PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Târihe Düşülen Notlar

TekfurÇayır 61
21.03.2013, 13:22
Bu başlık altında bu yıl içinde yaşanacak olaylar hakkında tahminlerimizi yapalım.

Benim tahminim şöyle;

Geliştirdiğim ve gelişmelere göre güncelleştirdiğim bir teorim vardı, ilk önce onu kısaca yazayım...

İktidar, süreç oy kaybı olarak kendilerine dönmesin diye zaman kazanmak istedi. Bu nedenle UEFA'yı kararı açıklamayı ertelemeye iknâ etti. Kazanılan zamanı, şikebahçelileri şike soruşturmasının iktidarın şikebahçeye yönelik bir girişimi olmadığına, RTE'nin koyu bir şikebahçeli olduğuna, şikebahçeye kötülük etmeyeceğine iknâ etmek amacıyla kullandılar ve kullanıyorlar. Ayrıca elde edilen zamanı, şikebahçenin gerçekten şike yaptığı düşüncesinin hazmedilmesi için kullandılar ve kullanıyorlar.

Bundan sonra olacaklar için tahminim:

UEFA ve Yargıtay kısa süre arayla kararlarını açıklayacaklar, hangisi daha önce açıklar kestiremiyorum fakat bu UEFA ile anlaşmalı olacaktır. Yâni Şenes Erzik vâsıtası ile "UEFA kararını şimdi açıklasın." mesajı gönderilecektir.

Yargıtay'ın mahkeme kararlarını onayacağını, UEFA'nın, TFF'nin almış olduğu kurumlar ve şahısları ayırma, şikenin sahaya yansıyıp yansımadığına bakma kararlarını reddedeceğini düşünüyorum. UEFA'nın bunları kabullenmesi bana imkansız geliyor.

Bunların ertesinde Demirören federasyonunun misyonu tamamlanacak, yerine yeni bir federasyon gelecek. Yeni TFF, UEFA direktifleri ve Yargıtay kararı doğrultusunda yeniden düzenleme yapıp şikebahçeyi şikeci ilân edecektir.

Düşme olur mu kestiremiyorum, büyük ihtimalle puan silme gibi bir cezâ daha büyük ihtimal görünüyor.

Bunun böyle olması âdil olup olmamaları, şikebahçeyi sevip sevmemeleri ile alâkalı değil, işin üzerinin örtülemeyecek olmasıyla alâkalı. Şimdiye kadar olanlar süreci uzatmış olmaktan ibâret.

Bu yazdıklarım sâdece tahmin. Umarım çok daha iyisi olur.

Bu son mesajım olduğu için konu dışı bir de not eklemek istiyorum, taraftarın Trabzonspor üzerinden her türlü siyâsi girişimini - parti kurma, bağımsız aday çıkarma - son derece yanlış buluyorum. Taraftarın tutumu siyâsetin futboldan - spordan - elini çekmesi yönünde olmalı.

TekfurÇayır 61
21.03.2013, 13:25
Tahminlerime ek: Sadri başkana "Kupa sizin, tansiyonun artmaması için bu sene üst sıralara oynamayın." denildi. Sadri başkan bu sebeple verimli olamayacak transferler yaptı, Şenol hoca ile - Şenol hocanın durumdan haberi yoktu, olsaydı kabullenmezdi - araları bu sebeple iyice açıldı. Fakat takımın moral motivasyon durumunu doğru değerlendiremeyen başkan, takımın düşme potasına girebileceğini düşünemedi.

Gordon Freeman
21.03.2013, 13:46
Çok inanmak isterdim ama bana daha çok iyi temenniler gibi geldi.
Bu ülkeden trabzona hayır beklemiyorum ben artık.

Samet Demir
21.03.2013, 20:28
Siyaseti futboldan ayıramadığımız için futbolu siyasete sokmaya çalışıyoruz.

Ozan Yazıcı
21.03.2013, 20:37
Ben yaklaşık olarak Tekfur Çayır gibi düşünüyorum bu konuda..

artvints
21.03.2013, 21:24
geciken adalet adalet değildirden yola çıkarak, artık bu yapının sonu gelmiştir.bundan sonra ne yapacaklarının önemi yok.bu sürecin sonunda, bu adamların kar öncelikli davrandıklarını anlamış olmamız lazım.şimdi önemli olan bizim ne yapacağımız.bize yakışan şekilde klübümüzü yeniden mi yapılandıracağız yoksa bu adamların keyfini mi bekleyeceğiz?

Ali Bektaş
21.03.2013, 21:26
Şikeciler küme müme düşmez belki - puan alırlar. Kupa bize gelir gelirkende şu hava yaratılır "UEFA zaten fenere taktı haksız yere şike yaptıklarına hükmetti istemeyerek kupayı Trabzonspora vermek zorundayız yoksa Türk futboluna altından kalkamıyacağımız bir ceza verecekler. Şikebahçede Türk futbolu için herşeye katlanırız zira biz Türk futbolunun en büyük yapı taşıyız, temeliyiz, herkez bilsinki tertemiziz kupa bizim için önemli değil Trabzonspora hamam parası olsun anlamına gelen bir ortam oluştururlar.Tüm medyada hadi beleşe kupa sahibi oldunuz alın başınıza çalın mealinden şeyler günlerce yazılır çizilir. Gaza gelen bizden bazılarıda yaw yoksa kupayı almasakmı böyle şaibeli bir kupa mert karadeniz insanına yakışmaz sonra nasıl olsa tekrar şampiyon oluruz gibi saçma sapan düşüncelere kapılıp demeçler verir "

Samet GÜVEN
21.03.2013, 21:58
Şike konusundaki tahminlerin iyimserlik sınırını biraz geçmiş sanki. İnşallah diyebilirim sadece. Fakat ' ek ' olarak söylediklerine katılmam imkansız.

Başlığı ilk okuduğumda hararetli bir şekilde girdim. Ve ilk aklımdan geçeni yazacağım.

Tarihe düşülmesi gereken en önemli not; iki büyük kalleşliğin bu dönemde bu yönetenler tarafından yapılmasıdır.

1- Şikeciliğin,hırsızlığın, arsızlığın legal hale getirilip, üstüne üstük mağdura müebbet vermeye çalışılması.
2- Kardeşimi,yeğenimi,dostumu,arkadaşımı vuranların karşıma dikilip zafer naraları atmaları.

RaşitCan
21.03.2013, 23:09
Kupayı Trabzona kesilikle biranöce vermeliler artı bu şikebahçe kesinlikle puan silmeyle yetinilmemeli direkt düşürülmeli öyle yağma yok , bu tarfatarı bu kadar zor durumda bıraktılar Trabzonspor ne hale düştü onların yüzünden bide sadece puan silecekler onunla ancak 3 yaşındaki çocuğu kandırabilirler..

TS-FAN
21.03.2013, 23:12
Başbakan-Platini görüşmesinde olayın seyri belirlenmiş ve rotadan şaşmadan devam edilmektedir.
Malesef..