PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TFF Tarafından Gelen Arama Hk.

bkandil
08.02.2013, 23:40
Bugün içerisinde 0212 9660966 nolu telefondan gelen aramayı cevapladığımda;
Adımı söyleyerek "Türkiye Futbol Federasyonundan" aradığını beyan eden bir bayan hangi takımı tuttuğumu sordu, "Trabzonspor" dedim, teşekkür ederek telefonu kapattı.
Numarayı geri aradığımda "arama reddedildi mesajı" aldım.

Bu tür bir görüşme yapan oldu mu acaba?

Ya da konu hakkında bilgisi olan var mı?

İlker Yazıcıoğlu
08.02.2013, 23:45
Ço k ilginç...

Alihan Ertürk
08.02.2013, 23:47
Gercekten ilginç.. Ne olabilir acaba...

Canberk
08.02.2013, 23:48
http://www.tellows-tr.com/num/02129660966

Özellikle Yorumlar kısmına bakın. Bir kaç kişiye daha yapılmış var bir numara ama elbet çıkar ortaya

Veysel
08.02.2013, 23:49
http://e1302.hizliresim.com/16/8/jxqdx.png

Yiğit Gayretli
08.02.2013, 23:49
Ben de şimdi araştırdım. Canberk'in bulduğundan hariç bir şey yok.

Bilinmeyen numaralardan sorgulatmak gerek.

bkandil
08.02.2013, 23:50
Tarihler de önceki gün ve düne ait, herhalde günde 1 kişi arıyorlar...

Bera B.
08.02.2013, 23:57
Adımı söyleyerek "Türkiye Futbol Federasyonundan" aradığını beyan eden bir bayan hangi takımı tuttuğumu sordu, "Trabzonspor" dedim, teşekkür ederek telefonu kapattı.

Mehmet Ali Aydınlar tarafından size açılmış bir dava var mı? Veya pfdk hakkında suç duyurusunda bulundunuz mu acaba?

Yiğit Gayretli
09.02.2013, 00:01
Mehmet Ali Aydınlar tarafından size açılmış bir dava var mı? Veya pfdk hakkında suç duyurusunda bulundunuz mu acaba?

Suç duyuruları hakkında bu kadar ayrıntı biliyor olma ihtimalleri çok zayıf.

Ayrıca Mehmet Ali Aydınlar dava açmış olsa TFF'ye ait bir hattan aranmazdı. MAA TFF'nin başkanı olsa bile yine aranmazdı... MAA'nın avukatı arardı çok istiyorsa.

bkandil
09.02.2013, 00:03

Mehmet Ali Aydınlar dava açacak olsa tuttuğum takımı öğrenmesinin ne önemi olacak ki?

PFDK için de henüz suç duyurusunda bulunamadım. Bu yüzden olsa duyuruda bulunan arkadaşlara da arama gelmesi gerekirdi...

Bera B.
09.02.2013, 00:17
Suç duyuruları hakkında bu kadar ayrıntı biliyor olma ihtimalleri çok zayıf.

Ayrıca Mehmet Ali Aydınlar dava açmış olsa TFF'ye ait bir hattan aranmazdı. MAA TFF'nin başkanı olsa bile yine aranmazdı... MAA'nın avukatı arardı çok istiyorsa.

Zaten TFF'den aranıldığını düşünmüyorum ben. Bir nevi bilgi kontrolü yapılıyor gibi geldi bana.

Furkan Özdem
09.02.2013, 01:15
Fişlemişler heralde seni abi :)

Gerçekten çok ilginç.

Hamza Milet
09.02.2013, 01:54
Ne olabilirki acaba

inadina61_08
09.02.2013, 03:41
Bir numara çıkmaz, beni de İstanbul emniyet müdürü olduğunu söyleyen biri aradı, aramızda geçen konuşma
-Ben x İst. Emniyet Müd.
ben : Buyrun amirim
-adınız nedir
ben : ergün
-ne iş yapıyorusunuz
Ben : salladım birşey hatırlamıyorum
-Hakkınızda şikayet var, birileri sizin adınıza birşeyler yapmış
ben : O birileri kim, bulabildinizmi
-Size bir kaç soru soracağım, adınız, işiniz, ikamet yeriniz
Ben : Adım ergün-kamu beni aradığınıza göre nerede olduğumu biliyor olmalısınız
-teyit etmek istiyorum
ben : x ilin y ilçesi
-daha önce kredi kartı ile istanbuldan alışveriş yaptınızmı, dolandırıcılık olmuş adınıza
ben : Bakın beyefendi telefonda olacak iş değil bu
-sen benim müdür olduğuma inanmıyormusun, duymuyormusun sesler(telsiz sesi)
ben :inanamıyorum, e ne olmuş bekleyin biraz, bilgisayarı açıp aynı sesi bende size dinleteyim
Hem madem telefonumu biliyorsunuz nerede olduğumu da az önce söyledim arayın ilçe emniyet müdürünü bir araç göndersin karakolda ifade vereyim
-sanane ne yapacağımı sana mı soracağım
ben : telefonda sana mı cevap vereceğim hadi naş-bak birde hakaret ettim kesin gönderirsiniz bir araç
-lan şerefsiz ne zannediyorsun kendini
ben : ilçe emniyetin numarasınıda vereyim mi? yada iyisimi atla bir araca gel görüşelim :) unutmada sen birazdan telefonu kapatırsın eksik kalmasın senin ben dittttttttttttttt, dittttttttttttt gelmişini .............. geçmişini........ diye uzun bir hikaye.

bu yaklaşık 3 yıl önce oldu, dün gibi hatırlıyorum. Sonra gsm operatörünü aradım şerefsizmisiniz siz benim numaramı niye milletin görmesini sağlıyorsunuz benden izinsiz sizi haber vermeden ad ve cep no'mu paylaştığınız için mahkemeye vericem...

İşin özü : fenerli arıyorlardır kısa kesmezlerdi yoksa, merak etmeyin eğer gerçek olsaydı geri dönüşünüzde açan olurdu.

Çok ÖNEMLİ : Eğer öyle bir yerden arayan olursa SOYADINIZ SORUN, Çünkü gsm operatörleri sadece Adınızı ve Tel.Numaralarınızı paylaşıma açıyor(bunu isterseniz kapattırabilirsiniz) soyadınızı bilmiyorlar herhangi bir problem varsa tel numaranızı bulduysalar ad-soyad bilginiz ile fatura adres bilginizi de biliyor olmaları gerekir. tabi yasal birşeyse değilse dediğim gibi gsm operatörlerinin ad-tel no paylaşımı. Ben paylaşılmasın diye kapattırdım, sürekli reklam, sigorta şirketleri falan aramaya başlamıştı. Kapatmanızı tavsiye ederim.

inadina61_08
09.02.2013, 03:50
Bir kaç yorum buldum bakın daha öncekilere ne demişler :
arkdaşlar bunumara kime ait? istatistik kurumuna ait olduğunu 4 kamından kimi tutuyorsunuz diye sordu. merak ediyorum

beni aradı samsung mp3 player kazandınız dedi şaşırdım ama gaflette bulunup adres verdim.Bi nevi dolandırıcılık mı acaba bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen

: )))

yakın
09.02.2013, 09:10
Dün aynı numaradan beni de aradılar ve aynı soruyu sordular. Ben de ankete katılmak istemediğimi söyleyip kapattım.

Açıkçası fff'nin böyle bir ankete girişeceğine inanmadım ve görüşmeyi olabildiğince kısa tutmak istedim.

bkandil
09.02.2013, 09:12
Adımı ve soyadımı söyledi arayan vatandaş, dolandırıcılık amacıyla olduğunu zannetmiyorum, seminerde olduğumdan o an konuşmayı uzatmak istemedim, zaten trabzonspor cevabından sonra teşekkür edip kapattı, ne için aradığını dahi söylemedi. Seminer arasında numarayı aradığımda arama reddedildi uayrısı verdi.
TFF ya da onun adına anket tarzı bir şey ise numaramı ancak yayıncı kuruluştan almış olabilirler. Ya da arayan zaten yayıncı kuruluş veya çözüm ortakları v.s. olabilir diye tahmin ediyorum...
Zaten dava v.s bir şey olsa burada benim gibi bir kaç arkadaşa daha böyle bir arama gelirdi diye düşünüyorum...

000061
09.02.2013, 11:00

Vatan hainliği davası mı acaba :)

Çok tuhaf.

Oğuzhan Fidan
09.02.2013, 13:47
Bir numara çıkmaz, beni de İstanbul emniyet müdürü olduğunu söyleyen biri aradı, aramızda geçen konuşma
-Ben x İst. Emniyet Müd.
ben : Buyrun amirim
-adınız nedir
ben : ergün
-ne iş yapıyorusunuz
Ben : salladım birşey hatırlamıyorum
-Hakkınızda şikayet var, birileri sizin adınıza birşeyler yapmış
ben : O birileri kim, bulabildinizmi
-Size bir kaç soru soracağım, adınız, işiniz, ikamet yeriniz
Ben : Adım ergün-kamu beni aradığınıza göre nerede olduğumu biliyor olmalısınız
-teyit etmek istiyorum
ben : x ilin y ilçesi
-daha önce kredi kartı ile istanbuldan alışveriş yaptınızmı, dolandırıcılık olmuş adınıza
ben : Bakın beyefendi telefonda olacak iş değil bu
-sen benim müdür olduğuma inanmıyormusun, duymuyormusun sesler(telsiz sesi)
ben :inanamıyorum, e ne olmuş bekleyin biraz, bilgisayarı açıp aynı sesi bende size dinleteyim
Hem madem telefonumu biliyorsunuz nerede olduğumu da az önce söyledim arayın ilçe emniyet müdürünü bir araç göndersin karakolda ifade vereyim
-sanane ne yapacağımı sana mı soracağım
ben : telefonda sana mı cevap vereceğim hadi naş-bak birde hakaret ettim kesin gönderirsiniz bir araç
-lan şerefsiz ne zannediyorsun kendini
ben : ilçe emniyetin numarasınıda vereyim mi? yada iyisimi atla bir araca gel görüşelim :) unutmada sen birazdan telefonu kapatırsın eksik kalmasın senin ben dittttttttttttttt, dittttttttttttt gelmişini .............. geçmişini........ diye uzun bir hikaye.

bu yaklaşık 3 yıl önce oldu, dün gibi hatırlıyorum. Sonra gsm operatörünü aradım şerefsizmisiniz siz benim numaramı niye milletin görmesini sağlıyorsunuz benden izinsiz sizi haber vermeden ad ve cep no'mu paylaştığınız için mahkemeye vericem...

İşin özü : fenerli arıyorlardır kısa kesmezlerdi yoksa, merak etmeyin eğer gerçek olsaydı geri dönüşünüzde açan olurdu.

Çok ÖNEMLİ : Eğer öyle bir yerden arayan olursa SOYADINIZ SORUN, Çünkü gsm operatörleri sadece Adınızı ve Tel.Numaralarınızı paylaşıma açıyor(bunu isterseniz kapattırabilirsiniz) soyadınızı bilmiyorlar herhangi bir problem varsa tel numaranızı bulduysalar ad-soyad bilginiz ile fatura adres bilginizi de biliyor olmaları gerekir. tabi yasal birşeyse değilse dediğim gibi gsm operatörlerinin ad-tel no paylaşımı. Ben paylaşılmasın diye kapattırdım, sürekli reklam, sigorta şirketleri falan aramaya başlamıştı. Kapatmanızı tavsiye ederim.

Kesk beni arasalar iyice kalaylardim :) senin yazını olurken bile adama küfür ettim inanmayın böyle şeylere asıl sizi dolandırırlar

macka61
09.02.2013, 15:53
yasal yerlere başvurulup bir netice alınabilirmi ad soyada kadar nasıl öğreniyebiliyolar

alper*
09.02.2013, 16:06
yasal yerlere başvurulup bir netice alınabilirmi ad soyada kadar nasıl öğreniyebiliyolar
oflubektas ya da Mollasalihoğlu abilerin düşüncelerini öğrenmek lazım ama bana göre kişisel verilerin hukuka aykırı olarak yayılmasından hareketle bir şeyler yapılabilir. Tabi ne dereceye kadar işlevsel olur ayrı konu.

Fatih Solmaz
09.02.2013, 16:41
niye arıyorusnuz diye sormadınız mı?

cakalkerem
09.02.2013, 17:34
buyuk ıhtımal sallayacaklardır yada dolandırıcılık amacı ile..özellikle son günlerde bu çeşit para istemeler suç örgütüne isim ele geçirmeler filan diye sallıyorlar dikkatli olmak lazım

TekfurÇayır 61
09.02.2013, 23:29

Bu Turkcell Superonline'dan alınmış bir sâbit hat olabilir, bizim eve bağlattığımız numara da 0212 999 diye başlıyor. Sanmam ki TFF böyle bir hat kullansın.

Sonradan aklıma geldi, eve bağlattığımız hattın pakedi cep telefonları da dâhil her yöne olmasına rağmen Avea numaralarını bu hattan arayamıyoruz, sanırım operatörle anlaşmaları yok.

Arama reddedildi mesajını böyle bir sebepten vermiş olabilir, istersen başka bir operatör üzerinden aramayı tekrar dene.

bkandil
10.02.2013, 11:32
Beni aradıkları ve geri aradığım hat vodafone, sonrasında Trabzoncell'den de aradım, sanırım hat için tüm aramalar reddedilmiş, yani sadece onların aramasına açık, dışarıdan her türlü aramaya kapalı sanıyorum.

Enes
12.02.2013, 16:29
Az önce aynı numaradan benide aradılar tff tarafından yapılan taraftar sayısıyla ilgili anket için olduğunu söylediler.Numaramı nereden bulduğunu sordum sistem içinde önlerine geldiğini daha fazlasının bilmediğini söyledi.Bu numaraya geri dönüş yapabiliyormuyum dedim ,malesef dedi.Gerekirse savcılığa başvuracağımı söyledim,tabiki dedi.Sonra çok şükür Trabzonsporluyum dedim .Teşekkür etti ve kapattı.

Ardından Tff yi aradım böyle bir uygulamanız varmı diye , olmadığını söylediler,takımlar yapıyordur dediler.Tffnin adını kullandıklarını söyledim herhangi bir işlem yapacakmısınız diye sordum, biz yöneticilere ilettik gerekeni yapacaklardır heralde dedi....

DeAgLeMaNyAq
12.02.2013, 17:48
Vatandaşlarımızdan gelen ihbarlar üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği doğmuştur:

"Son zamanlarda vatandaşlarımızı telefonla arayan kişi ya da kişilerin, Türkiye Futbol Federasyonu adına, kimlik bilgisi ve tuttukları futbol takımına ilişkin anket soruları yönelttiklerine dair duyumlar alınmaktadır.

TFF'nin, vatandaşlarımızın kimlik bilgileri ve özel hayatlarına yönelik böyle bir anket çalışması bulunmadığı gibi, bundan sonra da benzer uygulama yapmasının mümkün olamayacağını belirtmek isteriz.

Vatandaşlarımızı, TFF'nin adını kullanan kişilerin bu tür aramalarına itibar etmemeleri, hiçbir şekilde kişisel bilgilerini paylaşmamaları konusunda uyarırız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Türkiye Futbol Federasyonu

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=285&ftxtID=17300