PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hugo Chavez Vefat Etti

Veysel
06.03.2013, 00:40
Ruhu Sad olsun

Tapatalk

zafer6161
06.03.2013, 09:27
tanımıyorum valla
yine nur içinde yatsın

Gökçebey
06.03.2013, 09:40
Allah taksiratını affetsin. Oklar büyük şeytan ABD'yi gösteriyor.

Sefa
06.03.2013, 14:20
Toprağı bol olsun..

Mert M.
06.03.2013, 14:51
Latin Amerika'da gerçekleşen iki büyük devrimin baş aktörlerinden birisiydi. Öncülüğü ışık tuttu Venezüela'ya. Ülkesi amerika* uşağı olmaz umarım. Sevgisi içimde ulu önderimiz Atatürk'e olan hayranlığım gibi olmasa da severdim kendisini vizyonundan dolayı. Ölümüne üzüldüğüm liderlerdendir.

* kasten küçük yazılmıştır

Adem Erdoğan
06.03.2013, 15:45
Toprağı bol olsun .

Necmettin ALTUNTAŞ
06.03.2013, 16:22
Amerika bayram ilan etmeli.

Murat'
06.03.2013, 17:57
Sadece bulunduğu coğrafyada değil tüm dünyada seveni olan büyük bir liderdi.

Sevenlerinin başı sağolsun.

Emre GÜRDAL
06.03.2013, 19:44
Keske benim ulkemdekilerde onun gibi sevecen biri olsaydi....basin sagolsun venezuella

Kadir Aydın
06.03.2013, 20:13
Şimdi ülkenin dört bir yanını mcdonalds'lar işkal etmeye başlar.

Murat'
06.03.2013, 20:20
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=blsSxdi3gyU

Şu konuşmasından nasıl birisi olduğu çıkarılabilir.

Sibel
06.03.2013, 21:11
Allah rahmet eylesin.

İlker Yazıcıoğlu
06.03.2013, 21:19
Her ülkenin kendine özgü bir demokrasi/yönetim anlayışı var.Kimi insanlar hatta bizim toplumumuzda çoğu insan,sol yönetimlere sıcak bakmazlar,nefret ederler,komünist diye yaftalarlar.Bunlar ayrı konular,buranın konusu değil.Fakat sadece bu ölüm dolayısıyla değil,şahsen Latin Amerika liderleri konusunda geçmişten gelen bir ilgim var.Yanlışları da olmuştur fakat dünyada Amerika'ya en azından sözel anlamda kafa tutan,Amerika'yı hiçe sayan,Amerika'nın ölüm ve cinayet bazlı politikalarına eleştirebilen liderler hep Latin Amerika ülkelerinden çıkmıştır.Chavez de bunlardan biriydi,hatta yakın tarihte en bilinenlerden biriydi.
Böyle adamlar lazım her ülkeye.Düzgün ve akılcı politika yapan adamlar lazım.
Allah rahmet eylesin...

Misina
06.03.2013, 22:28

Bizim Devlet büyüklerinin son yıllarda el ele gezdiği Müslüman ülkelerin liderleri Iraktaki zulüm için bir kelime edemezken Güney Amerikalı bu şirin adamın sözlerini ayakta alkışlarım.

Yeri ışıkla dolsun

61_Hasan_69
06.03.2013, 22:57

Adamm!

Berk
06.03.2013, 22:57
Amerikan emperyalizmine karşı verdiği mücadelesi ve cesaretiyle hatırlanacak büyük devrimci ve gerçek bir halk lideriydi.Toprağı bol olsun, kendinden sonra ülkenin gelecekteki gidişatı ile ilgili önceden düşünüp gerekli direktifleri vermiştir diye düşünüyorum.Böyle birşey planlamamış olsa bile Venezuela halkının onun mirasına sahip çıkıp o doğrultuda devam edeceklerine inancım tam.

Chavez'e üzüldüm ama kendisi gibi yine kanserle boğuşan Fidel Castro'nun olası ölümünün beni çok çok daha fazla üzeceğini tahmin edebiliyorum şimdiden..:(

Adem Erdoğan
06.03.2013, 23:01

Sağlam geçirmiş. :)

ilhan
06.03.2013, 23:15
İnsanlık için büyük kayıp. Bütün ülkelerin abd kucağında olduğu gerçeğini gözardı edemeyiz. İşte bu adam abd ve emperyalizme karşı duran liderlerden biriydi. İsrail gidip Gazze'yi vurduğunda Chavez ne yaptı biliyor musunuz? İsrail büyükelçisini Venezuela'dan kovdu.

Işıklar içerisinde uyusun..

Mehmet Fatih Silik
07.03.2013, 20:36
Rabbim öteki dünyada tüm günahlarini af etsin ve huzur nasip etsin...cok duygulandim videoyu izledigimde...hayran kaldim yeminle...

Bu civisi cikmi$ dünyada biz Müslüman olarak bir araya gelip haksizliga kar$i agzimizi acamayip ve birlik olamiyorken bu adam TEK BA$INA bunu yapti...

Örnek olsun böyle liderler tüm dünyaya...tüm insanliga...

Bi kere ölürsün arkada$!

DOGRUDAN SAPMA!

Derbeder-53
08.03.2013, 18:17
mekanı cennet olsun! huzur içinde yatsın!

bangkook_61
09.03.2013, 00:51
Büyük lider, büyük insan. Latin Amerika'da sol iktidarların en renklisi, en konuşanı ve abd'nin en sevmediği. Mekanı cennet olsun.

oflubektas
09.03.2013, 16:23
Dünyanın 3.büyük petrol ülkesi olan, Amerika'nın arka bahçesi olarak gördüğü, dünyada sadece güzellik kraliçeleriyle meşhur olan ülkesi Venezuela'da "devrimci askerler birliği" lideri olarak askeri darbe ile iktidara geldi. Daha sonra ABD yanlısı subaylar tarafından yapılan darbe girişimi de başarısız olunca iktidarı sağlamlaştı. Aslında tam bir sosyalist değildi, daha ziyade Güney Amerika ülkelerine bağımsızlığını kazandıran efsane general Simon Bolivar'ın fikirlerini benimsiyordu. Ayrıca dindar biri olduğu için halk tarafından çabuk sevildi.

İktidara geldiğinde çok basit bir şey yaptı: Amerikan şirketlerini kovup ülke petrollerini millileştirdi ve halkıyla paylaştı. Böyle olunca büyük zenginlerin serveti azalırken küçük esnaf, gariban çiftçi ve işçiler bayram yaptı. Ülkede gelir dağılımı uçurumu büyük oranda giderildi. Sistemi başarılı olunca Güney Amerika'da Bolivya, Arjantin, Peru ve Brezilya'da iktidarlar sol partilerin eline geçti.

Öyle garibanın umudu görünüp zenginleri, uluslararası sermayeyi ihya etmedi. Garibanların küçük sermaye ile kurduğu işleri batıp da alışveriş merkezlerinde ayakçı, lüks konutlarda güvenlikçi olmalarına sebep olmadı. Hem olduğu gibi göründü, hem de göründüğü gibi oldu. Böyle olduğu için uluslararası sermaye ve yandaşları tarafından "diktatör" ilan edildi.

Toprağı bol olsun...

Kasım BEKTAŞ
09.03.2013, 21:28
cesur adamdı en önemlisi birilerinin adamı değil di... bağımsızdı...

bestrafer
10.03.2013, 15:24
Diktatördü diktatör(!)

Fatih
11.03.2013, 22:27
Dünyanın 3.büyük petrol ülkesi olan, Amerika'nın arka bahçesi olarak gördüğü, dünyada sadece güzellik kraliçeleriyle meşhur olan ülkesi Venezuela'da "devrimci askerler birliği" lideri olarak askeri darbe ile iktidara geldi. Daha sonra ABD yanlısı subaylar tarafından yapılan darbe girişimi de başarısız olunca iktidarı sağlamlaştı. Aslında tam bir sosyalist değildi, daha ziyade Güney Amerika ülkelerine bağımsızlığını kazandıran efsane general Simon Bolivar'ın fikirlerini benimsiyordu. Ayrıca dindar biri olduğu için halk tarafından çabuk sevildi.

İktidara geldiğinde çok basit bir şey yaptı: Amerikan şirketlerini kovup ülke petrollerini millileştirdi ve halkıyla paylaştı. Böyle olunca büyük zenginlerin serveti azalırken küçük esnaf, gariban çiftçi ve işçiler bayram yaptı. Ülkede gelir dağılımı uçurumu büyük oranda giderildi. Sistemi başarılı olunca Güney Amerika'da Bolivya, Arjantin, Peru ve Brezilya'da iktidarlar sol partilerin eline geçti.

Öyle garibanın umudu görünüp zenginleri, uluslararası sermayeyi ihya etmedi. Garibanların küçük sermaye ile kurduğu işleri batıp da alışveriş merkezlerinde ayakçı, lüks konutlarda güvenlikçi olmalarına sebep olmadı. Hem olduğu gibi göründü, hem de göründüğü gibi oldu. Böyle olduğu için uluslararası sermaye ve yandaşları tarafından "diktatör" ilan edildi.

Toprağı bol olsun...

Güzel özetledin toprağı bol olsun...

Muhteva
11.04.2014, 01:47
Bugün youtube'da dolaşırken bu videoyu buldum ve konuyu hortlattım :)

Mavi Marmara saldırısı sonrası yaptığı açıklama helal olsun adama bizim hükümet bunun çeyreği kadar tepki verememişti..

Bir devlet lideri düşünün ki yaşadığı topraklar'dan 10000 km uzaklıkta ki harita da bile zor gözüken İsrail'in ablukası altında yaşam mücadelesi veren Filistinlerin özgürlüğü için oraya yardım götüren Türklerin saldırıya uğramasını Türk hükümetin den çok daha sert bir şekilde eleştirip kahrol israil,kahrol amerika,yaşasın özgür Filistin diye bağırsın..

Ve empati kurarak aynısını biz yapsaydık işgal edilirdik ama İsrail olunca çifte standart var diyebilsin..

https://www.youtube.com/watch?v=dBlXHc6mudY