PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nasıl Bir Yönetim ve Başkan İstiyoruz ?

Şenol Altunsoy
07.03.2013, 00:26
Hep eleştiriyoruz bu çok kolay biraz da idealimizdeki Yönetim ve Başkanı tanımlasak

Ne dersiniz?

Erdal DİLEK
07.03.2013, 00:31
Kesinlikle iş adamı olmamalı, bu bana yeter. .

Gökhan Koç
07.03.2013, 00:32
Nerde ne konuşması gerektiğini bilen, ts taraftarının hassasiyetlerine saygı gösteren, Trabzonspor'un haklarını korkusuzca savunabilen, delikanlı, dürüst, çok zeki, ve imkansız görünse bile herşeyin başarılabileceğine inanan bir başkan isterdim.

Bu başkan benim hayalini kurduğum TS yönetim dinamiklerini şekillendirebilir, hayallerimizi gerçekleştirebilirdi.

Bu sayfaya daha uzun daha detaylı şeyler yazıcam, şimdilik sadece bu kalsın.

Şenol Altunsoy
07.03.2013, 00:34
Aslında hepimizin sohbetlerde dillendirdiği projelerin bir arşiv niteliğinde toplanması amacım.

Çok güzel fikirler ve projeler çıkacağına eminim.

erolizmts
07.03.2013, 00:34
Kesinlikle iş adamı olmamalı, bu bana yeter. .

Aynen katılıyorum. Mevcut düzen siyasilere biat et diyor. Onların istekleri aksine gidemiyorsun çünkü ihale alamazsın veya karalama kampanyaları vs vs..Şu an en büyük sıkıntı da o görünüyor kulüpte.

Alihan Ertürk
07.03.2013, 00:35
Trabzonspor taraftarı olmalı öncelikle... Aşkla tutkuyla bağlı olmalı kulübe. Ne siyasi nede mali hiçbir çıkarı olmamalı... Buraya gerçekten Trabzonspor camiası için gelmeli, kendisi için değil.
Sahada olmalı sürekli, iş yükünü çekmeli... Tepeden bakmayacak her şey için bizzat mücadele edecek.
Projeleri olacak.. Yoksa bile ekibine vizyonsuz adam almayacak. Sonrası zaten gelecektir.

Biliyorum sadece bir hayal bizim için ama olsun be, ne yapalım... Hayal etmek bedava...

forsa61
07.03.2013, 00:40
para üretecek projeleri kovalayan bir ekip ile futboldan anlayan profesyonelleri bir araya getirecek bir yönetim istiyorum.

imkansızı hedeflediği olcude kendi gerceklerimizi bilerek hareket edecek bir baskan istiyorum. altyapı uzerine bir iskelet inşaa edip bunu yan oyuncularla susleyerek yıllarca basarı kovalayan bir ekip olusturmasını istediğim yonetimdir.

vampir
07.03.2013, 00:41
Bu türkiye şartlarında efendi olursan kibar olursan herzman ezilirsin dünyadada herkesin saygı duyduğu tek şey vardır CESARET biz eskiden herkes korkardı bizden sonra fair play saçmalığı kibarlık efendilik yaptık aslında bu yaptıklarımız istanbulun istediği şeydi(çünkü bizden korkuyorlardı) ama bizim genetik yapımıza aykırıydı ne yaparsak yapalım bizi sevmezler işin gerçeği budur sevmesinler buda önemli değil herkes o karaktersiz güce tapan kişiliğini kaybetmiş(adanalı fanatik fb li sivaslı fanatik bjk li eskişehirli fanatik gs li)insanlar bunlar biz hiçbir zmanda değişmeyecek memleketinin takımını ölümüne tutan insanlarız taraftarlarız gerçekleri görmek için geçmişe gitmek lazım avni akerin nsaıl bir cehennem olduğunu başkanlarının kimler olduğunu görmek lazım ordan burdan futbolcu almayla yda takımı yabancı çöpügüne döndürmeyle bu işler olamdı olamaz zaten biz neden 6 şampiyonluk yaşadık kendimiz olduğumuz için ne zaman istanbula benzemeye başladık herşeyi kaybettik 30 yıl boyunca neyse dahada uzatmayayım sorunuzun cevabı başkan olarak mehmet ali yılmaz ibrahim hacıosmanoğlu gibi cengaver kaplanları isterdim takım olarakta 1461 gibi kalpten yüekli oynayan takımda en az 5-6 trabzonlunun olduğu süper kalitede 3-4 yabancının olduğu(alex-hagi gibi) kapten yürekten savaşan rakibe buranın trabzon bu takımın trabzonspor olduğunu gösteren bir takım isterdim

GULER
07.03.2013, 00:44
Ozellikle kulubun gelecegine buyuk onem veren bir yonetim olmasi sart. Planlar, projeler ve yatirim bu yonde yapilmali, ve taraftarlari daha cok kulube dahil etmelidir.

Fatih Özkan
07.03.2013, 00:46
Trabzon ve Trabzonspor sevdalısı, gözünü budaktan sakınmayan, kurumsal düşünebilen, adam kayırmayan, sosyal medyayı takip eden, taraftarın sesine kulak veren, beleşçilere kombine vermeyen, gerekirse taraftarı ile maç izleyebilen, yerinde açıklamalar yapabilen bir başkan istiyorum...

Bud Spencer
07.03.2013, 00:46
uli hoeneß'in Trabzonsporlu versiyonunu hayal ediyorum bende

Şenol Altunsoy
07.03.2013, 00:48
uli hoeneß'in Trabzonsporlu versiyonunu hayal ediyorum bende

İyi topçuydu beee :)

Bud Spencer
07.03.2013, 00:49
İyi topçuydu beee :)

yöneticiligi topculugundanda iyi abi:)
sert, tuttugunu koparan, kimsenin göz yasina bakmayan ama ayni anda dürüst bir adam.
bayernin basarilari bu adamdan sorulur.
ayrica büyük sirketler ve politikadan bile teklifler aliyor

Şenol Altunsoy
07.03.2013, 00:51
yöneticiligi topculugundanda iyi abi:)

Biliyorum ama aklıma düşürdün birden :)

Royal Heart
07.03.2013, 00:54
Trabzonspor'un cikarlarini her türlü sahsi ekonomik ve siyasi menfaatlerden üstün tutmali. Hak bildigi yolda yürümeli ve ayni kararliliga sahip bir Yönetim kurmali. Elindeki degerlere sahip cikmali. Trabzonspor'u Trabzonspor yapan kimligi canlandirmali ve her platformda camianin hakkini koruyabilecek bir vizyona sahip olmali. Kulübün imajini zedelemek ugruna absürd demecler verip durmamali, nerede neyi, nasil konusacagini bilmeli.

bangkook_61
07.03.2013, 00:54
Yazdıklarınızdan çıkardığım bir isim var. Özkan Sümer. Kaçınız istersiniz ?

Fatih Öztürk
07.03.2013, 00:57
Trabzonsporun parasını hevesi uğruna değilde planlı proğramlı kullanan,camianın geleneklerine bağlı yönetici istiyorum.imzamdaki "adam"yederli!

vampir
07.03.2013, 00:59
forumu açtın bir soru sordun görüşümü belirttim ne düşünürsün görüşüm için merak ettim yoksa geyiğinemi açıldı bu forum

Hüseyin Başoğlu
07.03.2013, 01:02
Asbaşkanı nevzat şakar olmayan bir başkan istiyorum....

Kendi yönetimindekilerle çelişmicek ne yaptığını bilicek katı kuralları olan biri başkan olmalı....başkan asbaşkan ikilisinden birinin saha içinden gelmesi gerekir bana göre diğeride iş adamı olmalı...

Para yemesin demicem çünkü bu türkiyenin her yerinde maalesef böyle para yemesi umrumda değil...babamın bir lafı vardır parmağı bala batan yalar peçeteye silmez der hep....o yüzden cebine para atmış felan sanki bi o yapıyormuş gibi davranmam açıkcası...

Şenol Altunsoy
07.03.2013, 01:03
forumu açtın bir soru sordun görüşümü belirttim ne düşünürsün görüşüm için merak ettim yoksa geyiğinemi açıldı bu forum

Tabii ki geyiğine açılmadı ne için açtığımı da 2. mesajımda belirttim

Buradan çıkan görüşlerle ufkumuzun açılacağını düşünüyorum

Yani görüşlere cevap vermek değil de bir nevi görüşlerin derli toplu ifade edilmesi amacım

Mollasalihoğlu
07.03.2013, 01:07
Aslında nasıl bir başkan ve yönetim'den ziyade "nasıl bir sistem?" konuşulmalı..

Kişilere değil, sisteme bağlı yürümeliyiz.

Fatih Öztürk
07.03.2013, 01:07
Vampir sakin ol dostum.illa sana cevap verme zorunluluğu yok kimsenin.ama ben sana cevap vereyım izninle.görüslerıne saygım var fakat M.A.Yılmaz tavrında başkanların devrı geçtı gitti.İ.Hacıosmanoğlu iyı hoş adamda biraz daha camianın tozunu yutmalı dıye düşünüyorum.

vampir
07.03.2013, 01:08
Tabii ki geyiğine açılmadı ne için açtığımı da 2. mesajımda belirttim

Buradan çıkan görüşlerle ufkumuzun açılacağını düşünüyorum

Yani görüşlere cevap vermek değil de bir nevi görüşlerin derli toplu ifade edilmesi amacım

sence benim görüşüm nasıl sana göre

Şenol Altunsoy
07.03.2013, 01:09
Aslında nasıl bir başkan ve yönetim'den ziyade "nasıl bir sistem?" konuşulmalı..

Aslında derdim de bu Metin ama önce bir eteklerimizdeki taşları dökelim

Eminim bunun sonunda sistemin ne kadar önemli ve değerli olduğu anlaşılacaktır.

Şenol Altunsoy
07.03.2013, 01:11
sence benim görüşüm nasıl sana göre

MAY ve Hacıosmanoğlu hariç çoğuna katılıyorum söylediklerinin

Ama bunu söyleyip yani isim zikredip konunun ekseninin kaymasını istemiyorum.

Ilelioglu
07.03.2013, 01:11
Trabzonspor'u yönetmek disinda baska bir isi olmasin. Bu cok önemli benim icin. (Yöneticiler icinde gecerli)

Gerekirse maasini Kulüp ödesin, ama yeterki sadece bu Kulüp icin calissin. Profesyonel olsun ve Kulübün isleyis yapisini bir sirketin veya holdingin isleyis yapisina getirsin. Yani bir nevi bölümler olustursun (Transfer Komitesi, Hukuk Bürosu, Scout Ekibi, vs...) ve her bir bölümün bir sorumlusu ve calisanlari olsun. Herkes kendi isini bilsin ve bütün yük ve sorumluluk bir kisinin üzerinde olmasin kisacasi .

Böyle oluncada Tahkim Kuruluna itiraz süresini kacirmassin, sag sola sorup Transfer yapmassin, sicak para icin hisse satmassin, vs.. Herkes kendi bilgi alaninda calisir yani. :)

..

Adem Akyüz'
07.03.2013, 01:12

Aynen katılıyorum. Kişileri değil sistemi konuşmalıyız. Örneğin şu an ki başkan Faruk Özak sayesinde, yani siyaset eliyle Trabzonspor'a başkan olmuştur ve eski futbolcu, t.direktör, başkan kim varsa hepsi kulüpte bir mevki verilerek susturuldu. Buna divan kurulu da dahil.. Şimdi ise Faruk Özak Sadri Şener'i devirip yerine yine kendi adamını getirmeye çalışıyor.. İşte bu sisteme bir çözüm üretmemiz gerekiyor bizim..

U.Sadıkoğlu
07.03.2013, 01:16
Benim istediğim başkan modeli bellidir.. Ben bu klübü ne kadar seviyorsam , ben bu klüp için ne kadar düşünüyorsam her şeyini ortaya atabilecek birisi..

Trabzonspor'u hayatının en tepesine yerleştiren birisi olmalı..

Siyasete , basına hiç bir şeye boyun eğmemeli ve kendi doğrularından şaşmamalı sadece Bordo Mavi aşkı ile donanmış bir yönetim arasında hainlerin barınmadığı Trabzonspor sevgisiyle birbirlerine perçinlenmiş onlarca adam..

Arkalarındada taraftarlar..

İnşallah bir gün.. Neden olmasın...

Fatih Öztürk
07.03.2013, 01:17
Trabzonspor'u yönetmek disinda baska bir isi olmasin. Bu cok önemli benim icin. (Yöneticiler icinde gecerli)

Gerekirse maasini Kulüp ödesin, ama yeterki sadece bu Kulüp icin calissin. Profesyonel olsun ve Kulübün isleyis yapisini bir sirketin veya holdingin isleyis yapisina getirsin. Yani bir nevi bölümler olustursun (Transfer Komitesi, Hukuk Bürosu, Scout Ekibi, vs...) ve her bir bölümün bir sorumlusu ve calisanlari olsun. Herkes kendi isini bilsin ve bütün yük ve sorumluluk bir kisinin üzerinde olmasin kisacasi .

Böyle oluncada Tahkim Kuruluna itiraz süresini kacirmassin, sag sola sorup Transfer yapmassin, sicak para icin hisse satmassin, vs.. Herkes kendi bilgi alaninda calisir yani. :)

..

Adaş,başkanlığa aday olsam listeme ilk seni yazardım gerçekten:)

vampir
07.03.2013, 01:22
Vampir sakin ol dostum.illa sana cevap verme zorunluluğu yok kimsenin.ama ben sana cevap vereyım izninle.görüslerıne saygım var fakat M.A.Yılmaz tavrında başkanların devrı geçtı gitti.İ.Hacıosmanoğlu iyı hoş adamda biraz daha camianın tozunu yutmalı dıye düşünüyorum.

ok yokta foruma açan arkadaş çokta mantıklı bir soryla forum açmış başkalarına cevap veriyor ben bi ton şey yazmışım cevap yok ondan sordum ona mehmet ali yılmaz başkanlarının devri geçti bende sana şunu sorayım ne kaybederiz haa ne kaybediriz 30 yıldır zaten şampiyon olamıyoruz en az 5-6 şampiyonluğumuz çalındı dedğini anlıyorum siyasi olay devir geçti derken o zaman inceldiği yerden kopsun be fatih böyle haksızlıklara uğrayarak keriz yerine koyarak yaşamaktansa bir kere ölürüz sen bıkmadınmı hep aynı senaryoları görmekten ibrahim hacıosmanoğluna gelirsek futbolcu 24 yaşına gelir daha pişsin deriz ama avrupada 19-20 yaşındaki futbolcu barcelonada juventuzta r.madriddde vb oyan ibrahim hacıosmanoğlu 25-30 yaşındamı daha pişmesi için 55-60 yaşıunamı gelmesi lazımn biz trabzonuz trabzonsporuz tv lerde gazetelerde takip ettim ib.hacıosmanolunu bizim başkanımız böyle biri olmalı inceldiği yerden kopsun genetik yapımızı aslımızı karekterimizi inkar edemeyiz başka türlü olmaz eğilir bükülürsen efendi olursan istanbul takımlarına benzemeye çalışırsan 30 yıl şampiyonda olamassın kümeyede oynarsın

U.Sadıkoğlu
07.03.2013, 01:22
Bu Sistem muhabbetine de cevap yazayım " Sisteme karşı bir başkan " istiyorum..

AMA SADECE İSTİYORUZ İŞTE :)

Ilelioglu
07.03.2013, 01:28
Adaş,başkanlığa aday olsam listeme ilk seni yazardım gerçekten:)

Eyvallah Fatih abi :) Bence en büyük sorunumuz "amatörlük" ve bunuda bu yazdiklarim ile cözüme kavusturabiliriz diye düsünüyorum. Bazilari belki zor diyecektir ama zor degil, yapilmak istedikten sonra hersey yapilir, sadece iyi bir planlama ile olusturulmasi gereken bir yapi lazim. Suanki temel saglam degil, her gelen kendi temelini olusturuyor cünkü, buna artik bir son verip isleyis yapisinin ayni kalmasi saglamak lazim. Sadece isimler degissin. Isimlerde siradan degil egitimli ve bilgili olsunlar, Futboldan anlama sarti kosulmali, gerekirse testen gecirilmeli ise alinacaklar.

Tüm bu saydigim birimleride kontrol etmek icin bir "gözetleme kurumu" olusturulsun ve buradaki isimler gercekten bilgi ve donanim acisindan son kademe olmali. Bu bölüme Baskani dahi görevden alabilme yetkiside verilir. Cok detaya girmeye basladim, ama ne anlatmak istedigim ortada sanirim.

Kisaca yazmak gerekirse, profesyonel bir isleyis yapisi olmali. :)

..

Fatih Öztürk
07.03.2013, 01:30
ok yokta foruma açan arkadaş çokta mantıklı bir soryla forum açmış başkalarına cevap veriyor ben bi ton şey yazmışım cevap yok ondan sordum ona mehmet ali yılmaz başkanlarının devri geçti bende sana şunu sorayım ne kaybederiz haa ne kaybediriz 30 yıldır zaten şampiyon olamıyoruz en az 5-6 şampiyonluğumuz çalındı dedğini anlıyorum siyasi olay devir geçti derken o zaman inceldiği yerden kopsun be fatih böyle haksızlıklara uğrayarak keriz yerine koyarak yaşamaktansa bir kere ölürüz sen bıkmadınmı hep aynı senaryoları görmekten ibrahim hacıosmanoğluna gelirsek futbolcu 24 yaşına gelir daha pişsin deriz ama avrupada 19-20 yaşındaki futbolcu barcelonada juventuzta r.madriddde vb oyan ibrahim hacıosmanoğlu 25-30 yaşındamı daha pişmesi için 55-60 yaşıunamı gelmesi lazımn biz trabzonuz trabzonsporuz tv lerde gazetelerde takip ettim ib.hacıosmanolunu bizim başkanımız böyle biri olmalı inceldiği yerden kopsun genetik yapımızı aslımızı karekterimizi inkar edemeyiz başka türlü olmaz eğilir bükülürsen efendi olursan istanbul takımlarına benzemeye çalışırsan 30 yıl şampiyonda olamassın kümeyede oynarsın

Kardeşim iyi hoş diyorsunda isimlere takılmamak gerekir diye düşünüyorum.belli bir şablon oturttukmu kim gelirse gelsin sisteme hizmet etsin.gayemız bu olmalı bence.

Fatih Öztürk
07.03.2013, 01:34
Eyvallah adaşım.bilmukabele katılıyorum sana:)

ErtuGrul
07.03.2013, 01:36
Ulu Orta cıvık cıvık espiriler yapmasın, satış müdürü değilde Başkan gibi, lider gibi davransın....Gerçek bir Trabzonspor'lu olsun...Reklam için değil hizmet için gelsin...

ts_tuncay_ts
07.03.2013, 02:31
Bence en büyük aday, Hacıosmanoğlu....

Forumdaki çoğu kişi mafyavari hareketleri olanların (Hacıosmanoğlu) başkan olamayacağını söylüyor...Öyle olmayanı da Sadri Şener sayesinde gördük.Kupanızı vereceğiz diye kandırıldı, tff ye baskınlığı neredeyse sıfır, medyanın ts başkanına saygısı neredeyse yok, vs....

Televizyon programlarına katılan başkanlara bir bakın...En laubali davranılan başkan bizim başkandır büyük ihtimalle...Böyle olmamalı bence...Mesela Hacıosmanoğlu katıldığı bir programda Ercan Saatçi bir soru sormuştu.Hacıosmanoğluna, İbrahim bey diye hitap etmiş Hacıosmanoğlunun konuşmasından sonrada İbrahim ağabeye dönmüştür :)

Fatih Kuloğlu
07.03.2013, 02:45
OTURDUĞU ev istanbul'da değil TRABZONDA olan ! Uzaktan kumandalı çocuk oyuuncağı değil bu.

SALDIRAY
07.03.2013, 02:56
Sadri başkanın ilk seneki vizyonuna sahip bir yönetim ve teknik adam istiyorum. Sanırım kimsenin itirazı olmaz buna. Sonradan döneklik olmayacak.

Fanatik34
07.03.2013, 03:15
Ahmet Agaoglu´nun niye Trabzon´dan kactigini hepimiz biliyoruz! Iste takimi bu kisilerden arindirmadigimiz sürece kim gelirse bos...

Sefaenes
07.03.2013, 03:47
futbolun icinden gelen biri olmali yönetimde isini bilenlerden olmali futbolun icinden finaz konusunda Ekonemi okumus okuyan ürün satislarinda Profesyonellerden olusan ekip. Parali is adami Baskan oluyorda ne yapiyorlar Takimin parasini harhur ediyorlar en azindan futboldan gelen biri olsunki futbolu anlar. Misal Senol Hoca Baskan olabilir

Çağatay_
07.03.2013, 03:52
Yıllardır bu forumu takip ederim, üyeliğimden de önceye dayanır.

Yıllardır internet kullanırım.

Aynı zamanda yıllardır bir çok Trabzonspor'lu ile oturdum konuştum, çay kahve içtim.

Şu bir gerçek ki Türkiye liglerinde yerli oyuncuları iyi olan, üzerine kaliteli yabancı koyanlar şampiyon oluyor.

Geçen seneye baktığımızda GS (diğer bir çok faktörü saymıyorum hakemlerin özellikle sezonun ilk yarısında çok katkısı olduğunu düşünüyorum) çok iyi bir Melo katkısı aldı, ileride Elmander'den çok iyi faydalandı, kaleci Muslera kendisini kanıtlamış bir kaleci ve bir çok maçı tek başına kurtardı, Ujfalusi iyi bir sezon geçirdi ve Semih ile iyi bir ikili oldu, Eboue takımın en önemli ve etkili isimlerinden biriydi.

5 tane iyi katkı veren yabancı, ve 6 tane iyi yerli oyuncu. Ve üzerine eklenen gençler, alternatif oyuncular, jokerler.

Bu yapı 3 sezon öncesinden bize de tanıdık gelmiyor mu?

Real Madrid taraftarının da beklediği, takımın iskeletinin altyapıdan oluşması, ve geri kalan 4-5 kişinin Ronaldo, Zidane, C.Ronaldo, Figo gibi süper dünya yıldızlarıyla tamamlanması.

Altyapıdan oyuncu isteyen tek taraftar Trabzonspor taraftarı değil yani, dünyanın en büyük takımı Real Madrid'in taraftarı da bunu istiyor.

Yıllar önce 90'ların ortalarında başlayan yabancı oyuncu sevdasından bu taraftar artık yorulmuş ve bıkmış durumda. Quaresma, Guti transferlerine ağzı sulanarak bakan yok mu, elbette var. Ama onların azınlıkta kaldığını düşünüyorum. Hatta bazıları tam olarak buna inanarak "vay bee" demese de, "onlar işi ciddiye alırken biz transfer yapmıyoruz" düşüncesi ile bu tepkileri veriyor. Yani biz işimizi doğru yapsak, büyük bütçelere ve bu oyunculara heves etmeyecekler.

Şimdi çare kısmına gelecek olursak, yani yukarıda bahsedilen yapıyı kurmak adına konuşursak, çözümü çok uzakta değil, kendi içimizde aramalıyız.

Bundan 11 yıl önce, 3 puan farkla kümede kaldığımız 2001-2002 sezonundan sonra kurulan yapıya göz atalım.

Tamamen genç bir kadro, birkaç tane bu takımı kendine büyük bir nimet olarak görerek mücadele edecek yabancı, gençleri kaynaştırmada ustalığı ile dikkat çeken bir teknik direktör, Samet Aybaba, yüksek mücadele ile alınan bir kupa.

Sonraki sezon Ziya Doğan ile kupa başarısının tekrarlanması, yukarılara oynayan bir takım, gelişen bir kadro, 2003-2004 ve 2004-2005 yıllarında şampiyonluğa oynayan bir Trabzonspor. 2004-2005 sezonu Şenol Güneş'in oynattığı en iyi futbollardan birisi oynanıyordu belki de. Fatih, Gökdeniz, Yattara, Szymkowiak, tamamı formunun zirvesindeydi. Yapılan hata ise her zamanki gibiydi, en önemli ihtiyacımız olan şeyin, bir adet santraforun alınmamasıydı, Zurawski gibi bir ismi göz göre göre kaçırdık.

İşte şimdi aynı şekilde, elimizde hazır 1461 gibi bir malzeme de varken, özümüze dönmeli ve kendimizden olanı artık daha fazla reddetmemeliyiz. Serkan Balcı bence iyi mücadele ediyor, iyi niyetle oynuyor. Ama bugün Göksu ya da Zeki ondan kötü mü oynar? Daha kötü oynasa bile bize ne kadar zararı dokunur?

Bunları artık iyice düşünmeli, ve kendimiz için en uygun yapıyı kurmalıyız. 3'e 5'e bakmadan ligde Trabzonspor'da oynamak için can atan oyuncuları da kadroya katmalıyız. Benim için bunlardan 2'si Orhan Gülle ve Muhammet Demir'dir. Ne kadar iyi oldukları tartışılır ama Trabzonspor'lulukları tartışılmaz. Bir çok kişinin kızdığı Özer'i de bu takımda görmek istiyorum ben, kendisi Trabzonspor'da oynamak için kontratına madde bile koydurmuştu Ankaraspor'da oynarken. Trabzonsporluluğunu ve bizde oynama isteğini hala eski röportajlarından okuyabilirsiniz.

Bir sezon daha Türkiye Kupası hedefi ile, ama bu sefer yerli ve bizden gençlerle oynayan bir Trabzonspor. Yerli ve bizden gençlerin arasına 19-23 yaş aralığında Sırp, Boşnak, Rumen, Gürcü, Bulgar 2-3 oyuncu yerleştirirsek çok daha memnun olurum. Mesela Celutska gitmemeli, o bizim işimize yarayacak türden bir oyuncu. Ardından sonraki sezon gelecek birkaç tane iyi yerli oyuncu, önceden mevkiler belirlenerek ve nokta atışı yapılarak tabii ki. Belki onlara eklenerek Szymkowiak etkisi yaratacak, bizi benimseyecek 1-2 yabancı oyuncu. Toplam 3-4 yabancı, 5-6 Trabzon'lu, 3-4 tane bizi benimseyecek ve ilk fırsatta kaçmaya uğraşmayacak yerli oyuncu ile bence çağımızda Trabzonspor için geçerli olacak altın oranı yakalarız.

Benim çözümüm de çarem de budur. Empati kısmına bakacak olursak, Colman, Zokora ve benzeri diğer tüm isimler, bizlerle empati kurup bu takımda kalmayı ne kadar istediklerini göstermelidirler. Eğer isteklerini sadece demeçleri ile gösterip, bu takımda kalmak için sahada canlarını dişlerine takmayacaklarsa, değil sezon sonu yarın gitmelerinde benim için bir mahsur yok. Sahayı parçalayan, rakibe göz açtırmayan, her an kavgaya hazır bir Trabzonspor için tekniğe ve taktiğe gerek yok, istek ve hırs yeterlidir. İşte bize o isteği ve hırsı gösterenler, önümüzdeki sezon bu takımın Fernandes'i olmak için kalabilirler, eğer bu ışığı vermezlerse derhal gönderilmeliler, yoksa zararları olur.

Benim için çare bu takımda sadece bu takımın ve formanın kıymetini bilenlerin, ve bu kıymeti bildiğini gösterenlerin oynamasıdır.

Trabzonspor'da oynayacak kalitesinin olup olmadığı yorumunu size bırakarak, bu formayı çok benimsemiş ve Trabzonspor'da oynama isteğini her an söylemiş Sercan'ın gidişi, Trabzonspor'da oynamak için mücadele eden Eren'in gidişi, tek isteği Trabzonspor forması ile Avni Aker'e çıkmak olan Yusuf orada dururken, bizim hala bir takım isimlere mahkum edilişimiz... Bunlar benim içimi acıtıyor. Ben sahada yürüyen adamları izleyeceğime, canını dişine takıp kaybeden Yusuf'u, Sıddık'ı izlerim, ve futbolda kazanmanın da kaybetmenin de olduğunu bilerek futbol keyfini çıkartırım, Trabzonspor mücadelesinin tadına varırım. Ama bizden olmayan bir takım, bizden olmayan bir futbol...

Somers de Trabzonlu değildi, Türk de değildi... Ama o bizdendi. Ben mücadele görmek istiyorum, ve benim de empati kurmaya çalıştığım bu oyuncular, sezon sonuna kadar bu mücadeleyi verebileceğini her an göstermelidir ki, gelecek sezon kimin bizimle olacağını görelim.

Taraftar da artık bunu istiyor, ve taraftarın bu isteği artık ayyuka çıkmış durumda.

Colman ile Empati başlığına attığım mesaj, aynı şeyleri yeniden yazmamak için kendimden alıntı yapayım dedim. Bu benim kafamdaki kurtuluş yolu.

Bunu yapacak başkan ve yönetim de, bireysel hesapları bir kenara bırakmış, kendini bu işi programlı bir şekilde yürütmeye adayacak bir başkan olmalı.

Kişisel bir profil çizmemiz gerekirse, ben bir akademisyen isterim. Yönetim ve organizasyon alanında uzman bir akademisyenin, veya bu konularda bilgili bir ekonomistin kulübümüzü yönetmesini isterim.

Zaten bu kişiler başarısızlığı önlemek için kendi alanlarında bilgili kişileri seçecektir, işi bilen bir oyuncu izleme komitesi kuracak, işi bilen antrenörlerle çalışacaktır.

DeAgLeMaNyAq
07.03.2013, 04:24
Özkan Sümer duruşuyla zamanında çok takdir toplardı ama tecrübesizlikten yaptığı hatalar ortada. O yüzden sadece spordan gelmiş ve kurumsal bir şirketi yönetmemiş birinin bu dönemde başarılı olması pek kolay değil. Dünyada da model böyle. Başkanın bu anlamda tecrübesi yoksa bile ekibinin çok iyi olması lazım ki başkanın sırtından o yükü alsınlar. Bu arada Hacıosmanoğlu sert imajıyla milletin gözüne hoş geliyor olabilir ama onu seçtireceklerinden pek emin değilim...

tsukru61
07.03.2013, 07:10
Geçenlerde düşünmüştüm bu ortamda yapsa yapsa kim başkanlık yapar diye. Aklıma Özkan Sümer geldi. Gerisi kurulu düzene çomak sokmaz.

S.ÖZKAN
07.03.2013, 08:18
Hiç bir siyasi zümre ile bağlantısı olmamalı

kopeli
07.03.2013, 08:27
Öncelikle Altyapıdan oyuncu cıkartabilen,daha dogrusu ilk önce kendi oyuncusuna forma şansı veren bir yönetim ve teknik heyet...

Gökhan Koç
07.03.2013, 08:50
Sistemi konuşalım konuşmasına da bu sistemi kurabilmek için ciddi meziyetler gerekiyor.

Önce sistemin detaylarını çıkaralım sonra bunu gerçeğe dönüştürmek için gerekli öğeleri belirleyelim.

Sistem de gökten inmiyor ne yazıkki,

Bu mesajımı Metin Mollasalihoğlunun yorumu üzerine yazıyorum :)

Mollasalihoğlu
07.03.2013, 08:51
Bu Sistem muhabbetine de cevap yazayım " Sisteme karşı bir başkan " istiyorum..

AMA SADECE İSTİYORUZ İŞTE :)

Sistemimiz "sisteme karşı olmak" olur o zaman.

Sistemsiz bir yere varamayız.

Travelair
07.03.2013, 08:55
Dürüst olmalı, yalan söylememeli, laubali olmamalı, şakayı az yapmalı, yaptığında altındaki ciddiyet anlaşılmalı, lafı dolaştırıp durmamalı, temsilcisi olduğu şehri ve kulübü yermemeli, yüceltmeli, kurumsal yapıyı korumalı ve geliştirmeli, parasal işlerde dikkatli olmalı, savurgan olmamalı, ederinden yüksek rakamlar konuşmamalı, tesis kazandırmalı, çalışkan ve idealist olmalı...

Hıdır ÇALIŞAN
07.03.2013, 09:13
Sadri Başkandan başkasını istemediğimizi herkes biliyor. Trabzonspor'a en çok yakışan başkandır o. Trabzonspor'umuz için en faydalı olacak şey onun gibi dürüst başarılı ve karizmatik bir başkanın göreve devam etmesi olacaktır.

The_Storm
07.03.2013, 09:17
Trabzonspor üzerinden nemalanmayacak ve nemalandırmayacak, futboldan anlayan bir adam gerekli.

Yıllardır söylüyorum, bmn olarak organize olabilir ve yönetimi alabiliriz.

Kadir Yeter
07.03.2013, 09:23
BORCU OLAN HER BAŞKANIN, BİRAZ BOYNU BÜKÜKTÜR!
Borçsuz başkan, başı diktir; düşman başı büküktür!. ........Kadir Yeter.

/forum.bordomavi.net/
Nasıl Bir Yönetim ve Başkan İstiyoruz'a

İlker Gazioğlu
07.03.2013, 09:27
İş adamı olmasın , hiç siyasi parti ile bağı olmasın, ismini duyurmak için Trabzonspor'u kullanmasın ve bu özellikler sadece başkanda değil yöneticilerin tümünde olsun. Ilelioglu'nun yazdığı gibi gerekiyorsa kulüp maaşını ödesin , tek işi kulübü yönetmek olsun. Artık spor kulüplerinin ciddi gelir kalemleri var, paralı başkana, yöneticilerin para vermelerine hiç gerek yok.

Adem Erdoğan
07.03.2013, 09:41
Özkan Sümer'in biraz daha genç yaşta olanını..

Alper Calik
07.03.2013, 10:00
Yukarıda Çağatay kardeşimizin genişce anlattığı sistemi uygulayacak bir başkan istiyorum. Ben de diğer başlıktaki yazımı aynen aktarıyorum:

---------
Trabzonspor 2 arada bir derede bir takım.

Anadolu kulüplerinde oynayan oyuncular Trabzonspor da oynayanlardan daha istekli ve hırslı oynuyorlar çünkü amaçları 4 büyüklere gitmek.
İstanbul büyüklerinde oynayan oyuncular mecburen istekli ve hırslı oynuyorlar, yoksa kovulurlar Trabzonspor a benzemez oraları (ne taraftar ne yönetim olarak)
Trabzonspor da oynayanlar 2 ye ayrılıyor
1. Hala İstanbul a gitme umudu ve yeteneği olanlar ki bunlar canla başla oynuyor ve sonra da kaçıyorlar
2. İstanbul a gidemeyecek olup da 4 büyükten biri olan Trabzonspor da yer bulmuş olanlar, oynayıp takılanlar, bunlar kalıcı olanlar (Serkan, Olcan Gustavo vs.) ama Trabzonspor a yakışır bir hırs ve istekle değil, hatta yukarıda da söylediğim gibi herhangi bir anadolu takımında oynayanlardan da daha vasat oynayanlar. Çünkü AMAÇLARI YOK. Onları zorlayan birşey yok.

Dolayısıyla tam olarak da Çağatay arkadaşımızın dediği karışımda Trabzonspor kurulmalı.

1 GEREK ŞART : 1461 vb. Trabzonlu olan futbolcular KESİNLİKLE Trabzonspor da olmalı
2 İLAVE ŞART : Trabzonspor da oynamayı kalben gönülden isteyen, İstanbul takımlarını Trabzonspor için REDDEDEN yerliler olmalı. Türkiye deki bu düşüncedeki oyuncular bulunmalı ve alınmalı
(bakınız şikebahçenin seçme .... futbolcularına ! Özellikle seçiliyorlar. Değişik bir ahlak kriterini geçenleri oynatıyorlar)
3 İLAVE ŞART : Eksik kalan yerler Yabancı Oyuncular ile tamamlanmalı

1+2 olunca yukarıda bahsettiğimiz amaçsızlık, motivasyon sorunu kendiliğinden ortadan kalkar. 1 + 2 deki oyuncular takımın motivasyonunu sürekli ayakta tutar
3 nolu oyuncular ya ayak uydurur ya da gitmek zorunda kalır. Şimdi olduğu gibi senelerce yiyip içip yatıp Trabzonspor'da spor yapamazlar

Gustavo vb. nin durumu da bu motivasyonsuzluk sonucunda oluşmuştur. Neden düzelmiyorlar? Yönetim, teknik direktör, taraftar, medya, tff gibi etkenler olmadığı gibi daha da kötüsü takım içinde 1+2 deki oyuncular gibi onları baskılayacak, motive edecek, rahatsız edecek, Trabzonspor da böyle oynayamazsın diyecek oyuncular da yok.

Formül. Bu genç arkadaşımızın reçetesidir ve 1461 de başlangıç noktasıdır.

------------------------

Trabzonspor takımını yukarıdaki 3 şartı da sağlayacak şekilde kuran ve böylece Trabzonspor Ruhunu yeniden geri getiren bir başkan.

katre-i.matem
07.03.2013, 10:20
Şeffaf bir yönetim, şeffaf bir yönetim, şeffaf bir yönetim, ....

Taraftarını adam yerine koyup antrenman bilgisinden sakatlık bilgisine futbolcu alımından kulüp yatırımlarına kadar ne yapıp ne yapamıyorsa bilgi versin şeffaf olsun..

Kısa, orta ve uzun vade de "yapılabilir" hedefleri olsun.. Mesela 3 sene sonra şampiyonlar ligi finali gibi hayallerle gelmesin..

Başkan sağda solda espri yapmasın içip içip tv ye çıkmasın mümkünse maç haricinde ekranlarda gözükmesin. Konuşmasını ama gerçekten konuşmasını bilen bir kulüp sözcüsü olsun ve maç sonu açıklamaları yada ilave açıklamaları o yapsın. Mümkünse yöneticiler konuşmasın..

Başkan transfer yapmaya oyuncu almaya oraya buraya gidip foto çektirmesin. Makamının bir ağırlığı var yerlere düşürmesin.

Yöneticiler alıcı değil verici olsun genç, dinamik ve vizyon sahibi olsun. Trabzon da bakkalı marketi kuyumcu dükkanı olan herkes yönetici olmasın. vs vs vs

kadere61
07.03.2013, 10:22
açıkcası bu yönetimin ne kadar gitmesini istesemde bu yönetime en ufak yardım eli uzatmayı çok görenleride aynı şekilde yönetimde istemem belliki çıkar amaçlı gelicekler başımızdakiler gibi.o yüzden malesef şuan bizim için yönetim yok.bu aslında tüm takımlar için geçerli.bir galatasaray bir şikebahçe bir beşiktaş.ama beşiktaşta bağlılık daha çok.

Berke6198
07.03.2013, 10:24
Trabzonsporun son zamanlarda ki transfer politikasını 0'dan tekrar geliştirecek, klübü her hangibir borca sokmayacak bir başkan lazım, tabii tek başkanla olacak iş değil bu, yöneticilerimizinde değişmesi lazım.

Yöneticilikten 1 gram anlamayan insanlar klüpte yöneticilik yapıyorlar.

Emre GÜRDAL
07.03.2013, 10:36
Benim gibi dusunsun biZe yeter...

Nytre
07.03.2013, 10:53
"trabzonsporun sokağa atılacak bir lirası yoktur"

diyen bir yönetim olmasın artık bu laflar klişe oldu...

Murat Aydın
07.03.2013, 10:56
1-Siyaset ile alakası olmayan kişilerin oluşturacağı bir yönetim kurulu.
2-Dışardan birilerinin karışamayacağı bir yönetim kurulu.
3-Alt yapıya herşeyden daha önem verecek bir yönetim kurulu.
4-Taraftarın dilinden anlayan ve onları stadlarda sadece destek için motive edecek bir yönetim kurulu.
5-Transfer konusunda hocanın dediğinin dışına çıkmayacak bir yönetim kurulu.
6-Kurumsallıkta her zaman en üst seviyede kalacak bir yönetim kurulu.
7-Gelen tüm projeleri inceleyip gurur yapmadan uygunları hayata geçirecek bir yönetim kurulu.
8-Hocasının arkasında sapasağlam duracak bir yönetim kurulu.
9-Futbolcuları tarafından saygı duyulacak bir yönetim kurulu.
10-Trabzonspor en büyüktür mantalitesini kafasına kazıyacak bir yönetim kurulu.
11-İlk yarı malup durumda iken stadı terk etmicek bir yönetim kurulu.
12-Yöneticilerinin en başta görev dağılımlarının yapıldığı ve bu görevlerdekilerin başarılı olduğu bir yönetim kurulu.
13-Trabzonspor tribünlerinde sevinçten yada üzüntüden gözyaşı dökmüşlerin oluşturacağı bir yönetim kurulu.
14-Trabzonspor'u namusu gibi görecek bir yönetim kurulu.
15-Yeri geldiğinde protokol tribününde forması ile maça gelecek bir yönetim kurulu.
16-Bir toplumda Trabzonspor yöneticiğinin ağırlığını taşıyabilecek bir yönetim kurulu.
17-Sosyal medyada geyik yapmayacak bir yönetim kurulu.
18-Trabzonspor'u diğer branşlarda da başarılara ulaştırabilecek bir yönetim kurulu.
19-Başarısızlıkta adam gibi çıkıp ben bu işi yapamıyorum diyebilecek bir yönetim kurulu.
20-Her zaman hedeflerini büyük tutan bir yönetim kurulu.
21-Eleştirilere açık olup kendinde pay arayacak bir yönetim kurulu.
22-Trabzonspor'un kendinden daha yüce ve büyük olduğunu kabul eden bir yönetim kurulu.
23-Trabzonspor'dan sonra hedefini siyasetde başarı olarak görmeyen bir yönetim kurulu.

Aslında yazacak bir çok madde daha var fakat bu yazdıklarımı yapanlar zaten efsaneyi tekrar ayağa kaldırırlar.
Saygılar...

murat şahin
07.03.2013, 11:01
öyle bir başkan olmalı ki, başkan olmadan önce de ülke genelinde tanınsın, bilinsin ve saygı duyulsun. trabzonspor'un imajını toparlayabilsin.

futbol işiyle hiç ilgilenmesin, bu işleri gerçek profesyonellere bıraksın. kulübü kurumsallaştırsın. bütün enerjisini yeni kaynaklar bulmaya adasın. mali yapıyı sağlamlaştırsın.

kendini doğru şekilde ifade edebilsin. fevri olmasın, gaza gelmesin. köpeğe köpek, insan insan muamelesi yapsın. kendini veya takımı eleştirenleri susturmak için kulüpte iş vermesin.

siyaseti kulübe, kulübü siyasete bulaştırmasın.

Ertan 51
07.03.2013, 11:04
Fikir bildiren renktaşların emeklerine sağlık,aşağı yukarı tüm düşünülenler doğru,çoğuna saygı duyuyorum ama şunu da iyi biliyorum boşuna yoruluyorsunuz.Bizde eldekinin kıymetini bilme yok,yarın kim gelirse gelsin 2. gün en acımasız eleştiriler yine yeni yeniden yapılacaktır,beğenilmeyecektir. Birileri şu gelseydi diye sallayacak,öbürü bu gelseydi diye sallayacak.Yanlış anlaşılmasın eleştiri tabi ki olacak ama bizimkisi eleştiri değil yıkım için uğraşma,durum böyle olunca da kim gelirse gelsin değişen bişi olmaz.

Benim şahsi tek beklentim var o da şike konusunda mevcut yavşak siyasilerin dümen suyuna gidip adaletin ve hakkın peşini bırakmaması.

cem1990
07.03.2013, 11:12
Futbolun içinden bir adam olsun Şenol güneş gibi
Trabzon da yaşasın İstanbul-Trabzon arasında mekik dokumasın.
Taraftara ve alt yapıya önem versin.

aaahmet61
07.03.2013, 11:16
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/22757809.asp istanbul basınına bizi böyle haber yapmayan yönetim olsun.

İgzas-61
07.03.2013, 11:38
Mümkünse Özkan Sümer gibi, bırak karizması olmasın, parası olmasın; ama yüreği olsun gerektiğinde Trabzonsporunu bütün ülkeye karşı savunan bir başkan iktidarın karşısında tek başına direnen bir başkan şimdikiler gibi yalaka olmasın başka birşey istemiyorum.

Fatih
07.03.2013, 11:42
Taraftar gibi 7/24 Trabzonspor'u düşünecek biri olmalı işsiz veya emekli olması tercih sebebidir.

Yiğit Gayretli
07.03.2013, 11:50
İyi niyetli ve Trabzonsporlu.

Bunlar kısa vadede yeterli benim için...

TekfurÇayır 61
07.03.2013, 15:20
Başlık için teşekkürler Şenol ağabey.

Hayâlim şöyle;

Trabzonspor'u yönetmeye her bakımdan lâyık bir başkan kendine buna uygun bir yönetim kurulu seçer, buna uygun projeler üretir, mevcut sıkıntılara mümkün olan en iyi çâreleri bulur, geleceğe en doğru yatırımları yapar.

Önemli olan Trabzonspor'u yönetmeye her bakımdan lâyık bir başkanı seçecek olan genel kurul.

İdeal genel kurul ile yapılacak olan bir seçimin yapısı için hayâlim şu;

Çok sayıda aday yarışıyor, her adayın projeleri var, mevcut sorunlar için üretikleri çözümler var, gerekli maddi kaynak için ayakları yere basan kaynak fikirleri var.

Bu adaylardan birini seçecek genel kurul üyelerinin herbiri kimsenin etkisi, güdümü altında kalmadan, hür irâdeleri ile düşüncelerini en beğendikleri adaya oy veriyorlar. Blok oy diye bir şey söz konusu değil. Siyâsi oy diye bir şey söz konusu değil. Kimse falancanın filancanın adamı diye bir adaya oy veriyor değil.

Böyle bir seçimde seçilecek bir başkana, o başkanın kendi hür irâdesi ile oluşturduğu yönetim kuruluna ve bu yönetimin icraatlarına şimdiden gözü kapalı râzıyım.

Hayâlim bu. İnşaallah günün birinde gerçeğe dönüşür.

Ek: Adaylar, başkan seçildikleri takdirde projelerinin, çözümlerinin neler olacağının yanı sıra yönetim felsefelerinin ne olacağını da genel kurula muhakkak açıklamalılar.

Bekir
07.03.2013, 15:22
Kimseye gebe olmaması 1. şart olmalı.

Harun-61
07.03.2013, 15:24
- 40 yildir bu kulüp'den ekmek yiyenler ile vedalasmali.
- kurumsalliga önem vermeli
- scout sistemine önem vermeli

BMN'den yardim almali :)

.

Emre ÖZTÜRK
07.03.2013, 15:24
Birincisi sert ve otoriter.Vizyon sahibi ne yaptığını bilen ve gerçek TRabzonspor'lu

ESER
07.03.2013, 15:31
temsil ettigi camiaya tepeden bakip sosyete biberi ayaklari yapmayan ,kulubun alehine olan kararlara imza atip sonra inkar etmeyen, $ikecilerin destekledigi bir federasyonu camiasinin isyanina ragmen destekleyip camiasina dusunme yetisi olmayan capulcular surusu gibi bakmayan , menajerlere kulubun parasini peskes cekmeyen, gsye oyuncu yetirmeyi degil Trabzonspor'u basariya tasimayi hedefleyen bir baskanin yonetmesini isterim.

Kaya
07.03.2013, 15:36
Son döneme dair;

Siyasi güçten etkilenmeyecek,
Siyasi gücün egemenliğine girmeyecek,
Kendi iş ve ailesinin çıkarına adımlar atmayacak,
Kendi işine getiri sağlama amacında olan kişileri yönetime almayacak,
Kulüpteki işleri yalakalara değil işin uzmanı kişilere devredecek,

Bir başkan isterdim...

oflubektas
07.03.2013, 15:39
Kimse öyle yalandan "şöyle kurumsal, böyle betimsel, ahan da iletimsel, ne de görüngübilimsel başkan ve yönetim istiyoruz" demesin.

Herkes BAŞARILI TAKIM ve SAHA SONUÇLARI İSTİYOR.

Şimdi başkanımız ve yönetimimiz deli gibi paralı, iktidar yalakası ve hatta kirli işlere bulaşmış olacak, altyapıdan bi tane adam almayıp pahalı transferler yapacak, dünya yıldızları Trabzon'a gelecek (valla Mohaçkale şehri yanında bizim Trabzon Paris gibi kalır, ancak Anzhi takımı parayı basıp topluyor dünya yıldızlarını. Eto'o da karım şehri beğenmedi, çocuğumun okulu, kaynanamın altın günü demiyor yani :)) takım da ligde şampiyonluklar yaşayıp Şampiyonlar Ligi'nin gediklisi olacak, taraftar da "vay efendim bu takım bizim ilkelerimize ters " diyecek ha !

Güldürmeyin beni...

omondoles
07.03.2013, 15:40
İstişare yapan, Çıkarı olmayan, takımın çıkarını düşünen.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Oğuz B.
07.03.2013, 15:52
Güçlü bir yönetim isterdim. Daha sonra ise dürüst bir başkan.

Tek bir yumruk halinde hareket eden bir yönetim şuan bizde olmayan şey. Bizde başkan sıkıntısından daha çok sağlam yönetim kurulu sıkıntısı var.

Travelair
07.03.2013, 16:25
Kimse öyle yalandan "şöyle kurumsal, böyle betimsel, ahan da iletimsel, ne de görüngübilimsel başkan ve yönetim istiyoruz" demesin.

Herkes BAŞARILI TAKIM ve SAHA SONUÇLARI İSTİYOR.

Şimdi başkanımız ve yönetimimiz deli gibi paralı, iktidar yalakası ve hatta kirli işlere bulaşmış olacak, altyapıdan bi tane adam almayıp pahalı transferler yapacak, dünya yıldızları Trabzon'a gelecek (valla Mohaçkale şehri yanında bizim Trabzon Paris gibi kalır, ancak Anzhi takımı parayı basıp topluyor dünya yıldızlarını. Eto'o da karım şehri beğenmedi, çocuğumun okulu, kaynanamın altın günü demiyor yani :)) takım da ligde şampiyonluklar yaşayıp Şampiyonlar Ligi'nin gediklisi olacak, taraftar da "vay efendim bu takım bizim ilkelerimize ters " diyecek ha !

Güldürmeyin beni...

Öylelerinin öteki tarafta nasibi yok. Aziz ile neden mücadele ediyoruz? Biz örnek kulüp olmak zorundayız. O yüzden inadına Trabzonsporluyuz. Başka taraftar olsa, mesela 3 ukala taraftarı, çoktan bırakıp gitmişti. Bir de bizim taraftara vefasız derler

faysal
07.03.2013, 16:32
Her yönden güçlü bir yönetim istiyorum.
Taraftarıyla bütünleşen..
Gerçekleri sadece kendisine saklamayan herkezle paylaşan.
Gerektiğinde masaya vurabilcek,
Gerekli projelerle günü değil geleceğide kurtarabilcek,
Her sene bir değil iki yıldız alabilcek dışardan bakınca gıpta edilebilcek bir yönetim ve başkan..
Öğle çok zengin olmasına gerek yok herşey para değildir,önemli olan özgüvendir..

slmn
07.03.2013, 16:35
Su dunyada milyarder olmayi sadece bu kulubun baskani olmak icin isterdim.Senden nasil baskan olur diye sormayin,sizin istediginiz gibi iste :) Anahtar kelimelerim altyapi,scouting,hirs,otorite,gozdagi,basari,tum branslar,buyuk dusunme ve cikarsiz baskan.

S.ÖZKAN
07.03.2013, 16:35
Yazılanların hepsi iyi niyetli ve mantıklı ama gel gelelim TS nin başkanı olacak kişi Egemen Siyasi İrade nin tasarrufunda.

Sercan Keleş
07.03.2013, 16:36
Trabzonsporlu

Hıdır ÇALIŞAN
07.03.2013, 16:39
Trabzonspor'da başkanlık yapmak, kendine verilecek en büyük cezadır bir iş adamı yada spor adamının. Trabzonspor taraftarı kadar başarıyı kabul edip sahiplenen ama başarısızlıkta yaka paça kulupten adamı kovacak bir taraftar topluluğu dahi yoktur. Ben halen daha Albayrak yönetimine yapılanlardan ötürü bu halde oldugumuzu dusunuyorum. Yönetimimiz çok güçsüz ve Aziz Yıldırım ile Yıldırım Demirören'e yeniliyorlar...

Travelair
07.03.2013, 16:59
Yapmayın renkdaş madem yaka paça atıyoruz senelerdir niye eziyet çekiyoruz?

TSezgin61
07.03.2013, 17:02
yüksek egitimli, yabanci dilleri olan, Trabzonsporlu, büyük sirketlerde basarili deneyime sahip, genc ve heycanli bir baskan istiyorum.

yönetimdede,

her bölümün basinda uzmanlari bulunan bir Trabzonspor.

UĞUR DURTAŞ
07.03.2013, 17:16
kendi oyuncuların saç ve dövmelerini görmeyip.

başka takım oyuncuların saç kesimlerini , dövmelerini eleştiren ve komik duruma düşen başkan istemiyoruz.

asil olmalı.

Giallorossi
07.03.2013, 17:47
Baskani ve yönetimi tamamen futboldan gelmis, futbolu bilen kisilerden olusmasi. Is adami, egosu icin baskan olan ve gururu üst planda olan kisileri istemiyorum. Yeri geldiginde kulübün faydasi icin kendi idealinden ve düsüncelerinden vazgecebilmeli. Inatci ve eski kafali olmasin yani.

"Is adami" kavramina giren kisilerden sadece Ahmet Agaoglu'na ayricalik saglarim. Her yerde herkese karsi Trabzonsporun menfaatlerini koruyan biridir. Trabzonspor baskani veya yöneticisi olmasini isterim.

Gundo
07.03.2013, 17:49
Hollanda kulublerindeki sistemi yapalim.

1. Baskan ve yoneticileri
Is adami veya degil pek fark etmez. Bu sistemde aslinda kulube gerektiginde borc verebilecek adam olsa daha iyi olur. Sadece adi bilinir. Ay'da bir, bilemedin iki kere olur haberlede, medyada. Sadece cok ozel durumlarda konusur. Transfere, td degisikligine karismaz. Sonunda butun sorumluluk ondadir ama. Futbol subesinin, transfer ve izleme komistesinin, finansal komitenin basina getirdigi adamlar isleri yurutur. Sorumlu onlardir ve hesap vermesi gerekelerde onlardir.

2. Futbol Sube sorumlusu / Sportif direktor
Kulubun en medyatik ve en onemli adamidir. Bu adam futboldan anlayan adam olmali. En azindan ne zaman td degisikligi yapilir, nezaman bir futbolcu gonderilir gorebilmesi gerek.
-Td'yi bu kisi getirir veya kovar. Tamamen onun sorumlulugu. Transferlerde en son karar onundur. Eksik buldugu bolgelere, veya eksik olanlara transferi o yapar. Ama liste transfer ve izleme komitesinden gelir.

3. Finans komitesi (?)
Turkcede tam olarak boyle br kuruma ne ad verilir bilmiyorum. Aciklamasi su; gelir ve giderlere bakam kisiler. Bunlar islerinde uzman kisiler olmali. Transfer icin nekadar para harcana bilir, bir oyuncu alacagimiz zaman nasil etkiler. Butun para ile ilgili raporlari yonetime ve Sportif direktore sunarlar. Onlarda bu raporlar dogrultusunda karar verirler. Sorun oldugu zaman cozmesi gereken kisiler de bunlardir.

4. Transfer ve izleme komitesi
Yapilacak olan transferler icin liste bunlardan gelir. Mesela solbek alinacak. Sportif direktor liste ister bunlar gider izlerler ve bir liste olustururlar. Sonra liste finans komitesine gider. Onlar hangilerinin uygun veya degil oldugunu belirler. Sonunda TD ve Sportif direktor bir karar alir.

shadoworld
07.03.2013, 18:59
Ticaretle uğraşmamalı,ticari ve siyasi zaafları olmamalı,safkan Trabzonspor'lu olmalı ve hayalleri olmalı tabi bunlar hayal ama kim olursa olsun bir telefon geldiği zaman benliğini o telefondakine teslim edecek kadar ticari zafiyeti olmasın yeter.

inception61
07.03.2013, 19:09
Sadri şenerin ilk zamanlarındaki bir yönetim güzel gider üzerinede bir mustafa akçay yemede yanında yat;)

cakalkerem
07.03.2013, 20:02
parası,lobisi, kendine ve ekibine güvenen,kariyerli,girişimci ruhu olan

İskender YILMAZ
07.03.2013, 20:36
Ahmet Ağaoğlu klasında bir başkan, Tuncay Bekiroğlu entellektüelliğinde ve düzeyinde yöneticiler..

ilyas BAHADIR
Trabzonspordan kazanacağı-iç edeceği 3-4 kuruşa muhtaç olmayan kesinlikle profeslyonel düşünen, bu işi kendi şirketini yönettiğinin 10 katı daha ciddi ve radikal kararlar alarak yapabileceğine inandığım, kamuoyunda saygı gören, sözüne itibar edilen, maskara olmayan, en mühimi espiri yapmayan, ciddi ve sevilen bir adam istiyorum.

Courage
1)Gitmek isteyen onun içinde -parasını takır takır aldığı halde- oynamayan topçusuna sille tokat girişecek,anasından emdiği sütü burnundan getirecek başkan istiyorum.

2)İlk yarıda sahada dolanan oyuncularını soyunma odasında sinirli bir halde bekleyen bir başkan istiyorum.

3)Medya önünde istanbul'un hadsiz köpekleri ''hala daha büyük olduğunuzu düşünüyormusunuz?'' diye cüret ettiğinde hassi çekebilecek başkan istiyorum.

4)Korumalarla,yalakalarla değil taraftarın içinde tek başına ve dimdik yürüyebilen başkan istiyorum.

-Birazcık sermaye birikimi olsun (hepten çulsuzda olmaz)

-Bİrazcık eğitimli olsun (çok diplomacı olmasın yoksa her şeye ''profesyonel'' gözle bakar ki satılmasın diye bağırılan oyuncuları ederini buldumu anında uçağa bindirir!)

-Çok ve boş konuşmasın.Aynı zamanda espiri yapması gerekiyorsa Temel fıkrası anlatsın direkt, fıkraya konu olacak şekilde garabet laflar üretmesin.

-Biraz deli olsun (gerçi herkes biraz delidir ama bu belli etsin)

-Mümkünse İstanbul - Ankara bağlantısı (siyasi /ekonomik /nüfuz) olsun ama bir ayağıda şehirde olsun. Maçtan maça ,Cuma cemaati gibi olmaz o iş.

Arif Timurcioğlu
07.03.2013, 20:38
Herşeyden önce kendisinden çok Trabzonsporu düşünen Trabzonsporla yatıp kalkan bir başkan istiyoruz.

Hasan YAYLI
07.03.2013, 20:47
Bjk ye kaybedersek ayrılabilirim diye bir laf mı etmiş S.Şener....Böyle birşey duydum doğru mudur?

Şenol Altunsoy
07.03.2013, 20:48
Bjk ye kaybedersek ayrılabilirim diye bir laf mı etmiş S.Şener....Böyle birşey duydum doğru mudur?

Öyle demedi yenilirsek bir değerlendirme toplantısı yaparız dedi.

Cengiz Çubukcu
07.03.2013, 20:53
Secimle gelenlere lafim olmamakla birlikte kulubu profosyoneller yonetmeli...

Hasan YAYLI
07.03.2013, 21:21
Ben farklı bir yönden gireyim konuya...BMN öyle işler yapıyor ki Trabzonspor ve taraftarı için takdire şayan şeyler gerçekten,buna dahil olduğum 2007 senesinden beri defalarca şahit oldum...Tek tek yapılan ve yapılacağından şüphe duymadığım organizasyonlardan bahsetmeyeyim şimdi...

Üyelerin büyük bir kısmı (Tamamı demek isterdim ama gerçeklikten çıkardı...) adaletten şaşmayan,ülkesine milletine bağlı,ailesine çevresine takımına saygılı insanlar...Yaşadığı topluma karşı duyarlılar da üstelik...Birçok arkadaşımızda da gördüğüm kadarıyla oldukça donanımlı kendini her konuda geliştirmiş yetiştirmiş bireyleriz...Onları gördükçe sayımızı ist. taraftarları yanında az bulsam da onlardan daha güçlü olduğumuzu düşünüyorum....

Evet çok güçlüyüz....

BMN hep hayalini kurduğum Trabzonspor için başkan veya yöneticileri kendi bünyasinden çıkarabilir...Taraftar dediğin nasıl olur,nasıl bir duruş sergiler,takımı için neler yaparın öğretildiği BMN okulu gelecekte takımımızın idarecileri olacak kişileri yetiştirmektedir...Ben buna canı gönülden inanıyorum...Trabzonspor için de en hayırlısının bu insanlardan geleceğini düşünüyorum...Bize çağ atlatacak insanlar aramızda...

Hem bu şekilde takımımızın geleceği adına ürettiğimiz projelerimizi çok daha rahat yukarıya ulaştırabiliriz...İstek ve talepler çok daha çabuk cevap bulur...Hepsinin dışında Trabzonspor profesyonel eller tarafından yönetilir...O koltuğa neden oturduğunu unutmayacak,namuslu,karakterli,cesur bir yöneticimiz olur...Ne siyasete boyun eğer,ne de başka bir şeye...

Nasıl bir başkan ve yönetici istiyorum...

BMN den olsun bana yeter...

arifberkay
07.03.2013, 21:49
Ben farklı bir yönden gireyim konuya...BMN öyle işler yapıyor ki Trabzonspor ve taraftarı için takdire şayan şeyler gerçekten,buna dahil olduğum 2007 senesinden beri defalarca şahit oldum...Tek tek yapılan ve yapılacağından şüphe duymadığım organizasyonlardan bahsetmeyeyim şimdi...

Üyelerin büyük bir kısmı (Tamamı demek isterdim ama gerçeklikten çıkardı...) adaletten şaşmayan,ülkesine milletine bağlı,ailesine çevresine takımına saygılı insanlar...Yaşadığı topluma karşı duyarlılar da üstelik...Birçok arkadaşımızda da gördüğüm kadarıyla oldukça donanımlı kendini her konuda geliştirmiş yetiştirmiş bireyleriz...Onları gördükçe sayımızı ist. taraftarları yanında az bulsam da onlardan daha güçlü olduğumuzu düşünüyorum....

Evet çok güçlüyüz....

BMN hep hayalini kurduğum Trabzonspor için başkan veya yöneticileri kendi bünyasinden çıkarabilir...Taraftar dediğin nasıl olur,nasıl bir duruş sergiler,takımı için neler yaparın öğretildiği BMN okulu gelecekte takımımızın idarecileri olacak kişileri yetiştirmektedir...Ben buna canı gönülden inanıyorum...Trabzonspor için de en hayırlısının bu insanlardan geleceğini düşünüyorum...Bize çağ atlatacak insanlar aramızda...

Hem bu şekilde takımımızın geleceği adına ürettiğimiz projelerimizi çok daha rahat yukarıya ulaştırabiliriz...İstek ve talepler çok daha çabuk cevap bulur...Hepsinin dışında Trabzonspor profesyonel eller tarafından yönetilir...O koltuğa neden oturduğunu unutmayacak,namuslu,karakterli,cesur bir yöneticimiz olur...Ne siyasete boyun eğer,ne de başka bir şeye...

Süper tebrikler inşallah olur

E. Okan Bülbül
07.03.2013, 21:52
35ime geldiğimde adayım

DEEP BLUE
07.03.2013, 21:53

Ben adaylığımı açıklıyorum...

Travelair
07.03.2013, 21:58
Hakan Kulaçoğlu'nu yönetimde önemli bir pozisyonda (Harcanmayacak, fikirleri değer görecek şekilde) görmeyi çok isterim

kemal6794
08.03.2013, 09:58
Öncelikle maddi gücü yüksek biri gelmesi lazım.Günümüz endüstriyel futbolunda parasız hiçbir şey olmuyor.Ve iyi bir beyin takımının olması lazım.Transfer konusunu hafife almamalı.Benim aklımda tek isim var ama onun aklında biz yokuz.AHMET NAZİF ZORLU!!!

thehell61
08.03.2013, 11:42
Birkere ben bu oyuncuyu aldım al hoca oynat demeyecek. Teknik drektör takımında kimi görmek istiyorsa onu alacak kimi görmek istemiyorsa onu sataak oyuncu alım satım işine başkan karışmamalı. Tabi takımın başına getirdiği hocada basit isimler olamayacak kulübü ileriye taşıyabilecek isimlerden olmalı.

salihismet
09.03.2013, 00:39
Sadri Senerin su durumda kalmasi taraftariyim, cünkü ayni hatalari tekrar yapmayacagini düsünüyorum.
Yeni geleceklerin hata yapma riski cok fazladir, cünkü Trabzondaki yönetim tarzi buna cok müsaittir.

Nasil bir baskan ve yönetim olmali:

Yönetimi ablukaya almis evet efendimci kalabaligin disindaki insanlari dinlemelidir.
Yönetim farkli düsünmeli, farkli seyler yapmali, düzenin ve sistemin disina cikmali.
Gerceklerle yüzlesmekten korkmamali, dogrulari konusmali. Dogruyla yanlisin farkini
bilmek ve dogrulari yapma cesareti göstermeli.

Trabzonspor baskani cesaretli olmali, kabadayilik ve sert konusmalar cesaret degildir.
Trabzonspor baskani ne yaptigini bilmelidir, daha dogrusu etrafini ne yaptigini bilen insanlarla doldurmalidir.
Sagduyu ve akil yürütme yetenegi önplanda olmalidir, eger istanbulla Trabzon arasindaki farki fark
edemiyorsa basarili olamaz.

Bilhassa Trabzondaki konusmadigi kisilerle iliskiyi kesmemelidir, Trabzonspor baskaniysaniz fikirleriniz
silahinizdan daha büyük olmalidir.

Veysel
09.03.2013, 01:01
Baskanı severdim keza Senol hocamıda gitmesini istemiyorum bir yandan da istiyorum aynı pozisyon Senol hocama da oldu hayırlısı

Tapatalk

Ustaalioğlu
09.03.2013, 10:53
Kafacı başkan adayı
Olası bir Beşiktaş yenilgisini bekleyen Golf Federasyonu Başkanı Ağaoğlu, yönetim listesini şimdiden şekillendirmeye başladı
09 Mart 2013 | 02:30A+A-

0
Lütfü Özel

TRABZONSPOR’DA Beşiktaş maçı öncesi sular durulmazken Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun başkanlık için aday olduğu öğrenildi. Olası Sadri Şener istifasının ardından çok sayıda Trabzon kökenli adayın nabız yokladığı bugünlerde, Ağaoğlu’nun çalışmalara başlayarak listesini şekillendirmeye başladığı gelen haberler arasında.

BU gelişmenin ardından şimdi bütün gözler bordo-mavililerin Beşiktaş ile yapacağı karşılaşmaya dönmüş durumda. Karadeniz ekibinin yenilmesi durumunda camianın iyice karışacağı, mevcut yönetimin de bu duruma daha fazla direnemeyerek görevden ayrılacağı, bu durumda da birleştirici isim olarak Ahmet Ağaoğlu başkanlığında yeni bir yönetimin, camiayı ve takımı toparlayabileceği ilk konuşulan konu. Galibiyet halinde ise değişim sürecinin en fazla birkaç hafta sonra mutlaka gündeme geleceği de altı çizilen olası gelişmelerin başında geliyor.
GOLF Federasyonu Başkanı Ağaoğlu daha önce de Karadeniz ekibinin başkanlığına adaylığını koymuş ancak seçimin yapılacağı günün gecesinde Trabzon’a gelen Kaya Çilingiroğlu ile kenti terk ederek genel kurula katılmamıştı. Ağaoğlu en son dünyaca ünlü golfçü Tiger Woods’un Türkiye’ye gelişinde Cihan Haber Ajansı muhabiri Cihat Ünal ile tartışmış, tartışma Ağaoğlu’nun gazeteciye kafa atmasıyla sonlanmıştı. Bu durum Ağaoğlu’nun dünya medyasında da uzun süre tartışılmasına neden olmuştu.

Bize böyle bir kafacı başkan lazım işte...

TSezgin61
09.03.2013, 12:26
Ahmet agaoglu yalanlamis. "Ben o defteri 10 yil önce kapattim" demis...

Kimbilir kim engel oluyor. Adama ne dediyseler 10 yil önce kongre günün sabahinda apar topar istanbula gitti...

Allah belalarini versin...

TekfurÇayır 61
09.03.2013, 12:36
Başlık için teşekkürler Şenol ağabey.

Hayâlim şöyle;

Trabzonspor'u yönetmeye her bakımdan lâyık bir başkan kendine buna uygun bir yönetim kurulu seçer, buna uygun projeler üretir, mevcut sıkıntılara mümkün olan en iyi çâreleri bulur, geleceğe en doğru yatırımları yapar.

Önemli olan Trabzonspor'u yönetmeye her bakımdan lâyık bir başkanı seçecek olan genel kurul.

İdeal genel kurul ile yapılacak olan bir seçimin yapısı için hayâlim şu;

Çok sayıda aday yarışıyor, her adayın projeleri var, mevcut sorunlar için üretikleri çözümler var, gerekli maddi kaynak için ayakları yere basan kaynak fikirleri var.

Bu adaylardan birini seçecek genel kurul üyelerinin herbiri kimsenin etkisi, güdümü altında kalmadan, hür irâdeleri ile düşüncelerini en beğendikleri adaya oy veriyorlar. Blok oy diye bir şey söz konusu değil. Siyâsi oy diye bir şey söz konusu değil. Kimse falancanın filancanın adamı diye bir adaya oy veriyor değil.

Böyle bir seçimde seçilecek bir başkana, o başkanın kendi hür irâdesi ile oluşturduğu yönetim kuruluna ve bu yönetimin icraatlarına şimdiden gözü kapalı râzıyım.

Hayâlim bu. İnşaallah günün birinde gerçeğe dönüşür.

Ek: Adaylar, başkan seçildikleri takdirde projelerinin, çözümlerinin neler olacağının yanı sıra yönetim felsefelerinin ne olacağını da genel kurula muhakkak açıklamalılar.

Bence işin önemli başka bir cephesi Trabzon şehri. Başkan'ın aklında şehir için de birşeyler yapmak olmalı. Daha önce yazmıştım, Trabzonspor Vakfı.

Böyle bir vakıf kurulmalı, icrâcı değil, koordinatör bir vakıf. (Trabzonspor koleji konusunda icrâcı olmalı) Vakıf KTÜ ile, diğer üniversiteler ile, kalkınma ajansları ile çalışmalar yapmalı, Trabzonlu zenginlerle iletişim hâlinde olmalı. Bizim coğrafyada fabrikalar görmek istemem, müsâit de değil. İsviçre gibi el emeği saatler, tabancalar, çakılar, bıçaklar üretilebilir küçük- orta boy atölyelerde, yine İsviçre gibi çok özel, çok kaliteli çikolatalar üretilebilir, sütün de fındığın da âlâsı bizde. Bu tip spesiyal ürünler çok yüksek fiyatlarla pazarlanabilir. Trabzonspor başkanı bunlara da kafa yormalı. Trabzon Çocuk Esirgeme kurumundaki çocuklara el atılmalı, sporcu, hakem, masör, tıp doktoru, sağlık elemanı, spor hukukçusu gibi yeteneklerine uygun eğitimler almaları sağlanabilir. Çok şeyler yapılabilir. Trabzonspor şehir için sâdece bir futbol kulübü olarak düşünülmemeli.

Başkanlar Trabzonspor'a, şehre ve insanına sorumluluk duymalı.

Tayfun
09.03.2013, 12:37
Taraftın isteğiyle yürümedi hiçbir zaman bu işler, rant ile kan emicilik ile, birilerini üstüne basarak yükselme ile yürüdü hep.
"Spor Kulübü" olmaktan çok istedikleri yere çektiler Trabzonspor'u !

agasaro
09.03.2013, 13:07
Trabzonspor bir şirket ise eğer o zaman kulübün başında da şirket yönetme becerisi olan kişiler olmalı. Türkiye'Nin önemli şirketlerinde başarı sağlamış kişilerden bir yönetim kurulu kurulmalı ve bir CEO transfer edilmeli. Futbolun başında ise futbolu iyi bilen bir teknik ekip bulunmalı. Şirket yöneticilerinin Trabzonlu olmaları şart değil, şirketi mali yönden ayağa kaldırmaları, şirketin uluslararası piyasadaki bilinirliğini ve değerini arttırmaları, doğru transferler için maddi kaynak oluşturmaları yeterli olacaktır. Trabzonspor, şampiyonluklar yaşadığında kulübün başında bir Kırşehirli, sahada ise 11 aslan parçası vardı. Espri yaparak üç beş gazeteciyi güldüren bir başkandan daha fazlasına ihtiyacımız var.

ölümüne_1461
10.03.2013, 13:09
cok basıt su ankı yonetımın yaptıklarının tam zıttını yapacak olan yonetım ısmın onemı yok...

forsa61
10.03.2013, 17:05
ahmet ağaoğlu gibi vizyoner genc insanların yer aldığı idari ve profesyonellerden mutesekkil bir yonetim hayal ediyorum. umarım mayıs ayında lig biter bitmez bir kongre ile yeni bir sayfa acarız. mesele saglıklı yapı ile hareket edebilmekte gerisi hikaye.

gelecek yonetime de sabır diliyorum, bizimde zor bir surece hazır olmamız gerekiyor:

1. kadro fazlalıgını temizleyecekler ki bu bile transfer yapılacakken bir handikap olusturuyor.
2. 1461'den alınacak gencler ne olacak? Oraya transfer yapılacak mı? Mustafa Reşit Hoca ile devam edecekler mi veya hoca kendisi kalmak isteyecek mi? Mustafa Hoca'ya Trabzonspor bunyesinde ne vaat edilecek ki 1461'de tutunması saglanacak (bana kalırsa en yuksek ucreti hakediyor hatta tum altyapıyı yonetmesini bile istiyorum, ondan sonra isterse A takımı calıstırır)?
3. mevcut borç yapısını ve kulup yatırımlarını nasıl yonetecekler? hes vb projeler ozelinde.
4. yeni stadyum konusunda hemfikirler mi yoksa projede degisiklik dusunecekler mi?
5. camia içerisinde artık kavga gurultu cıkmasın diye her kesimi kapsayacak bir yapı olusturabilecekler mi yoksa herzaman oldugu uzere iktidara yakın bir cevrenin etkisi ile mi yoneticiler secilecek?
6. kulup içerisinde akil adamlar meclisi olusturabilirler; ozkan sumer, ahmet suat hoca, senol gunes, hami mandıralı, fatih tekke, serdar bali ve diğerlerinin belirli aralıklarla toplandıgı bir meclis ortamı dusunulebilir. bu arkadaslar mevcut yonetime ışık tutarak, eski hataların ısrarla tekrar edilmesini belki de onlerler.
7. yabancı oyuncular ve trabzona yurtdısından gelen gurbetciler için yabancı dil egitimi verebilecek bir kolej pekala kurulabilir. hatta bu okula trabzondan da cok talep olacagı kanaatindeyim. bunu ille de kulup yapmayabilir, belirli egitim kurumları ile ortak proje de yurutebilirler. ne olacak varsın bir henrique parası daha boyle birsey de denensin en azından tutarsa bicok oyuncuyu elimizde tutma konusunda beceri saglamıs oluruz.

işleri zor, sampiyonlar ligi gormus bu camianın artık cıtası cok yukseldi. bu cıtaya uygun hareket etmek sart. gencler kazanılacak ancak tecrubeden de istifade etmesini bilmek şart.

Etem Güner
10.03.2013, 17:23
Çok akıllı ticareti iyi bilen trabzonsporu ileriye taşıyacak şekilde kendi için değil trabzonspor için yatırım yapan yerine göre trübünde taraftar ile beraber olacak bizimle ağlayıp bizimle gülecek her yerde trabzonu ve karadenizi birlikte gösterecek şekilde demeçler verecek özellikle sportif yapıyı biln hükümete ve medyaya baskı yapabilecek bir başkan istiyorum çok mu şey istiyorum ?

Mert'
10.03.2013, 17:35
Vizyonsuz olmasın ayrıca Asbaşkanı şakar olmasın yeter

sanatik
10.03.2013, 17:54
Para icin herseyi yapabilmekden uzak tutsun (örnek: iyi oyuncularini sadece en cok para verene satmamamli futbolcusunun ilerisinide düsünmeli eger satmasi gerekiyorsa). Trabzonsporu para kurbani yapmasin. Bu mevcut futbol düzeninde ne kadar mümkün bilemem ama bu konuyu cok ciddiye almali, ilerde trabzonspor sikecilerin yasadigi durumlara düsemesin diger takimlara örnek duruma kalabilsdin.

Spor kulübü yöneticine uygun örnek olsun. Kendiside mümkün oldugu kadar spor yapmali veya sporcuyu destekleyebilmeli anlayisa sahip olmali.

Kulübün haklarini koruyabilmeli, gizli kapilar arkasinda anlasma yapip taraftari hak hukuk arama pesine zorlamamali.

özgür6161
10.03.2013, 18:08

Kimbilir kim engel oluyor. Adama ne dediyseler 10 yil önce kongre günün sabahinda apar topar istanbula gitti...

İstanbul'a değil Antalya'ya Kaya Çilingiroğlu'nun uçağıyla gitmişti...

Otel lobisinde yönetici olmayı bekleyen arkadaşlarıyla oturuken 2,5 saat sonra Antalya'da basın açıklaması yaptığını gören arkadaşları şok olmuştu :) Bu adam şimdi yanımızdaydı Antalya'da nasıl olur?

Alaattin ÇAKICI şimdi uçak gönderiyorum o uçağa bin ve yanıma gel...

Gelmezsen yarından sonra olacaklara sen katlanırsın demişti...

Hatta ondan sonra Oflu Ali'nin(Hacısüleymanoğlu) yeğenlerinden Osman abi bacağından vurmuştu Kaya Çilingiroğlunu falan...

Bu kulüpte işler taraftarın düşündüğü gibi gitmiyor...

Bilmeyenler de burada konuşuyor bazen.Doğruları çarptırmadan vaziyeti analiz edersek kimseyi de kandırmamış oluruz...

Saygılar...

kürşat şen
10.03.2013, 22:26
asıp,kesen,döven,bağıran bir başkan istiyorum...!!!!

hyasin61
11.03.2013, 23:18
Ahmet Agaoğlu yalanlamadı ,başkan adayı olcakmış sessiz ve derinden gidiyor kaldı ki delegeler belırleyecek başkanı fakat secımde delegelerin taraftarın istediğini ne kadar yansıtacagı merak konusu

Fatih
11.03.2013, 23:21
Ahmet Ağaoğlu umarım aday olur.

hodlu
11.03.2013, 23:28
İstifa etmiş bir başkan ve yönetim istiyoruz..................

metehan
11.03.2013, 23:36

Sanıyorum 2011'in sonlarıydı, Taksim'de yapılan BMN kahvaltısına katılmış ve o günkü şartlara bağlı olmakla birlikte, adaylık niyeti olduğunu beyan etmişti.

Ahmet Ağaoğlu'nun TS'a başkan adayı olması bence sevindiricidir ama o malum kongre kendisine ayak bağı olacaktır. Ağaoğlu ile ilgili benim ilginç bir hikayem de var. Oy kullanma hakkını ilk olarak elde ettiğim kongre, o kongreydi. Hatta Trabzon'a kadar da gittim oy vermek için. Değirmendere'de otobüsten inince öğrenmiştim olup biteni :)

Şu an henüz somut adaylar yok, isim konuşmak doğru olmaz. Ama yeni gelecek yönetimin mutlaka ve mutlaka bağımsız bir yönetim olması gerekir. Yine herkesi memnun etmek için koalisyon arayışlarına, siyasilerin desteğini alacak bir orta yol çözümüne gidilirse zaman kaybı olur, tarih bunun en büyük şahididir. Artık, olması gereken olmalı, bu şans birilerine tanınmalı.

DEEP BLUE
11.03.2013, 23:37
İstanbul'a değil Antalya'ya Kaya Çilingiroğlu'nun uçağıyla gitmişti...

Otel lobisinde yönetici olmayı bekleyen arkadaşlarıyla oturuken 2,5 saat sonra Antalya'da basın açıklaması yaptığını gören arkadaşları şok olmuştu :) Bu adam şimdi yanımızdaydı Antalya'da nasıl olur?

Alaattin ÇAKICI şimdi uçak gönderiyorum o uçağa bin ve yanıma gel...

Gelmezsen yarından sonra olacaklara sen katlanırsın demişti...

Hatta ondan sonra Oflu Ali'nin(Hacısüleymanoğlu) yeğenlerinden Osman abi bacağından vurmuştu Kaya Çilingiroğlunu falan...

Bu kulüpte işler taraftarın düşündüğü gibi gitmiyor...

Bilmeyenler de burada konuşuyor bazen.Doğruları çarptırmadan vaziyeti analiz edersek kimseyi de kandırmamış oluruz...

Saygılar...

Bravo kardeşim, bu olay aynen anlattığın gibidir. Görünüşteki her kaplan da kaplan değildir.

Mustafa Ayazoğlu
11.03.2013, 23:38
bursaspor başkanı ibrahim yazıcı iyiydi süreçte sağlığı el verseydi

Harun_ayar_ts
para babası olmalı yeterlidir

mashal61
Aziz yıldırım şerefsizine sevecen demeyecek bir başkan istiyorum. Bu şerefsizden her Trabzonspor taraftarının etmesi gerektiği gibi nefret eden, bunu açıkça belli eden bi başkan istiyorum.

DEEP BLUE
11.03.2013, 23:41
Mümkünse kel olmasın, soğuklar yaramıyor...

Külünkoğlu
12.03.2013, 08:24
Nasıl bir yönetim ve başkan istiyoruz ? sorusuna karşılık isimler havada uçuşmuş.
Bence ideallerinizi ve hayallerinizi yazmak daha doğru olurdu.

Anıl C
12.03.2013, 10:39
Karadenizli olmayan bi yonetim istiyorum.

Mesut
12.03.2013, 10:53
Parayı yönetmesini bilen biri olsun isterim.
Ticari olarak bakması gerek.Poro modeli gibi genç yetenekleri bulup güzel miktarlara satıp hem başarı yakalaması külüp bazında hemde ekonomık olarak güçlenmesini bilen olmalı.

türkiyem61
12.03.2013, 20:18
sadri isminde kimse olmasin yeter

cakalkerem
12.03.2013, 22:36
ahmet a..... gibi

memozcan
12.03.2013, 22:38
belçikadan aldığı bizona 5 milyon eur verip de elindeki ülkenin en iyi golcüsüne aynı fiyatı biçecek kadar matematik ve ekonomi yoksunu olmasın yeter..

Hekimoğlu
12.03.2013, 22:43
Burak Şampiyonlar liginde 8. maçta 8. golünü attı bizde bu kıytırık ligde bile 25 haftada bu gole ulaşan yok.Burak'a 5 milyon euro değer biçenleri Allah'a havale ediyorum.

vendercan
12.03.2013, 22:47
Sadece Trabzonspor'u seven yönetim olsun yeter!..

Ha bir de komisyoncu olmayan yönetim...

RaşitCan
12.03.2013, 22:47
Hiç bir siyasi bakı altında kalmayan , dümenini kendi çeviren 5 -10 yıl sonrasını düşünebilen elindeki oyuncusuna sahip çıkan ,kentte kalabilen en azından lig sürerken , vizyonu ve misyonu olan , futboldan anlayan en önemlisi karakterli bir başkan istiyorum.Ayrıca yabancı oyuncu Tranzona gel miyo lafına sığınmaya gerek bırakmayıp Trabzonlu veya karadeniz kökenli olmasa dahi 1461 deki gibi en Trabzonspora sahip çıkan , hayali Trabzonspor da oynamak üzere yetiştirilmiş altyapıdan gençlerden oluşan takım kuracak bir başkan ve yönetim istiyorum.
Espirili olmasada olur , takım başarılı olsun espiri yapan çıkar elbet..

Hekimoğlu
12.03.2013, 22:48
Kendi takımının tribünlerinde maç seyredebilecek bir başkan istiyorum.

hanifta
12.03.2013, 23:03
ünal aysal kadar olsun yeter...en başta zeki,kurnaz biri olmalı siyasetin kuklası olmammalı hırslı olmalı,yılgın olmamalı ama böyle biri piyasa da var mı hiç sanmıyorum...

DEEP BLUE
12.03.2013, 23:56
Çok şey istiyorsunuz gençler...

Jaja'ya kurulan ''arabada şarap'' kumpasını yiyip rakibe koz veren adamlar, aynı tezgahın tasarlandığı Onur için '' Etiler'de kız peşinde'' haberlerini gördükleri halde uyanamadılar.

7-0 'lık Kasımpaşa maçından bir kaç gün önce Selçuk için Galatasaray'la el sıkışan, Egemen'i defalarca beklettikten sonra bedava(!) vererek taraftarın önüne atan adamlar ise çok uyanıktılar...

5 milyon değer biçilen kral golcü için timsah(!) gözyaşı dökenler ise, ayakta uyuyup otel parası verdiler...

Onları unutmayacak bu yorgun yürekler...

memozcan
12.03.2013, 23:57
yaptığı transferlerle kardeş takımına avrupada tur atlatacak bir başkan istemiyoruz..!!

bordox
13.03.2013, 01:13
Fatih Tekke gibi bir futbolcuyu adeta çocuk gibi maskaralıkla maruz bırakmayacak,Hüseyin Cimşir gibi yıllarca kaptanlık yapmış,emeğini vermiş adama nezaketen bile sözleşme teklif edebilecek,Gökdeniz gibi sattığı adamın arkasından yıldız değildi demeyecek kalitede,kongre kozu olarak kullnadığı futbolculara sözü geçebilecek kadar adam olsun yeter.

kopeli
13.03.2013, 01:15
Katarlı,Şeyh,Trabzon'a ayak basar basmaz 150-200 m euro transfer bütcesi basacak bir başkan.

Hekimoğlu
13.03.2013, 01:15
İnce zekalı olmasın yeter.

Doğan BULAT
13.03.2013, 13:45
Adam olsun sözünün eri olsun yeter.. Yapıcam dedimi yapsın kıvırmasın yeter

ESER
13.03.2013, 14:26
mumkunse zirt pirt espri yapmayan, temsil ettigi camiayi asagilamayan , istanbula yag cekmeyen bir baskan istiyorum.

sessizkral_1
13.03.2013, 14:27
Para babası olması gerekmiyor

Borçlanarak da büyüyebilirsin.Risk alırsan vizyonun varsa başarılı olabilirsin.

Basit bir örnek ;

Gs şuan Ş.liginden 30 milyon euro gelir elde etti.

snijder ve drogbanın tüm maliyetini çıkarıyor bu para.

Yasin Altuntas
13.03.2013, 15:00
Mümkünse zengin olmasin, ama Trabzonspora da kâr elde etmek icin gelmesin. Bu iki sey benim icin yeterli.

Sent from my iPhone using Tepetaklak

Uğurtan
13.03.2013, 15:04
Ben isim yazamam. Kimin ne olduğunu anlamak bir süreç gerektiriyor zira...

Ancak;

Benim en başta yani ön şartlarım var bir kaç tane...

1- Trabzonspor davasını anlamış, özümsemiş olmak.

Bu şu demek. Trabzonspor bu futbol sisteminin muhalif, aykırı, isyan sesidir. Bunun dışına hiç bir sebeple çıkmayacak bir başkan gerekli. Yani, 1-2 milyon daha fazla alacağım diye bizanslaşmamalı! Her daim futbolun, adaletin yanında yer almalı.

2-İnce zekalı olmaması. Yani, sinekten yağ çıkarırım hesabıyla icraat yapmaması. Bir duruşumuz olsun. Rüzgara göre yelken açan birini istemiyorum. Trabzonspor bir dava yeridir. Siyaset yapılacak, (Bunu ülke siyaseti açısından söylemiyorum.) çıkarlara göre davranılacak bir yer değildir.

3-Ciddi şekilde altyapı organizasyonu projesi olmalı. Bunu da uygulamak için her şatta ciddi bir meblağı oraya yönlendirebilecek cesareti olması.

Diğer herşey de mutabakat gösterebiliriz sanırım.

artvints
13.03.2013, 15:08
Ben isim yazamam. Kimin ne olduğunu anlamak bir süreç gerektiriyor zira...

Ancak;

Benim en başta yani ön şartlarım var bir kaç tane...

1- Trabzonspor davasını anlamış, özümsemiş olmak.

Bu şu demek. Trabzonspor bu futbol sisteminin muhalif, aykırı, isyan sesidir. Bunun dışına hiç bir sebeple çıkmayacak bir başkan gerekli. Yani, 1-2 milyon daha fazla alacağım diye bizanslaşmamalı! Her daim futbolun, adaletin yanında yer almalı.

2-İnce zekalı olmaması. Yani, sinekten yağ çıkarırım hesabıyla icraat yapmaması. Bir duruşumuz olsun. Rüzgara göre yelken açan birini istemiyorum. Trabzonspor bir dava yeridir. Siyaset yapılacak, (Bunu ülke siyaseti açısından söylemiyorum.) çıkarlara göre davranılacak bir yer değildir.

3-Ciddi şekilde altyapı organizasyonu projesi olmalı. Bunu da uygulamak için her şatta ciddi bir meblağı oraya yönlendirebilecek cesareti olması.

Diğer herşey de mutabakat gösterebiliriz sanırım.

trabzonspor anayasası gibi olmuş, şöyle bir anayasa hazırlasak ya , herkesin katkısıyla tartışarak.ne istediğimizi bi bilelim önce.

Buğracan61
13.03.2013, 15:22
Transferler nokta transfer olmalı ve halkın istediği transfer olmalı, kafasına göre futbolcu alıp kafasına göre satmamalı, satmamak için elinden geleni yapmalı. Takımda oynamayan veya sorun çıkaran futbolcuların gözünün yaşına bakmamalı. Her zaman heryerde her daim klübünü sonuna kadar savunmalı aralıksız bir şekilde.

Bir dipnot ekleyeyim. Yukarılarda bir yorum gördüm beleşçilere bilet vermeyen bir başkan diye. Afedersin abicim, O beleşçiler olmasa takıma kim destek verecek söylermisin bana? Maraton oturuyor. Zaten zorla alıyor biletleri maratondakiler. Bakacaklar kale arkaları daha ucuz oraya damlayacaklar. Stad artık stad olmaktan çıkar tiyatroya döner. Bu beleşçilik kavramını ortadan kaldırın. Trabzonsporu seven herkes eşittir. TARAFTARI BÖLMEYİN!

Gökhan Koç
13.03.2013, 17:04
Öncelikle nasıl bir başkan’dan başlayayım;
1- Trabzonspor’u evladı gibi sevecek.
2- Göbeği kimseye ama kimseye bağlı olmayacak.
3- Cesur,
4- Karınca gibi çalışkan, arı gibi hızlı, tilki gibi zeki, yılan gibi sabırlı, şahin gibi keskin görüşlü, fil gibi hafızaya sahip, kaya gibi sağlam karakterli, bildiklerinin peşinde keçi gibi inatçı olsun.
5- Aşağıda sayacağım şeylerin tamamını yapabilecek özelliklere sahip olmalıdır;
· Öncelikle trübünlere çekidüzen verecek. Kimse siyasiler aracılığı ile beleş kombine alamasın, gerekirse tüm biletler ücretsiz olsun.
· Gazete ve TV’lere çok az çıksın ve TS kupasını alana kadar tebessüm bile etmesin.
· Taraftardan sorumlu bir ekip kurup taraftara kulak vermeyi iyi bilsin.
· Kulübün vitrindeki tüm kaynaklarını parlatsın ve Trabzonspora yakışır değişiklikleri yapsın (twitter, web site, facebook vb)
· 1461 Trabzon projesini tüm trabzon amatör takımlarına yaysın ve benzer top oynamak istiyorum diyen tüm Trabzonlulara top oynayabilecekleri bir yer ayarlasın.
· Devlet desteğiyle bir stad da oynamasın, kendi stadını kendisi yapsın. Bugün yapamıyorsak 20 sene sonra yaparız. Ben beklemeye razıyım.
· Transfer bir satın alma faliyetidir, bu satın alma faliyeti için dünyanın en başarılı kulüpleri incelensin ve onların kullandığı yöntemler uygulansın. 3 tane kendine scout diyen adamla bu iş olmaz.
· Kulübün her köşesine profesyöneller yerleştirsin, borsa için, web kaynakları için, tesislerin yönetimi için, reklam yönetimi için, satınalma yönetimi için, falan falan.
· Milyon tane proje var, bu projeleri gerçekleştirebilecek çalışma gruplarını kurabilsin.

Gökhan Koç
13.03.2013, 17:06
Trabzonspor için gönüllü çalışabilecek binlerce insan var, bunlardan faydalanabilecek kadar zeki olmalı başkan

Benim iki adayım var ikisi de BMNde,

Mollasalihoğlu
13.03.2013, 19:27
3- Cesur,
4- Karınca gibi çalışkan, arı gibi hızlı, tilki gibi zeki, yılan gibi sabırlı, şahin gibi keskin görüşlü, fil gibi hafızaya sahip, kaya gibi sağlam karakterli, bildiklerinin peşinde keçi gibi inatçı olsun.
· Öncelikle trübünlere çekidüzen verecek. Kimse siyasiler aracılığı ile beleş kombine alamasın, gerekirse tüm biletler ücretsiz olsun.
· Gazete ve TV’lere çok az çıksın ve TS kupasını alana kadar tebessüm bile etmesin.
· Kulübün vitrindeki tüm kaynaklarını parlatsın ve Trabzonspora yakışır değişiklikleri yapsın (twitter, web site, facebook vb)
· 1461 Trabzon projesini tüm trabzon amatör takımlarına yaysın ve benzer top oynamak istiyorum diyen tüm Trabzonlulara top oynayabilecekleri bir yer ayarlasın.
· Devlet desteğiyle bir stad da oynamasın, kendi stadını kendisi yapsın. Bugün yapamıyorsak 20 sene sonra yaparız. Ben beklemeye razıyım.
· Transfer bir satın alma faliyetidir, bu satın alma faliyeti için dünyanın en başarılı kulüpleri incelensin ve onların kullandığı yöntemler uygulansın. 3 tane kendine scout diyen adamla bu iş olmaz.
· Kulübün her köşesine profesyöneller yerleştirsin, borsa için, web kaynakları için, tesislerin yönetimi için, reklam yönetimi için, satınalma yönetimi için, falan falan.
· Milyon tane proje var, bu projeleri gerçekleştirebilecek çalışma gruplarını kurabilsin.

Gayet net.. Eline sağlık Gökhan..

cakalkerem
13.03.2013, 19:29
boşta katar şeyhi varsa olabilir

Furkan Özdem
13.03.2013, 20:09
3- Cesur,

Sadri Şener'in bu özelliklerden herhangi birine sahip olmaması ne acı...

Şenol Altunsoy
14.03.2013, 15:52
Aday isimleri havada çarpışıyor ama hala proje göremiyoruz.

ibrahim
14.03.2013, 15:53
Aday isimleri havada çarpışıyor ama hala proje göremiyoruz.

Abi Trabzonsporu Istanbula tasiyacagini söyleyen adaylar bile cikti hey gidi... :)

Şenol Altunsoy
14.03.2013, 16:33
Abi Trabzonsporu Istanbula tasiyacagini söyleyen adaylar bile cikti hey gidi... :)

Gördüm gördüm :) Akyazı stadını da denizden taşır artık İstanbul'a

ibrahim
14.03.2013, 20:14

Inada bit çözümü varmış, futbolcular hafta sonları Trabzona gidecekmiş. :)

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Şenol Altunsoy
16.03.2013, 16:57
Günden güne daha bir önemli oluyor bu başlık.

TekfurÇayır 61
16.03.2013, 19:14
Günden güne daha bir önemli oluyor bu başlık.

Bunu yazmak için başlığı açtım, bu mesajınla karşılaştım ağabey.

Şenol Altunsoy
16.03.2013, 21:02
Bunu yazmak için başlığı açtım, bu mesajınla karşılaştım ağabey.

Aklın yolu bir, kalp kalbe karşıdır ne desem yerinde olur :)

Canberk
16.03.2013, 21:04

Karadan taşırız abi kanımızda var nasılsa :):)

ensar_61
16.03.2013, 22:09
Bence yeni başkanımız genç ve dinamik biri olmalı.yönetimin içinde de gençler olmalı.paralı biri olması çok önemli değil kanaatimce.kulübü borç batağına sokmadan altyapıya ağırlık vererek oluşturacağı istikrarlı kadro ve hoca seçimleriyle şampiyonluğu kovalayan biri olmalı.ama en başta dürüst olmalı ve hocaların oyuncuların kuyusunu kazmamalı yoksa birileri gibi o çukura kendi düşer

kaan53
16.03.2013, 22:17
Futbolu ve ekonomi bilgisi iyi olan, her yanlış hamlesinde falanca kişiye sorun gibi saçma konuşmalar yapmayıp Trabzonsporumun hakkını her platformda en iyi şekilde savunacak biri olsa ama bu özelliklerin hepsinin bir arada olduğu kişiyi bulmak ve aday olmasını sağlamak zor olsa gerek

TekfurÇayır 61
16.03.2013, 22:27
Tekrara girecek ama...

Burada yazılı birbirinden değerli fikirleri yerine getirebilecek kalibrede insanların - ki böyle insanların mevcut olmaması mümkün değil, başkanlığa ve yönetim kuruluna lâyık en azından 300-400 kişi vardır mutlaka - başkanlığa adaylığını koyabilecekleri bir ortama ihtiyacımız var. Bu insanlar oylamanın liyâkata göre yapılacağını, listelerini istedikleri gibi hazırlayabileceklerini bilirlerse başkanlığa elbette tâlip olurlar.

Yok, aynı devran sürüp giderse dönüp dolaşıp yine bilindik isimleri konuşur, körler sağırlar birbirini ağırlar türünden bilindik usüllerde seçimler yaparız.

Genel kurulun yapısı çok önemli.

Ender Kuyumcu
16.03.2013, 22:29
Değişiklik olsun bu sefer mesela TS'lu olsun!!!

Biliyorum fazla ütopik oldu ama arada hayal gücümüzü geniş tutmamız lazım.

TekfurÇayır 61
16.03.2013, 22:33
Değişiklik olsun bu sefer mesela TS'lu olsun!!!

Biliyorum fazla ütopik oldu ama arada hayal gücümüzü geniş tutmamız lazım.

Bence de en ideal, en doğru olanı nasılsa gerçekleşmez diye düşünerek yazmaktan kaçınmayalım.

İdeal olanı ortaya koyabilirsek ona ulaşamazsak bile mümkün olan en iyisini gerçekleştiririz.

İdealler aynı zamanda mihenk taşı görevini de görür, neredeyiz, nereye gitmemiz gerekiyor sorularına cevap olurlar.

Ender hocam düşüncemi aktarmak için senin ironik mesajını kullandım, hakkını helâl eyle.

uzungöllü
16.03.2013, 23:19
3- Cesur,

açık-net-doğru... imza atarım altına... başkanlık seçimlerinde metin olarak tüzükte yer almalı bence...

Travelair
18.03.2013, 09:58
Yumuşak karnı olmayan, kimseye eyvallahı olmayan...

sessizkral_1
07.04.2013, 21:53
Arkadaşlar Büyük olasılık yönetim istifa edecek (Şimdi olmasa dahi sezon sonunda yeni yönetim gelecektir)

Peki bizler nasıl bir yönetim istiyoruz ?

Benim istediğim yönetim ;

*Klübü tüccar anlayışıyla yönetmeyen
*Oyuncularını istanbul takımlarına peşkeş çekmeyen,buna engel olmak için yeterli mücadeleyi gösteren
*Herhangi bir siyasi kimliği olmayan,varsa dahi ! bunu Trabzonspor kimliğinden daha üstte tutmayan
*Klüp yönetimi ile Futbol yönetimini birbirinden ayıran (Bunun için başta Transfer olmak üzere futbol ile ilgili bir çok şeyi Profesyonel ekiplere bırakacak)
*Gerekirse borçlanarak büyüyecek , Lakin bu riski vizyonlu bir şekilde alacak, İyi futbolcular transfer ederek her kulvarda yarışan iyi bir takım ortaya koyacak.
*Sadece Futbol değil Voleybol,Basketbol gibi alanlardada Klübümüzün varolacağı
*Trabzonspor TV yi kurabilecek , TSCLUB'leri profesyonellerin eline bırakabilecek..
*Altyapı ile ilgili radikal kararlar alabilecek..

Siz nasıl bir yönetim istiyorsunuz?

emre duman
07.04.2013, 21:55
ilk önce futbolu bilen ve tüm haklarımızı hukuken ve söylemleriyle eylemleri tutan bir yönetici istiyoruz tek arzum bu inşallah böle bir adam çıkar

özgür6161
07.04.2013, 22:01
Nevzat Şakar'ı asbaşkan yapacak...

Bütün Hükümet şakşakçılarını takımda birleştirecek...

Faruk Nafiz Özaktan icazet alacak...

Şikeyi unuttuk biz diyecek...

Küçük olsun benim olsun anlayışında olacak bir başkan istiyorum...

He bir de mafya vari sağa sola kurşun sıkan psikopat bir adam olsun...

Hüseyin Başoğlu
07.04.2013, 22:11
Nevzat Şakar'ı asbaşkan yapacak...

Bütün Hükümet şakşakçılarını takımda birleştirecek...

Faruk Nafiz Özaktan icazet alacak...

Şikeyi unuttuk biz diyecek...

Küçük olsun benim olsun anlayışında olacak bir başkan istiyorum...

He bir de mafya vari sağa sola kurşun sıkan psikopat bir adam olsun...

Nevzat şakar sıradaki başkanın asbaşkanı olsun....Öyle bir yerimle gülerimki öyle bir yerimle gülerimki :D:D:D

özgür6161
07.04.2013, 22:13
Nevzat şakar sıradaki başkanın asbaşkanı olsun....Öyle bir yerimle gülerimki öyle bir yerimle gülerimki :D:D:D

:) haha olur mu olur...

Hüseyin Başoğlu
07.04.2013, 22:15
Hani gerçekleşmicek ama söyliyim nasıl bir yönetim istiyorum...

-Öncelikle staddaki taraftar gruplarının kökünü kurutucak bedava ve toplu bilet satmıcak bir yönetim istiyorum

-Şike sürecinde sonuna kadar gidecek

-Transfer işini ne yöneticilere nede teknik direktöre bırakmayıp scout ekibi kurucak

-Klübe para kazandırıcak projeler gerçekleştiricek

-1461'i satmayıp iyi kullanıcak

-Siyasetten çekinmicek

Bir yönetim istiyorum....Çok mu ??

Hüseyin Başoğlu
07.04.2013, 22:16
:) haha olur mu olur...

olursa çok komik olur...Bir okadarda sadri başkan için üzülürüm...

Ilelioglu
07.04.2013, 22:20
Böyle bir konu vardi zaten. O Baslik nerede?

Orada nasil bir Yönetim anlayisi olmali diye hepimiz anlattik.

..

cakalkerem
07.04.2013, 22:22
yönetim filan istemiyorum

cakalkerem
07.04.2013, 22:23
Böyle bir konu vardi zaten. O Baslik nerede?

Orada nasil bir Yönetim anlayisi olmali diye hepimiz anlattik.

..

ve aynen böyle bir başlık vardı.....

Berke6198
07.04.2013, 22:28
Şikeyle kanının son damlasına kadar savaşacak, adalet arayacak...

hodlu
07.04.2013, 22:31
Trabzonspor için kalbi çarpan bir yönetim istiyorum başka bir arzum yok....

Canberk
07.04.2013, 22:36
Başlıklar birleştirilmiştir.