PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adalet Adalet... | Mustafa Berke Gayretli Yazdı

Berke6198
06.04.2013, 23:23
Adalet Adalet...

“Adalet”... bu kavramı duyunca herhalde gerçekten Trabzonspor’lu olanların, 2 yıldır verdikleri yoğun mücadele akıllara geliyor... 2 yıldır verilen bu mücadelede yüzlerce konuşma, bildiri, mail organizasyonu vs. Yapıldı...

Adalet adalet dendi, 2011 yılında başımıza gelen olay herkesin malumudur. 1 senelik emeğimizin çalındığı seneden bahsediyorum, emeklerin,çabaların çalındığı seneden bahsediyorum...

Şimdi, biz adaleti ararken “neticelerini” yayıp oturan, kadehini yudumlayan insanlar, çamur üstlerine sıçrayınca adalet arar olmuşlar. İlhan Özmen’in yaptığı çok güzel bir tespitle bu noktaya değinmek istiyorum;

Şenol Güneş: "Futbolu ve ülkeyi yönetenlere güvenmiyorum."(2011)
Fatih Terim: "Federasyona ve PFDK'ya güvenmiyorum." (2013)

Taa, 2011 yılında üzerine basa basa, vurgulaya vurgulaya söylenmiş bir cümle var ortada, ortada “Adalet” arayan bir Trabzonspor var, taraftar var... “seyirci” yok.

Trabzonspor’un 2 senedir yılmadan adalet için verdiği bu mücadelede ağzını açmayan kurumlar veya kişiler, başlarına gelen en ufak bir felakette ortalığa dökülür olmuşlar. Adalet aramak herkesin hakkıdır,
Ancak hakeme saldıran, bela okuyan, başı sıkışınca oyuncularını çirkefliğe yönlendiren, sahanın içine defalarca girip oyuna müdahale eden, her türlü çirkefliği elinden geldiğince yapan birisi çıkıp ben adalet istiyorum, verin benim adaletimi derse, bende onun alnını karışlarım...

Hakemin aleyhlerine verdiği en ufak kritik bir pozisyonda, elinden geldiğince seyirciyi kışkırtan, ortalığı birbirine katan bir adam adalet isteyemez.

Diyelim ki istedi, peki sorarlar adama, 2 yıldır hak ettiklerini almak için canlarını feda edebilecek bu kadar insan varken, senin aklına başına anca mı geliyor ? Diye... ben sordum, baktım ki bu onların mayasında var.

Biz bu mücadeleyi verirken ben bu şahısların veya kurumların hiç birisinden adalet “Trabzonspor’un” hakkıdır diye açıklama yapıldığını görmedim veya duymadım... bu şahıslar veya kurumlar adaleti sakız gibi kullanıyorlar, tadı kaçınca çöpe atıyorlar...

Biz şimdi çektik kendimizi siğneye, 3 maymunu oynayanların haykırışlarını izliyoruz. Adalet er yada geç tecelli edecektir. Adaleti işi düşünce arayanlar anca sahtekâr olabilir...

Ve yazımın sonunda da dayanamayarak isim vereceğim, Fatih Terim beyefendi, 2010-2011 sezonunda haksızlığın alası yapılmışken, kendinize verilebilecek en ufak bir cezayı engellemek için, masum ayaklarına yatıp, kendinizi adalet arayan kişiler arasına sokarak, akıllı olduğunuzu mu zannediyorsunuz ?

Sadece Galatasaray kurumu veya Fatih Terim ile bitmiyor bu, sözlerim "sahte adaletçi"lerin hepsine gelsin...

TARİH BUNLARI UNUTMAZ... Tarih Trabzonspor’a yapılan bu haksızlığı unutmaz... Trabzonspor’luluk yaşadığı sürece, bu ülkede adalet arayışları devam edecektir. Bu saltanat “adalet avcıları” tarafından, illa ki 8.kez, 80.kez yıkılacaktır... sizin şüpheniz olmasın.

Helvacı61
06.04.2013, 23:31
bizim dahil olmadığımız bir lig yarışı ile ilgili ilk defa şampiyon şu olsun diyorum...ve bu sene şikecilerin türlü türlü ayak oyunları ile şampiyon olmasını istiyorum...cincon kadar namert sinsi aşağılık bir takım yok...şikeciler evet çok çirkef adi bir camıa ama cincon bir o kadar çakal futbolcu ayartan bir pislik..

cakalkerem
06.04.2013, 23:41
su adalete bugun fatih terim in açıklamaları damgasını vurdu...şunlara bak adamlar nasıl bagırıp cıgırtkanlık yapıyorlar

Öznur61
07.04.2013, 00:47
iyi ve onemli bi konuya değinmişsin..gerekeni cok iyi sekilde ifade etmişsin zaten..

eraytaskin61
07.04.2013, 00:50
uzun zamandır bu kadar keyifli zamping yapmamıştım küçüldükçe küçüldü bit kadar oldu layığını buldu futbol f..şesi terim

sanatik
07.04.2013, 01:26
Ne olduda birden ortalik gerildi, yoksa sampiyonlukmu tehlikede ha evet gecen sezonda buna benzer durumlar vardi sonra ama hemen sus pus olmusduk.

Birazdan susarlar yine.

Gökhan Koç
07.04.2013, 10:55
Mükemmel yazmışsın :)

Bu yazılardaki başarını öğrenim hayatında görmezsem kapışırız :)

savsat
07.04.2013, 12:44
Adaleti sadece lazım olduğunda aramak ne kötü!

Berke6198
07.04.2013, 14:36
Mükemmel yazmışsın :)

Bu yazılardaki başarını öğrenim hayatında görmezsem kapışırız :)

Anlaşılan başım dertte :) :)