PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Meğer Suçlu Bizmişiz

Gökhan Koç
05.04.2013, 13:55
3 Temmuzdan bugüne, 100’lerce kere toplanmış fb yönetimi.
Sizce ne konuştular, ne karar aldılar bu toplantılarda ?
Emrenin maçkada derslik yapma isteği bu toplantılarda mı doğdu ?
Yahut aziz mahkeme tarafından 6 yıl 3 ay ceza aldığı gün TV’lerdeki “aziz yıldırım serbest bırakıldı” yaklaşımının altında da bu toplantılar mı vardı ?
Her “şike”li gündemde “fenerbahçe bir yıldızla anlaştı” haberleri bu toplantılarda mı yazıldı ?
Bu toplantılarda alınan kararlar ile maruz kaldığımız pskolojik saldırın boyutları hakkında fikrimiz var mı ?
Yapıkredinin UEFA sponsorluğu misal...
Acaba fenerbahçe gerçekten UEFA’ya rüşvet mi verdi yoksa sadece rüşvet verdiğine inanmamızı mı istedi ?
Galatasarayın şampiyonluk sonrası susmasının altında da bu fenerbahçe yönetim kurulunun gerçekleştirdiği toplantılar mı var ?
Tekrar soralım; pskolojik saldırının boyutları hakkında fikrimiz var mı ?
Şimdi beni çok sinirlendiren bir olaydan bahsedeceğim.
Bir akrabamdan şöyle bir söz duydum;
“şikeyle mücadele etmekten takımı bu hale getirdiniz” , “Bırakın şu işin peşini,örtüldü,kapatıldı artık bu mevzu”, “Az kalsın küme düşecektik sizin yüzünüzden”.
Hoooop, burda duralım !!!
Tam bu noktada bir fotoğraf çekelim hep beraber, şöyle biraz geniş açıdan.
Galatasaray trübünlerini karıştırdıktan sonra Trabzonspor türübünlerini işgal etmiş bir bakan...
Aynı bakan yerel basına da el atmış...
Hem trübünde hem de basında “ince ayar” faliyetlerine devam ediyor belliki. Peki bu bakanın faliyetleri bugüne kadar kimin işine yaradı, fenerbahçe hariç ?
Trabzonspor tarihi ile özdeşleşmiş başka bir bakan...
Bugüne kadar şikeyle alakalı bin kere konuştu, ama bir kere bir şeyi değiştir(e)medi ?
Değiştirdi mi ?
Eee, o zaman ne işi var düşmek üzere olan Trabzonspor’un yanında !?
Acaba bu iki bakan da görevlerini fenerbahçe yönetim kurulu toplantılarında mı alıyorlar ?
Devam edelim,
Sadece şike mücadelesi veriyormuş gibi davranan bir Başkan (-mış gibi davranışı ispat edilmiştir).
Bu –muş gibi davranma faliyeti çerçevesinde ortaya atılmış izinli bir eylem ...
Eksik bırakılmış hukuksal bir süreç !
Sabah akşam kadınlara, kızlara twit atan Trabzonspor birşey müdürleri !
Pskolojik savaşta “fenere zarar veririz” korkusuyla resmi site üzerinde haber boykotu uygulayan Trabzonspor görevlileri !
Şike için çağlayana gitmeyip, victoryanın sırlarını görmek için dünyanın öbür tarafına gitmiş ergen zihniyetli yöneticiler !
Hükümetten destek ile yayın hayatını zor bela devam ettirebilen yerel basın !
Tüm bu ortamlardan ilerde fayda sağlayabileceğini düşünen “Herkesle iyi geçinen twitçiler” !
Eeeee,
Ne kaldı geriye ?
Biz ve birkaç Trabzonsporlu ?
Beni sinirlendiren, her sorununu toplantılar yaparak çözmüş fenerbahçe yönetim kurulunun, bu sorunu da çözmüş olması asıl, o akrabamın bana söyledikleri değil.
Mücadele ettiğimiz için suçlanacağımız hiç aklıma gelmezdi,
Nede güzel alet olmuş herkes bu oyuna,
Biz yönetimi o kadar çok yormuşuz ki bu mevzunun peşinde koşmaları için, takımla ilgilenememişler.
Yani suçlu biziz !
Helal olsun sana fenerbahçe,
Herşeyi ne ince, ne zekice planlamışsın meğer,
Köklerine kadar fenerbahçe yönetim kurulu tarafından yönetilmektedir Trabzonspor camiası,
Teşekkürler başkan, teşekkürler yöneticilerimiz, teşekkürler bakanlarımız, teşekkürler yazarlarımız, teşekkürler bürokratlarımız !
Tekrar soralım; pskolojik saldırının boyutları hakkında fikrimiz var mı ?

Sibel
05.04.2013, 14:12
Bu süreçten maddi manevi her türlü en zararlı çıkan bizler olduk.
Tek kazancımız yazıda da belirtildiği gibi menfaat uğruna Trabzonsporlu gecinenleri tanımak oldu.
Süzdükçe süzüyor süzgeç.
Bakalım daha niceleri süzgeçten geçecek, kimler süzgeçte kalacak.

kürşat şen
05.04.2013, 14:15
eline sağlık gökhan kardeş..fenerbahçe yönetimi sadece trabzonspor yönetimini yönetmekle kalmayıp türkiye futbol federasyonunuda yönetiyor..fenerbahçenin lobisi camiası çok güçlüdür.galatasaray camiasıda baş edemez.kimsenin moralini bozmak istemediğim için şike konusuna hiç bir şey yazmıyorum uefa'da hikaye.ceza meza gelmeyecek..ülkenin başbakanı en büyük bayraktarı fenerbahçenin bizim bayraktarımız taraftarımız.futbolcu transferlerinde ya da büyük bir avrupa takımına yemek verdiğimiz vakit o genç ve güleryüzlü yöneticilerimizi şike mevzusunda göremedik..neden göremedik acaba?medya toplantısı vardı bir aralar sahi orda ne konuşuldu ki bir anda şike haberleri hasır altı edildi..o koca burun serhat ulueren artık bu mevzuları açmıyor..kısaca kandırıldık.hayallerimiz çalındı.allahın adaletine güveniyorum sadece..

Gökhan ARSLAN
05.04.2013, 14:16
Her cümlesine sonuna kadar katılıyorum
Aynen öyle oldu..
Bu süreçte hakkını almak için mücadele eden bizler suçlu olduk acı ama bir o kadar gerçek !
İnsanlığımızın sınırlarını ölçüyorlar gerçekten..

Hüseyin Başoğlu
05.04.2013, 14:21
Başkan konusunda katılmasamda psikolojik savaş olarak sonuna kadar haklısın...Eylemde her türlü kazanacağımızı psikolojik olarak kaybettik...

Temelide bugünden değil 15-20 yıl öncesinden geliyor....95 de 04-05 dede aynı şeyleri yaşadık o günde suçu kendimizde bulduk bugünde suç bizdeymiş gibi gösterilmeye çalışılıyor gösteriliyor....

Biz daha kendi içimilzde bir olamıyoruz adam akıllı...Çokta güzel kullanıyor bu durumu...Ve ne yazıkki bu bölünmüşlükte kazanma ihtimalimiz ne kadar ? Benide düşündüren ve üzen tek şey bu..

Yapı kredininde sırf rüşvet verdik diye gösterilmesi için sponsor olduğunu düşünüyorum ben mesela....Aynı şekilde fenerbahçe hakkında her şike ile ilgili haber çıktıktan sonra aleleacele fenerin yıldız bir isimle anlaşmış olması tesadüf değil....

Şenol Altunsoy
05.04.2013, 14:27
Ben çok özür diliyorum şahsım adına evet takımı bu hallere düşürenlerden biriyim cezama da razıyım.

DİNÇ
05.04.2013, 14:39
Süreç FB nin başarılı olup Trabzonsporumuzun küme düşmemeye endeksli olduğu şu günlerde yeni bir anlam kazandı...

Onlar mağdur, bizler kupa dilencisi şark kurnazı durumundayız...

Zaman bizleri yerin dibine, onları arşı aleme yükseltti...

Maalesef yüzyıllar boyunca Zengin, Güçlü ve Haksız

her zaman Fakir, Zayıf ve Haklının

Hakkından gelmiştir...

Geçmişler olsun bize....

Ah biraz daha çoğalabilseydik...

Ilelioglu
05.04.2013, 15:11
Güzel bir yazi, eline sagilk Gökhan abi.

Sag sola kulak asmaya gerek yok bence, kim ne diyor benim zerre umrumda degil. Yanlizda olsam cikmaz sokaga gelene kadar gidecegim.

Özellikle Atilla abi beni cok umutlandirdi, yapilbilecek bircok sey var bilmedigimiz.

Mücadeleye aynen devam!

..

Gamze
05.04.2013, 15:18
sen ve senin gibi adamlar çalışmaya devam edecek bu karanlığı yırtmak için, onda şüphe yok.
bu bir sonuca varmasa bile, hep diyoruz ya, seneler sonra bugün "kayda değer hiçbir şey" yapmamış olmanın pişmanlığını duymayacağız en azından.

İnsanlar suçlayabilirler seni bizi. Trabzonspor'a atfettiğimiz değer farkındandır bu.

kulağı tıkamak, yola devam etmek lazım.

eline sağlık

S.ÖZKAN
05.04.2013, 15:30
HER ŞEYİN ÜSTÜ KAPATILIYOR

2011 senesinde bir rüşvet, dolandırıcılık skandalı Türk futbolunu sarstı. Mahkemenin cezalar vermesine rağmen federasyon kanıt görmek istemedi. Bu örtbas etmeye karşı direniş hala devam ediyor.
Tobias Schächter'in haberi:

Bütün Avrupa'da eylemler yapılıyor. Berlin'de, Amsterdam'da, Viyana'da, Nyon'da, Sinsheim ve İstanbul'da , Trabzon Platformu eylemcileri her yerde, resimde görüldüğü gibi Zürich'de de protesto yapıyorlar.

İbrahim Ertürk hafta sonu memleketi olan Trabzon'a gitmek üzere acele ediyor. Bu arada 52 yaşında olan Karadeniz'in bu şehrindeki kişi 30 sene önce Alamanya'ya gelmişti. Üç büyük çocuk babası Mannheim'de işletme tahsili yapmış ve uzun zamandan beri Sinsheim'de yaşıyor ve kendisine ait muhasebe bürosunda çalışıyor. Fakat Ertürk için hafta sonu üç günlük memlekete seyahat bir aile gezisi değil. O Trabzon'a uçuyor. Zira orada şike konusunda uzman gazeteci İngiliz DECLAN Hill konuşacak. DECLAN Hill'i Trabzon'da Trabzon Platformu davet etti. Bu Platform, 2011 senesinde ortaya çıkan Türk futbolundaki büyük şike skandalının kapatılması şeklini kabul etmek istemeyen eylemciler bir araya gelmesinden oluşuyor.
İbrahim Ertürk hemen hemen her eylemde vardı, Berlin'de,Amsterdam'da,Viyana'da,zürich'te, Genf Gölü'nün kenarında Avrupa Futbolbirliğinin UEFA merkezinin önünde, Frankfurt'ta Alman Futbol Federasyonu'nun önünde veyahutta geçen Aralık ayından Fransa'nın başşehri Paris'te Avrupa Konseyi milletvekillerinin şike konulu bir toplantısından dolayı. Orada da " mahkeme tarafından hüküm giymiş, federasyon tarafından aklanmış", veya " FİFA , UEFA, nerede sizin sıfır toleransınız?" Bunlar İbrahim Ertürk'ün kafasını karıştıran sorular. O Mart ayının sonunda bir Perşembe günü Sinsheim'deki bürosunda çay içiyor ve " sıradan biri olmama rağmen bu durumlara duyarsız kalamam."diye dert yanıyor.

SATIN ALINAN BİR ŞAMPİYONLUK

Türk futbolunu sarsan enbüyük şike skandalındaki gelişmeler yalnızca Ertürk'ü öfkelendirmiyor. 2010/11 futbol sezonunda Fenerbahçe İstanbul Süperlig şampiyonluğunu satın aldı, sezonun ikinci yarısında 17. maçın 16.sını kazandı.Sekiz aylık tahkikattan sonra 3. Temmuz 2011 günü "temiz kramponlar" hareketi başladı.93 kişi hakkında dava açıldı.30 kişiden daha fazla futbolcu ve yönetici tutuklandı. Bunlar arasında,Fenerbahçe İstanbul'un başkanı Aziz Yıldırım'ın da olduğu bugüne kadar dokunulmaz olarak bilinen Türk futbolunun baş aktörleri de vardı.Son maçta Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu gatantilediği 4-3 lük Sivasspor maçının da aralarında olduğu 13 maçta şike ve teşvik verildiği hükmü verildi. Yıldırım bir ceza mahkemesi tarafından organize bir şuç örgütü kurmak ve yönetmekten dolayı 6 sene 3 ay hapis cezası aldı. O, hepsini redderek, Yargıtay'a baş vurdu.Şu anda tutuksuz yargılanıyor ve halâ Fenerbahçe başkanı olarak görevinin başında. Mayıs 2012'de hapiste iken tekrar seçilmişti.

UEFA'nın baskısından dolayı Türk Futbol Federasyonu 2011/12 sezonunda Fenerbahçe'yi Şampiyonlar ligine katılmadan men etmişti. Yıldırım,herşeyin baştan beri komplo olduğunu ve kendisinin de bu komplonun kurbanı olduğu şeklini iyi oynadı. Türkiye'nin en zenginlerinde biri olan Yıldırım, genelde servetini NATO için askeri ihalelerin yapımından elde etti.

FUTBOLUN ÇOK DIŞINA GİDEN KOPMLO TEORİLERİ

Böylece futbolda bir skandal buna kafi geliyor. Senelerden beri Türkiye'de Kemalistler ve askerler bir tarafta, başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın iktidardaki İslamcı Ak Parti bir tarafta, bir kültür mücadelesi kavgası gürültüsü kopuyor. Fenerbahçe, Kemalistler ve askerlerin kalesi olarak geçiyor.

Bir komplo teorisi şu şekilde:

Yıldırım, vebalini ödemek durumunda mı idi?.Zira Aziz Yıldırım ,2009 senesinde başbakanın kızının kaynatasının firmasının da girmiş olduğu NATO için bir ihaleyi kazanmıştı. Savcılık, Ergenekon tahkikatını yaparken telefon konuşmalarının dinlenmesi sayesinde futboldaki tesadüfen bu rezaletinin izine rastladı.

Ergenekon davasında söz konusu olan,gazetecilerin, hakimlerin, politikacıların ve yüksek rütbeli subayların başbakan Erdoğan'ın Ak Parti iktidarına karşı darbe yapma planlarıdır.Telefon dinlenmesi sayesinde savcılık darbecilerin finansmanı hakkında muhtemel bilgi bulmayı ümit ediyordu. Futboldaki dava uzun sürdüğünden ve karar Temmuz 2012 de verildiğinden Fenerbahçe başkanı,toplumun bir bölümünde ve kulübün taraftarlarında kendisini bir dava adamı rolüne sokmayı bildi, kendisini iyi sahneledi.
Fakat ceza mahkemesi için önemli olan kanıtlardı ve buna göre karar verdi.

FEDERASYON KANIT BULAMAMIŞMIŞ

TFF kanıt bulamadı.PFDK rüşvet için herhangi bir kanıt bulamamış, diyor federasyon. Hiç bir külübe ceza verilmemiş. Bazı sanıklara men cezası verildi.

Olayların başında, Türkiye'deki liberal güçlerde değişiklik olacak yönündeki ümitler fazla idi. Fakat en azından Yıldırım Demirören'in Şubat 2012 de Futbol Federasyonu başkanı seçilmesi ile bütün ümitler öldü.Demirören daha önce Beşiktaş İstanbul'un başkanı idi. 2011 senesinin kupa finalindeki şikeden dolayı Beşiktaş'ın antrenörü ve manageri ceza aldılar. Fakat seçiminden 3 ay sonra Türkiye'nin zenginlerinden biri olan gas ve Petrol zengini ailenin mensubu Demirören, " Futbol Federasyonu açısından başarılı bir şike olaya gerçekleşmemiştir"

CEZALAR GİZLİCE GİZLİCE İNDİRİLDİ

Demirören yan bir cümlede, federasyonun şikede cezaları düzenleyen Futbol federasyonu talimatnamesinin 58. maddesinin değiştirildiğini bildirdi. Bu madde değiştirilmemiş hali ile şike ve teşvik yaban kulübün mecburu küme düşürülmesi ve yaban kişilerin de ömür boyu men edilmelerini ön görüyordu. Değiştirildikten sonra birden bire mecburu küme düşme, tecil etmeye dönüştü veya eksi puan olarak yer değiştirildi.

" 58. maddenin değiştirilmesinden utanıyorum" diyor Ertürk ve soruyor: kanunları değiştirmek adaletli mi? Federasyonun suçluları aklamasından dolayı kendilerini kaldırılmış, dolandırılmış hisseten Türkiye'deki çoğu futbol taraftarı Ertürk gibi düşünüyor.
" Her şeyi bize zehir ettiler" diye de devam ediyor Ertürk. Bu entrikavari tüzük değişikliğinin arkasındaki güç çoğu gözlemçi için çok açıktı. "Futboldaki güçlüler, sistemi kurtarmak için her şeyi yaptılar ve yapıyorlar" diyor Ankara Üniversite'sinden futbolanalisti ve siyaset bilimcisi Tanıl Bora.

Türk futbolunda söz konusu olan çok para. Büyük kulüblerin hisseleri borsada işlem görüyor, borsaya açılmışlar. LigTv ile olan televizyon sözleşmesi Süperlig kulüblerine bir sezonda 400 milyon Euro üzerinde garanti para getiriyor. LigTv'nin baskıları sonucu ek olarak bir Playoff sistemi başlatılmıştı. Resmi olarak şikenin önünü kesmek için böyle bir uygulaya gidildiği söylenmişti.

KENDİNİ TEMİZLEME GÜCÜNDEN YOKSUN

Fakat çoğu kişininde tahmin ettiği gibi söz konusu olan daha çok TV decoderin satılması idi. Fenerbahçe'nin bu durumda mecburu küme düşürülmesi Türkiye'deki futbol ekonomisi için büyük bir geri tepme olurdu.Siyaset bilimcisi Bora devam ediyor: " Türkiye'deki futbol kendini temizleme gücüne sahip değil."

Durumların değiştirilmesi dışarıdan UEFA ve FİFA baskılarından gelebileceğinin ümütinin yerini Ertürk gibi eylemcilerde çoktan hayal kırıklığı aldı.
Mart 2012'deki İstanbul'daki UEFA kongresinde başbakan Erdoğan, demokrasilerde kurumların değilde kişilerin cezalandırılması gerektiğini anlatıyordu.Kulüblerin cezalandırılması durumununda milyonlarca taraftarında cezalandırılmış olacağını ileri sürüyordu.Erdoğan bilindiği gibi Fenerbahçe taraftarı.
UEFA başkanı Platini o zaman başbakanın görüşlerine katılmamıştı.Şike ve teşvik durumlarında kulüble kişilerin ayrılması mümkün değildir" demişti.
Buna rağmen UEFA bugüne kadar TFF kararlarını iptal etmedi. Onun için UEFA da eylemcilerin gözünde şüpheli duruma düştü.
Fenerbahçe çoktan UEFA ve TFF'ya karşı Lozan'daki uluslararası spor mahkemesinde ( CAS ) açmış olduğu tazminat davasını geri çekti. Söz konusu olan geçen sezon Fenerbahçe'nin şampiyonlar ligine katılmasının önlenmesi idi. Ve dava bedeli 45 milyon Euro idi. Yorumcular, 2020 Avrupa şampiyonasının Türkiye'ye verilme şansına zarar vermemek için kulübün bunu yaptığına inanıyorlar.
Bütün Avrupa kıtasına dağılmış 2020 Platini'nin Avrupa şampiyonasının yarı final maçları ve final maçının yerinin İstanbul olması çok kuvvetli bir ihtimal. Ayrıca Yapı Kredi Bankası bu sezondan beri şampiyon ligi sponsoru. Şike zamanındaki Fener yönetim kurulu üyesi bu bankanın ortaklarından biri.

TÜRKİYE, BÜYÜK BİR ORGANİZE HAK ETMİYOR

" Türkiye, büyük sportif organizeleri düzenlemeyi hak etmiyor" düşünüyor Ertürk. Bunu söyleyen çocukluğundan beri futboltaraftarı olan biri. Türk Milli Takımının maçlarını dahi seyretmiyor. "Ben Fenerbahçe'ye karşı değilim. Bu toplumsal bir sorun. Her şeyi, halının altına süpüremezsiniz" diye devam ediyor Ertürk.

Uluslararası spor hukuki dergisi bir örnek çalışmasında Türkiye'deki şike skandalı hakkında Federasyonun tutumunu bir cümle ile "bir şey görmedik, duymadık, söylemedik, kulüblerin, başkan ve yöneticilerin eylemlerinden dolayı sorumlu tutulamayacağı görüşü kabul edilemez, " deniliyor.

Fenerbahçe yalnız şampiyonluk ünvanını değil, şampiyona verilen 30 milyon Euroluk ödülüde geri vermedi. Şike ve teşvik yapılan 13 maç puanlamaya hiç tesir ettirilmedi. İkinci olan Trabzonspor'un Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine yaptığı müracaat red edildi.

Ertürk, TRABZONSPOR taraftarı. Fakat bu onun öfkesinin ve mücadelesinin sebebi değil. Bu belki %20 mücadelemi etkiliyor, söz konusu olan ilkelerdir, spora ve hukuk,- adalet sistemine güvendir. Ben bu mücadeleyi bizden sonraki kuşaklar içinde yapıyorum, bir şeyler değişmek zorundadır," diyor Ertürk.

TANSİYONU YÜKSELDİ

Kırlaşmış bıyıkları ile Ertürk, toplumda bazı şeylerin iyi gitmediğine inanıyorsa yurttaşlık görevinden dolayı aktif olmayı bir yurttaşlık görevi görüyor. Daha geçenlerde Rhein-Neckar-Zeitung gazetesi Neonazilerin Sinsheim'deki eylemleri üzerine Ertürk'ün yazdığı durumdan rahatsızlığını belirtir yazısını yayınlamıştı. Türkiye'de ortaya çıkan Şike skandalı ile ilgilendiğinden beri yüksek tansiyon sahibi olduğunu anlatıyor. Avrupa'daki eylemlere gitme yol ve konaklama masrafları en az beşli rakamlara ulaştı. İbrahim Ertürk inandığı yolda sınırları zorlamaya hazır. Eğer hiç bir şey olmazsa Nyon'da UEFA önünde sonunda açlık grevine başlayacağım diye ekliyor.

http://www.tageswoche.ch/de/2013_14/sport/528669/es-wird-alles-vertuscht.htm Çeviri:İBRAHİM ERTÜRK

Ayağa kalkın!! Hırsızlarla onların destekçileriyle içimizde ki hainlerle görülecek hesabımız var.Hiç bir şey bizi haklı davamız uğruna mücadele etmekten alıkoyamaz.

İlker Yazıcıoğlu
05.04.2013, 15:33
Sürecin başından beri söylerim.
Bu ülkenin insanlarının mutasyona uğraması lazım ki işler düzelsin.
Komik adamlarız vesselam...

S.ÖZKAN
05.04.2013, 15:52
TrabzonKursusu
Declan Hill: Ortada suç var ise, cezası da vardır. Eğer suç yok ise neden ceza aldılar? Bunu nasıl izah ettiler anlayamıyorum!

Trabzon Kürsüsü ‏
Declan Hill: Eğer İngiltere'de Manchester United şike yapsaydı, kesinlikle düşürülürdü.

Trabzon Kürsüsü ‏
Declan Hill: Türkiye'de yaşananlara inanamıyorum... Burada çok kötü şeyler olmuş!

Gökhan ARSLAN
05.04.2013, 15:56
TrabzonKursusu
Declan Hill: Ortada suç var ise, cezası da vardır. Eğer suç yok ise neden ceza aldılar? Bunu nasıl izah ettiler anlayamıyorum!

Trabzon Kürsüsü ‏
Declan Hill: Eğer İngiltere'de Manchester United şike yapsaydı, kesinlikle düşürülürdü.

Trabzon Kürsüsü ‏
Declan Hill: Türkiye'de yaşananlara inanamıyorum... Burada çok kötü şeyler olmuş!

Nerde konuşuluyor bunlar ne zaman söylendi

Badaloğlu
05.04.2013, 15:59
Son zamanlarda bu muhabbet çok olmaya başladı. Neymiş ''şikeyi unutun''. Şikecilerle uğraşmaktan takım başarısız, küme düşme hattında diye, salak salak yorumlar okumaya başladım. Bunu birileri söylüyor, bizim şuursuz Trabzonspor taraftarıda yiyor.

Bu oltaya gelen taraftarlarımız sadece geçen seneki gol kralı şimdi hangi takımda? diye sorsam... Başkada birşey demesem yeter herhalde.

Sen önce bu takımın golcüsünü tut, sonra defansını güçlendir ondan sonra şikeyi protesto edenlere laf söyle :(

Ertan 51
05.04.2013, 16:01
Gökhan'ım güzel kardeşim yüreğine kurban,ellerine sağlık.

Şu an için suçlu değilim ama suçlu olmamak için kendimi zor tutuyorum.
Akşam şikeci kanı bozukların maçına bakıyorum her şey güllük gülistanlık,gülüyor eğleniyor tur lar atıyorlar.Hak ta yerini bulmayınca tüm sarı lacivert renkteki insanlar gözüme apo p.ci gibi görünüyor.Her şeye bir nebze katlanabiliyorum ama haksızlığa katlanamıyorum.
Savaş çıksa ülke işgal olsa gözüm görmeyecek zihniyete büründüm,hatta olsa diyorum,bu derece ruh halim bozuk.
İşte tüm bunlar için suçluyum,
suçluluğumun hesabını soramamak ta kahrediyor beni.

winner
05.04.2013, 16:04
Sadri Şener'in bu süreç sonlanmadan başkanlığı bırakmaması fikrindeydim ama bu fikrim değişti.

Yönetim sportif konularda başarısız olduğu gibi şike konusunda da sınıfta kaldı.

Milat başkanın RTE ile yaptığı kapalı kapı konuşması olmuştur.

Hukuksal yoldan bu işin çözülmeyeceği hele bunun ülke içinde mümkün olmayacağı yaklaşık 1 yıl önce belli olduğu halde taraftar sözde hukuksal yollardan hak aranıyormuş gibi uyutuldu.

İşin anahtarı lobi faaliyeti ve siyaseti kullanmaktı.

fb bunu yaptı.

Ama bizde tersine siyaset ve iktidar bizi kullandı.

Son antalya maçının asıl teknik direktörü olan futbol şube sorumlusu(maçtaydım, Tolunay Kafkas onun yardımcısı gibiydi),yönetimdeki iktidar partisinin adamı; başkanı ve tüm yönetimi avucuna aldı.

Sadri Şener ve yönetimi miadını doldurmuştur...

Fatih Özkan
05.04.2013, 16:06
Kabul edelim;
Sürecin bu kadar uzayacağını, basının, bürokratların bu kadar yüzsüz olacağını hangi birimiz tahmin ettik ?
En geç Temmuz sonunda kupamız gelir dedik. Beklettikçe beklettiler. Süreci uzattılar ve sulandırdılar. Herkes hırsıza destek oldu, ayıplarını örtmeye çalıştı... Kısacası sadece Fenerbahçe değil tüm Türkiye çalıştı adamlar için...

Ertan 51
05.04.2013, 16:17
Kabul edelim;
Sürecin bu kadar uzayacağını, basının, bürokratların bu kadar yüzsüz olacağını hangi birimiz tahmin ettik ?
En geç Temmuz sonunda kupamız gelir dedik. Beklettikçe beklettiler. Süreci uzattılar ve sulandırdılar. Herkes hırsıza destek oldu, ayıplarını örtmeye çalıştı... Kısacası sadece Fenerbahçe değil tüm Türkiye çalıştı adamlar için...
En çok üzüldüğüm sonrasında isyan edip gözümün döndüğü de bu ya işte.
Benim ülkemin insanının çok büyük bölümünün mayası bozukmuş,
bunu görüyorum tüm hayati değerlerim yok olup gidiyor.

Badaloğlu
05.04.2013, 16:36
Kabul edelim;

Siyaset bu işe maydanoz olmasaydı, yazdıklarınızın hepsi gerçekleşirdi. Özelliklede kupa konusu...

zekeriyya
05.04.2013, 16:40
evet suçlu biziz tabiki
bir düşünün bakalım eğer Trabzonspor olmasaydı ne rahat olurdu lig

Fatih Özkan
05.04.2013, 16:45

"Mutluyken herkes iyi olur, adam kavgada belli olur" diye boşuna dememişler Abi...
Dost kim, düşman kim bir bir ortaya çıktı... Bizim bizden başka dostumuzun olmadığı gün gibi ortada. Senin sahip çıkmaya çalıştığın insani değerler, diğerlerine uğramamış bile...

S.ÖZKAN
05.04.2013, 16:55
Nerde konuşuluyor bunlar ne zaman söylendi

Trabzon Kürsüsü Tweet tır hesabı.Ulaş Özdemir de yayınlamıış kendi Tweet tır hesabından

S.ÖZKAN
05.04.2013, 16:58
TrabzonKursusu 11 dk
Declan Hill: Trabzonspor'un hakkını teslim etmeyen federasyon ne kadar temiz ki!

DeclanHill ŞifreŞike

Trabzon Kürsüsü ‏@TrabzonKursusu 15 dk
Declan Hill: 2010-2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur.

DeclanHill ŞifreŞike

Trabzon Kürsüsü ‏@TrabzonKursusu 18 dk
Daha yeni başladık... DeclanHill ŞifreŞike

Ertan 51
05.04.2013, 16:59
Siyaset bu işe maydanoz olmasaydı, yazdıklarınızın hepsi gerçekleşirdi. Özelliklede kupa konusu...
İşte bunun için de bir şey diyor Ertan insanı,
vatandaşlık göreviymiş cart mış curt muş tınlamıyorum,
Tatar Ramazanın dediği bu ''riyakar köpekler''e ömrüm olduğunca oy vermiyorum,
her ortamda chp yi savunuyorsa chp ye sokuyorum lafı,akp yi savunuyorsa akp sokuyorum,mhp savunuyorsa mhp ye sokuyorum.Benim olduğum yerde siyaset konuşuldu mu sazı elime aldım mı buz gibi bir hava esiyor ortamda.Hele hele savunman gereken bir parti olmadı mı çok daha rahat konuşuyorsun.Herkes öyle yapsın,tavsiye ederim :)

Burçak
05.04.2013, 17:06
Şimdi söylenenlerde çok haklı kısımlar var.
Ama aynı zamanda resmi sitede ki boykot konusuna gelince, böyle haberlerde var orda. http://trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=13241#Icerik

artvints
05.04.2013, 21:24
piskolojik şike her zaman var, o sene ise çok iyi ve sağlam takımımız vardı, şikeyi eyleme de dökmek zorunda kaldılar.ama benim ilgilemdiğim asıl bu piskolojik şike, sistemin devam edişinin asıl sebebi.bize çaresizlik hissi verdiren, takımların parayla taraftar sayısıyla güçlü ve iyi olabileceklerine inandıran şike.trabzonspor bu peşin çaresizliği ve yenilgiyi kabul etmediği için sevilen takım oldu.o günlere dönmek lazım.

yazı da bu piskolojik kısıma dikkat çekilmiş, bizi asıl yıpratan da o kısım.gördük ki, yani bırakalım piskolojik şikeyi, şike eylem olarak yapılıp ortaya çıksa dahi bunu temizleyebilme cesaretini gösterebiliyorlar.bu durumda bu ülkedeki insanların ne hale geldikleri, getirildiklerini de görmüş olduk.olayın ciddiyetini kavrayıp ona göre çalışmak, hazırlanmak lazım.

Gökhan Koç
06.04.2013, 01:26
Bu süreçten maddi manevi her türlü en zararlı çıkan bizler olduk.
Tek kazancımız yazıda da belirtildiği gibi menfaat uğruna Trabzonsporlu gecinenleri tanımak oldu.
Süzdükçe süzüyor süzgeç.
Bakalım daha niceleri süzgeçten geçecek, kimler süzgeçte kalacak.

Sibel, senin gibi TS'liler oldukça bu mücadeleyi kazanma umudumu hiç yitirmeyeceğim, istesem de yitiremem.

eline sağlık gökhan kardeş..fenerbahçe yönetimi sadece trabzonspor yönetimini yönetmekle kalmayıp türkiye futbol federasyonunuda yönetiyor..fenerbahçenin lobisi camiası çok güçlüdür.galatasaray camiasıda baş edemez.kimsenin moralini bozmak istemediğim için şike konusuna hiç bir şey yazmıyorum uefa'da hikaye.ceza meza gelmeyecek..ülkenin başbakanı en büyük bayraktarı fenerbahçenin bizim bayraktarımız taraftarımız.futbolcu transferlerinde ya da büyük bir avrupa takımına yemek verdiğimiz vakit o genç ve güleryüzlü yöneticilerimizi şike mevzusunda göremedik..neden göremedik acaba?medya toplantısı vardı bir aralar sahi orda ne konuşuldu ki bir anda şike haberleri hasır altı edildi..o koca burun serhat ulueren artık bu mevzuları açmıyor..kısaca kandırıldık.hayallerimiz çalındı.allahın adaletine güveniyorum sadece..

Kürşat renktaş, UEFA'dan gelmezse FIFA'dan, FIFA'dan gelmezse Olimpiyat heyetlerinden arayacağız hakkımızı, CAS'tan arayacağız. Bunlar olmazsa isviçre mahkemelerine gideceğiz. Bu rotayı Atilla Dilaver yayında anlattı. Velevki hiç birinden sonuç alamadık, o zaman sokakta ararız hakkımızı ! Hakkımızı yedirceğimize ölelim daha iyi !

Her cümlesine sonuna kadar katılıyorum
Aynen öyle oldu..
Bu süreçte hakkını almak için mücadele eden bizler suçlu olduk acı ama bir o kadar gerçek !
İnsanlığımızın sınırlarını ölçüyorlar gerçekten..

İnsanlığımız onların ölçebileceğinin çok ötesinde, hakkettikleri neyse yeri geldiğinde muhakkak alacaklar. Bir numaralı dinleyicim ve adaşım benim :) eksik olma :)

Başkan konusunda katılmasamda psikolojik savaş olarak sonuna kadar haklısın...Eylemde her türlü kazanacağımızı psikolojik olarak kaybettik...

Temelide bugünden değil 15-20 yıl öncesinden geliyor....95 de 04-05 dede aynı şeyleri yaşadık o günde suçu kendimizde bulduk bugünde suç bizdeymiş gibi gösterilmeye çalışılıyor gösteriliyor....

Biz daha kendi içimilzde bir olamıyoruz adam akıllı...Çokta güzel kullanıyor bu durumu...Ve ne yazıkki bu bölünmüşlükte kazanma ihtimalimiz ne kadar ? Benide düşündüren ve üzen tek şey bu..

Yapı kredininde sırf rüşvet verdik diye gösterilmesi için sponsor olduğunu düşünüyorum ben mesela....Aynı şekilde fenerbahçe hakkında her şike ile ilgili haber çıktıktan sonra aleleacele fenerin yıldız bir isimle anlaşmış olması tesadüf değil....

15 yıl öncesine göre daha organizeler ne yazıkki, daha güçlü ve daha çirkinler. Ama büyük insanları böyle zorlu zamanlar yetiştirir, dolayısıyla BMN ahalisinin bu süreci sonuna kadar götürebilecek gücü olduğuna inanıyorum.

Ben çok özür diliyorum şahsım adına evet takımı bu hallere düşürenlerden biriyim cezama da razıyım.

Abi bu mücadelede senin yanında olmanın gururu ve huzurunu yaşıyorum. Sağol, varol

ilhan
06.04.2013, 01:29
İmza: Gökhan Koç

der susarım.
Müthiş bir özet olmuş.

Gökhan Koç
06.04.2013, 01:31
Süreç FB nin başarılı olup Trabzonsporumuzun küme düşmemeye endeksli olduğu şu günlerde yeni bir anlam kazandı...

Onlar mağdur, bizler kupa dilencisi şark kurnazı durumundayız...

Zaman bizleri yerin dibine, onları arşı aleme yükseltti...

Maalesef yüzyıllar boyunca Zengin, Güçlü ve Haksız

her zaman Fakir, Zayıf ve Haklının

Hakkından gelmiştir...

Geçmişler olsun bize....

Ah biraz daha çoğalabilseydik...

Çoğalamazsak güçleniriz, umutsuzluğa düşmememiz gerekir, burda 15 yaşında 18 yaşında gençler var. Bu gençler en azından şunu görecek "Bir Trabzonspor taraftarı hakkını almak için aklın gereği olan herşeyi yapar"

Güzel bir yazi, eline sagilk Gökhan abi.

Sag sola kulak asmaya gerek yok bence, kim ne diyor benim zerre umrumda degil. Yanlizda olsam cikmaz sokaga gelene kadar gidecegim.

Özellikle Atilla abi beni cok umutlandirdi, yapilbilecek bircok sey var bilmedigimiz.

Mücadeleye aynen devam!

..

Aynı umudu bende taşıyorum, ama Atilla Abinin söyledikleri ne kadar etkili olduysa senin varlığın bunun 3 katı kadar etkilidir.

sen ve senin gibi adamlar çalışmaya devam edecek bu karanlığı yırtmak için, onda şüphe yok.
bu bir sonuca varmasa bile, hep diyoruz ya, seneler sonra bugün "kayda değer hiçbir şey" yapmamış olmanın pişmanlığını duymayacağız en azından.

İnsanlar suçlayabilirler seni bizi. Trabzonspor'a atfettiğimiz değer farkındandır bu.

kulağı tıkamak, yola devam etmek lazım.

eline sağlık

Senin emeklerini tarih yazarmı bilmem ama ben gördüm gamze, çok büyük bir insansın ve iyiki varsın. Bu mücadele sensiz yapılamazdı.

Sürecin başından beri söylerim.
Bu ülkenin insanlarının mutasyona uğraması lazım ki işler düzelsin.
Komik adamlarız vesselam...

İmkansız diye birşey yoktur, bunu BMN içinde 1 senede yaptığımız pekçok şeyle gördük :)

Gökhan Koç
06.04.2013, 01:39
TrabzonKursusu

Trabzon Kürsüsü ‏

Trabzon Kürsüsü ‏

Hersabah sizin attığınız mailleri görüyorum, tüylerim diken diken oluyor. Sizin emeklerinizi görünce boşa geçirdiğim hervakit beni rahatsız ediyor.

Son zamanlarda bu muhabbet çok olmaya başladı. Neymiş ''şikeyi unutun''. Şikecilerle uğraşmaktan takım başarısız, küme düşme hattında diye, salak salak yorumlar okumaya başladım. Bunu birileri söylüyor, bizim şuursuz Trabzonspor taraftarıda yiyor.

Bu oltaya gelen taraftarlarımız sadece geçen seneki gol kralı şimdi hangi takımda? diye sorsam... Başkada birşey demesem yeter herhalde.

Sen önce bu takımın golcüsünü tut, sonra defansını güçlendir ondan sonra şikeyi protesto edenlere laf söyle :(

:) :) :) :)

Gökhan'ım güzel kardeşim yüreğine kurban,ellerine sağlık.

Şu an için suçlu değilim ama suçlu olmamak için kendimi zor tutuyorum.
Akşam şikeci kanı bozukların maçına bakıyorum her şey güllük gülistanlık,gülüyor eğleniyor tur lar atıyorlar.Hak ta yerini bulmayınca tüm sarı lacivert renkteki insanlar gözüme apo p.ci gibi görünüyor.Her şeye bir nebze katlanabiliyorum ama haksızlığa katlanamıyorum.
Savaş çıksa ülke işgal olsa gözüm görmeyecek zihniyete büründüm,hatta olsa diyorum,bu derece ruh halim bozuk.
İşte tüm bunlar için suçluyum,
suçluluğumun hesabını soramamak ta kahrediyor beni.

Hislerini paylaşıyorum abi, ama nasıl ben daha gençlerimiz için sakin görüntü çizmeye çalışıyorsam sende bizim için o görüntüyü çiz. Ama tüm hislerini paylaşıyorum.

Sadri Şener'in bu süreç sonlanmadan başkanlığı bırakmaması fikrindeydim ama bu fikrim değişti.

Yönetim sportif konularda başarısız olduğu gibi şike konusunda da sınıfta kaldı.

Milat başkanın RTE ile yaptığı kapalı kapı konuşması olmuştur.

Hukuksal yoldan bu işin çözülmeyeceği hele bunun ülke içinde mümkün olmayacağı yaklaşık 1 yıl önce belli olduğu halde taraftar sözde hukuksal yollardan hak aranıyormuş gibi uyutuldu.

İşin anahtarı lobi faaliyeti ve siyaseti kullanmaktı.

fb bunu yaptı.

Ama bizde tersine siyaset ve iktidar bizi kullandı.

Son antalya maçının asıl teknik direktörü olan futbol şube sorumlusu(maçtaydım, Tolunay Kafkas onun yardımcısı gibiydi),yönetimdeki iktidar partisinin adamı; başkanı ve tüm yönetimi avucuna aldı.

Sadri Şener ve yönetimi miadını doldurmuştur...
Aynen renktaş,

Gökhan Koç
06.04.2013, 01:44
Kabul edelim;

Boşver Türkiyeyi Trabzonspor çalıştı fener için, neler neler yaptık ya

evet suçlu biziz tabiki
bir düşünün bakalım eğer Trabzonspor olmasaydı ne rahat olurdu lig

Hayallerini kursaklarında bırakıcaz :)

Şimdi söylenenlerde çok haklı kısımlar var.
Ama aynı zamanda resmi sitede ki boykot konusuna gelince, böyle haberlerde var orda. http://trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=13241#Icerik

Çok önemli bir tespit,

Ya benim savım doğru yani bu çalışma aslında fb'yi rahatsız etcek bir çalışma değil ama bize öyle geliyor. Daha önce bunu defalarca kere gördük,

Ya da benim tespitim yanlış, resmi sitenin garezi BMN'ye

Şöyle de bir gerçek var ne yazıkki : bu kürsülerde yapılan çalışmaların sonrasındaki lojistik faliyetleri yetersizdir, yani orda çok yoğun bir bilgi aktarımı yaşanıyor fakat organizatörler o bilgiyi avrupaya aktaramıyor. Declan Hill bu sebepten çok önemliydi, neyse bundan sonraki çalışmalarda bizde o lojistik problemine yardımcı oluruz.

Gökhan Koç
06.04.2013, 01:47
piskolojik şike her zaman var, o sene ise çok iyi ve sağlam takımımız vardı, şikeyi eyleme de dökmek zorunda kaldılar.ama benim ilgilemdiğim asıl bu piskolojik şike, sistemin devam edişinin asıl sebebi.bize çaresizlik hissi verdiren, takımların parayla taraftar sayısıyla güçlü ve iyi olabileceklerine inandıran şike.trabzonspor bu peşin çaresizliği ve yenilgiyi kabul etmediği için sevilen takım oldu.o günlere dönmek lazım.

yazı da bu piskolojik kısıma dikkat çekilmiş, bizi asıl yıpratan da o kısım.gördük ki, yani bırakalım piskolojik şikeyi, şike eylem olarak yapılıp ortaya çıksa dahi bunu temizleyebilme cesaretini gösterebiliyorlar.bu durumda bu ülkedeki insanların ne hale geldikleri, getirildiklerini de görmüş olduk.olayın ciddiyetini kavrayıp ona göre çalışmak, hazırlanmak lazım.

Aslında sizi karamsarlığa itmek istemedim,

Dediklerinizin tamamı doğrudur fakat yazıda bahsetmediğimiz birde işin öbür kısmı var,

Sadece fb bize pskolojik saldırıda bulunmadı, bizde kendimizce BMN olarak çok ciddi taruzlarda bulunduk, dönem dönem ellerini ayaklarına doladık :)

Bunu da unutmamak lazım,

Bir mücadele içindeyiz, ne olursa olsun hakkımızı alacağız.

artvints
06.04.2013, 01:59
Aslında sizi karamsarlığa itmek istemedim,

Dediklerinizin tamamı doğrudur fakat yazıda bahsetmediğimiz birde işin öbür kısmı var,

Sadece fb bize pskolojik saldırıda bulunmadı, bizde kendimizce BMN olarak çok ciddi taruzlarda bulunduk, dönem dönem ellerini ayaklarına doladık :)

Bunu da unutmamak lazım,

Bir mücadele içindeyiz, ne olursa olsun hakkımızı alacağız.

bizim varoluş amacımız o zaten :)mücadele etmek. bu mücadele bitmeyecek.valla bana kalırsa, hakkımızı almak falan kesmemeli bizi.bunu yapanlar da cezalandırılıp, futboldan uzaklaştırılacaklar.meselenin ciddiyetinin farkındayız.o yüzden acaba boşuna mı uğraşıyoruz düşüncesine kapılmayın isterim ki zaten öyle bir durum yok.bu tip yazıları daha çok yazıp, ayinleri :) de sıklaştırmak gerek.haklı davamızda sonuna kadar gideceğiz.

Ender Kuyumcu
06.04.2013, 02:04
Öncelikle eline, yüreğine sağlık Gökhan'cım.

Bazılarının anlayamadığı bizim bu mücadeleyi Trabzonspor için değil ADALET için yaptığımızdır.

Verilen bu mücadele AHLAKLI ve ADİL bir yarış olması içindir.

Ahlaksız ve yozlaşmış bir sitemde Trabzonspor'un şampiyonluğunun da bir değeri yoktur. Onun için sadri şener'in aksine biz her zaman önce ADALET dedik. Asla kupamız verilsin ama hırsızların yaptıkları yanlarına kâr kalsın demedik.

sanatik
06.04.2013, 02:23
Nedense sike süreciyle birlikde özellikle fenere birseyler oldu sampiyonluk disinda baya basarili bir sekilde gidiyor. Onuda bakarsin bu sezon gazsaraydan kaparlar. Tamam olur.

Bunlarin herkese bakin biz basariliyiz sike yapmadan böyleyiz söyletmeye calisiyorlar ve basariyorlarda. Olan bize oluyor ve düsüs yasiyoruz. Bunun suclusu odur budur demek cok yanlis.

Burda verilen mücadele trabzonspor ile alakali olsa bile alakali degil yillardir türkiyedeki gizli islerin ortaya cikmasi ve herzamanki gibi cezalandirilmamasidir. Fakat mesele gökdenize gelince hemen cezayi basabiliyorlar.

Sikebahce yönetimi zaten yeterince istedigini yapdiriyor herzaman görüyoruz bunu. Esas bizimkiler neden bu kadar sus pus olmus durumdalar taa basindan beri. Sadri Sener süreci biz yönetiyoruz diyebiliyordu bir zamanlar, nasil becerebiliyorsa bunu. Simdide kupayi alinca basarili görecekmis sezonu. Neyi cözmüs neyi yönetmis esas kupayi birakmis alamayacagi kupa ile ugrasiyor. Bu durumda bizim yönetimi görmek zaten bitiriyor beni.

Sikecilere yeterince destek oldugunu zaten biliyoruz ama uefanin bile bunlari koruyabilecegini aklimizin ucundan bile gecirmemisdik. Aslinda halen buna inanamiyoruz ve bekliyoruz. Zaten sike sürecinden beri tek yapdigimiz beklemek. Genel olarak diyorum elimizden bir sey gelmiyor. birseyler yapmaya calisiyoruz ve yapmiyoruz diye aktiv olabiliiyor bazilarimiz.

Trabzonsporun durumu ile aktiviteleri baglantili görmek meseleyi kesinlikle anlayamayinlarin düsünceleridir. Asil mesele uefanin bunlari yerin dibine gönderdigi zaman ortaya cikacakdir.

Umarim o gün gelir. Ister tff sonra ceza verir vermez hic önemli degil yeterki uefa cezasini versin ve ...

o kupa sonunda trabzona gelecek.

Berat Akçay
06.04.2013, 02:33
Öncelikle eline sağlık Gökhan abi

Suçlu biziz tabiki de .
Unutmalıyız yapılanları . Unutmalıyız ki tekrar aynı haksızlığa uğrayalım .
Unutmalıyız ki tekrar emeklerimiz çalınmalı . Tekrar sitem etmeliyiz , tekrar üzülmeliyiz. Kısır döngü devam etmeli UNUTMALIYIZ . Bazı şeylere göz yummalıyız ki bu kirli düzen devam etsin .

Ender abinin dediği gibi bu mücadeleyi Trabzonspor için değil ADALET için yapıyoruz .

Burçin Aydoğdu
06.04.2013, 07:48
Çok güzel gözlemler yapmışsın.

Geçen sene "Madem 2010-11 şampiyonu Trabzonspor'du bu sene neden şampiyon olmadı?" gibi beyinsizce soru yönelten Fenerbahçeliler şimdi "Trabzonspor şike mücadelesi yüzünden başarısız" çikletini çiğniyor.

Helikopter, cemaat komplolarına hiç girmiyorum bile. Allah düşmanın bile akıllısını, beyni olanını nasip etsin.

Tayfun Aydın
06.04.2013, 09:20
Bugüne kadar şikeyle alakalı bin kere konuştu, ama bir kere bir şeyi değiştir(e)medi ?

Bütün yazına yukarda ki cümle hariç katılıyorum o da şikeyle alakalı bin kere konuştu kısmı. Ne konuştu hiç birşey konuşmadı. 96 da şampiyonluğun ali şen tarafından Trabzon dan çalınıp götürülmesinde konuşmadığı 2004-2005 de cem papilla ya sesini çıkarmadığı gibi 2011 dede susmuştur ve sevgili Trabzon halkı bu kişiyi ödüllendirerek meclise göndermiştir. Trabzon insanı zekidir acaba gitsin vekil olsun Ankara da dursun Trabzonspor un yakasında düşsün diye mi düşündü.

3 sene önce Ersun Yanal la takım iyi giderken Ersun un ani istifasında zamanın sayın bakanının Trabzon ziyareti ne ölçüde etkili olmuştur.

Courage
06.04.2013, 13:04
Geçen sene "Madem 2010-11 şampiyonu Trabzonspor'du bu sene neden şampiyon olmadı?" gibi beyinsizce soru yönelten Fenerbahçeliler şimdi "Trabzonspor şike mücadelesi yüzünden başarısız" çikletini çiğniyor.

Helikopter, cemaat komplolarına hiç girmiyorum bile. Allah düşmanın bile akıllısını, beyni olanını nasip etsin.

Zaten ağrıma giden şeyde tam bu işte.

Hem Hakkımızı kaptırdığımıza yanıyorum hemde bunun yukarıdaki satırlarda yazılan ''tezleri'' öne sürebilecek kadar akıl yoksunu olanların kümelendiği bir odak olmasına!:mad:

Ulan bari Barcelonaya,B.Münich'e falan yedirseydik kupamızı içim bu kadar acımazdı.

Yiğit Gayretli
06.04.2013, 13:36
Trabzonspor taraftarı olmak suç zaten. Ötesi ayrıntı.

artvints
06.04.2013, 14:31
o sene yaşananlar, tv de konuşulanlar hafızamda o kadar canlı ki.adam tv de diyor ki, kafasına göre trabzonsporlular aslında istanul takımlarını tutarmış, şimdi trabzon şampiyonluğa oynadığı için trabzonsporu destekliyorlarmış.bir adam bunu niye canlı yayında söyler, adam şampiyonluğu her şartta kendi hakkı görüyor.böyle hastalıklı adamlar yönetiyo konuşuyo futbolu işte.yani o seneyi hafta hafta yaşamış kişiler olarak, bu zihniyeti ciddiyetle anlamak lazım.o zaman niye şikeyi kapatma cürretini de gösterdiklerini anlarız.çünkü bu adamlar hasta, sanaa bana benzemiyorlar.neyse sakinim tamam :)