PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marka Boykot

-fırtına-
21.04.2013, 21:30
Selamun aleyküm renktaşlarım.
Pek fazla yorum olarak katılmasamda uzun süreden beri bu forumu takip etmekteyim.
Bu benim ilk konum ve sürekli canımı sıkan bir şeyden bahsetmek istiyorum. Canımı sıkan istanbulun şikecilerine özel reklamlar, hizmetler hazırlatıp Trabzonspor'u hiçe sayan ticari işletmeler vs...
Biz neden bunları hiçe sayıp eksikliğimizi hissettirmiyoruz diye sürekli düşünmekten kendimi alamıyorum.
Şimdi şöyle bir uygulama başlatsak nasıl olur diye düşünüyorum; Belirli bir konumuz ya da bu konuyla ilgili sitemiz olsun ve bu çalışmayı elimizden geldiğince yayalım ve ayrımcılık yapanlara, taraflı olanlara, yancılara karşı maddi olarakta tepkimizi koyalım.
Ülkemizde birçok şeyde olduğu gibi futbola da yön veren en önemli unsur ekonomi değil mi? Neden futbolla alakalı istanbul şikecilerinin reklamını yapan ve bizi yok sayan firmaların ürünlerini, hizmetlerini kullanıyoruz ki?
Hepsinin bir alternatifi yok mu?
Kafamdaki şey işte tamda böyle şakşakçı firmalara tepki... Trabzonspor'un büyüklüğünü ve ne kadar destekçisinin olduğunu gözlerinin içine sokmak.

İşleyiş şu şeklide olmalı: Tüm renktaşlar saptadığı ayrımcılığı, gerekli bilgileri de vererek( Kanıt göstererek ) paylaşabilmeli. Şimdi ben kafamdaki şeyi tam ifade edemiyorum ama birçok renktaşımın anlayacağını umuyorum.
Örnek verecek olursam;

Renktaşlar Yandex Kullanmayalım;
Neden: İstanbulun şikecilerine özel tarayıcısı var fakat bize özel yok...
İlgili bağlantı : www....

Renktaşlar Ruffles Marka cips almayalım;
Neden : Kim kendi paketinden yemek ister ki? Şeklinde istanbulun şikecilerine özel reklamı var fakat bize özel yok. O halde; biz istemeyiz başkalarının paketinden yemek...
İlgili Reklam bağlantısı : www....

vs. vs...

Bu şekilde bir şey hayal ediyorum. Trabzonspor taraftarları olarak hiçe sayılacak kadar az değiliz.
Önemli olan birlik olmamız ve Trabzonspor adındaki futboldan öte bu şerefli davaya sahip çıkmamızdır diye düşünüyorum.
Eğer bunu başarırsak tüm şerefsizler er ya da geç bize saydı duymak zorunda kalacaktır.

Bu forumda galatasarayın şampiyonlar liginde attığı gole (Hemde bizden ayarttığı oyuncular sayesinde orada bulunarak) Trabzonspor atmış gibi sevinenleri gördükten sonra "Dava'da Birlik" konusunda biraz umutsuzluk yaşasamda; herşeye rağmen iyi şeyleri başarabileceğimizi düşünüyorum.
Diyeceklerim bu kadar.

* Yönetici arkadaşlar konu üzerinde gerek gördüğü gibi düzenleme yapıp işlem uygulayabilirler.

Sefa
21.04.2013, 21:34
Boykot denilen şey Türklere göre değil.

Sen yandex ve ruffles demişsin Koç ürünlerini sırala kullanmaya ürün bulamazsın.

Öyle kolay değil o işler..

arahna
21.04.2013, 21:37
yine de dikkatli seçim yapılabilir
en azından şikecilikte ayrımcılıkta önde gidenler veya bize destek olamlar konusunda

-fırtına-
21.04.2013, 21:44
İlla ürün olacak diye birşey yok. Bir hizmet ya da site bile olabilir bu. Hem dikkatli olsak, enazından elimizden geleni yapmaya çalışsak birşey kaybetmeyiz.

İlker Yazıcıoğlu
21.04.2013, 21:58
Ben,mümkün olduğunca buna dikkat ediyorum ama Sefa'nın dediği gibi bir yere kadar malesef.

Berk Eren
21.04.2013, 22:08
Ayip
İyi calismalar,

Ürünlerinizi yillardir severek tüketen bir tüketici olarak artik ürünlerinizi tüketmeme karari aldiğimi ve çevreme de kullandirmama karari aldirmaya başladiğimi üzülerek beyan ediyorum.

> > Yeni uygulamaya koydugunuz 3takimin renklerini taşiyan ruffles paketlerin bordo mavi olanin neden olmadigini merak ediyorum.

> > Yaptiginiz pazar araştirmasi mi?yoksa Trabzonspor taraftarini küçümseme mi?

> > Bu konuda ki bahaneniz neyse bunun cevabini ivedilikle tüketici olarak bekliyorum.

> > Yaptiğiniz ayibida en yakin sürede telafi etmeniz gerektiğini belirtirim.
> >
> > Trabzonspor ile uğraşanlarin kötü sonlara ulaştiğini örnekleri ilede saatlerce size anlatabilirim.
> >
> > Türkiye'de 4 büyük takm vardir ve biride TRABZONSPOR'dur.
> >
> > Son olarak;
> >
> > Karadeniz dalgasi rufflesin dalgasindan kuvvetlidir;)Bilgilerinize..

> > Saygilarimla

Berk Eren
21.04.2013, 22:09
Sirketimize gönderdiginiz e-mailiniz tarafimiza ulasmistir.
Ruffles olarak, önümüzdeki dönemde özellikle taraftar paketleri konusunda yenilikçi çalismalarimiza devam edecegiz. Taraftar paketleri sadece o takimin renklerini ambalaja koymaktan ibaret olmayan, takimlar ile lisans anlasmalari kapsaminda gerçeklesen bir organizasyondur. Bu sebeple taraftar paketini çikarmayi planladigimiz takimlar ile karsilikli görüsmeler sürdürmekteyiz. Ruffles olarak gelecekte yeni taraftar paketlerini piyasaya sunmak planlamalarimiz arasinda yer aliyor. Takim renkleri ile ayni paketleri piyasaya sürdügümüz 3 takim disindaki kulüplerin taraftarlarindan gelen istekleri degerlendirmeye aldigimizi bilmenizi isteriz.
Ilginize tesekkür eder, saglikli ve mutlu günler dileriz.
Saygilarimizla,
Fritolay Müsteri Hizmetleri
0800 291 10 11

Berk Eren
21.04.2013, 22:11
Geçenlerde rufflesa attiğim ve cevabi.

-fırtına-
21.04.2013, 22:16
@yattara1967, ilgi ve alakan için teşekkür ederim. Mesajını okuyunca yazacak birşey bulamadım.Tekrardan teşekkürler.

ibrahim
21.04.2013, 22:23
Dünyada Amerika ve Israili gecindiren ürünleri boykot etmek nasil imkansizsa, Türkiyede bunlari boykot etmekte okadar imkansiz. Bizim ugratacagimiz "zarar" killarini bile incitmeyecektir...

cyberentalpi
21.04.2013, 22:48
İyi de hangi biri.

ülker den ürün almayalım o zaman
aldığımız her para sikeci fb nin basketine gidiyor olabilir

acıbadem i kullanmayalım. MAA denen sikecileri dusurmeyen adamın hastanesi

doğus tan otomobil almayalım. sikeci fenerin baskan adayı adam. sow u bile transfer ettiler.

arçelik alma. koç grubunun.

ama velakin bunlar Ts nin sponsoru. Ts ye parasal destekleri var.
gel gor ki senin baskan adayın medical park in sahibi ise sen haric herkese sponsor.

once siyasete tepki vermeliyiz derim. en azindan o elimizde. senin benim oyumla bana ihanetin bedelini ödemeliler

Hamza Milet
21.04.2013, 22:53
Koç, Kigili, Ülker, Dogus otomotiv, Acibadem .. bunlar hep fener/istanbul yanlisi sirketler markalar ..
Boykot zor

Sibel
21.04.2013, 23:00
Ben bu konularda yıllardır elimden geldiğince duyarlı olmaya çalışıyorum zaten.
Benim paramla çok şey değişmiyor ama vicdanım rahatlıyor.

krdnz
21.04.2013, 23:04
Boykotun zor olduğu kesin önemli olan bu şekilde sesini duyurmaktır.

Ali Koç fener için yırtınırken Trabzonda göstermelik iki eylem yapılsaydı belki faydası olurdu.Adam fenere çalıştı gitti Uefaya sponsor oldu..

aksamvakti
21.04.2013, 23:19
Cok anlamlı bır baslık acmısın ama zor bu bilinç yok bizde egıtım sevıyesının yuksek oldugu ulkelerde bu boykot olayı tutar burada bizler zaten uyuyoruz..

Ben garantıden kredı kartımı kapatırken ozellıkle dedım fenerbahcelı bu bankanın sahıbı.. Şimdi vakıfbank Trabzonspor kredı kartı aldım bu hesabımı kapatıyorum dedım musterı temsılcısıne..

SEDER
21.04.2013, 23:26
Ben şahsen elimden geldiğince uyguluyorum.Özelikle koç-ülker ve doğuş grubunu sildim.Kesinlikle ülker in bir çikolatasını bile almıyorum.önceden yağ ından tutun sakızına kadar ülkerden alan ben aileme bile aldırmıyorum. çocuğuma ülker hero baby değil aptamil alıyorum.ülkerin ortak olduğu türkiye finanstaki tüm paramı çektim. opetten benzin almıyorum. araç malesef ford ama bakımlarını ford servisinde yaptırmıyorum.şok ve migros un önünden bile geçmiyorum.ayrıca şu doritos mudur nedir onu hayatımdan çıkarttım.. doğuş grubunun sahibi olduğu bankadaki kredi kartımı iptal ettirdim.T.V. listemden NTV grubunu sildim..lig tv yi iptal ettirdim.yandex hiç kurmamıştım ama kurma ihtimalim artık sıfır. sadece bunlar da değil hiç bir tatil planımda limak grubunun otelleri yok, kığılı ezelden beri listemin en başında değil takım elbise karavatına bile tahammülüm yok vs...
Tek hedefim var benim tek kuruş param bu adamlara ve dolaylı yollarla şikecilere geçmesin..bence hepimiz topyekün bir boykot bekliyoruz, kolaya kaçıyoruz ve hepimizde "bir benim paramla olacak iş mi bu, bir eksik bir fazla ne farkeder" mantığı var. topyekün boykota gerek yok sen kimin ne mal olduğunu görmedin mi bu süreçte? DURUMDAN VAZİFE ÇIKART VE UYGULA. Alma aldırma gör bak çok şey değişecek..

Samet Türkmen
21.04.2013, 23:34
Boykot olayının bilincsizlikle alâkası yok bence. Normal hayattaki alisverislerimizi futboldaki bazi durumlardan dolayi degistirmek o kadar kolay degil. Bence gerekli de degil.

Hersey futbol degil denilebilecek cok az durumdan birisi de bu.Kaliteli urun neredeyse insanlar ona yönelir ki bu haklarıdır.

Firmaları boykot etmek bir ise yaramaz.Zaten böyle bir boykota da rastlamadim. Buraya gelene kadar siyasi partiler var. Onlara tepki vermeyen halk bilincsizdir.

Meselâ elimde yeterli para olsa su an gözümü kırpmadan gider Dogus Oto'dan bir Volkswagen veya Audi bakarim.

Umarım anlatabilmisimdir. Boykot edilecek bir durum yok bence.

aksamvakti
21.04.2013, 23:43
Boykot demısken.. Medıkal park galatasarayın bayan takımına sponsor oldu 23 trılyon denıyor Medıkal park antalyaya sponsor.. Trabzonspor Basketten sponsorlugunu cektıler kume dustuk Ne alaka dıceksın..

Gurbetcı Gencler ve Musıad Trabzonlu gencler baskanlık adayı olarak Medıkal Park Hastaneler yonetım kurulu baskanı Muharrem Ustayı destekleme kararı almış.. Once bir adama gecmısın hesabını sorun ya da sen adaylıgını koymadan once bir acıkla

Su ana kadar Trabzonspor'a ne verdınız şimd baskan adayı olmak istiyorsun de.. bu adamlar gıtsın sımdı Ruffels boykot etısn cok zor.

zaferyıldız
21.04.2013, 23:48
Boykot sadece ürün almamakla degıl almak durumunda olduğunuz ürünün fırmasına bu konuda duyarlılığınızı bıldırmekle de olabılır
Ben böyle yapıyorum
Koç doğuş Acıbadem hepsıne yazdım
Hepisinin de musterısıyım , mecburen

alone_6161
22.04.2013, 08:19
Koçtaş'a gitmiyorum, Tekzen'e gidiyorum, Garanti'den kredi hesabım vardı, Ağustos'ta bitince tüm hesapları, kredi kartlarını kapatacağım, araba alırsam VW, Ford, Fiat almam Renault alırım, SEK süt almam AOÇ, Sütaş alırım, Kiğılı'dan uzun süredir bir şey almıyorum almam da....

Artık refleks oldu, marketten ürün alırken bile çevirip arkasına bakıyorum Koç ibaresi varsa hemen yerine bırakıyorum.

mashal61
24.04.2013, 16:54
Garanti'de daha önce hesabım vardı, kapatmıştım.

Bugün yine arıyorlar, daha ne için aradıklarını öğrenmeden kendilerine Trabzonspor taraftarı olduğumu ve garanti ile işim olmayacağını söyledim.(aynen bu ifade ile)

Kaybettiğim hiçbir şey yok. Tavsiye ederim.

Ilelioglu
24.04.2013, 17:01
Mesela Hürriyet almiyorum, NTVSpor izlemiyorum, ne kaybediyorum ki?

Google varken Yandex ne alaka? Hic isim olmaz, o kadar cips varken Ruffles niye yenir ki?

Say say bitmez...Ha Türkiye'de durumlar tam olarak ne onuda bilmiyorum tam anlamiyla, ama orada oldugum zaman kesinlikle dikkat ettigim seyler bunlar.

Ama olaya söylede bakabiliriz. Trabzonspor'a kim zarar veriyor su saydigim seyler arasindan?

Tabiki Hürriyet ve belki NTVSpor. Digerleri önem vermeseler bile en azindan zarar vermiyorlar, biz ilk önce bize zarar verenleri bir boykot edelim.

..

GÖLONSA
24.04.2013, 17:53
Bahsi geçen diğer markaları anladım da bu yandex bizim sitede reklamı dönen yandex değil mi?

Kapitalizm böyle bir şey demekki.

okg_53
24.04.2013, 17:57
Yapılabilir. Mantıklı .

Kemal Öztel
24.04.2013, 18:59
Yani gonul ister istemez trabzonsporluya kayıyor :)
Tabi ki isteriz her markada trabzonspor olsun özellikle kırtasiyede ama olmuyor kulubun de daha ozverili olması lazım ama düşündüğümüz zaman bu ülkede beş milyon trabzonsporlu var eğer bir markada futbola yonelip trabzonspora yer vermezse en cok da kendisi kaybeder....