PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Biz O Gün Şampiyon Olmuştuk Mustafa Abi"

Gamze
21.04.2013, 19:40
Aslında hiç de sandığın gibi olmadı Mustafa abi.

O gün zayıf kalbini inciten beraberlik şampiyonluğumuzu engelleyememişti. Sanma ki o kusmukta boğulmuştu hak…

Son sözünün aksine, 27 sene sonra bu kez şampiyon olmuştuk biz.

Görmeliydin o sabahı. Devletin polisi katilini yakalamış, hakkın yerini bulacağı günlerin yakın olduğunu işaret etmişti. Sorgular, sualler, davalar ve nihayet adalet… Tanık olmalıydın Mustafa abi, ülken futboldaki pislikleri nasıl da kusuyordu dışarıya… O gün senin canını alanlar bir bir gidiyordu mahpus damının altına… Gazeteler boy boy “Hırsız” diyordu…

“Hak hırsızı”

“Can hırsızı…”

Sahiplenmediler hiç Mustafa abi, “Adalet” diye bağırdı herkes,

“Adalet bulsun yerini…”

Federasyon başkanı lanetledi yapılanları, “Her şey yeterli, gereğini yapacağız” dedi tereddütsüz.

Kulüpler Birliği sert bir açıklamayla “İçimizdeki pisliklerden kurtulacağız” dedi hemen ardından.

Spor hukukçuları “Bu bir dönüm noktasıdır futbolumuz adına, adalet için savaşacağız” dedi yüksek sesle.

Hele siyasiler… Sabahlara kadar kafa yordular temiz futbolu yutan bu bataklığı nasıl kuruturuz diye… Meclisteki tartışmaları dinlemeliydin. Vekillerin senin hakkını teslim etmek için cesurca gidiyordu suçluların üzerine. Yasa ağırlaştırılıyor, şikecilerle mücadelede siyasiler de ellerinden geleni yapıyordu.

Başbakan “Savcımız ve polisimizin gayretli çalışmaları sonrasında futbolumuzu kirleten ve milyonlarca samimi futbolseverin oyununa hile bulaştıran bu kişiler ve yaptıklarından fayda sağlayan kulüpler en ağır şekilde cezalandırılacaktır” diyordu gözünü kırpmadan.

O eleştirdiğimiz İstanbul basını bile uyanmıştı. Kardeşlerinin haklılığını yazıyordu gazeteler, kardeşlerinin haklılığını anlatıyordu tvler, kardeşlerinin haklılığını savunuyordu eleştirmenler, yorumcular…

Hiç beklemezdin değil mi?

Ama yalan yok, tam olarak böyle oldu işte…

Hele kupanın teslim edildiği o gün yok mu… Ah Mustafa abi… Şahit olabilseydin keşke…

Üstü açık bir otobüsle girdi takım Beşikdüzü’den kente… Vakfıkebir, Çarşıbaşı, Akçaabat derken saatlerce giremediler merkeze. On binlerce kişi sokaklardaydı. O sessiz, o yılgın şehir şahlanmıştı adeta. Hoparlörden tek tek futbolcuların isimleri anons ediliyor, on binlerce kişi yanıtlıyordu “Tolga… Onur… Colman…” diye. En son “Güneeşşş” diye bir ses yükseldi… Yıkıldı sanki o kent Mustafa abi; daracık sokaklardan, bitmeyen merdivenlerden, yorucu yokuşlardan süzülerek arşa değdi “Şenol” cevabı…

Yağmur yağıyordu yine… En sert sandığın Trabzon delikanlıları bile gizlemek zorunda kalmıyordu gözyaşlarını. Yağmur damlalarına karışan tuzlu gözyaşlarından güç alarak yükseliyordu tezahüratlar… Ellerindeki bordo mavi bayraklarla camlardan sarkan o çocukların yüzündeki sevinci görmeliydin. Senin gençlik kahkahaların vardı göz bebeklerinde sanki dersin… Görsen, hepsini kendin sanardın… Zaten hepsi sendi aslında; bu gözyaşları, bu çığlıklar, bu tezahüratlar biraz da senin içindi…

Şampiyonluk, ne güzel şeydi…

Bir rüya gerçeğe dönmüş, karanlık geceler tükenmiş ve aydınlığa koşmuştu kardeşlerin nihayet…

Anlatacak ne çok şey var daha… UEFA Şampiyonlar Ligi’ne Trabzonspor’u çağırıyor, Trabzonsporun seneler önce yaptığı gibi yine dize getiriyordu Inter’i, hem de İtalya’da. İnanabiliyor musun? Neyse, bunu da başka bir zaman yazarım sana…

“Biz o gün şampiyon olmuştuk Mustafa abi…”*

Yine bir 30. haftada. Yine bir 22 Nisan’da. Yine saat 20:00’de…

2011’den 2013’e geçen iki sene, senin yokluğun dışında Trabzonspor için o kadar iyi geçti ki…

Biliyoruz, ihmal ettik seni ziyareti… O kadar çok bekleyeni var ki kupanın senin gibi…

Geleceğiz ama söz, geleceğiz muhakkak mezarına. Kupa değecek toprağına…

Sen sakın yanlış anlama!

İşler gerçekten de yolunda…

Memleket o kadar da kötü bir yer değilmiş anlayacağın.

Ruhun şad, mekanın cennet olsun Mustafa abi…

Kalmasın gözün arkada…

Biz çok iyiyiz buralarda…

...

* "Biz o gün şampiyon olmuştuk Mustafa abi" sözü İlhan'a aittir. Tuhaf bir biçimde aynı yazıyı yazmayı planlamışız. Aslında telepatik açıdan ortak bir yazı diyebiliriz... Teşekkür ederim İlhan!

Gamze
21.04.2013, 19:43
Yarın 22 Nisan... Mustafa Çelik'in ikinci ölüm yıl dönümü.

Kader mi diyeceksiniz yoksa bir tesadüf mü bilmem ama tam iki sene önce Trabzonspor’un emeğinin bir kusmuk halinde yeşil saha zeminine bırakıldığı, 61 yaşındaki Mustafa abinin kalbinin durduğu, şikecilerin telefonlarda keyifle “Lig bizim için bitti” dediği o gün iki sene sonra tekrarlanıyor. Biz yine bir Eskişehir maçını aynı gün ve saatte yaşayacağız.

Bu kez Mustafa amca yok. Bülent Uygun başka bir takımın başında eylemlerini sürdürüyor. Ümit Karan Survivor’da bir başka şike savunucusunun koltukları altında güneşleniyor. Sezer Öztürk Fenerbahçe’sinde. Midesi bozuk Doğa Gençlerbirliği’nde. O gecenin başkahramanı Ali Kıratlı kayıplarda. Aziz Yıldırım hala başkan. Şekip Mosturoğlu ve özellikle Eskişehir maçıyla ilgilenen İlhan Ekşioğlu ekranlardan uzak bir şekilde hayatlarını idame ettiriyor, işlerini sürdürüyor. Hakem Bülent Yıldırım hala düdük çalıyor. Herkes yerinde. Herkes yaşıyor. Mustafa amca yok…

salihismet
21.04.2013, 19:57
Arkadaslar kusura bakmayin, Mustafa abinin ölüm nedeni neydi buna tam olarak anlayamadim?

Gamze
21.04.2013, 20:04
Arkadaslar kusura bakmayin, Mustafa abinin ölüm nedeni neydi buna tam olarak anlayamadim?

Eskişehir maçını izleyip evine gitmiş, kapıda eşine "27 sene sonra yine şampiyon olamadık" diyerek kalp krizi geçirmiş ve hayatını kaybetmişti...

salihismet
21.04.2013, 20:21
Mekani cennet olsun, keske bu nedenlerden dolayi insanlar ölmese.

S.ÖZKAN
21.04.2013, 20:33
Bu adalet mücadelesinin büyük bir nedeni aslında 1996 ve 2011 yılında kaybettiğimiz canlar içindir.Allah rahmet eylesin.Elinize sağlık Gamze Hanım

ilhan
21.04.2013, 20:35
Okurken gözlerim doldu.
Biz o gün gerçekten şampiyon olmuştuk Mustafa abi..
Mekanın cennet olsun.
Teşekkürler, eline yüreğine sağlık Gamze.

karaman6106
21.04.2013, 20:38
on bin eskişehirli arasında o maçı orada takip etmiştim. hayatımda o Kadar küfürü birarada duymuştum, hem de bana , ts me .ordulu emin arkadaşımla o maça gitmiştik. iki golümüzün verilmediği, tolga kahramanını yerinde gördüm, urfa finalini yerinde izlemiştim,Allah tüm bordomavi yüreklere o mutluluğu yaşatsın, hakkımızı yiyenler bu dünyada ve ötede gün yüzü görmesin.amin.:alkış::alkış::alkış:

Sibel
21.04.2013, 20:48
Gamze! Ah Gamze...
Diyecek söz bırakmadın. Yazacak bir çift kelam...
Yüreğin dert görmesin...:(
*
Ah Mustafa abi... Biraz daha dayansaydı keşke son nefesini veren kalbin...
24 Ağustos'u yaşasaydı. Belki biraz merhem olurdu.
Belki biraz güç.
O kara gece hep gözümüzde. O lanet maç hep aklımızda.
O yıl, o gün, o saatler...
Ve o haber.
Bizi yıkan, acımızı avuçları içine alıp, dilinden dökülürken o acı, hayata hasreti çalınmış bir Trabzonsporlu olarak veda eden sen, seni unutmuyoruz Mustafa amca.
Biz mücadeleye devam ediyoruz.
Sen orda rahat uyu.
"Biz o yıl şampiyon olmuştuk."

Gökhan ARSLAN
21.04.2013, 21:11
Mekanın cennet olsun Mustafa abi..
İnsanın gözleri doluyor ister istemez..
Yüreğinize sağlık..

Gökhan Koç
21.04.2013, 22:09
Ağlattın beni çok sağol,

Samet Türkmen
21.04.2013, 22:13
Şampiyonluk kutlamalarına Trabzon'a gidip katılamadığım için bütün gece ağlamıştım.

Eline sağlık. Prosedürleri değil böyle yürekten yazıları okumaya ihtiyacımız var.

Hamdi Karamahmutoğlu
21.04.2013, 22:19
Keşke futbolcular da bu içli yazıyı okuyabilse, o zaman kazanacağımıza olan inancım olurdu. Ellerine sağlık.

uzungöllü
21.04.2013, 22:20
Keşke futbolcular da bu içli yazıyı okuyabilse, o zaman kazanacağımıza olan inancım olurdu. Ellerine sağlık.

taraftarda olan inanç,istek,arzu,hırsın 5te 1i oyuncularda olsa çok daha iyi konumda olurduk...

Hürgün Aygün
21.04.2013, 22:32
Okurken gözyaşları süzüldü yanaklarımdan.Mekanın Cennet olsun Mustafa Abi.Asla unutulmayacaksın...

Miraç Atalay Çiftçi
21.04.2013, 22:55
Tüm bunların üzerine Gamze, yarın Mustafa amcanın saygıyla aramızın ayrılışının ardından dimdik durmayı başarıp, kupayı Trabzon'a getiremeyenler ve o kupayı Trabzonspor'dan çalanlar, kupa hırsızlarından Serkan Acar'ın ölümü nedeniyle maçtan önce saygı duruşunda bulunacaklar.

Başımız sağolsun.

Furkan Özdem
21.04.2013, 23:26
Bu yazıyı okuyup duygulanmamak imkansız :( Elinize sağlık.

Mustafa amcanın ölüm yıl dönümünde, kalp krizi geçirmesinde pay sahibi olan biri için saygı duruşunda bulunulacak. Hem de çok sevdiği Trabzonspor'un satılmışşehirspor maçında. Dünyanın adaleti...

Emre EFENDİOGLU
21.04.2013, 23:58
Alternatif evrende Türkiye ve adalet.

Berat Akçay
22.04.2013, 00:43
O günü tekrar yaşadım
Tekrar gözlerim doldu

Mekanın cennet olsun Mustafa abi

Fatih Özkan
22.04.2013, 00:52
İster istemez o güne gittim...
Sinirlendim, içim ezildi, gözlerim doldu...
"Kan kusturdular!"
Allah büyüktür!
Yapılanlar ortada iken alkış tutanlar, göz yumanlar, yasa değiştirenler, ses çıkarmayanlar...
Hiç birine hakkımı helal etmiyorum!
Bu dünyada olmasa bile öteki dünyada...

Zafer Keskin
22.04.2013, 01:15
Gamze ellerıne yuregıne saglık. "Kupa degecek topragına..."

Öznur61
22.04.2013, 07:17
gamze abla ellerine saglik..mustafa amaca da unutulmadi unutulmayacak..mekanin cennet olsun mustafa amca..

Külünkoğlu
22.04.2013, 08:31
Öylece ekrana baka kaldım boğazım boğum boğum. Mustafa abinin ruh hali gözümünün önünde... Bir kez bile yüzünü görmedim ama hayalimde canlandırıyorum.
Yakın zamanda kanserden kaybettiğim bir akrabam abim geliyor aklıma.
- Metin ne diyorsun mahkeme bitti kupayı alacak mıyız?
- Kesinlikle abi o iş bitti, sen ne zannettin abi bu ülkede helal süt emmiş adamlarda var.
Kafasını yana çevirir gözleri dolar
- vermezler ki şerefsizler, ölmeden önce bir göreydim.
Bir hafta sonra hakkın rahmetine kavuşur abimiz.

Bu insanların hakkını nasıl ödeyeceksiniz, nasıl ? Allah iki cihanda yakanızı bir araya getirmesin.

ozturk
22.04.2013, 08:36
Üzülmek, duygulanmak, göz yaşlarının boğaza düğümlenmesi bunları bir kenara bırakıp daha büyük bir inançla davamıza sahip çıkmalıyız.

Ellerine,yüreğine sağlık Gamze.

Mollasalihoğlu
22.04.2013, 09:16
yazamadım bir şey.. her şey yazılı..

Alper Calik
22.04.2013, 09:18
Amin. Amin. Amin.

Öylece ekrana baka kaldım boğazım boğum boğum. Mustafa abinin ruh hali gözümünün önünde... Bir kez bile yüzünü görmedim ama hayalimde canlandırıyorum.
- Kesinlikle abi o iş bitti, sen ne zannettin abi bu ülkede helal süt emmiş adamlarda var.

Bu insanların hakkını nasıl ödeyeceksiniz, nasıl ? Allah iki cihanda yakanızı bir araya getirmesin.

Oğuz B.
22.04.2013, 10:27
Yahu nasıl bir dünyada yaşıyoruz..
Şimdi kim diye bilir ki;
Bunlar İnsan...
Bunlar Müslüman...
Bunlarda Vicdan var...
Bunlar Adalet sahibi...
Hakkımı helal etmiyorum, etmeyeceğim...
Hırsızları, namussuzları, katilleri savunanlar, koruyanlar en az onlar kadar hırsız, namussuz, katildir!
Rahat uyu Mustafa abi...
Katillerinin mezarına tükürene dek asla vazgeçmeyeceğiz...

*

Elinize sağlık.

uzungöllü
22.04.2013, 10:51
mevlam günahlarını affetsin,kabir azabını yok etsin,geride kalanlarına sabır ihsan eylesin !!!

Gamze
22.04.2013, 11:26

Allah rahmet eylesin abi. Bunu ikinci defa duyuyorum senden ve yine çok kötü oldum.

Bu hak nasıl ödenir ki...

Türkiye'de şike bir hırsızlık değil sadece, cinayet... Ve katiller hala elini kolunu sallayarak geziyor aramızda.

Bize bu kadar katı nasıl olabiliyorsunuz diye soranlar var... Siz bu kadar gevşek ve kör nasıl olabiliyorsunuz?

Bizim bu hassasiyetlerimizden bihaber olan Trabzonlular hele. Belli noktalara gelmiş, ensesi kalınlaşmış Trabzonlular...

Hiç mi görmüyorsunuz, hiç mi duymuyorsunuz...

Neyse...

Bugün en çok Mustafa Çelik'in ailesini yaralayacak. Acı bir tekerrür olacak tarihte... Aynı gün, aynı saat...

Allah sabır versin.

UğuR
22.04.2013, 11:33
Mekanın cennet olsun.
Teşekkürler, eline yüreğine sağlık Gamze.

zekeriyya
22.04.2013, 12:05
Metin abinin yazdıklarını okuyunca aklmıma Yağmur-Kıyamet Çiçeği kitabı geldi
rahmetli Kazım Koyuncu 96 da ki şampiyonluk yolunda nezarette/hapiste en çok Şampiyonluğu görememenin endişesi ile yandığı aklıma geldi.
Mustafa abi ve Kazım abi ve nicelerine göstermediler

Necmettin ALTUNTAŞ
22.04.2013, 12:30
Mekanın cennet olsun kardeşim.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
22.04.2013, 12:32
Gamze bu huyunu hiç sevmiyorum...
Durduk yerde düğümlüyorsun boğazımı...
Soluksuz kaldık yine...

Ve nice ölmeyen Mustafa Abi'ler için...
Direnişe devam edeceğiz.

İki satır da benim sözüm var Abimize:

"Düşmanın büyüklüğü, düşmanın gücü, heybeti sadece direnişimizin şanını arttıran bir unsur gözümüzde Mustafa Abi...
Merak etme..
Bizi yıldıramadılar.
Ve emin ol vazgeçmeyeceğiz..."

Kalemine sağlık...

karaman6106
22.04.2013, 12:50
on bin eskişehirli arasında o maçı orada takip etmiştim. hayatımda o Kadar küfürü birarada duymuştum, hem de bana , ts me .ordulu emin arkadaşımla o maça gitmiştik. iki golümüzün verilmediği, tolga kahramanını yerinde gördüm, urfa finalini yerinde izlemiştim,Allah tüm bordomavi yüreklere o mutluluğu yaşatsın, hakkımızı yiyenler bu dünyada ve ötede gün yüzü görmesin.amin.:alkış::alkış::alkış:
:alkış:

Emre GÜRDAL
22.04.2013, 14:31
bir gün bende bu yüzden kalpten gidersem allah benidedemustafa abımızın yanına götürsün....gamze bidaha yazma her yazında gözlerim yaşarıyo yakışmıyo bizm gibi koca adamlara...tebrikler..

Gökhan Koç
22.04.2013, 15:01
Mustafa Abi de bizim birçok taraftarımız gibi tertemiz kalpli, vatanperver emektarlardandır.

Yanında gittiğinizde güller açar yüzlerinde, neşe ve misafirlik görürsünüz, huzur bulursunuz bu abilerin yanlarında,

Ne kadar büyük bir yokluk içerisinde olursa olsun yüzlerindeki gülümsemeyi alamazsınız bu abilerin.

Ama vicdansızlar alabilmiş,

Bu abimiz gibi birçok kardeşimizin hakkını alana kadar durmamalıyız,

Onların hakettiği saygıyı ancak böyle gösterebiliriz.

Tekrar tekrar okudum, doyamadım. Sağolasın gamzecan.

Alihan Ertürk
22.04.2013, 15:28
Çok.. Çok ama çok hüzünleniyor insan bu yazıyı okurken..

Yüreğine sağlık Gamze abla.. Tüm Trabzonspor şehitleri rahat olsun, o adalet yerini bulacak..

Burçin Aydoğdu
22.04.2013, 15:42
Eline, yüreğine sağlık.

İnsanlıktan nasibini almış bir insanın şu dram karşısında göz yaşı dökmemesi mümkün değil fakat mesele şu ki bu ülkede insanlıktan nasibini almamış milyonlar yaşıyor.

Berat
22.04.2013, 15:48
Türkiye'de değil de örneğin Uzakdoğu'da yaşıyor olsaydık alternatif senaryo şöyle olabilirdi; Mustafa Abimiz o sezon belki yine vefat ederdi ama sevince dayalı bir kalp krizinden.. Serkan Acar ise ismi böyle bir lekeye bulaştığı için kendinin Azrail'i olurdu. Ve insanlar onu bu onurlu davranışından ötürü daha güzel anarlardı.. Kendisi için yapılacak saygı duruşunda horon oynamayı planlamazlardı belki de.

Biz seni güzel anıyoruz/anacağız Mustafa Abi.. Gerisini onlar düşünsün...

Eline sağlık Gamze.

Mehmet Fatih Silik
22.04.2013, 16:14
Oooof...of!

Hasan YAYLI
22.04.2013, 16:15
http://l1304.hizliresim.com/18/q/mbd4n.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Hasan YAYLI
22.04.2013, 16:21
Mustafa abi Allah rahmet eylesin tekrardan :( Adalet er geç yerini bulacak,buna inancım tam...

Ellerine sağlık Gamze...

Beşikdüzü'ne kadar iyi okuyordum,memleketimin adını görünce dayanamadım...Bende orada olacaktım,şampiyon takımı karşılayacaktım sonra beraber Avni Aker'e kadar binlerce kişi ile birlikte takılacaktım konvoya...

Fatih Öztürk
22.04.2013, 17:15
Allah rahmet eylesin.mekanın cennet olsun Mustafa abi.

Fatih
22.04.2013, 17:28
Allah rahmet eylesin.Hepsinin hesabı birgün elbet sorulacak...

Sümeyye Şahin
22.04.2013, 17:37
Dün okumuştum yazıyı, 2. defa 'okuyamadan' yazıyorum.. Yüreğine sağlık Gamze Abla.
..
Aynı gün, aynı saat. Sabır diliyorum ailesine.Mekanı cennet olsun Abi'mizin..

kayseriliyiz
22.04.2013, 17:57
çok kötü oldum birden
Mustafa abi mekenin cennet olsun
Hiçbir zaman unutmayacagiz sizin gibileri

Gamze
22.04.2013, 18:33
bu tür yazılar için teşekkür kabul etmek tuhaf geliyor. ben bir şey demeyeyim, siz beni anlayın..

Gamze
22.04.2013, 18:47
Mustafa abinin resmi tüm futbolculara iletildi bugün. instagramda Zeki Ayvaz paylaşmış "unutmadık" notuyla

http://n1304.hizliresim.com/18/q/mbkyl.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Sibel
22.04.2013, 18:59
:(:( Ah be Mustafa amca...
Fotoğrafı görünce bir başka yıkıldım...

Abdullah Altıntaş
22.04.2013, 19:15
Ne desek boş Mustafa abi mekanın cennet olsun..

Hüseyin Başoğlu
22.04.2013, 19:18
Mustafa abi için koyucaklar bugün....birden öyle sebepsiz içime doğdu

iso_4939
22.04.2013, 19:40
mekanı cennet olsun mustafa abimizin...
gamze,nın de yuregıne saglık...

colman
22.04.2013, 21:20
mekanI cennet olsun abimizin gamze hanIm icin eline yüregine saglIk cok guzel yazI olmus...

Hüseyin Başoğlu
22.04.2013, 21:58
Allah tekrardan gani gani rahmet eylesin....Sen rahat uyu biz o gün şampiyon olucaz tekrardan...

Ilelioglu
22.04.2013, 22:02
Rahat uyu güzel abim.

..

Mehmet Fatih Silik
22.04.2013, 22:06
Galibiyet sana gelsin Mustafa abi...

Mekanin cennet olsun

Cihan Kibar
22.04.2013, 22:52
çok güzel bir yazı olmuş, duygulanmamak elde değil, çok teşekkürler.

Selman
22.04.2013, 23:06
O kara güne tekrar götürdün bizi.

İstanbul'dan kalkıp "oyun" izlemeye gitmiştik, kaybedebilirdik de.Nereden bilebilirdik ki taraflardan birinin mamalanmış olduğunu.

Mustafa abi de bilemezdi."Rahat uyu abi" diyeceğim de sistemin çarkları aynen işliyor maalesef.

Mekanın cennet olsun..

Cafer Bulur
22.04.2013, 23:14
Tekrardan Allah gani gani rahmet etsin kendisine mekani cennet olsun.

TSelif
22.04.2013, 23:16
Bak KAPTAN ne diyor Mustafa abi ,

http://s7.directupload.net/images/130422/7ze9yqpt.swf

Gamze
22.04.2013, 23:23
Kaptanımız, futbolcularımız, tercümanımız bu gece bizi utandırmadı... Mustafa abimizin anısına yakışır bir sonuç, yakışır yorumlardı...
Allah rahmet eylesin.

Umarız ailesinin acısı bir nebze olsun dinmiştir, bir saniyeliğine de olsa...

Gökhan ARSLAN
23.04.2013, 00:35
Duydunmu Mustafa abi büyük kaptanımızı?
Evet duydun biliyoruz..
Bir gün bunların hesabını hep beraber soracaz..
Allah seni nur içinde yatırsın

Erdal DİLEK
23.04.2013, 00:39
++++++++++

DeAgLeMaNyAq
23.04.2013, 00:55
Resmi sitede niye anma mesajı yayınlanmadı ya da ben mi bulamadım?

memmedaga
23.04.2013, 00:59
Resmi sitede niye anma mesajı yayınlanmadı ya da ben mi bulamadım?

adı üstünde "resmi" site!

biz hep resmi davrandilar

aksamvakti
23.04.2013, 13:25
Ulusal Medyada Tolga haberıne kımler yer verdı diye bir başlık acalım mı?

Orn Apt. deki ZAMAN gazetesine baktım tolgadan hıc bahsetmemıs.. Sessiz kalmıs musluman gazetemiz. Yatacak yerlerı var mı acaba..

alone_6161
23.04.2013, 21:53
Futbolcularımızın Mustafa Abiyle ilgili hiçbir demecini Hürriyet, Milliyet yayınlamadı. Kendilerinden beklenen hareketler. Her zamanki gibi bizi şaşırtmadılar.

alone_6161
24.04.2013, 08:37
Hürriyet bugün Mustafa Abi ile ilgili habere yer vermiş ama haberin içinde 2 yıl önceki maç teşvik iddialarına konu olmuştu diye ara başlık atmış, altında da verilen cezaları yazmış. İddia falan değildi çok sevgili Hürriyet muhabirleri, bal gibi gerçekti ve sizin de yazdığınız şekilde suçu işleyenler ceza aldılar. Hala daha iddia demenizdeki gaye nedir?

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
24.04.2013, 09:38
Fanatik'te bolca yer bulduk; var ol Gamze..

http://www.fanatik.com.tr/kod-adi-mustafa_3_Detail_35_308282.htm

http://www.fanatik.com.tr/tolga-yatacak-yerleri-yok_3_Detail_35_308190.htm

Gamze
24.04.2013, 11:47
Haber dün DHA'dan yayınlanınca bütün basında yer buldu kendine. Hürriyet milliyet de dahil...

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/23115213.asp

http://skorer.milliyet.com.tr/trabzonspor-dan-mustafa-abi-yemini-/trabzonspor/detay/1697322/default.htm

Oruç
24.04.2013, 11:50
Mekanı cennet olsun abimizin.

Bu hesap bir gün görülecek elbet.

Gamze'ye de sonsuz teşekkürler yaptıkları için.

Gökçebey
25.04.2013, 09:42
Kaptan Tolga Mustafa Abiyi Unutmuyor

24.04.2013 Kaptanımız Tolga Zengin, 2010-2011 sezonunda Eskişehirspor’la oynanan maçın sonucunda kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Mustafa Çelik’in mezarını ziyaret etti.

Kaptanımız Tolga Zengin, 2010-2011 sezonunda Eskişehirspor’la oynanan ve şike yapıldığı mahkeme kararıyla belirlenen maçın sonucunda kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Mustafa Çelik’i unutmuyor… Tolga, pazartesi akşamı oynanan Eskişehir maçının ertesi günü Mustafa Çelik’in Arsin’de bulunan mezarını ziyaret ederek dua etti ve merhum taraftarımızın adının yazılı olduğu Trabzonspor formasını mezar taşına astı.

Kaptan Tolga Zengin, Bordomavi.net’te yayınlanan “Biz O Gün Şampiyon Olmuştuk Mustafa Abi” yazısını okumasının ardından Mustafa Çelik’in hikayesini öğrenmiş ve hemen harekete geçerek tüm futbolcuları konuyla ilgili bilgilendirmişti. Mustafa Çelik’in fotoğrafını soyunma odasına asan Tolga, maçtan önce de oyuncularla yaptığı toplantıda maçı Mustafa abi için kazanmaları gerektiğini söylemişti. Kaptan, yayıncı kuruluşa maçtan önce verdiği röportajda ise “Bugün Mustafa abinin ölüm yıldönümü. Onu rahmetle anıyoruz. Ailesine tekrar sabır diliyoruz. Burada önemli olan şu Mustafa abi huzur içinde yatıyordur. Bu işi yapanlar, bu işlere çanak tutanlar, aracı olanlar, bu insanları aklayanlar, bu işte sessiz kalanlar bu kadar şey olduktan sonra acaba onların yatacak yeri var mı? Önemli olan bu” demişti. Trabzonspor’un maçı 1-0 kazanmasının ardından Adrian, Giray ve Mustafa da, “Bu maçı Mustafa abi için oynadık ve kazandık. Kendisini saygıyla anıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

MEZARINA FORMA ASTI

Kaptan Tolga Zengin maçın ertesi günü, Çelik’in Arsin ilçesine bağlı Gocaba köyündeki mezarını ziyarete gitti. “Mustafa Çelik 61” yazılı formayı da mezar taşına asan Zengin, “Trabzonspor’u Trabzonspor yapan bu insanlar. Trabzonspor bu yürekli insanların bize emaneti. O emanete sahip çıkacak olan bizleriz. Bu insanları gelecek nesillere, çocuklarımıza anlatacak, unutturmayacak olan da bizleriz. Hiçbir şey yapamazsak bile ardından bir Fatiha okumak lazım. O sezonda elimizden alınan kupa geri gelir ancak Mustafa abi, geri gelmez” diye konuştu. Tolga Zengin, mezarının başında Mustafa Çelik’e seslendiğini ve “Abi biz o sezon şampiyon olduk. Sen göremedin ama bütün Türkiye gördü” dediğini anlattı ve ekledi:

“Adalet er geç yerini bulacak. Biz buna inanıyoruz.”

Not: Bu haber, 25 Nisan 2013 tarihli Sabah Gazetesinde. Ulaş Özdemir imzasıyla yayınlanacaktır.

En vefalı kaptan

Eskişehir maçı öncesinde, "Şikeye göz yumanların yatacak yeri yok" sözleriyle gündem yaratan Tolga'dan örnek davranış. Trabzonsporlu kaleci, 2 yıl önce Eskişehir maçı sonrası kalp krizi geçiren Mustafa Çelik'in mezarına gidip dua okudu
Trabzonspor'un kaptanı Tolga Zengin'den büyük vefa... Tecrübeli kaleci, 2010-11 sezonunda teşvik verildiği mahkeme kararıyla belgelenen ve berabere biten Eskişehir-Trabzon maçı sonrası, F.Bahçe liderliğe yükselince kalp krizi geçiren taraftar Mustafa Çelik'in mezarını ziyaret etti. Çelik'in kabrinde dua okuyup, adını yazdığı formasını da mezar taşına asan Tolga, "Trabzonspor'u Trabzonspor yapan bu insanlar" dedi.

TEŞVİK İDDİALARI
Trabzonspor'un 69 puanla lider, F.Bahçe'nin 67 puanla ikinci sırada bulunduğu 30'uncu haftada bordo-mavili takım, Eskişehirspor deplasmanında berabere kalmıştı. F.Bahçe'nin Buca'yı mağlup etmesi üzerine sarı-lacivertliler liderliğe yükselmişti. O sezon Fenerbahçe averajla şampiyon olmuştu. Ancak şike soruşturmasının sonucunda açılan davada Fenerbahçe'nin Ali Kıratlı aracılığıyla Eskişehir'e teşvik primi gönderdiği iddianamede yer aldı. Yargılama sonucunda Kıratlı ile Ümit Karan ve Bülent Uygun ceza aldı.

ŞAMPİYON OLAMAYACAĞIZ!
İznik Gençlik ve Spor İlçe Müdürü 61 yaşındaki Mustafa Çelik, Eskişehirspor'la berabere kalınan karşılaşmayı kahvehanede izledikten sonra eve gitmişti. Eşine, "27 yıl sonra bu kadar yaklaştık ama yine şampiyon olamayacağız" dedi. Bir süre sonra fenalaşan Çelik, geçirdiği kalp krizi sonucunda hayatını kaybetti. Önceki akşam, Eskişehir- Trabzon maçı vardı. Trabzonspor'un en büyük taraftar oluşumlarından Bordo Mavi Net, Trabzonspor'un kaptanı Tolga Zengin'e ulaşarak, Mustafa Çelik'in ölüm yıldönümü (22 Nisan) olduğunu belirterek konuyu anlattı.

ONUN İÇİN OYNADIK
Tolga da maç öncesi yayıncı kuruluşa verdiği röportajda, "Bugün Mustafa abinin ölüm yıldönümü. Mustafa abi huzur içinde yatıyordur. Bu işi yapanlar, bu işlere çanak tutanlar, aracı olanlar, bu insanları aklayanlar, bu işte sessiz kalanlar; bu kadar şey olduktan sonra acaba onların yatacak yeri var mı? Önemli olan bu" dedi.

MEZARINA FORMASINI ASTI
Kaptan Tolga, maçın ertesi günü, Çelik'in Arsin ilçesine bağlı Gocaba köyündeki mezarını ziyarete gitti, dua etti. Üzerinde "Mustafa Çelik 61" yazan formayı da mezar taşına asan Zengin, şunları söyledi: "Trabzonspor'u Trabzonspor yapan bu insanlar. Trabzonspor bu yürekli insanların bize emaneti. O emanete sahip çıkacak olan bizleriz. Bu insanları gelecek nesillere, çocuklarımıza anlatacak, unutturmayacak olan da bizleriz. Hiçbir şey yapamazsak bile ardından bir Fatiha okumak lazım. O sezonda elimizden alınan kupa geri gelir ancak Mustafa abi, geri gelmez." Mustafa Çelik'in mezarında dua ettikten sonra ona seslendiğini ve "Abi biz o sezon şampiyon olduk. Sen göremedin ama bütün Türkiye gördü" dediğini anlatan Zengin, "Adalet er geç yerini bulacak. Biz buna inanıyoruz" diye konuştu.

ULAŞ ÖZDEMİR

Gökhan ARSLAN
25.04.2013, 09:54
Tolga'nın ruhundan bu takımda 11 tane olsa başka birşeye ihtiyacımız kalmaz zaten..
Helal olsun kaptan sana !
Diyecek birşey bulamadım herşeyi söylemişsin zaten..

Hasan Habip Özbay
25.04.2013, 12:41
ya gene yaptın yapacağını gamze ne diyeyim gerçekten yüreğine sağlık ama hala bir yerlerde buluşup görüşemedik nasip inşallah en yakın zamanda
tekrar tebrikler devamı gelecektir

Gamze
25.04.2013, 13:39
Ben buna kelebek etkisi diyorum. Hepimizin ortak acısı olan bir durumun kaptana ulaşması, onda da bizdeki hislerin oluşmasına sebep oldu normal olarak. Ve sahiplendi bu durumu..

Tolga Zengin Trabzonsporludur. Hepimiz kadar.
Ve ne kadar yürekli, ne kadar içten ve ne denli hassas bir insan olduğunu da göstermiştir bu yaptıklarıyla...

Allah razı olsun...

Ben iki senedir her fırsatta Mustafa abiyi dile getiriyordum, bilinsin, duyulsun diye çabalıyordum.
Tekrarını asla yaşamak istemediğimiz bu olayın unutulmaması gerekiyordu...
Artık nihayet Mustafa abi hepimizin ortak bilincinde çok önemli bir yere sahip.

Bizim bir Mustafa abi yeminimiz var...

Allah gani gani rahmet eylesin.

ya gene yaptın yapacağını gamze ne diyeyim gerçekten yüreğine sağlık ama hala bir yerlerde buluşup görüşemedik nasip inşallah en yakın zamanda
tekrar tebrikler devamı gelecektir

Deplasman dönüşü bir beste de beraber yaparız artık abi :)
Sağolasın.

berkay mumcu
25.04.2013, 15:28
bilmiyorum daha önce fark eden arkadaşlar oldumu ama Mustafa abimiz 1950 yılında doğmuş 2011 de vefat etmiş! (61)..

Gamze
25.04.2013, 17:57
bilmiyorum daha önce fark eden arkadaşlar oldumu ama Mustafa abimiz 1950 yılında doğmuş 2011 de vefat etmiş! (61)..

Oturduğu mahalle de "Emek Mahallesi"

Mollasalihoğlu
22.04.2015, 10:25
Saygıyla...

U.Sadıkoğlu
22.04.2015, 11:06
Mekanın cennet olsun Mustafa abi...

Katillerin hala dışarda! Şikeci köpekler! Teşvikçi şerefsizler!

İlker Yazıcıoğlu
22.04.2015, 11:07
Mekanı cennet olsun...

Saygıyla...

Sibel
22.04.2015, 11:10
Biz o gün şampiyon olmuştuk Mustafa amca.
Sen gittin ve değişmedi hiçbir şey.
Biz yine mücadele ediyoruz.
Yine yakamızda herkes.
Yine haksızlıklar boğazımızı sıkıyor.
Yine saklıyoruz gözyaşlarımızı yastıklara. Kimse duymasın diye...
Biz o gece seninle birlikte öldük Mustafa amca.
Kapkara bir gece bıraktın bize.
Hayallerimizi gömerken mezara seni de toprağa, buz bağladı her yanımız.
O gece anladık biz Mustafa amca.
Çok acıdı canımız belki ama yine de umut ettik o kupayı kaldırmayı.
Biz o gün şampiyon olduk Mustafa amca. Bir eksik kutlaması kaldı...
Sevinemedik.
Böyle ciğerimize kibrit çaktılar.
Söküp aldılar kalbimizi yerinden. Nefessiz kaldık da yine dayandık.
Az güçlü değiliz hani.
Sen de gittin zaten.
Katrana boyandı renkli hayaller.
Götürdüler Mustafa amca.
Tutup iki yanından hasretimizi götürdüler.
Alamadık.
Yapamadık.
Başaramadık.
Yine de bekliyoruz işte, insanoğlu umut ediyor.
Gelecek mi dersin boynuna kelepçe vurulmuş o kupa?
Bitecek mi bu çile?
Dinecek mi bu hasret?
Her yanımız kan revan içinde koşmak için direniyoruz. Çocukların dizleri çok kanıyor Mustafa amca.
Sahi, Sen oradan görüyor musun onu?
İyi mi?
Bekliyor mu bizi hâlâ umutla?
Kızıyor mu kurtaramadık onu diye...
İyi mi o Mustafa amca?
Ya sen?
...

TSarıalioğlu
22.04.2015, 12:12
Saygıyla
"Biz O Gün Şampiyon Olmuştuk Mustafa Abi"

HOPA'LI TS'Lİ