PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Terim, Milli Takım Kadrosunu Açıkladı (11.08.2006)

TSigalko
11.08.2006, 15:19
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, aday kadroya Türk vatandaşlığına geçerek Mehmet ismini alan Fenerbahçe'nin Brezilya asıllı oyuncusu Aurelio'yu da davet etti.

Türkiye A Milli Futbol Takımı, 13 Ağustos Pazar günü saat 17.00'de Polat Renaissance Otel'de toplanacak. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 14 Ağustos Pazartesi günü saat 12.00'de Polat Renaissance Otel'de bir basın toplantısı düzenleyecek.

Ay-yıldızlı takım, aynı gün saat 19.00'da Galatasaray Florya Metin Oktay Tesisleri'nde bir antrenman yapacak.

Türkiye A Milli Futbol Takımı, 15 Ağustos Salı günü saat 14.00'te özel bir uçakla Lüksemburg'a hareket edecek. Ay-yıldızlı takım, Lüksemburg'da Sofitel Otel'de konaklayacak. Milli takım, aynı gün akşam saat 19.00'da maçın oynanacağı Josy Barthel Stadı'nda son antrenmanını yapacak.

Lüksemburg ile 16 Ağustos Çarşamba günü saat 20.00'de oynanacak karşılaşmayı Almanya Futbol Federasyonu'ndan Michael Weiner yönetecek. Weiner'in yardımcılıklarını Sönke Glindemann ve Detlef Scheppe yapacak.

Karşılaşmanın dördüncü hakemi olarak ise Lüksemburg Futbol Federasyonu'ndan Romain Sales görev alacak. Milli takım, karşılaşma sonrası özel uçakla Türkiye'ye dönecek.
A Milli Takım'ın kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:

"Rüştü Reçber, Volkan Demirel, Can Arat, Mehmet Aurelio, Tuncay Şanlı, Tümer Metin (Fenerbahçe)
Tolga Seyhan, Orhan Ak, Arda Turan, Necati Ateş, Hakan Şükür (Galatasaray)
Gökhan Zan, İbrahim Toraman, Fahri Tatan (Beşiktaş A.Ş.)
Yıldıray Baştürk (Hertha Berlin)
Nuri Şahin (Borussia Dortmund)
Hüseyin Cimşir (Trabzonspor)
Hakan Arıkan (Ankaraspor A.Ş.)
Mehmet Topuz, Gökhan Ünal (Kayserispor)
Nihat Kahveci (Villarreal)
Fatih Tekke (Zenit)
Halil Altıntop, Hamit Altıntop (Schalke 04)"

Bizden sadece Hüseyin çağrılmış,oda aurelio'nun gelişiyle yedek kalacağından milli takımda oynayan oyuncumuz yok diyebiliriz.

Selman
11.08.2006, 15:23
Aaaa olurmu bizim takıma bi sol kanat bide kaleci lazım.Nasıl olurda almazlar hiç birini.5 golcümüz var güya.:D

61-POWER-2
11.08.2006, 15:24
iyi olan arda turani cagirmasi.adam boleslava karsi cok pis oynadi yaa.

TSigalko
11.08.2006, 15:25
Hakan Arikan'i çağırmışlar yaa 2 penaltı tuttu diye.:mad:

Orhan_Gazi
11.08.2006, 19:26
Emre Belozoglu' yu niye cagirmadilar????

immortal_TS
11.08.2006, 19:28
Mehmet Aurelio hee artık bu milli takım benim milli takımım değil!!!!!

sheva
11.08.2006, 19:30
Aurelio'yu Milli takımımıza çağıran Fatih Terim'i şiddetle ve esefle kınıyorum. Yakışmadı.

tigin
11.08.2006, 19:35
Aurelio'yu Milli takımımıza çağıran Fatih Terim'i şiddetle ve esefle kınıyorum. Yakışmadı.

Bu tür ırkçı mesajlar size yakışmıyor.

sheva
11.08.2006, 19:37
adı üstünde "milli" takım

tigin
11.08.2006, 19:38
adı üstünde "milli" takım
anladım ben.Aferin.

eys_61
11.08.2006, 19:40
mehmet(!) aurelio milli takımda vay bee...

TameRHan
11.08.2006, 20:29
Anadolunun çocugu yılllarını oynasın uzun zaman sonra secilirse secilir milli takıma ama istanbul takımından arda gibiler 1-2 mac ıyı oynasın hoppp milli takıma hemen.yazıklar olsun

Kemençeci
11.08.2006, 20:36
Vay be Milli takıma bak. Aurelio bi tarafa Ardalar, Hakan Arıkanlar, Can Aratlar kol geziyor. Ben bu Fatih Terim'e teknik direktör diyen adamın aklına şaşarım bea. Zırto.:mad:

Cengiz Çubukcu
11.08.2006, 21:10
4 maç cezalı

A.Hilal Çakıroğlu
11.08.2006, 21:28
Mehmet Aurellio ile birlikte yeni yıldızların(!) önü açılmış ve Milli takım menajerliğine Faruk Kanca getirilmiş

Erbay
11.08.2006, 21:40
Murat Ocak neden alınmadı ki? 1-2 ayda çok mu değişti.Gökdeniz neden alınmıyor ayrıca.Ve maçını izlemesemde Hakan Arıkan neden alınıyor.2 penaltı kurtardı diye mi?

oguzkoc
11.08.2006, 22:18
bu hazırlık maçı diye almıştır inşalalh aurelio yu. hani fb ye bi iyilik olsun diye aziz yıldırım rica etmiştir belki. almasaydı türk statüsüne giremiyodu çünkü. ben sanmıorum fatih terim gibi bi ülkücü aureliyo güvensin. hiç bi yabancı bi türk gibi sahada adım atamaz. hatta gurbetçilerden bile ben bi ruh bekleyemezken aurelionun ne işi var? bi alpay, bi hakan şükür, bi emre... bu adamlardaki türk hırsı ne arar aurelio da...

TSigalko
11.08.2006, 22:37
Nuri'ye,Yildiray'a,Halil'e sordularmı Aurelio'ya milli takima alirken."Siz türksünüz kendi milli takimizda oynayin", diye oynattırmadilar onlari Almanya milli takiminda.O zaman çıkar derlerki: kim bu aurelio,kardeşim?

Colakoglu
12.08.2006, 15:28
gökdeniz neden yok aday kadroda ????

Ozan
12.08.2006, 18:03
yaa bu fatih terim inde aklını anlamıyorum gitmiş gayse den hakan ı çağırmış . bizim takımdan sadece hüseyin . olcak iş değil çağırılanlardan daha iyi olan adamlarımızı çağırmamış .

subay
12.08.2006, 18:29
Irkci mesajlara gerek yok bence. Aurelio bir türk vatandasi olmus ise vede iyi oynuyor ise neden cagirilmasin milli takima? Hemde cok sempatik biri, ben sahsen fenerbahceyi sevmiyorum, ama oyuncu hangi takimdan olursa olsun milli takima katkisi olur ise helal olsun derim. Bugünkü Almanya'nin forvetine bakin, iki polonya asilli oyunculari var. Asil o oyuncuya o sansi vermemek ayip olur. Ama benim anlamadigim gökdenizin milli takima cagirilmamasi. Fatih Akyeli de cagirabilirdi bence.

Özkan Erdem
12.08.2006, 20:36
Murat Ocak'ın neden çağrılmadığını merak ediyorum. Trabzonspor'a transfer olduğundan mı?

karaca
12.08.2006, 21:44
Yav Terİm De Biktirdi Artikeskİ Terİm DeĞİl
Sempatİmİ Kaybedİyorum Ona KarŞi

Emiroğlu
13.08.2006, 02:41
Ona karşı sempatin mi vardı ???? Çok ilginç walla...

subay
13.08.2006, 09:42
Peki........ aranizda elvan'in türk olarak kosmasina karsi olan varmi?? Elvan'da basariyla türkiye icin kosuyor iste.

Tansu Onur Erdoğan
13.08.2006, 10:12
bunun ırkçılıkla ne alakası war oldu olacak bushuda baskan secelim

Ozan
13.08.2006, 15:48
Murat Ocak'ın neden çağrılmadığını merak ediyorum. Trabzonspor'a transfer olduğundan mı?

murat ocak milli takımda oynuyor zaten ama ümit milli mi u-19 milli mi orasını tam bilmiyorum . A milli değil ama .

Kemençeci
15.08.2006, 19:02
Peki........ aranizda elvan'in türk olarak kosmasina karsi olan varmi?? Elvan'da basariyla türkiye icin kosuyor iste.

Elvan'a beş, Aurelio'ya 10 bea!:mad:

TSigalko
15.08.2006, 19:41
murat ocak milli takımda oynuyor zaten ama ümit milli mi u-19 milli mi orasını tam bilmiyorum . A milli değil ama .

Yok ya bi ara A millideydi.

ts_fan
15.08.2006, 21:35
Bizim burda bir tane Romen işçi var, Romanya'da bir ara futbol oynamış ama şartlar O'nu buraya süreklemiş.Sol ayağını mükemmel kullanıyormuş ve 4'lü defansta sol bek olarak oynuyormuş.Kendisi Türk olmayı çok istiyor, milli formamızı giymeyi de çok istiyor, ''çiftlikte bekçilik yapmaktan daha iyidir'' diyor.Üstelik İstiklal Marşımızı bizim kadar mükemmel okuyor ve Türkçe'si de harika (Yani, Marco Paşa pardon Mehmet Paşa'dan daha fazla özellikleri var):)

Evet Dimitrianu'yu milli forma ile sol kanatta Ümit Özat'ın yerinde görmek isteriz, hem sol kanat sorunumuza köklü bir çözüm olur bu.

Olumlu yönleri:
Dimitrianu'nun lisansı var, yaşı 22, kondisyonunda sorun yok, herhangi bir sağlık sorunuda yok, Türkçe çok yahşi, İstiklal Marşı'nı bile biliyor (bu çok önemli bir özellik, milliyetçilerin tepkisini azaltır):D

Olumsuz yönleri:
3 yıldır Türkiye'de ama kaçak, yani oturma ve çalışma izni yok:D

E artık bunu da devlet büyüklerimiz bir şekilde çözer di mi?Mühim olan ülke menfaatleri yaa o bakımdan.Geriye tek bir sorun kalıyor; Sayın Terim, Dimitrianu'yu tüm sorumluluğu üzerine alıp oynatır mı acaba?

ps:Bir çıkarım varsa bu işten (Menejerlik falan yok) iki gözüm önüme aksın, ekmek musaf çarpsın:)

ts_fan
17.08.2006, 12:21
Sırf Galatasaray'ı formda tutmak için kadro çıkaran Terim'e lanet olsun.Bu arada Türkiye'de en gıcık olduğum takım, en karaktersiz, en şerefsiz takım Galatasaray'dır.O yüzden de bu takımın futbol camiasında çok sayıda yardakçısı vardır, yalaka Galatasaray nefret ediyorum senden.Milli Takımı bile rehin aldılar, kadroya bak beaa, pehhh.

halil ibo
17.08.2006, 12:36
Gerçektende geyseye çalışan bir T.D.var milli takımın başında.Sinirlerimi zıplatmaya yetiyor bu durum.Bu arada fener camiasına olan diyet borcunu ödemektende geri kalmıyor.Rüştü'yü kaleye koyup,Can fenerde 18'e bile giremezken milli takıma aldı onu.
Dünya kupası öncesi hazırlık maçlarında B.Şehir Belediye'li Murat Ocak'ı aldı.Sonra Murat Trabzonspor'la sözleşme imzalayınca vazgeçti hemencecik.Tecrübe kazanır,Lazaroni'ye olumlu sinyaller verir diye kadroya almaktan korktu.Zaten İsviçre maçından sonra tiksinmeye başlamıştım.Şimdi iğreniyorum fatih terim ve çetesinden.

ts_fan
17.08.2006, 12:43
Terim çakaldır, tabii ki Fenerbahçe'ye de çalışacak.Sadece Galatasaray'a kıyağı olursa kendisi de çok iyi bilir ki oturduğu koltukta süresi azalır.Lafın özü Terim şeytana pabucu ters giydirir.

trapesus
21.08.2006, 05:12
Hasan Üçüncü niye yok kadroda onu anlamadım.

BÜYÜK_TRABZON
08.09.2006, 17:02
Hasan Üçüncü niye yok kadroda onu anlamadım.
Hasanı almaz hasan düz oyuncu sadece mücadele ediyor