PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Kongreye Gidiyor | Metin Atasoy

UğuR
26.04.2013, 08:35
Trabzonspor Kongreye Gidiyor | Metin Atasoy

http://bordomavi.net/images/haber/25-04-2013/1366900564_b.jpg

Trabzonspor Kulübü başkan adaylarından Metin Atasoy, adaylığı ve projeleri hakkında sorularımızı yanıtladı, merak edilenlere yanıt verdi.

Bordomavi.net Yönetim Kurulu olarak daha önce açıkladığımız üzere, kulübümüzün Mayıs ayında gerçekleşecek Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda yarışacak başkan adaylarından gelecek görüşme taleplerinin tamamına olumlu yanıt verme kararı almış ve çıkacak bütün adaylara önyargısız, eşit mesafede olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunmuştuk.

Bu doğrultuda ilk görüşme talebini ileten başkan adayı Metin Atasoy’la bir görüşme gerçekleştirdik ve kendilerinin projelerini dinledik, merak ettiklerimizi sorduk. Tüm sorularımıza içtenlikle yanıt veren Atasoy’la yaptığımız görüşmeye dair detayları sizlerle de paylaşmayı görev biliyoruz.

Trabzonspor Kulübü başkanlığının uzun süredir hayali olduğunu ve buna hazırlandığını ifade eden, kulübün işleyişine ve durumuna hâkim olduğunu gözlemlediğimiz Atasoy’un sözlerinden satır başları şöyle:

KOMİSYONLAR KURACAĞIM

Dünyanın bütün büyük organizasyonları gibi Trabzonspor'u da 35-45 yaş aralığındaki insanlar yönetmeli. Bu nedenle AR-GE-Hukuk-Sportif Konular vb. şeklinde komisyonlar kuracağım. Bu komisyonlarda taraftarlarımız da olacak. Özetle taraftarımız üretecek, ben yapacağım.

TRABZONSPOR ÜZERİNDEN KİMSE RANT ELDE EDEMEYECEK

Taraftar olarak benimle ilişkiler bireysel olmayacak, olamaz. Kurumsal olarak iletişim kurulacak. Hepimizin ortak paydası taraftar olmamız. Gücümüz de ihtiyacımız da taraftarımız. Ama hangisi ile görüşsek "en büyük benim diyor". Ben taraftarın gücü ile değil, takıma katkısı ile ilgiliyim. Taraftar gruplarına %50 indirimli bilet vereceğim. Hatta aldıkları kadar da ben onlara yedek kombine vereceğim kendileri gidemezse başkası gidebilsin diye… Ama bütün bu kombineler kişiye özel, resimli olacak. Trabzonspor üzerinden Trabzonspor dışında hiçbir kişi/kurum rant edemeyecek. Bundan başka fikri, projesi olan varsa da seve seve dinler, uygularım.

Bölgesel taraftar haritası çıkarıp ona göre hareket etmeliyiz. Çok sayıda Trabzonlu ve Trabzonsporlunun olduğu ama hiç faal olmadığımız yerler var. Buralardan faydalanacağız.

BENİM REFERANSIM YİNE BENİM

Benim referansım yine benim, annem babam bile değil. Beni tanıyan bin kişiye beni sorun, birisi dahi hakkımda kötü konuşursa bu işe girmem. Ama beni kimsenin korumasına ihtiyacım yok, Trabzonspor Başkanı kendini koruyamayacaksa onu kimse korumasın. Beni tanımanız hemen zor. Ben otuz yedi yıllık eşimi hala tanımaya devam ediyorum. Benim dediklerimden ziyade sizin dediklerimden ne anladıklarınız önemli.

BÜTÇE YAPMAYI BİLİRİM

Trabzonspor'u bütün taraftarlarına mâl etmeden bu borcu ödeyemeyiz. Hepimiz elimizi taşın altına koyacağız. Ama ben işletme mezunuyum. Bütçe yapmayı bilirim.

REEL PROJELERİMİZ VAR

Çözüm için iki yol var. Ya bir Trabzonsporlu gelecek, kongreden önce 50 milyon €'yu kayıtsız şartsız bağışlayacak ve bu kulübü yönetmeye aday olacak. Ancak o parayı verdiği için babasının çiftliği gibi yönetmeyecek yine. Böyle birisi olsa zaten destekleriz. Trabzonspor söz konusu iken egolar kenara bırakılmalıdır zira. Bu pek mümkün gözükmüyor şu an. O zaman ne yapmak lazım? Aynen devam edersek biteriz. Yönetimsel ilkeler konulacak ve bunlara harfiyen uyulacak. Parametreleri, borçların vadelerini vb. bilemiyoruz. Bu nedenle başlangıçta döngüyü sağlamak için bir nakit ihtiyacı olacak. Bu bizde var. Bundan sonrası için, bu parametrelere göre reel projelerimiz var. Tabii ki bunları açıklamak çok mümkün değil seçim söz konusu iken.

MALİ GENEL KURUL KONUŞMASI İÇİN KENDİME KIZDIM

Mali Genel Kurul'da doğru hazırlanmış bir konuşmayı yanlış bir sunumla ortaya koydum. Sizler bugün hitabetimi de kişiliğimi de görüyorsunuz, o gün neden öyle oldu bilmiyorum, belki de günümde değildim. Kendime çok kızdım. Genel kurulda sunulan mali raporu detaylıca incelemedim, çünkü incelemeye layık görmedim. Yalan olduğunu bildiğim bir şeyi neden inceleyeyim. Benim duyumlarıma göre 236 milyon TL borç var. Bundan da büyük sorun 2014 sonuna kadar uygun hale gelmemiz gereken UEFA kriterleri… Buna göre %45'i aşan borçlanmaya UEFA izin vermeyecek. Öncesinde uyarı veriyor, transfer yasağı koyuyor en son da bir alt lige düşürüyor. Dersime çalıştım. UEFA sportif harcamayı sportif gelir ile yapacaksın diyor ve şahıslardan borç alınmasını yasaklıyor. Maalesef yönetim gelirlerin büyük kısmını 2015'e kadar temlik etmiş.

İHALELERLE İŞİM YOK, DEVLETE HİÇBİR BORCUM YOK

Şike ile ilgili basına verdiğim röportajlarda uzun uzun açıklamalarım var. Ama ana iki vaat var: Bizden çalınan iki şey, O ruh ve o kupa gelecek… (Kupa mı adalet mi sorusu üzerine) Adalet soyut bir kavramdır, kupa da onun yansımasıdır. Ben inatçı adamım, ortaokul okumak için günde 15 km yürüyordum. Trabzonspor'un hakkının peşini takip etmemem söz konusu değil. Sekiz sene mülkiye müfettişliği yaptım ondan sonra ticarete girdim. Bütün ticaretim yurtdışına, otuz ülkeye ihracat yapıyorum. Ülkenin dinamikleri ile ihaleleri ile vs. işim yok. Kredi borcum, vergi borcum hatta kesilmiş vadeli bir çekim dahi yok. Bu adaylık benim yirmi beş yıllık planımın sonucu. Böylesine bir kulübe başkanlık 100 yılda 10-15 kişiye nasip olur/olmalı.

KULÜBE SİYASETİN GİRMESİNE İZİN VERMEM

Siyaset ile işim yok ve olamaz. Kulübe siyasetin girmesine asla izin vermem, bu sonumuz olur. Ancak siyasetten Trabzonspor adına tek taraflı olarak faydalanılacaksa faydalanırım.

LEVENT BIÇAKÇI BU KULÜPTE OLMAYACAK

Şike konusunda seçim sonuçlanana kadar karar çıkmayabilir diye düşünüyorum. Yapı Kredi'nin 32 milyon'luk sponsorluğu da çok enteresan bir husus. Kuracağımız komisyonlardan birisi hukuk komisyonu olacak ve içinde bizim yönetimimizdeki hukukçu da olacak. Dediğim gibi tek adam yönetimine karşıyım ortak akıl ile hareket edeceğim. Levent Bıçakçı ile çalışıp çalışmayacağımın sorulması bile gereksiz. Başkan olursam ilk gün tebrikleri kabul etmekle geçerse de, ikinci gün Levent Bıçakçı bu kulüpte olmayacak.

ŞİKE KONUSUNDA GEREKEN NE VARSA YAPACAĞIZ

Şike konusuyla özel olarak ilgilenmesi için yönetim kurulundan bir kişiyi tayin edeceğim. Bu konuyla ilgili gereken ne varsa yapacağız.

YÖNETİM KURULUNUN HEPSİ YETERLİ İSİMLER

Yöneticilerimin isimlerini şimdilik vermeyeyim. Ama eğitimsel olarak hepsi yeterli isimler olacak. Eş dost ilişkisi ile olmaz. Kendini izah edemeyen kişi Trabzonspor'a yönetici olmayacak. Bizim yönetimimiz bizden sonraki yönetime hazırlık olacak biraz da. Bu genç isimler bizden sonra bayrağı devralacak. Doğru ruhla, doğru yönetimle, doğru kurgu ile her işin altından kalkarız.

DİKTATÖR GİBİ YÖNETMEYECEĞİM

Kulübü diktatör gibi yönetmeyeceğim, daha önce hep böyle yönetildi. Trabzonspor'da "ortak akıl" olmalı. Böyle bir oluşumda "ben yaptım, oldu" mantığı ile iş yapılmaz.

ORTAK AKIL

Barcelon'daki, Bayern Münih'teki uygulanan sistemleri bire bir bilecek kadar konuya hâkimim, tek eksiğim Ali Ağaoğlu kadar zengin olmamam. Ortak akıl ile yönetilen bir kulüpte buna gerek yok zaten. Ama ben de ülkenin birinci sınıf zenginlerinden biriyim.

MUHASEBEMİZ ŞEFFAF OLACAK

Önceki yönetimlerin kasten ve bilerek yaptığı usulsüz harcama vb. görülürse tabii ki hesabını soracağız. Muhasebemiz bir kuruşuna kadar açık ve şeffaf olacak. Öz denetim/oto kontrol bizi başarıya götürecek.

SCOUTING KONUSU…

Scouting konusuna gelirsek, her alanda profesyonel olacağız. Kulüpte bir işi yapmak için efsane bir isim olmak yetmeyecek kısacası.

Daha adaylığımı açıklamam ile 15-20 menajer beni aradı. Böyle bir şey olabilir mi?

BEN DOĞA AŞIĞIYIM, HES BİZE YAKIŞMIYOR

Trabzonspor'un en önemli şeyi, yarattığı algıdır. HES yapmak bizim bu algımızı bozar. Ben doğayı seven, doğaya âşık birisiyim, bu etik de değil, Trabzonspor'a yakışmıyor. Kaldı ki o lisansın fiiliyata dönüşmesinde de bazı soru işaretleri var yatırım bazında.

BASKETBOL TAKIMINA BÜTÇE AYRILACAK

Basketbol takımına %3 bütçe ayırsak her sene kafaya oynar. Trabzonspor eğer bir branşta mücadele ediyorsa kafaya oynamak zorunda. Düşünün, Cumartesi Trabzon'da Fenerbahçe ile basketbol'da, Pazar ise futbolda karşılaşacağız. Basketbol takımı 30 sayı fark yerse bu hem şehr, hem futbol takımını etkilemez mi? Kulübün mali durumunu net görmeden söylemek doğru değil ama bu bütçeyi ayırmaya ve kafaya oynatmaya niyetliyiz.

1461 TRABZON ANA UNSUR

1461 Trabzon bizde esas olacak. Ana unsur o olacak. Şu an zaten ana takımdan kimi alır koyarsınız 1461'e yabancılar hariç?

KULÜPLER BİRLİĞİ

Kulüpler Birliği'nde İstanbul takımları sırayla başkanlık yapıyor, sonra bakıyoruz Eskişehir Başkanı orada. Üç İstanbul takımı başkanından sonra bir başkan olacaksa orada, bu Trabzonspor başkanıdır. Ben varken Eskişehir Başkanı orada başkan olamaz. Bunu sağlayamazsam birlikten istifa ederim.

YÖNETİM HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI

Yönetim, taraftarımız gibi beni de sükût-u hayale uğrattı.
Diğer başkan adayları hakkında konuşmak da bana yakışmaz. Bunu bırakalım kamuoyu konuşsun.

ahamitokutan
26.04.2013, 08:48
konuşmalar fiiliyata dökülecekse aradığımız başkan modeli Metin Atasoy

Tayfun
26.04.2013, 08:54
Başkan adayları iyi güzel konuşuyor, taraftarın gözüne iyi gözükmek için mi konuşuyorlar yoksa gerçekten bunları yapacakları için mi konuşuyorlar bilemiyorum.
Demeçlere bakıyoruz, "ulan meğer yıllardır aradığımız ama bulamadığımız başkanlar yanı başımızdaymız" dedirtiyorlar, laf olsun torba dolsun hesabı değildir umarım bu demeçler, gerçekten uygulanır ve sözde kalmazlar inşallah.

Yine de adı geçen başkan adaylarından hiç olmazsa birkaçının Türk futbolunda,futbol piyasasında sözü geçen insanlar olmasını isterdi insan, bunlara da şükür.

Umarım gelecek daha da karanlık değil aydınlık olur Trabzonspor için.

arifberkay
26.04.2013, 09:37
Konuşmak bedava başkan olduğunun ertesi günü sana bir telefon gelir dediklerini yutarsın....

Hüseyin Başoğlu
26.04.2013, 10:10
Taraftar olduğunu söylüyor...Kupamızın çalındığını söylüyor...Şike konusunda gerekenleri yapacağını söylüyor...Çok güzel bunlar ama;

Bu zamana kadar niye bişi yapmadı şike konusunda ?? Şike konusunda bir eylemde bulunmak için illa başkanmı olmak gerekiyor...

Samimiyetine nasıl güveniyim ?

alper*
26.04.2013, 10:19
Hüseyin senin bu mantığına göre kimsenin başkan adayı olmaması gerekir :p

Hüseyin Başoğlu
26.04.2013, 10:25
Yok alper var bir kaç tane...

Açıkcası benim başkanlık için tek kriterim bu....

Hakan kulaçoğlu Şenol Güneş hiç sevmesemde Serdar bali mesela....

Bizim en önemli davamız bu....Bugüne kadar sahip çıkmayan bugünden sonra nasıl sahip çıkıcaklar ?

oflukaan
26.04.2013, 10:26
"Daha adaylığımı açıklamam ile 15-20 menajer beni aradı. Böyle bir şey olabilir mi?"

işte bu insanları bir bir not edip trabzona sokmamak lazım!

sarman61
26.04.2013, 10:30
Herşey güzel ama Hes konusuna katılmıyorum. Şimdi biz hes i istemiyoruz dersek bu hes projesi duracak mı hayır. Gelip başkası yapacak. Madem bu iş durmayacak bu bölgenin enerjisinden gelecek parayı kullanmak bu bölgenin en değerli unsuru olan Trabzonspor a aittir.

Celal Demir
26.04.2013, 10:46
Lafta bende çok söylerim ama o koltuğa oturunca çoğu düşüncenin uygulanması zor gibi...

ozturk
26.04.2013, 10:52
Metin Atasoy işi ciddiye binmeye başladı.

Sözler çok güzel ama icraatler önemli.

Fatih Öztürk
26.04.2013, 10:59
Çok güzel konuşmuş.

Badaloğlu
26.04.2013, 11:00
Arkadaşlar, kongre sürecinin başlamasıyla birlikte yaptığımız açıklamalara göre bütün başkan adaylarına önyargısız ve objektif olarak burada yapılan görüşmeleri birebir ana hatlarıyla sizlerle paylaşacağımızı söyledik...

Bu bağlamda değerlendirmeleri sizler yapacaksınız, biz bundan sonrada diğer adaylarla bu tip fikir alışverişi içinde olursak onlarıda sizlerle burada paylaşacağız. Trabzonsporluluk anlayışımız bunu gerektiriyor.

Kazanan Trabzonspor olsun...

alper*
26.04.2013, 11:07
SCOUTING KONUSU…

Scouting konusuna gelirsek, her alanda profesyonel olacağız. Kulüpte bir işi yapmak için efsane bir isim olmak yetmeyecek kısacası.

Daha adaylığımı açıklamam ile 15-20 menajer beni aradı. Böyle bir şey olabilir mi?

:p
Ciddi mi bu olay yahu?

Sibel
26.04.2013, 11:18
Kağıt üzerinde beklenen cümleler kurulmuş.
Aksini beklemek olmaz zaten.
Hayırlısı olsun inşallah.

Gökhan Koç
26.04.2013, 11:21
Ciddi anlamda hazırlandığını söyleyebilirim,

Bağımsız olma konusunda ise açıklamalarını mantıklı buldum,

Umarım diğer adaylar da Metin Atasoy kadar hazırlanmış olurlar,

Ek : Mahkemenin gerekçeli kararını ingilizceye çevirtebileceğini, bunun için başkan olmasına gerek olmadığını da söyledi,

gabriel omar
26.04.2013, 11:26
Gayet mantıklı ve programlı biri gibi gözüküyor.Hayırlısı olsun .

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
26.04.2013, 11:32
Hayırlısı bakalım..

bach72
26.04.2013, 11:32
3 Temmuz sürecinde ben bu vatandaşın ismini cismini hiç duymadım.Mali Kurulda bir konuşma yaptı ve şikeyi ağzına bile almadı.Uğradığımız adaletsizlikle ilgili tek bir laf etmedi.Hoş konuşmasıda eline tutuşturulmuş kağıda okumanın ötesine geçmedi.Tahminim seçimde 40-50 oy alır.Mali kuruldaki konuşmasında gerçi o kadar bile alkışı alamamıştı.

aaahmet61
26.04.2013, 12:13
benim başkanlık adayım değil.okuduğum kadarıyla hese karşı .sıfır proje.param yok.trabzonsporu siyasete sokmayacağım diyor yüzde yüz yalan.siyaset demek para demek.belliki trabzonspor üstünden pirim yapmaya çalışıyor.seçime 2 gün kala adaylıktan çekildiğini açıklayacaktır.biraz tanındım diyip kendini mutlu hissedecektir.

Ahmet Kuru
26.04.2013, 12:27
Cümleler güzel. Önemli olan başkan olduktan sonra bunları yapmakta...
1.5 yıl önce başkanlık için aday olacağım diye bir açıklaması oldu mu acaba Metin Atasoy'un?
İnşAllah hayırlısı olur diyelim.

Sacit
26.04.2013, 13:11

Basketbol takımına %3 bütçe ayırsak her sene kafaya oynar. Trabzonspor eğer bir branşta mücadele ediyorsa kafaya oynamak zorunda. Düşünün, Cumartesi Trabzon'da Fenerbahçe ile basketbol'da, Pazar ise futbolda karşılaşacağız. Basketbol takımı 30 sayı fark yerse bu hem şehr, hem futbol takımını etkilemez mi? Kulübün mali durumunu net görmeden söylemek doğru değil ama bu bütçeyi ayırmaya ve kafaya oynatmaya niyetliyiz.

SCOUTING KONUSU…

benim için önemli olan bu ikisi

Mert Oğuzlu61
26.04.2013, 13:17

SCOUTING KONUSU…

benim için önemli olan bu ikisi

Trabzon da futbol dışında bir branşa yer verilmemeli, basketbol takımı kapatılmalıdır açık ve net. futbolda daha birşeyi beceremiyoruz birde basketbolu sokmayalım işin içine, bu benim kişisel görüşüm. TS ve 1461 dışında bir heyecana hiç gerek yok çünkü basketbolda TS nin başarılı olmasına imkan yok.

heee süperötesi zengin bir başkan adayı çıkar bende basketbolada ayıracak para var der, orasını bilemem. bunun dışında neyimize güvenip basketbol takımı istiyoruz bir anlam veremiyorum :)

Sacit
26.04.2013, 13:22
Trabzon da futbol dışında bir branşa yer verilmemeli, basketbol takımı kapatılmalıdır açık ve net. futbolda daha birşeyi beceremiyoruz birde basketbolu sokmayalım işin içine, bu benim kişisel görüşüm. TS ve 1461 dışında bir heyecana hiç gerek yok çünkü basketbolda TS nin başarılı olmasına imkan yok.

heee süperötesi zengin bir başkan adayı çıkar bende basketbolada ayıracak para var der, orasını bilemem. bunun dışında neyimize güvenip basketbol takımı istiyoruz bir anlam veremiyorum :)

Güzel kardeşim,

Bu işin ne kadar önemli olduğunu bilmediğin için sana doğruları anlatmam bir şey ifade etmez.
Burada yapman gereken öncelikle gidip basketbolun önemini kavramaktır.

Ve unutma, TrabzonSPOR kulübüdür.

Mert Oğuzlu61
26.04.2013, 13:35
Güzel kardeşim,

Bu işin ne kadar önemli olduğunu bilmediğin için sana doğruları anlatmam bir şey ifade etmez.
Burada yapman gereken öncelikle gidip basketbolun önemini kavramaktır.

Ve unutma, TrabzonSPOR kulübüdür.

ben istanbulda doğdum büyüdüm, her yaz Trabzon a giderim. ben memleketimde elinde basket topuyla ter atan bir tane gence rastlamadım :) bizim hayatımız futbol, trabzon şehri futbolla yatar futbolla kalkar, kimse aksini iddaa edemez.

varsa başında abromovic felan futbolunuda uçurur basketbolunuda... ama biz daha futbol takımımızı adam edemedik, basketbolda nasıl bir başarı kovalamamızı bekliyorsun acaba, cevaplarsan sevinirim :) bizanslılarla futbolda her zaman yarışabiliriz, yeterki takımın başındakiler sistemli, planlı, vizyon sahibi insanlar olsun, orda makas açıkmış kapalıymış bence bu iş hikaye. evet gs-fb açtı arayı gidiyor bir barça, real yaratma çabası var medyamızda felan ama futbolda bu makas denen şey 1 yılda kapatılabilir, basketboldaysa bence hiç şansımız yok. sen basketbolu seven birisin ama trabzonun %95 inin basketbol umrunda bile değildir. en fanatik taraftarımıza şurdan bir tane basketbolcumuzun ismini söyle desen sana isim veremez...

realist düşünüyorum olay bu...

yorumsuz6117
26.04.2013, 13:39
Hacıosmanoğlu başkan olur beyler. Metin Atasoy iyi konuşuyor ama gücü yetmez başkan olmaya.

EROS87
26.04.2013, 13:46
ben istanbulda doğdum büyüdüm, her yaz Trabzon a giderim. ben memleketimde elinde basket topuyla ter atan bir tane gence rastlamadım :) bizim hayatımız futbol, trabzon şehri futbolla yatar futbolla kalkar, kimse aksini iddaa edemez.

varsa başında abromovic felan futbolunuda uçurur basketbolunuda... ama biz daha futbol takımımızı adam edemedik, basketbolda nasıl bir başarı kovalamamızı bekliyorsun acaba, cevaplarsan sevinirim :) bizanslılarla futbolda her zaman yarışabiliriz, yeterki takımın başındakiler sistemli, planlı, vizyon sahibi insanlar olsun, orda makas açıkmış kapalıymış bence bu iş hikaye. evet gs-fb açtı arayı gidiyor bir barça, real yaratma çabası var medyamızda felan ama futbolda bu makas denen şey 1 yılda kapatılabilir, basketboldaysa bence hiç şansımız yok. sen basketbolu seven birisin ama trabzonun %95 inin basketbol umrunda bile değildir. en fanatik taraftarımıza şurdan bir tane basketbolcumuzun ismini söyle desen sana isim veremez...

''futbolda her zaman yarışabiliriz, yeterki takımın başındakiler sistemli, planlı, vizyon sahibi insanlar olsun,''

bu yıl basketbolda 4-5 milyon dolarlık takımlar euroleague de son 16da mücadele etti. (bjk, alba berlin, brose basket)

şuan ligimizde tepeye oynayan karşıyakanın bütçesi 3 milyon dolardan daha az.

futboldaki sistemli, planlı, vizyon sahibi kişiler! basketbolda da olursa bütçe farkı pek sıkıntı yaratmaz. ancak öncelikle taraftarın basketbolu sahiplenmesi gerekiyor!!

Mert Oğuzlu61
26.04.2013, 13:50
Hacıosmanoğlu başkan olur beyler. Metin Atasoy iyi konuşuyor ama gücü yetmez başkan olmaya.

atasoy hes i kestirip attı baştan kaybetti zaten. kulübe buradan ciddi bir gelir gelecek, güzel bir gelir kaynağı olacak ama adam çıkıp bize yakışmaz diyip kestirip attı.

benim anlamadığım şey şu, sen çıkarsan işin içinden başkası yapacak bunu öyle değil mi ? yani parayı başkası yiyecek x şirketinin kasası dolacak taşacak ama Trabzonspor burdan tek kuruş kazanamayacak ? ben deremdeki tek bir balığın ölmesine razı değilim ama bu işi öyle yada böyle birileri yapacak.

atasoy un konuşmalarına kanmayın, ben hala ciddi bir plan proje sunan başkan adayı göremiyorum.

sadri şener başkanlık koltuğunu bunlara bırakıp giderse en büyük kötülüğü etmiş olur, ben hala yönetimi sil baştan değiştirip aynen devam etmesi gerektiğini düşünüyorum, istikrar diyorum.... evet takımın içine etti ama bizi düzlüğe çıkaracak olanda yine bu adam, yeni bir başkan bizi 10 sene geri götürür nuri albayraklı özkan sümerli zamanlara döneriz....

EROS87
26.04.2013, 13:52
SORU: Trabzon (http://www.61saat.com/haberleri/Trabzon)spor başkanlığı şu anki hedefiniz diyebiliriz o zaman.
METİN ATASOY: Evet. Bu benim hayat planlamamda ki son noktadır. Bu ülkede benim ruhumu yansıtacak beni mutlu edecek, beni anlatacak bir siyasi ambiyans yok. Bu durumda siyaseten bir noktaya gelmektense tercihimi Trabzon (http://www.61saat.com/haberleri/Trabzon)spor’la ilgili kullandım. Yaşamdaki kariyer planımda son noktayı koyarken bunun böyle olması gerektiğini düşündüm.

Sacit
26.04.2013, 13:54

Basketbol da ve bütün spor branşlarında başarı mümkündür, unutma..

Basketbolda da başarının formülü çok basit,

Basketbolu profesyonellere bıraktın mı, başarı her türlü gelir

Sacit
26.04.2013, 13:56

Ayrıca realist düşünmüyorsun, bireysel düşünüyorsun

OrkHun
26.04.2013, 14:03
bu taraftar-komisyon fikri güzel. diğer adaylardan böyle bir programı olan duymadım. burada her konuda zaman zaman iyi fikirler çıkıyor ama satır aralarında ziyan olup gidiyor, ortak akıl vurgusu çok önemli. tabi millet transfer-şike-para vs.yi önemli zannediyor ama en önemli mesele bu. trabzonspor adına kim karar verecek, kim hakim olacak meselesi. hep beraber karar verirsek şimdiki gibi uçuruma gitmez hiçbir zaman klüp, ama biz hala bizi işe bulaştırmadan kendi kendine klübü yönetecek sultan istiyoruz. olmaz öyle. ortak akıl vurgusunu, komisyon projesini önemsemeli taraftar. metin atasoy başkan olamasa da diğer adaylara baskı kurmalı bu yaklaşım ve proje için.

bu adam değil de mesela hacıosmanoğlu gibi vasıfsız adamlar seçilirse cidden çok yazık olur. seçilecek kişi atasoy'u aşan birisi olmalı. bağırıp çağırma işi değil bu.

Ahmet Kuru
26.04.2013, 14:03
Metin Atasoy'un HES projesine karşı çıkması ve bunu istememesi onu seçim zamanında 1-0 yenik duruma düşürmüştür bence. HES projesini Trabzonspor yapmazsa oraya gidip başka biri yapacak buna engel olunamaz. Ayrıca TV lerde gösterdikleri gibi HES projelerinin de öyle doğa katili olduğu yok... Biz başı şeyleri hem istiyoruz ama sonrasında karşı çıkıyoruz. Trabzon da fabrika istemiyor iş imkanı isteniyor i daha sonra birçok şeye karşı yürüyüşler protestolar yürütme kararları vs yapılıyor. Bazı şeylere karşı çıkmadan önce biraz oturup düşünmekte fayda var bence...

OrkHun
26.04.2013, 14:08
Metin Atasoy'un HES projesine karşı çıkması ve bunu istememesi onu seçim zamanında 1-0 yenik duruma düşürmüştür bence. HES projesini Trabzonspor yapmazsa oraya gidip başka biri yapacak buna engel olunamaz. Ayrıca TV lerde gösterdikleri gibi HES projelerinin de öyle doğa katili olduğu yok... Biz başı şeyleri hem istiyoruz ama sonrasında karşı çıkıyoruz. Trabzon da fabrika istemiyor iş imkanı isteniyor i daha sonra birçok şeye karşı yürüyüşler protestolar yürütme kararları vs yapılıyor. Bazı şeylere karşı çıkmadan önce biraz oturup düşünmekte fayda var bence...

hes meselesi sadece doğa meselesi de değildir. doğaya zarar verir, orada bir ihtilaf yok. ama mesele sadece bu değil. sen allah'ın suyunu, halkın deresinin suyunu gidip kafana göre uydurduğun bir lisansa bağlayıp, birilerinin mülkiyetine veriyorsun. allah'ın-halkın mülkünü, herkesin mülkünü alıp sınırlandırıp, birilerinin eline veriyorsun. etik-ahlaki olmayan tarafı budur.
hes ile kaç kişi istihdam edilecek ayrıca, en fazla inşaat sürecinde biraz adam çalışır, sonrasında anlamlı bir istihdam sağlamaz.

Royal Heart
26.04.2013, 14:18
Genel olarak beğendim açıklamalarını. Ama kafa kurcalayan ifadeleri de yok değil.

''Taraftar gruplarına %50 indirimli bilet vereceğim. Hatta aldıkları kadar da ben onlara yedek kombine vereceğim kendileri gidemezse başkası gidebilsin diye… Ama bütün bu kombineler kişiye özel, resimli olacak. Trabzonspor üzerinden Trabzonspor dışında hiçbir kişi/kurum rant edemeyecek. Bundan başka fikri, projesi olan varsa da seve seve dinler, uygularım.''

Bir yandan rant elde edilmeyecek deyip bir yandan bunu söylemek biraz ilginç olmuş.

Tribünlerde bir şekilde bütünlük sağlanması gerekiyor.

Şike konusunda gösterdiği hassasiyet önemli, samimiyet parametresi olarak şike sürecinde ne dedi diye düşünmek de tartışılır. Tek taraflı değil, mevcut yönetim açısından da bunu düşünmek gerekiyor. Doğru hepimiz burada Trabzonspor'un ileri gelenlerinin neden sessiz kaldığını sorguladık ancak tamamen şeffaf mıydı her şey acaba Sadri Şener Yönetimi bu konuda böyle bir tavır takınılmasını doğru buldu mu ? Tam tersinden de soru sorulabilir tabi. Bunlar tartışılır, net doğruyu görmek çok kolay olmayacak gibi.

Bunun dışında 1461 Trabzon'u ve Basketbol takımını sahiplenmesi önemli, UEFA kriterleri konusundaki dikkati de öyle. Çok zengin olmasa da krizi savuşturacak nakiti olduğunu belirtmesi ve projelere dayalı bir sistem oluşturulacağı vs. hepsi güzel. Ancak gelelim görelim ki somut bir proje göremiyoruz, neden saklanıyor acaba bunlar ?

Tanımadığım birisinin samimiyetine söz edemem ancak fikirler güzel, Hakan Kulaçoğlu'nu Yönetimde düşünmüşler midir hiç, bunu da merak ettim açıkçası. Böylesi bir Yönetim çizgisinde böyle isimlere ihtiyaç var.

Ahmet Kuru
26.04.2013, 14:21
hes meselesi sadece doğa meselesi de değildir. doğaya zarar verir, orada bir ihtilaf yok. ama mesele sadece bu değil. sen allah'ın suyunu, halkın deresinin suyunu gidip kafana göre uydurduğun bir lisansa bağlayıp, birilerinin mülkiyetine veriyorsun. allah'ın-halkın mülkünü, herkesin mülkünü alıp sınırlandırıp, birilerinin eline veriyorsun. etik-ahlaki olmayan tarafı budur.
hes ile kaç kişi istihdam edilecek ayrıca, en fazla inşaat sürecinde biraz adam çalışır, sonrasında anlamlı bir istihdam sağlamaz.

:)
Olayı çok farklı bir noktaya taşıdınız.
bence bunun ahlaki açıdan bir sorunu yok. Mesela köylerde olan ormanlar bizim mi? değil. Devletin.o sular senin mi? hayır yine devletin. Bu ülke elektrik üretebilmek için kaynak olarak doğalgazı kullanıyor. Doğalgazıda yurtdışından alıyor. Enerji açısından çok sıkıntıda olan bir ülkeyiz. Gönül isterdi ki böyle şeylere gerek kalmasın HES vs ama gerek var.

Şenol Altunsoy
26.04.2013, 14:22
Bu Hes meselesinde söylediği tam şudur ona göre yorumlarımızı yapalım

Metinde ki sözlere ilaveten bu projeden ancak 7 yıl sonra para gelecek

Şu anda projenin geleceği belirsizdir satılacak mı işletilecek mi bu bile belli değil.

Zaten dikkat ederseniz uzun süredir kimseden ses yok bu konuda.

Bunlar sözlerinin tamamı.

Şenol Altunsoy
26.04.2013, 14:29
Genel olarak beğendim açıklamalarını. Ama kafa kurcalayan ifadeleri de yok değil.

''Taraftar gruplarına %50 indirimli bilet vereceğim. Hatta aldıkları kadar da ben onlara yedek kombine vereceğim kendileri gidemezse başkası gidebilsin diye… Ama bütün bu kombineler kişiye özel, resimli olacak. Trabzonspor üzerinden Trabzonspor dışında hiçbir kişi/kurum rant edemeyecek. Bundan başka fikri, projesi olan varsa da seve seve dinler, uygularım.''

Bir yandan rant elde edilmeyecek deyip bir yandan bunu söylemek biraz ilginç olmuş.

Tribünlerde bir şekilde bütünlük sağlanması gerekiyor.

Şike konusunda gösterdiği hassasiyet önemli, samimiyet parametresi olarak şike sürecinde ne dedi diye düşünmek de tartışılır. Tek taraflı değil, mevcut yönetim açısından da bunu düşünmek gerekiyor. Doğru hepimiz burada Trabzonspor'un ileri gelenlerinin neden sessiz kaldığını sorguladık ancak tamamen şeffaf mıydı her şey acaba Sadri Şener Yönetimi bu konuda böyle bir tavır takınılmasını doğru buldu mu ? Tam tersinden de soru sorulabilir tabi. Bunlar tartışılır, net doğruyu görmek çok kolay olmayacak gibi.

Bunun dışında 1461 Trabzon'u ve Basketbol takımını sahiplenmesi önemli, UEFA kriterleri konusundaki dikkati de öyle. Çok zengin olmasa da krizi savuşturacak nakiti olduğunu belirtmesi ve projelere dayalı bir sistem oluşturulacağı vs. hepsi güzel. Ancak gelelim görelim ki somut bir proje göremiyoruz, neden saklanıyor acaba bunlar ?

Tanımadığım birisinin samimiyetine söz edemem ancak fikirler güzel, Hakan Kulaçoğlu'nu Yönetimde düşünmüşler midir hiç, bunu da merak ettim açıkçası. Böylesi bir Yönetim çizgisinde böyle isimlere ihtiyaç var.

Aslında söylediklerinde bir çelişki yok ama metinde öyle görülüyor haklısın :)

Neden yok onu da söyliyim;

Benim derdim maçların dolu olması taraftarın tribünleri doldurması dedi,bunu çok önemsediğini söyledi.Ama satın alınıp bedava kombine verilmesi ve sonradan bu kombinelerin sağda solda 5-10 liraya satılması zoruma gidiyor dedi

Gerekirse biletleri 1 lira yaparım tribünleri doldururum ama kimseye o kombineleri peşkeş çekmem dedi.

Rant meselesini bu bağlamda değerlendir.

Serdar A

...

Bizim kapılarda , futboldan çok basketbol oynanır , bilemedin voleybol oynanır . Oranlama yaparsam da %80'dir .
20 yıldır .
Şehrin içi ise beton yığını haline geldiği için sokak aralarında artık futbol oynayan çocukları bile görmek zor . Top sahaları , araba parkları oldu . Çocuklar halısahaya gidiyor futbol oynayabilmek için .

OrkHun
bence bunun ahlaki açıdan bir sorunu yok. Mesela köylerde olan ormanlar bizim mi? değil. Devletin.o sular senin mi? hayır yine devletin. Bu ülke elektrik üretebilmek için kaynak olarak doğalgazı kullanıyor. Doğalgazıda yurtdışından alıyor. Enerji açısından çok sıkıntıda olan bir ülkeyiz. Gönül isterdi ki böyle şeylere gerek kalmasın HES vs ama gerek var.

tartışma konu dışına çıkacak ama, devletin-yani kamunun-yani halkın olması başka bir şey, özel işletme olarak birilerine tahsis edilmesi başka bir şey. herkesin istifade edebildiği ormanı alıp, arazisini birilerine tahsis ederseniz, bunun lisans bedeli için 3 tl kamu adına alıp, sonra burayı özel mülküne alanlar buradan 10 tl kar ederse, burada halka ihanet edilmiş demektir. bugün dağıtılan enerji ihaleleri aşağı yukarı bu şekildedir. maalesef durum bu ve hiç de ahlaki değil.

Çağatay_
26.04.2013, 14:30
HES konusunda bir türlü anlayamadığım şeyler var .

Ortada projelendirilmiş bir HES var. İhaleye açılıyor, birileri bunu alacak.

Ve Trabzonspor bunu alıyor, bunun ne zararı var?

Elin adamı gelip doğayı paramparça edip yapacağına, Trabzonspor yapıp örnek bir proje olarak gerçeklesin.

Alabalık çiftliği, piknik alanı, park alanı olsun. Yemyeşil ağaçlar, oturma alanları olsun.

Zaten yapılacak olan bir şeyi, biz yapıp neden örnek olmayalım?

mashal61
26.04.2013, 14:31
Bu kısım yanlış. Taraftar gruplarını yıkacağım ve tek çatı altında toplayacağım diyebiliyor mu? Bedava veya indirimli bilet dağıtmak doğru değil. Misal ben bir taraftar grubundan değilsem neden 2 katı para ödüyorum? Bu ayrımcılığı yapıp bir de bunu çok doğru bir şeymiş gibi anlatıyor. Şimdiye kadar piyasaya çıkan başkan adaylarından beğendiğim yok maalesef.

Taraftar gruplarına %50 indirimli bilet vereceğim. Hatta aldıkları kadar da ben onlara yedek kombine vereceğim kendileri gidemezse başkası gidebilsin diye…

Royal Heart
26.04.2013, 14:32
Aslında söylediklerinde bir çelişki yok ama metinde öyle görülüyor haklısın :)

Neden yok onu da söyliyim;

Benim derdim maçların dolu olması taraftarın tribünleri doldurması dedi,bunu çok önemsediğini söyledi.Ama satın alınıp bedava kombine verilmesi ve sonradan bu kombinelerin sağda solda 5-10 liraya satılması zoruma gidiyor dedi

Gerekirse biletleri 1 lira yaparım tribünleri doldururum ama kimseye o kombineleri peşkeş çekmem dedi.

Rant meselesini bu bağlamda değerlendir.

Evet, bu bağlamda düşündüm ancak bir de taraftar grupları derken hangi taraftar grupları ? Malûmunuz sayılamayacak kadar fazla bu gruplar. Her birisi için aynı şey söz konusu olacak mı acaba ? Bunu çözemedim. :) Ha bir de şu var, eğer hepsi için geçerliyse, ucuz bilet almak için illa bir gruba girmek mi gerekiyor ? Bu da pek hoş bir tablo ortaya çıkarmaz.

Şenol Altunsoy
26.04.2013, 14:39
Evet, bu bağlamda düşündüm ancak bir de taraftar grupları derken hangi taraftar grupları ? Malûmunuz sayılamayacak kadar fazla bu gruplar. Her birisi için aynı şey söz konusu olacak mı acaba ? Bunu çözemedim. :) Ha bir de şu var, eğer hepsi için geçerliyse, ucuz bilet almak için illa bir gruba girmek mi gerekiyor ? Bu da pek hoş bir tablo ortaya çıkarmaz.

@mashal61 ve senin hassasiyetinizi anlıyorum ama ne yazık ki taraftar gruplarına böyle bir kolaylık çoğu kulüpte sağlanıyor.

Umarım bahsettiğiniz taraftar profiline en kısa sürede ulaşırız.

Royal Heart
26.04.2013, 14:46
@mashal61 ve senin hassasiyetinizi anlıyorum ama ne yazık ki taraftar gruplarına böyle bir kolaylık çoğu kulüpte sağlanıyor.

Umarım bahsettiğiniz taraftar profiline en kısa sürede ulaşırız.

İnşallah, temennimiz bu yönde.

Ahmet Kuru
26.04.2013, 15:03
tartışma konu dışına çıkacak ama, devletin-yani kamunun-yani halkın olması başka bir şey, özel işletme olarak birilerine tahsis edilmesi başka bir şey. herkesin istifade edebildiği ormanı alıp, arazisini birilerine tahsis ederseniz, bunun lisans bedeli için 3 tl kamu adına alıp, sonra burayı özel mülküne alanlar buradan 10 tl kar ederse, burada halka ihanet edilmiş demektir. bugün dağıtılan enerji ihaleleri aşağı yukarı bu şekildedir. maalesef durum bu ve hiç de ahlaki değil.

benim gördüm HES projelerinde 1-2 ağacın dışında ormana dokunulmadı. sanırım sizin gördüklerinizde komple ormanı yok ettiler.

HES ihalesi yapılırken bunun bedeli nedir bilmiyorum ama 3-5 lira olduğunuda düşünmüyorum.
Sanırım sizin burada eleştirdiğiniz HES değil özelleştirme..

Anıl C
26.04.2013, 16:06

Peki hacıosmanoğlunun nasıl bir gücü var başkan olmaya?
Yoksa toz kondurmadığı başbakanımı?

Anıl C
26.04.2013, 16:08

herşey devletin diyosun da peki devlet kimin? :)

Gebzeninoflusu
26.04.2013, 16:13
Şahsi Kaanatim Başkan olacak Ne bilgisi ne becerisi nede Karizması var umarım Muharrem Usta Adaylığını açıklar gönlümden gecen o ne yalan söylim

Emrah Akcagöz
26.04.2013, 16:20
Konuşması güzel. Ancak bunları hemen icraata dökmek zor görünüyor. Yönetimdeki isimlerde doğru isimlerse neden olmasın. Başkanlığına sıcak baktığım 1-2 kişiden biri.

Hayırlısı olur inşallah.

Furkan Özdem
26.04.2013, 16:35
Şahsi Kaanatim Başkan olacak Ne bilgisi ne becerisi nede Karizması var umarım Muharrem Usta Adaylığını açıklar gönlümden gecen o ne yalan söylim

Muharrem Usta başkan olursa 2010-2011 sezonu şampiyonluğu kupasını unutalım bence. Açıkçası beni hiç tatmin etmedi açıklamaları. Gerçi şu ana kadar heyecanlandıran bir başkan adayı da çıkmadı. Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık durumundayız tam da...

Mert Oğuzlu61
26.04.2013, 16:39
Bizim kapılarda , futboldan çok basketbol oynanır , bilemedin voleybol oynanır . Oranlama yaparsam da %80'dir .
20 yıldır .
Şehrin içi ise beton yığını haline geldiği için sokak aralarında artık futbol oynayan çocukları bile görmek zor . Top sahaları , araba parkları oldu . Çocuklar halısahaya gidiyor futbol oynayabilmek için .

keşke bir anket yapabilseydim. Trabzonlulara yönelik, ''futbol mu basketbol mu ?'' diye basit bir soru, iki seçenekten birisi.

gerçeklerde ortaya çıkmış olurdu, dimi ? :) ben çıkacak sonucu tahmin edebiliyorumda, şehrin basketbola bakış açısını değerlendirmek açısından çokta güzel olurdu.

erkankoc
26.04.2013, 16:57
Sadri senerin yaninda kocaman bir 0

U.Sadıkoğlu
26.04.2013, 16:57
Taraftar olduğunu söylüyor...Kupamızın çalındığını söylüyor...Şike konusunda gerekenleri yapacağını söylüyor...Çok güzel bunlar ama;

Bu zamana kadar niye bişi yapmadı şike konusunda ?? Şike konusunda bir eylemde bulunmak için illa başkanmı olmak gerekiyor...

Samimiyetine nasıl güveniyim ?

Ben Metin Atasoy'un ismini ilk kez duyuyorum yani Metin Atasoy'un her hangi bir eylemde yer alması Trabzonspor'a çok fazla bir artı sağlamayacaktı belki bundan dolayı olabilir..

Güven konusuna , samimiyet konusuna katılıyorum elbette ki bu insanlar bizim gibi Trabzonspor'lu olamazlar fakat açıklamalarına baktığımızda ( HER HANGİ BİR SİYASİ BAĞLANTISI VAR MI BİLMİYORUM ) diğer adaylardan kat ve kat iyi bir model olacağı kesin ama seçilebilmesi uzak bir olanak gibi gözüküyor...

U.Sadıkoğlu
26.04.2013, 16:59
Ayrıca biz klübün siyasete cephe almasını istiyoruz mevcut Türkiye sisteminde bunu başarabilecek iş adamı ya da şöyle diyelim klübe başkan olabilecek vasıfta birisi bunu yapamaz ama Metin Atasoy klübü siyasetten arındıracağını söylüyorsa ve samimi ise bence arkasında durulması gerek...

Ahmet Kuru
26.04.2013, 17:20
herşey devletin diyosun da peki devlet kimin? :)

:) ozaman bedava elektrik kullanında görelim.

Furkan Özdem
26.04.2013, 17:29
Trabzonspor başkan adayı Sadri Şener iddialı

A.A. 05.02.2008

Trabzonspor'da, hafta sonu yapılacak genel kurul öncesi başkan adaylarından Sadri Şener, göreve gelmeleri halinde bu sezon ligi iyi bir yerde bitirmeyi, gelecek yıl da şampiyonluğa oynayabilecek bir kadro kurmayı hedeflediklerini söyledi.

Sadri Şener, listesindeki bazı isimlerle birlikte, Zorlu Grand Otel'de bir araya geldiği basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Şener, 14-15 Aralık tarihlerinde yapılması gereken genel kurulun ertelenmesinin ardından bir ay sonra tekrar başkanlığa adaylığını açıklamak durumunda kaldığını ifade ederek, “İnşallah bir daha böyle durumlar olmaz. Önümüzdeki genel kuruldan sonra inşallah Trabzonspor, yeni aydınlık bir ufka doğru yola çıkar” dedi.

Transfer döneminin yarın biteceğini ifade eden Şener, “Yönetim kurulu son 24 saat içinde bir şey yapar mı, yapmaz mı? Bu bizim bilgimiz dışında. İnşallah transfer olur. Göreve gelmemiz halinde bu sezon ligi iyi yerde bitirmeyi, gelecek yıl da şampiyonluğa oynayabilecek bir kadro kurmayı hedefliyoruz. Kulübün ekonomik yapısını düzeltmek ve bundan sonrakilere borçsuz bir kulüp bırakmayı istiyoruz” diye konuştu.

Şener, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin bulunduğu yerde havaalanının 2. pistinin yapılacağını ve bu nedenle yeni bir tesis arayışına gireceklerini belirtti.

sarman61
26.04.2013, 17:44
Başkanlık yapabilecek kalıp yok kendisinde zannımca.

okg_53
26.04.2013, 17:49
"Ben varken Eskişehir Başkanı orada başkan olamaz."

İşte bu söz çok hoşuma gitti.

atillati
26.04.2013, 17:55
Metin Atasoy kesinlikle başkan olması gereken adamdır...Bilmeyenler için şunu belirteyim kendisi MAA'dan teklif almasına rağmen resmi fenerli bir başkanın adaletine güvenmediği için TFF yönetimine girmemiştir.

Mert'
26.04.2013, 17:58
Metin Atasoy kesinlikle başkan olması gereken adamdır...Bilmeyenler için şunu belirteyim kendisi MAA'dan teklif almasına rağmen resmi fenerli bir başkanın adaletine güvenmediği için TFF yönetimine girmemiştir.

Umarım bu dediklerini yapar kağıt üstünde iyiye benziyor projeleri

serdar
26.04.2013, 18:34
HES konusu haric dedikleri hosuma gidiyor... HES konusuna gekince... Bizde Dogayi seviyoruz ama Trabzonspor HES i hayata gecirmez ise baska birisi yapmazmu? Ha biz kurduj ha baska biri doga icin ne fark eder?

Şenol Altunsoy
26.04.2013, 18:47
Bu Hes'i kim yapmış önemli değil diyen arkadaşlar bence bir kez daha düşünsünler

Mesela TS'nin tefeci olmasını isterler mi ya da silah ticareti yapmasını ya da genelev işletmesini

Yasalara uygunsa bunların da hepsi yasalara uygun

Tekrardan heslerin doğayı katledip katletmediği tartışmasına da girmek istiyorum

Merak eden googledan aratıp baksın

Biz ki Emre'nin Makça'ya okul yaptırmasına karşı çıktık o zaman ne fark ederdi ki önemli olan okulun yapılmasıydı.

Tartışmayı da bu eksenden çıkaralım bence.Diğer konuları da konuşalım.

Tuğrul
26.04.2013, 19:24
Su akar, TS bakar. Metin Atasoy'un HES'e yaklaşımı bu. Vizyonsuz, sığ bir bakış açısıdır. Ha kulübe 10 yıl için 100 milyon doları kendi cebinden vermeyi taahüt ediyorsa birşey demem ama bu söyledikleri olmadı.

Kulüpler birliği atıl bir kurumdur. Hiçbir işlevi yoktur. Fakat o koltuk için pek bir hevesli.

TS sevgisini, aidiyetini tabana yayma arzusu önemli. Reel projelerimiz var diyor ama bunu seçim arefesinde bunu açıklamayacağını söylüyor. İyi de vaadlerini, projelerini şimdi açıklamayacaksan ne zaman açıklayacaksın. Daha sonra geç olmaz mı ? Hakikaten ilginç bir yorum olmuş.

cakalkerem
26.04.2013, 20:23
konuştuğu kadar iş yapabilirse aradığımız başkan olur

Joomla!
26.04.2013, 20:44
la fontaine den masallar. keske icraat olsa.

Sefa
26.04.2013, 20:48
Benim anlamadığım herkes laf değil icraat bekliyor adama yetki vermeden. Garip..

Joomla!
26.04.2013, 20:49
zamanında yetki verdiklerimizin gectigi yollardan gectigi icin sonunu kestirmek o kadar zor degil.

Sefa
26.04.2013, 20:52
zamanında yetki verdiklerimizin gectigi yollardan gectigi icin sonunu kestirmek o kadar zor degil.

Peki ne yapmak lazım ?

Joomla!
26.04.2013, 20:57
Peki ne yapmak lazım ?

daha iyisini beklemekten baska care var mı? ya da koyunun olmadıgı yerde keciye abdurrahman celebi derler misali her güzel konusana bu isi yapar gözüyle mi bakalım?

yasını bilmiyorum ama ben yıllardır bu kulubun deneme yanılma tahtasına cevirilmesinden bıktım. bu gözler yeterince gördü bunları.

baskansız kulüp kalsın razıyım.

Anıl C
26.04.2013, 21:08
:) ozaman bedava elektrik kullanında görelim.

insan vicdanına kalmış bişey
g.doğuda olduğu gibi devleti benimsemezsen illa bi yolunu bulursun

Anıl C
26.04.2013, 21:09
Benim anlamadığım herkes laf değil icraat bekliyor adama yetki vermeden. Garip..

yerinde tespit

atillati
26.04.2013, 21:10
Hes'i biz yapmazsak başkası yapacak ne demek ya ? Hes Lisansı Trabzonspor klübünün elinde biz satmazsak kimse çivi bile çakamaz orda.Hes'ten gelecek paraya s.çarım deyip komple iptal edecek adam hem hakiki Trabzon'lu hemde hakiki Trabzonspor'ludur kimse kusura bakmasın.

arifberkay
26.04.2013, 21:17
Yıllar önce sanırım sene 96-97 MAY başkanlığa adaylığını açıkladı havalimanında taraftar olarak karşılamaya gitmiştik...Zamanın şikebahçe başkanı da ali şen...

MAY ın havalimanında yaptığı şovu dün gibi hatırlarım....

MAY; Ali şen kimmiş? ben fenerden oyuncu almak istersem bunu istiyorum derim o kadar

Hey gidi yıllar ne safmışız o zamanlar....

Joomla!
26.04.2013, 21:24
Yıllar önce sanırım sene 96-97 MAY başkanlığa adaylığını açıkladı havalimanında taraftar olarak karşılamaya gitmiştik...Zamanın şikebahçe başkanı da ali şen...

MAY; Ali şen kimmiş? ben fenerden oyuncu almak istersem bunu istiyorum derim o kadar

o da bir sey mi? babam o yıllarda may'ın bir röportajını okumustu gazetede. may feneri asıp kesiyordu, Trabzonspor'un hakkını kimseye yedirmem diyordu röportajda. adam duygulanıp aglamıstı resmen. ailecek baya etkilenmistik yani.

Anıl C
26.04.2013, 21:24

ama özgüvende tavanmış yılmaz'da:D

Soner Albayrak
26.04.2013, 21:53
Vaad edilenle uygulanan birbirini tutacak mı? Malum Trabzon da işler bizim düşündüğümüz gibi ilerlemiyor malesef.

Ahmet Kuru
27.04.2013, 00:08
insan vicdanına kalmış bişey
g.doğuda olduğu gibi devleti benimsemezsen illa bi yolunu bulursun

kaçak elektrik demedim ama anıl. bedava dedim ikisi arasında çok fark var. neyse....

Anıl C
27.04.2013, 00:38
kaçak elektrik demedim ama anıl. bedava dedim ikisi arasında çok fark var. neyse....

ahmet kardeşim hem ülkeye hem de kulube olan getirisini düşününce sana da hak veriyorum.
ayrıca orman, su dediğin gibi devletin yani bizim.
tabiki kimse bedava kullanamaz.
şayet kullanım olsaydı süreklilik sağlanamazdı.
umarım anlaşabildik :)
yine de hes projelerine mesafeliyim

Ilelioglu
27.04.2013, 00:39
Söylediklerini okudum, detaylari bilmiyorum, ama su okudaklarim cokta iyi hazirlanmadigini gösteriyor. Cok daha iyi hazirlanmali, sadece Basliklar var detay yok. Nasil yapacak plan ne?

Ayrica şike konusunda ne biliyor bilmiyor, onlarada deginmemis veya sorulmamis bilemiyorum. Bu mücadeleyi birakmayacagini söylüyor, o kadarda olsun artik yani. :)

..

Çağatay_
27.04.2013, 02:16
HES'in profesyonellikten uzak, sadece ve sadece maksimum kar elde etmek amacı ile yapılmış projelerini göstererek kulübümüzün talip olduğu projeye körü körüne karşı çıkmanın doğru bir yaklaşım olmadığını düşünüyorum.

Teknik konular her zaman böyledir, çevreye zararlı olma ihtimali olan bir şeyi en iyi önlemleri almadan kullandığınızda sorunlar ortaya çıkar.

Mesela linyit kömürü ile enerji üreten termik santrallerimizde filtreleme işlemleri düzgün yapılmadığı için ciddi anlamda çevre kirliliği oluşumu söz konusu. Termikte birçok olumsuz etki var ama bu sadece bir örnek.

Fakat HES'leri ele alırsak düzgün projelendirme ve çevreye uygun bir yapı ile bunun zararları minimize edilebilir.

Doğa katliamına evet demiyorum, sadece bunların düzgün yapılması gerektiğini söylüyorum. Bir akarsu üzerine onlarca HES koyup oradaki yaşamı yok ederseniz, ağaç-nehir-hayvan demeden doğayı katlederseniz bunun kabul edilebilir bir yanı olmaz .

Ayrıca oradan elde edilen enerji de zaten o kadar büyük miktarlar değil.

DeAgLeMaNyAq
27.04.2013, 02:17
Açıkçası başkan adayları kan ve gözyaşı vaad etse bana daha inandırıcı gelir...

bangkook_61
27.04.2013, 04:04
Trabzonspor'un 4'ten fazla yabancısı olmaması lazım diyen adamın vizyonu küçüktür. Sorun yabancı transferi değil YANLIŞ yabancı transferi. Zannedersin faydalı yabancı dünyada yok.

atillati
28.04.2013, 14:17
10 tane orta yabancıdansa 4 tane iyi yabancı çok daha iyi...Tabi 10 iyi yabancı en iyisi ama gelin görünki ne kadar iyi topçu olsada gelince değişiyolar kiminin çocuğu okul bulamıyo,kümi adapte olamıyo,gece hayatı yok falan filan zyalanlar yalanlar...Kurtuluşumuz öze dönüştür..

okan6161
28.04.2013, 15:51
konuşma çok güzel yapılmak istenenler ama dediğimiz gibi icraat olacak mı ?

Harun
28.04.2013, 16:09
Ne vaatler duyduk.İcraat önemli.Konuşmak bedava.

Samet Türkmen
28.04.2013, 21:12
Kendisini tanımam. Tribün gruplarına indirimli bilet kısmından sonrasını okumadım.

Kulübü kendi yağıyla kavuracak tuccar degil, paradan,futboldan anlayan,lobisi saglam olan zengin baskan lazım bana.

Çok şey istediğimi sanmıyorum. Trabzonspor yeterince büyük.

Bircok cuce de Trabzonspor'a baskan olduktan sonra nasıl sözde dev oldu gördük.

Tribun gruplarına ve rantcilara höt diyemiyorsa aday bile olmasın.

ardasa61
28.04.2013, 22:45
Hes e karşı çıkmasına "zaten yapılacak bari biz yapalım" diyen kişileri köylülerin mücadelesiyle iptal edilen hesleri görmeye davet ediyorum. Trabzonspor Hes projesi yapmak yerine bu projelere aktif olarak karşı çıksaydı mücadele eden köylü ninelerin üstüne formasını giydirseydi bugün hes "düşünce aşamasında kalmış" bir projeden ibaret kalırdı. Ülke çapında yapacağı tanıtımı, savunduğu değerlerle bir marka olurdu.

Bir de "zaten yapılacak bari biz yapalım da para kazanalım" diyenlere de Şenol Güneş'ten geliyor: "Sermayemiz para değil; itibarımızdır."

Öyle lafa gelince Trabzonspor'u tanımlamada herkes "karadenizin hırçınlığı" "çay" "dere" "horon" "hamsi" kelimelerini kullanıyor ama bu değerleri savunmaya harcatmamaya gelince iş herkes paraya bakıyor. Kendimize gelmemiz gerek. Ben Trabzonspor'un kaptanıyım başka bir formayı giyemem diyen bir geleneğin sözcüsü olacağımıza nelerle uğraşıyoruz.

OrkHun
28.04.2013, 23:33
Hes e karşı çıkmasına "zaten yapılacak bari biz yapalım" diyen kişileri köylülerin mücadelesiyle iptal edilen hesleri görmeye davet ediyorum. Trabzonspor Hes projesi yapmak yerine bu projelere aktif olarak karşı çıksaydı mücadele eden köylü ninelerin üstüne formasını giydirseydi bugün hes "düşünce aşamasında kalmış" bir projeden ibaret kalırdı. Ülke çapında yapacağı tanıtımı, savunduğu değerlerle bir marka olurdu.

Bir de "zaten yapılacak bari biz yapalım da para kazanalım" diyenlere de Şenol Güneş'ten geliyor: "Sermayemiz para değil; itibarımızdır."

Öyle lafa gelince Trabzonspor'u tanımlamada herkes "karadenizin hırçınlığı" "çay" "dere" "horon" "hamsi" kelimelerini kullanıyor ama bu değerleri savunmaya harcatmamaya gelince iş herkes paraya bakıyor. Kendimize gelmemiz gerek. Ben Trabzonspor'un kaptanıyım başka bir formayı giyemem diyen bir geleneğin sözcüsü olacağımıza nelerle uğraşıyoruz.

böyle aklı başında yürekli arkadaşları gördükçe trabzon adına "hala bir umut var" diyebiliyorum.

"paralı başkaaağnnn" diye yırtınan, fener düşmanlığı yapa yapa "fenerlileşenler"i gördükçe üzülüyorum. trabzonspor'a değer odaklı değil başarı odaklı yaklaşanları gördükçe kederleniyorum

ama arada böyle arkadaşları gördükçe yalnız olmadığımızı görüyoruz.
eyvallah Ahmet kardeşim.

SEDER
29.04.2013, 09:27
HES e karşı çıkan birinin başkan adayı olmasını hazmedemiyorum.en acısı bazılarının hala futbolda herşeyin para olduğunu görememesidir. Daha dün gibi burak yılmaz, selçuk inan vakası karşımızdayken dah dün gibi n'doye vakası ortadayken hala alt yapıdan adam çıkartarak şampiyon olacağını sanan bir grup vizyon eksikliğine sahip taraftarımızı gördükçe kahroluyorum.. kardeşim alt yapıdan adam çıkartsan ne yazar adama parasını veremedikten sonra..herkes tüm futbolcuları kendi gibi sanıyor heralde. bu adamlar para için oynuyorlar. alt yapıdaki adam sende en fazla diğer takımın gözüne girebilecek kadar oynar sonra tutamazsın ne zaman anlayacağız bunu ne zaman.yıllarca fatih tekke ve gökdeniz ikilisi ne zaman istanbula gidecek diye bekledik durduk.adamlar resmen isyan çıkarttılar en azından rusyaya satın dediler bizi. bunlar alt yapıdan değilmiydi. barcelona da alt yapıdan adam alıyor ama 250 milyon dolarlık bonservis bedelini elinin tersiyle itebiliyor..sen ise 10 trilyonluk forma satışıyla alt yapıdan adam çıkartacak ve bu adamı elinde tutarak şampiyon olacağını sanacaksın ne güzel dünyaa...
HES i alana kadar BMN dahil herkes çalıştı çabaladı. şimdi ne olduda durum değişti. yapılacak kardeşim bu HES oraya dünya tersine dönse engeleyemeceksin sadece TS ye gücün yeter ona yaptırmazsın.Sadece orayada değil türkiyede tam 2000 hes yapılacak. 500 e yakını yapıldı bile takır takır çalışıyor. hatta TS nin HES yapacağı derede 2 tanesi bitti bile biri de ihale aşamasında..türkiyedeki bütün şirketler enerji işine girdi. madem bu kadar doğa sevdalısyız o zaman HES yeparak güya doğayı katleden adamların sattıklarını almayacaksın.. Koç un sabancı nın ülkerin doğuş un ve tüsiad üyelerinin en az yarısının malını almayacaksın..hem doğuş grubunun arabasına bineceksin hem opetten benzin alacaksın hem ülker yiyeceksin hem nihat özdemir in otelinde kalacaksın sonrada diyeceksin ki TS ye HES yaptırmadık? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu..Yahu buraya yorum yazarken kullandığın elektrik bile HES ten geliyor olabilir, madem bu kadar doğa fanatiğisin elektrik te kullanmayacaksın..

Adamlar şike ile yani hırsızlıkla yani şerefsizlikle şampiyonluğumuzu çaldılar..asıl katliam taraftarımıza yapıldı..sırf bu yüzden hakkın rahmetine kavuşan abilerimiz var.Rrakiplerinin ve onların destekçileri işte böyle bir güruh.böyle adamlarla rekabet ediyosunuz..adam bolunun bilmem ne yalasına kaçak göçek otel yapıp para kazanıyor..Bizse fazladan 10 trilyonluk maliyetle çevreye en az zararı versin diye HES yapıyoruz arkadaş madem yasal genel ev işletelim diyor.sözün bittiği yerdeyiz.. yasal işle ahlaklı iş ayrımını birbirine karıştıran bir taraftar grubumuz varken işimiz zor.
Tekrar ediyorum HES trabzonspor için dönüm noktasıdır. yaparsak bizi kimse tutamaz yapamazsak en geç 5-10 yıla kulübün kapısına kilidi vururuz.
Yıllarca bize en büyük zararı kendimizin verdiğini söyleyenlere şimdi hak veriyorum.Şu tabloya bakın resmen kendi bacağımıza kurşun sıkıyoruz.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
29.04.2013, 09:54
HES e karşı çıkan birinin başkan adayı olmasını hazmedemiyorum.en acısı bazılarının hala futbolda herşeyin para olduğunu görememesidir.

Öncelikle bu kulübe bizler gibi yürekten kafa yorduğunuz çok belli o yüzden öncelikle teşekkür ederim,
naçizane bazı katkılar yapıp bazı sorular sormak istedim.

Daha dün gibi burak yılmaz, selçuk inan vakası karşımızdayken dah dün gibi n'doye vakası ortadayken hala alt yapıdan adam çıkartarak şampiyon olacağını sanan bir grup vizyon eksikliğine sahip taraftarımızı gördükçe kahroluyorum.. kardeşim alt yapıdan adam çıkartsan ne yazar adama parasını veremedikten sonra..herkes tüm futbolcuları kendi gibi sanıyor heralde. bu adamlar para için oynuyorlar. alt yapıdaki adam sende en fazla diğer takımın gözüne girebilecek kadar oynar sonra tutamazsın ne zaman anlayacağız bunu ne zaman.yıllarca fatih tekke ve gökdeniz ikilisi ne zaman istanbula gidecek diye bekledik durduk.adamlar resmen isyan çıkarttılar en azından rusyaya satın dediler bizi. bunlar alt yapıdan değilmiydi. barcelona da alt yapıdan adam alıyor ama 250 milyon dolarlık bonservis bedelini elinin tersiyle itebiliyor..sen ise 10 trilyonluk forma satışıyla alt yapıdan adam çıkartacak ve bu adamı elinde tutarak şampiyon olacağını sanacaksın ne güzel dünyaa...

Haklısınız; artık sadece alt yapı ile Barcelona bile belirli bir seviyeyi geçemiyor.
Ve gerçekten yetenekli birisini altyapıdan da çıkarsanız maddi olarak tatmin edemezseniz tutamazsınız.
Bu çok doğru ve gerçekçi bir tespit.
Ayrıca siz yarışan bir takım olmazsanız yurt dışından da muazzam yetenekleri bedavaya keşfetseniz, bu adamlar için de sıçrama noktası olursunuz ancak. buna kimsenin de kızmaya hakkı yoktur.

Aklın yolu birdir zira, kendimizi düşünelim,
çok yetenekli bir ıyuncu olarak atıyorum Celta Vigo'da oynamaya başlasak
amacımız Celta Vigo ile destanlar yazmak mı olur yoksa bir an önce Real veya Barca'nın kadrolarına,
hadi o olmadı, Valencia ya da Sevilla'ya zıplamak olmaz mı?
Ya da Premier Lig'den daha üst seviyede bir takımdan teklif alsak gitmek istemez miyiz???
Hem maddi hem de manevi olarak bunu istememiz çok normal değil mi.
Buraya kadar hemfikiriz.

Ama başka bir model daha var,
Bunu en güzel Portekizliler ve Fransızlar uyguluyor bence.
Öncelikle kadrolarına her sene vasat üzerinde 3-4 tane oyuncu ekliyorlar kendi alt yapılarından.;
Bu onların mücadele gücünden ziyade finansal güçlerini ayakta tutuyor.
Zira kadronuza her yıl 3-4 tane ortalama ve üzeri oyuncu çıkarabilirseniz, düz oyuncular için en azından para harcamanız gerekmiyor.

Bu size ayrıca her yıl bir önceki kadronuzdan 3-4 oyuncunuzu satabilme özgürlüğü sağlıyor.
Avrupa piyasasında ortalama oyuncuların 2-3 Milyon € civarında takım değiştirdiği düşünülürse bu kulüplere 10Milyon € civarında sürekli bir kaynak sağlıyor; ayrıca bu adamların içinden bazılarının yıldızlaşmaları durumunda da ekstra gelir elde ediyorlar. Ayrıca bu sayede harcamadıkları para da düşünülünce çok daha nitelikli oyuncu transferi için ellerinde kaynak kalmış oluyor. bu kaynak da doğru kullanılırsa muazzam bir birikim elde etmiş oluyorlar ve Porto örneği en uç örnek olacak şekilde hem ülkelerinde hem de uluslararası arenada süreklilik arz eden başarılara imza atabiliyorlar.

O yüzden bence orta ve uzun vadede başarı için altyapı şart oğlu şarttır...

Düzgün işleyen bir altyapı sürekli ve verimli maddi kaynak sağlayacağı gibi kulüp kültürü ve oyuncu aidiyeti açısından da illa ki fark yaratacaktır.

HES i alana kadar BMN dahil herkes çalıştı çabaladı. şimdi ne olduda durum değişti. yapılacak kardeşim bu HES oraya dünya tersine dönse engeleyemeceksin sadece TS ye gücün yeter ona yaptırmazsın.Sadece orayada değil türkiyede tam 2000 hes yapılacak. 500 e yakını yapıldı bile takır takır çalışıyor. hatta TS nin HES yapacağı derede 2 tanesi bitti bile biri de ihale aşamasında..türkiyedeki bütün şirketler enerji işine girdi. madem bu kadar doğa sevdalısyız o zaman HES yeparak güya doğayı katleden adamların sattıklarını almayacaksın.. Koç un sabancı nın ülkerin doğuş un ve tüsiad üyelerinin en az yarısının malını almayacaksın..hem doğuş grubunun arabasına bineceksin hem opetten benzin alacaksın hem ülker yiyeceksin hem nihat özdemir in otelinde kalacaksın sonrada diyeceksin ki TS ye HES yaptırmadık? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu..Yahu buraya yorum yazarken kullandığın elektrik bile HES ten geliyor olabilir, madem bu kadar doğa fanatiğisin elektrik te kullanmayacaksın..

HES'ler konusunda çok çeşitli fikri tatrışmalar var.
Ben de mecburi olduğu ve önüne geçilemeyeceği kanaatindeyim.
Umarım doğaya zararı minimum olur ama kulüp açısından nereseinden bakarsak bakalım HES projeleri bir başarı hikayesidir. Sürekli kaynak sağlayan bu tarz projelere körü körüne karşı olmamak gerektiği gibi, körü körüne de savunmamak lazım, ben eminim ki TS'nin etki alanında yapılan HES'ler herhangi bir X şirketin yapacaklarından çok daha sorumluluk sahibi olmak zorunda kalacaktır.

bu konudaki görüşüm "eğer birisi bu işi yapacaksa bunu yapanın TS olması" yönündedir.
Bu projelerdeki katkıları için de Şener ve ekibine teşekkür etmek gerekir.
Yiğidi öldür hakkını yeme minvalinden.

Adamlar şike ile yani hırsızlıkla yani şerefsizlikle şampiyonluğumuzu çaldılar..asıl katliam taraftarımıza yapıldı..sırf bu yüzden hakkın rahmetine kavuşan abilerimiz var.Rrakiplerinin ve onların destekçileri işte böyle bir güruh.böyle adamlarla rekabet ediyosunuz..adam bolunun bilmem ne yalasına kaçak göçek otel yapıp para kazanıyor..Bizse fazladan 10 trilyonluk maliyetle çevreye en az zararı versin diye HES yapıyoruz arkadaş madem yasal genel ev işletelim diyor.sözün bittiği yerdeyiz.. yasal işle ahlaklı iş ayrımını birbirine karıştıran bir taraftar grubumuz varken işimiz zor.
Tekrar ediyorum HES trabzonspor için dönüm noktasıdır. yaparsak bizi kimse tutamaz yapamazsak en geç 5-10 yıla kulübün kapısına kilidi vururuz.
Yıllarca bize en büyük zararı kendimizin verdiğini söyleyenlere şimdi hak veriyorum.Şu tabloya bakın resmen kendi bacağımıza kurşun sıkıyoruz.

Rakiplerin ne olduğunu tartışmaya mahal yok, zaten nasıl bir "şey" olduklarını biliyoruz.
Ödediğimiz bedeller de tartışılmaz.
Çalınan sadece kupa değil biz Trabzonspor Camiası'nın "adalete güven" duygusudur.
Hes-Genelev benzetmesi yersiz, hatta malesef mantıksız olmuş ama bunu destur alıp tüm HES karşıtlarını da aynı çerçeveden eleştirmek de doğru değil.
HES konusunun iyisini ve kötüsünü tartışmalıyız, birbirimizi her konuda medeni şekilde ikna etmeli, en azından uzlaşma kültürümüzü geliştirmeliyiz, zira bizim için çirkefliklerle dolu tuzaklar kuran düşmanlarımız dört gözle bekliyorlar bu tarz konulardan çıkacak sert ayrışmalarımızı.

Kendi bacağımıza kurşun sıkmak istemiyorsak önce her fikre karşı aile sıcaklığı ve iyi niyetle bakabilmeli, doğrusunu-eğrisini medeni şekilde tartışabilmeli, güç ve yol birliğimizi ana unsur kılabilmeliyiz...
Aksi taktirde kazanamayacağımız aşikar,
Filozofun dediği gibi "ya hep beraber kazanırız, ya da teker teker kaybederiz..."

Bu ayrımı çok net görmeliyiz...

Saygılar, teşekkürler...

SEDER
29.04.2013, 11:05
Kendi bacağımıza kurşun sıkmak istemiyorsak önce her fikre karşı aile sıcaklığı ve iyi niyetle bakabilmeli, doğrusunu-eğrisini medeni şekilde tartışabilmeli, güç ve yol birliğimizi ana unsur kılabilmeliyiz...
Aksi taktirde kazanamayacağımız aşikar,
Filozofun dediği gibi "ya hep beraber kazanırız, ya da teker teker kaybederiz..."

Bu ayrımı çok net görmeliyiz...

Saygılar, teşekkürler...

Bu olumlu yaklaşımınız için teşekkürler. Haklısınız sanırım biraz duygusal davranıyorum. sonuçta HES i istemeyenlerde TS taraftarı. onlarıda anlamak lazım. Bu konuda ortak bir akıl oluşturmak daha mantıklı..ve belittiğiniz gibi "ya hep beraber kazanırız, ya da teker teker kaybederiz"

gerenimo
29.04.2013, 11:40
......................

ardasa61
29.04.2013, 14:14
HES projesi tartışmasının sonucunda bir şeyin farkına vardım, taraftarlarımız -sanırım çalınan şampiyonluğun ve ondan önceki uzun hasretin etkisiyle- iyice sonuç ve başarı odaklı düşünmeye başladı. Tabii başarıyı getiren en önemli şeylerden birisinin de para olması nedeniyle HES çok savunuldu.

Tartışma sanırım buradan çıkıyor. Ben Trabzonspor'un sadece bir futbol takımı olduğu fikrinde değilim. Kazım Koyuncu'nun da dediği gibi o, "statükoyu yıkan" bir değerdir. Bir kültürün, bir duruşun temsiliyetini üslendiğinden sonuç odaklı düşünemez. Hareketlerinde kültürünü, insanlarını ve onların değerlerini esas alır.

Söylediklerimi somutlaştırmak için bir örnek vereyim. Benim Trabzonspor ile en çok gurur duyduğum an şampiyon olduğumuz an değil, Trabzonspor'un Şota'nın ailesinin Gürcistan'dan Trabzon'a sığınmasına yardım ettiği andı.

Ha bir de, Başarının yüksek altyapı oranıyla sağlanabileceğini de düşünüyorum. İsterseniz romantik düşündüğümü söyleyin ama eğer yetiştirdiğiniz futbolcular bu forumdaki arkadaşlar gibi Trabzonsporlu olursa, Karun'un hazinesi teklif edilse gitmezler. Buna gönülden inanıyorum. Eğer futbolcularımıza -bir zamanlar mustafa reşit akçay'ın Trabzonspor anayasasını paf takıma asması gibi- futbolun yanında bu felsefeyi, takıma bağlılığı, Trabzonsporluluğu, diğerlerinden farkımızı öğretebilirsek; o zaman gerçek başarıyı yakalarız. Yoksa dediğim gibi; sahada Trabzonspor'un ne demek olduğu hakkında en ufak bir fikri olmayan 5 altyapı oyuncusu ve Türkçe dahi bilmeyen 6 yabancı oyuncu oynatıp şampiyon olsak ne yazar?

alper*
29.04.2013, 14:20
Taraftar gruplarına %50 indirimli bilet vereceğim. Hatta aldıkları kadar da ben onlara yedek kombine vereceğim kendileri gidemezse başkası gidebilsin diye…
Trabzonspor başkanlarının başka işi kalmadı mı?
Hem şimdi bedava aldıkları şeye niye para versinler?

Uğurtan
29.04.2013, 18:20
Samimi bulup bulmamak ayrı bir şey de seçilmemiş yani icraatin başına geçmemiş birine "söylemek kolay hani icraat" demek çok garip bunu söylemek lazım.

Ben kendi adıma oyumu beklemeye aldım.

Henüz netleşmiş biri yok.

Daha görelim kimler kimler çıkacak. Beklemekte fayda var.

Eğer verebileceğim biri olmaz ise asla vermeyeceklerimi eler geri kalana veririm.

Usta'ya vermeyeceğim kesin mesela.

SEDER
29.04.2013, 21:56
işin birde şu tarafı var: HES her şeyiyle şuan hazır. ihale ye çıkılması an meselesi..projeyi en az şu aşamada 8-10 milyon dolara devrederiz. Metin ATASOY'un HES e karşı çıkmasında HES i devrederek elde edilecek parayla ilgili planı varmı yokmu merak ediyorum..şimdi madem HES e karşısın delikanlı gibi çıkıp HES i devretmeyeceğim ordan gelecek parayıda kullanmayacağım diyeceksin..orası öyle boş kalacak..ama yaparmı sanıyosunuz tabiki hayır.yüze yakın şirket kulübün kapısını aşındırır metin bey seçilirse..

TSelif
29.04.2013, 21:59
Hakan Kulaçoğlu ÇayTv'de şu an ve sanırım başkanlık için adaylığını açıklayacak. Benim oyumun rengi belli oldu şimdiden :)

mawro61
30.04.2013, 02:29
satır aralarına bakınca, taraftara kombine vaadi,aşırı özgüven, hazırlıksız sırf karalamak adına yapılan mali genel kurul konuşması v.s.
benim anladığım tirübüne oynamak. icraat yapabilecek birine benzemediği gibi klübüde diktatör gibi yönetir söylediğinin aksine.

Yabancılar konusunda da düşünceleri mantıklı değil. Bu takıma başarı lazım kupa lazım gerekirse 11 ide yabancı olur yerine göre.Hes projeleri esasında doğru kullanıldığında ciddi gelir kaynağı olabilir. Doğa aşkı falan filan popülist yaklaşımlar...

Velhasıl pek ümitli değilim.Umarım ben yanılırım.

Ömer Faruk61
08.05.2013, 12:36
BEN DOĞA AŞIĞIYIM, HES BİZE YAKIŞMIYOR

Trabzonspor'un en önemli şeyi, yarattığı algıdır. HES yapmak bizim bu algımızı bozar. Ben doğayı seven, doğaya âşık birisiyim, bu etik de değil, Trabzonspor'a yakışmıyor. Kaldı ki o lisansın fiiliyata dönüşmesinde de bazı soru işaretleri var yatırım bazında.

Katılıyorum Sayın Metin Atasoy..Umarım tüm söyledikleriniz lafta kalmaz...