PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Madalyonun İki Yüzü

TekfurÇayır 61
17.03.2013, 12:24
Şike süreci vıcık vıcık siyâsete bulandı. Bütün siyâsi partiler ellerindeki imkânlara göre sürecin bir tarafından tutup çekiştirerek kendilerine oy temin etmeye çalıştılar ve çalışıyorlar.

Forumda bunun böyle olduğuna itiraz eden kimse yoktur herhalde.

Fakat benim bir itirazım var.

Forumda birbirinin zıddı iki farklı yaklaşım görüyorum ve bu beni rahatsız ediyor.
Beni rahatsız etmesi önemli değil elbette, herşey benim istediğime uygun olacak değil ya.

Önemli olan beni rahatsız etmesi değil, Trabzonspor'a ve verilen uğraşlara zarar vermesi.

Gözlemlediğim birinci yaklaşım:

Tarafı olduğu siyâsi partinin süreçteki tutumunu her ne pahasına olursa olsun savunmaya çalışanlar.

İkinci yaklaşım:

Süreci, bir siyâsi partiye mümkün olan en büyük zararı vermek için kullananlar.

Her iki yaklaşım şeklinde de Trabzonspor amaç değil araç konumuna düşüyor.

Ya savunulan partinin iyi bir parti olduğunu anlatmak için, yada falanca partinin kötü bir parti olduğunu anlatmak için Tranzonspor bilinçli veyâ bilinçsiz konunun mezesi yapılıyor.

Forumda futbolu siyâsetten temizleme çalışmalarına evet, siyâsetin kendisini forum aracılığı ile temizleme çalışmalarına hayır.

DEEP BLUE
17.03.2013, 13:41
Şahsen ben böyle bir izlenim edinmedim forumda. Neden böyle bir başlık açıldığını da anlamadım. Hepimizin bir siyasi görüşü var tabii ki ama, Trabzonspor'un partiler üstü olduğunu bilecek kadar da bilinçliyiz herbirimiz diye düşünüyorum.

TekfurÇayır 61
17.03.2013, 14:00
Şahsen ben böyle bir izlenim edinmedim forumda. Neden böyle bir başlık açıldığını da anlamadım. Hepimizin bir siyasi görüşü var tabii ki ama, Trabzonspor'un partiler üstü olduğunu bilecek kadar da bilinçliyiz herbirimiz diye düşünüyorum.

Bir yanlış anlamayı önlemek adına şunu yazmamda fayda var, bu başlıkta beni rahatsız eden iki yaklaşımı yazdım. Elbette bütün forum üyelerinin yaklaşımı bunlardan ibâret değil. Siyâsetin işin içine girmesi karşısında ölçüyü koruyarak yazan birçok arkadaş var. Ölçü nedir? Falanca siyâsetçinin şike konusu hâricinde yaptığı yanlışları buraya taşımamak. Konuyu şike ile sınırlandırmak.
Aksi halde ipin ucu kaçıyor. Bir siyâset forumunda konuşulması gerekenler BMN'de konuşulmaya başlanıyor.