PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMN Radyo | Atilla Dilaver ile Şike Süreci | 4 Nisan 2013 | Yayın Kaydı Eklendi !..

Gökhan Koç
02.04.2013, 11:47
http://b1304.hizliresim.com/18/3/lr1xh.jpg

Merhaba Arkadaşlar,

Perşembe günü, Metin Mollasalihoğlu ile Atilla Dilaveri radyomuza konuk olarak alacağız ve kendisiyle "şike" üzerine söyleşi gerçekleştireceğiz.

Varsa sorularınız yayından önce burdan paylaşın lütfen,

Teşekkürler, iyi günler

Yayıncılar : Gökhan Koç ve Metin Mollasalihoğlu
Dinlemek İçin : www.bmnradyo.com

Yiğit Gayretli
02.04.2013, 11:51
Sabırsızlıkla bekliyoruz :)

Ilelioglu
03.04.2013, 00:52
Yarinda degilmis...:)

..

Courage
03.04.2013, 06:34
6 nisan cumartesi gününe denk geliyor. Perşembe ?

Gamze
03.04.2013, 12:12
Hata olmuş görselde, düzenlenecek.

Dinlemede olacağız.

Mollasalihoğlu
03.04.2013, 13:43
Yoğunluktan sonra bana da iyi gelecek :)

Gökhan Koç
03.04.2013, 13:46
Hiç soru gelmemiş hanımlar/beyler haydi ...

alone_6161
03.04.2013, 15:52
UEFA'nın bu olayı "TFF cezaları vermiş, dosyayı kapatmış, biz olaya müdahil olmayız" gibi bir gerekçeyle kapatmaya çalışması mümkün müdür?

Farzedelim Sadri Şener'e veya o sırada görev başındaki muhtemel başkana çok ciddi baskılar geldi ve TS klübü CAS'ta dava açmadı. Bu durumda taraftarların bireysel olarak CAS'ta dava açma hakkı var mı?

Mahkeme kararlarının Yargıtay'da onaylanması durumunda, sürecin nasıl gelişeceği ile ilgili fikri nedir? TFF yine ben cezaları verdim deyip kulağının üzerine yatmaya devam ederse, TS klübü ve taraftarlarının yapması gerekenler nedir?

Badaloğlu
03.04.2013, 17:15
- Sadri Şener'in Avrupa insan hakları mahkemesine başvurmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Bildiğimiz kadarıyla Avrupa insan hakları mahkemesi Türkiye'de yargı süreci bitmeden davaları kabul etmiyor. Ama bu süreç ülkemizde birmeden Avrupa insan hakları mahkemesine Trabzonspor kulübünün başvurmasını neyle değerlendireceğiz? Bu şekilide davranmakla Sadri Şener Avrupa insan hakları mahkemesine bundan sonra bu konuda bir daha asla başvuru yapamayacak olmamıza neden olmadı mı? Bu şekilide bile bile lades demesi bu davada ne işimize yaradı?

- Bu süreç boyunca tehdit aldınız mı? Aldıysanız kimden?

- Bir Trabzonspor taraftarı olarak bu süreçte Trabzonspor'un davaya müdahil olmasına vesile olduğunuz için size teşekkür ediyorum. Eğer biz bu davaya müdahil olmasaydık CAS sürecide kapanmış olcaktı, değil mi? Yanlış mı biliyorum?

Royal Heart
03.04.2013, 17:28
Trabzonspor'un Yönetim bazında hukuki olarak süreçte attığı doğru ve yanlış adımlar nelerdir ?

Şu ana kadar hukuki olarak yapılması gereken neler yapılmamıştır ?

Bundan sonra izlenmesi gereken hukuki yol nedir ?

Şimdiden teşekkürler.

Hasan YAYLI
03.04.2013, 17:33
Adalet okuyan biri olarak bu yayını kaçıramam....Üstadlar yayında olacak...

Gökhan Koç
04.04.2013, 09:20
Bugün...

S.ÖZKAN
04.04.2013, 09:54
Eğer uefa şb ye sadece avrupa kupalarına katılmama cezası verir ve fenerasyonun herhangi bir ceza vermesi hususunda bir karar almazsa biz neler yapabiliriz.

Örneğin böyle bir durumda CAS ta dava açabilirmiyiz?

Eğer CAS ta bir dava açabilirsek sonuç yada sonuçları ne olur.

S.ÖZKAN
04.04.2013, 10:17
Tahkim kurulunun hala aldığı kararın gerekçesini açıklamamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

alone_6161
04.04.2013, 11:24
İç hukuk yolları tamamen bitti mi? Eğer bitmediyse klübün atması gereken adımlar nelerdir? İç hukuk yolları tüketildikten sonra AİHM'de tekrar dava açabilir miyiz?

S.ÖZKAN
04.04.2013, 17:59
Şu an içinde bulunduğumuz şartlar içinde uefa nasıl bir karar verir?

Şahinoğlu
04.04.2013, 18:08
Yargıtay kararı verdikten sonrada Uefa yine karar vermezse hangi hukiki yol izlenecek Uefa'nın disiplin soruşturmasını beklemek zorundamı kalacağız yine? Saygılar.

Öznur61
04.04.2013, 18:17
büyük bi ihtimalle yine dinleyemicem :(
şimdiden iyi yayınlar :)

fteotdgs
04.04.2013, 19:11
Iyi yayinlar dilerim. Buyuk ihtimalle (canli olarak) dinleyemeyecegim. Sorum biraz uzun. Daha once farkli basliklar altinda yazdim ancak bugune kadar bir cevap alamadim. Merak ettigim S. Mosturoglu ve birkac isim hakkinda verilen cezalarini ertelenmesinin ayrintilari ile ilgili. Asagiya kopyaliyorum:

"S. Mosturoglu ve birkac isim hakkinda verilen 2 yildan az olan cezalarinin ertelenmesi haberini duymayan yoktur herhalde. Kararin verildigi 15 Kasim 2012 tarihinden bugune bu haber bu forumda ve basinda “Saniklar bu ertelemeye itiraz etmediler.” Ya da “Bu erteleme nihaidir, dolayisi ile (ertelenen) bu suclar kesinlik kazanmistir” seklinde verildi. Ilk once kararin verildigi gunlerde Radikal’de cikan haber ve ayrica alintiladigim ayrintilari:

http://www.radikal.com.tr/Radikal.as...&CategoryID=84
“Şike davasında bazı suçlardan ceza alan sanıkların, haklarında verilen 'hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına' kararına yaptıkları itiraz sonuçlandı. Yargıtay şike davasında Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 19 sanık hakkında mahkemenin verdiği 2 yıldan az mahkumiyet kararlarını incelemeyecek. Mahkeme kesin olarak beraatlerini isteyen sanıkların itirazlarını reddetti. Böylece Şike yargılamasını yapan mahkemenin kararı kesinleşti.”
“…Böylece şike davasına bakan mahkemenin 'hükmün açıklanmasının geri bırakılması' yönünde verdiği karar kesinleşmiş oldu. Öte yandan itirazı reddedilen isimler arasında başka suçlardan hapis cezası alan sanıklar da yer aldı. Bu isimlerden Şekip Mosturoğlu örgüt suçundan aldığı ceza ertelenirken şike suçundan hapis cezası çekmesine karar verilmişti. “

Yukaridaki haberden %100 olarak tek anladigim, saniklarin bu ertelemeyi kabul ettigi ayrintisi dogru degil. Bir seye (hukukla ilgili bir gecmisim olmadigindan ayrintilarda kaybolmak, supheye dusmek cok kolay oluyor) itiraz etmisler ve bu bir ust mahkeme tarafindan red edilmis. Onun otesindeki ayrintilar okuyani supheye dusuruyor. Olayi,obur cephenin agzindan duymak adina Mosturoglu tarafinin bu erteleme hakkindaki demecinin haberini ve ayrintilarini kopyaliyorum asagiya:

http://live.sporx.com/futbol/superli...SXHBQ303319SXQ
“Yargıtay incelemesinin henüz başlamadığını vurgulayan Karakaya (Mosturoglu’nun avukati)'nın açıklamasının devamı şöyle:
''Verilen hükmün, sanık hakkında hiçbir hukuki sonuç doğurmaması anlamına gelen, 'Hükmün açıklanmasının geri bırakılması' kararına ilişkin olarak ise, bu karar henüz bir hüküm niteliğinde olmadığından ve dolayısıyla temyize tabi bulunmadığından tarafımızca ilgili yasada öngörüldüğü şekilde kararın veriliş usulüne ilişkin olarak itiraz yoluna başvurulmuş; yapılan bu itiraz incelemesi ise tamamen yargılama usulüne ilişkin sebeplerle reddedilmiş olup, bu karar ile hükmün açıklanması beş yıl süre ile geriye bırakılmıştır. Bu sürenin bitiminde ise olağan olarak, 'davanın düşmesine' karar verilecektir. Dolayısıyla bu karar, bir mahkumiyet kararı olmadığından; itirazın reddedilmesi ile birlikte kesinleşmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Belirttiğimiz üzere müvekkilimiz hakkında verilen mahkumiyet hükmüne ilişkin temyiz incelemesi ise henüz başlamamıştır ve bu inceleme tamamlanmadıkça hükmün kesinleşmesi gibi bir durum da söz konusu olmayacaktır. Bu nedenle müvekkilimize ait görsel ögelere yer verilerek, mahkumiyet hükmünün kesinleştiğine dair yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.''

Kendilerinin deyimine gore yaptiklari itiraz, “ilgili yasada öngörüldüğü şekilde kararın veriliş usulüne ilişkin olarak itiraz”. Kendilerine sormam mumkun degil ama forumda bu satirlari okuyan, hukukla icli disli bir renkdas su sorularimi cevaplarsa cok sevinirim, tum renkdaslar da bu olayin ayrintilari hakkinda aydinlanir diye dusunuyorum:
1. Iddia ettikleri gibi 5 sene sonunda “dava duser” mi? Bu, verilen (ve ertelenen) cezalarin hic olmamis olmasi mi demek? Boyle bir mantiksizlik olabilir mi?
2. Madem iddia ettikleri gibi “'Hükmün açıklanmasının geri bırakılması' kararı henüz bir hüküm niteliğinde degil ve dolayısıyla temyize tabi bulunmuyor”, o zaman biricik!, masum! Fenerbahce’lerini tohmet altinda birakacak bu karara, “usul” filan karistirmadan, dogrudan neden itiraz etmediler. Yani sunu soruyorum, mahkeme “Sizin su suclarinizi erteliyorum ama bunun temyizi yoktur” dedigi zaman ayni adamlarin “O zaman kalsin kardes. O suclari da birakin temyize, ertelemeyin” deme haklari yok muydu (en onemli sorum bu aslinda)? Vardi ise neden yapmadilar?
3. Tum okuduklarimdan cikardigim su (yanlis oldugum noktalar olabilir): Bu adamlar, erteleme cezalarina bir nevi “Istemem, yan cebime koy” dediler. Sirf kamuyouna karsi “Biz ona da itiraz ettik kardesim” diyebilmek icin de “usul” teranesini icat ettiler. Dogru muyum?
Yukarida da yazdigim gibi, bir hayirsever hukukcu renkdas, su yukaridaki ayrintilari aydinlatirsa cok sevinirim."

fteotdgs
04.04.2013, 19:21
Bir sorum daha olacak:

PFDK aleyhine yapilan sikayetlerin (davalarin?) mahkemeden geri donmesi ve bununla ilgili olarak:
- PFDK'nun hicbir kuruma, makama karsi bir sorumlulugu yok mudur? Varsa hangi kurumadir? Yasalarda hicbir kuruma sorumlulugu gozukmuyorsa, belirtilmemisse, TBMM'nin (olacagindan degil tabii ki ama en azindan teoride) PFDK ve kararlari hakkinda arastirma heyeti kurma, tayin etme (kisacasi arastirma) hakki var midir?

Gökhan Koç
04.04.2013, 20:14
Müzik yayınımız başlamıştır :)

Mollasalihoğlu
04.04.2013, 20:20
Saat 21:00'de Atilla Dilaver bağlanacak. O ana kadar müzik zevkime maruz kalacaksınız :D

Uğurtan
04.04.2013, 20:53
Kolay gelsin Metin'im.

Atilla abiye saygılar, selamlar...

Kaya
04.04.2013, 20:54
Tam 21.00'da başlayabilecek mi?

Yiğit Gayretli
04.04.2013, 21:01
Haydi bakalım :)

İlker Yazıcıoğlu
04.04.2013, 21:03
Atilla Bey,şike sürecinin ne şekilde sonlanacağını düşünüyor?
Kupamızı alacak mıyız,şikeciler düşecek mi?

Ilelioglu
04.04.2013, 21:08
Gökhan abi, sorularimin cevabini rica etsem buraya yazabilirmisin lütfen? :)

1) AIHM'e "Külüp bazinda" dava acildi ve dava AIHM tarafindan kabul görmedi. Bu dava Kulüp bazinda acildigi icin mi kabul görmedi? Mesela Kulüp calisanlarinin tamami (Baskan, Yöneticiler, Kulüp personelleri, vs..) tek tek "manevi hakkimiz calindi" diye AIHM'de dava acsa, yani "kisisel bazda", bu davalar kabul görür mü? Eger sorunun cevabi hayir ise, neden kabul görmez? Sonucta ic hukuk itibari ile bu kisilerin sucsuz olduklari, digerlerinin (Fenerli Yöneticiler, vs..) ise suclu olduklari tescillendi.

2) UEFA karar verir ve Kulübümüzü hakli görürse, bu Tahkim Kurulunun kararini CAS nezdinde bozmaya yeter mi? Tahkimin Karari bozulursa PFDK tekrar karar vermek durumunda kalacak, peki kurallarin degismeyecegini ve PFDK dan ayni kararlarin cikacagini düsünürsek, bu durumda Kulüp olarak neler yapabiliriz? Veya TFF kural degisikligine gitmek zorunda mi?

3) Kulübümüz neden israrla Levent Bicakci ile calisiyor? Avrupa'da bu islerin uzmani bir hukuk firmasi ile anlasilsa daha iyi olmaz mi?

4) Trabzonspor Kulübü olarak UEFA'ya neden ne zaman karar verecegini sormuyoruz? Veya karar vermesi icin neden baski yapmiyoruz? UEFA'nin karar vermeme gibi bir ihtimali varmi?

..

İlker Yazıcıoğlu
04.04.2013, 21:14
Başlasın artık,merak ettim.Vaktim çok kısıtlı:)

Ilelioglu
04.04.2013, 21:16
Başlasın artık,merak ettim.Vaktim çok kısıtlı:)

Aynen benimde birazdan cikmam lazim, benim sorularin cevaplarini buraya yazarmisiniz rica etsem? Ilker sende yazabilirsin tabi :) :D

..

İlker Yazıcıoğlu
04.04.2013, 21:17
Merhaba CANIM:)

yatmaztara
04.04.2013, 21:17
atilla abinin telefonunda bir sorun varmış biraz daha bekleyeceğiz http://www.bmnradyo.com/

İlker Yazıcıoğlu
04.04.2013, 21:19
Aynen benimde birazdan cikmam lazim, benim sorularin cevaplarini buraya yazarmisiniz rica etsem? Ilker sende yazabilirsin tabi :)

..

Fatih,eğer burada olursam kesinlikle yazarım,hatta özelden bile yazarım ama garanti veremiyorum.
Sürekli bilgisayar başında değilim.Bir müşterinin işini yapıyorum.Denk gelirsem yazarım...

Tolga
04.04.2013, 21:19
Metin Abi :D

Kid Cudi - Pursuit of Happiness açabiliyor muyuz . . .

Ilelioglu
04.04.2013, 21:21
Fatih,eğer burada olursam kesinlikle yazarım,hatta özelden bile yazarım ama garanti veremiyorum.
Sürekli bilgisayar başında değilim.Bir müşterinin işini yapıyorum.Denk gelirsem yazarım...

Eyvallah ;) Insallah birileri yazar :)

..

İlker Yazıcıoğlu
04.04.2013, 21:24
Neyse şakaları bırakalım:)

Mollasalihoğlu
04.04.2013, 21:25
ses nasıl?

Tolga
Mükemmel

Ilelioglu
ses nasıl?

Iyi iyi...:)

..

İlker Yazıcıoğlu
04.04.2013, 21:26
İlginç....
İlk defa öğrendim UEFA'nın 1 yıllık önlem süresi olmasına.

İlker Yazıcıoğlu
04.04.2013, 21:28
E peki UEFA'nın kupayı şikecilerden alıp bize verme yetkisi yok söylemi çürümüş mü oluyor?Ben mi yanlış anladım?

ilhan
04.04.2013, 21:30
salih sarica ‏@sarica61 (https://twitter.com/sarica61)2 dk (https://twitter.com/sarica61/status/319879157649657856)
@bordomavinet (https://twitter.com/bordomavinet) @AtillaDilaver (https://twitter.com/AtillaDilaver) ülkenin şu siyasi gündeminde ,takımımızın ligdeki durumu da ortada neleri konuşuyoruz,dayanamadım kapattım..

İlker Yazıcıoğlu
04.04.2013, 21:33
Bazı söylenenleri buraya yazmaya çalışayım.Sonradan gelenler de öğrenmiş olur:

CAS'a, bireysel başvuru mümkün değildir..

Badaloğlu
04.04.2013, 21:33
salih sarica ‏@sarica61 (https://twitter.com/sarica61)2 dk (https://twitter.com/sarica61/status/319879157649657856)
@bordomavinet (https://twitter.com/bordomavinet) @AtillaDilaver (https://twitter.com/AtillaDilaver) ülkenin şu siyasi gündeminde ,takımımızın ligdeki durumu da ortada neleri konuşuyoruz,dayanamadım kapattım..

Arkadaş neyi konuşmamızı ister? Takımımız kümede nasıl kalır, bunumu konuşalım istiyor?

İlker Yazıcıoğlu
04.04.2013, 21:35
Trabzonspor,UEFA disiplin kurulu ve UEFA tahkim kurulu kararı olmadan CAS'a giderse davayı kaybeder.

Hala,neden yönetim CAS'a başvurmadı diyenlere de kapak olsun bu.

ilhan
04.04.2013, 21:36
Gül Akdogan ‏@GlAkdogan (https://twitter.com/GlAkdogan)2 dk (https://twitter.com/GlAkdogan/status/319880458827595776)
@bordomavinet (https://twitter.com/bordomavinet) Kapattım demiyor dosya çok kabarık çok evrak var incelemek tercüme etmek zaman alıyor diyor yani bizim tff gibi uyutuyor

İlker Yazıcıoğlu

İlhan,benim adıma o arkadaşa söver misin lütfen?
Benim twitter hesabım yok.

logitech
twitter da adını çok sık duyuyoruz. kendisinin Trabzonspor'da görevi nedir? bir ücret alıyor mu? mahkemelerde neler yaşadı(lar)? şike davası hariç Trabzonspor'un gidişatını nasıl görüyor?

Ilelioglu
04.04.2013, 21:40
Anladigim kadariyla bir Futbolcu Sampiyonluk primi icin TFF'ye basvuruda bulunabiliyor, ve bu yolun sonu CAS. Bu durumda CAS Trabzonspor Sampiyon mi diye arastirmak zorundaymis. Eger yanlis anlamadiysam...:)

Güzelmis yahu...:D

..

Ahmet Kapıcıoğlu
04.04.2013, 21:40
Sayin dilaver oncelikle yuruttugunuz calismalardan dolayi sizlere tesekkur edip soruma gecmek istiyorum.
Turkiyede gerek federasyon gerek siyaset yoluyla sike yapanlar her anlamda desteklenip kucaklanirken uefa sessizligini korurken medya yandas yayinlarla sikeyi yok sayarken adaletin teccelli ettirecek butun organlar suclunun elindeyken ,Adaletin yerini bulacakmi? Yada Ne Aman bulacak?

Courage
04.04.2013, 21:41
Selamlar iyi yayınlar

Atilla bey'e pek bir sorum olmayacak.Kendisine hiç bir menfaat gözetmeksizin davamızın takipçisi olduğu için teşekkür ederim.

Tolga
04.04.2013, 21:41
2020 İstanbul zırvasıyla eşleştirip orayada el atabilir miyiz bu Olimpiyatların dünyadaki sporun çatısıdır anektodunu ?

Ilelioglu
04.04.2013, 21:44
Kacmak zorundayim, beyler bayanlar benim sorularimin, hatta tüm sorularin cevaplarini buraya yazarsaniz sizlere cok duaci olurum. Simdiden tesekkürler...:)

..

İlker Yazıcıoğlu
04.04.2013, 21:44
UEFA Disiplin komitesinin kararını beklemek zorundayız.
Aleyhimize bir karar çıkarsa UEFA temyiz tahkim kuruluna gidebiliriz.
Buradan da olumsuz bir karar çıkarsa FIFA'ya gidebiliriz.
FIFA'dan da aleyhimize karar çıkarsa CAS'A gideriz
CAS da lehimize karar vermezse son olarak İsviçre Federal Mahkemesine gidebiliriz.

logitech
04.04.2013, 21:45
Trabzonspor'un bu davada sizce yapamadığı işler oldu mu?

Mehmet Fatih Silik
04.04.2013, 21:45
Selamün aleyküm öncelikle...

Benim öncelikli sorum davanin yargitaydaki süreci tahminen ne zaman bitecegidir...Atilla abi geli$meleri yakindan takip ediyordur muhakkak...
Bi fikir verebilir mi acaba...

Hasan YAYLI
04.04.2013, 21:59
İyi yayınlar...

ibrahim
04.04.2013, 22:00
Ses gitti :(

Öznur61
malesef dinleyemicem ödev yapcam diye girdim dinlersem şimdi olmaz anlarlarsa biterim :D
iyi yayınlar :D

Bordo_MaviM_61
Yayın gitti..

Geldiiiiiiiiii

logitech
Atilla Dilaver: 2 saat pankart tutanlar konuşuyor biz bu davada canımızı cebimize koyduk konuşmadık allahtan korkun!

Tolga
04.04.2013, 22:01
Aynen bendede yayın yok ? ? ?

Hasan YAYLI
Teknik sorun :(

S.ÖZKAN
yayın kesildi

Bordo_MaviM_61
Yayın ben de gitti geldiiiiiiiiiiii

ibrahim
Sayfayi yenileyince tekrar geldi.

logitech
F5 yaptım geldi.

Badaloğlu
04.04.2013, 22:02
Çok net dinliyorum... Radyoyu açın kapayın tekrar...

ibrahim
Neydi o kritik olay orayi anlamadim??

İlker Yazıcıoğlu
Trabzonspor'un şike davasına müdahil olması çok önemli bir dönüm noktasıdır bizim açımızdan.

Hasan Arslan
04.04.2013, 22:03
Hayırlı yayınlar,selamlar
Atilla Ağabey'in şike davasına hakimiyeti inanılmaz gerçekten.Adeta bizi bu mücadelede neferimiz gibi.Allah razı olsun ondan, sağolsun hep bizimle olsun inşallah..

logitech
04.04.2013, 22:04
sayın moderatör kendi adına konuşurmusun. ben soruyorum ve öğrenmek istiyorum cevaplarımı da alıyorum. Atilla Dilaver ne yaptı ? :) :)

Badaloğlu
04.04.2013, 22:06
Atilla ağabey, sana helal olsun...

Kral adamsın...

Keşke senin gibi insanlar şu kulübün içinde birşekilde olabilse.

İnan kulüp olduğu yerden 50 sene ileri gider...

000061
04.04.2013, 22:08
Taraftar adaletten umudunu kaybetmemeli?

Oğuz B.
04.04.2013, 22:11
Sadri Şener dahil tüm yönetim kurulumuza "şantaj"* yapıldığını düşünüyorum.
Yoksa bu denli sessiz kalmaları açıklanamaz.

*: Bu ülkede son 4-5 yıldır tarikat liderinden, parti liderine kadar herkes bu şekilde susturuldu.

Hasan Arslan
Atilla Ağabey'in Çağlayan duruşmalarının şahidi olarak, orada yaşananların basına yansımayan perde arkasını merak ediyorum..Şikecilerin Tarihi savunma dedikleri savsatayı biraz açmasını rica ediyorum..

logitech
Atilla Dilaver : İçinde hukukçu olmayan bir yönetim olur mu? hadi hazırlıksız yakalandın kurul niye oluşturmadın? dışardan gazel okumuyorum bu görüşlerimi de yönetimle paylaştım. Birisi sanki tövbe haşa Allahın yeryüzüdneki gölgesi herşeyi biliyor.

Fatih
İyi yayınlar dinlemedeyiz.

Bordo_MaviM_61
Önemli Soru: Sizce bu davada HAKEMLERİN ÜZERİ ÖRTÜLDÜ MÜ?
Ya Göksel Gümüşdağ?

Travelair
04.04.2013, 22:15
Trabzonspor'da yönetim kağıt üzerinde var. Yöneticiler yok Trabzonspor'da. Yok.

ibrahim
... ve genc avukat bir türlü konuya giremez. :D

Hasan YAYLI
Bu noktaya yönetimin desteği değil resmen kösteği ile geldik...Bundan sonra da ben bu yönetimden bir fayda beklemiyorum zaten...

Gamze
Hakem konusundaki yorumunu ben de merak ediyorum Atilla hocanın.
Daha önce twitterda birkaç sefer yorumladı diye hatırlıyorum, tekrar duymak isteriz.

Bu arada Atilla hocanın twitter'daki ilk birkaç takipçisinden biri olmanın haklı gururundayım :D

Mollasalihoğlu
04.04.2013, 22:18
... ve genc avukat bir türlü konuya giremez. :D

teknik olarak atilla abi bizi sadece istediği zaman duyuyor (diğer türlü yankı oluyor konuşamıyor) :)

cerasus
04.04.2013, 22:21
Atilla bey neden BMN sitesinde düsüncelerini paylasmiyor?
Twitter mecrasini kullanmayanlar kendisinin bilgilerinden yoksun kaliyor.
En azindan periyodik bir sekilde kücük makaleler burada yayinlanabilirdi.
Burada hepimiz Trabzonspor'lu oldugumuza göre dogru bir kitleye hitap ediyor olurdu.

Hasan Arslan
04.04.2013, 22:25
Yanlış hatırlamıyorsam Atilla Ağabey şike sürecini kitap haline getireceğini söylemişti.Ne aşamada acaba onu merak ediyorum?

Tolga
04.04.2013, 22:26
Evet Mehmet Berk'te temiz değilmiş.

İlker Yazıcıoğlu
04.04.2013, 22:27
Trabzonspor'un soruşturmaya dahil edilmesi hukuki değildir...

Tolga
04.04.2013, 22:28
Naneli şeker sesi geldi :D

Hasan YAYLI
04.04.2013, 22:28
Lazio'nun penaltısını hiç etmiş hakem...

İlker Yazıcıoğlu
04.04.2013, 22:29
Şike sürecinde,hakemlerin özellikle bir kenarda ayrı tutulduğunu düşünüyorum.
Atilla Dilaver

İlker Yazıcıoğlu
04.04.2013, 22:30
göksel gümüşdağ denen adama kimse bir şey yapamaz.Başbakanın hanımının abisidir kendisi.

Mollasalihoğlu
04.04.2013, 22:31
Metin Mso ‏@metinmso 39 sn
@AtillaDilaver : g.gümüşdğ hakkındaki beraat kararı kulüpten gizlenerek temyiz edildi. (baskı yemesinler diye) http://bordomavinet.caster.fm/

İlker Yazıcıoğlu
04.04.2013, 22:42
Olaya bak olaya.
Allah belanızı versin,şerefsiz herifler...

İlker Yazıcıoğlu
04.04.2013, 22:46
Şenol başkana selamlar....

Hasan YAYLI
04.04.2013, 22:50
Mahkeme salonunda Ali Koç ve tayfası milletin üzerine yürümemiş miydi?

İlker Yazıcıoğlu
04.04.2013, 22:51
O yöneticinin ismini almak mümkün mü?

Şenol Altunsoy
04.04.2013, 22:52
Şenol başkana selamlar....

Teşekkürler efendim bizden selam ve sevgiler

Hasan YAYLI
04.04.2013, 22:53
Evet Ali Savaş -Ali Koç kavgası ...

İlker Yazıcıoğlu
04.04.2013, 22:55
Valla bir sigara da ben yaktım.Sinirim bozuldu.
Teşekkürler Atilla abi...

Mollasalihoğlu
04.04.2013, 22:57
Yakalamışken sorun bulamazsınız kolay kolay :)

fteotdgs
04.04.2013, 22:59
Son 1 saatini kacirdim. Eger deginilmedi ise, Atilla Dilaver'e S. Mosturoglu'nun 2 yillin altindaki cezalarinin ertelenmesi (uzun bir entry'im var bu basligin ilk sayfasinda bu konu ile ilgili) ile ilgili ayrintilarini sorabilir misiniz lutfen?

Hasan YAYLI
04.04.2013, 23:00
Atilla abi,58. Madde değişikliği yapılırken 105. maddeyi de ülkemize getirdiler.105. Madde çok enteresan,cezaların ertelenmesi kısaca....Bu maddeye göre belli başlı cezalar hariç diğer cezaların ertelenmesi mümkün denildi..Ben bu maddeye dayanarak yolun sonuna geldiğimizde Fb ye küme düşme cezası verilse bile bu maddeyle korumaya çalışacaklarını düşünüyorum....

Bu konuda sizinde endişeniz var mı?Açıkca bir hukuksuzluk var burada...

Mehmet Fatih Silik
04.04.2013, 23:01
Selamün aleyküm öncelikle...

Benim öncelikli sorum davanin yargitaydaki süreci tahminen ne zaman bitecegidir...Atilla abi geli$meleri yakindan takip ediyordur muhakkak...
Bi fikir verebilir mi acaba...

Hasan YAYLI
Ender Kuyumcu ‏@kuyumcuender

@metinmso @AtillaDilaver GS'nin anlaşmalı olduğu avukatla bizim de anlaşmamız söz konusu olabilir mi? Avantaj olur mu bizim için?

Travelair
Kamuoyuna açıklanmayan tapelerde (Özel hayatın korunması dışında) kamuoyu bilse fenerbahçe'yi çok zor durumda bırakacak unsurlar var mıydı? Teşekkürler

Royal Heart
04.04.2013, 23:03
Böyle trajikomik bir olay bundan sonra Trabzonspor Yönetimi'nden hukuksal olarak olumlu ne bekleyebiliriz ?

İlker Yazıcıoğlu
Atilla Bey'e göre Şİke süreci nasıl sonuçlanır?

bordox
Yakalamışken sorun bulamazsınız kolay kolay :)

Ne soralım ki,anlatılanları beynimize kabul ettirip geri dönüş alamıyorum şahsen,şok gibi bir şey.
Bu kadar ihanete rağmen hala devam ettiği için kendisine ancak teşekkür edeblirim.

Badaloğlu
04.04.2013, 23:06
Taraftar olarak PFDK için savcılığa yapılan suç duyuruları savcılık tarafından ''kovuşturmaya yer olmadığına dair'' bir gerekçeyle iptal edildi. Bundan sonra bu konuda neler yapılmalıdır?

Hasan YAYLI
04.04.2013, 23:08
Yargıtay neyi bekliyor Atilla abi...

Hasan YAYLI
04.04.2013, 23:09
Ender Kuyumcu ‏@kuyumcuender 39 sn
@metinmso TFF kararını değiştirmeyeceğini açıkladı, bu durumda yargıtay kararı onasa bile yurt içinde hak aramanın mantığı var mı?

Oğuz B.
04.04.2013, 23:12
Nasıl bir ülke bu arkadaş, Allah belalarını versin.

Bu ülkeden ahlak, namus, adalet kazınmış ve çıkarılmıştır.

**

Sayın Atilla Dilaver, ağzınıza sağlık.

M.ALİ ÇOKLUK
04.04.2013, 23:21
Yargıtay kaç iş günü içerisinde karar vermelidir bunun bi süresi yokmu aylar geçti yargıtayı bekliyoruz ne yapabiliriz .

M.ALİ ÇOKLUK
04.04.2013, 23:24
velevki şikeciler tur atladı o sırada da peşpeşe yargıtay ve uefa disiplin kurulu kararlarını açıkladı anında men mi mi gelir yoksa önümüzdeki sezondan itibaren mi geçerli olur.

Ahmet Kuru
04.04.2013, 23:27
benim merak ettim,yargıtayın karara bağlaması için hala daha neyi bekliyor?
Bunun süresi vs yokmudur?

İlker Yazıcıoğlu
04.04.2013, 23:31
Ben patlıcanın değil,sultanın dalkavuğuyum......

Bu söz var ya bu söz,çok şey anlatıyor.Anlayana tabi...

İlker Yazıcıoğlu
04.04.2013, 23:41
Lütfen Atilla Bey'in şike sürecinin nasıl sonlanacağını düşündüğünü sorar mısınız?

Travelair
04.04.2013, 23:42
Teşekkür ederiz

Royal Heart
04.04.2013, 23:42
Geçmiş olsun Atilla Dilaver ve paylaşım için teşekkürler.

Tolga
04.04.2013, 23:43
Kendisine çok teşekkür ediyorum kendi adıma, Allah razı olsun hem samimi olmasından hemde verdiği bilgiler konusunda.

Çin'de an itibariyle saat 04:42 ve beklediğime %9999999 değdi :D

Alihan Ertürk
04.04.2013, 23:44
Teşekkür ederiz hem Atilla Dilaver'e hem de yayıncılarımıza. :)

İlker Yazıcıoğlu
04.04.2013, 23:45
Ağzınıza sağlık arkadaşlar......

Hasan YAYLI
Teşekkür ederiz...

Emre GÜRDAL
30 milyon qvronun karsiligini aldilar...

Alihan Ertürk
04.04.2013, 23:46
Yayın kaydını aldık, daha sonra paylaşacağız dinleyemeyenler için.

Tolga
04.04.2013, 23:47
Gökhan Abi ve Metin Abi, ikinize de tek tek teşekkürler.Gökhan Abi, o canlı sesin için bir kez daha teşekkürler.Sayın Metin Mollasalihoğlu Bey Abi :D Sanada çok teşekkürler abi, çok güzel detaylara parmak "attığın" için :) Allah razı olsun .

İlker Yazıcıoğlu
04.04.2013, 23:48
Yayın sırasında ne yediniz merak ettim:)
Paket sesi geliyordu?

Travelair
Teşekkür ederiz arkadaşlar emeğinize sağlık

Hasan Arslan
Teşekkürler güzel bir yayın oldu.
Davamızın canlı tutulması,bilgilerin güncellenmesi adına bu yayınların devam etmesini dilerim...

Hasan YAYLI
04.04.2013, 23:49
A.Demirspor

Kader KORELİ
04.04.2013, 23:49
Sonuna yetişebildim bu sefer. Çok güzel ve yararlı bu radyo yayınlarınız. Emeği geçene herkese teşekkürler.

BulentOzkul
04.04.2013, 23:51
Teşekkür Ederim, Atilla abi ve sizlere arkadaşlar

İlker Yazıcıoğlu
04.04.2013, 23:51
Emeklerinize sağlık arkadaşlar.....

Furkan Özdem
04.04.2013, 23:53
Yayın için teşekkürler. Her yayında yeni şeyler öğreniyoruz...

ilhan
04.04.2013, 23:57
Çok faydalı bir yayın oldu. Hepinize çok teşekkür ediyorum dostlarım.

Oğuz B.
05.04.2013, 00:04
Yayın çok güzeldi. Emeği geçenlere teşekkürler.

--

Her taşın altında ayrı bir pislik var. Allah bizlere sabır ve mücadele gücü versin. Dünyada yaşan tek bir Trabzonsporlu kalsa bile mücadelemiz devam edecek. Düzen sizi ne kadar korursa korusun hamilerinizin de sizin de önce suratına sonra mezarlarınıza tüküreceğiz.

Şike lobisinin Allah bir kez daha belasını versin.

Şenol Altunsoy
05.04.2013, 00:08
Çok sağolun dostlar güzel işler yapıyorsunuz umutlarımızı diri tutuyorsunuz.

bordox
05.04.2013, 00:10
Yayında emeği olanlara teşekkürler,umarız ki bu söylenenler gitmesi gereken yerlere gider.Vicdanlara ulaşır.

Ilelioglu
05.04.2013, 00:15
Simdi geldim, yayin bitmis ama :) Yayinda emegi gecen herkese tesekkürler. :alkış:

..

Badaloğlu
05.04.2013, 00:18
Yayın sırasında ne yediniz merak ettim:)
Paket sesi geliyordu?

Suşi'nin hamsili versiyonundan yemişler. O duyduğunda kilçuk sesidur :)

Ilelioglu
05.04.2013, 00:22
Atilla Dilaver : İçinde hukukçu olmayan bir yönetim olur mu? hadi hazırlıksız yakalandın kurul niye oluşturmadın? dışardan gazel okumuyorum bu görüşlerimi de yönetimle paylaştım. Birisi sanki tövbe haşa Allahın yeryüzüdneki gölgesi herşeyi biliyor.

Aynen, bu iste ne kadar amatörce yönetildigimizi gösteriyor.

Yayın kaydını aldık, daha sonra paylaşacağız dinleyemeyenler için.

Kaciranlar icin cok iyi oldu bu. Tesekkürler :)

..

İlker Yazıcıoğlu
05.04.2013, 03:03
Suşi'nin hamsili versiyonundan yemişler. O duyduğunda kilçuk sesidur :)

:)

Götürüyorlardı valla ....

Ilelioglu
05.04.2013, 15:13
Yayinin kaydi ne zaman bizlerle olur?

..

Gamze
05.04.2013, 15:52
Yayının kaydı var, paylaşır heralde adamımız kısa süre içinde :)

Alihan Ertürk
05.04.2013, 16:12
Sıcak sıcak.. :)

9LUlBsAG23I&feature=youtu.be

Kayda biraz geç girdim kusura bakmayın..
Ayrıca yayında bir kesilme olmuştu o da yansımış buraya.

Gamze
05.04.2013, 16:19
Aferun ula :)

Ilelioglu
05.04.2013, 16:22
Eyvallah Alihan; :)

Atilla abinin verdigi Alanzinho örnegi cok iyi gercekten. Bu kesinlikle denenmeli. Ama önce su kararlar hele bir gelsin.

..

Badaloğlu
05.04.2013, 16:37
Valla akşam kaçıranlar için müthiş bilgiler içeren bir yayın oldu. Şu anda bile yeniden açtım dinliyorum... Kaçırmayın...

Ilelioglu
05.04.2013, 16:51
1) AIHM'e "Külüp bazinda" dava acildi ve dava AIHM tarafindan kabul görmedi. Bu dava Kulüp bazinda acildigi icin mi kabul görmedi? Mesela Kulüp calisanlarinin tamami (Baskan, Yöneticiler, Kulüp personelleri, vs..) tek tek "manevi hakkimiz calindi" diye AIHM'de dava acsa, yani "kisisel bazda", bu davalar kabul görür mü? Eger sorunun cevabi hayir ise, neden kabul görmez? Sonucta ic hukuk itibari ile bu kisilerin sucsuz olduklari, digerlerinin (Fenerli Yöneticiler, vs..) ise suclu olduklari tescillendi.

..

Tüm sorular sorulamadi galiba. Su üsteki sorunun cevabini cok merak ediyorum.

..

Alihan Ertürk
05.04.2013, 18:22
Haberimiz de girildi; http://bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=838

Gökhan Koç
05.04.2013, 18:50
Haberimiz de girildi; http://bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=838

Sen bitanesin :)

RaşitCan
06.04.2013, 00:33
Atilla DİLAVER'e helal olsun mangal gibi yürek varmış Trabzonsporu 3 5 kişi , kodamanlara karşı baskı ve tehditlere boyun eğmeden savunmuş.
Şunu iyice belledim ki Türkiye de hukuk bitmiş fb ile eto değil ama adalet bitmiş şimdi TS li olmadığı için susanlar(Ts li olup da susanların AMK gazetesi..:)) da anlayacak ki bu pislikler bir gün sizide mağdur edecek ama sizi savunucak insan kalacakmı acaba ???

sifuni
06.04.2013, 03:51
Yayini tekrari youtube da yayinlanmasi iyi olmus :) suan dinliyorum

sifuni
06.04.2013, 04:43
Atilla Dilaver cok güzel konustu