PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yalanlar Dolanlarla Geçen 30 Yılın Ardından

kurt2000
01.03.2013, 16:03
2 gün önce bir olaya şahit oldum. Babamın anlattığı efsane takımın ruhuna....

şöyle bir baktım geçmişe zaferlerin olduğu eski yılların ruhunda yatan gerçeği 1461 li çocukların gözlerinde gördüm, mutlu oldum, hakikaten varmış o ruh, hakikaten bizler, Trabzonlu veya Trabzonsporlular istesek başarabilirmişiz dedim dedim ve korktum...
başarıya hasret başarısızlık yılları, İstanbul'da Trabzonsporlu olmanın getirdiği yılların birikmişliği, üniversite yılları iş hayatı vs geldi gözümün önüne..

sanırım geriye doğru kronolojik bir bakış atarsak kırılma noktalarımız şunlar

1461 galibiyeti
3-0 fenerbahçe yenilgisi
Şike davası açıklamaları ve gösteriler
Şike Davası
Kaçan şampiyonluk
Buraklı Selçuklu yıllar
Yeni yönetim ile yeni umutlar
Kabus yılları
Fatih tekke, Gökdeniz ve Yattaralı yarı sönük yıllar
1996 kaçan şampiyonluk
Avrupa'da başarılar
Milli takım da ilk 11 de 8 futbolculu yıllar
Federasyon kupası şampiyonluğu (bursa,'nın 3-0 ına karşı 5-1 lik galibiyet)
Barcelona galibiyeti
...................

Talha.YILMAZ
01.03.2013, 16:13
Bir benzer muhabbetide biz babamla yaptık.
Bilmiyorum inanırmısınız ama Ben trabzonsporun maçlaında gol atıldığında bu kadar bagırıp sevindiğimi evde gollere bagırarak sesimin kısıldığını hatırlamıyorum uzun zamandır.

Şöyle bi düşünecek olursak, 1461 deki öz evlarlarımızdan 4 5 tanesini Trabzonspora drek alabilecek durumdayız.
Trabzonsporda zaten hali hazırda drek oynayabilen Zeki,Mustafa,Abdullah ve Tolgayıda sayarsak 4 Trabzonlu oyuncumuz,Tolunay hocamızı zaten Trabzonlu olduğunu artık kabul ettik benimsedik. Bu sayı 8-9 oldumu o yörenin ve o takımın gerçek sahiplerinin mucadelesi bana zevk verir.

Ne yani Şimdi 1461 deki Yusuf,Gökhan,Mustafa Tiryaki hatta Göksu yakısmazmı Trabzonsporumuza?

Önümüzdeki 3 sene içerisinde 1461 den 7-8 Futbolcu bekliyorum. realist olmakta fayda var.
3 tane çok ama çok kaliteli yabancı ile desteklendiği zaman bu takım abartısız söylüyorum en yakın tarihimizdeki 96 lı yıllara geri döner.

Herşeyden Önce Trabzonsporluluk Ruhu ve Trabzonssporlu olmak gelir.

Ben inanıyorum,inanmamak için hiçbir neden göremiyorum,zaten inanmak istediğimiz için inanmadıkmı?

My
01.03.2013, 16:23
Trabzonspor Trabzonspor olmadıkça ne büyüyebilir ne de başarı elde edebilir. Hep böyle günü birlik bir ölür bir dirilir. Özellikle son yıllarda Trabzonspor kendi gereçeğini kabul etmeyip İstanbul'la onlar gibi olmaya çalışarak mücadele etmeye çalışıyor. Bu Trabzonspor'un fıtratına, misyonuna aykırı.

Ali Bektaş
01.03.2013, 16:46
Konu güzelde başlık niye özellikle yalanlarla dolanlarla geçen yıllar ?

kurt2000
01.03.2013, 17:28
nedeni

şu cocukların! verdikleri mücadeleyi, gözlerinde ki hırsı görünce yıllarımızın yalanla dolanla yenildiğini düşündüm...

Emre GÜRDAL
01.03.2013, 17:40
Bu genc bickin delikanlilarin macinda gollere bagirdigim kadar baska zman bagirdigimi hatirlamiyorum cunku onlar ruh'lar..

kurt2000
01.03.2013, 17:45
http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=12970#Icerik

şu habere bak

Gurpas
01.03.2013, 18:16
http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=12970#Icerik

şu habere bak

kalp kırmak istemiyorum yalnız; Tipe bak çay demle diyeceğim şu vizyonsuz, kulüpten maaş alan adamlar bu takımın yöneticiliğini yapıyor.

Ömer Faruk61
01.03.2013, 18:46
1461 Ruhu Göremediğim 70 lerin ruhudur.Doğru ama bunu Mustafa Reşit Akçay sağlamıştır ve giderse ki daha önceki tecrübelerimden başarılı olanın cezalandırıldığı göz önüne alındığında bence sene sonu gidecektir.Aynı ruh kalacak mıdır hep birlikte göreceğiz.

Bana canlı olarak Arenada hayatımın en mutlu maçında olmamı sağlayan Mustafa Reşit Hocama ve öğrencilerine minnettarım..

brushfield
01.03.2013, 19:58
Trabzonspor yöneticileri, Trabzonspor'un öz evlatlarına yönelmesini istemezler. Böyle bir durumda yöneticiler pahalı transferler yapamazlar. Bunun sonucunda da her sene menajerler ve futbolcularla yaptıkları anlaşmalar sonucunda cebe attıkları yüzbinlerce hatta milyonlarca euro buhar olur gider.

Berke6198
01.03.2013, 20:44
Her şey Trabzonlu olmakla bitmiyor, yani illa ki herkes Trabzonspor ruhu taşımak için Trabzonlu olacak diye bir kural yok.

Ünal Trabzonlu muydu ? Fatih Tekke ? Şota ? Gökdeniz ? Szymkowiak ?

kurt2000
01.03.2013, 22:37
bitmiyor tabii zaten trabzonspor u kuranlarda da stada adını verenlerde Trabzonlu değil
öyle bir şövenizim yapmak kimsenin haddine değil..

bir araştırma yaptırıyorum ben acaba bu takım bu klüp kime ne kazandırdı diye..
bu yılmaz büyükaydın kimdir bilen varmı ne iş yapar necidir?