PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AEK Küme Düştü!

Courage
20.04.2013, 06:29
AEK küme düştü!

Yunanistan'ın üç büyük kulübünden AEK, Disiplin Komitesi'nce 3 puanı silinip, Panthrakikos maçında da 3-0 hükmen yenik sayılınca 2. Lig'e düştü.

http://img-cdn.ntvspor.net/C/I/374/aek_HUHJ5.jpg
Yunanistan Süper Ligi'nde 3 puanı silinen AEK, matematiksel olarak ikinci lige düştü.

AEK-Panthrakikos arasında geçen hafta pazar günü yapılan maçta, AEK taraftarının 87. dakikada sahaya girmesiyle çıkan olaylar sonucu tatil edilen maçın kaderi belli oldu.

Yunanistan Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, maçın 3-0 Panthrakikos lehine sonuçlanmasına, AEK'dan bu sezon 3 puan silinmesine, takımın gelecek sezon lige eksi 2 puanla başlamasına ve 5 bin euro para cezasına çarptırılmasına karar verdi.

reklam

Bu karar sonucunda, AEK'nın puanı 27'ye geriledi ve takım ligin bitimine 1 maç kala matematiksel olarak ikinci lige düştü.

AEK yetkilileri, Yunanistan Futbol Federasyonu temyiz mahkemesine başvurdu ve kararın değiştirilmesini istedi.

Yunanistan Futbol Federasyonu, 24 Nisan'da son kararı verecek.

Temyiz kararının da AEK aleyhine olması durumunda, AEK Kulübü yetkililerinin, ikinci lig (Futbol Lig) yerine üçüncü lige (Futbol Lig 2) düşürülmeyi isteyeceği, böylelikle takımın tüm borçlarının silineceği ileri sürüldü.

https://www.ntvspor.net/haber/dunyadan-futbol/86756/aek-kume-dustu

Veysel
20.04.2013, 12:03
2.ligde bol şans

Anomim is Tapatalk 61 v2. Ts Edition pack

Hamdi Karamahmutoğlu
20.04.2013, 12:27
11 Lig şampiyonlukları varmış.
Geçmiş olsun, darısı bizim ligdeki sarışının başına.

Murat'
20.04.2013, 12:29
River Plate gibi küllerinden doğarlar.

Bu adamların formalarına da oldum olası hastayımdır.

Courage
21.04.2013, 02:15
Konuyla ilgili internette bazı yorumları okudum da. İş dönmüş dolanmış Şike mevzuuna gelmiş. ''Neden Yunanlılarda bir Demirören çıkarıp,AEK'yı kurtarmıyorlar azıcık bizden feyz alsınlar'' gibi şeyler okudum. Gülüyoruz ağlanacak halimize :o!

Ote yandan, AEK sürekli takip ettiğim liglerden olan Yunan liginde en son Rivaldo- Scoco-Blanco'lu (2007-2008 sez. zannedersem) kadrosundan bu yana çöküşte. Bu ligde Olympiakos'un korkunç bir üstünlüğü var. Neredeyse son 20 yıldır her sene Şampiyon oldular. AEK arada bir derbiler ve Ülke Kupası hariç pek varlık gösteremesede çok köklü ve saygıdeğer bir kulüp.Gerçekten üzüldüm umarım toparlarlar.

Tribünde takımını ateşleme,sahayı rakibe cehennem etme mevzuunda Yunan tribünlerini tek geçerim. Özellikle PAOK taraftarı müthiş. Bir gün bizde aynı atmosferi yaratabilirmiyiz diye düşünüyorum ama hayal!

Courage
01.10.2015, 20:07
AEK düştüğü gibi çıkmasınıda bildi ...