PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez!

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

Sefer A.
20.10.2011, 19:54
bu yandaşlar kim? Kim kıvırıyor Sefer Asan? Nasıl bir oksijen soluyorsun da böyle bir mesaj çıkıyor ortaya...Allahım sabır...

alinan alinsin, yazim gayet açik ve net, o kisiler kim ise iste onlari kast ediyorum, siz veya baskasi, belirli bir kisiyi kast etmiyorum.....

Sefer A.
20.10.2011, 19:56
Ben pkk olsam tamda bunu isterim. Siz birbirinize girmeye devam edin, düsman mali götürsün. ;)

ben de Basbakan olsam tam da bunu isterim, "10 yildir buradayim ama terör benim yüzümden artti, ama beni elestiren de pek yok, ne güzel" derdim, Sehit sayimiz artsin, pkk mali götürsün

MuratJ
20.10.2011, 19:57
Toprak bütünlüğünü ve bağımsızlığını tartışmaya müzakereye açmış bu hükümetten hayır yoktur‚ bir devlet toprağını bayrağını bağımsızlığını masaya yatırmışsa baştan kaybetmiş demektir. Bu ülkenin tek şansı iktidardaki hükümetten ibaret değildir. Ağaçlarımızı dağlarımızı yazarlarımızı askerlerimizi PKK´yla gizli açılımlar sonucu hapse tıkıp bir de üstüne alkışlarla göbek atanlar er ya da geç bu ihanetin bedelini ödeyecektir.

Yazarları askerleri ABD emirleriyle tutuklayabilirsiniz ama ağaçlarımızı dağlarımızı bayrağımızı susturamazsınız. Bu topraklar nice kara günler nice ihanetler gördü‚ hepsinden bağımsızlığından zırnık taviz vermeden ayağa kalkmayı kahramanca başardı. Bir siyasi hükümet ki ABD ajanlarıyla açılımlar anayasalar yapıyor‚ bir terör örgütü ki ABD´nin özbeöz evladı askeri gibi çalışıyor‚ PKK ve AKP aynı ABD projesinin kardeş çocuklarıdır. Herkes öğrenecek‚ masmavi bu gökler bizim‚ bu söğütler iğdeler kavaklar ladin ağaçları bu dağlar bizim‚ ecdadımızın kubbeleri babalarımızın türküleri bizim‚ o ay yıldızlı bayrak kaç bin yıl şahit oldu‚ toprağımızın halkımızın şaha kalktığını.. Bu savaş toprak ve bağımsızlık savaşıdır‚ bağımsız olmayanlar ´insan´ olamaz‚ bağımsız olamayanlar hak hukuk anayasa özgürlükler tartışamaz.. ABD ve PKK ve işbirlikçileri hergün kan döküyor ama bir şey daha oluyor‚ Mustafa Kemal´den aldığımız bağımsızlık ateşinin ne kadar büyük kutsal bir değer olduğunu herkes gözyaşlarıyla acılar çekerek bir daha yeniden öğreniyor.. AKP´li denilen cemaatci denilen insanlara bu ülke fazla‚ hatta bu insanların bir ülkeleri olması çok lüks.

Ey işbirlikçiler‚ size bu ülke çok fazla‚ size bir şeyh yeter‚ sizin neyinize bir memleket sahibi olmak. Sizin normal hakkınız İtalya sahillerine yanaşan Afrikalı göçmen botlarında yaşamak.

Siz bir bağımsız ülkenin ne olduğunu bilseydiniz önünüze ilk çıkan ajanlara satmazdınız..

Siz yaylaların ovaların dağların buğdayın yağın zeytinin ne olduğunu bilseydiniz önünüze ilk çıkan müteahhitlere dağ taş satmazdınız.

Siz kahpenin hainin terörünün zalimin kim olduğunu bilseydiniz ülkenizi onların masasına koyup pazarlık yapmazdınız..

Bağımsızlık toprak bayrak size çok fazla‚ size bir şeyh ve ağzının içine baktığınız bir kaç ajan gazeteci yeter artar bile..

Değil bir ülke‚ size Mersin portakalının kabukları bile fazla‚ Diyarbakır karpuzunun çekirdekleri bile size çok gelir‚ Allah kitap bağımsızlık toprak bilmeyen insanlara bu topraklarda yürümek konuşmak nefes almak çok fazla...

Nihat GENÇ

Varol Nihat GENÇ.

28TS61
20.10.2011, 19:59
milyonlarca dolar yatirdigin heron, 200 kisiyi göremiyorsa,
bbg gibi gözetliyoruz diyorsan

neden hala sehit veriyoruz ?

Ali Özcan
20.10.2011, 20:02
Fırsatçılığın daniskası...Bel altı vurmanın dayanılmaz hafifliği...Darbe yapma çabalarındayken "darbe üstüne darbe" yemenin insanı soktuğu psikoljinin ürünleri...

Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, Allah teröristin belasını versin diyorum...Verilen son şehitler olur inşallah...Bir karış vatan toprağımızı vermeyiz, vermeyeceğiz...Bunun için gövdemizi siper etmeye de hazırız...

28TS61
20.10.2011, 20:07
her yer de sehit ailereninin acisini gösteriyorlar. yeter artik yayinlanmasin o görüntüler

böyle görüntülerin yayinlanmasinin derhal yasaklanmasini bekliyorum devletten.
sehitlerimizin acisi yetmiyormus gibi birde anne-baba acisini ekranlara tasiyorlar.
itlerin istedikleride bu zaten. ekranlarda sehitlerimizin anne ve babalarini aglarken gördüklerinde onlar mutlu olup kahkaha atiyorlar.
yeter artik yayinlanmasin bu aci görüntüler.

biktim artik masallardan su kadar terörüst öldürdük demekten.
artik leslerin görüntülerini göstersinlerde inanalim

iso_4939
20.10.2011, 20:08
inş.bu son olur bu niyetle ırak,ı haritadan sileriz...zorla sokacaklar bizi oraya niyetleri boyle allah belasını versın amerıkasının da pkksınında allahsız köpekler...

golebshera
20.10.2011, 20:08
Balkan savaşını hatırlar mısınız tarih kitaplarından?

O dönem de devleti yönetenler "darbeydi derbiydi, huzur idi yunus idi" tartışmaları yaparken mini mini Balkan devletleri koca Osmanlıyı kıçının üstüne devirdi yere.. Ne ibret almaz milletiz kardeşim?

golebshera
20.10.2011, 20:09
inş.bu son olur bu niyetle ırak,ı haritadan sileriz...zorla sokacaklar bizi oraya niyetleri boyle allah belasını versın amerıkasının da pkksınında allahsız köpekler...

Bugüne kadar girilmemesi hata. Bu örgütün fiziki altyapısı çökertilmeden hiçbişey elde edemezsin. Masa başında verirsin sadece, alamazsın.

ibrahim
20.10.2011, 20:10
ben de Basbakan olsam tam da bunu isterim, "10 yildir buradayim ama terör benim yüzümden artti, ama beni elestiren de pek yok, ne güzel" derdim, Sehit sayimiz artsin, pkk mali götürsün
Bana akan Sehit kanini durduracak bir parti ismi söyle. Bir Basbakan olabilecek isim söyle. Yada o basta olmasaydi bu olsaydi durdururdu diyebilecegin biri varmi hakkatten. Cok merak ediyorum.

FC-ST-PAULI-61
20.10.2011, 20:13
Aynen Sefer.

iso_4939
20.10.2011, 20:13
ölen köpek sayısı 300 gecmıs dıyorlar dogrumudur beyler....

Yaldız61
20.10.2011, 20:15
bu ülke muhalefeti deyişmedikce hiç bir şey olmaz kılıcdaroglunu gördüm zaman kan beynime sıcrıyor bukadar fırsatcılık olmaz ayıptır ayıp edebsz insan çözüm bu sanki böyle bşieyin olmucanı biliyor boş konuşmaktanda geri kalmıyor

Cafer Bulur
20.10.2011, 20:16
Herkes kendi ideolojisini son olaylardan sonra tatmin etme derdinde.

Birlik beraberlik olmamiz gereken günlerde farkli söylemlerle bölünüyoruz,baska birsey olmuyor.

Cafer Bulur
20.10.2011, 20:18
Köpeklere hakaret etmeyelim,köpek insandan bile daha sadik bir varliktir.

Onlar teröristtir,baska bir sey degil.

28TS61
20.10.2011, 20:18

isterse 3000 bin olsun. leslerini göstersinler o zaman inanirim.
her sehit verdigimizde neden ailesinin acili görüntülerini yayinlaniyor boy boy ekranlarda. neden bu görüntüleri o itlere izlettirim mutlu ediyoruz.

Sefer A.
20.10.2011, 20:21
Bana akan Sehit kanini durduracak bir parti ismi söyle. Bir Basbakan olabilecek isim söyle.

partilikle alakasi yok bunun, Basbakan da gayet çözebilir bu isi, her seye ragmen de ufak ta olsa ümidim var, ama iste niyet önemli ciddiyet önemli, baskalari için orani burani yirtmaya hazirken neden bu sorunun çözülmesi için ciddi bir sekilde çalismiyorsun, daha ne bekliyeyim ki zamaninda pkklilarla birlikte olan kisileri Milletvekili eden partiden o ayri mesele ama neyse..... zamaninda muhalefet açilima karsi iken rezaletleri konusurken herkes ne bilir lan bunlar ancak afkururlar diyenler nerede simdi, onlara tahrikçi bilmem neci diyen hükümet nerede, muhalefet mi dedi habur'dan getirin pkklilari diye, karsilama dügün havasinda geçsin diyen ben miydim ??

AVNI AKER için 1M TL VERILDIGI için BAKAN'A HÜKÜMET'E TESEKKÜR ETMESINI BILIYORSUNUZ, AZ KALDI AYAKLARINA KAPANACAKSINIZ, O ZAMAN ÖVMESINI BILECEKSINIIIIZZ
AMA MILLI MESELE OLUNCAAAA.........
BASKASI CÖZEBILIR MI BU SORUNU DIYE SORACAKSINIZ ?? HÜKÜMETI SAVUNACAKSINIZ ???
YOK ÖYLE YAGMA ARKADAS BIZ SALAK DEGILIZ

bu yazi alintiladigim kisiye karsi degil, genel olarak yazdim, alinan alinir, Ibrahim de aliniyorsa alinsin ama alinmiyorsa sorun yok hedefim o degil zaten

Cafer Bulur
Bazi almanlarin olaylara bakis acisi ise inanilir gibi degil.

Almanya nin en yüksek tirajli gazetesi bild Haberi Türkiye kürt direniscilere karsi saldirdi seklinde verdi.

Pkk kürdistan in isci partisiymis.

Düsmanimizi tanimamiz lazim.

iso_4939
bu ülke muhalefeti deyişmedikce hiç bir şey olmaz kılıcdaroglunu gördüm zaman kan beynime sıcrıyor bukadar fırsatcılık olmaz ayıptır ayıp edebsz insan çözüm bu sanki böyle bşieyin olmucanı biliyor boş konuşmaktanda geri kalmıyor

eyy agzına sağlık be .cıkıpta bır tane muhalefet destek vermiyor bir lanet yok anca akp yuzunden oldu yok ülkeyi sattı yok öyle böyle cıldırmamak elde degıl.mıllet takmıs bir söze akp okadar baska bısey yok.

iso_4939
20.10.2011, 20:22
Köpeklere hakaret etmeyelim,köpek insandan bile daha sadik bir varliktir.

Onlar teröristtir,baska bir sey degil.

evet özür abi.köpek kadar degerlerı yok bu allahsızların....

Mustafa AYDIN
20.10.2011, 20:23

Asker,darbe planı yapmak için,insanları fişlemek için harcadığı zamanın binde birini terürü nasıl bitiririz diye harcasaydı bugün bir tane terorist kalmazdı.Herkes işini yapacak.Kimse boşa sallamasın.

Berkan
20.10.2011, 20:26
hitlerin yahudilere yaptığının aynısını bunlara yapmak lazım ki terör bitsin.

Cafer Bulur
20.10.2011, 20:27
Asker,darbe planı yapmak için,insanları fişlemek için harcadığı zamanın binde birini terürü nasıl bitiririz diye harcasaydı bugün bir tane terorist kalmazdı.Herkes işini yapacak.Kimse boşa sallamasın.
Aynen,katiliyorum.

Terör sadece hükümetin cabalariyla bitmez,devletin tüm kurumlari isine ihanet etmeden yapmali.

Sefa
20.10.2011, 20:30
Merak ediyorum zatı muhteremin anasının cenazesinde alınan güvenlik önlemlerinin 10'da 1'i alınıyor mu bu risk noktalarında..

Sefer A.
20.10.2011, 20:34
Bana akan Sehit kanini durduracak bir parti ismi söyle. Bir Basbakan olabilecek isim söyle. Yada o basta olmasaydi bu olsaydi durdururdu diyebilecegin biri varmi hakkatten. Cok merak ediyorum.

Ibrahim ben de çok memnun degilim muhalefetten de falandan da filandan da :) ama yansitilmaya çalisildigi gibi de degiller açikçasi, 4 5 senedir terör böyle çözülmez diyenler hakli çikiyor, haklarini vermek gerek, iktidar bu konuda sinifta kalmistir malesef
ve su var sen diyorsun ya olsaydi durdururdu falan, iste orasi biraz yanlis, çünkü gerçekten o kriz yillarinda terör yoktu çok Sükür, bitme noktasindaydi, darbeyi vursaydik is bitmisti ama toparlandilar malesef ve bu günlere geldik, toparlanmalarinin sebebi iste o darbeyi vuramayan bu iktidardir bir nevi, + bir de cesaret verince son durum böyle oluyor malesef, yalniz sunu diyebiliriz iktidar bir kumar oynadi denedi olmadi tutmadi, kabul, ama kabul edin bâri sunu iste, baskasi olsaydi falan bunlari bos verin, benim tepkim bunun için, ben mesela Akp'nin iktidara gelmesinden çok rahatsiz olmadim hem zaten biliniyordu bu ama 50% ile gelmesi çok kötü oldu bence, böyle asiri derece oy alanlar simarir ister istemez, bunun da acisini biz çekiyoruz su an......

Mustafa AYDIN
20.10.2011, 20:36
Merak ediyorum zatı muhteremin anasının cenazesinde alınan güvenlik önlemlerinin 10'da 1'i alınıyor mu bu risk noktalarında..

Lütfen saçmalama.Acımız çok büyük ama,acıyla değil mantıkla konuş.Saldırı yapılan yerlerin hepsi askeri nokta.Sorumluluğun kime ait olduğunu yazmaya gerek yok sanırım.

Sefer A.
20.10.2011, 20:37

asker kendi basina ne yapabilir ?? ben yazdim zaten asker'de de bolca çürük elmalarin mevcut oldugunu, ama sadece askeri elestirmek te asirici tarafli samanyolu tv gibilerine yakisir kimse kusura bakmasin, asker sütten çikmis ak kasIk degil, hükümet te ;) birini yüceltip digerini yerin dibine sokmuyorum

Melis 61
20.10.2011, 20:39

Bilip bilmeden kendi görüşleriniz doğrultusunda yazıp duruyorsunuz. Neymiş darbeymiş, fişlemeymiş... Bu masallarla uyutuyorlar yıllardır sizi. Asker dediğiniz kişiler kimdir? Uzaydan mı geldiler. Bizlerin babaları, abileri, kardeşleri hatta anaları değil mi? Her toplumda olduğu gibi askerin içinde de çürük yumurtalar olabilir. Ama böyle genelleme yapmak ancak sizin zihniyetinizdekilere yakışır

Ben bir asker kızıyım. Babam yıllarca o dağlarda savaştı, yaralandı... Adamcağız bizi üzmemek için dün köşe bucak kaçıp gizli gizli ağladı. Kim mi benim babam? Senin tabirinle darbeci, fişlemeci...

Allah sizi bildiği gibi yapsın. Başka birşey söylemiyorum. Atatürkün söylediği herşey bir bir oluyor maalesef. Siz hala vatan hainlerine, teröristlere kucak açanlara yalakalık yapın. Daha yazacak çok şey var ama neyse... DEĞMEZSİNİZ

iso_4939
20.10.2011, 20:40
30 senedir var bu allahsızlar.hangi parti veya hangi hükümet bitirdi de .sımdıkı hükemet mi baslattı tekrar....yakında bizim millet... akp mıllet vekıllerı bakanları beledıye baskanları ile önde erdogan huduta gıdıp nöbet beklesın derler.

Berkan
20.10.2011, 20:42
Lütfen saçmalama.Acımız çok büyük ama,acıyla değil mantıkla konuş.Saldırı yapılan yerlerin hepsi askeri nokta.Sorumluluğun kime ait olduğunu yazmaya gerek yok sanırım.

Sorumluluğun sahibi bence devletin en üst makamındaki kişiler, acı ama gerçek.

Sefer A.
20.10.2011, 20:45
30 senedir var bu allahsızlar.hangi parti veya hangi hükümet bitirdi de .sımdıkı hükemet mi baslattı tekrar....yakında bizim millet... akp mıllet vekıllerı bakanları beledıye baskanları ile önde erdogan huduta gıdıp nöbet beklesın derler.

hmmmm Basbakan da oguluna çürük raporu yapip asker'den muaf olmasi için yirtinmasin o zaman ;) ben yazin memlekete gidince askerlikten konusup 21gün yapma ihtimalimden bahsedince oooo ne kadar sanslisiniz demesini biliyor millet ama Basbakan usagina çürük raporu çikarttiginda kimsenin agzi açilmiyor nedense degil mi ;)

iso_4939
20.10.2011, 20:47
hmmmm Basbakan da oguluna çürük raporu yapip asker'den muaf olmasi için yirtinmasin o zaman ;) ben yazin memlekete gidince askerlikten konusup 21gün yapma ihtimalimden bahsedince oooo ne kadar sanslisiniz demesini biliyor millet ama Basbakan usagina çürük raporu çikarttiginda kimsenin agzi açilmiyor nedense degil mi ;)

yaw kardesım sen baska bır olaya atlıyon.bızım konumuz belli:

Mert Oğuzlu61
20.10.2011, 20:49

öncekileri bilmem ama akp iktidar olduğu vakit terör denen şey bu ülkeden silinip gitme aşamasındaydı, ne zaman bunlar başa geçti yıl yıl aç bak o sayı nasıl arttı ve bu sene tavan yapmış durumda.

rakamları buraya yazmaya korkuyorum özellikle yazdan beri kaç şehit verdik aç bak, teröristleri cesaretlendirende bunlar meclise sokanda bunlar, güçlendirende bunlar ! şimdiki hükümet mi başlattı terörü diyorsun evet şimdiki hükümet bitmiş olan terörü hortlatıp yeniden başımıza sardı olay açık ve net ! takım destekler gibi parti desteklemeyin ben muhalefettende nefret ediyorum akp yi ezmek değil amacım ama şu gerçeğide görün çıkarın at gözlüklerini, rakamlar ortada işte kabul edin şunu !

Sefer A.
20.10.2011, 20:50
yaw kardesım sen baska bır olaya atlıyon.bızım konumuz belli:

yok tamam bazen hükümete fazla elestiri getirebiliyoruz ama siz de bir kere hakkimizi verin, 4sene öncesine git bak muhalefet ne dedi terör konusunda, dedikleri çikiyor, akp senelerdir çözecegiz diyor, sabir diyor, sonra son çirpinis diyor bizi kandiriyor, ee sonuç yine ayni ve degisen hiç bir sey yookkk, malesef

28TS61
20.10.2011, 20:50

Almanya nin en yüksek tirajli gazetesi bild Haberi Türkiye kürt direniscilere karsi saldirdi seklinde verdi.

bunu bilerek yillardir böyle diyorlar.
ama her defasinda gereken cevabida veriyorum böyle diyenlere

Yasin Altuntas
20.10.2011, 20:51

Abi Bana Bild deme onlar zaten Manyagin önde gidenleri.

Sefer A.
20.10.2011, 20:54
"Cafer1978" Cafer agabey ve "28TS61" agabey, Meclisimiz'de pkk var mi yok mu, var, onlara terörcü degil de hak savunucusu diyen var mi var, bunlara karsi dik durup bu tarz söylemleri yasaklayip en azindan Meclis'e sokmayip tavir alan bir hükümet var mi ? yok
birakin almanlar isçi partisi desin onlara, hatta demokrat desin, ne olacak, yine bize terörist demiyorlar en azindan, iyidir bile yani

Cafer Bulur
20.10.2011, 20:55
bunu bilerek yillardir böyle diyorlar.
ama her defasinda gereken cevabida veriyorum böyle diyenlere
Ne diyorsun?

Bild gazetesini hic arayip veristirdin mi?

bestrafer
20.10.2011, 20:57
Aktütün Karakolu baskınıydı yanlış hatırlamıyorsam. O saldırıyı yapanlara Özgürlük Savaşçısı diyen hangi gazete idi?

Sefer A.
20.10.2011, 20:58
sunu da yazayim, Türkiye'de katil TC bilmemnerden defol yazilari mevcut mu mevcut, pkklilarin bdplilerin yaptigi gösterilerde falan, buna karsi bir sey yapan var mi ?? isterse 50 yasinda bi anne olsun, sen misin bizi salak yerine koyup bizi begenmeyen, begenmiyorsan sen defolup gideceksin lan diyip bir kaç tekme tokat YALLAH disari, o kadar, biz neyden kaybediyoruz ? yavsakliktan
herkes Türkiye'yi sevme mecburiyetinde olmayabilir ama bunu âleni bir sekilde yansitamaz belli edemez, hakki yok, ha etti mi cezasini çekecek o kadar basit

Murat Hızal
20.10.2011, 21:03
hitlerin yahudilere yaptığının aynısını bunlara yapmak lazım ki terör bitsin.

Eee Yahudiler hala dünyaya hükmediyorlar, o nasıl olacak?

KÖKSAL AYDIN
20.10.2011, 21:08
Tipik suçu başkasına at kurtul mantığı.

Arkasında ABD var, arkasında İsrail var, arkasında duvar var falan.

Bunlar aşırı dinci kesimin iddiaları.Amaç insanların dikkatini aslı içimizde olan düşmana değil dışarıda kendilerince belirlenmiş düşmana çevirmek. bunu da her defasında başarırlar. Sen onlarla uğraş, onlara laf yetiştir...

pkk içten, dağdan insin vurmaya devam etsin.

Biz hala bunların kökü orada burada diyelim.

iso_4939
20.10.2011, 21:08
yok tamam bazen hükümete fazla elestiri getirebiliyoruz ama siz de bir kere hakkimizi verin, 4sene öncesine git bak muhalefet ne dedi terör konusunda, dedikleri çikiyor, akp senelerdir çözecegiz diyor, sabir diyor, sonra son çirpinis diyor bizi kandiriyor, ee sonuç yine ayni ve degisen hiç bir sey yookkk, malesef

öncekileri bilmem ama akp iktidar olduğu vakit terör denen şey bu ülkeden silinip gitme aşamasındaydı, ne zaman bunlar başa geçti yıl yıl aç bak o sayı nasıl arttı ve bu sene tavan yapmış durumda.

rakamları buraya yazmaya korkuyorum özellikle yazdan beri kaç şehit verdik aç bak, teröristleri cesaretlendirende bunlar meclise sokanda bunlar, güçlendirende bunlar ! şimdiki hükümet mi başlattı terörü diyorsun evet şimdiki hükümet bitmiş olan terörü hortlatıp yeniden başımıza sardı olay açık ve net ! takım destekler gibi parti desteklemeyin ben muhalefettende nefret ediyorum akp yi ezmek değil amacım ama şu gerçeğide görün çıkarın at gözlüklerini, rakamlar ortada işte kabul edin şunu !

bundan önceki hükümetlerin askerlerın muhalefetlerın hiçbir sucu yok dımı...sankı akp zamanında yakalandı o allahsız adam dımı .neden asılmadı ozaman bundan önce nekadar mason vardı bu ülkede hemde en can alıcı yerlerde fotografları ve kımler oldukları bellı .hükümetı zor durumda bırakıp gıden ısık kosaner,e laf yok israil ağlama duvarında resmi cekılen eski g.kurmay baskanlarına laf yok ülkeyi eskıden bogazına kadar borca sokup da gıden baskanlarıda görduk.hala onların borclarını bız ödüyoruz.sımdıkı muhalefetlerede laf yok ne olacak onlar olsaydı sımdıye kadar zaten terör bıterdı ...bu gidişten bende memnun degılım daha ıyı yapacak olan varsa gelsın onu ıktıdar yapalım.he bıde sehidin azı veya çoğu olmaz kardes ...benim bir cözumüm yok sizin varsa acıklarsanız hep beraber yorumlarız...ama yok yok hep bu hükemet de suç......

ibrahim
20.10.2011, 21:17
Ibrahim ben de çok memnun degilim muhalefetten de falandan da filandan da :) ama yansitilmaya çalisildigi gibi de degiller açikçasi, 4 5 senedir terör böyle çözülmez diyenler hakli çikiyor, haklarini vermek gerek, iktidar bu konuda sinifta kalmistir malesef
ve su var sen diyorsun ya olsaydi durdururdu falan, iste orasi biraz yanlis, çünkü gerçekten o kriz yillarinda terör yoktu çok Sükür, bitme noktasindaydi, darbeyi vursaydik is bitmisti ama toparlandilar malesef ve bu günlere geldik, toparlanmalarinin sebebi iste o darbeyi vuramayan bu iktidardir bir nevi, + bir de cesaret verince son durum böyle oluyor malesef, yalniz sunu diyebiliriz iktidar bir kumar oynadi denedi olmadi tutmadi, kabul, ama kabul edin bâri sunu iste, baskasi olsaydi falan bunlari bos verin, benim tepkim bunun için, ben mesela Akp'nin iktidara gelmesinden çok rahatsiz olmadim hem zaten biliniyordu bu ama 50% ile gelmesi çok kötü oldu bence, böyle asiri derece oy alanlar simarir ister istemez, bunun da acisini biz çekiyoruz su an......

Iste bende diyorumki, basta kim olursa olsun ayni karari almaya mecburdu. Yillardir kan davasi yürüttük ve sonuc alamadik. Halk bu konuda sabirsiz olunca tek care olarak yine diyalog yolu kaldi. Yani hükümetin kacari yoktu, bu yolu denemeliydi.

Hükümet bu konuda her kesimden yardim isteyecekken haburdaki olaylar patlak verdi. Diyalog dedigimiz sey kendi kendine konusmaya döndü o gün. Cünkü karsi taraf bizimle ayni fikirde degildi.

Karsi tarafin bu ukalaligina sinirlenen muhalefet, hesabi onlardan soracagina direkt hükümete yüklendi. Hükümet altta kalmadi ve iste siz busunuz, firsat kolluyorsunuz diyerek muhalefeti sucladi. Iki tarafta ortak düsmana karsi ayni karari almak yerine birbiri ile didisme yolunu tercih etti.

Muhalefeti, hükümeti hosgörülü olup beraber bir sonuca varmaya calissaydi ne olurdu? Bir olup karsi tarafa güc gösterisine bulunmak varken, birbirini suclayip düsmanin gözünde kücük düsmek niye?

28TS61
20.10.2011, 21:23
Ne diyorsun?

Bild gazetesini hic arayip veristirdin mi?

yok aramadim, sen hic aradin mi ?
en güzel is yerinde oluyor birine cevap vermesi. nede olsa onlarda isci oluyor ;)
dicek cok seyler var ama burdan yazilmaz

FC-ST-PAULI-61
20.10.2011, 21:41
Milliyetçilik; reaksiyon değil, aksiyondur. Dinamiktir.

SEDAT
20.10.2011, 21:41
Bilip bilmeden kendi görüşleriniz doğrultusunda yazıp duruyorsunuz. Neymiş darbeymiş, fişlemeymiş... Bu masallarla uyutuyorlar yıllardır sizi. Asker dediğiniz kişiler kimdir? Uzaydan mı geldiler. Bizlerin babaları, abileri, kardeşleri hatta anaları değil mi? Her toplumda olduğu gibi askerin içinde de çürük yumurtalar olabilir. Ama böyle genelleme yapmak ancak sizin zihniyetinizdekilere yakışır

Ben bir asker kızıyım. Babam yıllarca o dağlarda savaştı, yaralandı... Adamcağız bizi üzmemek için dün köşe bucak kaçıp gizli gizli ağladı. Kim mi benim babam? Senin tabirinle darbeci, fişlemeci...

Allah sizi bildiği gibi yapsın. Başka birşey söylemiyorum. Atatürkün söylediği herşey bir bir oluyor maalesef. Siz hala vatan hainlerine, teröristlere kucak açanlara yalakalık yapın. Daha yazacak çok şey var ama neyse... DEĞMEZSİNİZ

- Güzel kapak oldu eline sağlık.Bu zihniyet her yerde çürük insanlarında olabileceğini bilmiyor herhalde , yalaka , şakşakçı zihniyet bu olsa gerek...

Koray
20.10.2011, 21:43

Sen gerçekten 16 yaşındamısın ?

Kubilay ŞAHİN
20.10.2011, 21:45
Konuşulacak çok şey var.. Var ama geri getirmiyor onları be..

Adem Erdoğan
20.10.2011, 21:54
Nihat Genç salya sümük sallamış yine.

24 tane şehit için 1 cümle bile yok.

pkk ve köpekleri için 1 cümle bile yok.

MuratJ
20.10.2011, 21:55

Kardeşim varol sen.

Yaşasın Türk vatansever olan TSK! Yaşasın Türk'ün askeri!! Yaşasın Engin ALAN, yaşasın terörle mücadele etmeleri engellenip türlü türlü hain oyunlarla içerde tutulan Türk askerleri!!!!

Onların işi dediğin gibi yalakalık zaten. Onlara söylenecek hiçbir söz yok!

Sen de merak etme vatansever Türk evlatları merak etmesin Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamızın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir. Koruyacağız!

Numan Yerlikaya
20.10.2011, 21:57
Herşey Askeriyenin İçinde Bitiyo..

M.S.SOFU
20.10.2011, 21:57
arkadaşlar iyi hoş tartışıyoruz
mutlaka şehit olan askerlerimiz geri gelmeyecekimakûl ve ortak bir fikirde bulunamıyor haliyle herkesin çözüm önerisi farklı
ancak ben şunu istiyorum ve bunu hepiniz istemelisiniz:
bu işin sorumluları,yani yönetici kadro neden istifa etmiyor,adam gibi bir açıklama yapmıyor,bir çözüm önerisi sunmuyor
türkiye nin maalesef bir terör politikası bile yok.bunları sorgulayalım,toplum olarak hiç etkinliğimiz yok,adamları meclise gönderiyoruz,sonra 4 sene yatıp yatıp geri geliyorlar(bütün partiler için söylüyorum bunu)
bir terör saldırısı oluyor,türk milletini uyutmanın en iyi yolu:kara harekatı uygulandı,dağlar bombalandı

kaç kişi öldü kardeşimi,adamların kaç kampını bastın,ne kadar zayiat verdin,ne kadar mühimmatlarını ele geçirdin,kaç mağara bastın ne buldun?,bunlardan hiç bahsedilmiyor,bence sadece gidip dağı taşı bombalayıp geliyorlar ve türk milletinin gazını alıyorlar
peki özel harekatçılar nerede? ankarada talim yapıyorlar,gariban vatandaşlar nerede;dağlarda çatışıyor şehit oluyorlar,zengin pi.leri nerede?dolar basıp askerlikten kaçıyorlar....

net bir politika ve çözüm yolu bulunmadıkça,türk milleti sorumluların kellesini istemedikçe bunlar olmaya devam edecek

peki kimdir sorumlular:genel kurmay başkanı,mit müsteşarı,içişleri bakanı,baskın yiyen bölgedeki tüm üst kademe asker yöneticiler ve mülki idare amirleri,milli savunma bakanı
bunların kellesi alınmadıkça(istifa etmedikçe) böyle tv lerden anca şehit haberleri takip etmeye devam edeceğiz maalesef.

Halmanli
20.10.2011, 21:59
Aynen,katiliyorum.

Terör sadece hükümetin cabalariyla bitmez,devletin tüm kurumlari isine ihanet etmeden yapmali.

Topu bir yere atıyorsunuz orada bırakıp, hükümeti tertemiz ilan ediyorsunuz ya sizin partizanlığınızdan nefret ediyorum

Ömer Faruk61
20.10.2011, 22:01

Sana Helal Olsun...:alkış::alkış:Yakında İmralıdaki adi mahlukat nelson mandela olacak başımıza...

SEDAT
- Nihat Genç'i hala ciddiye alan varmı ? ilginç...

MuratJ
Topu bir yere atıyorsunuz orada bırakıp, hükümeti tertemiz ilan ediyorsunuz ya sizin partizanlığınızdan nefret ediyorum
Yalakaların partizanlığı herşeyden üstte gelir. Şehitlerden bile üstte gelir onlar için. Bu dönemlerde çırpınmalarının tek nedeni yıllardır iddia ettikleri yalanlar ile terör ile mücadele etmeyen hükümeti her anda temize çıkartmaktır. Sadece kendilerini tatmin ederler. Şu Habur görüntülerini sindirenler yani sadece kendilerini tatmin ederler.

Sefer A.
20.10.2011, 22:06
bundan önceki hükümetlerin askerlerın muhalefetlerın hiçbir sucu yok dımı...sankı akp zamanında yakalandı o allahsız adam dımı .neden asılmadı ozaman bundan önce nekadar mason vardı bu ülkede hemde en can alıcı yerlerde fotografları ve kımler oldukları bellı .hükümetı zor durumda bırakıp gıden ısık kosaner,e laf yok israil ağlama duvarında resmi cekılen eski g.kurmay baskanlarına laf yok ülkeyi eskıden bogazına kadar borca sokup da gıden baskanlarıda görduk.hala onların borclarını bız ödüyoruz.sımdıkı muhalefetlerede laf yok ne olacak onlar olsaydı sımdıye kadar zaten terör bıterdı ...bu gidişten bende memnun degılım daha ıyı yapacak olan varsa gelsın onu ıktıdar yapalım.he bıde sehidin azı veya çoğu olmaz kardes ...benim bir cözumüm yok sizin varsa acıklarsanız hep beraber yorumlarız...ama yok yok hep bu hükemet de suç......

bak renkdas yazdiklarinda haksiz sayilmazsin ama ben diyorum ki geçmise takma kafayi, çünku su var akp geldiginde terör olaylari bitmisti neredeyse, yani iktidar geldikten sonra oldu bu skintilar, daha önce vardi o ayri mesele hem onlar hata yapti diye bunlar da mi hata yapsin ??? iktidar geçmistekiler bunu sunu bilmemneyi yapmayip iktidar sorunu çözünce alkislamayi pohpohlamayi seviyoruz ama daha önceki basarisizliklari simdi ki iktidar devam ettirince geçmistekiler de yapmadi diyip kolaya kaçiyoruz kusura bakmayin, olmaz iste böyle, laf yok laf yok diyorsun ama nasil laf yok var tabii ki, genelkurmay baskani falan filan bir çogu çürük biliyoruz, ama hükümet isini yapsin gerisi gelir, asker isini yapmaz iktidara küser iktidar da asker sen bu isi bilmiyon sen çürüksün der küser, sonra da isteyen onu isteyen öbürünü suçlar biribirimizi yeriz, oysa iki taraf ta suçlu kesinlikle ;)

Iste bende diyorumki, basta kim olursa olsun ayni karari almaya mecburdu. Yillardir kan davasi yürüttük ve sonuc alamadik. Halk bu konuda sabirsiz olunca tek care olarak yine diyalog yolu kaldi. Yani hükümetin kacari yoktu, bu yolu denemeliydi.

Hükümet bu konuda her kesimden yardim isteyecekken haburdaki olaylar patlak verdi. Diyalog dedigimiz sey kendi kendine konusmaya döndü o gün. Cünkü karsi taraf bizimle ayni fikirde degildi.

Karsi tarafin bu ukalaligina sinirlenen muhalefet, hesabi onlardan soracagina direkt hükümete yüklendi. Hükümet altta kalmadi ve iste siz busunuz, firsat kolluyorsunuz diyerek muhalefeti sucladi. Iki tarafta ortak düsmana karsi ayni karari almak yerine birbiri ile didisme yolunu tercih etti.

Muhalefeti, hükümeti hosgörülü olup beraber bir sonuca varmaya calissaydi ne olurdu? Bir olup karsi tarafa güc gösterisine bulunmak varken, birbirini suclayip düsmanin gözünde kücük düsmek niye?

basta anlasamiyoruz iste ^^ çünkü kan davasi falan olmadi, adam gibi mücadele pek olmadi hep vurduk geldik sonra yine yapilandilar yine vurdular yine cevap verdik, böyle tabii ki bitmez =) iktidarin baska çaresi yoktu bence vardi ama haydi yoktu diyelim, bu kadar taviz vermenin anlami neydi ne geregi vardi buna ??? elestirdigim konu da bu zaten, yavsaklik ve taviz vermek, bu kadar taviz verirsen tvye çikar hatta Trt'de çikarlar karsina pekeke hak ariyor Kürtler'i savunuyor diye bagirirlar ben de deli olur tvyi kirasim gelir iste.........
hem patlak verdi diyorsun ama sinir kapisindaki rezaletin sorumlusu iktidar, bdp mi sanki ? yoo, akp degil mi insinler gelsinler diye tutturan, hatta seref yoksunu sivan perverin pesine giden onu getirmek isteyen ??? sinir kapisinda olanlar akp'nin istegi üzerine olmustur, hem bir de kizdigim oraya almaya gidenler neden bdpli ve bdp otobusu, madem sen alcan git karsila bindir arabaya getir nereye getireceksen, ne lan öyle dügün gibi öyle ??? insanin zoruna giden de bu zaten......
haydi seneelrdir muhalefet is olsun diye konusuyor, mesela Mhp de bazen asiriya kaçiyor fazla sert oluyor, ama benim hatirladigim her zaman su çikiyordu agizlarindan "tavizkar siyaset çözüm degildir" e peki yalan mi ?? ben hepisini geçtim hep saçmaliyorlar da olabilir haydikabul ettim ama taviz vermemesini istemek günah mi kardesim?? ben de diyordum ulan iktidar bari bu kadar taviz verme, yoookk muhalefet bunu dediyse ben tersini yapacam mantigiyla inadina taviz verdi sonucuna da katlansin simdi, yani elestirilerimizi kabul etsin bir zahmet, Sehit haberi gelmese çok iyi olur ama ne yapayim ben.....
ÖLMEK VAR TAVIZ YOK

Halmanli
Öyle deme kardeş istihbarat çalısıyor verilen görevi yapıyor Oslo'da pkk'lılarla görüşüyorlar...

kandildeki terör yuvalarının yerlerini tespit ve istihbari için amerikan abilerine yalvarıyorlar, yakarıyorlar, terörün bir numaralı destekçisi amerikadan pkkyı bitirmek için sözde göstermelik yardım istiyorlar, amerikadan kendi itlerini teslim etmesi için sözde yardım istiyorlar

terör yuvasının yerini yabancı gazetecilerden öğrensinler, git gel yapıyorlar nasıl olsa röportajlar için

Adem Erdoğan
- Nihat Genç'i hala ciddiye alan varmı ? ilginç...

Merak ettim ve okuma gafletinde bulundum.

omondoles

iyi güzel doğru söylüyorsunda kimse olduğu gibi tsk ya laf atmıyor. zaten oradaki askerler senin, benim, kardeşlerimiz, abilerimiz, evlatlarımız. ne güzel demişsin içeride çürük elmalar olabilir. tabiki heryerde bunlar olur ama sorun şu; çürük elmalar o kurumu yönetiyor. kusura bakmayın ama kimse yıllarca neler olduğunu görmemezlikten gelemez. senin baban nasıl ağladı ise bizde ağlıyoruz...

Mert M.
20.10.2011, 22:10
Ben de bir asker evladıyım.
Askere laf söylemeden önce iki defa düşünün renkdaşlarım. O gitmek istemediğiniz, gitmek istemeyeceğiniz dağlarda babalarımız görev sürelerinin 10 senesini geçirmek mecburiyetindedirler. Şark görevlerinin yanı sıra, 25 sene boyunca nöbet tutma yükümlülükleri bulunmaktadır.
Askeri bu noktaya getiren ne yazık ki politikadır. Askeri siyasete alet ettiler maalesef.

pazarkapılı
20.10.2011, 22:11
Nihat Genç salya sümük sallamış yine.

24 tane şehit için 1 cümle bile yok.

pkk ve köpekleri için 1 cümle bile yok.nihat genc in yazisi burdadir....

http://www.nihat-genc.com/nihatgenc/yazlar/273-nihat-gencin-sehit-haberleri-uezerine-acklamas....

Halmanli
20.10.2011, 22:13
Yalakaların partizanlığı herşeyden üstte gelir. Şehitlerden bile üstte gelir onlar için. Bu dönemlerde çırpınmalarının tek nedeni yıllardır iddia ettikleri yalanlar ile terör ile mücadele etmeyen hükümeti her anda temize çıkartmaktır. Sadece kendilerini tatmin ederler. Şu Habur görüntülerini sindirenler yani sadece kendilerini tatmin ederler.

Ordunun içindeki hain kesim'e attılar suçu, 3 yıldır ergenekon diye kadro değiştirip istediğini getiriyorlar orduya, bu inadına partizan kesim kendine sormuyor bile halamı bu bahane diye?

içine sindirme dedin de aklıma geldi, bu cemaatçi mütevelli abilerimizin iktidarı döneminde içime bir müslüman Türk olarak sindiremediğim mevzuları hatırladım, şöyle bir sıralasam ;

* 11 askerin başına çuval geçirilip, 4.000 yıllık tarihi olan ordunun ve milletin rezil kepaze edilmesi, akabinde hiçbirşey yapılmaması, 4 TEMMUZ 2003

* Habur görüntüleri,

* Baş terörist, pkk'nın bir numaralı finansörü, gizli yahudi büyük Türk düşmanı barzani'nin adam yerine koyulup işadamı diye önüne kırmızı halılar serilerek istanbulda ağırlanması,

* İsrail yetkilisinin Ankara ziyaretinden bir gün sonra dalga geçer gibi Gazze'de katliam yapması,

* Sayın Cumhurbaşkanımızın o zaman dışişleri bakanı ve başbakanımızın büyük müslüman katline neden 3. Haçlı seferinin düzenleyicisi Papa'nın heykelinin altında sözde zart zurt AB anlaşması imzalaması

vs. vs. vs. vs. vs.

Sibel
20.10.2011, 22:15
5-6 şehit, yok bir şey oluyor böyle.
15-20 şehit. Harekat başladı, bombalanıyor kamplar. Asker sınırda!
Bir hafta sürmez biter bu harekat da...
Bir dahaki fazla sayıda şehit sayısını bekleriz, tekrardan harekata başlamak için...

Murat GENEL
20.10.2011, 22:15
Bu ülkede asker savaşırken özgürlüğü için birileri çoktan mandayı kabul etmiş askere suikast yapıyordu ne oldu torunları geldi aynı şeyi daha ''demokratik'' yapıyor..Ha ne diyorduk Metanet beyler siyaset yok Uganda bu kadar şehit verse PKK yoktu yeminle.

Halmanli
20.10.2011, 22:16
Seçim zamanları siyasi parti bayraklarından gözyüzü gözükmüyordu. Nerde bu partiler ? Neden birliğimiz dirliğimizin simgesi bayrağımızı asmıyorlar ? Siyasi partileri harekete geçirmek için 24 değil 240 değil 2400 şehit vermemiz mi gerekiyor ? Nerdesiniz ? Nerde !

ne muhalefeti? meclisteki 550'sinin de al birini vur ötekine!

Koray
Çorumlu şehidimizin annesi evlat acısına dayanamamış.

Allah rahmet eylesin.

Emirhan_Batuk
Boşverin medyayıda gidiyomuyuz şehitliğe edirnekapıya ?

Halmanli
20.10.2011, 22:17
evet bu arada çok şehit verdiğimiz saldırıların hepsinin öncesinde israile gereksiz yere çatma var
önce herkesim hoşuna gidiyordu ama biz israile çattıkça israil pkkya yardım musluklarını açıyor ve pkk gelip bizi vuruyor

Orda yanlışsın kardeş! Sen Gazzeye destek verdiğin için İsrail seninle uğraşmıyor, israil seninle sen olduğun için uğraşıyor...

Mert Oğuzlu61
20.10.2011, 22:18

bundan öncekileri sormuyorum, dedinki akp mi çıkardı bu terör belasını başımıza ? bende dedimki bu adamlar iktidar geldikleri vakit terör belasından kurtulmuş bir Türkiye vardı, ne zaman bunlar başa geçti o yıldan şu güne dek bak bakalım şehit sayısındaki artışa... ne demek şehit sayısının azı çoğu olmaz, iyi misin sen ? o adam mecbur mu emineyi ahmeti mehmeti korumak için gencecik yaşta toprağa girmeye ? ülkeyi korumak masallarını bırakın şimdi ben ülkeyi değil ülke beni koruyacak, korumalı !

18 yaşındayım ünive gidiyorum okul bittikten sonra askerlik ondan sonrada bir iş ve kısmet olursa evlilik, iyi bir gelecek için çabalıyorum hayatımı yaşamak istiyorum mecbur muyum arkadaş ben bu saçmalıklarla uğraşmaya ? girsinler ırak a ne yapacaklarsa yapsınlar faşistliği avrupalı yapınca sorun yok biz yaparsak kıyamet kopar olur mu öyle şey(!) yok demokrasi yok bilmem ne(!) ee her Allah ın günü kendi ülkemde şu korkuyla yaşayacaksam lanet olsun böyle orduyada hükümetede ?

nasıl bir ülke olduk arkadaş, haberlere bakıyorsun ülke bilmem kaç oranında büyümüş ekonomimiz gelişiyormuş şuymuş buymuş, dışarıya çıkıyorum hergün örneklerini görüyorum millet iki çay parasının hesabını yapar oldu ? ne ülkeden haberleri var ne dünyadan haberleri var, ülkeyi bırak kendi cebine girene bak maaşına zam geliyor mu ? eşini çoluğunu çocuğunu alıp ayda iki üç kere elit biryerde yemek yemeye götürebiliyor musun, yazın tatile çıktığında memleketinden başka biryere atıyorum antalya atıyorum marmaris, buralara gidebilecek bir birikimin oluyor mu ? emeklisin 3 kuruş zam yapılıyor maaşına küfür eder gibi. buna karşılık şu son zamlardan haberiniz vardır heralde, maşallah %50 lik gaz verildi tutmayın hükümeti, yol gitsin !

ekonomimiz büyüyormuş bırakın bu palavraları, bu milletin tek derdi terör değil. bu ülkede insan gibi yaşamak için illa namussuz mu olmak lazım ? parti savunuculuğu felan yaptığım yok muhalefeti savunduğumu sakın düşünmeyin onlarında bir farkı yok bunlardan....terör merör umrumda değil kendi hayatımı kendi geleceğimi düşünüyorum, iyi bir gelecek için çabalıyorum, kendisinin çoluğunun çocuğunun geleceğini düşünmeyen şu insan sürüsü umrumda bile değil, ''hamd olsun aç değiliz açıkta değiliz'' mantığından kurtulun biraz ufkunuzu genişletin. biraz soru sorun kendinize, desteklediğiniz partiyi Ts yi destekler gibi desteklemeyin herhangi bir ortamda siyaset hakkında konuşurken oyunuzu verdiğiniz partiyi yüceltmek zorunluluğu hissetmeyin, bu ülkenin lideri onlar değil sensin senin attığın oylarla onlar o koltuğa oturuyorlar senin attığın oylarla o adamlar ceplerini doldurup 7 sülalelerini zengin ediyorlar. ''bu adamlara oy atıyorum ama bana bir faydası oluyor mu ? benim geleceğim için ülkem için çabalıyorlar mı, yoksa kendi geleceklerini mi inşaa ediyorlar ?'' şu soruları sorun kendinize.

umarım demek istediklerimi anlatabilmişimdir. iyi akşamlar...

Emirhan_Batuk
20.10.2011, 22:18
arkadaŞlar bİrİ cevap verse ?

Halmanli
20.10.2011, 22:27
Özel timler kuracaksın,iyice eğiteceksin ilk önce bunların şehirlerdeki ayakları bulunup güzelce temizlenecek.

98-2000 arasında ibrahimin delileri özel harekatlar temizledi bir güzel oraları, içlerinden kötüleri çıkmadımı elbet çıktı...

sonra adamları aldılar dağlardan hakaret eder gibi tecavüz masasına, hırsızlık masasına kimisini de hapse kimisini de mezara

Devlet içindeki hain yapıyı kestirmek zor, At izi, iti izinde...

Sibel
20.10.2011, 22:27

Allah rahmet eylesin.
Sözün bittiği yer...
Sorumlular ve göz yumanlar mutlu olsun!

M.S.SOFU
20.10.2011, 22:28
bu durumu kısa vade içerisinde değerlendirmek tam bir gaflettir.
ayrıca bu ülkede kanunen darbe yapmak,yapmaya çalışmak,teşebbüs etmek suçtur.asker kökenli bir toplum olduğumuzdan ve tarih boyunca devletin içerisinde asker ocağının rolü çok büyük olduğundan bu durum devam edecektir,içeri girip çıkanlar,darbe yapmak isteyenler her zaman olacaktır.hatta devlet başkanının canına kast etmek isteyende olacaktır.bkz.genç osman,yeni çeri ocağının başkaldırmaları ve genç osmanın katli,cülus bahşişinin nasıl zorunlu hale getirildiği.bunlar ayrı zamanda ve ayrı yerde konuşulacak hadiseler,ancak bu sürecin türk toplumlarında tarih boyunca süregeldiği gerçeğini yadsımamak tarafsız gözle takip etmek gerek.

burada sorgulanması gereken daha önemli mevzuları vardır.
dünyanın en iyi askeri gücü nasıl bir süreç geçirdi de 4500 kişilik bir gurup çapulcudan pusu yemeye başladı?
türkiye 2000 2007 arasında katledilen 7 tane aselsan mühendisine niye sahip çıkamadı, güvenliğini sağlayamadı?bu mühendislerin israilin bize verdiği askeri mühimmatların ve heronların kodlarını çözdüğü bilinmekteyken niye korunmadı,şu an başımıza ne geliyorsa bu heronlardan gelmiyor mu?
bir zamanlar dünyanın en iyi donanması bizdeyken nasıl oldu da devletin en üst teknolojili petrol arama gemisi piri reis gibi bir yıkıntı gemi oldu?
3 ay eğitim verilerek hadi koçum ,yürüyün mehmetçikler,komando affetmez diyerek gariban çocukları dağlarda bizim için para almadan kahramanlık destanları yazarken o çok üst düzey olan,herkesi tir tir titreten özel harekatlar,bordo bereliler ankarada talim mi yapıyorlar?
bu topraklardaki insanlar hep acı çekmeye mahkum mu?terör olmasa ekonomik kriz,ekonomik kriz olmasa yurt dışı istihbarat saldırıları,o olmasa işkence...
neden hep gariban vatandaşlarımız şehit oluyor?
tsk diskoda askerlerini susuzluktan niye ölüme terk ediyor?
diyarbakır emniyet müdürü ali gaffar okanı,eşref bitlis paşayı,ergenekonun gizli tanığı muhsin yazıcıoğlunu,vali recep yazıcıoğlunu ve daha nicelerini bu devlet neden koruyamadı,istihbarat birimleri kendi ülkemiz içindeki olaylardan niye bi haber,yoksa ses çıkarmıyorlar mı?

Adem Erdoğan
Bu ülkede asker savaşırken özgürlüğü için birileri çoktan mandayı kabul etmiş askere suikast yapıyordu ne oldu torunları geldi aynı şeyi daha ''demokratik'' yapıyor..Ha ne diyorduk Metanet beyler siyaset yok Uganda bu kadar şehit verse PKK yoktu yeminle.

Kim onlar, merak ettim.

Semih Aydın

Allah rahmet eylesin.
Allah rahmet eylesin.

Halmanli
20.10.2011, 22:29
Bu laf banaysa sana birşey diyeyim: Ben kimsenin sempatizanı değilim ve gözüm de körelmedi. Eğer ülkede iç savaş çıkarsa bu yaşadıklarının yanında hiç kalır onun farkına varmanıza çalışıyorum

Sen şimdi yaşadıklarından memnunmusun? Az mı yani bu yaşadıkların?

Sen ben biz birşey yapmazsak, çocukların birer amerikan kölesi olarak ve kimbilir hangi ortamda ne şartlarda büyüyecekler biliyormusun?

Bilsen iç savaşın getireceklerinin yanında hiç kalacağını düşünürdün...

Sefa Murat Dokuz
20.10.2011, 22:32
Doğru konuşmak gerekirse hükümetten terörü bitirmesini beklemeyelim artık. Zaten gerçekçi olursak ne kadar mevcut hükümete muhalif olsamda ben 9 senede Terörün bitebileceğine pek ihtimal vermiyorum. Demokratikleşme çalışmalarına da lafım yok. Ama zaten sürecin yönetiliş biçimi ile terörün bitmesi imkansızdı. Doğru politikalar ile bile 9 senede bitirmek kolay değil. Zaten bu konuyu böyle çözmek için kimsenin elinde sihirli değnek yok. Ama demokratikleşme ile bazı şeyleri karıştırdık biz;
Yıllardan beri Dehap, Hadep , Dtp gibi bir sürü parti kapatıldı, hep Terör örgütünün siyasi uzantısı oldukları yüzünden. Bazıları tek sözcük yüzünden kapatıldı. Ama BDP diye bir parti var şimdi, demokratikleşme çalışmalarındayız diye Kapatılmak için 1000 tane sebep varken halen daha çalışıyor. Bu BDP ve Demokratik Özerklik Konseyi midir nedir bu kişiler, Türk ile Kürt'ün arasına en büyük engeli çeken kişiler.
Bir gün çıkıp Özerklik ilan ettik diyebiliyor, Bir gün çıkıp Pkk ya terör örgütü diyemeyiz diyebiliyor , herkesin bildiği bir kaç cümle yazacağım bana göre Ömür boyu siyasi yasak getirilmesi gerektiren sözler.

Selahattin Demirtaş "Çocuklarınızın ölmesini istemiyorsanız, onları askere göndermeyin"
Aysel Tuğluk "Bizim tabanımız bir nevi Pkk tabanı"
Hasip Kaplan"Sizin terörist dediğiniz bizim için halk kahramanı"
Sebahat Tuncel"30 yıllık mücadelede "18.000 gerilla yaşamını yitirdi, bugun böyle rahat konuşup siyaset yapabilmemizi onlara borçluyuz"
Gültan Kışanak"İsyanımız daha büyüyerek devam edecek taki özgür bi halk olarak ana vatanımızda Kürdistan'da özgürce yaşayana kadar"
Altan Tan"Azdan az çoktan çok gider, İki testiyi çarptırdığınız zaman biri çatlarsa diğeri de kırılır"

Bunlar sadece bir bölümü. Şimdi Pkk mecliste, sokakta her yerde demekki. Şerefsizlik cezasız kalıyor. Hiçbir caydırıcılık yok yasal olarak.
Askerin stratejik hataları ortada, caydırıcılığını kaybettiği ortada. Şimdi Pkklı olmaktan çekinilecek hangi tutunulacak dal var.
Asker yok, Yasalar yok, Hükümet yok... Türkiye Cumhuriyeti, teröristlerin çiftliği haline dönmüş 9 senede kimsenin sesini çıkardığı yok.

Hükümetin demokratikleşme anlamında farklı seslerin zenginlik olarak görüldüğü ortamda vatan hainliği fikirlerini de düşünce özgürlüğüne dahil edip, ancak kendisine karşı eleştirileri düşünce özgürlüğü olarak görmemesi en önemli noktadır. Bu noktada öğrenci hareketlerinin polislerden yediği dayaklar, uzun süreli tutuklu kalmalarına rağmen, Apo posterleri ile sokaklara dökülenlere ilişilmemesi dokunulmaması büyük sorundur. 3-4 dönemdir İç işleri bakanlığının Abdülkadir Aksu x2 Beşir Atalay gibi isimlerde olması, Emniyete baskıyla Kürtlere dokunmayın ilişmeyin baskıları ile öyle bir havalandılar öyle güçlendiler ki, Pkk büyükşehirleri hem bomba deposu yaptı hemde yasadışı işler ile ceplerini doldurdu hemde mahalle kapattı ağalık dayılık otopark mafyaları işlerine soyundu. 9 sene önce böyle güçlü pozisyonda asla değillerdi. Hükümetin Terör Kürt sorunu Pkk bütün çalışmaları fiyaskodur hatta bir çalışma bile yoktur ortada onları kendi haline bırakın gibi bir süreç yaşadık adeta. Aslında bu BDP vekilleri ve Demokratik Özerklik konseyi temsilcileri güneydoğu anadolu bölgesini son 2-3 yılda nerdeyse hepsini PKK lı yaptı. Devlet resmen onların eline bıraktı ordaki halkı. Son seçimlerde bölgede aldıkları oyun artışı da bunun kanıtı. İstanbuldan bile vekil çıkarabildikleri bir durumdayız.

Tayyip Erdoğan'a şu anda çark etti sanırım, artık bu nu kaldırabilecek bir durumda da değil, Açılımdan itibaren verilen 250-300 arası şehit var ve, bunun 6 aylık seçim dönemi eylemsizlik ateşkes dönemi ile geçmiş buna rağmen bu rakam inanılmaz fazla. Başbakan koltuk sevdası adına artık birşeyler yapmaya başlayabilir, yoksa bu 3-4 sene daha böyle devam ederse , akıllı bir millet varsa Türkiyede ki inanmak istiyorum tekrar seçilmesi dünyanın en saçma şeyi olur.

Sefa Murat Dokuz
20.10.2011, 22:40
Kim onlar, merak ettim.

Bu ülke kurulurken kim mandayı kabul etmişti, Kim halkı örgütleyip Tam bağımsızlık için uğraşıyordu bilmiyorsan anlamamış olman gayet normal ;)

Kurtuluş Savaşının özetini(!) bile okusan şu cümlede kimi nereye koyacağını anlardın.

Harun-61
20.10.2011, 22:41
Bazi arkadaslara sacma gelebilir ama...

Bu Terör belasindan kurtulmanin yegane yolu cahil insanlarin kalbine bir sekilde Allah c.c ve Sevgili Peygamberimizin muhabbetini sokmaktir.

Canakkalede savasan Kürt kardesim ile Cerkez kardesimizin ortak özellikleri Iman aski idi, nitekim ebedi Hayati düsünen bir Insan karincaya eziyet vermekden cekinir.

Adem Erdoğan
20.10.2011, 22:42
Bu ülke kurulurken kim mandayı kabul etmişti, Kim halkı örgütleyip Tam bağımsızlık için uğraşıyordu bilmiyorsan anlamamış olman gayet normal ;)

Kurtuluş Savaşının özetini(!) bile okusan şu cümlede kimi nereye koyacağını anlardın.

Bilmiyorum. Aydınlat beni.

Ama kopyala yapıştır yok.

Sefa Murat Dokuz
20.10.2011, 22:43
Bazi arkadaslara sacma gelebilir ama...

Bu Terör belasindan kurtulmanin yegane yolu cahil insanlarin kalbine bir sekilde Allah c.c ve Sevgili Peygamberimizin muhabbetini sokmaktir.

Canakkalede savasan Kürt kardesim ile Cerkez kardesimizin ortak özellikleri Iman aski idi, nitekim ebedi Hayati düsünen bir Insan karincaya eziyet vermekden cekinir.

Başbakan'ı sevmiyorum bunu söylemekten çekinmiyorum, ama geçen gün bir sözü vardı , çok farklı bir konuyu suistimale kalkan BDP ile ilgili.
"Dini Zerdüştlük olanın... diye başlayan. 10 numara mesajdır bana göre :alkış:

7 AHMET 7
20.10.2011, 22:45
NİÇİN, NİÇİN, NİÇİN?

İslâm ve Şeriat mefhumlarından niçin korkuyorsunuz? Siz, küfür rahipleri! İslâm ve Şeriat mefhumlarını, niçin tarafımızdan karşılığı olan bir fikir meselesi olarak değil de, çocukların, izahsız ve cevapsız umacı ruhiyatı içinde görüyorsunuz?

Bizim bu mevzuda söyliyeceğimiz ve dünya çapında izahına girişeceğimiz sözümüz var da, sizin verebileceğiniz cevap niçin yok? Yoksa bu iki mefhum, sizce, ananızı ve babanızı öldürmüş ve ocağınıza incir dikmiş iki kaatilin ismi midir?

(N.F.K. - İdeolocya Örgüsü, Büyük Doğu Yayınları, 16. baskı / s.443'ten)

Harun-61
20.10.2011, 22:45
Başbakan'ı sevmiyorum bunu söylemekten çekinmiyorum, ama geçen gün bir sözü vardı , çok farklı bir konuyu suistimale kalkan BDP ile ilgili.
"Dini Zerdüştlük olanın... diye başlayan. 10 numara mesajdır bana göre :alkış:

Zorla veya korkudan bunlara destek veren cahil Halki kast ediyorum.

.

Sefa Murat Dokuz
20.10.2011, 22:47
Bilmiyorum. Aydınlat beni.

Ama kopyala yapıştır yok.

Kopyala yapıştır sevmem. Ben Yazayım sen eşleştir.
Padişah
İşgalçi Kuvvetler
Türk Milleti
Başkomutan Mustafa Kemal

Türk Milleti mi , Mustafa Kemal mi , Padişah mı mandayı kabul etti ?
İşgalci kuvvetlerin borusu bunlardan hangisine öttü daha doğrusu ?

Ama anlıyorum, bazı kalıplaşmış görüşlerde bütün padişahlar vatan kahramanıdır görüşü vardır, kötü padişah olamaz, padişahtan vatan haini çıkmaz yada bir padişah asla vatan satmaz mantığı vardır. O mantıktakiler Fatih ile sultan vahdettini bir tutacak kadar kıt görüştedir. Onlarla tarih konuşmaya değmez , İlber Ortaylı tavsiye etmek kafidir ;)

AYYILDIZ
20.10.2011, 22:51
Adminler uyuyor mu?Burda herkes siyaset yapiyor.Bu sorun hukumet o bu sorunu degil.Herkes birbirini sucladigi icin bu noktadayiz.

SEDAT
20.10.2011, 22:53
- Merak etmeyin yakında Pkk'nın kabahati yokmuş Ergenekoncular içerden yapmışlar planı açıklaması gelirse hiç şaşırmayın...

Ömer Faruk61
20.10.2011, 22:56
Dini Siyasete Karıştıran 10 sene önce Asker tarafından ezilip kanayaklı ayaklarına yatanlar şimdi Külhan beyi oldu yalan mı? kürtleri tepemize kim çıkardı? 15 sene önce de terör vardı ama bu kadar kaypak değildik? Ne oldu bizlere???

Adem Erdoğan
20.10.2011, 22:56
Kopyala yapıştır sevmem. Ben Yazayım sen eşleştir.
Padişah
İşgalçi Kuvvetler
Türk Milleti
Başkomutan Mustafa Kemal

Türk Milleti mi , Mustafa Kemal mi , Padişah mı mandayı kabul etti ?
İşgalci kuvvetlerin borusu bunlardan hangisine öttü daha doğrusu ?

Ama anlıyorum, bazı kalıplaşmış görüşlerde bütün padişahlar vatan kahramanıdır görüşü vardır, kötü padişah olamaz, padişahtan vatan haini çıkmaz yada bir padişah asla vatan satmaz mantığı vardır. O mantıktakiler Fatih ile sultan vahdettini bir tutacak kadar kıt görüştedir. Onlarla tarih konuşmaya değmez , İlber Ortaylı tavsiye etmek kafidir ;)

Bu konuda sana katılıyorum.

Kukla olarak konulmuş padişahlar vatanda satabilir.

61_Hasan_69
20.10.2011, 22:58
Türklüğe leke vuranlar utansın Gözler Seni Arıyor Şanlı OSMANLI !

omondoles
20.10.2011, 22:59
Tipik nurcu tipi müslüman davranışı, Tam amerikanın istediği hoşgörülü, ılımlı islamcı ( o ne demekse ), ne yapılırsa yapılsın kafasına da vursan ses çıkarmayacak kader diyecek, kendi kendine şiirler okuyacak, herşeyi kader diye kabul edip sinecek müslüman tipi...

Halbuki Müslüman dediğin kafiri korkutacak, emirdir bu Müslümana verilmiş emir

Müslüman cihat edecek, Müslüman 6milyon yahudi dünyanın anasını ağlatırken sinmeyecek yatmayacak öyle ama nerdeeee?

senin o dediğin insan tipi dünyayı değiştiriyor, kitleleri arkasından sürüklüyor. ne zannetin birinin elinde sihirli değnek ve herşey bir anda düzelecekmi? onlar sadece efsanelerde olur. bu millet bir anda bu duruma gelmedi ki bir anda bu durumdan çıksın. belli bir süreç yaşandı. bizim üzerimizde 300 yıldır ölü toprak var ve bir anda kaldıramassın. bizim dedelerimiz kurtuluş savaşında şehit olurken vatan hainleri çoktan zengin olmuş ve ülkenin en önemli yerlerine gelmişlerdi... boş boş konuşma! insanlarıda cıcı cucu diye ayırma. eğer sen müslüman isen hadi çık git dünyada bir sürü müslüman zulüm görüyor onlara destek olmak için düşmanları ile cihad et. ama her işin bir yöntemi vardır. bırak bu ucuz kahramanlıkları. Efendimiz (sav) hudeybiye de gayr-ı müslimlerle anlaşma imzaladığı zaman ona karşı çıkanlar olmuştu. savaşalım diyenler olmuştu. yine müslümanlara mekkede işkence zulüm yapıldığı zaman savaşmadılar, hicret ettiler. senin gibi kahramanlık yapmadılar. çünkü neden? müslüman akıllı olmalıdır. herşeyin bir zamanı vardır.

FC-ST-PAULI-61
20.10.2011, 23:03
Atatürke sallayanlari gördügüm zaman migdem bulaniyor.

Halmanli
20.10.2011, 23:04
senin o dediğin insan tipi dünyayı değiştiriyor, kitleleri arkasından sürüklüyor. ne zannetin birinin elinde sihirli değnek ve herşey bir anda düzelecekmi? onlar sadece efsanelerde olur. bu millet bir anda bu duruma gelmedi ki bir anda bu durumdan çıksın. belli bir süreç yaşandı. bizim üzerimizde 300 yıldır ölü toprak var ve bir anda kaldıramassın. bizim dedelerimiz kurtuluş savaşında şehit olurken vatan hainleri çoktan zengin olmuş ve ülkenin en önemli yerlerine gelmişlerdi... boş boş konuşma! insanlarıda cıcı cucu diye ayırma. eğer sen müslüman isen hadi çık git dünyada bir sürü müslüman zulüm görüyor onlara destek olmak için düşmanları ile cihad et. ama her işin bir yöntemi vardır. bırak bu ucuz kahramanlıkları. Efendimiz (sav) hudeybiye de gayr-ı müslimlerle anlaşma imzaladığı zaman ona karşı çıkanlar olmuştu. savaşalım diyenler olmuştu. yine müslümanlara mekkede işkence zulüm yapıldığı zaman savaşmadılar, hicret ettiler. senin gibi kahramanlık yapmadılar. çünkü neden? müslüman akıllı olmalıdır. herşeyin bir zamanı vardır.

He he aynen öyle, Bana akıl fikir verme, senin fikrin sana kalsın, benimkide bana. İnan çokta umrumda değil ne düşündüğün, benim düşüncemde seni ilgilendirmesin oda umrumda değil. insanlar çoktan cici cucu diye ayrılmış, ayıran da senin o kitleleri peşinden sürükleyen dediklerin

Efendimizden sonra Müslümanlar kaça bölündüler ? Hepsi hakmıdır şimdi? Eğer sen müslüman isen diye bir cümle kurman da çok ilginç, yakışır sana birader

lazoli06
20.10.2011, 23:05
Yanlış olmasın filistinde ölenlerde "şehit" diye adlandırılıyor..sade bize özel değil Şehitlik mertebesi..
Orasını Allah bilir.
Sana birşey anlatayım.Bu mavi marmara olaylarından sonra bir iş için iki tane İHH yetkilisi şirketimize geldi.Olaylardan falan muhabbet açıldı neyse sonunda bari yardımlar yerlerine ulaşabildi mi diye sordum?
Ne cevap aldım biliyor musun?Adam bana "boşver yardımları İsrail'in fiyakasını nasıl bozduk ama?" dedi.
Her sakallıyı hoca sanmayacaksın.

İlker Akçay
20.10.2011, 23:07
Ne saçma salak bir noktaya geldiniz..Adam gibi acıyı bile paylaşmayı beceremiyoruz..Biri Atatürk'e hakaret eder diğeri hükümete ondan zaman bulan muhalefete...Bari yazmayın da topraktakilere saygınız olsun biraz...

Ne berbat,iğrenç,hoşgörüsüz bir millet! olduk biz..Sen ıslah eyle Ya Rab..

Halmanli
Atatürke sallayanlari gördügüm zaman migdem bulaniyor.

Benim midem bulanmıyor, sinirde olmuyorum,

bu tipleri gördükçe Atatürk'ün ne kadar büyük bir adam olduğunu daha da iyi anlıyorum.

ömründe evindeki insanları bile bir amaç için biraraya getiremeyecek çapsız insanlar, milyonları kurtuluş mücadelesinde bir araya getirmiş bir insan'ı küçümseyecek kadar kendilerinden bihaberler

Atatürk, çok büyük adamdı

O zamanlarda Damat ferit hükümetinin memleketi sattığından bihaber milyonlar vardı, o zamanda yapacak birşey yok amerikan mandasına girelim diye anıranlar vardı, o zamanlar da o vardı bu vardı

Hepsini bir amaç uğruna bir araya getirdi, öyle yada böyle.

Sibel
Bu başlığı kapatsak daha iyi olacak sanırım.
Şehitlerimize bile saygı duymuyoruz.
Yazıklar olsun.

SEDAT
20.10.2011, 23:08
Sedat abi Allah'a şükür etmek lazım yine, Ben Atatürk'ün Amerikaya konuşması videosunu kanıt gösterip, Türkiye'nin başına Abd'yi Atatürk bela etti diyenini gördüm. Yarın da Pkk'yı Atatürk kurdu diyebilecek kadar aşşalık insanlar ortaya çıkabilir.

- Atatürk'ün yaptıklarına bakmak lazım , tabiki diğer vatan evlatlarıyla elele verip bizi belkide Hristiyan olmaktan kurtardılar inancı felan Allah'(c.c)la arasındadır kime ne , sen şuan rahat ibadet yapabiliyomusun ?yapıyosun.Hala bu insana laf atmak , hala kin duymak hala ondan bu yana onun gibi taktisyen , deha bir insanın Türkiyeye gelmediğini kanıtlar , zira başka biri olsaydı memleketçe onuda rezil etmeye çalışırdık.

Harun-61
Baslik cigrindan cikti.

Yazik bize !!!
:(

seyduna_efil
Atatürk ile Türkiye Cumhuriyeti'nde bugune kadar gelmiş geçmiş hiç bir lider kıyaslanamaz kıyaslanmamalı..Ama şu iddia edilebilir: Atatürk'ten sonraki en güçlü lider RTE'dir....

Bu arada iş Atatürk'e hakaret noktasına geldi,yöneticileri göreve davet ediyorum..Biraz daha ilerlerse iş kanuni olarak suç işlenmiş olur...

Sefa Murat Dokuz
20.10.2011, 23:09

Bende Müslümanım, size hiç katılmıyorum benim ne işim olur cihatla mihatla yahu. Ben Türk'üm ve Türk milletinin menfaatleri ve Türkiye Cumhuriyeti menfaatleri benim için herşeyden önce gelir. Müslümanlığım benim bireyimdedir, Allah ile olan bağımdır, dinimdir, ibadetimdir. Eğer gerizekalı bir Müslüman kendi liderini davul zurnayla indirip sonra sömürgeleşip köle olmuşsa beni hiç ilgilendirmez. Türk milletinin menfaatleri için çalışmak her zaman herşeyden önce gelir , gelmelidir.

Sibel
20.10.2011, 23:10
Özge'cim, başlıktasın sanırım. Başlığı kapatmalısınız bence...
Böyle olmaz, ayıptır.

omondoles
20.10.2011, 23:11
He he aynen öyle, Bana akıl fikir verme, senin fikrin sana kalsın, benimkide bana. İnan çokta umrumda değil ne düşündüğün, benim düşüncemde seni ilgilendirmesin oda umrumda değil. insanlar çoktan cici cucu diye ayrılmış, ayıran da senin o kitleleri peşinden sürükleyen dediklerin

Efendimizden sonra Müslümanlar kaça bölündüler ? Hepsi hakmıdır şimdi? Eğer sen müslüman isen diye bir cümle kurman da çok ilginç, yakışır sana birader

Neden ? Herkes müslüman olmak zorunda mı( ki ben içinde olmak için müslüman isen dedim)? Cümlenden müslüman olduğunu çıkararak sana tavsiye ettiğin cihadı yapmanı beklerim. Ne bekliyorsun?

ibrahim
20.10.2011, 23:11
Ne saçma salak bir noktaya geldiniz..Adam gibi acıyı bile paylaşmayı beceremiyoruz..Biri Atatürk'e hakaret eder diğeri hükümete ondan zaman bulan muhalefete...Bari yazmayın da topraktakilere saygınız olsun biraz...

Ne berbat,iğrenç,hoşgörüsüz bir millet! olduk biz..Sen ıslah eyle Ya Rab..
Dilimde tüy bitti söyleye söyleye... Parmaklarimda derman kalmadi yaza yaza...

omondoles
20.10.2011, 23:12
Bende Müslümanım, size hiç katılmıyorum benim ne işim olur cihatla mihatla yahu. Ben Türk'üm ve Türk milletinin menfaatleri ve Türkiye Cumhuriyeti menfaatleri benim için herşeyden önce gelir. Müslümanlığım benim bireyimdedir, Allah ile olan bağımdır, dinimdir, ibadetimdir. Eğer gerizekalı bir Müslüman kendi liderini davul zurnayla indirip sonra sömürgeleşip köle olmuşsa beni hiç ilgilendirmez. Türk milletinin menfaatleri için çalışmak her zaman herşeyden önce gelir , gelmelidir.

hacı sana bişe demedim ben . cihadı savunan bir arkadaş varda asalım keselim parçalayalım diyor ona idi lafım...

seyduna_efil
20.10.2011, 23:13
Sosyal terör foruma sıçradı....

Bu arada Atatürk'e hakaret edenler unutmamalı ki "Ona" hakaret etme ÖZGÜRLÜĞÜNÜ yine onun sayesinde kazandınız..

Harun-61
20.10.2011, 23:15
Yokmu Forum Yöneticisi arkadas buralarda ??

KÖKSAL AYDIN
20.10.2011, 23:17
Burada yayınlanan videoların dün yaşanan olaylarla ne ilgisi var.

Bunlar neden buraya koyulur acaba?

Gökçebey
20.10.2011, 23:41
Hayırdır arkadaşlar, neyi paylaşamıyoruz? Neyin kavgasını veriyoruz yine? Yine neyin cepheleşmesini yaşıyoruz? Daha biz bir araya gelip de konuşup tartışamıyoruz, eli silah tutan teröriste mi bir şeyler anlatacağız? O silahla yapıyor, biz sözlerle öyle mi?

Herkes kendine gelsin. Ağzından çıkanı da, yazdığını da 2 kere düşünsün lütfen. Hala bir yerleri karalama, bir yerleri de savunma derdindeyiz. Siz burada siyasi bir savaş verirken Çorumlu şehidimizin annesi üzüntüden ecelle pençeleşiyor. Bari onlara bir saygınız olsun. Bizler ki burada akil bir şekilde memleket meselerine değiniyoruz, gözü dönmüş politikacılardan bir farkımız yok. Ateş hep düştüğü yeri yakmasın arkadaş, biraz da vicdanlarınızı ve zihinlerinizi yaksın. Birbirinize kara propaganda yapmayı bırakın Allah'ınızı severseniz. 10bin askerimiz dağ bayır geziyor şu an. Sizler burada siyasetin dibine vurun, kamplaşın, birbirlerinize siyasi fikirlerinizi empoze etmeye çalışın diye değil.

Yazıktır, günahtır. Cenaze evini siyaset meydanına çevirmeyin. Allah rızası için.

Özge
20.10.2011, 23:46
Üzülmeyi bile doğru düzgün beceremiyoruz.

Faik Yılmaz
21.10.2011, 08:40
yine bir şehit daha.....

1 polisimiz şehit oldu

Adana'daki korsan gösteride ağır yaralanan polisimiz bugün kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Adana'da, geçtiğimiz Pazar günü terör örgütü yandaşlarınca düzenlenen korsan gösteride, içi çivi dolu el yapımı bombanın patlatılması sonucu yaralanan 4 polisten biri olan polis memuru Veli Ataşçı, akşam saatlerinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Gülbahçe Mahallesi, Obalar Caddesi üzerinde toplanarak PKK ve elebaşları Abdullah Öcalan lehine slogan atan göstericiler, müdahale etmek üzere gelen polise hain bir tuzak düzenleyerek, kazdıkları bir çukurun içerisine el yapımı bomba yerleştirdi. Kovalama sonucu patlayan bombadan fırlayan çiviler, Çevik Kuvvet polisleri Ali Şener, Yunus Emre Önderci, Veli Ataşçı, İbrahim Yılmaz ile Mehmet Hatip Arslan ve Mehmet Dağtekin adlı 2 sivil vatandaşın yaralanmasına neden oldu.

Durumu ağır olan polis memurlarından Veli Ataşçı, tedavi gördüğü Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybetti. Şehit polis için yarın Adana İl Emniyet Müdürlüğü'nde tören yapılacak

Faik Yılmaz
21.10.2011, 15:35
Öldürülen terörist sayısı maalesef dünki gibi açıklanan 25 değil......Zaten 25 civarında diye net olmayan ifadeler kullanılıyordu....ancak açıklanan rakamlarla dünki rakamlar çok farklı....

Kekliktepe'de bir PKK'lının cesedi bulundu

Hakkari Valisi Muammer Türker, Kekliktepe bölgesinde yürütülen arama tarama faaliyetleri esnasında bir PKK'lının cesedinin bulunduğunu söyledi.

Güncelleme:21 Ekim 2011 14:48
HAKKARİ (İHA) - İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Vali Türker, 24 askerin şehit edildiği Kekliktepe bölgesinde arama tarama faaliyetlerinin yürütüldüğünü belirterek, "Yapılan çalışmalar sırasında bir teröriste ait ceset bulundu" dedi.
Bulunan PKK'lının cesedi ile birlikte saldırıdan sonra ulaşılan ceset sayısı 4 oldu.

Serdar A
21.10.2011, 16:29
Abartısız söylüyorum, Çukurca'nın sivil halkı boşaltılıp haritadan silinmesi gerekir.

O bölgeyi çok iyi örgütlemişler , sivil halk diye nüfusta görülen adedin belki yarısı aktif olarak örgüt faaliyetlerinin içinde . Asker çarşıya inemez , hayatlarında bir kez daha görmeyecekleri gariplikte , vahşi bir doğanın içinde sadece bekler durur . Haftada bir görüntü alınır ve bir kaç dakika dağlar kurşunla dövüldükten sonra , tekrar beklemeye başlar , ta ki asker haince kurulmuş bir pusunun içine düşene dek . Güneydoğudaki askere , göğüs göğüse savaşacaksın deseler çoğu zil takıp oynar . Bu gün orada olan çok başka bir psikoloji , çok başka . Bunun İstanbuldan , Ankaradan , Trabzondan rahatça anlaşılabilmesine imkan yok .

Sefer A.
21.10.2011, 18:37
diger baslikta yazmayi unutmustum bunu : dün sabah kalktigimda unuttugum bir kanali izliyordum daha dogrusu dinliyordum tam izlemiyordum ve 52 pkklinin öldürüldügünü söylüyordu, etkisiz hale getirildigini söyledi basta ama diger sunucu yakalandi mi öldürüldü mü demisti ve öldürüldü anlamina geldigini falan söyledi ama tam resmi bir bilgi yok gibi seyler diyordu ama çok iyi hatirliyorum 52 pkklinin öldürüldügünden bahsediliyordu

bordo61
21.10.2011, 18:43
Hala operasyon detayları gelmedi.

Öldüremedik mi acaba canileri.

Öldürülmek fiili '' etkisiz hala getirmek'' şeklinde kullanılıyor genellikle

bahadır2561
21.10.2011, 18:59
Siirt'te çatışma: 1 şehit

Siirt'in Pervari ilçe kırsalında arazi taraması yapan güvenlik güçlerine terör örgütü mensupları tarafından yapılan taciz ateşinde 1 uzman çavuş şehit oldu, 1'i teğmen 3 asker yaralandı. Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için sıcak takip sürüyor.

Siirt'in Pervari ilçesi Doğan köyü kırsalı ile Herekol bölgesinde arazi taraması yapan güvenlik güçleri bir grup PKK'lı ile karşılaştı. Askerlerin "Teslim ol" çağrısına teröristlerin uzun namlulu silahlarla karşılık vermesi üzerine 4 asker yaralandı. Yaralı askerlerden bir uzman çavuş helikopterle kaldırıldığı Siirt Askeri Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalere rağmen kurtarılamadı. 1 teğmen ve 2 uzman çavuş ise Siirt Askeri Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Durumlarının ağır olduğu belirtilen teğmen ile uzman çavuşlardan biri, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Diyarbakır Asker Hastanesi'ne sevk edildi.

Çıkan çatışmanın ardından dağlık ve ormanlık alana kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için hava destekli sıcak takip başlatıldı. Siirt 3. Tugay Komutanlığı'ndan kobra tipi helikopterler çatışma bölgesine sevk edildi. Vali Musa Çolak, teröristlerin yakalanması için bölgede geniş kapsamlı operasyonun sürdüğünü söyledi.

http://www.haberturk.com/yasam/haber/681533-siirtte-catisma-1-sehit

Necmettin ALTUNTAŞ
21.10.2011, 19:06
Hala operasyon detayları gelmedi.

Öldüremedik mi acaba canileri.

Öldürülmek fiili '' etkisiz hala getirmek'' şeklinde kullanılıyor genellikle

harekat tamamlandıktan sonra açıklanacak her halde.

Batuhan
22.10.2011, 12:43
TRT'nin haberine göre, Çukurca Kazan Vadisi'nde yürütülen operasyonlarda 32 terörist öldürüldü. Ölü terörist sayısının artabileceği belirtiliyor.

AYRINTILAR GELİYOR

http://www.dha.com.tr/hakkari-cukurca-kazan-vadisinde-cok-sayida-32-terorist-olduruldu-sondakika_224375.html

28TS61
22.10.2011, 12:53
TRT'nin haberine göre, Çukurca Kazan Vadisi'nde yürütülen operasyonlarda 32 terörist öldürüldü. Ölü terörist sayısının artabileceği belirtiliyor.

AYRINTILAR GELİYOR

http://www.dha.com.tr/hakkari-cukurca-kazan-vadisinde-cok-sayida-32-terorist-olduruldu-sondakika_224375.html

milletin gazi alinsin diye yapilan haberler. lesleri göstersinlerde inanalim.
günlerdir yok x yere ates ediyoruz, yok x kampa saldiriyoruz, x yere giriyoruz x kadar taburla diye haberlerin ardi arkasi kesilmiyor. insan bu zamana kadar nerdeydiniz diye soruyor kendi kendine.

Yaşar
22.10.2011, 13:13
Bu operasyon gazımızın alınması ve şehitlerimizin intikamının alınması açısından yapılan bir operasyon.
Fakat hepimiz de biliyoruz ki terör bu şekilde ancak yavaşlatılır, bitirilemez.

navarro
22.10.2011, 13:55
"Şehit babasına şok hapis"

Gaziantep'te şehit oğlunun cenaze töreninde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Ahmet Kömür, 11 ay, 25 gün hapisle cezalandırıldı. 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına tutuksuz yargılanan Ahmet Kömür ile avukatı Mehmet Özdemir katıldı.

Ahmet Kömür, savunmasında sözlerinin anlık bir tepki olduğunu ve iddia edilen sözleri söylediğini belirtti.

Hakim, Ahmet Kömür'ün 11 ay, 25 gün hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Mahkeme cezayı erteledi.

http://www.tercuman.com.tr/v1/haber.asp?id=42940&baslik=%DEehit+babas%FDna+%FEok+hapis&katid=1

Batuhan
22.10.2011, 13:57
"Şehit babasına şok hapis"

gaziantep'te şehit oğlunun cenaze töreninde başbakan recep tayyip erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan ahmet kömür, 11 ay, 25 gün hapisle cezalandırıldı. 3. Sulh ceza mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına tutuksuz yargılanan ahmet kömür ile avukatı mehmet Özdemir katıldı.

Ahmet kömür, savunmasında sözlerinin anlık bir tepki olduğunu ve iddia edilen sözleri söylediğini belirtti.

Hakim, ahmet kömür'ün 11 ay, 25 gün hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Mahkeme cezayı erteledi.

http://www.tercuman.com.tr/v1/haber.asp?id=42940&baslik=%deehit+babas%fdna+%feok+hapis&katid=1

14.07.2006

TSelif
22.10.2011, 13:58
O askerler şehit olmadan öldürülemiyor muydu köpekler. Ama kim gövde gösterisi yapacak :mad:
İtler önünden geçsin ama sen onları vurmak için emir bekle... bekle gelecek emir... 2 gün sonra seni vursunlar ...
Lanet olsun :mad:

Uğur Ö.
22.10.2011, 14:20
Askerler şehit olmadan neden yapılmaz bunlar okadar askeriye ye masraflar ne için milletin gazını almak içinmi yazıklar olsun

Armağan Dere
22.10.2011, 14:49
http://www.haberturk.com/gundem/haber/681582-pkknin-lider-kadrosuna-agir-darbe

MAĞARA DELEN BOMBALAR
10 Ekim'de gerçekleşen bu hava operasyonu TSK'nın, PKK'nın üst kadrosu üzerinde en net sonuç aldığı operasyon oldu.

Son dönemde gerçekleştirilen hava operasyonlarında PKK'ya ağır darbeler vurulduğu medyada da yer almıştı. Birçok terör uzmanına göre, TSK son operasyonlarda mağaraları delen bombalar kullanmaya başladı ve bu da terör örgütüne ağır darbeler vurdu

hüseyin1975
22.10.2011, 15:54
32 LES KARGASI ölmüs, Insallah hepsi ölür!

navarro
22.10.2011, 15:57
14.07.2006

evet tarihin eski olması daha vahim değil mi? sen molotof atan pkklıları ertesi gün serbest bırak, bayrak indiren pkklılara ceza değil iş ver sonra git şehit babasını hapse attır ondan sonra herkes tvlerde birbirine sorsun neden pkk ile başedemiyoruz diye

yaramaz çocukları ağlayınca oyuncak alıp şımarttıkları gibi şımartıp durdular bu teröristleri, işte sonuç kaç ocak söndü gitti

siz bir yerlerinizi açılım diye açıp durursanız böyle açık buldukarı yerden

ondan sonra orduya suç atan atana, TSk nın en özel kuvvetleri siyasilerin emriyle afganistana gönderildi, abdnin bekçiliğini yapıyor

onları oraya gönderen siyasiler neyin peşindeydi acaba?

navarro
22.10.2011, 16:01
32 LES KARGASI ölmüs, Insallah hepsi ölür!

bunlara inanıyormusunuz?

bu medyanın hiçbir dediğine inanmayın

neymiş, peşmerge istihbarat sağlamış mehmetçik vurmuş ???

hadi ya? barzani destek verecekmiş oldu oldu

1 tane pkklı bile kalmadı, ne kuzey ırakta ne de doğu kırsalında, pkklılar saldırıyı yaprıktan sonra şehirlere dağılıp halkın içine karıştılar bunların peşmerge kıyafeti giyip dağlarda dolaştığınımı sanıyorsunuz? millet çocuk mu? git dağı bombala şu kadar kampı vurduk biz bilmem ne

navarro
22.10.2011, 16:13
bdp binasından çok sayıda molotof çıkmış

http://www.internethaber.com/bdp-ilce-binasina-sok-baskin-379311h.htm

ne olacak peki? hiçbirşey

sonra pkk sırununu neden çözemiyoruz

Ahmet Öztürk
23.10.2011, 06:50
İŞTE ÖLDÜRÜLEN O TERÖRSİTLER VE DOĞUM YERLERİ:

*1989 İran doğumlu, 2008 katılımlı, Agit Rojhilat kod adlı Rahim Yusuf

*1987 Diyarbakır doğumlu, 2005 Mardin katılımlı, Kamuran Serbest kod adlı Zeki Savgın

*1985 İran doğumlu, 2007 katılımlı, Kani Urmiye kod adlı Muhammed Hatemi

*1988 Suriye doğumlu, 2007 katılımlı, Rojhat Artêş kod adlı Ciwan Keçel

*1990 İran doğumlu, 2006 katılımlı, Serdar Berxwedan kod adlı Numan Temoyi

*1990 İran doğumlu, 2007 katılımlı, Viyan Tolhildan kod adlı Pervane Delayi

*1988 Van doğumlu 2008 katılımlı, Zinar Xeribo kod adlı Erhan Sucai

Mynet.com

Sefer A.
23.10.2011, 07:55
bu kkadar basit agabey, bu resimlerden istiyoruz bolca, cani terörïst bölücüler bunu hak ediyor

ilhan
23.10.2011, 09:34
Hikayelere, mavallara inanmayın.
Boş dağlar bombalanmaya devam edilsin.
*
Biz hazırız!

Mollasalihoğlu
23.10.2011, 10:27
Arkadaşlar bu fotoğraflara gerek yok.

Biz ordumuzun gerekeni yaptığından eminiz..

Ertan 51
23.10.2011, 11:32
Geçmişteki savsaklamalara bakınca şuan ki gidişat iyi bana göre,
söylenecek çok şey var tabi,niye bu zamana kadar bu kadar ciddi hesap sormadık diye ama geçmiş geçmişte kaldı inşallah bundan sonra kararlılığımız devam eder ve ihmal olmaz.
Rabbim yardımcısı olsun tüm güvenlik güçlerimizin,dualarımız sizinle.

Emorfo
23.10.2011, 12:12
Milletimiz alışmıştı halbuki şehit verirken golf oynayan tenis oynayan ordu evlerinde ailecek sefa süren paşalara, yeni paşaların operasyonları yerinden yönetmesi benim hoşuma gitti. Milleti ile aynı duyguları paylaşmayan paşalarla hangi konuda neyi sonuçlandıracaksınız. Millet o paşalardan fazla bir şey istemiyordu aslında birazcık hassasiyet, birazcık gurur şeref, ancak adamların derdi Türkiye değildi Kudüs'te ağlama duvarında ağlamakla meşgüllerdi.

Operasyonların sonuna kadar sürmesini temenni ediyorum ancak yine kısa keseceklerdir. Türkiye haklı olduğu davada sonuna kadar gidip ileri karakollar kurmalı, bütün kamplara girip temizleyip yok etmeli. Diğer türlü pek bir şey değişmeyecek.

navarro
23.10.2011, 13:23
bundan bir ay önce yine bir pkk saldırısında şehit düşen askerlerimizin olduğu günden sonra gazetesinde "15 inek telef oldu" diye bir haber yapan kağıt parçası bugünde "anaları kahreden haber genelkurmaydan geldi 49 pkklı öldürüldü" yazmış

e hangi gazete olduğunu yazmama gerek yok tahmin edersiniz

Adem Erdoğan
23.10.2011, 13:38
bundan bir ay önce yine bir pkk saldırısında şehit düşen askerlerimizin olduğu günden sonra gazetesinde "15 inek telef oldu" diye bir haber yapan kağıt parçası bugünde "anaları kahreden haber genelkurmaydan geldi 49 pkklı öldürüldü" yazmış

e hangi gazete olduğunu yazmama gerek yok tahmin edersiniz

Linki koyabilirmisin acaba?

navarro
23.10.2011, 13:57
Linki koyabilirmisin acaba?

arkadaşım link "şike soruşturması" bölümünün son sayfasında var bir arkadaş koymuş, ben yeminliyim o kağıt parçasının ismini ne anmak ne de buraya haber koymam

şike soruşturması konusunun son sayfasında sami kuk adlı arkadaş linki koymuş

o linke bakarsan yüz karası bir haber daha var, neden bu kadar asker öldü (şehit diyemiyorlar) sorusuna cevap pkk askere nokta operasyon yapmış diye yazmışlar

cemoli5408
23.10.2011, 16:13
Hakkari (http://www.milliyet.com.tr/index/Hakkari)'nin Şemdinli (http://www.milliyet.com.tr/index/Semdinli) ilçesi tekerli sınır jandarma taburunda keşif yapan askerlerden 2'si mayın (http://www.milliyet.com.tr/index/mayin) patlaması sonucu şehit oldu.
Öte yandan Hakkari'nin Çukurca ilçesi Kazan Vadisi'nde sürdürülen operasyonlarda pkklılarla sağlanan sıcak temasta 1 astsubay şehit oldu, 6 asker yaralandı.

Kaynak: Milliyet

Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Allah'ın laneti teröristlerin üstüne çöksün inşallah.

Sefer A.
23.10.2011, 16:53
inanamiyorum yaaa
ALLAH rahmet eylesin, basimiz sag olsun

bordo61
23.10.2011, 17:00
3 Şehit olunca dikkat çekmiyor çok duyarsız olduk çok

Akif Gür
23.10.2011, 17:09
allah rahmet eylesin..

bu aralar terör olayları aşırı arttı...

kış gelince umarım güvenlik güçlerimiz operasyonlarına devam eder..

Bilâl ÇOBAN
23.10.2011, 17:17
allah rahmet eylesin..

bu aralar terör olayları aşırı arttı...

kış gelince umarım güvenlik güçlerimiz operasyonlarına devam eder..

Devam etme şansları yok ne yazık ki..

Ilelioglu
23.10.2011, 17:47
Allah rahmet eylesin.

Canberk
23.10.2011, 17:48
Haberlerde bile çıkmıyor aheey ...Ne hale geldik .

Canberk
23.10.2011, 17:54
Dalga geçiyorlar sanki .

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/312293_10150352648052561_665977560_8130530_1089565 351_n.jpg

Ilelioglu
23.10.2011, 17:57
Kimseyi öldürdükleri felan yok bence.

Her sehit haberinde oldugu gibi yetkililer bos konusuyorlar.

Pesmergeler PKK'ya müdahale etmiyorlar ve bizimkiler onlarla halen isbirligi yapma gayretinde. Ac iste Savasini...O kadar.

Sefa Murat Dokuz
23.10.2011, 17:59
Medya almış ayarı, internet olmasa doğru düzgün duyulmayacak belkide ! Mekanları cennet olsun şehitlerimizin.

bASTURk
23.10.2011, 18:10
Vatan sağ olsun.İki askerimiz kalleşçe mayın tuzağıyla şehit düşmüş.Allah vatanımıza kastedenlere ve onların destekçilerine lanetini eksik etmesin.

Akif Gür
23.10.2011, 18:18
aha yine girdik siyasete..

şu terör konusunda birlik olalım bari..

Mehmet Zeki
23.10.2011, 18:34
Allah rahmet eylesin.

Sefa
23.10.2011, 18:35
Allah rahmet eylesin!

Ülkemizin aciz hali bizi çok ama çok üzüyor!

canna52
23.10.2011, 18:44
allah gani gani rahmet eylesin..

olan gencecik cocuklarimiza oluyor malesef. insallah propagandayla beyni hosaflasmis it surusu pesinde kosacagimiza bu olaylarin planlayicilarini, perde arkasinda olan bitene kiskis gulen, iki taraftaki savas tuccarlarini, tek taptigi sey menfaat ve guc olan vatan hainlerini, arkasindan geleceklerin cesaretini kiracak sekilde yerin dibine gecirecek guce kavusuruz.

Özge
23.10.2011, 19:02
Ne kadar kötü bir gün.Hem şehitlerimiz hem deprem.Allah rahmet eylesin.Ne zaman son bulacak offf :(

Berkan
23.10.2011, 19:06
Vergi vermezsin, yardım alırsın.Elektrik parası vermezsin evinde 3 tane klimayla yazı kışı geçirisin. Cahilim dersin, öğretmenimi şehit edersin, hastayım dersin doktorumu şehit edersin,yolumuz yok dersin, mühendisimi şehit eder yola mayın döşersin. Resmi dilini bile öğrenmeye tenezzül etmediğin devletten iş beklersin, fakirim dersin ama inatla çoğalıp virüsleri bile kıskandırırsın, fakirim dersin aşiret düğününde 20 kilo altınla görgüsüzlüğün dibine vurursun.Sıkıntın varsa gel savaşalım deriz, gelmezsin ama; arkamızı döndüğümüzde pusu kurarsın.Devletten çocuk başına para istersin, sonra o çocukları devlete düşman edersin;
"Allah'ım düşmanın bile şereflisini versin !

Alıntıdır ama yazan arkadaş çok güzel yazmış.

Ömer Faruk61
23.10.2011, 20:37
Bu Şehitler dahada artacaklar Medyaya sus dedikleri şehitler..Çukurcada daha fazla şehit vardı.Morgta bekletiyorlar şehitleri...

hodlu
23.10.2011, 20:38
İyi haber almak haram bu millete.Allah rahmet eylesin...........

Canberk
23.10.2011, 20:40
Daha 3 gün oldu şehidimizi toprağa vereli akşam ki çatışmada Şehit olanlardan biri de Sinopluymuş.

Hürgün Aygün
23.10.2011, 20:57
Kötü haberler devam ediyor.
Tüm milletimizin başı sağ olsun.Allah'ım ne olursun bitsin artık bu kâbus gibi günler...

ErtuGrul
23.10.2011, 21:37
Tekeli taburu benim askerligimi yaptigim yer,Allah rahmet eylesin askerlerimize...

Barış Burak
23.10.2011, 21:39
yine haince pusu.... leşlerinizi inşaallah aanız babanız tanıyamaz şerefsizler...

yalniz adam
23.10.2011, 22:50
hiç hümanist olamayacağım...adamlar depremi bile devlet aleyhine kullanıyor.. http://www.internethaber.com/vatandas-valiye-boyle-kufur-etti--379527h.htm

Sibel
23.10.2011, 23:02
Yine şehit verdik. Yine yine yine!
100 terörist etkisiz hale getirilmiş. Nedense hiç inandırıcı değil.
Allah bize yardım etsin.

MuratJ
23.10.2011, 23:22
Dalga geçiyorlar sanki .

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/312293_10150352648052561_665977560_8130530_1089565 351_n.jpg
Bu vatan haini, soysuz, şerefsizleri kaynak gösterip yüce TSK'ya eleştiride dahi bulunmak vatana ihanete bulaşmaktır!!!

TSelif
23.10.2011, 23:37
Bu mayın işine bir çözüm bulunsun artık nedir bu ya :mad:

Kaya
23.10.2011, 23:39
http://www.bordomavi.net/Giris/giris231011.jpg

Kaya
23.10.2011, 23:39
http://www.bordomavi.net/Giris/giris231011.jpg

6Şafak Aydın1
23.10.2011, 23:58
Basimiz sagolsun.

İlyas Özdemir
23.10.2011, 23:59
ya bu kağıt parçası nasıl birşey İstilal Savaşindaki mütekere basınını geçmiş vaziyette!!

inadina61_08
24.10.2011, 00:00
Allah'ım yeter ne olur yeter Büyük ALLAH'ım bunlara cezalarını sen ver; başka Şehit olmasın YETERRRRR...

Fanatik34
24.10.2011, 00:48
Artik TV´lerde Sehit Cenazelerini degil, bu leslerin ölü bedenlerini görmek istiyorum...

Nedense bazi seyler hic inandirici degil. Öyle reklam yapa yapa giriyorsun...Telsiz konusmalarinda cok ilginc "Kürtce degil, yabanci dil degil, Türkce konusuyorlar"

Hekimoğlu
24.10.2011, 01:19
Pkk amacına ulaşmış millet TSK ya degil çapulcuya inanıyor dezenformasyonu iyi yutuyor halkımız daha çok şehit varmış morgda bekletiliyormus peh Allah akıl fikir versin öldürülen pkkliya da inanmayip ceset fotografı istiyor millet trajik gercekten psikolojik olarak kaybetmişiz.

antagonist
24.10.2011, 01:20
Bu Şehitler dahada artacaklar Medyaya sus dedikleri şehitler..Çukurcada daha fazla şehit vardı.Morgta bekletiyorlar şehitleri...

Bilerek veya bilmeyerek örgütün kara propagandalarına alet olmayın.

Kaya
24.10.2011, 15:23
İntikam alacaktık!
Mislini yapacaktık!

28 şehite karşılık 49 terörist öldürüldü...
Operasyona 5.000 asker katılmış...

Şimdide geri çekiliyoruz...

İşte vatan için canını feda eden askerlerimizin değerinin bir hiç olduğu görmüş olduk...

YENİ ŞEHİTLER VERENE KADAR OPERASYON SONLANDIRILMIŞ!

ALLAH SİZİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN!

Sefer A.
24.10.2011, 15:28
İntikam alacaktık!
Mislini yapacaktık!

İşte vatan için canını feda eden askerlerimizin değerinin bir hiç olduğu görmüş olduk...

nerden çikti simdi bu yaaaa hani bitirene kadar devam edeceklerdi hani genelkurmay baskani evine girmeyecekti...........

Faik Yılmaz
24.10.2011, 15:29

Pkk nın haer sitesi şehit sayısının aslında 81 olduğunu tepki olmasın diye şehitlerin morglarda bekletildiğini yazdı....

1-2 saat geçmeden bütün haber sitelerinde sanki gerçekmiş gibi yayınlandı bu haber.....

ve hala yankıları sürüyor....

köyümde kopan eleltrik tellerinin bile 1-2 saatte bütün Türkiyenin haberi olduğu bir iletişim çağındayız.... ( Not: kopan yüksek gerilim hattı önce düşen helikopter sanıldı ama sonra gerçek öğrenildi)

Mesela Trabzonun herhangi bir köyüne şehit gelse aında bütün şehrin haberi olur....

Hal böyle iken yok 50 şehit veridk haber vermiyorlar.... gibi haberlerle bilmeyerekte olsa teröristlerin ekmeğine yağ sürmeyelim....

Faik Yılmaz
24.10.2011, 15:33
Pkk amacına ulaşmış millet TSK ya degil çapulcuya inanıyor dezenformasyonu iyi yutuyor halkımız daha çok şehit varmış morgda bekletiliyormus peh Allah akıl fikir versin öldürülen pkkliya da inanmayip ceset fotografı istiyor millet trajik gercekten psikolojik olarak kaybetmişiz.

parçalanmış Terörist cesedi görmek isteyenler ( ne yapacaklarsa artık ) Malatya Devlet Hastanesine gidebilirler zira teröristlerin leşleri orada....

Şahsen ben genelkurmayın ilk açıklamasına inanıyorum....

ki 49 leş zaten çok az bir rakam 24 şehide karşılık...

Faik Yılmaz
24.10.2011, 15:51
Şehit Ferdi Bolat toprağa verildi
24 Ekim 2011 / 15:20
Hakkari'de şehit olan Ferdi Bolat doğum gününde toprağa verildi.

Hakkari’de mayın patlaması sonucu şehit olan Er Ferdi Bolat’ın cenazesi sabaha karşı Söke Devlet Hastanesi morguna getirildi. Sabah saatlerinde Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi’nde düzenlenen törenin ardından Hastaneden alınan şehidin naşı daha sonra ilçenin Kemalpaşa Mahallesi Alay Sokak’ta bulunan evine helallik almak üzere getirildi. Ailenin yakınları başta olmak üzere, komşuları ve Sökeli vatandaşlar gözyaşları içinde şehit askerin Türk Bayrağına sarılı tabutunu karşıladı. Evin önüne getirilen şehidin Türk Bayrağına sarılı tabutuna sarılan anne Nazmiye Çelik ve kız kardeşi Cansu Bolat’ın feryatları yürekleri dağladı. Giydiği asker elbisesiyle abisini uğurlayan Cansu Bolat, “Şehitler ölmez, sende ölmedin” diyerek tabuda sarılıp ağabeyinin fotoğrafını öptü.
Anne Nazmiye Çelik ise, “Oğlum sen bana şaka mı yaptın. Hadi kalk şaka yaptım de” diyerek feryat etti.
Şehit Er Ferdi Bolat’ın cenazesi daha sonra ilçenin İlyas Bey Camiine getirildi.

DOĞUM GÜNÜNDE TOPRAĞA VERİLDİ
Askerden önce Söke Sanayi Sitesinde marangoz kalfası olarak çalışan ve aynı zamanda Sökespor A Genç Takımı’nda amatör olarak futbol oynayan 24 Ekim 1991 doğumlu Ferdi Bolat’ın cenaze namazını Aydın İl Müftüsü Ömer Kocaoğul kıldırdı. Doğum gününde toprağa verilen Ferdi Bolat’a son yolculuğunda öz babası Mustafa Bolat ve üvey babası Ali Çelik’te yalnız bırakmadı.
Cenaze namazının ardından silah arkadaşlarının omzunda cenaze aracına kadar taşınan Ferdi Bolat’ın cenazesi Söke Asri Mezarlığında toprağa verildi

Doğum gününe ulaşmayı nasip ettirmeyen alçakları Rabbim helak eylesin.....

Ömer Faruk61
24.10.2011, 15:52
Pkk nın haer sitesi şehit sayısının aslında 81 olduğunu tepki olmasın diye şehitlerin morglarda bekletildiğini yazdı....

1-2 saat geçmeden bütün haber sitelerinde sanki gerçekmiş gibi yayınlandı bu haber.....

ve hala yankıları sürüyor....

köyümde kopan eleltrik tellerinin bile 1-2 saatte bütün Türkiyenin haberi olduğu bir iletişim çağındayız.... ( Not: kopan yüksek gerilim hattı önce düşen helikopter sanıldı ama sonra gerçek öğrenildi)

Mesela Trabzonun herhangi bir köyüne şehit gelse aında bütün şehrin haberi olur....

Hal böyle iken yok 50 şehit veridk haber vermiyorlar.... gibi haberlerle bilmeyerekte olsa teröristlerin ekmeğine yağ sürmeyelim....

Abi Katılmıyorum ama saygı duyuyorum...Bir Ülke Medyası nasılsa öyle yönetilir...

Cem Balcı
24.10.2011, 16:01
operasyonlar durdu.deprem şehitlerimizi gündemden düşürdü...

Travelair
24.10.2011, 16:35
Bu mayın işine bir çözüm bulunsun artık nedir bu ya :mad:

Bildiğim kadarıyla kara mayınları dünya çapında yasaklanmış bir silah. Ama nedense biryerlerden buluyorlar. Üretimi de büyük olasılıkla devam ediyor, dost dediğimiz ülkelerde

Ertan1982
24.10.2011, 16:44
Bildiğim kadarıyla kara mayınları dünya çapında yasaklanmış bir silah. Ama nedense biryerlerden buluyorlar. Üretimi de büyük olasılıkla devam ediyor, dost dediğimiz ülkelerde
En büyük üreticilerinden birisi Playboy Berlusconi Italyasi ve Merkel Almanyasi.

Helvacı61
24.10.2011, 16:46
bu işler sloganla olmaz. 1999 yılında eylem yapamaz hale gelen bir örgütün bir bölgenin kontrolunu alacak güce ulaşması yöneticiler açısından düşündürücü. terörle mucadelede 10 yıldır çok büyük hatalar yapıldı bedelini her zamanki gibi halk ödüyor. bu işer de kararlı ve acımasız olunmadıkça hiçbirşey çözemezsiniz. ama şu anki yönetim bütün hayatını oya endekslemiş asla kararlı olduğunu sanmıyorum.

Serdar A
24.10.2011, 18:04
Terör örgütünün yaptığı baskın sonucu kaybettiğimiz asker sayısını bilmelerine olanak yok .

Herkes kendi hesabının peşinde . Bu kadar aymazlık , çıkarcılık , ideoloji ile körlemiş beyinlerin etrafta dolaşıyor olması insanın kanını donduruyor .

İçin için ağlayamadık , yas tutamadık bile . Bu kahrolası "şehit kanı'nı amaçlara giden yolda bir araç olarak kullanma" davranışı tüm milleti saran bir hastalık haline geldi .

Allah kimsenin evladınının mayına basarak parçalanmış cesedini göstermesin . İnsan nasılda yangınlar içine düşer , evladına mı yanacak gariban şehit babası yoksa evladını sofrasına aş eden kurtlara mı ...

Allah milletimize akıl fikir versin .

navarro
24.10.2011, 18:46
Genelkurmaydan açıklanan nihai bilgiye göre toplam öldürülen terörist sayısı 270, yaralanan terörist sayısıda yaklaşık 210

http://www.internethaber.com/tam-270-pkkli-terorist-olduruldu-379767h.htm

Harun-61
24.10.2011, 18:58
Genelkurmaydan açıklanan nihai bilgiye göre toplam öldürülen terörist sayısı 270, yaralanan terörist sayısıda yaklaşık 210

http://www.internethaber.com/tam-270-pkkli-terorist-olduruldu-379767h.htm

17 Ağustos 2011 tarihinden itibaren, Türk Hava Kuvvetleri uçakları ve karada konuşlu ateş destek vasıtaları ile bölücü terör örgütü hedeflerine yönelik harekat icra edilmektedir. İcra edilen bu sınır ötesi harekat ile;

-Çeşitli kaynaklardan elde edilen bilgilere göre 250-270 terörist etkisiz hale getirilmiş 210’dan fazla teröristin yaralandığı öğrenilmiştir.

Canberk
24.10.2011, 20:17
Operasyonu durdurdunuz ya. Size okunan belalar bize helâl sayılıyor haberiniz olsun.

allah belanızı versin yaa :mad:

navarro
24.10.2011, 20:43
tanklar sınırı geçmiş, tanklar sınırı geçtiyse ciddi olarak operasyon devam ediyor

http://www.internethaber.com/turk-tanklari-siniri-gecti-iddiasi-379781h.htm

bilip bilmeden orduya sallamayın, operasyon durmuşmuş ne biliyorsunuz? eğer durduysa bile vardır bir bildikleri, sonuçta istihbarat geldikçe her zaman operasyon yapılır

kendi ordusuna bela okuyan, aşağılayan herhalde başka bir millette yoktur hani, biz pkk destekçilerine bela okusak hepimiz kardeşiz etmeyin diye on kişi atlar hemen

Ömer Faruk61
24.10.2011, 20:57
‎24 Şehidin naaşını topragın sezsizce kabul etmesi beklenemezdi...
O da sarsıldı !

Harun-61
24.10.2011, 21:10
Terör örgütüne yönelik operasyon sınır ötesinde de tüm hızıyla sürüyor. Sınırı geçen Türk tankları, terör örgütünün Haftanin kampına yöneldi.

Batuhan
24.10.2011, 21:59
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/303930_303513402992013_123521044324584_1334845_847 544316_n.jpg

Genelkurmay Başkanı Necdet ÖZEL:

"Türkiye ile ABD yaklaşık 60 yıldan beri aynı ittifak içinde yer alan, ikili ilişkileri daha da eskiye dayanan, dost ve müttefik iki ülkedir.

Aramızdaki istihbarat paylaşımı geçmiş dönemlerde de var olan bir uluslar arası işbirliği örneğidir. Terörle mücadele alanındaki istihbarat paylaşımı iki ülkenin ortak çıkar ve hassasiyetleri çerçevesinde başarılı bir şekilde sürdürülmektedir.

Bu işbirliğinin şekil ve boyutlarını geliştirme, daha somut sonuçlar üretme ve verimliliği arttırma konusunda karşılıklı çaba ve arayışlara devam edilmektedir."

http://www.haberler.com/necdet-ozel-den-flas-aciklamalar-3081219-haberi/

*

He oldu, başka? :)))

Ertan1982
24.10.2011, 22:05
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/303930_303513402992013_123521044324584_1334845_847 544316_n.jpg

Genelkurmay Başkanı Necdet ÖZEL:

"Türkiye ile ABD yaklaşık 60 yıldan beri aynı ittifak içinde yer alan, ikili ilişkileri daha da eskiye dayanan, dost ve müttefik iki ülkedir.

Aramızdaki istihbarat paylaşımı geçmiş dönemlerde de var olan bir uluslar arası işbirliği örneğidir. Terörle mücadele alanındaki istihbarat paylaşımı iki ülkenin ortak çıkar ve hassasiyetleri çerçevesinde başarılı bir şekilde sürdürülmektedir.

Bu işbirliğinin şekil ve boyutlarını geliştirme, daha somut sonuçlar üretme ve verimliliği arttırma konusunda karşılıklı çaba ve arayışlara devam edilmektedir."

http://www.haberler.com/necdet-ozel-den-flas-aciklamalar-3081219-haberi/

*

He oldu, başka? :)))

Hep ayni sözler.Kac sene oluyor bu isbirligi konusu ve bilgi paylasimi?Bu kadar Bilgi paylasimindan sonra Su itlerin Toilete kadar "Map" leri olamli TSK elinde.

Kamplar yerle bir olmadan Avrupadan gelen Para akisi kesilmeden bu is bitmez.

Canberk
24.10.2011, 22:14
İntikam alacaktık!
Mislini yapacaktık!

İşte o kadar .

Yine tanklar sınırı geçti filan yazıyorlar. Artık yorum yapmak istemiyorum.

yalniz adam
24.10.2011, 22:22
‎24 Şehidin naaşını topragın sezsizce kabul etmesi beklenemezdi...
O da sarsıldı !

:alkış: :alkış: :alkış:

Efendioglu
24.10.2011, 22:22
https://p.twimg.com/Acih8m5CAAMyh8B.jpg:large

Ruhunuz şad olsun...

ibrahim
24.10.2011, 22:36
Flaş! Türk Tankları K. Irak'a Girdi

http://sondakika.com/haber-foto/552/flas-turk-tanklari-k-irak-a-girdi-3081552_3359_300.jpg

Türk tankları Hezil çayını geçti ve terör örgütü PKK'nın üslerinden Haftanin kampına doğru ilerliyor.
Sınır içinde ve dışında nokta operasyonlarının ardından sınır ötesi kara harekatı tam anlamı ile başladı. Reuters'a göre silahlı Türk araçları ve Türk tankları K. Irak sınırını geçti.

Kanal D muhabiri İhsan Yıldız'ın Zaho'dan bildirdiğine göre; Türk tankları Hezil çayını geçti ve terör örgütü PKK'nın üslerinden Haftanin kampına doğru ilerliyor...

Çukurca'da Operasyon Bitti

Öte yandan Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde, 24 askerin şehit olduğu saldırının hemen ardından Kazan vadisinde başlatılan geniş kapsamlı operasyon sona erdi ve askerler birliklerine dönmeye başladı.

Çukurca İlçesi'nde 24 askerin şehit olduğu 18'inin de yaralandığı saldırının ardından, Kavuşak Bölgesi'ndeki Keklikkaya ve Kazan Vadisi'nde başlatılan geniş kapsamlı operasyon, bugün sona erdi. 5 gün devam eden ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in bizzat koordine ettiği operasyona katılan askerler, Sikorsky helikopterler ile Çukarca'daki 20'nci Sınır Jandarma Tugayı ile Hakkari Dağ ve Komando Tugayı'na taşınıyor.

yalniz adam
24.10.2011, 22:41
http://www.sabah.com.tr/Gundem/2011/10/24/polis-servisine-roketli-saldiri

ibrahim
24.10.2011, 22:41
Buda Reutersin haberi.

http://uk.reuters.com/article/2011/10/24/uk-turkey-iraq-armour-idUKTRE79N5I420111024

Ilelioglu
24.10.2011, 22:49
Tanklar siniri gecmis. Bütün medyanin bütün Türkiye'nin haberi var ama. Üstelik PKK'da dogruluyormus bunu. Peki bu saaten sonra kim kalir o malum kampta?

Bu kadar amatörce is yapilmaz. Yaziklar olsun. Kuzey Irak'a dis geciremeyen Hükümete selamlarimi yolluyorum. Sözünü geciremiyorsun o zaman ac savasini.

Ilk önce maddi savasini sonra baktin olmuyor gercek savasini. Ama nerde?

:rolleyes:

yalniz adam
24.10.2011, 22:54
Tanklar siniri gecmis. Bütün medyanin bütün Türkiye'nin haberi var ama. Üstelik PKK'da dogruluyormus bunu. Peki bu saaten sonra kim kalir o malum kampta?

Bu kadar amatörce is yapilmaz. Yaziklar olsun. Kuzey Irak'a dis geciremeyen Hükümete selamlarimi yolluyorum. Sözünü geciremiyorsun o zaman ac savasini.

Ilk önce maddi savasini sonra baktin olmuyor gercek savasini. Ama nerde?

:rolleyes:

sanırım kalıcı olarak giriyorlar..sınır değişiyor..tampon bölge kurulacak..ırak tarafındaki tüm dağlık alanlar türkiyenin kontrolüne girecek...duyumlar bu yönde...

Ilelioglu
24.10.2011, 23:00
sanırım kalıcı olarak giriyorlar..sınır değişiyor..tampon bölge kurulacak..ırak tarafındaki tüm dağlık alanlar türkiyenin kontrolüne girecek...duyumlar bu yönde...

Kalici olarak dedigin 2-3 gün sanirim. Ondan sonra geri dönerler. Bugüne kadar hep öyle oldu zaten.

Oysa 2-3 sene cikmayacaksin oradan. Hatta birkactane de Pesmerge vuracaksinki Irak'ta kilini kipirdatsin. Yeter artik. Yumrugu masaya vuracaksin ve bu isin geri dönüsü yok diyeceksin. Kendine bir hedef koyacaksin ve o hedefe ulasana kadar ne gerekiyorsa yapacaksin. Sonuna kadar gideceksin. Son cözüm savas ise savas. Diger ülkelerin isine gelmiyorsada dünya savasi yapariz. O kadar.

yalniz adam
24.10.2011, 23:16
Kalici olarak dedigin 2-3 gün sanirim. Ondan sonra geri dönerler. Bugüne kadar hep öyle oldu zaten.

Oysa 2-3 sene cikmayacaksin oradan. Hatta birkactane de Pesmerge vuracaksinki Irak'ta kilini kipirdatsin. Yeter artik. Yumrugu masaya vuracaksin ve bu isin geri dönüsü yok diyeceksin. Kendine bir hedef koyacaksin ve o hedefe ulasana kadar ne gerekiyorsa yapacaksin. Sonuna kadar gideceksin. Son cözüm savas ise savas. Diger ülkelerin isine gelmiyorsada dünya savasi yapariz. O kadar.

yok yok harbi sınır genişliyor..google earthtten bak..ırak sınırından içeri devam eden bütün dağların kontrolü elimize geçiyor..düzlüğe kadar iniyoruz..tabi anlaşmalar dahilinde yani illegal bir durum yok..tabi bunlar duyum..

Sefa Murat Dokuz
25.10.2011, 03:15
Türkiye'de böyle güçlü bir iktidar varken , iç politika bukadar güçlüyken istediğini yapabilecek güçte iken , bu terör konusundada kararlı ciddi adımlar atmalı artık. Kimsenin yapamayacakları, kimsenin yapmaya cesaret edemeyeceği şeyleri yapabilirler. %50 arkasında, terör konusunda açık veren bir ana muhalefet le %75-80 'i koşulsuz şartsız destekleyecek bir güç var arkasında.
Kuzey Irak'a girilip 1 haftada , 2 haftada çıkıldı hep. İşte 200 terörist öldürüldü, bilmem şu yapıldı dendi. Artık kalıcı bir tampon bölge şart. Uluslarası hukuk falan bunları ben kayda bile almıyorum, Türk askerine Türk milletine bir savaş var ortada bunu kendi ülkesi sınırlarında barındıran da bizim düşmanımızdır. Irak ordusu Pkk ya karşı operasyonlar başlatsın madem, Yada Bölgesel Kürt Yönetimi Pkk'yı sınırlarından temizlemeye çalışsın. Komik geliyor çünkü zaten Peşmerge ile Pkk 'nın pek bir farkı olduğunu düşünmüyorum. Büyük Kürdistan hedefinde 2 si de.
İktidara muhalif de olsam, elinde bu kadar güç varken bu sorunu çözebilecek iradeye sahipler. İç politikada elleri bu kadar kuvvetli iken, dış politikada Abd'ye bir kez olsun diş geçirirse , sınır ötesi operasyon bu kez çok farklı bir sonuç verebilir. Terör bitmesede asgari seviyeye inebilir.

Fanatik34
25.10.2011, 03:16
Baskalarinin dezinformasyona ugradigini düsünenler, kendilerine hic neden bakmak gibi bir zahmette bulunmazlar???

Ben Tv´lerde Sehit Analarini aglarken görmek istemiyorum, ben bu leslerin tek tek bu Ülke topraklarindan temizlenmis oldugunu görmek istiyorum.

Unutmayin "Gecmiste de, gelecekte de icimizde Dini kullanarak Müslüman görünen hacli düsmanlarimiz olacaktir"

Daha 1 hafta önce izinde bir Söförle muhabbet ediyordum. Söför bana "Askerlik cagina gelen bir Oglum var ve ben bu düzende onu askere göndermek istemiyorum. Beni alsinlar, Kara da her türlü askeri araci kullanirim..." diyordu.

Su Terör dedigimiz sey nedir? Gercekten istense cok kolay bitirilecek bir olay hala ama iste...

Kaldi ki sadece daglarda bitmiyor bu isler. Bunlari destekleyen kuruluslari, ürünleri almayacaksin, Sanatcilarini izlemeyeceksin vs vs vs. Yapiyormusunuz???

Buğra Sekban
25.10.2011, 09:09
Bursa'da dün sosyal paylaşım sitelerinden yapılan çağrılarla düzenlenen 'Teröre Lanet' yürüyüşüne katılan yaklaşık 40 bin kişi içinden. çatısına çıktığı BDP parti tabelasının üzerine Türk Bayrağı ile kapatan dört kişi polis tarafından gözaltına alındı.

DHA'nın abonelerine geçtiği habere göre Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan Ahmet Yılmaz, Yunus Emre Yücel, Tufan Cahit ve Eyüp Kayır, 'Toplantı ve Gösteri Yürüyüşüne Muhalefet, Mala Zarar verme, Görevli Devlet Memuru'na zarar verme ve Milli duyguları kullanmak suretiyle halkı galeyana getirmek' suçlarından bugün Cumhuriyet Savcılığı'na çıkartıldı.

Savcı tarafından tutuklanma talebiyle Nöbetçi Mahkemeye sevk edilen zanlılardan Ahmet Yılmaz ve Yunus Emre Yücel tutuklanırken, Tufan Cahit ve Eyüp Kayır Adli Kontrol Tedbirleri kapsamında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kaynak : http://www.internethaber.com/turk-bayragi-asan-2-kisi-tutuklandi-379801h.htm#ixzz1blpamRuF (http://www.internethaber.com/turk-bayragi-asan-2-kisi-tutuklandi-379801h.htm#ixzz1blpamRuF)

Keşke polisimiz kendine mermi sıkanları , Molotof atanları ,kaldırımı söküp kafasına atanları , bankaları ,belediye otobüslerinde SERAP ESER’i yakanlarıda bukadar hızlı yakalayıp bir an önce tutklaya bilse…

Harun-61
25.10.2011, 10:20
Doğuda askerlik yapan bir askerin sözleri yürek dağladı

Cudi Dağı'nda Görev Yapan Bir Mehmetçiğimizin "Abi Lütfen Çekmeyin Annem Beni Erzurum Da Biliyor Çekmezseniz Sevinirim. Ben Buraya Kendi İsteğiyle Gelenlerdenim" Şeklindeki Sözleri Gazetecileri Duygulandırdı..

Sen ve Sen Gibilerine HELAL OLSUN.

navarro
25.10.2011, 11:38
Bursa'da dün sosyal paylaşım sitelerinden yapılan çağrılarla düzenlenen 'Teröre Lanet' yürüyüşüne katılan yaklaşık 40 bin kişi içinden. çatısına çıktığı BDP parti tabelasının üzerine Türk Bayrağı ile kapatan dört kişi polis tarafından gözaltına alındı.

DHA'nın abonelerine geçtiği habere göre Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan Ahmet Yılmaz, Yunus Emre Yücel, Tufan Cahit ve Eyüp Kayır, 'Toplantı ve Gösteri Yürüyüşüne Muhalefet, Mala Zarar verme, Görevli Devlet Memuru'na zarar verme ve Milli duyguları kullanmak suretiyle halkı galeyana getirmek' suçlarından bugün Cumhuriyet Savcılığı'na çıkartıldı.

Savcı tarafından tutuklanma talebiyle Nöbetçi Mahkemeye sevk edilen zanlılardan Ahmet Yılmaz ve Yunus Emre Yücel tutuklanırken, Tufan Cahit ve Eyüp Kayır Adli Kontrol Tedbirleri kapsamında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kaynak : http://www.internethaber.com/turk-bayragi-asan-2-kisi-tutuklandi-379801h.htm#ixzz1blpamRuF (http://www.internethaber.com/turk-bayragi-asan-2-kisi-tutuklandi-379801h.htm#ixzz1blpamRuF)

Keşke polisimiz kendine mermi sıkanları , Molotof atanları ,kaldırımı söküp kafasına atanları , bankaları ,belediye otobüslerinde SERAP ESER’i yakanlarıda bukadar hızlı yakalayıp bir an önce tutklaya bilse…

Türk bayrağı asanlara "terörle mücadele" yani terörist muamelesi yapın

Türk bayrağı yakanları dışarı salıverin

ondan sonra orduya askere sallayın, ordu bişey yapamıyor diye

alın size terörün nedeni, bunları böyle şımarttıktan sonra kimse teröre çözüm beklemesin

sen oraya 1000 tane tank yollasan boşuna

:mad::mad::mad:

navarro
25.10.2011, 11:43

Ilelioğlu, doğru söylüyorsun kardeşim ama Irağa girmek hatta kalıcı olmak işleri TSK ile ilgili değil, TSK ya kalsa gider Irağı bile alır gelir ama iş siyasette bitiyor, ABD ile bizim siyaseilerin kimbilir bilmediğimiz ne gibi gizli antlaşmaları ne gibi sözleri vardır,

TSK geri çekilse bile bunun talimatını sonuçta siyasiler veriyor

Kaya
25.10.2011, 12:44
Türk Bayrağı asmak suç...
Apo posteri ile dolaşmak özgürlük...

Tebrikler...

navarro
25.10.2011, 12:48
balkona bayrak asmıştım, demekki 2 yıl cezası olan bir suç işliyormuşum

bundan birkaç yıl önce bu ülkede ilerde Türk bayrağı açsan içeri atacaklar falan diyordum, şimdi hayaldi gerçek oldu

bayrak açan kişilerin polis tarafından darp edildiği söyleniyor, eğer doğruysa yazıklar olsun, size taş atan molotof atanlarla kurşun sıkanlarla dostluk gösterilerinde bulunun, bayrak açanlara gazla müdahale vallahi bravo

bundan birkaç ay önce Atatürk heykeline pkk bayrakları asıp slogan asanlar bankaları ateşe verenlere ne ceza verildi? bunlar yapılırken birilerinin bıyık altından güldüğüne eminim

Hasan Habip Özbay
25.10.2011, 13:14
bursspor maçında yaptığımız protestolar ve duruşumuz şunu gösterdiki söz konusu vatansa gerisi teferruattır bizim için 61. dakka da sanırım tüm türkiye dondu kaldı ne zannetmiştiniz ya ders oldu herkese ders

Faik Yılmaz
25.10.2011, 13:18
Ben Türk ' üm deyince kafatasçı oluyorum....

Ama bir Ermeni ölünce hepimiz ermeni oluyoruz...

6 yaşında çocuk elinde bebek katilinin resmiyle dolaşırken yaptıkları özgürlük oluyor....

gerçekten ok duyarsızız çok.....

1997 yılıydı sanırım..... Bayrağımıza el uzatan Rumu direkten vurup indirmiştik.... kimse de gıkını çıkaramamıştı...

14 senede ne kadar değiştirdiler bizi helal olsun valla...

sucuncu
25.10.2011, 13:26
Ard arda gelen şehit haberlerinden sonra futbolun tadı tuzu olmasa da maçlar devam etti. Tribünlerde şehitlerimiz fotoğraflarıyla, isimleriyle tek tek hatırlanarak güzel görüntüler sergilendi. Sergilenen birlik ve beraberliği tescil edercesine maç da 1-1 berabere bitti ve Bursa’da puanlar kardeş payı paylaşıldı.
Trabzonsporlu futbolcuların maç öncesi ısınırken giydiği tişörtlerdeki “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” yazısı moralsizliğimizin bir bakıma da çaresizliğimizin ifadesiydi. Maça çıkarken hazırlanan afiş, saygı duruşu ve siyah bant şikeyle sarsılan Futbol Federasyonu’nun duyarlılığı açısından anlamlıydı.
Golden sonra Burak’ın asker selâmı ile tribünleri selamlamasının güzelliği yanında Colman’ın da asker selâmıyla Burak’ın yanında yer alması geceyi daha da anlamlı hale getirdi. Colman'ın bu duyarlılığı ekmek yediği toprağa vefa ve insanlık adına içimizdeki hainleri belki biraz utandırmıştır.
61. dakika gösterileriyle her zaman tribünleri süsleyen Trabzonspor taraftarlarının dün akşam kronometre 61.dakika’yı gösterirken hep birlikte asker selâmına durmaları, ekranları başında bizleri bir hayli duygulandırdı. Bu tabloyu gördüğümüzde Trabzonspor’lu olmanın farklılığını, ayrıcalığını ve haklı gururunu bir kez daha hissettik.
Maçla ilgili analizlerimize gelince…
Dün akşam kadroyu ve de oyuncu değişikliklerinin Serkan’ı orta sahaya çekme yönünde olduğunu görünce bu köşede Alanzinho ve Serkan ile ilgili bir şey yazmamaya karar verdim. Zira biz yazdıkça Şenol Hoca inadına hiçbir maçta sonuç alamadığı oyuncu değişikliklerine ve oyun içindeki taktik değişikliklerine devam ediyor.
Nasıl bir kadro kuruldu ki takım yenilirken skoru değiştirmek adına, forvet oyuncusu çıkarılıp oyuna defans oyuncusu alınıyor. Oluşturulan kadro yapısıyla bu sezon as futbolcularımızın dinlendirilip, rotasyonun daha verimli uygulanacağını düşünürken maçı çevirmek adına yaptığımız en önemli hamle sağ beke bir oyuncu alıp, Serkan’ı orta sahaya çekmek oldu. Artık bunu yazmaya da söylemeye de gerek yok.
32 kişilik kadroda yenik durumdayken ister mecburi isterse taktiksel olsun oyuna aldığımız futbolcu Mustafa Yumlu ise ileriki haftalarda halimiz ne olur, bilemiyorum. Bu futbolcunun rakibe direk hareketlerini önceki yazılarımızda belirtmiştik. Nitekim lig başlayalı daha yedi hafta olmuşken ne zaman ne kadar oynadı da sarı kart cezalısı durumuna düştü şaşırdık doğrusu. Mustafa'nın bu halini gördükçe Glowacki’yi her hafta naftalinleyip maçtan maça saklasak yeridir.
Giray’ın rahat pozisyondayken topu uzaklaştırırken rakibe vermesiyle golü yedik. Golden sonra birkaç pozisyonda da bilinçsizce uzaklaştırdığı birkaç top rakibe gitti ve kalemizde gol tehlikesine dönüştü. Samsunspor maçında da kafayla müsait arkadaşlarına değil de ters tarafa uzaklaştırdığı top kalemize gol olarak geri dönmüştü. CSKA Moskova maçında Dumbia'dan yediği acemice çalımdan ders çıkarmayan Giray, Bursa'da da gol ortasını yapan Ozan İpek'ten benzer bir çalım yedi. Bu futbolcunun gayretine ve emeğine karşılık böyle talihsizliklerle karşılaşması tamamen kendini geliştirmemesinin sonucudur. Bir iki maçını sonradan banttan izlese belki de bu hataları bir daha yapmayacak.
Diğer futbolcuları es geçerek Burak’la kapatalım. Şenol Güneş’in “Gelişmek isteyen futbolcu, Burak’ı örnek alsın” sözleri bile Burak’ın performansı yanında eksik kalıyor. Her hafta üstüne koyarak, çalışarak, eksiklerini gidererek sürekli kendini geliştiren Burak’la ilgili bize tek bir söz düşüyor:
“Allah nazardan korusun”

Faik Yılmaz
25.10.2011, 14:12
Pkk leşlerini görmeden öldüklerine inanmam diyen arkadaşlara duyurulur :

22 taburla düzenlenen operasyonun ismi resmi kayıtlara “Murat Bek-1” olarak geçti.
ŞEHİT ÜSTEĞMEN MURAT BEK KİMDİR?
Çukurca'da 8 ayrı noktaya eş zamanlı düzenlenen saldırıda Kekliktepe Üs Bölgesi'nde 21 şehit verilirken, aynı oranda saldırıya uğrayan Asayiştepe'de Murat Bek üstün bir direniş sergilemiş ve sadece iki Mehmetçiği kayıp verdikten sonra kendisi şehit düşmüştü. Nişanlısı ile evlilik hazırlığı yapan Asayiş?Tepe Karakol Komutanı Üsteğmen Bek'ten geriye karakolda beslediği beyaz güvercinleri kalmıştı.
Kazan'da dün 15 terörist öldürüldü

Hakkari (http://www.milliyet.com.tr/index/Hakkari) kırsalında Kazan Vadisi-Dağlıca (http://www.milliyet.com.tr/index/Daglica)-Çukurca bölgesinde aralıksız olarak süren ve zaman zaman Irak (http://www.milliyet.com.tr/index/Irak)'ın Kuzeyi'ne taşan operasyonlarda ölü ele geçirilen terörist sayısı 100'ü aştı. Son olarak dün Jandarma Özel Harekat (http://www.milliyet.com.tr/index/harekat) birlikleri tarafından 15 terörist ölü olarak ele geçirildi. Kavaklı Kampı'nın yok edilmesiyle başlayan ve Hakkari kırsalındaki bütünterörunsurları yok edilinceye kadar devam etmesi planlanan zincirleme operasyonlarda yeni taktikler deneniyor.

Heron (http://www.milliyet.com.tr/index/Heron) tespitleri, Telsiz kestirmeleri ve insan istihbaratıyla nokta vuruş şeklinde gerçekleştirilen operasyonlarda, Kavaklı'daki gibi sıfır zaiyat parolası izleniyor. Jandarma Özel Harekat'ın yoğun olarak kullanıldığı Özel Kuvvetler ve Komando taburlarının destek verdiği operasyonlarda, yorgunluk ve saldırıya açık hale gelme riski nedeniyle tam istihbarat alındıktan sonra çok hızlı biçimde hedef alana girip imha gerçekleştirildikten sonra birlikler helikopterlerle geri çekiliyor.

Cesetler harekat bitince alınacak

Birliklerin dar alana sıkıştırdığı teröristlere karşı mümkün olduğunca hava gücü kullanılırken, her operasyonun planlaması bizzatGenelkurmayBaşkanı Orgeneral Özel'in onayından geçiyor. Operasyonla ilgili bilgiler tek merkezde toplanarak değerlendiriliyor. Kesin istihbarat alındıktan sonra arazinin şekline göre her operasyonda hangi unsurun nasıl kullanılacağına ayrı ayrı karar veriliyor. Özellikle hava operasyonları sonrası vurulan ve insansız hava araçlarıyla tespiti yapılan 100'ü aşkın ceset olduğu ifade ediliyor. Bölge tehlikesiz duruma gelene kadar riskli yerlerdeki cesetlerin toplanmayacağı açıklandı.

Akif Gür
25.10.2011, 14:23
BBC'nin haberine göre 1400 terörist gebermiş..

navarro
25.10.2011, 15:02
BBC'nin haberine göre 1400 terörist gebermiş..

inşallah, bunlara "gerilla" diyen bbc yede kapak olsun

bunların muhabirleri pekeke kamplarında cirit atıyor zaten

navarro
25.10.2011, 15:08
.................

Akif Gür
25.10.2011, 15:18
inşallah, bunlara "gerilla" diyen bbc yede kapak olsun

bunların muhabirleri pekeke kamplarında cirit atıyor zaten

pekeke değil, pekaka..

fotoyu atarsanız memnun olurum..

navarro
25.10.2011, 16:07
arkadaşlar, deprem konusuna yazacaktım ama kilitlenmiş, bu iddia nedir Allah aşkına? Böyle bişey olabilir mi? şahsen inanasım gelmiyor ama işin içinde abd olunca herşey beklenir

http://www.objektifhaber.com/haber/dunya/van-depremi-icin-inanilmaz-iddia-97023.html

http://haber.gazetevatan.com/Haber/406803/1/Gundem

http://www2.dha.com.tr/haberdetay.asp?Newsid=225490

http://haber.ekolay.net/Haber/64/815196/yine-deprem-makinesi-iddiasi.aspx

umarım sadece bir safsatadan ibarettir, ama eğer doğruysa vay halimize

Gökçebey
25.10.2011, 16:24
Pek inandırıcı değil. Ne yani, şehit haberlerinin gündemden düşmesi için ısmarlama deprem mi yarattırdık? :)

Fanatik34
25.10.2011, 16:54
1999 Istanbul Depremi icinde bircok sey iddia edildi...aslinda bircok bulgu bunlarin sadece iddia olmadigini kanitlar nitelikte idi!!!

Adem Erdoğan
25.10.2011, 16:55
Van gölünden domuz kafalı insanlar da çıkmışmı bari.

Yaşar
25.10.2011, 16:59
Yuh artık.
Şehit haberleri unutulsun diye, deprem mi yaptırılmış?
Bu ne saçmalıktır yahu.

navarro
25.10.2011, 16:59
................................... (http://yuksekturkiyeideali.blogspot.com/2010/12/17-agustos-depreminde-bilinmeyenler-ve.html)

aaahmet61
25.10.2011, 17:49
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19082062.asp vanda askeri araca mayınlı saldırı.ne günlere kaldık.gelde bu insanlara yardım et.

Kaya
25.10.2011, 18:13
tanklar sınırı geçmiş, tanklar sınırı geçtiyse ciddi olarak operasyon devam ediyor

http://www.internethaber.com/turk-tanklari-siniri-gecti-iddiasi-379781h.htm

bilip bilmeden orduya sallamayın, operasyon durmuşmuş ne biliyorsunuz? eğer durduysa bile vardır bir bildikleri, sonuçta istihbarat geldikçe her zaman operasyon yapılır

kendi ordusuna bela okuyan, aşağılayan herhalde başka bir millette yoktur hani, biz pkk destekçilerine bela okusak hepimiz kardeşiz etmeyin diye on kişi atlar hemen

http://www.haberturk.com/gundem/haber/682546-basbakandan-kara-harekati-aciklamasi

Başbakan Erdoğan, "Tankların sınırı geçtiği iddiası doğru değil" dedi.

İDDİALAR HAKKINDA TSK'DAN AÇIKLAMA
Aynı iddialar hakkında Türk Silahlı Kuvvetleri de bir açıklama yaptı. TSK açıklamasında "Tanklar Kuzey Irak'a geçmedi. Sınıra yakın bölgede tatbikat yaptı" dedi.

---

Toplu şehit verene kadar ne devlet, ne de ordu böylesine bir Türkiye'de artık kılını kıpırdatmaz...

Göstermeklik ve tamamen Türk Milleti'nin hassasiyetini azaltmak için PKK'ya operasyon düzenliyor ordumuz!

PKK'yı bitirmekmiş, vatan aşkıymış, şehit askerlerimizin intikamıymış hepsi PALAVRA!

Hala daha tatbikat yapıyoruz... Helal olsun!

Sefer A.
25.10.2011, 19:13
tebrikler basbakan büyüksün :)

Cem
25.10.2011, 19:15
Bu ülkede yaşamak stres küpü ediyor insanı arkadaş. Sporu bir dert şike olduğunu bildiğimiz Ligi yapacak bir şey yok diye izliyoruz... YGS-LYS sınavlarında öğrencilerin hakkı şifrelerle yeniyor ama durmak yok yüzsüzleğe devam ilkesiyle bir şey yokmuş gibi hakkı yenen olduğu gibi kalıyor öyle. (Doğuda sorular dağıtılıyor oda ayrı mevzu,okuma yazması olmayıp tıpı kazanan bir sürü kürt var). Şehit veriyoruz her gün "Sert Kınamalar" la olay bitiveriyor. Operasyon yapmaya kalkıyoruz göstermelik, onun için bile hükümet ABD'den "Sınırlı" Operasyon izni alıyor. Sonra oda yapılmıyor. Askerin günlüğünde önümüzden geçen terörirstleri iznimiz olmadığı için vurma yetkimiz yok yazıyor. Devletin en büyük haberleşme kaynağı olan Türk Telekom'un yarısı İsraile satılıyor ve her çatışmada ne hikmetse askerimizin iletişimi kesiliyor. Van'da deprem oluyor insanlar; acaba deniz Feneri gibi olmasın yardımlarımız kim bilir nerelere gidecek diyor gönlünce erzak yollayamıyor. Türk Milleti zekidir,çalışkandır..... Nerde arkadaş nerde... Yalan bu ülkede herşey yalan...

Ertan1982
25.10.2011, 19:24
Hadi bidahaki 15-20 sehite kadar konu kapanmistir.Artik 1-2 Sehit haber bile olmuyor.Gaz alma operasyonlari su andan itibaren bitmistir.Beklemeye gectik.

Hüdai Pervaneli
25.10.2011, 19:28
Türkiyede Beraber Okudugum SInif Arkadasimdan biri Van a gidicegiz demisdi Acaba Yaralilarin Isimleri varmi?

KÖKSAL AYDIN
25.10.2011, 19:35
Şunu da dediler. Bombardımanlar fay hatlarını tetikledi!? :)

Yani bilim dışında her şeyi sallamak serbest.

Ayrıca Allahın sopası yok onlara bir ders oldu diyenler de var.

O zaman Kocaeli depremi de bize mi bir dersti.

Bunun sonu yok, gırgırı bırakalım işimize bakalım.

Cem
25.10.2011, 19:35
2 bayram arası operasyon yapmıyorlar arkadaşlar. Yoksa yaparlar biliyorsunuz...

Sibel
25.10.2011, 19:58
Askerlerimizi her saniye korusun Mevlam.
Dualarımız onlarla. Başka bir şey yok arkalarında! Bu gidişle olmayacak da.

Ömer Kibar
25.10.2011, 20:44
Bazı şeyleri anlamak zor gerçekten. TSK utanmadan açıklama yapıyor bir de tatbikat ve eğitim amaçlı sınıra yakın bölgelerde olduğunu.

Operasyon yapmıyoruz tatbikat yapıyoruz ! Şaka gibi gerçekten.

Ne diyebilirim ki Allah askerlerimizin yardımcısı olsun.

Bordo_MaviM_61
25.10.2011, 23:03
Renktaşlar HAARP Projesi ABD'nin uzun yıllar üzerinde çalıştığı bir proje. Üzerine kitaplar bile yazılmış olan bu proje gerçektir ancak bu depremle ilgisi olup olmadığı hakkında yorum yapamam.

Not: HAARP Projesi temelde depremleri kontrol altına almak ve toplu ölümleri ortadan kaldırmak gibi insancıl bir çalışma olarak görünse de suni deprem-sel oluşturarak istediğiniz bir bölgede(savaşarak elde edemediğiniz ya da büyük maddi-manevi zayiatla elde edebileceğiniz) deprem ya da sele neden olabilmenizdir. Bilimsel mantıkla nasıl ki yağmur bombası kullanılarak yağmur yağmasına neden olabiliyorsanız çok daha üst bir teknoloji ve manyetik baskıyla deprem oluşmasına ya da fayların hareketlenmesine de neden olabilirsiniz.

Ilelioglu
25.10.2011, 23:25
Ilelioğlu, doğru söylüyorsun kardeşim ama Irağa girmek hatta kalıcı olmak işleri TSK ile ilgili değil, TSK ya kalsa gider Irağı bile alır gelir ama iş siyasette bitiyor, ABD ile bizim siyaseilerin kimbilir bilmediğimiz ne gibi gizli antlaşmaları ne gibi sözleri vardır,

TSK geri çekilse bile bunun talimatını sonuçta siyasiler veriyor

Tamam iste bende Siyasilerden bahsediyorum. Hicbirinde is yok arkadas. Hükümet birsey yapmayacak belli de muhalefetin öneri sunacagi yerde sürekli elestiri yapmasida düsündürücü. Al birini vur ötekine. Yazik gercekten.

Ilelioglu
26.10.2011, 00:02
O degilde;

Her sehit haberinin ardindan bos konusan Siyasetcileri gördükce sinirden ölüyorum. Resmen alay ediyorlar. Benim oglum olsa askere göndermezdim, cünkü sehit olunca ne olacak?

- Siyasetciler hicbir adim atmaksizin bos bos konusacaklar. Hatta dikkat ederseniz her sehit haberinden sonra ayni seyleri söylüyorlar. Sanirim göreve geldiklerinde böyle durumlarda ne söyleyecklerini bir kagita yazip ezberlediler.
- TSK'da "Tanklar Kuzey Irak'a geçmedi. Sınıra yakın bölgede tatbikat yaptı" gibi aciklamalar yapacak.

Deger mi yani? Onu diyorum...

Mert Oğuzlu61
26.10.2011, 00:15
tatbikat yapıyorlarmış öyle mi ? bizde heyecan yaptık harbiden oraya girip bir güzel dağıtacaklar ortalığı diye, sınırımızın kıyısında köşesinde azıcıık ucunda 30-40 terörist öldür gaz al, yada aldığını san ! gidin işinize be sizinki can bizimki patlıcan öyle mi ? nasılsa ülkenin genç fidanları var ahmetleri recepleri emineleri ayşeleri fatmaları koruyacak (!) milliyetçi bir Türk genciyim ben bile pes ettim artık vatanmış şuymuş buymuş hikayeeee bee, sizin için mi o domuzların arasına dalıp kurşun sıkacam ! 30 şehidimiz var artık kesin girerler ırak a dedik yine çuvalladık, tatbikat yapıyormuş ordumuz (!) ülkeyi korumakmış, ülke beni korusun bundan sonra böyle ülke beni koruyacak arkadaş NOKTA !!! ne haliniz varsa görün............

Kaya
26.10.2011, 00:36
Süreci ezberledik...

Ve yeni bir acıyı yaşayacağımız günü beklemeye çekildik...

Şehit veririz...
Anaları, babaları ve koca vatanı ağlatırız.
Kısa bir panikten sonra terörü kınar, bu sefer bittiniz deriz.
Önce Türk Milleti sokaklar dökülür, sonra ordumuz K.Irak'a girer.
Bize yuvarlama rakamlarla terörist sayısı bildirir.
Artık inanamaz hale geldiğimiz için içimiz kan ağlamaya devam eder.
Ve bir bakarsın bir şey olur ordu yalnız ve soğuk bölgelerine geri çekilir.
Yeni bir acının yaşanması beklenir...

Teşekkürler Türkiye!

Fanatik34
26.10.2011, 00:45
Daha bunlar baslangic...aci ama gercek!!!!!!!!

Bunlari nasil engelleriz? Ne zaman Maske ile dolasanlari desifre etmeyi ögrendigimiz an. Yetmedi mi, 10 sene sonrasinda ki "Keskeler"...

yavuzbaha
26.10.2011, 01:45
Allah Allah...!!! ne kadar da karamsar ve komplo teorilerle dolu yorumlar yapılmış burada yav...bende herşeyin çok daha güzele gittiğine sonsuz inancım var...gecenin en karanlık hali sabahın doğuşuna en yakın andır...Vallahi de Billahi de gelecek asrın süper gücü Türkiye olacaktır...

Ertan1982
26.10.2011, 06:34
Allah Allah...!!! ne kadar da karamsar ve komplo teorilerle dolu yorumlar yapılmış burada yav...bende herşeyin çok daha güzele gittiğine sonsuz inancım var...gecenin en karanlık hali sabahın doğuşuna en yakın andır...Vallahi de Billahi de gelecek asrın süper gücü Türkiye olacaktır...
Rüya görmeye devam.Ama Hakikatlar cok aci.Baslanmis bir isi, iyi veya Kötü yönden bitiremiyen/sonuc alamiyan bir Ülke bu dünyada hicbirsey olamaz.Senelerdir hep ayni hatalari isleyen ve bu hatalar yüzünden binlerce gencini ya sehit ya gazi veren bir Ülkeyiz.Süper güc olmak öyle laflan olmaz.

Faik Yılmaz
26.10.2011, 08:16
24 şehit verdik....

bir iki kıytırık operasyon oldu ,

birde bir kaç protesto gösterisi....

hani intikamları alınacaktı....

40-50 terörirstmiydi intikamımız anlamadım...

Serdar A
26.10.2011, 08:18
Özel kuvvetlere bağlı 1400 bordo bereli Kuzey Irak'taki Haftanin kampına girdi. Çıkan çatışmalarda çok sayıda terörist öldürüldü
PKK'ya karşı başlatılan harekât kapsamında Kuzey Irak'a geçen Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı birliklerin 5 noktadaki operasyonları sürüyor. Harakâtın başlamasının ardından tamamı subay ve astsubaylardan oluşan özel birlikler Kuzey Irak topraklarına geçerek nokta operasyonlar yapıyordu. Özel kuvvetlere bağlı 1400 bordo bereli PKK'lıların Türkiye'ye geçiş yolu olarak kullandığı Haftanin kampına giderek önceki gece operasyon başlattı. Özel birliklerin geldiğini öğrenen PKK'lılar ise bölgeye mayınlı tuzaklar kurarak, iç kesimlere doğru kaçmaya başladı. Gece saatlerinde Haftanin kampının 3 kilometre uzaklığındaki Ore, Bedeh ve Sirore köyü yakınlarına ulaşan özel kuvvetler ile PKK'lılar arasında 7 ayrı noktada çatışma çıktı. Sabahın erken saatlerine kadar süren şiddetli çatışmalarda çok sayıda PKK'lı öldürüldü. 5 Kobra helikopteri PKK'lıların kaçış yollarını yoğun şekilde bombaladı. Çatışmalar devam ederken özel kuvvetler Haftanin kampına girdi.

HAVA OPERASYONUNA DEVAM
PKK'lıların İran sınırındaki Hakurk ve Hınere kamplarına kaçmaya başladığı bildirildi. Haftanin'deki Şeşdara bölgesi de Türk sınır karakollarından atılan havan ve obüs toplarıyla yoğun biçimde vuruldu. Küçük Zap ve Büyük Zap adı verilen derin vadiler de F-16'lar ve Kobra helikopterlerle vuruldu. F-16'lar Kandil yakınlarındaki Hakurk'taki Hacıbeg, Berereşke, Goste ve Hacıbeg suyu çevresi ile Zagros ve İkiyaka Dağları bölgesinde de birçok hedefi bombaladı. Zap Vadisindeki Tırvaniş, Rekan, Nerve ve Serdeşt köyleri de boşaldı. 200 haneli Tırvaniş'teki evlerini terk eden köylüler, eşyalarını kamyonetlere yükleyerek, Zaho ve Duhok'ta gitti.

...

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) hedefinde olduğu belirtilen PKK’nın Haftanin kampında teröristlerle sıcak temas sağlandı. Uludere’nin Işıkveren, Taşdelen ve Siyahkaya bölgelerinden Kuzey Irak topraklarına giren yaklaşık 1000 askerin Haftanin içlerine doğru ilerlediği yönünde bilgiler gelirken, ilk hedefin “örgütü kampa sıkıştırmak amacıyla kamp dışındaki bölümde alan hakimiyetini ele geçirmek” olduğu belirtildi. Kamp dışında PKK’lı gruplarla sıcak çatışmalar yaşandığı, kampın da tanklar ve obüslerle sürekli ateş altında tutulduğu öğrenildi.
Türk ordusunun, Türkiye içinde ve Irak’ın kuzeyinde 6 gündür sürdürdüğü hava destekli sınır ötesi kara harekâtında önceki gün akşam farklı bir boyuta geçildi. 5 gün boyunca özel eğitimli profesyonel birliklerini, bölgede tespit ettiği PKK’lı gruplara yakın yerlere helikopterlerle indiren Türkiye, önceki akşam zırhlı araçlar ve M60 tipi tanklar eşliğinde Haftanin kampına doğru harekete geçti. 500’ü aşkın Türk askerinin ilk hedefi PKK’nın Haftanin kampı oldu. Tanklar, sınırın 3 kilometre içinde yer alan Sinaht Vadisi boyunca yayıldı. Türk ordusu, Siyahkaya bölgesinden Hezil çayını da kullanarak Irak’ın kuzeyine geçerken, Hezil çayı boyunca stratejik noktalarda oluşturulan seyyar yüzücü hücum köprüleri Türk askerinin geçişine kolaylık sağladı. Türk ordusunun envanterine son olarak katılan “Samur” adlı 3 seyyar köprü bu harekatta kullanıldı.
Akşam saatlerinde bölgedeki tankların geri çekildiği görüldü. Milliyet ekibi de bu noktaya giderek, tankların peşmergelerin kontrolündeki bölgeden geçişini hakim tepedeki terk edilmiş bir karakoldan görüntüledi.

Sıcak temas sağlandı
Dün sabah saatlerinden itibaren bölgeye yakın Işıkveren ve Taşdelen civarından 1000 kadar askerin Sinaht Vadisi’ni geçerek Sirore, Ore ile Bedeha köylerine girdiği ve araziye yayılarak ilerlediği kaydedildi. Bu birliklerin bölgedeki PKK’lılarla sıcak temas sağladığı, sabah saatlerinde başlayan çatışmaların 3 bölgede akşam saatlerine kadar devam ettiği belirtildi.

TSK: Sınır geçilmedi
Genelkurmay Başkanlığı yaptığı açıklamada, TSK’ya ait tankların sınır ötesine geçtiğine yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
Haftanin, Zap ve Avaşin top ve havan ateşiyle sürekli dövülürken, Hakurk bölgesi havadan bombalandı. Çukurca ile Şemdinli arasında bulunan Zağros bölgesinde yer alan Basyan, Zap ve Avaşin’deki köylerin çevresinde bulunan PKK mevzileriyle Metina bölgesindeki dağlık alanlar da Türk savaş uçaklarının hedefi olurken, TSK’nın Haftanin ve Çukurca’daki yığınağının giderek arttığı göze çarptı.
6 gün süren nokta operasyonlarıyla PKK militanlarının kamplara sıkıştığı, sınır içi ve ötesinde öldürülen PKK’lı sayısının da 200’ü aştığı öğrenildi.

Hakurk kampı
Kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Haftanin kampına yönelik ana harekâtta eşzamanlı olarak Şemdinli kırsalından çıkacak bir Türk taburunun Hakurk kampına yöneleceği değerlendiriliyor. Hakurk kampının halen Derecik, Tekeli ve Aktütün taburlarından 155 milimetrelik Fırtına obüsleri, 203 milimetrelik M110 obüsleri ve F-16 jetleri aracılığıyla bombalandığı öne sürülüyor.

‘Sınır geçilmedi’
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tankların Kuzey Irak’a geçtiği haberleriyle ilgili olarak, “Bu doğru değil. Böyle bir şey söz konusu değil. Yine bu bizim kaynağımızın (Genelkurmay) ifadesidir. Sadece sınırda bir normal tatbikat yapılmıştır. Herhalde bu tatbikatı arkadaşlarımız sınır ötesi olarak görüyor. Böyle bir şey yok” dedi.
Erdoğan, BBC’nin 1300 terörist öldürüldüğü haberi için de “Rakamlar ciddi rakamlar değil. Bunlar gayriciddi. Herhangi bir mesnedi falan yok. Yani nereden bulmuş, nasıl böyle bir şeyi çıkarmışlar belli değil” diye konuştu.

Faik Yılmaz
26.10.2011, 08:22
bir hafta önceden Haftanine gireceğiz diyoruz....

3-4 gün önceden hazırlıklara başladı tanklar tatbikatta diyoruz....

Tanklar yola çıktı haftanine gliyorlar diyoruz.....

sınırı geçtiler 1-2 saate orda olurlar diyoruz....

Sonrada oraya operasyon düzenliyoruz....

heralde bütütn aptal teröristlerde 300-400 kişilik gruplar halinde uçak ve tank ateşimizi bekliyorlardır eminim buna...

Gökçebey
26.10.2011, 08:55
Sınırda tatbikat. Komedi. iyiki deprem oldu da bu konu gündemden düştü diye sevinenler var mıdır acaba? Pehh.

Adem Erdoğan
26.10.2011, 09:03
Ateş olmayan yerden duman çıkmaz; gelişmeler olduğuna inanıyorum.

bASTURk
26.10.2011, 09:05
Bu yazılanlar nedir ya.
Hepiniz birer özel harekat uzmanı olmuşsunuz.Strateji oyunlarını fazla kaçırmayın derim.

İlk kez bir GKB Orgeneral harekatı yerinden yönetiyor.Herkes, bu sefer anlık istihbarata dayalı farklı bir uygulamanın olduğundan bahsediyor.

Kuzey Irak'a girmesi marifet değil.Haldır huldur girince ne olacak az mantıklı olun.

Gidin Şenol Güneş başlığına antrenörlük dersi falan verin!Cephedeki kumandana,bordo bereliye akıl öğretmek sayıp sövmek de ne oluyor.

Gökçebey
26.10.2011, 09:30
Sende aklın sıra laf sokmayı bırak, akıl vermeyi hepten bırak.