PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ortak Hâfıza

TekfurÇayır 61
01.03.2013, 17:37
Trabzonspor'u tutmaya başladığımız ilk günden itibâren bu güne kadar neler öğrendik?

Genel çizgileriyle eksikler neler, sürekli yapılan yanlışlar neler, doğrularımız neler, neler yapmalıyız, neler değişmeli.

Ortak hâfıza oluşturup geçmişten geleceğe ışık tutalım.

beitar
01.03.2013, 17:54
Yanlışlarımız = Sayıca fazla, vasat futbolcu transfer etmemiz ve bunların elimizde kalması, (jun, henrique, vittek, sapara, soner vs.)
Çözüm = Az ama öz yabancı, kaliteli nokta transfer (zokoro, jaja, teo)

Doğrularımız = bmn, 1461

Gurpas
01.03.2013, 18:12
doğrularımız çok az ama 1461 in çok doğru bir hamle olduğunu söyleyebilirim, tabi eğer satılma gibi bir gaflette bulunulmazsa.

Hasan YAYLI
01.03.2013, 18:13
Güzel başlık olacağı kesin :)

Bu güne kadar gördüğün en doğru hareket 1461 hamlesi olmuştur...

orhan42
01.03.2013, 18:38
Bana göre en doğru hareket 84 şampiyonluğundan buyana 1461 ile alt yapının nelere gebe olduğunun anlaşılması oldu..Bu takıma sahip çıkılır ve ne idüğü belli olmayan yabancılara ve Olcan gibi,Soner gibi,Yasin gibi vasat ve vasat altı futbolculara yatırım yapılmazsa bana göre uyanış yakındır.Eksiler ise eldeki kaliteli oyunculardan oluşan takımı dağıtmak ve bunu 2 sefer yapmak..

Hasan YAYLI
01.03.2013, 19:07
Kötü yönlerimizden kimse bahsetmiyor,gidişattan memnun muyuz? Yoksa birinin ilk ateşi yakmasını mı bekliyoruz...

30 yıl evvel ki başkanları tam olarak bilemiyorum ama son 20 yılı gelenleri gidenleriyle çok iyi hatırlıyorum...Bize güzel günler gösteren başkanlar,sonra en çok utandıranlar da oldular...Başa geçerken verdikleri vaatleri zamanla unutup klübü babalarının çiftliği gibi idare etmeye başlıyorlar...Bu gidişattan artık sıkıldım...

Kendini her alanda geliştirmiş yöneticilerimiz olmalı bizim...Ekran karşısına çıkıp ahkam kesecek yada stand up yapacak başkana değil,icraatlarını anlatacak başkana açız...

Kadir Yeter
01.03.2013, 19:53
Stadımızı, Trabzon'u ziyârete gelen yerli ve yabancı misâfirlerin gözüne hoş; gönlüne hoş gelecek şekilde düzenleyemedik...

Güney kalearkası iç reklâm panolarının yola bakan kontraplâk yüzü; tam bir kazan karası kadar bedleşti... Stad, Trabzonspor'un değil de bir yapı olsa idi, belediye yetkilileri bu kirliliğe cezâ yağdırırdı(!?)...

Meş'ale için çalmadığım kapı kalmadı:
Yok, yazmaktan vazgeçtim saymayacağım.
Rüzgâlı havalarda, 100 rekâtı geçiyor; kıbleye secdesi!.

Kadir Yeter.
01 MART 2013- TRABZONSPOR ŞEHRİ. DÜNYÂDA TEK.
w.bordomavi.net/forum TekfurÇayır 61

TekfurÇayır 61
01.03.2013, 21:34
Stadımızı, Trabzon'u ziyârete gelen yerli ve yabancı misâfirlerin gözüne hoş; gönlüne hoş gelecek şekilde düzenleyemedik...

Güney kalearkası iç reklâm panolarının yola bakan kontraplâk yüzü; tam bir kazan karası kadar bedleşti... Stad, Trabzonspor'un değil de bir yapı olsa idi, belediye yetkilileri bu kirliliğe cezâ yağdırırdı(!?)...

Meş'ale için çalmadığım kapı kalmadı:
Yok, yazmaktan vazgeçtim saymayacağım.
Rüzgâlı havalarda, 100 rekâtı geçiyor; kıbleye secdesi!.

Kadir Yeter.
01 MART 2013- TRABZONSPOR ŞEHRİ. DÜNYÂDA TEK.
w.bordomavi.net/forum TekfurÇayır 61

Ağabey bu forumda öğrendiğim şeylerden biri de şu, kulüp için yapılacaklar kadar şehir için yapılacaklar da önemli. Bu ikisi atbaşı gitmek zorunda. Kulübün daha iyi yerlere gelebilmesi için şehrin de daha iyi bir noktaya gelmesi gerekiyor. Geçen Maçka'nın yeni târihli fotoğraflarını gördüm, berbat durumda. Düzköy Yaylası'na (Haçka) yapılan câmi rezâlet. Hemşehrilerimizin yeniden estetik anlayışı ile buluşmaları gerekiyor. Târihimize, kültürümüze hiç yakışmayan bir duruma geldik. Şehri ekonomik olarak ayağa kaldıracak projelere ihtiyaç var.

beitar
01.03.2013, 21:46
---Stada çıkarken çalan müzik sanırım 10 senedir aynı ve kabak tadı verdi artık, ya adam gibi yöresel şeyler çalınsın yada gaza getirici müzikler

krdnz
02.03.2013, 00:17
Trabzonspor bize umudu öğretti.

Liverpool,Barcelona,Aston Villa ile maçın olsa bile galibiyet ümit etmeyi öğretti.

Yanlışlarımız çok ama en büyük yanlışımız Birlik olamıyoruz...

TekfurÇayır 61
02.03.2013, 01:04
Trabzonspor bize umudu öğretti.

Liverpool,Barcelona,Aston Villa ile maçın olsa bile galibiyet ümit etmeyi öğretti.

Yanlışlarımız çok ama en büyük yanlışımız Birlik olamıyoruz...

Teşekkürler.

pirana61
02.03.2013, 05:28
Trabzonspor bana 3 temmuzdan sonra trabzonlular hakkinda ne kadar yanildigimi ögretti.ben trabzonlulari (hepsini!) mert,delikanli,adaletli,dogrunun yaninda olan,cesur,ac susuz kalsada dogrudan sasmayan,adalet icin babasini bile tanimayan insanlar diye bilirdim.cogu degilmis.ne yazik ki benim insanim birilerini yalamak icin,menfaat icin ne hallere düsmüs.digerlerinin bize yaptiklari koymuyor bana o kadar.ama benim insanim neden susar?ne kaybedersin?para mi ne?artik bi konus be trabzonlu.ben bu haksizliga gelemiyorum,düsündükce kanim donuyor.utaniyorum...

(bende trabzonluyum bu arada)

Sibel
03.03.2013, 23:20
Akçay hocaya ne olacak? Ben bunu çok merak ediyorum.
Bu adam sene sonu giderse ki gidecek kesin, bu yanlış değil mi?
Zoruma gidiyor.

Adem Akyüz'
03.03.2013, 23:38
Yanlışımız o kadar fazla ki hangisini sayalım.. 20'nin üzerindeki taraftar grubunu mu diyeyim, kendi menfaatleri için Trabzonspor'u sömürenleri mi, yoksa yürütülen yanlış politikaları mı ? En büyük sorunumuz şu an için siyasetin Trabzonspor'u ele geçirmesi diyebilirim. Sadri Şener'i getiren Faruk Özak'tı, gönderen de o olacak. Aynı şekilde yeni başkanı belirleyen de.. İşte Trabzonspor bu ve bunun gibi kişilerden kurtulduğu zaman gerçek başarı gelir..

Courage
04.03.2013, 19:34
Trabzonspor'u tutmaya başladığımız ilk günden itibâren bu güne kadar neler öğrendik?

Genel çizgileriyle eksikler neler, sürekli yapılan yanlışlar neler, doğrularımız neler, neler yapmalıyız, neler değişmeli.

Ortak hâfıza oluşturup geçmişten geleceğe ışık tutalım.

Aslında çok geniş zamanı kapsayan bir soru olduğundan cevaben epeyce satır eskitilmesi gerekiyor ama (ben gözleri ekran başında yormayacağım :D) kısaca;

-Trabzonsporu tutmaya başladığımdan beri çoğunluk içinde azınlık olduğumuzdan,düşmanlarımızla- kendi aralarındaki ayrılıklarına rağmen bize karşı anında ittifak olabildiklerinden- aynı anda onlarca cephede savaşmayı öğrendik

-Yalnızca kendi şehrinin takımını -etrafında binlerce kendi şehrinden utanıp elin haysiyetsizinin peşinden koşan örnekler olmasına rağmen- destekleyebilmeyi bu onuru doyasıya yaşayabilmenin hazzını tatdık.

-Ne kadar çamur atılma çabası olursa olsun hep temiz ve ilkeli kalan taraf olmanın dik başlılığını taşıdık.

dahada çok var ama bu üç madde benim için en önemlileri. Sonra geri kalanını yazarım(maç atmosferindeyim bağışlayın :o)

Eksiklere gelince;
Yalnızca tek bir eksikliğimiz var o'da zor zamanımızdada iyi günümüzdede (halbuki iyi gününde göstermelik bile olsa bir birlik olur- herhalde bu da bize has bir anormallik) Tek yumruk olamamak.Hep bir ayrılık, hep bir düşmanlık ,hep bir hizipleşme, hep bir nifak!:cool: