PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başımıza Karlar Yağdı

Berke6198
13.02.2013, 21:17
BAŞIMIZA KARLAR YAĞDI

Klübümüzün ve Türk Futbol’unun son dönemde, geldiği nokta hiç iç açıcı değil, göründüğü üzere aldığımız skorlar, yönetimin hal ve hareketleri,uygulamaya koymuş olduğumuz projeler,ekonomik sıkıntılar, vermediğimiz mücadele...

Hangi birinden başlayacağımı ben kestiremiyorum, takımın rezil gidişatından mı bahsetsek, yoksa diğerlerinden mi ?Her neyse ben yine aklımda ki planı uygulayayımda, planımın dışına taşmayayım.

2010-2011 sezonu akıllarda kalan, son 10 sezondur belkide en başarılı geçirdiğimiz dönem... Ersun Yanal’la 3. Olduk, sonrasında Şenol Güneş’i Trabzon’a Seul’dan geri getirmeyi başardık, klüpte her şey yolundaydı, Şenol Güneş geldiğinde, 1-2 kilit transfer yapmıştık ama oyuncuları görene kadar farkında değildik tabii ki. Jaja olsun, Burak Yılmaz olsun, evet evet, akıllarınız karışmasın, şampiyon olduğumuz sezondan bahsediyorum.

Hayallerin takımından bahsediyorum, bir zamanlar Trabcelona diye pankart açılan takımdan bahsediyorum, iki İstanbul takımının bir araya gelip anca doldurduğu stadı, tek başına dolduran, 61.000 kişiyi Olimpiyat’a toplayan o Trabzonspor’dan bahsediyorum... şimdi bulunduğumuz konumla o zaman bulunduğumuz konumdan bahsediyorum aslında.

Bizi o halden bu hale getirenler kimlerdir ? Bildiniz, “Yönetim” Şike davası boyunca bir hamle bile yapmamış, hâlâda bir çaba harcamayan yönetimden bahsediyoruz. Yakın zamanda yönetimin foyası zaten ortaya çıktı. Daha doğrusu artık kendileri çıkardılar, çünkü o zaman çıkartamıyorlardı, plan aşamasındaydı, yada takımın iyi gidişatında foyalarını, kimliklerini ortaya çıkartıp, planlarının mahvolmasını istemediler.

Başkan diye klübün başına koyduğunuz adam, gidiyor şikecilerle sarmaş dolaş poz veriyor, neredeyse ellerini ayaklarını öpmediği kalmış. Yakında onu da yapar ya her neyse. Fotoğraf çektirmek ne kelime yahu, Fener’i kurtarmak için TFF’nin başına gelmeye çalışan adama göz göre göre oy veriyorsun, sen verme oyunu, o yine seçilsin, sen rengini ve tavrını belli et, o yine seçilsin.. ki zaten seçileceği belliydi önceden, bu adamlara zemin önceden hazırlanıyor. Sağlam hazırlanıyor ki bir aksaklık falan olmasın. TFF başkanı çıkıyor diyor ki “Ben Fenerbahçe’yi düşüren başkan olmak istemiyorum.” Bak bak, açıklamaya bak sen...

Sonrasında Beşiktaş’ın başkanlığından ayrılmadan kısa süre önce Beşiktaş’ı felakete doğru sürükleyen bir başkan geliyor, Yıldırım Demirören. Sadri’nin kankası. Hoop geldik mi yine aynı yere ?
O da aynısını yaptı, ki bizde bunu biliyorduk, yine ceza yok, yine bir şey yok. Fenerbahçe aynı, hakemler aynı,TFF aynı. Aynı olmayan bir şey kaldı, “Trabzonspor” Trabzonspor’u sattılar, gerçekten sattılar, böyle bir tabiri kulanmak pek hoşuma gitmesede mecbur kullanıyorum çünkü bunun başka bir açıklaması yok, resmen Trabzonspor’u sattılar. Bunu yönetim yaptı, bunu başkan yaptı.

Gitti, en iyi oyuncunu sırf Aziz Yıldırım istedi diye Rizespor’a verdi, yada RTE istedi diye verdi. Ne fark eder ki ? Sonuçta Mustafa Denizli’yi dünyanın öbür ucundan, Rize’ye getiren aynı güç değil mi ?Hepsinin aynı kapıya hizmet ettiğini düşünmek yanlış olmaz sanırım...

Bu klübün satımını göz göre göre yaptlar. Trabzonspor’u, Şenol Güneş’i futbolcuları, bitirdiler. Bir futbolcunun transfer olduğunu sonradan haber alması normal karşılanabilecek bir olay mıdır ? Sizlere soruyorum, siz transfer olduğunuz haberini başkalarından duysanız, sizin tepkiniz ne olurdu ? Neler düşünürdünüz ? Kendi rızanız olmadan başkasına transfer olduğunuzu öğrenseniz satıldığınızı düşünürdünüz herhalde. İşte bunun tam adı “satılmak” Trabzonspor’u sattılar, gözlerini kırpmadan sattılar... Şenol Güneş’i alet edemediler, çünkü o bir Trabzon çocuğu, güçlünün değil, haklının yanında. Gitti, yerine uzun zamandır gelmesinin planlandığı söylenen Tolunay Kafkas geldi...

Siz düşünün artık durumu. Tolunay Kafkas’a bir sözüm yok, ancak bir teknik direktörün daha ayrılalı 1-2 saat olmadan başka bir teknik direktörle anlaşmak gerçekten büyük terbiyesizlik ve saygısızlıktır, bu resmen o kişiye sizin bizde bir değeriniz yok demeye geliyor, benziyor.
Ha onu demişiz ha bunu yapmışız.
Önümüze bir proje koydular, Akyazı Projesi, bir stat projesi. Böyle rezil, baştan sağma ve özensiz bir proje şahsen ben görmedim, ha pardon, bir de İBB’nin stadı var.

Rezilliğin eşiğindeyiz, geçtik geçeceğiz...

Aklımda çok şey var, sizi çok sıktım, kusura bakmayın... hatalarım varsa affola, malum sanal alem şaşırtıyor insanı.

Vaktinizi ayırıp okuduğunuz için hepinize sonsuz teşekkürler.
Hâlâ aklımda olanları sizlere ilerleyen zamanlarda ki yazılarımla aktaracağım...

Fatih Öztürk
14.02.2013, 09:27
Berke kardeşim içimizden geçenleri özetlemişsin.zihnine sağlık.

Berke6198
14.02.2013, 11:29
Teşekkürler abi :)

Öznur61
14.02.2013, 11:31
berke valla 14 yaşındasın ama giriş gelişme sonuç bölümleri noktalama işaretleri süper tebrik ettim seni ;)
yazdıklarında baya açık olmuş ellerine sağlık :D

Ertuğrul ATALAY
14.02.2013, 12:21
Ne yapmalıydı yönetim?
Söylermisiniz?
Aslında şunu söylemek gerekir.
1- Yönetim bu takımı (şampiyon takımı) sırf bu ihanetleri yapmak için kurdu...
2-Ersun hocaya yönelik karşı kampanyaları unutmuyorum.Yönetim ersun hocayı gönderip sırf Şenol Hocayı yemek için gönderdi.
3-Transferler sırf kulüp borca girsin,birileri nemalansın,Şenol hocada bu futbolcuları tüketsin diye tezgahlandı.
4-Aslında pilot takım Rizeye destek için kuruldu.
5-Aydınlar federasyonunun yerine demirörenin getirilip şikeyi örtbas etme tezgahına yönetim bilerek ve isteyerek ortak oldu.
6-Şampiyonlar ligine gidişimiz ,uefaya kalışımız(kılpayı ikinci turu kaçırmamız)tamamen öngörülemeyen ve yönetimi sıkıntıya sokan bir durumdur.
7-vs.vs

sonuç:Yönetim misyonunu başarıyla(ihanetle) tamamlamıştır...

Lütfen alternetifleri ve yapılması gerekenleri tartışırsak camiamız için en iyisini yappmış oluruz.
Şahsen benim aklıma birşey gelmiyor...

Hamdi Karamahmutoğlu
14.02.2013, 12:25
Ellerine sağlık genç adam.

Mollasalihoğlu
14.02.2013, 12:29
Gayet net tespitler. Eline sağlık kardeşim.

Yiğit Gayretli
14.02.2013, 12:34
Eline sağlık evlat.

Sibel
14.02.2013, 13:43
Abisi kadar asi bir çocuk.:rolleyes:
Şu Tolunay hoca kısmında biraz fazla kelime olmuş ama olsun.
Sana bunu yazdıran utansin.
Eline sağlık:)

Gökhan Koç
14.02.2013, 14:04
Trabzonsporun geleceğisin sen :)

Güzel yazmış, doğru söylemişsin :)

Alihan Ertürk
14.02.2013, 14:32
Eline sağlık kardeşim, sen hep yaz..

Berke6198
14.02.2013, 18:29
Ne yapmalıydı yönetim?
Söylermisiniz?
Aslında şunu söylemek gerekir.
1- Yönetim bu takımı (şampiyon takımı) sırf bu ihanetleri yapmak için kurdu...
2-Ersun hocaya yönelik karşı kampanyaları unutmuyorum.Yönetim ersun hocayı gönderip sırf Şenol Hocayı yemek için gönderdi.
3-Transferler sırf kulüp borca girsin,birileri nemalansın,Şenol hocada bu futbolcuları tüketsin diye tezgahlandı.
4-Aslında pilot takım Rizeye destek için kuruldu.
5-Aydınlar federasyonunun yerine demirörenin getirilip şikeyi örtbas etme tezgahına yönetim bilerek ve isteyerek ortak oldu.
6-Şampiyonlar ligine gidişimiz ,uefaya kalışımız(kılpayı ikinci turu kaçırmamız)tamamen öngörülemeyen ve yönetimi sıkıntıya sokan bir durumdur.
7-vs.vs

sonuç:Yönetim misyonunu başarıyla(ihanetle) tamamlamıştır...

Lütfen alternetifleri ve yapılması gerekenleri tartışırsak camiamız için en iyisini yappmış oluruz.
Şahsen benim aklıma birşey gelmiyor...

Abi 2-3 ay önce Yapılanlar ve Yapılması gerekenler diye kısa bir yazı yazmıştım, o zamandan bu zamana çok şeyler değişti klüp adına, Allah izin verirse yakın zamanda güncel bir yazı yazacağım Yapılanlar ve yapılması gerekenler konusunda.

DEEP BLUE
14.02.2013, 18:49
Kurtarıcı ilahınızı "Seul'den getirip Jaja'yı da kucağına bonus olarak başkanı bu kadar kolay "şike yatakçısı" ilan edip, AUDI'lerin önünde "Aykut ve talebeleri şike yapmamıştır" diyerek ağzı kulaklarında poz veren adamı dürüstlerin efendisi yapmak için ancak bu kadar genç olmak gerekirdi.

Trabzonspor kulübü 2 saatte hoca bulabiliyorsa, buna terbiyesizlik diyebilmek için genç olmak da yetmez.

Başkan diye kulübün başına oturttuğu adammış. Vay be, kimleri nerelere getirmişsiniz de biz görmemişiz. Hocaya Şenol dedik diye anamızın bacımızın kalmadığı yerde, 14 yaşında çocuk başkana nasıl da rahat giydiriyor böyle. Gerçi bu kardeşimizin fırçası herkese nasip olmazdı sahi, başkan çok mutlu olmalı bu durumda. Maaşallah maaşallah...

Berke6198
14.02.2013, 19:04
Kurtarıcı ilahınızı "Seul'den getirip Jaja'yı da kucağına bonus olarak başkanı bu kadar kolay "şike yatakçısı" ilan edip, AUDI'lerin önünde "Aykut ve talebeleri şike yapmamıştır" diyerek ağzı kulaklarında poz veren adamı dürüstlerin efendisi yapmak için ancak bu kadar genç olmak gerekirdi.

Trabzonspor kulübü 2 saatte hoca bulabiliyorsa, buna terbiyesizlik diyebilmek için genç olmak da yetmez.

Başkan diye kulübün başına oturttuğu adammış. Vay be, kimleri nerelere getirmişsiniz de biz görmemişiz. Hocaya Şenol dedik diye anamızın bacımızın kalmadığı yerde, 14 yaşında çocuk başkana nasıl da rahat giydiriyor böyle. Gerçi bu kardeşimizin fırçası herkese nasip olmazdı sahi, başkan çok mutlu olmalı bu durumda. Maaşallah maaşallah...

Kendi kafanızda bir şeyler kurmuşsunuz, onu oynuyorsunuz.

DEEP BLUE
14.02.2013, 19:09
Kendi kafanızda bir şeyler kurmuşsunuz, onu oynuyorsunuz.

:-)))) tabi tabi.