsi palavra hepsi dedikodu.

Geçenlerde sorup cevap alamadığım bir sürü oldu. Tekrar özet olarak sorayım. Usta'ya şikeyi örtecek diyenler 2 yıldır şikenin ne yapıldığını bana anlatsın. Son 1 yıldır şike örtülmekten beter edildi. Şike konusunda ne yapmış mevcut yönetim. Alın halihazırda şikeyi örten yönetim var. Bu hususu bana açıklayın.

Usta'ya fotoğraflardan vuranlar AUDI'li fotoğrafları anlatsın bana. Birde Şahenk'in sponsorluk hikayelerini. Ve başkanın tüpçü ve aziz yıldırım aşkını.

Usta'ya başbakanın adamı diyenler bugünden itibaren Hacısalihoğlu'na bu mantığa dayanarak başbakanın evlatlığı, aşığı diyecekler mi ? Demezlerse bir daha ciddiye almam hiçbirini.

Siyasi görüşü hiç tasvip etmediğim hayat olarak bütünen karşısında olduğum hükümete yakın olabilir. Ünal Aysal gibi bi yakınlığı vardır doğal olarak bu ülke böyle ülke. Ben Trabzonspor'un küçülmesinden bıktım 2 senedir küçülüyor. Yerel kafalardan bıktım. İlk defa bir liste görüyorum 3 İstanbul takımına siz hepiniz ben tek diyebilecek. İnşallah Usta olacak başkan. Klübü büyütecek.

Birde Trabzonspor'u 2 yıldır itibar anlamında Akhisar'dan farksız yapan şikeyi örten Sadri Şener isimleri geçmiyor mu hala azalarak bitin arkadaş.

exelans_25
20.05.2013, 23:29
kupayi alacagim diyen haciosmanoglu basbakan futbol icin cok iyilikler yapti diyen yine o bu nasil bir celiskidir.bi de bu adamin koca Trabzonspora baskan olma ihtimali var eyvahlar olsun

Adem Akyüz'
20.05.2013, 23:29

Usta'ya siyaset ile kızan adam Hacı'ya da oy atmayacakkı samimi olacak.

Aynen

Anıl C
20.05.2013, 23:30
ben nerdeyim sen nerdesin, trabzonspor'a para mı verecek muharrem usta? trabzonspor bu para işinin kölesi midir?

kimse parasına meraklı değilki
mesele kulubun gelir kalemlerini arttırabilmesi, parayı doğru şekilde kullanabilmesidir.
adam da gelirler artmadan başarı gelmez diyo

Kader KORELİ
Bu adaylari gördükce sinirleniyorum, Muharrem Usta, Haciosmanoglu, Metin Atasoy, bunlar o kadar vasifsiz adamlarki bunlarin adayliga cürret etmeleri bile aci verici, bu kadar net. Adaylarin bunlar olmasi Trabzonspor camiasi adina utanc verici bir durum.

Sibel
Yahu İ.Hacıosmanoğlu kongrede de aynı cümleyi kurdu bugün de aynı.
Hayır, nedir bu iktidar sevme merakı?
Sus bari.

serkansari1997
20.05.2013, 23:31
Hacıosmanoğlunu destekliyorum.

alper*
20.05.2013, 23:31
Başkan bir seçilse de kurtulsak yahu.

MuratJ
20.05.2013, 23:32
Muharrem Usta Trabzonspor'a aykırı bir adam.
Ona sırf Trabzonspor'u zengin etsin mantığı ile destek olmak akıl almaz.
Umarım bu kişi başkan seçilmez.
Felaket...

Niye başka kim olacak ? Diğer yolların hepsi birer Gençlerbirliği'ne dönüşecek Trabzonspor'a çıkıyor.

Kulaçoğlu göreve bizzat takımı her alanda küçülterek başlayacak. Kapasitesi imkanları bu kadar.
Başbakan aşığı Hacıosmanoğlu demeç vermeden başka meziyeti yok. Yerel kafayla Trabzonspor'u yerel etkili takıma dönüştürecek. Başka da birşey yapamaz.
Diğer adayları ciddiye almıyorum.

Hali hazırda büyük Trabzonspor için tek aday var tek yok var. Oda Usta'dır.

Küçük Trabzonspor için çırpınan taraftarı gördükçe sinirleniyorum. Bıkmadınız mı küçük takım avutmalarından. Ortada konjonktür var ona uyacaksın. Uymuyorsan büyük adımlar atmıyorsan küçük küçücük olur kendi çapında oynarsın. Gençlerbirliği'nden farkın olmaz. 2 yıldır küçülüyor Trabzonspor dev adımlar şart. Bunlarda tek kapıya çıkıyor. Usta...

DeAgLeMaNyAq
Kadırga TV'deki Usta'nın konuşması bu akşamki toplantısından mı?

Anıl C
Küçük takım avutmalarından, yıllardır kendini kandırmalardan kaçınamayanlar ne oldu Hacıosmanoğlu'nuz tertemiz safiyane duygularla başbakan aşığıdır. Usta ve listesinin karşısında adamın dudağı uçuklar. Haftalardır mahalle baskısı almış başını gidiyor. Şikeyi örtecekmiş, para para paraymış, başbakanın adamıymış... Hepsi palavra hepsi dedikodu.

Geçenlerde sorup cevap alamadığım bir sürü oldu. Tekrar özet olarak sorayım. Usta'ya şikeyi örtecek diyenler 2 yıldır şikenin ne yapıldığını bana anlatsın. Son 1 yıldır şike örtülmekten beter edildi. Şike konusunda ne yapmış mevcut yönetim. Alın halihazırda şikeyi örten yönetim var. Bu hususu bana açıklayın.

Usta'ya fotoğraflardan vuranlar AUDI'li fotoğrafları anlatsın bana. Birde Şahenk'in sponsorluk hikayelerini. Ve başkanın tüpçü ve aziz yıldırım aşkını.

Usta'ya başbakanın adamı diyenler bugünden itibaren Hacısalihoğlu'na bu mantığa dayanarak başbakanın evlatlığı, aşığı diyecekler mi ? Demezlerse bir daha ciddiye almam hiçbirini.

Siyasi görüşü hiç tasvip etmediğim hayat olarak bütünen karşısında olduğum hükümete yakın olabilir. Ünal Aysal gibi bi yakınlığı vardır doğal olarak bu ülke böyle ülke. Ben Trabzonspor'un küçülmesinden bıktım 2 senedir küçülüyor. Yerel kafalardan bıktım. İlk defa bir liste görüyorum 3 İstanbul takımına siz hepiniz ben tek diyebilecek. İnşallah Usta olacak başkan. Klübü büyütecek.

Birde Trabzonspor'u 2 yıldır itibar anlamında Akhisar'dan farksız yapan şikeyi örten Sadri Şener isimleri geçmiyor mu hala azalarak bitin arkadaş.

ağzına sağlık

exelans_25
ustaya iktidar yalakasi diyip haciyi destekleyenler ne diyecek acaba bu konusmalarina

metinulusoy
Hacısalihoğlunun bu açıklamalarından sonra Muharrem Ustanın başkanlığı hayırlı olsun diyebiliriz sanırım...

Ahmet ÇOLAK

muahharrem ustanın parası var diye konuşmuyor burda kimse kendide cebimden para verecem demedi zaten. ama nasıl para kazanılması gerektiğini söyledi sponsorluktan bahsetti yönetim kadrosunun sponsor konusunda ki olası başarısı da diğer adaylara göre önde ama diğerleri genelde hep bulacaz diyor ne şekilde ne yapacağını açıklamıyor sorun orda bana göre.

Arif Timurcioğlu
Bu Muharrem Usta nın bir kravatı yok mu?

MuratJ
20.05.2013, 23:33

Şu arkalarda kalmasın.
Mahalle baskıcıları cevaplasın.

Oğuzhan Fidan
muharrem usta kadırga tvde canlı yayında..

metehan

Her görüşe saygılıyım tabi de, başkan adayı olana dek, Muharrem Usta ve Trabzonspor kelimelerini kaç defa yan yana duydunuz? Muharrem Usta'nın yüzünü hiç görmüş müydünüz daha önce?

Anıl C
20.05.2013, 23:34
Hacıosmanoğlundan başbakan ve akpnin iyiliklerini dinleyeceğime

Sabaha kadar Ustanın borçlar muhabbetini dinlerim

Açık ve net !

nokta

Emrah Akcagöz
20.05.2013, 23:35
Adaylar arasında bu konuda en dik durabilen isim Hakan Kulaçoğlu. Gerisi faso fiso.

inadina61_08

Kimin ne dediği değil, kimin neden o dediği önemli, saygı da burada başlar, ben onu sen başkasını diğeri ötekini destekler, değer yargılarımızda;
biri "Emek hırsızı" kelimesini sürekli kullanarak birini,
diğeri "Para" diyerek diğerini,
öteki de "Öze dönüş" deyip bir başkasını destekler...
bende derim ki; oy kullanamayacağım-belki bu yıl üye olurum-keşke 3'ü tek hedefimizin olduğunu söylediği kelimelerin çatısında değil, gerçekte bir olabilse.

Benim tercihime gelince Para diyenlerle, bu akşam Hacıosmanoğlu defterden sildim. Bana istanbullularla aynı yöntemle savaşacak değil, değerlerimizi yeniden inşa edip yeniden başlamak. Bunu hangisi söyledi !

şike işini hiç birine bırakmayacak bizleriz, ben mail atarım sen yakınsan uefa ya gidersin, öteki çarşamba maç öncesi meclise gider, herkes çorbaya birşey katar biz oluruz.

Ek : Başkan ben kadar Trabzonsporlu, Sani Şener kadar vizyon sahibi, biz gibi dalgalara dik duracak birini istiyorum.

talsuv61
Anket yenilensin mi :D

seyduna_efil
Yanlız o değilde Ustaya siyasete göbekten bağlı deyip Hacı'yı destekleyenler umarım bu akşam gerçeği görmüştürler.

Hacı siyasete Usta dan daha bağlı.

En azından Usta siyasete söylem olarak hiç girmedi.

Hacı nın iki kelimesinden biri kupa diğeri siyaset :)

özgür6161
:) Şuan çok komik oldu forum...

Hükümetle göbek bağı olan iki aday birisi İstanbul eski il meclis üyesi,diğeri TOKİ ile haşır neşir olan hükümet yanlısı aday...

İki adayı destekleyenler birbirlerine siz değil misiniz iktidar yalakası diye tartışıyorlar...

:) En başından beri durum buydu arkadaşlar yeni olan birşey yok :D

Ertan1982
20.05.2013, 23:36
Bu adaylari gördükce sinirleniyorum, Muharrem Usta, Haciosmanoglu, Metin Atasoy, bunlar o kadar vasifsiz adamlarki bunlarin adayliga cürret etmeleri bile aci verici, bu kadar net. Adaylarin bunlar olmasi Trabzonspor camiasi adina utanc verici bir durum.

aynen katiliyorum.

Ahmet Kuru
Muharrem Usta diyor ki heyecanla birşey olmaz olmaz. Güç lazım ,günümüzde güç demek para demek. Para da bende... Ama ben Muharrem Usta nın maddi anlamda Nuri Albayrak tan daha zengin olduğunu düşünmüyorum. ama listesi güçlü eyvAllah...

exelans_25
ustaya iktidar yuzunden eleştiriler yapip haci gelecek kupa gelecek diyen arkadaslar ne dusunuyor acaba

Oğuzhan Fidan
20.05.2013, 23:37
dinleyinde körü körüne muhalefet yapmayın bari :)

Fatih
Usta ve Hacıosmanoğlu ortak paydada buluştu sonunda.

özgür6161
Muharrem Usta canlı yayında...

http://www.kadirga.com.tr/canli-yayin

seyduna_efil
Her görüşe saygılıyım tabi de, başkan adayı olana dek, Muharrem Usta ve Trabzonspor kelimelerini kaç defa yan yana duydunuz? Muharrem Usta'nın yüzünü hiç görmüş müydünüz daha önce?

Basketbolda bolca adı duyulmuştu.

metinulusoy
20.05.2013, 23:38
Şu adayları gördükçe Sadri Başkana büyük haksızlık ettiğimiz düşünüyorum..
Adam kimseden çekinmeden olması gerekeni söylüyordu en azından...
Onu susturmak isteyenlere maşalık yaptık taraftar olarak...
El birliği ile susturduk...
Şimdi de bu akp ve başbakan yalakalarını dinlemek zorunda kalıyoruz...
Sitem etmeyin kendimiz ettik kendimiz bulduk...

Adem Akyüz'
20.05.2013, 23:38
:) Şuan çok komik oldu forum...

Hükümetle göbek bağı olan iki aday birisi İstanbul eski il meclis üyesi,diğeri TOKİ ile haşır neşir olan hükümet yanlısı aday...

İki adayı destekleyenler birbirlerine siz değil misiniz iktidar yalakası diye tartışıyorlar...

:) En başından beri durum buydu arkadaşlar yeni olan birşey yok :D

Güzel tespit :) :alkış::alkış:

Courage
20.05.2013, 23:39
Adaylar arasında bu konuda en dik durabilen isim Hakan Kulaçoğlu. Gerisi faso fiso.

Dik duruyor ama takımı gençlerbirliği yapacak (mış)

Senin haberin yok mu hemşerim?

Mehmet BAŞ
20.05.2013, 23:39
http://www.kadirga.com.tr/canli-yayin

Arkadaşlar dinlemenizi tavsiye ediyorum. Gerçekten çok mantıklı şeyler konuşuyor Muharrem USTA.

Dinleyin adamı, öyle eleştirin lütfen...

arifberkay
20.05.2013, 23:40
Can çonaboğlu da bu akşamki MU nın yemeğinde yerini almıştı

Oğuzhan Fidan

:))

MuratJ

Umrumda bile değil bu durum. Büyük ticaret adamı kendisi. Geçen sezon başından önce Ünal Aysal-gs kelimelerini siz biz gsliler kaç kere yanyana duydu ? Ben hiç duymadım. Ama nasıl yönettiği nasıl büyüttüğü ortada. Artık konjonktür öyle değil. Böyle. Profesyonel donanımlı yönetmeyi bilen adam gelsin iş olarak görsün çılgın gibi yönetsin başarılı olsun. Bu yeter.

Ayrıca ben duydum adını yanyana.

metehan
Basketbolda bolca adı duyulmuştu.

Basketbol konusunda hep "Medical Parkı" duymuştum, o da benim ilgisizliğimdi herhalde :)

seyduna_efil
Mahallenin bıçlın delikanlısı,siyasete ve paraya teslim olmayan Hacı profili bu gece itibariyle yerle bir oldu.

Ustaya göbekten iktidara bağlı deyip Haci tı destekleyenlerin tüm savunmalarını ,yine Hacı bu gece çökertti.

Yazık oldu.

Adem Köse
20.05.2013, 23:41
Bülent Şirin ‏@Bulent_Sirin 57 dk
Muharrem Usta "para, para, para" dedi şu ana kadar. Yarım saattir konuşuyor.

Berat Bulut ‏@beratbulut 55 dk
Muharrem Usta'dan çok iyi siyasetçi olur. Çok şey söylemekle hiçbir şey söylememeyi aynı anda başarabiliyor.

alaattin hatayoğlu ‏@a_hatayoglu 49 dk
Muharrem Usta Şu An Yaptığı Konuşmasında 1 ideloji Lİderi Gibi Devrim Yapmaktan Bahsediyormuş.TS Devrim yapalı 37 Yıl Oldu Ne Diyor Bu Adam

Sultan I. Emirhan ‏@SultanEmirhan 15 dk
Muharrem Usta sanki başkanlığa değilde kızımıza talip,adam işinden,karakterinden,parasından,mülkünden bahsediyor sürekli.

Muharrem Usta , daha çok egoları önplanda olan bir karaktere sahip gibi... Ben onun adaylığını egosunun zirve yapmak istemesinden kaynaklandığını , Siyaset şike vs ile alakalı olmadığını düşünüyorum. Herhangibir art niyet olmadığı kanısındayım ve başarılı olmak için Başkanlığa aday olduğunu düşünüyorum.

Yalnız Trabzonsporu yönetmek şirket yönetmeye benzemez , istediğin kadar kaynak yarat büyük anlaşmalar yap , sportif başarı gelmezse başarısız olursun. Yalnız başarılı olurda bu başarıyı istikrarlı birşekilde yürütebilirsen , dünya tanır seni. Nacizane görüşüm , Muharrem Usta nın Trabzonspordan ziyade kendi egosu için başkanlığa aday olduğunu düşünüyorum. Başarılı olmak isteyecektir o ayrı bir konu. ( Örnek vermek gerekirse PSG nin başında PSG li biri yok ama adam başarılı olmak istiyor. )

Cengiz
M.Usta'yı destekleyen arkadaşların hiç birisi "kulübe para verecek" diye başkan olmasını istemiyor zaten
parayı kullanabilme yeteneği en büyük artısı

kalavara
kimse parasına meraklı değilki
mesele kulubun gelir kalemlerini arttırabilmesi, parayı doğru şekilde kullanabilmesidir.
adam da gelirler artmadan başarı gelmez diyo

forumda yazılanları okursan herkesin parasına meraklı olduğunu görürsün, paralı başkan tanımlaması boşuna değil. ayrıca tüm söylediklerini takip ediyorum, her cümlesi para, tek bir projesi yok ortaya koyduğu, bizim milletin zengin aşkı bitmez...
iddam şu, muharrem usta şike sürecini sonuna kadar götürmeyecek bir başkandır çünkü lafları ortaya koymuştur ki para kendisi için çok önemlidir, allah muhafaza, medikalpark felan ne olur sonra?!
ayrıca spor klüplerine sponsor olmaktan öte bir birikimi var mıdır, spor yöneticiliğini bilir mi?

amaaaan kırk tane soru var her birinin cevabı muğlak, yuvarlak laflar olur genelde, zaman harcamaya gerek yok!

Oğuzhan Fidan
20.05.2013, 23:42
:) yapıştırdı lafı vallahi keşke kulübe üye olsamda oy kullansam

DeAgLeMaNyAq
20.05.2013, 23:43
Sponsorluk konusunda FB'den çok cılız tepki geldi diyor da FB sponsorluğunu fesh etmedi mi?

exelans_25
M.Usta'yı destekleyen arkadaşların hiç birisi "kulübe para verecek" diye başkan olmasını istemiyor zaten
parayı kullanabilme yeteneği en büyük artısı

olay tam olarak budur

Sibel
Niye başka kim olacak ? Diğer yolların hepsi birer Gençlerbirliği'ne dönüşecek Trabzonspor'a çıkıyor.

Kulaçoğlu göreve bizzat takımı her alanda küçülterek başlayacak. Kapasitesi imkanları bu kadar.
Başbakan aşığı Hacıosmanoğlu demeç vermeden başka meziyeti yok. Yerel kafayla Trabzonspor'u yerel etkili takıma dönüştürecek. Başka da birşey yapamaz.
Diğer adayları ciddiye almıyorum.

Hali hazırda büyük Trabzonspor için tek aday var tek yok var. Oda Usta'dır.

Küçük Trabzonspor için çırpınan taraftarı gördükçe sinirleniyorum. Bıkmadınız mı küçük takım avutmalarından. Ortada konjonktür var ona uyacaksın. Uymuyorsan büyük adımlar atmıyorsan küçük küçücük olur kendi çapında oynarsın. Gençlerbirliği'nden farkın olmaz. 2 yıldır küçülüyor Trabzonspor dev adımlar şart. Bunlarda tek kapıya çıkıyor. Usta...
Bu sizin görüşünüz. Saygı duyuyorum.
Elbette maddi anlamda da güçlü bir Trabzonspor herkes istiyor.
Önemli olan o gücün doğru bedende olması.
Ben değer yargılarıma göre düşünüyorum.
Sizin deyiminizle bu küçük Trabzonspor oluyor.
Ben memnunum bu durumdan. Derdim maddi büyüklük olsaydı gider Barcelona'yı Madrid'i tutardım.
Trabzonspor vasfına uygun bir aday benim için önemlidir.
Buna yakın olan isim de bana göre Hakan Kulaçoğlu'dur.
Değerlerimi kaybedip para kölesi olacağıma küçük(!) olup değerimle kalırım.

SEDER
bu muaharrem usta "başkan seçilirsem beni ekranlarda görmeyeceksiniz" lafına uyuz oluyorum. resmen şikeyi unutturacağım, zırt pırt ekranlarda boy gösterip o kadar emek verdiğim medical park a zarar verdirmem mi demek istiyor anlamadım.

Hüseyin Başoğlu
20.05.2013, 23:44
Hacıosmanoğlu mali kongreden beri böyleydi niye şaşırıyonuzki ??? Ha hacı ha usta ha atasoy 3 nünde gözümde farkları yok...

kalavara
20.05.2013, 23:45
Umrumda bile değil bu durum. Büyük ticaret adamı kendisi. Geçen sezon başından önce Ünal Aysal-gs kelimelerini siz biz gsliler kaç kere yanyana duydu ? Ben hiç duymadım. Ama nasıl yönettiği nasıl büyüttüğü ortada. Artık konjonktür öyle değil. Böyle. Profesyonel donanımlı yönetmeyi bilen adam gelsin iş olarak görsün çılgın gibi yönetsin başarılı olsun. Bu yeter.

ünal aysal daha 2000 sonrası krizde bir çok defa klübe nakit para yardımında bulundu, bir kısmını da hibe etti, o dönem spor haberlerini dikkatli dinlememişsen bilmemen normal.
m.usta ile karşılaştırman bile abes, adam para kaybetme korkusundan sponsorluğunu çekmiş biri, kimse bana m. usta'nın TS sevgisinden bahsetmesin.

hanzale
20.05.2013, 23:45
Surda ustaya sallayanlar sadece akpye yakin oldugundan salliyor bu zihniyet yarin ustayla basarili olunca usta gitsin de trabzon batsa da oluru savunacaktir. Tipik turk solu. Yazmayim yazmayim dedim ama burasi trabzonspor forumu ama is guc siyaset yapmak. Biraz siyasi kimliklere saygi gostersek konusurken.

metehan
20.05.2013, 23:46

Ben, kendisine oy vermeyeceğim ama sonuçta kongre üyeleri birini başkan seçecek. TS kongresi bir başkan seçtiğinde hepimiz ona saygı duymak zorundayız. Eğer Muharrem bey seçilebilirse buyursun gelsin. Keşke dediklerini yapabilse, emin ol senden daha çok sevinirim :)

Ama TS ile adı yeni anılan birinin başkan seçilmesi bana tuhaf geliyor, belki de benim gereksiz bir endişemdir .

inadina61_08
bu muaharrem usta "başkan seçilirsem beni ekranlarda görmeyeceksiniz" lafına uyuz oluyorum. resmen şikeyi unutturacağım, zırt pırt ekranlarda boy gösterip o kadar emek verdiğim medical park a zarar verdirmem mi demek istiyor anlamadım.

bende istanbuldan kalkıp Trabzona kim gidecek arkadaş, birde koskoca bir şirket var, diğer ortaklarımı(özellikle fenerlileri)da sinir etmeyeyim. dedi gibi geldi bana :p

Adem Köse
Trabzonsporu yönetmek İstanbul takımlarını yönetmekten daha zordur , Trabzonspora oyuncu getirmek zor , Trabzonsporda başarılı olmuş bir futbolcuyu da Trabzonspor da tutmak ayrı bir zor. Taraftar meselesine girmiyorum. Öyle sadece parayla olacak iş değil , futbolu futbolcuyu bilmek gerek.

Mert'
M.U : En iyi santrafor bizdeydi gitti. :)

Sefa
20.05.2013, 23:47
bende istanbuldan kalkıp Trabzona kim gidecek arkadaş, birde koskoca bir şirket var, diğer ortaklarımı(özellikle fenerlileri)da sinir etmeyeyim. dedi gibi geldi bana :p

Şirket işlerini bıraktı yoğun olarak ilgilenmiyor..

Serdar A
Mahallenin bıçlın delikanlısı,siyasete ve paraya teslim olmayan Hacı profili bu gece itibariyle yerle bir oldu.

Ustaya göbekten iktidara bağlı deyip Haci tı destekleyenlerin tüm savunmalarını ,yine Hacı bu gece çökertti.

Yazık oldu.
İyi ki oldu diyorum .
Listesine bakıldığında asıl sakıncalı durumunun akp'yi aklayan söylemleri değil , çok daha önemli bir tehlike içeriyordu .

Haçkalı

Çok doğru bir karar bence. Sürekli ekrana çıkıp milletin ağzında sakız olacağına bi ağırlığı olmalı başkanın.

inadina61_08
Surda ustaya sallayanlar sadece akpye yakin oldugundan salliyor bu zihniyet yarin ustayla basarili olunca usta gitsin de trabzon batsa da oluru savunacaktir. Tipik turk solu. Yazmayim yazmayim dedim ama burasi trabzonspor forumu ama is guc siyaset yapmak. Biraz siyasi kimliklere saygi gostersek konusurken.

Ben hem ustaya hemde İbrahim bey'e salladım ne taraftayım acaba. Kusura bakmada pek çok kişi, hükümete yakın olup şike konusunun ne hale geleceği konusunda tedirgin ve haklılar.

Ahmet Kuru
Cebimde 50 trilyon para olsa yemin ederim Muharrem Usta'nında İbrahim Hacıosmanoğlu nunda söylediklerini söylerim hemde siyasi bir bağımda yok. kesin başkan olurdum.. ne diyor ya bu iki kişi? Tek bir proje yok. öyle yapacam böyle edecem söyle yapacağız..

SEDER
20.05.2013, 23:48
muharrem usta nın iki derdi var:
1- şikeyi unutturmak.emri başbakan vermiş bariz belli.
2- trabzona medicel park hastanesi açacak yer yapıyor kendisine.

yoksa hacıosmanoğlunun şike sürecindeki duruşunun milyarda biri yok.

ayrıca bu borç olayıda sıktı. yok kardeşim trabzonun borcu falan yok gibi bir şey. önümüzdeki 10 yıldaki toplam borç 170 milyon ama önümüzdeki 10 yıldaki gelirimiz 1 katrilyona yakın.. geçin artık şu borç ayaklarını...

DeAgLeMaNyAq
20.05.2013, 23:48
Fifa Brülls için 235 bin euro ceza kesmedi mi? Usta o davayı da kaybedeceğiz ve sonunda 3 milyon euro Brülls'e ödeyeceğiz diyor...

MuratJ
20.05.2013, 23:49
Bu sizin görüşünüz. Saygı duyuyorum.
Elbette maddi anlamda da güçlü bir Trabzonspor herkes istiyor.
Önemli olan o gücün doğru bedende olması.
Ben değer yargılarıma göre düşünüyorum.
Sizin deyiminizle bu küçük Trabzonspor oluyor.
Ben memnunum bu durumdan. Derdim maddi büyüklük olsaydı gider Barcelona'yı Madrid'i tutardım.
Trabzonspor vasfına uygun bir aday benim için önemlidir.
Buna yakın olan isim de bana göre Hakan Kulaçoğlu'dur.
Değerlerimi kaybedip para kölesi olacağıma küçük(!) olup değerimle kalırım.

Yok benim dediğim maddi büyüklük yada küçüklük değil. Futbol içerisinde büyüklük ve küçüklük. Futbol içerisinde bakarsan son 2 yıldır icraatlarla ve hali hazırda ki ivmesiyle küçülen Trabzonspor var. Bu anca sana göre böyle olmaz. Senin nezdinde küçük takım avutmalarıyla zaman geçirenlere. Ama gerçekler böyle değil. Sen ben oturur konuşuruz ama futbol içerisinde anlamda büyük futbol takımlığı ile alakamız olmaz. Son 2 yıl kaybolan itibar dünya görüyor bir biz görmüyoruz sanırım. Uyanalım gelişen zamana uydurarak büyümesi için mücadele edelim Trabzonspor'un.

Bu duygusal bakış açınız duygusal yazılarınız futbol içerisinde anlam ve gerçeklik ifade etmiyor. Para kölesiyle veya maddi ufaklık büyüklükle alakası yok. Takımın güçlenmesi futbol içerisinde başarılı olması var. Ünal Aysal yönetimi çok başarılı bir örnek. Para kölesi mi ? Alakası yok. Para bu imkanların etkenlerinin sadece bir tanesi. Paraya endekslemeyelim.

Courage
20.05.2013, 23:50
İMF'in Türkiye (trabzon) sorumlusu üfürdükçe üfürüyor.

O üfürsün,o felaket tablosu çizsinki seçmenleri ''Aman baba bizi kurtar'' desin. Vah Vah,bizim asıl güneşimiz senmissin be USTA :)

Berke6198
Bu dediğime inanın

"M.Usta Trabzonspor'a çok ters bir adam, Trabzonspor felsefesinin tam tersi bira adam, Trabzonspor için çok büyük bir tehlike."

Bu dediğime inanın..

seyduna_efil
İyi ki oldu diyorum .
Listesine bakıldığında asıl sakıncalı durumunun akp'yi aklayan söylemleri değil , çok daha önemli bir tehlike içeriyordu .

Aynen,bunu daha öncede yazdım

Hacı seçildiği anda kulübe yazık olacaktır.

Cengiz
Fifa Brülls için 235 bin euro ceza kesmedi mi? Usta o davayı da kaybedeceğiz ve sonunda 3 milyon euro Brülls'e ödeyeceğiz diyor...

2.5 -3 M € arası bir rakam

Mert'
Adamın vizyonu iyi yanlız TS gruplardan rahat çıkmalı falan diyor doğru.

MuratJ
20.05.2013, 23:51
Şike üzerinden Usta'ya vuranlar son 1 senedir Sadri Şener ve yönetiminin şike sürecinde yaptığı icraatları bana anlatsınlar da göreyim. Faruk Özak ile göbek bağını bana anlatsınlar da göreyim. Bide bunu diyenler Şahenk'in TS'a olan sponsorluğunu bana izah etsinler. Birde Şenol Güneş'înde gülerek yer aldığı AUDİ'li araba karelerini bana izah etsinler tüm yönetimle birlikte. Bu karelerin Usta'nın sponsorluk görüntülerinde ki karelerden ne farkı var ? Adama çullanıyorsunuz da mevcut yönetimin hatta Trabzon şehrinin Usta'dan fazla ne katkısı ne yararı var bu süreçte Trabzonspor'a ?

İzah edin de bilelim yahu.

Bu adam şu zamanda ekibiyle birlikte Trabzonspor için bir şanstır. Gerçekler ortada.

İlker Yazıcıoğlu
Usta olacağına Hacıosmanoğlu olsun diyordum,bu akşam tekrar izledikten sonra Hacıosmanoğlu'ndan bir halt olmaz diyorum.
Mazallah,başbakanına laf kondurmuyor herif.
Senin olmayan kalıbını .....

Boş herif.....

Oğuzhan Fidan
1461 e geldi konu :) süper demeçlere devam :))

Berke6198
Ve Usta'nın tek düşüncesi "para,para,para"

inadina61_08
20.05.2013, 23:52
Abi bu emmi 1461'i de satacak galiba. al sana 50 milyon para. 20 milyon euro ya satsa, hesap tamam.

kalavara

yahu ne alakası var türk soluyla, sen nasıl bir rüyadasın arkadaşım, sadri şener çok mu uzak akp'ye, hacıosmanoğlu vs...siyasi kimliğe saygı isterken saygsızlığı sen yapıyorsun farkında değilsin bu biiiir

ayrıca ortalama bir gtrabzonspor taraftarı şu an meclisteki tüm siyasi partilere mesafeli olmalı ve tepki koymalıdır, aksini savunabilir misin?

Mustafa ÖZDEMİR
1461 konusunda güzel konuştu muharrem usta...

Zafer Fidan
Anket yeniden baslatilsin :D

Berke6198
20.05.2013, 23:53
Usta'nın felsefesi "parası olmayanı ezerler, paran varsa güçlüsün."

özgür6161

Bilgi eksik verilmiş biraz :)

Mert'
Ustacı değilim ama her lafına birşey uyduruluyor adamın :D

oğ 61 efsanesi
hacıosmanoğlunun konuşması nerede acaba?

MuratJ
Öncelikle şu noktayı herkes anlamalı. Usta'nın sevdalısı falan değiliz. Hayranıda değiliz. Sadece mevcut şartları yorumluyoruz Trabzonspor için iyi olan yolu gösteriyoruz.

Şunu anlayalım önce kim bu adaylar ? Hacıosmanoğlu, Kulaçoğlu, Atasoy yemin ederim en iyi hali bu sene ki Kayserispor olur Trabzonspor'un. Bu yolların hepsi küçülen Trabzonspor yolu.

Anlatmak istediğim öyle yada böyle Trabzonspor için tek bir yol var oda Usta. Mecbur Usta başkan olmak zorundadır. Listesi karşısında dudak uçuklar. Trabzonspor için tek bir yol var. Başka yol yok. Bunu söylüyoruz.

Serdar A
20.05.2013, 23:54
Aynen,bunu daha öncede yazdım

Hacı seçildiği anda kulübe yazık olacaktır.

Trabzonspor için en utanç verici durum , klübün mafyatik insanların eline geçmesi olur . O devir geçti ve biz istanbul klüplerinden misyonumuzla ayrılıyoruz .

Sibel
...
Bu duygusal bakış açınız duygusal yazılarınız futbol içerisinde anlam ve gerçeklik ifade etmiyor...

Ben Trabzonsporluyum.
Teşekkür ederim.

Berke6198
Abartısız diyorum, Usta Trabzonspor'a tamamen ters birisi.

Varsa yoksa para...

özgür6161
1461 konusunda güzel konuştu muharrem usta...

Yahu güldürmeyin ne dedi?..

1461 Trabzon'un amacı süper lig'e çıkmayacak o orada şampiyonluğa oynayacak ve bize futbolcu üretecek dedi...

Adama demezler mi şuan zaten aynı durumda değil mi 1461 Trabzon?..

Var olan projeyi he evet benim projemde bunu devam ettirmek zaten mi demek?

arifberkay
Herşeye laf ediyorsunuz hiç mi doğru 1 cümle kurmuyor bu adam...

bordolumavi
20.05.2013, 23:55
Nıye şike ıle ılgılı kımse bısey sormuyo programdan once anlaşmamı yapıyor bu adam...

Şenol Altunsoy
Bu akşam ki yemekten aklımda kalan en çarpıcı cümle Trabzonspor taraftarının paralı olması gerektiği idi.

Eğer içinizde fakir varsa hemen kulüp arasın kendine.

Biz ahlakın,vicdanın adaletin her şeyden üstün olduğunu öğrenmiştik

Halbuki devir değişmiş "para güç olmadan hiçbir şey yapılmıyor" muş

"Para ve güç olmadığı için kupamızı da alamamışız"

"Artık takımların değeri maç esnasında alınan reklamların saniyesinin kaç para olduğuyla ölçülüyor" muş

Biz çok geride kalmışız takımızın değerini Şamil Ekinci,Dozer Cemil,Kazım Koyuncu'yla ölçüyoruz

Bu kadarını da beklemiyordum doğrusu

SEDER
ulan dört başkan adayı da, sadri şenerin projelerinden başka bir şey ortaya koymuyor. varsa yoksa 1461 başka bir şey yok. sadri şener en az ından 1 şampiyonluk yaşattı, 1 süper kupa ve 1 Türkiye kupası ve bir taneside çarşamba gelecek inşallah, ayrıca borsadaki başarı, hes projesi bunlar hepsi sadri şenerin projeleri. yanlışları yokmu var ama teraziye koyduğumuzda hiç biri sadri şener kadar etmiyor. neden değiştiriyoruz biz bu yönetimi? şike sürecini unutmak için mi?

Adem Akyüz'
20.05.2013, 23:56
;1919059192']Ustacı değilim ama her lafına birşey uyduruluyor adamın :D

Ülkedeki genel düşünce tarzı bu zaten. Muhalefet olduğun kişinin her söylediğinde bir şey bulursun

Emre GÜRDAL
Ve Usta'nın tek düşüncesi "para,para,para"

Adam skintyi biloo para lazim bende var dio ...bence de bu adam kazanacak istemesmde...

Berke6198
Herşeye laf ediyorsunuz hiç mi doğru 1 cümle kurmuyor bu adam...

Doğru cümle kurmuyor, olan şeyi yineliyor...

Adamın düşüncesi emin olun "para"dan ibaret.

hyasin61
Muharrem Usta ıle Ibrahım Hacıosmanoglu bır kanadı Hakan Kulacoglu ıle Metın Atasoy bır kanadı temsıl edıyor demıstık

DeAgLeMaNyAq

İyide 3.5 milyon euro oyuncunun istediği ama finansal tabloda 235 bin +faizini ödeyeceğimiz yazıyor. Hatta bunu dahi ödememek için CAS'a gitmişiz...

seyduna_efil
Hacı taraftarları: Hacı siyasete ve paraya teslim olmaz. Siyasete göbekten bağı olmadığı için kupayı ister ve alır. Kimse susturmaz onu. Oysa Usta siyasete göbekten bağlı,sesi çıkmaz,şikeyi örter.

Sağolsun çok geç olmadan Hacı bu savunma tezlerini çökertti. Karizma gitti,takke düştü kel göründü.

Meğer mahallenin bıçkın delikanlısı,siyasete direnecek denen Hacı siyasetin göbeğindeymiş.

Demiştik ama inandıramamıştık..

Berke6198
20.05.2013, 23:57
Adam skintyi biloo para lazim bende var dio ...bence de bu adam kazanacak istemesmde...

Para tabii ki de lazım da bu gün bir üye "Paralı başkan önemli değil, parayı yönetebilecek başkan önemli" demişti...

Aynen öyle. Ve evet, maalesef Usta kazanacak gibi duruyor.

Mehmet BAŞ
Usta'nın felsefesi "parası olmayanı ezerler, paran varsa güçlüsün."

Usta'nın felsefesi değil, hayatın bir gerçeği bu...

bach72
Muharrem abim benim be,salladıkça sallıyor..Kendide ne söylediğinin farkında değil..Yusuf da harcanırmış Zeki gibi bişey dedi..Zeki kimdir yahu?

Sefa

Hayır Brüls 3 istedi, FIFA 235 Bin € ceza verdi ona da itiraz ettik dava CAS'ta..

Mustafa ÖZDEMİR
20.05.2013, 23:58
Yahu güldürmeyin ne dedi?..

1461 Trabzon'un amacı süper lig'e çıkmayacak o orada şampiyonluğa oynayacak ve bize futbolcu üretecek dedi...

Adama demezler mi şuan zaten aynı durumda değil mi 1461 Trabzon?..

Var olan projeyi he evet benim projemde bunu devam ettirmek zaten mi demek?

isterse satacağızda diyebilirdi...

memozcan
aziz yıldıvıma mafyavari hareketleri yüzünden kızanlar hacıyı neden destekler merak ediyorum..

MuratJ
Ben Trabzonsporluyum.
Teşekkür ederim.

Rica ederim.
Bende Trabzonspor'luyum. Büyük Trabzonspor'un hakettiği durum için çırpınıyorum.

metehan
Bu akşam ki yemekten aklımda kalan en çarpıcı cümle Trabzonspor taraftarının paralı olması gerektiği idi.

"Artık takımların değeri maç esnasında alınan reklamların saniyesinin kaç para olduğuyla ölçülüyor" muş

Biz çok geride kalmışız takımızın değerini Şamil Ekinci,Dozer Cemil,Kazım Koyuncu'yla ölçüyoruz

"Endüstriyel taraftar" istiyor yani :)

Berke6198
20.05.2013, 23:59
Usta'nın felsefesi değil, hayatın bir gerçeği bu...

Sen boynunu eğmedikçe kimse seni ezemez...

Kulübün başına gelen adam fakir olsun demiyoruz...

Ama nedir bu para, para, para ?

Gerçek bir tehlike.

savsat
imkanım olsa hakan kulaçoğlu için gece gündüz çalışırım.adam entelektüel. kulübün tarihini,misyonunu çok iyi biliyor. umarım delegeler hakkını verirde kulübün değerleri daha iyi anlaşılır.

Sefa

Abi, Ali Nuhoğlu ile ilgili görüşme detaylarını paylaşır mısın ?

Sanırım Usta ile Nuhoğlu pek de aynı kafada değil öyle mi ?

Mehmet BAŞ
Hacı taraftarları: Hacı siyasete ve paraya teslim olmaz. Siyasete göbekten bağı olmadığı için kupayı ister ve alır. Kimse susturmaz onu. Oysa Usta siyasete göbekten bağlı,sesi çıkmaz,şikeyi örter.

Sağolsun çok geç olmadan Hacı bu savunma tezlerini çökertti. Karizma gitti,takke düştü kel göründü.

Meğer mahallenin bıçkın delikanlısı,siyasete direnecek denen Hacı siyasetin göbeğindeymiş.

Demiştik ama inandıramamıştık..

Hacı en büyük destek ayağını dinamitledi...
Büyük bir kesimin bu adamı destekleme nedeni siyasete boyun eğmediği şeklindeki imajıydı... Bu akşam mevcut siyasi parti ile ilişkisini özetlemiş oldu.

Bu arada başbakana bu kadar övgü gönderen tek aday İbrahim Hacıosmanoğlu...

Geçmiş olsun sayın Hacıosmanoğlu...

Mesut
21.05.2013, 00:00
M.Usta Trabzonspor'a futbol takımı olarak değil de bir şirket gibi bakıyor.
Kim Trabzonspor'a katkıda bulunuyorsa kimliği kim olduğu nereli olduğu önemli değil.Diyor..

alper*
O dava sonuçlandı ve Brüls lehine dediğiniz miktara hükmedildi. Sonra hükme kulüp tarafından itiraz edildi. 3m euro değil yani.

Şirket aleyhine Christian Brüls tarafından 3.530.000,00 Euro alacak için FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na başvuruda bulunulmuş ve FIFA Trabzonspor aleyhinde 235.000 Euro’nun faiziyle birlikte futbolcuya ödenmesi yönünde karar almıştır. Karara CAS nezdinde itiraz edilmiştir. Yargılama sürmektedir.

Kulüp faaliyet raporundan.

hyasin61
Dıger kanadın ıkı ısmı derınden ve sessız gıdıyor

Fatih
Usta'ya Trabzonspor'a başkan olacaksın demişler o da aday olmuş danışmanı yıllarca TFF'de menejerlik yapan voleybolcu Can Çobanoğlu.Usta kazanırsa Hekimoğlu,Nuhoğlu ve Çubukçu sayesinde kazanır.

Berke6198
M.Usta Trabzonspor'a futbol takımı olarak değil de bir şirket gibi bakıyor.
Kim Trabzonspor'a katkıda bulunuyorsa kimliği kim olduğu nereli olduğu önemli değil.Diyor..

Taraftar paralı olmalıymış :)

Galatasaray'dan, Fenerbahçe'den falan devşirme herhalde bu :)

Cengiz
İyide 3.5 milyon euro oyuncunun istediği ama finansal tabloda 235 bin +faizini ödeyeceğimiz yazıyor. Hatta bunu dahi ödememek için CAS'a gitmişiz...

Hayır Brüls 3 istedi, FIFA 235 Bin € ceza verdi ona da itiraz ettik dava CAS'ta..

M.Usta dava bittiğinde kaybedilirse 3 milyon € verilecek dedi ona ithafen söyledim

Şenol Altunsoy
"Endüstriyel taraftar" istiyor yani :)

Bu kadarına endüstriyel taraftar da demezler ne dediklerini yazmıyım şimdi :)

metehan
21.05.2013, 00:01
Öncelikle şu noktayı herkes anlamalı. Usta'nın sevdalısı falan değiliz. Hayranıda değiliz. Sadece mevcut şartları yorumluyoruz Trabzonspor için iyi olan yolu gösteriyoruz.

Şunu anlayalım önce kim bu adaylar ? Hacıosmanoğlu, Kulaçoğlu, Atasoy yemin ederim en iyi hali bu sene ki Kayserispor olur Trabzonspor'un. Bu yolların hepsi küçülen Trabzonspor yolu.

Anlatmak istediğim öyle yada böyle Trabzonspor için tek bir yol var oda Usta. Mecbur Usta başkan olmak zorundadır. Listesi karşısında dudak uçuklar. Trabzonspor için tek bir yol var. Başka yol yok. Bunu söylüyoruz.
Peki, Muharrem bey seçildiği takdirde başarılı olacağından nasıl bu kadar emin olabiliyorsun? "Paralı başkan" modeli daha önce hiç denenmemiş bir model midir TS'da? Hiç başarıya ulaştığımız bir örnek var mı? Neye güvenerek bu kadar iddialı olabiliyorsun?

Emrah Akcagöz

Var tabi olmaz olur mu. Ancak bu kulübün siyasete peşkeş çekilmesinden çok daha iyidir.

özgür6161
isterse satacağızda diyebilirdi...

Bu sıtmayı gösterip ölüme razı etmek gibi olur :)

Yuh demekten başka birşey de demem...

İsmail Narmanlı
Yıllarca sitem ettik Futbolun içine siyaset karışıyor. Kupamız siyasetin elinde diye şimdi siyasetin önümüze koyduğu adamı başkan yapacağız hayırlısı olsun.

Kader KORELİ
21.05.2013, 00:02
Adam arada iyi güzel konusuyor da tilki tilkidir.
Sizi daha iyi kucaklamak icin, sizi daha iyi duyabilmek icin, sizi daha iyi görebilmek icin diyor su an anlayacaginiz.

Fatih
Fb gücüyle şike yaptı iyi yaptı yani öyle mi?

DeAgLeMaNyAq
M.Usta dava bittiğinde kaybedilirse 3 milyon € verilecek dedi ona ithafen söyledim

Kaybettik zaten 3 milyon falan ödemeyeceğiz diyorum ben de başkaları da yazmış zaten...

Şenol Altunsoy
Abi, Ali Nuhoğlu ile ilgili görüşme detaylarını paylaşır mısın ?

Sanırım Usta ile Nuhoğlu pek de aynı kafada değil öyle mi ?

Görüşemedik Sefa bizzat Muharrem Usta'ya sordum şun burada değil ama gelecek dedi ben kalktığımda gelmemişti

Artık telefondan görüşecez

Mert Oğuzlu61

para musluğunu nasıl açacak kulübe onu merak ediyorum, bu konuda birşey söylediyse kaçırmış olabilirim ama ağzından çıkan proje diyebileceğim tek şey, göreve gelmesi halinde formamızın oramızın buramızın stadımızın sponsor manyağı olacağı... stadın adını resmen gs gibi biriyle anlaşıp değiştireceğim dedi, en büyük projesi bu sponsorluk işi başka ne gibi planları var bilemiyorum.

heee bide hoffenhiamla hazırlık maçı yapmıycakmışız, istanbul da devlerle karşılaşacakmışız, o maçlardanda gelir elde edecekmişiz... :)

inadina61_08
21.05.2013, 00:03
Ya bırakın arkadaş Usta'ya hiç ısınmamıştım buz devrinde yaşıyormuşum gibi oldum, üşüdüm iyice bu ne soğuk bu ne hiç birşey bilmiyorum ama demagoji'nin kralını yaparım, Bakın bu mesaj önemli o kadar konuşup hiç birşey anlamadığım iki insan var biri... neyse
NOT : Demagoji; halkın isteklerine, önyargılarına ve korkularına dayalı olarak yapılan siyaset ve destek arayışıdır.

Berke6198
Bütün Trabzonspor'un milli piyango tutturması gerekiyor şimdi :)

Durumu kötü olan Trabzonspor'luları kapı dışarı edecek herhalde ?

memozcan
tıpkı şahenk , n. özdemir gibi bu dönemde yıldızı parlayan kişilerden usta.. ama çalıştığı kişilerde doğrudan siyasi görüş aramıyor.. örneğin gebzedeki hastanesinin koordinatörü kırk yıllık chpli.. ustanın tavrı kazan- kazan prensibine daha uygun:)

Sefa
Usta'ya Trabzonspor'a başkan olacaksın demişler o da aday olmuş danışmanı yıllarca TFF'de menejerlik yapan voleybolcu Can Çobanoğlu.Usta kazanırsa Hekimoğlu,Nuhoğlu ve Çubukçu sayesinde kazanır.

Kesinlikle öyle bu 3 isim kimin listesinde olsa kazanırdı seçimi.

alper*
Hacıosmanoğlu ne demiş takip edemedim arkadaşlar?

Mehmet BAŞ
21.05.2013, 00:04
Sen boynunu eğmedikçe kimse seni ezemez...

Kulübün başına gelen adam fakir olsun demiyoruz...

Ama nedir bu para, para, para ?

Gerçek bir tehlike.

Abicim dünya artık bu eksende dönüyor artık...
Bizler bu duruma itiraz etsek de zaman değişti artık...

Mevcut ekonomik düzene uygun bir sistem geliştirmek zorundasınız.
Bunu yapmazsanız oyunun dışında kalırsınız.

İstemesek de durum bundan ibaret...

yorumsuz6117
21.05.2013, 00:04
Hacı başbakanı öve öve bitiremedi..

Courage
21.05.2013, 00:05
Mevcut ekonomik düzene uygun bir sistem (Türkiyede) = Çal,Çırp,kazan

Lafı dolandırmadan söyleyin bari...

seyduna_efil
21.05.2013, 00:05
Yanlız AKP uşağı,iktidar yalakası denilen Usta bile,Haci kadar iktidarı övmemişti.

Hatta hiç övmemişti..

Ne olacak şimdi ??

Acaba iktidar Haci'yi başkan yapıp şikenin üstünü mü örtecek? (!)

Mantık buysa,bende sizin gibi bir mantık kurayım dedim

DeAgLeMaNyAq
21.05.2013, 00:06
Usta haklı olarak şov yapıyor alem duysun 6 trilyon verdim... :)

Mesut
21.05.2013, 00:06
M.Usta : Bugüne kadar söylemedim ama artık söyliyecem kamuoyu bilgilensin.Benim Trabzonspor'a 6 trilyon katkım oldu.Eski yeni üye muhabbeti yapanların var mı katkısı ..

Arif Timurcioğlu
21.05.2013, 00:07
Çok güzel bir şey dedi trabzonspor basketbol takımına 6 trilyon katkım oldu, yok 2 yıllık üye muhabbeti yapanlar buna bir baksın dedi.

E sen fenerede gs yede para verdin bunlarıda bakalım mı?

Bak bak bak takım dağılıyomuş bu kurtarmış para vermiş. :) hahahaha

MuratJ
Peki, Muharrem bey seçildiği takdirde başarılı olacağından nasıl bu kadar emin olabiliyorsun? "Paralı başkan" modeli daha önce hiç denenmemiş bir model midir TS'da? Hiç başarıya ulaştığımız bir örnek var mı? Neye güvenerek bu kadar iddialı olabiliyorsun?
İddialı değilim. İnancım bu yönde. Yanılabilirim. Ama en güven veren yol Usta yolu. Listesiyle donanımlarıyla tam konjonktüre uygun bir başkan yönetim adayı olarak görüyorum. İş olarak görüp son derece profesyonel şekilde başarıyla yöneteceğine inanıyorum. Diğer 3 yol kafadan net olarak kesinlikle başarısızlığa küçülmeye çıkıyor.

Berke6198
Usta ve Hacı gibi adaylar mantık hatası.

Adem Köse
ulan dört başkan adayı da, sadri şenerin projelerinden başka bir şey ortaya koymuyor. varsa yoksa 1461 başka bir şey yok. sadri şener en az ından 1 şampiyonluk yaşattı, 1 süper kupa ve 1 Türkiye kupası ve bir taneside çarşamba gelecek inşallah, ayrıca borsadaki başarı, hes projesi bunlar hepsi sadri şenerin projeleri. yanlışları yokmu var ama teraziye koyduğumuzda hiç biri sadri şener kadar etmiyor. neden değiştiriyoruz biz bu yönetimi? şike sürecini unutmak için mi?

Sadri Şener yönetimi gerçekten iyi bir yönetimdi. Sportif başarı olmayınca gerçekleştirdiği tüm projeler o başarısızlığın gölgesinde kalıyor. Ama ben hatalarından ders aldığı düşüncesindeyim. Tolunay Hocayı takımın başına getirerek de bunu kanıtladı. Trabzonspor da sportif başarı için ya izleme komiten iyi olacak ya da başındaki hocanın oyuncu portföyü iyi olacak. Birinci seçenek olmadığına göre mecburen ikinci seçeneği kullanacaz.

Ahmet Kuru
21.05.2013, 00:08

Zorunda bırakılırsa eğer miktar olarak açıklamakta haklı adam...

bordolumavi
Basketbol takımına 6 trılyon verdım derken sanki dunyaları vermış gıbı konusuyor,benmı yanlıs hatırlıyorum sadrı baskan daha oncekı baskanlıgı donemınde baskanlıgı bırakırken şahsi olarak işlerı kotu oldugu halde baskanlıgı bırakırken kulupten alacagını almadı dıye hatırlıyorum...

Sefa
Görüşemedik Sefa bizzat Muharrem Usta'ya sordum şun burada değil ama gelecek dedi ben kalktığımda gelmemişti

Artık telefondan görüşecez

Tamamdır Abi bekliyoruz.. :)

Fatih
21.05.2013, 00:09
Yarın Usta başkan olursa harbi işimiz var transferleri ben yaptım onu ben aldım şunu ben buldum :)

Alper Beyazay
M.Usta paradan başka bir şey konuşmuyor mu?

Mert'
Bu adam seçilip başarılı olursa bu laf atanlar ne yapacaklar?

Kader KORELİ
Zügürtün parasizligi zenginin cenesini yoruyor.

inadina61_08
Yarın Usta başkan olursa harbi işimiz var transferleri ben yaptım onu ben aldım şunu ben buldum :)

sonra da küstüm oynamıyorum verin oyuncularıma kadar gider iş :mad:

DeAgLeMaNyAq
21.05.2013, 00:10
Muharrem Usta şirketine uğrar;

- Trabzonspor'a kaç para vermişiz?
- 6 trilyon Muharrem Bey.
- Kesin makbuzu bağışladım gitti.

Padişahım çok yaşa...

Fatih
sonra da küstüm oynamıyorum verin oyuncularıma kadar gider iş :mad:
Muhtemel.:)

Berke6198
;1919059274']Bu adam seçilip başarılı olursa bu laf atanlar ne yapacaklar?

Yok ki, yok öyle bir ihtimal :)

Adam başarılı olmaya gelmiyor ki...

Mesut
Peki başarılı olamazsa savunanlar ne yapacak :)

inadina61_08
21.05.2013, 00:11

el öpmesini de biliriz, oy hakkım yok istemiyorum, aynı Tolunay hocayı istemediğim gibi. Tolunay hoca hakkında gelene kadar istemediğimi yazıp geldikten sonra tek bir kelime yazmadım kötü anlamda, bu da not mahiyetinde olsun :)

alper*
21.05.2013, 00:11
Hacıosmanoğlu ne demiş de herkes caydı birden?

Arif Timurcioğlu
21.05.2013, 00:12
M.Usta paradan başka bir şey konuşmuyor mu? Para adamın diline dolanmış.

Fatih
Hacıosmanoğlu ne demiş de herkes caydı birden?

Akp futbola karışmadı.

Mehmet BAŞ

Adamı eleştirdiler, buradan vurmaya kalktılar sonunda patladı :)

Haksız da değil M.USTA...

M.USTA, ''Bana yeni üye diyenler bu kulübe ne kadar destek olmuşlar açıklasınlar''

diyerek bazı adaylara sert cevap verdi.

Courage
21.05.2013, 00:13

Başarılı olursa (şikeden kaybettiğimiz kupayıda alırsa) kendisini Trabzonspor için -ona zarar gelmesin- diye eleştirenler,yine Trabzonspor için sonuna kadar destek vermesini bilirler rahat ol.

Serdar A
İyi hoş da , bu ilk defa açıklıyorum diye yaptığı açıklamayı ben ilk defa duyduğumu sanmıyorum . Yayının tarihi nedir acaba ...

Berke6198
Hakan Kulaçoğlu...

Ertan1982
21.05.2013, 00:14
Gene yaziyorum Allah sonumuzu hayir etsin.
Birde su Dünya Kulübü yalanina inanmayin.Türkiyeden Dünya Kulübü cikmaz.Katarda bir basamak yukardayiz prestij oöarak.Türkler kendini kandiriyor.

seyduna_efil
Hacı'cı lar kaymaya başladı.

İlker Yazıcıoğlu

Ne alakası var?

Şimdi,Sadri Şener'i sevmeyen hatta ve hatta nefret eden bir adam Trabzonspor'un başarısına,galibiyetine veya en azından attığı herhangi bir gole sevinmesin mi?
Sevinmiyor mu??

Kader KORELİ

M.USTA, ''Bana yeni üye diyenler bu kulübe ne kadar destek olmuşlar açıklasınlar''

Destek sadece parayla mi oluyormus? Her aday para babasi mi olmak zorundaymis?

Kulacoglu'nun sike süresince Trabzonspor'un davasini savunmasi destek degilmiymis örnegin? O böyle bir destek de bulunmus mu hic?

Ahmet Kuru
21.05.2013, 00:15
Muharrem Usta nın para = güç mantığı gayet doğru. Günümüzde paran yoksa adam değilsin durumu.Paran var ise herkes önünde önünü ilikler. Ha bu elbette değildir ki Muharrem Usta parası ile kulubü sahiplenecek şirketi gibi kullanacak,başkan olursa eğer buna müsade edilmemeli. Müsade edildi gördük borç 170 milyon.

Muharrem Usta'nın söylediklerinden anladığım şu açıkcası ;

'Biz yönetime talip oluyor, para ile geliyoruz. Bu ''para'' kelimesinin içinde hem yönetici arkadaşlarımızın kulübe verecekleri var (borçtur-hibedir onu zaman gösterecek ) hemde büyük sponsorluk anlaşmaları ile kulubü bu dar boğazdan çıkararız ve akabinde başarı gelecek''

Benim anladığım bu... Farklı birşey anlayan varsa beri gelsin...

özgür6161
Bir adam diyorsa ki ben sponsorluğumda 6 Milyon TL verdim sponsor olarak toplamında bakın görün....

Bu nasıl bir sonradan görmeciliktir yahu...

Bir gece gelmiş Basketbol takımımızın başkanı bize 500.000 Dolar lazım...Yahu çarpttırmak bu kadar olur..Koskoca Trabzonspor kulübü 500.000 dolar bulamayacak kadar mı düşmüştü?Bu adam yoksa senin vaad ettiğin paranın bir kısmını mı istediler?

Bu laflara karşı o başkan seninle birlikteyse onun kalıbına tüküreyim ben...

Eski yeni kim ne vermiş diyor bir de adam....

Bu takıma Sadri Şener 30-40 Milyon TL verdi ne yani o mu kesin başkan olmalı o zaman?

Bu nasıl bir mantıktır?...

Bu nasıl bir iş bilmezliktir...

Herkes duysun madem bakın 6 Milyon TL eski paraylaaa 6 Trilyon verdim sponsor olarak.Sonra baktım bu iş olmayacak desteğimi çektim arkadaşlar ben yokum dedim....

Hee yanlış anlamayın küme düşerken ben yoktum o konu beni ilgilendiren bir konu değildi diyen adam bugün o başkan adayı....

Pekala Acıbadem sahibi Mehmet Ali Aydınlar bu kadar para veriyorum sponsor olarak benim de bu kulüpte haklarım var diyecek?

Yuh arkadaş yuh!!!

Arif Timurcioğlu

diyerek bazı adaylara sert cevap verdi. Gs ye ve fb yede destek oldu muharrem usta acaba hangi takım taraftarı?

Courage
21.05.2013, 00:16
Destekten kasıt sanki ne kadar para verdiğiydi?

Bu laf Kulaçoğluna söylenmek isteniyor ama adamın entelektüel kapasitesinin yarısı mevcut olmadığı için beyefendide yine konuyu para eksenine getiriyor.

NÜFUZUNU SORUYORUZ,GÜCÜNÜ SORUYORUZ onları nereye kullandın?

Mesut
Dediğim gibi iki aday çekişecek
Muharrem Usta İbrahim Hacıosmanoğlu
Umarım Hacı kazanır.

Ahmet Kuru
Yok ki, yok öyle bir ihtimal :)

Adam başarılı olmaya gelmiyor ki...

Niye olmasın. %50 var.

Şenol Altunsoy
Akp futbola karışmadıysa bizde kongrede sana oy vermeye karışmıyoruz Sayın Hacıosmanoğlu.

DeAgLeMaNyAq

Diğer adayların bir başka adayı eleştirmesine ben de karşıyım. Özellikle Metin Atasoy bunu her platformda yaptı ve çok puan kaybetti...

Mehmet BAŞ
21.05.2013, 00:17
Mevcut ekonomik düzen lafından herkes ne anlamak isterse onu anlar...

İzahat yapmaya gerek yok!

Dünya bu şekilde dönüyor. Sen sınırlarını çizip buradan içeri giremezsiniz diyebiliyorsan seni ayakta alkışlarım.

Mert Oğuzlu61
21.05.2013, 00:17
Gene yaziyorum Allah sonumuzu hayir etsin.
Birde su Dünya Kulübü yalanina inanmayin.Türkiyeden Dünya Kulübü cikmaz.Katarda bir basamak yukardayiz prestij oöarak.Türkler kendini kandiriyor.

ne dünya kulübü burda dünya kulübü olalım diyen biri var mı yada olabileceğimize inanan ? saçmalık. herkesin dilinde şampiyonluk.. büyük bir hasret söz konusu dimi ?

önce şu dandik ligde bir şampiyonluk görelim, fazla birşey istemiyorum sadece lig şampiyonluğu görmek istiyorum, o tadı duyguyu felan yaşamak istiyorum.

sonrası zaten gelir... önce ülkede birşeyleri başaralım, avrupa kısmına sonra bakarız.

serdar
21.05.2013, 00:18
Muharrem Usta cok güzel konustu Kadirga tvde... Özellikle 1461 konusunda ayni düsünüyoruz... Birde sanirim Basketbol takimi konusunda günahini aldik...

Hüseyin Başoğlu
sadri paşkan güldür bizi

seyduna_efil
Dediğim gibi iki aday çekişecek
Muharrem Usta İbrahim Hacıosmanoğlu
Umarım Hacı kazanır.

Kalbini kırmak istemem ama Hacı yarışa bile giremez.

Usta siler süpürür.

Numan Yerlikaya
Hiç bir aday inandırıcı gelmiyor

Sadri Şener geri gelse adam nerden para kazanılır onu bilmiyor

Ne yapacağız bilmiyorum

Ahmet Kuru
21.05.2013, 00:19
Sadri Şener'in Trabzonspor'a vermiş olduğunu iddia ettiği 30-40 trilyon külliyen yalandır.!
90 lı yıllarda TMFS şirketlerine el koyduğundan ötürü zorunlu olarak 3.5 milyon dolar kulübe para vermiştir. Hepsi bu... Sadri Şener'in 30-40 trilyon parası olsaydı Trabzonspor'a hibe edeceğine şirketlerini kurtarırdı.

Canikli
"Vurun abaliya", Adam "Allah bir" dese bile vurmaya devam!

özgür6161
Muharrem Usta:''Süper Lig'de 12 Futbol takımına sponsorum ben.Trabzon hariç.''

Kendi kendine düşünüyor o an.''Yahu şimdi niye Trabzon hariç diye sorarlarsa ne cevap vericem lan..'' diye

Cihat K
Usta resmen para var huzur var diyor..

Berke6198
sadri paşkan güldür bizi

"Tekrar başkan oluyorum."

Ertan1982
ne dünya kulübü burda dünya kulübü olalım diyen biri var mı yada olabileceğimize inanan ? saçmalık. herkesin dilinde şampiyonluk.. büyük bir hasret söz konusu dimi ?

önce şu dandik ligde bir şampiyonluk görelim, fazla birşey istemiyorum sadece lig şampiyonluğu görmek istiyorum, o tadı duyguyu felan yaşamak istiyorum.

sonrası zaten gelir... önce ülkede birşeyleri başaralım, avrupa kısmına sonra bakarız.

Usta azindaan düsürmüyor dünya kulüp lafini.

arifberkay
Hacıosmanoğlu nun hükümeti ve başbakanı yalamasını anlayamdım anlayamıyorum....Çok umut bağlamıştım ama o da boş

Mesut
21.05.2013, 00:20
Kalbini kırmak istemem ama Hacı yarışa bile giremez.

Usta siler süpürür.
Sanmıyorum.Hacı'nın Sadri Başkan da herkes birleşmişken bile hatırı sayılır oy aldı.Şimdi durum farklı.Ben Hacının kazanacağını düşünüyorum.

Fatih
Yıllarca Fb'nin Gs'nin gücünden parasından haramiliğinden dem vur paraya karşı emeğin savaşı de sonra Usta'nın ''Param var güçlüyüm'' cümlesine tav ol.:)

Kimsenin taraftarlığını sorgulamak haddime değil ama ''Güç'' kelimesiyle Trabzonspor'u yanyana getiremiyorum bu şekilde bir takım benim gönül verdiğim takım değil.

Mert'
Ne alakası var?

Şimdi,Sadri Şener'i sevmeyen hatta ve hatta nefret eden bir adam Trabzonspor'un başarısına,galibiyetine veya en azından attığı herhangi bir gole sevinmesin mi?
Sevinmiyor mu??

Tabii ki sevinecekler ama her lafından birsey çıkarmak anlamsız bence

Ahmet Kuru
Akp futbola karışmadıysa bizde kongrede sana oy vermeye karışmıyoruz Sayın Hacıosmanoğlu.

Şenol abi oylar Muharrem Usta'ya.. para para para para para :D

cerasus
Buradaki bir cok insan Usta'nin sözlerini carpitiyor ve bilerek kötü sekilde yorumluyor.
Sizlere hic yakisiyor mu?
Acik konusayim. Sike konusu benim icin en önemlisi. Bu konuda Usta beni ikna edemedi ve edemeyecek gibi.
Ancak diger bahsettigi tüm konularda yigidin hakkini vermek zorundayim.

Neden bu kin? Neden bu kadar öfke var bu adama, anlamis degilim.
Ne yapti bu adam size böyle?
Ben sizin iyi niyetinizden süphe eder oldum. Güvenmiyorum cogunuza. Bilerek carpitiyorsunuz cogu seyleri.
Hicte yakistiramiyorum sizlere. Insallah yarin bir gün, kim secilirse secilsin, birlik ve beraberlik icinde olmamizi unutmazsiniz.
Ben öyle yapacagim. Sike meselesini az bucuk düzgün götüren baskani saygiyla destekleyecegim.