PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Örnek Bir Trabzonsporlu! Oktay Saral: "Biz De Şike Yaptık"

trapesus
12.04.2013, 23:00
Buyurun arkadaşlar. Milliyet.com.tr'nin manşeti.

http://skorer.milliyet.com.tr/-biz-de-sike-yaptik-trabzonspor-da-yapti-/trabzonspor/detay/1692890/default.htm

Adamlar haksız olduklarını bildikleri halde başkanlarına sahip çıkıp, bölünmeyip, bağıra çağıra şampiyonluklarını aldılar. Biz ise restoranlarda Sadri Şener'e küfür edip, bunun gibi adamları baş tacı ettik. Aşağıdaki Trabzonsporlu! şahsiyet ve onun gibiler ülkeyi yönetirken Sadri Şener ne yapsın diyorum ve sizi vicdanlarınızla baş başa bırakıyorum. Söylediklerimi siyasi olarak değerlendirerek bayağılaştırmak isteyenlere de içimdeki nefretin siyasetle uzaktan yakından ilgisi olmadığını tüm yüreğimle (tüm yüreğimle) belirtirim.

"Biz de şike yaptık, Trabzonspor da yaptı"
Ak Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Trabzonspor ile ilgili şike iddiasında bulundu.
12 Nisan 2013 | 21:32
A+A-

1

(TDF) Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik komisyonunu ziyaret eden Ak Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral’ın Trabzonspor ile ilgili sözleri büyük tepki ile karşılandı.

haber61.net'te yer alan habere göre; 8 Nisan 2013 tarihinde kısa adı TTD olan Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik komisyonunu ziyaret eden İstanbul Milletvekili Oktay Saral “Şike yapmayan hiçbir kulüp yok, Trabzonspor da bunun içerisindedir” dedi.

(TDF) Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Komisyonunda Saral’ın yaptığı bu konuşma kayıt edilerek, paylaşım sitelerinde yayınlanıyor.Haber61.net'in yayınlanan bu video'dan derlediği haberde şu ifadelere yer veriliyor.

Kendisinin de Trabzonsporlu olduğunu söyleyerek söze başlayan Saral “ Tabi bizde önce Trabzonsporluyuz, bizde bu durumdan sizin kadar çok üzüntü duymasam da duyuyorum tabi, 2010-2011 sürecinden, bu sürecin katmerli olarak büyümesinden bende üzüntü duyuyorum ama , bir üzüntü duyduğum şey de kusura bakmayın ama biz futbolu ilahlaştırdık” dedi.

Trabzon şehrinin Trabzonspor’un yüzünden hep geri kaldığını, Trabzon’da çok garip şeyler yaşandığını ifade eden Oktay Saral “hiçbir ilin plakası kutsanmaz ama biz 61’i kutsadık , Bordo Mavili renklerden başka renk görmüyoruz, onu da kutsadık. “ şeklinde ifadelerde bulundu.

Kendisinin Trabzonspor ruhunu kaybettiği şeklinde suçlandığını, Twet bombardımanına tutulduğunu söyleyen Saral “Ben Çanakkale ile ilgili Twet atıyorum bana kupayı ne zaman veriyorsun diyorlar, yemediğim küfür kalmadı, öyle bir Twet bombardımanına tutuldum ki içerisinde hiçbir akıl makuliyet ölçüsü yok” dedi.

Ben Kulüp başkanlığı da yaptım, Biz Şike yaptık Trabzonspor’da yaptı

Kendisinin Ofspor’da kulüp başkanlığı yaptığını ve kendilerinin de şike yaptığını söyleyen Ak Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral “Şike devam ediyor, milli piyango dediğimiz, iddia dediğimiz kumar devam ettiği sürece şike vardır. Sen yönetici olarak şike yapmazsın, başkan olarak yapmazsın futbolcular 3-4 kişi kendi aralarında paslaşıp masa başından skoruna oyun oynarlar .

Şike yaptık biz yapmayan bir tane takım yok Trabzonspor’da bunun içerisindedir. Hatır şikesi deyin ne derseniz deyin şike yapmayan bir tane kulüp yok herkes yaptı kimi 10 yıl evvel kimi 15 yıl evvel herkes şike yaptı.

Trabzonspor’un başarısızlığını 2010-2011 sezonunda yaşadığı haleti ruhi yetinden kurtulamamasına bağlayan Saral , 30 yıldan beri zaten şampiyon olamayan kulübün gittiği şampiyonlar liginden aldığı 50 Trilyon lira paranın iyi kullanılmadığını, Trabzonspor’un yabancılarının Ofspor’da dahi oynayamayacak kalitede olduğunu söyleyerek transfere dünya paralar gittiğini ve bu giden paraların hesabını kitabını soran olmadığını söyledi.

Başkan ve Yönetim Taraftarın zafiyetini kullandı

Trabzonspor Başkanı ve yöneticilerinin başarısızlıklarını ve hatalarını örtmek için işi duygusal yöne çektiklerinide sözlerine ekleyen Saral "Trabzonspor taraftarının zafiyet ve duygusal yönlerini kullandılar. Yönetim her başarısızlığın ardından kupayı gündeme getirdi" dedi.

"FUTBOLCULAR SKORUNA İDDAA YAPARDI"

AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, kendi sitesinde Trabzon yerel medyasının kendisiyle yaptığı röportaj dikkat çekiyor.

İşte o röportaj:

Şike süreci ile ilgili Trabzon yerel medyasının önemli isimlerinden Erhan Esaspehlivan ile yaptığımız röportaj…
AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Başbakan Erdoğan’ın AK Parti Doğu Karadeniz İl yöneticileri ile yaptığı sabah kahvaltısında şike sürecinin gündeme geldiğini açıkladı. Kahvaltıda Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında şike sürecinin ardından yaşanan gerilime değinildiğini kaydeden Saral, “Trabzonspor ve Fenerbahçe arasında yaşanan gerginliğin iyi bir noktaya gitmediği, iki camia arasında ciddi gerginlik olduğunu söyledik. Yani buna bir an önce çözüm bulmalıyız.

Burada başbakanımız gerçekten Trabzon’u Trabzonspor’u çok seviyor. Her konuşmasında Trabzon’dan bahsediyor. Vallahi gözleri ışıldıyor. Doğu Karadeniz bölgesinde Trabzon bir tarafa, diğer iller bir tarafa onun için. Başbakanımız Trabzon’a her yapılan yatırımla alakalı düşünce proje ile ilgili ikilemeden anında yapılsın diyen bir insan” dedi.

BAŞBAKANIN VEYA BENİM ÇIKIP SOMUT ŞEYLER SÖYLEMEMİZ DOĞRU DEĞİL
Şike olayı ile alakalı bütün Türkiye çapında ciddi sıkıntılar yaşandığını kaydeden Saral, “FİFA ve UEFA’da bu işe el attı. Yakın zamanda sonuçlanacak. Bu iş yargıya intikal etti. Yargıya intikal eden bir konu üzerinde Başbakanımızın, benim veya birilerinin çıkıp yani böyle somut bir şeyler söylemesi doğru değil. Bu işi yargı neticelendirecek. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi sonuçlanmazsa oraya. Ki sonuçlanacak bu. Biz hep bunu umuyoruz. Trabzonspor Şampiyonlar Ligine gönderildiyse kardeşim.. Akıl var mantık var. Burada yapılan olaylar belli görüşmeler belli. Ceza alanlar belli. Tutuksuz yargılananlar belli. Burada mahkemecilik oyunu oynanmadı. Burada yaşanan olaylar Türk kamuoyuna mal olmuş” diye konuştu.

FUTBOLCULAR SKORUNA İDDAA OYNARDI
Türkiye’de şikeye bulaşmış bir tane takım bulunmadığını ileri süren Saral, çarpıcı örnekler verdi: “Şikeye bulaşmamış bir tane takım olmamıştır. Ben kulüp başkanlığını yaptığım Ofspor’da bile şike her zaman olmuştur. Şike nasıl oluyor örnek vereyim. Bu iddaa var ya.. Şikenin müessifi bu iddaa oyunlarıdır. Siz bu iddaa oyunları oynarsanız, bu oyunlarına itibar ederseniz.. Siz kulüp başkanı yöneticisiniz ama hiç bir şeyden haberiniz yok. Futbolcular sahaya çıkmadan skoruna oyun oynuyorlar.

BENİM İNANCIMA GÖRE İDDAA ŞİKE
Futbolculardan bir kaç kişi kendi aralarında konuşuyorlar, anlaşıyorlar diyorlar ki, “Biz bu maçı 2-2 bitirelim” Skoruna oynuyorlar 2-2 bitiriyorlar. Tabi iddaa’yı da 2-2 oynamışlar vuruyorlar paraları.
İddaanın oynanmasının kendisi zaten şikenin içerisine giriyor benim inancıma göre benim durumuma göre” dedi.

HATIR ŞİKELERİ OLURDU
Türkiye liglerinde ‘Hatır şikelerinin’ de olduğunu ileri süren Saral, “Hatır şikeleri olmuştur. Bir takım küme düşerdi gelirlerdi, söylerlerdi araya hatırı sayılır insanlar girerdi. Şikeye bulaşmayan hiç bir takım yok Türkiye’de. Ama 10 sene evvel ama 5 sene evvel. Geçmişte ne oldubitti. Temiz bir futbol; herkesin alın terini, gücünü, kuvvetini ve emeğini sahaya yansıtacağı sahada kazanılan veya sahada kaybedilen spor olsun futbol.
Biz bunu istiyoruz. Başbakanımızda onun için “Temiz eller operasyonu” ile şikenin tam bir şekilde çözüme kavuşmasını mahkemelerin neticelenmesini ve bu neticelenme sonucunda da bundan sonra ağır yaptırımlar ağır cezalar hatta bu işin içerisinde uzun yıllar ceza evinde kalmak suretiyle hiç bir kimse o işe tenezzül edemez” diye konuştu.

OYUNLAR, KATAKULLİLER OLDU
Saral, açıklamalarına şu şekilde devam etti:
“Sütten herkesin ağzı yandı. Artık bundan sonra yoğurdu üfleyerek yiyecek. Bundan sonra hakkını ve gücünü kuvvetini emeğini sahaya yansıtacak.
Tabi biz şuna inanıyoruz. Trabzonspor, bu şampiyonluğu hak etmiştir. Bu şampiyonluk Trabzonspor’undur. Trabzonspor camiasına da, kendisine yakışan bir sezon geçirmişti. Ama burada dönen katakulliler, olaylar bir takım oyunların sahneye koyulduğu bir durum oldu. Yargıya biz inanıyoruz. Yargı bunu ama bugün ama yarın çözecek”

ALLAH’IN ADALETİ ER GEÇ TECELLİ EDECEK
Trabzonspor’un camia olarak, oyun olarak şike sürecine takılı kalmaması gerektiğini kaydeden Saral, “Şimdi biz onun için camia olarak Trabzonspor olarak buna takılı kalmamalıyız. 30 senedir şampiyon olamadık. En son 83-84'de olduk. Eğer biz buna takılı kalırsak camiamızda Trabzon’umuzda bir takım başarısızlıklar ardından eğer bu kupa olayı baş aktör oluyor da bu başarısızlıkları kamufle ediyorsa bu yanılış. Beynini gönlünü oraya odaklandırmayacaksın. O sonuçlanacak. Ama bugün ama yarın neticelenecek. Senin burada yapacağın Trabzonspor olarak önündeki hedeflere bakmak. Bunu bir köşeye bırakalım. 30 senedir şampiyon olmadık olmayız bir sene daha. Olacağız ben ona inanıyorum. Ama biz işimize
bakalım. Biz önümüze bakalım. Bizim hak ettiğimiz bize gelecek. Allah’ın adaleti er geç tecelli edecek” dedi.

MuratJ
12.04.2013, 23:02
saral denen Trabzon ....!!! ülke üzerinde büyük güç olan akp oluşumunun şikeye bakışını net şekilde anlattı. bunu anlamayan, görmeyen sayısız insan var Trabzon şehrinde bu adam açıkça söyledi artık. onların safıyla Trabzonspor'un safı çok ayrı. onların safında olan Trabzonspor'un karşısındadır. Onların safında olan şikecilerin safındadır. o yüzden sayısız kez söyledim Trabzon şehri Trabzonspor karşısında şikecilerin safında yer aldı diye. Trabzon, Trabzonspor'u haketmiyor başlığında yazdım. En kibar tabiriyle haketmiyor. saral denen adamın söyledikleri yenilir yutulur şeyler değil amaç resmen Trabzonspor olgusunu bitirmek küçültmek bu çok açık ortada.

bu başlıkta veya hiçbiryerde parazitler çıkıpta masal okumasın sadece hükümet değil mhp chp bilmem ne hepsi aynı bide şöyle yapıyorlar akp=mhp=chp bu eşitlik nah doğru bu ülkede ve özellikle bu süreçte daha doğrusu bu akp>(mhp+chp)*99999...999999
güç ve etkinlik bu şekilde. mhp veya chp istediği kadar şikeci olsun veyahut anti şike duruşunda olsun şike sürecine zerre kadar etkileri olmaz. başbakan şikecilerin safında olursa şikeciler bu ülkede kral olur anti şike duruşunda olursa şikeciler biter.

başbakanın tek başına etkin olduğu akp nin tek başına etkin olduğu yürüttüğü bir süreçtir bu. ve bu şekilde yürüttüler. hiçbir zamanda hakkımızı alamayacağız çünkü şehir olarak Trabzon bile şikecilerin safında.

yazık Trabzonspor'a resmen amaç Trabzonspor'u bitirmek küçültmek değersizleştirmek. çok üzgünüm.

Trabzon üzerinde ki politikalarını resmen açık etmiş oldu. amaç belli ki Trabzonspor'u değersizleştirip sıradanlaştırıp şehri tamamen Trabzonspor'dan sıyırmak. bordomavi den, 61 den, kısacası şehir takımı oluşundan büyük rahatsızlık duyuyorlar. ama korkarım ki bu planları ciddi ciddi işliyor kaç zamandır.

Hasan YAYLI
12.04.2013, 23:08
Gündeme gelmek isteyen bir insanın böyle söylemlere girmesi acınası....İtibar etmeyiniz lütfen ;)

Ali Bektaş
12.04.2013, 23:14
Vidyonun tamamını seyretmedim. Elamanı çağıran arkadaşlar bir tepki,ufak bir muhalefet belirtisi göstermemişlermi ?

murat şahin
12.04.2013, 23:20
bizim neden buralarda olduğumuzun en basit nedenlerinden biri budur. sormak lazım bu zatı muhtereme sen bizi temsilen o mecliste değilmisin? koltuğunu kaptırmamak için bu kadar omurgasız davranıyosun sen kimi temsil ediyorsun ? ulan ... trabzon hangi maçta şike yapmış açıklamazsan ....... nın önde gidenisin?

kulüp bu şahısın attığı iftira karşısında derhal tazminat davası açmalıdır yok yapmıyorsa biz kendi aramızda para toplayıp bu .... ya tazminat davası açalım.... çıldırmamak elde değil sen beni temsilen benim verdiğim oyla haklarımı korumak için meclistesin utanmadan kalkıp iftira atıyorsun...

Courage
12.04.2013, 23:21
diğer konu başlığında kendisinin videosundan izlemeye tahammül edebildiğim bölümlerinden özet geçmiştim zaten.

Ama mesele gündeme gelmek isteyen birinin zırvaları değil,bu şahıs şike meselesinin taaa göbeğinde duran iktidar partisinin milletvekili ve muhtemelen başbakan bunların tavırlarına göre adımlarını belirliyor (kamuoyuna böyle konuşan kişi kapalı kapılar ardında neler diyordur onuda siz tahmin edin)

En acısıda şudur ki ; videoda adam bu hezeyanları tekrarladıkça,izleyenler arasında birçoğu evet haklısınız anlamında kafa sallıyorlar. Onay aldığı,oy aldığı iktidar olduğu insanlara böylesi az bile!

Bir daha ki dönem Aziz Yıldırım Trabzondan adaylık koysun oldu olacak. Şu Oflu hmeşerimizin (!) laflarından daha az acıtır yeminle.

İlker Yazıcıoğlu
12.04.2013, 23:22
Vekilin yediği bok,meyvelerini vermeye başladı.Vatan gazetesi de yayınladı.
Allah belanı versin...

Helvacı61
12.04.2013, 23:24
böyle adamlar yüzünden küfürbaz oluyoruz..bu adama aklınızdan geçen bütün küfürleri ediyorum..ama yazmıyorum...hakkımızın gasp edilmesine ses çıkarmamş şimdi konuşuyor...üstelik suçlayarak böyle bir suçlamayı yapıp ıspa tetmeyen adi şerefsiz değilmi ..

MuratJ
12.04.2013, 23:24
tüm satılık şerefsiz medya Trabzonlu vekilden şok bizde şike yaptık!! diye birinci manşet vermeye başladı haberi. bu adam Trabzon'a ihanet etmiş şerefine saldırmıştır bu hareketle. içeriden vurduğunun alenen göstermiştir. yaptıklarının tanımı hainlik oluyor. yazık çok yazık. ülkeden gittikçe daha fazla soğuyorum. terk edeceğim 1 seneye bu ülkeyi.

Mellih
12.04.2013, 23:26
küme düşürün ozaman bizi.. niye düşürmüyorlar :)

kalavara
12.04.2013, 23:28
örnek bir kansız, damarlarında kan yerine şeytan sidiği akıyor bunların, şeref yoksunları!

aksamvakti
12.04.2013, 23:28
Benım asıl ılgılenecegım bundan sonrası Trabzonspor Camıası bu adama nasıl cevap verecek ? İlk yapılacak sey ıftıra davası açmak olabilir.. Hatta bunu bizler bile yapabılırız..

Trabzonspor'a resmen siyasiler tarafından otekılestırme, yıldırma çalısması yapılıyor. bayraktarın baskan koltuguna oturması, mhp chp akp 3 lu ıl baskanlarının ziyareti, şimdi de bu adam defolun gidin artık bırakın su Trabzonpor'u

Sibel
12.04.2013, 23:29
4 harfli bir kelime var.
Onu dedim içimden.

trapesus
12.04.2013, 23:29
Trabzonspor Başkanı ve yöneticilerinin başarısızlıklarını ve hatalarını örtmek için işi duygusal yöne çektiklerinide sözlerine ekleyen Saral "Trabzonspor taraftarının zafiyet ve duygusal yönlerini kullandılar. Yönetim her başarısızlığın ardından kupayı gündeme getirdi" dedi.

Sözler tanıdık geliyor mu?

polatmu
12.04.2013, 23:31
AMK adamı yazmış mı;)

bordox
12.04.2013, 23:31
Gelecek seçimlere sağlam yatırım yaptı eleman,tebrik ediyorum,şikeyi unuttuk diyen bakan da bugün kulübe gelmiş,sonr avay efendim kupamızı vermiyorlar.
Niye versinler böyleleri varken?
Ofspor bu adama tepki vermeli değil mi?Savcılar da göreve dahil edilmeli,Trabzonspor Kulubüde bir tepki verip,senin bildiğin ne diye sormalı diyor gönül ama o kulüpte adam yok,ist.basını da şike olayarına duyarsız değilmiş,sadece başbakanın takımı ile alakalı olmasın yetiyor haber olmaya.

zaferyıldız
12.04.2013, 23:33
Isım soyısımle adam olunmuyor ıste bak
Sana yala dıyen yok sen dılını pas pas etmısın
Mv olsan ne , adam ol önce
Hey allahım bunların kımlıkte Trabzon yazıyor

Abdullah Altıntaş
12.04.2013, 23:34
Ülkeden nefret ettim,böyle kanı bozuklar kaç paraya konuşuyor acaba..

Gökhan Koç
12.04.2013, 23:34
bmnradyoda bu konu konuşulabilir birazdan.

www.bmnradyo.com

Cihansev
12.04.2013, 23:39
Şeref haysiyet onur yoksunu zavalli yalaka. Simdi. Yandas sikeci medya senin soylediklerini manşet manşet yayinlar. Bosbakan da sana bi aferin der

Motorola Atrix

artvints
12.04.2013, 23:44
bunu, bunu alın burdan... btün bir camia şikeyi aklamak nerde, 3 5 adamın arkadan iş çevirmesi nerde? demogoji bir ülkede bu kadar mı tutulur arkadaş..

artvints
12.04.2013, 23:51
ayrıca bu adam kim oluyor da ortada belge yokken kafasına göre trabzonspor u zan altında bırakıyor.herşeye açıklama yapıyor klüp, asıl bu adama cevap verilmiyorsa o resmi siteyi kullanmayın bidaha.bak nasıl sinirlendim şimdi.

bach72
12.04.2013, 23:53
Beyin Bedava

Gökhan Koç
12.04.2013, 23:57
@TDFGenclik <== Arkadaşlar, Trabzonspor dernekleri federasyonuna saldırılar başladı, twitterdan destek olun lütfen !!!

must61
13.04.2013, 00:02
Bu adam hakkında suç duyurusundu bulunulmanı mesnetsiz iddalarından dolayı.Kendi şerefsizliğini başkalarını ortak etmek ne kadar kolay.

Biri çıkar ince hesap yapıyoruz der.Biri çıkar biz de şike yaptık der.Bunlar insan değil.Yapılan itlik.

Çıkarcılık uğruna şeref satmak.

Sefer A.
13.04.2013, 00:03
bizim Of'un önde gelenleri böyle arkadas, ya mafya ya da yalaka, kimse kusura bakmasin en kibar ifadelerle yaziyorum....
mahalle muhtari olamayacak hiyarlar nerelere geliyorlar rezalete bak, bayraktar ayni bu da ayni, sokakta görsen gebertesin gelir

ben iki taraftan da Ofluyum, Oflulugum'dan utanir olacagim bu kepazelerin yüzünden

Haciosmanoglu'nu 1 ay öncesine kadar Akçaabatli saniyordum, ciddiyim
sonra Oflu oldugunu ögrendim, vay be dedim bizden böyle "dobra" adamlar çikiyormus dedim

ama daha geçende ne dedi, kupa meselesinin siyasetle alakasi yok dedi

2 saniye sasirdim, sonra güldüm, dedim ki bu da Oflu dogal bunlar, harbiden Oflulugu'nu gösterdi :)

biri hanima sorulmaz der
digeri siyasetle alakasi yok der
baskasi biz de sike yaptik der

üzgünüm ama Oflu hemsehrilerim, hâlimiz bu, gerçek bu

ve böyle devam ederse, Trabzon'un yüz karalari olarak tarihe geçecegiz, eserimizle övünürüz artik ;)

(sunu da belirteyim, Istanbul takimlarini tutan Trabzonlu az çok var, ama çogu Of'tan çikiyor, bu da baska bir rezillik)

Ilelioglu
13.04.2013, 00:07
Kulübün Oktay Saral'a dava acmasi sart.

Edit: Dokunulmazlik varmis..

..

Gökhan Koç
13.04.2013, 00:12
#TDFGenclikGururumuzdur destek olalım twitterdan, lütfen

Yaşar
13.04.2013, 00:13
Sıkıyorsa ispatlasınlar, sıkıyorsa düşürsünler, sıkıyorsa ''siz şike yaptınız'' desinler bakalım...

Kadir Aydın
13.04.2013, 00:14
Dertler bir degil ki arkadas, zirt cikti gibi her gün biri cikiyor ortaya.

İlker Yazıcıoğlu
13.04.2013, 00:16
@TDFGenclik <== Arkadaşlar, Trabzonspor dernekleri federasyonuna saldırılar başladı, twitterdan destek olun lütfen !!!

Gökhancım,Şu konuda bir eleştiri getirmek isterim.
Dün videosunu paylaştığın,bugün de yerel basında ve şu anda da ulusal medyada gündeme gelen TDF VİDEOSUNDA,ORADAN BİRİ KALKIP DA BU VEKİL DENEN ADAMA ,NE DİYORSUN DİYEMEDİ.bU DA İŞİN BİR DİĞER TARAFI.

Hüseyin Başoğlu
13.04.2013, 00:17
videoyu izlemedim haberi okumadım....Sadece başlık o tipini sevdiğimine aralıksız 15 dakka küfür etmeme yetti..

odyseuys
13.04.2013, 00:19
el insaf be adam. el insaf be kardeşim. ne karaktersiz insanlarsınız siz. bir düşmediniz ki şu kulübün yakasından. ne dediğini bilmez dahi diyemeyeceğim, nedensiz söylemiyor adam bunları. yaranmak istediklerine naat unutturmak istediklerine nasihat var alt metninde. bir düşün artık yakamızdan yeter, yeter.

Ilelioglu
13.04.2013, 00:20
Dün videosunu paylaştığın,bugün de yerel basında ve şu anda da ulusal medyada gündeme gelen TDF VİDEOSUNDA,ORADAN BİRİ KALKIP DA BU VEKİL DENEN ADAMA ,NE DİYORSUN DİYEMEDİ.bU DA İŞİN BİR DİĞER TARAFI.

Aynisini bende yazdim. Iyi sabrettiniz gercekten Gökhan abi. Ama iyi oldu bu, Oktay Saral'in ne oldugunu ögrenmis olduk.

Yanliz Video keske Youtube'de paylasilmasaydi. Milliyet haber yampis bunu, bu firsati kacirmazlar.

Is buraya kadar gelmisken, Trabzonspor Kulübü Oktay Saral'a dava acmalidir, iftira ettigi icin, eger degilse Oktay Saral dediklerini kanitlamak zorunda.

Bu bakimdan Kulübede baski yapmak lazim.

..

Gökhan Koç
13.04.2013, 00:21

İlkerim o videoda görünmeyen ama konuşmanın sonunda turgay abinin şöyle bir lafı oldu.

"Ne yapıp edip, sizin iğrenç rezil adalet sisteminizi bütün dünyaya rezil edeceğiz, rezil adalet sisteminizi herkes görecek"

Rezili en az 5 kere vurguladı,

Gökhan Koç
13.04.2013, 00:23
Adamdan 5 kere laf almaya çalıştım ve ne yazıkki müsade etmedi, iyikide etmemiş,

saçmaladıkça saçmaladı ve bütün ülke gördü,

Gecenin sonunda da turgay abi ne lazımsa dedi,

Beyler, BMN yönetim kurulunun neredeyse tamamının telefonu dinleniyor. Ona rağmen orda ne lazımsa dedik.

artvints
13.04.2013, 00:25
İlkerim o videoda görünmeyen ama konuşmanın sonunda turgay abinin şöyle bir lafı oldu.

"Ne yapıp edip, sizin iğrenç rezil adalet sisteminizi bütün dünyaya rezil edeceğiz, rezil adalet sisteminizi herkes görecek"

rezil, iğrenç tiksinç şu durumu anlatmak için en iyi kelimler.adalet lafını duyunca midem kalkmaya başlıyor artık.

Gökhan Koç
13.04.2013, 00:26
TDFGençlik kolları ogün orda kendi yönetimleriyle kavga etti,

Orda bintürlü ses dolanırken ortalıkta o soruyu sorabilmek için sağolsunlar bana fırsat verdiler,

Ve sabahtan beri adamlara etmediklerini bırakmadılar. Yakıcaklar adamları yaa

aksamvakti
13.04.2013, 00:26
radyoda biraz once eleman dedi ki;.. şikeci basbakan.. diye twett organızasyonu yaptık dıye 50 kısı takıp etmeyı bıraktı dedi..

Ne guzel ozetledı aslında arkadas durumu;; mhp, akp, chp bu partıler eger sana ıhtıyacın oldugu zaman sahıp cıkmıyorsa daha ne zaman sahıp cıkacak.. daha ne beklersın bunlardan..

gabriel omar
13.04.2013, 00:38
Ulan kapansın bu takım,bitsin artık bu çile be.Nedir bu dışardan saldırı yetmiyor bir de içerden vuruyorlar.Olmaz olsun böyle camia da şehir de yuh be.

Sefer A.
13.04.2013, 00:41
radyoda biraz once eleman dedi ki;.. şikeci basbakan.. diye twett organızasyonu yaptık dıye 50 kısı takıp etmeyı bıraktı dedi..

Ne guzel ozetledı aslında arkadas durumu;; mhp, akp, chp bu partıler eger sana ıhtıyacın oldugu zaman sahıp cıkmıyorsa daha ne zaman sahıp cıkacak.. daha ne beklersın bunlardan..

sikeci muhalefet yaz, takipçi sayisi 550 artar ;)
onlar Trabzonsporlu degil, güççü

Ulan kapansın bu takım,bitsin artık bu çile be.Nedir bu dışardan saldırı yetmiyor bir de içerden vuruyorlar.Olmaz olsun böyle camia da şehir de yuh be.

katiliyorum malesef

Mellih
13.04.2013, 00:43
Kulübün Oktay Saral'a dava acmasi sart.

..

milletvekili dokunulmazlığı var galiba bu şahısların

serdaracıl
13.04.2013, 00:44
Onuru olan gider meclise gereğini yapar. Bildiklerini söyler bizi de düşürür. Böyle ezik ezik takilmaz

jojuk
13.04.2013, 00:44
http://icube.milliyet.com.tr/Skorer874x434/2013/04/12/-biz-de-sike-yaptik-trabzonspor-da-yapti--3188830.Jpeg (http://skorer.milliyet.com.tr/-biz-de-sike-yaptik-trabzonspor-da-yapti-/trabzonspor/detay/1692890/default.htm)

Ak Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Trabzonspor ile ilgili şike iddiasında bulundu.
Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik komisyonunu ziyaret eden Ak Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral’ın Trabzonspor ile ilgili sözleri büyük tepki ile karşılandı.

gabriel omar
13.04.2013, 00:48
Neyin mücadelesindeyiz biz arkadaş ?Bırakın yahu koca şehirde bir tane dik duran adam kalmamış,şampiyon olsak ne olur küme düşsek ne olur ?

İlker Yazıcıoğlu
13.04.2013, 00:50

Eyvallah dostum.İyi demiş Turgay abi o zaman.
Bu adamlara, ne kadar rezil olduklarını ısrarla vurgulamak lazım her platformda.

Ilelioglu
13.04.2013, 00:51
milletvekili dokunulmazlığı var galiba bu şahısların

Unutmusum, ne güzel dünya be...

..

DEEP BLUE
13.04.2013, 00:53
Bir şey yazsam mı acaba? Malum, bizim kalem sivri...

Sefer A.
13.04.2013, 00:55
akil li ol demek lazim habuna ;)

onurts61
13.04.2013, 00:59
Onunda işi zor başbakanına nasıl yalakalik yapacağını şaşırmış ....

gabriel omar
13.04.2013, 01:09
İşgal komutanlarına yaranmaya çalışan Artin Kemal gibi.Yok arkadaş bu memleketten hiç bir şey olmaz,biz kendi içimizde yenilmişiz zaten .

ESER
13.04.2013, 01:11
"hangimiz yapmadik ki... yani o zaman hepimiz ya masumuz ya ayni bkuz",,,

ulkenin siyasi iradesinin temsilcisinin Trabzonspor taraftari kisvesi ile vermek istedigi mesajin ozu bana gore budur. Gerisi harf kalabaligi...

Erdal DİLEK
13.04.2013, 01:34
Mısır ekmeğini görüp gözleri büyüyen, kemence duyunca oynamya başlayan ama trazonsporu tutmayanın ya tuttuğu takımda samimiyetsiz yada trabzonlu oluşu. .

Sefaenes
13.04.2013, 02:04
ya ozaman simdiye kadar neden susmus da simdi Tayyipine yag cekmeye basliyor bakalim daha nerelerini öper. Ya buna sorsan müslümanim der ama iftira yalan varmi neyse gerci Herkezin müslümanligi kendine nefret ediyorum su politikacilardan dünyanin en yalanci en sahtekar en Ahlaksizlari politikaci olmus.

İlker Gazioğlu
13.04.2013, 02:29
3 Temmuz'dan beri en sinir olduğum cümleler " herkes şike yaptı " ve " şike eskiden beri var". Lan yasaklayın o zaman futbolu, madem bu kadar pislik bir futbolumuz var ne diye oynuyoruz.

artvints
13.04.2013, 05:07
video yu izledim hafiften ama fazla dayanamadım.gökhan abi biz kime karşı neye karşı savaşıyoruz diye dopdolu bir soru sormuş, ama karşılığında gençler bu futbol o kadar da önemli değil boşverin tadında bir cevap gelmiş,ve alakasız şeyler anlatılmış.sorunun cevabı yok.dememiş ki bizim başkan böyle istedi. böyle önemsiz konudan oy kaybetmeyelim diye düşünmüşler hazretleri ben öyle anlıyorum.bunu açık yüreklilikle söyleseydi ben en azından hafiften bir saygı duyardım.ama adam soruyu da ziyan etmiş, kafasına göre bişeyler söylemiş, bir de üstüne saçmalamış.söylenecek bir dolu şey var ya neyse....

Ertan1982
13.04.2013, 08:08
Bu sahsin Trabzonlu oldunu yeni ögrendim.Trabzonsporlu olmadi belli zaten.Recosporlu o sahis.Cin mali esyalar var ya bozuk ucuz seyler iste.Buda cin mali Trabzon/Trabzonsporlu. Menfatcinin teki.Reco iyi yag cekti süper emeklili kapti iste.Simdi daha fazla yag cekersem belki daha cok koparirim modunda.

İskender Çakmak
13.04.2013, 08:33
S........sin

Gurpas
13.04.2013, 08:45
Trabzonspor un yabancılarını Ofspor a bile almam lafını tuttum

güneyli
13.04.2013, 08:56
61 le ilgili gizli şirk ifadesi var bu naakil şahsın..Tayyip beye duyulan sevgilerini irdelesek ortaya "aleni şirk "çıkar.

S.ÖZKAN
13.04.2013, 09:08
Örnek bir OY SİMSARI , Örnek bir KOLTUK SEVDALISI.

Mecliste bulunan diğerleri gibi

Travelair
13.04.2013, 09:09
Herkes kendi adına konuşsa bunlar olmayacak. Sen şike yapmış olabilirsin bunu mazur göstermek için neden Trabzonspor da yaptı, herkes de yaptı diyorsun? İspat etmek zorundasın yoksa çamur atmış olacaksın. Zaten size göre hakkımızı arayınca fanatik oluyor gizli şirke sapıyoruz

Mellih
13.04.2013, 09:12
Demek ki vekil beyin elinde bir kanıt var. ispatlasın, gitsin hem savcılığa hemde federasyona şikayet etsin.

eğer samimi ise medyaya açıklama yapmak yerine doğru yol budur diye düşünüyorum

S.ÖZKAN
13.04.2013, 09:13
Futbol önemli değilmiş buyuruyor Zat ı Muhterem.

İşte sen ve senin gibiler böyle önemsiz konuda bile oy uğruna adaleti uygulamaktan acizsiniz.

Ts yi sevmek şirkmiş

Sen onu git RTE ye söyle şikebahçe sevdası ve oy için adaleti bile katletti ve kaletmeye devam ediyor.

Hamdi Karamahmutoğlu
13.04.2013, 09:18
Siyaseten yaranma amacı taşıyor bu cümlelerin her biri.

Travelair
13.04.2013, 09:21
Safi zararlar. Biri ince ayar yapıyoruz kupayı vereceğiz der öteki şike yaptık der fesubhan'Allah

Ertan1982
13.04.2013, 09:38
Safi zararlar. Biri ince ayar yapıyoruz kupayı vereceğiz der öteki şike yaptık der fesubhan'Allah

Bilincli yapiliyor.Reconun plani.Adam Politikacinin hakkini veriyor.Sike sürecinde gizemli bir hastalik ile ortaliktan kaybolmustu.Konun sicaklindan uzaklasmisti.Sonra malum kisiler kurumlar ayrilmali dedi sözde padisah.

Gökhan ARSLAN
13.04.2013, 09:39
Ya bunlar yabancı değil bu sürecin bize faydaları bence
İçimizdeki "gerçek" ama sözde Trabzon'luları görmüş olduk
Yalnız bu şahsiyet ve aynı zihniyeti paylaşanlara tek sıfat yakışıyor
'Sistemin çocukları'

Oğuz ZEYTİN
13.04.2013, 09:42
Kendisinin genel başkanının şöyle bir sözü vardı: "Belgeleriyle kanıtlamayan şerefsizdir, müfteridir."

Aynısı bu haysiyet yoksunu için de geçerlidir.

anth
13.04.2013, 09:48
Bu saralları oldum olası sevmem zaten, menfaati için satmayacakları yok bunların....

Trabzonsporlu olduklarını da hiçbir zaman düşünmedim zaten...

Madem herkes şike yapıyor isminde adalet olan partin adaleti uygulasın... Taptığınız adamın dediği gibi dilsiz şeytansınız...

Yalnız bu 61 olayına az da olsa katılıyorum, bazı hemşehrilerimin bunu güç olgusu gibi kullanmaları beni de bazen rahatsız ediyor...

Velhasıl biz ilk seçimlerde bu kanı bozuklara cevap veremeyeceğimiz için bunlar daha çok konuşacak, biz de kendi kendimizi yiyeceğiz...

Bayundur Han
13.04.2013, 09:54
Bu adama dava acilmasi gerek. Gelsin ispatlasin arkadas.

GÖLONSA
13.04.2013, 10:06
Kupamız başbakanda.

Artık başka delile gerek yok.

yaranozlu
13.04.2013, 10:07
Bu adamı Ofta o kadar beğenirlerdi ki, ofun içine etmiş bir adam. ne kadar kaliteli olduğunu Oftaki 20 yıldır bitmeyen otelden, sahil kenarına koyduğu ve deniz kenti olduğunu unutturan iki gökdelenden ve en önemlisi sana güvenip oy veren adamlara, görev sürenin başında ihanet ederek istanbula milletvekilliğine kaçmak. Ofu ne kadar sevdiği belli! Ya arkadaş yalvardım burda her yerde seçim öncesi, bu lanet insanlara oy vermeyin diye. Gidin BDPye verin ama bu partiye vermeyin, tepki gösterin. Artık meydan bu insanların. Sen bu lanet insanlara vererek diğer partileri de lanetleştiriyorsun. Sonuç ortalık pislikten, şerefsizlikten geçilmiyor.

Sadri ŞEnerin niye sevilmediğini bu adamın konuşmalarından çok iyi anlıyoruz. Yabancıları Ofsporda oynamazmış. Ulan Ofspordayken ne yaptın derler adama? şike yaptığını öğrendik, başka ne yaptın? Takımının şike yaptığını bilen bir başkan, eğer dürüstse gidip ihbarda bulunmaz mı? soruşturma açtırmaz mı? bu tip adamlar başarılı görülüyor ve ülkeyi yönetiyor. Allah belamı versin ne başbakanla, ne çapulcu arkadaşlarıyla oturup 3-5 kelime edemezsiniz. Bomboş insanlar, felsefik bir laflarını duydunuz mu hiç? Para içinde yüzüyorlar, bir de memleketlerini, ülkelerini satıyorlar. Biz de burda saf saf uğraşıyoruz. Çaresizlik insanı yiyip bitirir!

Berke6198
13.04.2013, 10:14
Yav he he :) diyesim geliyor böylelerine.

orhan42
13.04.2013, 10:16
Trabzon halkı akp'yi de %61Le kutsadı sayın (!) vekil..Bu size ders olsun Trabzon'da yaşayan renkdaşlarım..

Ahmet_28
13.04.2013, 10:29
giresun'luyum ama bu ve bunun gibi insanlardan çok daha trabzon'luyum,Trabzonspor'luluğumu hiç tartışmıyorum bile yanımdan geçemezler.

Mert Pasa
13.04.2013, 10:31
Gaflet ve dalalet yani hiyanetten onceki son basamaklar

Fenerin sikesini ve yargi surecinin sonunda bunun ortaya cikacagini bahsederek en azindan 3 maymunu oynayan digerlerinden farklanmis.Lakin sike islerini herkes yapti diye bir de siyasetci kaypakligiyla baskaniniza ve Trabzonspor disi unsurlara da pas atarsaniz,o basin o topa ordan girer ve o manseti oyle atar,cunku onlar gaflet dalalet degil insanliga,adamliga hiyanet mertebesine cokdan gecmisdir zaten.

Daha acisi da kimsenin ne orda ne de bugun ''hop dedik birader yavas ol'' dememesidir,cunku derdimiz baska ;santraforumuz yok yonetim istifa

CAFER ÖZER
13.04.2013, 10:51
Trabzonspor'u yönetenlerde zerre kadar Şeref haysiyet onur varsa Oktay Sarala dava açarlar

CAFER ÖZER
13.04.2013, 10:52
Ulan Şike yasasında Bardak fırlatan BDP li Hasip Kaplan kadar olamıyorlar
Yazıklar olsun bu tür yalaka Trabzonsporlulara

batugol
13.04.2013, 10:55
her seyin bir bedeli varmis

augustus
13.04.2013, 11:02
Bir Oflu olarak senden utanıyorum sayın! vekil.

toksoy61
13.04.2013, 11:10
bu kişi zamanında başbakan için şükür namazı bile kılınmalı tarzında sözler söylemişti. takip ettiğim kadarıyla bundan başka birkaç yerdede başbakanın ardından kraldan çok kralcı gibi davrandığı çok olmuştu. ve bu yüzden gözede batmıştı. o zamanlar bile şimdi burada yazamayacağım kadar hakaret dolu sıfatları kendisi hakkında düşünmüştüm.

açıkcası bu açıklamaları beni şaşırtmadı. dediğim gibi önceden beri adam başbakanı en hafif ifadelerle yalamak, yaranmak, gözüne girmek için takla atmak gibi insanın şeref ve haysiyetini ayaklar altında alacak davranış ve fikirlere sahipti. bunun gibi karakter yoksunları başbakan çıkıp "trabzonlular aslen rumdur, dinleride hiristiyandı,r özlerine dönsünler" dese, bunun gibiler gidip ilk hiristiyan olacak olan kişiler arasında görürüm kendisini. yani adamın yalakalık boyutu o kadar üst düzeylerdeki kelime hazinem buna yetmiyor ancak örneklerle anlatmaya çalışıyorum kusura bakmayın.

kısaca özetlersem: başbakanın trabzondaki itibarı yerle bir olmuş durumda. herkes akp li olsun olmasın TS nin haksızlığa uğradığını biliyor. buna akp ye yinede oy verecek olanlarda diyor. yani akp ye oy verecem ama başbakan TS nin hakkını yemiştir yada yenmesini sağlamıştırda herkes ortak fikir sahibi. işte yukarda bahsettiğim kişide bunun için görevlendirilmiş, göya aslında hepimiz şikeciyiz demek istiyor. ama bunu derken bile yine saçmalıyor. fb nin şike yaptığını kabul ediyor yani. peki o zaman kardeşim niye kupa hala fb de demezler mi? ts nin şike ile hangi cezası var demezler mi? dediğim gibi bu şahsın sözlerini fazla dikkate almamak lazım ama iyi tanımak lazım. çünkü trabzonda çok cahil insan var. trabzonun okumuş yetişmiş insanı göç ediyor geriye kültür seviyesinde kötü olanlar kalıyor. bu kişilerde çok kolayca bunun gibilerin sözlerine kanabiliyor.

serturkmen
13.04.2013, 11:19
işte Tsu bitirmek isteyen siyasi iradenin sözde Trabzonlu taşeronları...
Allah'ınızdan bulun unutmayın ki keser döner sap döner bir gün gelir hesap döner ve o gün bunların hesabını vereceksiniz padişahınızla beraber...
Kulübümüz için en tehlikelisi de bu fikre sahip kişilerin gelecek ay ki kongrede etkin rol oynayacak olmaları ve kendileriyle aynı paralelde birini başkan seçtirecek olmalarıdır.
gelecek başkan şike lafını ağzına almayacak ve bunca emek heba olup gidecek.
sistemin yediği başkan,hoca herşeyden önemlisi TS markası yediği darbeyle kalacak.
gerçek Trabzonsporlu bu oyunu bozmayacak mısın?

iso_4939
13.04.2013, 11:19
Trabzonspor'u yönetenlerde zerre kadar Şeref haysiyet onur varsa Oktay Sarala dava açarlar

abi mv dokunulmazlıgı var bısey olmaz...:rolleyes:

GÖLONSA
13.04.2013, 11:29
Kazanamayacak olsanız bile Dava açmak da bir çeşit tepkidir.

Ayrıca kamuoyu önünde teşhir vazife side görür.

Bence de bu şahıs hakkında kulüp dava açmalı.

Böylece kulüp bu süreçte egemen siyasi güce karşı ilk kez bir dik duruş sergilemiş olur.

Dokunulmazlık zırhı onun hakkında ceza davası açılmasını önler,tazminat davasının açılmasına engel değildir.

savsat
13.04.2013, 11:32
bu adamı dikkate almayın. daha doğrusu siyaset içindeki kimseyi dikkate almayın(hasip ve sırrı süreya hariç). ben öyle yapıyorum. simsarlar insanları aptal sanıyorlar.

Travelair
13.04.2013, 11:38
"Trabzonspor Trabzon'u hep geri bırakmıştır" diye bir lafı var yanlış duymadıysam. Bir de gizli şirk iddiası. O zaman bu görüşe göre Trabzonspor yok edilmesi gereken bir düşman olarak görülüyor

Ustaalioğlu
13.04.2013, 11:42
Memlekete bak;
Şikeci fenerin mensupları: şike yoktur biz şike yapmadık.
Tertemiz Trabzonspor: Şike yaygındır, biz de yaptık...

Erbay
13.04.2013, 11:45
Ne diyeyim şimdi. Yok yani ne denir buna.

Emre EFENDİOGLU
13.04.2013, 11:47
Aslında yazının tamamına bakılırsa doğru şeyler söylemiş. Başında sanki biz şampiyonluğu haketmedik gibi bir şey çıkıyor ama sonunda o kupanın Trabzon'un hakkı olduğunu söylüyor. Ama başbakan yalakası mı? Evet orası belli.
Trabzonspor Trabzon şehrini geri bıraktı falan, bunlar ağır saçmaladığı yerler.

ayhanözkan_61
13.04.2013, 11:53
20'li yaşlarımda Trabzonlu siyaset ve iş adamlarının çok güçlü olduğunu düşünürdüm..Bu kadar güce sahip adamın olduğu bir memleket nasıl olur da şampiyon olamaz derdim..Hem de mizaç olarak futbola bu kadar yatkınken..Son 10 yıldır bu ülkede yaşamaktan ,Trabzonlu olmaktan duyduğum onur yerle yeksan oldu.İçimde sadece Trabzonspor sevgisi kaldı.Bu sevginin büyüklüğünün sebebi de malum gördüğünüz haber ve bunun gibileridir..Birisi çıkar İNCE AYAR verir.Birisi çıkar BİZ DE ŞİKE YAPTIK der. Benim milletim bu insanlara oy verdiği sürece benim midemin bulantısı devam edecek ,tabiki bu zulüm de..Ben bir Trabzonlu olarak bu adamların hepsinden utanıyorum ve iğreniyorum..Yukarda bir arkadaş yazmış bunların damarlarında kan değil amonyak geziniyor diye..harikaydı..saygılar BMN..

cyberentalpi
13.04.2013, 11:58
Spor için yırtınan olimpiyat ve avrupa kupasi icin yırtınan bir partinin mv li
hemde kokeni Trabzon olan bir mv li

gelmis Ts geri bırakmıstır diyor

neyin ne tarafın dudugusun sen.

magicyattara
13.04.2013, 12:01
tek kelimeyle yazık..

yazacak çok şey var ama zokoranın da dediği gibi cest domage demek en doğrusu sanırım..

Yiğit Gayretli
13.04.2013, 12:02
İçi, fikri ve maneviyatı boş; Trabzonlu ve Trabzonsporlu olduğunu iddia eden bir milletvekili.

Kendini yeterince rezil etti...

bASTURk
13.04.2013, 12:08
pkklı'lar kadar organize olamıyoruz.onlar nasıl kendi bağımsız adaylarını seçtiriyorlar,kimin hangi bölgede kime oy vereceğine kadar belirliyorlar bir oy bile çöpe gitmiyor.partilerin gösterdiği adayları kim tanıyor?ne verecekler ki trabzon'a?başkanlarını yalamaktan ne yapabilir bu dalkavuklar.bir tane bile bağımsız aday çıkarabilsek diğer partiler bize koyun gözüyle bakamayacaklar.

Ahmet Kuru
13.04.2013, 12:16
Bu söylediği laflara söylenecek birşey yok. ne diyeceksin?
Yazık demekten başka..

Oğuz ZEYTİN
13.04.2013, 12:16
Cevap ver Özak. Susma Şener. Bunu ciddiye alalım mı? "Trabzonspor da şike yaptı" iftirasına tepkisiz mi kalacaksınız?

Şu şehirden AİDİYET HİSSİ YÜKSEK, AKLI BAŞINDA ve CAMİANIN SESİ olabilme erdemine sahip birisi ne zaman çıkacak?

gabriel omar
13.04.2013, 12:21
Kulüp bazında acilen bir tepki koyulmalı bu şahısa.

Travelair
13.04.2013, 12:22
Belki de kendi kendimize tuzağın içine çekiliyoruz. Bunu dillendirmek bile algı yaratmaya hizmet edebilir

Kadir Aydın
13.04.2013, 12:25
Ulan olur mu be olur mu! Twitter besabını kapatmış, dünden beri bekliyordum online olsun diye. :(( Kaçırdık elimizden ya.

Muhalif
13.04.2013, 12:27
Trabzon bağımsız belediye başkanı ve milletvekili çıkarmadıkça bu tür adamların dediklerini yutmak zorunda kalacaktır. Oktay olmaz Olcay olur, ak değil tak partili olur hiç fark etmez. Bağımsız ve önce Trabzon ve Trabzonspor diyen milletvekilleri lazım bize. İlk belediye seçiminde bağımsız bir belediye başkanı lazım mesela meydanın göbeğine anıtı diktirip altına da koskocaman ŞİKE anıtı yazdırabilecek. Böyle olmadıktan sonra dinler dururuz bir sürü zırvayı. Yapacak bir şey yok.

Ertan1982
13.04.2013, 12:29
Ulan olur mu be olur mu! Twitter besabını kapatmış, dünden beri bekliyordum online olsun diye. :(( Kaçırdık elimizden ya.

yemedi bir yeri yalaka herif.Delikanli Trabzonlular basa gelemdikce bunlar gibi yalakalar bizi temsil edecek.Kendi menfati icin tüm memelekti tüm hemserilerini satacaklar.

halilaziz61
13.04.2013, 12:33
bunu diyen kişi eğer iddiasını ispat edemiyorsa Allah belasını versin, yetti artık birilerinin yalakalığını yapanları görmekten, Allah'tan korku bitmiş padişahtan korku başlamış, ulan bir tane omurgalı adam olmaz mı yaww, insanların hepsinin mi koltu makam sevdası olur, şerefsizler...

bASTURk
13.04.2013, 12:35
istanbul mv miş bu herif.

Berat
13.04.2013, 12:55
Ne demişler? "Kişi, kendinden bilir işi..."

Sefer A.
13.04.2013, 13:00
Bu adamı Ofta o kadar beğenirlerdi ki, ofun içine etmiş bir adam. ne kadar kaliteli olduğunu Oftaki 20 yıldır bitmeyen otelden, sahil kenarına koyduğu ve deniz kenti olduğunu unutturan iki gökdelenden ve en önemlisi sana güvenip oy veren adamlara, görev sürenin başında ihanet ederek istanbula milletvekilliğine kaçmak. Ofu ne kadar sevdiği belli! Ya arkadaş yalvardım burda her yerde seçim öncesi, bu lanet insanlara oy vermeyin diye. Gidin BDPye verin ama bu partiye vermeyin, tepki gösterin. Artık meydan bu insanların. Sen bu lanet insanlara vererek diğer partileri de lanetleştiriyorsun. Sonuç ortalık pislikten, şerefsizlikten geçilmiyor.

Sadri ŞEnerin niye sevilmediğini bu adamın konuşmalarından çok iyi anlıyoruz. Yabancıları Ofsporda oynamazmış. Ulan Ofspordayken ne yaptın derler adama? şike yaptığını öğrendik, başka ne yaptın? Takımının şike yaptığını bilen bir başkan, eğer dürüstse gidip ihbarda bulunmaz mı? soruşturma açtırmaz mı? bu tip adamlar başarılı görülüyor ve ülkeyi yönetiyor. Allah belamı versin ne başbakanla, ne çapulcu arkadaşlarıyla oturup 3-5 kelime edemezsiniz. Bomboş insanlar, felsefik bir laflarını duydunuz mu hiç? Para içinde yüzüyorlar, bir de memleketlerini, ülkelerini satıyorlar. Biz de burda saf saf uğraşıyoruz. Çaresizlik insanı yiyip bitirir!

öyle deme büyük baskan oktay saral yaa :) otel 20 yilda bitmedi ama sorumlusu o degil, muhalefet çomak soktu sikayette bulundu ondan çalismalar durdu, oktay saral'in suçu yok yahu :)

saka bir yana, Of'un içine eden bir sahis baska da bir sey degil, Of'un gelistigini sananlar da kendini o otelin son katindan asagi atsin ;)

Taner Uykuçeken
13.04.2013, 13:19
Oktay Saral Kimdir?
Akp İSTANBUL milletvekili (TRABZON BİLE DEĞİL)
Yani her akp li gibi Tayyip Erdoğandan habersiz değil söz söylemek nefes bile alamazlar

peki
Tayyip Erdoğan kimdir?
fenerbahçenin şikesini örtbas eden, Febeli pastayı kesemeyecek kadar gözünü köreltmiş
fenerbahçenin Gizli başkanı

BAŞKADA BİR ŞEY SÖYLEMEYE GEREK YOK SANIRIM

eh derseniz İstanbul basını ve İstanbul haramilerinin taraftarı konuşuyor bende bir tarafımla gülerim :)

Emrullah
13.04.2013, 13:26
Oktay Saral'ın konuşmasını dinledim. Söylediği en doğru şey: "Trabzonspor'daki yabancıları Ofspor'da bile oynatmam."

61_Hasan_69
13.04.2013, 13:39
Ne cevap vermişiz Oktay Saral'a dahada konuşamaz.!

Trabzonspor da şike yapmıştır diyerek Trabzonspor taraftarlarını çok kızdıran Trabzonlu AK Parti İstanbul Milletveki Oktay Saral'a Trabzonspor yönetiminden tepki geldi.
13 Nisan 2013 Cumartesi 13:19

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, İstanbul Milletvekili Oktay Saray’ın açıklamalarına tepki gösterdi

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, İstanbul Milletvekili Oktay Saral’ın şok açıklamalarınada cevap vererek; "AKP istanbul Milletvekili Oktay Saral’ın medyaya yansıyan kabul edilemez sözleri elbetteki bizi üzdü. Özellikle bu süreç içinde gerek yurt içinde gerekse yurt dışında sürekli çalışma içinde olan camiamız, taraftarlarımız şikeden dolayı çalınan haklarımızı elde etmeye çalışırken bu şekildeki ifadeler camiamıza zarar verir. Sporun içinden gelen biri olarak Sn Oktay Saral’ın sözlerinde belki bir art niyet yoktur ama çok daha dikkatli konuşması gerekir. Bu Trabzonspor’un geleceği ve kazanımları açısından önemli. Biz ancak güçlerimizi birleştirdiğimiz anda büyük oluruz." dedi.

Genel sekreter Hasan Yener haber61.net’e yaptığı açıklamada dün akşamki galibiyette seyircinin büyük rol oynadığını belirterek” Taraftarımıza teşekkür ediyorum.Akşamki galibiyet onların eseri. Bu maçı bize seyirci aldı. Trabzonspor seyircisininher zaman böyle olması lazim." ifadelerini kullandı.

Genel sekreter Hasan Yener hafta başından beri Trabzonspor’a destek yağdığını belirterek” Dünkü maç bizim için önemli maçtı.Taraftara teşekkür ediyorum. Ayrıca hafta başından beri bize destek veren bakanlarımıza, milletvekillerimize, siyasi parti il başkanlarımıza, Valimize, Rektörümüze, belediye başkanımıza ,STKların başkan ve yöneticileri ile eski başkan ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Camianın bu şekilde bütünleşmesi çok güzel oldu. Ayrıca Orduspor’a da teşekkür ediyorum.Centilmence bir maç oldu. Onlarada bundan sonra oynayacakları maçta başarılar diliyorum." dedi.

arifberkay
13.04.2013, 13:41
babasi emretmis bu zat konusmus yalakalar

Sefer A.
13.04.2013, 13:43

Trabzonspor da şike yapmıştır diyerek Trabzonspor taraftarlarını çok kızdıran Trabzonlu AK Parti İstanbul Milletveki Oktay Saral'a Trabzonspor yönetiminden tepki geldi.

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, İstanbul Milletvekili Oktay Saray’ın açıklamalarına tepki gösterdi

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, İstanbul Milletvekili Oktay Saral’ın şok açıklamalarınada cevap vererek; "AKP istanbul Milletvekili Oktay Saral’ın medyaya yansıyan kabul edilemez sözleri elbetteki bizi üzdü. Özellikle bu süreç içinde gerek yurt içinde gerekse yurt dışında sürekli çalışma içinde olan camiamız, taraftarlarımız şikeden dolayı çalınan haklarımızı elde etmeye çalışırken bu şekildeki ifadeler camiamıza zarar verir. Sporun içinden gelen biri olarak Sn Oktay Saral’ın sözlerinde belki bir art niyet yoktur ama çok daha dikkatli konuşması gerekir. Bu Trabzonspor’un geleceği ve kazanımları açısından önemli. Biz ancak güçlerimizi birleştirdiğimiz anda büyük oluruz." dedi.

Genel sekreter Hasan Yener haber61.net’e yaptığı açıklamada dün akşamki galibiyette seyircinin büyük rol oynadığını belirterek” Taraftarımıza teşekkür ediyorum.Akşamki galibiyet onların eseri. Bu maçı bize seyirci aldı. Trabzonspor seyircisininher zaman böyle olması lazim." ifadelerini kullandı.

Genel sekreter Hasan Yener hafta başından beri Trabzonspor’a destek yağdığını belirterek” Dünkü maç bizim için önemli maçtı.Taraftara teşekkür ediyorum. Ayrıca hafta başından beri bize destek veren bakanlarımıza, milletvekillerimize, siyasi parti il başkanlarımıza, Valimize, Rektörümüze, belediye başkanımıza ,STKların başkan ve yöneticileri ile eski başkan ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Camianın bu şekilde bütünleşmesi çok güzel oldu. Ayrıca Orduspor’a da teşekkür ediyorum.Centilmence bir maç oldu. Onlarada bundan sonra oynayacakları maçta başarılar diliyorum." dedi.

yahu bu zirtodan korkmus yönetim, tfuuu yaziklar olsun

KÖKSAL AYDIN
13.04.2013, 13:44
Arkadaşlar Twitterda şuraya da destek verelim biraz. .TemizFutbolSevdalılarıBrükselde

Sefer A.
13.04.2013, 13:51
milletvekili olmuş ama her doğrunun her yere söylenmeyeceğni öğrenememiş. yazık !

hangi dogrular hangiiii ???

Murat'
13.04.2013, 13:56
Şu adamın adını Trabzonspor ile yan yana getirmeyin ne olur.

Başlığı değiştirsek iyi olur.

Taner Uykuçeken
13.04.2013, 14:04
yönetimin açıklaması tamamen ne şiş yansın ne kebab türünden
hem Akp yi ve başbakanı kızdırmak istemiyorlar hem de taraftarın gazını almaya çalışıyorlar
bu yüzden bile iyiki gitti bu yönetim
diyecem ama şimdi AKP nin getireceği bir başkan olma riskimiz var
off iki ucu boklu değnek

Sefer A.
13.04.2013, 14:05
yönetimin açıklaması tamamen ne şiş yansın ne kebab türünden
hem Akp yi ve başbakanı kızdırmak istemiyorlar hem de taraftarın gazını almaya çalışıyorlar
bu yüzden bile iyiki gitti bu yönetim
diyecem ama şimdi AKP nin getireceği bir başkan olma riskimiz var
off iki ucu boklu değnek

katilmamak mümkün degil :)

MuratJ
13.04.2013, 14:13
hangi dogrular hangiiii ???

akp li o. akp li olan Trabzonspor'lu aslında Trabzonspor'lu değildir. akp istesin anında en büyük aziz yıldırım hayranı ve savunucusu olabilecek potansiyeldedirler. şimdi başbakan emriyle saral denen Trabzonspor düşmanı, Trabzonspor üzerinde emellerini açıkça itiraf edince yavaştan kendisine katılmaya başlayacaklar. şehirde bunlar daha fazla olduğu için Trabzon şikecilerin safında yer aldı bu süreçte. Trabzonspor'un arkasında Trabzon bile yok bu süreçte.

saral denen adam emellerini açık etmiştir. Trabzonspor'u bitirilmesi yok edilmesi değersizleştirilmesi gereken bir olgu olarak gördüklerini açık etmiştir. Trabzonspor'u sıradanlaştırmak için ellerinden geleni yaptıklarını açıkça göstermiştir. bunlara gereken tepkiyi vereceğine bunların adamı olan Trabzon şehri bu süreçte şikecilerin safındadır. bir kere olsun tepki verebilseydik be. çıkıp anamızı sövse bu adamlar yine bu olacak en fazla eminim!

Berkedogan
13.04.2013, 14:18
elbet birgün o koltuktan inecekler .

memozcan
13.04.2013, 14:22
varsa bu adamın üyeliği falan hemen ihraç edilmeli.. ve kendisine yasa gereği dava açılması lazım..

Sefer A.
13.04.2013, 14:29
akp li o. akp li olan Trabzonspor'lu aslında Trabzonspor'lu değildir. akp istesin anında en büyük aziz yıldırım hayranı ve savunucusu olabilecek potansiyeldedirler. şimdi başbakan emriyle saral denen Trabzonspor düşmanı, Trabzonspor üzerinde emellerini açıkça itiraf edince yavaştan kendisine katılmaya başlayacaklar. şehirde bunlar daha fazla olduğu için Trabzon şikecilerin safında yer aldı bu süreçte. Trabzonspor'un arkasında Trabzon bile yok bu süreçte.

saral denen adam emellerini açık etmiştir. Trabzonspor'u bitirilmesi yok edilmesi değersizleştirilmesi gereken bir olgu olarak gördüklerini açık etmiştir. Trabzonspor'u sıradanlaştırmak için ellerinden geleni yaptıklarını açıkça göstermiştir. bunlara gereken tepkiyi vereceğine bunların adamı olan Trabzon şehri bu süreçte şikecilerin safındadır. bir kere olsun tepki verebilseydik be. çıkıp anamızı sövse bu adamlar yine bu olacak en fazla eminim!

malesef durum bu renkdas, ne anlatsak bos ;) bu tip üyelerin de birileri tarafindan görevlendirdigini düsünüyorum ben sahsen....
neyse ki ceza yedirdim ona, gerçi çizilmesi lazim ama neyse onun da zamani gelecektir, böyle rezil üyelerin oldugu bir forum olmamali burasi, sike yaptigimizi vurgulayan bunu ispatlayamayan nedir takdiri sana birakiyorum :)

Doğukan Uçan
13.04.2013, 15:42
akp li adamdan ne beklersin makarna kömür bedava oylar gelsin

İlker Yazıcıoğlu
13.04.2013, 15:52
Hep söylüyorum.Hayvan artığı olmaya değmeyecek adamların zamanında pohpohlanmasının sonucudur bugün yaşadıklarımız.

Sibel
13.04.2013, 16:01
Hasan Yener konuşmasa daha iyiydi.
Üzülmek nedir ya?
Art niyet yoktur he. Bravo.

uzungöllü
13.04.2013, 16:17
http://trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=13322#Icerik

kulüpten el-cevap !!!

Sibel
13.04.2013, 16:17
Milletvekili Oktay Saral'ın kulübümüzle ilgili kamuoyuna yansıyan açıklamalarını büyük bir üzüntüyle ve esefle öğrenmiş bulunmaktayız. Trabzonspor Kulübü'nün haklılığı adli makamlarca kabul edilmiş davasına gölge düşürmeye yönelik böylesi söylemler İstanbul Milletvekili olsa da Trabzon kökenli bir siyaset adamına yakışmamaktadır. Kulübümüz kurulduğu tarihten bu yana Türkiye liglerindeki mücadelesini onuruyla sürdürdüğü gibi, elde ettiği başarıların hiç birinde en küçük şaibeye sebebiyet verecek leke bulunmamaktadır. Gerçekler ortadayken Oktay Saral'ın kendi kulübünde yöneticilik dönemlerinde yaptıklarını Trabzonspor Kulübü'yle özdeşleştirme çabalarının hiç bir inandırıcılığı bulunmamaktadır. Bu vesileyle kulübümüzün üyesi olan ancak üyelik sorumluluğunu 3 yıldır yerine getirmeyen Oktay Saral'ı söylemleri nedeniyle kınıyor, ifadelerini kamuoyu önünde düzeltmeye ve camiamızdan özür dilemeye davet ediyoruz.

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=13322#Icerik

Ömer Faruk61
13.04.2013, 16:36
Ancak boş boş konuşuyoruz burada...Birlik olup yakıp yıkabiliyor muyuz? Tepki verebiliyoruz bu şahsa...Yaptıysak ispatla ve cezasını ver küme düşür arkadaş....

artvints
13.04.2013, 16:44
bizi dünyaya tanıtan, reklam nasıl oluru baştan yazdıracak, her trabzonlunun paylaşabileceği bir ortak değeri biz 61 i kutsadık diye açıklamak nedir allah aşkına.bunu duyan da her hafta 61 heykelinin önünde tapınıyoruz zanneder tövbe estağfrllah...

Oğuz ZEYTİN
13.04.2013, 16:54
Milletvekili Oktay Saral'ın kulübümüzle ilgili kamuoyuna yansıyan açıklamalarını büyük bir üzüntüyle ve esefle öğrenmiş bulunmaktayız. Trabzonspor Kulübü'nün haklılığı adli makamlarca kabul edilmiş davasına gölge düşürmeye yönelik böylesi söylemler İstanbul Milletvekili olsa da Trabzon kökenli bir siyaset adamına yakışmamaktadır. Kulübümüz kurulduğu tarihten bu yana Türkiye liglerindeki mücadelesini onuruyla sürdürdüğü gibi, elde ettiği başarıların hiç birinde en küçük şaibeye sebebiyet verecek leke bulunmamaktadır. Gerçekler ortadayken Oktay Saral'ın kendi kulübünde yöneticilik dönemlerinde yaptıklarını Trabzonspor Kulübü'yle özdeşleştirme çabalarının hiç bir inandırıcılığı bulunmamaktadır. Bu vesileyle kulübümüzün üyesi olan ancak üyelik sorumluluğunu 3 yıldır yerine getirmeyen Oktay Saral'ı söylemleri nedeniyle kınıyor, ifadelerini kamuoyu önünde düzeltmeye ve camiamızdan özür dilemeye davet ediyoruz.

Üzüntü mü? Bir hadsizin hezeyanları için mi üzüleceğiz? Sadece öfkeliyiz! Bu öfke bir gün öyle bir patlayacak ki; ne şikecilerin stad yakmasına benzeyecek, ne başkalarının soytarılıklarına... Gün gelecek, bizim çektiğimizi, bize çektirenlere misliyle yaşatacağız (en azından benim şahsi andımdır).

Öyle kuru kuru laf olsun diye özürle geçiştirilemeyecek bir halt yemiş. O ki kulüp üyesi, yok mu senin disiplinin, yaptırımların, üyelikten düşürme işlemin...

erolizmts
13.04.2013, 17:36
Amerika'nın "vitrin politikası" vardır. Misal eğer bir islam ülkesini bölmek/parçalamak gibi bir düşüncen varsa ve islam kamuoyu'nu kafalamayı düşünürsen vitrine bazı kişileri koyarsın. BU kişiler kamuoyunda en dindar bilinen insanlar olur mesela. Onları vitrine koyar ve konuşturursun. Sen söylemezsin ama ona söyletirsin. Doğal olarak o islam kamuoyu "bunlar diyorsa doğrudur" psikolojisine girer zaten. Her 10 kişiden 2-3 kişiyi inandırsan yeterlidir. Çünkü zaman geçtikçe o sayıyı artıracaksındır zaten. Trabzon'lu bir bakan ve milletvekilinin açıklamaları da bu politikaya benziyor. Bu sözleri bir Fenerbahçe'li gazeteci, milletvekili veya bakanı söylese doğal olarak "hadi len ordan" der geçersin. Ama daha inandırıcı olmak istiyorsan birilerine bu tip şeyleri söylettireceksin. Vitrine Trabzon'lu/Trabzonspor'luları koyacaksın. Sen söylemeyeceksin ama söylettireceksin. Trabzonspor kamuoyun'da her 10 kişiden 2'sini kafalasan şimdilik yeter. Çünkü süreç uzadıkça 2 kişinin yanına bir üçüncüyü de ekleyebilirsin. O yüzden bu milletvekilinin yaptığı şey de taşeronluktur. İçeriden yıkıyor başka birşey değil. Trabzonspor'un en büyük sorunuda bu sanırım. Yıkıcıların genelde içeride olması..

Badaloğlu
13.04.2013, 18:11

Hasan Yener, Allahını seversen hiç konuşma yaa... Bu nedir ya... Acaba milletvekili alınır mı? diye kelimeleri özenle seçiyor adam. Görevinin hakkını ver. Karşındaki kim olursa olsun senin görevin Trabzonspor'un hakkını korumak olmalı. Oktay Saral üzerinden , Faruk Özak'a, Erdoğan Bayraktar'a ve dolayısiyle iktidara yalakalık yapmak senin görevin değil, yakışmıyor...

Ne demek oktay Saral'ın sözlerinde bir art niyet yok! Bunları söyleyen padişahta olsa söyleyen adamı ispata davet edeceksin, bu iddialarını ispatlamıyorsa müfterisin, sahtekarsın diyebiliyormusun? Camiamızı üzmüş, camiamıza zarar verirmiş, güçlerimizi birleştirmeliymişiz... Ne gücü birleştirmesi adamlar Fener'le güçlerini birleştirmişler zaten sen neden bahsediyorsun? Töbe töbeee...

Azıcık çaplı bir adam Trabzonspor'da ne zaman göreve gelecek? çok merak ediyorum...

devran
13.04.2013, 18:11
bu adamın evini bulup önünde toplanmalıyız

Mehmet Fatih Silik
13.04.2013, 18:33
Peygamber Efendimizin hani gecen bi hadisi vardi...onu nerde bulabilirim...Face hesabima ekleyecektim

ÜNAL
13.04.2013, 18:35
Siyaset uğruna memleketinin değerlerini görmezden gelen kişilerde ne samimiyet ararım ne de bir fayda.

aksamvakti
13.04.2013, 19:12
... diye bir site var dediklerine gore en fazla zıyaret edılen siteymiş.. Daha bu milletvekili hakkında haber yapmadı bile cok merak ediyorum acaba niye..
Bilen bilgisi olan var mı eger art niyetliyseler daha gırmıcem bu siteye

Badaloğlu
13.04.2013, 19:42
... diye bir site var dediklerine gore en fazla zıyaret edılen siteymiş.. Daha bu milletvekili hakkında haber yapmadı bile cok merak ediyorum acaba niye..
Bilen bilgisi olan var mı eger art niyetliyseler daha gırmıcem bu siteye

Sitenin sahibide, siteside kendi gibi yalan dolanlar doludur... Bu sitenin ismi dahi bmn'de geçmez. Kendisini siyasetçilere yalakalık yapmaya adamış bir adam. Onlar sayesinde para kazanıyor.

Böyle bir anlayıştan nasıl olurda bu açıklamalar aleyhine bir haber beklersiniz? Kusura bakmayın ama çok safmışsınız... Size tavsiyem, o siteye giripte boşa zaman harcamayın, boş yerede sitenin reytingine katkıda bulunmayın...

winner
13.04.2013, 19:44
Az bile demiş...

İktidara yaranmak için ya da gazabına uğramamak için şike sorumlusu olarak başbakanın adını zikredemeyenler(bütün Türkiye bunu bildiği halde),siyasilere tepki verdik şovu için gariban muhalefeti hedef alanlar, başkasına yüreği yetmeyenler şimdi bu lafları da yutacaklar...

İktidar ve milletvekilleri, onları hala destekleyen Trabzonspor taraftarına ya da iktidarın sorumluluğunu muhalefetle paylaştırmaya çabalayanlara ne yapsa azdır...

Gerçeği görsün herkes.... bu işte akp ve başbakan dışında sorumlu yoktur boşuna herkese tepki gösterip bu çaresizliğin bir parçası olmayın...

aksamvakti
13.04.2013, 19:45
Sitenin sahibide, siteside kendi gibi yalan dolanlar doludur... Bu sitenin ismi dahi bmn'de geçmez. Kendisini siyasetçilere yalakalık yapmaya adamış bir adam. Onlar sayesinde para kazanıyor.

Böyle bir anlayıştan nasıl olurda bu açıklamalar aleyhine bir haber beklersiniz? Kusura bakmayın ama çok safmışsınız... Size tavsiyem, o siteye giripte boşa zaman harcamayın, boş yerede sitenin reytingine katkıda bulunmayın...

Bende kısa bır zamandır o siteye bakıyorum dıkkatımı cektı haber yapmaması kınamayı bıle vermediler.. Eyvallah saolsn..

Ilelioglu
13.04.2013, 19:48
Hasan Yener art niyet yok diyor. Senin Trabzonspor Kulübünde isin ne git gir Siyasete.

..

Faruk UYSAL
13.04.2013, 20:29
Şunu anlayamıyorum: Bazı kişiler var, ne zaman Trabzonspor aleyhinde konuşacaklar ya da olumsuz işler içerisinde olacaklar ise söze nedense ya, “Benim annem de Trabzonlu” (Sinan Engin, Belözoğlu, Bülent Uygun vb) ya da “Ben de Trabzonsporluyum” (Oktay Saral, Erdoğan Bayraktar vb) diyerek söze başlıyorlar. Kardeşim işin içerisine annenizi ya da Trabzonspor’umuzu karıştırarak kıvırmaya çalışmayın… Açıkça, mertçe “Biz Trabzonspor’u sevmiyoruz, hatta nefret ediyoruz” deyin ki nazarımızda bir inandırıcılığınız, çok az da olsa bir saygınlığınız olsun.

artvints
13.04.2013, 20:41
Şunu anlayamıyorum: Bazı kişiler var, ne zaman Trabzonspor aleyhinde konuşacaklar ya da olumsuz işler içerisinde olacaklar ise söze nedense ya, “Benim annem de Trabzonlu” (Sinan Engin, Belözoğlu, Bülent Uygun vb) ya da “Ben de Trabzonsporluyum” (Oktay Saral, Erdoğan Bayraktar vb) diyerek söze başlıyorlar. Kardeşim işin içerisine annenizi ya da Trabzonspor’umuzu karıştırarak kıvırmaya çalışmayın… Açıkça, mertçe “Biz Trabzonspor’u sevmiyoruz, hatta nefret ediyoruz” deyin ki nazarımızda bir inandırıcılığınız, çok az da olsa bir saygınlığınız olsun.

ben aslında sizdenim kandırmacası, bilinçli yapmıyorlar.hatta kendilerini ordan ele veriyolar.bilinçli olsalar bu şekilde bir cümle kullanmazlar zaten.beni kızdıran tarafı da o, hem aptal olacaksın hem de insanları oyalamaya falan çalışacaksın.cin olmadan adam çarpmak deyimi böyle durumlar için kullanılıyor heralde.

İlker Gazioğlu
13.04.2013, 20:55
"Bu vesileyle kulübümüzün üyesi olan ancak üyelik sorumluluğunu 3 yıldır yerine getirmeyen Oktay Saral'ı söylemleri nedeniyle kınıyor, ifadelerini kamuoyu önünde düzeltmeye ve camiamızdan özür dilemeye davet ediyoruz"

Bu adama denecek tek söz git aidatını öde . Yıllık aidat 60 TL , 3 yıl 180 TL.

SEDER
13.04.2013, 21:00
haber61 dost mu düşman mı belli değil.. bu haberi ulusala servis eden haber61 dir. bu kadar saf bir yerel haber sitesi olamaz..

emre duman
13.04.2013, 21:07
tepki vermiyoruz artık sadece sanaldan atıp tutuyoruz boş bir kazan gibi olduk yazık bu takımı bitirecekler tayyibin memleketi rize herşeyi yapıyor ztn tayyip sayesinde

metehan
13.04.2013, 21:09
Oktay Saral'ın açıklamalarından aldığım mesaj : Yakında bu konuda FB aleyhine bir gelişme olabilir :) TSlular tekrardan kupa diye tutturmasınlar diye konuşturulmuştur. Ellerinde birşey yok, durup durup kasedi başa sarıyorlar : "Herkes yaptı!" :) Daha önce de yazmıştım, torba modeli bu. Suçlu suçsuz herkesi torbaya doldur, suçlular arada kaynasın !

macka61
13.04.2013, 21:20
federasyon ve savcılık bu açıklamayı ihbar kabul edip dava açmalı adam şike yaptım diyor kulüpte tazminat davası açmalı ve son olarak fenerlilere imreniyorum adamlar nasıl birlik oluyor biz hep içimizden vuruluyoruz

Hotaman
13.04.2013, 21:27
3 tane nöronla yaşayan bir adamın yüzde elli oy alan bir partinin milletvekili olması icabet, kimse bu ülkede adalet ve kalkınma beklemesin.

Sadri Şener'in mücadelesi Fenerbahçe ile değil, tüm Türkiye'yleydi. Kazanması mümkün değildi, kazanamadı da zaten.

jojuk
13.04.2013, 21:41
http://www.takaonline.com/wp-content/uploads/2013/04/oktay-saral.jpg (http://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=oktay+saral&source=images&cd=&cad=rja&docid=CVxbpJkRRgOM6M&tbnid=JIhYzO3sLaO9CM:&ved=&url=http%3A%2F%2Fwww.takaonline.com%2Fofsporda-oynayamazlar.html&ei=a6ZpUYncJIO8PZ3RgNAJ&bvm=bv.45175338,d.ZWU&psig=AFQjCNF2VrM_nBne5OjGTDClZY69dYtRIg&ust=1365964779869296)
ayrıca oktay saral TRABZONSPORLU futbolcular için bir tanesi bile ofsporda oynuyamaz dedi ...

jojuk
13.04.2013, 21:42
http://www.trabzondanhaber.net/Upload/Haberler/oktay-saral-sikeye-bulasmayan-takim-yok-13042013084322.jpg (http://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=oktay+saral&source=images&cd=&cad=rja&docid=yTbPUyMb573DwM&tbnid=6HW2wTrjtnbTIM:&ved=&url=http%3A%2F%2Fwww.trabzondanhaber.net%2F&ei=a6ZpUYncJIO8PZ3RgNAJ&bvm=bv.45175338,d.ZWU&psig=AFQjCNF2VrM_nBne5OjGTDClZY69dYtRIg&ust=1365964779869296)
BİZ TRABZONSPOR OLARAK BİZDE ŞİKE YAPTIK DEDİ

jojuk
13.04.2013, 21:43
http://www.eyupgazetesi.com/images/haberler/trabzonlu_vekilden_sok_iddia_biz_sike_yaptik_trabz onsporda_yapti_h25324.jpg (http://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=oktay+saral&source=images&cd=&cad=rja&docid=D9BbJmwwCV0wmM&tbnid=41q_dZz_z5gOSM:&ved=&url=http%3A%2F%2Fwww.eyupgazetesi.com%2Fsiyaset%2F trabzonlu-vekilden-sok-iddia-biz-sike-yaptik-trabzonsporda-yapti-h25324.html&ei=a6ZpUYncJIO8PZ3RgNAJ&bvm=bv.45175338,d.ZWU&psig=AFQjCNF2VrM_nBne5OjGTDClZY69dYtRIg&ust=1365964779869296)

ibrahim
13.04.2013, 21:45
Bizim yönetimin yedek üyelerinden Olcay Saral kardesi falanmi oluyor?

sanatik
13.04.2013, 21:45
Aslinda bize sunu söylemeye calisiyor: "BİZ AKPARTi OLARAK BİZDE ŞİKE YAPTIK DEDİ "

Esas Hirsizligi siz yapdiniz. Simdide oy icin yalakalik yapip Temizleride kendi pisliginiz gibi görüyorsunuz.

Yalakaliga devam.

jojuk
13.04.2013, 21:46
http://www.haberpolitik.net/upload/Image/TALEBEEE/1365794808_17_trb_sikee.jpg (http://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=oktay+saral&source=images&cd=&cad=rja&docid=h5lSxwYi5ag31M&tbnid=eaYrJMh-82NonM:&ved=&url=http%3A%2F%2Fwww.haberpolitik.net%2Fyolcu-ucagi-denize-dustu-172-yolcu-kurtuldu_haberi_77672.html&ei=a6ZpUYncJIO8PZ3RgNAJ&bvm=bv.45175338,d.ZWU&psig=AFQjCNF2VrM_nBne5OjGTDClZY69dYtRIg&ust=1365964779869296)

BENCE BUNU KONUŞTURAN

http://4.bp.blogspot.com/-PmxP-RVGbUw/TbUfF9BFmfI/AAAAAAAAAKA/ePxT4Hdaerk/s1600/alexxxxx_4A0WU.jpg (http://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=tayyip+erdo%C4%9Fan+fenerbah%C3%A7e&source=images&cd=&cad=rja&docid=wzDqUXacCcxXMM&tbnid=X_mNOkQyIbS2RM:&ved=&url=http%3A%2F%2Ftrabzonsporhaberleri.blogspot.com %2F2011_04_01_archive.html&ei=wKdpUYq2F4nfOvjTgbAP&psig=AFQjCNE0u9a65i3ioFVn5Wrv7q4r8QDN9w&ust=1365965120761366)

sanatik
13.04.2013, 21:47
baska bir takima söylense bunlar yönetimleri yerle bir eder bunu ama bizde yine sus pus sanki hicbirsey olmadi.

yoksa yönetim aciklama yapdi ve ben farketmedim ? Nasil bir aciklama olacak o ? Öyle bir aciklama yaparsinki aya kadar duyulur cunkü seni sucluyorlar !!!

jojuk
13.04.2013, 21:56
http://3.bp.blogspot.com/-8iNTEFOFdIg/UDP7uibbDNI/AAAAAAAAACw/Yh50JQev4LQ/s1600/fener_tayyip-erdogan.jpg (http://sessizazinlik.blogspot.com/2012_11_01_archive.html)

jako13
13.04.2013, 22:00
Önümüz yerel seçim...! Sandıkta gereğini yapın. Göreyim ne kadar delikanlı ne kadar adamsınız !!!

Not: Oyumu Bursa da kullanacağım gereğini yapacağım. Kim hırsızın yanında ise onun karşısında olacağım

Serdar A
13.04.2013, 22:14
Trabzonda(ve yurt genelinde) vekil seçilebilme , belediye meclisine girme , klüp başkanı olma gibi kamusal yetki alanlarına ulaşmak için -istisnalar kaideyi bozmaz- ne kriterlere sahip olunması gerektiğini bir çoğumuz biliyoruz . Millet vekilleri yerel vaadlerle mi oy alıyor sanki ... Ben x belediyesinde bir başkan adayı hatırlıyorum mesela, kriterleri tutmadığı için bacağından vurulan .

Bu adamları biz seçiyoruz . Senin komşunun rey attığını beğenmiyorsun , diğer yandan istanbul bilmem kaçıncı bölgede aman oy yabancıya gitmesin diye aynısını yapıyorsun . Neticede hepimiz değil ama genelimiz bu feodal demokrasinin bir parçası .

Oktay beyin yetişme koşulları partisinin ideolojik çekirdeğinden sayılır . Onun algı dünyasında gerçekler o şekilde tezahür etmiş . Bir insanın vekil olabilmesi , beraberinde insaflı adil bir adalet tartısı memleketini algılayabilecek kadar asgari bir empati becerisini garanti etmez . Etmiyor işte ...

memozcan
13.04.2013, 23:23
bu adam of'a ne katmış hiç bilgim yok ama istanbula bişey katamayacağı malum.. ceketimi assam milletvekili seçilir zihniyetinin bir tezahürü olsa gerek.. kimse de demez mi of belediye başkanı hangi hakla istanbul milletvekili seçiliyor? ince ayarcı bakan istanbulda tepki göreceği için trabzona kaydırıldı, trabzondan da of kontenjanı tek vekillik olduğundan of belediye başkanı istanbula milletvekili oldu.. hey allahım istanbullular demez mi of nere istanbul nere?

İlyas Özdemir
13.04.2013, 23:24
el birliğiyle bir güzel satışa geldik arkadaşlar milyonlarca kez lanet olsun

metehan
13.04.2013, 23:47
Oktay Saral örneği üzerine bir hatırlatma yapmakta fayda var. "TS, 2010-2011 sezonunun şampiyonudur" diyemeyen TSlu değildir, bu kadar net !

hyasin61
14.04.2013, 00:06
Bu oktay saral basbakanın en buyuk yalakalarından bırısıymıs zaten bu sayede vekıl olabılmıs

bordox
14.04.2013, 00:12
Öpmüştür başbakan bunu en derin duygularla,gülücükler açmıştır umarım.

hodlu
14.04.2013, 00:26
Birilerinin borozanlığını yapan bu tipleri ciddiye almaya değmez. saral efendi reklam yapacaksan git saracoğlunda yap....

talsuv61
14.04.2013, 00:30
Trabzon şehrinin Trabzonsporun yüzünden hep geri kaldığını
Satılmış herif, Trabzonspor olmasa ,Türkiyede Trabzonu duyan olacak mıydı ????

bach72
14.04.2013, 00:33
Şikeyi ve şikecileri koruyan ve kollayan her üç partide sandıkta falan gömülmeyecek.Hemen hemen bir önceki seçimlerde Trabzonda aldıkları oyları yine alacaktır.Hatta mv Oktay Saral Of belediye başkanlığına adaylığını koysun yine rakibine fark atarak seçilecektir.Acı ama gerçek olan bu.Haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı tepki koymak için" bilinç" gerekiyor ve maalesef bu kentimizin önemli bir çoğunluğunda yok.

Kader KORELİ
14.04.2013, 00:40
Trabzonsporlu demesinler bu ibneye. Ne halt olduğu ortada.

Mustafa Ayazoğlu
14.04.2013, 00:40
Trabzonspor'un şike yaptığı maç ?

hangi maçtır, söylemeyen namerttir.

metehan
14.04.2013, 01:14
Trabzonspor'un şike yaptığı maç ?

hangi maçtır, söylemeyen namerttir.
Sanırım 2011 sezonunu değil de çok daha eskileri kastetti, şimdi "Öyle demedim" diyormuş ama zorlasak ikinci lig günlerimize de gidebilir bu iş :) Ne olursa olsun, böyle bir açıklamanın mazereti olamaz !

trapesus
14.04.2013, 01:17
"Kendisinin de Trabzonsporlu olduğunu söyleyerek söze başlayan Saral “ Tabi bizde önce Trabzonsporluyuz, bizde bu durumdan sizin kadar çok üzüntü duymasam da duyuyorum tabi, 2010-2011 sürecinden, bu sürecin katmerli olarak büyümesinden bende üzüntü duyuyorum ama , bir üzüntü duyduğum şey de kusura bakmayın ama biz futbolu ilahlaştırdık” dedi.

Trabzon şehrinin Trabzonspor’un yüzünden hep geri kaldığını, Trabzon’da çok garip şeyler yaşandığını ifade eden Oktay Saral “hiçbir ilin plakası kutsanmaz ama biz 61’i kutsadık , Bordo Mavili renklerden başka renk görmüyoruz, onu da kutsadık. “ şeklinde ifadelerde bulundu."

61'i kutsayıp futbolu ilahlaştıran arkadaşlara sesleniyorum. Kutsayıp ilahlaştırmanız gereken şeyi bilmiyorsanız, aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

http://www.milliyet.com.tr/erdogan-icin-2-rekat-sukur-namazi/siyaset/sondakika/06.02.2010/1195563/default.htm

Erdoğan için 2 rekat şükür namazı

11:36 | 06 Şubat 2010

Türkiye, AKP’nin eski Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser’in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı peygambere benzeten sözlerinin yarattığı siyasal gerilimi yaşarken Trabzon’un Of ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Oktay Saral, Erdoğan için her gün 2 rekat şükür namazı kılınması çağrısında bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, konuyla ilgili yorum yapmazken Diyanet yetkilileri ve müftüler dinde böyle bir şeyin yerinin olmadığını vurguladı.

Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; AKP Of İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Saral, Ergenekon soruşturmasının ülkeye yapılan en büyük hizmet olduğunu savundu.

Saral, “Bugüne kadar halkın iktidarı olamadı. Bir defa oldu. O da 28 Şubat’ta alaşağı edildi. Bugün gücünü halktan alan bir iktidarımız var. Bu iktidar önceki dönemlerde olduğu gibi, oylarını aldığı halkına sırtını dönmüyor” dedi.

Erdoğan için her gün 2 rekat şükür namazı kılınması çağrısında bulunan Saral, “Amerika’dan bile korkmayan, kimseyi takmayan İsrail, ilk defa Türkiye’den özür diledi. Allah, Başbakanımızı bizim başımıza nasip ettiği için her gün iki rekat şükür namazı kılmamız gerekir. Türkiye, İslam dünyasının lideri konumunda. Türkiye kabuğunu kırdı, artık dünyaya yön veren bir ülke konumuna geldi” diye konuştu.

Trabzon Müftü Yardımcısı Zeki Aksoy ise kişiler için şükür namazı kılınamayacağını söyledi. Aksoy, şükür namazının kurban kesildikten sonra ya da bir işi olan insanın şükretmek için kılabileceğini ve sadece Allah rızası için yerine getirilebileceğine dikkat çeken Aksoy, “Kişi için ne şükür ne de başka namaz olmaz, kurban kesilmez. Kişiler için kesilen kurban yenilmez. Hepsi Allah için, Allah rızasına yapılır. Ancak yapılan işin sevabı kişilere gönderilebilir” dedi.

Dinde yeri yok

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu ise konuyla ilgili sorulara “Böyle gündelik, medyatik açıklamalarla ilgili değerlendirme yapmayız, bizim işimiz çok daha kapsayıcı ve önemli” diye yanıt verdi.

Saral’ın sözleri ve Erdoğan için yapılan “Peygamber” benzetmesini değerlendiren Diyanet ve Vakıf Emekçileri Sendikası (DİVES) Başkanı Lokman Özdemir, “Böyle bir yaklaşım olmaz, öyle peygamber yerine koydurma, şükür namazı kıldırma İslamda yoktur. Böyle bir yakıştırma haramdır. Bu tür yaklaşımlar İslam dinine hakarettir. Kim böyle bir yaklaşımda bulundu ise insanlar için, politikacılar için şükür namazı kılınması çağrısı yapıyorsa, böyle bir yaklaşımda bulunursa biz bunu kınıyoruz” dedi.

Recep Orhan
14.04.2013, 01:18
arkasına teneke bağlayıp kulüp yöneticiliğinden kovmazsa yönetime de yazıklar olsun

Sefer A.
14.04.2013, 01:26
Hep söylüyorum.Hayvan artığı olmaya değmeyecek adamların zamanında pohpohlanmasının sonucudur bugün yaşadıklarımız.

:alkış:

Sefer A.
14.04.2013, 01:36
Az bile demiş...

İktidara yaranmak için ya da gazabına uğramamak için şike sorumlusu olarak başbakanın adını zikredemeyenler(bütün Türkiye bunu bildiği halde),siyasilere tepki verdik şovu için gariban muhalefeti hedef alanlar, başkasına yüreği yetmeyenler şimdi bu lafları da yutacaklar...

İktidar ve milletvekilleri, onları hala destekleyen Trabzonspor taraftarına ya da iktidarın sorumluluğunu muhalefetle paylaştırmaya çabalayanlara ne yapsa azdır...

Gerçeği görsün herkes.... bu işte akp ve başbakan dışında sorumlu yoktur boşuna herkese tepki gösterip bu çaresizliğin bir parçası olmayın...

yok ya öyle deme akp chp mhp 3ü de ayni oranda sorumluymus :)

gabriel omar
14.04.2013, 01:41
yok ya öyle deme akp chp mhp 3ü de ayni oranda sorumluymus :)

Hepsi yerin dibine girsin.Biri büyük şeytan ötekiler de küçük şeytan.Ama en nihayetinde hepsi şeytan.Onlar da iktidar da olsaydı tutumları çok farklı olmazdı.

Sefer A.
14.04.2013, 01:52
Sükür namazi kilalim diyor bosbakan için
sonra da 61'i kutsadik diye bizi suçluyor

hay ben senin olmayan beynine kalin kafanaaa

Mustafa Ayazoğlu
14.04.2013, 02:13
T.C kaldıralım, Kürdüm , kökenim Türk değil , Trabzonspor şike yapmıştır, Fenerbahçe temizdir.

Bunları söyleyen millet vekili olcak en kötü akil olur

Ilelioglu
14.04.2013, 02:19

... Bu vesileyle kulübümüzün üyesi olan ancak üyelik sorumluluğunu 3 yıldır yerine getirmeyen Oktay Saral'ı söylemleri nedeniyle kınıyor, ifadelerini kamuoyu önünde düzeltmeye ve camiamızdan özür dilemeye davet ediyoruz.

..

Sefer A.
14.04.2013, 03:30
T.C kaldıralım, Kürdüm , kökenim Türk değil , Trabzonspor şike yapmıştır, Fenerbahçe temizdir.

Bunları söyleyen millet vekili olcak en kötü akil olur

hahahahhh çok iyiydi bu yaa begendim :D :)

harbiden :alkış:

Türkiye ve Trabzon'un T'si alfabeden kaldirilsin derseler sasmam :)
nasil olsa x q w harflerini dahil ederiz abecemize, açigi kapatirlar ;)

Travelair
14.04.2013, 09:28
antu'da böyle durumlarda "Sandıkta görüşürüz" başlıkları açılır. Biz de açabilsek daha etkili oluruz.

cyberentalpi
14.04.2013, 10:15
Şikeyi ve şikecileri koruyan ve kollayan her üç partide sandıkta falan gömülmeyecek.Hemen hemen bir önceki seçimlerde Trabzonda aldıkları oyları yine alacaktır.Hatta mv Oktay Saral Of belediye başkanlığına adaylığını koysun yine rakibine fark atarak seçilecektir.Acı ama gerçek olan bu.Haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı tepki koymak için" bilinç" gerekiyor ve maalesef bu kentimizin önemli bir çoğunluğunda yok.

işte bu şekilde hedefi bölerek bir yere varılmaz

mhp ve chp taraf olmustur ama açıkça şunu diyebilmeliyizz

Trabzonspor un hakkkını Ak Parti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yemistir. Digerleri sadece taraf olur elinden bir sey gelmez.

Ts yi 50 milyon aldi diye ortalık ayaga kalkıyor. O para Ts nin anasının ak sütü gibi hakkı idi.

hak ettigi digerleri nereye gitti
1- Su ana kadar kaç futbolcusunu kaybetti.
Burak tan zararı en az 5 milyon
selcuktan en az 10 milyon
egemenden 3 milyon

sampiyonluk primleri , reklam ve sponsor gelirleri, bir sonraki sezon kadrosunu kaybetmese sampiyon olacagi dusunun en az kaybı ne kadar

Cihan Kibar
14.04.2013, 10:16
Şimdi bu adam şehirden bu kadar tepki gördü ama bi daha ki seçime Trabzon'dan aday olsun yine milletvekili olacaktır daha keskin ve sert bi tutum içinde olmalıyız.

Bera B.
14.04.2013, 12:47
Bu forumda siyaset konuşmak neden yasak zaten anlamış değilim. Gırtlağına kadar siyasete batmış bir futbol anlayışında neden konuşalım? Sanattan mı?

Kim tepki verecekse versin, sandık protestosu için bir başlık açılmalı bence de. Aralarda kaynayacak mesajlar yazarak olmuyor maalesef.

zaferyıldız
14.04.2013, 13:03
etrafımıza bakalım adam trabzonlu ve trabzonsporlu ama
takım top oynamıyor başkasına laf etmeye gerek yok
şenol hocada iş yok ne hakemi, federasyonu
tolunay da bu işi bilmiyor başkasına suç aramayalım takım kötü
başbakan ne yapsın sadri şener sattı takımı hükümetin suçu ne ?
................
bu ve benzeri yüzlerce cümleyi etrafımızdaki hemşehri ve renkdaşlarımızdan duyuyoruz ,her gün!
bu ülke de hırsızın suçu yok?
ama evi çalınan ev ahalisi hep birbirini suçluyor ve hepsi suçlu!..
yapacak bir şey düşünemiyorum bu kafayla trabzon ezik bir şehir (herşeyiyle) olma yolunda son sürat ilerliyor ...
hep söylüyoruz ts olmayınca anlayacak trabzonlu bir nanesi olmadığını

Kaan
14.04.2013, 13:51
Bu forumda siyaset konuşmak neden yasak zaten anlamış değilim. Gırtlağına kadar siyasete batmış bir futbol anlayışında neden konuşalım? Sanattan mı?

Kim tepki verecekse versin, sandık protestosu için bir başlık açılmalı bence de. Aralarda kaynayacak mesajlar yazarak olmuyor maalesef.

Katılıyorum. Hatta bence anket de düzenlensin kim kime oy verecek... İçimizdeki hainleri görürüz böylece. :)

BOZOHAN
14.04.2013, 15:36
"bir lafa bakarım lafmı diye bir söyleyene bakarım adammı diye." mevlana

fazla gerilmeyin beyler boşverin adama laf söylenir.....

alper*
14.04.2013, 16:22
zSCA68T86IM

ofluoglu
14.04.2013, 16:39
yazık cok yazık ! ihanet ... kimlik kartından trabzon'u kaldırsın..

Emrullah
14.04.2013, 17:01
zSCA68T86IM

Eeee buradaki şok sözler nerede anlamadım? Ne var söylediklerinde?

Emirhan Makul
14.04.2013, 17:04
Karakter meselesi, haysiyet meselesi, şeref meselesi, bunlar var mı yok mu yorumlarınıza kalmış.

Tuğrul
14.04.2013, 17:48
Trabzon şehrinin gelişmesine, TS kulübünün engel olduğunu iddia ediyor.

İyi de sana demezler mi sen yatırım yaptında, hizmet ettin de buna TS mu mani oldu. Haddini aşan bir açıklama olmuş. fener, bjk ve gs İstanbul ilinin gelişmesine, ilerlemesine pranga olmuyor. TS oluyormuş.

16. ağır ceza mahkemesi TS'u aklamış sen kalkmış camiamızı suçluyorsun. Herkes şike yaptı ne olacak gibisinden hezeyan dolu ifadeler kullanarak şike'yi meşru kılmak istiyorsun.

TS üyeliğinden ihraç edilmelidir.

alper*
14.04.2013, 18:02
Eeee buradaki şok sözler nerede anlamadım? Ne var söylediklerinde?
Sonuna kadar izlememişsiniz.

okan6161
14.04.2013, 18:08
bundan sonra kadıköyde yaşasın trabzonluyumda demesin nasıl bir insanlık anlamadım

CAFER ÖZER
14.04.2013, 18:23
abi mv dokunulmazlıgı var bısey olmaz...:rolleyes:

Hakaret davalarinda dokunulmazlik islemiyor
Tazminat 1 tl de olsa Trabzonspora iftira ve hakaretten dava acilip tazminat odetip omur boyu boynuna asmak lazim

Gökhan Koç
14.04.2013, 18:38
Bu akşam yayında bu konuya değineceğiz derinlemesine,

61_Hasan_69
14.04.2013, 18:40
Ciddi ciddi şu konuşmayı yapan bir adamdan ne beklenir ki zaten.

http://www.youtube.com/watch?v=xiuLV9-putQ

Rıza ÇOLAK
14.04.2013, 18:48
Senin ben Trabzonluluğunu, Trabzonsporluluğunu, karekterini, adamlığını...seveyim

hyasin61
14.04.2013, 18:58
Az once de erdogan bayraktar sahne aldı haberlerde.Kanser hastası genc kız tedavısı konusunda yanına gıttı erdogan bayraktar'da cebınden 100-200 tl cıkardı kıza verdı kızda ben dılencı degılım dedı koydu kapagı

Emre GÜRDAL
14.04.2013, 19:02
Ya simdi baktiginizda bole mecliste atarli konusmalai tam bizlim oktay saralin ama yaptigi cok yanlis kiniyorum kendiisni...

mashal61
14.04.2013, 19:21
Spor mafyasından korkup şikecileri kurtarmak için yasa değiştiren mv. lere yaraşır bu tarz açıklamalar.

Daha da konuşun, Trabzonspor da şike yaptı deyin açıkça. Hatta şikebahçe'den çok yaptı, Trabzonspor şike yaparak diğer takımların yıllardır hakkını yiyor deyin. Böyle konuşmalar artarak devam etsin. Müstehaktır...

S.ÖZKAN
14.04.2013, 19:43
oktay saral ın söylediklerini okuyacağınıza gidin CİN ALİ okuyun bence daha yararlı

S.ÖZKAN
14.04.2013, 19:45
TS Trabzon a zarar veriyorsa Olimpiyat vb. Türkiye ye zarar verir o zaman neden uğraşıyorlar düzenlemek için?

Courage
14.04.2013, 19:54
oktay saral ın söylediklerini okuyacağınıza gidin CİN ALİ okuyun bence daha yararlı

:D

Desene buna oy verip hizmet bekleyenlerin durumu kritik!

Ahmet Kuru
14.04.2013, 23:09
Sayın Vekil olayın buralara kadar geleceğini bilseydi bu tip açıklamalar yapmazdı... ama son pişmanlık fayda vermiyor.. Herkes rengini belli etti.. Bundan sonra bakalım kimler daha ne açıklama yapacak bizden sandığımız içimizdeki yabancılar.!

Sefer A.
15.04.2013, 00:41
zSCA68T86IM

yalakaliktan baska da bir sey degil

Tunga
15.04.2013, 01:30
Bir kişinin bir yerlere kendi emeği ile gelmesiyle, bir başkasının lütfu ile gelmesi arasındaki farktır ayraç.

Kendi olduğu ve icraatı ile gelirse, kimseye gebe hissetmez kendini. Ama eğer bir başkasının lütfu ile yer bulduysa, lütuf gösteren kişi için iki rekat namaz da kılınmasını isteyecek kadar çaresizleşebilir.

Adını taşıdığı köklü ailenin bu densizliğe cevap vermesini diliyorum.

Şike yaptığını söyleyen kişinin, futbolu şirk koşma aracı olarak görmesi, yediği hakkın günahını düşünmemesi ise din bilgisi eksikliği olsa gerek.

Travelair
15.04.2013, 08:17
Az once de erdogan bayraktar sahne aldı haberlerde.Kanser hastası genc kız tedavısı konusunda yanına gıttı erdogan bayraktar'da cebınden 100-200 tl cıkardı kıza verdı kızda ben dılencı degılım dedı koydu kapagı

Başımızdakilerin olaylara bakış açısı bu. Yaşadıklarımızın özeti olmuş

http://www.aksam.com.tr/siyaset/bakanin-yaniti-genc-kizi-aglatti-ben-dilenci-degilim/haber-186828

gece_bekcisi
15.04.2013, 11:34
Meşhur olduktan sonra İstanbula yalakalık yapıp Ts yi unutan şikeyi örtbas eden TS liler var. Yazık Trabzonuma yazık TS taraftarına

Taner Gündoğdu
15.04.2013, 12:42
Başımızdakilerin olaylara bakış açısı bu. Yaşadıklarımızın özeti olmuş

http://www.aksam.com.tr/siyaset/bakanin-yaniti-genc-kizi-aglatti-ben-dilenci-degilim/haber-186828

o parayı vermesi, sonrasında da "sakın düşürme epey var orda" demesi... utandım cidden, sadece Trabzonlu oluşundan değil onun da benim gibi insan oluşundan!

Courage
16.04.2013, 20:10
bugün akşama doğru ÜLKE TV'ye çıkıp gene bildik laflarını tekrar etti.

Kendisine gelen lafların ne sebeple geldiğini izah etmeden hepsini ''hakaret'' torbasının içine atmayı ihmal etmedi ki ne kadar gayr-i medeni olduğumuzu(!) ispat edebilsin.

Öyle ya ,Trabzonspor Trabzon'un geri kalma nedeniyse o geri kalmış yabani sürüsü başka nasıl tepki koyabilir?

Meşhur bir filozof zatda,bir üniversite tartışma programında direk böyle olmasada bu ifadelerin arkasından dolanan laflar etmiştide maşallah forumda birileri neler söylemişti.

Oktay Saralları dışarıda aramayın Oktay Sarallar bizatihi içimizde :mad:

Courage
16.04.2013, 20:21
http://tvarsivi.com/player.php?y=288&z=2013-04-16%2018:09:00

burdan başlıyor 1dk arayla yinelenerek(otomatik) izleniyor

memozcan
16.04.2013, 20:22
sayın vekilime ankaralı turguttan bir şarkı hediye ediyorum: "vekilime kaymak lazım"
http://www.youtube.com/watch?v=-1vUwJ_ET-Q

Courage
16.04.2013, 20:50
Programdaki sözlerinden alıntıdır;

-Evet o senenin şampiyonunun Trabzonspor olduğunu söylüyoruz

-Ama yargı sürecinin devam ettiğini söylüyoruz (Yerel Mahkeme kararından hiç bahis yok. Kişilerle kurumların ayrılması mı? Hele onu ağzına almıyor mazaallah!)

-Şİke sürecinin peşinden gittiğiniz için Trabzonspor futbol takımı küme düşme noktasına geldi

-Şike sürecini gündeme getiren yönetimde aynı şekilde sahadaki başarısızlğını örtbas etme maksatlı yapıyor

-Trabzon dernekleri federasyonunda ''HİÇ BİR KAMERANIN OLMADIĞI'' bir ortamda dost sohbeti yaptık.

-Beni Trabzon varetti.Ben oranın ekmeğini yedim,suyun içtim. Ama bazı arkadaşlar varki hayatları TRABZONSPOR'DAN İBARET! Allah muhafaza bir ilahlaştırma,bir kutsama noktasına gidiyor bu.

-Trabzon şehri özne olsun,Trabzonspor'da onun içinde yer bulan bir marka olsun (sanki fabrika kurdunuz yatırım yaptınızda Trabzonspor engelledi. Kafaya bak!)

-Şike sürcine endeksli adeta onunla anestezi olmuş bir kimlikle yaşarsak buradan sağlıklı bir toplum olamayız. Ben istiyorum ki Kayseri gibi Antep gibi olalım.

-Ben oradaki kardeşlerimede söyledim,geçmişte bahis olayları oldu mafya olayları oldu,iddia oyunları var... dedim ki bunlr olduğu müddetçe hiç bir takım şikeden azade değil (şikecilerin laflarıyla nasılda çakışıyor. onlarda herkes kırmızı ışıkta geçiyor radar bizi yakaladı diyordu,görüyorsunuz)

-Herkes bu nedenle şikeye müptela olmuştur. Ben Ofsporda şahit oldum;kendi oyuncum rakibi ile maçın skoru üzerine bahis oynuyordu(...) /Bunları cezalandırdık (bunu duyan var mı? )

-Biz şike yasasını çıkarmasak bunlar sürüp gidecekti. Ben bunu söyledim ama ordaki kardeşlerimden biri GİZLİ KAMERAYLA BUNU ÇEKİP ART NİYETLİ OLARAK ''Bakan Trabzonspor şike yaptı dedi'' diye servis etti (burada bir açıklama gerek toplantıya katılan arkadaşlardan. Gizli kamera mevzuu için.) Söylediklerimi cımbızla çekip almış ve bunu Trabzon insanın önüne atarak 4-5 günden beri ailemin her ferdine hakaretler yapılıyor.

-Bunlar alçak,böyle bir şey olamaz. Futbol fanatizmleşti! Terörizm noktasına gidiyor. 4 büyük takım başkanları biraraya gelsin biz savaşmıyoruz ,Yurtdışında ülkemizi temsil eden takımları alkışlamamız lazım.

-Birileri bu işi futbol terörizmine getirdiler.

-Ben hakim değilim savcı değilim gözümle görmediğim şey için kimseyi suçlayamam,Allah'tan korkarım! İlkokul 5'ten beri kul hakkına dikkat eden biriyim.

-Birileri Oktay Saral'ın Trabzon insanıyla bağını kopartmak istiyor.

-Son olarak diyorum ki bana saldıranlar yönetimi sorgulasın bu takımın hali nedir diye. Futbolculara ödenen bonservis bedelleri nereye gitti diye.Gidin onları sorgulayın.Federasyondan gelen paralar nereye gitti?

-Benim fenerbahçenin ve galatasarayın avrupa başarısını alkışlama gerekir (fazlasını yapıyorsun görüyoruz)

-Bizi birbirimize düşman ettiler./Gs schalke maçını örnekliyor.

-Bjk-Bursa husumetini bjk başkanı bitirdi (haydi Sadri ne duruyorsun?)

-Beni rencide edenlere hakkımı helal etmiyorum.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

jako13
16.04.2013, 22:32
BUNLAR Varken düşmana gerek yok....resmen düşmanlık yapıyor..

Gökhan Koç
17.04.2013, 09:39
Gitsin mahkemeye versin, hakime yahut savcıya da şunu söylesin.

"30 kişinin bulunduğu sunum salonunda, makineyi gözümün içine kadar sokacaktılar nerdeyse ama ben anlamadım, gizli çekim yapmışlar"

Arkadaşlar, gitsin versin mahkemeye orda bulunan 30 kişiyi,

O kameranın orda bulunma sebebi; "vekilimiz gelmiş, söylediklerini kaydedelim de oraya gelemeyen o salona sığmayan arkadaşlarımıza da izletelim" idi.

Nerden bilsin millet bir millet vekilinin bu kadar saçmalayacağını, bilsem ben alırdım yanıma kamera hatta gerekirse gizli bile sokardım.

Kendini yeteri kadar rezil etti, bizim de amacımıza dibine kadar hizmet etti,

Uğraşsın dursun şimdi, herkes onun ve hükümetinin işle ne kadar muhattap olduğunu gördü.