PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dikkat!!! Hırsız VAR!!!

Badaloğlu
07.03.2013, 15:04
Değerli arkadaşlarım,

Kısaca size dün akşam başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Akşam eve dönerken Garanti bankası, Küçükbakkalköy şubesinden bankamatikten para çekmek istedim. Kartımı makineye koydum işlemi yaptım makbuzu aldım. Kart iade olurken tam makinenin ağzından çıkacakken takılı kaldı. Almak için uğraştıysam da, başarılı olamadım ve makine kartımı yuttu. Parayı da vermiş gibi göründü ama para kapağı hiç açılmadı! Haliyle bende paramı alamadığım gibi kartı da makineye kaptırdım.

Bu arada ben olayın şaşkınlığını yaşarken başka bir kişi gelerek makinede işlem yapacağını söyledi, bende kendisine makinenin kartımı yuttuğunu söyledim. Adam bir yandan işlemini yapıyor bir yandan bende olayı kendisine anlatıyordum. Kendisi ile konuşurken bana ‘’senin kartın acaba tarihi mi geçti, ondan dolayı yutmuş olmasın?’’ diye sorunca, bende ‘’hayır kartım daha yeni’’ dedim. Bunu söylememle adamda bir anda yüz mimiklerinin değiştiğini hissettim. O zaman bir şeylerin ters gittiğini anladım…

Kartı ATM cihazına yerleştirdiğimiz giriş yerini biraz daha dikkatli incelediğimizde, kartın tam çıkış yerinde ince metal gibi bir şey olduğunu fark ettik. Ve ikimiz birden kartı soktuğumuz yeri elimizle çekiştirmeye başladık. Biraz daha güç verip düzeneği çektiğimizde elimizde kaldığını gördük. Şaşkınlığımız artmıştı, arkasını çevirdiğimizde mavi bir ışığın yanıp söndüğünü gördük. O zaman anladık ki, ATM cihazına kartları ve şifreleri okuyan bir düzenek yerleştirilmiş...

Ben hemen Garanti bankasını arayıp, kartımı iptal ettirdim. Ardından polisi aradım ve olay yerine ekipler geldi. Düzeneği onlara teslim ettim. Düzeneğin arka kısmında kartımızın numara ve şifrelerini okuyan bir düzenek kurup bunu da bluetooth ile başka bir yere gönderdiklerini tahmin ettik. Muhtemelen bankamatiğin yanında bir araba içinde laptop ile bu düzenek desteklenmekteydi. Neyse polise ben düzeneği teslim ettim, sonra benle işleri olup olmadığını sordum onlarda yok dediler ve olay yerinden ayrıldım. Tabi gecenin bir yarısı telefonum çalıp beni tekrar karakola çağırdılar gece 24:00’a kadar tekrardan olayla ilgili ifadeler verdik. İmzalayıp, çıktık...

Bu konuda eşiniz, arkadaşlarınız, akrabalarınızı ve tanıdık çevrenizdeki insanların daha dikkatli olması için uyarın. Konunun ciddiyetini anlamak açısından birkaç fotoğraf ve videoyu sizlerle paylaşıyorum. Adamlar yaptıkları düzeneğin rengini bile birebir bankanın rengiyle aynı yapmışlar!!!

Ayrıca videodaki düzeneğin arkasını iyice inceleyecek olursanız bu düzeneği hazırlayanın çok zeki, elektronikten anlayan biri olduğunu anlayacaksınız. Video da ayrıca yanıp sönen bir mavi ışık var. İlk gördüğümde bomba mı lan bu? diye söylenmedim değil :( Üzerini siyah bantla kapatmışlar. Anladığım kadarıyla bu olay blotooth. Demek bizim kartları kopyalayıp banka çevresinde bir araç içinde bilgisayar ortamına bu bilgiler aktarılıyor sonra biz uyanmasak işlemi başlatacaklardı.

Siz siz olun bankamatiklerde işlem yapacağınız zaman sağını solunu ATM cihazının her tarafını kontrol edin...

http://tinypic.com/view.php?pic=308k0ub&s=6
http://tinypic.com/view.php?pic=143joya&s=6
http://tinypic.com/view.php?pic=14ctx6c&s=6
Teşkilata bak! adam neredeyse C-4 yerleştirecek :(

http://tinypic.com/player.php?v=2gv7xb7&s=6

Yiğit Gayretli
07.03.2013, 15:17
Geçmiş olsun Ahmet abi. Azıttı bu şerefsizler iyice.

Sefa
07.03.2013, 15:18
Geçmiş olsun Ahmet Abi.. Adamlar ellerini kollarını sallaya sallaya iş yapıyor..

Adem Erdoğan
07.03.2013, 15:20
Geçmiş olsun abi.

Hırsızlık aldı başını gidiyor. Biraz biraz durulmuştu bu tür olaylar, tekrardan artmaya başladı.

Murat Aydın
07.03.2013, 15:30
Abi geçmiş olsun. O bankanın şube müdürü maçkalıdır bu arada:)

omondoles
07.03.2013, 15:43
Geçmiş olsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Oğuz B.
07.03.2013, 15:46
Geçmiş olsun abi.

Bankamatiklerde güvenlik kamerası yok mu? Nasıl bu kadar kolay yapıyorlar bu işi.

Fatih Özkan
07.03.2013, 15:51
Geçmiş olsun Abi.
Ucuz atlatmışsın.

GULER
07.03.2013, 16:03
Gecmis olsun. Benim bir tanidigin basina geldi bu, ne yazikki o hirsizlar bankahesabini soyduktan sonra farkina vardi.

Tayfun
07.03.2013, 16:11
Geçmiş olsun.

Kimileri bankamatik yönetimiyle, kimileri futbol ile ...

Gökçebey
07.03.2013, 16:13
Geçmiş olsun Ahmet abi. İyiki uyanabilmişsin. Ben de bir keresinde işimi bitirip parayı alacağım sırada kartın yuvadan çıkmaya çalıştığını ama çıkamadığını fark ettim. Hemen aklıma dolandırıcılık işi geldi ama ıssız bir yerdeydi ATM. Gelen giden olmadı. Kartım çıkmaya çalışırken başka bir kartla müdahale edince kart geri çıktı. Meğer benim kart cüzdanda eğrildiği için yuvadan çıkamamış. Diğer kartla hafifçe bastırıp düzeltince geri geldi.

Geçmiş olsun tekrar.

Berkan
07.03.2013, 16:25
Geçmiş olsun. Pes yani ATM nin üzerinde kamera olduğu halde nasıl bir cesaretle böyle bir şeyi yapabiliyorlar anlayamıyorum. Çok şaşırdım açıkçası artık kartı şüpheyle takıcaz :( . Tekrar geçmiş olsun.

Sevda61
07.03.2013, 16:29
Geçmiş olsun.
Dikkat etmek gerekiyor, sıkça duyuyoruz artık bu tarz haberleri...Bi çözüm bulunmalı.

Oruç
07.03.2013, 16:53
Geçmiş olsun abi.

Emrah Akcagöz
07.03.2013, 18:29
Geçmiş olsun abi. Çok dikkat etmek gerekiyor bu gibi durumlarda. İyiki zamanında uyanmışsın.

Ilelioglu
07.03.2013, 18:44
Gecmis olsun Ahmet abi.

..

İlker Yazıcıoğlu
07.03.2013, 18:50
Trabzonlu adamın hali başka oluyor arkadaş:)

Şaka bir yana geçmiş olsun Ahmet abim.

Berke6198
07.03.2013, 20:31
Geçmiş olsun abi, adamlara bak, şeytana pabucunu ters giydirirler resmen...

Hayret bir şey yahu.

Öznur61
07.03.2013, 20:52
geçmiş olsun abi allahtan farketmişsiniz düzeneği yoksa daha kaç kart şifresi çalarlardı allah bilir..

Yaşar
07.03.2013, 22:14
Geçmiş olsun ve ALlah razı olsun abi...
Çoğumuz maaşlı çalışan, borç harç ödeyen insanlarız...
Böyle bir durum başımıza gelirse ocağımız batar Allah korusun...
Bilgilendirdiğin çok iyi oldu, daha dikkatli olurum artık...

Sibel
07.03.2013, 22:19
Geçmiş olsun abi.

Mert'
07.03.2013, 22:42
O yanına gelen de hırsız olmasın?

Veysel
08.03.2013, 00:17
Geçmiş olsun ilginç bir durum

SALDIRAY
08.03.2013, 04:50
Benim anlamadığım bu illeti bankamatiğe nasıl yerleştiriyorlar ? Kameralar ne için var? Bunları sürekli izleyen bir ekip yok mu ! Çok geçmiş olsun.

Burçak
14.04.2013, 22:52
Ahmet abi haberi okuyunca sen geldin aklıma. Galiba birebir aynısı...

http://www.haber61.net/d/news/79201.jpg
Trabzonlu son anda kurtuldu
Trabzonluyu dolandıracaklardı

Trabzon’un Kunduracılar Caddesinde özel bir bankanın ATM’sine dolandırıcılar elektronik düzenek takarak banka müşterilerini dolandırmak istedi.

Haber : Şükrü Üçüncü

Kunduracılar Caddesinde bulunan bir bankanın ATM'sine ne zaman takıldığı bilinmeyen cihaz ile vatandaşların kart bilgisini kopyalamak için bir düzenek yerleştirdi. Düzenek sayesinde vatandaşların bilgilerine kolayca erişmeye çalışan dolandırıcılar kurnaz bir vatandaş sayesinde sonda anda fark edilince yakayı ele verdiler.

Bankanın ATM’sine gelen Remzi S. Bankadan para çekmek istediği sırada fark edince durumu polis ekiplerine aktarmak için 155’i aradı. Olay yerine gelen Trabzon Emniyeti güven timleri ile Olay yeri inceleme ekipleri yapmış olduğu çalışmada banka ATM’sine takılı bulunan düzeneği yerinden sökerek araştırmak üzere emniyete götürdü.

Son anda dolandırıcıların oyununu bozan Remzi S, “ para çekmek için ATM’ye kartı taktığımda kart yerinin elime geldiğini far ettim. Hemen kredi kartımı ATM’den çıkardıktan sonra polis ekiplerinden yardım istedim. Polisler zaman kaybeden ATM’nin bulunduğu noktaya gelerek müdahale etti.”şeklinde konuştu.

Düzeneğin Trabzon’da başka bankaya takılıp takılmadığı bilinmez iken Trabzon’da kaç kişi bu yöntem ile dolandırıldığı bilinmiyor.
haber61.net (http://www.haber61.net/trabzonlu-son-anda-kurtuldu-144023h.htm)

Badaloğlu
15.04.2013, 00:47
Ahmet abi haberi okuyunca sen geldin aklıma. Galiba birebir aynısı...

http://www.haber61.net/d/news/79201.jpg
Trabzonlu son anda kurtuldu
Trabzonluyu dolandıracaklardı

Trabzon’un Kunduracılar Caddesinde özel bir bankanın ATM’sine dolandırıcılar elektronik düzenek takarak banka müşterilerini dolandırmak istedi.

Haber : Şükrü Üçüncü

Kunduracılar Caddesinde bulunan bir bankanın ATM'sine ne zaman takıldığı bilinmeyen cihaz ile vatandaşların kart bilgisini kopyalamak için bir düzenek yerleştirdi. Düzenek sayesinde vatandaşların bilgilerine kolayca erişmeye çalışan dolandırıcılar kurnaz bir vatandaş sayesinde sonda anda fark edilince yakayı ele verdiler.

Bankanın ATM’sine gelen Remzi S. Bankadan para çekmek istediği sırada fark edince durumu polis ekiplerine aktarmak için 155’i aradı. Olay yerine gelen Trabzon Emniyeti güven timleri ile Olay yeri inceleme ekipleri yapmış olduğu çalışmada banka ATM’sine takılı bulunan düzeneği yerinden sökerek araştırmak üzere emniyete götürdü.

Son anda dolandırıcıların oyununu bozan Remzi S, “ para çekmek için ATM’ye kartı taktığımda kart yerinin elime geldiğini far ettim. Hemen kredi kartımı ATM’den çıkardıktan sonra polis ekiplerinden yardım istedim. Polisler zaman kaybeden ATM’nin bulunduğu noktaya gelerek müdahale etti.”şeklinde konuştu.

Düzeneğin Trabzon’da başka bankaya takılıp takılmadığı bilinmez iken Trabzon’da kaç kişi bu yöntem ile dolandırıldığı bilinmiyor.
haber61.net (http://www.haber61.net/trabzonlu-son-anda-kurtuldu-144023h.htm)

Düzenek aynı... İstanbul'da bir çok kişi yakalandı demek Anadolu'ya kaydırdılar organizasyonu...

Geçmiş olsun Trabzon :)

POYRAZ
15.04.2013, 01:06
Gecmis olsun.
Bu numara öncelerden beri var. Türkiye'den haberleri
okuyup izlerken SIK SIK böyle haberlerle karsilasiyorum.
Ha, birde kartinizi yutunca oradan sizi izleyen hirsiz yaniniza gelip
yardimci olmak istedigini söylüyor. Bir sekidle sizi konusuga daldirip oradan
uzaklastiriyor, arkadan gelen bir diger sebeke elemani islemi bankamatikte
tamamliyor. Bu tür durumda bankamatigin basindan ayrilmayin,
arayabiliyorsaniz bankayi arayip haber verin. Banka aciksa bir sekilde
icerideki görevlilere haber ulasmasini saglayin ve kesinlikle polis cagirin.
Birde telefon dolandiricilari var. "Alo emniyetten ariyorum, hesabinizdan
pkk ya para yollanmis, basiniz büyük dertte, su kadar parayi bana
verirseniz bu isin üstünü örterim" gibi.. Veya arayip araba kazandiniz,
telefon kazandiniz, 1 Milyon Euro kazandiniz, bilmem hangi mankenle
tatil kazandiniz vs. Insan uyanik olursa kolaylikla siyrilabilir böyle kitapsizlardan.
Adamin birisini Gaziantepten arayip polis olduklarini ve pkk ile iliskisi
oldugunu tespit ettiklerini söylemisler. Inanmis garibim ve kendisini
aklamanin savasi icine girmis. En sonunda adama tüm parasini bankadan
cektirip Gaziantep'e getirttiler ve tarif ettikleri agacin dibine koymasini
söylediler, adamda tüm birikmisini cekip Istanbul'dan Gaziantep'e gidip verilen adresteki agacin altina parayi koyup geri dönmüs.
Özellikle insanlarin artik para icin yapamayacaklari kanciklik ve serefsizlik yok.
Para icin namussuzlugun en önde gideni yapiliyor. Aman dikkat edin.

Bahadır Şimşek
15.04.2013, 01:46
Ben hala üzerinde güvenlik kamerası bulunan bu ATM'lere o devrenin nasıl takıldığını çözemiyorum.

Ayrıca içinde binlerce lira paraların bulunduğu bu ATM'ler bu şekilde müdahalelerde merkezlerine nasıl

uyarı sinyali göndermezler çok şaşırıyorum gerçekten...