PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Skor Taraftarlığı Ne Zaman Biter?

l-m
10.08.2006, 23:15
Türk futbolunun kanayan yarası skor taraftarlığı maalesef bugün görüldüğü üzere aynı hızla devam ediliyor. Takım Apoel karşısında tel tel dökülürken ve futbol adına tek doğru dahi yapamazken, kalede heyecandan topu sektiren genç bir oyuncumuz, hallaç pamuğu olmuş bir defans, ben de gitsem de kurtulsam diyen Szymek, top Yattara'ya geldiğinde boş alana kaçmak yerine bekleyen oyuncular ve dahi birsürü yönetim, teknik adam yanlışı varken(Celo'ya 80 dakika dayanan adam ya derviştir ya ermiş) 90. dakikada gelen Yattara golü ile ortalık süt liman oldu. Tüm forumlarda bu böyle, tüm Türkiye'de hatta, tamam dünyada da böyledir ama bir yere kadar.

90. dakikada yattara'nın golü olmasaydı küfürler havada uçuşacak ve şu anda en az 20 üye 1 ila 2 hafta süreyle forumdan uzaklaşmış olacaktı. Yönetim istifa başlığına yazılan mesajlar artacak, Szymek Ne yapıyor başlığı açılacak ve Celaleddin Çağdaş'ı da al defol git mesajları havada uçuşacaktı, peki ne değişti, yalnızca bir gol, hepsi bu mu, bu kadar mı skora endeksliyiz, Yattara'nın bireysel becerisi dışında varlık gösteremeyen bir Trabzonspor kıytırık bir rum takımıyla berabere kaldı diye sevinecek duruma mı geldik, herkes mi skor taraftarı, kusura bakmayın ama forumda yazdığı mesaja değer verdiğim insan sayısı gün geçtikçe azalıyor, bu gidişle iki elin parmakları kadar bile okunacak yazar kalmayacak, skora göre yönetimi istifaya çağırıp, skora göre futbolcu eleştiriyor, skora göre maç yorumu yapıp, skora göre futboldan zevk alıyor bir duruma geldik ki kötü futboldan daha da kötüsü kör seyircidir.

Trabzon halkı futboldan anlar, bi naneden anlamıyor efendim. Geçmiş olsun..

Harun-61
10.08.2006, 23:18
osman, apoel ba$ligini iyice okursan göreceksinki, herkes takimi ele$tiriyor. kimse alinan 1 puana sevinemedi, cünkü a$iri derecede kötü idik.

saglam
10.08.2006, 23:19
Türk futbolunun kanayan yarası skor taraftarlığı maalesef bugün görüldüğü üzere aynı hızla devam ediliyor. Takım Apoel karşısında tel tel dökülürken ve futbol adına tek doğru dahi yapamazken, kalede heyecandan topu sektiren genç bir oyuncumuz, hallaç pamuğu olmuş bir defans, ben de gitsem de kurtulsam diyen Szymek, top Yattara'ya geldiğinde boş alana kaçmak yerine bekleyen oyuncular ve dahi birsürü yönetim, teknik adam yanlışı varken(Celo'ya 80 dakika dayanan adam ya derviştir ya ermiş) 90. dakikada gelen Yattara golü ile ortalık süt liman oldu. Tüm forumlarda bu böyle, tüm Türkiye'de hatta, tamam dünyada da böyledir ama bir yere kadar.

90. dakikada yattara'nın golü olmasaydı küfürler havada uçuşacak ve şu anda en az 20 üye 1 ila 2 hafta süreyle forumdan uzaklaşmış olacaktı. Yönetim istifa başlığına yazılan mesajlar artacak, Szymek Ne yapıyor başlığı açılacak ve Celaleddin Çağdaş'ı da al defol git mesajları havada uçuşacaktı, peki ne değişti, yalnızca bir gol, hepsi bu mu, bu kadar mı skora endeksliyiz, Yattara'nın bireysel becerisi dışında varlık gösteremeyen bir Trabzonspor kıytırık bir rum takımıyla berabere kaldı diye sevinecek duruma mı geldik, herkes mi skor taraftarı, kusura bakmayın ama forumda yazdığı mesaja değer verdiğim insan sayısı gün geçtikçe azalıyor, bu gidişle iki elin parmakları kadar bile okunacak yazar kalmayacak, skora göre yönetimi istifaya çağırıp, skora göre futbolcu eleştiriyor, skora göre maç yorumu yapıp, skora göre futboldan zevk alıyor bir duruma geldik ki kötü futboldan daha da kötüsü kör seyircidir.

Osmancığım, yorumların yapıldığı sayfaya lütfedip bakarmısın?

Selman
10.08.2006, 23:22
Kim sevindi anlayamadım.Dediğiniz gibi kıytırık bir takım karşısında alınan beraberliğe hiç bir Trabzonsporlu sevinmemiştir.

l-m
10.08.2006, 23:24
Efendim sevinmeyenler üzerine alınmasın lütfen, liste vermeye kalkarsam bu sayfa dolar. Ayrıca olayı bu maça endeksli düşünmemenizi rica ediyorum, genel anlamda bir eleştiridir taraftara.

Oğuzhan Görkan
10.08.2006, 23:32
sevime derken şöle birşey war 1-0 bitmesindense 1-1 iyidir şeklinde sevinmeler war yoksa düşünmüyorum ki 1-1 bitti oh iyi oldu tur atladık diecek bi taraftar olsun.bu takım böyle oynarsa ligte ilk 10 a giremez uefada en fazla bu tur geçer.oyunu beğendiğini söyleyen kimseye rastlamadım.berbattık tek kelimeyle.bu oyuna rağmen
1-1 muhteşem bir skor....

l-m
10.08.2006, 23:35
Peki ben yanılıyorum o zaman, yanlış tespit için üzgünüm.

immortal_TS
10.08.2006, 23:43
Osman sana sonuna kadar katılıyorum, Şu an o gol olmasaydı yer yerinden oynardı, Apoel maçı başlığında bazı arkadaşlarla atışmıştık yok takıma inanmıyosunuz yok bilmem ne aha buyrun bu takıma mı inanalım ???????? Karşı rakip top kullanmayı bilmez bizim sığırlar onlardan beter bildiklerini de unuturlar, teknik kadro desen başka bir alem kim nerde nasıl oynuyor belli değil, dakika 87 ilerde gökdeniz ve cem var kimsecikler yok 1-0 olsun onların olsun hesabı, yok yok bu sezonda bu şekilde haysiyetsizce oynayacaksak umutlanmayalım boşyere.

calypso
10.08.2006, 23:44

ayni fikirdeyim..kesinlikle yanilmiyorsun.. bu mac bence de tam bir hayal kirikligi..ama sanirim sicagi sicagina yorum yapmak cok da dogru degil. Hayat ne siyah ne de beyaz..Hızla yapılan yorumlar bu 2 kutupta dönüyor. Bir de diger faktorleri unutmamak lazım..Hava nem gibi.. daha dün sıcaklardan futbolcu ölmedi mi?
sadece birazcık daha sabır derim.

sanatik
10.08.2006, 23:53
Önce petkovic ve tolga gitti, simdide fatih tekke gitti ve kalsalardi simdi bunlari konusacak olurmuyduk ?

hatta ziya dogan tamam o gitti diyelim ama senol günes ?

gönder gönder gönder simdi ?

lazaroniyi ve yönetimide gönderdik diyelim, sonra, ne degisecek ?

sorun göndermekde degilmiydi ?

göndermek yerine birazda güvensek ?

Ali Özcan
10.08.2006, 23:59
skor yorumculuğu falan yok.At gözlüğüyle bakarak futbolcuları eleştirmekten başka yapılan bişeyyok.Hala hasanın hüseyinin kavgası yapılıyor.Bu yorumların hepsini kesip saklıyorum ve yeri ve zamanı gelince bu takım da oturup millete oturtmaya (kusura bakmayin ağır kaçtı biraz) başlayınca göstericem bunları size...

The Legend
11.08.2006, 00:13
dışarda atılan silah seslerine dayanarak söylüyorum bence doğru tespit yapmışsın.millet kıytırık bi rum takımıyla berabere kaldık diye bayram ediyor(üstelik adamlar birde penaltı kaçırdı).hayal aleminde gezmeye gerek yok.herşey ortada.

beratiabi
11.08.2006, 00:19
Arkadaşlar skor taraftarlığını yapan ilk başta yönetim. Onlar takım birkaç maç daha idare etsinde biz birkaç hafta daha reklamımızı yapalım orada burada boy gösterilim alem bizi tanısında ondan sonra yok baskıdandı yok ondandı yok bundandı bahaneleri ile seçime gider ve fare gibi kaçarlar. Sevgili arkadaşlar ne olursa olsun sonuçlara göre puan alıyor ve şampiyon olunuyor. Herşeye rağmen Trabzonsporumuza destekten hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz buda yönetime değil sadece ve sadece BÜYÜK TRABZONSPOR SEVDAMIZADIR.

tamuğ yamtar
11.08.2006, 00:20
Karışık bir durum. Okuduğum kadarıyla %95 memnun değil.

Diğer arkadaşlarda sakin olmaktan, beklemekten yana.

Diğer bölüme yazdım ama o kadar çok yazı yazılıyor ki okunması mümkün değil.

Milli düzeyde San Marino neyse Apoel de takım düzeyinde aynıdır.

Kayseri maçını canlı izleyen biri olarak, bu maçta daha iyiydik.

Aman be kardeşim ne yazacağını şaşırıyor insan.

O kadar çok şey var ki yazacak.

selcuk
11.08.2006, 00:21
Önce petkovic ve tolga gitti, simdide fatih tekke gitti ve kalsalardi simdi bunlari konusacak olurmuyduk ?

hatta ziya dogan tamam o gitti diyelim ama senol günes ?

gönder gönder gönder simdi ?

lazaroniyi ve yönetimide gönderdik diyelim, sonra, ne degisecek ?

sorun göndermekde degilmiydi ?

göndermek yerine birazda güvensek ?

neye güvenelim güvenilecek ne varki
yanlis kararlar disi ama yanlislan sampiyon olunmuyor malesef malesef..

tamuğ yamtar
11.08.2006, 00:23
dışarda atılan silah seslerine dayanarak söylüyorum bence doğru tespit yapmışsın.millet kıytırık bi rum takımıyla berabere kaldık diye bayram ediyor(üstelik adamlar birde penaltı kaçırdı).hayal aleminde gezmeye gerek yok.herşey ortada.

Altayı yendiğimizde de silah sesleri inletirdi Trabzonu.

Maçlar işin birazda bahanesi bence.

Özkan Erdem
11.08.2006, 00:23
olur mu ya, gönderelim hepsini, kasamız doluyor yaşasın!.. Gitmesi gerekenler kalıyorda kalması gerekenler gidiyor hep Trabzonspor'umdan..

tamuğ yamtar
11.08.2006, 00:27
Arkadaşlar bu nedir ya. Onu gönder , bunu gönder.

Ne ala memleket. Ne gönderiyorsunuz? Ayıptır be.

kuzey_lee
11.08.2006, 00:28
topice cevap olaraktan..bitmez osman bitmez..

Colakoglu
11.08.2006, 00:31

adamlarda hakli basariya okadar ac kaldikki,beraberlige bile seviniriz tabiki trabzonsporu bu hale getirenler utansin beraberlige sevinip mermi atanlar degil. Tamam futbolu bende begenmedim,fatih tekke ayarinda bi forvete ve sol kanata süratli ve ofansif teknigide iyi olan bi adama ihtiyacimiz oldugu kesin transfer henüz bitmedi zaten yapacaklardir,gec oldu biraz ama olacak insallah,lazaroniyi elestiriyorum mesela gökdenizi bastan koymaliydi diye düsünüyorum,ama takimin bu 2. resmi maci ve takim henüz oturmus degil,adam daha sistemini oturtsun hele ondan sora yapariz elestirimizi,malesef yine ayni hatalari yapiyoruz,eger bu dünyada gelipte ertesi gün sistemini oturtacak teknik direktör varsa bonservisini ben karsilamaya hazirim..Istikrar bu yüzden önemli olsa gerek,yapilacak tek sey sabir..hep ayni hatayi yapip birilerini istifaya cagiracagimiza ve herseferinde sezona yine ayni hezimetle baslayacagimiza,biraz destek versek..Ben sahsen isik görüyorum,hernekadar futbolumuz elestirilsede,ben ilk yari hizli ve tek paslarla ileri cikma cabalarimizi gayet yerinde buldum,sistem tam anlamiyla oturdugunda cok iyi bir görüntü cikacak ortaya bundan eminim,tabiki yeni transferlerde eklendiginde..2. maca gelince bence garanti mac..

TSigalko
11.08.2006, 00:38
Hiçbir zaman bitmez.

ts_fan
11.08.2006, 00:49
Taraftarlık kıvamına varılınca biter kardeşim.Mesela mı?Bakınız linke;)

http://www.youtube.com/watch?v=vKgYTIzyQKs&mode=related&search=

Berk Akçay
11.08.2006, 01:02
SEVİNDİM tur için atlamamaız için skoru en azından iyiye indirdik
SEVİNEMİYORUM çok kötü oynadık

Emre Emiroğlu
11.08.2006, 01:02
Bu Sevinci Bu Kadar Yadırgayacak Bişe YOk. Gol 90 Da Değilde 50-60-70 Da Gelse Sevinenler Sevinmezdi. Yada Yorumlar bu Kadar Yumusamazdı. 90 Dakika Golü Daima İnsana Sevinc Verir
Skor Seyircisi Herzaman Heryerde Azda oLsa Var
Biz Tamamen Skor Seyircisi oLsaydık Suan İstanbul Takımlarının Formalarıyla Dolasıyo oLurduk

Tansu Onur Erdoğan
11.08.2006, 01:11
walla sahanı hüseyini eleştirenlere tek takım yanlıs kişileri elestiriyosunuz o bölgeye oyuncu lmayan yönetimi eleştirin
bu takımda bugün hüseyinin yerine o bölgede oynicak kim war kimse eee yönetim vierayı aldıda hala hüseyinmi oynuyo neden elestiriyosunuz adamın yapabileceği bu kdr

Harun-61
11.08.2006, 01:13
Taraftarlık kıvamına varılınca biter kardeşim.Mesela mı?Bakınız linke;)

http://www.youtube.com/watch?v=vKgYTIzyQKs&mode=related&search=

kizarlar sana $imdi .... :(

ts_fan
11.08.2006, 01:14
kizarlar sana $imdi .... :(

Kızılacak birşey yok, rahat ol;)

SDanışmaz
11.08.2006, 11:06
Ben attığımız goLe biLe sevinemedim, skora mı sevineceğim...

Şentürk
11.08.2006, 11:33
evet türkiyede,sadece türkiyede değil dünyada da herkes skora göre konusur,malesefki şampiyonluk ta skora göre gelir..
ama tabikide en önemlisi ve bizim istediğimiz iyi futbol ve skordur..
takım kötü oynayınca(her zaman iyi olmaz bir takım) yenilsin mi diyelim?,ya da kötü oynayıp kazanınca niye sevinmeyelim?
büyük takımların en önemli ve onları büyük yapmalarının nedeni de değil midir kötü oynarken galip gelmek!
daha ligin başı , fatih gitti,marce geldi 7-8 tane yeni adam geldi t.d yeni yani her şey yeni, bu her zaman böyledir sezon başı her zaman zorluk çekilir,gs bile tüm oyuncuları birbirlerine alışık oldugu halde kötü berbat,keza fener..

amerikayı yeniden keşfetmeye de gerek yok sezon başları her zaman sıkıntılı olmustur ve bundan sonrada her zaman olacaktır.

ben ts nin kadrosunun türkiye ligi ne göre üst düzey oldugunu düşünüyorum,sol bege ve sola da çare bulunursa en kısa zamanda ve su 1 aylık dönemi kötü de berbatta oynasak kazanabilirsek bu yıl sampiyonluk hayal olmayacak!

sizde bırakın artık eleştirmeyi,bu dönemde trabzonspora destek vermeli plduğundan daha fazla destek lazım,bu takım çok dehşet olacak 3-4 haftaya...

saglam
11.08.2006, 11:53

Genelde spor yazarlarının yaptıkları şey, skor yazarlığı. Basın tribününde maç izlerken, yazarı olduğu takımın attığı son dakika golünden sonra, gazeteye vereceği yazısını yırtıp, manşeti 180 derece değiştiren yazar çoktur.

Taraftarların da foruma yazdıklarını düşünürsek, nispeten... Ama bu maç için böyle değerlendirmemek lazım. Yorumları okuyunca bana hak vereceksin.

melrok
11.08.2006, 12:16
skor yorumculuğu falan yok.At gözlüğüyle bakarak futbolcuları eleştirmekten başka yapılan bişeyyok.Hala hasanın hüseyinin kavgası yapılıyor.Bu yorumların hepsini kesip saklıyorum ve yeri ve zamanı gelince bu takım da oturup millete oturtmaya (kusura bakmayin ağır kaçtı biraz) başlayınca göstericem bunları size...

hocam iyiki senin gibi düşünenlerde var ( bende aynı görüşteyim) yoksa marsta yaşadığımı filan düşüneceğim. yaw doğal olarak kondisyon seviyemiz düşük en fazla 60 dk oynıyabiliyorsun. apoel zor bir takım hangi futbol fukarası mahale takımı diyorsa gitsin bir incelesin bakalım. hep söylüyoruz bazılarının bir kulağından giriyor diğerinden çıkıyor herhalde. rum takımları evlerinde kolay maç kaybetmiyor kardeşim. geçen sene herta marchelinho'lu, gilbertolu kadrosu ile 1-0 zar zor yendi bu adamları. dünki uefa sonuçlarına bakın newcastle filan ne yapmış. sezon başı taşlar oturuyor yavaş yavaş. asıl burda yapılan skor taraftarlığı. ne o 5 gol her atakta kaleci ile karşı karşıya kalmamızımı bekliyordunuz. kapalı defans ve sert takımlar hep problem olur, fatih varkende problemdi ama dün yinede takım pozisyon üretebildi. bunun dışında takım zaten kondüsyon olarak 60. dakikadan sonra biti ama buna rağmen ayakta kaldı. apoel çok iyi kontra atak oynayan takım, defans hatalar yaptı kabul ama cidi bir kontra yemedi. birde artık bırakın fatih geyiğini artık gitmek istedi ve giti kabulenin fatih olsaydı yok şöyleydi yok kardeşim fatih yok kabul edin

TSelif
11.08.2006, 12:21
İyi bir kale istiyorum
İyi bir defans istiyorum(adamlar kabak gibi ortadaydı ben bile atardım o rahatlıkta golü)
Koşan koşan koşan bir orta saha istiyorum...
Goooooool atabilecek YILDIZ (!) istiyorum...
Kısaca ben futbol istiyorum.

Sevgi
11.08.2006, 12:50
180 dakikalık bir maçın 90.dakikasında gol atmışız ve büyük bir süpriz olmazsa turu geçeceğiz müsade edince gol atınca sevineyim,mutlu olayım.

Sol kanat ve kale dışında bu takımın sorunu yokkk.

Selman
11.08.2006, 13:02
Goooooool atabilecek YILDIZ (!) istiyorum...

Bu takımın bariz bir şekilde gol atma sorunu var.Gol atacak adamımızda Zenit'de.Küçük takıma karşı son dakikada bulunan bir gole kusura bakmayın ben sevinmem.Hala lanet yağdırıyorum.

bordox
11.08.2006, 13:07
Geçen yıldan kalan bir stres ve korku vardı.Yine mi diye.
Orada geçen seneye rağmen Trabzonspor'u desteklemeye gelenler yine boynu bükük mü ayrılacak stadtan diye düşünürken bu gole ve bu skora sevinmeyen var mı?

Takımın oyunu kötü kimse inkar etmiyor.Kıbrıs'ın havasının da etkisi olabilir.Daha önce Rum'lar kendi sahalarında kolay kolay yenilmemişler bunun yanına siyasi oalyları da ekleyip,Hoca'nın takımı hala tanıma safhasında olduğunu düşünüp eleştirleri yapalım.

İki haftada takımı bitirelim,ondan sonra da yeni kurbanlar

Sevgi
11.08.2006, 13:39
Bu takımın bariz bir şekilde gol atma sorunu var.Gol atacak adamımızda Zenit'de.Küçük takıma karşı son dakikada bulunan bir gole kusura bakmayın ben sevinmem.Hala lanet yağdırıyorum.

bizim adamımız olsaydı bizde olurdu.geçen yıl elendiğimiz bu takım daha küçüktü ve fatih tekkeli kadro o takıma elendi.korkarım siz oturup yasta tutarsınız tekkeden başkası nasıl olurda gol atar diye.

Salih61
11.08.2006, 13:44
Takım çok kötüydü evet...Yönetim İstifa...Arkadaslar ya maçı izlemediniz ya da...Neyse söylemiyim söylersem ceza alırım...:(

Selman
11.08.2006, 13:45
bizim adamımız olsaydı bizde olurdu.geçen yıl elendiğimiz bu takım daha küçüktü ve fatih tekkeli kadro o takıma elendi.korkarım siz oturup yasta tutarsınız tekkeden başkası nasıl olurda gol atar diye.

Neden gittiğini her yerde ben ve diğer arkadaşlar yeterince izah etti sanırım.O hala bizim adamımız.Gol yollarındaki sorunu görmezlikten gelmeyin lütfen.Ortalık süt liman değil.

Fatih Tekke'den başkasının gol atmasına sevinmeme meselesine gelince.Fatih Tekke Trabzonspor'umuzdan büyük değildir bir.Tarbzon'luluğumu ve Trabzonspor'luluğumu kimseyle tartışmam iki.

kudu_61
11.08.2006, 15:39
Skor taraftarlığı ne zaman mı biter
TAKIM TAKIM GİBİ OYNAMAYA BAŞLADIĞI ZAMAN
Şuna inan ki eğer Trabzonspor taraftarı sahada oynayan bir Trabzonspor görürse yenilse bile alkışlayacak seviyededir...

kudu_61
11.08.2006, 15:44

Fatih Tekke li kadro idi ama yattara yoktu herzaman söylemeye devam edeceğim yattara olmasa idi fatih tekke o kadar gol atamazdı fatih iyi bir golcü ama yattara bir star bu bir kıyaslama değildir lütfen yanlış anlamayın demek istediğim Trabzsonsporda umut da gol kralı olabilir dünkü maça lütfen takılmayın çok çok sıcak bir ortam lig yeni başlamış 24 Ağustos ta herşey daha farklı olacak...

invisibleman
11.08.2006, 15:46
....Karşı rakip top kullanmayı bilmez bizim sığırlar onlardan beter bildiklerini de unuturlar.......

Arkadasım lütfen kendine gel...

Bu kullandıgın ifadeye cahilliğine veriyorum...

Ama bi daha olmasın lütfen...

Bu futbolcular kötü oynuyo olabilir ama bu ifadeyi KULLANAMAZSIN...

Bu takıma bi faydan dokunmamış emeği geçenlere bari saygılı ol...

Biraz taraftar olmayı ögren; "Ben trabzonsporluyum demekle Trabzonsporlu olunmaz"

..........Saygılarımla...........

Nytre
11.08.2006, 16:54
maçlardan skorlar kaldırınca biter.........

Berk Akçay
11.08.2006, 18:03
valla ben skora seviniyortum artık arakdaşalr 2 sene üst üste çok güxel futbol oynadık ne ooldu sadece 2. lik il eyetindik ama oynamadan alınan puanlar febenin aldıgı puanlar biz 2 sene 2. lik ile yetinirken onlar ne yaptılar ?? ne yapıcaklar oynmadan puan kaandılar şampiyon oldular

Bülent Şirin
11.08.2006, 18:27
Skor taraftarlığı bitmez. Çünkü maçı iyi oynayan değil, rakibinden daha fazla gol atan kazanır ve ne yazık ki kazanan daima haklıdır.

Hayli zamandır şöyle okkalı yazılar yazmıyorum. Belki de yazamıyorum. BMN’e gelişimin ilk zamanlarında bütün ana meseleler hakkında çarşaf çarşaf yazılar yazıp, ana hatlarıyla söylenecekleri söylediğimi düşündüğüm için belki de… Örneğin bu mesele de, “Şampiyonluk Dediğin…” yazısında vurgulamaya çalıştığım ana fikre giriyor. Hal böyle olunca da “Ben daha önce bu konu hakkında yazmıştım, şimdi ne yazsam tekrar olacak” gibi bir düşünceye kapılıyorum.

Futbol sadece bir oyun, estetik bir gösteri olsa, bu sıkıntı da olmazdı. Fakat ne yaparsınız ki öyle değil. Aynı zamanda bir mücadele, bir savaş… Öyle olmasa, (hangi turnuvaydı hatırlamıyorum, bilen arkadaşlar hatırlatabilir) ABD ile İran arasında oynanan futbol karşılaşmasına “Asrın maçı” sıfatı yakıştırılmazdı. Bu iki ülkenin Dünya futbolundaki konumu ne ki, bu maç asrın maçı olsun…

Bu konuda her zaman verdiğim olumlu örneği yine verecek, sonra meseleye bir başka açıdan yaklaşmaya çalışacağım:

Tarihi başarılarla dolu bir İngiliz kulübü var. Nottingham Forest… Bu başarıların arasında o zamanki adıyla tam iki tane Şampiyon Kulüpler Kupası şampiyonluğu da mevcut. Gün geldi, bu kulübün takımı küme düşme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Düşüp düşmeyeceğinin belli olacağı maçta hakem bitiş düdüğünü çaldı, düştükleri kesinleşti ve bütün stad ayağa kalkıp alkışlamaya başladı.

Aklımda başka örnekler de var ama lafı uzatmamak adına girmeyeceğim.

Az önce de söylediğim gibi, yine geçmişten bir örnekle başka bir açıdan yaklaşalım. Bu hem tahmin hem de temenni olacak.

Yanılmıyorsam 1994-1995 sezonuydu, Fenerbahçe ile Trabzon’da oynuyoruz. Sahada öyle berbat bir futbol var ki, televizyon başında bunalım geçirmek işten değil. Abartısız üç pas yapamıyor bizimkiler. Fenerbahçe de bizden aşağı kalmıyor. Derken, 82. Dakikada Hamdi’nin attığı kafa golüyle 1-0 öne geçiyor ve maçı galip bitiriyoruz. O maç (bence o gol) tam anlamıyla bir dönüm noktası oluyor, Trabzonspor’un futbol kalitesi büyük bir hızla yükseliyor, şampiyonluğu son haftaya kadar kovalarken, güzel futboluyla büyük takdir topluyordu.

Umut edelim ki, Yattara’nın golü de öyle bir gol olsun… Bizim Şalpazarı’nda “Umut kârdan evvelîdir” derler…:)

ozturk
11.08.2006, 18:38
osman söylediklerine katılıyorum bende açokçası hiç memnun olmadım skordan berbat bir oyun oynadılar. Tamam destekleyelim güvenelim ama... Zaten destek vermiyormuyuz? Bence realist olursak bu takım bu ligde pek bişe yapamaz. Ben albayrak yönetimine baştan karşıydım. Yine dekarşıyım! "Skora endekslilik" konusunda ise evetskora endeksli olunmalı neden mi sen daha bismillah maçın 3. akikası gol ye, sonra oyunu yavaşlat, saçmasapan top şişirmeler efendim ezbere paslar, amatör futbolcuların bile yapmayacağı defans ve pas hataları (toplam 36 top kaybı ne demek) kısaca saçmasapan bir oyun ve ALLAHın yardımıyla alınana beraberlik... Yıllardır destek veriyoruz takıma ve bişeler bekliyoruz haklı olarak, desteğimize layık olsunlar bence ve son olarak ben asla böyle bir trabzonspora iyi demem övmem sadece inşallah.... la başlayan ifadeler kullanırım çünkü işimiz artık bundan sonra önce allah a sonra şansa kalmış. İnan takımı taraftarın düşündüğü kadar futbolcular düşünmüyor. Öyle olmasaydı dünkü oyun çıkmazdı ortaya!!!!!!!!!

atlantis
12.08.2006, 03:19
apoel maçında sevindiğim tek şey rumların sevinememesi olmuştur.
onun dışanda futbol adına hiç bişey yoktu maalesef
bu hafta kötü bir futbolla manisayı yenersek kim sevinirki
bir hafta sevinirsin daha sonraki hafta üzülürsün.

Colakoglu
12.08.2006, 12:27
Kızılacak birşey yok, rahat ol;)

Bencede kizilacak degil örnek alinacak biseyler var...

Ali Özcan
12.08.2006, 12:32
hocam iyiki senin gibi düşünenlerde var ( bende aynı görüşteyim) yoksa marsta yaşadığımı filan düşüneceğim. yaw doğal olarak kondisyon seviyemiz düşük en fazla 60 dk oynıyabiliyorsun. apoel zor bir takım hangi futbol fukarası mahale takımı diyorsa gitsin bir incelesin bakalım. hep söylüyoruz bazılarının bir kulağından giriyor diğerinden çıkıyor herhalde. rum takımları evlerinde kolay maç kaybetmiyor kardeşim. geçen sene herta marchelinho'lu, gilbertolu kadrosu ile 1-0 zar zor yendi bu adamları. dünki uefa sonuçlarına bakın newcastle filan ne yapmış. sezon başı taşlar oturuyor yavaş yavaş. asıl burda yapılan skor taraftarlığı. ne o 5 gol her atakta kaleci ile karşı karşıya kalmamızımı bekliyordunuz. kapalı defans ve sert takımlar hep problem olur, fatih varkende problemdi ama dün yinede takım pozisyon üretebildi. bunun dışında takım zaten kondüsyon olarak 60. dakikadan sonra biti ama buna rağmen ayakta kaldı. apoel çok iyi kontra atak oynayan takım, defans hatalar yaptı kabul ama cidi bir kontra yemedi. birde artık bırakın fatih geyiğini artık gitmek istedi ve giti kabulenin fatih olsaydı yok şöyleydi yok kardeşim fatih yok kabul edin

hocam sayılarımız giderek azalsa da hala senin ve benim gibi düşünenler var...Tebrikler...

Erbay
12.08.2006, 12:46
Rum takımını deplasmanda yenmek zor orası tamam.Maçta hep şu oldu stoperler alıyor topu ileriye bakıyor herkes durmuş.Orta sahadaki arkadaşına atıyor topu.Karşı takımdaki futbolcu bir adım yaklaştığı gibi geriye dönüyor.Stoperde geriye dönüyor, kaleciye.Böyle futbol oynanmaz.Sadece Yattara ve Hasan oynadı o maçta.Eğer o takıma karşı 90 dakika içinde baskı kuramıyorsan kimse kusura bakmasın.Berbat oynamışız demektir.

Semih GÜL
12.08.2006, 13:27
Bizim takımın taraftarı skor taraftarlığı yapmaz inanmıyorum ben buna,23 Yıldır şampiyon olamıyoruz 1 sezonda istanbul takımlarıyla oynadığımız maçlarda ortalama yarısında yeniliyoruz ve hala bu takımı tutuyorum diyen bir insan skor için tutmuyordur.

Miraç Atalay Çiftçi
12.08.2006, 13:35
Reklam yöneticiliği ne zaman biterse skor taraftarlığı o zaman biter...

Fatih Akgün
12.08.2006, 13:41
yönetim işini yapıp takımı adam gibi kurup transfer yapsa bizim gözümüz arkada kalmasa bu taraftar canını verir zaten vermeyede hazırlar

İslam Sezer
12.08.2006, 13:54
bence yanlış tesbit çünkü çoğu kişi gole dahi sevinemedim diye yazmış.1-0 yenilmek yerine bu kadar kötü oyunla berabere kalmak ve alaylardan kurtulmak tabiki az da olsa sevindirir.1-0 hatta penaltı gol olsa 2-0 yenilsek tura gitti gözüyle bakardık oysa şimdi büyük çoğunluk eledik umudunu taşıyor.buda sevinmek için yeterli bir sebep.oyuna gelince hiçkimse memnun değil ve bunun sebebi de yetersiz ve geç kalmış transferler yüzünden yönetimdir.skor tur atlamak için önemlidir.takım düzelebilir ama yenilginin telafisi olmaz.bu yüzden kimse 90 da atılan gole sevinmeyi yadırgamamalıdır.

İslam Sezer
12.08.2006, 13:55
Bizim takımın taraftarı skor taraftarlığı yapmaz inanmıyorum ben buna,23 Yıldır şampiyon olamıyoruz 1 sezonda istanbul takımlarıyla oynadığımız maçlarda ortalama yarısında yeniliyoruz ve hala bu takımı tutuyorum diyen bir insan skor için tutmuyordur.
bu mudur?evet budur...

since1967_
12.08.2006, 19:22
valla işin özü şu. yorumlardada belirttim. trabzonspor çok kötü oynadı ama ben inanın kendime hep şunu söyledim, vazgeçtim herşeyden futboldan uefa turlarından falan. yeterki şu maçta şansta olsa bir gol bulalım ve bu şerefsiz rumları eleyelim trabzonda. ya kanıma dokunuyor arkadaş adamlar ölümüne oynuyor bizimkiler ruhsuz. en türk yattaraymış valla helal olsun. yani demek istediğini anladım ama bu maç bir istisnaydı 90 da gol geldi ben mutluluktan uçtum. işin özü bu.

ts_fan
12.08.2006, 19:36
http://www.youtube.com/watch?v=9mw8Hg6ADqY&mode=related&search=magiko

*Böyle bir tribün lideri,
*Tribün liderine sadık böyle bir kitle,
*O anı orda yaşarken aynen bu insanlar gibi kendinden geçebilmek,
*Organize olabilme ruhu,
*Yaptığın şeyin dünyanın en keyifli şeylerinden biri olduğunu bilmek, hissedebilmek,
*....

Daha başka şeylerde vardır ama aklıma ilk etapta bunlar geldi.Asgari bu saydıklarım olsa zaten skor taraftarlığı otomatikman bitecektir.Tribün işi kültürdür; onun havasını alan veya bunu yaşayamasa da bu duyguyu hissedebilen için zaten skor taraftarlığı diye birşey yoktur.

Tribünde bazen öyle atmosfer olur ki, ibadet! (benzetme) gibi çok uç noktalarda keyif alırsın.İşte sen bir taraftar olarak ne zaman bu radddeye ulaşırsın işte o zaman skor senin için faso fiso olur.

Naim
12.08.2006, 19:42
Skor Taraftarlığı ne zaman biter?
Reklam Yöneticiliğinin bittiği gün

saglam
30.10.2006, 22:39
Gelecek haftaki deplasmana gitme kararını, o haftaki maç skoruna göre tayin ettikçe bitmez.

Bir yerde işler iyi gidiyorsa zaten kimsenin desteğe ihtiyacı olmaz, "taraftar" demek; "işler kötü gittiğinde sırt çevirmekse" bunun adına ancak "skor taraftarlığı" diyebilirim.

Sevgi
30.10.2006, 22:40
Gelecek haftaki deplasmana gitme kararını, o haftaki maç skoruna göre tayin ettikçe bitmez.

Bir yerde işler iyi gidiyorsa zaten kimsenin desteğe ihtiyacı olmaz, "taraftar" demek; "işler kötü gittiğinde sırt çevirmekse" bunun adına ancak "skor taraftarlığı" diyebilirim.

Serkan dalga geçme Allah aşkına ya.Skor taraftarıymış mış mış.

ligarba61
30.10.2006, 22:44

Evet bu kadar insan 23 senedir skor taraftarlığı yapıyor.Bu takımdan birşey olmaz sene sonunda da olmaz.Bunun adı taraftalıktır.

saglam
30.10.2006, 22:44
Öyle ya da böyle, son dakikada kornerden veya karambolden goller bulup galip gelsek, fikri sabit kalacak kişilere atfolunmuştur. Aslolan oynanan oyundur.

Gamze
30.10.2006, 22:45
Öyle ya da böyle, son dakikada kornerden veya karambolden goller bulup galip gelsek, fikri sabit kalacak kişilere atfolunmuştur. Aslolan oynanan oyundur.

+1 katılıyorum..

Volkan Yavuz
30.10.2006, 22:48
biz Skor Taraftari degiliz FUTBOL!!!!!!!!! takimi taraftariyiz

Faik Yılmaz
31.10.2006, 08:28
ne skoru dünkü rezil futboldan sonra kimse takımı desteklememizi beklemesin.... mahalle takımında oynamayı haketmeyen hüseiyinimi destekleyeceğim.... bu rezilleri desteklemek onları yüreklendirir ve takımda oynamatya devam ederler.....

bunlar adam gibi oynayana kadar desteği haketmiyorlar.....

ibrahim_yattara
31.10.2006, 09:02

harika ya resmen harika
ben bu konuyu daha önce neden görmemişim

hep buna isyan ettim işte skor iyi olunca berbat giden ve mutlaka yakın bir tarihte patlayacak olan freni tamir etmek kimsenin aklına gelmiyor

iddia ediyorum en büyük problemimiz bu bizim

ağzına sağlık ya ağzına sağlık..

Gürkan
31.10.2006, 09:04
bilet alırken sormak lazım
kesin galip gelecekmi yok gelmeyecekse almayayaım.sinemaya biletim var ona gideyim.

yok yok al abi.galibiyet garanti.hatta ilk yarı skor 3 -0 olmazsa bilet parasını iade ediyoruz.

Cengiz Çubukcu
31.10.2006, 09:10
biz bu takımı hiçbir menfaat beklemeden karşılıksız seviyoruz, yenilince üzülüyoruz ama asla vazgeçmiyoruz...

frango
31.10.2006, 09:12
evet bizler çok iyi skor taraftarıyız bunu bızden ıyı kımse yapamaz skor ıyı ıse bizler çok ıyı trabzonspor taraftarıyız çok ıyı skora gore yorum yaparız bu bole devam edecek gıbıme gelıyo bana

Travelair
31.10.2006, 09:36
Eğer doğrular bir kesimin çıkarına göre çarpıtılıyorsa bu yanlış

Diğer yandan;

Taraftarın doğruları söylemesini engelleyecek, onları sindirecek bir başka yol mu "Skor taraftarlığı" ithamı?

Bakın Mustafa Denizli "İçimizdeki İrlandalılar" dedi, bütün haklı haksız karşı eleştirileri sindirdi

Zamanın feybe başkanı Ali Şen "Feybe düşmanları" diye bişey çıkardı, şimdi yorumcuların ödü kopuyor haklarında eleştiri yapmaya federasyon keza, onlar da sindirildi

Öyle ise bu da yanlış

macka61
31.10.2006, 12:16
skor taraftarlığı reklam yöneticiliğiin bittiği gün ve futbolcuların o eski zamandaki ruh gibi oynamaya başladığı zaman

sweetrose
31.10.2006, 12:25
Skor taraftarı olmak istemiyoruz ama şampiyonluktan puan kazanmaktan geçiyor... en iyi futbolu oyna ama puan kazanamama... bu biraz abes kaçar...futbolla bir yere kadar ama puanda önemli unsur...

H.Emre
31.10.2006, 12:28
soru:skor taraftarlığı ne zaman biter?
cevap:futbolun skora bağlılığı bittiği zaman...

bordoylamavi
31.10.2006, 12:57
ha sper oynuyoruz da skor kötü oluyor biz de o yüzden skor taraftarıız bırakın ya

Hüseyin Çümen
31.10.2006, 12:58
ya aslında trabzonspor da skora bağlı taraftarlık çok yüksek seviyede ama kimse takım kötü skorlar alınca da takımını bırakmıyor o yüzden skor taraftarı diemiorum

halil ibo
31.10.2006, 13:01
Yapılan eleştirileri skora taraftarlığğına bağlamak kanımca haksızlık olur.Çünkü biz değil 1-0,farklı mağlup olsakta sahada dişini tırnağına takmış mücadele arzusu ve gücü olan futbolcular görmek istiyoruz.
Son 15 dakikadaki rakibe şuursuz baskı kuran değil,1.dakikadan itibaren rakibini sahasına hapsetmiş bir takım görmek istiyoruz.Ondan sonra skoru tartışırız.

AYYILDIZ
31.10.2006, 13:17
Son 20 yıldır problemin Trabzonlu futbolcuların takımda yerinin azalmasından dolayı olduğuna inanıyorum.2 sene önce ligi ikinci bitirirken bu takımı Trabzonlular taşyodu şimdi fatih gitti gökdeniz,hasan ve hüseyin kaldı.Ne kadar kızsakta Hasan ve hüseyinde ellerinden geleni yaptıklarına inanıyorum.Ali Kemal Denizi Trabzonspor ruhunu anlatırken bunun en önemli unsurun Trabzon kökenli oyuncular olduğunu belirtmiştir.Trabzonspor en kısa yoldan öze dönmeye başlamalıdır.Bunun için altyapıdan yeni gökdenizler yeni Fatih tekkeler çıkması gerekir.Yabancılarında genç ve hırslı olmaları lazım.Sizinde bu konu hakında düşüncelerinizi almak istiyorum.

bordoylamavi
31.10.2006, 13:27
Yapılan eleştirileri skora taraftarlığğına bağlamak kanımca haksızlık olur.Çünkü biz değil 1-0,farklı mağlup olsakta sahada dişini tırnağına takmış mücadele arzusu ve gücü olan futbolcular görmek istiyoruz.
Son 15 dakikadaki rakibe şuursuz baskı kuran değil,1.dakikadan itibaren rakibini sahasına hapsetmiş bir takım görmek istiyoruz.Ondan sonra skoru tartışırız.
tabi ya hep onu diyoruz iyi oynayın farklı yenilin yine sorun değil ama böyle oyunun skoru ne olursa olsun kabul edilemez

Gürkan
31.10.2006, 14:59
Son 20 yıldır problemin Trabzonlu futbolcuların takımda yerinin azalmasından dolayı olduğuna inanıyorum.2 sene önce ligi ikinci bitirirken bu takımı Trabzonlular taşyodu şimdi fatih gitti gökdeniz,hasan ve hüseyin kaldı.Ne kadar kızsakta Hasan ve hüseyinde ellerinden geleni yaptıklarına inanıyorum.Ali Kemal Denizi Trabzonspor ruhunu anlatırken bunun en önemli unsurun Trabzon kökenli oyuncular olduğunu belirtmiştir.Trabzonspor en kısa yoldan öze dönmeye başlamalıdır.Bunun için altyapıdan yeni gökdenizler yeni Fatih tekkeler çıkması gerekir.Yabancılarında genç ve hırslı olmaları lazım.Sizinde bu konu hakında düşüncelerinizi almak istiyorum.

şuan takımın en tartışılan futbolcusu kim.

özümüze dönelim tamam ama hangi oyuncularla Trabzonsporu basamak olarak gören Trabzonlularla mı. evet öze dönmek lazım ama önce zemini iyi ayarlamak lazım.

son zamanlarda Trabzonlu oyuncularda dahil kaç oyuncu var takım için çırpınan gitmemek için direten kapıdaan kovsan bacadan giren.1 elin parmagını gecer mı. acaba destek verılmeyen Trabzonlu oyuncular Trabzonlu oldukları ıcın mı destek gormuyorlar yoksa o ruhu gosteremedıklerı ıcın mı.

hayalınde istanbul olan cocuklarda ruh nuh beklemeyın.

Naim
31.10.2006, 15:13
Hangi Öz ya
Burada hepimiz Gördük
Paf takımında oynayana Karaktersiz Fb li topcularlamı öze dönülecek??
Yönetici akrabası topcularlamı ?
Yoksa
istanbulda otellerde
"Sergen abi söz verdi biz karı gönderecek" diyen şerefsizlerlemi öze dönüş olacak?
yoksa içinden Çıktığın takıma 1 e 10 oynayarakmı
Öze dönelim madem o kadar Trabzonu severek bu topu oynuyorlar
koyalım önlerine 10 yıllık sözleşme
sadece performansa yönelik ücretlendirilen tek taraflı fesih edilen bir sözleşme imzalasınlar ondan sonra konuşalım
bu takımda altyapılarda hocalık yapmış Sadi tekelioğlu gibi bir adam tutup diyorsaki her futbolcunun hayali istanbuldur
O hayali kuran Trabzonspor Topcusununda XXXXX
O takımda Hoca olupda benim futbolcularımın hayali Bizanstır diyen hocanında XXXX
Öze mi döneceğiz?
O zaman önce Trabzonspordan Beslenen beslenmeye çalışan "Öz"leri temizleyelim
Trabzondan beslenmeye çalışan Eski Topcusundan, Köşe yazarından ,işsiz hocasından, siyasisinden kurtulsun ondan sonra öze döneriz

Gürkan
31.10.2006, 15:33
Hangi Öz ya
Burada hepimiz Gördük
Yoksa
istanbulda otellerde
"Sergen abi söz verdi biz karı gönderecek" diyen şerefsizlerlemi öze dönüş olacak?
sadece performansa yönelik ücretlendirilen tek taraflı fesih edilen bir sözleşme imzalasınlar ondan sonra konuşalım
bu takımda altyapılarda hocalık yapmış Sadi tekelioğlu gibi bir adam tutup diyorsaki her futbolcunun hayali istanbuldur
O takımda Hoca olupda benim futbolcularımın hayali Bizanstır diyen hocanında XXXX
Öze mi döneceğiz?
Trabzondan beslenmeye çalışan Eski Topcusundan, Köşe yazarından ,işsiz hocasından, siyasisinden kurtulsun ondan sonra öze döneriz

hani bahsedilen ruh varya o ruha sahip adamların cogu kendılerıne verılen servetlerı gerı cevırdıler.

öze dönelim diyen eski futbolcunun amacı yegenını orda oynatmak.spor yazarı belkı banada bır pay cıkarın hesabında.

tamuğ yamtar
31.10.2006, 15:48

Bravo. Aynen katılıyorum.

Muhalif
31.10.2006, 16:30
Hangi Öz ya
Burada hepimiz Gördük
Yoksa
istanbulda otellerde
Öze mi döneceğiz?

Alkış getirin şu foruma yahu:) Naim ancak böyle anlatılırdı dorusu..

Bülent Şirin
31.10.2006, 19:37
Yahu Cenk, Naim iyi söyler de, nedense bizim fakülte yıllarında duvar yazılarındaki bir espri aklıma geldi…

Malûm, 80’li yıllar ve öğrencilerin bir kısmı depolitizasyon ortamını kendi fikirlerince bertaraf etmeye çalışıyor, bir yandan da okul sivil polis kaynıyor. Duvarlarda da “MİT dışarı!” yazısından geçilmiyor.

Birgün, bunların bir tanesinin altında şöyle bir ibare gördüm:

“O zaman okul boşalır.”

Şimdi onun gibi, ya Naim’in reçetesini uyguladığımızda elimizde kimse kalmazsa ne olacak?:D

Gürkan
31.10.2006, 19:41
Yahu Cenk, Naim iyi söyler de, nedense bizim fakülte yıllarında duvar yazılarındaki bir espri aklıma geldi…

Malûm, 80’li yıllar ve öğrencilerin bir kısmı depolitizasyon ortamını kendi fikirlerince bertaraf etmeye çalışıyor, bir yandan da okul sivil polis kaynıyor. Duvarlarda da “MİT dışarı!” yazısından geçilmiyor.

Birgün, bunların bir tanesinin altında şöyle bir ibare gördüm:

“O zaman okul boşalır.”

Şimdi onun gibi, ya Naim’in reçetesini uyguladığımızda elimizde kimse kalmazsa ne olacak?:D

Öze dönüşteki ? (soru işaretide) orada, bakalım öz diye bahsedilen gençler ne kadar RUHLU (Yazıyla "ruhlu")

bordoylamavi
31.10.2006, 21:41
trabozunun şampiyonluklar sonrasında da başarılı dönemleri oldu. avrupa da tur geçtiğimiz yıllar 95 96 şampiyonluğas oynadığımız yıllar 2003 2004 yılları bakıyoruz o dönemlerde de kadro sadece bizim Trabzonlularla dolu değildi. kim vardı hami hamdi lemi ogün soner. diğer tarafa bakıyoruz b. orhan küçük orhan tolunay ünal abdullah şeyhmus urbain ve leekens hoca. ancaaaak fark şuydu bu adamlarda Trabzonu sevip benimsiyorlardı ve açık konuşmak gerekirse amatör bir ruhla oynuyorlardı. yani olay illa ki Trabzonlu olması değil bana sorarsanız amatör ruhu koruması.

sweetrose
31.10.2006, 22:16
trabozunun şampiyonluklar sonrasında da başarılı dönemleri oldu. avrupa da tur geçtiğimiz yıllar 95 96 şampiyonluğas oynadığımız yıllar 2003 2004 yılları bakıyoruz o dönemlerde de kadro sadece bizim Trabzonlularla dolu değildi. kim vardı hami hamdi lemi ogün soner. diğer tarafa bakıyoruz b. orhan küçük orhan tolunay ünal abdullah şeyhmus urbain ve leekens hoca. ancaaaak fark şuydu bu adamlarda Trabzonu sevip benimsiyorlardı ve açık konuşmak gerekirse amatör bir ruhla oynuyorlardı. yani olay illa ki Trabzonlu olması değil bana sorarsanız amatör ruhu koruması.

o amatör ruh yıllar önce kayboldu malesef..onu tekrar getirmekte bir nevi taraftarın görevi...ama seyircinin son dönemde ki aymazlığı; bırakın bu ruhu getirmeyi daha da baltalamakta ve karanlığa gömmekte...

Hüseyin Çümen
01.11.2006, 00:55
amatör ruhu isteyen ler hayal dünyasında yaşıyo eskiden di bu işler artık
sonuççu taraftarlar herzaman burda olacaklar biz onlardan olmıycaz
yensede yenilsede taraftar senle

Erman
01.11.2006, 10:38
Bu "skor taraftarligi" nitelemesinden gina geldi artik.

"Seninle ecele giderim" demek degil; iyi gunde de kotu gunde de yanlislari eksikleri gozler onune sermektir gercek taraftarlik.

Sanki bir "Trabzonspor Taraftarlari Denetleme ve Izleme Üst Kurulu" var da rapor verecek; "bak bu adam mac kazandigimizda havalarda ucuyordu simdi yenilince laf ediyor".

Kendini en yuce taraftar olarak gorup; baskalarini, sirf yanlis oldugunu dusundugu noktalari soyluyor diye "skor taraftari" gibi kolay yakistirmalarla yermeye calismak -nedendir bilemem- cok sevdigimiz bir huy.

bordoylamavi
01.11.2006, 16:42
Bu "skor taraftarligi" nitelemesinden gina geldi artik.

"Seninle ecele giderim" demek degil; iyi gunde de kotu gunde de yanlislari eksikleri gozler onune sermektir gercek taraftarlik.

Sanki bir "Trabzonspor Taraftarlari Denetleme ve Izleme Üst Kurulu" var da rapor verecek; "bak bu adam mac kazandigimizda havalarda ucuyordu simdi yenilince laf ediyor".

Kendini en yuce taraftar olarak gorup; baskalarini, sirf yanlis oldugunu dusundugu noktalari soyluyor diye "skor taraftari" gibi kolay yakistirmalarla yermeye calismak -nedendir bilemem- cok sevdigimiz bir huy.
güzel özetledin kardeşim.

kudu_61
01.11.2006, 16:51
3-1 yendiğimiz erciyes maçı sonrası forumda çıkan yazılar okunursa, 3-0 önde olduğumuz maçta kötü oynayan topçuların ıslıklandığı hatırlanırsa Trabzonspor taraftarının skor taraftarı olmadığı görülür...iyi oynayıp kaybedersek sesimiz çıkmaz ama bu aciz futbol bizi delirtecek Trabzon da korner atmak gol atmak demekmiş biz o maçları izleyen dedelerin torunlarıyız biz skor taraftarlığı yapamayız şimdi rakip trabzonu eziyor sesimizi çıkartamıyoruz sevgimizden ama doldum arkadaşlar artık tahammülüm kalmadı bu derece ezik bir futbol ile kazanmak dahi istemiyorum rize maçında dua ettim maç berabere bitmesin diye...

Hüseyin Çümen
02.11.2006, 15:27
yenildiğimiz bi maçtan sonra tribünler geçen maçtan daha fazla dolduğu zman bitmişt demektir ama böle bi gün gelirmi bilmem

ts_fan
02.11.2006, 16:13
10 paraya satın alınabilenler (futbolcu, taraftar), kendi rantları için takımın peşinde olanlar (yönetim, taraftar) kulüp temizlenirse skor taraftarları otomatikman bitecektir.İki grupta da ortak nokta taraftar, bu adamlara peş vermemek şart.Aksini düşünmek dahi istemiyorum.

onurts61
03.11.2006, 01:33
Aslında yazılacak çok şey var bu konuda ama şunu belirtmekte fayda var trabzondaki skor taraftarı 3 istanbul tamına oranla çok azdır malesef herşeyimiz onlara benzemeye başladığı gibi bu konudada onlara yetişmeye çalışıyoruz, trabzonspor son 2 resmi maçını kazanan ki biri UEFA da rum takımına karşı turu galibiyetle geçilen bir maçtır teknik direktirönü kovmuştur bu örneğe yani son 2 resmi maçını kazanmasına rağmen kovulan başka bir teknik direktör varmıdır zannetmiyorum olduğunu işte bizlerin skor taraftarı olmadığının aşikar örneğidir , rize maçını bulunduğum şantiyede yaklaşık 40 a yakın trabzonspor taraftarı ile seyrettim maşın 40. dakikasına doğru homurtular en yüksek seviyeye gelidi ve ana fikir böyle giderse trabzon gol bile atsa sevinmeyeceğiz böyle galibiyet istemiyoruz oldu aynı ülkede yaşadaığımız elle gol attıklarında bile sevinebilen taraftar topluluğuna eğer alabilirlerse rize maçındaki mantalitenin vereceği ders büyüktür ama malesef skor taraftarı sayımız yukarıda belirttiğim gibi artmaktadır en canlı örneğini geçen yıl trabzonda fenera kaybettiğimiz maöın devre arasında bu forumda yaşadım , rezalet bir oyun rakip kaleye bile gidemiyoruz , oyun cezasahamız çevresinde oynanıyor fatih in yaptığı orta rüştüyü yanıltıyor ve ilk yarıda avni akerde yarım kere gittiğimiz fener kalesinde golü buluyoruz ve devre arasında forumdaki bazı arkadaşların zafer nidalarını okuyunca takımın çok kötü olduğunu skorun bizi aldatmaması gerektiğini trabzonspor kimliğine hele avniakerde yakışmayan oyun oynadığımızı belirttim ki bu yazı forumda bu maçın arşivinde vardır genelde destek beklerken eleştiri dozajı yüksek mesajlar geldi bu mesajların özüde bırakında iu anki galip durumun tadını çıkartalım oldu ve malesef bunları söyleyen insanlar trabzonspor taraftarıydı

Her şeye rağmen şu bir gerçekki futbolu en iyi bilen taraftar bizim taraftarımızdır ama bu iyimi kötümü henüz çözemedim bir çok şeyin fazlası zarar olduğunu biliyoruz bu konudada bilinçli ve skor taraftarı olmayanlarını sayısının fazla olması sizcede takımı olumsuz etkilemiyormu yoksa büyük çoğunluğu futbol cahili sürülerden oluşan istanbul takımları neden bizden daha başarılı oluyor!!!!!

Lapina
03.11.2006, 08:36
10 paraya satın alınabilenler (futbolcu, taraftar), kendi rantları için takımın peşinde olanlar (yönetim, taraftar) kulüp temizlenirse skor taraftarları otomatikman bitecektir.İki grupta da ortak nokta taraftar, bu adamlara peş vermemek şart.Aksini düşünmek dahi istemiyorum.

Ayni seyleri konusmustuk Recep abi senle..Hep demiyor muyuz guzel futbol sonra yenilelim.Ama her zaman takimin arkasinda duralim..Manevi degerlerimizi ayaklar altina alsalar bile..Cunku biz biliyoruz ki kimse futbolcularin alinan galibiyetlerin kara kasina heves degil..Biz renklerin pesindeyiz.Biz TrabzonSpor'u TrabzonSpor yapan degerlerin pesinden kosuyoruz.Askla sevkle..Bende bunun aksini dusunmuyorum.Yenilmek yenmek ..Gecici kavramlar.Evet hep kazanalim,hep bizim olsun isteriz ..Ama onurlu insanlarla kazanalim..Onurlu taraftarla kazanalim..

Telha TANYILDIZI
03.11.2006, 13:41
hiç bir zaman bitmez

Burçak
03.11.2006, 13:46
@tanyıldızı

az yukarda onurts61 in yazısınıda okumanızı isterim.

Erkan
03.11.2006, 15:16
Bitmez, ama azaltmak icin herseyi yapabiliriz hepberaber.... Ben benden kucuklere anlatmak gostermek icin elimden gelen herseyi yapiyorum..

galyanlim
03.11.2006, 15:26
acaba biz bu takımı aşırı severek zararmı veriyoruz onlara

Erkan
03.11.2006, 15:42
acaba biz bu takımı aşırı severek zararmı veriyoruz onlara

Ne yonden? Biz bukadar sevmesek zaten bu is hic olacak gibi degil....

tsmaniac
03.11.2006, 17:00
amatör ruhu isteyen ler hayal dünyasında yaşıyo eskiden di bu işler artık
sonuççu taraftarlar herzaman burda olacaklar biz onlardan olmıycaz
yensede yenilsede taraftar senle

ahh birde yönetim taraftarlığı bitse asıl o zaman daha güzel olacak

Hüseyin Çümen
03.11.2006, 17:49
ahh birde yönetim taraftarlığı bitse asıl o zaman daha güzel olacak

bide şu herşeye gereksiz şekilde muhalefet olanlar biterse ozman işlem tamamdır
skor taraftarlığı yarın bitiyor arkadaşlar 3 maçtır galibiyetimiz yok ama sakarya full çekecek

sweetrose
03.11.2006, 19:58
bide şu herşeye gereksiz şekilde muhalefet olanlar biterse ozman işlem tamamdır
skor taraftarlığı yarın bitiyor arkadaşlar 3 maçtır galibiyetimiz yok ama sakarya full çekecek

Muhalefet her zaman olacak; gelişim için önemli ancak bu muhalefet olumlu olması gerekir...

Çetin
03.11.2006, 22:01
skorlara bakmaya gerek duyulmayacak oyun oynandığı zamna

Bartuğ13
04.11.2006, 00:01
bu takım sahada futbol oynasın,sahaya giden hayatının akışını kendisine bağlayan taraftarını üzmemeyi öğrensin,sahaya 7 defans oyuncusuyla çıkmayıp 3 gol yiyince 5 gol atmayı bilen bir takım olmayı öğrensin,başkanlar takımı düzgün yönetsin o zaman biter kötü şeylerin hepsi biter.

not:daha bir çok şey var da yazmak istemedim

Kobalas61
04.11.2006, 10:44
gösterelim bakalım skor taraftarlığının bugün bittiğini cümle aleme

zafercalikoglu
04.11.2006, 10:49
,Trabzon spor seyircisinin buyuk bir çoğunlu skor tabelecası falan filan degildir,de olamzda,biz doğamızda ,yapımızda olan şeyi istiyoruz ,mücadele,mucadele
rize macında adam elini kollunu salliyo,gol atıyor,6 kişin arasından,yazık gunah degilmi,

herkez işini yapacak,trilyonları alıp yan gelip yatmak yok,
halllil ağanın lafına geldik, bankaya giderken daha iyi depar atıyoruz,

bu maca gelince yeniliriz,çünkü sakarya kaç haftadır kazanamıyor,güldürmek lazım degilmi

tsmaniac
04.11.2006, 12:21
iyi oynayalım yenilelim ona birşey demiyorum ama rezil kepaze oluyoruz, febeyle oynadığımız şampiyonluğumuzun çalındığı maçta yenilmiştik ama alnımızın akıyla ertesi gün giydik formaları astık bayrakları göğsümüzü gere gere ama gel görki şimdi oynanan futbol insanı utancından yerin dibine sokuyor, rizeye karşı kendi evinde savunma yapıyorsun be hey adam rakip valencia değil porto değil rize

ARAF
04.11.2006, 13:01
kendi adıma konuşayım skor taraftarı olsaydım 23 yıldır şampiyon olamamış takımı tutmazdım çoğumuzunda öyle olduğunu düşünüyorum yenilsekte kızsakta herzaman tarbzonluyuz

bordoylamavi
04.11.2006, 13:47
skor taraftarı olup olmadığımızı erciyes maçı başlığında görebilirsiniz. o maç herkes ooo 3 1 yendik önmeli olan sonuç diye konuşurken şimdi yenilince skor taraftarlığından bahsediyor. kimim nasıl taraftar olduğu zaten belli boşa konuşmayalım

kudu_61
04.11.2006, 21:45
Sakaryanın gol atması için dua ettim sence bu skor taraftarlığımı ? Ben futbol istiyorum ezen yıkan parçalayan Trabzon spor istiyorum bunu değil...

sweetrose
04.11.2006, 21:48
yazık yazık... iyi futbolda yok neticesinde puanda yok...bazı takımlar kötü oynar ama yinede puan kazanmasını bilir... am bu takım yapamıyor...aciz...

Mehmet Aksu
05.01.2007, 21:18
bu mantalite ile cok zor