PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maç Sonucunu Etkilemeye Yönelik Hareket'e "21 gün hak mahrumiyetimi ?"

sessizkral_1
15.03.2013, 00:25
Yeni bir konu açılmaya değer görüyorum bu konuyu

Arkadaşlar, anlamadığım birşey var

Aziz yıldırım maçın devre arasında koridorlarda çok net ve açık bir şekilde Hakemleri tehdit ederek , maç sonucunu değiştirmeye yönelik bir harekette bulunmamışmıdır ? Ki zaten yan hakemin hem faul hem ofsayt olan bir pozisyonda orta çizgiye koşmamasıda sahaya ! yansıdığınında kanıtıdır.

Hadi onu geçtik , bunu şike kapsamına almayalım..

Yetkisiz olarak müsabaka alanına, soyunma odalarına, koridorlarına, sporcu çıkış tünellerine giren kişiye verilen ceza da 3 aydan 1 yıla kadar hapis veya adli para cezasından, 20 günden az olmamak üzere adli para cezasına dönüştürülüyor. Bu durumun, müsabakanın seyrini veya güvenliğini bozması halinde, bu kişi hakkında 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası verilecek.

Bu düzenleme kapsamına giren suçlardan dolayı yargılama yapmaya Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun ihtisas mahkemesi olarak görevlendireceği, asliye veya ağır ceza mahkemeleri değil, sulh ve asliye mahkemeleri yetkili olacak.

Yunus Danışmaz
15.03.2013, 01:27
Ne farkeder ki, yine sahaya yansımamış diyecekler!!:D

Hasan YAYLI
15.03.2013, 01:41
Aziz'in soyunma odası kolidorlarına girme yetkisi var,bu ceza daki sorun ettiği hakaretin getirisi olan 45 günlük hakmahrumiyeti cezasının verilmeyişidir...

MADDE 39 - HAKEM SOYUNMA ODASININ VE KORİDORLARININ
GÜVENLİĞİ
(1) Akredite olmayan kulüp yöneticileri hakem soyunma odası koridorlarına girmeleri halinde
21 günden az ve 45 günden çok olmamak üzere hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılır.
(2) Kulüp yöneticileri hakem soyunma odası koridorlarında sportmenliğe aykırı harekette
bulunmaları halinde 45 günden az ve 90 günden çok olmamak üzere; hakarette bulunmaları
halinde ise 90 günden az 180 günden çok olmamak üzere hak mahrumiyeti cezası ile
cezalandırılır.
(3) Kulüp yöneticileri hakem soyunma odasında sportmenliğe aykırı harekette bulunmaları
halinde 90 günden az ve 180 günden çok olmamak üzere, hakarette bulunmaları halinde ise
180 günden az 360 günden çok olmamak üzere hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılır.
(4) 2. veya 3. fıkra hükmünü ihlal eden kişilere ayrıca Süper Lig kulübü yöneticileri için
15.000.-TL’den 75.000.-TL’ye kadar, 1. Lig kulübü yöneticileri için 7.500.-TL’den
35.000.-TL’ye kadar, 2. Lig kulübü yöneticileri için 5.000.-TL’den 15.000.-TL’ye kadar,
3. Lig kulübü yöneticileri için 2.500.-TL’den 5.000.-TL’ye kadar para cezası verilir. Futbol Disiplin Talimatı 8
(5) Eylemlerin aynı zamanda akreditasyon talimatına aykırılık teşkil etmesi halinde bu nedenle
de ceza verilir

POYRAZ
15.03.2013, 03:12
Adam devre arasinda hakemlere sövüyor ama sadece 21 gün.
Bizim sampiyonlugumuzu caldiklari sezonda da Gaziantepspor ile
deplasmanda oynadiklari macin devre arasinda yine hakemleri
tehdit etmisti ve hic bir sey olmamisti. O macta hakem, Aziz'e
"Ben gördügümü calarim" demis, bunun üzerine Aziz,
"Senin o gören gözünü si...im" demisti.
O maci uzatmalarda attiklari golle kazanmislardi.
Böyle adalet olacaksa hic adalet olmasa emin olun daha iyi.

Mert M.
15.03.2013, 08:29
Durmak yok yola devam abi! Hangi düzgün insan televizyonda dile getirebiliyor bu konuyu? Hiç kimse! Yazık, vallahi yazık!

gudoz81
15.03.2013, 11:05
21 gün azize 3 hafta terime aradaki farkı bulun hadi

Sefaenes
15.03.2013, 11:32
bu serefsizin ilk vukuati olsa belki anlarim adamin kacinci vukuati ama ceza komik. Adam asker kackaligi yapar ortaya cikar kanunlar degisir ceza almas. Hirsizlik yapar iceriye girer hastaneden cikamiyan adaam ciktikdan sonra birden hastaneye gitmez olur. Icerdeyken birde ne tesadüf yine bir kanun degisikligi yine olur. Adam Hakemleri tehdit eder orada polis kamerasi cektigini söyliyen yöneteci acaba tff o kaseti istedimi yoksa tesadüf olarak o anda cekmiyormuydu. Aziz bari Basbakan yapsinlarki basimizda en azinda bir Diktator oldugunu bilelim ve bagimsizlik icin onunla savasalim.

ölümüne_1461
15.03.2013, 14:32
alıstık artık ya farklı bıseymı bekleyen vardı bu ulkede akp turkıyesınde hersey nromal artık..guclu olanın hukuğu var bu ulkede..

İlker Yazıcıoğlu
15.03.2013, 14:39
Hayır neye şaşırdınız ben onu anlamadım?
Dua edelim bu 21 günü de verdiklerine!!

bkandil
15.03.2013, 15:13
Asıl merak ettiğim söz konusu hakarete uğrayan hakemlere ne verileceğidir.

O hakemlerin yüzünden Türk Futbolunun Marka Değerinin mihenk taşı olan adama 21 gün ceza vermek zorunda kaldı PFDK, hakemlerin tiz başı vurula...

kürşat şen
15.03.2013, 16:09
hagi 2001 yılında erol ersoya tükürdü,hakaret etti,darp etti..
kaç maç ceza almıştı hatırlayanınız var mı?
normali 7 ay..
biz 6 maç ceza verdik!!!

DeAgLeMaNyAq
15.03.2013, 16:15
Talimatta 45 geçen hareket niye 21 olarak veriliyor hâla anlamış değilim ve basın neden bunu haber yapmadı onu da çözemedim...

Steril61
15.03.2013, 16:18
Ne olacak başka kardeşim!... Bu memlekette başbakan, onun hükümeti ve tff el ele verip şikeyi örtbas ediyorsa...

Meclisten alel acele kanun çıkartılıyorsa...

O adi herif hakkında kim adalete uygun ceza verebilir ki?...

Yani tuzun bile koktuğu yerde artık ne yapılabilir?...

Adaleti önce TBMM'de sağlayamazsan Türkiye'nin diğer kurumlarında hiç sağlayamazsın.

SeRHaD
15.03.2013, 16:20
bu 21 i de minimum oldugu için verdiler,eğer ki en az 10 gün olsaydı 10 gün alacaktı cezayı.alıştık artık

RaşitCan
15.03.2013, 19:09
Ben anlamıyorum bu nedir ya bu yarum ağızlının ayrıcalığı nedir ya kendini ne zannediyo bu ülkenin ev sahibi o mu? her türlü pisliği yapıyo en hafif cezayı veriyolar , ben böyle iş görmedim ama doğru ya adam şike yapmış organize şuç örgütü elebaşısı olmuş bu ceza bile fazla aslında kesin cezayı veren kimse gider orayı da basar meireleş örneğinde olduğu gibi 1 haftaya iner.
Hak hukuk bu ülkede gerçekten varolsaydı o şimdi koğuşunda çamaşırlarını yıkıyo oluvdu...

Yiğit Gayretli
15.03.2013, 19:16
Hiç şaşırmadım açıkçası.

Ali İhsan
15.03.2013, 19:28
Bi de bu haberi "Rekor ceza" olarak lanse eden bi kaç site gördüm.

Aziz Yıldırım'a artık küfretmeyi bıraktım, onun yalayıcıları dururken ne gerek var!

Adam haklı, ben Aziz Yıldırım olsam her türlü pisliği herkesin önünde yapardım ne olsa kimse ceza veremiyor.

TSezgin61
15.03.2013, 19:45
Arkadaslar iyimisiniz?

Herif 17 macta sike yapti ülkenin anasini aglatti federasyondan hangi cezayi aldiki, simdi alacak?

cenk52
15.03.2013, 21:02
Helal olsun valla adama böyle rezil ülkeye böyle rezil başkan yakışır.
21gün cezanın 14 günü zaten milli maç arasına denk geliyor. Ptesi sevk edilmişti tedbirli olarak, sadece antalya maçında basamayacak koridor o kadar. Şaka gibi.

magicyattara
17.03.2013, 12:30
hadi aziz hakemlere bağırdı çağırdı etki altına aldı..peki bu durumu gören bursa neden ikinci yarı sahaya çıktı..çekilseydiler,çıkmasaydılar..

ahh ahh fırsat ele geçiyor ama değerlendiren kim..serhata mesaj atacağına çıkmasaydın sahaya..

krdnz
17.03.2013, 13:02
İki hafta önce Şota dahil herkese söverek maç aldılar,geçen hafta Bursa maçı devre arasında hakemlere söverek maç aldılar ama herşey unutuldu gitti.

6 Yıl 3 ay ceza almış adam Bakanlarla maç izliyor dönüyor cezaya tepki veriyor..

Adamlar hem SUÇLU hem GÜÇLÜ..

krdnz
17.03.2013, 13:03
hadi aziz hakemlere bağırdı çağırdı etki altına aldı..peki bu durumu gören bursa neden ikinci yarı sahaya çıktı..çekilseydiler,çıkmasaydılar..

ahh ahh fırsat ele geçiyor ama değerlendiren kim..serhata mesaj atacağına çıkmasaydın sahaya..

Asıl hatayı biz yaptık bence.

Geçen sene en azından FB maçlarına çıkmayacaktık.