PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Genç Bakış - Sunay Akın

sessizkral_1
28.03.2013, 00:54
Şuan Genç Bakış'da Sunay Akın konuk

Uyumayan varsa kaçırmasın

Trabzonspor ve futbol ile ilgili önemli şeyler söyleyerek başladı

Sunay AKIN: 2 yıldır Futbolu izlemiyorum. Zaten TS bu ligde olmamalı. Konu adaletle ilgili. Konuşacağız.

Eskiden Futbolda çamur sadece sahadaydı...

ibrahim
28.03.2013, 01:15
e iy madem konussun...

hakankurt1967
28.03.2013, 01:20
Kocaeli üni.deydi kaçırdığıma bin pişman oldum :( bugün afişinide görmüştüm halbu ki :(

Ilelioglu
28.03.2013, 01:30
Hangi kanal?

..

Laz_61
28.03.2013, 01:32
Kanal D

oflupisiko
28.03.2013, 01:32
işte bagımsız milletvekili adaylarımızdan biri bence

ibrahim
28.03.2013, 01:34
işte bagımsız milletvekili adaylarımızdan biri bence

O kadarda degil...

atomantcum
28.03.2013, 01:44
Şuan Genç Bakış'da Sunay Akın konuk

Uyumayan varsa kaçırmasın

Trabzonspor ve futbol ile ilgili önemli şeyler söyleyerek başladı

Sunay AKIN: 2 yıldır Futbolu izlemiyorum. Zaten TS bu ligde olmamalı. Konu adaletle ilgili. Konuşacağız.

Eskiden Futbolda çamur sadece sahadaydı...

Sagol duyurdugun icin, izliyorum su an cok guzel anlatiyor

mashal61
28.03.2013, 02:00
Sunay Akın İstanbul takımlarından birini tutsaydı, anlattığı birçok şeyle çelişmiş olurdu. Mesela "Berlin'de hakimler var." hikayesi. Oradaki üniversitelilerin çoğu İstanbul takımlarını tutuyorlardır. Sunay Akın'a katılıyorlarsa aslında kendileriyle çelişmiş oluyorlar, farkında bile değiller. İstanbul'da hakimler değil; hırsızlığa hakimler var. Tabi konuyu Trabzonspor'a indirgeyerek değerlendirdim ben.

Emirhan Makul
28.03.2013, 02:23
Çok sağlam konuştu harbiden.

Laz_61
28.03.2013, 02:26
Volkan Konak ile akrabami Sunay Akin ?

Laz_61
28.03.2013, 02:28
Senol Günes cok degerli bir insan...

Yasin Altuntas
28.03.2013, 02:56
Ayni Sunay Akin Beyaz Show'da Fenerbahcesiz bir lig olmaz zevk vermez bizde böyle birsey istemeyiz demisti...............

Furkan
28.03.2013, 03:05
Adelet vurgusu yapıyor sürekli, keşke bütün Trabzonlular-Trabzonsporlular bu kadarcıkta olsa konuşsa..

ibrahim
28.03.2013, 03:38
Ayni Sunay Akin Beyaz Show'da Fenerbahcesiz bir lig olmaz zevk vermez bizde böyle birsey istemeyiz demisti...............

fenerli bir tane kardesim bile üzülecekse gelmesin o kupada demisti.

2 tatli söze kanar olduk arkadas nedir bu...

Fatih Özkan
28.03.2013, 03:48
Kendimizi bunca zaman yırtarken nerdeydi bu değerli(!) abilerimiz ?
Kusura bakmasınlar... Bu süreç kimin ne olduğunu ortaya koydu...
Sunay Akın, Volkan Konak...
İkisini de tanımış oldum...
Zerre saygım ve sevgim yok artık bu kişilere...
Biri kitaplarının, diğeri de albümünün satmamasından korktu ve sustu...

atomantcum
28.03.2013, 04:05
Sunay Akın İstanbul takımlarından birini tutsaydı, anlattığı birçok şeyle çelişmiş olurdu. Mesela "Berlin'de hakimler var." hikayesi. Oradaki üniversitelilerin çoğu İstanbul takımlarını tutuyorlardır. Sunay Akın'a katılıyorlarsa aslında kendileriyle çelişmiş oluyorlar, farkında bile değiller. İstanbul'da hakimler değil; hırsızlığa hakimler var. Tabi konuyu Trabzonspor'a indirgeyerek değerlendirdim ben.

Sunay Akin'in kimsenin taraftarligiyla, tuttugu takimla bir derdi yok, butun programi dinlesen anlarsin. Aslinda kimsenin derdi olmamasi lazim. Aslinda taraftar olan herkes ayni sekilde eziliyor yonetenler tarafindan, takimdan bagimsiz olarak. Sorun, adalet sistemiyle ilgili, hicbir yerde hicbir sekilde adaletin saglanamamasiyla ilgili. Bizi guya ezmeye calisan, sike yaptigini bile bile takimini destekleyen kisiler de bu sistemin urunleri aslinda. Senden benden farkli degiller, okumamis, okumaya da ozendirilmemis nesiller. Okumadikca da hep geriye, ilkel icgudulerine dogru yonelmis, siddet yanlisi, tek derdi birilerine bir sekilde ustunluk kurmaya calisan bireylerden olusan bir neslin icinde bulunuyoruz. Ve yine sunay akinin da soyledigi gibi, bunun sorumlusu o insanlar degil, buna sebep olan, ulkeyi bu hale getirenlerdir. Bizleri egitime, akla, mantiga, ahlaka, uyum icinde yasamaya, uzlasmaya, saygi duymaya, hosgoruye yoneltmesi gerekirken; degisen dunyayla birlikte sirf para ve guc kazanma, populer olma hirsiyla dolu, tuketen, tembellesen bireyler haline getiren aileler, ogretmenler, yoneticilerdir sorumlu. Tum genclik bu sekilde. Yani bir trabzon taraftari da, hayatinin baska bir alaninda adalet duygusundan yoksun davraniyorsa benim gozumde bir fener taraftarindan farkli degildir. Biz trabzonsporlular olarak haksizliga ugradigimiz icin adalet istiyoruz, bu kavramin onemini yeni yeni anliyoruz. Peki baska konularda da ayni duyarliligi gosteriyor muyuz? Geciniz efendim, bizden olanla olmayani ayirmadan, insani vasiflarina gore degerlendirmeyi ogrenemedik.

Oysa ne guzel soyledi Sunay Akin, "Eskiden o 6 sampyionlugun yasandigi yillarda, trabzon ayni zamanda turkiyenin en cok kitap satilan yerlerinden biriydi" diye. 8 yasinda bir cocukken trabzon sehrinde sinema kulubune gittigini anlatti. Ve sordu, simdi trabzon kacinci sirada?

Trabzonun icini bosalttik; ne ozgun bir muzik anlayisimiz kaldi, ne bir kultur mirasimiz, ne dogal guzelliklerimiz, ne de ahlakli, aile terbiyesi almis genc neslimiz. Bir tek Trabzonsporu birakmislardi bize. Onu da kendi ellerimizle cirkinlestirdik, yok olmaya dogru goturuyoruz. Asil buyuk sorun burada.

Bu soylediklerim eminim ki buyuk bir nefretle karsilanacaktir. Gerci baslik pek ilgi gormemis, o yuzden muhtemelen bu satirlar da umursanmayacaktir. Uyutulduk cunku, hayata artik sadece futbol penceresinden bakiyoruz. Hatta futbol da degil bu aslinda, hayatta herhangi bir konuda "taraftarlik" psikolojisiyle hareket ediyoruz. Neyse, bir kisi bile okusa, deger verse karsiligini bulmus olur bu sozler

Mert67
28.03.2013, 04:22
Hayatımın en güzel gecelerinden biriydi. Sunay Akın zaten bir haranıydım bu gece bin kat daha arttı hayranlığım. Diğer konularda bilgisini zaten kimseyle tartışmam ama Trabzonspor, adetelet vurgusu müthişti. Bu saatten sonra hala Sunay Akın şike konusu ile alakalı eleştirilirse eleştirenler ya programı izlememiştir ya da kötü niyetlidir bana göre.

atomantcum
28.03.2013, 04:27

Bu aksamki programda o sozleri cimbizlayip ceken, oyle yansitanlara da lanet etti. Kastettigi, sporun birlestirici olma unsuruydu. Tipki senol gunesin dedigi gibi. Taraftarlar kendi kendine ayrismaz efendim, hicbir zaman boyle olmadi bu. Her zaman bunu yapan yonetici sinifidir. Taraftari birbirine kirdirir, ustte kendileri keyif catarlar. Acin gozlerinizi. Bu futbolda da boyle, baska alanlarda da boyle. Kitleleri birbirine dusman edenler yine hep en tepedekilerdir. Sunay Akin'in dedigi gibi, surekli yumurta gibi tokusturuyorlar halki, taraftari, milletleri. Ama yine de bunu gormuyoruz iste, oyle alismisiz. Karsisindakini anlamaya kimsenin bir istegi yok, ihtiyaci da yok. Ya tarafsin ya dusman. Yani su basliktaki soz konusu adami bile tek yargilama unsuru agzindan cikan bir cift kelime. Bunu bunu dediyse serefsizdir, yok sunu sunu dediyse helal olsundur, bizdendir. Anlamaya calismak zaten yok, dogru duzgun dinlemek de yok. Ben bu forumda birilerini bazi konularda alkisliyorum, bazi konularda da sonuna kadar tartisiyorum. Oyle olmamasi mi gerekirdi? Tartistigimiz bi insani mimleyip bi daha onla selam sabahi kesecek miyiz yani soruyorum size?

Simdi boyle dedim diye yine birileri gelip bu basliga "feneri savundugumu" soyleyebilir. Onlar da tokusturuldugunu anlamayan, kirilmaya devam eden yumurtalardan olacaktir. Benim tarafim hak hukuktur. Memleketim, bordo mavim canimin bir parcasi, kiymetlimdir ama hakka hukuka karsi gelen kimse onun karsisinda dururum. Bu benim kendi taraftarim da olsa aynidir. Karsi tarafta ise soylemeye dahi gerek yok. Konu futbol degil, konu fenerbahce trabzonspor vs degil, bunu anlamiyoruz iste. Insanlar nasil bu kadar birbirinden nefret eder oldu asil onemli olan bu. Bir fenerli sirf basarili oluyor diye, sirf kendi takiminin baskani diye aziz yildirim gibi bir insanin pesinden gidip, hic haketmedigi sekilde trabzon halkindan bu kadar nefret edebiliyorsa, bu onun tuttugu takimla alakali degildir, olamaz da. Sorun kafalardadir. O adamin kaninda bordo mavi aksa yine ayni tavri gosterecegine emin olabilirsiniz. Ayni sekilde ulkeyi dindarlar laikler diye de bolduler. Simdi kurtler de ayrildi o konuda da rahatladilar, daha baska bir sey kaldi mi bolunecek?

mashal61
28.03.2013, 04:47
Sunay Akin'in kimsenin taraftarligiyla, tuttugu takimla bir derdi yok, butun programi dinlesen anlarsin. Aslinda kimsenin derdi olmamasi lazim. Aslinda taraftar olan herkes ayni sekilde eziliyor yonetenler tarafindan, takimdan bagimsiz olarak. Sorun, adalet sistemiyle ilgili, hicbir yerde hicbir sekilde adaletin saglanamamasiyla ilgili. Bizi guya ezmeye calisan, sike yaptigini bile bile takimini destekleyen kisiler de bu sistemin urunleri aslinda. Senden benden farkli degiller, okumamis, okumaya da ozendirilmemis nesiller. Okumadikca da hep geriye, ilkel icgudulerine dogru yonelmis, siddet yanlisi, tek derdi birilerine bir sekilde ustunluk kurmaya calisan bireylerden olusan bir neslin icinde bulunuyoruz. Ve yine sunay akinin da soyledigi gibi, bunun sorumlusu o insanlar degil, buna sebep olan, ulkeyi bu hale getirenlerdir. Bizleri egitime, akla, mantiga, ahlaka, uyum icinde yasamaya, uzlasmaya, saygi duymaya, hosgoruye yoneltmesi gerekirken; degisen dunyayla birlikte sirf para ve guc kazanma, populer olma hirsiyla dolu, tuketen, tembellesen bireyler haline getiren aileler, ogretmenler, yoneticilerdir sorumlu. Tum genclik bu sekilde. Yani bir trabzon taraftari da, hayatinin baska bir alaninda adalet duygusundan yoksun davraniyorsa benim gozumde bir fener taraftarindan farkli degildir. Biz trabzonsporlular olarak haksizliga ugradigimiz icin adalet istiyoruz, bu kavramin onemini yeni yeni anliyoruz. Peki baska konularda da ayni duyarliligi gosteriyor muyuz? Geciniz efendim, bizden olanla olmayani ayirmadan, insani vasiflarina gore degerlendirmeyi ogrenemedik.

Oysa ne guzel soyledi Sunay Akin, "Eskiden o 6 sampyionlugun yasandigi yillarda, trabzon ayni zamanda turkiyenin en cok kitap satilan yerlerinden biriydi" diye. 8 yasinda bir cocukken trabzon sehrinde sinema kulubune gittigini anlatti. Ve sordu, simdi trabzon kacinci sirada?

Trabzonun icini bosalttik; ne ozgun bir muzik anlayisimiz kaldi, ne bir kultur mirasimiz, ne dogal guzelliklerimiz, ne de ahlakli, aile terbiyesi almis genc neslimiz. Bir tek Trabzonsporu birakmislardi bize. Onu da kendi ellerimizle cirkinlestirdik, yok olmaya dogru goturuyoruz. Asil buyuk sorun burada.

Bu soylediklerim eminim ki buyuk bir nefretle karsilanacaktir. Gerci baslik pek ilgi gormemis, o yuzden muhtemelen bu satirlar da umursanmayacaktir. Uyutulduk cunku, hayata artik sadece futbol penceresinden bakiyoruz. Hatta futbol da degil bu aslinda, hayatta herhangi bir konuda "taraftarlik" psikolojisiyle hareket ediyoruz. Neyse, bir kisi bile okusa, deger verse karsiligini bulmus olur bu sozler

İstanbul takımlarını tutanlar demişim, yanlış olmuş. Onu Trabzonspor'un haklı olduğunu inkar eden taraftarlar olarak değiştiriyorum.

Bu süreçte Trabzonspor yönetimi dahil hiçbir yönetim Trabzonspor'un yanında olmadı. İşin yönetimler kısmı ayrı.

Şike yaptığını bile bile takımını destekleyen kişiler demişsin. Benim lafım da tam olarak bunlaraydı aslında. Onlar hakkında görüşlerine katılmıyorum.

Courage
28.03.2013, 07:28
-Adalet
-Eşitlik
-Alınteri
-Trabzon'un kitap okuma oranı
-Sunay Akın'ın sinemaya gitme yaşı

v.s....

Misyonu belli, kapıkulu olduğu yerler belli olan yayın grubunun kanalında, kahir ekseriyeti 3 şerefsizlerin peşine takılmış bir topluluğun önünde hiç bir işe yaramayacak olan tabir-i caizse ''Anlatda dinleyelim Hasan'' misali boşboş konuşmalar.

Hepinizin ne olduğunu 2 yıldan beridir gördük, gece yarısından sonra ergen beyinlerin önünde kükreyeceğinize gündüz gözüyle muktedirlere konuşun biraz.

Konuşun sadece,kükremeyi geçtik!

Ertan 51
28.03.2013, 07:38
Şike sürecinde gördüm ki dışardakilerin mayası bozukmuş,
bizimkilerin ise yüreği yokmuş,
meydan boşken üfürenler iş başa düşünce göğe bakıyor,
görmezden duymazdan geliyor,
ama sizlere kızmıyorum da en çok kendime kızıyorum,
sizleri çok büyütmüşüm gözümde.
Kavgada yanımda olmayanlar şimdi ağzıyla kuş tutsa nafile,
konuştukları samimiyetsiz riya dolu cümlelerden başka bişi olmaz bence.

Sibel
28.03.2013, 07:43
Kolay gelsin. Benim için şike süreci kıstastır.
Ha, illa biri çıkıp kem küm edecekse ya hep ya hiç diyecek.
Yok öyle bi Trabzonspor savunmak bir yandan ötekileri okşamak.
Herkes işine baksın.

Gökhan ARSLAN
28.03.2013, 08:39
Bundan sonraki konuşmalarında boşyere oksijen tüketmekten başka birşey yapmış olmaz..
Elin fenerli sanatçıları mitinglere giderken bu sanat değerlerimiz ! ağzını açamadı..
Ya herkes herşeyi biliyor zaten boşyere yaraları deşmeye gerek yok
Teşekkürler Sunay Akın bu güzel edebi laflar için ama sadece laflar için !

Kader KORELİ
28.03.2013, 08:49
Trabzonlular Sunay Akın'a ne kadar sahip çıkmışlar da Sunay Akın'ın Trabzon'a ne kadar sahip çıkıp çıkmadığını tartışabiliyorlar?

atomantcum
28.03.2013, 11:59
İstanbul takımlarını tutanlar demişim, yanlış olmuş. Onu Trabzonspor'un haklı olduğunu inkar eden taraftarlar olarak değiştiriyorum.

Bu süreçte Trabzonspor yönetimi dahil hiçbir yönetim Trabzonspor'un yanında olmadı. İşin yönetimler kısmı ayrı.

Şike yaptığını bile bile takımını destekleyen kişiler demişsin. Benim lafım da tam olarak bunlaraydı aslında. Onlar hakkında görüşlerine katılmıyorum.

Ben onlar hakkinda olumlu ya da olmusuz gorus belirtmemistim, sadece bu durumun sebebinin bizden oncekiler oldugunu, ayni sekilde bizim icimizdeki taraftarlarin da buyuk bir kisminin benzer sekilde oldugunu ortaya koymaya calistim. Tekrar soylemek istedim sadece aciklayici olur diye, yoksa dusuncene saygi duyuyorum.

Bundan sonraki konuşmalarında boşyere oksijen tüketmekten başka birşey yapmış olmaz..
Elin fenerli sanatçıları mitinglere giderken bu sanat değerlerimiz ! ağzını açamadı..
Ya herkes herşeyi biliyor zaten boşyere yaraları deşmeye gerek yok
Teşekkürler Sunay Akın bu güzel edebi laflar için ama sadece laflar için !

Sunay Akini sevmek sevmemek problem degil. Ben de bilgisine kulturune hayranim dogal olarak, ama kisiligine de oyle bayilmam. Fakat Sunay Akin'a "Ancak edebi laflar" et demek de cok garip. Yahu adam edebiyatci zaten. Adamin mecrasi edebiyat. Yani, meydanlara cikip konusma, halki arkasinda surukleme gibi bir zorunlulugu yok. Muhtemelen oyle bir becerisi ya da hevesi de yok. Yani adamin fikrini dile getirmesi zaten gorevini yapmasi demektir. Edebiyatci budur, bir konuda fikrini belirtir. Ha, daha cok mucadele etse hepimizin hosuna giderdi ama yapmadi diye adami yerin dibine sokmaya calismak cok sacma. Ancak oturdugumuz yerden elestiriyoruz. Yani adamin bilgisine, anlattigi binlerce hikayeye, gun yuzune cikardigi bir suru tarihi olaya tek bir yorum yapma, agzindan cikacak trabzonsporla ilgili iki kelimeyi bekle, ne kadar nasit di mi? Dun aksam programda "Fenerlilerin allah belasini versin, hepsine dusmanim!" gibi bir nefret soyleminde bulunsa icimizin yaglari eriyecekti "oh nasil da hincimizi aldi" diye bir icguduyle burada sayfalarca alkislayacaktik.

Adam adaletin olmadigini, trabzonsporun hakkinin yendigini milyonlarin izledigi bir kanalda net bir sekilde soylemis, ne yapmaliydi yani? Hem onceden de her firsatta bunu acikliyordu, ligtv'de bile. Sadece trabzon degil, Senol Gunesi de ne guzel anlatti, cok ufacik ama hic duymadigimiz bir anisini aktardi. Hem onu gozumuzde yuceltti, hem de nasil haksizlik yapildigini tekrar dile getirdi. Bu uslubu, bilgisi zaten bu adami boyle sevdirdi tum turkiyeye. Bir edebiyatci olarak ne yapmasi lazimdi ? Trabzonlu siyasetcilerin, hukukcularin, gazetecilerin, yoneticilerin yapmasi gerekeni neden televizyonda gordugumuz 3-5 medyatik figure yukluyorsunuz?

zekeriyya
28.03.2013, 12:11
Sunay Akın
bir edebiyatçı şair/yazar/kültür adamı ve tam bir beyfendi
aynı zamanda iyi bir Trabzonspor lu

tolga1461
28.03.2013, 12:22
Sunay Akın çok başka bir adam, bambaşka...
Uykusuz kaldım ama değdi gerçekten. Bu programı keşke arşivleme şansımız olsa.

Mert M.
28.03.2013, 12:24
Sunay Akın'ı severim. Seviyeli hitabeti çok iyi yapan birisi.
Sunay Akın vb. gibilerini süreç boyunca konuşmadıklarından dolayı eleştirenlere ise tek sözüm bir zincirleme isim tamlaması: Türkiye'de siyasetin başının 10 yılda yarattığı korku imparatorluğu.

U.Sadıkoğlu
28.03.2013, 12:31
Fenerbahce'li hic bir kardesim uzulmesin derken ESK-TS macindan sonra kalp krizi gecirip vefat eden amcamizi hic dusundu mu sunay akin ? Kusura bakmasin kimse ama samimi gelmiyor..

kürşat şen
28.03.2013, 12:31
abi kimse sunay akın'ı eleştirmesin..
bizim gibi davranmasını bekleyemeyiz şike mevzusunda..
adam çok farklı..
senle benle aynı oksijeni alıyor ama farklı işleniyor beyinde..
adamda insan sevgisi var..şair ruhlu..
ben o adamı dinlerken gözlerim doluyor her anlattığı hikayeye..
berlinde hakimler var lafını anlayan anladı..
utanan utandı mı acaba..
beni asıl ilgilendiren üzen konu meydan parkında sökülen o 3 heykel meselesiydi..
sabahattin eyüboğlu-hasan izzettin dinamo-celalettin algan bu üç önemli şahsiyetin heykelleri söküldü
beni en çok o yaraladı..
nerden nereye gelmişiz de haberimiz yokmuş..
trabzonlu biraz buna sahip çıksın diyor..çok doğru..

U.Sadıkoğlu
28.03.2013, 12:43
Insan sevgisi varsa ESK-TS macindan sonra " bizi sampiyon yapmayacaklar " deyip vefat eden amcamdan bahsetsin " Fenerli hic bir kardesim aglamasin " ama TS'lular olsede olur....

yeşilova61
28.03.2013, 14:19
bağımsız aday olsun tam tersı sıyası dusunceye sahıp olmama rağmen oy vermeyen ve aılesınede verdırtmeyen namerttır..

Hasan Arslan
28.03.2013, 14:52
Toplumun bir çok farklı kesimine hitap ettiği için ve de onların seyrine,ilgisine,takibine ihtiyacı olduğu için TRabzonspor'un hakkının yendiğini net bir biçimde açıklamaması normal.Bunun altında da tepki çekmemek ve popülarite kaybı ve kaygısının olduğunu söylemek mümkün.Topluma mal
olduklarını düşünerek kimseyi kırmamak,incitmemek ve sürekli insanların kalbinde taht kurmak,onlara hayranlık beslenilmesi istemeleri de bundandır..

Onları izlenebilir kılan,popüler eden,ayakta tutan da herkesi kucaklar bir vazifeleri olduğunu düşünmeleridir.

atomantcum
28.03.2013, 15:14
abi kimse sunay akın'ı eleştirmesin..
bizim gibi davranmasını bekleyemeyiz şike mevzusunda..
adam çok farklı..
senle benle aynı oksijeni alıyor ama farklı işleniyor beyinde..
adamda insan sevgisi var..şair ruhlu..
ben o adamı dinlerken gözlerim doluyor her anlattığı hikayeye..
berlinde hakimler var lafını anlayan anladı..
utanan utandı mı acaba..
beni asıl ilgilendiren üzen konu meydan parkında sökülen o 3 heykel meselesiydi..
sabahattin eyüboğlu-hasan izzettin dinamo-celalettin algan bu üç önemli şahsiyetin heykelleri söküldü
beni en çok o yaraladı..
nerden nereye gelmişiz de haberimiz yokmuş..
trabzonlu biraz buna sahip çıksın diyor..çok doğru..

Seni tebrik ediyorum. Bir iktidarin resimle heykelle ne gibi bir dusmanligi olabilir, ne yapmaya calisiyorlar, anlamak cok guc.

Fatih Özkan
28.03.2013, 17:03
Doğduğu şehrin takımına bunca haksızlık yapılırken susabilen bir aydın(!) bir düşünür(!)
Yemişim bakış açısını...

oflupisiko
28.03.2013, 18:17

bunu duymamıştım.bagımsız adayımız filan olamaz o zman.

atomantcum
28.03.2013, 18:25
bunu duymamıştım.bagımsız adayımız filan olamaz o zman.

Niye olsun zaten adamin oyle bi niyeti yok, hic olmadi ki.

Anıl C
28.03.2013, 18:26
Seni tebrik ediyorum. Bir iktidarin resimle heykelle ne gibi bir dusmanligi olabilir, ne yapmaya calisiyorlar, anlamak cok guc.

Dostum bu ülkede kemalistlere ve sosyalistlere faşist, terör örgütü mensubu, ateist gözüyle bakılıyor.
nedeni bunlar işte o değerli insanlara yapılan saygısızlığın...

mavikan
28.03.2013, 19:20
sunay akın.. ha var , ha yok!

Fatih Solmaz
28.03.2013, 19:38
Sunay Akın'a gelinceye kadar ohoooo.

krdnz
28.03.2013, 19:47
TRABZONSPOR LİGE KATILMAMALIYDI

Bir zamanlar futbolda çamur yalnızca sahalarda vardı. Ben futbolu o dönemde bıraktım. Artık takip etmiyorum. Trabzon bence lige katılmamalıydı.

BİR TEK FENERBAHÇELİ ÜZÜLECEKSE O KUPAYI İSTEMEM

Taraftarlar hep kandırılır. Hepsi aynıdır. Lütfen adalet konusunda aklımız sadece şampiyonluğa, kupaya, futbola çalışmasın. Bir tek Fenerbahçeli taraftar üzülecekse, ben böyle kupa istemiyorum. Hiçbir spor dalı birbirini üzmek, hakaret etmek yeri değildir. Bugün Türkiye'nin birçok yerinde taraftarlar birbirlerinin kentlerine maç izlemeye gidemiyor. Böyle birşey olabilir mi? Niçin?

ŞENOL GÜNEŞ'E YAPILAN KİMSEYE YAPILMADI

Şenol Güneş'e yapılan haksızlık kimseye yapılmamıştır. 6 şampiyonluk, Milli Takım, Trabzonspor... Bugün çok deli teknik direktörlerimiz var. Peki Şenol Güneş gibi, bir Anadolu takımının başında başarılı olanı getir bana? Mesele odur. Yoksa para, güç herşey senin elinde, yapsana.

TRABZON FUTBOL DEĞİL

Trabzon Meydanı'nda 3 güzel insanın heykeli vardı kaldırıldı. Trabzonlular biraz da buna sahip çıksın. Sabahattin Eyüboğlu, Hasan İzzettin Dinamo ve Celalettin Algan. Biz bunlarla doldurmazsak kenti bugün tabii sadece futbol konuşulur. Ben de seviyorum futbolu ama Trabzon bu değil.

Trabzonspor 6 şampiyona aldığı yıllarda, Trabzon kitap dağıtımcılarından en çok kitap çeken illerden biriydi. Bugün bakın kaçıncı sırada. Mesele bu. Bunları tartışmalıyız.

http://www.gazeteciler.com/tv-haber/sunay-akin-neden-akil-adam-olmaz-64460h.html

krdnz
28.03.2013, 19:55
"Bir tek Fenerbahçeli taraftar üzülecekse, ben böyle kupa istemiyorum"

Sırf bu cümle yüzünden toplumda saygı duyulan bir insanın üstünü çizeceksek memlekette Trabzonsporlu kalmaz.Sunay Akın öyle veya böyle şike sürecine atıfta bulunmuş adaletsizliğe vurgu yapmış. Belki içinde vicdan kırıntısı kalmış insanlar onun sayesinde bizim derdimizi anlar kimbilir.

Emrullah
28.03.2013, 20:51
Adam harcamaya ne meraklı bir milletiz. Sunay Akın'ın müthiş tespitleri var ve birçoğu doğru. Katılmamak elde değil. Yıllardır futbolla uyutulan bir kent var. Futbol öyle bir girdaba soktu ki Trabzon'u artık kimse mevzu Trabzonspor olsa dahi tepki vermiyor.

Trabzon bir an önce futbol girdabından kurtulmalı. Futbol güzel şey, Trabzonspor bizim için değerli tamam ama herşeyimiz olmamalı. Trabzon sanat şehri, kültür şehri kimliğini yitirdi, futbol topunun peşinde koşan aylak ve boş işlerle meşgul olan bir kent halini aldı. Trabzon'da sosyo-kültürel çok ciddi sıkıntılar var. Trabzonspor kör etmiş gözlerimizi inanın. Futbol beynimizi kemirmiş.

"Trabzon Meydanı'nda 3 güzel insanın heykeli vardı kaldırıldı. Trabzonlular biraz da buna sahip çıksın. Sabahattin Eyüboğlu, Hasan İzzettin Dinamo ve Celalettin Algan." diyor ve sitem ediyor Trabzon halkına Sunay Akın. Peki haksız mı? Ne yani Trabzon'un futboldan başka bir numarası yok mu? Resim deyince akla ilk gelen şehir Trabzon'du? Trabzonspor şehrin insanının enerjisini ciddi manada alıyor. Birşeyin fazlası zarar ya aynı o hesap. Artık Trabzonspor başarılı olamadığı gibi Trabzon şehrine zarar veriyor. Artık bu gerçekle yüzleşme zamanı gelmedi mi?

Çokça savunduğum birşey var. Trabzonspor İstanbul'a taşınmalı diye. Bir taşla iki kuş vurmuş oluruz. Hem Trabzonspor kurtulur hem de Trabzon şehri. Her ikisinin menfaatine bir durum söz konusu olur.

Courage
28.03.2013, 21:14
''Enerji alan takım'' iyi oynadığı zaman,kazandığı günün haftası,şampiyon olduğu yılın yaz tatilinde insanlar pozitif olarak ciddi manada etkileniyorlar.

Başarısız olduysa,tek meşgale olduysa takımı bir yerden biryere taşımak mı çözümdür? Diyelim ki İstanbul'a geldik,sonra? Yoksa Şehir komple takımı bırakıp ellerine fırçamı alacak? Yapmayın :rolleyes:

Sizin satırlarınızın arasında takımın şehrini değiştirin değil bu takımı imha edin var. Belki isteyerek yapmıyorsunuz ama nasıl bir bilinç zehirlenmesine maruz kaldığınızı ispat ediyorsunuz maalesef.

Bir şehir hem dünyaca namlı futbol kulübüyle hemde diğer yanlarıyla (ekonomik,kültürel) var olabilir. Trabzonspor peşine takılan herkesi köreltiyorsa o zaman toz kondurmadığınız Sunay bey Trabzonsporlu değildir! Öyle ya,aksi mümkün değil yada goygoy yapıyor kendileri.

SEDAT
28.03.2013, 21:31
* Beni tatmin etmedi söyledikleri.

atomantcum
28.03.2013, 22:52
Adam harcamaya ne meraklı bir milletiz. Sunay Akın'ın müthiş tespitleri var ve birçoğu doğru. Katılmamak elde değil. Yıllardır futbolla uyutulan bir kent var. Futbol öyle bir girdaba soktu ki Trabzon'u artık kimse mevzu Trabzonspor olsa dahi tepki vermiyor.

Trabzon bir an önce futbol girdabından kurtulmalı. Futbol güzel şey, Trabzonspor bizim için değerli tamam ama herşeyimiz olmamalı. Trabzon sanat şehri, kültür şehri kimliğini yitirdi, futbol topunun peşinde koşan aylak ve boş işlerle meşgul olan bir kent halini aldı. Trabzon'da sosyo-kültürel çok ciddi sıkıntılar var. Trabzonspor kör etmiş gözlerimizi inanın. Futbol beynimizi kemirmiş.

"Trabzon Meydanı'nda 3 güzel insanın heykeli vardı kaldırıldı. Trabzonlular biraz da buna sahip çıksın. Sabahattin Eyüboğlu, Hasan İzzettin Dinamo ve Celalettin Algan." diyor ve sitem ediyor Trabzon halkına Sunay Akın. Peki haksız mı? Ne yani Trabzon'un futboldan başka bir numarası yok mu? Resim deyince akla ilk gelen şehir Trabzon'du? Trabzonspor şehrin insanının enerjisini ciddi manada alıyor. Birşeyin fazlası zarar ya aynı o hesap. Artık Trabzonspor başarılı olamadığı gibi Trabzon şehrine zarar veriyor. Artık bu gerçekle yüzleşme zamanı gelmedi mi?

Çokça savunduğum birşey var. Trabzonspor İstanbul'a taşınmalı diye. Bir taşla iki kuş vurmuş oluruz. Hem Trabzonspor kurtulur hem de Trabzon şehri. Her ikisinin menfaatine bir durum söz konusu olur.

Çok güzel söylemişsin ama son paragraftaki konu nereden çıktı? Trabzonspor istanbula taşınsa o artık trabzonspor olmaz ki, yapmayın lütfen.

ApoCaN28
28.03.2013, 22:53
Sunay Akın'ı konuşurken taraftar olarak konuşursak çok yanılgıya düşeriz . Trabzonspor tabi ki bir çok şeyden önemli bizim için ama sorsan Trabzon'da 10 kişiye veya Trabzonspor'lu 10 kişiye kaçı tanıyor Sunay Akın'ı . Yada bırakın Sunay Akın'ı , Nazan Bekiroğlu'nu kim biliyor ?

Yine söylüyorum Trabzonspor çok şey bizim için ama kesinlikle her şey değil , bunu anlatmak istemiş bence ...

Mert67
29.03.2013, 10:30
Şenol hocam için bile şike hakkında konuşmuyor diyordu bazı kesimler. Bu foruma bir de Sunay Akın'ı anlamak başlığı lazım.

kürşat şen
29.03.2013, 12:06
trabzonspor kupasını kaybetmeden önce neler kaybetti diyor adam..
benliğini kaybetti trabzon şehri..
bir zamanlar opera vardı bu şehirde..
şairlerinin heykelleri vardı bu şehirde..
trabzonlu trabzonluyu tutardı bu şehirde..
kıskanma yoktu..mutluluk vardı..
şimdi..hiçbiri yok diyor adam..
manastırda fresklerin üzerine islam yazan adamlar olduk çıktık diyor.
kafa yapısı çok değişti trabzon şehrinin..
bunları geri kazanırsa trabzon şehri o kupa da şehre gelir diyor..
meydanda şike eylemi oluyor kimin umrunda..
sunay akına gelmeden önce uğraması gereken daha çok yer var..
sunay akın o fenerli sözde sanatçılar gibi köpekleşemez..
bir kere sanatçı köpekleşemez bu konuda..
sanatçı akil adamdır..
sunay akın ile gurur duyalım..
onu eleştirirken aklımıza tüp kafa ile masaya oturan gülen eğlenen yetmezmiş gibi;
sivas deplasmanında şikeci mecnun ile kol kola giren başkanımızı getirin..
aklınıza onursal başkan(!) may getirin..bağırıp çağırabildi mi? muazzam bir gücü varken..
şehrin valisi fener amigosu gibi, sokakta tepki gösteren oldu mu ona..
havaalanında başbakana atkı takma yarışına girişen taraftar guruplarını yerden yere vurun..
sunay akına ne zaman hak vereceksiniz biliyor musunuz?
yerel seçim ve genel seçimlerde..
haaa diyeceksiniz bu trabzonun neleri gitmiş bir sunay akından dert biliyoruz diyeceksiniz..

İskender Çakmak
29.03.2013, 13:20
Üniversitede ben de konuşurum. Önemli olan beyaz show da konuşmasıydı benim için orada da konuşmadı zaten.

atomantcum
29.03.2013, 14:24
Üniversitede ben de konuşurum. Önemli olan beyaz show da konuşmasıydı benim için orada da konuşmadı zaten.

Turkiyenin geldigi hal. Universite ogrencilerinden olusan bir kitle karsisinda, bir universite kursusunde konusmaktansa, beyaz show gibi bir programda bir seyler soylemek daha cok onemseniyor.

Anıl C
29.03.2013, 19:03
trabzonspor kupasını kaybetmeden önce neler kaybetti diyor adam..
benliğini kaybetti trabzon şehri..
bir zamanlar opera vardı bu şehirde..
şairlerinin heykelleri vardı bu şehirde..
trabzonlu trabzonluyu tutardı bu şehirde..
kıskanma yoktu..mutluluk vardı..
şimdi..hiçbiri yok diyor adam..
manastırda fresklerin üzerine islam yazan adamlar olduk çıktık diyor.
kafa yapısı çok değişti trabzon şehrinin..
bunları geri kazanırsa trabzon şehri o kupa da şehre gelir diyor..
meydanda şike eylemi oluyor kimin umrunda..
sunay akına gelmeden önce uğraması gereken daha çok yer var..
sunay akın o fenerli sözde sanatçılar gibi köpekleşemez..
bir kere sanatçı köpekleşemez bu konuda..
sanatçı akil adamdır..
sunay akın ile gurur duyalım..
onu eleştirirken aklımıza tüp kafa ile masaya oturan gülen eğlenen yetmezmiş gibi;
sivas deplasmanında şikeci mecnun ile kol kola giren başkanımızı getirin..
aklınıza onursal başkan(!) may getirin..bağırıp çağırabildi mi? muazzam bir gücü varken..
şehrin valisi fener amigosu gibi, sokakta tepki gösteren oldu mu ona..
havaalanında başbakana atkı takma yarışına girişen taraftar guruplarını yerden yere vurun..
sunay akına ne zaman hak vereceksiniz biliyor musunuz?
yerel seçim ve genel seçimlerde..
haaa diyeceksiniz bu trabzonun neleri gitmiş bir sunay akından dert biliyoruz diyeceksiniz..

işte örnek taraftar

RaşitCan
29.03.2013, 19:44
Tamam heykeller yıkılmasın şu olsun bu olsun da ne alakası var Trabzonspor'un şampiyonluğunun , kupasının gaspıyla alakaya maydanoz , yoksa heykeller yıkıldığı içinmi şampiyonluk verilmiyor? alakaya maydanoz..
Yok tek bir fbli üzüleceksede bilmem ne kendini aziz tomas mı zannediyor ya bu üzülecekse üzülsün hırsızlık yapılmadan önce düşünülecekti hırsız köpekler , üzülen Trabzonsporlular ne olacak onlarınki can da bizim ki patlıcan mı (benim adım RaşitCan :) ) geçsin bu işleri , oyuncaklarıyla oynasın şirinlik abidesi

Erdal DİLEK
30.03.2013, 01:12
sunay akının söyledikleri biriyle tartışırken söyleyemediklerini daha sonra sanki tartıştığın kişi karşındaymış gibi kendi kendine söylemsi gibi olmuş. yazık benim garip memleketime. . .

lazibere
30.03.2013, 01:54

Mükemmel ötesi tespitler. Eminim bu ve buna bener birçok konuda benım de duyduğum ızdırapları hissediyorsundur. Fırsatın olsa, benzer sorunlarla saatlerce gözlerin sinirden yaşarırcasına gırtlağın çatlayıncaya kadar anlatabilirsin. Seni çok çok iyi anlayabiliyorum kardeşim

Ertuğrul ATALAY
30.03.2013, 09:22
Değer tüketir olduk.Hem de en değerli değerlerimizi...
Sevgili Kazım yaşıyor olsaydı onu tüketmek içinde bir sebep bululardı heralde.

Yav arkadaş.
Üç istanbul takımının tüm medya,politik,kültürel sosyal....gücüne rağmen Trabzonsporluluğunu her fırsatta dile getiren bu insanlar bence kahramandır..
Hala nasıl olurda bu insanları eleştirirler anlamıyorum.

S.ÖZKAN
30.03.2013, 09:42
Söylediklerinin hepsi doğru ama 'Bir tane bile şb linin kalbi kırılacaksa ben o kupayı istemiyorum.' ben bu söze şiddetle karşıyım 4.5 milyon TS li bırakın kalbi kırılmayı bu ülkenin Filistin lileri oldular yani her türlü haksızlık ve aşağılanmaya uğradılar biz insan değilmiyiz biz bu ülkenin vatandaşı değilmiyiz.Ben ne 96 da kaybettiğimiz canları ne 2011 de satılmışşehir-TS maçından sonra kaybettiğimiz canı unutmadım.

İskender Çakmak
30.03.2013, 09:53
Turkiyenin geldigi hal. Universite ogrencilerinden olusan bir kitle karsisinda, bir universite kursusunde konusmaktansa, beyaz show gibi bir programda bir seyler soylemek daha cok onemseniyor.

Evet Türkiye'nin geldiği hal. beyaz show da konuşulanlar daha çok etki ediyor ülkemizde. Benim için de önemli olan orada söylenenler.

atomantcum
30.03.2013, 11:43
Mükemmel ötesi tespitler. Eminim bu ve buna bener birçok konuda benım de duyduğum ızdırapları hissediyorsundur. Fırsatın olsa, benzer sorunlarla saatlerce gözlerin sinirden yaşarırcasına gırtlağın çatlayıncaya kadar anlatabilirsin. Seni çok çok iyi anlayabiliyorum kardeşim

Cok tesekkur ederim, birilerinin duygularina tercuman olmak cok guzel bi his. Paylasmak, birbirini anlamak, yalniz olmadigini hissetmek bunlar onemli seyler. En azindan bir kisi bile okusa, degerlendirse bile yeter diyordum, bu gerceklesmis, sagol var ol.

Alper Calik
30.03.2013, 13:26
Sunay Akin, geçen yil ITU Macka ya geldi bir soylesi icin, futbol ile de ilgisi var idi.

Esimde Macka da calisiyor, gitmis dinlemeye (esim BJK li). Ve bir ara kendisine Trabzonspor un sampiyonlugu ve sikebahce ile ilgili bir soru sormus ve laf atmis (Trabzonspor u destekleyecegi, haksizliga karsi bir iki laf edecegi umidiyle).

Ama ne gezer, Sn. Akin tabiri caizse kivirtmis. "oyle demeyelim, futbol kardesliktir filan gibi" seyler diyerek gecistirmis. Konusmaya korkmus anlayacaginiz.

Simdi ne anlatsa bos. 3 yildan beri kimin ne oldugunu gorduk goruyoruz.

Anderson dan masallar dinleme, etik ahlak egitimi alma zamani da degil, hele bize hic degil, bu masallarin anlatilacagi kisiler de biz degiliz. Gitsin sikecilere anlatsinlar. Ahlak, deger kaybi, kitap okunma olaylarinin sikebahce hirsizligi ile ne alakasi var? Maksat konustum demek icin yersiz ve Trabzonspor u alet ederek konusma olsun. Baska birsey degil.

2 yildir mac izlemiyormus ! Cok da umurumda idi. Ister izle ister izleme, Trabzonspor un calinan sampiyonlugu icin birsey dedin de biz mi duymadik?

-Adalet
-Eşitlik
-Alınteri

v.s....

Misyonu belli, kapıkulu olduğu yerler belli olan yayın grubunun kanalında, kahir ekseriyeti 3 şerefsizlerin peşine takılmış bir topluluğun önünde hiç bir işe yaramayacak olan tabir-i caizse ''Anlatda dinleyelim Hasan'' misali boşboş konuşmalar.

Hepinizin ne olduğunu 2 yıldan beridir gördük, gece yarısından sonra ergen beyinlerin önünde kükreyeceğinize gündüz gözüyle muktedirlere konuşun biraz.

Fatih Özkan
30.03.2013, 13:33
-Adalet
-Eşitlik
-Alınteri

v.s....

:alkış: :alkış: :alkış:
Kişi benim çalınan şampiyonluğumu dile getirmekten korktuktan sonra istediği kadar aydın(!) olsun!
Trabzonspor'u tutuyormuş, 2 senedir futbol izlemiyormuş!
Hadi oradan!

Mert67
30.03.2013, 14:05
-Adalet
-Eşitlik
-Alınteri

v.s....

Sunay Akın'ın o gece söylediği çok güzel bir söz vardı; "İnsan beyninde taşıdığı söz kadar karşısındakini anlar" diye.Son cümlenize ithafen "cuk" diye oturuyor.

Anıl C
30.03.2013, 18:12

eline sağlık. herşeyi çok güzel özetlemişsin

Courage
31.03.2013, 00:33
Sunay Akın'ın o gece söylediği çok güzel bir söz vardı; "İnsan beyninde taşıdığı söz kadar karşısındakini anlar" diye.Son cümlenize ithafen "cuk" diye oturuyor.

Taşı, beyini boş olan birine attığınıza göre dolu bir kafa taşıyorsunuz demektir.Dikkat edinde o kafaya bir şey olmasın.Sonra bizim gibileri kim düzeltecek öyle değilmi ?;)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Sanki kendisinin aydın,sanatçı kimliği üzerinde bir tartışma yaşanmış yada Trabzon'un günümüz (kültür,eğitim) düşük parametlerinin aksini söyleyen biri varmış gibi davranarak buradan ne çıkarılmak isteniyor,bunu anlamak imkansız.(Aslında aleni belli. 2-3 kitaplık entellektüel gevezelikle karşısındakini aşağılamaya çalışan hırrımın okumuş vatandaş havaları...)

Net bir isteğimiz ve sorumuz var. Aydın etiketini Trabzonsporlulukla kaynaştırmış ve zoru görmediği günlerde meydanlarda olanlar 3 temmuzdan beri neredeydi? Çevresini,nüfuzunu neden kullanmadı neden şike davasını yüklenmek baldırı çıplak sade Trabzonsporlunun üzerinde?

Cevap;
-Sunay akın kültürlüdür o bir aydındır yüzakımızdır
-süper bir lafı var tam size göre
-Trabzonda ressamlar-sanatçılar bitti biteli şehir köreldi
v.b.
(Demekki beyin dolu olunca bir süre sonra otomatiğe bağlıyor,anladım şimdi sizi)

Mert67
31.03.2013, 00:39
Taşı, beyini boş olan birine attığınıza göre dolu bir kafa taşıyorsunuz demektir.Dikkat edinde o kafaya bir şey olmasın.Sonra bizim gibileri kim düzeltecek öyle değilmi ?;)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Sanki kendisinin aydın,sanatçı kimliği üzerinde bir tartışma yaşanmış yada Trabzon'un günümüz (kültür,eğitim) düşük parametlerinin aksini söyleyen biri varmış gibi davranarak buradan ne çıkarılmak isteniyor,bunu anlamak imkansız.(Aslında aleni belli. 2-3 kitaplık entellektüel gevezelikle karşısındakini aşağılamaya çalışan hırrımın okumuş vatandaş havaları...)

Net bir isteğimiz ve sorumuz var. Aydın etiketini Trabzonsporlulukla kaynaştırmış ve zoru görmediği günlerde meydanlarda olanlar 3 temmuzdan beri neredeydi? Çevresini,nüfuzunu neden kullanmadı neden şike davasını yüklenmek baldırı çıplak sade Trabzonsporlunun üzerinde?

Cevap;
-Sunay akın kültürlüdür o bir aydındır yüzakımızdır
-süper bir lafı var tam size göre
-Trabzonda ressamlar-sanatçılar bitti biteli şehir köreldi
v.b.
(Demekki beyin dolu olunca bir süre sonra otomatiğe bağlıyor,anladım şimdi sizi)

Kendi kendinize demagoji yapmayın size boş beyin diyen olmadı. Beni anlayamadığınız gibi Sunay Akın'ını da aynı şekilde anlayamıyorsunuz sanırım.

Ayrıca Bmn yönetimini de kınıyorum ben bir forum yöneticisine "ergen beyinli" deseydim kaç gün ceza yerdim acaba?

Courage
31.03.2013, 00:49
Kendi kendinize demagoji yapmayın size boş beyin diyen olmadı. Beni anlayamadığınız gibi Sunay Akın'ını da aynı şekilde anlayamıyorsunuz sanırım.

Ayrıca Bmn yönetimini de kınıyorum ben bir forum yöneticisine "ergen beyinli" deseydim kaç gün ceza yerdim acaba?

Benim Sunay Akın'ı anlama gibi bir derdim yok. Ben,eylemselliği üzerinden değerlendirme yaparım. Gerisi kendisine meftun olanların karın ağrısıdır.

Demagoji yaptıracak kadar yeterli olduğunu düşünmüyorum ayrıca. Ancak,kendine ağır söz söyletirsin ki bu banada yakışmaz forum kurallarınada uymaz.

(BMN yönetimi ergen grubunun yaş aralığını bilebilecek yeterliliktedir. Ve ben o aralığın üzerindeyim.Yani "ergen beyinli'' yerine başka birşey demek isteyin bunu gözönünde tutarak.)

Mert67
31.03.2013, 00:53
-Adalet
-Eşitlik
-Alınteri

v.s....

Benim Sunay Akın'ı anlama gibi bir derdim yok. Ben,eylemselliği üzerinden değerlendirme yaparım. Gerisi kendisine meftun olanların karın ağrısıdır.

Demagoji yaptıracak kadar yeterli olduğunu düşünmüyorum ayrıca. Ancak,kendine ağır söz söyletirsin ki bu banada yakışmaz forum kurallarınada uymaz.

(BMN yönetimi ergen grubunun yaş aralığını bilebilecek yeterliliktedir. Ve ben o aralığın üzerindeyim.Yani "ergen beyinli'' yerine başka birşey demek isteyin bunu gözönünde tutarak.)

Kim kime hakaret ettirmeye çalışıyor. Siz daha ilk mesajınızda "ergen beyinli" diyerek bize hakaret ettiniz. Kime neyin yakıştığı belli.

Courage
31.03.2013, 00:56
Siz o toplantının dinleyicisimiydiniz? (orası kastedilmiştir)

Ayrıca Ergen beyinli lafında ne var? Beni çarpıtma yapmakla suçluyorsunuz kendiniz aynı işin içindesiniz.

Mert67
31.03.2013, 01:00
Siz o toplantının dinleyicisimiydiniz? (orası kastedilmiştir)

Ayrıca Ergen beyinli lafında ne var? Beni çarpıtma yapmakla suçluyorsunuz kendiniz aynı işin içindesiniz.

Evet o toplantının içindeydim.
Ben kendime forumda bir başka kişiye o sözü söylemeyi yakıştıramam, siz hakaret olarak görmüyorsanız sorun yok. Çok da önemli değil söylediğiniz ama burası bir forum ve belirli kuralları var.

Courage
31.03.2013, 01:04
Herkesin yakıştırıp,yakıştıramayacağı şeyler var. Bir başka yazıda rollerimiz değişmiş olabilir, bu göreceliliğe dikkat etmeniz gerekiyor.

Kaldı ki şahsıma yazıdan dolayı bir uyarı gelmemiştir bu da sözkonusu cümlelerin forum filtresinden geçebildiğini göstermektedir.Elbette editlemem istenirse onuda yaparım problem değil.

Ergen beyin = Genç dimağ ;) (hakaret yok tespit var)

Burçak
01.04.2013, 09:32
Trabzonspor ligden çekilmeliydi
Konuşmasında neler söyledi
Trabzonlu ünlü sanatçı Sunay Akın, Kocaeli Üniversitesi’nde Genç Bakış’a konuk oldu. Öğrencilerle müthiş bir diyaloga giren Sunay Akın, “Akil Adamlar” ifadeleriyle dalga geçti. Tarih vermeden şike sürecinden sonra futbolu takip etmeyi bıraktığını söyleyen Akın, Trabzonspor’un o tarihde ligden çekilmesi gerektiğini söyledi. İşte Sunay Akın’ın konuşmasından bir bölüm:

“* Bir zamanlar futbolda çamur yalnızca sahalarda vardı. Ben futbolu o dönemde bıraktım. Artık takip etmiyorum. Trabzon bence lige katılmamalıydı.

* Şenol Güneş’e yapılan haksızlık kimseye yapılmamıştır. 6 şampiyonluk, Milli Takım, Trabzonspor... Bugün çok deli teknik direktörlerimiz var. Peki Şenol Güneş gibi, bir Anadolu takımının başında başarılı olanı getir bana? Mesele odur. Yoksa para, güç her şey senin elinde, yapsana. Başarı budur.

* Trabzonspor 6 şampiyona aldığı yıllarda, Trabzon kitap dağıtımcılarından en çok kitap çeken illerden biriydi. Bugün bakın kaçıncı sırada. Mesele bu. Bunları tartışmalıyız.”
haber61 (http://www.haber61.net/trabzonspor-ligden-cekilmeliydi-142849h.htm)

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
01.04.2013, 09:45
herşeye rağmen cılız da olsa verilen her tepki değerlidir gözümde...
keşke daha cesur tepkiler görebilsek ama kulübün bile sus-pus olduğunu düşününce "ne olsa kâr" diyoruz malesef..