PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fatih Tekke'yi uğurlama...

Harun-61
30.07.2006, 23:38
artik tarti$mayi birakin arkada$lar, gitti Sultan Tekke. bunu kendi agzindan duyduk.

kulüp menfaati veya kendi kazanci icin... AMA

güzel bir veda yi hak etti, hemde fazlasi ile...

onu hem futbolcu, hem Trabzonspor sevdalisi hemde bir abi olarak hatirlayacagiz ve destekliyecegiz.

Trabzonda'ki arkada$lar'dan acizane istegim, Fatih abimize güzel bir ugurlama yapmalari...Gurbet'de olmasak kesinlikle orda olurduk...

Beytullah
30.07.2006, 23:41
evet bencede güzel bir ugurlamayı hek etti ..sonuca bize cok katkısı dokundu we bunun karsılıgı olarak güzel bir ugurlamada hakkı.

Sinan Akyıldız
30.07.2006, 23:45
ya trabzondan olmasa bile avni akerdeki ilk maçta "SULTAN"ımızı hatırlarıcı ve onu gönderen yönetime bi mesaj vermeliyiz bence , haydi BMN TRABZON "KAPTAN"a bi vedayı çok görmeyelim ...

FANATIK61
30.07.2006, 23:52
Only you in my heart

FATIH SULTAN TEKKE

TSelif
30.07.2006, 23:54
Bu başlığa çok kızan olacak ...
Valla KAPTAN a ne yapılırsa sonuna kadar hakedecektir. Canı isteyen katılır istemeyen girmez bu topiğe
Sen bizim değerimizsin kaptan .Nankörlük edip emeklerini hiçe sayamayız

Sinan Akyıldız
30.07.2006, 23:57
Ya herşey bi yana dertli olduğum bi konu var

Şimdi "SULTAN" gittiğine göre kaybedilen her maçtan sonra çok büyük bi ihtimalle Fatih Tekke tezahüratları olaack gibime geliyo , bunun önüne geçmeliyiz , tamam "SULTAN" gitti artık önümüze bakmalıyız ...

Gürkan
31.07.2006, 00:02
ya trabzondan olmasa bile avni akerdeki ilk maçta "SULTAN"ımızı hatırlarıcı ve onu gönderen yönetime bi mesaj vermeliyiz bence , haydi BMN TRABZON "KAPTAN"a bi vedayı çok görmeyelim ...
hala yonetımmı gonderdı dıyosun tama onlar ıstedı ama fatıhte ıstıyodu.ntv yı ızlemdınmı.

eys_61
31.07.2006, 00:04
Kaptana hakettiği gibi bir uğurlama yapılmalı

Beytullah
31.07.2006, 00:08
hala yonetımmı gonderdı dıyosun tama onlar ıstedı ama fatıhte ıstıyodu.ntv yı ızlemdınmı.

ya sanane ya ama yonetim yolladı ama kendisi gitti fatih tekke ugurlamayı haketmiştir kızacak olan arkadaslarım buraa bise yazmasın yaa allah allah gidin fatih zenite gidiyor topıcıne yazın...krala krallar gibi ugurlama yakısır

John_coffey
31.07.2006, 00:11
Fatih son yıl yaşadıkları yüzünden şimdi olmasa Ocak'ta gidecekti. O zaman 7,5 milyon Euro kazanamayacaktık. Yönetim bu yüzünden satmak zorunda kaldı. Burada Fatih'in suçu yok yönetimin hiç yok. Adam ntv de belki Ocak'ı bekleseydim daha iyi bir takıma gidecektim dedi. Yönetim ne yapsın???

Cabri61
31.07.2006, 00:17
evet arkadaşlar güzel bi uğurlama yapalım sultana

Zurawski
31.07.2006, 00:17
artik tarti$mayi birakin arkada$lar, gitti Sultan Tekke. bunu kendi agzindan duyduk.

kulüp menfaati veya kendi kazanci icin... AMA

güzel bir veda yi hak etti, hemde fazlasi ile...

onu hem futbolcu, hem Trabzonspor sevdalisi hemde bir abi olarak hatirlayacagiz ve destekliyecegiz.

Trabzonda'ki arkada$lar'dan acizane istegim, Fatih abimize güzel bir ugurlama yapmalari...Gurbet'de olmasak kesinlikle orda olurduk...

Fatih gerçekten de Trabzonsporun en faydalı futbolcusu 7,5 Milyon Euro hiç azımsanmayacak bir paradır.Kaptanlığın da en çok yakışıtığı futbolcudur.Bu sene göreceksiniz sadece futbolculuğuyla değil kaptanlığını bile çok arayacağız...Yolun açık olsun kaptan.İnşallah tekrar Trabzonspora dönersin çok yakında.

Punisher-61
31.07.2006, 00:26
TRABZONSPOR>zenit

güle güle kaptan..

geronimo_61
31.07.2006, 00:31
güle güle demek lazım kaptana

Allah yolunu açık etsin

yönetim yazıklar olsun sana.....................................

Beytullah
31.07.2006, 00:34
yönetime laf etmeye gerek yok fatih kendi istedi gitti..bizede yolun acık olsun kaptan demek kalıyor.

Muhammet_61
31.07.2006, 00:39
Şartlar onu gitmeye zorladı ve klübüne kazandırabileceği en iyi parayla gitti. Yine büyüklüğünü gösterdi. Yolun açık olsun büyük kaptan.

Harun-61
31.07.2006, 00:40
arkada$lar, bu ba$ligi acmamin sebepini yukarda belirttim.

Lütfen bu topici'de tarti$maya cevirmeyin.

vatandas61
31.07.2006, 01:01
güle güle kaptan, rusyadakiler seni bizim kadar sevecegine inanmiyorum ama insallah basarili olursun. güzel bir ugurlamayi haketti.

Tunga
31.07.2006, 01:25
Hayatımızdan silip atmak istediğimiz senenin sonunda, artık takıma Türkiye'de rüştünü ispatlamış Samet Hocayı getirmiştik. Onun gelişiyle Hami ile yollarımızı ayırmıştık. Trabzonspor taraftarı, hepimiz endişeliydik. Zira zaten bir önceki sezon büyük bir yıkıntı yaşamıştık ve bir de bunun üstüne takımın en deneyimli oyuncusu Hami'yi göndermiştik.

Takımın tamamı takım futbolu denen o zevksiz oyunu oynuyordu da, bal yapamayan arı misali, topu üçgenin içinden geçiremez olmuştu. Ligin ikinci haftasında oynadığımız bir Altay maçı vardı ki sormayın gitsin. Maçı kahırlar içinde seyrettik. Gol atamadığımız gibi artık atabileceğimize dair umudumuz da kalmamıştı.

Sonra kimler araya girdi, nasıl oldu bilemeden birileri Fatih Tekke'nin Gaziantepspor'dan Trabzonspor'a ve de Türk Futbolu'na kazandırmış oldu. İlk maçı ligin üçüncü haftasındaki Adanaspor deplasmanıydı ve kaptan gelişinin yaratacağı güzellikleri müjdelercesine golünü atıyor ve galibiyeti getiriyordu. Bir önceki sene yaşanan rezalet nedeniyle, deplasman galibiyeti nasıl bir şeydi unutmuştuk. Hatırladık.

Bize başka şeyler de hatırlattı. Sahada ciğeri patlayana kadar mücadele eden futbolcu profilini. Kameraların yakın çekim yaptığı her an dişlerini sıkıp da verdiği o hırslı ifade her hafta gözümüzün önünde yeniden canlanıyordu. Gururlanıyor, umutlanıyorduk. Ligde çok başarılı olamasak da o ve onun yarattığı sinerjiyi hisseden arkadaşları ile unuttuğumuz bir başka resmi daha gördük. Bir bordo-mavi formalı kolun kaldırdığı Kupa resmini.

Ertesi sene Fatih Avrupa kampında bir hakeme koyduğu gibi oturtuyor ve bu nedenle sezona cezalı giriyordu. Senenin ikinci maçında Fener'e karşı oynayamıyordu. Ama aynı sene Brezilya'da 5 maç cezası bulunan Luciano Ali Şen hazretlerinin torpili ve Parreira'nın "güzelliği" ile bize karşı oynayabiliyordu. Takım onsuz ve ilk maçta kırmızı kart gören Yattara'nın yokluğunda gene eskiye dönmüş, oynuyor, çabalıyor ama gol atamadığı gibi fırsat bile yaratamıyor ve Hooijdonk'un golüyle Fenerbahçe bizi Avni Aker'de 1-0 yeniyordu.

Sonra Fatih gene sazı eline alıyor ve takımın yükü ile kendi de yükseliyor ve Milli Takım için parlamaya başlıyordu.

Her maçı ayrı heyecan ve gurur kaynağı olan yıldızımız, kaptanımız Gökdeniz ile birlikte tüm Trabzonsporluların olduğu gibi, Trabzonluların özellikle gururu oluyordu. Çünkü onlar satın alınmış yıldızlar değil bizim evlatlarımızdı.

Ligin ikinci yarısının ilk maçında Kadıköy'de durum Petkoviç'in anormal hatasıyla 2-0 olunca bizim için maç bitmiş gibiydi. Ama kaptan sahneye çıkıyor ve durumu 2-1'e getiriyordu. Derken Petkoviç bir gol daha hediye ediyor durum 3-1 oluyordu. Ama artık biz de umutluyduk, çünkü kaptan sahadaydı. O gün maçı 3-2 kaybettik ama artık, her maçtan umutlu olmuştuk.

Ayağı, bileği ve kafası ile adeta sahada portreler çizen bu usta, hayatının en verimli dönemini yaşıyordu. Derken biraz da Beşiktaş'ın hediyesiyle şampiyonluk yarışına ortak oluyorduk. Ama işin ilginç yanı o sene devre arasında yaşanıyordu. Beşiktaş'ın 13 puan gerisinde Fener'e iki defa yenilmiş bir takımın kaptanı, devre arası röportajında :"Gerçekten inanırsak şampiyon olabiliriz" diyordu. Sanırım o günlerde, ondan başka ne inanan, ne de inansa da ulu orta söyleyebilen vardı şampiyonluk hayalini. Ama o haklı çıktı. Haklı çıkabilmek için de elinden geleni yaptı. Goller attı, attırdı. Türkiye'de mukayese edildiği pek yıldız da kalmamıştı. Çünkü o her şeyi yapıyordu: Gol atıyor, attırıyor, defansta kornerlerde top çıkarıyor, takımı organize ediyor, top çalıyor ve en önemlisi de takımı sürekli ateşliyordu.

O ateş ki, aynı sezon içinde 3 başkan, 3 antrenör değiştirmemize rağmen ve 13 puan gerideyken bizi yarışa tekrar dahil ediyordu.

O sene paralı yıldızımız yüzümüzü güldüremezken, bizi mest eden ve yükü sırtından hiç indirmeden devam eden gene Fatih Tekke oluyordu. Belki de şampiyonluğu onun kasten sakatlanması vesilesiyle kaybettik, kim bilir. Bir kahrolası Diyarbakır maçı ve Fenerbahçe güdümlü Diyarbakırlı oyuncuların tekmeleri sonucunda Fatih sezonu kapatıyordu. Kupa finalini onsuz kazanıyorduk ama ummadığımız bir Galatasaray mağlubiyeti bize pahalıya maloluyor bu arada hala tartışılan bir şekilde Beşiktaş Fener'e kendi sahasında 3-0 mağlup oluyor ve şampiyonluğu Fener'e, Şampiyonlar Ligi fırsatını da bize hediye ediyordu.

Ertesi sene bu sefer lige iddialı giriyorduk ve sanırım ligin 3. haftasında Malatya'yı Malatya'da 4-3 yeniyorduk. Bu maçta Fatih 3 gol atıyordu ve hele orta sahayı geçer geçmez attığı gol bizce sezonun en güzel golü oluyordu. Tarih yakınlaştıkça hafızalar tazeleneceği için her maçı anlatacak değiliz tabi ki.

O sene de bizi sırtında taşıyan en önemli oyuncumuz kaptanımızdı. Bir futbolcunun tek başına yapabileceğinden çok daha fazlasını yaptı hep. Takımın abisi, kaptanı ve elbette Sultanıydı artık.

Fener maçlarında alışkanlık haline getirdiği süper golleri, bizi zıp zıp zıplatan hareketleri, fedakarlığı, hırsı ve sıkı sıkı sıktığı dişleri ile bizim de gönlümüzde, Trabzonspor'a ait en güzel yerlerden birine kurulmuştu.

Yanlışlar da yaptı elbet. Ama öyle faydası oldu ki bu takıma ve bizlere, o yanlışlar ihmal edilebilir boyutlarda kaldı hep. Çok para aldı ama çok önemlisi, hakkını da verdi. Çok büyüdü Trabzon'da, ama kaptanlığını unutmadı hiç. Çok ilgi gördü ama şımarmadı hiç. Çok daha fazlasını kazanabilirdi ama o taraklara eğilmedi hiç. İşte bu özellik onu unutulmazlar arasına soktu zaten.

Attığı gollere hep bir güzellik kattı. Bir KDV indirimi gibiydi Trabzonspor taraftarı için. Taraftarın üzerindeki yükü kaldırdı o 3 sene boyunca.

Yönetimlerin gururu oldu hep:

Kupa kazandırdı, gururlandırdı yönetimlerini.
İmza attı gururlandırdı yönetmileri
Şimdi de astronomik bir rakama imza attı, gitti ve "Trabzonspor menfaatlerini" düşünenlerin gururu oldu.

Hep gurur verdi. İstanbul kuklalarının elinde oyuncak etmedi kendini. O formayı giydi ve hakkını verdi. Bir taraftar daha ne isteyebilir ki?

Trabzonspor ondan önce vardı, sonra da hep olacak. Ama onunla da bir başka güzeldi.

Trabzonspor Sultanını, kaptanını ve önemli bir golcüsünü kaybetmedi sadece. Bir hamalını da kaybetti. Şimdi takımın ikinci hamalı Hüseyin'e kaldı bu ağır yük. Diğer yıldızlarımız böyle bir yükü kaldırmayacaklarını, kaldıramayacaklarını açıkça söylüyorlar. Bir Hüseyin kaldı Hamal, bir de Umut'umuz gençler.

Öyle zor ki onların işi. Bu büyük boşluğu doldurabilmek kolay değil. Zira boşalan sadece 11'in içindeki mevkilerden biri değil. Aynı zamanda ciddi bir Trabzonsporluluk Ruhu.

Allah gidenlerin bahtını açık etsin,
Kalanlara güç versin,
Taraftarı ve yönetimi de utandırmasın.

Biz başımızın bir şekilde çaresine bakarız Kaptan. Sen kendine iyi bak.

Hayırlı Yolculuklar.

Tunga
31.07.2006, 01:26
http://img104.imageshack.us/img104/5153/gulegulekaptandz2.jpg

Harun-61
31.07.2006, 01:29
Allah c.c. yolunu acik etsin Fatih abi...
umarim gollerini ordada sürdürürsün.
tüm Avrupa senin gollerini konu$ur,
sen bunu hak ettin...

her$ey gönlünce olsun....

(umarim h.$ükür gibi 6 ay sonra geri dönmezsin.)

Seni seviyoruz....

Harun-61
31.07.2006, 01:30
unutmayalim:

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=4064

FANATIK61
31.07.2006, 01:50
Seni asla unutmayacagiz, herzaman Kalbimizin ve Trabzonspor'un Sultanisin. Sana basarilar diliyorum insallah seni unutulmaz muhtesem Gollerin ile yine görürüz TV'lerde. Kendine iyi bak, güle güle...

maskeli61
31.07.2006, 02:17
her gidişin bi dönüşü vardır fatih tekke avrupa avrupa diye tutturdun buyur bakalım.....

My
31.07.2006, 03:37
Kaptan Fatih SULTAN Tekke güzel bir uğurlamayı kesinlikle hakediyor. Trabzon'da ki arkadaşlar eminim ki gerekeni yaparlar. Herşey için teşekkürler kaptan.

Lapina
31.07.2006, 03:42
Biz buyuk Trabzon taraftarina SULTAN TEKKE ye hayirli olsun demek duser..Dualarimiz seninle Fatih SULTAN Tekke..Allah yar ve yardimcin olsun..

Kasım Hilal
31.07.2006, 03:46
Allah hakkında hayırlısı ne ise onu nasib aylesin!

My
31.07.2006, 04:06
Ben açıkçası yönetimimizin O'nu zorladığını düşünüyordum ama son dakika konu başlığında yazılanlardan anladığıma göre bu transferi kaptanda çok istemiş. Şöyle bir geçmişe bakarsak Fatih SULTAN Tekke'nin bize yararı çok fazla. Giderken de Türkiye şartlarına göre deli bir paraya gidiyor. Benim tek korkum Zenit kulübünün aracı olarak kulanılması ve Fatih'i febe formasıyla bir gün hülle yoluyla Papazın Çayırı'n da izlemek. İnşallah böyle birşey olmaz, kaptan buna müsade etmez. Fatih SULTAN Tekke... Allah yolunu açık etsin. Yüzün yere eğilmez inşallah kaptan.

Birde işin Trabzonspor kısmı var. Fatih bu takımın çok şeyiydi. O'nun yerini nasıl dolduracaz. Eksik olan mevkiilerimiz var, onların yerlerini dolduracakmıyız. Başkanımız bize yıldız transferi sözü verdiydi. Bunu Fatih'ten gelen parayla yapmak gibi bir kurnazlığa kalkışmaz umarım. Bunu kimse de yutmaz. Fatih'in gidişi üstelik piyango gibi oldu şimdi (bence). Hem eksik olan yerleri tamamlamak için ekstradan para çıktı ortaya hemde başkanımızın iki yıldız sözü yerine getirildi mi çok daha fazla güçlenmiş bir Trabzonspor oluşturmak imkanı var artık.

EmrahYalçınalp
31.07.2006, 07:29
Aynı içerikli iki farklı başlık önce açılan başlık altında birleştirilmiştir...

Ve evet, yolun açık olsun Fatih. Gönlünce bir gelecek diliyorum... Hizmetlerin için de teşekkürler. Keşke birbirimizi bu kadar çabuk tüketmeseydik.

Nytre
31.07.2006, 07:40
Allah yolunu açık etsin kaptan!... Tüm Trabzonsporlular bugune kadar kulübümüze ve takımımıza yaptığın iyiliklerin ve fedakarlıkların farkında!...
Her zaman kalbimizdesin!..

sarman61
31.07.2006, 08:17
Allah yolunu açık etsin Fatih abimiz sen her zaman en iyilere layik olmuşsundur. Seni avrudapada daha büyük klüplerde oynarken görmek isterdik ama nasip olmadı. Senin için hayırlısı ne ise o olsun. Seni anlıyoruz yurt dışında top oynamak nasıl birşey onu yaşamak istedin. İnşallah burada başarıyı yakalar en büyük olursun. Ve tekrardan futbol yaşantını sonlardırmadan 1 sene önce yanımıza gelirsin. Seni hep seveceğiz.

Çakır
31.07.2006, 08:34
Trabzonspor taraftarının bugüne kadar yaptığı en büyük uğurlamayı hakediyor Fatih. Kaptan'ı yüzlerce kişinin unutulmaz bir şekilde uğurlaması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz.

Bu taraftar için özelsin Kaptan, bir gün döneceğini biliyoruz, döneceğin günü bekliyoruz.

UğuR
31.07.2006, 08:46
Yolun açık olsun Büyük kaptan,Bize burda yaşattırdığın sevinçleri unutmayacağız.Gittiğin yerde İnşallah mutlu olursun.Yüreğimizdesin.Trabzon a hırs verdin, birlik verdin mutluluk verdin. Gidişinde en önemli faktör herhalde Gökdeniz olayından sonra kurşunlama olayıdır.Ama sen bu konuda da dik ayakta kaldın.Trabzon u terk etmedin,senin yerinde başka biri olsa %90 Trabzon u ilk uçakla terk ederdi..Ama sen hemen sahada yerini aldın buna karşılık golle cevap verdin.Tahminimce O zaman Trabzon dan ayrılmayı kafana koymuştun.Bunun verdiğin demeçlerle tüyosunu yavaş yavaş verdin.Ve en sonunda BU KADAR BASİT cümlesi ile olayı bitirdin kafanda.Gerçi bu cümle bana koydu ama neyse.Yönetime buradan gideceğim bonservisimle satın beni para kazanın yoksa seneye bedava giderim dedin.Ve Trabzon Spor a iyi bir para kazandırarak benim Avrupa takımı olarak tanımlamadığım ama iyi para veren Zenith e gidiverdin.Senin içinde,Trabzon Spor içinde hayırlı olsun.Kim kızarsa kızsın Trabzon da Fatih in huzurunun bozulmasının ve ayrılmasının en büyük nedeni bana göre Gökdeniz dir.

Evet gittiğin yerde mutlu ol.bu taraftar seni sevdi sana Kaptanı DERYA lık verdi,ve seni unutmayacak,özellikle tarihe geçen cümlelerin hiç unutulmayacak._ Abdest alayım da kafama sıkın _ Benim adım Fatih Tekke sağım solum oynamaz daha çok var ama şu an hatırlamıyorum ama beni çok üzen cümlenle bitirmek istiyorum.eğer dönüşün TÜrkiye ye Fener le olursa bu tarftar seni kahraman yaptığı gibi yerin dibine sokup Vatan haini yapmasını da bilir BU KADAR BASİTTTT.

Külünkoğlu
31.07.2006, 08:51
4 Sezonda 100 'e yakın gol attı. Kaptanımız oldu, "Trabzonspor'a karşı oynamam" dedi. Bir sene sonra serbest kalacağını düşünerek Türk Futbol tarihindeki en yüksek bonservis ücretini (yerli oyuncu) kulübüne kazandırdı. Dün akşam canlı yayında " bir gün ülkeme dönersem, ki inşallah iki üç yıl içinde olacağını zannediyorum, Türkiye'de formasını giyeceğim tek takım olan Trabzonspor'a döneceğim. Ben Trabzonluyum ve Trabzonsporluyum bu camianın menfaatleri neyi gerektiriyorsa hep onu yaptım, yapmaya da devam edeceğim, " dedi.

O'na uğurlama yapılmayacak da kime yapılacak ?

Nytre
31.07.2006, 08:53
gideceği saat belli mi acaba.. öğrenebilir miyiz...

Mert67
31.07.2006, 08:59
bi kaç yıl sonra döneceğimtakım yine trabzon dur dedi fatih dün ntv de inşallah öyle olur.yolun açık olsun fatih.büyük kaptan.

ofluzeki_61
31.07.2006, 09:02
insan oglu nankordur FATIH TEKKE en ıyısını yaptı ve gıttı onun da bakmak ile yukumlu oldugu ınsanlar ce aılesı varr oda kendı menfaatlerını dusunmesı gerek kı FATİH TEKKE bunun en sonunda soledı kulubune cok ıyı para kazandırdı ve layıgını bulur ınşallah sadece dua etmek gerek kı hep ıyı futbol oynasın bızım namımızı surdursun..
her gidişin bi dönüşü vardır fatih tekke avrupa avrupa diye tutturdun buyur bakalım.....

TSelif
31.07.2006, 09:06
Şimal yldızı ....Yazdığın o yazı herşeyi anlatıyo açık ve net. teşekekkürler...Kaptanı kimse unutmayacaktır. :)
Yolun açık olsun SULTAN . Geri döneceksin birgün biliyorum. Kapımız sana ardına kadar açık. ;)
Bu duyarlı ve bilinçli taraftarımız seni Krallar gibi uğurlayacaktır....

ozcan_asanoglu
31.07.2006, 09:18
akşam NTV'de canlı yayında çok dikkatli dinledim...

ses tonuyla, konuşmasıyla, vurgularıyla, geride çoluğunu çocuğunu, sevenlerini bırakarak gurbet ellere giden hemşehrilerimizden biri gibiydi...

yaptıkları, hizmetleri (giderken bile) ortada, asıl bundan sonra Trabzona daha çook hizmetleri olacak...

birçok açıdan ilkleri gerçekleştiren Trabzonum, yine ilk kez takımdan ayrılan bir futbolcusuna şanına layık bir uğurlama yapacaktır, yapmalıdır...

sağol kaptan, sağol sultan...

TSelif
31.07.2006, 09:24
Akşam kaptanın gerçekten sesi titriyodu .Emin olun ki güle oynaya gitmiyor ve çok üzgündü...(ya da ben öyle hissettim)
Ona yapılacak güzel bir uğurlama moral verecektir. Geri döndüğünde onu yine bağrımıza basacağımızı anlayacaktır.
Yalnız gidiş tarihi saati güzel takip edilmeli

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
31.07.2006, 09:27
Hayatımızdan silip atmak istediğimiz senenin sonunda, artık takıma Türkiye'de rüştünü ispatlamış Samet Hocayı getirmiştik. Onun gelişiyle Hami ile yollarımızı ayırmıştık. Trabzonspor taraftarı, hepimiz endişeliydik. Zira zaten bir önceki sezon büyük bir yıkıntı yaşamıştık ve bir de bunun üstüne takımın en deneyimli oyuncusu Hami'yi göndermiştik.

Takımın tamamı takım futbolu denen o zevksiz oyunu oynuyordu da, bal yapamayan arı misali, topu üçgenin içinden geçiremez olmuştu. Ligin ikinci haftasında oynadığımız bir Altay maçı vardı ki sormayın gitsin. Maçı kahırlar içinde seyrettik. Gol atamadığımız gibi artık atabileceğimize dair umudumuz da kalmamıştı.

Sonra kimler araya girdi, nasıl oldu bilemeden birileri Fatih Tekke'nin Gaziantepspor'dan Trabzonspor'a ve de Türk Futbolu'na kazandırmış oldu. İlk maçı ligin üçüncü haftasındaki Adanaspor deplasmanıydı ve kaptan gelişinin yaratacağı güzellikleri müjdelercesine golünü atıyor ve galibiyeti getiriyordu. Bir önceki sene yaşanan rezalet nedeniyle, deplasman galibiyeti nasıl bir şeydi unutmuştuk. Hatırladık.

Bize başka şeyler de hatırlattı. Sahada ciğeri patlayana kadar mücadele eden futbolcu profilini. Kameraların yakın çekim yaptığı her an dişlerini sıkıp da verdiği o hırslı ifade her hafta gözümüzün önünde yeniden canlanıyordu. Gururlanıyor, umutlanıyorduk. Ligde çok başarılı olamasak da o ve onun yarattığı sinerjiyi hisseden arkadaşları ile unuttuğumuz bir başka resmi daha gördük. Bir bordo-mavi formalı kolun kaldırdığı Kupa resmini.

Ertesi sene Fatih Avrupa kampında bir hakeme koyduğu gibi oturtuyor ve bu nedenle sezona cezalı giriyordu. Senenin ikinci maçında Fener'e karşı oynayamıyordu. Ama aynı sene Brezilya'da 5 maç cezası bulunan Luciano Ali Şen hazretlerinin torpili ve Parreira'nın "güzelliği" ile bize karşı oynayabiliyordu. Takım onsuz ve ilk maçta kırmızı kart gören Yattara'nın yokluğunda gene eskiye dönmüş, oynuyor, çabalıyor ama gol atamadığı gibi fırsat bile yaratamıyor ve Hooijdonk'un golüyle Fenerbahçe bizi Avni Aker'de 1-0 yeniyordu.

Sonra Fatih gene sazı eline alıyor ve takımın yükü ile kendi de yükseliyor ve Milli Takım için parlamaya başlıyordu.

Her maçı ayrı heyecan ve gurur kaynağı olan yıldızımız, kaptanımız Gökdeniz ile birlikte tüm Trabzonsporluların olduğu gibi, Trabzonluların özellikle gururu oluyordu. Çünkü onlar satın alınmış yıldızlar değil bizim evlatlarımızdı.

Ligin ikinci yarısının ilk maçında Kadıköy'de durum Petkoviç'in anormal hatasıyla 2-0 olunca bizim için maç bitmiş gibiydi. Ama kaptan sahneye çıkıyor ve durumu 2-1'e getiriyordu. Derken Petkoviç bir gol daha hediye ediyor durum 3-1 oluyordu. Ama artık biz de umutluyduk, çünkü kaptan sahadaydı. O gün maçı 3-2 kaybettik ama artık, her maçtan umutlu olmuştuk.

Ayağı, bileği ve kafası ile adeta sahada portreler çizen bu usta, hayatının en verimli dönemini yaşıyordu. Derken biraz da Beşiktaş'ın hediyesiyle şampiyonluk yarışına ortak oluyorduk. Ama işin ilginç yanı o sene devre arasında yaşanıyordu. Beşiktaş'ın 13 puan gerisinde Fener'e iki defa yenilmiş bir takımın kaptanı, devre arası röportajında :"Gerçekten inanırsak şampiyon olabiliriz" diyordu. Sanırım o günlerde, ondan başka ne inanan, ne de inansa da ulu orta söyleyebilen vardı şampiyonluk hayalini. Ama o haklı çıktı. Haklı çıkabilmek için de elinden geleni yaptı. Goller attı, attırdı. Türkiye'de mukayese edildiği pek yıldız da kalmamıştı. Çünkü o her şeyi yapıyordu: Gol atıyor, attırıyor, defansta kornerlerde top çıkarıyor, takımı organize ediyor, top çalıyor ve en önemlisi de takımı sürekli ateşliyordu.

O ateş ki, aynı sezon içinde 3 başkan, 3 antrenör değiştirmemize rağmen ve 13 puan gerideyken bizi yarışa tekrar dahil ediyordu.

O sene paralı yıldızımız yüzümüzü güldüremezken, bizi mest eden ve yükü sırtından hiç indirmeden devam eden gene Fatih Tekke oluyordu. Belki de şampiyonluğu onun kasten sakatlanması vesilesiyle kaybettik, kim bilir. Bir kahrolası Diyarbakır maçı ve Fenerbahçe güdümlü Diyarbakırlı oyuncuların tekmeleri sonucunda Fatih sezonu kapatıyordu. Kupa finalini onsuz kazanıyorduk ama ummadığımız bir Galatasaray mağlubiyeti bize pahalıya maloluyor bu arada hala tartışılan bir şekilde Beşiktaş Fener'e kendi sahasında 3-0 mağlup oluyor ve şampiyonluğu Fener'e, Şampiyonlar Ligi fırsatını da bize hediye ediyordu.

Ertesi sene bu sefer lige iddialı giriyorduk ve sanırım ligin 3. haftasında Malatya'yı Malatya'da 4-3 yeniyorduk. Bu maçta Fatih 3 gol atıyordu ve hele orta sahayı geçer geçmez attığı gol bizce sezonun en güzel golü oluyordu. Tarih yakınlaştıkça hafızalar tazeleneceği için her maçı anlatacak değiliz tabi ki.

O sene de bizi sırtında taşıyan en önemli oyuncumuz kaptanımızdı. Bir futbolcunun tek başına yapabileceğinden çok daha fazlasını yaptı hep. Takımın abisi, kaptanı ve elbette Sultanıydı artık.

Fener maçlarında alışkanlık haline getirdiği süper golleri, bizi zıp zıp zıplatan hareketleri, fedakarlığı, hırsı ve sıkı sıkı sıktığı dişleri ile bizim de gönlümüzde, Trabzonspor'a ait en güzel yerlerden birine kurulmuştu.

Yanlışlar da yaptı elbet. Ama öyle faydası oldu ki bu takıma ve bizlere, o yanlışlar ihmal edilebilir boyutlarda kaldı hep. Çok para aldı ama çok önemlisi, hakkını da verdi. Çok büyüdü Trabzon'da, ama kaptanlığını unutmadı hiç. Çok ilgi gördü ama şımarmadı hiç. Çok daha fazlasını kazanabilirdi ama o taraklara eğilmedi hiç. İşte bu özellik onu unutulmazlar arasına soktu zaten.

Attığı gollere hep bir güzellik kattı. Bir KDV indirimi gibiydi Trabzonspor taraftarı için. Taraftarın üzerindeki yükü kaldırdı o 3 sene boyunca.

Yönetimlerin gururu oldu hep:

Kupa kazandırdı, gururlandırdı yönetimlerini.
İmza attı gururlandırdı yönetmileri
Şimdi de astronomik bir rakama imza attı, gitti ve "Trabzonspor menfaatlerini" düşünenlerin gururu oldu.

Hep gurur verdi. İstanbul kuklalarının elinde oyuncak etmedi kendini. O formayı giydi ve hakkını verdi. Bir taraftar daha ne isteyebilir ki?

Trabzonspor ondan önce vardı, sonra da hep olacak. Ama onunla da bir başka güzeldi.

Trabzonspor Sultanını, kaptanını ve önemli bir golcüsünü kaybetmedi sadece. Bir hamalını da kaybetti. Şimdi takımın ikinci hamalı Hüseyin'e kaldı bu ağır yük. Diğer yıldızlarımız böyle bir yükü kaldırmayacaklarını, kaldıramayacaklarını açıkça söylüyorlar. Bir Hüseyin kaldı Hamal, bir de Umut'umuz gençler.

Öyle zor ki onların işi. Bu büyük boşluğu doldurabilmek kolay değil. Zira boşalan sadece 11'in içindeki mevkilerden biri değil. Aynı zamanda ciddi bir Trabzonsporluluk Ruhu.

Allah gidenlerin bahtını açık etsin,
Kalanlara güç versin,
Taraftarı ve yönetimi de utandırmasın.

Biz başımızın bir şekilde çaresine bakarız Kaptan. Sen kendine iyi bak.

Hayırlı Yolculuklar.

Bunun üzerine laf etmeye gerek yok.

Güle güle "Büyük Kaptan"
Güle güle Fatih "SULTAN" TEKKE

Yolun açık olsun...
Bordo-mavi çarpan bu kalpler hizmetlerini asla unutmayacaktır!...

Adem Erdoğan
31.07.2006, 09:34
TRABZONLULAR kaptanı giderken yalnız bırakmayın.Eminimki o yine trabzonspora dönecektir.

Mehmet
31.07.2006, 09:49
Güzel bir uğurlamayı hakediyor. Güle güle Kaptan
Yolun açık olsun. Bu Transfer senin için, Türkiye ve Trabzonspor için hayırlı olsun.

kuzey_lee
31.07.2006, 09:55
kendisi 2 gündür istanbulda..anadolu yakasında beykozda,avrupa yakasında da floryada kalıyor..

trabzon'a dönmeden rusyay gidecek..eğer gidiş tarihini öğrenebilirsem havaalanında olacağım..

TSelif
31.07.2006, 10:43
Zenit...Lütfen kaptanımıza iyi bakın .Çünkü Türkiye nin en iyi golcüsünü ve dünyanın da en büyük golcülerinden birini transfer ettiniz.:) Kıskanmaya başladım bu takımı.:D Sitelerinde Kaptanı görsünce insan ister istemez bir tuhaf oluyo yaavv:(

frango
31.07.2006, 10:49
güle güle kaptan yolun açık olsun biz biliyoruzki bi gun tekrar donneceksın trabzonspora

Erbay
31.07.2006, 11:04
Dün çok üzgün konuştu.Güle güle Kaptan

laz_rail_61
31.07.2006, 11:05
Allah yolunu açık etsin kaptan senin için hayırlısı ne ise o olsun dualarımız seninle rusyadan bir takım tutacağım aklıma gelmezdi ama artık senin için ikinci takımım zenit gollerinle bize selam göndersen biz anlarız ssevgilerimle...
Lütfen saygıdeğer Trabzon taraftarı kaptanımız gitti ama Trabzonsporumuz hala duruyor kaptanımıza dua edelim yönetimi yipratmayalım
Bu transferin hem kulübümüze hemde kaptanımıza hayırlı uğurlu olması dileklerimle...

mahmuter61
31.07.2006, 11:08
Arkadaşlar ben bu adamın gidişine çok üzülüyorum ya!Hele şu takımda onun olması şarttı.Fatih iyibir toçuluğunun yanı sıra iyibir liderdi.Şimdi bu boşluğu kim dolduracak.Bütün topçularımız iyi ama liderlik bambaşka.Kaptan seni tekrar bu takımda görmek dileğiyle.Ama sakın ola Tolganın yaptığı hatayı yapıp istanbula gitme ozaman bu taraftarın gözünde haysiyetin beşpara etmez!!!Seni gerçekten seviyoruz,yolun açık olsun!!!

Aslıhan
31.07.2006, 11:11
rusyadan bir takım tutacağım aklıma gelmezdi ama artık senin için ikinci takımım zenit gollerinle bize selam göndersen biz anlarız sevgilerimle...

Umarım iki tarafta pişman olmaz .Seni özleyeceğiz

BÜYÜK KAPTAN

Burçak
31.07.2006, 11:18
Severek ayrılanlar bilirler ayrılığı
Severek ayrılanlar yaşarlar pişmanlığı
Çok uzak şehirlerde aynı çarpar iki yürek
Çok uzak bir şehirde beklendiğini bilerek

Gün gelir için yanar elin gider mektuplara
Gün gelir beni ararsın gözün dalar uzaklara
Yaz gelir sıcak olur akşam sahil yollarında
Her adımda beni ararsın gözün dalar ufuklara

Rüzgar aşkımı kucağına alsa
Dağları tepeleri aşsa saçlarına ulaşsa

Severek ayrılanlar bilirler ayrılığı
Sen benim eş ruhumsun
Unutmuş olsan hissederdim
Unutmuş olsan yanımda durmazdı her sabah hayalin
Seni görmek için geri geldim
Sen gideli çok olmuş
Nereye gidersen git
Çantanda bir resmim aklında gülüşüm olsun
Ben seni gerçekten sevdim
Bitmez demiştim bitmedi

Emorfo
31.07.2006, 11:35
Fatih Tekke'yi uğulayacak arkadaşlar, kendisi bu gün 13:30'da İstanbul'dan Rusya'ya hareket edecek bilginiz olsun...

Mesut AKYILDIZ
31.07.2006, 11:55
Fatİh Tekkemİzİn Yolu AÇik Olsun Dİycek BaŞka Bİrsey Yok Ayrica YÖnetİmİn Yildiz Satarak Yaptigi Yildiz Transferİ Stratejİsİnİ AnlamiŞ Degİlİm İnŞallah Fatİhİ Aramayiz Ama Cok Ariycaz Gİbİ Gelİyor

54hamdi0061
31.07.2006, 12:01
allah yolunu açık etsin fatih sultan tekke inşallah başrılı olup türkün gücünü yine gösterirsin....

TSelif
31.07.2006, 12:04
İnşallah ordaki taraftar güzel karşılar onu da bundan haberimiz olur mu acaba?

ts_fan
31.07.2006, 12:18
Bugün iş günü ve gideceği saat çok uygunsuz:(Büyük Kaptan bedenen orada olamasakta yüreğimiz ve ruhumuz yanında olacak, bunu böyle bil.''Rusya'da Muhteşem Türk'' diye manşetlere çıkacağın günleri şimdiden görüyorum, Allah (C.C) yâr ve yardımcın olsun.Güle güle Fatih Sultan Tekke:)

AtalaY_BuğrA
31.07.2006, 12:19
Çok ters bi zaman oldu bu ona karşı yapmam gereken bi görevdi ama olmadı...

bahadır2561
31.07.2006, 12:19
yukardaki şarkı herşeyi özetliyor...

canim TS
31.07.2006, 12:22
Yolun acik olsun. Seni cok aricagiz. Hersey istedigin gibi olur insallah.

TSezgin61
31.07.2006, 12:29
YOLUN ACIK OLSUN KAPTAN....neler yapti su takim icin beee...ölmüstükte gömenimiz yoktu.

poetricus
31.07.2006, 12:45
Arkadaşlar bugün 13.30'da gittiğinde emin misniz? Uğurlama falan yok mu?
Kaptan'ı tek başına mı göndereceğiz?

Semih58
31.07.2006, 12:54
Bence çok iyi oldu.Büyük kaptan gerçekten çok hizmet verdi fakat çok yıprandı.Gaziantep ve Altay'da oynarken de muhteşemdi fakat sakatlandı çabuk atlattı ve hemen toparlandı.Bence en iyi döneminde Hami'yi neden satmadık.Neden mi çünkü kendisi GS'ye ya da Avrupa'ya gitmek istiyordu fakat geç oldu Shalkeye gitti.Fatih TEKKE 'nin Avrupa'ya gitmesi iyi oldu inşallah başarılı olur ve Avrupa'dan dönmez.Her başarılı insan risk alır.Nihat Kahveci'nin olduğu gibi.Güle güle kaptan yolun açık olsun.Her daim TRABZONSPOR kapısı sana açıktır.En büyük gurur da budur.

Külünkoğlu
31.07.2006, 12:59
Dün gitseydi olmazmıydı ? böyle garip gibi...

Arkadaşlar havalimanına yakın olanlar koşturun bi zahmet.

Jackdaniels
31.07.2006, 13:00
Bence çok iyi oldu.Büyük kaptan gerçekten çok hizmet verdi fakat çok yıprandı.Gaziantep ve Altay'da oynarken de muhteşemdi fakat sakatlandı çabuk atlattı ve hemen toparlandı.Bence en iyi döneminde Hami'yi neden satmadık.Neden mi çünkü kendisi GS'ye ya da Avrupa'ya gitmek istiyordu fakat geç oldu Shalkeye gitti.Fatih TEKKE 'nin Avrupa'ya gitmesi iyi oldu inşallah başarılı olur ve Avrupa'dan dönmez.Her başarılı insan risk alır.Nihat Kahveci'nin olduğu gibi.Güle güle kaptan yolun açık olsun.Her daim TRABZONSPOR kapısı sana açıktır.En büyük gurur da budur.

Haminin gsye gitmek istediğini nerden çıkardın bilip bilmeden yorum yazmayın şuraya...

TSelif
31.07.2006, 13:11
Yaav nolur imlkanı olanlar 10 kişi bile olsa arkasında olduğumuzu hissetsin .Garip gitmesin ..

zafercalikoglu
31.07.2006, 13:12
yaptıkları ve kazandırdıkları için Tekkeye çok teşekkür ediyorum,ve kararınıda saygıyla karşılıyorum ,yaşadıklarından sonra;
bu gitme olayınıda yonetimede maletmeyelim,
yolun açık olsun kaptan ,
ileride futbolcu olarak belki olmaz ama hoca olarak seni trabzonda görmek isteriz,

Onur Muhcu
31.07.2006, 13:44
Arkadaşlar Fatih'in ne zaman gideceğini bilmiyoruz ? Hatta şuan nerede onuda bilemiyoruz. O yuzden suanda bişey yapamayız ama avni akerdeki ilk maçımızda yani TRABZONSPOR - V. MANİSA maçında skorborda baktıgımızda dakika 9'u (forma numarası) yada 61'i gösterirken KRAL'ı anabiliriz. ama organize olmak lazım bunun için . .

Tunga
31.07.2006, 13:52
Arkadaşlar Fatih'in ne zaman gideceğini bilmiyoruz ? Hatta şuan nerede onuda bilemiyoruz. O yuzden suanda bişey yapamayız ama avni akerdeki ilk maçımızda yani TRABZONSPOR - V. MANİSA maçında skorborda baktıgımızda dakika 9'u (forma numarası) yada 61'i gösterirken KRAL'ı anabiliriz. ama organize olmak lazım bunun için . .

Bu siteyi bu yüzden çok seviyorum. Ne güzel fikirler çıkıyor yahu.

Dakika 9 çok hoş olur bence de.

Nytre
31.07.2006, 13:54
yapalım yapalım... bir şeyler yapalım... eğer uğurlamadıysak bile stattan msg gönderelim.

oguzkoc
31.07.2006, 14:00
avni akerde ilk maça gelebilirse fatih tekke ki rusyada lig henüz başlamadı gelebilir işte ozaman maçtan önce fatih tekkeye avni akerde tur attırırız ayakta alkışlarız çiçek ve konfeti yağmuruna boğarız. ayrıca fatihin attığı gollerin seslerini arkadan efekt olarak verir mikrofonla saha müdürü işte ozaman çok görkemli olur...

AtalaY_BuğrA
31.07.2006, 14:37
TRABZONSPOR - V. MANİSA maçında skorborda baktıgımızda dakika 9'u (forma numarası) yada 61'i gösterirken KRAL'ı anabiliriz. ama organize olmak lazım bunun için . .

Bence 2 sezon önce acılan Ts yazılı dev formaya Ts yerine 9 Sultan Tekke gibi bir yazı yapılıp maçta 9.dk da acmak güzel olabilir.

ozcan_asanoglu
31.07.2006, 14:39
maçtan önce futbolcuları tribünlere çağırdımızda "sultan fatiiih tekke ooo" diye onu da çağıralım...

SDanışmaz
31.07.2006, 14:39

Bende izLedim ama böyLe bir şey demedi...

İstemeyerek gittiğini söyLedi... "Avrupaya gitmek istiyordum ama gitmek istediğim kuLüp Zenit değiLdi" dedi...

BöyLe bir organizasyon yapıLırsa çok iyi oLur ;)

54hamdi0061
31.07.2006, 14:41
avni akerde ilk maça gelebilirse fatih tekke ki rusyada lig henüz başlamadı gelebilir işte ozaman maçtan önce fatih tekkeye avni akerde tur attırırız ayakta alkışlarız çiçek ve konfeti yağmuruna boğarız. ayrıca fatihin attığı gollerin seslerini arkadan efekt olarak verir mikrofonla saha müdürü işte ozaman çok görkemli olur...
çok güzel olur inşallah gelir

gvnlp
31.07.2006, 15:06
arkadaşlarım benim bir fikrim vardı onunla ilgili konu da açıldı. 9. dakikada güzel. bence 9 no lu formada Fatih gelene kadar yada futbolu bırakana kadar Avni Akere ilk maçımızda törenle asılsın ve taraftardan başka kimse giymesin. daha anlamlı olur. Ayrıca takımdaki oyuncuları da motive eder.

Oğuzhan Görkan
31.07.2006, 15:13
Bende izLedim ama böyLe bir şey demedi...

İstemeyerek gittiğini söyLedi... "Avrupaya gitmek istiyordum ama gitmek istediğim kuLüp Zenit değiLdi" dedi...

BöyLe bir organizasyon yapıLırsa çok iyi oLur ;)
eger böyle dediyse nuri efendi yıldız almak için onun transferini yaptı...sonrada alın size yıldız dedi...

61viya
31.07.2006, 15:32
. . . . . . . . . . .

Tunga
31.07.2006, 15:37
Az önce lig TV verdi gidişini.

Tek başına yürüye yürüye gitti Can Karyağdı ile birlikte. TeK başınaydı. İnsanın içini burktu, çünkü transfer ile ilgili fikri sorulduğunda "Hiç istememiştim ama kulüp çok iyi para kazandı" dedi. Akşam haberlerinde muhtemelen tekrar verecektir bu konuşmayı. Bu arada Can Karyağdı da onunla beraber gitti. Bu da demektir ki, oradaki havadisleri ve görüntüleri de alacağız.

Bir hafta önce aynı havaalanında onu coşkuyla karşılayan bizler maalesef bu sefer hazırlıksız yakalandık. Keşke çok daha güzel olsaydı.

gvnlp
31.07.2006, 15:41
Tüylerim diken diken oldu. Arkadaşlar şu forma işini yapalım Kaptanımıza borcmuzdur.

halil ibo
31.07.2006, 15:42
Böyle olmamalıydı,yakışmadı bizlere.Ne idüğü belirsiz (Jeferson ve Eller'i) omuzlarda karşılayan taraftar birkaç saatini O'na ayırabilmeliydi.Bu gidişi hak etmedi.Görkemli bir veda töreni yakışırdı KAPTANA VE TARAFTARA...

Sinan Akyıldız
31.07.2006, 15:52
Ya biz iyice boş bi taraftar grubu doğru olmaya ilerliyoruz , bişeyler yapamıyoruz , trabzondaki arkadaşlar açın bi başlık , avni akerdeki ilk maçta 9. dakikada çıkartın maytapları sultan tekke diye tempo tutun yada ne biliyim çekelim 9 numarayı avni akere ama bişeyler yapalım kaptanımıza çok görmiyelim yaaaaaaaa :(((

Nytre
31.07.2006, 15:53
ikinci haftaya kadar vaktimiz var.

Külünkoğlu
31.07.2006, 15:57
maçtan önce futbolcuları tribünlere çağırdımızda "sultan fatiiih tekke ooo" diye onu da çağıralım...

Bütün tribunler değil mi Özcan ? tıpkı bir zamanlar şota'ya yaptığımız gibi. Güzel fikir.

ozcan_asanoglu
31.07.2006, 15:59
evet, güzel olur..hemen ona ulaşır bu haber.. çok gururlanır ve sevinir, eminim..

TSelif
31.07.2006, 16:09
Az önce lig TV verdi gidişini.

Tek başına yürüye yürüye gitti Can Karyağdı ile birlikte. TeK başınaydı. İnsanın içini burktu, çünkü transfer ile ilgili fikri sorulduğunda "Hiç istememiştim ama kulüp çok iyi para kazandı" dedi. Akşam haberlerinde muhtemelen tekrar verecektir bu konuşmayı. Bu arada Can Karyağdı da onunla beraber gitti. Bu da demektir ki, oradaki havadisleri ve görüntüleri de alacağız.

Bir hafta önce aynı havaalanında onu coşkuyla karşılayan bizler maalesef bu sefer hazırlıksız yakalandık. Keşke çok daha güzel olsaydı.
:( :( :( :( bu kadar etkileneceğimi tahmin etmezdim . Avni Aker'de ne yapılacaksa bende varım. Maddi manevi herşey.
FATİH 'imiz mutlaka bizim maçlarımızı izleyecektir.

Selçuk Çetin
31.07.2006, 16:15
bu kadar duygusal mesajlar yazmayalım arkadaşlar ağlatacaksınız beni yaa elbet bir gün buluşacağız bu böyle yarım kalmayacak şarkısını tüm trabzonda fatih tekke ve trabzonlulara yolluyorum ulan ağlatınız beni be, demek tek başına yanlız gitti yoldaşlar gidişi suskun olmuştu inşallah dönüşü muhteşem olur. KALBİMİZDEN KOPUYOR BU ŞARKI SANA kaptanım... yolun açık olsun

ozcan_asanoglu
31.07.2006, 16:18
ayrıca, fatih sözleşme imzalamaya gitti, muhtemelen hatta büyük ihtimalle imzadan sonra eşyalarını toplamak vs. için geri gelecektir. bize gelenler hep öyle yapıyor..

dolayısıyla hem trabzondan hem ist.dan güzel bir uğurlama yapalım...

TSKara61
31.07.2006, 16:21
Ya arkadaşlar gurbetteyim burda işte hiç bir direk katkı veremiyorum sadece bu forumlarda fikirlerimle ve desteklen ve şu an güzel organizasyonlar çevirdi bu kurulum ama keşke bunada bişe yapabilseydik yaaa. Kralımızın bize katkısı çok büyüktü......

EmrahYalçınalp
31.07.2006, 16:22
Keşke bir şeyler yapabilseydik. Kaptanımızdı, vefayı hak ediyordu. Emeklerini unutmayacağız, yolu açık olsun... Ama gider ayak yine farklı düşünür olduk. Futbolcular sözleşmeleri bittiğinde istedikleri kulübe, sözleşmeleri sürüyorken kulüplerinin istediği kulübe giderler. Keşke Fatih baştan beri bunu anlayabilseydi ve gitmek istemekle ilgili cümleler kurmasaydı. Gitmesi fikrine bizi o alıştırdı ve çok fevri davrandı.

Tekrar Allah yolunu açık etsin, tüm güzellikler onun olsun. Umarım onun ve Trabzonspor'umuz için hayırlı olur bu transfer...

Barış
31.07.2006, 16:22
7.5 milyon euro için değmezdi,takım en az %50 güç kaybetti,durumumuz pek iç açıcı değil şu anda.

Burçak
31.07.2006, 16:27
http://www.youtube.com/watch?v=gO1VfFn88TQ&search=

:(

keles76
31.07.2006, 16:32
bakın bu fatih uğurlamanın kralını hakkediyor artık trabzona uğramadan gidecek ama eninde sonunnda eşyalarını alacak o zaman ona hakkettiği iltifatı yapalım .
Fatihin transferi ile ilgili artık kimseyi şuçlamıyalım artık o gitti .Kötü bir bedellede satılmadı . Ben onun satılmasını kimse istemediğini tahmin ediyorum ama gerek son senesi olması gerekse ona daha önceden verilen sözlerin tutulmamış olması gerksede kafasının karışmış olması olayı bu duruma getirdi ben hala elimizde türkiye şampiyonu olacak takım olduğuna inanıyorum yeterki kaleci ve solkanat transferi yapılsın

TSelif
31.07.2006, 17:17
Bence de yaa .Artık gitti ya da gönderildi diye tartışmanın bir anlamı kalmadı ki. Bize verdiği emeğe karşılık küçük bir uğurlamayı hakediyor kaptanımız .O kadar .Olayı uzatmaya gerek yok .

Selman
31.07.2006, 17:46
4 Sezonda 100 'e yakın gol attı. Kaptanımız oldu, "Trabzonspor'a karşı oynamam" dedi. Bir sene sonra serbest kalacağını düşünerek Türk Futbol tarihindeki en yüksek bonservis ücretini (yerli oyuncu) kulübüne kazandırdı. Dün akşam canlı yayında " bir gün ülkeme dönersem, ki inşallah iki üç yıl içinde olacağını zannediyorum, Türkiye'de formasını giyeceğim tek takım olan Trabzonspor'a döneceğim. Ben Trabzonluyum ve Trabzonsporluyum bu camianın menfaatleri neyi gerektiriyorsa hep onu yaptım, yapmaya da devam edeceğim, " dedi.

O'na uğurlama yapılmayacak da kime yapılacak ?

Yok abi yok içimizde hala defolsun gitsin diyenler varya sinir oluyorum.Sultan Krallar gibi uğurlanmalı.Kıskananların inadına.

Cabri61
31.07.2006, 17:54
arkadaşlar o kadar emeği geçti bize..üstüne üstün şimdi 7,5 milyon euro para kazandırdı ..daha ne yapacaktı..bir uğurlama yapamayacak mıyız? az mı sevinç yaşadık onla...az mı gurur duyduk...bence hak ediyor bu uğurlamayı...geri gelecektir mutlaka...

Nytre
31.07.2006, 17:59
belki biraz abes olack ama sanki seviglimden ayrıldım ...

Jade
31.07.2006, 18:03
bence uğurlama yapılmaması bizim suçumuz değil. hala resmi sitede bununla ilgili bi haber yok??? haber olmayınca da insanın pek inanası gelmiyor..

neyse allah utandırmasın, allah yardımcısı olsun..

Selman
31.07.2006, 18:03
belki biraz abes olack ama sanki seviglimden ayrıldım ...

Bende abes olur diye yazamamıştım.Ne yalan söyleyeyim bende öyle düşünüyorum.Onsuz ne hallere düşeceğiz düşünmek bile istemiyorum.Anatomim bozuldu vallahi.

Ooooooo Fatih Sultan Tekke oooooooo

Burçak
31.07.2006, 18:09
resmi sitede fatihin istanbulda havaalanındaki görüntülerini gösteren video da var. izlemeyenler görebilirler.

zafercalikoglu
31.07.2006, 19:14
yolu açık olsun ,ne diyelim onu trabzondan koparan sebebler utansın

TSKara61
31.07.2006, 19:18
Arkadaslara katiliyorum Resmi site cook gec kaldi. Marcelinho imzalamadan iki gun once resmi site yazmisti. Fatihin gidisi Pazartesine kadar belli olacak deniliyodu, Sultanimiz erkenden habersiz gitmis! Resmi site onceden resmilestirseydi hepimiz haberi olurdu ve kesinlike bi organizasyon kurulurdu. Ben sahsen Fatih'in havaalanindaki resimlerini gorene kadar tamamen inanmiyodum haberlere.

Beytullah
31.07.2006, 20:28
yaa keşke gidecegi zaman tam olarak bellı olsdaydıdı bir org ile ugurlasaydık :( ama malesef tek basına gitti ugurlayamadık bile kaptanımızı :( kaptanımız FATİH SULTAN TEKKE senı tekrar 9 numaralı BORDO MAVİ renkler altında o muthıs gollerinle gormek istiyoruz güle güle kaptan yolun acık olsun ...

vse61
31.07.2006, 22:39
Bir organizasyon yapılsa büyük kaptan trabzona gelse bir maçta taraftarımızda onu öyle uğurlasa....

TSKara61
01.08.2006, 06:36
http://www.dostcafe.org/dosyalar/fatihelveda.wmv

Arkadaşlar benim Fatih Tekke için yaptığım elveda vidyosu. Baya büyük 150 mb ama bence çok güzel oldu. Yorumlarınızı bekliyorum.

TSelif
01.08.2006, 10:35
Ya bu adam TRABZON a gelip tekrar gitmeyecek mi? Yani bizdekiler öyle yapıyoya. İmzatı atıp ülkelerine gidiyo ..Sonra tekrar geliyolar .

Jackdaniels
01.08.2006, 13:23
Yönetici arkadaşlar benim nacizane görüşüm bmn ana sayfasına şöyle güzel bi teşekkür metni hazırlarlarsa sultanımız için hoş olur bence....

Ustaalioğlu
01.08.2006, 13:43
Hertha nin Marcelino'ya yaptigi gibi bir parti duzenlenebilir bence...

Akın_61
01.08.2006, 13:50
kaptan uğurlanmayı hak etti...imakanı olanlar bizleride temsilen uğurlasın kaptanı....

lazingo
01.08.2006, 13:53
Marcelinho icin nasil parti duzenleniyorsa ayni sekilde hatta daha gorkemli sekilde ugurlanmali Kaptan

sarman61
01.08.2006, 14:51
Fatih Tekke için bir klip hazırlıyorum. Tam bizim durumumuzu yansıtan bir şarkı ile İsmail Yk nın şarkısı Eskisi Gibi Çok duygulanıyorum bu şarkıyı dinlerken.

Özge
01.08.2006, 15:23

Arkadaşlar benim Fatih Tekke için yaptığım elveda vidyosu. Baya büyük 150 mb ama bence çok güzel oldu. Yorumlarınızı bekliyorum.
bu video yu yükleyemiyorum %9 geldi mi kendiliğinden kapanıyor

Emrullah
01.08.2006, 16:42
Fatih Tekke'ye uğurlama organizasyonu bir lüks değildir,çünkü hedefsiz bir Trabzonspor'u bir-iki sene içerisinde zirveye ortak yaparak taraftarımzın rezil rüsvay olmasını engellemiştir. Bunu tek başına yapmamıştır ama Fatih'in katkı payı yüksek,ne TS yönetimine ne de Fatih tekke'ye kızabiliriz.Fatih sonuçta bir insan ve son sene bir insan için yaşanması zor şeyler yaşamıştır ve uzaklaşmak istemesi doğrudur. Tercihini sonsuz saygım var. Yönetimi de kınayamam. Çünkü her şey sportif başarı değildir. Fatih'in ruh sağlığı için uzaklaşması lazımdı ve yönetimin bunun önünde dik durması yanlış olurdu.Ayrıyeten maddi olarak çok büyük bir kazanç sağlandı...Teşekkürler Fatih ve teşekkürler yönetim..

selcjK
01.08.2006, 17:28
valla forma yakışmış.

Adem CAKIR
01.08.2006, 17:56
valla forma yakışmış.

Bende öyle düşündüm ama içimiz cızz ediyorken sölemiyim dedim :D
Hakkaten yakışmış.
Aslında açık mavi bir formada bu kadar güzel durur. Bizimkiler niye turuncu yerine butarz formalar düşünmüyor ayrı bir konu tabi...

gugula
01.08.2006, 19:09
helel kaptan büyüksün. ona ne giyse yakışır..............

Selçuk Sarı
01.08.2006, 19:29
Abdest alıyım kafama sık kaptanım..Allah yardımcın olsun...

Selçuk Sarı
01.08.2006, 19:34
Fatih Tekke has left Trabzonspor for Russian football Zenit have faith in Fatih Tekke
Monday, 31 July 2006

Turkey striker Fatih Tekke has left Trabzonspor to sign a four-year contract with FC Zenit St. Petersburg in Russia in a deal worth a reported €10m.

Prolific striker
The 28-year-old will become Zenit coach Dick Advocaat's third signing this summer, following Korean internationals Lee Ho and Kim Dong Jin. Fatih had spent the past four seasons at Trabzonspor, the club where he began his career before spells at Altay GK and Gaziantepspor. Fatih Tekke struck 21 times in 28 games as Trabzonspor captain last term, and has hit at least ten goals in each of the last six campaigns. He made his international debut in January 1998, and has won 21 caps, scoring eight goals.

©uefa.com 1998-2006. All rights reserved.

Related NewsDouble deal for busy Trabzonspor
Marcelinho made for Trabzonspor
Advocaat takes root at Zenit
Advocaat to take charge at Zenit
Related ItemsRussia
Zenit
Turkey
Trabzonspor

gugula
01.08.2006, 19:35

dostum güzel olmuş gercekten eline emeğine sağlık. arkadaştaki gibi bende takıntı falan olmadı süper

Semih GÜL
01.08.2006, 23:35
Hamiye jübile yapmayan,Kazım koyuncuyu anında unutan bir takımız,
fatihe bişey yaparsa
anca taraftar olarak biz yaparız.
malesef nokta

61viya
02.08.2006, 15:48
Tanıyanlar bilir,ya da bilenler hatırlar beni.Butakımın top toplayıcısı dahil emek veren hiçbir insan öfke duymayı becerememişimdir.Elimd değil yapamam bunu..Ancak,öylesine müthiş sinirlendiğim bir nokta var ki,ucu Kaptanıma dokunuyor..

Ey yönetim,mademin yediniz böyle bi halt,madem ptesiye kadar beklenmeyecekti,madem olmuştu herşey,bu nsıl bir anlayıştır ki,bunu resmi siteden duyurmuyorsunuz?
Biliyorum ki,bu duruma uygun argo tabir çok ama en basit haliyle korktunuz bundan..Taraftardan korktunuz.Korktuğunuz bir şeyi niye yaptınız o da ayrı br konu.Şimdi bana "Kaptan da gitmek istiyordu.zorla gönderilmedi " falan gibi edebiyat yapan çıkmasın mümkünse...Olaya birşey dediğim yok çünkü.Kızdığım nokta bunu haber vermek çok mu zordu??

Bu adam bizim yüreğimizin içinde taht kurmuş be.Öyle bir fidan ekmiş ki bu taraftarın kalbine,bütün doğa kanunlarına inat,durmadan büyüor o ağaç...! Ve siz böyle birşeyi haber vermeyerek,o adamın sessiz sedasız gitmesine sebep oldunuz! Halbuki gönül neler isterdi...! Ama hiç merak etmeyin,o adam bunu öyle iyi biliyor ki...Onu seven milyonlarca insan olduğunu öyle iyi biliyor ki...!

Söylenecek çok şey var ama,klüp yöneticimizsizniz.Laf söylemek bana yakışmaz...Bu takıma öyle ya da böyle emek veriyorsunuz...Sadce çok ayıp ettiniz,kaptana olmasa bile,bize!!!

tamersoz
02.08.2006, 17:05
Begüm helal ya sen nerden buluyon böle caf caflı şeyleri yazıyon senin yazıları okurken büyük zevk alıyom, bu takıma bi daha bağlanıyorum bizim takımımızın taraftarı işte böyle büyük bir taraftar diyor ve sıkı sıkı bağlanıyoz bu renklere yüreğine sağlık...

Bu arada zenitin taraftar forumunda buralardan bişiler yazan arkadaşlarımızın sayısı oldukça fazla zenit taraftarı kralı tam olarak tanıyaca bölece....

Harun
02.08.2006, 19:15
Attığı gollere baktım lig v den Öztürk Pekin aynen şunu diyor;biz geçen senede söylemiştik Fatih attığı gollere birde güzellik katıyor diye.

Ah Fatih ah !!!

TSelif
02.08.2006, 19:42
Attığı gollere baktım lig v den Öztürk Pekin aynen şunu diyor;biz geçen senede söylemiştik Fatih attığı gollere birde güzellik katıyor diye.

Ah Fatih ah !!!
:( :( :( :(
Gol atmak için gelmiş dünyaya O.Dediğin gibi Harun .Ahh Fatih aahhhh!!!!

laz_hayri_61
02.08.2006, 22:01
güle güle kaptan..bir gün geri dönüp futbolcu olmasa bile başka bir görevde şampiyonluğu yaşamayı çok hal ettin..uğurlamada çok güzel olur...SULTANIM SENİ BU KALP HİÇ UNUTMAYACAK....

bingolts
02.08.2006, 22:06
güle güle kaptan..bir gün geri dönüp futbolcu olmasa bile başka bir görevde şampiyonluğu yaşamayı çok hal ettin..uğurlamada çok güzel olur...SULTANIM SENİ BU KALP HİÇ UNUTMAYACAK....
hadi hayırlısı kendine iyi baksın yeter herhalde ailesinide götürmeyecek

sarman61
03.08.2006, 10:09
Arkadaşlar FATİH TEKKE İÇİN VEDA KİLİBİ 3. MB LIK BİRŞEY UMARIM BEĞENİRSİNİZ.

http://rapidshare.de/files/28002057/Fatih_Tekke_Veda_NEW.wmv.html

oguzkoc
03.08.2006, 13:11
Arkadaşlar FATİH TEKKE İÇİN VEDA KİLİBİ 3. MB LIK BİRŞEY UMARIM BEĞENİRSİNİZ.

http://rapidshare.de/files/28002057/Fatih_Tekke_Veda_NEW.wmv.html

iyi güzel olmuş ama bence aynı klibi başka bi şarkıyla yap çok daha güzel olur tebrik ediyorum... klibi izleyince böyle bir oyuncuya artık sahip olmamamızın hüznünü yaşadım bidaha valla...

Güneş Avcı
18.09.2006, 03:22
şahsen ben seneye üç istanul takımından birinde görsem onu yine de kızamam bu benim düşüncem onun bize verdiği emekleri ,yaptığı abiliği,
her şeyini düşününce kızamam ben ona'. ''giderse o takımlardan birine ts taraftarının gözünden düşer'' gibi cümleleri anlayamıyorum bu kadar mı yani..!! ne derseniz diyin bu yazdıklarıma ama böyle düşünüyorum..

GULER
18.09.2006, 14:03
şahsen ben seneye üç istanul takımından birinde görsem onu yine de kızamam bu benim düşüncem onun bize verdiği emekleri ,yaptığı abiliği,
her şeyini düşününce kızamam ben ona'. ''giderse o takımlardan birine ts taraftarının gözünden düşer'' gibi cümleleri anlayamıyorum bu kadar mı yani..!! ne derseniz diyin bu yazdıklarıma ama böyle düşünüyorum..

dusuncelerin dogru ama Fatih abimiz onu YAPMAZ! adam agziyla konusuyor seyiyle degil. Adam gibi dedi iste istabulda oynamam! daha ne polemik yaratiyorsunuz. SYULTAN TEKKEyi yakin gelecekte avrupanin onde gelen kuluplerin birinde gorecegimize hic suphem yyok! aha burda yaziyorum!
Dunya onun gibi akildolu topcu fazla yokdur!

ARSLANTURK
18.09.2006, 19:24
http://sportnews.ajansspor.com/resim/tekke_nihat_sevinc_01.jpg
Bencede en güzel uğurlamayı hakketti.
Fatih TEKKE = SAHALARIN EFENDİSİ

Güneş Avcı
19.09.2006, 03:21
evet arkadaşım benim anlatmaya çalıştıım da oydu polemik yaratmaya çalışıp o şekilde konuşan bazı arkadaşalr vasr onlara ithafen yazdım..

Güneş Avcı
19.09.2006, 03:25
http://img134.imageshack.us/img134/4828/sultsnba5.png

şu anı unutmak mümkünmü emekleri tartışılmaz keşke ona layık bi uğurlama yapabilseyidk

Çakır
19.09.2006, 07:54
Arkadaşlar bu başlık Fatih Tekke'yi Rusya'ya gönderirken havaalanından kalabalık bir şekilde uğurlama organizasyonu yapmak için açılmış bir başlıktı, başlık artık güncelliğini yitirdi, Kaptan'ı Zenit'e göndereli aylar oluyor.

Fatih Tekke'mizi konuşmaya aşağıdaki başlıktan devam ediyoruz:

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=3666&page=140