PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Metin Kazancıoğlu: 1461 Trabzon Şampiyonluk Yoluna Girerse Satılacak

Sayfa : [1] 2

Travelair
26.03.2013, 09:10
Lig Radyo'da Mehmet Ayan'ın özel haberi:

İdari Genel Sekreter Metin Kazancıoğlu: 1461 eğer 3-4 hafta daha iyi gider, iyice şampiyonluk potasına girerse en az 25 milyon TL bedelle (Mehmet Ayan rakamı diyor, Metin Kazancıoğlu itiraz etmiyor) satılacak

alper*
26.03.2013, 09:32
Neden satılıyor?

TSezgin61
26.03.2013, 09:36
Satanin Allah bin türlü belasini versin...

Bu konuyada gec olmadan tepki vermeliyiz

serdar
26.03.2013, 09:39
Viziyonsuzluktan baska birsey degil bu... Trabzonsporun en büyük kozu 1461 Trabzon... Bizimkiler kime calisiyor acaba? Bu takim Fenerin elinde olsa bu konular tartisilmaz, Medyada satilma, devretme veya Süperlige cikma konulari acilmazdi bile!!!

ahamitokutan
26.03.2013, 09:39
yahu işbilmezlik de bu kadar mı olur.kıçımızı yırtmadık mı pilot takım bi alt lige çıksın da genç oyuncular oraya gitsin pişsin bize oyuncu yetiştirsin diye.ne güzel bu amaca hizmet etmeye başlarken satacağız nedir arkadaş.Yemin ederim hain bu yöneticiler başka açıklaması yok bunun

TSezgin61
26.03.2013, 09:41
Niyet belli...

Para yok, sezon sonu revizyon kapida... Revizyon öyle 3-5 kuruslada yapilmaz.

Haliyle neyapacaklar?

1461i sat, onuru sat, al sana 33 milyon...

ahamitokutan
26.03.2013, 09:43
Niyet belli...

Para yok, sezon sonu revizyon kapida... Revizyon öyle 3-5 kuruslada yapilmaz.

Haliyle neyapacaklar?

1461i sat, onuru sat, al sana 33 milyon...

revizyona önce kendilerinden başlasınlar bence.Ayrıca 1461 kadrosu kullanılarak da güzel bi revizyon yapılır ama o durumda kimsenin cebine milyonlar girmez tabi sıkıntı noktası burası!o durumda mithat halisler napıcak değil mi!

TSezgin61
26.03.2013, 09:46
revizyona önce kendilerinden başlasınlar bence.Ayrıca 1461 kadrosu kullanılarak da güzel bi revizyon yapılır ama o durumda kimsenin cebine milyonlar girmez tabi sıkıntı noktası burası!o durumda mithat halisler napıcak değil mi!

Tabiki... Mithat halise biz ekmek veriyoruz...

Agzimi bozacam bunlara degmez...

Kulübe mail atacam, firsati olan atsin telefonla arasin...

Bu herifler gider, yaptiklarinla kalir... Olan bize olacak, Trabzonsporun gelecegine olacak

İskender Çakmak
26.03.2013, 09:46
kendi ayağımıza kurşun sıkmada üstümüze yok.

Ertan1982
26.03.2013, 09:50
Akabablar geldi gene.1461 tsl yasiyamaz.Sonu Akcaabat gibi olur.Bu akbabalari kendi yöresinin takimini desteklesinler.diger takimlarin durumlari belli cogu ekonomik olarak sürünüyor.Ama yapmazlar onlarda fazla nemalanmazlar.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
26.03.2013, 09:50
Büyük hata olur..

Travelair
26.03.2013, 09:51
Yusuf Erdoğan'ın durumu ne olacak?
Kendisi Trabzonspor'dan kiralık değil.
1461 futbolcusu.
O olmadan almak isterler mi?
1461 satıldıktan sonra Yusuf'u bize satarlar mı?

Başkanın bu konuda düşüncesi baştan beri belliydi. feybe, gs maçları öncesinde de aynıydı. Tüccar zihniyeti

TSezgin61
26.03.2013, 09:54
1461i satip alacaginiz oyunculari ve yapacaginiz "trabzonsporu ayaga kaldiriyoruz" demeclerinizi münasip bi yerinize...

Takimi batirdiniz simdide yaptiginiz en iyi isi bozuyorsunuz... Yaziklar olsun

alper*
1461 Trabzon satıldığında seneye bizde oynasın diye heves ettiğimiz her maçını dikkatle takip ettiğimiz tüm futbolcuların bir daha asla bizde oynayamayacağını biliyor muydunuz?

winner
25 Milyon TL, yani 10 milyon Euro, yani Adrian ve Henrique için ödenen bonservis bedeli...

Trabzon dışından birisi alırsa kulübü şehir de değişecek...

Son 2-3 yılda bu yapıyı oluştururken güdülen amaç 10 Milyon Euro kar mı yani?

murat
26.03.2013, 09:56
Resmen nekadar beyinsiz yoneticilerimizin oldugunun ispatidir bu. 25 milyon tl birkere kasana girecek belki ama oburturlu yetistirdigin oyunculari Trabzonspora kazandirarak belki birkac yol icinde 100 milyon kazanacaksin. Gokdeniz ve Fatihi toplam 25 milyondan fazlaya satmadikmi ayrica bunlar yillarca bizde oynadi bonservis yok birsey yok. Neresinden bakarsan yanlis! Neyse bu beyinden yoksunlara ne desek bos!

TSezgin61
26.03.2013, 09:56
Buraya yazan herkes kulübe telefonla veya maille bir tepki versin... Transferleri teknik direktörleri vazgectiren Taraftar bunuda yapar...

Gec olmadan el atalim su ise

Travelair
26.03.2013, 09:59
Bu konuda gelen eleştirilere başkanın bir yanıtı vardı onu paylaşayım: Ben o paralara 10 tane 1461 kurarım

winner
26.03.2013, 10:01
Kağıt üstünde koparırsın tüm bağları, kulübün yönetiminde yine senin adamların olur takım süper lige çıkar al sana TFF'yi sıkıştırmak için bir yol daha...

TFF almazsa lige 1461 Fifa'ya gider, Cas'ta dava açar...Uğraşırsın adamlarla işte...

10 Milyon Euro'mu kurtaracak kulübün ekonomisi hem de ne zahmetler kurulan koca kulübü satarak...Belki de 2 sene sonra Yusuf ya da Gökhan'ı 10 Milyon Euro'ya alamayacaksın ya da 15 Milyon'a Avrupa'ya satacaksın...

Şu anda Trabzonspor kulübünün elindeki en değerli şey 1461 kulübüdür...Beceri ve vizyon yoksunu yöneticiler sayesinde elimizden giden diğer değerli şeyler gibi o da üç kuruş için gidecek...

winner
26.03.2013, 10:03
Bu konuda gelen eleştirilere başkanın bir yanıtı vardı onu paylaşayım: Ben o paralara 10 tane 1461 kurarım

Kaç yılda?

Elindeki hazır projeyi sat yenisi 5 sene sonra...Çok mu vaktimiz var daha ne kadar geriye gidilecek...

3.Ligde oynayan pilot takım mı daha önemli PTT 1.Ligde oynayan mı...

Bu seviyeye gelmek en az 3 yıl o da 3.Ligden bir takımı alıp pilot takım yaparsan...

Ömer SEVİNÇ
26.03.2013, 10:04
Ayıp. Yazık.

Travelair
26.03.2013, 10:05
Spor yöneticisi değil, tüccar zihniyeti

Travelair
26.03.2013, 10:08
Proje en olgun zamanına geldiğinde satılıyor.
gs, feybe maçları olmasa çok daha önce satılacaktı.
Trabzonspor'a hizmet eden bir davranış değil.
Kendi hatalarını Trabzonspor'a ödetiyorlar.
Kendi yaptıkları hatalar sonucunda biriken borçları gelecek kurtaracak projeleri satarak ve Trabzonspor hisselerini satarak kapatmaya çalışıyorlar

Emre Emiroğlu
26.03.2013, 10:14
Heba edilecek başka birşey kalmadı tabi. Bir onur , bir 1461.. Çabuk çabuk ziyan etmek gerek. Yönetime güvenim sonsuz.

ESER
26.03.2013, 10:16
bir hatirli telefon gelir , hayir diyemezsin.. degil mi baskan?

emre duman
26.03.2013, 10:18
hiç bir zaman futbol kenti olamıcaz bir laf vardır , topral toprağını gurbette vs vs her gelen soyup gidiyor artık deyişmez bunlar meded unmayınbu kentden artık ben umudumu kestim

Fatih Özkan
26.03.2013, 10:18
Satmak salaklık olur!
Başka bişe değil!
Onca emeğe yazıktır...
Hiç mi düşünmüyor bu adamlar ?

winner
26.03.2013, 10:20
1970'lerin Trabzonspor ruhunu oluşturmak için, belki de Trabzonspor için dönüm noktası olacak bir projenin böyle heba edilmesi çok ama çok acı gerçekten...

Trabzon'lu olmayan futbolcular bile Trabzon şehri için mücadele ettiklerini özellikle vurguluyorlar...

Bakın rize'ye satılan Sercan'ın konuşmalarına...En Trabzon'luyum diyenden daha Trabzon'lu sözleriyle,davranışlarıyla...

Bize böyle bir yapı lazım....Bu kulüp ancak böyle başarıya ulaşır...Futbolcu-şehir bütünleşirse,futbolcu şehri benimserse,amatör bir ruhla şehir için mücadele ederse başarı gelir...12 yabancı ile,sadece parasına bakan"ben profesyonelim" diyen bir gözü İstanbul'da olan yerlilerle yürümüyor bu gemi anlayın artık, alsın artık kafanız bunu...

Bu tarihi proje son bulursa bir daha oluşmaz...Öyle 10 tane kurarım demekle olmuyor...Kolay değil...

Fatih Özkan
26.03.2013, 10:22
1461 bizim için çok büyük bir fırsat...
Bu fırsatı bu şekilde değerlendirmek heba etmekten başka bişe değil...
Kulübü arayalım, baskı altına alalım...
Sattırmayalım!!!

Mehdi
26.03.2013, 10:25
Arkadaşlar neden şaşırdığınızı anlayamadım.Ben mi olayı anlamadım acaba?
Satılacaktı zaten.Satılmak zorundaydı zaten.Bunun başka yollarını aramak lazım.

Bu takım Trabzonspor AŞ şirketinin takımı olduğu için satılmak zorundaysa eğer,bu takımı kağıt üstünde sembolik bir parayla Trabzonlu & Trabzonsporlu bir iş adamına resmiyet gereği satıp işi kuralına uydurup tekrar yola devam etmenin yolu bulunamaz mı ben bunun derdindeyim şahsen.

Trabzonspor İstanbul'a taşınsın diye yıllardır serzenişte bulunan taraftarımız var,burada bile çok okudum bunu.Benim şahsi fikrim 1461 Trabzon aynı isimle İstanbul'a taşınıp oradaki Trabzonspor sevdalılarına ilaç olabilir.Pilot takım orada,as takım kendi şehrinde vurup duralım çakallara.

İşin özeti bu takım statü gereği satılmak zorunda ve bunu bize en iyi yarayacak şekilde kullanmanın yollarını aramalıyız.

Ya da ben olayı yanlış anladım.

Travelair
26.03.2013, 10:26
Trabzonspor camiasını umutlandıran ve ayağa kalkmasına vesile olacak ne varsa bir bakıyorsun bir süre sonra tarumar ediyorlar

Harun-61
26.03.2013, 10:28
1461'i satan ruhunu'da satar, armayi'da satar.

!

Mustafa OK
26.03.2013, 10:29
kendi bünyesinde trazonlu birine satılırsa sorun olmaz bir ara ali ağaoğlu ismi geçiyordu böyle olurda sorun olmaz ama yabancı birine satılırsa yazık olur bütün emeklere....

birde bu yönetimin tüccar zihniyetini görünce ve para gelirse ceplerine gideceğinden 1461 süper lige çıkmasın 2. ligde kalsın istiyorum ...

Fatih Özkan
26.03.2013, 10:30

Bu takım Trabzonspor AŞ şirketinin takımı olduğu için satılmak zorundaysa eğer,bu takımı kağıt üstünde sembolik bir parayla Trabzonlu & Trabzonsporlu bir iş adamına resmiyet gereği satıp işi kuralına uydurup tekrar yola devam etmenin yolu bulunamaz mı ben bunun derdindeyim şahsen.

Trabzonspor İstanbul'a taşınsın diye yıllardır serzenişte bulunan taraftarımız var,burada bile çok okudum bunu.Benim şahsi fikrim 1461 Trabzon aynı isimle İstanbul'a taşınıp oradaki Trabzonspor sevdalılarına ilaç olabilir.Pilot takım orada,as takım kendi şehrinde vurup duralım çakallara.

İşin özeti bu takım statü gereği satılmak zorunda ve bunu bize en iyi yarayacak şekilde kullanmanın yollarını aramalıyız.

Abi dediğin gibi olsa keşke...
Benim anladığım kadarı ile başka birine satılıp pilot takım olmaktan çıkacak 1461...
Yani Trabzonspor için misyonunu tamamlamış olacak...

Samet GÜVEN
26.03.2013, 10:31
ı ıh benim kafa durdu. A takıma gelmesi düşünülen oyuncular kulüp satıldıktan sonra parayla mı alınacak? yoksa satış yapıldığı için otomatik olarak vaz mı geçilecek?

Tek mantıklı açıklaması olabilir. O da Mehdi renktaşın dediği. Bir şekilde yasal prosedürlere yani kılıfına uydurularak bizde kalmalı. Resmiyette pilot takımım olmayacak ama aynı işlevini devam ettirecek. Diğer türlü bir salaklığı yapacak kadar olduklarını sanmıyorum.

Mustafa OK
26.03.2013, 10:33
valla fenevbahçe stadında fenevlilerin içinde bana yaşattıkları zevki hayatımda yaşaadım her gol attıklarında içlerimin yağı eridi stadta zevkten 4 köşe oldum (tabi belli edemedim :D ) bu sene tek tesellimiz 1461 di onuda elimizden alacaklar anlaşılan...

ilhan
26.03.2013, 10:37
Borsa borcu yüzünden satamayacakları şey yok şu an.

Sefaenes
26.03.2013, 10:43
Vallah satilirsa yaziklar olsun derim busene her kötülügu yasattilar bize

ibrahim
26.03.2013, 10:44
Kongre yaklaştı, bir sonra gelen yönetim 1461inde üstüne konacak. Yedirirlermi başkasına? Tabiki hayır...

Allah belalarını versin!

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

magicyattara
26.03.2013, 10:54
bence bu takımın şampiyonluk yolunda önünün açılması lazımdı..lazım..bu nedenle sercan ve erenin satılmasına sert tepki göstermiştim..
insanların,kurumların,takımların amacı olmalı..eğer ortada bir hedef varsa verim alabilirsiniz..1461 takımının bir amacı var..o da şampiyonluk..bunu hissedebiliyorsunuz..bugün o çocuklara "sizin hedefiniz şampiyonluk değil" derseniz o takımı bitirirsiniz..
çünkü ortada her takımı yenecek kapasitede bir takım var..her takımı yenerseniz şampiyon olursunuz zaten..şu saatte liderden 4,ikinciden 1 puan geride olan ve kalan maçlarında ilk ikiyi büyük ihtimalle garantileyecek olan bir takım var elimizde..

kulüp yönetiminin,teknik adamının ve futbolcularının şampiyonluk için oynadıklarını biliyorum..takımda çok değerli oyuncular var..25 milyon bu takım için absürd bir rakam..bu takımın sembolik bir el değiştirmeyle süper lige çıkmasıyla değeri türkiye şartlarında en az üçe katlar..

her şeyden önemlisi ortada bir "takım" var..

ben takımın herhangi birisine satılacağını düşünenlerden değilim..her ne kadar sadri şener tuhaf davranışlar sergilese de mustafa reşit akçayın planı doğrultusunda hareket edileceğini düşünüyorum..hocanın hedefi şampiyonluk olduktan sonra gerisi vız gelir..

bugün süper ligde bir takımın geliri 30-40 milyonu buluyor..yani bu takım elinde ki kadroya ufak takviyelerle süper ligde de yoluna devam edebilir..

**
Trabzonsporun bu takımdan bünyesine katmak isteyeceği oyuncular işin diğer tarafı..gönül ister ki Trabzonsporun çatısı bu takımdan kurulsun..ama göründüğü kadarıyla en fazla 1-2 oyuncu düşünülüyor Trabzonspor için..bu kesinlikle verimli olabilecek bir hamle olmaz..hem alınacak oyuncuları hem de geride kalan takımı kötü yönde etkileyecek bir hamle olur bu..Abdullah Karmil örneği ortada..

o nedenle ortada enteresan bir durum var..ya bu takımın en az 5-6 oyuncusu veya daha fazlası Trabzonspora çıkartılmalı ya da bu takıma hiç dokunulmamalı..

eğer elde ki oyuncular şu an için Trabzonspor seviyesinde görülmüyorsa bu takıma hiç dokunulmasın..sembolik bir el değiştirmeyle takımın süper lig yolunda önü açılsın..bir de süper ligde izleyelim bu takımı,oyuncular kendilerini orda geliştirsin..belki ondan sonra bahsettiğimiz Trabzonsporun çatısını bu oyunculardan kurabiliriz..

ama şu an kesinlikle bu takımın hedeflerine dokunulmamalı..

iso_4939
26.03.2013, 10:55
ben gercekten hainlık yapıp satacaklarını sanmam sadece göstermelık bır paraya yönetımden bır kısıye devredılebılır.
,

atomantcum
26.03.2013, 11:08
25 Milyon TL, yani 10 milyon Euro, yani Adrian ve Henrique için ödenen bonservis bedeli...

Trabzon dışından birisi alırsa kulübü şehir de değişecek...

Son 2-3 yılda bu yapıyı oluştururken güdülen amaç 10 Milyon Euro kar mı yani?

Gecen bmn radyoda da bu konudan bahsedilmisti. Baska bir sehire gitmesi tuzuk geregi mumkun degil

evonon
26.03.2013, 11:11

Statü gereği satılmak gibi bir zorunluluğu yok. Bu takım pilot takım ve bu amaca hizmet edecekse spor toto süper lige çıkmayıp yoluna aynı şekilde devam edebilir. Ve ayrıca dediğin gibi bir formalite satışı yapılaması da yasak, Ankaragücü ve Ankaraspor arasındaki bağ bizimkinden çok daha küçüktü aynı dediğin gibi göstermelik birşeydi ve düşürüldüler.

Gayet basit bir doğru var isterlerse PTT şampiyonu olsunlar lige çıkmayıp kurulma amaçları neyse ona devam edecekler. Bizim beyinsiz (ben yönetime en az laf edenlerdim ama artık canıma tak etti) yöneticilerimiz ve teknik kadromuzda yetişen oyuncuları ya adam gibi A takıma alacak ya da iyi bir bedelle satacak bu kadar zor mu bunu anlamaları

Ama bizim takımda öyle bir düzen varki hiç değişmiyor önce abiler oynuyor sanki mahalle takımı. Serkan'ın Halil'in Cech'in Henrique'nin hatta topunun ne işi var o takımda yerlerine yetiştiriyoruz dedikleri ve yetiştirdikleri bu kadar adam varken.

güneyli
26.03.2013, 11:14
süperlige çıkan takım zaten 10 trilyona yakın parayı garantiliyor.Şahsi düşüncem temelli bir satış değil.mustafa hocanın denetiminde bu takımı akçaabatta süper ligde görmek.düşse ne olur ki..takım kendini amorti eder gibi görünüyor.Hülle yollu bir satış en uygunu bence.

evonon
26.03.2013, 11:14
Ya herkes tutturmuş bir sembolik el değiştirme diye Ankaragücü ile Ankarasporun durumu farklı mıydı sanıyorsunuz. Yasak arkadaşlar ben başakasına devrettim benden çıktı demekle olmuyor bu işler. Birine devrettin mi Yusuf gibi adamları bir daha bedavaya alamazsınız o takımdan ya hemşerim ne oluyo orda diye sorarlar adama. O yüzden hülleymiş sembolik el değiştirmeymiş öyle işleri unutun.

winner
26.03.2013, 11:16
Gecen bmn radyoda da bu konudan bahsedilmisti. Baska bir sehire gitmesi tuzuk geregi mumkun degil

Tüzük değişebilen bir şey yeter ki iş oraya kalsın...

atomantcum
26.03.2013, 11:20
Statü gereği satılmak gibi bir zorunluluğu yok. Bu takım pilot takım ve bu amaca hizmet edecekse spor toto süper lige çıkmayıp yoluna aynı şekilde devam edebilir. Ve ayrıca dediğin gibi bir formalite satışı yapılaması da yasak, Ankaragücü ve Ankaraspor arasındaki bağ bizimkinden çok daha küçüktü aynı dediğin gibi göstermelik birşeydi ve düşürüldüler.

Gayet basit bir doğru var isterlerse PTT şampiyonu olsunlar lige çıkmayıp kurulma amaçları neyse ona devam edecekler. Bizim beyinsiz (ben yönetime en az laf edenlerdim ama artık canıma tak etti) yöneticilerimiz ve teknik kadromuzda yetişen oyuncuları ya adam gibi A takıma alacak ya da iyi bir bedelle satacak bu kadar zor mu bunu anlamaları

Ama bizim takımda öyle bir düzen varki hiç değişmiyor önce abiler oynuyor sanki mahalle takımı. Serkan'ın Halil'in Cech'in Henrique'nin hatta topunun ne işi var o takımda yerlerine yetiştiriyoruz dedikleri ve yetiştirdikleri bu kadar adam varken.

Aynen oyle, sembolik bir devir bile super ligde bas agritir. Surekli dedikodular doner, ki hakli olmus olur. Yani trabzonspora hizmet etme amaci olan bir takim trabzonla ayni yarisma icinde olmamali. Cozum, sampiyon olsa dahi super lige yukseltilmemesinde yatiyor. Sanirim ispanyada da bu sistem uygulaniyor. Cunku oralarda yillardir real madrid, barcelona b takimlari ikinci ligde mucadele ediyor. Fakat yonetimin en buyuk eksikligi, bu durumu sene basindan federasyonla gorusup halletmemis olmalari. Herhalde onlar inanmiyordu 1461in bu kadar basarili olacagina. Hukuki olarak belirsiz bir durumda mucadele etmekten daha kotu ne olabilir.

Sanirim inceden inceden planlari su, bu takimin ilk ikiye giremeyecegini dusunuyorlar, ama play off garanti tabi. Play-off asamasinda ise takimin cikmasini engellemek cok kolay. 1 maca bakar. Bunu isteyeceklerdir, boylece takimin yukselme durumu en azindan 1 sene daha ertelenip, topu kendilerinden sonraki yonetime atacaklar. Bu kadar sinsi bir plana ragmen, su an icin olabilecek en iyi sey bu olur arkadaslar. En azindan takim satilmamis olur, belki gelecek yonetimler de federasyona bu isi halledecek kapasiteye sahip olurlar.

Hüseyin Başoğlu
26.03.2013, 11:22
Başkana borç var borç var diye baskı yapılıyor....Sonra 1461 için teklifler götürülüyor yok Uefa kuralları bilmem ne diyerek başına ekşiyorlar...Ortalığı bulandırıyorlar...Bence taraftar acil tepki koymalı her yönden Trabzondakiler klübün önünde eylem yapmalı Trabzonun dışındakiler arayarak tepkilerini belirtmeli.....1461 satılmamalı...

Süper ligde 2 Trabzon takımı olduğu an olucakları düşünmek bile istemiyorum...

atomantcum
26.03.2013, 11:22
Tüzük değişebilen bir şey yeter ki iş oraya kalsın...

Hayir bizim takimla alakali degil, federasyonun kulupler kanununa gore bu sekildeymis. Yani bir takim, sehir degistiremiyor hicbir sekilde. (Belki afet vs durumlari istisna olabilir bilmiyorum)

İlker Gazioğlu
26.03.2013, 11:28
Federasyon tüzüğüne göre takımlar şehir değiştiremiyorsa o zaman 1461 'e kimse talip olmaz. Ben de göstermelik bir satış olabilir diye düşünüyorum ama işimizi sağlama alalım taraftar olarak şimdiden tepkimizi gösterelim. Şunu da belirteyim 1461 inşallah süper lige ÇIKAMAZ.

Şahinoğlu
26.03.2013, 11:30

Olayı Mehdi kardeş özetlemiş, federasyon Trabzon'dan iki takımı istemiyor arkadaş süper ligde ellerinden gelse bizide bir alt lige yollayacaklar hala daha uğraşıyorlar, federasyon Ankaraspor örneğini vererek 1461 i almak istemiyor ne yapacaksın her yere dava açacaksında casa fifaya gideceksinde bilmem ne arkadaşlar özerklik dalgasıyla Uefa Fifa da hiç bir işe karışmıyor işte gördük şike olayında, elin mahkum federasyonun kararına uyacaksın, bizim yönetim ne yapacak bulacak bir Trabzonspor'lu bir işadamı kağıt üzerinde ona satacak ayrı bir kuruluşmuş gibi olacak 1461 , süper lig yayın gelirini aksi takdirde Trabzon şehrine yedirmeyecektir federasyon uyanın her şeye tukaka diyip kestirip atmayın 1461 yine bizim olacaktır kimse merak etmesin.

Berke6198
26.03.2013, 11:32
Yahu bu adamların amaçları bize oyuncu yetiştirmek, bıkana, usana kadar bunlar PTT 1.lig'de oynayacaklar.Bu iş böyledir. Bunun tersini düşünmek sahtekârlık ve hainliktir.

Bu çocukların lige çıkmasına ne gerek var ki ? Zaten oynamayı hak edenler Trabzonspor kadrosunda yer alacak...

toksoy61
26.03.2013, 11:36
1461 satın alacak kişiler futbolcularını satın almaktan ziyade hakkını satın almak ister. yani 1461 i satın alır ismini değiştirir, rengini değiştirir süper ligte mücadele eder. ama 25 milyon tl az bence satılacaksa. çünkü zaten süper lige çıkınca bu parayı alırsın.

keşke istanbuldaki iş adamlarımız alsa ve maçlarını istanbulda oynasalar. bu takım süper lige çıkarsa TS ye futbolcu yetiştiremez direkt mücadelenin içinde olur zaten kanunlarada aykırı olur kabul edilmez. ya takımı çıkartmayacağız veyahut çıkartıp satacağız başka çaresi yok.

Tayfun
26.03.2013, 11:37
Trabzonspor'u yöneten, yönetirken bu tür konularda beyninin sadece 1 mm'lik alanını kullanan ama işin içine para girince ki bu para Trabzonspor'un kasasına değil onların cebine inecek büyük ihtimal beyin kapasitesinin sınırlarını zorlayan bu şahıslardan nefret ediyorum, iğreniyorum ...!

Şahinoğlu
26.03.2013, 11:40
Ya herkes tutturmuş bir sembolik el değiştirme diye Ankaragücü ile Ankarasporun durumu farklı mıydı sanıyorsunuz. Yasak arkadaşlar ben başakasına devrettim benden çıktı demekle olmuyor bu işler. Birine devrettin mi Yusuf gibi adamları bir daha bedavaya alamazsınız o takımdan ya hemşerim ne oluyo orda diye sorarlar adama. O yüzden hülleymiş sembolik el değiştirmeymiş öyle işleri unutun.

Kayseri Erciyes ile Kayserispor'a ne diyeceksiniz peki , Kayseri küme düşmüştü Erciyes çıkmıştı renkleri bile aynıydı o sıralar Erciyesi Kayserispor yaptılar,Kayseriyi Erciyes yaptılar renklerinide Mavi Siyah yaptılar eşşeği boyadılar sattılar Kayserililer, federasyonun keyfi uygulamasından başka birşey değildir bu olaylar, bütün yapılanmam ayrı şikretim ayrı başkanım ayrı çıkarsa şike yaparlar diye ikinci takımımı çıkarmayacaksın öylemi hemde ülkede şike yapmayan şikeden şampiyonluğu çalışnan tek şehir Trabzon'dan , arkadaşlar bu uygulama keyfidir federasyonun kararları kesin kural değildir, Kayseri Erciyes çıkacak ve bu kozu bizim yönetim çok iyi kullanacak satışı Trabzonspor'lu işadamına yapacaklar isterse çıkarmasın görelim Haziran'da ortalık karışacak yönetim akıllı davranıyor bu konuda, 1.ligde kalsın pilot takım olarak devam etsin lafları çok komik, yayın gelirinden Trabzon şehri büyük pay alacak sponsorlar maç başı galibiyet parası bi dünya getiriyi elinin tersiyle itemezsin ve ayrıca hakkımız sürekli gasp eden federasyonada bir savaştır bu ve Mustafa Reşit hocanın biz çıkıp bombayı federasyona bırakacağız lafıda bunu özetliyor herşey hesaplanmış merak etmesin kimse bu savaşı Trabzonspor camiası kazanacak.

inadina61_08
26.03.2013, 11:40
Bende satuılmasına, devredilmesine karşıyım bir proje olarak başladıysa üst lige çıkmaya hak kazansada çıkmasın ne olacak, hep alt ligde oynasın, diyeceksiniz nasıl motive olacaklar, A takıma çıkma hedefi olan zaten motive olur, ayrıca süper lig kulüplerinin takip ettiği bir lig o sayede de çıkar birde dersin 50 puan üzerinde alınan her puandan gelen paranın %80'i oyunculara maç primi olarak dağıtılacak al sana motive.
ben böyle düşünüyorum çokmu uç noktada neden olmasın, bu sene 2 tane başka takıma sattılar para kazandılar, 2-3 tane a takıma çıkacak belki 1-2 tanesi daha satılacak ve yine para kazanacak, alt ligde seyirci hasılatından galibiyet-beraberlik primlerine kadar para kazanıyor, reklam alıyor kendi yağında yoğrulabiliyor satmak üst lig bence de saçmalık nifak sokulmasından korkarım satılırsa.

Travelair
26.03.2013, 11:41
1461'in kuruluş amacı Ptt 1. liginde başa oynayınca satıp parasını saymak değildir. Trabzonspor'a futbolcu yetiştirmektir

Badaloğlu
26.03.2013, 11:44
bence bu takımın şampiyonluk yolunda önünün açılması lazımdı..lazım..bu nedenle sercan ve erenin satılmasına sert tepki göstermiştim..
insanların,kurumların,takımların amacı olmalı..eğer ortada bir hedef varsa verim alabilirsiniz..1461 takımının bir amacı var..o da şampiyonluk..bunu hissedebiliyorsunuz..bugün o çocuklara "sizin hedefiniz şampiyonluk değil" derseniz o takımı bitirirsiniz..
çünkü ortada her takımı yenecek kapasitede bir takım var..her takımı yenerseniz şampiyon olursunuz zaten..şu saatte liderden 4,ikinciden 1 puan geride olan ve kalan maçlarında ilk ikiyi büyük ihtimalle garantileyecek olan bir takım var elimizde..

kulüp yönetiminin,teknik adamının ve futbolcularının şampiyonluk için oynadıklarını biliyorum..takımda çok değerli oyuncular var..25 milyon bu takım için absürd bir rakam..bu takımın sembolik bir el değiştirmeyle süper lige çıkmasıyla değeri türkiye şartlarında en az üçe katlar..

her şeyden önemlisi ortada bir "takım" var..

ben takımın herhangi birisine satılacağını düşünenlerden değilim..her ne kadar sadri şener tuhaf davranışlar sergilese de mustafa reşit akçayın planı doğrultusunda hareket edileceğini düşünüyorum..hocanın hedefi şampiyonluk olduktan sonra gerisi vız gelir..

bugün süper ligde bir takımın geliri 30-40 milyonu buluyor..yani bu takım elinde ki kadroya ufak takviyelerle süper ligde de yoluna devam edebilir..

**
Trabzonsporun bu takımdan bünyesine katmak isteyeceği oyuncular işin diğer tarafı..gönül ister ki Trabzonsporun çatısı bu takımdan kurulsun..ama göründüğü kadarıyla en fazla 1-2 oyuncu düşünülüyor Trabzonspor için..bu kesinlikle verimli olabilecek bir hamle olmaz..hem alınacak oyuncuları hem de geride kalan takımı kötü yönde etkileyecek bir hamle olur bu..Abdullah Karmil örneği ortada..

o nedenle ortada enteresan bir durum var..ya bu takımın en az 5-6 oyuncusu veya daha fazlası Trabzonspora çıkartılmalı ya da bu takıma hiç dokunulmamalı..

eğer elde ki oyuncular şu an için Trabzonspor seviyesinde görülmüyorsa bu takıma hiç dokunulmasın..sembolik bir el değiştirmeyle takımın süper lig yolunda önü açılsın..bir de süper ligde izleyelim bu takımı,oyuncular kendilerini orda geliştirsin..belki ondan sonra bahsettiğimiz Trabzonsporun çatısını bu oyunculardan kurabiliriz..

ama şu an kesinlikle bu takımın hedeflerine dokunulmamalı..

Bildiğim kadarıyla Sadri Şener, tüpçü ile ''bu takım şampiyon olursa Süper lig'de oynayamaz'' diye karşılıklı protokol imzalamışlar... Hal böyle olunca zaten bizim başkanımız diyor ki: ''ne yapın edin, şampiyon olmayın!''

Olayın özeti bu...

Ender Kuyumcu
26.03.2013, 11:46
TS'a alt yapı oluşturması ve pilot takım görevi görmesi için Hayrettin Hacısalihoğlu tarafından kurulan 1461 Trabzon takımı bu işi başarıyla yaparken ve önümüzdeki seneler için de TS kulübüne bu yönde hizmet edip yeni yıldızların doğmasına vesile olacakken sadri şener tarafından satılmayı düşünülmesine şaşırmadım.

Kulübü borç batağına sokan sadri şener ve ekibi bu sezon kendileri için kârlı kulüp için faydasız yeni transferler yapabilmek için bütçeye ihtiyaç duymakta.

Hen bu bütçeyi yaratabilmek hem de TS'a faydası olan bir oluşumdan kurtulmak için aziz yıldırım'ın dostundan beklenen bir hamledir.

Şike mücadelesinde bile yaptıklarını düşününce bu devede kulak diyorum.

Ertan1982
26.03.2013, 11:48
Kayseri Erciyes ile Kayserispor'a ne diyeceksiniz peki , Kayseri küme düşmüştü Erciyes çıkmıştı renkleri bile aynıydı o sıralar Erciyesi Kayserispor yaptılar,Kayseriyi Erciyes yaptılar renklerinide Mavi Siyah yaptılar eşşeği boyadılar sattılar Kayserililer, federasyonun keyfi uygulamasından başka birşey değildir bu olaylar, bütün yapılanmam ayrı şikretim ayrı başkanım ayrı çıkarsa şike yaparlar diye ikinci takımımı çıkarmayacaksın öylemi hemde ülkede şike yapmayan şikeden şampiyonluğu çalışnan tek şehir Trabzon'dan , arkadaşlar bu uygulama keyfidir federasyonun kararları kesin kural değildir, Kayseri Erciyes çıkacak ve bu kozu bizim yönetim çok iyi kullanacak satışı Trabzonspor'lu işadamına yapacaklar isterse çıkarmasın görelim Haziran'da ortalık karışacak yönetim akıllı davranıyor bu konuda, 1.ligde kalsın pilot takım olarak devam etsin lafları çok komik, yayın gelirinden Trabzon şehri büyük pay alacak sponsorlar maç başı galibiyet parası bi dünya getiriyi elinin tersiyle itemezsin ve ayrıca hakkımız sürekli gasp eden federasyonada bir savaştır bu ve Mustafa Reşit hocanın biz çıkıp bombayı federasyona bırakacağız lafıda bunu özetliyor herşey hesaplanmış merak etmesin kimse bu savaşı Trabzonspor camiası kazanacak.

Kanun daha 2 sene oldu cikali.Erciyes Ankara zamanida yoktu böyle seyler.Gecerli olan yeni kanun.ona görede ne sehir degistire bilir nede baska takim ile isim vs. degis tokus edbilir.

Takim satilmamali.Protesto faksi cekin veya mail atin.ben öyle yaptim.Cok kisi yaparsa bunu bir taraflari yemez satmaya.

Hüseyin Başoğlu
26.03.2013, 11:51
Bildiğim kadarıyla Sadri Şener, tüpçü ile ''bu takım şampiyon olursa Süper lig'de oynayamaz'' diye karşılıklı protokol imzalamışlar... Hal böyle olunca zaten bizim başkanımız diyor ki: ''ne yapın edin, şampiyon olmayın!''

Olayın özeti bu...

UEFA kurallarına göre pilot takım anlaşması olan 2 takım aynı lig de olamaz....Villereal Barcelona Real Madrid örnekleri var...Yani Başkanın tüpçüyle konuşup öyle bir anlaşma yapma ihtimali yok...UEFA standardı...

Bekir
26.03.2013, 11:51
Bence olması gereken de satmaktı.

Mantıklı bir şekilde bu takımı satmak,Bank Asya'da oynamasından çok daha mantıklı,içlerinden 3-4 futbolcuyu alıp diğerlerinin sözleşmelerine de satış önceliği Trabzonspor maddesi eklersek çok da iyi bir satış olur.

Bu takım Süper ligi hakediyor,Trabzon'un neden Süper Ligde 2 takımı olmasın?
Başkasına satılarak da bu kulüp Trabzonspor'a hizmet eder.

Ayrıca 1461 Süper Lige çıkmazsa Mustafa Akçay bırakır,futbolcuların iyi olanlarını Trabzonspor alıcak,birkaç tanesi de Süper Lig takımlarına gider,seneye bu takımdan başarı beklemek,bu kadar sivrilen oyuncu beklemek mantıksız olur.

Alt liglerde bir sürü Trabzon takımı var,Trabzonspor'a pilot takım mı yok?

Mustafa Akçay bile takımın çıkarılmasını istiyor,satmaktan başka yol yok.

Hüseyin Başoğlu
26.03.2013, 11:53
Bence olması gereken de satmaktı.

Mantıklı bir şekilde bu takımı satmak,Bank Asya'da oynamasından çok daha mantıklı,içlerinden 3-4 futbolcuyu alıp diğerlerinin sözleşmelerine de satış önceliği Trabzonspor maddesi eklersek çok da iyi bir satış olur.

Bu takım Süper ligi hakediyor,Trabzon'un neden Süper Ligde 2 takımı olmasın?
Başkasına satılarak da bu kulüp Trabzonspor'a hizmet eder.

Ayrıca 1461 Süper Lige çıkmazsa Mustafa Akçay bırakır,futbolcuların iyi olanlarını Trabzonspor alıcak,birkaç tanesi de Süper Lig takımlarına gider,seneye bu takımdan başarı beklemek,bu kadar sivrilen oyuncu beklemek mantıksız olur.

Alt liglerde bir sürü Trabzon takımı var,Trabzonspor'a pilot takım mı yok?

Mustafa Akçay bile takımın çıkarılmasını istiyor,satmaktan başka yol yok.

Futbolcular Mustafa Reşit Akçay kim ki onların isteğine göre klüp yönetilicek ?? Böyle saçma şey var mı ya...Bu klüp niçin kuruldu ?? MRA neden bu takımın başına getirildi...Futbolculara ve MRA ya söylenmedimi bu takımdaki sınırları ??

Onlar kim oluyorki bu işe karışabiliyorlar.....Süper ligde oynamak isteyen Trabzonsporda oynar yada başka takımda oynar bu kadar basit...

Ustaalioğlu
26.03.2013, 12:00
Adı değişmeyecekse satılsın. 2 tane takım olsun süper ligde...

arifberkay
26.03.2013, 12:00
Talimat gelmiş anlaşılan takım satılmadan Sadri satılmalı....

Travelair
26.03.2013, 12:01
Öyle bir diyorsunuz ki sanki tam bir Avrupa kentinden, Avrupa kulübünden bahsediyorsunuz. Dönecek dolapları, entrikaları sanki tahmin edemiyorsunuz

TSdepare
26.03.2013, 12:03
Düpedüz hainlik bu para için yapmayacakları halt yok kadronu 1461'den kur işte 30 milyon euro'ya ihtiyacın yok gidecek yabancıların parasıyla iki tane kaliteli yabancı al yeter..!

Satılmasın diye şimdi yenilsinler diye duamı edeceğiz :(

Eğer Yusuf,Jebrin,Göksu,Kadir vs elimizden kaçarsa ömür boyu beddua ederim bu yönetime..!

kopeli
26.03.2013, 12:04
1461 Trabzon'un amacı,Trabzonspor'a topcu yetistirmek,Süper Ligde oynamak değil.Süper Lige cıkarılmaz olur biter.

Hüseyin Başoğlu
26.03.2013, 12:05
Abi tahmin ediyoruzda ben olması gerekenden bahsediyorum....Şuan yönetim çıkıp deseki bu takım ptt 1.ligde kalıcak okadar dese kim ne yapabilirki ?? Çıkmak istemiyoruz diyede beyan verdikten sonra bişi olmaz...

Badaloğlu
26.03.2013, 12:06
UEFA kurallarına göre pilot takım anlaşması olan 2 takım aynı lig de olamaz....Villereal Barcelona Real Madrid örnekleri var...Yani Başkanın tüpçüyle konuşup öyle bir anlaşma yapma ihtimali yok...UEFA standardı...

Türkiye'de ben birşeye inandım artık. Yok diye birşey olmaz. Bu ülkede istendikten sonra formül bulunur. Yönetimlerini değiştirirsin, farklı bir uygulama yaparsın ama genede yaparsın. Bu ülkede başbakan istedi, şike örtüldü değil mi? Olmazda ne demek:)

Anıl C
26.03.2013, 12:07
bu kafayla başarı bizim neyimize

Hüseyin Başoğlu
26.03.2013, 12:09
Türkiye'de ben birşeye inandım artık. Yok diye birşey olmaz. bu ülkede istendikten sonra formül bulunur. Yönetimlerini değiştirirsin, farklı bir uygulama yaparsın ama genede yaparsın. Bu ülkede başbakan istedi, şike örtüldü değil mi? Olmazda ne demek:)

Ona şüphe yok zaten....Mesela 1461 in kupadada olmaması lazımdı en baştan itibaren :) Ama burası Türkiye işte oluyor....Senin dediğin başkanla tüpçü anlaşma yapmıştır demene itiraz ettim öyle bişi yamalarına gerek yok zaten uefa standardı bu....Bizim türkiyede işler tersten işliyor....Bu işlerin dha 1461 ptt de ilk maçını oynamadan halletmeleri lazımdı ama halledilmedi anca süper lig de çıkmaya hak kazandığında çözmeye çalışıcaklar....

Nese bundan sonra 1461 in yenilmesini isticez mecbur yapacak bişi yok...

Ertan1982
26.03.2013, 12:12
1461 satacagina Calhanoglunun menejerine kaptirilan paranin hesabini verin.

Sistemin Tüm dünyada uygulandi Ülkelerde isliyor bi Türkiyede islemiyor.Mallar basa geerse böyle olur.ilk 2 girerse 3 direkt cikar 1461 7. sirada olan takim ile yer degistirir olur biter.

Travelair
26.03.2013, 12:13
Aralık'ta seçim var. Oy şantajı gibi şeyler bu tip konularda yeşeriyor

Bekir
26.03.2013, 12:15
Futbolcular Mustafa Reşit Akçay kim ki onların isteğine göre klüp yönetilicek ?? Böyle saçma şey var mı ya...Bu klüp niçin kuruldu ?? MRA neden bu takımın başına getirildi...Futbolculara ve MRA ya söylenmedimi bu takımdaki sınırları ??

Onlar kim oluyorki bu işe karışabiliyorlar.....Süper ligde oynamak isteyen Trabzonsporda oynar yada başka takımda oynar bu kadar basit...

Tek doğruyu siz biliyorsunuz,bizim söylediklerimiz saçma,aferin sana.

Bu takımın Mustafa Akçay'dan öncesini de biliyoruz,yönetim para yiyor diye sallayan mı ararsın,menejerlere para yedirmek için kuruldu diyen mi ararsın,yönetim bile kapatmayı düşünüyordu.

Bu takım şuan bu başarıyı yakaladıysa bundaki en büyük pay Mustafa Reşit Akçay'a aittir.

Mustafa Akçay'ın ve kadrodaki iyi oyuncuların gitmesi bu takımın dağılması demektir,dağılınca da ilk sen sallarsın takıma.

Ayrıca bu takım Süper Ligde olarak da bize hizmet edebilir.

Bekir
26.03.2013, 12:20
Futbolcular elimizden alınarak satılmasına herkes karşı çıkar ama farklı bir anlaşma ile satış yapmak gayet de faydalı olur.

Göksu,Jebrin gibi oyuncular zaten bizim oyuncularımız,Yusuf gibi 2-3 oyuncuyu transfer edip takımı satabiliriz.

Diğer futboculara da düşük bi fiyattan satış önceliği koyarsak,Süper Ligde sivrilen futbolcuyu alabiliriz.

kürşat şen
ya bu şark kafasından kurtul artık başkan..
al sat yap sat nedir bu ya..
bu takımın amacı trabzonspor a takımına futbolcu yetiştirmektir..
bu takım yarışmacı bir takım değildir.
proje takımıdır..
avrupada bir çok örneği var..
koca barcelona,real madrid bu işi bilmiyor o zaman..
adamların takımları var ispanya ikinci liginde..
bizde var satalım..çıkmasın süper lige ne olmuş yani..
süper ligde oynamak isteyen futbolcuyu satarsın eğer trabzonsporda düşünmüyorsan..
böyle de para kazanırsın..
akabinde tekrar kadro kurarsın trabzonspor alt yapısından,arsinden,araklıdan futbolcular alırsın..
böyle çevirirsin işi..
ama yok satalım..
güzel para eden ne varsa satalım..
batı kafasıyla yürütün şu işleri şark kafasıyla değil..

Hüseyin Başoğlu
Tek doğruyu siz biliyorsunuz,bizim söylediklerimiz saçma,aferin sana.

Bu takımın Mustafa Akçay'dan öncesini de biliyoruz,yönetim para yiyor diye sallaan mı ararsın,menejerlere para yedirmek için kuruldu diyen mi ararsın,yönetim bile kapatmayı düşünüyordu.

Bu takım şuan bu başarıyı yakaladıysa bundaki en büyük pay Mustafa Reşit Akçay'a aittir.

Mustafa Akçay'ın ve kadrodaki iyi oyuncuların gitmesi bu takımın dağılması demektir,dağılınca da ilk sen sallarsın takıma.

Ayrıca bu takım Süper Ligde olarak da bize hizmet edebilir.

Süper ligde Trabzonspor var ben başka hizmet edicek takım istemiyorum...Süper lig e çıktığındada olucakları adam gibi biliyorum....

MRA nın emeğine asla ama asla laf edemem....Hocanın hakkına girmiş olurum....

Ama bu futbolcularıda bu t.d. yide bu klube getirirken misyon ve hedeflerini onlara anlatmış olmamız lazım...Şampiyonluğa oynamalarını ama asla çıkamıcaklarını iyi oynayanların Trabzonsporda mutlaka yer bulacaklarını söylememiz lazımdı...

Ha Trabzonsporda yer bulamayan futbolcularında bence kesinlikle 1461 de kalmaması lazım Trabzonspora alınmayanların Süper lig takımlarına kiralık verilmesi lazım ki mantıklısı bu bence...1461 de bir futbolcu 2 seneden fazla kalıp yer işgal etmemeli...Oraya sürekli genç futbolcular getirip yeni yetenekler arayıp yetiştirmeliyiz bu sirkülasyonu tutturmamız lazım....

Bekir
26.03.2013, 12:23
Süper ligde Trabzonspor var ben başka hizmet edicek takım istemiyorum...Süper lig e çıktığındada olucakları adam gibi biliyorum....

MRA nın emeğine asla ama asla laf edemem....Hocanın hakkına girmiş olurum....

Ama bu futbolcularıda bu t.d. yide bu klube getirirken misyon ve hedeflerini onlara anlatmış olmamız lazım...Şampiyonluğa oynamalarını ama asla çıkamıcaklarını iyi oynayanların Trabzonsporda mutlaka yer bulacaklarını söylememiz lazımdı...

Ha Trabzonsporda yer bulamayan futbolcularında bence kesinlikle 1461 de kalmaması lazım Trabzonspora alınmayanların Süper lig takımlarına kiralık verilmesi lazım ki mantıklısı bu bence...1461 de bir futbolcu 2 seneden fazla kalıp yer işgal etmemeli...Oraya sürekli genç futbolcular getirip yeni yetenekler arayıp yetiştirmeliyiz bu sirkülasyonu tutturmamız lazım....

Şu an 1461'in maddi değeri MRA ve bize gelecek futbolcular çıkarılınca 5 Trilyon etmez,sadece Süper Lig hakkından dolayı 25 Trilyon vericekler bu takıma.

Aynı şekilde pilot takımı maliyetsiz bir şekilde kurabiliriz,havadan 25 Trilyon gelecek duygusal yaklaşmayalım.

DURAS
26.03.2013, 12:23
bunun doğruluğuna inanmak istemiyorum ama doğruysa yöneticilere ilkokul 1. sınıfta okuduğumuz altın yumurtlayan tavuğun hikayesini okumaya davet ediyorum...

Şenol Altunsoy
26.03.2013, 12:28
Yakışır beklenir

atomantcum
26.03.2013, 12:31
bunun doğruluğuna inanmak istemiyorum ama doğruysa yöneticilere ilkokul 1. sınıfta okuduğumuz altın yumurtlayan tavuğun hikayesini okumaya davet ediyorum...

alkislarla yasatiyorum seni

Maammet
26.03.2013, 13:39
1. 1461 Trabzon'un hocası Mustafa hoca takımın üst lige çıkmasını ister.Sonuçta başarılı olmak istiyor ve alt ligde tutunmak onun için asla bir başarı olamaz.Ya hoca gider bu takımdan ya da takım üst lige çıkar satılır bence olay böyle gelişecek.
2. Satılacak deniliyor, ama kime satılacak? Sonuçta sadece Trabzonspor'dan bağımsız hale gelmesi isteniliyor ve satılsa bile yine kendi içimizden birileri satın alacaktır.Herhalde gidip yabancıya satmazlar bu takımı...
3.Alttan yeni bir takım daha çıkarsak daha iyi olmaz mı ?Eğer gerçekten bir alt yapımız varsa 1461 gibi bir takım daha çıkarabiliriz diye düşünüyorum...

yeşilova61
26.03.2013, 13:42
onurda gıdıyor dun telegolde acıkladılar ıslem bıtsın muslerayı 20mılyon avroya arsenale verıp onuru alıyor gaysey..1461de satılıyor elde para etcek nekadar değerı varsa satılıyor trabzonsporun yanı geleceğıde satılıyor ..sadrı sener ve ekıbı trabzonspromuzu sıradan bır takım halıne getırıp batırıp gıtcekler zaten batcağı akdar batmıs..2lıralık oyunculara 200lıra vermenın bedelı ancak boyle odenır..

ibrahim
26.03.2013, 13:42
Tam ihtiyacımız olduğu dönemde Mustafa hocanın takımın başına getirilmeme sebebi anlaşılmıştır sanırım...

Furkan Özdem
26.03.2013, 14:16
Böyle bir şey yapmaya kalkışılır da taraftar bir şey yapmazsa bize de yazıklar olsun...

sifuni
26.03.2013, 14:29
Satilmamasi icin insallah bir kac mac kaybederler, siyasetin kucagina oturmus bir baskanimiz oldugu kanitlandi artik Takimi Basbakanin Belediyesine satiyor Adalet zor gelir bu topraklara.

Erdal DİLEK
26.03.2013, 14:35
Zaten 1461 süper lige cıkınca 10 milyon euro kasasına girecek, o paraya satmak nedemek.

Yoksa bir telefon gelir satmak zorunda kalırsınız mı. . .

Hamza Milet
26.03.2013, 14:52
Sat lan sat
Sadri gitmeden sakar ve yener ikilisinide sat iyi para ederler

Taner Uykuçeken
26.03.2013, 15:09
daha önce yazdım gene yazayım
Borç çok azaltılmadan kongreye gidilmez
dolayısı ile İnşallah yanılırız ama
Onur; Colman; 1461 Trabzon satılacak
şimdiden söyleyelim de
sonra Onur bizi sattı
Colman ihanet etti olmasın

AKSOY_61
26.03.2013, 15:13
Unal baskana satsalar bari.Bekledigim gibi
onur da gidiyomus zaten.
Seneye de Trabzonsporu satarlar tam olur.

Sirf su gsye giden futbolculara yapilan ucube sozlesmeler bile bu adamlari coktan goturmeliydi.

Aleme rezil ettiler koskoca ts yi paf takima donduk.

özgür6161
26.03.2013, 15:18
Beyler bir çözüm yolu söyleyin de biz de bu yönetime yapılması gereken budur diye baskı yapalım...

Her kafadan ayrı bir ses çıkmadan...

Ne yapılmalı sizce?

ESER
26.03.2013, 15:24
yakinda muzedeki kupalari da ikinci el fiyatina okutabilir sempatűk baskanimiz...

Doğukan Uçan
26.03.2013, 15:27
kimler yönetici olmuş yazık

fanatikdevri
26.03.2013, 15:52
İsmini 1461 Trabzon koyduğun takımı satıyorsun,öyle iddialı girişe böyle fısssssssssssssss.

atomantcum
26.03.2013, 16:12
Beyler bir çözüm yolu söyleyin de biz de bu yönetime yapılması gereken budur diye baskı yapalım...

Her kafadan ayrı bir ses çıkmadan...

Ne yapılmalı sizce?

Haklisin, kimse bu noktayi dusunmuyor. Benim fikrim, sampiyon olsa dahi ust lige cikmamasini saglamak, cozum budur. Motivasyonu dusurecegi soyleniyor ama oyuncularin misyonu bir ust lige cikmak degil de trabzonsporda oynamak olursa hic de biseycik olmaz. Bu misyonu futbolcularin zihnine yerlestirmek icin de herkese gorev dusuyor.

Basta 1461'in teknik ekibi sorumlu. Mustafa Resit Akcay bu rol icin bicilmis kaftandi; hem ahlakli hem disiplinli hem de taktik anlamda donanimli futbolcular yetistirdi. Yani projenin 1461 tarafini mukemmel yonetti. Bunu da, futbolcularin hemen hemen hepsinin tek hayali trabzonsporda oynamak oldugunu soylemelerinden anliyoruz. Bunun icin calisiyorlar, ust lige yukselmek icin degil. Ust lige yukselmek onlar icin bu yolda sadece bir arac. Yani ligi ust sirada tamamladiklari zaman zaten kendilerini gostermis oluyorlar, illa da kupa alip super lige cikmalarina gerek kalmaz o durumda.

Diger sorumlu ise trabzonspor kanadi. Bu alt ligde kendini gostermis oyunculara deger veren, gerekirse maddi acidan da tatmin eden bir yonetim ve bu futbolculari kadroya dahil eden, onlara guvenen bir teknik adam gerekli. Yani bu futbolcular eger emekleri karsisinda hak ettikleri degeri gorurlerse, alttan gelen kusaklar da ayni sekilde kendilerini gosterebilmek icin motive olacaklardir. Fakat bizim kendi yetistirdigimiz oyunculari degil de, taa bilmemnerenin yabanci futbolcusuna milyonlar verip de burada oynatirsan, o zaman tabi ki motivasyonlarini kaybederler.

Bu is bu kadar basit. Bunu uygulayacak yoneticiler lazim sadece. Teknik adamlar senin elemanin degil mi? Onlarin bu misyonu takip etmesini isteyeceksin, bu kulubun cikarlarina uygun hareket etmesi, isleyen carkin bozulmamasi icin. Eger hocalar bunu basaramiyorsa, bu zihniyetteki insanlari getirirsin. Kulube boyle bir kultur kazandirirsin. Boylece trabzonspora uzun yillar surecek bir eser armagan etmis olursun.

evonon
26.03.2013, 16:18

Ya ikisi hem aynı şey değil hem aynı durum değil kendi yazdığınızı bile bir kere daha okusanız siz de fark edersiniz

ESER
26.03.2013, 16:19
İsmini 1461 Trabzon koyduğun takımı satıyorsun,öyle iddialı girişe böyle fısssssssssssssss.

ismi TRABZONSPOR olan basket takimini bile satmanin pesinde , ismini kendi koydugu takima acir mi hic ?

DeAgLeMaNyAq
26.03.2013, 16:24
Peki play off'lara kalınıp orada elenilirse ellerinde mi patlayacak?

özgür6161
26.03.2013, 16:26
Haklisin, kimse bu noktayi dusunmuyor. Benim fikrim, sampiyon olsa dahi ust lige cikmamasini saglamak, cozum budur. Motivasyonu dusurecegi soyleniyor ama oyuncularin misyonu bir ust lige cikmak degil de trabzonsporda oynamak olursa hic de biseycik olmaz. Bu misyonu futbolcularin zihnine yerlestirmek icin de herkese gorev dusuyor.

Basta 1461'in teknik ekibi sorumlu. Mustafa Resit Akcay bu rol icin icilmis kaftandi; hem ahlakli hem disiplinli hem de taktik anlamda donanimli futbolcular yetistirdi. Yani projenin 1461 tarafini mukemmel yonetti. Bunu da, futbolcularin hemen hemen hepsinin tek hayali trabzonsporda oynamak. Bunun icin calisiyorlar, ust lige yukselmek icin degil. Ust lige yukselmek onlar icin bu yolda sadece bir arac. Yani ligi ust sirada tamamladiklari zaman zaten kendilerini gostermis oluyorlar, illa da kupa alip super lige cikmalarina gerek kalmaz o durumda.

Diger sorumlu ise trabzonspor kanadi. Bu alt ligde kendini gostermis oyunculara deger veren, gerekirse maddi acidan da tatmin eden bir yonetim ve bu futbolculari kadroya dahil eden, onlara guvenen bir teknik adam gerekli. Yani bu futbolcular eger emekleri karsisinda hak ettikleri degeri gorurlerse, alttan gelen kusaklar da ayni sekilde kendilerini gosterebilmek icin motive olacaklardir. Fakat bizim kendi yetistirdigimiz oyunculari degil de, taa bilmemnerenin yabanci futbolcusunu milyonlar verip de burada oynatirsan, o zaman tabi ki motivasyonlarini kaybederler.

Bu is bu kadar basit. Bunu uygulayacak yoneticiler lazim sadece. Teknik adamlar senin elemanin degil mi? Onlarin bu misyonu takip etmesini isteyeceksin, bu kulubun cikarlarina uygun hareket etmesi, isleyen carkin bozulmamasi icin. Eger hocalar bunu basaramiyorsa, bu zihniyetteki insanlari getirirsin. Kulube boyle bir kultur kazandirirsin. Boylece trabzonspora uzun yillar surecek bir eser armagan etmis olursun.

Bu yönetim yahut yeni yönetim kim olursa olsun bu konuda artık kararını vermelidir.

Bu yönetim en mantıklısı sezon sonuna kadar takımı play-off oynatıp çıkmasını engellemek ve asla kulüp satışına imkan vermemelidir.

Yeni gelecek yönetim ise; 1461 Trabzon yönetimi ve Mustafa Reşit AKÇAY ile oturup takımın misyonunu anlatmalılar.

Herkes hem fikir olduğu takdirde tüm Trabzonspor taraftarlarına ve ülkeye Trabzonspor yönetimi olarak bu tür bir karar aldık diye açıklama yapmalılar.

Trabzonspor'un yıllarca başarısının yegane kaynağı kendi öz yetiştirdiği evlatlarıdır anlayışıyla hareket ettiklerini belirtmeli...

Trabzonlu olsun yahut olmasın,bu takıma gönül veren ve bu takım altyapısında özveriyle çalışıp Trabzonspor armasını giymeye hak kazanan futbolcularla sonuna kadar hangi şartlar hasıl olursa olsun devam edileceğini açıklayıp bu öz evlatlarımızdan işte şunları şunları A takıma yükseltmiş bulunmaktayız deyip herkesin ağzını kapatmaları gerekiyor.

Hasan YAYLI
26.03.2013, 16:26
Asla asla asla....

eraytaskin61
26.03.2013, 16:27
1461 bizim özümüz gözümüz kimse satamaz, sattırmayız o biraz yürek ister binlerce taraftarı karşısına almak..sata sata kurum bırakmadı devlet babadan oğula nesil bunlar kimseyi karıştırtmayız trabzonsporumuzun içine neyi satıyolar öyle satışşş alışkanlık olmuş bazı kesimlerde yok öyle bi dünya

Sezgin Öztürk
26.03.2013, 16:30
Bu yönetim bu yaptığıyla Trabzonspor daki vizyon misyon herşeyi tamamlamıştır tez zamanda kurtulmak lazım gerekirse isyan çıkarmalı bu adamlara karşı takım satılmadan yapılmalı herşey.

sessizkral_1
26.03.2013, 16:31
Herkes gaza gelmiş.

Arkadşlar bu takım Şampiyon olamıyor veya Süper Lige çıkamıyor.

TFF ile sezon başı sözleşmemiz var.Şampiyon olsa dahi çıkamıyor.Çıkarsa usulsuzlukten bizi dahi düşürebilirler.

Bunu iyi idrak etmek lazım.

Satış olayına gelirsek , Yusuf , göksu , fatih ,jebrin gibi oyuncular A takıma kazandırılmalı.

Ve satıldıkdan sonra oradan çıkabilecek yeni yeteneklerde Öncelik Trabzonspor'a tanınmalı gibi bir madde eklenebilir.

3. bi yol takım bilerek yenilecek..anca öyle olur

haylaz
26.03.2013, 16:43
nekadar balik hafizamiz var yahu bu takimin gorevi pilot takimlik yapmak trabzonspora oyuncu yetistirmek veya trabzonsporda dusunulmuyorsa oyunculari baska takimlara satmak (eren,sercan) bukadar basit baska gorevi yok ne superlig ne baska bisey.

Selçuk Sarı
26.03.2013, 16:46
nekadar balik hafizamiz var yahu bu takimin gorevi pilot takimlik yapmak trabzonspora oyuncu yetistirmek veya trabzonsporda dusunulmuyorsa oyunculari baska takimlara satmak (eren,sercan) bukadar basit baska gorevi yok ne superlig ne baska bisey.

Katılıyorum görevlerine takımın...Ancak kimse bu takımın süper ligi zorlayacağını düşünmemişti...Dolayısıyla böyle bir durum ortaya çıkmışken yararlı futbolcular alınarak takım gayette satılabilir bence...Az buz bir paraya gitmez diye düşünüyorum...Biz yine alırız 3. ligden bir takım yaparız pilot takım bu kadar basit...

Taha Muhammet
26.03.2013, 16:55
kongre nisanda yapılsın bence bu gidişle trabzonsporda gitcek elimizden

ESER
26.03.2013, 17:01
Herkes gaza gelmiş.

Arkadşlar bu takım Şampiyon olamıyor veya Süper Lige çıkamıyor.

TFF ile sezon başı sözleşmemiz var.Şampiyon olsa dahi çıkamıyor.Çıkarsa usulsuzlukten bizi dahi düşürebilirler.

Bunu iyi idrak etmek lazım.

Satış olayına gelirsek , Yusuf , göksu , fatih ,jebrin gibi oyuncular A takıma kazandırılmalı.

Ve satıldıkdan sonra oradan çıkabilecek yeni yeteneklerde Öncelik Trabzonspor'a tanınmalı gibi bir madde eklenebilir.

3. bi yol takım bilerek yenilecek..anca öyle olur

puan durumuna bakip takimin super lige cikarilmasini dusunmektir bence gaza gelmek.

bu takimin amacinin superlige cikmak degil Trabzonspora oyuncu yetistirmek oldugunu idrak etmek lazim herseyden once

Superlige cikma hakkindan feragat ederse kim nasil dusurebilir ki sezon basi tff ile zaten bu konuda bir muitabakta varildigini yazmissiniz? Kolay mi o kadar pilot takimi sampiyon oldugu icin bir takimi kume dusurmek ?

Emre GÜRDAL
26.03.2013, 17:09
Ben hic bise anlamiyorum...bu takim smapiyonluga oynarsa satilacak satilmazsa bir ust ligde oynayamayack....sampiyonluga oynamazsa tarftar dicekki bu takimdan bir cacik olmaz ne dcgmizi sasirdik valla...

mashal61
26.03.2013, 17:11
Basketbol şubesi çıkamazsa kapatılacak.

1461 çıkarsa satılacak.

Yakında şöyle bir açıklama bekliyorum: Trabzonspor düşerse kapatılacak.

Yakışır yönetime...

halilaziz61
26.03.2013, 17:11
Satılırsa yine işimize yarayacak bir şekilde satılmalı istediğimiz topçuyu verebilmeli istediğimizi alabilmeliyiz. Küme düşmesi bize bir zarar vermez sonrasında...
Satılmaz ise problem yok zaten...

halilaziz61
26.03.2013, 17:12
Ama yönetim her halükarda gitmeli bu planları daha profesyonel kişiler yapmalıdır...

Hamdi Karamahmutoğlu
26.03.2013, 17:16
Satılması çok yanlış olur.
Fakat yönetimin güdümünde bir başkan belirlenip, yapısal olarak Trabzonspor'dan ayrılabilir mi diye düşünüyorum kendi kendime?
İstanbul'a taşınabilir, taraftar desteği sağlanabilir bu yönüyle.
Karadenizli sayısı fazla olan Güngören, Bahçelievler gibi bir yerde maçlarını oynayabilir.
Bu sezon hakkıyla şampiyon olacak bu takım, gelecek sezon aynı motivasyonla PTT 1.Lig'de oynayamalarını kimse bekleyemez bu tarz bir değişim gerçekleşmezse.
Kağıt üzerinde bir değişiklik gerçekleşirse çokta kötü olmaz sanki bana göre.

Ilelioglu
26.03.2013, 17:17
Yahu bir ise girdiniz, arkasinda durun simdi!

Bu Kulübün amaci bize Futbolcu yetistirmek, rakip olmak degil..!

Ne olur sanki Süper Lige cikmasa, cikmasin arkadas, yeterki yukariya Futbolcu yetistirsin!

Nasil Yöneticiler bunlar anlamiyorum..! Defolun gidin yeter be..!

..

Ertan1982
26.03.2013, 17:20
Akcaabat örnegi verip duruyorum.Her türlü zarar olur bize.Maddi manevi zarar cok olur o 25 mio ile dolduramaz.Sike söylentileri vs.Görevini yapsin yeter takim.

Fatih
26.03.2013, 17:24
Bu konuda herkesten farklı düşünsem de bu yönetim olduğu sürece satılmaması taraftarıyım.

Ilelioglu
26.03.2013, 17:27
Satmaktan baska birsey bilmiyorlar.

Bilmiyorsaniz ellemeyin bare, birakin liderde bitirseler orada kalsinlar. Ödül olarak birkac Futbolcu yukariya alinir.

..

qlii
26.03.2013, 17:28
doğuş reyizin bi swf si vardı duruma cuk diye otururda işte koyamıyoruz malum

Oğuzhan Fidan
26.03.2013, 17:28
bence süper lige çıkmamalı.. umut vaad edenleri a takıma kazandırıp diğer gitmek isteyen oyuncu olursa satmalı ve 1ligde devam edilmeli. misyonu ve vizyonu budur 1461in süper lige çıkıp tsye rakip olmak değil. PİLOT takım projesi devam etmeli

Ilelioglu
26.03.2013, 17:30
bence süper lige çıkmamalı.. umut vaad edenleri a takıma kazandırıp diğer gitmek isteyen oyuncu olursa satmalı ve 1ligde devam edilmeli. misyonu ve vizyonu budur 1461in süper lige çıkıp tsye rakip olmak değil. PİLOT takım projesi devam etmeli

Bunu bizim Yöneticilere anlatamiyorsunki, adamlarin tek derdi satmak veya kapatmak. Baska cözüm yolu bilmiyorlar. Kaldi ki su durumda cözüm bekleyen birseyde yok.

Kulübü rezil bir sekilde yönetiyorlar. Sagdan soldan duyma seyler ile hareket ediyorlar, birazda kendi kafanizi calistirin yorun!

..

Oğuzhan Fidan
26.03.2013, 17:32
Bunu bizim Yöneticilere anlatamiyorsunki, adamlarin tek derdi satmak veya kapatmak. Baska cözüm yolu bilmiyorlar. Kaldi ki su durumda cözüm bekleyen birseyde yok.

Kulübü rezil bir sekilde yönetiyorlar. Sagdan soldan duyma seyler ile hareket ediyorlar, birazda kendi kafanizi calistirin yorun!

..
olmayan birşeyi çalıştıramıyolar malum :) tutup kişilere satıp ordan gelecek parayla borç öder bunlar dua edelimde mayısta bıraksınlar

Hasan YAYLI
26.03.2013, 17:32
1461 Trabzon'un geleceğini garanti altına alacak yönetim istiyorum....

Futbol bizim her şeyimiz ise bu proje bizim şimdiye kadar yaptığımız en iyi iştir...

Şimdi onu çıkıp satmaktan bahseden dar vizyonlu insanlardan bizim kurtulmamız gerekmektedir...

Ilelioglu
26.03.2013, 17:35
Besiktas bile Pendikspor'u Pilot takim yapacak kendine.

Bizimkiler ise satma derdinde, nasil bir dünyada yasiyorlar anlamiyorum.

Birak dursun orada, senin zaten tonla isin gücün var, Transferde rezilleri oynuyorsun, birak belki 1461 bir isine yarar, ama yok yok yok.

Ya satacaklar ya kapatacaklar, kendilerinide bir odaya kapatsalar ne iyi olur.

..

Oğuzhan Fidan
26.03.2013, 17:38
iyi yaptığımız her işin ardından bozmaya gideriz zaten biz.. iyi bişey yaptıkya hata kazayla tuttu işte , bozmamız gerekir. buda satmaktan geçer :)))

sifuni
26.03.2013, 18:26
Sata Sata doymadiniz bee yaziklar olsun sizin gibi yönetime gördükce sinirleniyorum

MuratJ
26.03.2013, 18:38
burada sadri şenere hakaret edenlere ceza vermekle Trabzonspor'a faydası dokunmaz bu forumun. artık iş ciddi boyuta ulaştı. trabzonspor'un değerlerini sata sata artık kocası gibi olan ünal aysala Trabzonspor'un onurunu büyüklüğünü satmıştır sadri şener. şimdi de Trabzonspor'un geleceği 1461 ve kalan son değeri onur'u satma derdinde. bakın burak'a yaptığı gibi hain peşkeş oyunlarına onura yapmaya başladı onuru gs ye gitmesi için gerekirse kovar sadri şener. ben ona çok başka şeylerini sat sadri şener diyorum artık. taraftar artık Trabzonspor için bu duruma el atmalı. bugün hala Trabzonspor'un kadrosu kaliteli herkes milli takıma gidiyor yabancıların diyor. taraftar gereğini yapmazsa 5 sene düşmeme mücadelesi vereceğiz. gittikçe daha da küçüleceğiz. sadri şener istifa etmeli ettirilmeli en kısa zamanda

Adem Akyüz'
26.03.2013, 18:42

Aynen öyle arkadaşlar. Ben devrettim benden çıktı demeyle olmuyor bu işler.. Yönetim maalesef yaptığı en doğru işi bozma planları yapıyor. Amaç belli, yeni yönetim gelip 1461 üzerinde konacak. Sadri Şener yedirir mi bu takımı kimseye, satıp kendi yiyecek parasını.. Burada olan Fatih, Göksu, Kadir, Yusuf gibi gençleri bedava almayan Trabzonspor'a olacak..

Ilelioglu
26.03.2013, 18:44

Aynen cok dezavanatji var bu durumun sadece buda degil.

Yönetim vazgec artik su satma sevdandan...!

..

Ömer Faruk61
26.03.2013, 18:45
Başarılı olan herşey mutlaka cezalandırılır.1461 bağımsız olunca oyuncuları takımda tutabilecekler mi? Hepsi dağılır.Yazık ya Cidden yazık Hoşumuza giden herşeyi bu düzen yoketmek zorunda mı?Nefret ediyorum artık...

61_Hasan_69
26.03.2013, 19:03
Yenilsin arkadaş bu takım çıkmasın süper lige yeri süper lig değil bu takımın

augustus
26.03.2013, 19:38
Basketbol takımı 1.lige çıkamazsa şube kapatılacak, 1461 şampiyonluk potasına girerse satılacak... Nasıl bir yönetim anlayışı bu ? Sanki bazı şeyleri birazsa nabız yoklamak için söylüyor gibiler...

Murat'
26.03.2013, 19:45
Bugün kendisiyle görüşmüştük, eğer haberim olsaydı birinci ağızdan sorardım.

Selman
26.03.2013, 19:56
İyi giden şeyler bizim orda genelde böyle ödüllendirilir.Tek zevkimiz bu takım kalmıştı onu da satın.

Yunus Danışmaz
26.03.2013, 19:57
Abi 1 milyar dolar borç olsun ama başarı olsun! nedir bu ya otu şeyi satıyolar!!!

Royal Heart
26.03.2013, 20:08
Lig Radyo'da Mehmet Ayan'ın özel haberi:

İdari Genel Sekreter Metin Kazancıoğlu: 1461 eğer 3-4 hafta daha iyi gider, iyice şampiyonluk potasına girerse en az 25 milyon TL bedelle (Mehmet Ayan rakamı diyor, Metin Kazancıoğlu itiraz etmiyor) satılacak

Gecen gün 12 milyon euro'ya Agaoglu alacak iddialari vardi buralarda, demek dogruymus. Yönetimin yaptigi sayili dogrulari da yanlisa cevirip, kulübün cikis noktalarini da kapatip kacma niyeti mi var yoksa ? Hani kulüp borclari, kapanmayacak borclar degildi, zamanla Hes'ler ile bu borc dönecekti ? Yazik. Basket takimi ciksin onu da satsinlar, eksik bir sey kalmasin.

Courage
26.03.2013, 20:36
bu takım Trabzonspor'un seneye ki tek çıkış noktası.

Oradan gelecek adamlar,kaliteleriyle-ruhlarıyla yerlerde sürüneni ayağa kaldıracaklar.

Sen kalkmış 3-5 kuruş uğruna devretmeyi düşünüyorsun. Yazıklar olsun. Bir fax yada e-mail kampanyası bunun için yapılmalıdır.

Ben şikecilerle oynayıp 3-2 aldığımız maçta bu çocuklarda hakemide,satılmışlarıda yenecek ışığı gördüm. Bu ışık sönmemeli tekrar ediyorum bu çocuklar bizim tek çıkışımız,sattık mı hadi geçmiş olsun! 2000'li yılların başındaki kepaze takımı yeniden kurarlar artık.

Şu anda şike sürecindende önemlidir bu konu.

ibrahim
26.03.2013, 21:25
bu takım Trabzonspor'un seneye ki tek çıkış noktası.

Oradan gelecek adamlar,kaliteleriyle-ruhlarıyla yerlerde sürüneni ayağa kaldıracaklar.

Sen kalkmış 3-5 kuruş uğruna devretmeyi düşünüyorsun. Yazıklar olsun. Bir fax yada e-mail kampanyası bunun için yapılmalıdır.

Ben şikecilerle oynayıp 3-2 aldığımız maçta bu çocuklarda hakemide,satılmışlarıda yenecek ışığı gördüm. Bu ışık sönmemeli tekrar ediyorum bu çocuklar bizim tek çıkışımız,sattık mı hadi geçmiş olsun! 2000'li yılların başındaki kepaze takımı yeniden kurarlar artık.

Şu anda şike sürecindende önemlidir bu konu.

İşte tam olarak istenilmeyen şey bu. Trabzonsporun sahada ezilmesi demek taraftarın şike mevzusunu sorgulamaması demek.

fbli kuş beyinliler ilahi adalet sanıyorlar medyaları, para baronları, meclisleri sağolsun. 2 senedir takımlarına deli gibi destek vermeleri sırf o yüzden.

Kadir Aydın
26.03.2013, 21:26
Eee zaten satilmayacak miydi?

Sezon basindan beri ayni haber dönüp duruyordu iki takimin bagi yüzünden ayni ligde oynayamayacagi ile ilgili.

Biz mi bir sey kacirdik?

Ali İhsan
26.03.2013, 22:48
Altın yumurtlayan tavuğu kesmek!

Ali İhsan
26.03.2013, 22:51
Yusuf şu anda tek başına 10 milyon euro eder, Abdulkadir var, Kadir Keleş var, Fatih Öztürk var. Bu takımdaki sadece oyuncuları almak istesen 25 milyon euro eder, Türkiye'nin en parlak takımını satmak hem de komik bir bedele, hem de çarçur etmek için para kaynağı sağlamak için... Yazıklar olsun Sadri Şener, Ersun hoca ve Şenol hoca sana başarıları sağladı, sen yiye yiye doymadın hala!

memozcan
27.03.2013, 01:14
arkadaşlar hala anlayamadık mı? ince zekalı başkanımız döneminde iyice gençlerbirliği misyonuna büründük.. azıcık değer kazanan şey hemen satılıyor.. sata sata bitiremedik maşallah.. ha satılanın da itibarı yerle bir ediliyor ki bi daha dönüşü olmasın.. basket takımı para etse onu bile satar ince zekalı başkanımız..

Adem Erdoğan
27.03.2013, 01:19
Bunlar yakında bizi de yani taraftarı da İBB'ye falan satarlar. O derece gözleri dönmüş canavarların.

Emirhan Makul
27.03.2013, 01:20
İmkan olsa yaparlar adem abi, gözümüzü bir açmışız ki "Holmen gol gol gol" diye bağırıyoruz.

Kader KORELİ
27.03.2013, 01:20
Taraftar gidip bu yöneticilerin ağzını burnunu kırmadıkça, böyle kadın futbol takımının, basketbol takımının kapatılmasına veya kapatılmak istenmesini olduğu gibi ses çıkarmadan menül menül seyredirse bu kepazelik böyle devam eder, bu kulüp kimsenin babasının malı değil, öyle sananın aklını başına getirmeli taraftar. Şu satılacak haberlerini duydukça tepem atıyor. Hiçbir halt etmeyen, hiçbir işe yaramayan, beş para etmez adamlar pervasızca kulübün kaderiyle oynuyorlar.

SALDIRAY
27.03.2013, 02:48
Ben anlamıyorum arkadaş. Takımı neden illa satmak ya da şampiyon yaptırmak peşindeler. Ligin sonlarına doğru fazla kasmayız,şampiyon olmaz takım olur biter. Veya illa süper lige çıkacaksa bu takım ,neden formalite icabı bir satış gerçekleşmiyor. İlla satıp tüm ilişkileri kesmek mi istiyorlar. 25 milyon için mi bunların hepsi. Gerçekten böyle bir niyetleri varsa yazık gerçekten.

uemit
27.03.2013, 02:57
Ben cikmak istemiyorum birinci lige demek yasakmj? Birinci ol cikma :) trabzonspr da düsünmedin birinci lig topculari da sat yerine yeni gencleri aldir.. bu kadar basit

Sefer A.
27.03.2013, 03:14
oooooff
yahu bu yazilanlari falan okuyunca kesinlikle satilmasin diyorum artik, bu takima 50m€ verecekseler aslinlar gerisi hikaye arkadas
ama her zamanki düsüncemi savunuyorum : bir Trabzon takimina (ister pilot ister pivot takim olsun) 7. 15. siralar arasina oynamak YA KIS MAZ, tahammül edemiyorum buna yaa ne demek çikmasin düsmesin arada kalsin ??
baska bir çözüm olmali
ulan Kayseri 2 tane takimla süperligde oynayacak, hiç kimse bu tarz seyleri konusmuyor, ha Erciyes pilot takim degil diyeceksiniz ama aslinda pek te farki yok bag yok ama onun haricinde ankaraspor ankaragücü gibiler yani öyle birbirinden apayri da degiller stad ayni taraftar ayni.... ki Kayseri bir futbol kenti falan da degil, ama biz korkuyoruz 1461 pilot olmasa bile ve ya Ofspor ve ya Arakli süperlige çiksa "Trabzin 2 takimi kaldiramaz" diye yazanlarla dolar burasi, hep böyle tirsa tirsa korka korka küçük düsüne düsüne bu hallere geldik.... yeter artik yahu

kafayi yiyecem yaa

blues
27.03.2013, 03:59
Yönemitimi elestirmek icin bugünlerde kirk dereden su getirmeye gerek yok. Onlar zaten yapilan ve yapilmayan aciklamalarla buna canak tutuyorlar ancak benim anlamadigim bizim taraftarin birden- Birden demyeyim de söyle bir yildan bu yana- birden bire 1461 ci olmasi ve delicesine pilot takimi savunmaya calismasi. PIlot takimi kuran kim? Sadri Sener ve yönetimi. Takimin ilk kuruldugu zaman buna ne gerek var diyen, yöresel bir takimi destekleyin diyen kim? Taraftar. Bu baglamda bir tezat sözkonusu mu? Evet.

Tüzük nediyor Türkiyede? diyor ki resmi olarak bagi olan iki kulüp ayni ligde mücadele edemez. Bir yandan Pilot takim lige cikacak diger yandan pilot takim tüzüge ragmen ligde deyim yerindeyse pilotluk yaptigi takimla mcadele edecek.

Mantikli mi? haxir. Sadri senerin bunda bir sucu var mi? hayir!

ne yapilabiliri tartismak yerine,satarlarsa söyle yaparimsatmazlarsa kesrim bedava verirlerse keserimciler dolusuyor sayfaya!

Kaldi ki satilacaksa dahi yönetim satmadan önce bizim icin önemli oyunculari a takima alir ve bir cok oyuncu zaten orada kiralik,geri dönerler. nerede görülmüs ki pilot takimdan 10 oyuncu birden a takima alindigi! sayet böyle bir sey basarilabilinirse ya da basarilabilinseydi transfer sezonu diye bir seye ihtiyac duyulmaz her takim kendi oyuncusunu yetistirirdi. kendimizi de kandirmanin alemi yok! Pilot takim belki oynadigi ligde cok basarili ancak a takima verebilecegi oyuncu sayisi da 2-3 oyuncudan daha fazlasi olamaz. kendini gösterebilen oyuncu sayisi da zaten 2-3.

Üretmek yerine tüketimi secmek,karmasayi ve kafvagayi yeglemek bu oslagerek.

Travelair
27.03.2013, 07:57
Üretmek yerine tüketmeyi seçmek; üreten kısımları kapatarak, devrederek, satarak oluyor, yapılanların yanlış olduğunu diyerek değil

1461 Trabzon'un kuruluş amacı Trabzonspor'a sporcu yetiştirmektir, şampiyon olmak değil. Başkan kurdu deniyor. En verim verdiği dönemde satmaya çalışması herhalde neden kurduğunu açıklıyor.

Aralıkta seçim var. Oy kavgası ve Trabzonspor'un borçları 1461'in satılmasını gerektiriyor

Bu ülkenin Pkk ile geldiği konuma bakın. Milleti alıştırdılar. Bunlar ne ki?

serdar
27.03.2013, 09:32
Yönemitimi elestirmek icin bugünlerde kirk dereden su getirmeye gerek yok. Onlar zaten yapilan ve yapilmayan aciklamalarla buna canak tutuyorlar ancak benim anlamadigim bizim taraftarin birden- Birden demyeyim de söyle bir yildan bu yana- birden bire 1461 ci olmasi ve delicesine pilot takimi savunmaya calismasi. PIlot takimi kuran kim? Sadri Sener ve yönetimi. Takimin ilk kuruldugu zaman buna ne gerek var diyen, yöresel bir takimi destekleyin diyen kim? Taraftar. Bu baglamda bir tezat sözkonusu mu? Evet.

Tüzük nediyor Türkiyede? diyor ki resmi olarak bagi olan iki kulüp ayni ligde mücadele edemez. Bir yandan Pilot takim lige cikacak diger yandan pilot takim tüzüge ragmen ligde deyim yerindeyse pilotluk yaptigi takimla mcadele edecek.

Mantikli mi? haxir. Sadri senerin bunda bir sucu var mi? hayir!

ne yapilabiliri tartismak yerine,satarlarsa söyle yaparimsatmazlarsa kesrim bedava verirlerse keserimciler dolusuyor sayfaya!

Kaldi ki satilacaksa dahi yönetim satmadan önce bizim icin önemli oyunculari a takima alir ve bir cok oyuncu zaten orada kiralik,geri dönerler. nerede görülmüs ki pilot takimdan 10 oyuncu birden a takima alindigi! sayet böyle bir sey basarilabilinirse ya da basarilabilinseydi transfer sezonu diye bir seye ihtiyac duyulmaz her takim kendi oyuncusunu yetistirirdi. kendimizi de kandirmanin alemi yok! Pilot takim belki oynadigi ligde cok basarili ancak a takima verebilecegi oyuncu sayisi da 2-3 oyuncudan daha fazlasi olamaz. kendini gösterebilen oyuncu sayisi da zaten 2-3.

Üretmek yerine tüketimi secmek,karmasayi ve kafvagayi yeglemek bu oslagerek.

Sizde Yöneticilerimiz gibi konustunuz...

Yönetimin anlamak istemedigi "BIZ 1461 TRABZONUN ZATEN SÜPERLIGE CIKMASINI ISTEMIYORUZ!!!" Ikisi ayni ligde olmazmis felan konusup duruyorlar... Olmamalilar zaten! Bu Pilot takimi, Süperlige cikmayacaklar ( hak kazansalarda) ve bize Futbolcu yetistirecekler... Bukadar basit... Ne kurallardan bahsediyorlar anlamiyorum...

serdar
27.03.2013, 09:44
Arti A Takima en fazla 2-3 Futbolcu verebilekmis 1461 Trabzon... 2-3 Futbolcu müthis bir rakam... Son yillarda Altyapimizdan kac Futbolcuyu A Takima alabildik? 1461 Trabzon Pilot takimi olaeak uzun vadede Istanbul takimlarina karsi mücadelemizde en büyük kozumuz... Hatta bu takimi kurulus amaci disinda kullanirsak uzun vadede Istanbul takimlarina gercek rakip olamayiz...

cakalkerem
27.03.2013, 09:47
öncelikle 1461 den alınacak futbolcular A takıma geçirilmeli...sonra kalan takım satılabilir.....

Burçak
27.03.2013, 09:47
Basketbol şubesi çıkamazsa kapatılacak.

1461 çıkarsa satılacak.

Yakında şöyle bir açıklama bekliyorum: Trabzonspor düşerse kapatılacak.

Yakışır yönetime...
valla çok güzel bi özet olmuş bu..

:alkış:

kürşat şen
27.03.2013, 10:11
monopoly oynuyor bizim başkan..al-sat-al-sat..
al parayı istifa et..yemezler sadri şener..
gider ayak kulube verdiğin paraları bu yolla alamazsın..

U.Sadıkoğlu
27.03.2013, 10:16
Yusuf'u falan da verirler mi la :)

Travelair
27.03.2013, 10:23
Yusuf'u falan da verirler mi la :)

Para ediyorsa sorun değil

Mert M.
27.03.2013, 10:25
Bakalım ilerleyen günlerde bu işin altından neler çıkacak.

TSezgin61
27.03.2013, 10:26
Bence cikmadan el atmaliyiz

Meriç Kurt
27.03.2013, 10:38
Hiç adama sormadınız mı bu takım bir üst lige çıkınca tff'den kaç lira alacak diye.İki topcunun bonservis bedeline takım satılır mı?Ya hiç hesap bilmiyorsunuz yada Trabzonsporu satmak için özellikle buraya getirildiniz.

Royal Heart
27.03.2013, 10:48
"Dur" deme vakti geldi geciyor.

vampir
27.03.2013, 10:49
1461 den başta yusuf olmak üzere 4-5 futbolcu trabzonspora alınıp takım akçabat yomra sürmene farketmez trabzonda bir yere ucuz bir maliyetle satılmalıdır düşünsenize şikebahçe -gs-bjk yılda ikişer kez gelicekler trabzona bu hem şehirdeki heycen hem esnaf hem sosyallik olarak doping yapar trabzona ayrıca bir faydasıda bize artık kimse yanlış yapamaz mesele trabzonun şikebahçe ile maçları bitti 4 hafta sonra takım örneğin akçaabata satılsa şikebahçe gene trabzona gelicek yani bize artistlik yapamazlar acaip sindiririrz istanbul yalakalarını

TSezgin61
27.03.2013, 10:50
1461 satılmamalı !!!! Süper lıge cıkmamalı !!!! Kulübe maıl atalım !!!

Stad konusunda oldugu gıbı yıne gec kalmayalım !!!!

TSezgin61
27.03.2013, 10:54
1461 den başta yusuf olmak üzere 4-5 futbolcu trabzonspora alınıp takım akçabat yomra sürmene farketmez trabzonda bir yere ucuz bir maliyetle satılmalıdır düşünsenize şikebahçe -gs-bjk yılda ikişer kez gelicekler trabzona bu hem şehirdeki heycen hem esnaf hem sosyallik olarak doping yapar trabzona ayrıca bir faydasıda bize artık kimse yanlış yapamaz mesele trabzonun şikebahçe ile maçları bitti 4 hafta sonra takım örneğin akçaabata satılsa şikebahçe gene trabzona gelicek yani bize artistlik yapamazlar acaip sindiririrz istanbul yalakalarını

Akcabat sebat varken cem papila olayi yasanmadimi?

Sindilermi?

O senin dediginin olmasi icin en az Trabzonspor kadar güclü bir takimin cikmasi lazim Trabzondan... Bu Trabzonsporun bile sonu olur imkansiz...

Konu bu degil gerci...

Örnek:
Barcelona B takimida liglerde ama satilsin kimse demiyor. Adamlar tikir tikir futbolcu yetistiriyor... Bir dogru sirf para getirecek diye bozulmamali

vampir
27.03.2013, 10:59
Akcabat sebat varken cem papila olayi yasanmadimi?

Sindilermi?

O senin dediginin olmasi icin en az Trabzonspor kadar güclü bir takimin cikmasi lazim Trabzondan... Bu Trabzonsporun bile sonu olur imkansiz...

Konu bu degil gerci...

Örnek:
Barcelona B takimida liglerde ama satilsin kimse demiyor. Adamlar tikir tikir futbolcu yetistiriyor... Bir dogru sirf para getirecek diye bozulmamali

dediğinde haklısın tamamda takım akçaabat sebata satılsa aslında gene de pilot takımımız olur (organik bağımız kalmasa bile) akçabat sebat ttan futbolcu alınacağı zman sence feneremi star yoksa trabzonsporamı star akçabatsebat futbolcuyu takım trabzonlu futbolcularla doldurulsa idare etsin işte düşmesin yeter ben şehir dinamizmi heyecan maddi olarak şehre katkısı olacağı için böyle düşündüm

EnjoyTheMusic
27.03.2013, 11:00
Trabzonspor tarihinin; en berbat,vizyonsuz,dar görüşlü,beceriksiz yönetimi olduklarının bir ispatı daha

TSezgin61
27.03.2013, 11:12
dediğinde haklısın tamamda takım akçaabat sebata satılsa aslında gene de pilot takımımız olur (organik bağımız kalmasa bile) akçabat sebat ttan futbolcu alınacağı zman sence feneremi star yoksa trabzonsporamı star akçabatsebat futbolcuyu takım trabzonlu futbolcularla doldurulsa idare etsin işte düşmesin yeter ben şehir dinamizmi heyecan maddi olarak şehre katkısı olacağı için böyle düşündüm

Düsünceni anliyorum. Ama malesef sehir kaldirmaz dedigini. Millet Trabzonspor maclarina forma bilet alamiyor zor aliyor maddi imkansizliktan, diger kulüb nasil kalkinacak...? Tutunamaz ligde, olan 1461e olur...

Mesela öyle bir camiamiz varki, Trabzonspora aday olanlar secilmedigi an muhalefet olup 1461e baskan adayi olur... Kazaninca Trabzonspor baskanina iyilik yaparmi? Simdi yapan varmi?

1461 uzun vadede Trabzonspora 100 milyon-200 milyon kari olabilecek bir uygulama. Dogru kullanildigi takdirde...

Sen bu uzun vaadede elde edecegin kari, sirf yaptigin hatalar yüzünden paran yok diye 25 milyona satip, yazin taraftarin gazini alabilmek icin transferde kullanacaksin, veya kongrede elestirileri azaltmak icin "bak 1461den 1 verdik 100 aldik" diyip milletin gözüne sokmaya calisacaksin...

Olmaz olmaz... Olmaz beyler bu ise müdahale etmezsek gülerler bize, rezil rüsva oluruz..

Not: galatasaray Almaynanin Wiesbaden sehrindeki Wehen takimini sirf böyle bir proje icin, gurbetcileri toplamak icin satin aliyor. Ünal Aysal 1 hafta önce buradaydi... Bizde satalim

Celal Demir
27.03.2013, 11:33
1461 in satılmasını kesinlikle istemem çıkmasınlar süper lige oyuncu yetiştirmeye devam edilsin ve oradan Trabzonspor oyuncu alsın.. malesef yanlış üstüne yanlış önce şikecilere kendi elimizle kupayı teslim ettik şimdide 1461 i satıyoruz.. artık çok olmuyormusun Sadri Başkan...

Travelair
27.03.2013, 11:34
Tam bir proje umut ışığı oluyor. O ışığı nasıl gideririz onun hesabına düşüyorlar.

Hayal ediyoruz, bu sezon Yusuf gelecek, birkaç futbolcu daha gelecek... Bedava alıyorsun!!

Dışardan almaya kalksan 4-5 futbolcu için 10 milyon € bonservis, 5 milyon € yıllık giderin olacak

Altyapından gelecek futbolcunun hedefi olacak, hayali olacak. Tek olacak: Trabzonspor. Kaybolup gideceğim demeyecek. Kendini salmayacak

Yurtiçinden yurtdışından genç kaliteli futbolcuları çağırıp kendi bünyende eğitecek, alıştıracak, yukarıya eğitimini vermiş bir şekilde zahmetsiz masrafsız uyum sorunsuz çıkartacaksın

Ama yönetim denilen oluşum ne yapıyor? Biraz para ediyorsa sat. Biraz umut ışığı varsa hemen gider. Sonra git menejerleri zengin et, başka kulüpleri zengin et, Trabzonspor'u batır

Ertan1982
27.03.2013, 11:37
Düsünceni anliyorum. Ama malesef sehir kaldirmaz dedigini. Millet Trabzonspor maclarina forma bilet alamiyor zor aliyor maddi imkansizliktan, diger kulüb nasil kalkinacak...? Tutunamaz ligde, olan 1461e olur...

Mesela öyle bir camiamiz varki, Trabzonspora aday olanlar secilmedigi an muhalefet olup 1461e baskan adayi olur... Kazaninca Trabzonspor baskanina iyilik yaparmi? Simdi yapan varmi?

1461 uzun vadede Trabzonspora 100 milyon-200 milyon kari olabilecek bir uygulama. Dogru kullanildigi takdirde...

Sen bu uzun vaadede elde edecegin kari, sirf yaptigin hatalar yüzünden paran yok diye 25 milyona satip, yazin taraftarin gazini alabilmek icin transferde kullanacaksin, veya kongrede elestirileri azaltmak icin "bak 1461den 1 verdik 100 aldik" diyip milletin gözüne sokmaya calisacaksin...

Olmaz olmaz... Olmaz beyler bu ise müdahale etmezsek gülerler bize, rezil rüsva oluruz..

Not: galatasaray Almaynanin Wiesbaden sehrindeki Wehen takimini sirf böyle bir proje icin, gurbetcileri toplamak icin satin aliyor. Ünal Aysal 1 hafta önce buradaydi... Bizde satalim

Almaya da Satin alamiyorsun takimi.O 100% ortakliktik.Bizim Hollanda´da yaptimiz gibi Anakarspor da Berlinde bir takim aldiydi.

TSezgin61
27.03.2013, 11:44
Almaya da Satin alamiyorsun takimi.O 100% ortakliktik.Bizim Hollanda´da yaptimiz gibi Anakarspor da Berlinde bir takim aldiydi.

Renktas satin aliyor diye haberler cikti. Hatta Wiesbadenda yerel gazete haberini yapti.

Bir araziyi sirf bunun icin 99 yilligina kiraliyacklarmis...

Konusulanlar bunlar. Yani mümkünmü degilmi bilmem, adamlar ama satin almak icin girisim baslatti...

Bizde 1461in üzerinden proje üretecegimize elimizden cikariyoruz...

BECERIKSIZ ISI BILMEZ HERIFLER!!!! YÖNETIM ISTIFA!!

Ertan1982
27.03.2013, 11:49
Renktas satin aliyor diye haberler cikti. Hatta Wiesbadenda yerel gazete haberini yapti.

Bir araziyi sirf bunun icin 99 yilligina kiraliyacklarmis...

Konusulanlar bunlar. Yani mümkünmü degilmi bilmem, adamlar ama satin almak icin girisim baslatti...

Bizde 1461in üzerinden proje üretecegimize elimizden cikariyoruz...

BECERIKSIZ ISI BILMEZ HERIFLER!!!! YÖNETIM ISTIFA!!

Takim hangi ligte?Amatörse belki ama 3.lig itibaren takimin 50%+1 kulüpte olmali.Hannover baskani bu kurali delmek icin ugrasiyor.Misal Leverkusen Bayer in takimi degil aynisi Hoffenheim ve Wolfsburg icin gecerli.Adamlar ingitere de gibi seyler istemiyor.Bizde gene böyle birsey yapmaliyiz ama Belcika dan 2.Lig takimi satin almaliyiz.Orda Yabanci oyuncular icin vizum daha kolay aliniyor.Hollanda da baya zor aynisi Almaya da.

Osman Yavuz
27.03.2013, 11:57
Taraftarların artık birlik olup yanlış giden durumda devreye girmesi gerekiyor. Herhangi bir ters kararda o kulübü basıp başlarına yıkmak gerekiyor artık.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir ...

evonon
27.03.2013, 12:10
Trabzon'daki arkadaşlar bu hafta takım içeride oynuyor. Maça gidip ruhsuz takım için kendinizi yoracağınıza bence 1461 meselesine bir el atın ya pankart yapın ya "sattırmayız" diye tezahurat edin. Birde 1461'in hedefi Spor toto lig olmalı diyen arkadaşların takımı satmaya kalkan yönetimden pratikte çok da farklı olmadığını düşünüyorum.

Sonuçta bir kez daha söylemekte yarar var : Hülle, güdümlü başkan, el altından yönetme gibi durumlar yasak yasak yasak. Şike şike diye milyonlarca kez yazılmış bir foruma böyle şeylerin konusu bile açılması ayıp. Takım şampiyon olsa dahi üst lige çıkmaz iyi oyuncular A takıma alınır çözüm budur. Ha bu çözümü uygulayacak ya da uygulayan ne yönetim ne de teknik kadro var ne yazık ki bu şimdi de böyle eskiden de böyleydi. Nedense bir mahalle takımı havası var bizde önden abiler oynuyor, sonra küçükler onlar eve gidince ancak

Taner Uykuçeken
27.03.2013, 12:13
az önce kulübe 1461 Trabzon ve Onur'un satılması ile ilgili maili attım
onların Trabzonsporluluğundan bile şüphe ettiğimide belirttim
gerçi onları okuyacaklarını zannetmiyorum ama ben azda olsa vicdanımı rahatlattım

kürşat şen
27.03.2013, 12:57
derin trabzonspor..hala galatasaraylı olan idmanocağı tayfası..
1461'i sattırırlar emin olun..

serdar
27.03.2013, 13:24
Avni Aker de 90 dk. 1461 i sattirmayiz, devrettirmeyiz, Süper Lige cikarttirmayiz tezahurat yapalim, pankartlar yapalim... Yani Trabzonda olan arkadaslar yapsin... Bu Trabzonspor icin herseyden önemli... Bari kongreye kadar satmasalar, yeni yönetim karar verse keske... Bu Yönetimden baska kimse satmaz veya devretmez ve Süperlige cikartmaz bu altin degerindeki Pilot takimi...

atomantcum
27.03.2013, 13:41
Trabzon'daki arkadaşlar bu hafta takım içeride oynuyor. Maça gidip ruhsuz takım için kendinizi yoracağınıza bence 1461 meselesine bir el atın ya pankart yapın ya "sattırmayız" diye tezahurat edin. Birde 1461'in hedefi Spor toto lig olmalı diyen arkadaşların takımı satmaya kalkan yönetimden pratikte çok da farklı olmadığını düşünüyorum.

Sonuçta bir kez daha söylemekte yarar var : Hülle, güdümlü başkan, el altından yönetme gibi durumlar yasak yasak yasak. Şike şike diye milyonlarca kez yazılmış bir foruma böyle şeylerin konusu bile açılması ayıp. Takım şampiyon olsa dahi üst lige çıkmaz iyi oyuncular A takıma alınır çözüm budur. Ha bu çözümü uygulayacak ya da uygulayan ne yönetim ne de teknik kadro var ne yazık ki bu şimdi de böyle eskiden de böyleydi. Nedense bir mahalle takımı havası var bizde önden abiler oynuyor, sonra küçükler onlar eve gidince ancak

Bunu mac forumunda daha cok dile getirelim

blackmar61
27.03.2013, 13:41
1461i trabzon dışında biyere satmak şehirin ve taraftarın bölünmesi demek yönetimi ayırın ismini akçaabat sebat yapın tamam neden hemen satmayı düşünüyorlar çakallar bırakın artık yakamızı yeter ya

yeşilova61
27.03.2013, 13:57
sadrı sener ve ekıbı sanırım yakında ceketlerınıde satmaya baslayacaklar alıcısıda hazır gaysey...

61_Hasan_69
27.03.2013, 14:19
Ankaragücüne puan kaybettiğimzde ben burada sevinince bana kızanlar olmuştu. Biz boşuna sevinmiyoduk orada.

Selçuk Sarı
27.03.2013, 15:12
Okudukça hayretlere düşüyorum...Neden satılmasın ya? Hele 25 milyonlar konuşuluyorsa düşünülmesin bile...Ne kadar güzel bir para.. Şunu açıklığa kavuşturalım...Satılsa dahi biz en az 3-4 adam ordan alıcaz A takıma..Burda satılan aslında takımın süper lige çıkması...Yani süper lige çıkmış bir isim satıcaz..Onu alan adını bile değiştirir muhtemelen..Her neyse..Biz gider alırız yine bir takım 3. ligden mesela kanuni Trabzon neyse artık yine oyuncu yetiştirir bize..Biraz detaylı düşünün duygusal davranmayın lütfen...20-25 milyon muhteşem bir para hem de hiç hesapta yokken...

Kader KORELİ
27.03.2013, 15:19
Hadi biz duygsalız. Her sezon 10 milyon civarı kar elde edeceğin bir yer için 20-25 milyonu 'muhteşem' bulmak neyin nesi?

alper*
27.03.2013, 15:34
Okudukça hayretlere düşüyorum...Neden satılmasın ya? Hele 25 milyonlar konuşuluyorsa düşünülmesin bile...Ne kadar güzel bir para.. Şunu açıklığa kavuşturalım...Satılsa dahi biz en az 3-4 adam ordan alıcaz A takıma..Burda satılan aslında takımın süper lige çıkması...Yani süper lige çıkmış bir isim satıcaz..Onu alan adını bile değiştirir muhtemelen..Her neyse..Biz gider alırız yine bir takım 3. ligden mesela kanuni Trabzon neyse artık yine oyuncu yetiştirir bize..Biraz detaylı düşünün duygusal davranmayın lütfen...20-25 milyon muhteşem bir para hem de hiç hesapta yokken...
Oradan alacağın "3-4" adama birkaç sene sonra 20-25 versen yan bile bakamayacaksın ama :)

DeAgLeMaNyAq
27.03.2013, 16:22
Hadi biz duygsalız. Her sezon 10 milyon civarı kar elde edeceğin bir yer için 20-25 milyonu 'muhteşem' bulmak neyin nesi?

Her sene nasıl 10 milyon kâr edilecek?

Selçuk Sarı
27.03.2013, 16:23

Bir dk...10 milyon civarı kar mı? Biz doğru düzgün o kadar kar etmiyoruz? Eğer gerçekten böyle bir kar edilecekse tabi ki farklı bakılır da nasıl oluyor bu 10 milyon her sene?

Badaloğlu
27.03.2013, 16:40

Değerli kardeşim...

Takım şu haliyle 25 milyon dolar ediyor değil mi? peki sen oradan 3-4 oyuncu alırsan gene bu takıma 25 milyon dolar verecek enayi bulunur mu? Şöyle düşün, mobilyalı bir eve 25 milyon veriyorsun ama içinde ne var ne yok boşaltırsan evi alacak kişi aynı parayı o eve verir mi?

Ayrıca hayatta herşey para mıdır? Trabzonspor efsanesi parayla meydana gelmedi. 1461 takımında oynayan oyuncular profösyonel olsalarda, sonuçta onlarda insandırlar. Evet onlar bu işten ekmek yiyorlar doğrudur ama aynı çocukları başka bir şehre ya da herhangi birine bu takımı satarsan aynı verimi alamayabilirsin. Çünkü gittikleri yerde arkalarında Trabzonspor camiasını bulamayabilirler. BU çocuklar gelecekte Trabzonspor formasını giymenin hayali ile performanslarını iki katına çıkartıklarını unutmayalım.

Diğer taraftan gelellim hoca olayına... Mustafa Akçay'da bu takımı bir yere kadar getirir, verdiği emeğin karşılığı para olarak birilerine satılırsa o zaman o da çeker gider. Yani sonuçta onunda kendine göre kazanacağı kupa hayalleri, idealleri var. Bunları neden görmüyorsunuz? Sen takımı komple sat, sonra Trabzon'dan başka bir takım satın al, başınada Mustafa Akçay'ı getir... Bukadar kolay mı zannediyorsunuz takım satın almayı? Ayrıca Mustafa Akçay ömrünün sonuna kadar Sadri Şener yetiştirdiği takımları satsın diye Trabzonspor'un alt takımlarını çalıştıracağının garantisi var mı? Bu seneden sonra Mustafa Akçay'a süper lig'de dahil bir çok takımdan teklif geleceğini unutmayalım. 1461 satılırsa o da haklı olarak durmaz gider. Başkası gelir diyorsanız buna bir şey diyemem...

Satmak işin en kolayıdır, sen takımı satınca sadece para kazanıyorum zannediyorsun ama aslında plağın arka yüzünü çevirdiğinde işin öyle olmadığını görüyoruz. Aslında biz bu şekilide davranarak geleceğimizi satıyoruz da, bunu göremiyoruz. Bak ne diyoruz? bu çocukları koyun A takıma bundan daha kötüsü olmaz tam tersi çok daha iyi bir yerde olurdu bu takım. Neden peki? Çünkü şu anda A takımında oynayan futbolcuların derdi Trabzonspor değil. Colman'ın, Zokora'nın, Bamba'nın derdi Trabzonspor değil. Ama bir Gökhan, bir Yusuf ya da diğer oyuncular o formayı giymek için yanıp tututşuyor. İşte onlar Trabzonspor'u uçuracak, geçmiş başarıları yakalayacak ruha sahipler. Sende diyorsun ki bu oyuncuları satalım yerlerine Fatih Akyel, Recep (takoz), Mustafa Keçeli, Barış Özbek gibi oyunculara dünya para verip, takımı enkaza çevirelim...

Sonrada bu takım niye başarısız? diye hep birlikte Sadri istifa diye bağıralım!!!

Travelair
27.03.2013, 16:41
Dışardan 3-4 adam almanın maliyeti nedir?

Bir de her sene aldığını düşün?

Bir de detaylı düşününce 3. ligden Kanuni'yi alırsak oraya futbolcu getirtemeyeceğiz farkındasınız değil mi? 1. ligde başarılı takımımız var o açıdan

Ilelioglu
27.03.2013, 17:07
1461'i satan Trabzonspor'un gelecegini satmis olur.

..

Selçuk Sarı
27.03.2013, 17:10
Değerli kardeşim...

Takım şu haliyle 25 milyon dolar ediyor değil mi? peki sen oradan 3-4 oyuncu alırsan gene bu takıma 25 milyon dolar verecek enayi bulunur mu? Şöyle düşün, mobilyalı bir eve 25 milyon veriyorsun ama içinde ne var ne yok boşaltırsan evi alacak kişi aynı parayı o eve verir mi?

Ayrıca hayatta herşey para mıdır? Trabzonspor efsanesi parayla meydana gelmedi. 1461 takımında oynayan oyuncular profösyonel olsalarda, sonuçta onlarda insandırlar. Evet onlar bu işten ekmek yiyorlar doğrudur ama aynı çocukları başka bir şehre ya da herhangi birine bu takımı satarsan aynı verimi alamayabilirsin. Çünkü gittikleri yerde arkalarında Trabzonspor camiasını bulamayabilirler. BU çocuklar gelecekte Trabzonspor formasını giymenin hayali ile performanslarını iki katına çıkartıklarını unutmayalım.

Diğer taraftan gelellim hoca olayına... Mustafa Akçay'da bu takımı bir yere kadar getirir, verdiği emeğin karşılığı para olarak birilerine satılırsa o zaman o da çeker gider. Yani sonuçta onunda kendine göre kazanacağı kupa hayalleri, idealleri var. Bunları neden görmüyorsunuz? Sen takımı komple sat, sonra Trabzon'dan başka bir takım satın al, başınada Mustafa Akçay'ı getir... Bukadar kolay mı zannediyorsunuz takım satın almayı? Ayrıca Mustafa Akçay ömrünün sonuna kadar Sadri Şener yetiştirdiği takımları satsın diye Trabzonspor'un alt takımlarını çalıştıracağının garantisi var mı? Bu seneden sonra Mustafa Akçay'a süper lig'de dahil bir çok takımdan teklif geleceğini unutmayalım. 1461 satılırsa o da haklı olarak durmaz gider. Başkası gelir diyorsanız buna bir şey diyemem...

Satmak işin en kolayıdır, sen takımı satınca sadece para kazanıyorum zannediyorsun ama aslında plağın arka yüzünü çevirdiğinde işin öyle olmadığını görüyoruz. Aslında biz bu şekilide davranarak geleceğimizi satıyoruz da, bunu göremiyoruz. Bak ne diyoruz? bu çocukları koyun A takıma bundan daha kötüsü olmaz tam tersi çok daha iyi bir yerde olurdu bu takım. Neden peki? Çünkü şu anda A takımında oynayan futbolcuların derdi Trabzonspor değil. Colman'ın, Zokora'nın, Bamba'nın derdi Trabzonspor değil. Ama bir Gökhan, bir Yusuf ya da diğer oyuncular o formayı giymek için yanıp tututşuyor. İşte onlar Trabzonspor'u uçuracak, geçmiş başarıları yakalayacak ruha sahipler. Sende diyorsun ki bu oyuncuları satalım yerlerine Fatih Akyel, Recep (takoz), Mustafa Keçeli, Barış Özbek gibi oyunculara dünya para verip, takımı enkaza çevirelim...

Sonrada bu takım niye başarısız? diye hep birlikte Sadri istifa diye bağıralım!!!

Değerli abi,

3-4 oyuncu alarak 25 mio'dan bahsettim zaten...25 mio verecek enayiye gelince, süper ligde takımı olsun isteyecek 50 mio verebilecek enayi bile bulunur o problem değil..Burda konu ciddi gelir elde edilmesi. Rakamlara takılmayasın yani ele avuca gelir para diyelim...

Mustafa Akçay'a gelince, onun bu kadar başarılı olmasını bekliyormuyduk? Haksızlık etmiyim kendisini çok tanımıyorum...Ama benzer bir teknik adam bulamayacağımız konusuna da katılmıyorum ki seninde dediğin gibi takımı sat satma başarılı olanı alırlar...

Bunların dışında takım olarak bizim zaten bir altyapımız var ne işe yarıyor o alt yapı? Oraya yatırım yapsınlar(mesela satıştan gelen parayla) pilot takım zorunluluk mu? Zorunluluksa hala diretiyorum al 3. ligden bir takım (hala çok zor olmadığını düşünüyorum) sana garanti veriyorum onlarda Trabzonspor forması giyebilmek için varlarını yoklarını ortaya koyacaklar...

Bir diğer konuya gelelim...Fatih akyel takoz recep mustafa keçeli konusu zaten bir yönetim zaafiyetidir buna katılıyorum...Ama o paralar selçuk inanlara, jajalara, yattaralara, campelllarada veriliyor...Doğru kullan (hala yönetim konusundayız yani) Onu da geçtim. Bir şekilde yetiştirdin aşağıdan getirdin takıma yahu 1 sezon şampiyonluğa oynayalım öbür sezon tutabilecek misin bu yetiştirdiğin futbolcuları? Kimi tutabildik? Bir yusuf bir gökhan tutuşuyor diyorsun ya, bize gelip parlayınca gs,fb teklif yapınca tutabilecek misin elinde abi? Herşey para mı? Evet abi onlar için para oluyor bir yerden sonra...Haksızlar mı? Kesinlikle hayır... Sen 1 milyon verirken, diğeri 3 milyon artı avrupa sunarsa gidersin 2-2 daha 4...

Herşey para mı? Evet abi inan artık herşey para...Para veremediğimiz için kaybettiğimiz futbolcuları konuşalım mı? Bitti abi o devir aslanlar gibi yüreğinle oynayıp şampiyonluk olunan devir bitti...Artık rakibin sneijder i drogbayı kuyt ı getiriyor...Sen de robben'i nasıl getiririm hesabı yapmalısın artık ki 1. kural para...

Yanlış anlaşılmasın alt yapı kesinlikle çok önemli ama alt yapı 1461 Trabzon değil...Yetiştirmek isteyen her şekilde futbolcu yetiştirir. Ama hiç planda yokken ciddi bir para kimse cebinden bu kulübe vermez.

Saygısızlık gibi algılamazsın umarım abi ama kişisel görüşüm bu senin görüşüne de saygım sonsuz...

Travelair
27.03.2013, 17:19
Kusura bakma ama "Herşey para" diyenler yüzünden bugün bu haldeyiz. Trabzonspor da, Türk futbolu da

Kader KORELİ
27.03.2013, 17:22
Bir dk...10 milyon civarı kar mı? Biz doğru düzgün o kadar kar etmiyoruz? Eğer gerçekten böyle bir kar edilecekse tabi ki farklı bakılır da nasıl oluyor bu 10 milyon her sene?

Yayın, tribün, ürün satışı, Lig ve kupadan kazanılan puana göre alınan gelirlerin üzerine asıl kar ile demek istediğim ordan gelen oyunculara karşılık başka bir yerden almayacağın oyuncuya verilmeyecek paradan elde ettiğin kar.

Örneğin herkesin Yusuf'un Olcan'dan iyi olduğunu belirttiğini düşünerek yola çıkarsak, Olcan'a harcadığımız para 3.250.000 Euro veya yine benzer bir oyuncu Volkan Şen'e harcadığımız para 3.600.000 Euro. Bunlardan elde ettiğimiz verim ve bunların seviyeleri de ortada.

3.300.000 Euro diyelim şuna. O kadar bir artı değerdir Yusuf, çünkü şimdi bir kanat oyuncusu almaya kalkışsak o civarda para harcayacağız. Bunun üstüne bir de 1461'den gelecek oyuncuların değer artışlarını da hesaplamak gerekiyor. Yusuf'un değeri şu an 300.000 Euro olarak gösteriyor, ama en az iki sezon sonra (Burak'ınkine benzer bir gelişme gösterecek diye düşünüyorum ben) bir beş altı milyon değerde olacağını da hesaplamak lazım, bu da bir değer artışı Trabzonspor adına.

Aynı hesapları Fatih Öztürk, Göksu Alhas, Mehmet Kuruoğlu, Abdulkadir Özdemir, Gökhan Alsan, Jebrin Torric, Batuhan Artarslan gibi oyuncularla da yapmalı. Bilmiyorum 1461'i ne kadar takip ediyorsunuz, ben hiçbir maçını kaçırmıyorum ve yaşlarını da göz önünde bulundurarak diyebilirimki tüm bu oyuncular Süper Lig seviyesinde, çoğu da Trabzonspor'da oynayabilecek oyuncu ve hepsinin değeri kesinlikle artacak.

Zeki Yavru olmasaydı örneğin, dışardan bir sağ bek almak zorunda kalsaydık ki Serdar Kurtuluş'u istemiştik Antep'den, iki üç milyon artı futbolcu istemiştiler. Sol tarafa baktığımızda Cech'e, Emerson'a, Piotr'a harcadığımız paralar ve verim ortada. Yine çoğu kişi Kadir Keleş'i Emerson'dan iyi buluyor ve Trabzonspor'da oynayabileceğini düşünüyor. En azından as oyuncunun alternatifi olabilecek oyuncu. Dışardan alınca iki milyona yakın para harcamak zorunda kalıyorsun minimum. 1461'den en az aynı seviyede olan oyuncuyu ise hiçbir para ödemeden.

1461'in vizyonunun bir parçası da Trabzonspor'da düşünülmeyen oyuncuları diğer Süper Lig takımlarına satmak ve böyle gelir elde etmek. Bu şekilde yine her sezon en az 2 milyon gelir elde edilir.

Ayrıca 1461'den gelen oyuncuların kendilerine ödenen para da Janko, Emerson, Halil gibi oyunculara ödenen paradan epey daha az olur. Ordaki fark da hesaplanmalı. Altyapıdan çıkan oyuncuların kulübe bağlılığı göz önünde bulundurmalı.

1461 olmasaydı bu bahsettiğim oyuncular kaybolup gideceklerdi muhtemelen. Bundan birkaç sezon önce bu oyuncular 1461'e verildi. En iyileri ise Trabzonspor'a alınmıştılar. O oyunculardan sanırsam bir Göksu kaldı geri, Trabzonspor'a verilen diğer oyuncuların hepsi kayboldu gitti, Ofspor'da, 2., 3. Liglerde oynuyorlar şu an. Bu bakımdan da, yani alttan gelen değerleri kaybetmeme adına da gelir yaratan bir yerdir 1461. Şimdi ortadan kalksın, oyuncular yine A2'de orda burda 2. Liglerde kaybolup gidecekler, Trabzonspor'un zararına olacak.

Son olarak Barcelona'dan örnek. Pilot takımlarını atıyorum 25 milyon euro çok güzel para diye satmış olsaydılar kurdukları sezondan iki üç sezon sonra, şu an şu oyuncularda ve değerlerden mahrum olacaklardı; Bu oyuncuların hepsi pilot takımdan çıktı as takıma:

Valdes, 12 milyon euro
Puyol, 5 milyon euro
Marca Bartra, 5 milyon euro
Martin Montoya, 4 milyon euro
Busquets, 42 milyon euro
Xavi, 20 milyon euro
İniesta, 70 milyon euro
Thiago, 22 milyon euro
Tello, 10 milyon euro
Pedro, 30 milyon euro
Messi, 120 milyon euro

340 milyon euro değer...

ya ödenen transfer ücreti?

tüm bu oyunculara ödenen transfer ücreti: 0,00 Euro.
Artı dış transferlere harcayacakları para ceplerinde kalmış, yani o 340 milyon değer aslında daha da yüksek.

....

Bu düşüncelere dayanarak bence 1461 için de 10 milyon civarı kardan bahsetmek mümkün.

Travelair
27.03.2013, 17:26
Bu arada en az 25 milyon TL, € değil

Travelair
27.03.2013, 17:35
Devre arasında az kalsın Ozan İpek'i alıyorduk

Daha önce 1461 Trabzon’u defalarca izleyen Bursaspor teknik yönetimi, pilot takımımızdan 2 oyuncu istiyor..Trabzonspor, Bursaspor’un Ozan’a karşılık 1461 Trabzon’dan Abdullah, Yusuf, Gökhan ve Göksu’dan ikisini ve bir miktar para istediği bildiriliyor..Transferin büyük olasılık takasla gerçekleşeceği belirtildi.

http://www.gunebakis.com.tr/haber/ozan-ipek-trabzon8217a-kosuyor-73883.html

Özellikle Gökhan ve Yusuf konusunda ısrar ediyorlardı. Bu tip yanlayışla ne olur elinde para olsa, rezil olmaktan başka?

Trabzonspor senelerdir parasıyla rezil oluyor. Para herşeydir yazıyorsunuz

Mert M.
27.03.2013, 17:35
Ciddi bir planlama işi bu. Ben de bu takımın üzerine gidilmesi taraftarıyım satılmaması yönünde. Ama nasıl olacak? Çok iyi düşünülmeli.

Selçuk Sarı
27.03.2013, 18:02
Yayın, tribün, ürün satışı, Lig ve kupadan kazanılan puana göre alınan gelirlerin üzerine asıl kar ile demek istediğim ordan gelen oyunculara karşılık başka bir yerden almayacağın oyuncuya verilmeyecek paradan elde ettiğin kar.

Örneğin herkesin Yusuf'un Olcan'dan iyi olduğunu belirttiğini düşünerek yola çıkarsak, Olcan'a harcadığımız para 3.250.000 Euro veya yine benzer bir oyuncu Volkan Şen'e harcadığımız para 3.600.000 Euro. Bunlardan elde ettiğimiz verim ve bunların seviyeleri de ortada.

3.300.000 Euro diyelim şuna. O kadar bir artı değerdir Yusuf, çünkü şimdi bir kanat oyuncusu almaya kalkışsak o civarda para harcayacağız. Bunun üstüne bir de 1461'den gelecek oyuncuların değer artışlarını da hesaplamak gerekiyor. Yusuf'un değeri şu an 300.000 Euro olarak gösteriyor, ama en az iki sezon sonra (Burak'ınkine benzer bir gelişme gösterecek diye düşünüyorum ben) bir beş altı milyon değerde olacağını da hesaplamak lazım, bu da bir değer artışı Trabzonspor adına.

Aynı hesapları Fatih Öztürk, Göksu Alhas, Mehmet Kuruoğlu, Abdulkadir Özdemir, Gökhan Alsan, Jebrin Torric, Batuhan Artarslan gibi oyuncularla da yapmalı. Bilmiyorum 1461'i ne kadar takip ediyorsunuz, ben hiçbir maçını kaçırmıyorum ve yaşlarını da göz önünde bulundurarak diyebilirimki tüm bu oyuncular Süper Lig seviyesinde, çoğu da Trabzonspor'da oynayabilecek oyuncu ve hepsinin değeri kesinlikle artacak.

Zeki Yavru olmasaydı örneğin, dışardan bir sağ bek almak zorunda kalsaydık ki Serdar Kurtuluş'u istemiştik Antep'den, iki üç milyon artı futbolcu istemiştiler. Sol tarafa baktığımızda Cech'e, Emerson'a, Piotr'a harcadığımız paralar ve verim ortada. Yine çoğu kişi Kadir Keleş'i Emerson'dan iyi buluyor ve Trabzonspor'da oynayabileceğini düşünüyor. En azından as oyuncunun alternatifi olabilecek oyuncu. Dışardan alınca iki milyona yakın para harcamak zorunda kalıyorsun minimum. 1461'den en az aynı seviyede olan oyuncuyu ise hiçbir para ödemeden.

1461'in vizyonunun bir parçası da Trabzonspor'da düşünülmeyen oyuncuları diğer Süper Lig takımlarına satmak ve böyle gelir elde etmek. Bu şekilde yine her sezon en az 2 milyon gelir elde edilir.

Ayrıca 1461'den gelen oyuncuların kendilerine ödenen para da Janko, Emerson, Halil gibi oyunculara ödenen paradan epey daha az olur. Ordaki fark da hesaplanmalı. Altyapıdan çıkan oyuncuların kulübe bağlılığı göz önünde bulundurmalı.

1461 olmasaydı bu bahsettiğim oyuncular kaybolup gideceklerdi muhtemelen. Bundan birkaç sezon önce bu oyuncular 1461'e verildi. En iyileri ise Trabzonspor'a alınmıştılar. O oyunculardan sanırsam bir Göksu kaldı geri, Trabzonspor'a verilen diğer oyuncuların hepsi kayboldu gitti, Ofspor'da, 2., 3. Liglerde oynuyorlar şu an. Bu bakımdan da, yani alttan gelen değerleri kaybetmeme adına da gelir yaratan bir yerdir 1461. Şimdi ortadan kalksın, oyuncular yine A2'de orda burda 2. Liglerde kaybolup gidecekler, Trabzonspor'un zararına olacak.

Son olarak Barcelona'dan örnek. Pilot takımlarını atıyorum 25 milyon euro çok güzel para diye satmış olsaydılar kurdukları sezondan iki üç sezon sonra, şu an şu oyuncularda ve değerlerden mahrum olacaklardı; Bu oyuncuların hepsi pilot takımdan çıktı as takıma:

Valdes, 12 milyon euro
Puyol, 5 milyon euro
Marca Bartra, 5 milyon euro
Martin Montoya, 4 milyon euro
Busquets, 42 milyon euro
Xavi, 20 milyon euro
İniesta, 70 milyon euro
Thiago, 22 milyon euro
Tello, 10 milyon euro
Pedro, 30 milyon euro
Messi, 120 milyon euro

340 milyon euro değer...

ya ödenen transfer ücreti?

tüm bu oyunculara ödenen transfer ücreti: 0,00 Euro.
Artı dış transferlere harcayacakları para ceplerinde kalmış, yani o 340 milyon değer aslında daha da yüksek.

....

Bu düşüncelere dayanarak bence 1461 için de 10 milyon civarı kardan bahsetmek mümkün.

Tespitlerin mantıksız değil.. Ama tahmini değerlerle yola çıkmakta bence çok mantıklı değil...Tekrar söylüyorum pilot takımımız olabilir problem yok oyuncu yetiştirelim ama 1. ligde olmak zorunda mı? Verdiğin örneğe gelince Barcelona B 1930 larda kurulmuş bir takım ve o dönemden itibaren devamlı oyuncu yetiştirmiş..Adamlar aşmış bu olayı yani...Kaldı ki genelde 2B liginde yani 3. ligde mücadele etmişler son 2-3 yıldır 2a yani 2. ligde.. Ayrıca onların saydığın isimler gelmeden önce de paraya ihtiyacı yoktu hala yok..Kaldı ki bahsettiğim konu süper lige çıkan takımın satılması yoksa zaten 6-7. sıralarda seyreden bir takımı kim ne diye alsın.. Yani ısrarcı olduğum nokta 1. lig yerine spor toto 2. ligde başka bir takım pilot takımımız olsa nolur? gerek yok ki illa 1. ligde olup orta sıralarda lig bitirmesine? biz yine 2. ligden bir pilot takım kuramaz mıyız? (ciddi soruyorum çok mu zor bu iş?) yine adamlarımızı yetişsin diye oraya gönderemez miyiz? Yine yusuflar gökhanlar yetişmez mi? Hali hazırda para kazanmak çok mu mantıksız?

kürşat şen
27.03.2013, 18:51
1461 neden birilerine batıyor..
neden satmak ihtiyacı hissediliyor..
şeytani işler var bu işin içinde..
kader koreli arkadaşımız ne güzel anlatmış..
3 milyon euro verip dışardan alacağına bedava alttan alıyorsun..
biz istanbul takımlarıyla tüketerek değil üreterek savaşabiliriz..
ne zaman tüketmeye başladık dibi gördük..
borç oldu 200 milyon tl..
istanbul takımları bizim gibi değil..
bir sürü iş adamı var kendi içlerinde halleder takımlarını kurtarırlar..
ama bizim kulüp yapımız öyle değil..
ihanet etmeyelim alt yapımıza..
u-18'de şampiyonluğa giden aslanlarımızı organize bir şekilde o takıma monte etmeliyiz..
sadri şener bu şehrin ruhuna ihanet etme.

Tuğrul
27.03.2013, 19:49
1461'i kurulma amacı, misyonu. Oyuncu yetiştirmektir.

Sadri başkan yine çuvalladı. Plansız ve programsız bir kişi olduğunu artık kanıksadık. Çünkü 1461'in halen pilot takım hüviyetinden arındırılması konuşuluyorsa ise bunda yönetimin vizyonsuzluğu başrol oynamaktadır.

Satılacak birşey varsa yönetimde yer alanların kişilerin gs kongre üyesi olmaları hasıl olmuştur.

atomantcum
27.03.2013, 19:55
Avni Aker de 90 dk. 1461 i sattirmayiz, devrettirmeyiz, Süper Lige cikarttirmayiz tezahurat yapalim, pankartlar yapalim... Yani Trabzonda olan arkadaslar yapsin... Bu Trabzonspor icin herseyden önemli... Bari kongreye kadar satmasalar, yeni yönetim karar verse keske... Bu Yönetimden baska kimse satmaz veya devretmez ve Süperlige cikartmaz bu altin degerindeki Pilot takimi...

Arkadaslar kendi aramizdaki farkli bir suru fikirle ugrasmaktan su mevzuya kimsenin dikkatini cekemiyoruz

Royal Heart
27.03.2013, 20:16
Yusuf buraya, Yönetim istifa. Gelinen nokta budur, en kötü taraf taraftarin her durumu, her ihtimali icsellestirmis gözükmesi. 1461'in satilmasi demek Trabzonspor'un gecmise cekecegine yarinina sünger cekmesi demek. 100 milyona satsan ne olur, bastan asagi müthis bir takim mi olusturacaksin ? Böyle bir niyetin olsaydi bugün elindekileri yok pahasina elden cikarmaya ugrasmazdin. Elinde kalmis birkac Trabzonspor futbolcusu, onlari kacirmak icin gün sayiyorsun, yetmiyor 1461'i vereceksin. Bu kalibreyi yakalayan takimi en iyi sekilde degerlendirip her sene 4-5 A takim futbolcusunu yok fiyata cikarabilecekken. Hakkedeni cikarsinlar, alttan gelen futbolcular da geleceklerinin oldugu bir Trabzonspor oldugunu bilsinler. Mustafa Resit Akcay ve sistemine sahip cikip koruyun, elinizdeki sayili ise yarar projeleri de cöp etmeyin, ettirmeyelim.

E. Okan Bülbül
27.03.2013, 20:26
1461'in satılmasını destekleyen taraftarlarımız var , pes diyorum :alkış:

Doğukan Uçan
27.03.2013, 20:28
Bu 1461 Trabzon önceki ismiyle oldugu zaman 6-7 sene önce bizle 3.ligde maç yapiyodu ne günlerdi adamlar nerden nereye geldi.

ysfemr
27.03.2013, 20:29
ne kadar saçma bi açıklama olmuş lige çıkarsa takım satılacakmis ve 25 milyon tl de çok iyi paraymis ya bu takım lige çıktığı anda sade yayın gelirinden alır o parayı be madem belediye alamıyor gücü ver bedava çıksın lige yayın geliri kazan bi yandan klüp senin istediğin gibi yönetilmeye devam etsin hem de o şerefsizler trabzona 2 kere gelsin 2 kat fazla söv hakta deşarj olsun fena mi .

ESER
27.03.2013, 20:38
Değerli abi,

3-4 oyuncu alarak 25 mio'dan bahsettim zaten...25 mio verecek enayiye gelince, süper ligde takımı olsun isteyecek 50 mio verebilecek enayi bile bulunur o problem değil..Burda konu ciddi gelir elde edilmesi. Rakamlara takılmayasın yani ele avuca gelir para diyelim...

Mustafa Akçay'a gelince, onun bu kadar başarılı olmasını bekliyormuyduk? Haksızlık etmiyim kendisini çok tanımıyorum...Ama benzer bir teknik adam bulamayacağımız konusuna da katılmıyorum ki seninde dediğin gibi takımı sat satma başarılı olanı alırlar...

Bunların dışında takım olarak bizim zaten bir altyapımız var ne işe yarıyor o alt yapı? Oraya yatırım yapsınlar(mesela satıştan gelen parayla) pilot takım zorunluluk mu? Zorunluluksa hala diretiyorum al 3. ligden bir takım (hala çok zor olmadığını düşünüyorum) sana garanti veriyorum onlarda Trabzonspor forması giyebilmek için varlarını yoklarını ortaya koyacaklar...

Bir diğer konuya gelelim...Fatih akyel takoz recep mustafa keçeli konusu zaten bir yönetim zaafiyetidir buna katılıyorum...Ama o paralar selçuk inanlara, jajalara, yattaralara, campelllarada veriliyor...Doğru kullan (hala yönetim konusundayız yani) Onu da geçtim. Bir şekilde yetiştirdin aşağıdan getirdin takıma yahu 1 sezon şampiyonluğa oynayalım öbür sezon tutabilecek misin bu yetiştirdiğin futbolcuları? Kimi tutabildik? Bir yusuf bir gökhan tutuşuyor diyorsun ya, bize gelip parlayınca gs,fb teklif yapınca tutabilecek misin elinde abi? Herşey para mı? Evet abi onlar için para oluyor bir yerden sonra...Haksızlar mı? Kesinlikle hayır... Sen 1 milyon verirken, diğeri 3 milyon artı avrupa sunarsa gidersin 2-2 daha 4...

Herşey para mı? Evet abi inan artık herşey para...Para veremediğimiz için kaybettiğimiz futbolcuları konuşalım mı? Bitti abi o devir aslanlar gibi yüreğinle oynayıp şampiyonluk olunan devir bitti...Artık rakibin sneijder i drogbayı kuyt ı getiriyor...Sen de robben'i nasıl getiririm hesabı yapmalısın artık ki 1. kural para...

Yanlış anlaşılmasın alt yapı kesinlikle çok önemli ama alt yapı 1461 Trabzon değil...Yetiştirmek isteyen her şekilde futbolcu yetiştirir. Ama hiç planda yokken ciddi bir para kimse cebinden bu kulübe vermez.

Saygısızlık gibi algılamazsın umarım abi ama kişisel görüşüm bu senin görüşüne de saygım sonsuz...

ben tam tersini dusunuyorum.kicindaki killari kadayif olmus 35inden sonra kiyak emeklilik icin keriz yonmaya gelen drogbalara zokoralara kuytlara carloslara verilen paralar cope atilan, birilerinin al ver ile cebine giden paradan ve israftan fazlasi degil. 35lik drogbalara kuytlara arap ligleri de oluk oluk para akitiyor , boyle bir transfer haberi duyunca vayyyy be drogbayi almis araplar helal olsun mu diyoruz yoksa posasinin ciktigi ve bu yuzden kalitesiz bir ligde keriz yondugunu mu dusunuyoruz.? 35inden sonra gelen drogba kimsenin gunahina degil avrupada , o boyali basinin yazdiklari laf i guzaf topu tomari..

Turkiye'de Ajax'tan ,Psv'den Portadan buyuk kulup mu var. Bu adamlarin kayta kuyta para akitmisligini goren var midir ? bu adamlarin butcelerinden fazlasi ile takim kuran istanbul takimlarinin hangisinin muzesinde daha fazla uluslararasi kupa var? bugun hangisi ciksa ajaxi portoyu evire cevire yenebilir ?

bu para futboldur , futbol paradir soylemi az gelismis veya gelismesi amaclanan liglere empoze edilen yeni bir trend. para ile goz boyayip guc gosterisi yapma gorgusuzlugunden fazlasi degil o kayt kuyt drogba..her sene emekli olan dunya yildizini havada kapan, para babasi arap ulkelerininde , 200 milyon nufuslu rusyaninda 75 milyonluk Turkiyeninde futbol kalitesi ortada , 8 milyonluk portekizinde , hollandaninda;)

yusuf erdogan , abdulkadir gibi adamlar bugun 1461'de degil erciyeste adanada vsde oynuyor olsaydi bu adamlarin ikisini paran oldugu halde bile yedirmezlerdi belkide, istanbul takimlarinin israrla istedigi ve onlarla rekabete girip aldigimiz adam sayisi bir elin parmagini gecmez. istanbuldan sekeni alan bir kulubuz paramiz oldugu halde.. futbol zihniyeti olarak istanbullulasma ile onlar ile yarisamayiz sayin renkdas. onlar kuyt'u alacak sen colman yattara bulup cikartacaksin . basimiza ne geldiyse istanbul kuluplerine oykunmekten geldi . Bizim gerceklerimiz belli , anlik 25 milyonlar ile ancak menajer ve teneke oyunculari zengin ederiz.

keske catir catir adam yetistirsekde tek derdimiz elimizde tutamamak olsa.

Vkgz
27.03.2013, 20:46
satan trabzonu terketsin..

TSezgin61
27.03.2013, 20:54
tepki vererlim arkadaslar, mail atalim, kulübü arayalim. susmayalim

Courage
27.03.2013, 22:40
Yusuflar,göksular A takıma çıksa bile bir zaman sonra parayı tercih eder ve istanbula gider diyenlere senelerce kontrat yenilemiş Hami,Abdullah ve Ogün'ü hatırlatırım. O kadar taliplileri varken!
-Malum nedenlerden ötürü nasıl istanbul'a gitmek durumunda bırakıldıklarıda ortadadır-

1461 satılması halinde,geleceğimiz ve zamanımız heba olacaktır. Elinde listeyle ülke-ülke şehir-şehir gezmek ve milyonları bayılmak yerine pırıl pırıl gençleri takıma kazandırmamak akıldışıdır.

Bu iş(satış),Kulübü semire semire yedi sülalesinin geleceğini garanti eden menajerlerin işi değilse beni öpsünler!:cool:

okan6161
27.03.2013, 22:47
en güzeli uygun bir seçimle devretmek

cakalkerem
27.03.2013, 22:47
şampiyon olursa 30 trilyona yakın para alacak zaten....satmanın bir anlamı yok....sadece 1.liğ hakkından feragat edebilir mi onu araştırmak lazım

Travelair
27.03.2013, 22:48
Kuruluş amacı belli. Yatırım yapıldı, karşılığı alınmaya başlandı. İnsanların gözü kaldı

Cafer Bulur
27.03.2013, 22:53
Trabzonsporun tutunacak bir dali var o da satilirsa bittigimizin resmidir bu.

1461 sampiyon da olsa satilmamali,o takim süper lige cikmak icin kurulmadi.

alper*
27.03.2013, 23:01
Değerli kardeşim...

Ahmet abi olayı çok güzel açıklamış :alkış:

Erdal DİLEK
27.03.2013, 23:06
HES projesi bitsin bunlar onuda satar, işbilmezler. . .

bordox
27.03.2013, 23:08
ben tam tersini dusunuyorum.kicindaki killari kadayif olmus 35inden sonra kiyak emeklilik icin keriz yonmaya gelen drogbalara zokoralara kuytlara carloslara verilen paralar cope atilan, birilerinin al ver ile cebine giden paradan ve israftan fazlasi degil. 35lik drogbalara kuytlara arap ligleri de oluk oluk para akitiyor , boyle bir transfer haberi duyunca vayyyy be drogbayi almis araplar helal olsun mu diyoruz yoksa posasinin ciktigi ve bu yuzden kalitesiz bir ligde keriz yondugunu mu dusunuyoruz.? 35inden sonra gelen drogba kimsenin gunahina degil avrupada , o boyali basinin yazdiklari laf i guzaf topu tomari..

Turkiye'de Ajax'tan ,Psv'den Portadan buyuk kulup mu var. Bu adamlarin kayta kuyta para akitmisligini goren var midir ? bu adamlarin butcelerinden fazlasi ile takim kuran istanbul takimlarinin hangisinin muzesinde daha fazla uluslararasi kupa var? bugun hangisi ciksa ajaxi portoyu evire cevire yenebilir ?

bu para futboldur , futbol paradir soylemi az gelismis veya gelismesi amaclanan liglere empoze edilen yeni bir trend. para ile goz boyayip guc gosterisi yapma gorgusuzlugunden fazlasi degil o kayt kuyt drogba..her sene emekli olan dunya yildizini havada kapan, para babasi arap ulkelerininde , 200 milyon nufuslu rusyaninda 75 milyonluk Turkiyeninde futbol kalitesi ortada , 8 milyonluk portekizinde , hollandaninda;)

yusuf erdogan , abdulkadir gibi adamlar bugun 1461'de degil erciyeste adanada vsde oynuyor olsaydi bu adamlarin ikisini paran oldugu halde bile yedirmezlerdi belkide, istanbul takimlarinin israrla istedigi ve onlarla rekabete girip aldigimiz adam sayisi bir elin parmagini gecmez. istanbuldan sekeni alan bir kulubuz paramiz oldugu halde.. futbol zihniyeti olarak istanbullulasma ile onlar ile yarisamayiz sayin renkdas. onlar kuyt'u alacak sen colman yattara bulup cikartacaksin . basimiza ne geldiyse istanbul kuluplerine oykunmekten geldi . Bizim gerceklerimiz belli , anlik 25 milyonlar ile ancak menajer ve teneke oyunculari zengin ederiz.

keske catir catir adam yetistirsekde tek derdimiz elimizde tutamamak olsa.

Olay bu kadar açık ve net ama çağımız tüketim çağı,insanlar artık harcadığı para kadar değer veriyor karşıdakine,bir amacı varmış,bir misyonu varmış,bir hedefi varmış Türkiye gibi ülkelerde anlaşılması beklenemez.Kaç yıldır emek veriliyor 1461 Trabzon'a?5 yıl sonunda tam meyvelerini yemeye başlayacağız ne oluyor?
Satlığa çıkıyor,neden çünkü gösteriş ve tüketim manyağı bir başkanımız var.Satıp o parayla ya göz boyamak için transfer kaynağı yapar ya da göz boyamak için ettiği transferlerin borçlarını ödemeye çalışır.
O paraya kaç tane 1461 kurarmış,yalana bak bu takım Mustafa Hoca gelmeden önce ne haldeydi?Dardanelspor'dan alınan ve milyon dolarlar harcanan fubolcular nerde?

diskus
27.03.2013, 23:43
Yazik,yazik cok yazik yönetim takim ptt liginde iyi sonuclar almaya baslayinca ta sezon basi hemen satma düsüncesine girdiler.Satsinlar da hem onlar hem biz kurtulalim bu dertten.Ya arkadas bir sezon da 1461 den Trabzonspor a 2 futbolcu verebilirsen iki üc tane de satabilirsen hangisi karli oluyor ey Sadri Baskan.Yeter da hergün korkuyla buralara bakiyoruz Insaallah 1461 satmamislardir diye lakin biktik artik.

Badaloğlu
28.03.2013, 00:06
HES projesi bitsin bunlar onuda satar, işbilmezler. . .

Emin ol, dertleri bu projeyi bitirmek değil. Bitirmeden satarlar yakında...

Badaloğlu
28.03.2013, 00:53
Değerli abi,

Saygısızlık ne kelime? bende senin görüşlerine katılmıyorum ama saygı duyuyorum. Hayatta herşeyin para olmadığını düşünen çok insan ve futbolcu vardır. Sen kendini ait hissettiğin yerden seni kovsalarda gitmezsin değil mi? Ogün ve Abdullah fb'ye isteyerek gitmediler. Mehmet Ali Yılmaz bu oyuncuların haberi olmadan onları fb'ye sattı. Fb'de daha fazla para aldılar ama onlar oraya gitmek istememişlerdi. Neden? Çünkü kendilerini Trabzonspor'lu olarak görüyorlardı. Orada oynadılar ama hala daha kendilerini Trabzonspor'lu olarak görürler. Para onların iç dünyalarındaki Trabzonsporluluğunu örtememiştir.

Bir Ali Kemal Denizci mesela... O da isteyerek fb'ye gitmedi, onun için belkide Türkiye'de ilk defa taraftarlar yürüyüş yapmışlardır, gitmesin diye... Kendisine Bağdat caddesinde dayalı döşeli çok lüks bir daire bile verdiler ama o sırf Trabzon'a dönmek için fb'lilere her türlü kötülüğü yapmıştı. Evin deri koltuklarını sigarayla yaktığını söyler.Sırf benden bıksınlarda beni Trabzon'a geri göndersinler diye.Fener, Ali Kemal'e dünya para verdiği halde bunları yapıyordu Ali Kemal... sence neden? O yokluk zamnında bile Ali Kemal hayatta herşey para dememiş biri...

Bu ruh pekala yakalanabilir. 1461 bunun için bir fırsattır. Başkanımızın kulübü borç içine solmasının cezasını 1461 Trabzon'a kesemezsiniz. Sadri başkanın ''Trabzonspor'un borcu çok ama bu borcun karşılığı var'' kast ettiği acaba 1461'miydi? diye düşünmeden edemiyorum.

Hepsini geçtim şimdi 1461 kulübü misyonunu tamamlamış mı oluyor? Satalım herkes kurtulsun, sonra satma sırası neye gelecek? Bu kadar saçma sapan transferler yapmasaydın da, Trabzon'un geleceği olan bu genç kardeşlerimizi satma hayallerine kapılmasaydın. Burada kim suçlu?

1461'den öncede altyapımız vardı herkes biliyor. Bu çocuklaeın çoğu zaten altyapıdan çıktı ama oynayacakları bir takım bulamadıkları için daha olmadan kırılıp yok oluyordu bu fidanlar. BMN olarak Göksu'ya hatırladığım kadarıyla 2 defa yılın alt yapıda en iyi oyuncu seçilmişti, keza Kadir Keleş ve Barış memiş... BMN forum üyelerinin oylarıyla bizden ödül almışlardır. Bizler bunların topçu olacağını görüyoruz ama bu çocuklara imkan veremediğiniz an Anadolu'nun, 2. ya da 3 lig'de sıradan takımlarında kaybolup gidiyorlardı.

Mustafa Akçay'ı bence biraz araştır, bu tip idealist adamlar Trabzonspor için şanstır. Kendisi sırf iyi bir hoca olmak, bu işin ilmini yapmak için arabasını satıp Van Gaal'in yanında Ajax'ın alt yapısını incelemiştir.Kendini onun yanında yetiştirmiş ve adı sanı duyulmamış Tavşanlı Linyitspor'u neredeyse Süper lig'e çıkarıyordu. Sonra önce 2.Lig'de 1461 trabzon'u şampiyon yapıp şimdi ise PTT 1.Lig'de takımını genç oyuncularla şampiyonluğa oynatıyor. Bunlar tesatüf olamaz. hepsi bir plan, proğram dahilinde yapılmış işlerdir. Sezon sonu zaten büyük bir ihtimalle o da ayrılacaktır. Çünkü bunca emek verdiği takımla şampiyonluk turu atmasına bile izin cverilmeyecekse o da gider planı, proğramı, ideali olan bir takımı alır ve onunla hayellerini gerçekleştirmek için emek verir.

Selçuk, Egemen, Burak, Umut v.s... Bu adamlara yönetim olarak eğer biz hak ettikleri, alın teri dökerek kazandıkları şampiyonluğu verebilseydik hiçbiri gitmezdi! Ama şuna inanıyorumki Sadri Şener bu oyuncuların gitmesi için herşeyi yaptı. İnsanların ruhundan anlamıyor, sadece herşeyi parayla değerlendirdiği için gelinen nokta ortada.Futbolcularda insan, etten kemikten yaratılmış...

Egemen'i kadro dışı bıraktık, Selçuk hasta olduğu bir maçta Serdar Bali tarafından bilerek oynamadı diye lig tv'de canlı yayında yorum yaptı. Sonra öğrendikki Selçuk harbiden hastaymış ve raporu varmış. Umut'a taraftarlar kaçırdığı gollerden sonra koro halinde küfürler etti. Ersun hocaya Trabzonspor resmi sitesinden taraftarların ettiği küfürlerin videosu yayınlandı ve orada saatlerce kaldı. Bunları yaşayan futbolcu, hoca bu takımda durur mu? Durmaz tabi onlarda durmadı zaten... Durursa da kendi çocuklarımızdan başkası durmaz. Bu da parayla olmaz zaten...

Trabzonsporluluk ne olursa olsun parayla pulla ölçülebilen bir kavram değildir. Trabzonspor'un şampiyon olduğu dönemlerde para bu zamankinden daha da azdı! Eğer herşey para olsaydı o dönemlerde asla şampiyon olmamamız gerekirdi...

Bir çoğumuz çalıştığımız işyerlerinde aldığımızdan daha fazlasını başka işyerlerinde alacakken, iş ortamımızı değiştirmeyiz... Neden? Çünkü dedikya hayatta herşey para değildir. Hangi işi yaparsanız yapın hayatta herşey para değildir. Para belki birçok şeyi satın alabilir ama asla ruhunuzu satın alamaz!

zafer6161
28.03.2013, 08:32

aynen katılıyorum,bende satılmasından yanayım,,,

satılmassa bile seneye aynı mücadeleyi göstereceğine inanmıyorum,futbolcularda isteksizlik hedefsizlik olur...........

örnek verirsek,bu sene yusuf ve x bir kişiyi Trabzonspor kadrosuna kattık,bu sefer diğer geri kalanlara haksızlık etmiş oluruz,ve küskünlükler olur,çünkü hepsi çok iyi mücadele ediyor......

çok sağlam güvendiğin birisine teslim etmiş olursun, kağıt üzerinden ayrırsın,takımı istanbula taşırsın,3*5 sene süper ligde mücadele eder,düştüğü zaman da tekrar kendi bünyene geri alırsın,,olay bu kadar basit.....

zafer6161
28.03.2013, 08:36
şu da var,,,eğer bu akım ilk ikiye giremesse o zaman play oflara kalıyor,,,4 takım kendi aralarında maçlar yapacak,diyelimki 1461 play off tan süper lige çıkmaya hak kazandı,,,bu sefer tff diyecekki seni almıyorum kardeşim,almıyorsan neden play off oynattın,beni almadın kimi alacaksın,diğer üç takıma yazık değilmi,,,,,,,

Badaloğlu
28.03.2013, 08:52
aynen katılıyorum,bende satılmasından yanayım,,,

satılmassa bile seneye aynı mücadeleyi göstereceğine inanmıyorum,futbolcularda isteksizlik hedefsizlik olur...........

örnek verirsek,bu sene yusuf ve x bir kişiyi Trabzonspor kadrosuna kattık,bu sefer diğer geri kalanlara haksızlık etmiş oluruz,ve küskünlükler olur,çünkü hepsi çok iyi mücadele ediyor......

çok sağlam güvendiğin birisine teslim etmiş olursun, kağıt üzerinden ayrırsın,takımı istanbula taşırsın,3*5 sene süper ligde mücadele eder,düştüğü zaman da tekrar kendi bünyene geri alırsın,,olay bu kadar basit.....

Harbiden ''olay'' çok basitmiş!

şu da var,,,eğer bu akım ilk ikiye giremesse o zaman play oflara kalıyor,,,4 takım kendi aralarında maçlar yapacak,diyelimki 1461 play off tan süper lige çıkmaya hak kazandı,,,bu sefer tff diyecekki seni almıyorum kardeşim,almıyorsan neden play off oynattın,beni almadın kimi alacaksın,diğer üç takıma yazık değilmi,,,,,,,

Bunu ilk başta düşünecekti yönetim. Yok bu takımın bu kadar başarılı olacağını biz düşünmemiştik derseler, hocaya da oyuncularada ayıp etmiş olurlar. Madem onlara güvenbmiyordunuz o zaman böyle bir projeyi yalandan yere ne diye devreye soktular? Demekki bu kulüpte her şey günübirlik gelişiyor. Plan, proğram diye birşey yok. Bu takım yarın kafaya oynarsa ne olacak? diye kafaya takan olmamış demektir...

Ertan1982
28.03.2013, 09:07
Sadece Trabzonspora degil diger Anadolu Kulüplerine de oyuncu yetistiriyor bu takim.Kalitesine göre Trabzonspora tsl veya ptt takimlarina takas veya para karsiligi satilabilir bu da her yönden büyük bir ekonomik kazanc.Hem bu takim ptt liginde kaldi sürecek bir oyuncunun maksimum 2-3 sene takimda kalmali.o sürecte kalitesi ne anlasir.tabi yas ve performansa bagli bu olay.18 yasinda oyuncu ben garanti 3 sene veririm kendini göstermek icin 25 yasinda oyuncuya 1-1.5 sene.

Bu olay Dünyada tüm ara takimlarin kaderi.Ilk takim icin yeterli görünmüyorsan kendini ispatlayip Ligte baska takimlarin gözünü üzerine cekip transfer olabilirsin.Hem Rotasyon icin bu gerekli.Yeni gelen oyuncular icin yer acilmali.

Düzgün bir yönetim ve vizyon sahibi bir yönetim ile ben olsam Kanuni vs. gibi bir alt takim daha alirim orayada daha gencleri yollarim veya kalitesinden fazla emin olmadim kendini göstermek icin.Ama ordada ptt yükselmek problem cikartir 1461 yüzünden.Bir adim daha gidip Maastrich olayi benzeri birsey daha yaparim Avrupada ama Belcika olurdu hedefim cünkü yabanci oyuncular icin vizum daha kolay alabiliyorsun hem takim satin alabiliyorsun orda daha kolaya ve daha ucuza.Katar fonu Eupene satin aldi ve tüm Afrikada scouten etti 12-13 yasindaki next generasyon programina aldi oyunculari 17-18 yasinda Eupene yolluyor Avrupa futboluna alisin diye.onalrin ana hedefi ve gizli hedefi en iyilerini Ülkelerinde olacak Dünya sampiyonasinda kendi milli takimina almak.

Bu projenin en uc noktasi yani zirvesi.Eski yabanci oyuncularimiz sayesinde 3-4 Ülkede Altyapi kulüpleri kurmak.Ajax vs modeli gibi.Hirvatistan da misal Vugrinec,Korede Lee Gine de Yattara vs.

Biraz ucuk seyler diye düsünüyordur herkez ama baska cagremiz yok.Biz para ile mücadele edemeyiz istanbul köpekleri ile.Onun iin kafamiz ile mücadele etmeliyiz.Tabi iyi bir scouting sart.

Travelair
28.03.2013, 09:42
İşler yolunda gidiyorken, proje amacına yeni yeni ulaşıyor, verim alınıyorken yıkalım satalım baştan yapalım demede kusura bakmayın ben art niyet ararım

Mesele para meselesi olsa 1461'in yetiştirdikleriyle nasıl tasarruf ettirdiğini görmeleri gerekirdi. Demek başka hesaplar dönüyor

Selçuk Sarı
28.03.2013, 09:49
Saygısızlık ne kelime? bende senin görüşlerine katılmıyorum ama saygı duyuyorum. Hayatta herşeyin para olmadığını düşünen çok insan ve futbolcu vardır. Sen kendini ait hissettiğin yerden seni kovsalarda gitmezsin değil mi? Ogün ve Abdullah fb'ye isteyerek gitmediler. Mehmet Ali Yılmaz bu oyuncuların haberi olmadan onları fb'ye sattı. Fb'de daha fazla para aldılar ama onlar oraya gitmek istememişlerdi. Neden? Çünkü kendilerini Trabzonspor'lu olarak görüyorlardı. Orada oynadılar ama hala daha kendilerini Trabzonspor'lu olarak görürler. Para onların iç dünyalarındaki Trabzonsporluluğunu örtememiştir.

Bir Ali Kemal Denizci mesela... O da isteyerek fb'ye gitmedi, onun için belkide Türkiye'de ilk defa taraftarlar yürüyüş yapmışlardır, gitmesin diye... Kendisine Bağdat caddesinde dayalı döşeli çok lüks bir daire bile verdiler ama o sırf Trabzon'a dönmek için fb'lilere her türlü kötülüğü yapmıştı. Evin deri koltuklarını sigarayla yaktığını söyler.Sırf benden bıksınlarda beni Trabzon'a geri göndersinler diye.Fener, Ali Kemal'e dünya para verdiği halde bunları yapıyordu Ali Kemal... sence neden? O yokluk zamnında bile Ali Kemal hayatta herşey para dememiş biri...

Bu ruh pekala yakalanabilir. 1461 bunun için bir fırsattır. Başkanımızın kulübü borç içine solmasının cezasını 1461 Trabzon'a kesemezsiniz. Sadri başkanın ''Trabzonspor'un borcu çok ama bu borcun karşılığı var'' kast ettiği acaba 1461'miydi? diye düşünmeden edemiyorum.

Hepsini geçtim şimdi 1461 kulübü misyonunu tamamlamış mı oluyor? Satalım herkes kurtulsun, sonra satma sırası neye gelecek? Bu kadar saçma sapan transferler yapmasaydın da, Trabzon'un geleceği olan bu genç kardeşlerimizi satma hayallerine kapılmasaydın. Burada kim suçlu?

1461'den öncede altyapımız vardı herkes biliyor. Bu çocuklaeın çoğu zaten altyapıdan çıktı ama oynayacakları bir takım bulamadıkları için daha olmadan kırılıp yok oluyordu bu fidanlar. BMN olarak Göksu'ya hatırladığım kadarıyla 2 defa yılın alt yapıda en iyi oyuncu seçilmişti, keza Kadir Keleş ve Barış memiş... BMN forum üyelerinin oylarıyla bizden ödül almışlardır. Bizler bunların topçu olacağını görüyoruz ama bu çocuklara imkan veremediğiniz an Anadolu'nun, 2. ya da 3 lig'de sıradan takımlarında kaybolup gidiyorlardı.

Mustafa Akçay'ı bence biraz araştır, bu tip idealist adamlar Trabzonspor için şanstır. Kendisi sırf iyi bir hoca olmak, bu işin ilmini yapmak için arabasını satıp Van Gaal'in yanında Ajax'ın alt yapısını incelemiştir.Kendini onun yanında yetiştirmiş ve adı sanı duyulmamış Tavşanlı Linyitspor'u neredeyse Süper lig'e çıkarıyordu. Sonra önce 2.Lig'de 1461 trabzon'u şampiyon yapıp şimdi ise PTT 1.Lig'de takımını genç oyuncularla şampiyonluğa oynatıyor. Bunlar tesatüf olamaz. hepsi bir plan, proğram dahilinde yapılmış işlerdir. Sezon sonu zaten büyük bir ihtimalle o da ayrılacaktır. Çünkü bunca emek verdiği takımla şampiyonluk turu atmasına bile izin cverilmeyecekse o da gider planı, proğramı, ideali olan bir takımı alır ve onunla hayellerini gerçekleştirmek için emek verir.

Selçuk, Egemen, Burak, Umut v.s... Bu adamlara yönetim olarak eğer biz hak ettikleri, alın teri dökerek kazandıkları şampiyonluğu verebilseydik hiçbiri gitmezdi! Ama şuna inanıyorumki Sadri Şener bu oyuncuların gitmesi için herşeyi yaptı. İnsanların ruhundan anlamıyor, sadece herşeyi parayla değerlendirdiği için gelinen nokta ortada.Futbolcularda insan, etten kemikten yaratılmış...

Egemen'i kadro dışı bıraktık, Selçuk hasta olduğu bir maçta Serdar Bali tarafından bilerek oynamadı diye lig tv'de canlı yayında yorum yaptı. Sonra öğrendikki Selçuk harbiden hastaymış ve raporu varmış. Umut'a taraftarlar kaçırdığı gollerden sonra koro halinde küfürler etti. Ersun hocaya Trabzonspor resmi sitesinden taraftarların ettiği küfürlerin videosu yayınlandı ve orada saatlerce kaldı. Bunları yaşayan futbolcu, hoca bu takımda durur mu? Durmaz tabi onlarda durmadı zaten... Durursa da kendi çocuklarımızdan başkası durmaz. Bu da parayla olmaz zaten...

Trabzonsporluluk ne olursa olsun parayla pulla ölçülebilen bir kavram değildir. Trabzonspor'un şampiyon olduğu dönemlerde para bu zamankinden daha da azdı! Eğer herşey para olsaydı o dönemlerde asla şampiyon olmamamız gerekirdi...

Bir çoğumuz çalıştığımız işyerlerinde aldığımızdan daha fazlasını başka işyerlerinde alacakken, iş ortamımızı değiştirmeyiz... Neden? Çünkü dedikya hayatta herşey para değildir. Hangi işi yaparsanız yapın hayatta herşey para değildir. Para belki birçok şeyi satın alabilir ama asla ruhunuzu satın alamaz!

Açıkçası dediklerine katılmamak elde değil. Bu şekilde düşününce bana da mantıklı gelmeye başladı..Mustafa Akçay'ın da bu denli vizyonu olduğunu bilmiyordum...Şaşırdım...Bu gözle bakınca tabi ki 25-30 milyona satmak aptallık olur..Ama gerçekten verim alabilecek miyiz? Yani bu takım gerçekten uzun vadede bize fayda sağlayacak mı hala emin değilim izleyelim görelim bakalım..

memozcan
28.03.2013, 23:51
Harbiden ''olay'' çok basitmiş!

Bunu ilk başta düşünecekti yönetim. Yok bu takımın bu kadar başarılı olacağını biz düşünmemiştik derseler, hocaya da oyuncularada ayıp etmiş olurlar. Madem onlara güvenbmiyordunuz o zaman böyle bir projeyi yalandan yere ne diye devreye soktular? Demekki bu kulüpte her şey günübirlik gelişiyor. Plan, proğram diye birşey yok. Bu takım yarın kafaya oynarsa ne olacak? diye kafaya takan olmamış demektir...

adamlar daha ne yapsın.. 1461 potaya giremesin diye en çok gol atan oyuncusunu bile ligdeki rakibine sattılar.. burak yılmaz benzetmesi ve sürekli satışın dillendirilmesi suretiyle takımın havasını bozdular ama gene de engel olamadılar.. bu süreçte şahsen sadri başkanın her türlü şeyi denediğin düşünüyorum ama işe yaramadı.. kendisine başka çare bırakmadı çocuklar:)

matalar
29.03.2013, 00:23
bence 1. lige çıkmaktan feragat edilmeli.
kapasitesi olanlar a takıma alınmalı gelecek vaadedenler takımda kalmalı diğerlerinden gitmek isteyen olursa yol verilmeli.
tabi burda tek sorun mustafa hoca.1.lige çıkamazsa kesin gider.

olcay_61
29.03.2013, 08:40
bence 1. lige çıkmaktan feragat edilmeli.
kapasitesi olanlar a takıma alınmalı gelecek vaadedenler takımda kalmalı diğerlerinden gitmek isteyen olursa yol verilmeli.
tabi burda tek sorun mustafa hoca.1.lige çıkamazsa kesin gider.

kesinlikle katılıyorum, eğer insanlar bu süperlig katılım(takımı komple satacaklarını düşünmüyorum) satışına karşıysa tek çözümü budur. hakkından feragat edersin; yusuf, göksu, jebrin, ofoedu, gökhan vs 1-2 adam daha alırsın Trabzonspora ve geri kalanlardan talibi olanı satarsın. sil baştan yeni gençler eklersin oraya. başkada alternatifi yok bu işin

Adnan Özkan
29.03.2013, 10:24
Acaba birde olaya şuradan bakmak mı lazım? evet 1461 bizim gurur kaynağımız,heyecanımızı yansıtan bir futbol oynuyor ve potansiyeli yüksek.Peki sadece 1. ligde oynamak mıdır bu takımın amacı ve futbolcuların rüyası yoksa süper ligde oynamak mı? Buradaki futbolcuların hepsi süper lig rüyasını taşıyor.Bu takım satılmayıp (satılırsa kesinlikle şehirde kalmalı yani alacak şirket, kişi yada her neyse bu şehrin içinde olmalı) süper lige çıkmazsa başta Mustafa Hocamız olmak üzere ister istemez kaç tane değeri,futbolcuyu kaybederiz.Futbolcular başka takımlardan gelen iyi tekliflere göre gitmezlermi? bekleyin daha süreniz var o takımda iyice pişin derseler beklerler mi?Futbolcularımıza şimdiden göz dikmişler.A takıma çağırmak mümkün mü hepsini tabi ki hayır.Ancak süper lige çıkarıp şehrimizi 2 takımla temsil etmek iksi birbirleriyle oynarken gururlanmak ve keyifle maç izlemek.İstanbul takımları başta olmak üzere her takıma Trabzonda çift deplasman yaşatmak daha güzel değilmidir?
Benim kanaatim bu takım Trabzon ilinde yönetimi olan bir gruba yada yönetime devredilsin.2 takımla süper ligde micadele edelim.kanuni futbol takımımıza da aynı önem ve değeri verip onu yukarıya çekip değerlendirelim.

Adnan Özkan
29.03.2013, 10:26
Mustafa Hoca süper ligde bir takımı yönetmek,futbolcular süper ligde oynamak istiyorlar.Bir kaç iyi takviyeyle ligin tozunu atabileceklerini gösterdiler. Süper lige çıkarmamak takıma hocaya haksızlık mı olur? acaba satılmazsa yada sattırılmazsa dahamı çok şey kaybederiz?

ahamitokutan
29.03.2013, 10:28
takım amacından sapar da 1. lige çıkıp satılırsa olacak olanları size söyleyeyim.25 milyon gelir bizim hain yöneticiler o parayı bi güzel iç eder.seneye olmazsa maksimum sonraki seneye takım 2. lige düşer.sonrasında daha da aşağılara belki.olan bizim pilot takım projesine olur!

Adnan Özkan
29.03.2013, 10:31
1461 takımımızı çok iyi değerlendirecek miyiz acaba? çünkü daha şimdiden yabancı futbolcu ve tonla futbolcu adı geçiyor.Yönetim ellerinde bir transfer listesi olduğunu söylüyor.peki Jebrin,ofoedu dururken yabancı almaya,Yusuf,Mustafa,Emrullah,Göksu dururken genç yetenek aramaya gerek var mı? Korkum şu ki sezon sonunda sanki bunların bazılarını elimizde tutamayacağız ve arkalarından çok ağlayacağız.Eğer takım şehirde satılırsa bu şehirde kalırsa bu futbolcularda bizim elimizde kalır.2 takımda birbirinden yine futbolcu alır verir.Ammmaa dersenizki bu şehir 2 takımı kaldıramaz o başka.O da bizim eşekliğimiz olur!

Adnan Özkan
29.03.2013, 10:35
1461 deki futbolculardan en az 5 tanesi A takıma alınmalı ki her futbolcuda şu kanaat oluşmalı;evet bu takım Trabzonspora gitmek için bir ve en son basamaktır.Hem cazibesi artar hemde kıymeti.Eğer futbolcular bu izlenimi ve güveni görmezlerse ne yazıkki bu pilot uygulama çok fazla yaşamadan kendini bitirir.

Berke6198
29.03.2013, 10:41
Ben artık bu yönetimden her şeyi bekliyorum. Klübün oyuncusunu, teknik direktörün haberi olmadan, en önemlisi satılan oyuncunun haberi olmadan başka bir kulübe gönderilmesi satışların en büyüğüydü...

Artık her türlü hareketi bekleyebiliriz, hiç bir şey sürpriz olmaz.

Travelair
29.03.2013, 10:46
Şenol hocanın önemli bir tespiti var: Şimdi de 1461'i bize rakip yapmaya çalışıyorlar

Peki biz 1461'i satıp (Satma da değil, o kadar masraf yapılan bir yeri devrettirmeye çalışanlar var) onlar da süperlige çıkarsa pilot takımken araya sokulmaya çalışılan fitneler ne hale gelir bir düşünün

1461'in görevi bellidir. Trabzonspor'a futbolcu yetiştirmek. Yani altyapının devamı. Olmaz süperlig kulüplerine giderler diyorsunuz. O halde altyapılardan da giderler. Tutmasını bileceksiniz. Onun için de irade, yönetim lazım! Bizim eksiğimiz orda

Yetişen futbolcularımız ihtiyacımıza göre Trabzonspor'a çıkartılır her sene milyonlarca euromuz cebimizde kalır. Hani deniyor ya "Her sene temettü ödemeyeceğiz, muazzam bir iş başardık". Ona akılları yetiyor da buna yetmiyor, acaba neden?

Jebrin, Ofoedu'nun Trabzonspor futbolcuları olduğu görüşüne katılmıyorum. Ama süperligde oynayabilirler, haklarıdır. Parasını verir alırlar, böylece 1461 kendi yağıyla da kavrulmuş oluyor, daha ne istiyoruz?

1461'in satılması kimlere yarar?

Menejerlere yarar. Uyuz futbolcu satıp milyon euroları götürmeye devam ederler.

Kendi takımlarını batırıp 1461'e sulanan Trabzon kulüplerine yarar. Alıp onu da heba ederler.

Seçimde oy isteyenlere yarar. Devredersin Trabzon'da nüfuslu kimselere, onlar da gelir seçimde seni destekler seni başkan yaparlar

Kimlere zarar?

Trabzonspor'a zarar. Her sene dünya masraf yapıp hüsran yaşarlar
Altyapı oyuncuları kaybolup gider
Genç ve yetenekli futbolculara imkan tanımazsınız, başka takımlara giderler
Taraftara zarar. Her sene bir sistem kurulsun, takım kulüp yükselsin, şampiyon olalım diye beklerken her sene küçülen kulübün taraftarı olurlar

ahamitokutan
29.03.2013, 11:13
Şenol hocanın önemli bir tespiti var: Şimdi de 1461'i bize rakip yapmaya çalışıyorlar

Peki biz 1461'i satıp (Satma da değil, o kadar masraf yapılan bir yeri devrettirmeye çalışanlar var) onlar da süperlige çıkarsa pilot takımken araya sokulmaya çalışılan fitneler ne hale gelir bir düşünün

1461'in görevi bellidir. Trabzonspor'a futbolcu yetiştirmek. Yani altyapının devamı. Olmaz süperlig kulüplerine giderler diyorsunuz. O halde altyapılardan da giderler. Tutmasını bileceksiniz. Onun için de idare, yönetim lazım! Bizim eksiğimiz orda

Yetişen futbolcularımız ihtiyacımıza göre Trabzonspor'a çıkartılır her sene milyonlarca euromuz cebimizde kalır. Hani deniyor ya "Her sene temettü ödemeyeceğiz, muazzam bir iş başardık". Ona akılları yetiyor da buna yetmiyor, acaba neden?

Jebrin, Ofoedu'nun Trabzonspor futbolcuları olduğu görüşüne katılmıyorum. Ama süperligde oynayabilirler, haklarıdır. Parasını verir alırlar, böylece 1461 kendi yağıyla da kavrulmuş oluyor, daha ne istiyoruz?

1461'in satılması kimlere yarar?

Menejerlere yarar. Uyuz futbolcu satıp milyon euroları götürmeye devam ederler.

Kendi takımlarını batırıp 1461'e sulanan Trabzon kulüplerine yarar. Alıp onu da heba ederler.

Seçimde oy isteyenlere yarar. Devredersin Trabzon'da nüfuslu kimselere, onlar da gelir seçimde seni destekler seni başkan yaparlar

Kimlere zarar?

Trabzonspor'a zarar. Her sene dünya masraf yapıp hüsran yaşarlar
Altyapı oyuncuları kaybolup gider
Genç ve yetenekli futbolculara imkan tanımazsınız, başka takımlara giderler
Taraftara zarar. Her sene bir sistem kurulsun, takım kulüp yükselsin, şampiyon olalım diye beklerken her sene küçülen kulübün taraftarı olurlar

aynen ben de böyle düşünüyorum.ama bu kulüp taraftarınsa ,ki ben öyle biliyorum en azından,bunlara bi şekilde tepkisini koyar engel olur.olamazsa kuluüp taraftarın değil belli zümrelerin elinde bir oyuncaktır demektir.

Taner Gündoğdu
29.03.2013, 11:40
satılınca tüm sıkıntılar çözülecek miymiş?

farzedelim satıldı ve bu takım süper lige çıktı, bize karşı alacakları ilk mağlubiyette dedikodular ayyuka çıkmayacak mı? insanların ağzı torba değil ki büzesin! bu takım adını Trabzonspor'un pilot takımı olarak duyurduğuna göre artık bunu değiştiremezsin! 1.ligde kalacak ve Trabzonspor'a oyuncu yetiştirecek. dallandırıp budaklandırmaya gerek yok.

ama menejerler para yiyemeyecek ya, menejerlerle ortaklığı olanlar para yiyemeyecek ya o yüzden bu takım satılmalı!!!

Meriç Kurt
29.03.2013, 13:58
Gerek kalmadı takımı satmalarına yine Hisse satmışlar.Takımın geleceği satılmış,1461 satılsa ne olacak.

Travelair
29.03.2013, 14:13
Temel kumarhaneye gitmiş, bir makinaya yapışmış.
Git gel, Dursun sonunda dayanamamış:

- Temel, takıldın kaldın bir makinaya, gel bak başka makinalar da var
- Dursun öyle bir makina buldum ki. Parayı atıyorum, kolayı kazanıyorum. Parayı atıyorum, kolayı kazanıyorum... Hadi git, şansımı kaçırma

Travelair
29.03.2013, 16:55
Bu arada Yusuf Erdoğan ile ilgili sıkıntı büyüyebilir. Bilindiği gibi futbolcunun menejeri ile yönetim kanlı bıçaklı

Tarık Talsık
29.03.2013, 16:58
Süper ligde çıkmas taraftarıyım Trabzonsporlu birini başına geçirerek, el altından bize futbolcu yetiştirmeye devam niteliğinde süper lig tecrübesi alacak gençler mükemmel olur.

RaşitCan
29.03.2013, 20:16
Dünyada Türkiye neyse Türkiyede de Trabzon odur 1...
Türkiyede başarılar , kahramanlıklar cezasız kalmaz 2....

Bera B.
29.03.2013, 20:27
Satın anasını satayım satın. Buldunuz ya bir işe yarayan 'şey' hemen satın. Bu kadar kafasız bir yönetim biçimi daha da görmedim ben. Ne biçim borca harca girdiyseniz artık.

Bera B.
29.03.2013, 20:29
İnşallah bundan sonra peş peşe mağlubiyetler alırız ne diyeyim. Bunların elinden ancak böyle kurtulur bu takım ve bizim takım.

Mustafa ÖZDEMİR
30.03.2013, 10:05
yazıktır harcanan emeklere.o takımın süper ligdeki gelirleri daha büyük olur...

serdar
30.03.2013, 11:44
Gercekten su takim süperlige ciksin diyenleri anlayamiyorum... Sikecilere, Federasyona ve Medyaya nasil bi koz verecegimize görmüyorlarmi? Neler olabilecegini, ne oyunlar oynanabilecegini düsünemiyorlarmi? Bu takimin bize oldugu ligde kalip Futbolcu yetistirecek, kurulus nedeni o ve bize en yararli öyle olur... Satilsa zarar, devredilse zarar, superlige ciksa zarar...

61_Hasan_69
30.03.2013, 12:34
bu takım süper lige çıksın diyen taraftarların şu yönetimden kafa olarak hiç bir farkı yok açık ve net

Hasan YAYLI
30.03.2013, 12:59
1461 Trabzon için daha 3. ligde oynarken ne dedik,Trabzonspor için oyuncu yetiştiren pilot takım hüviyetinde olacak...Altyapıdan çıkıp A takımda kendine yer bulamayan oyuncularımızın pişmesi için bir futbol ocağı...Buna nerden karar verdik,kendi altyapı ve ilçe takımlarında yetişmiş değerlerimizi biraz daha tecrübelendikten sonra takıma geri almak istediğimizde onlara biçilen astronomik fiyatlar...Bu fiyatları ödemek herzaman sıkıntı...

Sonra ne oldu bu takım doğru bir ideal uğruna yola çıktığı için başarılı oldu,sırayla üst liglere tırmanmaya başladı...Bundan dolayı çok mutluyuz,geleceğimizden ümitliyiz artık...Bu yükseliş gidebildiği yere kadar gitmeli ki takımımıza çok daha faydalı olabilsin...Yalnız önemli bir noktaya gelmiş durumdayız,bu takımın gidebileceği son noktadayız artık...Bunu görmeliyiz süper lige bu takımın bünyemizde iken çıkamayacağını kabul etmeliyiz,üst lige çıkış için konulan şart 1461 Trabzon'un kuruluşuna ve bugüne gelmesine sebep olan hocasından futbolcusuna kadar herkesin düşüncesine terstir...

Mustafa hoca ben bu takımı şampiyon yapıcam diyor...Bizde büyük mutluluk yaşarız,alınlarından öperiz hepsini ama üst lige çıkmasını isteyemeyiz...Hakkından feragat edip görevini yapmaya devam etmesini beklemeliyiz...

Bu takımın,hocanın emekleri ne olacak peki boşa mı gidecek...Tabi ki hayır,senin işini görecek oyuncuları bir kere A takıma almak zorundasın,yetersiz gördüğün oyuncuları ise süper ligden isteyen takımlara satabilir yada kiralayabilirsin...Bunun kararını yönetim ve hocalar oturup konuşur,bir karara varırlar...Sonra 1461 in yeniden yapılanması gerekli olacak,burda da Mustafa hoca yine görev başına geçip,listesini hazırlayacak ve yönetime sunacak..Eksiksiz bu listede ki oyuncular transfer edilecek...Edilecek ki bu çark sürekli dönsün...Hakettiğimiz aydınlık günleri tekrardan yaşamaya başlayalım...

Şimdi ileri görüşü kısık insanların çıkıp,bu projeyi bir çırpıda çöpe atmasına izin veremeyiz...

uzungöllü
30.03.2013, 13:43
bu takım süper lige çıksın diyen taraftarların şu yönetimden kafa olarak hiç bir farkı yok açık ve net

neden? mustafa hoca süper lig için yetersiz mi? bu ligi hak etmiyor mu? oyuncular süper ligi hak etmiyor mu?

Trabzon dışına çıkmadan satılması taraftarıyım... Süper ligde muhakkak yer edinecektir bu takım...

61_Hasan_69
30.03.2013, 14:31
neden? mustafa hoca süper lig için yetersiz mi? bu ligi hak etmiyor mu? oyuncular süper ligi hak etmiyor mu?

Trabzon dışına çıkmadan satılması taraftarıyım... Süper ligde muhakkak yer edinecektir bu takım...

Arkadaş niye anlamıyosunuz ya bu yeterlilik yada yetersizlikle alakası yok. Bu takım çıktı ve satıldı diyelim. Satılmadan önce sen yusufu falanda aldın oradan tamam buraya kadar güzel. Almadığın oyuncular olacak orada tabi sonuçta hepsini alamazsın. Örneğin Mehmet Sıddık müthiş bi çıkış yakaladı orada. Fırtına estiriyor ligde tabi 1461 artık senin takımın olmadıgı için hadi arkadaş sen bize gel diyemezsin adama bonservis ödemek zorundasın. Yönetim sana bedavaya vermicek topçusunu herhalde . Sonra fb , gs , bjk gelicek senden daha fazla para verip alıcak adamları. Bunumu istiyosunuz ?

ibrahim
30.03.2013, 14:42
Colmanın satılması konusunda ortalığı ayağa kaldırıp transferini engelleyecek, Eneramo transferini bozacak kadar etkili olan taraftar, 1461'in satılması konusunda baskı yapıp tüm kadroyu teknik heyeti ile beraber komple A kazandırmayı neden düşünmüyor anlamıyorum arkadaş...

uzungöllü
30.03.2013, 15:01
Arkadaş niye anlamıyosunuz ya bu yeterlilik yada yetersizlikle alakası yok. Bu takım çıktı ve satıldı diyelim. Satılmadan önce sen yusufu falanda aldın oradan tamam buraya kadar güzel. Almadığın oyuncular olacak orada tabi sonuçta hepsini alamazsın. Örneğin Mehmet Sıddık müthiş bi çıkış yakaladı orada. Fırtına estiriyor ligde tabi 1461 artık senin takımın olmadıgı için hadi arkadaş sen bize gel diyemezsin adama bonservis ödemek zorundasın. Yönetim sana bedavaya vermicek topçusunu herhalde . Sonra fb , gs , bjk gelicek senden daha fazla para verip alıcak adamları. Bunumu istiyosunuz ?

asıl sen beni anlamadın arkadaşım... Trabzon dahilinde birine,kuruma ve buradan kopmayacak şekilde satılabiliri kastettim ben.

resmi olarak tamamen farklı iki takım ama özünde gene aynı takımlar olacak... şahsi fikrim budur...

sonuçta ikimizin de hedefi Trabzonspor'umuzun başarısı!!!

61_Hasan_69
30.03.2013, 15:03
asıl sen beni anlamadın arkadaşım... Trabzon dahilinde birine,kuruma ve buradan kopmayacak şekilde satılabiliri kastettim ben.

resmi olarak tamamen farklı iki takım ama özünde gene aynı takımlar olacak... şahsi fikrim budur...

sonuçta ikimizin de hedefi Trabzonspor'umuzun başarısı!!!

Öyle bişe olursa bu takımı kabul etmiyorlar süper lige. Trabzonspordan tamamen ayrılcak eğer satılırsa