PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marcelinho’nun bonservisini başkanımız karşılıyor

Onur Muhcu
01.08.2006, 10:05
Trabzonspor resmi sitesinden alıntıdır ..

Başkanımız Nuri Albayrak, dünyaca ünlü yıldız transferimiz Marcelinho’nun bonservis bedelinin kendisi tarafından karşılanacağını açıkladı.

Seçimde verdiği yıldız transfer sözünü Marcelinho ile birlikte yerine getirdiğini kaydeden Albayrak, “Biz her fırsatta verdiğimiz sözü tutacağımızı vurguladık. Ama daha bitmedi. Trabzonspor için yapacak çok işimiz var” diye konuştu.

Başkanımız Nuri Albayrak, “Trabzonspor Trabzon’un bacasız fabrikasıdır. Bu şehrin en önemli değeridir. Bu büyük değerimizin zirveye taşınması için herkes elini taşın altına koymalı, büyük camiamız lafta değil, yürekten birleşmelidir. Biz yönetim kurulu olarak Trabzonspor için ne gerekiyorsa her zaman elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Camiamızın da bunu bilmesini istiyoruz. Bu takım başarılı olursa, hepimiz sevinir, mutlu oluruz, kentimiz de kazançlı çıkar” ifadelerini kullandı.

Alpayer
01.08.2006, 10:08
..........

ozcan_asanoglu
01.08.2006, 10:10
pes yani..2.5 milyon dediğin 5 trilyona yakın para eder.oyuncak geliyo size bu rakamlar herhalde...

zahido
01.08.2006, 10:16
Tebrik ederim başkanı büyük para(!) vermiş....
2.5 milyon...

Sadri Şenerden sonra hangi başkan para vermiş kulübe?? Ayıptır vallaha ayıptır.. Eleştirininde bi düzeyi vardır..

kuzey_lee
01.08.2006, 10:17
ocak ayından bu yana kulube ''borç'' mahiyetinde verdiği parayı (şimdi allahı var yönetim kurulu içinde kullanılmak üzere kulube en çok borç veren,para bulan albayraktır) hibe etmiş oluyor..aşağı yukarı 4-5 trilyon bir para vermişti borç olarak,onu geri almamış olacak yani..

kısmen sözünü tuttu diyoruz..

Mert67
01.08.2006, 10:19
helal başkan sözün de durdun.

Cengiz Çubukcu
01.08.2006, 10:20
bir yandan adama helal olsun diyorum ama öbür türlü düşününce hala bu takımın kişilere bağlı olması beni üzüyor.

TSelif
01.08.2006, 10:23
Teşekkür ederiz başkan . Kısmen de olsa sözünü yerine getirdin .

Burçak
01.08.2006, 10:24
Klübe para hibe edene niye hibe ettin elbette demeyiz. ama asıl önemli olan Trabzonspora sürekli gelir getirecek yatırımlar yapabilmektir.

champions
01.08.2006, 10:28
bazı arkadaşlar düne kadar fatihten geldi 7.5 yok marcelinho bu parayla alındı(nerden biliyosun kardeşim sadece karamsar bi tablo çizmekten başka bişey değil ) yok kalan para ne yapılacak saçma sapan eleştiriler
başkan yapması gerekeni yaptı

Alpayer
01.08.2006, 10:29
...........

bahadır2561
01.08.2006, 10:29
teşekkürler başkan..

tamersoz
01.08.2006, 10:34
Arkadaşlar lütfen inanmayalım bunlara herkes neyin ne olduğunu biliyor bunlar göz boyama için verilmiş demeçler sayın albayrak niye cebinden 5 trilyon para çıkarsın elbet o parayı fazlasıyla alacaktır direk nakit olarak kazancı olmasa bile kesinlikle kendi yararına dönecektir bu para ona....belki bunları kanıtla deseniz kanıtlayamam ama bu adamlar bizim kadar trabzonsporlu değiller hepsi gelip geçici....

AtalaY_BuğrA
01.08.2006, 10:35
pes yani..2.5 milyon dediğin 5 trilyona yakın para eder.oyuncak geliyo size bu rakamlar herhalde...

Özcan Abi tabi ki bunlar büyük rakamlar belki bizim bütün ömrümüz boyunca bir arada göremeyeceğimiz rakamlar ama şu da var biz mi dedik ona 10 milyon dolarlık adam transfer et kendi dedi ve çıktı ortaya. İsteyen "Vaadlerin takipçisiyiz" Topicinin ilk bölümünü tekrar okusun ben daha birşey demiyorum.

Bu arada genede tebrik edeceğiz tabi ki bunu yapmayan 50 bin dolarla 5-6 milyon dolarlık reklam yapanların yanında Başkan gene adamlığını gösterdi...

Ayşe Aygün
01.08.2006, 10:41
Adam verir suç vermez suç. Ne kadarlık yardım bekliyorduk ben bunu anlamdım. 5 trilyonu az bir paramı.Teşekkürler başkan.Diyecek başka sözümüz olmamalı bence.

Mehmet_Mercanlı
01.08.2006, 10:47
ALLAH RAZI OLSUN
O PARASINI BİZ HAYATIMIZI VERDIK
TRABZONSPOR taraftarı herşeye laiktir.

Alpayer
01.08.2006, 10:57
.............

Rutubet
01.08.2006, 10:59
SARSINTI, SİLKELENME (Yok öyle bir ikon o yüzden yazayım dedim)

Tek kuruş vermeyip Trabzonspor'umuzu trilyonlarca zarara uğratan ve bu zarardan menfaat sağlayan yöneticileri gördüğümüz için Albayrak Başkan'ın kulübün kasasına dokunmadan cebinden para vermesi bazılarını sarsar doğal olarak.

Atalay
01.08.2006, 10:59
ilk önce vermiş oldugu para için teşekkürler başkan!!!ama benimde kanaatim şahıslara asla gebe kalmadan kalıcı kulübe gelir getirici çalışmalar yapmak..!!birde beşiktaşın yaptıgı gibi bizim karadenizli veya trabzonsporlu işadamlarımızla ilgili sponsorluk antlaşmaları yapmak...tabiki vaatlerin takipçisi olacagız bir yıldız daha bekliyoruz hatta elimizdeki 5 yıldıza deger kaptanı yolladıktan sonra iki yıldız ve yeni stadyum inşaatınıda bekliyoruz!!!

Rutubet
01.08.2006, 11:02
El cevap okuduğumuzu da yorumlayalım.

"Trabzonspor Trabzon’un bacasız fabrikasıdır. Bu şehrin en önemli değeridir. Bu büyük değerimizin zirveye taşınması için herkes elini taşın altına koymalı, büyük camiamız lafta değil, yürekten birleşmelidir. Biz yönetim kurulu olarak Trabzonspor için ne gerekiyorsa her zaman elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Camiamızın da bunu bilmesini istiyoruz. Bu takım başarılı olursa, hepimiz sevinir, mutlu oluruz, kentimiz de kazançlı çıkar"

Emre B.
01.08.2006, 11:03
Sözünü tutmuş.Teşekkürler

Alpayer
01.08.2006, 11:05
..............

LazAnisT
01.08.2006, 11:06
eğer bu doğruysa başkana haksızlık ettik.ama yinede verdiği sözleri düşündüğümüz zaman daha çok çaba sarfetmesi gerekiyor

Muhalif
01.08.2006, 11:08
Çok önemliydi sanki.. cebimden verdim açıklaması lüzumsuz... kendi cebimden verdim zihniyetinin gelip dayanacağı nokta 'verdimse ben verdim'dir.. Yönetim kurulu ve başkana transferde geç kaldıkları için bir eksi Marcelinho transferi için bir artı puan yazdık.. gerisi laf-ı güzaf..

sarman61
01.08.2006, 11:17
Kardeş adama baskı yapıydı yıldız sözünü tut diye oda o yüzden cebimden verdim dedi. Önce baskı yapıp sonra neden diyorsun niçin diyoruz. Onu anlamadım. Yani adam ağzıyla kuş tutsa yaranamaz gibime geliyor. Bizler biraz aç gözlüyüz galiba. Gözümüz doymuyor. Yada osmanlı zamanındaki yeniçeriler gibiyiz.

Başkanımıza teşekkür ederiz. Adam sözlerimi unuttum demiyor ve hala görevinin başında inşallah Allah nasip ederse o koltukta oturdukca sözlerini gerçekleştirmeye devam edecektir. Benim bu şampiyonluktan sonraki en büyük arzum. Yeni stadımıza geçmemiz. Yeni tesisimizin yapılmış olması. Bu faktörler gelen futbolcular için büyük etken kanaatimce.

EmrahYalçınalp
01.08.2006, 11:19
Marce'nin ederini "yeterince" çok bulmayan arkadaşlar; Başkan aynı adamı pazarlık yapmadan 5 mio euro'ya alsa sorun olmayacaktı yani, öyle mi...

The Legend
01.08.2006, 11:19
Teşekkürler başkan

champions
01.08.2006, 11:23
Marce'nin ederini "yeterince" çok bulmayan arkadaşlar; Başkan aynı adamı pazarlık yapmadan 5 mio euro'ya alsa sorun olmayacaktı yani, öyle mi...
kesinlikle doğru transfer sezonunun başında 5-6 milyon euro verecektik o zaman herkes memnun olurdu herhalde

melihkuzey
01.08.2006, 11:40
teşekkürler başkan. her ne kadar eleştriliyorsa da trabzonspor'a bir tuğla bile hediye edenin bile ellerinden öperim. trabzonspor'umuzun işi maalesef parasal yönden istanbul takımları kadar kolay değil arkadaşlar. bakın bir bjk veya bir fenerbahçe iki günde yeni bir sponsor bulup milyonlarca doları anında kasasına götürüyor ama tranzonsporumuz böyle imkanlara sahip değil. bu sebeple cebinden az parar çıkardı verdi deyip de kimseyi eleştirmem. bu takım yürekten gelen sevgiyle ayakta kalabiliyor. hepimizin sevgisiyle. bu sebeple ne başkanı ne de bu takıma emeği geçen hiç kimseyi üzecek eleştirilere girmeyelim derim.

birlik, beraberlik ve bütünlük bizim için daha hayırlıdır. istanbul mafyasına karşı güçlü olmamız lazım.

TSelif
01.08.2006, 11:40
FATİH in satılması onun bu açıklamayı yapmasına sebep oldu .

Cenkhan
01.08.2006, 11:43
En azından kukübün kasasına dokunmadan Marçelinho gibi adam aldık. Fatih obsesyonundan da vazgeçelim artık.

halil ibo
01.08.2006, 11:49
FATİH in satılması onun bu açıklamayı yapmasına sebep oldu .
Kesinlikle katılıyorum.Eğer böyle bir açıklama yapmasaydı.Taraftarlarımızın içindeki çok bilmişler Fatih'ten gelen parayla yıldız alındı diye kıyamet koparmaya devam edeceklerdi.Bu anlamda yapılması gereken bir açıklamaydı.
Şimdi sırada Ali Ağaoğlu var ben onun yıldızını beklemeye devam ediyorum.

iyattara
01.08.2006, 11:49
once kendi paramla yıldız alıcam dedi sonra dengeler bozulur alamam dedi sonra baktı fatih i sattık taraftar tepki gostermesin diye sözümü tutuyım bari dedi, olay budur! fatihten gelen parayla almamış olsada fatih gitmese almazdı

selokal61
01.08.2006, 11:52
teşekkürler başkan yıldız sözünü yerine getirdiğin için..

Emorfo
01.08.2006, 11:56
once kendi paramla yıldız alıcam dedi sonra dengeler bozulur alamam dedi sonra baktı fatih i sattık taraftar tepki gostermesin diye sözümü tutuyım bari dedi, olay budur! fatihten gelen parayla almamış olsada fatih gitmese almazdı

herkesi kendin gibi mi sandın :)

iyattara
01.08.2006, 11:58
herkesi kendin gibi mi sandın :)
yani fatih satılınca apar topar marceliho yu geitrmesi tesadüf diyosun
taraftarın tepkisinden filan çekinmedi ztn alıcaktı diyosun yanee
vay bee!

Miraç Atalay Çiftçi
01.08.2006, 12:02
Adam almıs dünyanın konustugu almanyanın ayaga kalktıgı futboluna herkesin 5 yıldız hatta birde kurdela taktıgı bir adam getirmiş burada komplo teorisi üretiyorsunuz.

Elbetteki Fatihin yeri dolmaz,büyük bir kayıptır bize.Ama şartlar ve menfaatler öyle gerektirdi demek ki. Üzülüyoruz belki kahroluyoruz ama elden ne gelir???

Marcelinhonun transfer görüşmelerinin hatta anlaşmanın Zenit'in Fatih için temasından 2 gün önce oldugunu biliyorum.Hatta o zamanlarda buradan birkaç arkadaşa bu haberi vermiştim.Bu durumda Fatihin gitmesi ile Marcenin gelmesi arasında bag kurmanız yanlıs olur gibi ne dersiniz ?

iyattara
01.08.2006, 12:05
Adam almıs dünyanın konustugu almanyanın ayaga kalktıgı futboluna herkesin 5 yıldız hatta birde kurdela taktıgı bir adam getirmiş burada komplo teorisi üretiyorsunuz.

Elbetteki Fatihin yeri dolmaz,büyük bir kayıptır bize.Ama şartlar ve menfaatler öyle gerektirdi demek ki. Üzülüyoruz belki kahroluyoruz ama elden ne gelir???

Marcelinhonun transfer görüşmelerinin hatta anlaşmanın Zenit'in Fatih için temasından 2 gün önce oldugunu biliyorum.Hatta o zamanlarda buradan birkaç arkadaşa bu haberi vermiştim.Bu durumda Fatihin gitmesi ile Marcenin gelmesi arasında bag kurmanız yanlıs olur gibi ne dersiniz ?
zenitin teması 2 gün sonra olabilir ama fatihi satma kararının marcelinho gorusmelerinden once olduğuda bi gerçek
ya teori filan yok ii iş başardı başkan ii transfer yıldız adam sözümüz yok

halil ibo
01.08.2006, 12:08

Eğer ki sabit fikirliysen,ön yargılıysan hiç yanlış olur mu ? Necip ve mümtaz taraftarımız her çeşit bağlantı kurar ve komplo teorisi üretebilir zekaya sahiptir.

Erbay
01.08.2006, 12:10
Nuri Albayrak böylece vermiş olduğu sözü tuttu.Ama bizi çooook bekletti.

l-m
01.08.2006, 12:11
Her zaman için kişilerin para vermesine karşıyım. Daha önce M.Ali Yılmaz'ın kulübe para verip sonra geri alması, vb. olaylar düşünüldüğünde para verdim istediğimi yaparım anlayışı ortaya çıktığı görülecektir. Başkan verdiği sözü tuttu ancak resmi siteden bunu açıklaması bence şık olmamış. Aziz Yıldırım'ın Stadı ben yaptırıyorum diye fenerbahce.org'dan haber yaptığını gördünüz mü, ya da Nihat Özdemir'in. Kaldı ki yöneticilerin işi kulübe para vermek değil kaynak sağlamaktır. Turkcell'in Genel Müdür'ü hediye kontörleri cebinden yollamıyor, yollaması da abes olur zaten. Bugün Albayrak 5 trilyon para verdi, sonraki yönetimler bu parayı vermeyecek belki, vermemesi de gerek zaten, bu durumda bu 5 trilyonluk açık nasıl kapatılacak, neyse futbol kulüpleri profesyonel işletmeler gibi yönetilmiyor, o nedenle Turkcell örneği biraz uçuk farkındayım, başkan'ın para vermesi yerine göğüs reklamını, forma sponsor antlaşmasını düzgün fiyatlarla yapmasını tercih ederim, ha gönlünden kopmuş vermişse de resmi sitede böyle bir açıklama yapması şık olmamış, yarın Trabzonspor ismi sayesinde aldığı işlerden elde ettiği geliri de resmi site üzerinden duyuracak mı, tabii ki hayır, hoşuma gitmedi bu resmi sitedeki haber, kişilerden bağımsız bir yapıya bürünelim dedikçe insanların paralı başkan hevesi giderek büyüyor, ne diyelim, Allah çok versin..

Miraç Atalay Çiftçi
yok öyle birşey renkdaşım o zamanlarda kimse yönetimde dahil fatih transferini konuşmuyordu.
Ayrıca Fatihin avrupa transferi ne zamandır var.Bu karar aylar önce alınmıştı.Yeterli para kim verirse oraya gidecekti.(Menfaatler için!!!) Sonra kimse yanaşmaz sandılar çünkü ameliyat olmustu.Fakat düşündükleri gibi olmadı...
Yönetimi savunur bir havam var sezinmeye başladım ama henüz o seviyeye gelmedim.Bende onlara muhaliflerdenim.Ama yanlış degil,teoride ya da sallamada degil gerçekleri bilerek muhalefet edenlerdenim.
Dogruları söylemek istedim :)

Emorfo
İkinci üçüncü şahıslar olmadan Trabzonspor'la ilgili haberleri daha net ve yakından takip ettiğim için şunu söyleyebilirim ki. Nuri Albayrak sürekli yalnış anlaşıldı... Dengeden bahsettiği konu Trabzonspor'un tavan ücreti bellidir gelecek oyuncuya eksta para ödenmemesi lazım takım içindeki dengeler açısından bencede doğru bir demeçti. İkinci eleştirilen konu ise Başkan'ın sözde söylediği fb nin Fatih teklifi bize gurur veriri felan filan. Bu açıklama ise malesef öyle değildi. Başkan'ın dediği Fatih Tekke olsun diğer futbolcularımız olsun yapılan teklifler Trabzonspor'un kadrosunun ne kadar kaliteli olduğu diğer takımların bizden oyuncu olmak için teklif vermesi bizi bu bakımdan bizi gururlandırır... Ardından da hedeflerimiz var kaliteli futbolcularımızı bırakmayı düşünmüyoruz demiştir... Bizim toplumumuzda kendi ifade edememe ve ya düşüncelerimizi tam anlamıyla net şekilde ifade edememe gibi bir sorunumuz var, bu yüzden de Albayrak sürekli yalnış anlaşıldı... Fatih Tekke gitsin ve ya gitmesin Albayrak sözünü yerine getirecekti, bu kadar geç olmasının nedeni maliyeti düşürmekti. Yani adam sözünü tutatacak diye pazarlık yapmayacak mıydı... Artık bırakın bu komple işlerini... Sonuç ne Marcelinho gerçekten iyi bir fiyata geldi kendisine ödenecek para da kulüp dengelerini altüst etmiyor... Gayet başarılı bir yönetim tarzı tebrik etmek lazım... Hem yıldız gem denge bozmuyor daha ne olsun :)

Aslıhan
01.08.2006, 12:12
canımızı çıkarttı yani . Artık ikinci yıldızı bekliyoruz .

teşekkürler başkan !!

Murat'
01.08.2006, 12:13
o zamn teşekkürler ama inşallah geri almak istemez parasını sonradan

Nytre
01.08.2006, 12:15
başkan kendisi bunu karşıladıysa neden fatihi sattı ?
fatih şöyle demişti "transfer olayı kafamdan çıkmıştı"..

poetricus
01.08.2006, 12:20
SARSINTI, SİLKELENME (Yok öyle bir ikon o yüzden yazayım dedim)

Tek kuruş vermeyip Trabzonspor'umuzu trilyonlarca zarara uğratan ve bu zarardan menfaat sağlayan yöneticileri gördüğümüz için Albayrak Başkan'ın kulübün kasasına dokunmadan cebinden para vermesi bazılarını sarsar doğal olarak.

Galiba en doğru teşhis bu!

Arkadaşlar ne oluyorsunuz yahu. Bu yönetimi başta başkan olmak üzere en çok eleştirenlerden biri benim. Halen eleştireceğim pek çok yanlışları var. Zaten onları sizlerle paylaşıyorum. Ama bir şeyi unutmayalım iyi ve doğruyu takdir etmeyenin kötü ve yanlışı tenkit etmeye de hakkı yoktur. Sadri Şener'den sonra kulübe cebinden para veren başkan görmedik. Yönetici olarak bir tek Ahmet Ağaoğlu vardı. Teferruata girmek istemiyorum. Ama ortada tuhaf akıl yürütmeler dolaşıyor. Efendim öyle görünse de bu da Başkan'ın faydasınaymış! Ayık kafayla yazılacak bir cümle mi bu şimdi? Yani Başkan zarara girmediği müddetçe bu hibenin hiçbir değeri yok mu? Muhtemelen birileri çıkıp; "Canım başkan öyle dedi ama Başkan'ın bu parayı cebinden karşıladığını nereden biliyorsunuz?" ya da "Başkan dedi siz de saf saf inandınız" da diyecektir. Hâsılı dedikodunun sonu gelmez.
Yönetimle ilgili başlıklarda ve BMN Yazı Kurulu başlığı altında bu yönetimle ilgili eleştirilerimi yazmaya devam ettiğim için burada ayrıntıya girmek istemiyorum. Bazı arkadaşların iddia ettiği gibi kıvırmaya, yaltaklanmaya kalkışmıyorum. Mosmor olmuş da değilim. Somut delillerden hareketle yorum yapmaya çalışıyorum. İzin verirseniz bu yönetimin olumlu bulduğum birkaç özelliğini de belirtmeden geçemeyeceğim.

1. Bu yönetim ve başkanı dızlarını gerçek satış fiyatlarını yönetimden saklayarak İstanbul kulüplerine satmamış gelen parayla popçu sevgilisine ya da etrafındaki yalakalara harcamamıştır.

2. Bütün beceriksizliklerini ve acemiliklerini görmezlikten gelmemek kaydıyla bu yönetimden hiç kimse bazı ülkelerde mahzenlerden çıkarılan 100 yıllık şarap içip faturasını Kulübe göndertmemiştir.

3. Bu yönetim Brezilya’da plajlarda, gece kulüplerinde sabahlayarak tarihî transfer fiyaskolarına imza atmamıştır. (Elbette bu atmayacağı anlamına gelmez)

4. Bu yönetimde, çantasında deste deste kâğıtlarla dolaşıp kumar borcunu kulübe fatura eden herhangi bir üye yoktur.

5. Bu yönetimde Trabzonspor'un hiçbir maçına gitmediği halde FB'nin deplasman maçlarını dahi kaçırmayan, hatta bir Erzurum deplasmanına gidip hastalanan herhangi bir üye yoktur.

6. Bu yönetimde, takımı Zorlu Grand'da yemeğe götürüp 350 Milyonluk yemek masrafına 1,5 Milyarlık fiş kestirerek aradaki farkı cebe indiren birine henüz rastlanmamıştır.

7. Bu yönetimde pek içki içen olmadığı için içki sofrasındaki ahbaplarının akrabalarını transfer etme hastalığı da yoktur.

8. Başkan şu ana kadar herhangi bir gazeteci ya da taraftara fiilî ya da kavlî saldırıda bulunmamış, hiçbir gazeteciyi dövmeye kalkmamıştır.

Bardağın dolu tarafına bakılınca çok şeyler bulunabiliyormuş demek ki! Överken de yererken de âdil olmakta fayda var.

Selamlar!

iyattara
01.08.2006, 12:21
İkinci üçüncü şahıslar olmadan Trabzonspor'la ilgili haberleri daha net ve yakından takip ettiğim için şunu söyleyebilirim ki. Nuri Albayrak sürekli yalnış anlaşıldı... Dengeden bahsettiği konu Trabzonspor'un tavan ücreti bellidir gelecek oyuncuya eksta para ödenmemesi lazım takım içindeki dengeler açısından bencede doğru bir demeçti. İkinci eleştirilen konu ise Başkan'ın sözde söylediği fb nin Fatih teklifi bize gurur veriri felan filan. Bu açıklama ise malesef öyle değildi. Başkan'ın dediği Fatih Tekke olsun diğer futbolcularımız olsun yapılan teklifler Trabzonspor'un kadrosunun ne kadar kaliteli olduğu diğer takımların bizden oyuncu olmak için teklif vermesi bizi bu bakımdan bizi gururlandırır... Ardından da hedeflerimiz var kaliteli futbolcularımızı bırakmayı düşünmüyoruz demiştir... Bizim toplumumuzda kendi ifade edememe ve ya düşüncelerimizi tam anlamıyla net şekilde ifade edememe gibi bir sorunumuz var, bu yüzden de Albayrak sürekli yalnış anlaşıldı... Fatih Tekke gitsin ve ya gitmesin Albayrak sözünü yerine getirecekti, bu kadar geç olmasının nedeni maliyeti düşürmekti. Yani adam sözünü tutatacak diye pazarlık yapmayacak mıydı... Artık bırakın bu komple işlerini... Sonuç ne Marcelinho gerçekten iyi bir fiyata geldi kendisine ödenecek para da kulüp dengelerini altüst etmiyor... Gayet başarılı bir yönetim tarzı tebrik etmek lazım... Hem yıldız gem denge bozmuyor daha ne olsun :)
kazara marchelinho'nun bu politikayla geç alınmasından dolayı(hani şimdiye kadar hiç başımıza gelmedi ya!) rumlara elenirsek o zamn bende bu yonetim tarzından duydugum memnuniyeti dile getiricem!!!

poetricus
01.08.2006, 12:24
O zaman teşekkürler ama inşallah geri almak istemez parasını sonradan.

Hibe çocuk oyuncağı değil ki bunun evraklı var zaptı var. Hibe edilen para hangi hak ve hangi yüzle geri istenir? Garanti veremem ama Başkanın giderken adına 10 -20 milyon dolarlık çek yazdıracağını zannetmiyorum. Öyle yapan bir yüzsüz olmuş mudur bu camianın tarihinde? Yok canım ne alakası var? Ben öylesine attım işte!...

sheva
01.08.2006, 12:43
başkana hiçbir özel sempatim olmamakla beraber transfer dönemi kapanmadan istifa çığlıkları atanlara kapak olmuştur sanırım...

Nytre
01.08.2006, 12:49
bu kadar geç olmasının nedeni maliyeti düşürmek olabilir ancak bunu yaparken de bu adamın uefa ön elemesinde oynamayacaklarını da biliyorlardı sanırım..gecen seneki rum maçındada yönetim "nasıl olsa geçeriz" deyip transferi uzatmayı göze almıştı...

frango
01.08.2006, 12:55
evet başkanın bu hareketını takdır etmek gerekıyo ama takıp etmemız gereken bı konu daha varkı fatıhden gelecek olan para ne olacak bunuda takipçisiyiz

Külünkoğlu
01.08.2006, 13:14
Yanlış olan hiçbir şeyi kaçırmayıp eleştirdiğimiz gibi doğru olanı ve sözünde duranı takdir edebilmek bunu yapamasak bile teşekkür edebilmek erdemliği ile...

Jackdaniels
01.08.2006, 13:17
Yanlış olan hiçbir şeyi kaçırmayıp eleştirdiğimiz gibi doğru olanı ve sözünde duranı takdir edebilmek bunu yapamasak bile teşekkür edebilmek erdemliği ile...

Kesinlikle katılıyorum marcelinho gibi bi yıldızı takıma kazandırdığı için başkana bi teşekkürü çok göremeyiz sanırım....

Alpayer
01.08.2006, 13:22
En azından kukübün kasasına dokunmadan Marçelinho gibi adam aldık. Fatih obsesyonundan da vazgeçelim artık.
Vay be ne hallere kaldık.
Artık saplantı yerine obsesyona takılı kalıyoruz.

Colakoglu
01.08.2006, 13:23
Büyüksün baskan,gercekten iyi is yaptiniz,az kaldi kafayi yiyoruz derken ortalik hareketlendi ve rahatladik,verdigin sözü tuttugun icinde ayriyetten tesekkürü borc biliriz...

Tunga
01.08.2006, 13:27
Daha önce hibe sözleriyle canımızı acıtanlar olduğu için şimdi yoğurdu üfleyerek yiyorum. Bu iyiliği o gittiği zaman kayıtlardan belli olacak. Ama şu anki durum da onu gösteriyor ki Sn. Nuri ALBAYRAK verdiği sözleri tutmaktadır.

Herkes yıldız sözüne takılmış ama aslında o çok daha önemli bir başka söz vermişti: İki yılda şampiyonluk!

Elbette şampiyonluk sadece onun elinde değil ama bu sözü bence çok daha sıkı takip edilmesi gerekeni. Olamasak da şampiyonluğa oynamalıyız. Bu ister yıldızla olur, ister yönetim şekliyle.

Sn. Nuri Albayrak bu toprağın insanı olduğuna göre şunu çok iyi biliyordur ki, bize yapılan iyilikler, hizmetler unutulmaz.

Akın_61
01.08.2006, 13:47
sözünü tutu helala olsun...

coach
01.08.2006, 14:20
Tebrikler başkan ,,

Onur Muhcu
01.08.2006, 14:25
Bu tutumundan dolayı Başkan'a resmi siteden mail yoluyla teşşekkürlerimizi sunabiliriz. .

Analyzer
01.08.2006, 14:36
Her zaman için kişilerin para vermesine karşıyım. Daha önce M.Ali Yılmaz'ın kulübe para verip sonra geri alması, vb. olaylar düşünüldüğünde para verdim istediğimi yaparım anlayışı ortaya çıktığı görülecektir. Başkan verdiği sözü tuttu ancak resmi siteden bunu açıklaması bence şık olmamış. Aziz Yıldırım'ın Stadı ben yaptırıyorum diye fenerbahce.org'dan haber yaptığını gördünüz mü, ya da Nihat Özdemir'in. Kaldı ki yöneticilerin işi kulübe para vermek değil kaynak sağlamaktır. Turkcell'in Genel Müdür'ü hediye kontörleri cebinden yollamıyor, yollaması da abes olur zaten. Bugün Albayrak 5 trilyon para verdi, sonraki yönetimler bu parayı vermeyecek belki, vermemesi de gerek zaten, bu durumda bu 5 trilyonluk açık nasıl kapatılacak, neyse futbol kulüpleri profesyonel işletmeler gibi yönetilmiyor, o nedenle Turkcell örneği biraz uçuk farkındayım, başkan'ın para vermesi yerine göğüs reklamını, forma sponsor antlaşmasını düzgün fiyatlarla yapmasını tercih ederim, ha gönlünden kopmuş vermişse de resmi sitede böyle bir açıklama yapması şık olmamış, yarın Trabzonspor ismi sayesinde aldığı işlerden elde ettiği geliri de resmi site üzerinden duyuracak mı, tabii ki hayır, hoşuma gitmedi bu resmi sitedeki haber, kişilerden bağımsız bir yapıya bürünelim dedikçe insanların paralı başkan hevesi giderek büyüyor, ne diyelim, Allah çok versin..

Aynen katılıyorum

poetricus
01.08.2006, 14:40
Daha önce hibe sözleriyle canımızı acıtanlar olduğu için şimdi yoğurdu üfleyerek yiyorum. Bu iyiliği o gittiği zaman kayıtlardan belli olacak. Ama şu anki durum da onu gösteriyor ki Sn. Nuri ALBAYRAK verdiği sözleri tutmaktadır.

Herkes yıldız sözüne takılmış ama aslında o çok daha önemli bir başka söz vermişti: İki yılda şampiyonluk!

Elbette şampiyonluk sadece onun elinde değil ama bu sözü bence çok daha sıkı takip edilmesi gerekeni. Olamasak da şampiyonluğa oynamalıyız. Bu ister yıldızla olur, ister yönetim şekliyle.

Sn. Nuri Albayrak bu toprağın insanı olduğuna göre şunu çok iyi biliyordur ki, bize yapılan iyilikler, hizmetler unutulmaz.

Üstat benden çok yaşayacaksın! Tam ben de onu söyleyecektim. Bu arada başkanın verdiği sözlerden birini yerine getirmiş olması elbette sevindirici ama Trabzonspor'a kalıcı gelirler sağlama çalışmalarına hız verilmeli. Kişilere bağımlılık büyük bir takımın kaderi olmamalı!

Nytre
01.08.2006, 15:22
ben ödedim dedi.. tamam teşekkür ederim... o zaman fatihten gelen para ne olacak onu merak ediyorum...

Nytre
01.08.2006, 15:23
sanki bana ödedi gibi yazmışım :)
bu aralar strese girdik takım yüzünden - bir de üstüne rum rakip iyice bunaldık...

tamam başkan bir şey demiyorum sana :):)

iyattara
01.08.2006, 15:23
ben ödedim dedi.. tamam teşekkür ederim... o zaman fatihten gelen para ne olacak onu merak ediyorum...
cok kritik sorular soruyosun sende ya
karıştırma orasını:cool:

Mehmet Alemdar
01.08.2006, 15:26
eğer cebinde çıkartıp trabzonspor kasasına dokunmadan 2.5 milyon euro veriyorsa başkana kimsenin bişey demesine gerek yok son 10 senedir takım nasıl zarara uğratıldığını biliyor herkes tşkler başkan

keles76
01.08.2006, 15:29
ben paralı başkanı değil parasını harcayan başkan gelsin diyordum sağolsun başkan hem bize bir yıldız kazandırdı hemde parasına kıydı .Herkes bilir paraya kıymak zordur çünkü zor kazanılıyor hem zamanını hemde parasını harcayan başkanımıza Saygılarımı sunuyorum . İnşallah sol kanat ve kaleci sorunları aşılır.

Nytre
01.08.2006, 15:35
stadı yapsın zaten kendi heykelini diktirmiş sayılır trabzona...

sbay
01.08.2006, 15:43
başkan marcelinhonun bedelini ödicek.fatih den gelen parayla denilson veya ricardinhoyu alsa asıl bomba ozaman olur.

atlantis
01.08.2006, 16:11
İnşallah Fatihten gelen parayı çarcur etmezler 2 hafta önce bizim stadyum proğramında trabzonsporun eski yöneticilerinden yaşlı esprili bir adam ismini hatırlayamadım,
demiştiki: geçen sene borsadan 30 trilyon aldı klub, şimdi bakın nekadar kalmıştır.
fatihi iyi bir fiyata satarlar ama o parayıda telef ederler.
birde trabzonspordan fatihle gökdenizi çıkar sebattan bi farkı olmaz demişti.
ama şuan baktığımızda oda marcelinho yu hesaba katmamıştır.
Umarim parayı iyi değerlendirirler.

Altan 61
01.08.2006, 16:18
Kimse inanmiyordu baskani sozune ,simdi o insanlar ne dusunuyor bilmem,utansinler.
Verdi sozleri tek tek ediyor baskan
Yildiz dedi ,kendi parasinlan dedi ,etti
Stad dedi;onu de ediyorlar ,helal olsun baskan

Külünkoğlu
01.08.2006, 16:29
Kişilere bağımlılık büyük bir takımın kaderi olmamalı!

Hocam bu sorun Türk futbolunun temel sorunu.Bizim ülkemizde kişilere bağımlı olmayan babayiğit bir kulüp daha çıkmadı. Avrupa'da bile kişilere bağımlı çok kulüp var. Hatta en çok da Manu taraftarı bağırdı etti ama sonuç ? yada Chelsa taraftarı böyle şampiyonluk olmaz olsun diyormudur acaba ? Gönül ister ki kişilere bağımlı olmasın kendi bütçesini kendisi oluştursun, profesyonel kadrolarla yönetilsin. nerdee ama umudum var yıllardan beri bölgemizi ihmal eden devletimiz önümüzdeki 150 yıl içerisinde Karadeniz'e etkin sanayi hamleleri yapacak ve biz bu paralı başkan söyleminden vazgeçeceğiz. (Bir 150 yılda o tanımın ne olduğu konusunda tartışırız o ayrı konu) Vesselam.

Şentürk
01.08.2006, 16:31
bize sadece teşekkür etmek kalır,sözünün adamı oldugu için teşekkürler başkan...

eren_61
01.08.2006, 16:33
tamam başkanımıza teşekkürler.şimdi bide ricardinhoyu istiyoruz.bize lazım olan sol kanat oyuncusu bundan iyisini bulamayız.bunuda ya o ikinci yıldız sözüünü veren yanılmıyorsam ali ağaoğlu alsın yada kulubun kasasından alınsın(fatihten gelen parayla olabilir)

Burak
01.08.2006, 16:39
yıldız sözü yıldız satarak mı gerçekleştirildi ? fatihihn gideceği güne getirdilerki tepki az olsun bence kendı cebınden vereceği de hikaye...

hadi onu odedi marcelinho'nun bonservisi 2-3 milyon € geri kalan 7-8 milyon€ transfer mi yapacak albayrak

Sevgi
01.08.2006, 16:57

Başkanın resmi sitede böyle bir açıklama yapmasında seçildiği dakika itibariyle saldıran(kesinlikle eleştiren değil, saldıran) şahısların etkisi olmamışmıdır ?

Diğer yazdıklarına harfi harfine katılıyorum ve yılalrdır anlatmaya çalışıyorum paralı başkan değil zeki başkan .

poetricus
01.08.2006, 17:05
Hocam bu sorun Türk futbolunun temel sorunu.Bizim ülkemizde kişilere bağımlı olmayan babayiğit bir kulüp daha çıkmadı. Avrupa'da bile kişilere bağımlı çok kulüp var. Hatta en çok da Manu taraftarı bağırdı etti ama sonuç ? yada Chelsa taraftarı böyle şampiyonluk olmaz olsun diyormudur acaba ? Gönül ister ki kişilere bağımlı olmasın kendi bütçesini kendisi oluştursun, profesyonel kadrolarla yönetilsin. nerdee ama umudum var yıllardan beri bölgemizi ihmal eden devletimiz önümüzdeki 150 yıl içerisinde Karadeniz'e etkin sanayi hamleleri yapacak ve biz bu paralı başkan söyleminden vazgeçeceğiz. (Bir 150 yılda o tanımın ne olduğu konusunda tartışırız o ayrı konu) Vesselam.

Sevgili Metin,
Açıklaman içime su serpti. Desene çoğu gitti azı kaldı. 150 yıl nedir ki göz çıp kapayıncaya kadar geçer. Aslında kapayıp mahşerde açmadan biraz evvel demek isteöiştim ya neyse! Söylediklerin doğru ama kalıcı gelirleri artırıp yönetici payını azaltmak için bir şeyler yapılabilir gibi geliyor bana. Tabi ortaya öyle bir kulüp çıkarabilirsek herkes başkan olmak ister. En başta da Serdar Bali...

Burak
01.08.2006, 17:08
ingilterenin 3.lig takımlarından bırının taraftarları ronaldoyu almak ıcın para topluyorlarmıs sıte de de parametre dıye bıse warmıs bugun cnn türk te gosterdi...

aslında boyle bırsey olsa süper olur

lazutlarlivera
01.08.2006, 17:11
Lazz_61 kardeş sen NURİ ALBAYRAK ı tanımıyosun galiba.2,5 milyon £ NURİ ALBAYRAK gibi ülkenin en önde gelen iş adamlarından biri için komik bi rakamdır.Artık başkanı içinize sindirin.Hazmedememezliği bırakın.adam dediğini harfiyen yerine getiriyo işte.Stad dedi "başladı",yıldız dedi "kralını aldı" ee daha ne istiyoz.
Yapılanları takdir etmeyi öğrenmeliyiz.

gugula
01.08.2006, 17:12
eğer kendi cebinden verdiyse helal olsun başkana.

Harun
01.08.2006, 17:15
Başkanın öyle bir açıklama yapmasının ana sebebi bilinçsiz taraftarımız ve basındır.Fatih'in Zenit'e transferinden sonra herkes burdan gelen para ile Marce'nin transferinin gerçekleşmiş olduğunu savunarak basit karalama yoluna gitmiştir.Başkan bu açıklama ile bu tür kişi ve kişilere bir anlamda ''sözümüzü tuttuk'' mesajı vermiştir.Trabzonspor kulubu kişiye bağlı kalamaya mahkumdur.Ta ki seçimlerde adam toplama ve yalakalıklar bitene kadar...

oflu_61_ts
01.08.2006, 17:27
öncelikli olarak başkanın sözünde durduğu için ve marcelinho gibi yıldızı aldığı için teşekkür ediyorum

Sacit
01.08.2006, 17:28
taraftara söz vermişti bu konuda külübün parasına dokunmayacam dedi.inslh öyledir yakışır da bizim başkana

Burak
01.08.2006, 17:31
Lazz_61 kardeş sen NURİ ALBAYRAK ı tanımıyosun galiba.2,5 milyon £ NURİ ALBAYRAK gibi ülkenin en önde gelen iş adamlarından biri için komik bi rakamdır.Artık başkanı içinize sindirin.Hazmedememezliği bırakın.adam dediğini harfiyen yerine getiriyo işte.Stad dedi "başladı",yıldız dedi "kralını aldı" ee daha ne istiyoz.
Yapılanları takdir etmeyi öğrenmeliyiz.

benım yazdıgım hazmedememezlik değil eleştiridir ben istemezmiyim takımım için en iyisi olsun ... ben fenerbahcelı ya da galatasaraylı deılım HAZMEDEMEYEYIM...BEN TRABZONSPORLUYUM SADECE ELEŞTRİRİM

Telha TANYILDIZI
01.08.2006, 18:12
bakalım başkanımız stadı nasıl yaptıracak valla çok merak ediyorum

hay1699
01.08.2006, 18:21
başkan 10ar milyon dolarlık iki yıldızdan bahsetmiyormuydu, ben mi yanlış hatırlıyorum?

since1967_
01.08.2006, 18:30
doğru hatırlıyorsun. dünya yıldızı kaptanı sattı, normal yıldız aldı. iş o ki ikisini bir arada oynatabiliyormusun. oynatamıyorsan bir değeri yok. sepetten 5 elma çıkart 4 tane koy sepet aynı sepet. bakalım hayırlısı inşallah şampiyon oluruz. lig başlıyor artık eleştirmeyecek ve sadece destekleyeceğiz.

şampiyon trabzon şampiyon trabzon.....

degok
01.08.2006, 19:00
Sanki adama biz dedik seçimden önce çıkta 2 yıldız transferi cebimizden karşılayacağız. birini ben birini de ali ağaoğlu alacak diye. Bu açıklamayı yapmasaydı kimse üzerine gitmezdi. Hem adamın bonservisini ödeyeceğim demedi maliyetini karşılayacağım dedi. Yani yıllık alacağı 1 milyon euroyu da vermesi lazım bence.

grandiose
02.08.2006, 00:56
Başkanın öyle bir açıklama yapmasının ana sebebi bilinçsiz taraftarımız ve basındır.Fatih'in Zenit'e transferinden sonra herkes burdan gelen para ile Marce'nin transferinin gerçekleşmiş olduğunu savunarak basit karalama yoluna gitmiştir.Başkan bu açıklama ile bu tür kişi ve kişilere bir anlamda ''sözümüzü tuttuk'' mesajı vermiştir.Trabzonspor kulubu kişiye bağlı kalamaya mahkumdur.Ta ki seçimlerde adam toplama ve yalakalıklar bitene kadar...

Albayrak Başkan şayet böyle bir zihniyette olsaydı şimdiye kadar kulüp için yaptıgı şahsi harcamalardan herhangi birini mutlak surette dile getirirdi diye düşünüyorum.. daha çok geri planda kalan (taraftarın tepkisini çekecek kadar) bir başkanın resmi sitedeki bu söylemi, tamamıyle Harun kardeşimin yazdıklarıyla örtüşüyor...paralı başkana da ayrıca mahkumuz evet...Karadeniz insanı olarak mahcubiyetlerimiz ve ihtiyaçlarımız, diğer bölgelere nazaran giderilmedikçe bizler aramızdan çıkacak ve takımı sahiplenecek paralı insanlara her zaman ihtiyaç duyacağız....

hakanhan
02.08.2006, 01:55
bu başkan bizim başkan sevsekde sevmesekde bizi temsil ediyor. o bütün trabzonsporluların başkanidir.. tabiki yeri gelince eleştirecegiz güzelik yapıncada övecegiz.. teşekürler başkan..

hakanhan
02.08.2006, 02:01
bazi arkadaslar fatih gitti diye üzülüyor 9 mılyon euroya satılmıs el ınsaf 30 yasına gelmıs bır futbolcudan bu kadar para kazandık. fatih bile sevınıyor neden kulubume para kazandırdım o gururu yasıyor.. başkana yıne tşk ederız trabzonspora 9 mılyon para kazandırdıgı ıcın. bırakın klasık edebıyat soylemlerını fatıhı satanı bızde satarız dıye.. hangınız bu kulube 9 mılyon euro kazandırmak ıstemezdınız??? soruma evet dıyecek mılyonlarca trabzonsporlu olur fatıhde onu yaptı lutfen yonetımı bu kadar karalamayın bu trabzonspor bizim...

maskeli61
02.08.2006, 02:36
iyi güzel evet para kazandık ama buna şuan ihtiyacımız yoktu biz madem şampiyonluga oynıcaz ne kadar yıldız alırsak alalım bi fatihin bu kadroda olması gerekmiyormuydu???? ayrıca bu yönetim paralı oldugu için geldi yıldız sözünüde kendileri verdi hemde 2 avroluk degil 20 avroluk ama sonuç olan oldu fatih gitti hami gittigindede yaşamıştık bunları ama bakın bişey degişmedi fatihtede bişey degişmicek CC ALLAH hepimize en hayırlısını versin

trabzonlu olmak trabzonsporlu olmak bir ayrıcalıkır şampiyonum trabzonspor....

Sönmez Özlü
02.08.2006, 06:42
Söz vermişti. Yapması gerekirdi. Yaptı.

Teşekkürler.

Colakoglu
02.08.2006, 10:18
doğru hatırlıyorsun. dünya yıldızı kaptanı sattı, normal yıldız aldı. iş o ki ikisini bir arada oynatabiliyormusun. oynatamıyorsan bir değeri yok. sepetten 5 elma çıkart 4 tane koy sepet aynı sepet. bakalım hayırlısı inşallah şampiyon oluruz. lig başlıyor artık eleştirmeyecek ve sadece destekleyeceğiz.

şampiyon trabzon şampiyon trabzon.....

Baskanin fiyat konusunda bi aciklama yaptigini sanmiyorum ve hatirlamiyorum,dünya yildizi satti ve normal yildiz aldi diyosun normal yildiz dedigin adami isvicrede bile futbollan uzaktan yakindan alakasi olmayan isvicreli arkadaslarim bile taniyo ;) bu adami tanimayan yok,simdi sen karar ver normal yildizmi yoksa dünya yildizimi diye...

tunganyan
02.08.2006, 10:53
afferim başkana 2 milyonluk adam aldı hemde cebinden artık 10 milyonluk yıldız demişti 8 milyonu da kar kalmıştır cebinee...başkaaaann marselinyoyu klüp kendiside alırdı..senin ne anlamın kaldı orda

kuzey_lee
02.08.2006, 10:55
geçen hafta içinde satır aralarında bolaşan bir haber vardı...

''4 trabzonspor yöneticisi,başkana söz verdiği yıldızı alması konusunda ısrarcı davranoyr..eğer yıldız transfer gerçekleşmezse istifaları ceplerinde'' şeklinde..

yapılan transfer için teşekkürler,ama sebeplerine,oluş şekline de iyi bakmak lazım.

Muhalif
02.08.2006, 11:00
afferim başkana 2 milyonluk adam aldı hemde cebinden artık 10 milyonluk yıldız demişti 8 milyonu da kar kalmıştır cebinee...başkaaaann marselinyoyu klüp kendiside alırdı..senin ne anlamın kaldı orda

mesele 2 milyon 10 milyon değil.. sadece cebinden verdi falan açıklamak hoş değil o kadar.. Marcelinho yu kulüp de alırdı demişsin.. 2-3 rakam önemli değil o tip yıldız bir adamı Trabzonspor'a kazandırmak önemli.. yoksa geçen sene Jun'a verilen 3 milyon euro ile farzımuhal Marcelinho alınsaydı da bu durumlara düşmeseydik yani..
tabi yine de görüşüne saygı duyuyorum..

Cenkhan
02.08.2006, 11:13

Ali'nin 20 lirası vardı, 2 liralık elma aldı hesabı değil ki bu.. Herbiri 10 milyon euro değerinde iki yıldız sözü verdi. Biri kendi cebinden diğeri başka bir ismin hibesi olacaktı. Fatih'e 7.5 milyon euro verildiğini düşünürsek kendi adına verdiği sözü yerine getirdi. Şimdi diğer yıldızı bekliyoruz.

frango
02.08.2006, 11:35
söz verdi ve sözunu tutmak zorundaydı fatihden gelen paranında takipçisi olmak zorundayız bunu deyınce neden bazı arkadaslar bunda art nıyet arıyo

poetricus
02.08.2006, 13:09
Bu başkan bizim başkan sevsek de sevmesek de bizi temsil ediyor. O bütün trabzonsporluların başkanıdır.. Tabiî ki yeri gelince eleştirecegiz güzelik yapınca da övecegiz.. Teşekürler Başkan..

En güzeli bu: Eleştiride de takdirde de Trabzonspor'a verdiklerini ölçü kabul edip adaleti elden bırakmamak. Çok şükür böyle sağduylu yaklaşımları da görüyoruz.

Alpayer
02.08.2006, 13:30
Ali'nin 20 lirası vardı, 2 liralık elma aldı hesabı değil ki bu.. Herbiri 10 milyon euro değerinde iki yıldız sözü verdi. Biri kendi cebinden diğeri başka bir ismin hibesi olacaktı. Fatih'e 7.5 milyon euro verildiğini düşünürsek kendi adına verdiği sözü yerine getirdi. Şimdi diğer yıldızı bekliyoruz.10 milyon avro degerinde 2 yıldız dedi daha 3 ayda bitane alabıldı ayrıca 10 mılyonluk demışti rikardinyoyu alsaydıya madem 10 mılyonluk sözü verdi de..tamam marselinyoda yıldız ama böyle bişey olurmu..iyi bende derim 20 milyon avroluk bi transfer yapacam diye sorada alırım 3 4 mılyonluk bi adam ne güzel olur valla..aynı bizim sözünde duran başkan gibi(!)marselınyoyu alması tabiki güzel bişe ama rikardinyoyu alması daha iyui olurdu hemde verdiği söze uygun bi adamdı yani bilmem haksızmıyım???ayrıca fatih gitti bunlar artık adam da almazlar yeni bi denge futbolcusu lazım iyi birini almazlar ama çünkü ozaman denge bahanesi yok olur(!)(!)(!)(!)

Lucreto
02.08.2006, 13:44
Kongrede söz vermişti 10-12 milyona bir yıldız kendim alacağım, bir yıldız da Ali Ağaoğlu alacak diye. Biz de burda başkan sözünü tutmazsa istifa etsin demiştik ben de dahilim bu kişilere.
Şimdi başkan ticari zekasını kullanmış 10-12 milyon vereceğine çok daha azına bir yıldız -inşallah yanılmamışızdır- getirmiştir.
Bize de ahan bakın sözümü tutuyorum demiştir.
Açıkçası böyle cemaate böyle imam.

Emorfo
02.08.2006, 14:17
Başkanı ve yönetimi sırf eleştirmek için eleştirmeye çalışan arkadaşlara şaşıyorum. Marcelinho 10 trilyona alınsaydı başkan sözünü tam olarak yerine getirmiş olacaktı ama 5 trilyona maal edince kısmen sözünü yerine getirmiş oluyor. Hakkatten şaşıyorum... Türkiye'de herkes ağzı açık bakıyor bu adama nasıl Trabzonspor'a geldi üstelik bu fiyata... Aslında büyük başarıdır bu... Çok fazla paranız olabilir fakat Trabzon gibi bir şehire öyle kolay kolay böyle kaliteli futbolcu getiremezsiniz. Bitirici yönetici görmeyeli baya uzun zaman olmuştu... İnşallah devamı gelir bu icraatların... Artık stad için yönetimin takipçisi olmalıyız... En önemli konu stad konusudur...

Mustafa YILMAZ
02.08.2006, 14:23
stat konusu çok önemli orası kesin ama transfer olayı bence daha bitmedi sol tarafa bir adam şart..

coach
02.08.2006, 14:29
Abi bende seve seve büyük bi istekle HÜSEYİN AVNİ EKER stadı inşaatında bedava çalışabilirim.

kuzey_lee
02.08.2006, 14:30
fuzuli fuzuli fuzuli fuzuli fuzuli

Adem CAKIR
02.08.2006, 14:34
@kulunkoğlu

stad konusundan önce çok acil çözülmesi gerekn başka sorunlar var..

bu kulupte 6 aydır pazarlama müdürü,4 aydır da genel müdür yok..en basitinden ligler başladı henüz formalar yok piyasada..zenit fatih için yarın basın-taraftar tanıtımı yapacakken bizde marcelinho ile ilgili en ufak bir kıpırtı yok..

staddan çnce halledilmesi gereken ufak ama önemli detaylar halledilmezse,stad işi dee halledilemez

Evet çok önemli konular. Demir tavında dövülmeli değil mi?

ts_fan
02.08.2006, 14:34
Ziyadesiyle şu transferler tam manası ile tamamlansın, lige eksiksiz bir şekilde girecek kadro derinliğine ulaşalım.Ondan sonra da verilen stat sözü için gerekli baskıları yapalım ama elzemdir ki uzun yıllar sonra lige kadro genişliği anlamında sıkıntısız başlayalım.Başkan yıldız sözünü tuttu ama elindeki yıldızı da verdi, bu haliyle elde var sıfır.Yani Tekke'nin ardından, Başkan bir değil iki yıldız alırsa, işte o zaman sözünü tutmuş olacaktır.

Nytre
02.08.2006, 14:42
günümüz futbol piyasasında bir kulübün pazarlama ve genel müdüründen yoksun halde çalışıyor olması onun başarılarının (ki başarılı olursa maddi anlamda) tesadüf olduğunu gösterir...
Neden bu konuda bir çalışma yok bilmiyorum

tlgturan
02.08.2006, 14:50
Temmuz12 arkadaşıma kesinlikle katılıyorum.Çok güzel bir noktaya(hem de kalın bir noktaya) temas etti.Sanırım yöneticilik bu olsa gerek.Ülkenin genel görüntüsünü aslında biz de yaşıyoruz.Popülist demeçleri,hareketleri alkışlamak birazcık alışkanlık oldu.Yakın siyasi tarihimize göz atarsak(hatta bugüne baksak bile olur) şu an yaşadıklarımızı görürüz.Başkanın bu konuda hakkını yemeyeceğim.Ama başkan da nihayetinde yöneticidir ve yönetmek zorundadır.Sinema fimlerine bakarsak maliyeti yüksek filmlerin berbat yönetmenlerin(o da bir yöneten sonuçta) elinde nasıl şekillendiğini filmi izledikten sonra filme ve yönetmenine "hayır duası" okuyarak görüyoruz.Anlatmak istediğim paradan öte yöneticilik bilgisi ve yeteneği önemli.Para,tarihten silinmemize engel olamaz.Mustafa Kemal Atatürk'e baksak yeterli olur galiba.Giyecek donumuz yokken nasıl bir mucize yarattığını.Temmuz12 arkadaşımı tekrar kutluyorum,bu konuya temas etiiği hatta direk gözümüze sokduğu için.

tlgturan
02.08.2006, 14:51
kuzey_lee ve temmuz12 demek istedim.Kuzey_lee yanlış anlama.Hakkını yemiyorum bak.

kuzey_lee
02.08.2006, 15:03
kuzey_lee ve temmuz12 demek istedim.Kuzey_lee yanlış anlama.Hakkını yemiyorum bak.

yok estafurullah..

Adem CAKIR
02.08.2006, 15:44

Bu övgü gerçekten kuzey lee'nin hakkı. Haberi veren kendisi bende teşekkür ediyorum...

#10 Fietra
02.08.2006, 16:52
Başkanımız sağolsun da zaten cebinden vereceğini biliyorduk.Transfer yapıldıktan sonra resmi sitede böyle bi açıklama konulması abes kaçmış.5 trilyon olmuş 10 trilyon olmuş farketmez.Neyse teşekkürler diyelim.

EmrahYalçınalp
02.08.2006, 17:24
Başkanımız sağolsun da zaten cebinden vereceğini biliyorduk.Transfer yapıldıktan sonra resmi sitede böyle bi açıklama konulması abes kaçmış.5 trilyon olmuş 10 trilyon olmuş farketmez.Neyse teşekkürler diyelim.
Bu sitede yazılan "Fatih'i satıp onun parasıyla yıldız aldıktan sonra sözümü tuttum diyemez" temalı yazılar gözünden kaçmış olmalı Osmancım...

#10 Fietra
02.08.2006, 18:11
Bu sitede yazılan "Fatih'i satıp onun parasıyla yıldız aldıktan sonra sözümü tuttum diyemez" temalı yazılar gözünden kaçmış olmalı Osmancım...
Açıkcası anlamadım desem yeridir.

kutoz
02.08.2006, 19:46
II nci Başkan'la telefonda görüşürken, "Ne olacak bizim halimiz" diye sormuştum. (Henüz Marcelinho transfer edilmemişti!) Bana; "Başımızda Nuri Albayrak varken, hiçbirşey olmaz" demişti... Ondan sonra da kendisine göre yönetimsel açıdan yapılan yanlışları sıralamıştı bana. Daha önce başka bir topikte bu görüşmenin detaylarını anlatmıştım...

Eleştirdim... Eksik gördüğümde yine eleştireceğim... Ama yiğidi öldürür, hakkını da veririm... Bu transfer çok gecikmiştir... Neden ve niçin sorularını bu noktada bir kenara bırakıp, Marcelinho transferini geçte olsa bitirdiği için Başkanımıza teşekkür ediyorum...

Cebinden para vermiştir... Vermek zorundaydı... Çünkü, kendisi bunun vaadinde bulunmuştur. Vermek zorunda değildi türünden bir cümleyi asla kabul edemem... Dedim ya, kendisi bu sözü vermişti delegelere seslenirken kongrede...

Birde madalyonun diğer bir yüzü var... Başkanımız, kongre esnasında yıldız sözünde bulunmamış olsaydı ve bugün yapmış olduğu bu transferi gerçekleştirmiş, bonservisini de cevbinden ödemiş olsaydı, Nuri Albayrak Trabzon'da kahraman olurdu... Ama verdiği sözü yerine getirdiği için, sadece sözünü tutan erdemli bir insan görünümü oluşuyor... Buda ne kadar doğru, ne kadar yanlıştır, herkese göre farklılık gösterir...

Resmi sitede yayınlanan demeci de, Trabzonspor'a yakıştıramadım... Koskoca Trabzonspor Başkanının yapmış olduğu bu fedakarlığı birilerine ıspatlaması gerekmiyordu. Divan Kurulun'da ve 2007 yılı bütçesinin ibrasında herşey zaten ortaya çıkacaktı...

Lokman
02.08.2006, 20:16
II nci Başkan'la telefonda görüşürken, "Ne olacak bizim halimiz" diye sormuştum. (Henüz Marcelinho transfer edilmemişti!) Bana; "Başımızda Nuri Albayrak varken, hiçbirşey olmaz" demişti... Ondan sonra da kendisine göre yönetimsel açıdan yapılan yanlışları sıralamıştı bana. Daha önce başka bir topikte bu görüşmenin detaylarını anlatmıştım...

Eleştirdim... Eksik gördüğümde yine eleştireceğim... Ama yiğidi öldürür, hakkını da veririm... Bu transfer çok gecikmiştir... Neden ve niçin sorularını bu noktada bir kenara bırakıp, Marcelinho transferini geçte olsa bitirdiği için Başkanımıza teşekkür ediyorum...

Cebinden para vermiştir... Vermek zorundaydı... Çünkü, kendisi bunun vaadinde bulunmuştur. Vermek zorunda değildi türünden bir cümleyi asla kabul edemem... Dedim ya, kendisi bu sözü vermişti delegelere seslenirken kongrede...

Birde madalyonun diğer bir yüzü var... Başkanımız, kongre esnasında yıldız sözünde bulunmamış olsaydı ve bugün yapmış olduğu bu transferi gerçekleştirmiş, bonservisini de cevbinden ödemiş olsaydı, Nuri Albayrak Trabzon'da kahraman olurdu... Ama verdiği sözü yerine getirdiği için, sadece sözünü tutan erdemli bir insan görünümü oluşuyor... Buda ne kadar doğru, ne kadar yanlıştır, herkese göre farklılık gösterir...

Resmi sitede yayınlanan demeci de, Trabzonspor'a yakıştıramadım... Koskoca Trabzonspor Başkanının yapmış olduğu bu fedakarlığı birilerine ıspatlaması gerekmiyordu. Divan Kurulun'da ve 2007 yılı bütçesinin ibrasında herşey zaten ortaya çıkacaktı...

Ellerine sağlık

batugol
03.08.2006, 08:38
Baskan bir soz vermistir ve sozunu gec de olsa tutmustur. Keske bu sozunu dengelerden hic bahsetmeden tutsaydi, kendisine olan guveni sarsmamis olurdu.
Bu arada birinci baskan ile ikinci baskan arasinda ne olaylar yasandi bilemem ama ikinci baskanin soylemleri gelecek icin hic de iyiye alamet degil.

ahmetto
03.08.2006, 09:28
Bu denge meselesi yüzünden ya başkanın yada taraftarın dengesi bozulacak bir gün ama

hakanhan
03.08.2006, 09:46
Başkanın resmi sitede böyle bir açıklama yapmasında seçildiği dakika itibariyle saldıran(kesinlikle eleştiren değil, saldıran) şahısların etkisi olmamışmıdır ?

Diğer yazdıklarına harfi harfine katılıyorum ve yılalrdır anlatmaya çalışıyorum paralı başkan değil zeki başkan .
dunyada, türkiyede, günümüzde!! parasiz başkan olarak futbol takımını şampiyon yapmiş bir örnek futbol takimi soyleyebılırmısın bana.. su kulub diye?? futbol takımlarının sirketlesmeye acıldıgı bu dönemde parasiz başkan lafi havada kalıyor.. gelişen dünyada yeniliklere acik olmaliyiz.. sanki eski sovyet havasi esiyor gibime geliyor bu söylemlerde. parali veya parasiz, insanları kategorize etmek ne kadar cirkin bir sey. (parasi olan kaka, parasi olmayan cici gibi) tamam trabzona başkan secilirken tüzüge IQ testinide eklesinler.. zekimi degilmi diye..
eleştirim sadece sana degil böyle düşünen herkese.. trabzonspora paralida başkan olur parasizda akli selim oldukdan sonra..
( sanirim zeki yerine akli selim lafini kullanmak istemişdiniz.. zeki lafi biraz aşiriya kacti..)

çilgin hamsi
03.08.2006, 09:51
Sevgili arkadaşlar,

Yazılan yorumları okudukça şaşkınlığım giderek artıyor. Bizleri kandırmak bu kadar kolay mı? Seçim palavralarına bu kadar mı kolay inanıyorsunuz. Başkan bonservis bedelini karşılamış. Alın size başkanın vaadi ve yaptıkları:

03-08-2006 tarihinde fanatik gazetesinde Ergun Ata nın "Plan program yok" başlıklı yazısından alıntı

"Taraftarımıza süper bir transfer sözü veriyorum. Maliyeti 10 milyon dolara kadar olan bir futbolcuyu kendim alıp hediye edeceğim. Bir iş adamı arkadaşım da aynı şekilde eğer biz göreve gelirsek bir futbolcu hediye edecek.”

Şimdi de sizlere ve bu yönetime oy verenlere birkaç soru

Başkan önce 10 milyon dolara oyuncu alacağını söylüyor sonra da 2.5 milyon avroluk bonservis bedelini cebimden ödedim diyor. 2.5 milyon avro kaba bir hesapla 4 milyon dolar etse sizce başkanın kulübe 6 milyon dolar daha borcu olmuyor mu?

Bütün bunları bilip te nasıl bravo başkan dersiniz. Niçin size verilen sözlerin yerine getirilip getirilmediğini takip etmiyorsunuz? Taraftarlık sadece maç kazanınca sevinip yenilince ağlamak değildir. Kimse bizi enayi yerine koyamaz. Benim bildiğim Trabzonspor taraftarı bu işin peşini bırakmaz. Fener maçında nasıl hakem bizi salak yerine koymaya çalıştığında tepkimizi gösterdiysek yönetim de bizi uyutmaya çalıştığında tepkimizi gösteririz.

BAŞKAN GÖZÜMÜZ ÜSTÜNDE!!!! DELİKANLI ADAMIN AĞZINDAN SÖZ BİR KERE ÇIKAR!!!

TARAFTAR UYUMA TAKIMINA SAHİP ÇIK!!!!!!

hakanhan
03.08.2006, 09:57
Sevgili arkadaşlar,

Yazılan yorumları okudukça şaşkınlığım giderek artıyor. Bizleri kandırmak bu kadar kolay mı? Seçim palavralarına bu kadar mı kolay inanıyorsunuz. Başkan bonservis bedelini karşılamış. Alın size başkanın vaadi ve yaptıkları:

03-08-2006 tarihinde fanatik gazetesinde Ergun Ata nın "Plan program yok" başlıklı yazısından alıntı

"Taraftarımıza süper bir transfer sözü veriyorum. Maliyeti 10 milyon dolara kadar olan bir futbolcuyu kendim alıp hediye edeceğim. Bir iş adamı arkadaşım da aynı şekilde eğer biz göreve gelirsek bir futbolcu hediye edecek.”

Şimdi de sizlere ve bu yönetime oy verenlere birkaç soru

Başkan önce 10 milyon dolara oyuncu alacağını söylüyor sonra da 2.5 milyon avroluk bonservis bedelini cebimden ödedim diyor. 2.5 milyon avro kaba bir hesapla 4 milyon dolar etse sizce başkanın kulübe 6 milyon dolar daha borcu olmuyor mu?

Bütün bunları bilip te nasıl bravo başkan dersiniz. Niçin size verilen sözlerin yerine getirilip getirilmediğini takip etmiyorsunuz? Taraftarlık sadece maç kazanınca sevinip yenilince ağlamak değildir. Kimse bizi enayi yerine koyamaz. Benim bildiğim Trabzonspor taraftarı bu işin peşini bırakmaz. Fener maçında nasıl hakem bizi salak yerine koymaya çalıştığında tepkimizi gösterdiysek yönetim de bizi uyutmaya çalıştığında tepkimizi gösteririz.

BAŞKAN GÖZÜMÜZ ÜSTÜNDE!!!! DELİKANLI ADAMIN AĞZINDAN SÖZ BİR KERE ÇIKAR!!!

TARAFTAR UYUMA TAKIMINA SAHİP ÇIK!!!!!!
ne yani marcelinyo 2.5 degilde 7.5 miyona alınsaydi oh be başkan sözünü tuttumu diyecekdin?? kesmedi galiba 2.5 miyona alınmasi. tomas juna verilen 3 milyon euroyla karsilaştir????

hakanhan
03.08.2006, 10:22
başkan hürriyet gazetesine sunlari söylemişdi.. Taraftarlarimiza süper bir transfer sözü veriyorum. Maliyeti 10 milyon dolara kadar olan bir futbolcuyu kendim alip hediye edecegim. Bir isadami arkadasim da ayni sekilde eger biz göreve gelirsek bir futbolcu hediye edecek. Stat projemiz de var. Bildiginiz gibi ben insaatçiyim. O stadi 24 saat çalisir ve gelir getirir hale getirecegiz. Projemiz hazir ve bir sene içinde yikip yenisini hizmete sunacagiz.?
marcelinyonun bonservis ücreti 2.5 milyon euro
marcelinyo 3 senelik anlasma yapti. 1.25 miyon euro x 3 senelik anlaşma= 3.750 milyon euro
3.750+ 2.5= 6 milyon 250 bin euro..
hala başkan sözünü tutmadi diyenler neyin sözünü tutmadi? itirazi olan varmi..

Sevgi
03.08.2006, 11:15
dunyada, türkiyede, günümüzde!! parasiz başkan olarak futbol takımını şampiyon yapmiş bir örnek futbol takimi soyleyebılırmısın bana.. su kulub diye?? futbol takımlarının sirketlesmeye acıldıgı bu dönemde parasiz başkan lafi havada kalıyor.. gelişen dünyada yeniliklere acik olmaliyiz.. sanki eski sovyet havasi esiyor gibime geliyor bu söylemlerde. parali veya parasiz, insanları kategorize etmek ne kadar cirkin bir sey. (parasi olan kaka, parasi olmayan cici gibi) tamam trabzona başkan secilirken tüzüge IQ testinide eklesinler.. zekimi degilmi diye..
eleştirim sadece sana degil böyle düşünen herkese.. trabzonspora paralida başkan olur parasizda akli selim oldukdan sonra..
( sanirim zeki yerine akli selim lafini kullanmak istemişdiniz.. zeki lafi biraz aşiriya kacti..)

gayet açık bir şekilde ''zeki başkan'' dedim ve demeye devam ediyorum.Şampiyon olmak zorunda olan bir takımın başkanı transfer komitesini kurar birbirlerinden haberdar olarak ,birbirleriyle çekişme sürtünme olmadan transferleri doğru mevkilere doğru zamanda alarak takımının lige hazır bir şekilde başlamasını sağlar.Fazla geriye gitmeden son iki başkanımıza bakalım Atay Aktuğ gerek yönetimde gerekse takım içinde gerekli disiplini sağlayamadığı için, gerekli transferleri gerekli zamanda yapamadığı için, yapmış olduğu transferlerin takıma uyum sağlayamadığı için takımı bir kaç yıl geriye götürmüş hem maddi hemde manevi olarak çökertmiştir.Kendisi içinde dengeler çok önemliydi.Bu denge takım içinde iyileştirmeye kadar gitmişti.Parasız başkandı ama BAŞARI=PARA olduğunu düşünemediği için hem kendisinini hem takımın sonu hüsran olmuştur.Nuri Albayrak yönetimine diğer yönetimden daha fazla güvensemde transfer döneminde yapılan hatalar tamamen aynı.Hala daha dengelerden bahsedilerek transfer çalışmalrı yapılıyor ligin başlamasına 1 gün kalmış uefa ön eleme maçına bir hafta var sol tarafta oynatacak futbolcumuz yok kalemiz saatli bomba niteliği taşıyor.Şimdi ben ne yapayım Albayrak'ın cebinde ki parayı :) Başkan da para olsa ne olacak ki , parası var ama BAŞARI = PARA ediyor düşünemiyor.
Başarı gelirse ; tribünlerin dolar, lisanslı ürünlerin satışı ikiye katlanır(başarıya endeksli taraftarımız var ne yapalım) reklam gelirin katlanır, tv gelirin katlanır ufedan alacağın para katlanır federasyondan alacağın para katlanır.Bunların hepsi birere DENGE dir :)

BAŞARI = PARA dır bunu bilen başkan istiyorum.Cebinde parası varmış yokmuş benim için önem taşımıyor.
Nuri Albayrak seçilmek için vermiş olduğu sözlerden birini yerine getirdi.Ne bunu abartmaya gerek var nede kaç para verdiğini.

sarman61
03.08.2006, 11:22
Abi bende seve seve büyük bi istekle HÜSEYİN AVNİ EKER stadı inşaatında bedava çalışabilirim.

BENDE ÇALIŞIRIM ABİ. GECELİ GÜNDÜZLÜ HEMDE.

sarman61
03.08.2006, 11:23
Bu arada gazeteler bakıyorumda süper lig başlıyor diye manşet var gazetelerde çoğunda da bizim yeni yıldımızım marcelinho nun fotoğrafı var. Güzel bir durum dimi. Bizden başka kimse yıldız alamadı bea. Heyt ulan açılın. Bu arada delga do da iyi bir topcu

selcuk
03.08.2006, 11:52
Bu arada gazeteler bakıyorumda süper lig başlıyor diye manşet var gazetelerde çoğunda da bizim yeni yıldımızım marcelinho nun fotoğrafı var. Güzel bir durum dimi. Bizden başka kimse yıldız alamadı bea. Heyt ulan açılın. Bu arada delga do da iyi bir topcu
isvicre ligini zamaninda kasip savuran cristian gimenezde diye iyi bi oyuncuydu marsiyada 16 macta 1 golü bulunuyor isvicre liginden cikan oyuncularda dikkatli olunmali

zisinoli
03.08.2006, 12:46
Kaleciye, sol kanat oyuncusuna ve orta sahada servis yapacak 10 numaraya ihtiyaç var. Fatih takımın yarısı idi ve artık yok. İnşallah herşey istediğimiz gibi olur ama kadro şampiyonluk için yetersiz. Seneye UEFA kupasına katılırız yine herhal. O da Gökhan ÜNAL ciddi bir sakatlık geçirirse belki...

Alpayer
03.08.2006, 12:58
Bu arada gazeteler bakıyorumda süper lig başlıyor diye manşet var gazetelerde çoğunda da bizim yeni yıldımızım marcelinho nun fotoğrafı var. Güzel bir durum dimi. Bizden başka kimse yıldız alamadı bea. Heyt ulan açılın. Bu arada delga do da iyi bir topcuşunuda unutmayalım ama marselınyyu aldık ama turkıyenın en iyi forvetini de sattık ..ligdeki kimsede en iyi futbolcusunu satmamıştır heralde!!!!

degok
03.08.2006, 13:31

Ah erkancığım nerede o aklı selim insanlar. Yaptığı iyiliği kimseye söylemeyen karakter sahibi kişiler. Düşünsene bizim başkan seçilmeden önce bir yıldızı cebimden alacağım taahhüdünü bile reklam amaçlı daha doğrusu seçim kazanma amaçlı kullandı. Bu düşüncedeki biri verdiği vaadi bukadar bizleri strese sokarak yerine getirmesine rağmen yinede reklam amaçlı kullanmazmı.

poetricus
03.08.2006, 13:44
Dünyada, Türkiye'de, günümüzde! Parasız başkan olarak futbol takımını şampiyon yapmiş bir örnek futbol takimi soyleyebılır misin bana, Şu kulüp diye?

Beşiktaş!
Süleyman Seba parasız bir başkan olarak Beşiktaş'ı iki kere ikinci müteakip üç yılda da üç kez üst üste şampiyon yaptı. Kendisinin emekli maaşı dışında bir geliri yoktu. O yıllarsa Beşiktaş'ın gelirlerindeki yönetici payı da sadece %6 civarındaydı.

degok
03.08.2006, 13:59
Beşiktaş!
Süleyman Seba parasız bir başkan olarak Beşiktaş'ı iki kere ikinci müteakip üç yılda da üç kez üst üste şampiyon yaptı. Kendisinin emekli maaşı dışında bir geliri yoktu. O yıllarsa Beşiktaş'ın gelirlerindeki yönetici payı da sadece %6 civarındaydı.

Trabzonspor tarihinide incelemeli arkadaş.

Fanatik28
03.08.2006, 14:18
Baskan`i simdiden kutlayanlar olmus. Baskan demedi mi bir yildizin maliyetini karsilayacagim diye. Pekiyi simdi niye sadece bonservisini karsiliyor? Yillik 1,6 Milyon Euroluk maliyeti ne olacak?
Birde üstüne üstlük Fatih`i satiyor. Tamam satmasina karsi degilim, ama Kaptan`in yerini doldurabilecek bir transfer yapilmadigi sürece, tepki vermeye devam edecegim. Cünkü eldeki kadroyla Sampyion olmamiz imkansiz. Helede bu Hakmelerle...

Rutubet
03.08.2006, 14:32
Beşiktaş!

Huuop ! yok öğle yağma, mülklere bakalım. bjk tıpkı gs ninki gibi malk mülk o biçimdir. Malı mülkü olmayan büyük takımlar içerisinde bir Ts var bir de ifb. ayrıca mit geçmişi olan bir adamdan herşey beklenir korkulur yani şşşiiii..

zedboysts
03.08.2006, 22:13
Kim ne derse desin başkan biraz dediklerini yapmada gecikince hemen kötü adam ilan ediliyor. Adam dediklerini bir bir yapmaya başladı bizim sorunumuz ne biz biraz sabırsızız o kadar. Başkanımız cebimden karşıladı dediyse karşılamıştır. Aksini ispat edebilecek olanınız varsa buyursun ispatlasın.

Muhammet_61
03.08.2006, 22:42
Adam herhalde resmi sitede açıklayacak kendi karşıladığını. Açıklasa suç açıklamasa suç. Açıklamasa bu sefer "Fatih'ten gelen parayla aldı" denilecekti. Arkadaşlar lütfen biraz daha dikkatli yorumlar yapalım.

hakanhan
04.08.2006, 07:56
Beşiktaş!

sevgili poetricus, orada günümüzde diyorum.. yani 2000 li yıllardan sonra... sen süleyman seba dedin peki beşiktaş gelirlerini neyle saglıyorduki süleyman seba zamaninda!! digitürkmü vardi!!! sponsor gelirlerimi vardi.. yada borsayami acilmişdi.. yönetiminde zengin adamlar vardi ihsan kalkavan ahmet hamoglu daha aklıma 2 si geldi bide perde arkasindan rahmi koc..

hakanhan
04.08.2006, 08:01
Trabzonspor tarihinide incelemeli arkadaş.

ben günümüzde demişdim sevgili degok... eskilerden bahsetmıyorum.. eskiden ingilterede haftalik 1000 poundun üsttünde para vermek yasakdi futbolculara.. ben o dönemlerden bahsetmiyorum.. trabzonsporun sampiypnluk zamanını ıyı bılıyorum yokluklardan sampiyon oldugumuzu.. globalleşen dunyadan bahsedıyorum .. küresel güclerin ortaya cıkdıgı zamanda amatorlukden bahsetmek abesle iştigal olsa gerek..

Adem Erdoğan
05.08.2006, 00:32
Her trabzonspor taraftarı diyen bir gün çalıuşsa o stad 1 ayda biter.Bitmezse bütün trabzon gelsin yüzüme tükürsün.

sanatik
05.08.2006, 00:36
bütün trabzon :eek: allah korusun, cok kötü olur bi düsünsene :D :rolleyes:

kesinlikle haklisin yardima gelince mutlaka destek olunur. :cool:

degok
05.08.2006, 12:56
ben günümüzde demişdim sevgili degok... eskilerden bahsetmıyorum.. eskiden ingilterede haftalik 1000 poundun üsttünde para vermek yasakdi futbolculara.. ben o dönemlerden bahsetmiyorum.. trabzonsporun sampiypnluk zamanını ıyı bılıyorum yokluklardan sampiyon oldugumuzu.. globalleşen dunyadan bahsedıyorum .. küresel güclerin ortaya cıkdıgı zamanda amatorlukden bahsetmek abesle iştigal olsa gerek..

sevgili hakanhan. Açıkçası ben bir takımın şampiyon olması için paralı başkana ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Hatta şunu söyleyeyim gs ve bjk nın şu son yıllarındaki şampiyonluklarında başkanlarının ceplerinden para verdiklerine de inanmıyorum. Geçen sene gs nin şampiyonluğunda da bildiğimiz gibi para almadan oynadı topçular.

Açıkçası televizyon havuzundan gelen poaralar ile reklam sponsor anlaşmalarından gelen paralar iyi değerlendirilirse bizim takım gibi takımların şampiyon olmaması diye bir durum zor. Bunun en güzel örneğini 2 sene önce trabzonspor verdi yada vermek üzereydi. Bir fener deplasmanı ve bir sallama hakem yüzünden şampiyonluk gitti elden o sene. Bence sadece ve sadece simkoviak sezon ortası değilde sezon başı alınsaydı takım şampiyondu.

Kısacası şunu söylemek istiyorum. PARALI BAŞKAN DEĞİL AKILLI BAŞKAN GEREKİYOR.

selcjK
05.08.2006, 14:19
2 yıldız demişti diğeri nerde? zaten fatih gitti marce geldi birbirlerini götürdüler demek ki 2 yıldız alması gerekiyor, bu arada marcelinhonun parasını vereceği fln yalan gibime geliyo

Trapezus_
05.08.2006, 14:50
2 yıldız demişti diğeri nerde? zaten fatih gitti marce geldi birbirlerini götürdüler demek ki 2 yıldız alması gerekiyor, bu arada marcelinhonun parasını vereceği fln yalan gibime geliyoBizim başkan agzı ile kuş tutsa gene kimseye yaramıyor bu yüzden başkana acıyorum:(

selcjK
05.08.2006, 17:48
o zaman soruyorum ben cevaplayın hadi? marcelinhoyu 1 ay önce de istemedik mi? fiyatıda aynıydı neden nur1 başkan o zaman ödemedi parayı da? fatihin zenite satışı onaylandı tak marcelinho geldi sonra dedi ben veriyorum parayı. güler geçerim ben 1 ay önce nerdeydin nur1 bey diye sormazlar mı? 2 yıldız dedi nerde ? ricardinho nerde 5 milyon euroyu duydular korkudan büzüldüler yok mossoroymuş wagnermiş gerçi onlarıda aldıkları yok ya neyse.

Egemen
05.08.2006, 18:04
zamanında verilen sözü bi hatırlayayım dedim 10 milyon dolara kadar ki o zamanlar dolar 1.3 ytl civarındaydı ve başkanın borcu 13 trilyon liraya denk geliyor. marcelinhonun maliyeti rakamları net olarak bilmiyorum ama herthaya 2.5 marceye 1.5 olarak hesaplarsak 4m € eder ki bu para da bugün 8 trilyona denk gelir eee pazarlık ettiğini( işadamı oldugunu ticari zekasının yüksek oldugunu varsayarsak) de düşünürsek bence başka sözünde durmuştur. biraz karışık oldu ama teşekkürler başkan. stadın yıkılacagı günü iple çekiyorum...

28TS61
07.08.2006, 14:10
arkadaslar ben hic inanmiyorum baskanin marcelinho transferini kendi cebinden ödedigine
eger öyleyse neden fatih tekke yi sattin
amacin sampiyonluksa fatihide ne pahasina olursa olsun takimda tutacaksin
asil zaten marcelinho yu aldin ozaman fatih garnati kalmasi lazimdi takimda cunki sagda yattara solda yada serbest oynatsan marcelinhoyu fatihe her mac onlarca pas veya orta cikartirlardi ve fatihin bu sezon gol rekorunu kiracagi hicte olmicak bisey degildi ama napalim biz taraftar olarak hersene yanlis bir transfer politikasi seyrediyoruz
ne diyelim artik
umarim hersey daha iyi olacaktir
herzaman trabzonsporumuzun yanindayiz iyi ve kötü gündede

Şenol YİĞİT
07.08.2006, 14:14
arkadaslar ben hic inanmiyorum baskanin marcelinho transferini kendi cebinden ödedigine
eger öyleyse neden fatih tekke yi sattin
amacin sampiyonluksa fatihide ne pahasina olursa olsun takimda tutacaksin

Aynen katılıyorum...

okan6161
08.08.2006, 15:33
ben onun parası başkanın verdiğine inanmıyorum onu almasaydın da fatih kalsaydı bizim yönetim de para kazanmak gibi bir niyet yok ürünlerimiz ürün değil alınan oyuncular oyuncu değil forbetimiz süper pendikten cem , ersan martin , ömer rıza, umut ağlamak istiyorum sıkıyorsa alsın bir forbet morientesi o zaman derim tamam başkan sözünü tuttu fatihi satıp bende alırdım oyuncu yazık ne diyelim

Şentürk
08.08.2006, 15:37
adam kendi ağzıyla açıkladı işte!!
neye inanmıyorsunuz yaww!!

LORD29
08.08.2006, 15:47
ya bilader konu ne su fatihlen

cIlgInIm
08.08.2006, 19:21
bonservisini karşılasza ne olur ya.. bir yerden cıkarır acısını

Thedoors
08.08.2006, 21:40
bu konu yeterince konusuldu..yetkililer?

iyattara
08.08.2006, 22:33
"Kanca'nın Brezilya Tatili" diye bir başlık alısın lutfen

"Kanca Tatilde" de olur

keles76
09.08.2006, 03:01
bonservisini karşılasza ne olur ya.. bir yerden cıkarır acısını

başkan başbakanın bir numaralı müteahhiti deniyor adam ülke çapında ihale peşinde koşacağına kulüple uğraşıyor hemde para harcıyor hemde 2.5 milyon euro sen bu parayı nereden çıkarabilirsin . Lütfen terbiyesizce yorum yapmayın m.ali yılmaz çıkardımı albayrak çıkarsın burası trabzonspor burada verdiğin sana ancak böyle taraftar yorumuyla hakaret olarak döner.

Nytre
09.08.2006, 07:33
iki günde bir "bugun kesinlesecek" deniliyor...
bugunler bitmeez tabi...

Faik Yılmaz
09.08.2006, 08:18
o zaman fatihin parası ne oldu açıklasınlar.....
yalan bunların cebinden bir kuruş çıkmaz... böyle yöneticiliği bende yaparım be....

Badaloğlu
09.08.2006, 09:09
Trabzonspor'un resmi sitesinde başkanın bu açıklamalarını yayınlamalarını biraz ayıpladım doğrusu...Sen bu kulübün başkanısın ve başkan seçilmeden önce verdiğin sözlerde ortada iken; neden böyle bir açıklama gereği duyulduki?Yoksa başkanımızın kendisi Marcelinho transferine inanmıyormuydu?
Yoksa başkanın haberi bile olmadan bazı işgüzarlar başkanımıza şirin gözükmek için şakşakçılıkmı yapıyor?
Koca Trabzonun başkanı bu tip bir açıklama yapmaz kardeşim...

xenit
09.08.2006, 14:53
"Marcelinho’nun bonservisini başkanımız karşılıyor " ‎

Eeee o zaman fatihin bonservisinden aldığımız 7,5 milyon euro nerde?

birde Marcelinho`nun transferi tesadüfenmi Fatih için Zenitle anlaşıldıktan sonra gerçekleşti?

Eminim resmi sitemiz bu konulardada açıklama yapacaktır...

uftinci
09.08.2006, 16:18
yalan yalannnnnn. Cebinden karşılıyodunda fatihi zenite yollamadan niye bu transferi bitirmedin. Ha onada bişe bulursunuz siz şimdi. O zaman 8 milyon euroya bi forvet alında büyüklüğünüzü görelim büyük başkan...

saglam
09.08.2006, 16:29
başkan başbakanın bir numaralı müteahhiti deniyor adam ülke çapında ihale peşinde koşacağına kulüple uğraşıyor hemde para harcıyor hemde 2.5 milyon euro sen bu parayı nereden çıkarabilirsin . Lütfen terbiyesizce yorum yapmayın m.ali yılmaz çıkardımı albayrak çıkarsın burası trabzonspor burada verdiğin sana ancak böyle taraftar yorumuyla hakaret olarak döner.

Tabii olarak, stadı yapmak için para gerekli;) Fatih'in parası ayrılmış durumda...

zafercalikoglu
10.08.2006, 13:14
gecen sen lemi 6 ay tatil yapmış brezilyada,bırakalım da kanca onuın yarısı kadar kalsın

SZYMEK55
10.08.2006, 13:20
trabzonspor klubünü reklam aracı olarak gören bir başkan istemiyorum ben. neymiş, bonservisi o karşılıyomuş. bi de internet sitesine manşet diye geçmişler. sana mı kaldı trabzonspor klubü be. biz çok gördük cebinden paralarla topçu alan başkanları. hepsi gittiler oğlum bu klüpten. gün gelir sen de gidersin

LORDOFLU
10.08.2006, 19:47

sen m.ali yılmazın klüpten alacağı paranın hesabını biliyormusunda yorum yapıyorsun..git araştır bakalım m.ali yılmaz kulübe ne kadarpara bağışlamış..bırak bağışı trabzonlu futbolcular antrenman yaptığı tesislerin adı NURİ ALBAYRAK MI YOKSA M.ALİ YILMAZ tesislerimi..yawbilmeden yorum yapmayın ya...fatihten 8 milyon euro alındı nerde kullanıldı para..nuri albayrak sayın başbakanın evet yakın dostlarında biridir..istanbul büyükşehir belediye başkanlığında tüm ihaleleri nerdeyse bizim başkana vermiştr...2.5 milyon euro bizim başkan için çok değil yanii....

invisibleman
10.08.2006, 20:26
tamam güzel... Baskan kendi cebinden verdi marcelinho nun bonservis ücretini...
Şimdi artık fatihten gelen parayla da bi transfer yapsa hangi bölgeye gereksinim duyuyorsak..

Bilmiyorum cık sey mi istiyoruz biz arkadaslar...

coach
12.08.2006, 16:17
Fatih'den gelen para kesinlikle stad inşaasında kullanılmalı.

zanoylu
12.08.2006, 16:44
Yalandır arkadaş.Bizim başkan yalanıda bol boş vaadide....

karaca
12.08.2006, 17:19
herkes biliyor elbette albayrak madem o kadar trabzon sevdalısı zamanında kulup limanı alacakken tayyip abisini araya sokup limanı kendine mal etmez trabzonsporuda insanların cebine bağımılı olmaktan kurtarırdı.bazı arkadaşlar hala albayrak hayalleri görmeye devam etsinler madem öyle tekke satılır satılmaz nasıl hemen marcelinyoyu aldık transfer sezonu başlıyalı birbuçuk ay olmuştu albayrak bu kulube ismini duyurmaya gelmiştir
beceri istanbulda iş konusunda millete kök söktürdüğü gibi futboldada
kök söktürmesidir.BİZherşeyin farkındayız bu takımı şampiyon yapsın o zaman
bu sözlerimizi geri almasını da biliriz o zamana kadarmeşrudur bu sözler .Öyle
iki proje mühendisine ve firmasına 50 bin dolar verip gelip trabzonda gözükün
millet biraz durulsun planlarıyla yürümez bu iş.BURDA SÖYLÜYORUM O STADI YAPACAĞIM LAFLARI SAFSATADIR NEFRETT ETTİĞİMİZ FENER BİLE PARÇA PARÇA YAPTI BU STADI BEN İNAN MIYORUM BU SAFSATALARA.YAPTA GÖRELİM !başkansan yapacaksın seçimde söz vermeyle bitmiyo trabzon seni getirdiği gibi YOLLAMASINIDA BİLİR.BİŞEY DAHA VAR MADEM BU KADAR GÜCÜ VAR VE YIKIP YENİDEN YAPACAĞIM DİYOR KARAYOLLARININ YANINDAKİ ARSAYIDA DOLDURUP TRABZONSPOR TESİSLERİNİ BURAYA TAŞIR VE BU SAYEDE TRABZON HAVALİMANIDA GEREKLİ BÜYÜKLÜĞE KAVUŞUR.Büyümek bu şekilde olurarkadaşlar bundan daha büyük konu ise şu sahil geçiş yolunda oluşan büyük ve düz arazi birilerine peşkeş çekilmeye çalıçılıyor.O arazi trabzonun ve trabzonsporun kurtuluşudur.O bölgeye en az 8(SEKİZ) çim saha yapılabilir ve altyapı şaha kalkar.
SON OLARAK BUNLAR TABİKİ HAYALDE KALICAK FARKINDAYIZ AMA NE YAPALIM GÖNÜL FERMAN DİNLEMİYOR!!