PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çanakkale 25 Nisan 1915 - ∞

Külünkoğlu
25.04.2013, 08:33
18 Mart Deniz Zaferini kutlarız da asıl destanların yazıldığı kara savaşlarının başladığı 25 Nisan'ı neden boş geçeriz ?

http://www.firakdergisi.com/wp-content/uploads/2013/03/%C3%A7anakkale-sava%C5%9F%C4%B1.jpeg

http://www.canakkaleili.com/wp-content/uploads/2009/11/Canakkale_Savas_Fotograflari-37.gif

http://g1.milliyet.com.tr/Detail/2009/04/27/canakkale-savasinin-hic-yayimlanmamis-goruntuleri-genelkurmay-baskanligi-internet-canakkale-savasi-ya-1076665.jpg

http://www.canakkaleili.com/wp-content/uploads/2009/11/Canakkale_Savas_Fotograflari-32.gif

Külünkoğlu
25.04.2013, 08:36
Elin oğlu savaş bittiğinde yüzü kızarmadan şunu diyecekti "dünya savaş tarihinin en iyi geri çekilmesini gerçekleştirdik"

Ve her sene 25 nisan'da Çanakkale'ye gelecek buz gibi suya girecekler gurur duyacaklar bu geri çekilenlerle hezimete uğrayanlarla...

Vatanını aslanlar gibi savunan kahraman askerlerimiz için 25 Nisan'da biz ne yapıyoruz ?

Travelair
25.04.2013, 08:38
Herşeyimizi şehitlerimize borçluyuz

fındıkoğlu
25.04.2013, 09:20
Bizde hersene Çanakkale organizasyonunu geleneksel hale getirelim dedik ama destek görmedi malesef....:cool:

Külünkoğlu
25.04.2013, 11:23
Bizde hersene Çanakkale organizasyonunu geleneksel hale getirelim dedik ama destek görmedi malesef....:cool:
Sen İstanbul'daki organizasyonlara en son ne zaman geldiğini hatırlarsan o zaman sana cevap veririm.

Başlığın ruhuna aykırı yazdığın için de ayrıca teşekkürler.

Mollasalihoğlu
25.04.2013, 11:27
Hakları helaldir inşallah.

GÖLONSA
25.04.2013, 11:50
Modern silahların kullanıldığı hiçbir savaşta bu kadar dar bir alan içinde bu kadar büyük ordular 9 ay sürecek bir cephe savaşı vermemiştir.

Bu kadar azametli bir savaşın sonunda allah zaferi bizim milletimize bahşetti.

Birinci dünya savaşının en kanlı savaşıdır.Bu savaşın içindeki bazı çatışmalardaki kayıplar bile(örn.kanlısırt ve bombasırt çatışmaları,ikizler koyu,morto koyu,ertuğrul koyu,anzak koyu,sulva bataklığı çıkartmaları.....)başka savaşlardaki toplam kayıplardan daha yüksekdir.

Her savaşın bir takım sonuçları olur.Bu savaşın yol açtığı sonuçlar ise çeşitliliği bakımdan son derece ilginçtir.Örneğin bu savaşın sonunda Rus İmparatorluğu çökmüş, bolşevik devrimi meydana gelmiştir.Ayrıca Avustralyalılar ve Yeni Zellandalılar ilk kez bir ulus olduklarının farkına varmıştır.

Bizim için belkide en önemli sonucu ileride Kurtuluş Savaşını verecek genç ve kendine güvenen bir kadronun bu savaşta ortaya çıkmış ve kendini kanıtlamış olmasıdır.

Hasan Habip Özbay
25.04.2013, 12:37
çanakkale ruhunu yerinde hissedip çocuklarımıza da öğretmeliyiz ruhunuz şad olsun asla unutmamak lazım

Ömer Faruk61
25.04.2013, 12:44
Çok teşekkürler bu başlık için.. Hiç gidemedim o topraklara..Umarım bir gün nasip olur.Özellikle Anzaklar bu gece ayin yapmışlar.Onların ayinini de izlemek istiyorum ziyaretimde.

SultanMurat yaylasına her gittiğimde şehtlikte bir rüzgar eser acı acı..Ve tüylerim diken diken olur..Allah tüm şehitlerimizin ruhlarını şad etsin.

fındıkoğlu
26.04.2013, 12:38
Sen İstanbul'daki organizasyonlara en son ne zaman geldiğini hatırlarsan o zaman sana cevap veririm.

Başlığın ruhuna aykırı yazdığın için de ayrıca teşekkürler.

Çok teşekkürler aldık cevabımızı.
Tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.....

Yiğit Gayretli
26.04.2013, 13:30
Çanakkale'yi her gün anmak gerek... Allah onlardan razı olsun, onlar da bizden...

Badaloğlu
26.04.2013, 13:56
Çok teşekkürler aldık cevabımızı.
Tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.....

Kerimciğim darılmaca, gücenmece yok... Bu iş maalesef böyle... Bak başlığa toplasan kaç kişi mesaj bırakmış? Yapalım edelim diyen kişilerin toplamı sağdan sayıyoruz 10 kişi, soldan sayıyoruz, 10 kişi... Hep aynı kişiler yani... Bunu isteyen en az 100, 200 kişi olmadıktan sonra bu tip organizasyonları yapmakta keyif vermediği gibi Çanakkale ruhunun anlaşılmamış olması daha çok acı veriyor.

Şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz.

Çanakkale geçilmez!

Mehmet Cihan Kocaman
26.04.2013, 15:07
Geçen hafta Çanakkale'deydim. Her Türk insanının mutlaka en az 1 kere gitmesi gerekir. O destanın yazıldığı, 250 bin şehidimizin yattığı o toprakları mutlaka ziyaret etmesi lazım insanın.

Fatih Öztürk
26.04.2013, 15:12
Ruhları şad olsun.Allah razı olsun atalarımızdan.inşallah vatanımıza dedelerimiz gibi evlatlar armağan ederiz.

Emrah Akcagöz
27.04.2013, 10:05
Ne kadar ansak ne kadar saygı duysak az. Allah hepsinden razı olsun, keşke biz de o döneme yetişebilseydik.

Ancak günümüz için şu söz çok doğru ;

"Ecdad tarih yazmış evlat okumaktan aciz."

Berke6198
27.04.2013, 10:52
Dedelerimiz, atalarımız eminim bu günler için savaşmamışlardır... bu günleri Türkiye'miz görsün diye savaşmamışlardır. Mermilere göğüs germemişlerdir...

Türkiye'nin şimdi ki halini görseler, utanırlar.

Necmettin ALTUNTAŞ
27.04.2013, 10:59
Çanakkale'yi her gün anmak gerek... Allah onlardan razı olsun, onlar da bizden...

Biz onlardan razıyız da onlar bizden ahırette razı olacaklar mı yeğen?

mehmets61
27.04.2013, 11:04
devletin her bireyi ilkokulda götürüp bu ülkenin nasıl kazanıldığını hatırlatması lazım.ilkokul da küçük değiller her haltı biliyorlar bu yaşlarda tarihlerini de öğrensinler.bilgisayardaki salak saçma savaş oyunları yerine bu bilinci kazansınlar.

iso_4939
27.04.2013, 11:09
ınsallah haklarını bıze helal ederler cümlesınden ALLAH razı olsun.........

GÖLONSA
27.04.2013, 11:10
devletin her bireyi ilkokulda götürüp bu ülkenin nasıl kazanıldığını hatırlatması lazım.ilkokul da küçük değiller her haltı biliyorlar bu yaşlarda tarihlerini de öğrensinler.bilgisayardaki salak saçma savaş oyunları yerine bu bilinci kazansınlar.

Doğru söze ne denir.

Oğuz ZEYTİN
28.04.2013, 07:37
Şanlı destandan bir hatıra olsun:

(Sayın Altan Deliorman'dan naklediyorum)

... Karşı taraf makineli tüfekle ateş ediyor ve askerimizin bir kısmı şehit oluyor.

Arkadaki siperlerden bir asker:"Kumandanım, bana müsaade edin, arkadaşım vuruldu, gidip onu alayım."

Kumandan: "Görmüyor musun; bu vaziyette nasıl çıkılır, hemen vurulursun." diye izin vermez.

Asker ısrarcıdır: "Olsun, ben gidip alayım."

Kumandan: "Oğlum, o ateşe maruz kalan bir insan yaşama imkanı bulamaz, ölmüştür."

Asker: "Olsun, ölüsünü alırım"

Komutan, bu asker de ölecek diye düşünür, ancak sonunda izin verir.

Asker, o mermi yağmuruna aldırmaz. Arkadaşını sırtlayıp sipere getirir.

Kumandan bakar ki ölmüş ve askere döner: "Ben sana söylemedim mi, ölmüş. Boşuna gittin"

Asker: "Boşuna değil kumandanım, ben gittiğimde henüz ölmemişti, son nefesini vermemişti. Gözlerini açtı, beni gördü ve bana 'GELECEĞİNİ BİLİYORDUM' dedi".

İşte, ulu Allah'ın ordusu necip TÜRK Milleti'nin bağrından böyle ülkü devleri çıkmıştı. Günümüzdeki soysuzlar, bu destanlara hamaset gözüyle baksa da bizler, tarihinden güç alarak geleceği inşa edeceğiz.

Bunun için öğrencilik yıllarımda milli bilincin güçlenmesi ve Türklük hafızasının canlanması adına yaptığımız organizasyonlardan biri de şehitlerimizi anmak üzere düzenlediğimiz Çanakkale Seferleri idi. Sayısı çok mühim olmasa da 40 otobüslük bir kafile ile düşmüştük yollara. Hatta bu törenleri İstanbul Üni olarak gelenek haline getirmiştik (Lakin son yıllarda bu etkinlik durdurulmuş diye öğrendik. "Zamanın ruhu"na uymak için olsa gerek...)

O şanlı direnişe, destana imza atanlardan Allah razı olsun.

Badaloğlu
29.04.2013, 12:18
Oğuz, müthişti gerçekten... Teşekkürler, o askeri anlamaya çalıştım ve komutan gibi bende anlayamadım. Ama askerlerin arasındaki bu kopmaz bağın kardeşten ileri olduklarını gördüm. İnsan gerçi bu zamanda kardeşi için kılını bile kıpırdatmıyor ama bunun başka bir açıklaması yok. Varsa yazın bizde öğrenelim...

Yiğit Gayretli
29.04.2013, 12:48
Biz onlardan razıyız da onlar bizden ahırette razı olacaklar mı yeğen?

Bu hallerimizle çok zor Necmettin abi.

SEDAT
29.04.2013, 13:22
* Ne mutlu Türküm Diyene :trbyrk: