PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Yönetimin Önceliği Ne Olmalı?

Ender Kuyumcu
08.04.2013, 23:34
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener bugün Mayıs ayı itibari ile kongreye gideceğini ve yeniden aday olmayacağını açıkladı.

Kişiler konusuna girmeden önce prensipleri belirleme açısından yeni gelen başkan ve yönetimin önceliğinin ne olması gerektiği konusunu bir anketle gündemimize taşıyoruz.

Burada amaç hem taraftarın önceliğini belirlemek hem de gelecek olan başkan ve yönetime de bir yol haritası çıkarmalarında yardımcı olmak.

Aşağıda verilen seçeneklerden sizin için önemli olanı işaretleyiniz.

Erdal DİLEK
09.04.2013, 00:27
Aslında mantığım hemen hemen hepsi diyor ama yüreğim küme düşsek dahi şike davası sonlandırmalı diyor. . .

Mustafa Ayazoğlu
09.04.2013, 00:28
Şike Mücadelesinin Tamamlanması

Vazgeçmek yok.

alper*
09.04.2013, 00:29
Birden fazla şıkkı işaretleyemedim ama çok güzel bir anket, zamanlama iyi.

Ender Kuyumcu
09.04.2013, 00:31
Birden fazla şıkkı işaretleyemedim ama çok güzel bir anket, zamanlama iyi.

Aslında birden fazla seçenek işaretleme hakkı verecektik ama o zaman şıkların önemi anlaşılamayacaktı.

Bakalım Trabzonspor taraftarı için gerçek öncelik ne?

Royal Heart
09.04.2013, 00:31
Davada sonuna kadar mücadele verilmedikce bu ligde bir daha sampiyonluk görülmez.

gabriel omar
09.04.2013, 00:33
Şike davasını kovalamak öncelik olmalı ama bu diğer şıkları görmezden gelmeli,ya da daha az ciddiyet göstermeli demek değil.Her konuya büyük bir ciddiyet ve kararlılıkla eğilmeli gelecek olan yönetim.

Hüseyin Başoğlu
09.04.2013, 00:35
cevap tartışmasız belli zatende.....

istediğimizin olmayacağıda bi okadar belli..

Tolga
09.04.2013, 00:39
Gereken cevap hepsi diyen arkadaşlar doğru söylüyor ancak ÖNCELİK kelimesini gözden kaçırmamanızı tavsiye ederm.

Anıl C
09.04.2013, 00:41
Transfer.

Gamze
09.04.2013, 00:46
Şike mücadelesinin tamamlanması olarak oyumu kullandım.

Zira bu sürecin tamamlanmaması diğer seçeneklerdeki gelişimlerin önünü tıkayacaktır.

Ender Kuyumcu
09.04.2013, 00:49
Ben de en önemli ve öncelikli konumuzun Şike mücadelesinin tamamlanması olduğunu düşünüyorum ve o yönde oy kullandım.

Bir seçme hakkım daha olsa kulübün ekonomisinin düzeltilmesini seçerdim zira o düzelmezse kadro da düzelmez ama şu ana kadar o seçenek işaretlenmemiş.

Gerçi kimseyi de etkilemek istemem bu yazdıklarımla.

Berke6198
09.04.2013, 00:55
Şık belli...

Mollasalihoğlu
09.04.2013, 00:57
Adaletin olmadığı yerde gerisi teferruat.

Courage
09.04.2013, 01:01
-Futbolcuların elde tutulamaması
-Camianın topyekün yeni bir 95-96 sendromuna girme korkusu
-Haddinden fazla medyatik olma (olumsuz anlamda)
-Mahkemeler,avukatlar,yasa maddeleri,siyaset,kulisler,tartışmalar-tartışmalar... kısacası futbol hariçi herşey ile muhatap olunmak zorunda kalınması
-Camianın sembol isminin Teknik Direktörlükten istifası

ve daha sayamadığım onlarca maddenin baş nedeni ''Şike sürecidir''. İyi yönetirsiniz kötü yönetirsiniz ama şu Türkiye şartlarında bu işin bugüne kadar uzamış olmasının faturası Sadri Şener'e kesilemez. Hataları haddinden fazla olsa bile.

Yeni gelecek kişinin, süreci kapatmaya mı yoksa hakkımızı almaya mı geleceğini siyaset ile ilişkisinden anlayacağız.

Fakat görünen o'ki AKP'nin adamının basın sözcülüğüne getirilmesinin akabinde 2. koltukta doldurulacak(başkanlık). Öyleyse yandı gülüm keten helva! :mad:

memozcan
09.04.2013, 01:06
ilk olarak eldeki düküntülerden kurtulmak gereklidir kanısındayım.. böylelikle kulübün borç yükü hafifleyecek kadro kalitesi de artacaktır.. şike mücadelesi bence en az bir yıl daha devam edecek her yönüyle. yargıtay kararı, uefa kararı, tffnin vereceği ya da veremeyeceği kararlar.. bu süreçte dik durabilmek için ekonomik olarak da , takımın ligdeki konumuyla da dik durmak zorundayız..

raikbimiz fenerbahçeye bakacak olursak biz kadroyu dağıtırken onlar sürekli kadrosunu zenginleştirdiler ve böylece sportif başarıyı devam ettrip camiayı bir arada tuttular.. kilit nokta burasıdır..

bu yaşıma kadar türk futbolundan anladığım tek şey şudur; sportif başarın yoksa gelen vurur giden vurur.. sportif başarın oldukça da isterse yunanistan kadar borcun olsun önemli değil..

ibrahim
09.04.2013, 01:08
Aslında birden fazla seçenek işaretleme hakkı verecektik ama o zaman şıkların önemi anlaşılamayacaktı.

Bakalım Trabzonspor taraftarı için gerçek öncelik ne?

Birden fazla ney? :p

Şenol Altunsoy
09.04.2013, 01:08
Adalet yoksa futbol da yok !!!

fteotdgs
09.04.2013, 01:11
"Sike" dedim. Su sike sureci hic yasanmamis olsa "Kulubun ekonomik yapisinin duzeltilmesi" ve bununla paralel, uyumlu, ayni anda gidecek "Izleme Komitesi ve altyapinin gelistirilmesi" siklarini secerdim. Stad mevzuu, her halukarda bana, diger siklarin yaninda, cok gereksiz gorunuyor. Sanki olan stadi cehenneme ceviriyoruz da daha buyuk, daha guzel stad istiyoruz...

Adem Erdoğan
09.04.2013, 01:11
Alt yapı öncelik olmalı.

Ender Kuyumcu
09.04.2013, 01:12
Birden fazla ney? :p

Noldi, rengun soldi :) :) :)

memozcan
09.04.2013, 01:16
ayrıca şike konusu yönetimin ya da yönetimlerin önceliği olamamalı sadece.. camianın önceliği olmalı. şike mücadelesi tek başına yönetime bırakılamayacak kadar önemli ve büyük bir mücadeledir. yönetim burada yönlendirici olmalıdır. camianın en güçlü isimlerinden oluşan bir komisyon kurup mücadeleyi daha ziyade bu ekip üzerinden yürütmelidir..

Sefa
09.04.2013, 01:21
Şike süreci ha diye olabilecek bir şey değil. Öncelikli konu ama tamamen onunla uğraşırsak halimiz şekil A'daki gibi olur.

Bunun haricinde öncelik Hoca ve kadro yapılanması.

Ekonomik gelişmeler ardından gelir. İzleme komitesi kurulmalı.

Akyazı'nın önceliği yok. Olacağı da yok. Ama o stat projesini değiştirmek gerek..

murat şahin
09.04.2013, 01:26
saçma bir anket olmuş.
yönetim kaç kişiden oluşuyor? 20 kişiden... ne yaptığı belli olmayan 17 kişi ve 3 kişinin insiyatifinde olan bir kulüp ve milyonlarca lira!
yeni yönetimin ilk yapması gereken kurumsallaşmaktır. atılması gereken ilk adım kongrede başkan seçildikten sonra kulüp bütçesinin bir daha ki kongreye kadar ne kadar olduğu hesaplanmalı borçlar düşüldükten sonra kalan meblağnın ne kadarının alt yapıya ne kadarının a takıma ve ne kadarının yeni kaynaklar yaratmaya ayrılması gerektiği kongrede oylanmalıdır. ve bu her seçim esnasında tekrarlanmalıdır.

benim için ideal oran % 25 alt yapı %50 a takım % 25 te yeni kaynaklar yaratmak için kullanılmalıdır...

öncelik diyoruz 20 tane adamın yapması gereken belirli gruplara ayrılarak iş bölümü yapmaktır.

Şike Mücadelesinin Tamamlanması 3 kişi
Akyazı Stad Projesi 2 kişi
Kulübün Ekonomik Yapısının Düzeltilmesi ve yeni kaynakların yaratılması 4 kişi
İzleme Komitesi ve Alt Yapının Yapılandırılması 5 kişi
tanıtım organizasyon ve medya sorumlusu 3 kişi
klüp ürünlerinin pazarlanması 2 kişi
yönetim ve organizasyon bir kişi (başkan)

artık tek adama dayalı sistemden vaz geçilmelidir. bunları aynı anda organize edemiycek adamlar hiç başkan adayı olmasınlar...
bu kulübün ne para babasına ne mafyaya nede kabadayı bir başkana ihtiyacı var bu kulübün vizyonu olan bir yönetime ihtiyacı var!

ayrıca yönetimin içinde olucak şahısların bazıları futboldan anlamalı bazıları hukukçu olmalı bazıları tekstilci bazılarının siyasi ilişkileri iyi olmalı bazılarının medya bağlantıları olmalı ve iş dünyasını iyi bilmeliler. asıl önceliğimiz dik durmak olmalı trabzona siyaset bulaştırılmasına engel olmalılar...

Emirhan Çorumlu
09.04.2013, 01:30
Aslında mantığım hemen hemen hepsi diyor ama yüreğim küme düşsek dahi şike davası sonlandırmalı diyor. . .

+1

kalavara
09.04.2013, 01:37
şike mücadelesinin anlamı bu kulübün geleceğinin çalınmış olmasında gizlidir, bu mücadelede başarı gelecek demektir, sportif başarı trabzon gibi bir kentin doğal sonucudur zaten. ama başarısızlık ve kabulleniş Trabzonspor efsanesinin SAKARYASPORLAŞMASI demektir!

sifuni
09.04.2013, 01:47
Borcun önemini unutmamak sarti ile Sike mücadelesin tamamlanmasi

ibrahim
09.04.2013, 01:56
Noldi, rengun soldi :) :) :)

Yok abi yüzüme renk geldi bu basligi görünce. :)

Sike mücadelesinde vazgectik sanmasin kimse. Bu anketten cikacak sonuc bunun kaniti olacak insallah.

TS-FAN
09.04.2013, 02:25
O kupa alınacak!!!

Miraç Atalay Çiftçi
09.04.2013, 02:35
Yeni gelenin bir planı vizyon ve misyonu olmayacağı ve günü kurtarma adına çalışacağı için istikrarsızlık sezonu açılmıştır bizim adımıza.

ErtuGrul
09.04.2013, 03:02
Şike ve taraftar gruplarının lav edilmesi...

Hasan Arslan
09.04.2013, 03:12
TRabzonspor şu haliyle tam olarak şikecilerin istediği kıvama gelmiştir. Başarısızlığa sürüklenen ancak hiç sesini çıkaramayan,hakkını arayamayan adam akıllı birlik beraberlik sağlayamayan.dağılmaya son derece müsait kötü bir camia profili oluşturduk..Evet Başkan suçlu,o suçlu bu suçlu...
Aslolan Tescilli ŞİKECİ KULÜBÜN hırsız başkanını savunduğu zerre kadar Adaletin olmadığı futbol ortamında çok ağır bir Şampiyonluk bedeli ödüyoruz...

Çağatay_
09.04.2013, 03:35
" İzleme Komitesi ve Alt Yapının Yapılandırılması "

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.

Bünyemiz güçlü olmalı ki mücadele ederken sesimiz yüksek çıksın.

Şuan takımımız 3. durumda olsaydı şike konusunda her söylediğimiz daha çok yankı uyandırırdı.

Hakemle önümüzü keserler diyenelr olacaktır, ama senin takımın tabanca gibi olursa hakem ancak bir yere kadar etki eder.

1., 2. olmazsın, 3. olursun ama sesin gür çıkar.

Ben öncelikli olarak buna önem veriyorum, şike konusu zaten şuan Yargıtay sürecinde.

augustus
09.04.2013, 05:18
Şıkların hiçbirisi gereksiz değil. Ama şike davasını kazanamayan bir Trabzonspor dükkanı kapatmış demektir. Şu şartlar altında dahi ( herşey açık seçik ortadayken )hakkımızı alamıyorsak şike davasını kazanamadıktan sonra hiçbir şey alamayız. Şike davasını kazanamamak demek Türk futbolu tiyatrosunda figüran olmaya devam etmek demektir. şike davasını kazanamamak demek yapılacak her türlü hamlede boşa kürek çekmek demektir. Eğer bu dava sonunda hakkımızı alamazsak, bu kirli düzenin eli dahada güçlenecek ve bize yağmurlu havada su dahi vermeyecektir. Bundan emin olabilirsiniz.

Tansu Çiller in meşhur bir lafı vardır : terör ya bitecek ya bitecek. Bizim içinde şike davası ya kazanılacak ya da kazanılacak.Başka bir alternatif yok.

Oğuz ZEYTİN
09.04.2013, 06:06
Dün, diğer başlıkta yeni yönetimden beklentimi belirtmiştim. Şahsen önem ve öncelik verdiğim husus şudur:

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1918992710&postcount=684

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1918993514&postcount=1219

Bahsettiğim yapıyı, Trabzonspor'un önünde engel olarak görüyorum. Dolayısıyla başta ŞİKECİLERE karşı verilecek mücadelenin hayrı için bu dönüşüm şarttır.

Cengiz Çubukcu
09.04.2013, 06:40
Son madde haric hepsi....hatta son madde ankete dahil edilmeseymis daha iyi olurmus

ozturk
09.04.2013, 07:38
Çoklu seçilebilmeliydi aslında :)

Aşağıdaki konuların tamamı öncelikli olmalı. Stad projesi hariç. Çünkü o konu siyasi olduğunda,oyfaktörüolarak görüldüğünden ne kadar öncelik verilse de bitmez.En az 10 yılı daha var.

Kulübün Ekonomik Yapısının Düzeltilmesi
İzleme Komitesi ve Alt Yapının Yapılandırılması
Futbolcu Kadrosunun Kalitesinin Arttırılması
Teknik Direktör Değişikliği

Hüseyin Bağdat
09.04.2013, 08:34
Hakkımız olanı alana kadar mücadeleye devam...

Emrah Akcagöz
09.04.2013, 08:47
Önce adalet sağlanmalı ki, geri kalan şıklara sıra gelsin.

serdar
09.04.2013, 08:51
Altyapi ve 1461 Trabzon

serdar
09.04.2013, 09:00
Sike ile Avukatlar ugrassin, baskan bi laf sokustursun ara sira yeter ..biz sike ile ugrasirken adamlar neler yapti... altyapi daha önemli... Ajax gibi calismaliyiz

Gökhan Koç
09.04.2013, 09:21
Tartışmasız şike

UğuR
09.04.2013, 09:25

Vazgeçmek yok.

Alper Calik
09.04.2013, 09:28
"Ilk hedefimiz çalinan sampiyonluk kupamizi, ait oldugu yere, Trabzonspor muzesine getirmektir. Bu olana kadar sikebahce ile maclara cikmiyoruz" diye acikca soyleyemeyen BASTAN KUKLA bir yonetim istemiyoruz.
Yeni yonetimin en onemli hedefi bu olmalidir.

Alper Calik
09.04.2013, 09:29
Bu konuda BMN olarak ciddi bir sekilde agirligimizi ortaya koymaliyiz.

Aday olacaklar yukarida yazdigim hedefin SOZUNU ACIKCA VERMELIDIRLER.

Bunu duyurma ve kamuoyu olusturma isi en basta BMN ye duser.

Mert M.
09.04.2013, 09:29
Her ne kadar ankette "Şike mücadelesinin tamamlanması" olarak oy kullandıysam da güdümlü bir yönetim geleceği için yıllardır uygulanan "ört üstünü" politikası uygulanacaktır.

Alper Calik
09.04.2013, 09:35
Üstünün örtülmemesi için yeni yönetimin yukar1daki sözü açikça beyan etmesi gerekir. Bu sözü verdikten sonra tüpçü gibi döneklik yapabilirler elbette, ona engel olamayiz. Ancak en azindan ba_tan bu sözü versinler diyorum ben. Çünkü bunu söyleyemeyenlerin kukla ve güdümlü olduklari bastan tescilli demektir zaten. Onlarla da zaman kaybetmeye gerek yok.

alper*
09.04.2013, 09:39
Anketin dışarı yansıması, "Trabzonspor taraftarının yarısı yeni yönetimin şike ile öncelikli olarak mücadele etmemesi gerektiğini düşünüyor." şeklinde olur.

BulentOzkul
09.04.2013, 09:41
Şike Mücadelesinin Tamamlanması tabii ki ama $ike süreci Mayıs Kongreyle birlikte kapatılacaktır. Yeni gelecek Başkan ve yönetim siyasi iradenin başkanı ve yöneticisi olacaktır, bu neden ile asıl bundan sonra taraftarın zor günleri başlıyor.

Şike süreci kapatılmıştır .. !

( Sadri Şener Kimsenin Küfür Etmesi Kabul Edilemez ) unutulmamalı ki 2010 - 2011 Şampiyon Kadrosunun Başkanıdır. Ona edilen küfürler ayrıca o dönemde Şenol Güneş ve Futbolcularına Edilmiştir.

:alkış::alkış::alkış:

mashal61
09.04.2013, 09:44
Akyazı projesinin ekonomiyi, futbolcu kalitesini ve alt yapıyı da etkileyeceğini düşünüyorum. Trabzonspor'a sınıf atlatacak bir proje olabilir, yeter ki yeni yönetim sessiz kalmasın. Akyazı projesinin yapımına Trabzonspor kulübü de müdahil olmalıdır.

Yasin Altuntas
09.04.2013, 09:53
Ibrahim Usta: Kupanın Trabzon’a gelmesi için Şike yapıldığını kabul etmesi lazım. Okeylediği zaman kendi kulübünün de bu işin içerisinde olduğunu okeylemesi lazım. Öyle bir şeyi yapmayacak olduğunu aklı olan herkesin bilmesi gerekir. Buna rağmen Sadri Başkan, Yıldırım Demirören’e destek verip sonra sert bir şekilde federasyonu eleştirdi. Trabzonspor sadece kupayı kaybetmedi, Trabzon şehri her şeyini kaybetmiştir. İster istemez Futbol Federasyonuyla Trabzonspor arasında bir sürtüşme oldu. Trabzon kupayı alana kadar mücadele etmelidir. Söylediğim gibi olay sadece kupa değildir. Gurur, onur meselesidir. Trabzon o kupayı almakla birlikte gururunu onurunu ve gücünü göstermiş olacaktır. Bu işin arkasını bırakmamamız lazım.

phoenixx
09.04.2013, 10:05
Şike mücadelesine devam edilmeli. Çünkü; hiçbir zaman hakkının sana verilmeyeceğini, adaletin güçlüye göre tayin edildiğini ve futbolun çirkinler, yozlaşma içinde boğulduğunu bilmek, taraftarlığı ve içimizdeki gelecekteki güzel günlere inanmayı öldürür.

Gökhan ARSLAN
09.04.2013, 10:08
Tabiki şike mücadelesinin tamamlanması
Yoksa hep birşeyler eksik kalacak..

winner
09.04.2013, 10:09
Öncelikle elbette kısa vadede futbolcu kalitesinin artırılması ve izleme komitesinin yapılandırılması var bunlar zaten birbirine bağlı şeyler...

Altyapı işi zaten tartışmasız en önemli konu ama profesyonel ve ciddi adımlar atılmalı...

Kulübün ekonomik yapısının çok kötü olduğunu düşünmüyorum, zaten olsa da başkanın cebinden para koymadan çözülmesi kolay işler değil, gelirler belli...

Şike de artık hukuken yapacak bir şey yok...Ülke içinde bu kararlar değişmez, uefanın olası bir karar vermesi söz konusu o kadar...Şikeyi fb'nin yaptığı gibi ancak masa başında çözebilirdiniz,çevrilen dolaplara engel olabilirdiniz, o yapılamadı bundan sonra da onu yapabilecek birisi çıkmaz...

Ender Kuyumcu
09.04.2013, 12:09
Yok abi yüzüme renk geldi bu basligi görünce. :)

Sike mücadelesinde vazgectik sanmasin kimse. Bu anketten cikacak sonuc bunun kaniti olacak insallah.

Senin bir önceki yorumunda neyi diye sorman üzerine ben yanlış yazdığım kısmı düzeltince sorun ofsayta düşmüş odu ya onun üzerine noldi rengun soldi diye latife yaptım :)

Kaya
09.04.2013, 12:16
Öncelik futbolcu kadrosuna dair yapılacak bir çalışma olmalıdır.

Sonuçta ortada bir yıkım var ve ağırlıklı olarak bu sorunun ortadan kaldırılması gereklidir.

O yüzden öncelik futbol adına yapılacak işlemler olmalı bunun yanında ayarlanacak bir ekibe şike sürecini yürütme görevi verilir...

Gelecek sene futbol futbol futbol...

Murat'
09.04.2013, 12:21
Basketbol takımını kendi bünyesine katarak üvey evlat muamelesine bir son verilmesi.

Samet Demir
09.04.2013, 12:26
öncelik kısa vadede "Futbolcu Kadrosunun Kalitesinin Arttırılması", uzun vadede ise "İzleme Komitesi ve Alt Yapının Yapılandırılması" olmalı. Şike mücadelesi ise herhangi bir sebeple ihmal edilemeyecek bir konu. Bu üçü üzerinde de acilen durulmalı biri ihmal edilirse diğerlerinin anlamı kalmaz.

arfsigorta
09.04.2013, 12:27
Şike davasını bırakmamak gerekli ama;
Bu şike davasına kapılıp 2 sezonu yedik, şike davasını takip edecek ekip ile yeni sezonu kotaracak ekip birbirinden ayrılmalı ve Taraftar, Oyuncular yönetim herkes bu psikolojiden çıkıp geleceği de düşünebilmeli. Adamlar hem şike yaptı hem bizi rakip olmanın dışına itti.
Trabzonspor her dönem iyi bir takım kuruyor ve ne oluyorsa bu takımı birileri tarumar ediyor.
Adamlar şikecilerine sahip çıktı, ya biz?

tolga1461
09.04.2013, 12:28
şikeyi işaretledim ama bana sorarsanız hepsi.
öncelikle şike olmalı çünkü göz göre göre susmamalıyız. Onlara bunu verirsek daha hiç söz hakkımız olmaz (sanki şimdi çok var da gerçi)
sonrasında en önemlisi doğru planlama. 1461 ve altyapı oyuncularını takıma kazandırmalıyız. Holandanın bilmemkaçıncı liginden u-bilmem kaç takımında
oynayan gurbetçileri değil. Bizde daha iyileri varken çöpe atmamalıyız.

Herkes kulüp yönetmek zoru diyor ama doğru planladığın sürece söyledikleri kadar zor olmadığına eminim. Yeter ki başkan cebine para değil, kulübün kasasına nasıl kazandırırım mantığında biri olsun

arfsigorta
09.04.2013, 12:30
Bu Şike sürecinden önce her takımın taraftarı biz şampiyon olamazsak Trabzonspor olsun derdi, ya şimdi.
Bizim politikamız; hem gönderdiğimiz futbolcuları kendimize düşman yapmak hemde rakiplerimizi kendimize düşman yapmak üzerine olmaya başladı.
Eskinin Anadolu Delikanlısı Trabzonspor şimdi nasıl algılanıyor acaba?

ahamitokutan
09.04.2013, 12:32
şike süreci çok uzun sürdü daha da uzayacağı benziyor.şike ile mücadeleyi elbette bırakmadan diğerlerini de paralelde götürebiliyor olmalıyız.Trabzonspor büyük camia ise bunu yapabilmeli.Mevcut yönetim hepsini yarım yamalak yaptığı için bu hale geldik.

erolizmts
09.04.2013, 12:50
Şike mücadelesinin devamı ve futbolcu kadrosunun kalitesinin arttırılması eş zamanlı olarak ilgilenilecek en önemli iki konu olmalıdır.

Tabiki şike mücadelesinin devamını getirecek olan başkan adayınında siyasi baskıdan çekinmeyecek birisi olması gerekiyor. Aksi halde "göstermelik tepkiler" vermekten öteye gitmeyecektir mücadele. Bakın kavga ediyoruz deli dehşet başkanım tavırlarını artık yutmamalıyız. Yani iş İsrail-Türkiye göstermelik danışıklı dövüşü gibi gitmesin.

kürşat şen
09.04.2013, 12:56
gerçekçi olalım şikenin sonu gelmez..ne yaparsak yapalım elimizde olan bir şey değil..
başbakanın ağzına,uefanın tavrına bağlı bir durum bu..
bence alt yapı devrimi yapmalıyız..nasılsa önümüzdeki yıl feda diyeceğiz büyük ihtimal..

Ogün'
09.04.2013, 15:13
Seçeneklere bakınca kulüpte doğru giden hiç bir şeyin olmadığı görülüyor.Doğru giden tek şey 1461.

Ahmet Kuru
09.04.2013, 15:21
bence yeni yönetimin Gelir gelmez yapacğaı ilk şey bu kötü kadroyu kaliteli bir hale getirmektir...
Kadro iyi olduktan sonra başarıyı Her türlü sağlarsın. Ama geçmişte düşülen hatalara Düşülmemek kaydı ile..

Ben yeni yönetimin yerinde olsam son 10 yılın Transfer politikasına yıl yıl bakardım. nerde ne yanlış yapılmış. 3-5 krş tan sebep kaçırılan yıldızlar ve onun yerine daha pahalıya alınan B planı futbolcularının bize kattıkları.. Her yıldan ayrı bir ders çıkarır ve hem klübün parası çar çur etmez hemde hatalı transfer yapma riskini minimize Etmeye çalışırdım.

bundan Sonra önem verilecek konu ise Şike süreci ve Akyazı projesidir...

ilhan
09.04.2013, 15:32
Şike süreci bitmediği sürece beni saha sonuçları, yapılacak stad veya kadro kaliteleri ilgilendirmiyor. Ben o sürecin artık bitmesini ve gereken adaletin sağlanmasını istiyorum.

Vkgz
09.04.2013, 15:34
Öncelik teknik adam ve şike konusu olmalı.

Ertuğrul Sağlam'ı istiyorum.

Ender Kuyumcu
09.04.2013, 15:54
Kimsenin tercihini eleştirip saygısızlık yapmak istemem ama Şike konusunun bu kadar düşük olması açıkçası beni hayal kırıklığına uğrattı.

Anket oluştururken yüzde doksanlar seviyesinde olacağını tahmin etmiştim.

Demek ki TS taraftarının yarısı için bu dava önemli, halbu ki bu dava sonuçlandırılmazsa 102 puan bile alsak, Barcelona gibi kadro da kursak fayda etmeyecek çünkü birileri çıkıp o şampiyonlukları da çalacak ve o kadroları da talan edecek.

Ahmet Kuru
09.04.2013, 15:57
Ender abi , Bence taraftar öncelikle bu kötü durumdan kurtulmak istiyor. ama bunun şikeyi ikinci plana atmak ile alakası yok bence. Bu tamamen duygusal olan bir olgu.
Böyle olması bencede mantıklı, Güçlü bir teknik heyet, kaliteli kadro yapısı ve başarılı bir takım... Akabinde şike sürecine ayrılacak koca bir zaman...

Serdar A
09.04.2013, 15:58
Ender abi , bunda klübün hukuksal mücadelesinden geri kalması gerektiği değil ; klübün sportif ve mali açıdan sürdürülemez biçimde dibe vurduğu sonucunu çıkarıyorum .

BirolKarali
09.04.2013, 16:00
abi öncelik olmasın birçok sorun varken birine odaklanılmasın öyle bir yönetim gelmeli ki bütün sorunlara çözüm bulup en kısa zamanda düzeltebilsin

Ender Kuyumcu
09.04.2013, 16:02
Sevgili Ahmet, Birol ve Serdar,

Yukarıdaki konuşların hepsi önemli ve yeni yönetim hepsiyle ilgilenmek zorunda ama konu öncelik ne olmalı.

Açıkçası benim önceliğim Şike ile mücadele ve çoğumuzun da öyle olduğunu zannediyordum.

Serdar A
09.04.2013, 16:03
Yukarıdaki ilk 5 seçenek klübün yakıcı problemleri ve seçilmek isteyen ekibin her biriyle ilgili ayrı ayrı güvence vermesi gerekir .
Misalen klüp kayyuma sürüklenirken , şike ile gaspedilmiş haklarımız bir anda aklımıza gelen son şey halini alabilir .

Ahmet Kuru
09.04.2013, 16:05
Başarısız bir kadro ve yönetim, ekonomik anlamda Geliri kısılmış bir Camia ne kadar şike sürecinde başarılı olabilir ki?
Başarısızlık ile alakalı tepkilerle mi uğraşacaklar ki bu şuan olduğumuz durum, Yoksa şike sürecine mi odaklanacaklar.
Zaten teknik kadro ve oyuncu kadrosuna Ayrılacak zaman kısıtlı. transfer dönemine kadar. Akıllı ve mantıklı bir yönetim anlayışı ile bunun üstünden gelinir.

Ama saha sonuçlarına göre başarısız bir yönetimin değil şike süreciyle hiçbirşeyle ilgileneceğini zannetmiyorum.

Helvacı61
09.04.2013, 16:06
buradaki maddelerin hepsi önemli ..bunlar gibi transfer kisvesi ile klbü soymsın.gs nin alt yapısı imajını silsin...bize zeka özürlü görmesin ...

Erbay
09.04.2013, 16:07
Şike hariç diğer maddeler spor ile yani takımla alakalı. Şike konusunu kafamızda bitirmedikçe, yani istediğimizi alamadıkça, diğer konulara ağırlık veremiyoruz. İlk şike konusu halledilmeli. Ama...

Saha içinde onları ne kadar yenersek saha dışında o kadar güçlü oluruz. Inter'i yendiğimiz zamanki gücümüzü düşünün bir de Akhisahar'a yenildiğimiz zamanki... O yüzden şu an takımın güçlenmesi şike kadar önemli.

winner
09.04.2013, 16:08
Şike konusunda kararı hukuk mercileri vermediği için çözümü de hukuki yollarla olamaz zaten de olamıyor...Ülke içinde başvuracak yer kalmadı,cas filan biraz uzak ihtimaller...

Şike konusunda Kararı veren ülkeyi yöneten kişi....Bizzat kulüplerin cezalandırılmaması gerektiğini kendisi söyledi,biz bu kararı vereceğiz isterseniz almayın dedi avrupa'ya açık açık hem de uefa başkanına bakarak... Tff'de başbakanın bu kararını açıkladı,kararı vermedi...Bu nedenle başkan olacak kimsenin onun karşısına çıkıp "tff'ye söyle kupayı versin, fb'yi düşürsün," diyebilecek birisi olması da mümkün olmayacağına göre şike konusunda şimdiki ya da yeni yönetimin yapacağı çok bir şey yok...Uefa zaten kendi kurullarında bir karar verecektir orada etkili olabilmekte çok mümkün görünmüyor...

Ender Kuyumcu
09.04.2013, 16:12
Size başka bir soru sorayım ve bence yapılan bir mantık hatasını söyleyeyim.

Futbolcu kadrosunun iyileştirilmesi 28 oyla % 19,18 oran almış

Kulüp ekonomisinin düzeltilmesi 11 oyla % 7,53.

Şu an kulübün açıklanan borcu resmi rakamlarla 169 milyon tl, bu bana göre 200 milyon tl'nin üzerindedir.

Zaten toplam hisselerin % 43'ü satıldı yani satsan satsan yüzde 6 daha satarsın.

Gelecek senelerin gelirleri kredilere temlikli.

Bunu düzeltmeden kadroyu nasıl kaliteli hale getireceksin?
Olmayan parayla nasıl transfer yapacaksın?

Fatih
09.04.2013, 16:13
Tabiki şike.

uzungöllü
09.04.2013, 16:13
hepsi de çok önemli ancak; hangisine öncelik verecekten ziyade hepsini becerebilecek yönetim istiyorum...

Serdar A
09.04.2013, 16:25
Ender abi bu tespitinin paralelinde zaman zaman transfer başlığına mesajlar düşüyor ama sulanmaya müsait bir ortam olduğu için üzerinde durulamıyor .

Kadro ile ilgili kısım iki adımda ve bir den fazla transfer dönemine ihtiyaç duyacak bir dönüşüm gerektiriyor . İlk adım kadrodaki maaş dengesinin silbaştan planlanması . Yılda sadece 5-6 maç oynayacak futbolcuya 2 milyon lira ödeyecek durumda değiliz . Acil ihtiyaçlar 1461 ve sözleşmesi sona ermiş futbolcu havuzundan karşılanıp önümüzdeki sezon boyunca gelir gider dengesini kurup ; diğer yandan şike sürecine ilişkin hukuki ve siyasi mücadeleyi hızlandıracak adımlar atılmalı . Gelir gider dengesini kurduktan sonra ve akyazının temelleri atılabilirse klüp yeniden şampiyonluğa oynayabilecek yatırımları yapabilecek ekonomik imkanlara kavuşabilir .

Klübün temel gideri oyuncu kadrosu ve bu kadroyu korumak adına her yıl asgari 6-7 milyon euro dolayında gerçekleşen bonservis harcamaları . Dolayısıyla en büyük tasarruf imkanı da bu alanda geliştirilecek profesyonel yaklaşımlar olacaktır . Amatör bir branşın kapatılmasının ürettiği tasarruf değeri tek futbolcunun maaşına yetmiyor . Giden prestij cabası ...

Anıl C
09.04.2013, 16:26

Şu an kulübün açıklanan borcu resmi rakamlarla 169 milyon tl, bu bana göre 200 milyon tl'nin üzerindedir.

Zaten toplam hisselerin % 43'ü satıldı yani satsan satsan yüzde 6 daha satarsın.

Bence bakış açısı, olmayan para değil de ne kadarlık bir ekonomik düzelme ile transferin yapılabileceği olmalı. Eğer sizin bakış açınızla düşünürsek kulubün en az 2-3 sene hiç transfer yapmaması lazım. Böyle bir şey olamayacağına göre yeni gelen yönetimin uzun ya da kısa vadeli kredilerle ekstra 20-30 milyon avro harcaması mevcut borcun 2-3 sene içinde sıfırlanmasını sağlayabilir. Derseniz büyük risk var. Orada haklısınız.
Kısacası bence bir mantık hatası yok.

Ender Kuyumcu
09.04.2013, 16:52
Önemli Bilgi :

Olağanüstü kongrede bir önceki kongrede oy kullanma hakkı olanlar oy kullanabilecektir.

Yani sadece son kongrede oy kullananlar değil. Oy kullanmamış olsanız da son kongrede üye olalı 2 yılınızı doldurduysanız ve aidatlarınızı yatırdıysanız oy kullanabilirsiniz.

Bu bilgi kulüpten alınmıştır.

okan6161
09.04.2013, 17:43

gelecek yıldan pek bir beklentim yok benim gençlerle adam akıllı bir kadro oluşturulup diğer seneye iyi girmek olmalı bence

Hasan YAYLI
09.04.2013, 17:58
1)Şike Mücadelesinin Tamamlanması

2)Futbolcu Kadrosunun Kalitesinin Arttırılması

3)Kulübün Ekonomik Yapısının Düzeltilmesi

4)Akyazı Stad Projesi

5)İzleme Komitesi ve Alt Yapının Yapılandırılması

6)Teknik Direktör Değişikliği

Tolunay hocadan memnun değilim ama üzerindeki maddeler bir yoluna konulduktan sonra sıra ona gelmeli...Gelişi hiç hoş değildi,gidişiyle de yine bize yakışmayan bir iş yapmayalım derim ben...

Tuğrul
09.04.2013, 18:25
Yeni gelecek yönetim şike soruşturmasında adaletin sağlanması için üzerine düşen görevi yapmalı. Türkiye'de hukuk yolları tıkanmış durumda. Çünkü Başbakan dava'nın bizzat tarafı. Yargıtay bağımız ve tarafsız bir şekilde karar verebilecek mi ? Ciddi şüphelerim var. Sığınacağımız tek kurul Uefa ve Fifa kaldı. Yönetim yargıtay kararı hemen akabinde gerekli yasal işlemlerin takipçisi olmalıdır.

Kadro kalitesi artırılması yönündeki seçeneği işaretledim. İyi kadro=Başarıdır. Sportif başarı olmazsa kaos yaşanır. Kulübü saran kara bulutlar dağılmaz.

Kulübün ekonomik yapısının düzelmesi için stad önemli. gs ve fener bu konuda bize çok büyük fark açıyor. Trabzon'un ekonomik anlamda geride kalması uçurumu daha çok büyütüyor. Bu alanda yarışmamız zor gözüküyor

HES projelerine ağırlık verilmeli. Bu işten bir tane ile yetinmemeliyiz. 15-20 tane Hes işletilmeli. Buradan 200 milyon tl gelir elde edebiliriz.

Uğurtan
09.04.2013, 18:26
Önce şike mevzusunu halletmeliyiz.

Gerisi laf olur o hallolmadan.

Adaleti sağlamadan başka mecralara bakmanın lüzumu yok.

Yiğit Gayretli
09.04.2013, 18:28
Şike mücadelesi bir milat. Bir onu ve adalet kavgası.

Paradan önemli, saf haliyle başarının anahtarı zaten...

Emrah Akcagöz
09.04.2013, 18:32
Şike sonucunun bizim lehimize sonuçlanması Türk futbolunda bir milat olur.

My
09.04.2013, 18:41
Şike mücadelesinin tamamlanması değil başlanması.

Serdar A
09.04.2013, 18:43
Şike mücadelesinin tamamlanması değil başlanması. .

Ender Kuyumcu
09.04.2013, 18:44
Şike mücadelesinin tamamlanması değil başlanması.

Başlanıp tamamlanması :)

Gökhan Koç
09.04.2013, 18:52
Şike şike şike :)

Gökhan Koç
09.04.2013, 18:53
Ayrıca bu çalışmaların tamamı aynı zamanda yapılabilir.

Sibel
09.04.2013, 18:54
Şike davası bitmeden kafamız rahatlamaz.
Önce bu iş bitsin.

Bud Spencer
09.04.2013, 19:05
100% Şike Mücadelesinin Tamamlanması
100% Akyazı Stad Projesi
100% Kulübün Ekonomik Yapısının Düzeltilmesi
100% İzleme Komitesi ve Alt Yapının Yapılandırılması
100% Futbolcu Kadrosunun Kalitesinin Arttırılması

öncelik falan lazim degil bize...hepsini paralel yapabilecek bir yönetim beklemek hayalmi?

Sacit
09.04.2013, 19:05
Adam gibi stadyum yapsınlar, bir an önce yeni stadyumu hayata geçirsinler.
En acil yapılması gereken iş budur, şike davası bununla beraber zaten devam eder.
Burada acil olan stadyumdur.

Celal Demir
09.04.2013, 19:09
hiçbişey umrumda değil öncelik şike mücadelesş olmalı ondan sonra gerisi otomatik olarak gelir zaten...

Mert'
09.04.2013, 19:10
En önemlileri bence kadro kalitesi ve şike olayları. Adam gibi kadro kursunlar önce rahat rahat maç kazanalım futbol izleyelim onlarda şikeyle uğraşsın o sırada.

OnurKul
09.04.2013, 19:12
Tolunay'ın yeni yönetim geldiğinde istifa etmesi gerekli ancak etmezse ilk iş Tolunay'a yol vermek ve Mustafa reşit Akçay'ı takımın başına getirmek olmalıdır.

Ahmet ÇOLAK
09.04.2013, 19:15
Şikeyi halleden bir yönetim olsun bi bu kadar daha borcun olsun.. zaten şike davası kazanılınca fenerden tffden borçlarını ödeyecek çok para girecek kasana.. yeter ki şu şike davasını adam akıllı çözebilecek üstüne eğilebilecek adam gelsin.. hatta avukat barosu olsun başkan malum tazminatlar için bir kaç kişi yetmeyebilir bu durumda..

canavar61
09.04.2013, 19:21
Tamamen Hayal gören taraftarlarimiz var malesef:

hala görmedinizmi sike diyenin halini madem sikeyle mücadele edecektiniz önceliginiz oydu neden BASKANI yalniz biraktiniz birde üstüne üstlük basarisizliga zorlandi siz ne yaptiniz ANA Avrat Küfrettiniz ve sonuc.

Simdi hala yok Sike öncelikmis "O Biraz Zor" buna sadece Gülerim...

Saygilarimla

Serdar A
09.04.2013, 19:25
Eh bir de tüm taraftarı aynı torbaya atıp ağzını büzmese idiniz iyiydi .
Bu tür genellemeleri hiç sevmiyorum . Kolaya kaçan bir ifade biçimi .

atomantcum
09.04.2013, 19:59
Öncelikli derken, süreç kastedilmedi bu ankette diye düşünüyorum. Çünkü ilk yapılması gereken diye bir şey bulmak söz konusu değil; ekonomiyi düzlüğe çıkarmak için çalışılmalı, planlı bir altyapı organizasyonu geliştirilmeli, bir yandan kaliteli bir transfer komitesi oluşturulup erkenden araştırmalara başlanmalı, son derece kritik bir virajda bulunan stad mevzusunun üzerine gidilmeli, bunların hepsiyle uğraşılmak zorunda. Çünkü bunlar hep birbiriyle ilintili, birlikte ilerleyen şeyler. Şike mücadelesi de zaten her zaman tüm gücümüzle içinde olmamız gereken bir konu.

Yani burada öncelikten kasıt, hangi konuda kesin başarının sağlanması gerektiği, hangisinden hiçbir şekilde taviz vermemizin mümkün olmayacağı (Başlığı açan eğer öyle düşünmediyse de bence bu hali daha akla yatkın).

Ben bu şekilde düşününce şike konusu çözülmeden rahat uyuyamayacağımı biliyorum, o yüzden benim için öncelikli konu bu.

mertacar
09.04.2013, 20:42
1- Şike Süreci
2-Mustafa Reşit Akçay ve Askerleri
3-Kadrodaki bütün yabancıları ve gereksiz yerlileri gönderip,gençlerimize,altyapımıza yönelmek.Aralara bonservissiz kaliteli yabancı yerleştirmek.
4-Akyazı
Ekonomizde haliyle bir düzene oturacaktır.Tabi gelirleride artırmak lazım ayrıca 1461 oluşumunu ve basketbol takımını desteklemek de şart.

EnjoyTheMusic
09.04.2013, 20:55
ekonomik durum-şike-stad-altyapı altyapı altyapı!

erkankoc
09.04.2013, 20:57
Akp yalakasi ve korkagi olmasin gerisi onemli degil

Kasım Hilal
09.04.2013, 21:01
Doğrusu, seçeneklerden sadece birini seçmek oldukça zor. Aslında yazılanların tümü yapılmalı. Şike ile mücadele bitmemeli. Şiskin ve kalitesiz kadro düzeltilmeli. Akyazı bitmeli. Doğru düzgün bir hoca başa gelmeli.

ibrahim
09.04.2013, 21:05
Akp yalakasi ve korkagi olmasin gerisi onemli degil

Öyle olmadan kongrede büyük bir çoğunluktan oy alamıyorsun...

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

erkankoc
09.04.2013, 21:09
Gs baskanini ornek alsin bir takim 1 senede nasil duzelir gosterdi herkese.gram umudum yo cunku ts buyuk bir reklam malzemesi. Her gelen bir yere cikmak icin kullaniyor ts yi.

Orkun Özkaya
09.04.2013, 21:21
ekonomik durum-şike-stad-altyapı altyapı altyapı!

Son yıllarda en önem verdiğimiz şey zaten altyapı. Habire futbolcu üretip galatasaraya veriyoruz. Bak adamlar bizdn gidenler sayesinde neredeler. Kendi altyapımıza önem verelim de en az o kadar da kendimiz altyapı olmamaya önem verelim.

Kasım Hilal
09.04.2013, 21:21
Gs baskanini ornek alsin bir takim 1 senede nasil duzelir gosterdi herkese.gram umudum yo cunku ts buyuk bir reklam malzemesi. Her gelen bir yere cikmak icin kullaniyor ts yi.

Ünal Aysal borsada kendi taraftarını dolandırdı. Selçuk ve Burak'ı resmen ayak oyunları ile ayarttı. Amrabat transferinde daha da büyük ahlaksızlık etti. Parmağına bal çalınınca sustu. Ve dünya kadar da para harcadı. Ben öyle başkan istemem.

SEDER
09.04.2013, 21:43
1- şike davası
2- akyazı
3- hes projesinin biran önce tamamlanması

Tolga
09.04.2013, 21:52

Hem AKP yalakası olmasın diyorsun, hemde gösterdiğin örnek gs :D Burada yaman bir çelişki var abi . . .

Tunga
10.04.2013, 01:42
Bir hevesle yola çıkıyorsun.

Para buluyor, kaynak yaratıyorsun.

Transferler yapmaya başlıyorsun.

Hava yakalıyorsun.

Gümbür gümbür oynamaya başlıyorsun.

Sahada işler iyi gidince, diğer işleri de yoluna koymaya başlayacak şevki buluyorsun.

Son haftalara geliniyor, şikeci namussuzlar elinden kupanı alıyor.

Siyaseti, iktidarı, spor yönetimi, futbol yönetimi, basın... Hiç bir şey olmamış gibi davranıyorlar.

Önce hevesini, ardından paranı, kaynaklarını, futbolcularını kaybediyorsun.

Borçlar ve düşmanlarla baş başa kalıyorsun.

Eğer bunca emeğe karşın sonuca gitmen engelleniyor ve hakların, varlıkların yağmalanıyorsa, öncelik ne olmalı?

memmedaga
10.04.2013, 01:53
burada aslında ciddi bir çelişki yaşıyoruz,Sadri Şeneri sevmeyiz ayrı,başarasızdır ayrı

ama arkadaş Şike sürecünde ne destek verdik?

şimdi bu sürecin içinde olmayan biri bu işi düzeltecek hemi?

SEDAT
10.04.2013, 02:17
* Dik dursun, Siyaset'e bulaşmasın, Akyazı projesinde söz sahibi olsun inşallah. Amin

Celal Demir
10.04.2013, 08:44
Tamamen Hayal gören taraftarlarimiz var malesef:

hala görmedinizmi sike diyenin halini madem sikeyle mücadele edecektiniz önceliginiz oydu neden BASKANI yalniz biraktiniz birde üstüne üstlük basarisizliga zorlandi siz ne yaptiniz ANA Avrat Küfrettiniz ve sonuc.

Simdi hala yok Sike öncelikmis "O Biraz Zor" buna sadece Gülerim...

Saygilarimla

abi kusura bakma ama Sadri başkan kendi ipini çekti...

Kaya
10.04.2013, 08:52
Faruk Özak etkisinin sıfır olduğu bir başkan,
Siyasi güçle gelmeyen bir başkan,

isterim...

Emrah Akcagöz
10.04.2013, 08:53
Ya gelen yönetim şike mevzusunu yok sayarsa ?

Ünal Er
10.04.2013, 11:05

gs başkanının tek farkı, bu ülke düzeninin içinden gelmemiş bu ülkede yaşamayan biri olması...gelebilecek herkes onun bunun adamı...Ne siyasete ne bilindik Türkiye futbolunun içindeki pisliklerle ilişkisi olmayan bir tane adam çıkaramıyoruz. O adamında ayda falan yaşıyor olması lazım bizim için...

Ahmet Kuru
10.04.2013, 12:29
herkes Mustafa Reşit Akçay ismini söylüyor Ama büyük bir camiayı yönetecek tecrübe ve yetkinlik varmı kendisinde acaba?
Bazı olumsuz yönleiride duymuştum,bizde en çok olan kritik süreçleri yönetememe vs vs gibi..
1-2 yıl 1461 de Başarılı bir dönem geçirdi diye Trabzonspor'u ona emanet etmek ne kadar doğru bilemeyiz...

Bence hoca olarak Ertuğrul Sağlam En iyi aday.

kopeli
10.04.2013, 12:31
Dortmund Modelini örnek alacak bir Başkan.

Hasan YAYLI
10.04.2013, 17:34

Hava yakalıyorsun.

Sahada işler iyi gidince, diğer işleri de yoluna koymaya başlayacak şevki buluyorsun.

Siyaseti, iktidarı, spor yönetimi, futbol yönetimi, basın... Hiç bir şey olmamış gibi davranıyorlar.

Eğer bunca emeğe karşın sonuca gitmen engelleniyor ve hakların, varlıkların yağmalanıyorsa, öncelik ne olmalı?

Tabi ki şike ve şikecilerden kurtulmak,haklarını geri almak...

Sonrasında kaybettiğin paranı ve kadronu tekrardan kurarsın,Ülkeden şikeyi temizlediğinde de o istek ve iştah sana bir ömür boyu yeter...Saha başarılarının gelmesi kaçınılmaz olur...

Tuğrul
10.04.2013, 20:09

Hava yakalıyorsun.

Şike ile mücadele öncelikli meselemiz ise Sadri Şener'in suçu ne ? Sonuçlar kötü gidince istifa yaygarası koparan kim ?

Şike ile mücadele'nin yöntemi ne olacak. Çözüm strateji nedir. Bunları açıklayacaksınız. Siyasi oteriteyi karşına almak ise ona cesaret edecek yönetim yoktur. yıldırım demirören'in düştüğü acziyet ortada.

Şampiyonlar ligine biz gittik. Cas namus davamız dediler. Geri çektiler. Süper kupa oynanmadı. Tüm bu veriler Şampiyon olduğumuzu ortaya koyuyor. Varsın fenerasyon bizi şampiyon yapmasın.

Ekonomisi güçlü ve rakiplerini eze eze yenen bir takım oluşturulmalı. Yeni gelecek yönetim bunun teminatını vermiyorsa başkanlığa aday olmasın.

canavar61
10.04.2013, 20:17

Hava yakalıyorsun.

Ve Bazi Kendini Taraftar sananlar Sana Küfrediyor!

Bence: Arkana hic bakmadan Gitmek

canavar61
10.04.2013, 20:30

Hava yakalıyorsun.

abi kusura bakma ama Sadri başkan kendi ipini çekti...

Peki Neydi Sucu?

sürec basladiginda herkes hatirlar Sikecilerin T.D ünden Fufbolcusuna Eski yöneticisinden Eski Futbolcusuna Herkes avazi ciktigi Kadar bagirmaya basladi cünki sesi GÜR cikan Kazanacakti. Baskanlari Hase Girdi Taraftar Neredeyse Orda Yatacakti Destek ama Gözü kapali.

Peki Benim Taraftarim Benim eski Yöneticim Eski Futbolcum ne Yapti Hic!

sessizkral_1
10.04.2013, 20:41
Güçlü kadro, futbolda yeni yapılanma (teknik kadro vs..)

önce taraftar eski heyecanına kavuşmalı, maç gününü iple çekmeli..

Sezer Ozkan61
10.04.2013, 20:44
Sampiyonluk kupasini kenara atalim.Senol Gunesin dedigi gibi tarih bunuda yazar ve yazdida..Bu calinan sampiyonlugumuz sadece cocuklarimiza anlatacagimiz bir Trabzon talihsizligi olacak..Yeni sezonda yapilacak olan seyler benim kendi dusuncem.Paraci olmayan bir transfer sorumlusu..Ve dusunmeden para verebilicek bir baskan..Transfer sorumlusu olan bir cok yoneticilerimiz kar amacli transferler yapip cebe atiyorlar..Bunlari ortadan kaldirmamiz lazim.Bize Ali Agaoglu gibi tok gozlu bir baskan ve ahiret hayatini dusunen bir transfer sorumlusu lazim.Ve bunlar olursa ust uste en az 6 sampiyonluk diyorum..Saygilarimla..

Muhalif
Bmn Yönetimi açıklama yapmış aday olan herkesle görüşürüz minvalinde. Eğer kongre üyesi üyeler adına konuştuysanız önceliğin buradaki ankette de çıktığı gibi şike mücadelesi olduğunu kendilerine iletiniz. Bu konuda en kararlı kimi görürseniz oyumuzu ona verelim. Hatta tek kriterimiz bu olsun bence. Önce hakkımızı alalım, sonra diğer konulara bakarız.

Emrullah
Yeni Yönetimin Öncelikli Yapması Gerekenler: Şike Mücadelesinin Tamamlanması 128 56,39%

Sadece futbolcular, yönetim değil taraftarın da bittiğinin resmi. Yönetimin öncelikli işi nasıl olur da şike mücadelesi olur? Kulüp ne olacak, bu kervan nasıl yürüyecek?

Yeni yönetimin ilk ve en önemli işi izleme komitesi ve altyapı yani Trabzonspor'un geleceği olmalı. Sonuç alınması neredeyse imkansız hale gelen şike mücadelesi nereye kadar sürecek ve nereye kadar birincil planımız olacak? Dünya çapında sağlam 3-5 avukat bulursun, iki yöneticin de sadece bu işle ilgilenir. Bu mücadele için yeterlidir. Ancak altyapının önemini bu sene çok çok iyi anladık. Vurdumduymaz yabancı oyunculara bel bağlamak bu sene olduğu gibi intihar olur.

Ilelioglu
10.04.2013, 23:01
Yanliz bu sonuc farkli yorumlanmasin sonra? :)

..

hodlu
10.04.2013, 23:26
Tek hedef tek öncelik Süper Lig şampiyonu Trabzonspor'u yaratmak.............................

Ilelioglu
10.04.2013, 23:29
Tek hedef tek öncelik Süper Lig şampiyonu Trabzonspor'u yaratmak.............................

şikeye ceza verilmedigi sürece, bu ligde bir sekil önümüzü yine keserler, cünkü yine yeniden şike yaparlar. Bence Avrupa'ya odaklanip istikrari saglamamiz lazim. Orada elde edecegimiz basarilarin buraya olumlu yansiyacagini düsünüyorum. Iste o zaman adaletsiz arenada Sampiyon olabiliriz.

..

oflukaan
11.04.2013, 00:23
İzleme Komitesi ve Alt Yapının Yapılandırılması

oflukaan
11.04.2013, 00:34
Trabzonspor'da izleme komitesi ne işe yarar sadece scouting(oyuncu izleme) mi ?
rakip analizi yada bilgisayar destekli performans analizi yapılıyor mu ?
alt yapıda eğitici anlamda analiz yapılıyor mu ?
gerekli ekipman,donanım araç gereç var mı ?
alt yapıya ne kadar önem veriliyor ?

bunları çok merak ediyorum. bilen biri var mı ?

Hazar_
11.04.2013, 00:36
3 kişinin yönettiği bir kulüp olmayalım artık. Gelecek olan başkan kendi kabinesini oluştursun. Şu önceliktir demeye gerek kalmaz, ne gerekiyorsa hangi dal olursa olsun yapılır.

Ender Kuyumcu
11.04.2013, 13:24
Öncelikle bu ankete oy kullanan üyelerimize teşekkür ediyorum

243 oy kullanılmış. Bu da forum genelinin tartışma olmayan ve yapıcı sonuçları olan konulara pek ilgi göstermediğini gösteriyor.

Bu anket çıkacak adaylar açısından da bir rehber görevi görecek.

Onlara ulaşmanın en kestirme yolu ve önceliğimize hassasiyet göstereceklerdir.

Erdal DİLEK
11.04.2013, 14:23
yeni yönetimin ilk işi avni akerde MARATON TRİBÜNÜNÜN önüne boylu boyunca ŞİKE AHLAKSIZLKTIR, ŞİKE YAPAN AHLAKSIZDIR pankartı astırmalı. bu bile şike olayının devamlı gündemde kalMAsını sağlar. .

Tevfik Kılıç
13.04.2013, 12:57
Öyle ya da böyle şike sonuçlarına göre hareket edilmeli

Oğuz ZEYTİN
13.04.2013, 14:10
Futbol takımı için bir DİYETİSYEN + İşinin ehli bir KONDİSYONER

ilhan
13.04.2013, 14:31
Öncelikle gelecek yeni yönetim kulüp avukatlarını değiştirip şike ile esaslı bir şekilde ilgilenecek birim oluşturmalıdır. Sadri Şener ve yönetimi bunu kesinlikle yapmadı. Sadece ekranlardan taraftarın gazını alacak söylemlerde bulundu. Sadri Şener ve yönetiminin somut olarak şikeye karşı yaptığı işleri kim sayabilir? Ne yaptılar mesela?

Taraftar daha büyük eylemler yapmasın diye taraftarın gazı alınan eylemleri desteklediler. Sonuç ortadadır. Taraftar yıldı.

*

Levent Bıçakcı kulübün avukatı ve şike ile alakalı BMN'nin hazırladığı dosya kadar çalışması yok. Çünkü umrunda değil. Ucu kendine dokunuyor. Halen kulübün avukatlığını yapıyor.

Şike sürecinde yönetim hiçbir şey yapamadı. Yeni gelecek yönetim önceliğini şike vermelidir. Bunun dışındaki tasarruflar günü kurtarır. Ben adaletin tecelli etmesini istiyorum. Derdim ahım şahım kadrolar değil. Hakkımız olan şampiyonluğu almak, hırsızların cezasını almasıdır.

zafercalikoglu
13.04.2013, 14:34
hepsi kardes,hepsi bunlardan biri olmazsa hiç bişey olmaz...

artvints
13.04.2013, 17:05
ilk iş kadronun güçlü olması gerekiyor.takım iyi gitmedi mi hiçbirşey düzelmez.biz taraftara düşense kadronun iyi olmasıyla yetinmemek.futbolcuların sözleşmesi nasıl yapıldı, altyapıyla ilgili projeler neler, genç oyuncu yetişiyor mu bunları hep takip etmek gerek.sonra takım bozulunca biz üzülüyoruz.diyelim ki soner çok parladı gidecek belli.bunun yerine alt yapıda ya da 1461 de bir oyuncu var süper, onu soner in yerine hazırlıyoruz gibi bir ortam enerji oluşturan yönetime her türlü eyvallahım var..

heee arjantinde brezilya da oyuncu izliyoruzları da yemeyiz artık.çocuk gözümüzün önünde olucak malzemeyi bilicez.eğer yeterli bir oyuncu yok altyapıda yabancı alıcaz denirse de, herkesin bildiği ayrıca geniş bir şekilde araştırılmış, hatta tüm hayat hikayesi bilinecek şekilde oyuncuyu alacak bir organzizasyon kuramıyacksa da gelmesin o yönetim.oğlum para veriyosunuz lan biraz kıymetini bilin.para bizim cebimizden çıkmıyor nasıl olsa demeyin.bunlar öyle çok zor işler değil.buna zor diyosunuz yapmayın bu işi zaten.hele de burdan tanınırım işlerim düzelir gibi bir amacınız varsa,, klübün yakınından bile geçmeyin.bir bitin artık.

son olarak da bahane sunmaktan vazgeçin sadri şener ve nevzat amca sağolsun doyduk bahanelere.bu kadar.

blackmar61
13.04.2013, 17:28
gelen yönetimin 2 yıl önce gsnin yaptığı gibi yeniden yapılanıp güçlü ve alternatifli bir kadro kurması gerekir siyasi baskılara boyun eğmemeli ve tabiki şike sürecinin takipçisi olmalı

Mert'
13.04.2013, 17:46
Öncelikle şu kadroyu çöplerden kurtarsınlar adam gibi bi takım kursunlar rahat rahat izleyelim bıktık bu eziyetten

Ender Kuyumcu
17.04.2013, 01:56
Henüz bu ankete oy kullanmamış olan üyelerimizin oy kullanmasını rica ediyorum.

Önceliklerimiz yeni gelecek olan yönetime de rehber olacaktır.

AdemS
17.04.2013, 02:10
İlk şıkka benden önce 154 kişi oy vermiş..155. oyu vererek görevimizi yaptık. (Mesleğimizi bu kadar belli etmesek :)))

Tabii ki diğer şıkları da gözardı etmemek lazım..

http://l1304.hizliresim.com/18/k/m57l2.jpg

hodlu
17.04.2013, 05:03
Futbolda öncelik saha başarısı ve puan durumudur. Malesef bu gerçektir. Şike süreci bizim hiç bitmeyecek bir davamızdır. Ama ligde 13-15. sıralarda gezerken, bizans takımlarına gol bile atamazken sizi kimse ciddiye almaz.Hiçbir çocuk senin renklerine gönül vermez. Öncelik yeşil sahada güçlü bir takımdır ve bu elzemdir...

emre duman
19.04.2013, 18:26
sadri şener sanırım yeni bir yönetimle tekrar aday olacak gibi gözüküyor haberler öyle. Bende bundan yanayım sadri şener ve yönetimin içinde salam adamların olması nekadar eleştirsekte bir klubu tek bir insan yönetemez yardımcıları hiç bir halta yaramıyor inş. böle olur inş. devam eder

Kadir
20.04.2013, 00:44
Takımı artık elindeki iyi oyuncuları istanbul takımlarına satan tüccar zihniyetli bir anadolu takımı kimliğinden kurtarsınlar mesela.

Oğuz ZEYTİN
29.04.2013, 23:37
Futbol takımı teknik kadrosuna; R. Koch, S. Piri, S. Morreno, Laszlo Jambor gibi işinin ehli bir kondisyoner eklenmeli.

Samet Yildirim
30.04.2013, 00:25
Sahada basari gelmezse hic birsey olmaz. Önce takim sonra Sike sürecinde vb. daha güclü olursun.

Ama tabiki ekip isi bu Yönetimin saglamsa hepsini bi anda yürütürsün.

Hasan Cubukcu
30.04.2013, 00:41
takima yerli varsa yerlinin yerlisi

AhmetG.
30.04.2013, 02:28
Yeni Yönetimin İlk Hedefi;

1- Futbolcu kalitesini arttırmak

2- Şike sürecini aralıksız ve daha sıkı bir şekilde devam ettirmek. Zaten artık herkes Yargıtayı bekliyor.

Travelair
30.04.2013, 09:19
"Hepsi" diye şık olmalı (En azından)

Bir de ben şunu özellikle istiyorum: Trabzonspor'dan bahsederken medya Trabzon deyip geçiyor. Bu çok tehlikeli. Kesinlikle Trabzonspor dedirtmemiz lazım

Gümüshane
30.04.2013, 17:37
Bence bu siklardan en önemlisi Akyazi Stad Projesi..O Stad Trabzonsporumuzu ucurur. Sike meselesini unutalim arkadaslar o mesele hayal oldu. bisey olmaz daha.

Furkan Özdem
30.04.2013, 17:55
Herkesin görüşüne saygım var ama gel de sinirlenme arkadaş...

Mehmet BAL
01.05.2013, 13:49
oyumu şike sürecine verdim (öle hatırlıyorum)
ama

Yeni Yönetimin İlk Hedefi;

1- Futbolcu kalitesini arttırmak

2- Şike sürecini aralıksız ve daha sıkı bir şekilde devam ettirmek. Zaten artık herkes Yargıtayı bekliyor.

+ tribünleri birleştirmek olmalı diye düşünüyorum

TSemih61
01.05.2013, 13:52
Birden fazla şık seçme hakkımız olmalı. Trabzonspor gibi büyük bir kulübün başkanı anket şıklarındaki maddelerin hepsini yapabilecek kapasitede olmalı.

28TS61
01.05.2013, 14:30
sikeyi davasini sonuna kadar pesinden gitmelidir

D.Metin KULAK
01.05.2013, 14:48
Tüm taraftarı arkasına almalı. Desteğini alamadığı gruplar varsa olumsuzluklar olacaktır. Başlamadan biter gibi. :)