PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor'un Bağımsız Milletvekili Olur mu ?

U.Sadıkoğlu
17.03.2013, 23:29
Türkiye'de artık futbol deyince aklımıza ilk gelen şey siyaset olduğu için mevzunun siyasete girdiğini düşünmüyorum en başından söylüyorum lütfen konuyu dallandırıp budaklandıracak yorumlar yapmayın mevzuyu farklı yerlere çekmeyin..

Trabzonspor'un ve bizlerin canı yakıldı malum süreçte ve bu malum süreçte normal Milletvekillerini , siyasileri geçtim , Trabzon'lu , Trabzonspor'lu bildiğimiz insanlar bile saflarını belli edemediler.. Sebebi çok basit aslında..

Bu süreçte siyasi parti liderlerinin değil tarafsız kalmak etliye sütlüye karışmamak , aksine birilerinin yani bu birilerinden kastın tamamen kendi menfaatleri doğrultusunda olduğunu hepimiz şaşırmadan izledik :)

Neler olduğunu birazcık hatırlayalım istedim:

“Bana ’Fenerbahçe taraftarısın’ diyorsun, Fenerbahçe’nin kongre üyesiyim. Taraftar olmanın ötesindeyim. Ben bu konuda konuşamam. Konuştuğum zaman yanlış olur. Ama benim ilkeler üzerinden biliyorsunuz Sayın Platini’ye de söyledim, UEFA’nın buradaki kongresinde yaptığım konuşma var. Bize göre ki, ben demokrasilerde bunu savunuyorum.

“Tüzel kişileri cezalandırdığınız zaman, bu tüzel kişiliğe gönül veren binlerce, milyonlarca insanı cezalandırıyorsunuz. Bu tüzel kişilikte yetkiyi almış suçu işleyenler varsa onlar cezalandırılsın”

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan

.....

" Aziz Yıldırım’a milletvekilliği adaylığı teklifini ilk kez duyuyorum. Kendisini ziyaret ettim, uğradığı haksızlık nedeniyle geçmiş olsun dedim."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

....

Mazileri yüzyılı aşan kulüplerimizin muhatap oldukları sancılı süreçten çıkmaları ve gerçeklerin berrak bir biçimde ortaya çıkarılması milletimizin en büyük beklentisi haline gelmiştir. Ayrıca suçu sübut bulmamış kimselerin yargısız infaz girişimleriyle hedef haline getirilmeleri konuyu daha da çıkmaza sokacaktır. Nitekim gizli yürütülmesi gereken adli ve idari soruşturma safahatının tamamlanmamış olmasına rağmen, bazı futbol kulüplerinin, sporcuların ve yöneticilerin peşinen suçlu gösterilmesi [/B]doğru, adil, hukuki ve insani[/B] olmamıştır.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

Bunların örneklerinin çoğaltılabileceğini hepimiz biliyoruz, resimli videolu bir sürü görüntü mevcut :) :)

Her neyse konuya dönelim.. Trabzonspor'un uğramış olduğu bu haksızlığa birileri dur diyecekse bunun yine " Taraftar " olduğunu bu sürecin başında anlamalıydık.. Uyutulduk içeriden dışarıdan kandırıldık..

Olay çok basit.. Bir aday göstersek.. Sadece " Trabzonspor " için çalışacak bir aday.. En azından Hz. İbrahim'in ateşini söndürmeye bir damla su ile giden karıncanın dediği gibi " SAFIMIZ BELLİ OLSUN " :)

Fikirlerinizi bekliyorum...

hodlu
17.03.2013, 23:31
Neden olmasın öyle bir olur ki hemde dünyaya ders olur...........

Ali YİĞİT
17.03.2013, 23:46
Trabzon'da bişeyler bağımsız olmaz. Bağımsız olursa eğer beslenemez,nemalanamaz bişeylerden. O yüzden zor

Kadir Aydın
17.03.2013, 23:47
Güzel fikir de bagimsiz olarak girdigi yerde sonradan birilerine baglanmasin? :)

CAFER ÖZER
17.03.2013, 23:48
Bu fikri ilk ortaya atanlardan birisiyim
Ta şike olayları çıkıp kanun değişikliği yapıldığında
Trabzon'da bağımsız vekil diye çırpınanlardanım
Kesinlikle Trabzon'da bağımsız vekil adayı gösterip
Trabzonspor'un haklarını koruyacak 1-2 vekil meclise gönderilmeli
Bu konuda gönüllü 200-300 kişilik ekip seçip köy köy ev ev Trabzon'u gezip yapılan pislikleri anlatmalıyız
Eğer bir partiye kızıp öbür partiye oy verdiği de ters tepiyor
Yıllarını siyasete vermiş yıllarca parti yöneticiliği yapmış birisi olarak diyorumki
Kesinlikle insanların seçebileceği partiler üstü kişileri çıkartıp ağzı laf yapan kişileri çıkartıp
1 tane vekil bile seçtirirsek olay olur
İktidar partisine oy vermeyip muhalefetten bir partiye fazla vekil çıkarttırmak kesinlikle mantıklı olmaz
Zaten oy vermeyi hiçbirisi haketmiyor diyelimki
İktidar 2 vekil kaybetti muhalefet kazandı
Kalıbımı basarımki iktidar kötü idi biz kazandık derler
Trabzonspor'un adını bile anmazlar
Trabzonsporlular istesin Türkiye'den her ilden bağımsız aday gösterir
Bağımsız aday olmak çok zor değil
Bu konu ciddi ciddi eke alınmalı bunun için toplantılar yapıp değerlendirmeliyiz
Trabzon'da 2 tane bağımsız vekil seçilsin
Yada meclise bile giremeyecek bir parti 1.yapılsın
İktidar muhalefet törenle kupamızı vermese namerdim
Ben gönüllü olarak bu işte Er olarak çalışmaya varım
Ağzımda laf yapar

Fatih
17.03.2013, 23:50
Keşke ilk oy verenlerden biri olurum.

Fatih Özkan
17.03.2013, 23:52
Adam gibi bir aday çıksın, samimiyetini ispat etsin oy vermez isem şerefsizim!

Adem Erdoğan
17.03.2013, 23:54
İstanbulda hr bölgeden 1er tane adaylık koysa rahat girer meclse 1 tanesi.

DEEP BLUE
17.03.2013, 23:55
Yıllardır bu forumdayım. Burada yapılmış en heyecan verici girişim Trabzonspor Partisi fikriydi... Neden gündemden düştü bilmiyorum.

Bağımsız aday düşüncesini destekliyorum. Benim oy verdiğim parti zaten binde beşi geçemiyor... Ülkenin her yanında belirleyin adayları, yüklenelim... Biz Trabzonspor'un askeriyiz...

oflukaan
17.03.2013, 23:59
yahu bir başkan çıkartamıyoruz 50 bin tane kata kulli dönüyor millet vekili nasıl çıkartıcaz :D

faysal
18.03.2013, 00:01
İstanbulda hr bölgeden 1er tane adaylık koysa rahat girer meclse 1 tanesi.

bencede çok destek görür bu olay :)

Burçin Aydoğdu
18.03.2013, 00:13
Bir değil birden çok bağımsız bile çıkar Hatta camia birlik içinde hareket etse İstanbul'dan bir bağımsız Trabzonspor milletvekili çıkarabilir.

Tüm ülkede AKP rüzgarları eserken Trabzonspor'a yapılan haksızlıktan ötürü Trabzon belediye seçiminde oylar CHP'ye verilebildiğine göre bu güç var demektir. Partiler salt Trabzonspor'u değil insanların "adalet" ihtiyacını bile partiler üstü bir hale getirdiler.

Kader KORELİ
18.03.2013, 00:22
Trabzonlu seçmene soruyoruz, vekilin Faruk Nafız Özak ne yapar?

28 Haziran 2011'den beri TBMM 24. dönem Trabzon Milletvekili.

Genel Kurul Konuşmaları: 0

İlk İmza Sahibi Olduğu Kanun Teklifleri: 0
İmzası Bulunan Kanun Teklifleri: 1

Sahibi Olduğu Sözlü Soru Önergeleri: 0
Sahibi Olduğu Yazılı Soru Önergeleri: 0

İlk İmza Sahibi Olduğu Genel Görüşme Önergeleri: 0
İmzası Bulunan Genel Görüşme Önergeleri: 0

İlk İmza Sahibi Olduğu Meclis Soruşturma Önergeleri: 0
İmzası Bulunan Meclis Soruşturma Önergeleri: 0

İlk İmza Sahibi Olduğu Meclis Araştırma Önergeleri: 0
İmzası Bulunan Meclis Araştırma Önergeleri: 0

İlk İmza Sahibi Olduğu Gensoru Önergeleri: 0
İmzası Bulunan Gensoru Önergeleri: 0

https://www.facebook.com/KaradenizBeyinFirtinasi

Ali Bektaş
18.03.2013, 00:24
Bu projenin gerçekleşebilmesi için çokca örnek verilen bdp örneğinde olduğu gibi halkın siyasilere bir tepkisinin olması gerekir. Trabzonda böyle bir tepki varmı ? Dışarıdan göründüğü kadarıyla yok

Kader KORELİ
18.03.2013, 00:26
Aydın Bıyıkoğlu ve Safiye Seymenoğlu'nun da istatistikleri buna benzer, onları da yarın sayfada paylaşacam.

Başlığa uyduğu için paylaşayım dedim. Vekili seçmekle olmuyor, bir de takip etmek lazım, verdiğin oyunun hakkını araman lazım, öyle düşünüyorum. Şu tabloya bakılırsa milletvekillerimizin yarısının hiçbir şey yaptıkları yok, diğerleri de az buçuk idare ediyor, biri zaten bakan olmasından dolayı daha aktif mecburen.

U.Sadıkoğlu
18.03.2013, 01:25
Konu havada kalacaksa şu anda bile boşuna tartışıyoruz neler yapabiliriz öncelikle bunları sıralayalım ve forumun kemik tayfasından bir yardım eli isteyelim :)

ozturk
18.03.2013, 08:14
İmkansız bence.

Birlik olamayız biz..

Travelair
18.03.2013, 08:25
Biz seçeriz de öyle delikanlı kaldı mı bilmiyorum. Gıklarını çıkaramayıp seçim vakti gelince yalandan yere yanımızda görünenleri saymıyorum

S.ÖZKAN
18.03.2013, 08:38
Olmalı.Hem bağımsız milletvekili hem bağımsız belediye başkanı olmalı.

sarman61
18.03.2013, 09:00
Gerçekçi olsak daha güzel olmaz. Gücümüzü daha gerçekçi şeylere karşı kullanalım.

U.Sadıkoğlu
18.03.2013, 09:22
Gerçekçi olsak daha güzel olmaz. Gücümüzü daha gerçekçi şeylere karşı kullanalım.

Bu bahsettiğimiz olay sanal gerçeklik mi ? :)

blackmar61
18.03.2013, 11:25
olurmu olmazmı bilmiyorum ama kesinlikle olmalı benşahsen oy pusulasına TS amblemi yapıştırıp atacağım

alper*
18.03.2013, 11:30
3 Temmuz'dan sonra oyumu, dünya görüşüme uygun ancak meclise girme imkanı olmayan bir partiye vermeyi kararlaştırmıştım.
Eğer bahsettiğiniz gibi biri çıkarsa bulunduğum yerde oyumu elbette böyle birine veririm.
Ama spor hayatın binlerce dalından sadece biri. Böyle bir iddia ile ortaya çıkan olacağını sanmıyorum.

zeki gursoy
18.03.2013, 11:46
ne berbat bi tablo kardeşim bu....
şaka bi yana insan utanır bu tabloya bakıp...
işi gücü Trabzonluların tepkisini apsolbe etmek..

Trabzonlu seçmene soruyoruz, vekilin Faruk Nafız Özak ne yapar?

28 Haziran 2011'den beri TBMM 24. dönem Trabzon Milletvekili.

Genel Kurul Konuşmaları: 0

İlk İmza Sahibi Olduğu Kanun Teklifleri: 0
İmzası Bulunan Kanun Teklifleri: 1

Sahibi Olduğu Sözlü Soru Önergeleri: 0
Sahibi Olduğu Yazılı Soru Önergeleri: 0

İlk İmza Sahibi Olduğu Genel Görüşme Önergeleri: 0
İmzası Bulunan Genel Görüşme Önergeleri: 0

İlk İmza Sahibi Olduğu Meclis Soruşturma Önergeleri: 0
İmzası Bulunan Meclis Soruşturma Önergeleri: 0

İlk İmza Sahibi Olduğu Meclis Araştırma Önergeleri: 0
İmzası Bulunan Meclis Araştırma Önergeleri: 0

İlk İmza Sahibi Olduğu Gensoru Önergeleri: 0
İmzası Bulunan Gensoru Önergeleri: 0

https://www.facebook.com/KaradenizBeyinFirtinasi

Mollasalihoğlu
18.03.2013, 12:04
Olmaması hata, ama benim de şüphelerim var bizim taraftarların bu çağrıya kulak verip vermeyeceği açısından.

kopeli
18.03.2013, 12:06
Şenol Güneş adaylıgını koysun,yüzde 50 banko alır...

zekeriyya
18.03.2013, 12:08
olur neden olmasın

U.Sadıkoğlu
18.03.2013, 12:19
Olmaması hata, ama benim de şüphelerim var bizim taraftarların bu çağrıya kulak verip vermeyeceği açısından.

Abi senin gibiler ön ayak olacak ki bişeyler yapacağız tartışılır mesele değil icraata geçelim ne yapabiliriz ? Seçilmese bile niyetimiz net olur :)

Mollasalihoğlu
18.03.2013, 12:27
Abi senin gibiler ön ayak olacak ki bişeyler yapacağız tartışılır mesele değil icraata geçelim ne yapabiliriz ? Seçilmese bile niyetimiz net olur :)

Estağfurullah kardeşim, fikir gerçekten çok güzel, yapmayalım manasında değil, biraz da bizim vatandaşlara kızdığım için öyle yazdım :)

Ne yapabiliriz? Biz kendimiz burada tartışıp kimlerin bu kriterlere uyabileceğini tespit edip, sonra bu isimlere ulaşabiliriz.

Fatih Çakıroglu
18.03.2013, 13:14
Şenol Güneş adaylıgını koysun,yüzde 50 banko alır...

Sanırım en mantıklı aday Şenol Hoca olur

ibrahim
18.03.2013, 13:16
Sanırım en mantıklı aday Şenol Hoca olur

O girmez böyle kirli ortamlara...

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

tarsus
18.03.2013, 13:36
Kesinlikle bagimsiz adayi denemeliyiz.kazanirsak trabzonu cantada keklik goren ampul zihniyetine sikedeki tavrindan dolayi guzel bir cevap vermis oluruz

Hüseyin Başoğlu
18.03.2013, 14:37
Şike meselesinde yapabileceğimiz en büyük eylem budur aslında...Seçimlerde Trabzondan hiç bir partiyi çıkartmamak...Ama çok zor bu...Başarılırsa büyük iş yapmış olunur :)

Maalesef ülkemizde yapılan seçimlerde oy verilirken yapılmış yapılacak projelerden kim daha çok hizmet eder düşüncesinden çok tek kişiye bağlı oy veriliyor....Bunu sadece sembol isimlerle yenebiliriz....

Ne bilim Serdar Bali,Şenol Güneş gibi sembol isimlerimizle kontağa geçip bu yönde onlara ihtiyacımız olduğunu ve yeterli desteği vericeğimizi belirterek ikna etmemiz lazım onları bu yöne sokmak için...Sanırsam Trabzondan 3 milletvekili çıkıyordu 3 üde bağımsız isimler olsa hiç bişi yapmasak bile şeklimizi koymuş oluruz....

Aynı çalışma Trabzonluların yoğun olduğu yerlerdede yapılabilir İstanbul'un her seçim bölgesinde 1 er bağımsız aday Bursa İzmit vs. gibi yerlerde toplamda sadece 10 tane bağımsız milletvekili sokabilsek bizim için durum çok daha iyi olur....

Şuan iktidarın sırf yeni anayasa çıkarmak için 10-15 milletvekilli bdp ye ne tavizler verdikleri nasıl yaranmaya çalıştıkları ortada.....

Ama baştada belirttiğim gibi insanların oy verme algısını değiştirmek çok zor olacaktır...Bunu sadece sembol isimlerle yenebiliriz....Tabi bedava bilet ve siyasilere yaranmak için yalama olmuş taraftar gruplarımızada büyük iş düşer ama onlara güven olmaz....

ilhan
18.03.2013, 14:42
Keşke azıcık olabilme ihtimali olsa dediğim olayların başında gelir.

ölümüne_1461
18.03.2013, 14:45
cıksın delıkanlı bır adam trabzonsporun haklarını savunuyorum dıye hemde ıstanbul basda olmazk uzere dığer bolgelerdede cıksın desteklemeyen namerttır..oyumu sandığa ts yazıp atcam bosa gıtmemıs olur hıc değılse ıyı bır ders olur butun sıyası partılere..

ölümüne_1461
18.03.2013, 14:48
malesef trabzonun halkının anlamadığı sey su yıne basda ampul olmak uzere oyu basarsak partılere ,yok sayılmaya uzerımıze basıp gecmeye devam etcek zıhnıyete tokat atmamız gerektığı gerceğı ve zorunluluğu..bu gerceğı kısısel menfaatlerı ıcın yok saymaları umursamamaları..artık gereken ders verılmezse bıde adamları ıhya edersek trabzonluluğumdan utanır hale gelcem..bu serefsız kokusmus duzenın zıhnıyetın oylarını nekadar baltalarsak oakdar ıyıdır..onceden trabzon halkını bırbırıne bağlayan yegane ve en baskın değer trabzonspordu sımdı akspor rtespor halkspor bahcelıspor olmus..

zeki gursoy
18.03.2013, 14:58
valla, şu fikre sıcak bakıyorum...
heyecan verici bi aday olsun kesinlikle alır...
şenol hoca çokta iyi bi seçim olur...
bu süreçte en öndeki isimlerin biriydi..
desteklenmesi gereken bi fikir..

Samet Demir
18.03.2013, 15:03
Şenol Hoca'dan ziyade Özkan Sümer daha uygun olur. Keşke cesaret edip aday olsa böyle biri.

Hüseyin Başoğlu
18.03.2013, 15:10
Trabzondan 3 milletvekili çıkabilir...Doğru isimlerin yeterli irade ve güveni gösterdikten sonra Trabzondan 3 bağımsız milletvekili çıkması aslında çok zor değil.....Asıl zor olan diğer illerden hiç yoktan 1 milletvekili çıkartabilmek :)

Ertan1982
18.03.2013, 16:25
MV 5 düstü sanirim.Mecliste olanlar zaten bir halt yapmiyorlar.1-2 Bagimsiz cikartabiliriz bana göre.Ama adaylar kim olacak.Calisan kisiler olmali.yoksa simdikerinden hicbir farki olmaz.

ozturk
18.03.2013, 16:46
Bence girişim olsa bile aday belirleme sürecinde 25 parçaya bölünür taraftar.
Her taraftar grubu bir aday çıkarır mesela.

Hatırı sayılır oy verilse bile bu oylar 25 adaya dağılacağından sonuç alınmaz..

ESER
18.03.2013, 16:47
siyasetin s"sini duyar duymaz , eger elestirilen kisi kendi sempatizani oldugu siyasi gorusun lideri ise hemen bodozlama bir refleks ile savunmaya gecen siyasi fanatiklerimizden her siyasi gorus icin epey sayida var oldugu icin., saygin bir Trabzonsporlunun aday olup daha sonra madara olmasini istemem sahsen..

Trabzonsporun haklari topyekun siyaset eliyle gaspedilmisken , buna tepki koyulmasi gerekirken hala daha ama falanca parti de sunu yapti, filanca da bunu yapti gibi siyasi gorusunu boyle bir ortamda Trabzonsporlu olup Trabzonspora karsi savunanlari gordukten sonra boyle dusuncelerin soylemden oteye gecebilecegini sanmam. olan aday olup rezil olan Trabzonsporluya olur..

her gelen siyasinin boynuna kaskol takmanin bu camiayayi kucultup rezil gosterdigini bile kavramayacak adamlarin Trabzonsporlu birisi aday olunca ona oy verecegini mi dusunuyorsunuz ?

Trabzonsporu siyaset uzerinde gorenlerin sayisi malesef cok az,

OYılmaz
18.03.2013, 16:55
Bence heveslenmeyelim o kadar. Şike sürecinde Trabzon'u Akp alamayacak deniyordu. Başbakan geldi yüzde 60 oy aldı gitti. Oy verdiğim parti Annem'i, Babam'ı öldürse yine o partiye veririm anlayışı en çok da bizim ülkede. Hele malum bir Trabzonspor taraftar grubu! var ki en çok da onlar karşı çıkarlar bu duruma.

Ustaalioğlu
18.03.2013, 17:22
Önce yerel seçim var. Bağımsız belediye başkanı daha anlamlı olur. Buna ben İstanbul'dan kalkıp oy vereceğime söz veriyorum.

Ustaalioğlu
18.03.2013, 17:23
Şenol Hoca'dan ziyade Özkan Sümer daha uygun olur. Keşke cesaret edip aday olsa böyle biri.

Özkan hocaya çok yakışır. Özkan hocaya böyle bir tweet attım ama cevap bile vermedi maalesef.

Trabzonspor_fan
18.03.2013, 17:30
erkenden haber verilirse istanbuldan ve diğer illerden oy taşıması yapılabilir..

U.Sadıkoğlu
18.03.2013, 18:39
Estağfurullah kardeşim, fikir gerçekten çok güzel, yapmayalım manasında değil, biraz da bizim vatandaşlara kızdığım için öyle yazdım :)

Ne yapabiliriz? Biz kendimiz burada tartışıp kimlerin bu kriterlere uyabileceğini tespit edip, sonra bu isimlere ulaşabiliriz.

Herkesin aklına geldiği gibi benim aklımada ilk olarak Şenol Güneş geldi ama o pek yanaşacak gibi değil :))))

Kalemini bir yerlere satmayan , Trabzonspor'lu olmasına gerek yok sağlam bir duruş sergileyebilecek her isme olur çıkacağından şüphe yok aklıma gelen bir isim yok benim var mı önerisi olan arkadaşlar , abiler... :)

brushfield
18.03.2013, 19:44
Seçimlerde şu forumdan 18 yaşında biri çıksın, ben Trabzonspor'un bağımsız adayıyım, Trabzonspor'un, Trabzon'un hakkı yenmiştir desin; ona oy vermezsem namertim.

vyno
18.03.2013, 19:53
Ben yıllardır bunu düşündüm hatta yıllar önce bunu dile getirenlerde olmuştu ama kimse cesaret edemedi. Hatırısayılır bir oy alsın yeter bu bir sonraki seçime daha cesaretli girmemizi sağlar birisinin bu zinciri kırması gerekiyor diye düşünüyorum.

vyno
18.03.2013, 19:55
Şenol hoca girmez faruk beyden izin çıkmaz Şenol hocaya bunu herkes biliyor.

Mollasalihoğlu
18.03.2013, 20:03
Şenol hoca girmez faruk beyden izin çıkmaz Şenol hocaya bunu herkes biliyor.

Ben bilmiyordum iyi oldu öğrendiğim :)

c.başkanı ile başbakan'a sallarken izin almış mıdır merak ettim?

vyno
18.03.2013, 20:08
Ben bilmiyordum iyi oldu öğrendiğim :)

c.başkanı ile başbakan'a sallarken izin almış mıdır merak ettim?

Üstü kapalı konuşur anlayan anlar asıl anlaması gerekenler dediğinden anlamaz.Faruk beyi asla kırmaz.

vyno
18.03.2013, 20:19
Şenol hocayı severim insan olarak değer veririm ama bağımlı bir yapısı var pasif birisi sorgulayıcı değil konuşmaktan çok susmayı tercih eder çünkü insanları kırmaktan ve tepki almaktan korkar.Özkan Sümer biraz daha genç olsaydı aradığımız kan o olurdu bana göre.

DEEP BLUE
18.03.2013, 20:27
Belirleyin adayları, değil Mollasalihoğlu, Hüseyin Başoğlu olsa oy vermeyen namerttir!

oflupisiko
18.03.2013, 20:28
niye olmasın..
sözünü esirgemeyen korkusuz biri olursa veririm oyumu.
serdar bali, özkan sümer,sunay akın

oflupisiko
18.03.2013, 20:29
bu sitenin yöneticisi kim bak oda olur. tanımam etmem ama trabzonun 6 mebusundan daha fazla hizmeti dokundu takıma

vyno
18.03.2013, 20:30
Oy verdiklerimizi gördük bunlardan kimse kötü olamaz o ayrı bir konu :)

oflupisiko
18.03.2013, 20:31
yaw kürtler mahalle mahalle bölüşüyor oyları okuma yazma bilmeyenlere ip dagıtıyorlar diyarbakırdan 4-5 mebus cıkarıyorlar biz niye 1 tane cıkaralım en azından 2 tane cıksın.

güneyli
18.03.2013, 21:32
Aksiyoner ve proje merkezli olamayıp, reaksiyoner ve düzensiz olan yığınlar ne siyasette ne sporda organize olamazlar.Trabzona gitmedim fakat şu bir yıldır gelişmeler bana bunu söyletiyor.Siyasete ve iktidara bu seçimde şike olayından dolayı tavır koyacağım.ben yaparım çünkü hiçbir menfaatim yok.Menfaati siyaset ve futbol olanlar bunu nasıl yapacak anlayamıyorum..Gördüğüm kadarıyla bu işlerden bayağı nemelananlar var Trabzonda.İktidar ve muhalefet partililerce.

NEŞAT BAŞOĞLU
18.03.2013, 21:59
Boş atacağımıza bari birilerine atalım :)

Muhalif
18.03.2013, 22:22
Trabzon dışında yaşayan bir Trabzon'lu olarak ben TS logosu çıkartmalarından alıp yapıştırmayı düşünüyordum seçim kağıtlarına. Trabzon'da olsam kesinlikle bağımsız adaya oy verirdim. Ama kişisel fikrim daha çıkarılacak bağımsız adaylar üzerinde dahi uzlaşamayacağımız yönünde.

U.Sadıkoğlu
19.03.2013, 12:02
Susuyormuyuz arkadaslar #kupabasbakan da :)

Emrullah
19.03.2013, 12:30
Olması imkansız bir şeyi konuşuyoruz. Hafta sonu Trabzon'daydım. Milletin Trabzonspor gibi bir derdi yok inanın. Hele hele belli bir yaş üstünün hiç böyle bir derdi yok. Herkes geçim derdinde, herkesin bir derdi var onunla meşgul oluyor. Trabzonspor azınlık bir kesimin umrunda. Birçok kişi bezmiş takımdan, "inşallah küme düşer de kurtuluruz bu dertten" diyen insan sayısı az değil.

serkanholep
19.03.2013, 12:30
süper fikir

bağımsız bir milletvekili seçilebilir pekala

ama 1 veya 2 tane aday olmalı oylar bölünmemeli

siyasi kademede sözünü esirgemeyecek padişahın düşüncelerini kendi düşüncesi gibi aktarmayacak

biri lazım

çok ciddi düşünülmeli bence

serkanholep
19.03.2013, 12:31
Olması imkansız bir şeyi konuşuyoruz. Hafta sonu Trabzon'daydım. Milletin Trabzonspor gibi bir derdi yok inanın. Hele hele belli bir yaş üstünün hiç böyle bir derdi yok. Herkes geçim derdinde, herkesin bir derdi var onunla meşgul oluyor. Trabzonspor azınlık bir kesimin umrunda. Birçok kişi bezmiş takımdan, "inşallah küme düşer de kurtuluruz bu dertten" diyen insan sayısı az değil.

yazık

işte bu yüzden takım taşınsın da şehir için ne kadar önemli olduğunu insanlar anlasın

takımı izlemek için istanbula gelsinler

atf61
19.03.2013, 13:18
kesinlikle olmalı...

Mellih
19.03.2013, 15:24
şenol hocanın siyasete girecğini düşünmüyorum ama bu proje hayata geçirilmeli

Saltuk Buğra
19.03.2013, 15:30
Sadece Trabzon değil.Bence İstanbul'un her bölgesinden bir tane bağımsız vekil adayı çıkartmamız lazım.Hatta Ankara,Bursa Karadeniz illeri vs.

Saltuk Buğra
19.03.2013, 17:27
Bu başlığı yukarıda tutalım.Zira çok çok önemli.En basiti seneye belediye seçimi var. Bağımsız belediye başkanı seçersek siyasete uyarı olur.

Badaloğlu
19.03.2013, 17:49
Yıllardır bu forumdayım. Burada yapılmış en heyecan verici girişim Trabzonspor Partisi fikriydi... Neden gündemden düştü bilmiyorum.

Bağımsız aday düşüncesini destekliyorum. Benim oy verdiğim parti zaten binde beşi geçemiyor... Ülkenin her yanında belirleyin adayları, yüklenelim... Biz Trabzonspor'un askeriyiz...

Ümit ağabey, o bahsettiğin başlığı ben açmıştım ve açış amacım belliydi. partimizin adınıda Temiz(Trabzon) Spor Partisi (TSP) koymuştuk. Siyaset ve siyasetçileri sevmem. Trabzonspor'a yapılan haksızlıkları görünce böyle bir tepki vereyim dedim. İlk etapta 260 kişiden fazla insan böyle birşeye destek vermek için yazdığım listeye adını yazdırmıştı.

Ama sonra birileri bu fikrimden korkmuş olacak ki, olayı farklı mecralara çekmişti. Hatta bizi bölgecilikle bile suçladılar. Oysa bizim tek derdimiz vardı, o da Trabzonspor. Trabzonspor'a siyasiler tarafından yanlış yapıldığını düşündüğüm için, bende mevcut partilere oy vermeyelim diye ortaya böyle bir fikir atmıştım. Olay bayağı bir sahiplenilmişti ama sonra baktım burada harbi harbi siyaset yapılmaya çalışılıyor. Hatta bize partinin terörle, ekonomiyle, eğitim, sağlık politikalarını bile soran olmuştu. Kimisi bunu art niyetle yapmıştı. Kimiside ciddi ciddi kendi bağlı olduğu partiye rakip olacağımızdan korkmuş olacak ki bize değişik şeyler ile itham edildik. Bende olayı amacından saptırmamak ve birilerine prim yaptırmamak adına o başlığı kapatmıştım.

Ama şunu biliyorum ki; mevcut partilere oy vermeyeceğim. Zaten siyaset ve siyasetçiden nefret ederim. Hayatları yalan, dolan, talan üzerinedir. Bu benim tarzım değildir, o yüzden siyaset aman bana uzak olsun. Ama şu var, bağımsız aday olacaksa bende hiç düşünmeden ona oy veririm. Mevcut siyasetçilere, riyakar partilere oy vermektense, bağımsız has bir Trabzonspor'luya gözüm kapalı oyumu veririm.Bu benim için daha makbuldür...

omondoles
19.03.2013, 18:34
Keşke olabilse

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

TSezgin61
19.03.2013, 19:24
Bence saglam bir milletvekiline mail yagmuru yapalim, ciksin partisinden bagimsiz secilsin !

Hatta bir kac tane bagimsiz aday cikaralim... Gercek Trabzonlu ve Sike sürecinde saglam duran biri!

Taraftar arkasinda durursa o secilir!

Mehmet SELEN
19.03.2013, 19:31
Bence bağımsız belediye başkanlığı ile işe başlamak gerekir.Genel seçimlere daha çok var.

Saltuk Buğra
19.03.2013, 22:42
Bence saglam bir milletvekiline mail yagmuru yapalim, ciksin partisinden bagimsiz secilsin !

Hatta bir kac tane bagimsiz aday cikaralim... Gercek Trabzonlu ve Sike sürecinde saglam duran biri!

Taraftar arkasinda durursa o secilir!

Kim abi o arkadaş? Öyle bir milletvekili bu süreçte yok. Bağımsız çıkaracağız desek aday tartışmaları olur. Yok ben ona oy vermem. Baana yeeaağğ gibi. Ama her ne olursa olsun 1 oy bile alsa duruşumuzu belli etmeliyiz.

TS-FAN
19.03.2013, 22:44
Duyduğum en güzel fikirlerden biri bu..Laf olsun diye değil,ciddi bir şekilde üzerinde durulmalı.

Saltuk Buğra
19.03.2013, 22:56
Olur da başarırsak alınan her şampiyonluk kadar değerli olur.7 kez bu sistemi yendik 8.si bu olur

oflupisiko
20.03.2013, 00:06
önce belediye başkanlığına konsantre olmalıyız bence de, belediyeyi trabzonporlular alırsa milletvekilliğini almanın yolu kolaylaşır.

Saltuk Buğra
20.03.2013, 00:18
Mevcut partilerden bir şey çıkmayacağı artık belli. Bu saatten sonra kendi dik duruşumuzu ortaya koymalıyız. Önce belediyeye kendi başkanımızı koymalıyız. Ardından o moralle milletvekili seçimlerine konsantre olmalıyız. Sadece Trabzon değil diğer illerdede bağımsız adaylar koymalıyız. İstanbulun her bölgesinden bir tane milletvekili çıkarabiliriz. Evet zor ama imkansız değil. Olmasa bile bu yolda kendi dik duruşumuzu sergileriz.

DEEP BLUE
20.03.2013, 09:58
Ümit ağabey, o bahsettiğin başlığı ben açmıştım ve açış amacım belliydi. partimizin adınıda Temiz(Trabzon) Spor Partisi (TSP) koymuştuk. Siyaset ve siyasetçileri sevmem. Trabzonspor'a yapılan haksızlıkları görünce böyle bir tepki vereyim dedim. İlk etapta 260 kişiden fazla insan böyle birşeye destek vermek için yazdığım listeye adını yazdırmıştı.

Ama sonra birileri bu fikrimden korkmuş olacak ki, olayı farklı mecralara çekmişti. Hatta bizi bölgecilikle bile suçladılar. Oysa bizim tek derdimiz vardı, o da Trabzonspor. Trabzonspor'a siyasiler tarafından yanlış yapıldığını düşündüğüm için, bende mevcut partilere oy vermeyelim diye ortaya böyle bir fikir atmıştım. Olay bayağı bir sahiplenilmişti ama sonra baktım burada harbi harbi siyaset yapılmaya çalışılıyor. Hatta bize partinin terörle, ekonomiyle, eğitim, sağlık politikalarını bile soran olmuştu. Kimisi bunu art niyetle yapmıştı. Kimiside ciddi ciddi kendi bağlı olduğu partiye rakip olacağımızdan korkmuş olacak ki bize değişik şeyler ile itham edildik. Bende olayı amacından saptırmamak ve birilerine prim yaptırmamak adına o başlığı kapatmıştım.

Ama şunu biliyorum ki; mevcut partilere oy vermeyeceğim. Zaten siyaset ve siyasetçiden nefret ederim. Hayatları yalan, dolan, talan üzerinedir. Bu benim tarzım değildir, o yüzden siyaset aman bana uzak olsun. Ama şu var, bağımsız aday olacaksa bende hiç düşünmeden ona oy veririm. Mevcut siyasetçilere, riyakar partilere oy vermektense, bağımsız has bir Trabzonspor'luya gözüm kapalı oyumu veririm.Bu benim için daha makbuldür...

Sevgili Ahmet kardeşim,

Öncelikle, kısa bir araştırmayla bu fikrin kime ait olduğunu öğrenmek mümkün iken, tembellik yapıp ortaya konuştuğum için sizden özür diliyorum. Emek en yüce değerdir ve her daim, her platformda hakkını teslim edebilmek gerekir...

Bilindiği gibi, bizler siyaset dendiğinde kabaca, ''ülke yönetimine talip olanların tercih ettiği metodu'', ya da farklı metodlara sahip gibi görünen bazı kravatlı adamların, vatan kurtaran arslan edalarıyla kasılıp, siyah Mercedes'lerden inişlerini hatırlarız... Bunların ortak özelliği ''hepsinin vatanı sevmeleri, farklı özelliği ise bazılarının daha çok(!) sevmeleridir...

Bazıları, vatan coğrafyasında yaşayan muhtelif etnik kökenlilerin hakkı-hukuku adına ''baldıran zehiri'' içerken, aynı vatan toprağının diğer yanındaki gerçek yurtseverlerin çalınan hakkı-hukukunu unutur, zehiri ''yurtseverlik zaafı'' olan mazlumlara içirir...

Bazıları, bunları ihanetle suçlayıp meclisin orta yerine yağlı ip fırlatırken, fırlattığı ipin ucundaki zanlıyı kendi imzasıyla affettiğini unutur... Kendisini, Vatanın bölünmezliğinin garantörü ilan ederken tek kriteri Türk'lüktür...

Bazıları diğer ikisini ihanet ve değirmene su taşıyan bezirgan ilan ederken, ilkini politik areneya sokan imzayı kendilerinin attığını unutur...

Bunlar hep unutur... Halkçı, Türk'çü ve Adaletli olduklarını iddia ederken unutmadıkları tek şey, devlet içinde devlet kuran ''emek hırsızlarının uğradığı haksızlığa(!)'' vurgu yapmak, karlar üstünde yürürken içilen sıcak çikolata tadında mesajlar vermektir.

Bizi unutanları unutmak ise ahmaklıktır!...

O yüzden, işi usulüne uygun yapma sanatı olan ''siyaset'' yerine, Yunanca ''iki yüzlü'' anlamına gelen ''politika'' tabirini kullanmak ve Osmanlı devlet geleneğinde çoğu zaman ''ceza'' anlamında kullanılan ''siyaset''in bizleri cezalandıran çirkin yüzünü unutmamak-unutturmamak gerekir.

Hal böyleyken, Zat-ı Alinizin önerdiği Temiz Spor Partisi fikrini çok önemsediğimi belirtmek isterim. Sağlık, ekonomi, eğitim gibi konularda fikir soranlara ise, iktidar adayı değil, ülkenin altındaki en büyük dinamit olan spor konusunda reform teklifiyle ortaya çıkıldığını hatırlatmak isterim... Varsa beş milyon oy verecek babayiğit, elbette her alanda alası yapılır. Yapılır, üstelik bu forumun içinden bile, Torino'lu Arnavut Hakan kadar eğitim-sağlık ve ekonomiden anlayan yüz kişi çıkar herhalde...

Biz içimizdeki cevheri keşfetmeyi, kendi değerimizi bilmeyi ve bu değeri yekvücut olup kullanmayı öğrenmeliyiz önce... Düşmanına bile yapılsa, her haksızlığın karşısında çelik gibi dimdik duran, ''dar sokaklı coğrafyanın'' mert çocuklarına yakışan da budur...

ilhan
21.03.2013, 11:13
Gurbetçi Gençler bu yönde bir çalışma yapmaya hazırlanıyor. Ben bu fikri destekliyorum. Trabzon seçmeni olsam hiç düşünmeden oyumu verirdim. Meclisteki vekillerden bizlere fayda yok.

saffet61
21.03.2013, 11:29
Belki GG den olmayabilirsiniz bende değilim ama bu fikire sonuna kadar destek.

http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/392936_557396864291167_2143246363_n.jpg

Ertan 51
21.03.2013, 11:37
Gurbetçi Gençlerin fikrine acayip saygı duyuyor helal olsun diyorum ama hem başlığa hem GG ye olan cevabım İMKANSIZ. Herkes gine bildiğini yapıp gidip partisine oyunu verecektir.Burda bile bakıyorsun hala daha bazı başlıklarda çaktırmadan bu 3 yavşak partiyi savunanlar var.Trabzonda ülke genelinin üzerinde bir oy oranı var kupanı çalan partiye.
Durum böyle olunca tekrar diyorum İMKANSIZ.

alper*
21.03.2013, 11:41
Gurbetçi Gençlerin fikrine acayip saygı duyuyor helal olsun diyorum ama hem başlığa hem GG ye olan cevabım İMKANSIZ. Herkes gine bildiğini yapıp gidip partisine oyunu verecektir.Burda bile bakıyorsun hala daha bazı başlıklarda çaktırmadan bu 3 yavşak partiyi savunanlar var.Trabzonda ülke genelinin üzerinde bir oy oranı var kupanı çalan partiye.
Durum böyle olunca tekrar diyorum İMKANSIZ.
İstanbul'da bağımsız bir adayın seçilmesi için gereken oy sayısı,92.000 ile 136.000 arasında değişiyor.

61_Hasan_69
21.03.2013, 11:43
İstanbul'da bağımsız bir adayın seçilmesi için gereken oy sayısı,92.000 ile 136.000 arasında değişiyor.

Alınmayacak bir oy değil gereken destek verilirse.

erolizmts
21.03.2013, 11:53
Bence 1 yıl sonra yapılacak 2014 yerel seçimlerinde dahi bu girişim yapılabilir. 2015 genel seçimleri için halka bu alternatif sunulabilir. %10 alması dahi başarı olacaktır. Ki Trabzon'dan rahatlıkla bağımsız bir aday en az % 10 oy alabilir. 2014 yerel seçimleri 2015 için de gayet iyi prova olabilir. Çünkü 2015'e kadar köprünün altından çok sular akacaktır.

Ertan 51
21.03.2013, 12:17
Tamam,doğrudur,ama nerde partisinden cayıp oy verecek o 92 bin kişi,
olimpiyat stadına 61 bin kişi gelir sağolsun ama oya geldimi gine diyorum imkansız,
herkesi Ertan zannettin Alper zannettin heralde;)

lazibere
21.03.2013, 12:24
Aday çıksın, Seçmen kaydımı Trabzon'a aldıracağım

S.ÖZKAN
21.03.2013, 12:41
Kesinlikle yerel ve genel seçimlerde bağımsız adaylar olmalı.Ancak bu yolla hırsızların koruyucularına hak ettikleri cevap verilir.

61_Hasan_69
21.03.2013, 12:48
Bu bağımsız adaylar Trabzondada olmalı

TSezgin61
21.03.2013, 12:49
bencede Trabzondanda cikmali

Fatih
21.03.2013, 12:53
İmkansız diye bir şey yoktur ben çıkacağına inanıyorum hadi diyelim çıkaramadık o zaman da alnımız ak başımız dik bir şekilde en azından siyasilere tepki vermiş olmanın vicdan rahatlığıyla gezeriz.

Ertan 51
21.03.2013, 13:14
Keşke olsa,en çok isteyenlerden birisi benimdir heralde,
şike sürecinden sonra partisini silmiş,bir daha da adını anmama delikanlılığını göstermiş birisiyim,
ama benim yaptığımı yapamayan Trabzonlu ve Trabzonsporlular var bu gerçeği de iyi biliyorum,
onun için imkansız diyorum.
Trübününde 20 değişik gurup olup her birinin diğerinden kendisini daha iyi gördüğü ve şuraya Trabzon kökenli hangi ismi yazarsam yazayım hemen arkasından muhalefetlerin geleceğini bildiğim için imkansız diyorum.
Camianın en mülayim,en geçmişi temiz,en başarılı olanlarından birisi olan Şenol Güneş'i ikna etsek adayımız budur desek,ilk bel altı tırpanlar şike cumhuriyetinden değil kendi içimizden geleceğini bildiğim için imkansız diyorum.
Gine de böyle bişi olursa ben elimden geleni yaparım,
İst.tan bana yardımcı olacak renktaşlarım sayesinde kütüğümü de oraya aldırırım,
800 km gider 800 km de dönerim,bu kadar samimiyim,yeter ki diğer renktaşlar bi ayıksın.

Hasan61
21.03.2013, 13:37
Belediye seçimlerinde birşey yapılırsa daha etkileyici olur.

6 kişiden 1ini seçmek yeteri kadar ses getireceğini sanmıyorum.

kürşat şen
21.03.2013, 13:39
o turuncu koltuğa oturduğu vakit unutur bizleri emin olun..

Ustaalioğlu
21.03.2013, 13:40
Oh be nihayet. Gönül rahatlığıyla oy kullanabileceğim. Çevremdekilere de oy kullandırtacağım. Harika birşey bu.

Veysel
21.03.2013, 13:57
İktidara ve diğer sırtlanlara ders vermemiz lazım destekliyorum

Tapatalk

eren_61
21.03.2013, 14:18
bende destekliyorum.zaten aday çıkmasa bile yemin ettim 3 şebek partiye oy atmayacağıma dair.

alper*
21.03.2013, 14:34
Böyle bir girişim olursa, Şenol Güneş dışındaki her isim tartışılır, Güneş dışındaki hiçbir isim üzerinde uzlaşılamaz.

Gordon Freeman
21.03.2013, 14:54
Bu fikri ilk ortaya atanlardan birisiyim
Ta şike olayları çıkıp kanun değişikliği yapıldığında
Trabzon'da bağımsız vekil diye çırpınanlardanım
Kesinlikle Trabzon'da bağımsız vekil adayı gösterip
Trabzonspor'un haklarını koruyacak 1-2 vekil meclise gönderilmeli
Bu konuda gönüllü 200-300 kişilik ekip seçip köy köy ev ev Trabzon'u gezip yapılan pislikleri anlatmalıyız
Eğer bir partiye kızıp öbür partiye oy verdiği de ters tepiyor
Yıllarını siyasete vermiş yıllarca parti yöneticiliği yapmış birisi olarak diyorumki
Kesinlikle insanların seçebileceği partiler üstü kişileri çıkartıp ağzı laf yapan kişileri çıkartıp
1 tane vekil bile seçtirirsek olay olur
İktidar partisine oy vermeyip muhalefetten bir partiye fazla vekil çıkarttırmak kesinlikle mantıklı olmaz
Zaten oy vermeyi hiçbirisi haketmiyor diyelimki
İktidar 2 vekil kaybetti muhalefet kazandı
Kalıbımı basarımki iktidar kötü idi biz kazandık derler
Trabzonspor'un adını bile anmazlar
Trabzonsporlular istesin Türkiye'den her ilden bağımsız aday gösterir
Bağımsız aday olmak çok zor değil
Bu konu ciddi ciddi eke alınmalı bunun için toplantılar yapıp değerlendirmeliyiz
Trabzon'da 2 tane bağımsız vekil seçilsin
Yada meclise bile giremeyecek bir parti 1.yapılsın
İktidar muhalefet törenle kupamızı vermese namerdim
Ben gönüllü olarak bu işte Er olarak çalışmaya varım
Ağzımda laf yapar

Böyle bir girişimin içinde olmayı ben de çok isterim.
İstersek yapabiliriz.Kıvılcımı başlatmak lazım.

Ogün'
21.03.2013, 15:26
Aday olacak isimler önemli Hiç kimsenin hayır diyemeyeceği adaylar olmalı.

Koray
21.03.2013, 15:31
Senol Gunes filan bunlar gercekci seyler degil bu gibi isimler sirf Trabzonspor icin aday olmaz istedigi an istedigi partiden aday olur istediginide alir zaten aday olacak kisi taninmamis lokal kesimden olmali aday ciksin oy vermeyen adam degildir.

alper*
21.03.2013, 15:43
Senol Gunes filan bunlar gercekci seyler degil bu gibi isimler sirf Trabzonspor icin aday olmaz istedigi an istedigi partiden aday olur istediginide alir zaten aday olacak kisi taninmamis lokal kesimden olmali aday ciksin oy vermeyen adam degildir.
İnsanların "Neden ben değil de o?" diyeceği kimseyle olmaz bence. Tartışmasız bir isim olmalı.

cakalkerem
21.03.2013, 15:46
Trabzon'dan bağımsız milletvekili çıkması demek Sadri Şener'in Trabzonspor'u dünya takımı yapmasından daha zor olur....Bu kadar iç çekişmenin yaşandığı bir şehir de ne arar birlik beraberlik.....

O yüzden kaybediyoruz ya zaten

Burçak
21.03.2013, 15:57
Köksal baba yı aday yapalım :)

cakalkerem
21.03.2013, 16:01
Konuyla alakası yok ama geçen Trabzon'a gitmiştim...Trabzon Forum açılmış....Çok hoşuma gitti....Bu tür AVM lerin artması gerekir diye düşünüyorum....

Bağımsız milletvekili çıkartırsak bunu da yazın bir kenara

Ahmet AYDIN-28
21.03.2013, 16:14
Bi ara TSP işi vardı ne oldu?

S.ÖZKAN
21.03.2013, 17:27
Öncelikle yerel seçimlerde Trabzon belediye başkanlığı için bağımsız aday çıkarılmalı.Daha sonra genel seçimler için ama genel seçimlerde sadece Trabzon ve İstanbul değil D.Karadeniz Bölgesi başta olmak üzere İzmir Ankara Düzce Kocaeli Sakarya vb TS lilerin yoğun yaşadığı illeri kapsayan bir çalışma olmalı.

zaferyıldız
21.03.2013, 18:10
Evet öncelikle yerel seçimlerde bağımsız aday ile bir başlangıç sadece trabzon için çalışacak siyaset ve bürokrasi için iyi bir ilk adım olur,gurbetci gençlerin girişimini olumlu buluyorum bakalım nasıl gelişecek süreç...

U.Sadıkoğlu
21.03.2013, 18:12
Teşekkürler Gurbetçi Gençlerrrr :)

Çalışmalar başlasın sokağa inelim insanlara anlatalım elbette bizi anlayan haktan , hukuktan , adaletten yana olan insanlar olacaktır sesimizi ne kadar çok yere duyurursak o kadar iyi..

Bir adayın seçilebilmesi için asgari oy ne olmalı var mı tam net bilgisi olan ?

aksamvakti
21.03.2013, 18:43
Kesınlıkle lokal bır aday cıkmalı siyasetcilere iyi bir ders vermemız lazım.. Trabzonsporun dış kapının mandalı yapmaya calısanlara guzel bır tokat olur

Badaloğlu
21.03.2013, 18:48
Bi ara TSP işi vardı ne oldu?

Sorunuzun cevabını daha önceki sayfalarda yazmıştım...

Badaloğlu
21.03.2013, 18:49
Bir adayın seçilebilmesi için asgari oy ne olmalı var mı tam net bilgisi olan ?

O da bir önceki sayfada yazıyor :)

Anıl C
21.03.2013, 20:00
bize rica değil icra lazım.
bu yuzden bağımsız belediye başkan adayı olmalı

güneyli
21.03.2013, 20:28
Güneyli, kartal bölgesinden çıkacak bağımsız adaya gözünü kırpmadan o oyu verir.Şike olaylarından sebep oy kullanmayı düşünmüyordum.

SEDER
21.03.2013, 20:49
Ankaradanda bir bağımsız aday çıkarsa atarız oyumuzu. Seçilemesede önemli değil safımız belli olur

Necat Ulusoy
21.03.2013, 20:50
Benim adayım İbrahim Hacıosmanoğlu'dur.

Meclis'te bu omurgasız siyasetçilerle ancak o baş eder..

Hasan61
21.03.2013, 21:04
Önce de yazdım yine yazacağım.
555'te 1 yeterli olmaz,bence çıkarılacaksa BELEDİYE başkanı çıkarılmalı.Önceli buraya verilmeli.

Ilelioglu
21.03.2013, 21:41
Bunu cok kez dillendirdik zaten, Trabzonspor Partisi benim partim diye cok kez yazmistim. Ahmet abimizide bununla ilgili bir baslik acmisti, kapatilmasini dogru veya yanlis ama bence secime yakin tekrar acilmali veya bir sekil yukarida tutulmali ki, adini listeye yazdiranlar bunu unutup oy vermeye gitmesinler.

Bunun realiteye dökülmeside hayalimdi, nihayet birileri bu yola bas koydu. Son haftalarda aldigim en güzel haber diyebilirim. Basarabiliriz ve insallahta basaracagiz!

Gurbetci Genclere tam destek veriyorum, ve herkesi birlik beraberlige davet ediyorum, bir ilki gerceklestirebiliriz, tesekkürler :alkış:

..

aksamvakti
21.03.2013, 21:45
Önce Trabzon beledıye baskanlıgı ıcın erken bir prova verip sonrada genel secıme için bakılır.. Vuramazsak bile korkuturuz bence ciddiye alınması gereken bir konu.. daha gecenlerde maliye bakanı mehmet şimşek ile azız yıldırım bırlıkte maç izlediler bu kadarda olmaz dedirtiler.. bize siyasi ötekileştirme yapanlara en güzel cevabı demokratik yollarla verebiliriz. yeter ki ben değil biz mantıgında olalım

Hasan YAYLI
21.03.2013, 21:49
Benim sülalemin yüzde 80 i İstanbul da yaşıyor....Çıkarılacak adayları desteklemeleri için gerekli girişimleri başlatırım...Olumsuz sonuç alma olasılığım bulunmuyor :)

Ilelioglu
21.03.2013, 21:53
http://video.fanatik.com.tr/diger/olay-sozler/40472

Varya Ibrahim Haciosmanoglu cok fena eser gürler TBMM'de, keske böyle bir düsüncesi olsa, sanirim herkes destekler.

Su Videoda bin defa hirsiz dedi, helal olsun :alkış:

..

DEEP BLUE
21.03.2013, 21:55
Aday gösterilmeyecek illerde, oy pusulalarına TS amblemi veya Temiz Futbol yazan etiketler yapıştıralım. Tüm ülke şok olur. Dünya bunu konuşur.

Hasan ZAİMOĞLU
22.03.2013, 00:06
tribün gruplarının sidik yarışına dönmez umarım böyle bir şey olacaksa ... nede olsa herkes benim borum ötsün havasında bütünlük yok bu tür konularda çok eksiğimiz var.

NEŞAT BAŞOĞLU
22.03.2013, 00:07
Kesinlikle birlik ve beraberlik sağlamalıyız bu konuda ...

DEEP BLUE
22.03.2013, 01:11
Kesinlikle birlik ve beraberlik sağlamalıyız bu konuda ...

Birliği sağlarız da, beraberlikten emin değilim...

tirol61
22.03.2013, 01:28
bizim en iyi basardigimiz sey birlik olamamak.herkesi elestiririz ama bir araya gelemeyiz.gurbettekiler bu isi basarir trabzondakiler sporla siyaseti karistirmayin der kacarlar. sehirde 24 tane ts taraftar dernegi var hala bir araya gelip organize olunamiyor. bize her yer trabzon yazip oylarda yakilabilir. bari bagimsiz adaylar ciksin destek olalim. birlikten kuvvet dogar bakin ordu halki 1 yilda kenetlendi ve büyüksehir oldu. yeterki bizde ne istedigimizi bilelim kendimize inanalim.

Furkan Özdem
22.03.2013, 02:40
Gurbetçi Gençler çok yerinde bir adım attı ama sadece İstanbul'la sınırlı kalmamalı bu girişim. Bunca şeye rağmen Trabzon'da malum partilerin hakim olduğunu görmek istemiyorum. Trabzon'da her ne kadar önemli sayıda parti sempatizanı olsa da bu durumdan rahatsız olanlar da az değildir diye düşünüyorum.

Bir de GG'nin şu yazısını Türkçe imla kurallarını bilen biri yazsaymış iyiymiş...

jojuk
22.03.2013, 04:39
İrlanda Futbol Federasyonu, Trabzonspor ile ilgili resmi sitesinden tanıtım yazısı yayımlamıştı. Bu yazıda 2010-11 sezonu şampiyonu olarak Bordo-Mavililer gösterilmiş ve bu durum Türkiye’de büyük yankı uyandırmıştı. Ancak bu şampiyonluk dün sürpriz bir şekilde kaldırıldı. İrlandalılar’ın bu kararın, Türkiye Futbol Federasyonu’nun yaptığı baskı sonrasında aldığı iddia edildi.

savsat
22.03.2013, 10:48
bundan sonraki seçimlerde oy kullanmama kararı almıştım.eğer kişilikli,gerçekten trabzonspor sevdalısı bir adayımız olursa tereddütsüz oyum onundur ve pek çok kişiyide bu mevzuya yönlendiririm.

S.ÖZKAN
22.03.2013, 12:54
Trabzon Belediyesi Kültür, Çevre Turizm ve Spor Komisyonu’nun anıtın ismini “Temiz Futbol ve Adalet Anıtı” olarak değiştirmek istemesine tepki gösteren Bali, “Anıtın ismi kesinlikle şike anıtı olmalıdır. Trabzon kamuoyu da bunun şike anıtı olmasını bekliyor” dedi.

3 TEMMUZ sürecinde uğranılan haksızlığın sürekli gündemde tutulması için şike anıtı yapılması noktasında Trabzon Belediyesi’ne Aralık ayında dilekçeyle başvuruda bulunan Trabzonspor’un efsane futbolcularından Serdar Bali sürecin uzaması ve anıtın isminin değiştirilmek istenmesi üzerine isyan etti. Trabzon Belediyesi Kültür Çevre Turizm ve Spor Komisyonu’nun anıtın ismini “Temiz Futbol ve Adalet Anıtı” olarak değiştirmek istemesine tepki gösteren Bali, “Anıtın ismi kesinlikle şike anıtı olmalıdır. Trabzon kamuoyu da bunun böyle olmasını istiyor. Haklı adalet istemimize, bu çerçevedeki hak ve hukuk mücadelemize ancak bu şekilde güçlü destek olunabileceği kanaatindeyim” dedi.

AKP ‘ŞİKE ANITI’ DİYEMİYOR

Trabzon Belediyesi’nden başvurusundan bu yana geçen süreye rağmen bir sonuç çıkmamasına da dikkat çeken Bali, “Kendi aralarında tartışıyorlar ama bir sonuç çıkmıyor. CHP’nin anıtın isminin şike anıtı olması noktasındaki ısrarı yerinde ve doğrudur. Şike anıtı ismini AK Parti diyemiyor. ‘Başbakan’a rağmen şike anıtı yapılabilir mi?’ sorusu bu açıdan önemli. Ama artık şunu da gözlemliyorum ki mesele ne yazık ki bir kayıkçı kavgasına dönüştü, dönüştürüldü. Konunun bu noktaya gelmesi de üzüntü vericidir” ifadelerine yer verdi.

Bali, “Şike anıtı haklı mücadelemizin, tepkimizin duyurulmasına ve 3 Temmuz'da başlayan şike sürecinin bütün yönleriyle bu anıt üzerine yazılmak suretiyle kamuoyu nezdinde, yaşanan adaletsizliğin her daim gündemde tutulmasına katkı sağlayacak. Şike ile mücadelede bir şehrin top yekün nasıl mücadele ettiğinin de sembolü olacaktır. Bu temsili anıt, ulusal ve uluslararası mecralarda verdiğimiz dava mücadelesine destek niteliğinde olacaktır'' diye konuştu. Bilindiği üzere Trabzon Belediye Meclisi’ne şike anıtıyla ilgili tavsiye kararında bulunmak üzere toplanan Kültür ve Spor Komisyonu’nda anıtın ismi üzerinde AK Partili ve CHP’li meclis üyeleri anlaşma sağlayamamıştı. AK Partili komisyon üyeleri anıtın isminin “Temiz Futbol ve Adalet Anıtı” olmasını isterken, CHP’li komisyon üyeleri ise anıtın isminin “Şike anıtı” olması noktasında ısrarcı olmuştu. 5 kişilik komisyonda 2 kişi kalan CHP’li üyeler anıta “Temiz Futbol ve Adalet Anıtı” ismi verilmesi kararına şerh düşmüştü. Komisyon Başkanı AK Partili Nihat Demir ise Mart ayı belediye meclis toplantısında, Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’ndan anıt maddesinin gündemde kalmasını talep etmişti. Anıt konusunun Nisan Ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda nihai karara bağlanmak üzere gündeme getirilmesi bekleniyor. (günebakış)

http://www.zaguda.net/haber/trabzons...ani/11713.html

Bağımsız milletvekili de olmalı bağımsız belediye başkanı da olmalı

Travelair
22.03.2013, 13:01
Trabzonspor'u savunacak bağımsız milletvekili fikri utopik bir fikirdir. Gerçekte sonuçları ters tepmeye müsait ve tehlikeli bir yaklaşımdır. Şunu düşünün: Trabzonlu milletvekilleri nerelerden geçerek milletvekili seçiliyorlar. Uzaydan mı?

Ilelioglu
22.03.2013, 13:04
İrlanda Futbol Federasyonu, Trabzonspor ile ilgili resmi sitesinden tanıtım yazısı yayımlamıştı. Bu yazıda 2010-11 sezonu şampiyonu olarak Bordo-Mavililer gösterilmiş ve bu durum Türkiye’de büyük yankı uyandırmıştı. Ancak bu şampiyonluk dün sürpriz bir şekilde kaldırıldı. İrlandalılar’ın bu kararın, Türkiye Futbol Federasyonu’nun yaptığı baskı sonrasında aldığı iddia edildi.

Dogru mu bu haber?

..

Ilelioglu
22.03.2013, 13:06
Trabzonspor'u savunacak bağımsız milletvekili fikri utopik bir fikirdir. Gerçekte sonuçları ters tepmeye müsait ve tehlikeli bir yaklaşımdır. Şunu düşünün: Trabzonlu milletvekilleri nerelerden geçerek milletvekili seçiliyorlar. Uzaydan mı?

Önerin ne peki?

..

Badaloğlu
22.03.2013, 14:05
Trabzon Belediyesi Kültür, Çevre Turizm ve Spor Komisyonu’nun anıtın ismini “Temiz Futbol ve Adalet Anıtı” olarak değiştirmek istemesine tepki gösteren Bali, “Anıtın ismi kesinlikle şike anıtı olmalıdır. Trabzon kamuoyu da bunun şike anıtı olmasını bekliyor” dedi.

3 TEMMUZ sürecinde uğranılan haksızlığın sürekli gündemde tutulması için şike anıtı yapılması noktasında Trabzon Belediyesi’ne Aralık ayında dilekçeyle başvuruda bulunan Trabzonspor’un efsane futbolcularından Serdar Bali sürecin uzaması ve anıtın isminin değiştirilmek istenmesi üzerine isyan etti. Trabzon Belediyesi Kültür Çevre Turizm ve Spor Komisyonu’nun anıtın ismini “Temiz Futbol ve Adalet Anıtı” olarak değiştirmek istemesine tepki gösteren Bali, “Anıtın ismi kesinlikle şike anıtı olmalıdır. Trabzon kamuoyu da bunun böyle olmasını istiyor. Haklı adalet istemimize, bu çerçevedeki hak ve hukuk mücadelemize ancak bu şekilde güçlü destek olunabileceği kanaatindeyim” dedi.

AKP ‘ŞİKE ANITI’ DİYEMİYOR

Trabzon Belediyesi’nden başvurusundan bu yana geçen süreye rağmen bir sonuç çıkmamasına da dikkat çeken Bali, “Kendi aralarında tartışıyorlar ama bir sonuç çıkmıyor. CHP’nin anıtın isminin şike anıtı olması noktasındaki ısrarı yerinde ve doğrudur. Şike anıtı ismini AK Parti diyemiyor. ‘Başbakan’a rağmen şike anıtı yapılabilir mi?’ sorusu bu açıdan önemli. Ama artık şunu da gözlemliyorum ki mesele ne yazık ki bir kayıkçı kavgasına dönüştü, dönüştürüldü. Konunun bu noktaya gelmesi de üzüntü vericidir” ifadelerine yer verdi.

Bali, “Şike anıtı haklı mücadelemizin, tepkimizin duyurulmasına ve 3 Temmuz'da başlayan şike sürecinin bütün yönleriyle bu anıt üzerine yazılmak suretiyle kamuoyu nezdinde, yaşanan adaletsizliğin her daim gündemde tutulmasına katkı sağlayacak. Şike ile mücadelede bir şehrin top yekün nasıl mücadele ettiğinin de sembolü olacaktır. Bu temsili anıt, ulusal ve uluslararası mecralarda verdiğimiz dava mücadelesine destek niteliğinde olacaktır'' diye konuştu. Bilindiği üzere Trabzon Belediye Meclisi’ne şike anıtıyla ilgili tavsiye kararında bulunmak üzere toplanan Kültür ve Spor Komisyonu’nda anıtın ismi üzerinde AK Partili ve CHP’li meclis üyeleri anlaşma sağlayamamıştı. AK Partili komisyon üyeleri anıtın isminin “Temiz Futbol ve Adalet Anıtı” olmasını isterken, CHP’li komisyon üyeleri ise anıtın isminin “Şike anıtı” olması noktasında ısrarcı olmuştu. 5 kişilik komisyonda 2 kişi kalan CHP’li üyeler anıta “Temiz Futbol ve Adalet Anıtı” ismi verilmesi kararına şerh düşmüştü. Komisyon Başkanı AK Partili Nihat Demir ise Mart ayı belediye meclis toplantısında, Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’ndan anıt maddesinin gündemde kalmasını talep etmişti. Anıt konusunun Nisan Ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda nihai karara bağlanmak üzere gündeme getirilmesi bekleniyor. (günebakış)

http://www.zaguda.net/haber/trabzons...ani/11713.html

Bağımsız milletvekili de olmalı bağımsız belediye başkanı da olmalı

Belediye meclis üyeleri adamsa eğer; Temiz Futbol ve Adalet anıtını gitsinler TFF'nunun bahçesine diksinler. Biz Şike anıtı istiyoruz, yalandan yere milletle dalga geçmeyin. Öteki türlüsünü alsınlar gitsinler kendi fındık bahçelerine diksinler...

Trabzon'da ŞİKE anıtı yapacaksanız çıkın anıtı yapın yoksa temiz futbol anıtı sizden isteyen yok. Rezalete bak yahu, milleti keriz yerine koymaktan usanmadınız mı? Dersinki anıtın dikileceği yer Kadıköy? Trabzon Belediyesi meclis üyeleri ŞİKE anıtının ismini değiştiriyorlar!!! Neden? neden yahu? Bu şehrin kupası çalınmadı mı? Bunu İstanbul 16. ağır ceza mahkemesi karara bağlamadı mı? Siz daha neyin peşindesiniz yalakalar ordusu?

Bu çapsız, vizyonsuz meclis üyelerine rağmen bu kupa Trabzon'a gelir mi? Daha senin kendi şehrinde bu anıtı kuramıyorsun, ne konuşuyoruz yalandan yere... Reziller :(

Travelair
22.03.2013, 14:11
Önerin ne peki?

..

Bence öncelikle Trabzonspor'u siyasetin pençesinden kurtarmak lazım. Sonra siyaseti kullanacak konuma ulaşmak için çalışmak lazım. Trabzonspor'un haklarını savunacak insanlar bağımsız milletvekili olsa ne olur, siyasete giren siyaset yapar, Türkiye'deki manasıyla

Ilelioglu
22.03.2013, 16:06
Anladim ve katiliyorumda, ama Trabzonspor'u Siyasetin pencesinden kurtarmak icin böyle düsünen Baskan ve Yöneticiler olmali, peki bu ne kadar mümkün? Mesela Siyasi Partilerin ziyaretlerini kabul etmeyecek kimseler taniyormuyuz? Bize yapilan haksizliklara ragmen bu tür ziyaretler kabul gördü mesela.

Herkesin birsekil siyasi iliski var, kaldi ki cogu bu Kulübü kullanarak Siyasete girdi. Zor gözüküyor...

Insallah bagimsiz milletvekilleri ile bu yolda basarili oluruz, en azindan gözlerini korkutmus oluruz.

..

aksamvakti
22.03.2013, 17:20

Arkadasım gozunde büyütme taraftarlar yeterkı aday ozelınde birleşsinler.. Devlet memuru olmasam, sorumluluklarım olmasa bizzat kendım ugrasırım istanbuldan milletvekılı olmak için. Trabzon Beledıye Baskanlıgı secımınde kazanamazsan bile ılk 3 partı arasına gırdın mı bu bile goz dagı olur genel secımlerde korkutur siyasileri, demekrosı bunlara verılecek en guzel cevaptır..

Ilelioglu
22.03.2013, 17:22
Trabzonspor'un haklarını savunacak insanlar bağımsız milletvekili olsa ne olur, siyasete giren siyaset yapar, Türkiye'deki manasıyla

O zaman birdahakine secilmezler olur biter. :)

..

sinderellaman
22.03.2013, 17:43
Yıllardır bozulmuş bir düzenin parçası olmaktan dolayı rahatsız oluyorum. Yine yıllardır bizlere "bir şeyleri değiştirebilirsin" deniliyor. Bireysel olarak bir hareket başlatmak, baş kaldırmak mevcut düzen içinde çok zor lakin bir oluşuma dahil olmak düzeni idare edenlere bir tepki sunmanın en güzel yolu. Trabzonspor kulübü ve taraftarıyla her zaman örnek hareketlerde bulunmuştur. Bir milletvekiili çıkarıp meclise yollayarak yıllardır kafamda var olan anarşik düzen anlayışına çok uygun. Anarşik düzen diyince akıllara yanlış şeyler gelmesin. Anarşi; koasa meydan vermeden, üstün özellikler taşıyan insanoğlunun , onları ezip büzen (bozan) kurallar olmazsa daha başarılı bir biçimde kardeşçe hayatlarını idame ettireceklerini öneren bir ideolojidir.Böyle bir olayın sadece Trabzonspor için değil tüm ülkenin anlayışının gelişmesi için de faydalı olacağına inanıyorum. Haklarımızın savunulmadığını düşündüğümüz noktada bu tarz bir düşüncenin eyleme geçme ihtimali açıkcası beni çok heyecanlandırdı. Umarım uygun adımlar atılır ve bizler de bu konuda desteklerimiz esirgemeyiz.

Hasan YAYLI
22.03.2013, 17:57
Kendi şehrimiz,kendi meydanımız,kendi anıtımız....

Bunun üzerinde bile pazarlık eden insanlar var...Buna asla müsamaha gösteremeyiz...Kim oluyorsunuz da anıtımızın üzerine ne yazıp ne yazamıyacağımıza karar vermeye cürret ediyorsunuz....

Siyaseti en çok önem verdiğimiz futbolumuzun en derinliklerine kadar sokanlara lanet okuyorum...Kendi pisliğinizle sizi başbaşa bırakmasını Trabzon halkı artık öğrenmeli....Akp diyememiş ama Chp onay vermiş falan diyende sakın çıkmasın....

Sadece İstanbul yetmez Trabzon'dan 6,Bursa,Kocaeli,Adapazarı ve Düzce'den de en az 1 bağımsız milletvekili aday gösterilmeli ve hepsi o meclise girmeli...Desteklemeyen oyvermeyen halkına,hemşerisine,dedesine,amcasına,annesine ihanet etmiştir benim gözümde....

S.ÖZKAN
25.03.2013, 19:31
Bu başlık yukarı

Oğuzhan Fidan
25.03.2013, 19:33
siyasilere oy yok ! kendi milletvekilimizi kendimiz çıkartalım !

ysfemr
25.03.2013, 20:04
öyle taraftar arasından çıkan insanlarla olmaz o iş şenol güneş gibi özkan sümer gibi efsaneler aday olmalı ki birlik sağlansın çıkan aday milletvekilliğini kazanabilsin.

Hasan61
25.03.2013, 20:21
Vekillik seçimlerine daha var,yakın olan Belediye seçimleri bu yüzden bir aday çıkarılacaksa Başkanlığa aday lazım.

Önce şehrimizi temizliyelim,sonra vekilliğe bakarız.

ardasa61
25.03.2013, 20:27
bu düşünce diğer taraftar gruplarında yankı buldu mu?
bu konuda çalışma yapan taraftar grubu var mı?
BMN yöneticileri bu konuya ne diyorlar?

incisözlük geçen seçimlerde eskişehir'den aday çıkardı. seçilemedi ama biz de incisözlük değiliz sonuçta koskoca Trabzonspor. Bu aday Trabzonspor'un adayıdır diye 1-2 kere tanıtımı yapılsa -kulüp tarafından desteklenmese dahi- seçilir bence.

Nytre
25.03.2013, 22:44
bmn.nin de kesinlikle zaman geldiginde bu durumla ilgili gorusunu olumlu olarak aciklamasini umuyorum...
ts taraftarlarinin secilip secilmemesi onemli degil aday gosterilip (sadece istanbulda degil trabzonda ankarada kocaelinde sakaryada da ...) gundem olusturmak ve sikeye ilgiyi cekmektir onemli olan... mutlaka ses getirecektir bu olay..! ben sonuna kadar destekliorum...
bu isi somurmeye yeltenilir konusunda da kuskulari olanlar olabilir ancak biyle bir seyin olmamasi icin kenardan bu olayi izlemeyip isin icine girmek lazim...

bordomavi.netten ricam brlik olmak birlikte olmak siyasilerin akbabalar gibi uzerinde dolastigi trabzonsporun siyasilere muhtac olmadigini gostermeye ortak olmasini isterim...

vyno
25.03.2013, 23:41
Bu şike anıtını dikmezseler biz kendimiz anıt yaptırırız bırakırız meydana alsın ne yaparsalar yapsınlar.Bizim bu mucadelemizde aşmamız gereken en büyük engel kendi şehrimiz sanırım.

matalar
26.03.2013, 00:58
böyle bir şeyin mümkünatı var mı Allah aşkına.
önce bi taraftar gruplarına başkan seçelim de sonra milletvekili seçeriz.

matalar
26.03.2013, 01:01
demirel demiş ya bu ülkeye sendika lazımsa biz kurarız diye,
şimdi milletvkili adayı gösterecek olsak taraftar gurupları biri melletvekili olacaksa bizden olur der.:)
bırakın milletvekiki çıkarmayı ortak bir aday çıkaracağımızı bile düşünemiyorum

Erdal DİLEK
26.03.2013, 01:03
Bağımsız milletvekili yerine trabzona bağımlı vekil cıkması lazım. .

kayseriliyiz
26.03.2013, 01:10
Böyle birsey mümkün degil malesef

zekeriyya
26.03.2013, 08:22
bencede zor iş organize 25 bin kişi toplu stad ta org. olamıyoruz
koca şehirde zor iş

halilaziz61
26.03.2013, 12:55
olmalı olmak zorunda yoksa bu iş kapanacak en az 3 milletvekili bağımsız çıkarılmalı Trabzonumdan...

tamuğ yamtar
26.03.2013, 13:38
Olmaz...

lazibere
26.03.2013, 16:36
neden olmaz??? olmayacak kişi açıklayacak. yandaş partiler kaybedecek diye mi işinize gelmiyor

Furkan Özdem
26.03.2013, 16:42
Olmaz mı? O zaman birkaç yıl sonra bu yaşadıklarımızın tekrarını yaşamaya kendinizi hazırlayın. Trabzonsporlu olup da yine malum partilere oy verecekler haktan hukuktan adaletten bahsetmesin.

halilaziz61
26.03.2013, 17:09
Olmaz mı? O zaman birkaç yıl sonra bu yaşadıklarımızın tekrarını yaşamaya kendinizi hazırlayın. Trabzonsporlu olup da yine malum partilere oy verecekler haktan hukuktan adaletten bahsetmesin.

katılıyorum sonuna kadar bu iş başka türlü dillendirilemez,

Trabzonsporlular şunu anlamalı kimliğimizin bir bütünüdür Ts her şeyden üstündür. Benim için dinim hariç herşeyden üstündür...

tamuğ yamtar
26.03.2013, 17:23
Trabzonspor'un bağımsız milletvekili olur mu?

Soru bu...

Bende olmaz dedim.

Yanlış anlaşıldım galiba.

Yine 3 partiden milletvekili çıkar.

Bağımsız adaya oy vermezler diye düşünüyorum.

Fatih
26.03.2013, 17:35
Biz oyumuzu verelim de varsın olmasın.

Ilelioglu
26.03.2013, 17:37
Biz oyumuzu verelim de varsın olmasın.

O kadar. ;)

..

aksamvakti
27.03.2013, 00:52
bu baslık altında katılımın az olması dahi olmayacagının bir sinyalı.. Ama biz zoru basarmalıyız ben sımdıden 3 kısıye oy verdıregım istanbul 1. bolgeden.. Eger inanırsak bu konuyu ırdelersek tahsıllı ve Trabzonspor asıgı bir adayla gercekten milletvekılı cıkarabılırız. Ama bizim yapısal problemlerımız var egıtım sevıyesının kısı bası 6.5 yıl oldugu bir sehirde bunu basarmak guc.. daha fazla organıze olmalıyız..

Bera B.
27.03.2013, 01:02
Ben bundan sonra hiçbir partiye oy vermeyeceğimi söylemiştim. Böyle bir organizasyon olursa benim oyum hazırdır. Her şekilde.

Helvacı61
27.03.2013, 01:21
bu konuda tek yumruk olup..oy kaygısı ile adaleti hakkı namusu şerefi velhasıl hepimizi yok sayanlara en büyük cevabı vereceğiz.ben ve.çevremdeki bütün trabzonsporlulsr hesap gününü bekliyor....eğer trabzonsporlular kimliklerine sahip çıkarsa istanbuldan 3 değil 6 vekil bile çıkarır..eğer bu, trabzon izmit ve sakarya hattına yayılırsa türk siyasetine iyi bir ders veririz

SALDIRAY
27.03.2013, 02:44
%61 oy atarak dalga geçen bir toplum mu milletvekili çıkaracak ? İstanbul'da olursa bir ihtimal başarabiliriz. Ama kim olacak bu aday ,mesele burda :)

sifuni
27.03.2013, 02:50
Sike olayinla ilgilin duyarli Trabzonspor taraftar sayisi en azindan 1 milletvekili cikaracak kapasite oldugunu düsünüyorum ama gruplasma olaylari yüzünden malesef cikaramayiz diyorum.

Sefer A.
27.03.2013, 03:20
Milletvekili olayi iyi olur ama zor
yalniz eger gerçekten herkese hitap eden herkesin begenisini kazanan bir isim belediye baskan adayi olursa o zaman olabilir ben ondan ümitliyim sanki....
yalniz burada diger adaylarin lobileri devreye girer bir çok kisiyle temas kurarlar ve o kisiler de menfaatlerini düsünüp su bu o adama oy verirler bagimsiz adaya vermezler diye öngörüyorum açikçasi, malesef, isin kötü tarafi da bu

ibrahim
27.03.2013, 03:29
Milletvekili olayi iyi olur ama zor
yalniz eger gerçekten herkese hitap eden herkesin begenisini kazanan bir isim belediye baskan adayi olursa o zaman olabilir ben ondan ümitliyim sanki....
yalniz burada diger adaylarin lobileri devreye girer bir çok kisiyle temas kurarlar ve o kisiler de menfaatlerini düsünüp su bu o adama oy verirler bagimsiz adaya vermezler diye öngörüyorum açikçasi, malesef, isin kötü tarafi da bu

Trabzonsporu düsünen kimse yok sehirde. Büyüksehir olup daha cok yatirim hayali daha agir basacaktir. Etraf babam gibi "Trabzonspor sana bir sey getirmiyor, erdogan bakiyor sana" diyen adamlarla dolu. Kisisel menfaatler Trabzonsporun üzerinde malesef sehrimizde...

Sefer A.
27.03.2013, 04:23
Trabzonsporu düsünen kimse yok sehirde. Büyüksehir olup daha cok yatirim hayali daha agir basacaktir. Etraf babam gibi "Trabzonspor sana bir sey getirmiyor, erdogan bakiyor sana" diyen adamlarla dolu. Kisisel menfaatler Trabzonsporun üzerinde malesef sehrimizde...

aynen durum böyle malesef, eskisinden daha beter
"erdogan bakiyor sana" , biz daha ne diyelim :) kolay gelsin sana renkdas :D

ibrahim
27.03.2013, 04:32
Yok tam olarak öyle değil kelimeyi tam seçemedim. :D

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

İskender Çakmak
27.03.2013, 07:40
Bal gibide olur. Sağda solda tvlerde her yerde nüfusun %99'u Trabzonsporlu deniyor şehrimiz için. Bizim için de iyi olur herşeyi görmüş oluruz.

hodlu
27.03.2013, 18:12
Trabzonsporluyum diyen, Trabzonsporla sevinen-üzülen, her aklı başında reşit renktaşın Mecliste bulunan üç partiye de oy vermemesini isterim. Şahsen ben böyle yapacağım. Birileri haddini bilmesi lazım ama bu makul sayıda yapılırsa gerçekleşir....

Birkan
08.04.2013, 16:17
Ben oy kullanmayı düşünmüyorum ama eger böyle bi proje gercekleşirse ve hakkımızı savunabilecek bi aday cıkartılırsa ben oyumu atarım hatta en az 5 tane daha oy bulurum cok yakın trabzonsporlu arkadaslarımdan.Böylece tepkimizi sandıkta koymus oluruz..

talsuv61
08.04.2013, 23:27
Sadece Trabzonda değil, İstanbul Bursa İzmit Sakarya gibi Trabzonluların çoğunlukta olduğu şehirlerde de adaylar göstermemiz lazım hele ki istanbuldan gösterilecek adayın Trabzondakinden daha çok kazanma şansı olur.