PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taraftarın "B Planı" - Yönetim Şapkasını Önüne Koyacak

Mollasalihoğlu
18.02.2013, 20:57
2010-2011 sezonu sonrası emniyet tarafından yapılan operasyon ve ardından gelişen olaylar sonucunda, sene 2013 ve Trabzonspor liderin 16 puan gerisinde, düşme hattının ise 6 puan üstünde, 27 puanla 12. sırada.

Başkanlığa geldiği andan günümüze Sayın Sadri Şener’in icraatlarını tartıya koyduğumuz vakit, 2010-2011 sezonu dâhil olmak üzere 2011 yılına kadar artılarının ağır bastığını söyleyebiliriz. Ancak bu andan sonra yapılanlar, yeni yeni ortaya çıkan gerçekler ve taraftarın hassasiyeti ile taban tabana zıtlık gösteren davranışlar artık bazı sorular sorma ve talepler dile getirme gerekliliği doğurdu.

İlk olarak Trabzon şehrindeki durumu dile getirelim. Takım 3-0 mağlup durumda… Maraton tribününden cılız bir ıslık yükseliyor takıma. O da ne? Başka bir kısım taraftar, bu tepkiyi koyanlara tepki gösteriyor. Herhalde skordan ve oynanan futboldan memnunlar(!). Devam ediyoruz...

Bazı taraftarlar başkanı istifaya davet ediyorlar.
Organize olma ihtimali olmayan, üç beş kişi olarak başlayıp belki yüzlerle ifade edilebilecek kadar sayıdalar...
Bu sefer ne oluyor?
Skor ve futboldan memnun olan aynı taraftarlar, bu meşru tepkiyi gösterenleri organize biçimde stadın dışına davet ediyorlar ve devamında memnun oldukları Başkan Sadri Şener lehine tezahürat yapıyorlar.

Olabilir, memnun olabilirler ancak bu Sadri Şener birkaç ay önce hakkında tribün liderlerince röportaj verilen, taraftara yönelik özellikle maddi konulardaki tavrı eleştirilen ve üstü kapalı bazı mesajlar yollanan Sadri Şener değil mi?
O andan bugüne ne değişti de başkana destek kararı alındı?
Takım mı çok iyi gidiyor?
Parasal durumlar mı çok iyi?
Bilemiyoruz tabi...
Bir grup ise bu topa nedense hiç girmiyor.
Ne istifa isteyenlere destek veriyor, ne de bunlara tepki koyuyor.
Sonuç olarak gördüğüm kadarıyla şehirde bir kısım taraftar inancını kaybetmiş,
çok büyük bir kısmın hesabının ne olduğunu anlamak mümkün değil(!),
bir avuç insan ise hala dimdik ayakta ancak somut durum nedeni ile elleri kolları bağlı.
Ne yapılması gerektiği konusunda hep beraber kafa yormamız gerekiyor.
Yağmurlu maçlardaki bordo-mavi yağmurluklar dışında şehrin rengi solmuş durumda…

Şehirle ilgili başka bir konu, 6222 s. kanunun uygulanış biçimi...
Unutmadan kısaca değinelim.
İnsanlara çok katı ve yer yer sert muamele ediliyor.
İstanbul’da da maçlara gidiyoruz.
Hele ev sahibi takım taraftarına böyle bir davranış biçimi görmek mümkün değil.
Trabzonspor gibi şehrin kalbi diyebileceğimiz kurumun yetkilileri bunu vali ile çözemez mi? Yoksa buna sıra mı gelmiyor? Sen TT Arena’da adamlar sahaya viski şişesi atılırken bayan taraftarlarının çantasındaki şarj aletlerini alan özel güvenliklere söz geçiremez haldeysen, bir zaaf olduğu aşikar.
Ama bizi yönetenleri biz seçiyoruz, onlara bu hakkı da biz veriyoruz.

Devam edelim.

Taraftarın B Planı şeklindeki başlığımıza dönersek, Şenol Güneş gibi bir teknik direktör bu camiada 3 saat içinde gidebiliyor ve yerine o 3 saat bitmeden yenisi “B Planı” adında getirilebiliyor ise, bu camianın bütün unsurları için artık uygulanabilir bir tasarruftur.

Bir yönetim ve başkan düşünelim ki,

• Sahada kazanılan kupası masa başında elinden alınmış (bunda hiç kabahati yok),
• Sonra Levent Bıçakçı gibi tescilli bir sistem adamı ile hukuk mücadelesine girmiş,
• Bıçakçı’nın görevlendirdiği adam PFDK’nın saha kapatma kararına itiraz süresini kaçırsa da hiçbir işlem yapmamış,
• Şike çalıştayına bile arkasında Erdem Egemen, Hakan Orhan, Atilla Dilaver ve Nusret Yılmaz gibi hukukçular olmasına ve hizmet etmeye hazır olmalarına rağmen taraftar baskısı ile son gün apar topar ve Erdem Egemen zorla katılabilmiş,
• PFDK hakkında yapılan suç duyurularına kulağını kapatmış, talepler önlenemez hale gelince yarım ağızla resmi siteden paylaşmış,
• Canlı yayında “Aziz Yargıtay’dan beraat etsin isterim” gibi kanları donduran açıklamalar yapabilmiş,
• Kendisinin TFF seçimindeki tavrını eleştirenlere ince zekalı(!) bir gönderme yapmış,
• Sonra incelik göstererek özeleştiri yapmış ve “Demirören’e destek vererek hata ettiğini” itiraf etmiş,
• Asbaşkanı, Genel sekreteri başkanın istifa taleplerini reddetmiş, haberi olmadan siyasileri kulüpte ağırlamış ve tabiri caizse kulübü gülünç duruma düşürmüş,
• Hakemlerce birçok maçta hunharca doğranmamıza rağmen sesini çıkaramamış,
• Bu olaylara ses çıkaracak bir adet yönetici görevlendirememiş, hatta kulübün yöneticilerinin çelişkili açıklamalarla hem kamuoyunu hem de camiayı şaşırtmasını engelleyememiş,
• Milyonlarca Euro harcanarak oluşturulan iskeleti haraç mezat elinden kaçırmış,
• Hatta bu iskeletin bazı taşıyıcı unsurlarını kelimenin gerçek manası ile “ağlata ağlata” göndermiş,
• Bonservisten çok menajerlik ücreti ödenen transferler yapmış,
• Teknik direktörünün adamlığından ve Trabzonspor sevgisinden faydalanarak bütün olumsuzlukları ona yüklemiş, adam basın toplantısı yapıp “ben bunu dedim, bunu demedim” gibi açık ve net bilgilendirmeler yapınca sessizliğe bürünmüş.

Bunlara bir bu kadar daha somut örnek eklerim ama hepimizin bildiği hususlar,
sadece hatırlatma maksatlı yazdım.
Bütün bu sayılanlara rağmen 3 ay önce kendisini tehdit edenlerin desteğini alabilecek ne yaptığını merak etsem de bu yönetimin artık bir güven tazelemeye ihtiyacı var,
hatta bu etik bir sorumluluktur artık…

Ben şahsım adına Trabzonspor Başkanı’nın istifa edip gitmesini istemem.
Bunu talep edenlere saygı duysam da, benim talebim eğer başkan göreve devam etmek istiyorsa, yapılabilecek en erken biçimde Genel Kurul yapması ve üyelerin kendisine olan inancını görmesidir...

Bu güvenoyu, devam edecekse başkana ve yönetimine gerekli moral motivasyonu sağlayacağı gibi, kulüp üyelerinin varsa B, C ve D gibi planlarını devreye sokmasına imkân tanıyacak en makul çözümdür.

Bu durumları kendine dert eden Trabzonspor taraftarlarından tek şey isteyebilirim. Kulübe üye olun ve fikir beyan edin…
Yoksa koskoca şehir Sayın Sadri Şener ve kızı gibi 3-5 okumuş insana muhtaç(!) kalıyor.

Vakit ayağa kalkma ve sevdamıza sahip çıkma günüdür. Yıkarak yakarak değil, fikir beyan edip hukuki hakları kullanarak.

Hep takıma dedik, bugün Trabzonspor sevdalılarına diyorum: Oyna Dik Oyna!

Uğurtan
18.02.2013, 21:03
İmzamı atarım arkadaş. ;)

Fatih
18.02.2013, 21:10
İmza kaşe mühür.

SEDAT
18.02.2013, 21:12
* Rezillik diz boyu desene. Eline sağlık...

TSelif
18.02.2013, 21:15
"........Bu durumları kendine dert eden Trabzonspor taraftarlarından tek şey isteyebilirim. Kulübe üye olun ve fikir beyan edin…
Yoksa koskoca şehir Sayın Sadri Şener ve kızı gibi 3-5 okumuş insana muhtaç(!) kalıyor..........."

Budur işte , kulübe üye olup çakallara yem etmemek. 100 bin üye başlığında yazmıştım kaç oyumuz var diye. Bu kulübün sahibi BİZİZ BİZ. Bunun için üye olacağız kulübümüzü kimseye yem etmeyeceğiz:)

Kaya
18.02.2013, 21:18
Reis eline sağlık...

Özetle, "kombine can" olmuş şehirde...

İsmail ALİOĞLU
18.02.2013, 21:20
Yazıyı okumaya başladım ama belli bir yerden sonra baydı, bıraktım (edit: Molla sözüm sana değil).

Bu tür maçlar taraftar desteğiyle alınabilecek maçlardır. Şans ya, her zaman bize uğramaz ki rakibe uğradı, olabilir. Sen kalk 30. dk da yonetimi, futbolu, futbolcuyu protesto et. Olacak iş değil. Protestonu yapacaksan başka bir şekilde yap. Takımın özgüvenini yitirisen bu takımdan ne bekleyebilirsin ki? Sahada 11 yanlız adamdan başka kim vardı? Rakipte yanlızdı ama milyonların desteği ruhlarına yansımıştı maçta.

Tolunay hocaya birşey demicem. Sergene hak vereceğim aklımın ucundan geçmezdi.

Son olarakta Sadri Şener.
Medyadaki Trabzonlular suskun kaldı. Trabzonlu siyasetçiler suskun kaldı yada ... korkusundan sesini çıkaramadı. Yerel medya suskun kaldı.... vs vs vs.. Şike süresince tek direnen Trabzonlu Sadri Şener'di. Kimse yıldıramadı, biz yıldıracağız. Sadri Şener'de protestolardan en çok nasibini alabildiyse, diyeni hatırlamıyorum, şike süreci gerçekten bitti.

Kaya
18.02.2013, 21:21
Şike süresince tek direnen Trabzonlu Sadri Şener'di.

Ben başka bir süreç izledim demek ki...

İsmail ALİOĞLU
18.02.2013, 21:24
Ben başka bir süreç izledim demek ki...

Anlarsınız diye umdum ama yanılmışım.
''Bugüne dek''

Basında başka kimin sesi çıkıyordu? Yada ben mi sağırım...

Mollasalihoğlu
18.02.2013, 21:30
Yazıyı okumaya başladım ama belli bir yerden sonra baydı, bıraktım (edit: Molla sözüm sana değil).

Bu tür maçlar taraftar desteğiyle alınabilecek maçlardır. Şans ya, her zaman bize uğramaz ki rakibe uğradı, olabilir. Sen kalk 30. dk da yonetimi, futbolu, futbolcuyu protesto et. Olacak iş değil. Protestonu yapacaksan başka bir şekilde yap. Takımın özgüvenini yitirisen bu takımdan ne bekleyebilirsin ki? Sahada 11 yanlız adamdan başka kim vardı? Rakipte yanlızdı ama milyonların desteği ruhlarına yansımıştı maçta.

Medyadaki Trabzonlular suskun kaldı. Trabzonlu siyasetçiler suskun kaldı yada ... korkusundan sesini çıkaramadı. Yerel medya suskun kaldı.... vs vs vs.. Şike süresince tek direnen Trabzonlu Sadri Şener'di. Kimse yıldıramadı, biz yıldıracağız. Sadri Şener'de protestolardan en çok nasibini alabildiyse, diyeni hatırlamıyorum, şike süreci gerçekten bitti.

Devre arasına kadar hele ki futbolculara yönelik hiçbir protesto olmadı.. Hatta takım 2. devre sahaya çıktığında tribünlere dahi çağrıldı.

Sadri Şener şike sürecinde hak ettiği desteği görmemiş olabilir. Ancak özellikle son dönemde yaptıkları ile gerekli mücadeleyi verdiğini söylemek pek inandırıcı gelmiyor bana..

artvints
18.02.2013, 21:38
yaw beni de alın şu yönetim kuruluna, böyle yazılar görünce ağzım sulanıyo bende yazmak istioyrum :) yorum olarak yazıyoruz ama gerilerde kalıyo zaten insanlar uzun olduğunu görüp büyük ihtimal okumuyolar.neyse çok problem değil gerekirse yine yazarız.

diyeceğim; nedir yani bu yönetim kuruluna girme olayı.yoksa babadan oğula nesil misiniz siz :) ya da onu da geçtim şöyle kafama göre başlık açabileceğim bi yetki durumu var mıdır? çok ilginç fikirlerim var bak valla :)

Sibel
18.02.2013, 21:38
Bu güzel ve dolu yazı için teşekkürler.
İnşallah güzel bir gelecek doğacak Trabzonspor için.
Vallahi usandım.

Mollasalihoğlu
18.02.2013, 21:42
yaw beni de alın şu yönetim kuruluna, böyle yazılar görünce ağzım sulanıyo bende yazmak istioyrum :) yorum olarak yazıyoruz ama gerilerde kalıyo zaten insanlar uzun olduğunu görüp büyük ihtimal okumuyolar.neyse çok problem değil gerekirse yine yazarız.

diyeceğim; nedir yani bu yönetim kuruluna girme olayı.yoksa babadan oğula nesil misiniz siz :) ya da onu da geçtim şöyle kafama göre başlık açabileceğim bi yetki durumu var mıdır? çok ilginç fikirlerim var bak valla :)

İstediğin gibi yazı yazıp başlık açabilirsin. Ben okurum en azından kendi adıma söz veriyorum yeter ki yaz :)

Bu güzel ve dolu yazı için teşekkürler.
İnşallah güzel bir gelecek doğacak Trabzonspor için.
Vallahi usandım.

Usanmak yok.. O staddaki sayıca az ama olması gereken kişilerden biri de sendin. Herkes o bilince gelene kadar usanmak yok..

Alihan Ertürk
18.02.2013, 21:43
Bir imza da benden... Teşekkürler abi, çok anlamlı...

emre duman
18.02.2013, 21:56
Sayın yöneticlerim beni yanlış anlamyın fakt bu söledikleriniz stadda takım desteklemye yada bağırmaya benzemez.

Benim kanaatimce bu işler altına imza atarım yada tamamen katılıyorum demekle yada yazıp çizmekle olmuyor.

Ben şuanda sadece yenildimiz yada kupayı alamadımız için üzülmüyorum gerçekten adalet siz bir ortamda hakkımın çalınması ve hiç birşey yapamamam beni en büyük acıya sokuyor.
Ki ülke bu sorunlar yüzünden kürt ler dağa vs cıkmadıkları yer kalmadı(Allah hepsinin belasını versin)

Yani birşeyleri bize dayatıyorlar

bu fotograğ fb macından biber gazı sıkılıyor bize nie? bişey yoktu ortada sindirilme var korkutma var

http://f1302.hizliresim.com/16/l/k84t0.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

ilk mesajım diye yanlış anlamayın beni lütfen genelde izliyorum ve okuyorum.

Mollasalihoğlu
18.02.2013, 22:04
Sayın yöneticlerim beni yanlış anlamyın fakt bu söledikleriniz stadda takım desteklemye yada bağırmaya benzemez.

Benim kanaatimce bu işler altına imza atarım yada tamamen katılıyorum demekle yada yazıp çizmekle olmuyor.

Ben şuanda sadece yenildimiz yada kupayı alamadımız için üzülmüyorum gerçekten adalet siz bir ortamda hakkımın çalınması ve hiç birşey yapamamam beni en büyük acıya sokuyor.
Ki ülke bu sorunlar yüzünden kürt ler dağa vs cıkmadıkları yer kalmadı(Allah hepsinin belasını versin)

Yani birşeyleri bize dayatıyorlar

bu fotograğ fb macından biber gazı sıkılıyor bize nie? bişey yoktu ortada sindirilme var korkutma var

ilk mesajım diye yanlış anlamayın beni lütfen genelde izliyorum ve okuyorum.

Yazının sahibi de, imzacıların çoğu da maçtaydı desem? :)

Trabzon halkı silkinirse kimse sindiremez ve korkutamaz. Ama önce şunda anlaşmak lazım. "Trabzonspor bizim önceliğimiz mi, hobimiz mi?"

Önceliğimiz ise yiyeceğimiz çok fırın ekmek var.
Hobimiz ise sıkıntı yok, şampiyon olmaya da gerek yok, hakemlerce ezilmenin de önemi yok.

emre duman
18.02.2013, 22:10
Yazının sahibi de, imzacıların çoğu da maçtaydı desem? :)

Trabzon halkı silkinirse kimse sindiremez ve korkutamaz. Ama önce şunda anlaşmak lazım. "Trabzonspor bizim önceliğimiz mi, hobimiz mi?"

Önceliğimiz ise yiyeceğimiz çok fırın ekmek var.
Hobimiz ise sıkıntı yok, şampiyon olmaya da gerek yok, hakemlerce ezilmenin de önemi yok.

ben dayak yemeye razıyım yeterki hakkımızı alalım fakat bunu yapmuyoruz işte azıcık sursilasyon yapsak zaten bişeler olucak herkes oturdu , yerinden izliyor.

ne sosyalde ne sanalda birlik olup yuklenemıyoruz .

Mollasalihoğlu
18.02.2013, 22:12
ben dayak yemeye razıyım yeterki hakkımızı alalım fakat bunu yapmuyoruz işte azıcık sursilasyon yapsak zaten bişeler olucak herkes oturdu , yerinden izliyor.

ne sosyalde ne sanalda birlik olup yuklenemıyoruz .

Takım 3-0 yenik durumda iken yönetime eleştiri yönetenlerin hangi mantıkla ıslıklandığını çözersek, bir yerden başlarız belki.

Ömer Faruk61
18.02.2013, 22:13
Ben artık o kadar usandımki hiçbirşeye önem vermiyorum...Allah aşkına Sadri Şenerin günahı çok olabilir.Allah verir cezasını Ancak sadece ismi ADALET olan bir partinin yönettiği bir ülkede Sadri Şener daha fazla ne yapabilirki ? Son 1 yıl özellikle ortalarda görünmeyen bir milletvekilinin klubü yönettiği çok belli değil mi? Düşünün bakalım kim?

cakalkerem
18.02.2013, 22:17
başkan konuşuyordu susturuldu

Murat Aydın
18.02.2013, 22:17
Eline sağlık kardeşim...

emre duman
18.02.2013, 22:19
Takım 3-0 yenik durumda iken yönetime eleştiri yönetenlerin hangi mantıkla ıslıklandığını çözersek, bir yerden başlarız belki.

lig bitmeden yönetimin istifa sına bende karşıyım lig bitsin lig bitmeden deyişince herhangi bir şeyin deyişiceni zannetmıyorum t.direktör deyiştirdik ben bi fark göremedim.

Onlar yönetimin para askerleri ondan ıslıklıyorlar onlar ıslıkladılar diye biz sinayamı çekilcez inanın bu şike konusu çözülmedn bu klubun piskojik olarak hiç bir zaman düzelmesini beklemeyin.

Mollasalihoğlu
18.02.2013, 22:20
lig bitmeden yönetimin istifa sına bende karşıyım lig bitsin lig bitmeden deyişince herhangi bir şeyin deyişiceni zannetmıyorum t.direktör deyiştirdik ben bi fark göremedim.

Onlar yönetimin para askerleri ondan ıslıklıyorlar onlar ıslıkladılar diye biz sinayamı çekilcez inanın bu şike konusu çözülmedn bu klubun piskojik olarak hiç bir zaman düzelmesini beklemeyin.

Paralı askerlerini bağırttığını söylediğin yönetimin değişmemesi gerektiğini söylüyorsun. Çelişkili.

Kaldı ki istifa etsin yazmıyor yazıda dikkat ederseniz.

Kaya
18.02.2013, 22:32
Maratonda bulunanlara "Maraton noluyo, götün başın oynuyo" demek ayıptır...

messi_61
18.02.2013, 22:41
Offf sadri sener offf

Berke6198
18.02.2013, 22:56
Eline sağlık Metin abi...

Recep Çaltepe
18.02.2013, 23:03
Çok güzel bir çalışma olmuş; ellerine sağlık Metin..

Yorum yapılacak çok yeri var ama ben maçta tribünlerden yaşanan durumdan hareketle klasik bir tabiri tekrarlamak istiyorum; bu takım şöyle en az bir 5 yıl şehir değiştirmelidir..

Önceden olsa İstanbul'a gelsin derdim ama şimdi durum o kadar vahim hale geldi ki, Trabzon'dan ayrılsın da nereye giderse gitsin diyorum. Peşinen söyleyeyim, çok fazla önünü arkasını düşünmüyorum, farklı değişkenleri gözönünde bulundurmuyorum, artık böyle bir lüksünün de kalmadığını hissediyor bazen insan ama yaşanan tablo, gördüklerimiz, duyduklarımız ve okuduklarımız böyle tarihi bir kararı akıllara getirmiyor değil..

Hakkımızda hayırlısı olsun diyelim, şimdilik.

Mollasalihoğlu
18.02.2013, 23:05
Çok güzel bir çalışma olmuş; ellerine sağlık Metin..

Yorum yapılacak çok yeri var ama ben maçta tribünlerden yaşanan durumdan hareketle klasik bir tabiri tekrarlamak istiyorum; bu takım şöyle en az bir 5 yıl şehir değiştirmelidir..

Önceden olsa İstanbul'a gelsin derdim ama şimdi durum o kadar vahim hale geldi ki, Trabzon'dan ayrılsın da nereye giderse gitsin diyorum. Peşinen söyleyeyim, çok fazla önünü arkasını düşünmüyorum, farklı değişkenleri gözönünde bulundurmuyorum, artık böyle bir lüksünün de kalmadığını hissediyor bazen insan ama yaşanan tablo, gördüklerimiz, duyduklarımız ve okuduklarımız böyle tarihi bir kararı akıllara getirmiyor değil..

Hakkımızda hayırlısı olsun diyelim, şimdilik.

Teşekkürler abicim.. Şehir değişikliği içime sinmiyor sinemez, Trabzon bizim var olma sebebimiz Trabzonspor etrafında. Amma velakin Trabzon'da olumlu şeyleri olumsuzların üstüne çekmemiz lazım bir an evvel. O kadar etken var ki bunda da, eğitim, ekonomi, sosyal hayat v.b.

Hepimizin kafa yorması, ucundan tutması lazım..

Recep Çaltepe
18.02.2013, 23:10
Metin ben biraz kolaycılığa kaçtım ifademde, ara ara bazı kelimelerle belirtmeye çalıştım.. Sakin kafayla düşününce sözlerine katılmamak elde değil.. Mıknatıs gibi şehir, çekiyor yine de insanı içine; koparmak tabi ki zor aslında.. :)

Çok isterim zihnimizdeki Trabzonspor bölümünün üstünde bir "reset" tuşu olsun.. Yok işte..

cakalkerem
18.02.2013, 23:11
işin hikaye kısmı bu birşey olacağı yok şu anlık bence

Mollasalihoğlu
18.02.2013, 23:12
Metin ben biraz kolaycılığa kaçtım ifademde, ara ara bazı kelimelerle belirtmeye çalıştım.. Sakin kafayla düşününce sözlerine katılmamak elde değil.. Mıknatıs gibi şehir, çekiyor yine de insanı içine; koparmak tabi ki zor aslında.. :)

Çok isterim zihnimizdeki Trabzonspor bölümünün üstünde bir "reset" tuşu olsun.. Yok işte..

Ona reset atarsın, sakin kafayla düşünür gelir yine Trabzonsporlu olursun.. Bizim kodlarda sıkıntı var.

Ender Kuyumcu
18.02.2013, 23:29
sadri şener kulüpler birliğinin düşme olmasın kararına imza atmış olmasına rağmen YALAN söyleyerek imza atmadım demiştir ama imza atıldığı ortaya çıkmıştır...

sadri şener bütün uyarılara rağmen mehmet ali aydınlar ve yıldırım demirören'i desteklemiş, kendisini uyaran taraftarı da bunlar ince zekâ işidir diyerek aşağılama yoluna gitmiştir...

sadri şener anlaşılmaz bir şekilde 2005'de çalınan şampiyonluğumuzda hakkımızı yiyenlerden biri olan dönemim TFF başkanı levent bıçakçıyı kulüp avukatı yapmıştır...

sadri şener Nihat Özdemir'in şirketi Limak'ın avukatlarından ve Şikecilerin savunucusu olan bir zatı da daha geçenlerde kulübün hukuk kuruluna dahil etmiştir...

sadri şener ŞİKE ile mücadele eder rolü yapmasına rağmen bugüne kadar BİR TANE bile somut adım atmamıştır!!! Açalım konuyu:
--- görevi kötüye kullanan herhangi bir kişi ve kurum hakkında gerekli suç duyurusunu yapmamıştır.
--- UEFA'dan randevu almamış, bu yönde çalışma yapılması için bir ekip oluşturmamıştır.
--- FIFA ve Interpol'ün şike kurultayına davet edilmesine rağmen gitmemiş, tepki görünce hukukçular gidecek YALANINI ortaya atmış am öyle olmadığını anladığımız zaman verdiğimiz tepki üzerine Erden Egemen'den ikinci gün toplantıya katılması rica edilmiştir. Bunun üzerine azalmayan tepkilere bir manevra yaparak yetkililerden randevu alındığı YALANI ortaya atılmıştır.

sadri şener, aziz yıldırım için adam mı öldürdü de bu kadar çok ceza isteniyor, umarım mahkemeden ceza almadan çıkar deme cüretini bile göstermiştir.

sadri şener kendisi ve camiası için birkaç gün önce mahkemede teşvik yolladılar iftirasını atan mecnun odyakmaz ile TFF genel kurulunda yan yana oturmuş, gelen tepki üzerine o yanıma geldi oturdu ben yüz vermedim YALANINI ortaya atmıştır...

sadri şener iki hafta önce oynanan sivas maçı öncesi otelde ve maç günü stadta mecnun odyakmaz ile can ciğer kuzu sarması pozlar vermiş ve bundan da yüzü kızarmamıştır...

sadri şener her fırsatta Selçuk ve Egemen bana söz verdi kalacak demesine rağmen sezon ortasında Selçuk'un Trabzon'da kalmak istemediğini kendisine söylediği gerçeği ortaya çıkmıştır...

sadri şener gelirler üç katına çıkmasına rağmen, eldeki bütün futbolcuları kaçırmasına ve yerlerine sıradan oyuncular almasına rağmen ve de ŞL'nden ve Burak'tan 25 milyon avro gelir gelmesine rağmen kulübün borcunu da 150 milyon liraya dayandırmıştır...

sadri şener ADALETİ engelleyenin RTE olduğunu bildiği halde bırakın bunu dillendiremeyi, bunu ima etme cesareti bile gösterememiştir...

sadri şener bunun yanında atması gereken hiç bir adımı atmayarak, Şike davasında burada yazamayacağım ama süreç sonuçlanın yazmaya söz verdiğim daha bir çok hataya imza atarak hem TS'a hem de davaya büyük zararlar vermiştir...

sadri şener kendini vaz geçilmez göstererek Şike mücadelesinin önünde durmaya devam etmek istemektedir ama şunu bütün samimiyetimle söylüyorum ki gece gündüz çalışan gönüllü insanların önündeki en büyük engel sadri şener ve yönetimidir...

Turan AKYILDIZ
18.02.2013, 23:35
Ben artık o kadar usandımki hiçbirşeye önem vermiyorum...Allah aşkına Sadri Şenerin günahı çok olabilir.Allah verir cezasını Ancak sadece ismi ADALET olan bir partinin yönettiği bir ülkede Sadri Şener daha fazla ne yapabilirki ? Son 1 yıl özellikle ortalarda görünmeyen bir milletvekilinin klubü yönettiği çok belli değil mi? Düşünün bakalım kim?

ağzına sağlık..bu yazıyada benden imza ve kaşe...

Ahmet Başkaya
18.02.2013, 23:35
Eline sağlık abi düşündüklerimi harfiyen dile getirmişsin .

Mollasalihoğlu
18.02.2013, 23:39
Ender Abi, saydıkların için "liste uzatılabilir" demiştim ama acele ile yazınca senin yazdıkların gibi çok kritiklerini de atlamış olduğumu gördüm..

İnsanlar hata yapabilirler ama güven kaybı olmuşsa icraat gerekir.. Bu da ya istifa ya Genel Kurul.. Ben Genel Kurul olsun, başkan da yeniden aday olsun isterim kendi adıma.

Gökhan Koç
18.02.2013, 23:42
Trabzonspor'un efsanevi yılları geldi bir an aklıma, hiç yaşamamış olmamıza rağmen, hep SADIK kaldığımız hani !!!

Erdoğan Bayraktar denen kuklanın bile oyuncağı olabilmiş bir taraftar grubu Trabzonspor'un stadında çete kuracak, biz buradan izleyeceğiz öyle mi ?

Klüp için gecesini gündüzünü 0 beklentiyle vermiş biri olarak bu karaktersizlerden hesap sormaya hakkım vardır.

Siz bırakın o trübünleri, biz beleş kombine de almadan doldururuz her koltuğunuzu !!!

Utanmıyor musunuz, 3 kuruşa ruhunuzu satmaya !!!

Yazıklar olsun, arkamızda Trabzon var diyip kendimizi ateşlere attık, meğer arkamızda kocaman bir HİÇ varmış.

Yazıklar olsun,

TSezgin61
18.02.2013, 23:44
"Hedef 100 bin üye" basliginin adi degistirilerek sabit konulardan cikarilmasini öneriyorum, sayin BMN Yönetimi...

Ayrica kongre olacaksa simdiden BMN olarak gücümüzü ortaya koymak icin calismaliyiz...

Mollasalihoğlu
18.02.2013, 23:49
Kongre olursa illa ki fikirler konuşulur.

Gökhan'ın dediklerine gelirsek, Trabzon arkamızda değil, olayın peşini bırakmışlar v.b. diyemem..

Ama Trabzon'da daha organize durumda olanlar maalesef bizimle aynı tarz ve fikirde değiller.. Önemli olan şehrimizdeki insanlarımızın çoğunluğunun derdinin Trabzonspor olması, Trabzonspor için kendinden taviz verebilmesi, amacının Trabzonspor'dan almak değil, Trabzonspor'a vermek olması..

Cihansev
18.02.2013, 23:49

İmza Mühür Kaşe

Erdal DİLEK
18.02.2013, 23:56
sadri şener ve tüpçü anlaştı. trabzonspor düşecek.

trabzon düşmez ise şike süreci sonlanmaz, sonlazmaz ise lig tv ve medya patronalrı çok zarar eder.

trabzonsporu düşürecekler. . .

Mollasalihoğlu
18.02.2013, 23:57
sadri şener ve tüpçü anlaştı. trabzonspor düşecek.

trabzon düşmez ise şike süreci sonlanmaz, sonlazmaz ise lig tv ve medya patronalrı çok zarar eder.

trabzonsporu düşürecekler. . .

Sadri Şener o kadarını yapmaz. Buna evet diyemem..

Ama Y.D.'nin bunu istediğinden emin gibiyim..

Ergin Varlibas
19.02.2013, 00:00
Guzel gunler gorecegiz!

Erdal DİLEK
19.02.2013, 00:02
Sadri Şener o kadarını yapmaz. Buna evet diyemem..

Ama Y.D.'nin bunu istediğinden emin gibiyim..

MAY içinde 95-96 yıllarında kral diyorduk. sonra öğrendik ki kankisi ali şeni kurtarmış. paralı admaların hep bir değeri vardır, onlar için önemli olana paradır ve parayı veren düdüğü çalar.

trabzonsporlu futbolcular bugün senin benim kadar laf işitmemiştir emin ol. .

TSezgin61
19.02.2013, 00:03
Sadece Y.D degil...

Mesela benim kafami kurcalayan su,

Rizeye neden bir anda bukadar destek olunuyor?

Ayni anda Trabzonsporun hizla dibe ilerlemesi tesadüfmü?

Tersini düsünelim durumun. Rize süperligde Trabzonspor 2. lig.

Hem karadenizdeki tepki esitlenecek, hemde Trabzonspor gibi Disli bir Karadeniz kulübünün yerine Fenerlisi besiktaslisi bol olan Rizespor gibi bir karadeniz kulübü gelecek...

Paranoyakmi olduk, bilemicem... Ama huzursuzum...

forsa61
19.02.2013, 00:07
baskanın samimiyetine guveniyorum ancak trabzonlulardan cok istanbullulardan akıl alıyor gibime geliyor. bence hatalarının yegane nedeni budur.

Emre İskender
19.02.2013, 00:08
Elinize kaleminize gözlemlediğiniz gözünüze sağlık...

Hatasıyla doğrusuyla sevabıyla gunahıyla hemen hemen yazıdaki her konuda başkanın ne kadar yalnız kaldıgını bir kez daha görmüş olduk...

Mollasalihoğlu
19.02.2013, 00:10
Elinize kaleminize gözlemlediğiniz gözünüze sağlık...

Hatasıyla doğrusuyla sevabıyla gunahıyla hemen hemen yazıdaki her konuda başkanın ne kadar yalnız kaldıgını bir kez daha görmüş olduk...

Başkan yalnız değildi ki Pazar günü.. Bir kale arkası komple onun adını bağırıyordu..

Ilelioglu
19.02.2013, 00:15
• Canlı yayında “Aziz Yargıtay’dan beraat etsin isterim” gibi kanları donduran açıklamalar yapabilmiş,

Yani bunu diyen bir kisiden artik birseyler beklemek. Yuh diyorum kisacasi...

Bu Kulübün haklari onlarin umrunda degil bence, samimiyetlerine kesinlikle inanmiyorum.

Ben cözümün Sadri Sener'in kalmasi, digerlerinin gitmesi ile cözelecegine de inanmiyorum bu saaten sonra.

..

Emre İskender
19.02.2013, 00:19
Başkan yalnız değildi ki Pazar günü.. Bir kale arkası komple onun adını bağırıyordu..

Bu noktaya gelinmesi zaten başlı başına yalnızlık değil mi... Şike sürecinde yalnız transfer de yalnız... Gözaltında yalnız...

Yönetimde yola çıktıkları yolda bırakmış... O da yolda ne bulduysa parasıyla! almaya çalışmış... Bence en son yanlış transferi de bu kale arkası olmuş başkan adına...

Mollasalihoğlu
19.02.2013, 00:19
Bu noktaya gelinmesi zaten başlı başına yalnızlık değil mi... Şike sürecinde yalnız transfer de yalnız... Gözaltında yalnız...

Yönetimde yola çıktıkları yolda bırakmış... O da yolda ne bulduysa parasıyla! almaya çalışmış... Bence en son yanlış transferi de bu kale arkası olmuş başkan adına...

O kadar iyi niyetli bakamıyorum ben duyduklarım, gördüklerim ve hatta yaşadıklarımdan sonra..

Emre İskender
19.02.2013, 00:30
sanırım duyduklarınız gördükleriniz ve yasadıklarınızla oluşan şey; ihanet ki ... dillerden uzak olsun...

Kaya
19.02.2013, 00:37
Şenol hoca 2002'de Türküm, Trabzonluyum, Trabzonsporluyum deme gereği hissetmişti...

2013'e geldik...

Bu 3 değere de büyük saldırı var...

Yazıklar olsun bu değerleri çürütenlere...

Trabzonspor'un kupası çalınmış...
Trabzon'un inancına saldırı var...
Türkiye zaten kuşatımış!..

3T'ye saldırının boyutu büyük...

Mollasalihoğlu
19.02.2013, 00:38
Şenol hoca 2002'de Türküm, Trabzonluyum, Trabzonsporluyum deme gereği hissetmişti...

2013'e geldik...

Bu 3 değere de büyük saldırı var...

Yazıklar olsun bu değerleri çürütenlere...

Trabzonspor'un kupası çalınmış...
Trabzon'un inancına saldırı var...
Türkiye zaten kuşatımış!..

3T'ye saldırının boyutu büyük...

En azından senin gibi yetkin kişiler bunun farkında.. Halledeceğiz.. Hep beraber.

Şenol Altunsoy
19.02.2013, 01:01
Ben bugün bir duyum aldım %99 Trabzonspor bitmiş beyler...

arahna
19.02.2013, 01:34
sadri şener kulüpler birliğinin düşme olmasın kararına imza atmış olmasına rağmen YALAN söyleyerek imza atmadım demiştir ama imza atıldığı ortaya çıkmıştır...

sadri şener bütün uyarılara rağmen mehmet ali aydınlar ve yıldırım demirören'i desteklemiş, kendisini uyaran taraftarı da bunlar ince zekâ işidir diyerek aşağılama yoluna gitmiştir...

sadri şener anlaşılmaz bir şekilde 2005'de çalınan şampiyonluğumuzda hakkımızı yiyenlerden biri olan dönemim TFF başkanı levent bıçakçıyı kulüp avukatı yapmıştır...

sadri şener Nihat Özdemir'in şirketi Limak'ın avukatlarından ve Şikecilerin savunucusu olan bir zatı da daha geçenlerde kulübün hukuk kuruluna dahil etmiştir...

sadri şener ŞİKE ile mücadele eder rolü yapmasına rağmen bugüne kadar BİR TANE bile somut adım atmamıştır!!! Açalım konuyu:
--- görevi kötüye kullanan herhangi bir kişi ve kurum hakkında gerekli suç duyurusunu yapmamıştır.
--- UEFA'dan randevu almamış, bu yönde çalışma yapılması için bir ekip oluşturmamıştır.
--- FIFA ve Interpol'ün şike kurultayına davet edilmesine rağmen gitmemiş, tepki görünce hukukçular gidecek YALANINI ortaya atmış am öyle olmadığını anladığımız zaman verdiğimiz tepki üzerine Erden Egemen'den ikinci gün toplantıya katılması rica edilmiştir. Bunun üzerine azalmayan tepkilere bir manevra yaparak yetkililerden randevu alındığı YALANI ortaya atılmıştır.

sadri şener, aziz yıldırım için adam mı öldürdü de bu kadar çok ceza isteniyor, umarım mahkemeden ceza almadan çıkar deme cüretini bile göstermiştir.

sadri şener kendisi ve camiası için birkaç gün önce mahkemede teşvik yolladılar iftirasını atan mecnun odyakmaz ile TFF genel kurulunda yan yana oturmuş, gelen tepki üzerine o yanıma geldi oturdu ben yüz vermedim YALANINI ortaya atmıştır...

sadri şener iki hafta önce oynanan sivas maçı öncesi otelde ve maç günü stadta mecnun odyakmaz ile can ciğer kuzu sarması pozlar vermiş ve bundan da yüzü kızarmamıştır...

sadri şener her fırsatta Selçuk ve Egemen bana söz verdi kalacak demesine rağmen sezon ortasında Selçuk'un Trabzon'da kalmak istemediğini kendisine söylediği gerçeği ortaya çıkmıştır...

sadri şener gelirler üç katına çıkmasına rağmen, eldeki bütün futbolcuları kaçırmasına ve yerlerine sıradan oyuncular almasına rağmen ve de ŞL'nden ve Burak'tan 25 milyon avro gelir gelmesine rağmen kulübün borcunu da 150 milyon liraya dayandırmıştır...

sadri şener ADALETİ engelleyenin RTE olduğunu bildiği halde bırakın bunu dillendiremeyi, bunu ima etme cesareti bile gösterememiştir...

sadri şener bunun yanında atması gereken hiç bir adımı atmayarak, Şike davasında burada yazamayacağım ama süreç sonuçlanın yazmaya söz verdiğim daha bir çok hataya imza atarak hem TS'a hem de davaya büyük zararlar vermiştir...

sadri şener kendini vaz geçilmez göstererek Şike mücadelesinin önünde durmaya devam etmek istemektedir ama şunu bütün samimiyetimle söylüyorum ki gece gündüz çalışan gönüllü insanların önündeki en büyük engel sadri şener ve yönetimidir...

daha on katı yazılabilir
tarihimizin en basiretsiz en kötü yönetimi
şenol hoca sayesinde biraz idare ettiler
şimdi cascavlak ortada kaldılar

arahna
19.02.2013, 01:42
Sadece Y.D degil...

Mesela benim kafami kurcalayan su,

Rizeye neden bir anda bukadar destek olunuyor?

Ayni anda Trabzonsporun hizla dibe ilerlemesi tesadüfmü?

Tersini düsünelim durumun. Rize süperligde Trabzonspor 2. lig.

Hem karadenizdeki tepki esitlenecek, hemde Trabzonspor gibi Disli bir Karadeniz kulübünün yerine Fenerlisi besiktaslisi bol olan Rizespor gibi bir karadeniz kulübü gelecek...

Paranoyakmi olduk, bilemicem... Ama huzursuzum...

hep beraber el birliği yapsalar düşürmeye güçleri yetmez

Mollasalihoğlu
19.02.2013, 10:05

İzin vermeyelim abi.

Gökhan Koç
19.02.2013, 10:21
İzin vermeyelim abi.

Ne oluyor ?

Gökhan ARSLAN
19.02.2013, 10:23
Nedir o duyum ?

Ali YİĞİT
19.02.2013, 10:38
Ben artık Trabzonspor'un adaleti için Anarşiyi göze alan bir taraftar görmek istiyorum.

Gerektiğinde yakıp yıkmasını bilen bir taraftar.

Elin haysiyetsiz,şerefsiz,namus yoksunu,vatan haini,maç için karısını satmaktan beri durmayan,ar damarı çatlamış güruhun taraftarı haketmedikleri ligte haketmedikleri kupa kaçtı diye polis arabalarını ters çevirip benzinlikte yakmaya çalışıyorlar.

Biz sahaya atlet atıyoruz.

Bu yazıdan devlet malına zarar verelim gibi bir önerme çıkarılmasın sakın. Hesap sorulacak kim varsa ilk önce adli yoldan yok eğer olmuyorsa şiddetle halledilsin.

O atkıyı taktın mı polis ilk önce bi üstünü başını arayacak arkadaş. Adın zaten çıkmış 9'a. Niye uysallaştırıldık ki böyle hiç anlamam.

Barış savaşla kazanılır, bu bir hınç meselesi değil ülkü meselesidir.

Mollasalihoğlu
19.02.2013, 10:44
Ben artık Trabzonspor'un adaleti için Anarşiyi göze alan bir taraftar görmek istiyorum.

Gerektiğinde yakıp yıkmasını bilen bir taraftar.

Elin haysiyetsiz,şerefsiz,namus yoksunu,vatan haini,maç için karısını satmaktan beri durmayan,ar damarı çatlamış güruhun taraftarı haketmedikleri ligte haketmedikleri kupa kaçtı diye polis arabalarını ters çevirip benzinlikte yakmaya çalışıyorlar.

Biz sahaya atlet atıyoruz.

Bu yazıdan devlet malına zarar verelim gibi bir önerme çıkarılmasın sakın. Hesap sorulacak kim varsa ilk önce adli yoldan yok eğer olmuyorsa şiddetle halledilsin.

O atkıyı taktın mı polis ilk önce bi üstünü başını arayacak arkadaş. Adın zaten çıkmış 9'a. Niye uysallaştırıldık ki böyle hiç anlamam.

Barış savaşla kazanılır, bu bir hınç meselesi değil ülkü meselesidir.

Çok net özetlemişsin Ali.. Ancak bizim taraftarımız sandıkta gerekeni yapmadı. Bu senin dediğin hususlara da etki ediyor.. PKK'lılara sarılan milletvekilleri polis tokatlıyor bu ülkede ama Trabzonspor maçı öncesi sonrası aramalar, kordonlar, biber gazları.. Neden diye düşünmek lazım..

Ali YİĞİT
19.02.2013, 10:51
Çok net özetlemişsin Ali.. Ancak bizim taraftarımız sandıkta gerekeni yapmadı. Bu senin dediğin hususlara da etki ediyor.. PKK'lılara sarılan milletvekilleri polis tokatlıyor bu ülkede ama Trabzonspor maçı öncesi sonrası aramalar, kordonlar, biber gazları.. Neden diye düşünmek lazım..

Abi bu artık öyle bir girdap ki Trabzonspor fırtınasını bile içine atıp yuttu. Rüzgar tersine esti derler ya hani artık o durumdayız.

Kafamıza vura vura, cebimize paraları koya koya güzelce sindirdiler.

Bu şehirden ben ümidimi kestim. Trabzonlu değilim ben Giresun'luyum ama kendi şehrimden çok sevdim ben orayı. Ama bana ihanet ediyor artık tuttuğum takımın şehri.

Sen daha gözünün yaşını silemeden aynı yolda olduğun yoldaşın,ağlamana sebep olan adama atkı takma oy verme sevdasında.

Çok net söylüyorum Allah bu Trabzon şehrine "Hidayet Versin"; yok eğer hidayetle yola gelmeyecekse Allah Islah etsin o şehri.

Osmanlı devleti gibi olduk bizi dışardan kimse yıkamadı biz hep kendi içimizde yıkıldık.

Yıldırıldık,Bezdirildik,Usandırıldık en kötüsü de Gamsızlaştırıldık.

Ha Elazığ'dan 3 yemişim ha Fener'den.

Allah kimseyi Trabzonspor ile sınamasın.

Berberoğlu
19.02.2013, 11:28
Şenol Güneş'ten sonra gidecek olan yönetim kuruludur, bu çok açık ve net. Ama ne zaman gidecekler o belli değil.

Tarih veriyorum.. 16-17 Ağustos tarihlerinde seçimli genel kurul yapılması kararı alınsın.. (O tarihlerde izinde olcam da :))

Yeni yönetim için BMN olarak faalyetlere, kulislere başlamalıyız diye düşünüyorum.

Emre GÜRDAL
19.02.2013, 11:41
kadırga tvde şike videosu hazırlanmıs ızlıyoruz babamla beraber tam o sırada rte cıkttı vıdeoda konusuyo kısılerle kurumları ayırın dıye benım gozlerım yaşlı bir şekilde evde bagırdım sana oy veren şerefisizdir diye peşinden bir ses daha babam arkamdan bagurıyo düzgün konus dıye cunku oda akp ye oy verdı..ben dıyorum akp nasıl oy alacagını bılıo ulkede musluman sayısı cok o yuzden adam her konusmasında allah(guzel bır durum bu tabı) kelımsını agzından duusrmuıyo mıllette bu rte musluman adam yalan konusmaz yolsuzluk yapmaz olarak goruyo falan her neyse oyları dini kullanarak alıyo trabzon şehride dinine vatanına baglı bir şehir bizide böle kandııryo o serefsız ama unuttugu bişe var o allah bizim gibi dusunnnlerınde allahı dır...allahım sen yanlız yazdıysam affet benı...rte ne demişti anama söz verdim bu seçımde trabzonuda alıcam dıye ki o secımde trabzon belediyesını akp almıstı...türkiyeyi bölmk için trabzonu almk sarttı cunku türkiye demek TRABZON emektir...

lopsang
19.02.2013, 11:45
Trabzonlu olmayan, hatta Trabzon'u hiç görmemiş bir Trabzonsporluyum. Hayatım boyunca, üniversite yılları ve askerlik hariç, hep yalnız TS li idim . Kaybedilen her maçtan sonra FB li, GS li, ve BJK lı arkadaşlarım tarafında sarmalandım. TS nin büyüklüğünü tartıştım anlayamayan ŞB lilerle. Benim için TS nin büyüklüğü de gücü de Trabzon kentinden geliyordu, Napoli'den sonra dünyadaki en önemli şehir takımı olduğunu düşünürdüm TS'nin . Malesef şu malum süreç gösterdi ki ,TS için Trabzon kentinin iticiliği bitmiş...gruplar kendi krallıklarını ilan etmiş, birbirlerinin yaptıkları eylemlere bile destek vermiyorlar neredeyse...Sıradan halk için bir çok şeyin önemi kalmamış, her hafta Trabzon kent meydanında yapılan temiz futbol eylemine kaç kişi katılıyor ? Geçerken kalabalık etseler bir fotoğraf verseler yetecek de , o da yok .

Trabzonspor hiç olamadığı kadar müşkül durumda . Endüstriyel futbola uyum sağlanamamış, sistem iki takımlı bir şampiyonluk mücadelesi dayatıyor, sana biçilen rol ise renklendirici olman, kara verici olman dahi istenmiyor. Camianın ağır toplarının da aslında pek de öyle ağır falan olmadığı anlaşılıyor bu süreçte. Dahası Trabzonsporluluğuyla gurur duyan üç beş etkili kişi de sırra kadem basmış. Geriye kala kala üç beş gönüllü nefer kalmış.

Klüp yönetiminin üzerindeki baskıyı tahmin edebiliyoruz. Yapılması gereken en temel işleri yapmayan, artık sadece gündem değiştirmek ya da taraftarına şirin görünmek için bir şeylerin peşindeymiş rolü yapan başkanımızın da öyle ve ya böyle pısırıklaştığı, iyiden iyiye pasifize edildiği açık. Evet başkan artık brıkmalı, ancak şimdi bırakırsa, zaten düşme hattına yaklaşan takım sahipsizlik duygusuna kapılmaz mı ? Göreve SŞ tarafından getirilen Tolunay Kafkas yalnızlaşmaz mı ? Kötü giden takımı daha da bozmaz mı ? SŞ gitmelidir ancak ligler bittikten sonra.

zekeriyya
19.02.2013, 11:50
Trabzonlu olmayan, hatta Trabzon'u hiç görmemiş bir Trabzonsporluyum. Hayatım boyunca, üniversite yılları ve askerlik hariç, hep yalnız TS li idim . Kaybedilen her maçtan sonra FB li, GS li, ve BJK lı arkadaşlarım tarafında sarmalandım. TS nin büyüklüğünü tartıştım anlayamayan ŞB lilerle. Benim için TS nin büyüklüğü de gücü de Trabzon kentinden geliyordu, Napoli'den sonra dünyadaki en önemli şehir takımı olduğunu düşünürdüm TS'nin . Malesef şu malum süreç gösterdi ki ,TS için Trabzon kentinin iticiliği bitmiş...gruplar kendi krallıklarını ilan etmiş, birbirlerinin yaptıkları eylemlere bile destek vermiyorlar neredeyse...Sıradan halk için bir çok şeyin önemi kalmamış, her hafta Trabzon kent meydanında yapılan temiz futbol eylemine kaç kişi katılıyor ? Geçerken kalabalık etseler bir fotoğraf verseler yetecek de , o da yok .

Trabzonspor hiç olamadığı kadar müşkül durumda . Endüstriyel futbola uyum sağlanamamış, sistem iki takımlı bir şampiyonluk mücadelesi dayatıyor, sana biçilen rol ise renklendirici olman, kara verici olman dahi istenmiyor. Camianın ağır toplarının da aslında pek de öyle ağır falan olmadığı anlaşılıyor bu süreçte. Dahası Trabzonsporluluğuyla gurur duyan üç beş etkili kişi de sırra kadem basmış. Geriye kala kala üç beş gönüllü nefer kalmış.

Klüp yönetiminin üzerindeki baskıyı tahmin edebiliyoruz. Yapılması gereken en temel işleri yapmayan, artık sadece gündem değiştirmek ya da taraftarına şirin görünmek için bir şeylerin peşindeymiş rolü yapan başkanımızın da öyle ve ya böyle pısırıklaştığı, iyiden iyiye pasifize edildiği açık. Evet başkan artık brıkmalı, ancak şimdi bırakırsa, zaten düşme hattına yaklaşan takım sahipsizlik duygusuna kapılmaz mı ? Göreve SŞ tarafından getirilen Tolunay Kafkas yalnızlaşmaz mı ? Kötü giden takımı daha da bozmaz mı ? SŞ gitmelidir ancak ligler bittikten sonra.

futbolda kötü sonuçlar olabilir
asıl üzücü olan belirttiğin gibi kimliksizleştirme ve başarısı

karaman6106
19.02.2013, 12:16
hala şapkadan bahsediyoruz...yönetim mayıs ayı için kongre kararı alsın diyemiyoruz...
sadri bey ve şürekası yap-sattan al-sata terfi etmiş.
hele umutu zorla satıp cukkalananları görmekten iğreniyorum.
sözleşmelere az paralar konması, oyunculara suçu atmak içindir.ayrıca o paraların garantiye alınmasıdır. zira oyunculara para konmaması halinde pazarlıkla satış gündeme gelecek, ama taraftar tepkisiyle bunu başaramayacaklardı...
taşeron özelliği olan bu müteahhitlere de ancak, alırken de satarken de kazanmak yakışırdı.Yönetim İstifa...

karaman6106
19.02.2013, 12:18
bursaspor serdar azizizn sözleşmesini uzatmış...yönetim istifa

Mollasalihoğlu
19.02.2013, 12:33
hala şapkadan bahsediyoruz...yönetim mayıs ayı için kongre kararı alsın diyemiyoruz...

Yazının ana fikri erken kongre yapılmasıydı ama sağlık olsun :)

lopsang
19.02.2013, 12:43
Aslında küçük resim ile uğraşıyoruz...Sorun tahmin edilenden büyük, büyük resme bakın

1. Sistem karar vermiş, şampiyon ya ŞB ya GS, diğerleri figüran
a. Sistemin yapıcısı yayıncı kuruluş, klüpler birliği, TFF, iktidar
b. Birden fazla yayıncı kurluşun olması halinde her yayıncı kuruluş kendi şampiyonunu ya da adaylarını dayatır
c. Tek adam, tek parti, tek yayıncı kuruluş olduğu sürece hakim bir güç diğerlerine empoze eder
2. TS nin başındakiler kukla, kim gelirse gelsin şu konjektürde farklı olmayacak
3. 1996 senesi bizi 10 yıl geriye götürdü, 2010-2011 kaybedilirse, ki öyle görünüyor, Trabzon geleceğini kaybeder

karaman6106
19.02.2013, 12:47
KONGREYİ takvime bağlamak lazım aksi halde yorumdan öteye geçemeyiz...

Mollasalihoğlu
19.02.2013, 12:56
KONGREYİ takvime bağlamak lazım aksi halde yorumdan öteye geçemeyiz...

Kongre aralık'ta zaten, erken kongre yapılsın diyen de Mayıs'ı kastediyordur ama açık açık yazmadım, haklısınız.

TekfurÇayır 61
19.02.2013, 12:59
Kongre aralık'ta zaten, erken kongre yapılsın diyen de Mayıs'ı kastediyordur ama açık açık yazmadım, haklısınız.

Yargıtay'ın karar tarihini bilsek, en güzel tarih karardan 10-15 gün sonrası olurdu.

Yönetimin şike sürecindeki karnesi Yargıtay kararı ile tamamlanıyor bence.

zaferyıldız
19.02.2013, 13:05
sadri şener bu camiayı iktidarin istediği gibi idare etmiştir.

kongre ,organize olmak ,falan tamam

ancak tolunay hocanın bu takımı kurtaracak oyuncuları yanına alıp şu 12 maçı yüzünün akıyla bir namus mücadelesine çevirmesi gerekliliğide var . önce ,bunun farkına vardı mı bu adam !

Emrah Akcagöz
19.02.2013, 13:05
Nasıl yani ?

Ömer Faruk61
19.02.2013, 13:07
Aslında küçük resim ile uğraşıyoruz...Sorun tahmin edilenden büyük, büyük resme bakın

1. Sistem karar vermiş, şampiyon ya ŞB ya GS, diğerleri figüran
a. Sistemin yapıcısı yayıncı kuruluş, klüpler birliği, TFF, iktidar
b. Birden fazla yayıncı kurluşun olması halinde her yayıncı kuruluş kendi şampiyonunu ya da adaylarını dayatır
c. Tek adam, tek parti, tek yayıncı kuruluş olduğu sürece hakim bir güç diğerlerine empoze eder
2. TS nin başındakiler kukla, kim gelirse gelsin şu konjektürde farklı olmayacak
3. 1996 senesi bizi 10 yıl geriye götürdü, 2010-2011 kaybedilirse, ki öyle görünüyor, Trabzon geleceğini kaybeder

Bundan daha güzel özetlenemezdi...Bu şehir ve bu taraftar değerlerine sahip çıkmayı unutmuş...

Mollasalihoğlu
19.02.2013, 15:42
http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=12887#Icerik

Yönetim siz kendi şapkanıza bakın, gerisine karışmayın demiş özetle..

Yiğit Gayretli
19.02.2013, 16:02
Eline sağlık Metin. Acı ama gerçek olanları özetlemişsin.

Berberoğlu
19.02.2013, 16:37
http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=12887#Icerik

Yönetim siz kendi şapkanıza bakın, gerisine karışmayın demiş özetle..

Kulüp üye sayısının 5'te birinin imzasıyla seçimli genel kurul kararı alınabiliyor sanırım.

Ama noter onaylı imza istiyorlardı galiba...

TSezgin61
19.02.2013, 17:01
BMNde kac kisi var kulübe üye olan? varmi bir sayi?

Uğurtan
19.02.2013, 17:02
Tüzüğe göre 3 yılda bir olağan seçimli kongre yapılır.

Eğer arada olağanüstü kongre yapılırsa bu en yakın olağan kongreyi etkilemez. Yani yine de yapılır.

Sadece 6 ay öne çekilebilme şansı var sanırım.

Mayıs olmuyor bu açıdan.

Aralık'ta tekrar seçimli kongre olur ki kimse 7 aylığına gelmez.

7 ayda hiç bir şekilde kendini de ifade edemez bir yönetim kurulu.

Zor görüyorum erken kongreyi şahsen.

Ali YİĞİT
19.02.2013, 17:06
Utanmadan bide kongre tarihini belirtmişler. Mayıs sonunda şu görevi bıraksınlar başka da birşey istemiyorum. Yerine AKP'nin atadığı biri mi gelecek onu da indirmesini biliriz evvelallah.

TSezgin61
19.02.2013, 17:06
hemen hemen 20 bin Üyesi varmis kulübün.

kaynak: http://www.kuzeyekspres.com.tr/news_detail.php?id=13321

Ali YİĞİT
19.02.2013, 17:07
Tüzüğe göre 3 yılda bir olağan seçimli kongre yapılır.

Eğer arada olağanüstü kongre yapılırsa bu en yakın olağan kongreyi etkilemez. Yani yine de yapılır.

Sadece 6 ay öne çekilebilme şansı var sanırım.

Mayıs olmuyor bu açıdan.

Aralık'ta tekrar seçimli kongre olur ki kimse 7 aylığına gelmez.

7 ayda hiç bir şekilde kendini de ifade edemez bir yönetim kurulu.

Zor görüyorum erken kongreyi şahsen.

İstifa ederlerse eğer bir çok kişi iyisiyle kötüsüyle sıraya girecektir aday olmak için.

Ben bu zamana kadar o koltuğun boş kaldığını hiç görmedim. Birisi mutlaka çıkar

TSezgin61
19.02.2013, 17:09
İstifa ederlerse eğer bir çok kişi iyisiyle kötüsüyle sıraya girecektir aday olmak için.

iste o gelenler birilerinin getirdigi degil, taraftarin destekledigi bir isim olmali

Ali YİĞİT
19.02.2013, 17:13
iste o gelenler birilerinin getirdigi degil, taraftarin destekledigi bir isim olmali

Maalesef Trabzon şehri öyle bir şehir değil. Beşikteki bebek biliyor bunu illa ki birilerinin getirdiği bir isim olacak.

Sadece Trabzonspor diyen birisi olsunda yeter ki birileri getirsin tek arzum bu. İdamlık mahkum bile bu kadar zor birşey istemeye utanır gerçi,temenniden öte bi türlü geçemiyorum en çokta bu koyuyor bana.

Uğurtan
19.02.2013, 17:27

Boş kalır demedim.

Muhalefet bile Mayıs'ta kongre istemez.

7 aylık ara bir yönetim kurulu yaşarız.

Bu da başka bir krizi yaratabilir.

İyi düşünmek lazım.

Temmuz'da olursa sıkıntı olmuyor sanırım.

Düşünülebilinir.

Orkun Özkaya
19.02.2013, 17:38
Nezamandır düşünüyordum ama dillendirmeye korkuyordum.

Kanun aynı ligde sadece 1 takım olur diyor kanuna göre 1461 süper Lige çıkamayacak deniyor hep, Trabzonspor'daki futbolcular onlara bir kıyak yapıp Süper Lig kontenjanını mı boşaltmaya çalışıyor acaba.

Seneye trabzonsporu 2., 1461'i 1. ligde oynarken görürsem şaşırmayacağım artık.

TekfurÇayır 61
19.02.2013, 18:09

Adaylık açısından ben gördüm, İstanbul'dan M.Ali Yılmaz'ı yaka paça getirip başkan yaptılar. (ilk başkanlığı)

Erken kongreye gidildiğinde başkan adayı bile çıkmazsa hiç şaşırmam.

Mollasalihoğlu
19.02.2013, 22:29
Adaylık açısından ben gördüm, İstanbul'dan M.Ali Yılmaz'ı yaka paça getirip başkan yaptılar. (ilk başkanlığı)

Erken kongreye gidildiğinde başkan adayı bile çıkmazsa hiç şaşırmam.

Kulubün maddi durumu yerle bir. O nedenle çekincesi olanlar olabilir. Bu mümkün.

Ancak koskoca Trabzonspor bu. Ağlayacak bir sey yok..

özgür6161
19.02.2013, 22:33
5355

Önemli bir dialog bir bakın isterseniz...

TekfurÇayır 61
19.02.2013, 23:49
Kulubün maddi durumu yerle bir. O nedenle çekincesi olanlar olabilir. Bu mümkün.

Ancak koskoca Trabzonspor bu. Ağlayacak bir sey yok..

Maddi açıda değil, korku bakımından yazdım. Trabzonspor başkanlığı iğneli fıçıya dönüştü, kimse kolay kolay bu fıçının içine girmek istemez. Siyâsi destekliler, maşalar müstesna.

Mollasalihoğlu
20.02.2013, 01:14
Maddi açıda değil, korku bakımından yazdım. Trabzonspor başkanlığı iğneli fıçıya dönüştü, kimse kolay kolay bu fıçının içine girmek istemez. Siyâsi destekliler, maşalar müstesna.

Devletten çekinmeyecek cok sayıda Trabzonsporlu var bence.. Ama o kadar cok etken var ki etkileyen..

TekfurÇayır 61
20.02.2013, 01:22
Devletten çekinmeyecek cok sayıda Trabzonsporlu var bence.. Ama o kadar cok etken var ki etkileyen..

Sırtımızdaki kambur da tam burası, onların seçim kazanmaları mûcize gibi.

Sefa
20.02.2013, 01:37
İmza atmakla birlikte olağan kongreler sezon sonuna doğru olmalı ki kayıp sezonlar yaşamayalım. Nisan uygun bir dönem..

Gamze
20.02.2013, 13:11
İmzamı atıyorum.
Her şeyi bu kadar detaylı bir şekilde toparladığın için teşekkürler Metin.
Ben de aynı fikirdeyim. Trabzonspor başkanı gidecekse kongreyle gidecek.

cakalkerem
20.02.2013, 13:13

çok zor aday çıkması bence.....Parası olacak gücü olacak çevresi olacak lobisi olacak böyle birini tanımıyorum malesef

Mollasalihoğlu
20.02.2013, 13:23
İmza atmakla birlikte olağan kongreler sezon sonuna doğru olmalı ki kayıp sezonlar yaşamayalım. Nisan uygun bir dönem..

En geç mayıs, katılıyorum kardeşim.

İmzamı atıyorum.
Her şeyi bu kadar detaylı bir şekilde toparladığın için teşekkürler Metin.
Ben de aynı fikirdeyim. Trabzonspor başkanı gidecekse kongreyle gidecek.

Kongre bir kültür olmalı ama bizde sadece el kaldır, el indir ve oy kullan.. Çıkılmalı, konuşulmalı, hesap sorulmalı.

Duyduğumuz bazı şeyler var, sen de vardın, ibra konusu da irdelenmeli bu sefer..

çok zor aday çıkması bence.....Parası olacak gücü olacak çevresi olacak lobisi olacak böyle birini tanımıyorum malesef

Parası olması tercih sebebi olmasın artık.. Trabzonspor sistem kulübü olmalı.

oksoholu
20.02.2013, 13:24
İnsanları yönlendirmeye çalışıyorsunuz !!!!

Her nekadar takımın gidişatından memnun olmasam bile bu sezon çok başarısız olduklarını düşünsem bile bunun tek sorumlusunun yönetim olmadığını düşünüyorum

Yapılan transferlerin tek sorumlusunun şenol hoca olduğunu düşünüyorum çünkü ersun hoca zamanında yapılan transeferlerle ''şampiyon olduk''

gelecek yönetimin ya akp yanlısı olacağı ki bu durumda durumumuz vahim mahkemeye bile gidiemeyiz yada akp muhalifi olacağı bu durum dahada kötü arada duracak bir yönetim lazım zaden şu anki yönetim öyle

mevcut başkan adaylarının bu işi götüremeyeceklerini düşünüyorum vizyonları eksik maalesef

şahsen bordomavi net üyesi biri olarak sizlerin fikirlerinize katılmadığımı beyan ediyorum

saygılarımla,

cakalkerem
20.02.2013, 13:26
Parası olması tercih sebebi olmasın artık.. Trabzonspor sistem kulübü olmalı.

Hocam para yoksa huzur yok malesef.....İstediğin adamı alamazsın sıkıntı yaratır paran kadar konuş derlerya....

Bu kadar borcun altına mutlaka paralı birinin gelmesi lazım ama sistemimizde olsun....Ona kimsenin lafı yok....

Mollasalihoğlu
20.02.2013, 17:50
Hocam para yoksa huzur yok malesef.....İstediğin adamı alamazsın sıkıntı yaratır paran kadar konuş derlerya....

Bu kadar borcun altına mutlaka paralı birinin gelmesi lazım ama sistemimizde olsun....Ona kimsenin lafı yok....

Paralı adamlarımızın hiç sisteme riayet ettiğini görmedim. Belki de ondan endişelerim. :)

1461 örneği varken, Trabzonspor'un mevcut büyüklüğü ile düşününce bence paralı başkan hala şart değil ama fikirlerinize de saygım var.

OnurKul
20.02.2013, 18:04
Yazılanlara katılmakla birlikte, ekliyorum: Yönetim İSTİFA!

Bugüne kadar hep destekledim Sadri Şener'i ama bütün artılarını eksiye çevirdi.

Berberoğlu
20.02.2013, 19:29
Artık yönetimi "Genç Trabzonsporlular" devralmalı.

2004 yılından bu yana kulübe üyeyim. Hep "Bir gün gelecek, yönetimde bizler olacağız" ın hayalini kurdum.

Gün bugündür, artık beklemeye sabrım kalmadı...

Adnan Mollasalihoğlu
20.02.2013, 20:35
Araklılı 1977;
Şike süresince tek direnen Trabzonlu Sadri Şener'di.

Ya aslında Fenerbahçe'de büyük camia kem kümlerle mi sahip çıktı bize?Yoksa suratına bakmayan ''Aziz dışarı çıksın''isterim sözleriyle mi destek çıktı bize? Hayırdır Araklı'lı hemşerim biz KÖTÜRÜM müyüz de bize destek çıkıyor? Viski içmeden kabadayılık edemiyorsan İŞİNE bakacaksın orası babanızın çiftliği değil !!!

memozcan
20.02.2013, 20:36
trabzonspor için en büyük garabetlerden biri de kongre tarihidir.. diğer büyük kulüpler tüzüklerini değiştirip konrge tarihini mayısa çektiler.. bildğim kadarıyla bir tek biz ve bjk de bu sorun devam ediyor.. aralıktaki kongrede hem takım olumsuz etkileniyor hem de gelen yönetimin eli kolu bağlı oluyor.. istemediği bir takım ve hocayla çalışmak zorunda kalıyor.. ayrıca kaynayan bir kazanın ortasına düşüyorlar..

bence bu günden tezi yok kulübümüzde ilk yapılması gereken şey tüzük değişikliği yapılıp olagan kongre tarihinin mayıs sonuna alınmasıdır.. böylelikle bir sezon tamamlanmış olur, gelen yönetimin transfer için yeterli zamanı olur.. yeni yönetim yeni politikalar belirleyip yeni sponsorluklar kazandırabilir.. böylelikle eti senin kemiği benim cinsinden günahıyla sevabıyla tam üç sene çalışabilir.. biz zaten devre arasında geldik o sezonu saymayın diyemez kimse..

memozcan
20.02.2013, 20:44
hep düşünmüşümdür.. futbolun inşaatla ne ilgisi var diye..hayır bir ilgisi yoksa neden hep mütahitler yönetici oluyor..

şu anda inşaat işiyle uğraşan kim olursa olsun, ister doğuş, ister n. özdemir, ister ağaoğlu; kaderleri ince ayarcı bakanımızın iki dudağı arasındadır.. dolayısıyla seçilecek başkan tıpkı şenol güneş özkan sümer kadar bağımsız olmalıdır.. yaşı genç arkadaşlar hatırlayamaz ama şimdiye kadar hiç bir kulüp başkanı 2003 yılında özkan hocanın sergilediği duruşu sergileyememiştir iktidarlara karşı.. ve buna mükabil iktidar partisi belediye seçimlerini kaybetmiştir.. gelinen süreçte ise ceketini assa seçilebilecek duruma gelmiştir.. iyi analiz etmek lazım..

paralı başkan deyimi kulüplerin bakkal hesabıyla yönetildiği 90lı yıllara mahsus bir özelliktir.. şu anda MİYin garanti gelirleri bile porto'nun gelirleri ila başedebilecek düzeydedir.. paralı başkanlar ise kulübü esir alan padişaha dönüşüyor bu sistemde..

TSezgin61
20.02.2013, 21:46
yemeyin icmeyin... birkac maca gitmeyin... KULÜBE ÜYE OLALIM... TRABZONSPORU PISLIKLERIN ELLINDEN SÖKÜP ALALIM...

benim tek düsüncem bu suan itibariyle...

b plani c plani bilmem... TARAFTARIN EN BÜYÜK PLANI BUDUR!

Mollasalihoğlu
21.02.2013, 09:17
trabzonspor için en büyük garabetlerden biri de kongre tarihidir.. diğer büyük kulüpler tüzüklerini değiştirip konrge tarihini mayısa çektiler.. bildğim kadarıyla bir tek biz ve bjk de bu sorun devam ediyor.. aralıktaki kongrede hem takım olumsuz etkileniyor hem de gelen yönetimin eli kolu bağlı oluyor.. istemediği bir takım ve hocayla çalışmak zorunda kalıyor.. ayrıca kaynayan bir kazanın ortasına düşüyorlar..

bence bu günden tezi yok kulübümüzde ilk yapılması gereken şey tüzük değişikliği yapılıp olagan kongre tarihinin mayıs sonuna alınmasıdır.. böylelikle bir sezon tamamlanmış olur, gelen yönetimin transfer için yeterli zamanı olur.. yeni yönetim yeni politikalar belirleyip yeni sponsorluklar kazandırabilir.. böylelikle eti senin kemiği benim cinsinden günahıyla sevabıyla tam üç sene çalışabilir.. biz zaten devre arasında geldik o sezonu saymayın diyemez kimse..

Böyle güzel fikirlerin buralarda heba olmaması için üye olmak, söz sahibi olmak şart.. Gerçekten o kadar net bir fikir ki..

hep düşünmüşümdür.. futbolun inşaatla ne ilgisi var diye..hayır bir ilgisi yoksa neden hep mütahitler yönetici oluyor..

şu anda inşaat işiyle uğraşan kim olursa olsun, ister doğuş, ister n. özdemir, ister ağaoğlu; kaderleri ince ayarcı bakanımızın iki dudağı arasındadır.. dolayısıyla seçilecek başkan tıpkı şenol güneş özkan sümer kadar bağımsız olmalıdır.. yaşı genç arkadaşlar hatırlayamaz ama şimdiye kadar hiç bir kulüp başkanı 2003 yılında özkan hocanın sergilediği duruşu sergileyememiştir iktidarlara karşı.. ve buna mükabil iktidar partisi belediye seçimlerini kaybetmiştir.. gelinen süreçte ise ceketini assa seçilebilecek duruma gelmiştir.. iyi analiz etmek lazım..

paralı başkan deyimi kulüplerin bakkal hesabıyla yönetildiği 90lı yıllara mahsus bir özelliktir.. şu anda MİYin garanti gelirleri bile porto'nun gelirleri ila başedebilecek düzeydedir.. paralı başkanlar ise kulübü esir alan padişaha dönüşüyor bu sistemde..

Trabzonspor'u bir sistem haline getirmeliyiz. Başkan Ali Ağaoğlu da olsa, asgari ücretli biri de olsa maddi olarak etkilemeyecek bir hale gelmeliyiz. Yoksa gerek siyasi, gerek ticari hesaplara kurban gidiyoruz.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
21.02.2013, 13:40
Yönetim hesap kitap yapmış, kongrede tekrar aday olma kararı almış.
ne âlâ...

TSezgin61
21.02.2013, 14:19
ne âlâ...

ciddimisin abi?

Adnan Mollasalihoğlu
21.02.2013, 14:24
ne âlâ...

Aday olacaklar tabi abi yoksa hayatları boyunca bir daha klubün kapısından giremez onların zoru bu.Güya takımı biraz düzlüğe çıkarırz hesabı yapıyorlar kafalarına göre ama bilmedikleri birşey var karşılarında SAĞLAM bir aday olsun bunları kongre salonunda fena pataklayacaklar ben şimdiden söyleyeyim.(Hacıosmanoğlu dua etsınler aday olmasın)

Mert M.
21.02.2013, 14:40
Amatör ruhumuzun, endüstriyel sisteme karşı mücadelesinde çok cılızız ne yazık ki. Sistem hegemonyasına bağlı olarak çalışmıyorsanız bütünlük içerisinde başarılı olma şansınız çok az. Sonra hasbel-kader şampiyon oluyorsunuz, o da elinizde kalıyor, şike ile çalınıyor ve yılların politikası -altını çizerek söylüyorum "POLİTİKA"- üzeri örtülüyor. Bu mudur yani oluşumun yaşam mücadelesi? Bu mücadeleye yeniden girişmek için 3-5 sene daha ver, ondan sonra yine şampiyon ol ama seni yok saysınlar.
Saç kalmadı neredeyse kafamda, saç!
Mutluluğumuzun takımımıza endeksli olduğu bir dünyada halvetimiz hepimizin malumu.
Hoca-başkan-yönetim değişikliği değil, yöntem değişikliği gerekli ne yazık ki. Ve yine yazıktır ki yöntemin değişmesi salt bize bağlı değil. Yoksa yeni gelen kendi türküsünü yeniden yazar ve gider. Değişen bir şey yok, sistem baki kalıyorsa eğer, kılıf değiştirmenin pek de bir anlamı yok bence.
Ve biz bu hatayı Şenol Hoca'yı göndererek başlattık.
Hadi durmayın diğerlerini de gönderin. Mutluluk yaratacaksanız bir saniye bile tereddüt etmeyin. Eğer bunu da yapmayacaksanız insanları sınamayın.

Adnan Mollasalihoğlu
21.02.2013, 14:42
BEHRAM KILIÇ
“Yönetimin şike konusundaki tavrı, mücadelesi takdir edilebilir ama futbol takımının hâli içler acısı ve bence suç yönetimin.” dedim. Muhatabım da benimle aynı görüşteydi. Yönetimin yanlışlarından dem vurdu. Hatta masasının üzerinden bir belgeyi çıkartarak bana gösterdi. Belge bir menajerle kulüp arasında imzalanmıştı. Almanya’dan gurbetçi bir futbolcunun transferi söz konusuydu. Transfer maddelerinden birinde aynen şöyle yazıyordu: “Futbolcunun transferi gerçekleşmese dahi menajerine 175 bin avro verilir.” Şaka gibiydi. Ama Asbaşkan Nevzat Şakar ile bir başka yöneticinin daha imzası olan belge gerçekti. Trabzonspor’un mevcut hâlini özetleyen bir fotoğraftı bu. Bana belgeyi gösteren şahsın ismini vermeyeceğim. Zaten önemi de yok. Önemli olan kulübü yönetenlerin, daha doğrusu yönetemeyenlerin durumu.
Sadri Şener’in göreve başladığı 10 Şubat 2008’de Trabzonspor’un borcu 38 milyon liraydı. Kulübün 6 Aralık 2009’da yaptığı 60. Olağan Genel Kurul’da borç 94,5 milyon lira olarak açıklandı. Şener, kulübü bir yılda 2,5 kat borçlandırmıştı. Başkan, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada, “Ben muhasebeci değilim. Teknik direktör de değilim. İnşaatçıyım.” demişti. Arkasından da borcun bu kadar artması karşısında şunları söylemişti: “Ancak basit bir şekilde açıklamaya çalışayım. Yönetim Kurulu 3 yıllık seçilir, transfer de 3 yıllık yapılır. 15 Ocak’ta yeni yayın ihalesi var. Bugün 19-20 milyon civarıdır. Bu 2 katına çıkacak, 3 yılda bu kulübün kasasına 200-210 milyon lira gibi bir gelir girer. Bu 3’e bölünürse yıllık 60-70 milyon gelir olur. Bu gelirle de kim yönetimde olursa olsun Trabzonspor şampiyonluğa oynar.” Şener’in sözünü ettiği gelirlere rağmen Trabzonspor’un borcu azalmadı. 27 Ekim 2011’de yapılan Genel Kurul’da borç 94,3 milyon lira olarak açıklandı. Üstelik Sadri Şener’in bile tahmin edemediği bir gelir kalemine rağmen... Evet, hatırlanacağı gibi Trabzonspor, Şampiyonlar Ligi’nden men edilen F.Bahçe’nin yerine direkt gruplara katılmış, UEFA’dan 22 milyon 458 bin avro gelir elde etmişti. Bu gelirlere hasılat da dâhil değildi.
11 Mart 2012’de kulübün borcu 104,6 milyon liraydı. 8 Aralık 2012’de ise borcun 128,9 milyon lira olduğu açıklandı. Başkanlığa seçildiği günlerde “60-70 milyon gelirle Trabzonspor her sene şampiyonluğa oynar.” diyen Şener, 5 yıl içinde 38 milyon borçla devraldığı kulübü 128 milyon borca ulaştırmayı başarmıştı! Son Mali Genel Kurul’da ise şöyle diyecekti: “Eğer sağlam gelirleriniz varsa borçtan çekinmeyin.”
Sadri Şener, 5 yılda tam 25 yabancı oyuncu transferine imza attı. Karadeniz ekibinin kadrosunda hâlihazırda 12 yabancı oyuncu bulunuyor. Bu 12 oyuncunun 6’sının kurallar gereği ilk 11’de forma giymesi, 4’ünün 18 kişilik kadroda yer alması mümkün değil. Eğer sezon başında Pawel ve Piotr Brozek kardeşler elden çıkartılmasaydı Karadeniz ekibindeki yabancı sayısı 14 olacaktı.
Şener yönetimi, son bir buçuk yıl içinde ise transfere âdeta servet harcadı, 6’sı bu sezon başında olmak üzere toplam 21 oyuncu aldı. Bonservis bedelleri ve bir yıl içinde futbolculara ödediği garanti ücretlerin toplamı ise yaklaşık 110 milyon liraydı. Geçen sezon 5 milyon 250 bin avroya Adrian’ı alarak Polonya futbol tarihinin en pahalı transferini gerçekleştiren Şener, Zokora’ya 5 milyon, Henrique’ye 4,5 milyon, Volkan Şen’e ise 3,6 milyon avro bonservis bedeli ödedi. 1 Haziran 2011’den bugüne kadar 21 yerli yabancı futbolcu transfer eden Trabzonspor, sadece 3 oyuncuyu bonservissiz kadrosuna katma başarısı gösterdi!
Alınan yabancılardan Vittek, Sapara, Henrique takıma katkı sağlayamadı. Adrian bir sezon boyunca kulübede oturdu. Celustka ve Cech çoğu kez 18 kişilik kadroya giremedi. Brozek kardeşlere sadece bir yıl sabredildi. Pivot santrfor olarak transfer edilen Marc Janko’nun da takıma katkı sağlamaktan çok uzak olduğu görüldü. Takımın sistemi, oyuncu kadrosu pivot santrafora göre değildi. Yabancı oyuncuların fazlalığı hem teknik kadroyu hem de yerli oyuncuları rahatsız etti. Bazı mevkilerde yığılmalar had safhadaydı. Özellikle orta sahada aynı tip oyuncuların varlığı dikkat çekiyordu. Gelenlerin, gidenlerin yerini dolduramaması da olumsuz durumu ortaya çıkardı.
Gidenler kimlerdi? Sadri Şener, kadroyu yabancılarla doldururken ve bu oyunculara milyonlarca avroyu saçarken; Burak Yılmaz, Umut Bulut, Egemen Korkmaz, Engin Baytar, Ceyhun Gülselam, Selçuk İnan gibi oyuncuları birer birer elden kaçırdı. Şener, suçu kendinde ya da yönetiminde aramak yerine giden oyuncuları suçlayarak “Para için gittiler.” dedi. Ancak onları kadroda tutmak için gerekli fedakârlığı yapmadı. Takım içi dengelerden bahsetti. Oysa Adrian’ın, Zokoro’nın bonservislerine milyonlarca avro veren onun yönetimiydi. Burak’ı 5 milyon avroya elden çıkaran Şener, Janko’yu 7 milyon avroya mal etti. Janko’nun eski kulübü Porto’ya sözleşme fesih bedeli olarak 2 milyon 340 bin avro ödendi. 3 yıllık anlaşmaya göre futbolcuya her yıl için 1 milyon 500 bin avro garanti ücret ödenecekti. Acaba Burak Yılmaz’a yıllık 2,5 milyon avro verilseydi bu oyuncu kalır mıydı ve daha kârlı bir iş yapılmış olunur muydu?
Şener yönetiminin dikkat çeken bir özelliği de oyunculara piyasa değerinin üzerinde bonservis bedelleri ödemesiydi. Mesela Henrique için eski kulubüne 4.5 milyon bonservis bedeli verildi. Bu oyuncunun piyasa değeri 750 bin avro civarındaydı. Alanzinho’yu, Trabzonspor’dan önce Bursaspor istedi. Yeşil-Beyazlılar’a 900 bin avro bonservis bedeli önerildiği için bu transfer gerçekleşmedi. Trabzonspor ise oyuncu için yaklaşık 3 milyon 900 bin avro bonservis ödedi.
Geçen sezon transfer edilen Brozek kardeşler bu sezon bedelsiz elden çıkartıldı. Ama Trabzonspor, Şampiyonlar Ligi’ne kaldığı için Polonyalı oyuncuların eski kulübü Wisla Krakow’a ekstra ödeme yaptı. Şener’in yanlış transferlerinden biri de Christian Brüls’dü. 2008’de alınan Belçikalı Brüls’ün 2010’da sözleşmesi tek taraflı feshedildi. FIFA, Trabzonspor’un faiziyle birlikte futbolcuya 235 bin avro ödemesine karar verdi.
Sadri Şener, başarısızlıklarda ise topu Şenol Güneş’e attı. Kötü sonuçlardan sonra yaptığı açıklamalar kısa ve netti: “Hocaya sorun.” Bazen iğneleyici sözler de söyledi: “Aldığımız oyuncular ülkelerinin millî takımlarında oynuyor.” Oysa Şenol Güneş, onun başkanlıktaki ömrünü uzatan kişiydi. Şener koltuğa oturduğunda takımı Ersun Yanal çalıştırıyordu. Yanal ile yollar ayrılınca yerine Belçikalı Hugo Broos getirildi. Broos’un bekleneni verememesiyle takım Güneş’e emanet edildi. Güneş’in dokunuşuyla hem Şener hem de camia rahatladı. Trabzonspor, Türkiye Kupası ve Süper Kupa’yı kazandı. Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizi temsil etti. 2010-11’de ise tüm camianın inandığı ama resmileşmeyen bir şampiyonluk yaşandı.
Zaten Sadri Şener’in camiada kabul gören en olumlu yanı da Şike Davası boyunca kulübü için gösterdiği cesur mücadeleydi.
Bu yıl Şenol Güneş de her zamankinden formsuzdu. Hoca, geçen sezon biter bitmez “Enerjim kalmadı.” diyerek ayrılık sinyalleri verdi. Ancak ısrarlara dayanamayarak görevde kaldı. Şike sürecinden en çok o etkilendi. ‘Saha dışına çıkmamak’ üzerine kurduğu mücadelesinde inandığı hakkını alamamak onu hem zihinsel hem de fiziksel olarak yıprattı. Neredeyse her maçtan önce kendisine şikeyle ilgili soru soruluyordu. Onun bu psikolojik hâli takıma da yansıdı. Ligde geride kalan 16 haftada 16 değişik kadro sahaya sürmesi ondandı. Oyuncuların pozisyonlarında da defalarca arayışa gitti. Mesela Halil’i forvette de oynattı, sağ kanatta da, orta sahada da, forvet arkasında da. Janko, Vittek, Henrique, Emre, Halil gibi oyunculara forvette şans vermesine rağmen takımı taşıyacak golcüyü çıkartamadı. Bir sezon boyunca forma yüzü göstermediği Adrian’ı çok geç fark etti. Trabzonspor’u çalıştırdığı her sezonda oyuncuların performansını, piyasa değerini artıran, gelişimlerine büyük katkı sağlayan Şenol Güneş’ten bu sene eser yoktu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yatacak yeriniz yok sizin...

TekfurÇayır 61
21.02.2013, 15:05
ne âlâ...

Bence bu kupa konusunda sevindirici, daha doğrusu ümit verici bir haber.

Mollasalihoğlu
21.02.2013, 15:21
Bence bu kupa konusunda sevindirici, daha doğrusu ümit verici bir haber.

Zaten istifa dememiştik, kongre demiştik.

Listesini hazırlayıp girsin başkan da.