PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Paranın kontrolündeki bir ligde "Futbolcu Planlamamız" Nasıl Olmalı ?

sessizkral_1
05.02.2013, 01:33
Arkadaşlar Süper Lig dünyada hala futbol kalitesi açısından önemli liglerden birisi olmasa dahi, maddi gelirler ile çok ciddi seviyede önem kazandı.

Özellikle yayın gelirlerinin artması bunda kuşkusuz başrol oynuyor.Buna Şampiyonlar ligi gelirleride katıldığında ortaya çıkan tablo düşündürücü.

Trabzonspor olarak biz nasıl bir planlama yapmalıyız sizce?

Barcelona gibi altyapıya güvenelim diyenler olacaktır.Ancak bunun için çok ciddi çalışmalar ve en az 4-5 yıllık bir çalışma gerektiği bir gerçek.Kuşku yokki bu bir zorunluluk.Ancak genç oyuncuları onları kaldırabilecek kadro yapılarıyla pekiştirmek şart.

Galatasaray'ın planlamasına baktığımızda Zengin bir başkan, ve önce harcayayım hatta gerekirse borçlanayım Başarı gelince nasılsa gelirler ile karşılarım tarzında RİSKLİ ama kendine göre gerçekci bir yaklaşım sergiliyor.

Transfer politikası olarakda bonservis vermek yerine bonservissiz ancak yıllık ücreti yüksek kaliteli oyuncuları tercih ediyor.

Şikebahçe yine başkanı yöneticileri ve sponsorlarıyla desteklenen bunun karşılığında genelde brezilya ekolünden fransa ve ispanya odaklı oyuncular alıyor.Özellike çok yıldız olmasa dahi belirli kapasitenin üstünde transferler yapıyor.Gs nin aksine ciddi bonservisler ödeme yolunu seçiyorlar.

Beşiktaş şuan bulunduğu konum itibariyle baz alınabilirmi bilmiyorum.Bulunduğu konum ilgi çekici kabul edilebilir fakat mevcut kadro yapısı uzun vadede başarılı olabileceğini sanmıyorum.

Trabzonspor nasıl bir yol haritası çizmeli sizce?

U.Sadıkoğlu
05.02.2013, 02:32
Hiç bir futbolcuya güvenim yok.. Takımda şu anda bulunan herkes takımdan ayrılabilir aslolan Trabzonspor armasıdır bu klübün gerçek sahipleride onu canı gönülden seven taraftarlarıdır..

My
05.02.2013, 13:08
Mevcut düzende, kirli ilişkiler yumağında, her türlü güç odaklarını arkasına almış İstanbul kulüpleriyle istediğin düzenlemeyi yap, istersen alt yapıdan Messi'ler Ronaldinho'lar yetiştir TIRT! Maç başlıklarına bakıyorum ciddi ciddi şampiyonluk hesabı yapıp oynanan bu tiyatrodan heyecan duyan arkadaşlarımız var ya vallaha bravo, saygı duyuyorum. 2004-2005'te olduğu gibi şampiyonluk mücadelsine girdiğin an hatırlayın Fat,h ve Gökdeniz'i sakatlatmak için neler neler yapmışlardı. Kaleci Şenol'un taraftarı provakasyonu hatırlayın. Bu işler sadece maç bağlamakla olmuyor. Bu şerefsizlerin elinde tüm piyasa. Hakem, futbolcu, medya, siyaset, iktidar... Planlama tabii ki önemli fakat bu KİRLİ DÜZEN devam ettiği müddetçe bizleri 'LİGİN RENGİ' nden öte bir rolde görmek istemiyorlar.

İbrahim Toraman
05.02.2013, 16:43
Aslinda 1461 modeli devam etmeli cesur bir şekilde 1461'deki one çikan futbolculari Trabzonspor'a katmalı ve bu arada özellikle once yabancilardan kurtulmalı,çünkü yabancılar ne kadar iyi olursa olsun takım ruhu ile oynamiyor.Soruyorum trilyonlari alan hangi yabanci aldiğini hak ettı dedırtecek takıma katkı sağladı.Bir maç kazanip bir maç kaybedeceksek trılyonlari vermeye hiç gerek yok.Bu savurganliktan başka birşey değil.Hem çöpe giden paraya yazık hemde Turk futbolcusuna haksizlik.Bu konuda hiçbir modele ihtıyacimiz yok,en güzel model 6 tane alinan şampıyonluk modeli.Bu modelı cesaretle hayata geçirebilecek yonetim ve teknık kadrosu olmalı.Malesef bu modelı hayata geçirmek için en uygun kişi çok sevdiğim sayın Şenöl güneş olmasi lazimdi ama benı hayal kırıklığna uğrattı,çünkü 6 şampiyonluğun nasil ve hangi kadro ile geldiğini kendisininde dahil olduğunu bilmesi lazimdi.Bırakın kendı öz futbolcusuna guvenmeyı kadroyu yabanci çöplüğüne çevırdı.Şimdi birsürü mazaret ileri surebilir ama gerçekler ortada.Yabancilara verilen emek ve paralarin yarısına yerlılerle daha iyi sonuçlar alacağimizdan emınım.Açikçasi amatör ruh'a ihtıyacimiz var.Şenöl Güneş kendisinin geldiği amatör ruha değer vermemiştir,vermemekle'de ihanet etmiştir.Yazacak çok şey var.