PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vekil mi?

EMiRHAN61
25.03.2013, 16:01
Habere istinaden bir yorumum olacak uygun görülür mü görülmez mi bilmem.
http://www.zaguda.net/haber/trabzonspor/trabzonsporlular-meclise-giriyorlar/11832.html

Trabzonsporun "hakkını savunmak" adına çıkarılacak bağımsız milletvekili adaylarının hiçbirine oy vermeyi düşünmüyorum.Oyların bağımsız adaylara dağılıp , meclisteki barajı geçen parti sayısının düşmesi sadece iktidara yarar.Böylece aynı oyu alarak daha çok vekil çıkarabilecekler . Şuan bizi mağdur edenlerin zaten en çok istediği şey bağımsız adaylara yönelen bir kitle haline gelmemiz.Bağımsız adaylar seçilmelerine yetecekleri oydan 2 kat da oy alsalar tek kişilik temsil gücü elde eder. Aynı miktarda oy bir siyasi partiye gidip 3 vekil çıkarabilirken , o sayıda oyu bir bağımsız adaya oy verirsiniz. Onu seçtirirsiniz. Siz bir vekil çıkarırken iktidar daha fazla vekil çıkarır... Kime yarar???

Trabzonsporun mağduriyeti , Trabzonda futboldan öte bazı projelere zemin hazırlanması için kullanılıyor. Dikkat.

Furkan Özdem
25.03.2013, 16:11
Parti kurulmayacak sonucta birkac aday cikarilacak. Amac diger partilerden daha fazla vekil cikarmak degil sonucta. Amac yalnizca Trabzonsporun hakkini savunacak, gundemde tutacak vekil cikarmak. Varsin 2 vekil fazla cikarsin partiler. Biz amacimiza ulasirsak bunun ne onemi var ki? 1 kisi sokabilirsek 549 milletvekili her halukarda bizle alakasiz olacak zaten..

Mehdi
25.03.2013, 16:14
Bağımsız adaylık konusunda teklife açığım.Bana uyar :rolleyes:

EMiRHAN61
25.03.2013, 16:20
Varsin 2 vekil fazla cikarsin partiler. Biz amacimiza ulasirsak bunun ne onemi var ki? 1 kisi sokabilirsek 549 milletvekili her halukarda bizle alakasiz olacak zaten..
Özerklik isteyen 2 vekil fazla olursa? Dil , bayrak , başkent değişsin diyen 2 vekil fazla olursa?
Ben olayın daha geniş görülmesini istiyorum herhangi partiye karşı düşmanlık yahut sempatizanlık tavsiye etmek değil esas gayem. Toplum mühendisliği yapıyorlar. İstedikleri sonuca ulaşmaları için meşru ortamı sağlayacak her türlü mağduriyeti kendileri oluşturuyorlar.

Ben bağımsız aday çıkarmayı doğru bulmuyorum. Vekil çıkaracak kadar çoğunluğu olan bir organizasyon olur ise , mevcut partilerin vekil listesini değiştirmek için baskı yapılması daha doğru olacaktır.

yeşilova61
25.03.2013, 16:21
bağımsız vekıl cıkarmamız sart meclısdekılerın yuzune vuracak sıkeyı.. cıkıp kursude ayarı vercek adam lazım bıze!!sonuna kadar desteklıyorum ve aday olursa benım ve aılemın oyu ona..elde var 5..

Adem Erdoğan
25.03.2013, 16:21
Süper fikirmiş. Biz bunu daha önceden nasıl düşünemedik ? Hayret.

EMiRHAN61
25.03.2013, 16:23
Trabzon Türkiye değildir sözündeki tehlikeyi göremiyor musunuz?

EMiRHAN61
25.03.2013, 16:25
bağımsız vekıl cıkarmamız sart meclısdekılerın yuzune vuracak sıkeyı.. cıkıp kursude ayarı vercek adam lazım bıze!!sonuna kadar desteklıyorum ve aday olursa benım ve aılemın oyu ona..elde var 5..

Meclistekilere biz oy verdik. Suratlarına çarpılacak birşey varsa yine çarparız. Lakin kitlesel bir hareketle oy verdiğimiz partilerin vekil listelerini değiştirebiliyormuyuz? Kendimizi kandırıyoruz. Yarın birilerine tanınacak bazı hakları , ya işte bakın size de yaradı diye bahane edecekler.

ozturk
25.03.2013, 16:35
Bağımsız vekil seçilebilecek sayıya ulaşamayacağından sorun yok..
İlk ayrışmalar aday belirleme sürecinde yaşanır. İş her taraftar grubunun kendi adayını çıkarmasına kadar gidebilir.

EMiRHAN61
25.03.2013, 16:38
Bağımsız vekil seçilebilecek sayıya ulaşamayacağından sorun yok..
İlk ayrışmalar aday belirleme sürecinde yaşanır. İş her taraftar grubunun kendi adayını çıkarmasına kadar gidebilir.

Zaten vekil çıkaramazsak daha büyük avantaj veririz iktidara. misal atıyorum 100 oy lazım çıkarabilmek için. 99 oy aldın seçilemedin. Senin 99 oyun boşa gidiyor.Bir başka parti 50 oyla vekil çıkarabiliyor. Bunları görmek lazım. Barajı geçemeyen her seçmen hareketi iktidara fayda sağlar

Helvacı61
bu başlığı açıp oraya birde olumsuz yorum yazan arkadaş kendini çok akıllı sanıyor. neyseki millet artık bu ucuz hesaplara kanmıyor .en azından kendimizi ifade ederiz diyeceğine güya vatan millet edebiyatı. sen önce ayaklar altına alınan haysiyetini koru.önce kendi kimliğine sahip çık

Furkan Özdem
Özerklik isteyen 2 vekil fazla olursa? Dil , bayrak , başkent değişsin diyen 2 vekil fazla olursa?
Ben olayın daha geniş görülmesini istiyorum herhangi partiye karşı düşmanlık yahut sempatizanlık tavsiye etmek değil esas gayem. Toplum mühendisliği yapıyorlar. İstedikleri sonuca ulaşmaları için meşru ortamı sağlayacak her türlü mağduriyeti kendileri oluşturuyorlar.

Ben bağımsız aday çıkarmayı doğru bulmuyorum. Vekil çıkaracak kadar çoğunluğu olan bir organizasyon olur ise , mevcut partilerin vekil listesini değiştirmek için baskı yapılması daha doğru olacaktır.

Ben olaya soyle bakiyorum. Aday cikmazsa beni temsil etmeyen 550 kisi olacak. Cikarsa beni temsil eden biri veya birileri olacak. Şu durumda dil, bayrak degissin diyen biz olsak da olacak olmasak da. Ayrica kbakmayin ama digerleri de temiz degil ki. Bir takimin hukuksuzca bu hale dusmesine goz yuman, gucunu adaletsizlik icin kullanan vekil bozuntulari digerleri de. Ki sadece kucuk bir ornek bu. Bizle alakali diye bunu dedim. Partiler vekil listelerini istedigi kadar degistirsin sonucta basindaki adam ne derse ona uyacaklar.

Bu mvekili olayi amacindan saparsa diyorsaniz o konuda evet dikkatli olunmali. Aday gosterilecek kisiler akilda suphe birakmamali.

Ancak suna eminim bu girisim gerceklesmezse hicbir partiye oy vermeyecegim. Vicdanim rahat olacak en azindan...

S.ÖZKAN
25.03.2013, 16:39
1-Eğer bağımsız aday olmazsa ben ve benim gibi bir çok TS li boş oy atmak zorunda kalacak ve bu yine bizim hakkımızı dümdüz eden yani mecliste grubu bulunan partilere yarayacak

2-Mecliste bulunan siyasi partilerin listelerini değiştirmek hiç bir işe yaramaz çünkü orada sadece genel başkanların sözü geçer istedikleri olur o yüzden partilerin m.vekilleri yada diğer üyelerinin hiç bir hükmü yoktur.

3-Vekil yada bağım belediye başkanı seçtitrmeyi başaramazsak bile bu oylar sırf tepki göstermek adına önemlidir.Örnek isterseniz imzama bakın.

4-Ben TS nin ve TS lilerin hakkını hiçe sayan partilerin hepsine yani başta akp olmak üzere chp ve mhp ye tepkiliyim

5-Vekilden önce bağımsız belediye başkanı seçmek şu an daha önemli

S.ÖZKAN
25.03.2013, 16:43
Trabzonspor luların ortak tepkisi yani bağımsız vekil ve bağımsız belediye başkanı çıkartma isteği sadece ŞİKE DAVA sında olan haksızlıklara bir tepkidir.İşe vatan millet ve siyasi mesajlar katarak bu haklı tepkiyi engelleme isteği şarklı kurnazlığıdır yemezler.

EMiRHAN61
25.03.2013, 16:49
Geçenlerde Trabzon ve Trabzonspor üzerinden Türkiyeyi federe yapılara bölmek isteyenlerin uyguladığı politikaları "komplo teorisi" şeklinde sınıflandıracağınız şekilde paylaşmıştım. Polemik oluşturmak ve gündem hazırlamak , zemin hazırlamak adına internette Trabzon Türkiye değildir şeklinde paylaşılan yazıların da bu amaca hizmet ettiğini düşünüyorum.
https://twitter.com/search?q=%23TrabzonNotTurkey&src=hash

Bu da daha önce yazmışolduğum gönderilerden biri ;

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1918967049&postcount=20870

EMiRHAN61
25.03.2013, 16:52
Tabi nevruzda teröristbaşı posterlerinin gölgesi altında şarkı söyleyenlerle aynı düşünceye sahip olan bazı renkdaşlarımın benle aynı kaygıları taşımamasını da anlayışla karşılıyorum. Seçilecek aday ne kadar bizden olursa olsun proje bizim projemiz değil , biz lehimize adım attığımızı sanarken aslında birilerinin bizden atmamızı beklediği ve buna göre bi sistem kurduğu hareketi yerine getiriyoruz. Oltaya takılan yemin maksadı balığı beslemek değildir.

Helvacı61
25.03.2013, 16:52
bu başlığı açıp suyu bulandıran arkadaş kendi şunu bilmeli ki biz oyumuzu hiçbir şartta mevcut partilere vermeyecektik. asla vermeyeceğiz..ideolojik olarak herkese saygım var ve benimde bir ideolojim var...benim en büyük ideolojim..dürüstluk,onurlu ve adaletli olmaktır..kendine saygısı olmayan birinin her tarafı ideoloji olsa ne olur.

Furkan Özdem
25.03.2013, 16:58
Durumu bu kadar derinlestirmek anlamsiz. Anlamsiz olmakla birlikte zararli. Hakli ve etkili bir girisim nasil baltalanir? İste boyle komplo teorileriyle...

Helvacı61
25.03.2013, 16:59
emirhan olayı siyasete taşıma bu adalet yoksunu seni beni yok sayan partilrlemi kurtaracaksın vatanı sen olayın vehametini anlayamamışsın benim haysitemi ,değerimi yok sayanlarmı memleket kurtaracak

EMiRHAN61
25.03.2013, 17:00
Vekil çıkarmak isteyenlerin haklı bi kaygısı var ve dile getiriyorlar. Benim de haklı kaygılarım var dile getiriyorum. İmanın şartı değilim. Bana inanmak bana uymak zorunda değil kimse

Hüseyin Başoğlu
25.03.2013, 17:02
Söz konusu Trabzonspor olduğunda onu savunup koruyacak biri olsun ben oy veririm...Diğer türlü bu adam para kaçırırmı dolandırırmı vs. tarzı şeyleri zaten diğerleride yapıyor oyüzden ortada bir kaygım yok....Çıksınlar vericem oyumu hertürlü....Bu aqduğumun partilerin hiçbirine vermem oy...

EMiRHAN61
25.03.2013, 17:04
Ben oy yönlendirmesi yapmıyorum , derdimi bir anlayabilseniz...

Trabzon Türkiye değildir türü bir zihniyet şehri felakete götürür. Aksine Trabzon Türkiyenin ta kendisidir diyebilmeli.

Hüseyin Başoğlu
25.03.2013, 17:07
Trabzon şuan Türkiye değil.....Edilen laf genel açıdan yanlış ama bugünki duruma göre doğru.....

Örselendik Ötekileştirildik Herşeyimizi Çaldılar Her Allahın Günü Farklı Yerden Vuruyorlar Rezil Etmeye çalışıyorlar Her gün hakkını yiyorlar....Kısacası kimliksizleştiriliyoruz....O yüzden bugün için gayet doğru bir cümle...

EMiRHAN61
25.03.2013, 17:10
Trabzon şuan Türkiye değil.....Edilen laf genel açıdan yanlış ama bugünki duruma göre doğru.....

Örselendik Ötekileştirildik Herşeyimizi Çaldılar Her Allahın Günü Farklı Yerden Vuruyorlar Rezil Etmeye çalışıyorlar Her gün hakkını yiyorlar....Kısacası kimliksizleştiriliyoruz....O yüzden bugün için gayet doğru bir cümle...

Bu yoruma imza atarım. Evet ama bu mağduriyetleri bilinçli bir şekilde yapıyorlar. Yapıyorlar ki bu düşünce halka yerleşsin. Ben de bunu isteyenlere inat , Trabzon Türkiyenin ta kendisidir diyorum. Türkiye de kimliksizleştiriliyor. Türkiyede de genel anlamda adaletsizlik had safhada. Bu açıdan bakarsak da Trabzon Türkiyenin ta kendisidir.

S.ÖZKAN
25.03.2013, 17:19
Bağımsız vekil ve belediye başkanı TS lilerin Şike Davasında uğradıkları haksızlığa tepki amacını taşımaktadır.Bu haklı tepkiyi sempatizanı oldukları siyasi partiye menfaat sağlamak adına vatan millet sakarya yada çeşitli siyasi argümanlar kullanarak baltalamaya çalışmak tek kelime ile tatlı su kunazlığıdır.

Anıl C
25.03.2013, 17:19
Bağımsız milletvekili ile bu iş olmaz.
2-3 kişi nerde, kime karşı hakkımızı savunacak.
Kur partini
Kazan Trabzondaki çoğu milletvekili kontenjanını.
Gir meclise
Bak o zaman nasıl öttürüyoruz borumuzu
Ama bu da zor.
Çünkü çoğu insanımız çıkarsız iş yapmadığından ancak sporla ilgilenen kesim oy verir.
Tabi başkaları da onların aklını çelmezse...

Hüseyin Başoğlu
25.03.2013, 17:24
Bu yoruma imza atarım. Evet ama bu mağduriyetleri bilinçli bir şekilde yapıyorlar. Yapıyorlar ki bu düşünce halka yerleşsin. Ben de bunu isteyenlere inat , Trabzon Türkiyenin ta kendisidir diyorum. Türkiye de kimliksizleştiriliyor. Türkiyede de genel anlamda adaletsizlik had safhada. Bu açıdan bakarsak da Trabzon Türkiyenin ta kendisidir.

Türkiye kimliksizleştirilmiyor...Aksine Türkiye belkide siyasi manada altın çağını yaşıyor...Ve Trabzona yapılanlar sadece siyasi manada kalmıyor toplumsal olarakda destek görüyor....Dolayısıyla bu yolda yanlızız ve ötekiyiz....

EMiRHAN61
25.03.2013, 17:25
Bağımsız vekil ve belediye başkanı TS lilerin Şike Davasında uğradıkları haksızlığa tepki amacını taşımaktadır.Bu haklı tepkiyi sempatizanı oldukları siyasi partiye menfaat sağlamak adına vatan millet sakarya yada çeşitli siyasi argümanlar kullanarak baltalamaya çalışmak tek kelime ile tatlı su kunazlığıdır.

Seçme ve seçilme hakkı herkes içindir. Herkes kendini temsil eden insanı seçer. Bunda bir gariplik yok. Keşke belediyecilik ve millet vekilliği demeç vermekle yerine getirilebilen bir "meslek" olsa. . .Öyle olsa Trabzonda herkesin Trabzonu ve klübü temsil edebilceğine şüphem yok . Daha klübe başkan , hadi başkanı geçtim yönetici çıkaramıyoruz aramızdan.

Hüseyin Başoğlu
25.03.2013, 17:27
Bağımsız milletvekili ile bu iş olmaz.
2-3 kişi nerde, kime karşı hakkımızı savunacak.
Kur partini
Kazan Trabzondaki çoğu milletvekili kontenjanını.
Gir meclise
Bak o zaman nasıl öttürüyoruz borumuzu
Ama bu da zor.
Çünkü çoğu insanımız çıkarsız iş yapmadığından ancak sporla ilgilenen kesim oy verir.
Tabi başkaları da onların aklını çelmezse...

Parti kurarsan Ülke genelinde yüzde 10 oy almadan milletvekili çıkartamazsın....Bu işi yapıcaksan mecbursun bağımsız milletvekili ile yapmaya...Trabzondan 3 milletvekili çıkıyor....3 bağımsız adayla ve güzel bir bölge çalışmasıyla Trabzondan herhangi bir siyasi parti milletvekili çıkaramaz...Ayriyetten İstanbuldada 3 seçim bölgesi var yine aynı şekilde herbirinden 1 bağımsız milletvekili çıkartılabilir bunun gibi çalışmaları karadenizde Trabzonluların çoğunlukta olduğu yerlerdede yapabilirsin...Ne kadar çıkartırsan okadar büyük tepki koymuş olursun..BDP nin 20 milletvekili war ve iktidarın şuan anayasa çıakrtmak için nasıl yarandıkları ortada...

EMiRHAN61
25.03.2013, 17:27
Türkiye kimliksizleştirilmiyor...Aksine Türkiye belkide siyasi manada altın çağını yaşıyor...Ve Trabzona yapılanlar sadece siyasi manada kalmıyor toplumsal olarakda destek görüyor....Dolayısıyla bu yolda yanlızız ve ötekiyiz....

Siyasi kısmı tartışılır. Ben halen toplumun içinde bulunduğu psikoloji durumunun daha önemli olduğunu vurgulamanın gerekli olduğunu düşünüyorum. Psikoloji , toplumun olaylar karşısında gösterdiği tutumu , ve bakış açısını etkileyen en önemli unsur. Bu yüzden operasyonlar psikolojik. Bu yüzden Trabzon Türkiye değildir düşüncesi tehlikelidir.

Fatih
25.03.2013, 17:28
Çıkarılacak bağımsızlar özerklik istemeyecek ya Trabzon'un ve Trabzonspor'un hakkını savunacak.Şu süreçte kürsüye çıkıp Trabzonspor'un haksızlığa uğradığını dile getiren hatta bunun için soru önergesi veren milletvekili var mı? YOK.Bağımsız aday biraz ütopik olsa da Trabzonsporluların bir şekilde siyasi düzene tepki vermesini sağlayacaktır.Ha aday çıkmadı ben hiçbirine oy vermeyeceğim boş atacağım kimin kime verdiği konusu seçim sonuçlarında nasılsa belli olur.

EMiRHAN61
25.03.2013, 17:32
Çıkarılacak bağımsızlar özerklik istemeyecek ya Trabzon'un ve Trabzonspor'un hakkını savunacak.Şu süreçte kürsüye çıkıp Trabzonspor'un haksızlığa uğradığını dile getiren hatta bunun için soru önergesi veren milletvekili var mı? YOK.Bağımsız aday biraz ütopik olsa da Trabzonsporluların bir şekilde siyasi düzene tepki vermesini sağlayacaktır.Ha aday çıkmadı ben hiçbirine oy vermeyeceğim boş atacağım kimin kime verdiği konusu seçim sonuçlarında nasılsa belli olur.

Çıkacak vekiller özerklik isteyecek demedim ki. Ola ki çıkaramadık , Trabzon seçmeninin oyu zaten havaya gidecek. Ola ki çıkarabildik. Neticede daha önceki seçimlerde belirli partilere gitmiş oylar bağımsız adaylara yöneldiğinden parti oranları etkilenecek. Ülke siyasetinin de rengini değiştirebilir. Allah aşkına arkadaşlar iyi günde kötü günde avni aker kaç maç ful çekti. Gerçekten Trabzonspor'lu herkesin bağımsız adaylara Trabzonspora çıktığı kadar sahip çıkar mı dersiniz?

Anıl C
25.03.2013, 17:32
Parti kurarsan Ülke genelinde yüzde 10 oy almadan milletvekili çıkartamazsın....Bu işi yapıcaksan mecbursun bağımsız milletvekili ile yapmaya...Trabzondan 3 milletvekili çıkıyor....3 bağımsız adayla ve güzel bir bölge çalışmasıyla Trabzondan herhangi bir siyasi parti milletvekili çıkaramaz...Ayriyetten İstanbuldada 3 seçim bölgesi var yine aynı şekilde herbirinden 1 bağımsız milletvekili çıkartılabilir bunun gibi çalışmaları karadenizde Trabzonluların çoğunlukta olduğu yerlerdede yapabilirsin...Ne kadar çıkartırsan okadar büyük tepki koymuş olursun..BDP nin 20 milletvekili war ve iktidarın şuan anayasa çıakrtmak için nasıl yarandıkları ortada...

peki bağımsızların seçildikten sonra parti kurma hakkı var mı?

S.ÖZKAN
25.03.2013, 17:33
Seçme ve seçilme hakkı herkes içindir. Herkes kendini temsil eden insanı seçer. Bunda bir gariplik yok. Keşke belediyecilik ve millet vekilliği demeç vermekle yerine getirilebilen bir "meslek" olsa. . .Öyle olsa Trabzonda herkesin Trabzonu ve klübü temsil edebilceğine şüphem yok . Daha klübe başkan , hadi başkanı geçtim yönetici çıkaramıyoruz aramızdan.

Ne yapalım bizi adam yerine koymayan hakkımızı hırsıza peşkeş çekenlere oy mu verelim.

S.ÖZKAN
25.03.2013, 17:35
Bu başlığın açılmasında TS çıkarının düşünüldüğüne inanmıyorum.Çeşitli siyasi argümanlarla haklı tepkimiz baltalanmaya çalışılıyor.En azından suyu bulandırma amacı taşıyor

Fatih
25.03.2013, 17:37
Çıkacak vekiller özerklik isteyecek demedim ki. Ola ki çıkaramadık , Trabzon seçmeninin oyu zaten havaya gidecek. Ola ki çıkarabildik. Neticede daha önceki seçimlerde belirli partilere gitmiş oylar bağımsız adaylara yöneldiğinden parti oranları etkilenecek. Ülke siyasetinin de rengini değiştirebilir. Allah aşkına arkadaşlar iyi günde kötü günde avni aker kaç maç ful çekti. Gerçekten Trabzonspor'lu herkesin bağımsız adaylara Trabzonspora çıktığı kadar sahip çıkar mı dersiniz?

Ülke siyaseti zerre umrumda değil be Emirhan seni de anlıyorum ama maalesef öyle.

EMiRHAN61
25.03.2013, 17:38
Ne yapalım bizi adam yerine koymayan hakkımızı hırsıza peşkeş çekenlere oy mu verelim.

İsteyen oy versin isteyen vermesin isteyen boykot etsin bu kişisel görüştür ben bişey diyemem bu konuda. Muhalefetim masum görünen tehlikeye , Trabzon Türkiye değildir söylemine. Sosyal medyada ortaya atılan bir taş bu kanımca. Ortadoğuda , kuzey afrikada , kimin ortaya attığı belli olmayan sloganlarla halk kendi liderlerini sokakta infaz eder hale geldi.

Bazıları Barcelonacılık oynuyor. Belki ortak siyasi görüşü paylaştıklarından, belki de dışlanmışlığın verdiği tepkiden. Ama ben bu sözü çok tehlikeli buluyorum

Hüseyin Başoğlu
25.03.2013, 17:39
peki bağımsızların seçildikten sonra parti kurma hakkı var mı?

Parti kuramaz az kişiyle olmaz o iş ama mecliste grup oluştururlar...

Furkan Özdem
25.03.2013, 17:42
Siyasi kısmı tartışılır. Ben halen toplumun içinde bulunduğu psikoloji durumunun daha önemli olduğunu vurgulamanın gerekli olduğunu düşünüyorum. Psikoloji , toplumun olaylar karşısında gösterdiği tutumu , ve bakış açısını etkileyen en önemli unsur. Bu yüzden operasyonlar psikolojik. Bu yüzden Trabzon Türkiye değildir düşüncesi tehlikelidir.

Ne operasyonu? Hadi hukumet boyle bir seye itiyor bizi desek o da degil. Mecliste ne kadar vekil varsa haksizligin yaninda durdu. Boyle bir durymda takimini savunmak icin vekil cikarmaya karar vermek nasil bir operasyonun sonucu olabilir? Aslinda basit bir mesele ancak biraz daha zorlasaniz "illuminati trabzonspor vekil cikarirsa ulkeyi bolebiliriz " diye dusundu sonucunu cikaracaksiniz.

Mevzu gorundugu gibidir. Duruma gore teoriler uretmek, cikarimlar yapmak anlamsiz.

Haksizliga ugradik ve "kulup taraftari olarak" secimde adaylar cikaracagiz. Tek amac da bu olacak. Bu kadar basit.

EMiRHAN61
25.03.2013, 17:51
Hükümet değil hükümetten öte. Sinoplu ve sadece isim benzerliğinden dolayı bir katile Laz deniyor. Bu bile bilinçaltı operasyonudur bu bile algı yönetimidir. İlluminati denen şeyi de sulandırdılar. Onu bile hafife alıyorsanız diyecek bişeyim yok ne diyim.

EMiRHAN61
25.03.2013, 17:52
Parti kuramaz az kişiyle olmaz o iş ama mecliste grup oluştururlar...

Kurulu bir partiye geçebilir diye biliyorum yanlış olmasın. Misal Rahmetli Muhsin Başkan bağımsız vekildi ve seçilince BBP ye geçmişti. Parti kurmakla ilgili bilgim yok ama mevcut partiye geçebilceği konusunda örnek bdpliler ve Muhsin Yazıcıoğlu olabilir

Furkan Özdem
25.03.2013, 18:02
Hükümet değil hükümetten öte. Sinoplu ve sadece isim benzerliğinden dolayı bir katile Laz deniyor. Bu bile bilinçaltı operasyonudur bu bile algı yönetimidir. İlluminati denen şeyi de sulandırdılar. Onu bile hafife alıyorsanız diyecek bişeyim yok ne diyim.

Hafife alma degil olayi gereksiz buyutmenizden bahsediyorum. Evet dediginize katiliyorum. Verdiginiz ornek gibi bircok bilincalti operasyonu oluyor, olacak da. Ancak bu oyle bir durum degil.

Şimdi aday cikarilacak. Elbette bazi gucler bunu kullanmak isteyebilir. Elbette isi baska boyutlara tasimak isteyenler olabilir. Fakat sirf boyle bir tehlike var diye ise yarayabilecek, cok onemli bir girisimden vaz mi gecilsin? Boyle bir ihtimal var diye adaylar, secmenler "bu oyunlara kesin kanarlar kanabiliriz" yaklasimiyla secmen destek vermesin mi?

Amaca ulasilip meclise girmek. Yetkiyi etkili kullanmak varken bazi kaygilarla bu surece destek vermemek pek mantikli degil.

Badaloğlu
25.03.2013, 18:07

Emirhan, bu kadar dert etmene gerek yok kardeşim. Olaya düz mantıkla bak yeter. Trabzonspor'un hakkını gasp eden mevcut siyasi partilere oy vermiyoruz. Ayırım yapmadan, hiçbirine oy YOK! Hepsi bu kadar...

Trabzonspor'lu olduğuna emin olduğumuz birini meclise sokmak, herhangi bir siyasi partinin 50 tane vekil çıkarmasından daha fazla ses getirecektir. Helede bunu Trabzon'da başarabilirsek o zaman bu organizasyon çok daha etkili ses getirecektir. Bırak Türkiye'yi dünyada ses getirecektir...

Bu olaya kim sahip çıkar, kim çıkmaz bunu zaman gösterecek. Ama bildiğim birşey var, o da mevcut partilere asla oy veremeyeceğimdir. Yeterki bağımsız adaylarımız çıksın. Kendi adıma ve ailemle birlikte bağımsız adaya oy vereceğim kesindir. Başka türlü bu ülkede oy kullanmayacağım, kullandırtmayacağım...

Sende olayın altını üstünü sorgulayacağına çıkacak bağımsız adaya destek ol yeter... Bizim tek partimiz var o da Trabzonspor. Kendi adıma gerisini tanımıyorum... Partizanlığa gerek yok...

EMiRHAN61
25.03.2013, 18:11
Elbette bazi gucler bunu kullanmak isteyebilir. Elbette isi baska boyutlara tasimak isteyenler olabilir.
Gördüğüm tehlike , bağımsız adaylarımızın seçilmesiyle düzene uyması değil. Beni yanlış anlıyorsunuz. Bizim sesimizi duyuracak bir temsilci seçilmesi zaten seçimin ve siyasetin esas kuralı. Fikirsel ayrılık fiili ayrılığın ilk adımı. Küsmeden kopmadan "birilerine" benzemeden olmalı. Ayrılıkçı ve aykırı fikirlerle bu yola girilmemeli.

S.ÖZKAN
25.03.2013, 18:25
Şu an arkadaşlarımız Tarabya da işlerini güçlerini bırakmışlar ve mhp ve chp nin desteğiyle akp nin bize yaşattığı ve yaşatmaya devam ettiği haksızlığa tepki gösteriyorlar gel gör ki forumda birileri kalkmış bize bu haksızlığı yaşatanların değirmenine su taşıyor.Pes doğrusu

EMiRHAN61
25.03.2013, 18:28
Bu söylediğiniz benim görüşlerimin yanlış olduğunun göstergesi değildir. Bu bi ölçüt değil. Şuan orada olamayan tek insanlar burada yazan insanlar değil.

S.ÖZKAN
Şike davasında başta iktidar partisi ve rte olmak üzere gerek futbolun içinden gerekse dışından ülkenin bütün egemen güçleri tarafından Trabzonspor ve Trabzonspor luların haklarının dümdüz edildiği onurlarının kırıldığını ve bu saldırının hala devam ettiğini ortalama zekaya sahip bünyesinde ahlak zerresi bulunan her normal insan idrak edebilir.

Ülkemizin içinde bulunduğu ahlak ve adalet erezyonu göz önüne alındığında sözüm ona her gün çeşitli vesilelerle insanlık doğruluk demokrasi ve adalet nutukları atan ama bu değerlerden nasip alamamış insancıkların çeşitli çıkar ve getirilerden vazgeçip salt doğruyu savunmalarını beklemek hayalcilikten başka bir şey olmazdı.Bilakis onlar kendilerine yakışanı yapıp güçlü ama haksız olanın yanında saf tutarak yani çıkarlarının yanında saf tutarak gerçek kimliklerini tekrar bizlerin gözleri önüne serdiler.

Ama beni asıl şaşırtan bu ülkede ötekileştirme sindirme hakkının gaspı yok sayılma horlanma aşağılanma ile Trabzonspor un ismi artık mazlumlar listesinin ilk sırasına yazıldığı halde ve dünya yüzeyinde diktatörlükler ve sapık inanç sistemleri dışında kalan bütün siyasi sistemler ,dini inançlar ve insan haklarının en kutsal değerleri olan adalet ve eşitlik kavramlarının mevzu çıkar ve oy olunca yok sayıldığı bu ülkede Trabzonspor lu olduğunu belirterek bu cürümü işleyen genel başkanlarını ve siyasi görüşlerini temize çıkartmak için çırpınanlardır.Bu insanlara tek bir sözüm var size sadece acıyorum.

Önceliği sadece TRABZONSPOR olanlar var oldukça biz karşımızda kim olursa olsun adalet mücadelemizden geri adım atmayacağız.

TS lilerin meclise göndereceği vekiller bu ülkenin birliğini de bağımsızlığınıda ve bu ülkedde ki adaletide şuan orada olanlardan daha fazla savunurlar.

Veysel
Mhp ve Chp mi ? ? ? ? ?

Tapatalk

S.ÖZKAN
25.03.2013, 18:34
Neymiş efendim düzen partilerine baskı yapalım bizim istediğimiz adayları listelerine alsınlarmış.Alsalar ne olacak genel başkanları otur diyecek oturacaklar kal diyecek kalkacaklar.Örnek isterseniz Faruk Özak karşınızda.

EMiRHAN61
25.03.2013, 18:35
Siyaset sadece sandıktan ibaret değil. Aday adayları var bunlar belirlenince temayül yoklamaları var. Siyasetin bu safhalarını partilerin insiyatifine bırakırsanız Trabzondan aziz yıldırım aday olur belediyeyide alır vekilliği de alır kupanı da alır.

S.ÖZKAN
25.03.2013, 18:36
Biz haklı tepkimizi göstereceğiz bağımsız vekil adayıda çıkaracağız bağımsız belediye başkan adayıda çıkaracağız.Vermeyen siyasetspor lulara sözüm 'Sizinle yola çıkmadı ki siz döndünüz diye dönelim.

Bu haklı tepkiyi baltalamak için uğraşanlar ancak suyu bulandırırsınız boşuna bizi siyasi argümanlarla tavlamaya çalışmayın.Gerçek TS liler şikecilerin koruyucusu partilere oy moy vermeyecekler.

EMiRHAN61
25.03.2013, 18:38
Sen her partinin listesine partilere rağmen bir vekil sokabiliyor musun , o zaman güçlüsün

S.ÖZKAN
25.03.2013, 18:39
Ya hakkınızı gasp edip hırsızı kollayan siyasilere karşı dimdik durup hakkınızı söke söke alacaksınız yada boynunuzu büküp adalet dileneceksiniz tercih sizin

EMiRHAN61
25.03.2013, 18:41
İnanan kimse Allah’tan başka kimseden korkmaz ve başkasından hiçbir şey beklemez. ( şeyh abdulkadiri geylani )

ben şuan kim aday olur kimde uzlaşılır bilemiyorum o yüzden tepkim bağımsız vekil çıkarmayadeğil bu kararı almaya yol açan fikrin türkiye değiliz anlayışıyla aynı tabana oturmasına olan şüpheye

S.ÖZKAN
25.03.2013, 18:44
Türkiye de hiç bir parti de hiç bir vekil genel başkanlarının sözünden çıkamaz.Şike davasının başında adaleti savunan Bülent Arınç bile sus pus oldu bir daha böyle şeyler söylemiyeceğim dedi ve söylediklerini yuttu, Trabzon lu vekiller ya şikecilere çalıştı yada koltuk sevdası ile sus pus oldu.Ne anlatıyorsunuz hala

S.ÖZKAN
25.03.2013, 18:46
İnanan kimse Allah’tan başka kimseden korkmaz ve başkasından hiçbir şey beklemez. ( şeyh abdulkadiri geylani )

ben şuan kim aday olur kimde uzlaşılır bilemiyorum o yüzden tepkim bağımsız vekil çıkarmayadeğil bu kararı almaya yol açan fikrin türkiye değiliz anlayışıyla aynı tabana oturmasına olan şüpheye

Emin ol ki bizim göndereceğimiz vekil bırakın Türkiye nin bölünmesini istemeyi bunları isteyenlerle en önde mücadele eder.Ve bu ülkede adalet ve hak arama adına dönüm noktası olacak işler yapar.

EMiRHAN61
25.03.2013, 18:47
Pardon ama böyle bişey hatırlattığımı nerden çıkardınız ?

Dediğim şu ki sen bi siyasi partiye , benim istediğim vekil budur diyip kendi ismini kabul ettirebiliyorsann güçlüsün...

NEŞAT BAŞOĞLU
25.03.2013, 18:47
Siyaset sadece sandıktan ibaret değil. Aday adayları var bunlar belirlenince temayül yoklamaları var. Siyasetin bu safhalarını partilerin insiyatifine bırakırsanız Trabzondan aziz yıldırım aday olur belediyeyide alır vekilliği de alır kupanı da alır.

Hassasiyetini anlıyorum ama biz trabzon türkiyenin t sidir dedikçe adamlar bizi çok güzel oynatıyor, ben kendi adıma söylim şu ana kadar her seçimde mh. ye verdim oyumu ama yeter biraz da biz kendimizi düşünelim koyun değiliz ...

EMiRHAN61
25.03.2013, 18:51
Yahu beni niye anlamıyor kimse , Ben vekiller bölücü olcak bölücülükten konuşacak demiyorum. Halka yansımasını görmüyormusunuz

https://twitter.com/khuseyin1970/status/316212515547803648

https://twitter.com/BarbarosOzcan/status/316209121122734081

Tehlikenin farkındamısınız ?

Muhalif
25.03.2013, 20:06
Taraftar gurupları birleşip bir aday çıkaramazlar zaten, bunu daha önce de söylemiştim. Ama ben bulunduğum bölgede TS amblemi çıkartması yapıştıracağım oy pusulasına. Ha Ts adına bir aday olsa da ona veririm. Benim boşa giden oyumdan kim ne kadar faydalanır, kim ne milletvekili çıkarır bilemem. Bugüne kadar ilk oy kullandığım sene oy verdiğim parti meclise girmişti. Ondan sonra oy verdiklerim hiç meclise giremediler zaten. Öyle de boşa böyle de boşa. Trabzonspor'un hakkını yiyen bu sistem her zaman böyleydi zaten. Trabzon'un T si, Türkiye'nin T si de olmasın varsın bir süre Trabzon'suz gündem olsun siyasette. Zaten Diyarbakır'a karşı Bursa öne çıkarıldı işte. Biz de bu işlere pek bulaşmadan Trabzonspor'un hakkını arayalım. Trabzonspor'un hakkını almasına ön ayak olacaksa bağımsız vekil işini destekliyorum. Ha 1 vekile karşılık tüm meclis tasvip etmediğim fikirdeki vekillerden oluşsa da umrumda değil. Önce Trabzonspor diyeceksin :)

ardasa61
25.03.2013, 20:21
Habere istinaden bir yorumum olacak uygun görülür mü görülmez mi bilmem.
http://www.zaguda.net/haber/trabzonspor/trabzonsporlular-meclise-giriyorlar/11832.html

Trabzonsporun "hakkını savunmak" adına çıkarılacak bağımsız milletvekili adaylarının hiçbirine oy vermeyi düşünmüyorum.Oyların bağımsız adaylara dağılıp , meclisteki barajı geçen parti sayısının düşmesi sadece iktidara yarar.Böylece aynı oyu alarak daha çok vekil çıkarabilecekler . Şuan bizi mağdur edenlerin zaten en çok istediği şey bağımsız adaylara yönelen bir kitle haline gelmemiz.Bağımsız adaylar seçilmelerine yetecekleri oydan 2 kat da oy alsalar tek kişilik temsil gücü elde eder. Aynı miktarda oy bir siyasi partiye gidip 3 vekil çıkarabilirken , o sayıda oyu bir bağımsız adaya oy verirsiniz. Onu seçtirirsiniz. Siz bir vekil çıkarırken iktidar daha fazla vekil çıkarır... Kime yarar???

Trabzonsporun mağduriyeti , Trabzonda futboldan öte bazı projelere zemin hazırlanması için kullanılıyor. Dikkat.

Demokrasinin anlamının başkalarını seçtirmemek değil, kendi hakkını savunacak adayları seçmek olduğunu anlayamamış bu iğrenç tavırdan tiksiniyorum.

Daha iğrenç olan ise son tümcede bu vekil çıkarma girişiminde bulunanları daha büyük bir organizasyonun bir parçası gibi göstererek bel altı vurmak.

Tebrikler :alkış::alkış::alkış:

EMiRHAN61
25.03.2013, 20:57
Demokrasinin anlamının başkalarını seçtirmemek değil, kendi hakkını savunacak adayları seçmek olduğunu anlayamamış bu iğrenç tavırdan tiksiniyorum.

Daha iğrenç olan ise son tümcede bu vekil çıkarma girişiminde bulunanları daha büyük bir organizasyonun bir parçası gibi göstererek bel altı vurmak.

Tebrikler :alkış::alkış::alkış:

İlk gördüğün mesaja göre yorum yapıp kendine alkış tutmak yerine tüm mesajlarımı okusaydın tam tersini savunduğumu zaten görürdün. Bu konuda zaten benim daha çok şey söylemek haddime değil beni anlayanlar yazdığım kadarıyla da anlayacaklardır. İyi akşamlar.

Nytre
25.03.2013, 22:36
bagimsiz ts adayi secilse de secilmese de bpyle bir aday olay yaratmasa bile "gundem yaratacak" ve sike olayini gundemde tutacaktir...!!!!
diyelim ki secildi ...
gururumuz olur sesimiz olur...
dunyada tek olur ve neler yapabilecegimizin kaniti olur...
diger yorum ve dusuncelerin olma ihtimali zayif...

Cağaloğlu
25.03.2013, 22:51
Yahu beni niye anlamıyor kimse , Ben vekiller bölücü olcak bölücülükten konuşacak demiyorum. Halka yansımasını görmüyormusunuz

https://twitter.com/khuseyin1970/status/316212515547803648

https://twitter.com/BarbarosOzcan/status/316209121122734081

Tehlikenin farkındamısınız ?

ya arkadaş neyin peşindesin sen ne tehlikesinden bahsediyorsun?

attığın linkleri iyi incele burada vatanı bölecez özerklik istiyoruz mesajınımı alıyorsun sen?

millet burada trabzonsporun hakkını savunuyor veya en azından savunmaya çalışacak birilerini mecliste görmek istiyor.

sizlerde bu düşünce özgürlüğü olmadığı sürece bu faruk özaklar müstahak size.

Full HD
25.03.2013, 22:57
Kimse kusura bakmasin ama gelecek secimlerde gene 61% olur ve bizler yalniz internetin basinda oturup kizariz.Inanmayan inanmasin ama insanlar cok tembel ve iki lira icin oturmayi ve susmayi tercih eder.

Saygilar

Cağaloğlu
25.03.2013, 23:11
Kimse kusura bakmasin ama gelecek secimlerde gene 61% olur ve bizler yalniz internetin basinda oturup kizariz.Inanmayan inanmasin ama insanlar cok tembel ve iki lira icin oturmayi ve susmayi tercih eder.

Saygilar

%100 katılıyorum